Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90napos április

Torolt_felhasznalo_471801
Torolt_felhasznalo_471801
Létrehozva: 2006. Április 1. 13:34

Sziasztok!

Itt a tavasz, és muszáj lenne fogyókúrába kezdeni. Egyszer már végigcsináltam ezt a kúrát, elég jó eredménnyel, de sajnos erre sem igaz, hogy "semmi nem jön vissza", viszont ez volt az egyetlen, ami igazán látványos fogyást eredményezett. Legalábbis számomra.

Április 3-án szeretném kezdeni. Velem tartana valaki? 

  1. 2009. március 26. 21:397601.

    Szia Reni!

     

    jó, h benéztél és remélem már sokkal jobban vagy! Anyukádnak drukkolok, h gyorsan rászánja magát egy kis diétára. A párod is veled költözik Pestre?

     

    Nálunk minden rendben, már várom a következő hétvégét, amikor elutazunk pihizni. Remélem a fürdőrucimban jól fogom magam érezni.

    Ma ebédre vrslit ettem sajttal és friss salival, vacsira grillezett a párom pulykamellet, azt etem ubival. Kicsit bűnöztem: ettem 4 szem tk kekszet. Ittam 3l vizet.

     

    Még tornázom ha végeztem a felmosással.

     

    Puszi, jó éjt

     

    Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_539148
    Torolt_felhasznalo_539148
    2009. március 25. 14:527600.

    Sziasztok!

     

    Ne haragudjatok, hogy nem jelentkeztem. Minden rendben van, lelkileg is összeszedtem maga, csak nagyon kevés az időm. Két hét múlva le kell adni a végleges szakdolgozatot + angol. Én most nem diétázom, de terveim szerint  márc. 30.-án hétfőn akarom elkezdeni az első héten még nem a 90 napossal, később viszont áttérek rá. Nekem augusztus óta -10kg, most 64 kg vagyok. A célom 57kg lenne. Anya is most már teljesen jól van, neki is diétázni kellene, mert szólt az orvos, hogy jó lenne, ha fogyna egykicsit, de nem tudom rávenni, hogy legalább ne egyen este 11-kor is... Párommal pedig próbáljuk helyrehozni, nem ez az első mélypont a kapcsolatunkba és eddig mindig kitartottunk egymás mellett. Most sem lesz ez másképp. De az igazi próba júliustól lesz, mert úgy látszik Bp. kell költöznöm.. Totál bele vagyok betegedve, vidéki lány vagyok én. Jó lenne itt maradni, de nincs státusz és egy darabig nem is tudnak nyitni... Megszorítások..

     

    Gratulálok mindenkinek a leadott kilókhoz! Csak, így tovább lányok! A kitartásotokat olvasva nekem is egyre több erőt ad ahhoz, hogy újra elkezdjem.

    Üdvözlöm azokat is, akik most csatlakoztak! Sok-sok kitartást kívánok nektek is!

    Szilvi jobbulást Vivinek!! 

    Gabi utólag is boldog születésnapot kívánok!!! 

     

    Csajok, hol van a wellnesscafé diéta versenye? Vagy azért nem találom, mert már nem lehet jelentkezni? 

     

    Fogyó kilókat kívánok! És márc. 30.-tól jövök és csatlakozom én is. Próbálok majd gyakrabban jönni.

     

    Puszi Reni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. március 25. 13:557599.

    Szia Szilvi!

     

    a -6-7 kiló nagyon szép eredmény. Én is ott tartok, -7 volt, mielőtt megjött, szval remélem jövő hétre már -8.

    Mai gyümölcsnap eddig jól megy, mert nagyon elfoglalt vagyok. Délelőtt gyümisalit ettem 1 banán, 2 kivi, 2 narancsból. A változatosság kedvéért ebédre is.

     

    Estére veszek ananászt, vagy epret hazafelé. MIvel tegnapelőtt is gyüminap volt, ma azért elég éhes vagyok...

     

    Puszi

     

    Gabi

    előzmény:
    Bahra (7598)
    2009-03-25  11:15
  4. 2009. március 25. 11:157598.

    Sziasztok!

     

    Gabi: Így utólag is Boldog Születésnapot!

     

    Üdv az újaknak, kitartást mindenkinek!

