Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90napos április

Torolt_felhasznalo_471801
Torolt_felhasznalo_471801
Létrehozva: 2006. Április 1. 13:34

Sziasztok!

Itt a tavasz, és muszáj lenne fogyókúrába kezdeni. Egyszer már végigcsináltam ezt a kúrát, elég jó eredménnyel, de sajnos erre sem igaz, hogy "semmi nem jön vissza", viszont ez volt az egyetlen, ami igazán látványos fogyást eredményezett. Legalábbis számomra.

Április 3-án szeretném kezdeni. Velem tartana valaki? 

  1. Torolt_felhasznalo_945378
    Torolt_felhasznalo_945378
    2009. március 22. 16:037576.
    Mióta csinálod?
    előzmény:
    mlele (7575)
    2009-03-22  15:53
  2. 2009. március 22. 15:537575.

    Egyenlőre én bírom és várom a sajtos virslis napokat, mert ez a másik kedvencem ezen a napon. Egyszerűen ketté vágom a virslit reszelek rá sajtot be a mikróba ráolvad és imádom.

     

    De ha szereted a tojást, abból is sok mindent lehet. Pl túróval töltött zsömlét is ír a net erre a napra. A szelet kenyér helyébe jó a zsömle is ami megengedett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945378 (7573)
    2009-03-22  15:41
  3. 2009. március 22. 15:497574.

    Én is innen a netről tájékozódtam. Beírtam a keresőbe a 90 naposat és cikkeket recepteket olvasgattam. Már akkor leírtam két oldalnyi "kisokost" magamnak amiből tájékozódom. Írtam ki recepteket is, ha nem lesz ötletem.

     

    Ha háziasszony vagy mint én bele-bele szaladunk egy nem oda illő hozzávalóba, de szerintem ez nem vészes. például a múltkor pizzás csigákat csináltam, amibe kell sajt. Két nap múlva jöttem rá, hát én nagyon örültem neki szénhidrát napon jól sikerültek és finomak voltak.

     

    Igyekszem délelőtt csak gyümölcsöt enni, délben és általában 4 fél öt körül enni ezután semmi. Persze nem mindig sikerül, ha nagyon éhes vagyok akkor 12-15-18 órakkor és sok víz.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945378 (7572)
    2009-03-22  15:36
  4. Torolt_felhasznalo_945378
    Torolt_felhasznalo_945378
    2009. március 22. 15:417573.

    Anno fehérjenap mindig sajtos tejfölös húst ettem,azóta rá se tudok nézni.

     

    Csináltam ma hagymás,gombás,tejszínes darált húst,tetejére tejszín,meg sajt,de nem bírtam belőle enniÚgy látszik ez már sose fog elmúlni,és nem fogom megennei az ilyen jellegű kajákat.

     

     

    előzmény:
    mlele (7570)
    2009-03-22  15:18
  5. Torolt_felhasznalo_945378
    Torolt_felhasznalo_945378
    2009. március 22. 15:367572.

    Mindig bele-belekezdek,de nem vagyok elég kitartó,annak ellenére h nagyon hamar látszódik a fogyás. Mondjuk bőven van miből leadnom,talán azért annyira látványos.

    A mindmegette.hu-ról szoktam recepteket leszedni,és ott volt egy baconos húsgombócleves,amit fehérjenapra írtak,ezért kérdeztem.

    Most már mindegy,holnapra ezt készítettem,kedden rizibizit eszem,jó sok borsóval,meg ecetes ubival, szerdára meg grízes tészta a menü.

    előzmény:
    mlele (7570)
    2009-03-22  15:18
  6. 2009. március 22. 15:267571.

    Ami és Gabi!

    Köszönöm a bíztatást nagyon jól jön. Talán azért is maradok elszánt, mert jöhetek és beszélhetek róla neketek.

     

    Ma gyümölcsnapom van, vasárnap lévén levest ettem tészta nélkül azon kívül mandarint narancsot és epret. No meg a víz!

     

    A kisfiam alakul köszönöm a kérdésed, bár el voltam keseredve annyira elhúzódott ez az egész. 5 hete beteg és azóta gyógyszereket szed. Azelőtt is csak egy hét szünet volt hogy nem kellett antibiotikum.

     

    Pulmonológián is vizsgálták, vért vettek egy hét múlva lesz eredmény, hogy allergiás-e vagy immunhiány miatt beteg ilyen gyakran.

