Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90napos április

Torolt_felhasznalo_471801
Torolt_felhasznalo_471801
Létrehozva: 2006. Április 1. 13:34

Sziasztok!

Itt a tavasz, és muszáj lenne fogyókúrába kezdeni. Egyszer már végigcsináltam ezt a kúrát, elég jó eredménnyel, de sajnos erre sem igaz, hogy "semmi nem jön vissza", viszont ez volt az egyetlen, ami igazán látványos fogyást eredményezett. Legalábbis számomra.

Április 3-án szeretném kezdeni. Velem tartana valaki? 

  1. 2006. Április 2. 22:1276.
    Ez jó ötlet, de a bevált fittness termünkben a legjobb órák hétfőn, kedden és csütörtökön vannak. Mindenesetre szerintem egy gyümölcs vagy folyadék-napon elájulnék a tornán. Viszont a folyadéknapot tutira akkorra teszem, amikor nagyon el vagyok foglalva. Az előző alkalommal miyen eredménnyel jártál? És mennyi idő után ment le az első pár kiló?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (74)
    2006-04-02  21:06
  2. 2006. Április 2. 21:1175.
    Én otthon próbálok majd tornázni, bár nem ugyanaz, mint a konditerem, de ennyi kilóval én be nem teszem a lábam konditerembe.

    Az is igaz, hogy időm sem lenne rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (74)
    2006-04-02  21:06
  3. Torolt_felhasznalo_471801
    Torolt_felhasznalo_471801
    2006. Április 2. 21:0674.
    Örülök, hogy megvagytok. Holnap egy kicsit zűrös napom lesz, így valószínűleg csak este tudok jönni, akkor is későn, mert a konditerem is tervben van.Én a mozgást próbáltam már az előző kúrám alatt is olyan napokra tenni, amikor ehettem is, tehát nem gyümi vagy víznapra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. Április 2. 21:0373.

    Én holnapra a következőő kajákat tervezem:

    reggeli: fél liter csalántea, 1 alma

    tízórai: 1 banán

    ebéd: grillezett hal (Férjem fogta), saláta olivaolajos, citromos fűszeres öntettel

    uzsi: narancs, mandarin

    vacsi: sajt, répa

    Este megyünk step aerobikra.

    És 2 l ásványvíz.

    Én is csak most tanulgatom a diéta lényegét, Ha bármi szabálytalant észleltek az első napi tervemben, lszi szóljatok.

    előzmény:
    ottu (68)
    2006-04-02  20:29
  5. 2006. Április 2. 21:0072.
    Ez így igaz.
    előzmény:
    turbobebi (71)
    2006-04-02  20:53
  6. 2006. Április 2. 20:5371.

    Sziasztok,

    Én is itt vagyok! És lelksedésem még mindig határtalan.  Nem szoktam ízesíteni a csalánteát, de hat hónap Laktoherb tea után (napi 3 liter) ez meg sem kottyan. Arra gondolo, h egészséges gyógynövény. Én is köszönöm a nevünkben a hosszú információt. Szerintem a diéta 1. napja, amikor gyakorlatilag zöldséget, gyümölcsöt, grillezet husit ehetünk, nem lehet egészségtelen. A havi négy gyümölcsnap és a havi egy folyadéknap szintén csak elősegítheti a lerakódott salakanyagok távozását.

     

    előzmény:
    ottu (54)
    2006-04-02  14:03
  7. tdi
    tdi
    2006. Április 2. 20:4870.
    Szia én is holnapra tervezem a kezdést.Egyszer már sikerült 24kg terhesen mert cukros voltam,de sajna 30 jött vissza 3év alatt.mos megprobálom újra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (1)
    2006-04-01  13:34
  8. 2006. Április 2. 20:3069.
    Úgy döntöttem, hogy csatlakozom én is hozzátok! Hétfőn kezdem...
    előzmény:
    korall (33)
    2006-04-01  16:35
  9. 2006. Április 2. 20:2968.
    Köszi!