    Nálam káosz a köbön, Viviennel itthon dekkolok mert valami allergiás kiütései vannak magas lázzal, és a dokinak gőze nincs hogy konkrétan mi baja lehet. Kezdtük bárányhimlő és skarlát gyanúva de egy hetes antibiotikumos kúra után is belázasodott.

     

    Diétám nem teljesen 90 napos de 1000 kcal alatti és probálom tartani a napnak megfelelő étrendet. Eddig -6-7 kg az eredmény de ismét stagnál egy ideje.

     

    Rizs: szerintem keményítőnapra a legideálisabb, CH napon max rizsfelfújtnak mint süteménynek enném.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. március 24. 22:317597.

    Sziasztok!

     

    Üdv közöttünk Tika!

    A kisebbik lányom 15 hónapos, még intenzíven szopik. Úgy vélem, h a rengeteg zöldség és gyümölcs amit ezzel a diétával eszek, pótolja az elvesztett vitaminokat a szervezetemből. Néha szoktam kalcium pezsgőtablettát inni.

     

    Ma ebédre csirke volt zöldségekkel, vacsira meg sajtok retekkel. Gyerekek is besegítettek. Ittam 1.5l vizet, még torna közben iszok fél l-t.

     

    Holnap újra gyüminap, mert nagyon sok dolgom lesz.

     

    Én is szoktam úgy érezni, h csak a gyüminap hatására fogyok. Lehetne gyorsabb is.

     

    Jó éjt!

     

    Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_865958
    Torolt_felhasznalo_865958
    2009. március 24. 13:317596.
    Szia.

    Igazából én azért egyszerüsitettem igy le a magam kosztját,mert apának is külön fözök minden nap,a két nagyobbik gyerköcnek meg sütök,általában heti minimum 3 alkalommal valami sütit,a legapróbbnak meg ugye a bébiételt gyártmányozom---szóval magamra már ugymond sajnálom ezzel tölteni az időt.Meg egyenlőre nem is tűnik egyoldalunak.
    Mellé én C vitamint eszek mindennap 1000mg-ot.
    Én a szoptatást December közepén hagytam abba,azóta nem eszek semmi kenyeret,se sütit,se cukrot,sem tésztát(bár a tésztát most a 90 napossal újra kezdtem)-és ez a sok lemondás+ torna 2 hónap alatt semmi,még csak dekában sem mérhető eredményt nem hozott.
    Ezzel a 90 napossal pedig látható sikereket értem el,már eddig is--és persze nyilván nem fogom tudni 90 napon át tartani ezt az egyhanguságot,de ameddig nem zavar,és nem hiányzik másfajta táplálék,addig ezen nem "görcsölök":_))))

    Szép napot.Üdv:Tika
    előzmény:
    mlele (7595)
    2009-03-24  10:48
  7. 2009. március 24. 10:487595.

    Szia!

     

    Gratulálok az eddigi teljesítményedhez! Én ma a 18. napon vagyok  a 90 napossal. Előtte már 6 napot diétáztam úgy, hogy nagyon keveset ettem. Úgyhogy majdnem egy szinten vagyunk.

     

    Szerintem az egyszerűsége miatt is fogytál többet mint én. Néha úgy érzem ami lemegy gyümölcsnapon az visszajön a másik három napon. Persze valahogy mégis fogyogatok.

     

    Azért próbálok több félét enni, mert félek a vitamin hiánytól. Pár hónapja még szoptatam, tehát jócskán távozott a szervezetemből már eddig is.

     

    Tegnap fehérje: ebéd s.t. csirkemell saláta vacsora egy szelet rántott hús /mivel nem ettem kenyeret egész nap engedélyeztem a panírosat magamnak/

     

    Ma keményítő: dobozos babot általam készített paradicsomos pörkölt alapon fölmelegítem, fele ebéd fele vacsi.