     

    Puszi mindenkinek

    előzmény:
    ketterami (7562)
    2009-03-20  08:12
  7. 2009. március 22. 15:187570.

    Ugyan én kezdő vagyok, de szerintem nem!

     

    Én csak szénhidráton szoktam.

     

    Fehérjenapom holnap lesz, sajtos tejfölös csirkemellet készítettem ma a családnak, amiből marad holnapra ez lesz az ebédem.

     

    Általában hús és tejterméket eszek ilyenkor. Savanyúság, saláta megengedett és egy szelet kenyér. (igyekszem csak fél szeletnél maradni). Ja és tojást is lehet.

     

    Már diétázol, vagy még csak érdeklődsz? Szívesen várjuk a tapasztalataidat!

     

    Üdv: Erika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_945378 (7568)
    2009-03-22  11:53
  8. 2009. március 22. 15:107569.

    Köszönöm!

     

    előzmény:
    mlele (7567)
    2009-03-22  10:05
  9. Torolt_felhasznalo_945378
    Torolt_felhasznalo_945378
    2009. március 22. 11:537568.
    Az lenne a kérdésem,hogy fehérje napon is szabad rizst enni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. március 22. 10:057567.

    Boldog Születésnapocskát!

    előzmény:
    turbobebi (7565)
    2009-03-20  22:53
  11. 2009. március 20. 22:587566.

    Szia Bea!

     

    klassz, h jelentkeztél! Gyerekek hogy vannak? Kriszti a múlt héten kapta a 15hós oltást, szerda óta lázas volt és folyton a cicin lógott. Mára már jobban van.

     

    Mikor au pair voltam Londonban, óránként 4 fontért jártam vasalni. Akkor 400Ft volt egy font. Nagyon boldog voltam.

    Jó, hogy helyben van és be tudod osztani az idődet. Párod még ugyanott van?

     

    Mit terveztek hétvégére? Itt is esett pár szem hó.

     

    Puszi

     

    Gabi

    előzmény:
    tdi (7563)
    2009-03-20  17:06
  12. 2009. március 20. 22:537565.

    Szia Ami!

     

    éa az a csajszi, aki -10 kilónál jár diétázik is mellette? Vagy kaptok diétás tanácsokat is?

    Ma mérekeztem, még 10 kiló a célomig, eddig -7 november óta. Nem valami gyors, de legalább lefelé megy. Beneveztem a wellnesscafé-s háromhetes diétába...márc 30-án indul. Remélem rásegít a célomat elérni.

     

    Ma ebédre grillezett hal volt salátával, vacsira is. Ettem 1 activiát és 2 túrórudit. Reggel meg egy fél banánt. Tornáztam is. Tegnap este is.

     

    Holnap de. a Csodák Palotájába megyünk, délután meg barátok jönnek át. Vasárnap családi ebéd lesz a szülinapomra. Marcipántorával.

     

    Szép hétvégét!

     

    Gabi

    előzmény:
    ketterami (7562)
    2009-03-20  08:12
  13. tdi
    tdi
    2009. március 20. 17:077564.
    Bocsi ezt a hangulat jelet nem akartam a végére
    előzmény:
    tdi (7563)
    2009-03-20  17:06
  14. tdi
    tdi
    2009. március 20. 17:067563.

    Sziasztok!

     

    Kicsit el voltam havazva,de egy gyors beugrásra szakítottam időt .

    Visszaolvasni nem volt időm de majd pótolom.

     

    Nálunk minden a régi,vagyis most munka hiányában elkezdtem egy háználvasalni,jobb mint a semmi.

    Gyerkőcöket eltudom vinni és mire jönnek itthon vagyok,ráadásul helyben ven.

    Még jó,hogy van szakmám,sokra megyek vele

    Most azon töröm az eszem,hogy elkezdek angolra járni,egy alapszintem van,de nagyon alap

    Nálatok milyen idő van?Itt nagy pelyhekben havazott,nagyon király

    Remélem mindenkinek jól megy a fogyi,én most tartom a 78-79kg ami azért jó mert nem annyira rossz a gyomrom,ezzel meg is elégednék ha így maradna,csk rá kéne tornázni,de nem nagyon megy.

    Ráadásul kezd gyümölcs hiányom lenni,ami azért fura mert soha nem voltam egy nagy gyümi evő,de most ,hogy nem lehet.....