    A tonhal jó ötlet, azt hiszem én is bevetem majd fehérjenapokon. Bár valószínüleg nem az olajos, hanem a sós lében eltett változatát. Bár az olajos finomabb!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852673 (67)
    2006-04-02  20:18
  10. Torolt_felhasznalo_852673
    Torolt_felhasznalo_852673
    2006. Április 2. 20:1867.

    egy szelet kenyér engedélyezett,hát én ma zsemlével pótoltam 

    tonhal olajos,olaj leöntve róla 

    előzmény:
    ottu (66)
    2006-04-02  20:01
  11. 2006. Április 2. 20:0166.
    Szia! Zsemlét is lehet enni fehérjenapon?

    És a tonhal natur vagy olajos?

    (Bocs, de én még csak most ismerkedek a diétával.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852673 (65)
    2006-04-02  19:53
  12. Torolt_felhasznalo_852673
    Torolt_felhasznalo_852673
    2006. Április 2. 19:5365.

    sziasztok

    na csajok,hogy állunk?????

    nálam ma fehérje nap volt

    reggelim: 10 szem eper

    ebéd: sütőben sült,palacsintába való édestúróval töltött zsemle 2 db.nagggggggggggyon fini ám!

    délután,kondi,szauna

    vacsi: most pusztítom el a konzerves tonhalamat

    meséljetek!!!

    piperkőc

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_539148
    Torolt_felhasznalo_539148
    2006. Április 2. 19:3964.
    Szia!

    Nem fogsz egyedül maradni a diétáddal! Én kitartok, remélem végig! Majd noszogatjuk egymást, hogy ne adjuk fel! Ma egész nap nem voltam gépközelben. Holnap úgy döntöttem tojást fogok enni. Lehet? Bár csak délutáni ebéd/vacsorára lesz időm, így nem lesz nehéz betartani!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (63)
    2006-04-02  18:56
  14. Torolt_felhasznalo_471801
    Torolt_felhasznalo_471801
    2006. Április 2. 18:5663.

    Sziasztok!

    Nagyon nagy ma csend. Remélem nem maradok egyedül a diétámmal. Akkor ki fog noszogatni?

    brakadarbra, bvasko, korall, hilad, macu....többiek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. Április 2. 16:2762.
    Akkor pl. a sovány túróval kikevert, zöldfűszerrel megbolondított joghurt is jó verzió holnapra. Úgyis van itthon egy megkezdett túró.
    Este átolvasom mégegyszer a diétát, hogy mit szabad és mit nem, mert elsőre kevés maradt meg belőle az okos kis fejecskémben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (60)
    2006-04-02  16:13
  16. 2006. Április 2. 16:2261.
    Én is kösz a tájékoztatást. Szerintem ez a diéta tápanyag összetételben még mindíg jobb, mint amit én tavaly, ORVOS-TERMÉSZETGYÓGYÁSZ JAVASLATÁRA csináltam kb.10 héten keresztül, amikor is csak és kizárólag zöldséget és gyümölcsöt ehettem. Az ott leadott 23 kg-ból ugyan 7-8 kg visszajött, de még így is maradt ugye a -15 kg fogyás. És mondhatom, nagyon jól éreztem magam a diéta alatt a bőrömben, bár tejet egy kortyot sem ittam.
    Én elismerem, hogy a 90 napos diétában vannak érdekes elemek, pl. tortát és csokit eszem ágában sincs enni, ezt ugyan nekem nem teheti senki sem kötelezővé. De a diéta mozgással kiegészítve szerintem nem hat károsabban az egészségünkre, mint bármely más csodadiéta.
    Mellesleg a diéta már eleve arra késztet bennünket, hogy odafigyeljünk a táplálék mennyiségére és összetételére, és kisebb az elbukás kockázata is, hiszen nem kell lemondani egyetlen élelmiszer-fajtáról sem (na jó, szalonnát nem fogok enni). Én úgy gondolom, hogy aki ebbe a diétába belekezd, az amúgy is elég elszánt, és biztos vagyok benne, hogy kevésbé károsítja a szervezetét, mint mikor tápanyag nélküli üres kalóriákat falt válogatás nélkül.
    Azért kösz a véleményt, átgondolom amit írtál, de a diétától nem tudtál eltántorítani.
    előzmény:
    Amdálka (58)
    2006-04-02  15:24
  17. Torolt_felhasznalo_471801
    Torolt_felhasznalo_471801
    2006. Április 2. 16:1360.