     

    Üdv mindenkinek: Erika

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865958 (7594)
    2009-03-23  23:33
  8. Torolt_felhasznalo_865958
    Torolt_felhasznalo_865958
    2009. március 23. 23:337594.
    sziasztok.
    Szeretnék csatlakozni hozzátok ha lehet még:-))))
    Én a 15.-ik napon voltam ma-és eddig -6 kilónál járok.
    Kicsit leegyszerüsitve eszem az ételeket,de egyenlőre még nem tűnik egyhangunak:-))

    Fehérje: 1/2 Grillcsirke, vagy 2-3 szelet marha steak vagy mozarella+paradicsom.Éppen amelyiket megkivánom.

    szénhidrát:kb 1/4 csomag tészta(2 részre elosztva)és arra valami szószt öntök.Azon a napon szoktam bűnözni is,kis csoki stb:-))

    Keményitő napomon 5 db krumplit főzök,és azt majszolgatom egész délután.

    Gyüminapon kb 5-6 db alma-vagy 3-4 alma és 1 banán.

    Elvileg minden héten tartok vinapot de eddig ez csak a múlt héten jött be 100%-ig,mert az előzőnél délután feladtam és ettem valami gyümölcsöt.

    szivem szerint még 7-8 kilótól szabadulnék meg-bár ismerősi körömben nem tetszik senkinek eme ötletem:-(

    Igazából még sosem diétáztam,ez az első...és nagyon vágynék rá,hogy tényleg sikeres legyen.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. március 23. 21:097593.

    Szia Ami!

     

    köszönöm szépen, nagyon kedves vagy, h énekeltél nekem.

    Jókat ettél hétvégén és örülök, h kirúgtatok a hámból.

    Nagyon klassz volt a CSP, most új dolgok voltak, nem tudom mióta, de nekünk új volt.

     

    A fodrászomnál van vi hipoxis tekercselés, pénteken amúgy is megyek, majd megnézem, milyen.

     

    Puszi

     

    Gabi

    előzmény:
    ketterami (7587)
    2009-03-23  12:04
  10. 2009. március 23. 21:037592.

    Sziasztok!

     

    a mai gyümölcsnap elég gyorsan eltelt. Délelőtt egy fél banánt ettem, ebédre gyümölcssalátát 1 banán, 2 narancs, 2 kiviből, uzsira egy almát, vacsira 2 banán, 2 narancs, 2 kiviből gyümölcssalátát. Ittam 3l ásványvizet.

     

    Még tornázni kéne, rá is veszem magam az esti film közben.

     

    Jó éjt!

     

    Gabi

     

    PS Reni, merre vagy? Szilvi, Bea, Vitona?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. március 23. 15:317591.

    Dehogy, csak összeszedtem a gondolataimat. Könnyebben kitartok, ha előre megtervezem, mit is főzzek. Elsődleges szempont a gyerekek meg az Uram. Mondjuk nagyon támogatóak, Viki (3,5) velem szokott tornázni esténként. Meg szokot vígasztalni, h anya, nincs is nagy a hasad...csak egy picit.

    Ja, lelkes vagyok, csak mégis elég lassan megy...de klassz, h jöttél, jöttetek és lendületet adtok.

    előzmény:
    mlele (7586)
    2009-03-23  11:12
  12. 2009. március 23. 15:267590.
    húúú, nem jut eszembe, Erika, te mikor is kezdted?
    előzmény:
    mlele (7585)
    2009-03-23  10:54
  13. 2009. március 23. 15:247589.

    Szia Móni!

     

    gratulálok! Ha június 1-ig lemegy 10 kiló, én is nagyon boldog leszek! Tornázol is mellette?

     

    És mennyi volt a célod?

     

    Üdv

     

    Gabi

    előzmény:
    monika70 (7583)
    2009-03-23  10:22
  14. 2009. március 23. 13:487588.

    Szia!

     

    a januári 90naposban hallottam erről a teáról először. Ott általában jókat írnak róla; van, aki egész nap a wc-n ül, stb. Nekem csak a gyomrom fájt tőle, émelyegtem és (bocsi!!!), de reggel a wc-n tiszta zöld volt a színe. Bocsánat a naturális leírásért, de elég megdöbentő volt. Nekem elment a kedvem, de senkit sem akarok lebeszélni. Én meg visszatérek a gyógynövény teákhoz.

     

    Gabi

    előzmény:
    mlele (7582)
    2009-03-23  10:08
  15. 2009. március 23. 12:047587.

    Sziasztok Lányok!