     

    Most megyek mert oda ég a kajám,fűszeres csirkeszárny,paradicsom salival és héjában sült krumplival.

     

    Puszi 

    Bea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. március 20. 08:127562.

    Sziasztok!

     

    Szia Erika! Ne szégyelld magad, ide ahova én járok csupa olyan nő, lány jár, akinek súlyproblémái vannak. Akik a kezeléseket csinálják fele-fele arányban, egyik fele nagyon csinos, a másik fele, pedig olyan alkat, mint én . A csinos lányok csak még jobban ösztönöznek. Tegnap volt velem együtt egy csajszi, aki most kezdte a második bérletét, tehát kb. 13-14 kezelésen van túl és - 10 kg-nak örül.

    Egyébként nagyon ügyes vagy, és szerintem az a fél kifli nem a világ vége. Sőt úgy tudom, hogy 90 naposnál megengedett ebédre ennyi. Hogy van a kisfiad? Elkapta ezt a mostani nyavalyát. Az én pici lányom is most lábalt ki belőle.

     

    Gabi! Azt mondták, hogy látható jelei az 5., 6., kezelés után lesznek. Inkább a közérzetemben érzek változást. Kifejezetten jól érzem magam. Tele vagyok energiával. Jó kedvem van. (Bár ez mindig így van). Nem érzem a fáradtságot. Nem tudom, hogy ezt az állandó mozgásnak köszönhetem, vagy a megnövelt folyadék fogyasztásnak. De úgy gondolom, hogy a kettőnek együtt van hozzá köze.

    A hastánc pedig felszabadít, örömmel tölt el, növeli a nőiességemet.

     

    Szerintem azért nem vétkeztél olyan nagyon. És egyszer megengedhető.

     

    Tegnapi menüm: reggeli 2 db ringló, 1 pohár gyümölcsjoghurt, 1 túrórudi (ez az amiről nem vagyok hajlandó lemondani ). Ebéd: 10 dkg zöldségkrokett, savanyúpaprikával. Uzsira ettem 1 gyümölcsjoghurtot, vacsora: rakott káposztából a káposzta és a husi.

     

    Vitona? Bea? Szilvi? El vagytok tünve.

     

    Puszi, Ami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. március 19. 21:157561.

    Szia Erika!

     

    Nagyon klassz, h ilyen jól haladsz és jól érzed magad a bőrödben.

    Én ma nagyon elfoglalt voltam, egész nap megbeszéléseim voltak. Jól ment a gyümölcsnap. Délelőtt egy almát és egy körtét ettem, ebédre 2 banán, 2 narancs, 2 kiviből gyümölcssalátát, uzsira egy kis marék mogyorót pár szem fügével, vacsira 2 narancsot és 1 almát. Ittam 2l vizet, még fél l itt van.

     

    Én is szívesen belevágnék egy ilyen tekercselésbe! Holnap szét is nézek a városban.

     

    Holnap halat fogok salátával grillezni. Vacsira is ez lesz.

     

    Szombaton barnarizs lesz zöldségekkel és szójafasirttal.

     

    Vasárnap leves tésztával és tönkölyös rozskenyér fokhagymás pirítósnak paradicsommal, retekkel és ubival.

     

    Most megyek tornázni,

     

    Puszi

     

    Gabi

    előzmény:
    mlele (7560)
    2009-03-19  19:33
  17. 2009. március 19. 19:337560.

    Sziasztok!

     

    Ami: kicsit irigyellek, nekem is jól jönne egy hasonló kúra! Én egy kicsit szégyenlős vagyok, egyedül biztosan nem is mernék ilyen helyre bemenni. De szét nézek a környéken és a sógornőmet biztos rá tudnám beszélni /egy hete kezdett el egy diétát/.

     

    Azért nem jöttem hozzátok, mert betegeskedik a kisfiam. Már ma nem volt láza, ezért kevesebbett sírdogált.

     

     

    A fogyival jól haladok, általában be tudom tartani a " megengedett limitet". Reggel 68,3 voltam és bár tudom, hogy most biztosan kicsit több vagyok azért hetven alatt látni a számokat az első siker és nagy öröm!

     

    Délelőtt kivit és narancsot ettem. Délben 2 sajtos virslit fél kifli sajnos kellett hozzá hogy tartalmasabb legyen,

     

    fél ötkor pár szem csirkemellet pörköltböl savanyú uborkával. Azóta csak víz!

