Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90napos április

Torolt_felhasznalo_471801
Torolt_felhasznalo_471801
Létrehozva: 2006. Április 1. 13:34

Sziasztok!

Itt a tavasz, és muszáj lenne fogyókúrába kezdeni. Egyszer már végigcsináltam ezt a kúrát, elég jó eredménnyel, de sajnos erre sem igaz, hogy "semmi nem jön vissza", viszont ez volt az egyetlen, ami igazán látványos fogyást eredményezett. Legalábbis számomra.

Április 3-án szeretném kezdeni. Velem tartana valaki? 

  1. 2009. Április 1. 08:147626.

    Szia!

    4 hónapos a lányom, de jön a nyár és van rajtam kb. 20kg felesleg. Persze nem divatozni akarok, de olyan rosszul érzem magam a többi kismami között, hogy együtt szűltünk Novemberben és már rajtuk semmi nem látszik. Elakarom kezdeni, de félek, hogy nem viszek be elég fehérjét és a tejcsinek árt. Ha mi is 10hónaposak lennénk akkor nem félnék ennyire. Nem tudom mit csináljak!

    előzmény:
    turbobebi (7620)
    2009-03-31  22:48
  2. 2009. március 31. 23:087625.

    Vasárnap gyümölcsnapom volt, tegnap reggel megérkezett a főnököm Skóciából. Egész nap úton voltunk, rozs és korpás kifliből csináltam 2 szendvicset retekkel, paprikával és uborkával. És ettem pár szem kekszet és ebédre 2 kis szelet pizzát. Ittam 3l vizet.

    Mivel ma is nagyon sok dolgunk volt, gyümölcsnapot tartottam ismét. Ebédre gyümölcssalátát csináltam: eper, banán; vacsira is ananász, narancs, kivi. És ettem du. egy körtét. Ittam 2l vizet.

    Holnap görögsalit viszek, vettem fetasajtot is. Nyami.

    Úgy érzem, van elég kitartásom, tornázok is, mégis olyan lassú a fogyásom...Nem tudom, mit kéne tenni, h gyorsabban menjen. Van vkinek ötlete?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. március 31. 23:027624.

    Szia Ami!

     

    nagyon sajnálom a rossz híreket!!! Sajnos fogalmam sincs mit kéne tenni. Mi a szerepe a lánynak a suliból való lógásban? Mik a tervei a fiadnak? Dolgozni akar? De szakma nélkül hol? Próbáld rávezetni, h így nagyon nehéz lesz eltartania magát. Pároddal hogy jön ki?

     

    Puszi

     

    Gabi

    előzmény:
    ketterami (7616)
    2009-03-31  08:15
  4. 2009. március 31. 22:587623.

    Szia Reni!

     

    nagyon ügyes vagy, csak vigyázz, h azért elég tápanyagot vigyél a szervezetedbe. Csak akkor költözöl, h konkrét ajánlatod lesz? Vagy mész és utána keresel állást? Pároddal hogy állnak a dolgok?

     

    Voltál tornázni?

     

    Puszi

     

    Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_539148 (7615)
    2009-03-30  20:59
  5. 2009. március 31. 22:557622.

    Szia Dia!

     

    na, hogy bírtad a gyüminapot? A múltkori diéta óta fogyóztál? Mennyit szeretnél fogyni?

    A -5 kiló tutira meg lesz!

     

    Üdv

     

    Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (7612)
    2009-03-30  10:26
  6. 2009. március 31. 22:537621.
    mákos tészta? paradicsomos? szendvics tk kifliből, kenyérből, magos kenyér, pirítós, rozskenyér, vajaskenyér? köményes rúd? kakaóscsiga? pörköltszaftos tészta? Csináltam már sonkástésztát úgy, h a családnak azt adtam, a tésztát viszont a sonka főzőlevében főztem ki. Isteni volt. Fánk? Palacsinta? gofri? pogácsa?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945378 (7619)
    2009-03-31  19:36
  7. 2009. március 31. 22:487620.

    Szia!

     

    a nagyobb lányom 10 hónapos volt, amikor 2006-ban végigcsináltam a 90napost. 10 kilót fogytam és a lányomat kétéves koráig szoptattam. A kisebb egy éves volt, amikor most novemberben megint elkezdtem. Mai napig szoptatom. Nekem nem okozott semmi gondot és step aerobikra jártam korábban, most spinningre és squasholni és itthon RR dvd-re szoktam tornázni.

     

    Mennmi idős a babád?