     

    Szia Gabi! Először is "boldog, boldog, boldog születésnapot, kívánom, hogy legyen még sok ilyen szép napod...."!!!! (most énekeltem neked

     

    Igen, diétázik. Kapunk egy mintaétrendet, és egy leírást a hipoxiról, hogy mire kell figyelni. A lényege az, hogy a hipoxis napokon, hipoxi előtt vigyük be a napi szénhidrát mennyiséget, és hipoxi után pedig csak fehérje. A kaloriamennyiség naponta 1200-1500 között lehet. A nem hipoxis napokon te osztod be, hogy mikor mit eszel, csak ne lépd túl a kaloriát. Ez a lényege. Ja és a napi 2,5 liter folyadékfogyasztás, gyümölcsfogyasztás kötelező. Ma találkozom a természetgyógyászukkal, mert anyagcsereürítési (jaj, de szépen írtam ) problémám van.

    Én is beneveztem a wellnesscafé-s cuccba.

     

    Hétvégi kajcsim: szombat reggeli: 2 sz. toast kenyér, 1 sz. sajttal, paprika, pari, zöld tea. 9-től hipoxi, ebéd: húsleves, zöldséggel. Vacsi: sajt, zöldkörettel. Vasárnap: reggeli: 1 db teljeskiörlésű zsemle, csirkemell sonkával, paprika, pari. Ebéd: húsleves, zöldséggel, párolt karaj, zöldkörettel. Vacsi: fagyi (én csináltam: fagyasztott natur joghurtot és kb. 15 dkg fagyasztott gyümit ledaráltam, nagyon fincsi volt.)

    Szombaton a párommal csináltunk egy görbe estét. Elmentünk kettesben a budavári labirintusba, utána beültünk vacsizni (ott ettem a sajtot, zöldkörettel). Gyertyafény, meg stb. Nagyon jó volt. Kellett már egy kicsit.

     

    Milyen volt a csodákpalotája? Mi akkor voltunk utoljára, amikor még itt volt a Váci úton. Jó most is?

    Ja és sziasztok újonnan érkezők. Üdv, minálunk!

     

    Mindenkinek erőt, kitartást, jó kedvet.

     

    Puszi, Ami

    előzmény:
    turbobebi (7565)
    2009-03-20  22:53
  16. 2009. március 23. 11:127586.

    Remélem nem azért írtad le a heti menüt mert nem jössz hozzánk a héten!

     

    Nagyon ügyi vagy és kitartó! Annyira jó érezni az elszántságodat, ez meg nekem ad erőt!

     

    Erika

    előzmény:
    turbobebi (7581)
    2009-03-22  21:28
  17. 2009. március 23. 10:547585.

    Gratulálok neked!

     

    Remélem én is végig tudom csinálni. Most 4 kilónál tartok, de még legalább 8 kellene minuszban!

     

    Erika

    előzmény:
    monika70 (7583)
    2009-03-23  10:22
  18. 2009. március 23. 10:267584.

    Sziasztok,

    én is szeretném elkezdeni, már csináltam egyszer, de megint kellene viszont nem találom azt a papírt, amin a szabályok rajta voiltak.. nem tudná valaki ide vagy priviben elküldeni?

    Valami olyas rémlik, hogy de. gyümölcs.. de a többi homály..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (1)
    2006-04-01  13:34
  19. 2009. március 23. 10:227583.

    Szia!

     

    Én már január 5-én elkezdtem a 90 naposat tehát nekem lassan vége lesz. Már 11,1 kilót leadtam. Sok sikert neked is.

     

    Móni

    előzmény:
    turbobebi (7581)
    2009-03-22  21:28
  20. 2009. március 23. 10:087582.
    Én még csak tegnap láttam a reklámot, de akkor nem is veszek. Pedig én is megörültem a szép ígéretnek.
    előzmény:
    turbobebi (7580)
    2009-03-22  20:34
  21. 2009. március 22. 21:287581.

    Csajszik elaludtak, én elpakolásztam, még torna előtt benéztem, h eltervezzem a heti menümet.

    H: gyümölcsnap. Van itthon kivi, körte és banán, holnap veszek még almát, esetleg mangót vagy epret. Vagy ananászt. Ja és narancsot.

    K: wokban csirkemell brokkolival, répával. Megunhatatlan számomra, szerencsére a család is imádja.