     

    Holnap keményítő semmi ötletem nincs, ami a kaját illeti, ráadásul tortát kell sütnöm a suliba, mert TÁTIKA lesz!

     

    Mindenkinek szép estét: Erika

    előzmény:
    ketterami (7558)
    2009-03-18  08:05
  18. 2009. március 18. 21:187559.

    Sziasztok!

     

    Ami, ez nagyszerűen hangzik!!! Én is szívesen mennék egy ilyenre. Lehet, h szétnézek a városban.

    És az ár is nagyon jól hangzik. Hogy érzed magad így az első alkalom után?

    Ma nagyon rendetlen voltam. Haragszom is magamra. De mostanában kell megjönnie és emiatt rámtört a farkaséhség. Délelőtt nem ettem semmit, ebédre sült krumplit friss salival. Utána viszont egy szelet vajas kalácsot, majd du. tejbegrízt, és még egy Buenot is. Este meg sajtot szalámival. Totális káosz volt a napom. Vígasztal, h 5 óta nem ettem és h holnap CH helyett gyümölcsnap mert amúgy is elfoglalt leszek.

    Most este tornáztam is, szokásos RR 40 perc.

     

    Pénteken lesz a szülinapom, az Uram befizetett a karosspa-ba minket 5 napra. Csak 4-én megyünk, addig 5 kilótól még meg akarok szabadulni, szval pénteken mérekezek.

     

    Annyira klassz, h jársz erre a helyre meg még hastáncolni is! Én is összeszedem magam a mai nap után!

     

    Puszi

     

    Gabi

    PS klassz, h bejött a vizes ötlet. Nagyon ügyes vagy!

    előzmény:
    ketterami (7558)
    2009-03-18  08:05
  19. 2009. március 18. 08:057558.

    Szia Vitona!

    Nagyon szívesen. Szívesen segítek, ha tudok valamiben. Nagyon ügyes vagy. Csak így tovább. Nyárra csinosak leszünk, bár most is azok vagyunk, ezt csak fokozni lehet .

     Ha elgyengülsz, (de ilyen nem lesz) csak gyere ide gyorsan. Itt vagyunk mindannyian és erőt merítünk egymásból. Jó kis csapat ez a miénk!

     

     

    Gabi! Bejött az ötleted. Én, aki max fél litert ittam meg naponta, úgy döntöttem megfogadom a tanácsod. Mindig van egy teli pohár az asztalomon. Így tegnap sikerült meginnom a két és fél litert.

     

    Az edzés tegnap szuper volt. Most már teljesen képben vagyok, hogy működik a dolog. A következő: Először a vacumassage: belebújtatnak egy ruhába teljesen, a nyakadtól a lábujjad végéig. Felpumpál (vákum) és a hasadon, a popsidon, a combodon ez a ruha masziroz. Ez 20 perc, utána, ruha le, másik ruha fel, amiben csak a hasadon van maszirozó gyöngy és a futógépen (nem futsz, hanem erőteljes tempóban gyalogolsz) 35 perc. Ez a vacanaut.  Mikor végeztem csavarni lehetett a pocakomon és a combomon a ruhámat. Következő alkalom: 20 perc vacumassage, és 35 perc hypoxi (az űrhajós bicikli). És így váltakozik egymás után. Mikor vége a 12 alkalomnak, utána kapok 5 alkalmas aromaterápiás testtekercselést. (narancsbőr, feszesítő, stb.)

     

    Tegnap este már nem ettem (ehettem) müzlit, mert azt mondták ott, hogy edzés előtt mehet a megengedett szénhidrát, viszont edzés után csak fehérje. Tehát a vacsim: vettem egy csomag szeletelt (10 dkg) csirkemell sonkát, 10 dkg (amiről kiderült, hogy sok, ennyit nem szabad) sajt. Paradicsom.

     

    Mai kajcsim: reggeli 1 szelet graham kenyér, egy szelet Béres Alexandra sonkával (na nem az övé ). Ebéd, knorr instant leves (tyúkhús) egy adat zöldséges rizs. Vacsora pedig asszem virsli lesz.

     

    És este HASTÁNC!

     

    Bea, Reni, Szilvi, Erika hol vagytok?