     

    Üdv

    előzmény:
    akire81 (7617)
    2009-03-31  08:21
  8. Torolt_felhasznalo_945378
    Torolt_felhasznalo_945378
    2009. március 31. 19:367619.
    Harmadik nap,azaz  tészta napon milyen kajákat esztek? Én ettem már grízes,diós tészát, vadas szósszal tésztát,de már vmi finomságra vágynék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_945378
    Torolt_felhasznalo_945378
    2009. március 31. 19:367618.
    Harmadik nap,azaz  tészta napon milyen kajákat esztek? Én ettem már grízes,diós tészát, vadas szósszal tésztát,de már vmi finomságra vágynék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. március 31. 08:217617.
    Sziasztok! Egy kérdésem lenne a diétával kapcsolatba! Szoptatás alatt lehet csinálni? Nem apad el a tejcsi? Mert volna mit leadnom nekem is! Válaszokat köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. március 31. 08:157616.

    Sziasztok Lányok!

     

    Üdv, az újonnan érkezőknek és DIÁNAK!

    Bocsi, hogy nem voltam ilyen sokáig. Történ egy-két dolog a múlt héten. Kirugták a nagyfiam a suliból (igazolatlan mulasztások) már nem tudtam semmit tenni. Január-februárt végig könyörögtem a tanárnak, és a fiamnak is. De már az offője is széttárta a kezét, hogy nem tud mit tenni. Teljesen magam alatt vagyok. Elmúlt 18 éves, nem tanköteles. Egy éve lett volna hátra a suliból (technikum). Megbolondította őt egy kislány, ráadásul... á, mind1, nem fárasztalak ezzel benneteket. Úgyhogy a hastáncon kívül a múlt héten hipoxin sem voltam. Majd ma megyek. Lement 2 kg az idegeskedés miatt, ami nem baj, csak ne ilyen áron.

     

    Viszont mindenkinek nagy dicséret , nagyon ügyesek vagytok.

     

    Naty: Nővérem mikor csináltam a 90 naposat, ő is 100 %-os gyümölcslevet ivott, és jó volt neki. Úgyhogy sztem mehet, nem gond, csak vigyázz, nehogy a hohesC kikészítse a gyomrod.

     

    Puszi, Ami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_539148
    Torolt_felhasznalo_539148
    2009. március 30. 20:597615.

    Sziasztok!

     

    Hogy telt a napotok? 

    Ami? Régen jártál erre, remélem nincs semmi baj.

    Szilvi, hogy van Vivi? Hogy megy a diéta?

    Dia: hogy sikerült a gyümölcsnapod? Jó tanulást! Kitartás!

    Naty: én holnap csak rántottát csinálok, mert nem lesz túl sok időm, de  fűszeres pulykacombot csináltam volna, paradicsom salátával.

    Gabi milyen napod volt? Mit ettél?

    Az én gyümölcsnapom gyorsan eltelt. Reggelire ettem egy almát, majd kettőkor sikerült gyorsan megennem egy almát, mert a tanárok egymás kezébe adták a kilincset, 12-16 óráig kétszer öt perc szünetünk volt. Fél hatra értem haza szegedről, így ettem megint egy almát és mentem angolra. Így ma még egy narancsot elfogyasztok.

     

    Kitartás! Olvadó kilókat!

     

    Puszi Reni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_945378
    Torolt_felhasznalo_945378
    2009. március 30. 19:567614.

    Örömmel látom,hogy nemcsak nekem van ma gyümölcsnap,így azt gondoltam ki, önös érdek persze- , hogy segíthetnénk egymást azzal h leírjuk h ki mit fog készíteni ,enni a következő napokban. Nekem ,mint kezdő 90 napososnak ez nagy segítség lenne.

     

    Holnapra készítettem gombás,tejfölös csirkemllett,isteni az illata........utána lévő napra meg mexikói zöldéges rizst fogok,ecetes ubival. Így már csak tésztanapra kellene valami gyors,és finom kaja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_189131
    Torolt_felhasznalo_189131
    2009. március 30. 11:437613.
    Sziasztok! Nekem inkább hízni kellene 4-5 kilót, de azért írok nektek hogy ez a 90 napos diéta biztos hogy nagyon jó, mert az egyik barátnőm 2 hónap alatt 8 kilót adott le úgy , hogy néha még csallt is egy picit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_471801
    Torolt_felhasznalo_471801
    2009. március 30. 10:267612.

    Sziasztok!

     

    Nekem is gyümölcs napom van ma, még nem ettem semmit. Remélem jól fogom bírni, de nem nagyon lesz időm gondolkodni, mert elég sok a munkám, 14 h-tól pedig értekezletem lesz. A délután és az este lesz nehezebb, mivel akkor otthon leszek és tanulni kell. Olyankor mindig éhes vagyok. Jó pótcselekvés, addig sem kell tanulni.

     

    Tegnap végül is nem tészta volt, hanem magos kifli zöldségekkel és ishler. Holnap valami husi és saláta, már erre vágyom is, mert az a előző fehérje napon csak virsli volt.