    Sz: maratoni tárgyalássorozatom lesz, gyüminapot tartok

    Cs: virsli vagy sajt zöldségekkel

    P: wokos zöldség

    Sz: mákosguba TK kifliből desszertnek, főételnek lehet, h pirítós zöldségekkel. Nem tudom megunni.

    V: gyüminap.

    H: megpróbálkozom egy lénappal, itt lesz a főnököm Skóciából és együtt utazunk; hosszú nap lesz, remélem gyorsan fog telni az idő,.

     

    Az RR 40 percet megpróbálom tartani a héten is minden nap, kivéve szerdán, amikor squash apával.

    És hétvégén jó lenne elmenni úszni meg szaunázni.

     

    Klssz, h csatlakoztatok hozzánk, segít kitartani a lelkesedésetek.

     

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. március 22. 20:347580.

    Sziasztok!

     

    rizst vagy keményítő vagy CH napon lehet enni, de a diéta folyamán végig azon a napon kell, amelyiken az elején kiválasztod. Én keményítő napon szoktam rizibizinek vagy csak simán zöldségekekl összekeverve.

     

    Tegnap a Csodák palotájában voltunk, ebédre a mekiben sültkrumplit ettem salátával, vacsira bablevest babbal és répával.

    Ma családi ebéd volt, sütöttem májat, tojássalátát, az Uram csinált brassóit és volt még rizibizi. Ja és sajtleves volt pirítóssal; abból nem ettem. Mivel ma a szülinapomat ünnepeltük, nem érdekelt, h CH nap. Délelőtt egy fél banánt ettem, ebédre rizibizit tojássalival, és egy falatot a brassóiból. Vacsira pár kanál rizibizit.

    A marcipántortámból egy kis darab marcipánt.

    Nem igazán volt egész nap étvágyam. Én lúke kipróbáltam az enviga teát. 3*3dl-t ittam egész nap. Irtó rossz a gyomrom, fáj is tőle, de egyéb atását nem tapasztaltam. Ja, délelőtt még émelyegtem is tőle. Többé nem veszek. Nektek van vele tapasztalatotok?

     

    Az előbb már tornáztam 20 percet, de még fogok, ha a csajokat sikerült letenni.

    Jó éjt!

    Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. március 22. 20:277579.
    16 napja a 90 naposat, de előtte már 6 napig diétáztam. Első napokban léböjt, aztán nagyon kevés kaja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945378 (7576)
    2009-03-22  16:03
  24. 2009. március 22. 20:257578.

    A rizzsel mostmár én sem tudom hogy állok. Már akkor néztem a papírkámat, hogy jót írtam-e és igazából a receptekben amit kiírtam egyik ill. másik napra mindkét alkalommal szerepel a rizs.

     

    Én is gondoltam rá, hogy nem kellene naponta többször is méregetnem magam. De itthon vagyok, sokszor akkor is ráugraok, ha éhes vagyok ezzel el is megy az étvágyam.

     

    Jobbulást és kitartást kívánok a jövő heti munkához!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304535 (7577)
    2009-03-22  16:49
  25. Torolt_felhasznalo_304535
    Torolt_felhasznalo_304535
    2009. március 22. 16:497577.

    Sziasztok!

    Én is csak bele-bele kezdek, és valahogy mindig elmaradozik. Tudom, kifogás, de akkor is teljesen elfelejtem, hogy fogyizok, és nem ehetek épp bármit. 

    Persze, nem is csoda, ha a  barátommal vagyok, elfelejtek minden mást. Azért megpróbálom valamennyire tartani a diétát. Délig általában sikerül a gyümölcsöt tartani, bár egyik nap totál elfelejtettem, csak csináltam a reggeli rutin-tejes kávémat. Ott már mindegy volt, persze gyümölcsnapon.

    Nem fogoom mérni magam, csak 10-e körül. Meglátom, ha csak így nagyvonalakban tartom a diétát, akkor hatásos-e. Tuti, hogy látványos nem lesz, de meglátjuk.

     

    Én eddig úgy tudtam, hogy rizst keményítő napon lehet enni. Most akkor mikor? 

    A hétvégén elég beteg voltam, kis lázam is volt... De már jobb, igaz, sokat aludtam. Holnap meg dolgozni kell menni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top