     

    Puszi, Ami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304535 (7555)
    2009-03-17  19:13
  20. Torolt_felhasznalo_304535
    Torolt_felhasznalo_304535
    2009. március 17. 20:217557.
    Ez is egy jó megoldás. Gratulálok neki :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608233 (7556)
    2009-03-17  19:17
  21. Torolt_felhasznalo_608233
    Torolt_felhasznalo_608233
    2009. március 17. 19:177556.
    Barátnőm úgy fogyott le, hogy kirakta az ételt, majd felét vissza tette.  Egy év -20kg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (1)
    2006-04-01  13:34
  22. Torolt_felhasznalo_304535
    Torolt_felhasznalo_304535
    2009. március 17. 19:137555.

    Köszi, Ami!

     

    Valójában nem tudom mit akarok, de ez a 90 napos az, amit valamennyire tudok tartani. 

    Most, hogy nem 2-kor, meg 3-kor kelek, másabb a testem időbeállítása is, és ezért.

    Már azzal sokat változtatok, hogy délig csak gyümi, és folyadék. Ha már csak ezt tartom be szigorúan, akkor is sikerülni fog.

     

    A tükör pedig előttem van Várom, hogy szebbnél szebb ruhákat vehessek fel neki!

    És van egy szuper kozmetikusom, akinél látom magam a tükörben minden irányból. Tudom, itthon is lehetne, de nincs, és eddig nem láttam.  Na ez jobban motivál, hogy azt a sok  [...] -t eltüntessem. És menni fog. De a zöld tea szuper. Itt van az orrom előtt, és eszembe sem jut. Nagyon szépen köszönöm!

     

    előzmény:
    ketterami (7551)
    2009-03-17  08:08
  23. Torolt_felhasznalo_304535
    Torolt_felhasznalo_304535
    2009. március 17. 19:007554.

    Szia Gabi!

     

     Igazad van, tényleg 2 kifogás is volt a leírásban... De ez van. Járom a boltokat, vennék banánt, 400Ft, és zöld meg barna. Ez nem kell, nem eszem meg, mert éretlen, és fagyott. Így ma egész délelőtt csak ittam. Ásványvizet, és kávét (ami nálam fél liter ugyan, de nem teljesenigazikávé, és egy adag van felengedve vízzel.)

    Ebédre rakott káposztát ettem, amiben sajnos volt némi rizs, amit későn vettem észre - nem gondoltam át teljesen. És mivel a diéta megenged ebédre egy szelet kenyeret a leves mellé, én egy fél fokhagymás kiflit ettem. 

    Vacsora pizza volt... a többieknek. Én csak a vékony tésztáját ettem, meg a rajta lévő fehérjét, azaz tengeri mixet. ÉS nem sokat, csak kb a hatodát a pizzának. Igaz, lehet, hogy a szószban volt pár dolog, ami nem fehérje, de úgy gondolom, nem tartom nagyon szigorúra a diétát, és biztos vagyok benne, hogy így is sikerül.  Ha nem, akkor szigorítok, de menni fog.

    Nyárra szép leszek

    " Mivel mostantól átalakítod az étrendedet, egy csomó mindenre nem fogsz pénzt költeni: csoki, keksz, chips, üdítő."

     Ezeket nagyon régóta nem esszük. Csak ha valaki - havonta egyszer - vendégségbe jön, és hoz, akkor. Arra gondolok, hogy a tej az, amit túlzásba vittem. A tej nagyon tápláló, így hízlal. Ma nem ittam, és mivel a többi napokon nem ihatok, ma egy 2dl capuccino lefolyik

    Nem élhetek nélküle

    Holnap keményítő nap. Lencsét főzök. Magamnak veszek ki a rántás előtt, bár lehet, a többiek is szivesebben eszik rántás nélkül...az apjukat kivéve :( Sajnos vele nehéz egészségesen élni.

     

    előzmény:
    turbobebi (7550)
    2009-03-16  23:11
  24. 2009. március 17. 08:307553.
    Ez hihetetlen, mikor írtam a hozzászólást piros betük voltak, mikor megjelent a fórumon vastag fekete lett
    előzmény:
    ketterami (7552)
    2009-03-17  08:29
  25. 2009. március 17. 08:297552.
    Most megnéztem vacuanutnak hívják a gyaloglós cuccot, és COMFORT VACUMASSAGE-nak a masszázst. Nem tudom miért lettem piros.
    előzmény:
    turbobebi (7549)
    2009-03-16  23:06

Címlap

top