     

    Most vettem észre, hogy a dátumot is rosszul írtam, nem is 20-án kezdtem, hanem pont egy hete 23-án. Egy hónap alatt -5 kg a cél, aztán a többi...

     

    Szép napot mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_539148
    Torolt_felhasznalo_539148
    2009. március 30. 08:137611.

    Sziasztok!

     

    Jó reggelt Mindenkinek!

    Ma én is csatlakozom! Gyümölcs napot tartok. Ma elég hosszú napom lesz, nem lesz időm azon gondolkodni, hogy éhes vagyok. 

    Dia: Jó, hogy benéztél! nagy kalappal a vizsgáidhoz! A jogot én most halasztom, készülök a záróvizsgámra. Konkrét állás nincs, de több szociális munkást keresnek, mint itt a megyében. Sok ígéret elhangzott itt is, de sajnos abból nem tudom kifizetni a számláimat. Majd, ha időd engedi gyere gyakrabban! Kitartás a zv.-hoz! 

    Gabi én mától mindennap itt leszek!De jó lenne, ha kicsit pörgösebb lenne a topic.

    Az agyamban eldöntöttem, hogy 58kg meg sem állok és ezt június 13.-ig szeretném elérni. ma ráálltam a mérlegre 65kg mutatott. 

    Naty: Kitartás! Én is ilyen vagyok, kell, hogy gyorsan legyen változás, mert különben feladom. Eper, jaj de várom én is, már napok óta azt kívánom..

    Szép napot! Megyek, mert lekésem a buszom. Este, ha hazaérek angolról, majd benézek!

    Olvadó kilókat mindenkinek! 

     

    Puszi Reni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. március 29. 18:077610.

    sztem ez volt az egyetlen ok, amiért már 2x végigcsináltam ezt a diétát: hogy gyorsan elindulnak a kilók lefelé. Mikor meg megtorpannak, addigra már megszokod.

    Jól ment a mai gyümölcsnap, vacsira is gyümölcssalátát ettem, délután meg egy körtét és 2 narancsot. Este, ha a csajok lefeküdtek, még1x szeretnék tornázni.

     

    És itt leszünk, h biztassuk egymás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945378 (7609)
    2009-03-29  13:07
  18. Torolt_felhasznalo_945378
    Torolt_felhasznalo_945378
    2009. március 29. 13:077609.

    Már nagyon várom h megjelenjenek azok a gyümölcsök,amelyeket szívesen eszek,pl. eper,sárgabarack,őszibarack,dinnye.........és akkor még könnyebb lesz,és mellőzhetem a hohes c-t.

     

    Ez a kezdő lökés ,- hogy  a mérlegen is látom és érzem is egy picit (nagyon picit) magamon a változást,-ez nagyon kell nekem.

     

    Ez az én doppingom

    előzmény:
    turbobebi (7608)
    2009-03-29  13:02
  19. 2009. március 29. 13:027608.

    Szia Naty,

     

    ne aggódj, meg lesz az a -20 kiló! Én leszoktam a gyümölcslevekről, de sztem azért jobb mint a semmi ha a gyümölcsöket nem bírod megenni. Én szerencsére nagyon szeretem őket. Egy hét alatt -2.5kg az nagyon jó kezdés, megadja a lendületet a továbbiakhoz.

    A rostbevitelre azért figyelj, mert a rostokra nagy szükséged van a bélrendszer tisztításához meg az emésztés serkentéséhez.

     

    Gyere és számolj be, hogy állsz, h tudjuk egymást ösztönözni.

     

    Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945378 (7606)
    2009-03-29  12:17
  20. 2009. március 29. 12:597607.

    Szia Dia!

     

    Klassz, h jöttél te is. Mostanában nem nagyon pörgött a topic. Előre is nagyon nagy kalappal a vizsgáidhoz!

    Áhhh, kitartás...A 2. gyerekkel szülés után nagyon elhagytam magam...ezzel a felszedett hájjal küzdök azóta is. Még legalább -10 kiló nyárig.

     

    Most ebédeltem: 2 szem eper, 1 banán, 1 narancs, 2 kivi és egy szelet mangó. Nagyon szép lett és finom is volt a gyümölcssali.

     

    A tegnapi spinningen a csajszi azt mondta, h heti 2 alkalomtól a fenekünk egy hónap után látványosan formásabb és kisebb lesz. Meg a comb és vádli. Remélem igaza lesz. Emellett nyomom a RR hasizmot.

     

    Elállt az eső, csajok kimentek a kertbe csúszdázni, majd 4-kor bemegyünk a kórházba sógornőmhöz meg a babához. 3. emelet, lépcsőzni fogok.

     

    Puszi

     

    Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (7605)
    2009-03-29  11:32
  21. Torolt_felhasznalo_945378
    Torolt_felhasznalo_945378
    2009. március 29. 12:177606.

    Én is most 20án kezdtem el sokadjára..... hétfői méréshet képest 2,5 kgmal vagyok kevesebb.....mondjuk nekem elég sok a súlyfeleslegem,kb 20 kg. Most még próbálom betartani a naoi előírtakat,de nehéz. Ma vadas szószt ettem tésztával, holnapra meg vettem mandulát,banánt.

     

    Gyümölcs helyett mennyire lehet hohes c-t inni? Eszem gyümölcsöt 1-2-t, de sztem ez kevés délelőtt...vagy nem? És hohes c-vel próbálom komnpenzálni a nem bevitt gyümölcs mennyiségét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_471801
    Torolt_felhasznalo_471801
    2009. március 29. 11:327605.

    Sziasztok!

     

    Én is újra elkezdtem a 90 naposat, de még csak most 20-án. Ma CH napom van, még nem nagyon tudom, hogy mit eszem ma, de vszínűleg tészta valami szósszal, és a vacsi egy csokis ishler, mert azt napok óta kívánom.

     

    Lehet, hogy nem a legjobb időpontban kezdtem el a kúrát, mert éppen folyamatban vannak a jogi államvizsgáim, mellette munka, így elég sok energiára lenne szükség. Már a polgári jogon túlvagyok, 8-án megyek Alkotmányjogból, és utána még 3, ami jó eetben is júni 4-ig tart.

     

    Igyekszem betartani mindent, délelőtt nem eszem semmit, mert valahogy a gyümölcsöket az előző - még 2004-es- 90 napos alatt meguntam, így ezt a gyüminapra tartogatom. Bár azt megfogadtam, hogy a vizsgák előtt pár nappal ha nagyon éhes leszek, vagy vmit kívánok, azt meg is eszem, mert akkor úgysem tudnék figyelni, és most ez sokkal fontosabb, mint a fogyókúrám.

     

    Gabinak gratula a kitartásért, mindig nagyon csodáltam az akaraterejét, Reninek pedig remélem rendbe jönnek a dolgai. Lehet, hogy keveset olvastam vissza, de van valami konkrét állás Pesten? A jogot halasztottad, ugye? Elkezded szeptembertől?

     

    Puszi mindenkinek, Dia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. március 29. 10:167604.

    Sziasztok!

     

    Ma gymölcsnapom van. Szerencsére az óraátállítás miatt ez a nap rövidebb lesz.

    Tegnap voltam spinningen a barátnőmmel. Klassz volt.

    Ma reggel megszületett a sógornőm kislánya. Szegény, egész éjjel tartott a szülés, végül vákum lett...De szerencsére jól vannak.

    Mivel korán keltünk, mert a párom bement a kórházba, és a csajok még aludtak, tornáztam is reggel 40 percet.

    Ebédre gyümölcssalátát fogok csinálni: mangó, narancs, kivi, eper. Vacsira is.

    Sajna szemerkél az eső, így nem nagyon tudunk kirándulni.

     

    Puszi

     

    Gabi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_539148
    Torolt_felhasznalo_539148
    2009. március 27. 20:457603.

    Sziasztok!

     

    Hogy vagytok? 

    Ma már odafigyeltem én is. Reggelire piritóst ettem, ebédre pedig főtt burgonyát és próbáltam sok-sok vizet inni. kedden el szeretnék menni kardióra is. múlthét szerdán újra megnyitott a terem.

    Gabi: már sokkal jobban vagyok. próbálok hatni rá, hogy ha még nem is diétázik, de próbáljon meg odafigyelni, hogy mit eszik, és ne 3X vacsorázzon...  Nem párom nem jön Bp.-re egyelőre. Nagyon félek ettől a költözéstől, de sajnos mennem kell, mert itt nincs lehetőség. Jövőhét hétvégén mentek pihizni? Jaj, de jó nektek! A fürdőruhádban meg tuti jól fogsz kinézni, a kitartásodnak meglesz az eredménye. Jó olvasni mindenki lelkesedését, de hirtelen úgy eltűnt mindenki...

     

    szép estét!

     

    Puszi Reni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. március 27. 19:057602.

    Sziasztok!

     

    Ami, merre vagy? Remélem minden rendben.

     

    Ma CH napot tartottam keményítő helyett. Délben pirítóst ettem paradicsommal. Vacsira meg vajaskenyeret ubival. Nasinak tk kekszet ettem és 1 buenot.

     

    Holnaptól kipróbáljuk a barátnőmmel a spinninget. Hetente 2x.

     

    Merre vagytok? Jöhetnétek, gyakrabban, h tartsuk a lelkesedést egymásban.

     

    Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top