    Igen, úgy tudom lehet enni joghurtot, bár én tejtermékekből mindig a ligh-t változatot veszem, akkor is, ha nem fogyózom.

    Azért szerintem egy keveset egyél vacsira is, úgy 6 óráig.

    előzmény:
    ottu (56)
    2006-04-02  14:34
  18. Torolt_felhasznalo_471801
    Torolt_felhasznalo_471801
    2006. Április 2. 15:5159.

     

    Köszönjük szépen, e bő tájékoztatást, ez volt EGY vélemény, én mikor 2 éve elkezdtem csinálni, megkérdeztem a háziorvost és a kolléganőm férjét, aki szintén orvos, semmi kivetnivalót nem találtam a diétában, sőt azt mondták, hogy sokkal jobb, mint bármely más "koplalós" diéta. Én nem azt mondom, hogy ez teljesen normális és egy életen át lehet csinálni, de nem is ez a cél.  Ha nem értesz egyet, ne csináld, ennyire egyszerű. Van még pár ilyen topic, másold át oda is.

    előzmény:
    Amdálka (58)
    2006-04-02  15:24
  19. 2006. Április 2. 15:2458.
    A keményítő-, szénhidrát- és gyümölcsnap elkülönítése szakemberek és tájékozott olvasóink számára önmagában is logikátlan, nevetséges, hiszen a keményítő egy összetett szénhidrát, a szénhidrát ugye szintén szénhidrát, és a gyümölcsökben is a szénhidrát dominál mint energiaforrás. Tehát három nap épül elsősorban szénhidrátokban gazdag élelmiszerek fogyasztására, és csak egy a nélkülözhetetlen fehérje nagyobb mennyiségű bevitelére! A tej, tejtermék fogyasztás csak a fehérje napon engedélyezett, így a minden nap létfontosságú fehérjéket -melyeket ráadásul a zsírként és glikogénként (utóbbi egy összetett szénhidrát) raktározott tartalék energiával szemben a szervezet nem képes nagy mennyiségben tárolni- nem visszük be a szükséges mennyiségben. Ugyanígy csak minden negyedik nap fogyasztjuk el a vérképzéshez szükséges vasat, a csontok egészségéhez elengedhetetlen kalciumot, ami azt is figyelembe véve, hogy a diétázók zöme hölgy, és a fogyás sem kedvezően hat a csontokra, egy igen veszélyes, ártalmas gyakorlat. A 90 napos diéta módosítások nélkül nem egyéb, mint egy minden logikától mentes, az emberek tájékozatlanságára építő ártalmas módszer. Személy szerint én is levelek sokaságát kaptam a diétát kipróbáló és kellemetlen tüneteket tapasztaló súlyproblémáktól szenvedő emberektől, a módszer pedig mindeközben szájról-szájra, újságról-újságra terjed, és sajnálatos módon már ételházhozszállító cégeknél is megtalálható. A 90 napos diéta ugyan az mint az eper tejszínhab diéta, csak kis áltudományos misztikummal fűszerezve (lásd pl.: a rendszeresen előírt csokievés -„ VACSORA: Két kisebb szelet torta vagy 2-3 apró kalács, esetleg 3 adag fagyi, és kötelezően 1 szelet főzőcsokoládé!!!”- úgynevezett magyarázatait). Rendszert, mankót ad az egészséges táplálkozáshoz erőtlen embereknek, ugyanakkor teljességgel egyhangú, sok alapvető élelmiszert kizár a mindennapi fogyasztásból. Utóbbi tényből minden táplálkozási szakember számára nyilvánvaló, hogy NEM orvosok, dietetikusok találmánya, sokkal valószínűbb, hogy egy kókler beteges agyszüleménye. Lehetőség szerint kerüljük messzire, nagyobb módosítások nélkül nem ajánlott alkalmazni!

    Tihanyi András
    dietetikus
    előzmény:
    Amdálka (57)
    2006-04-02  15:23
  20. 2006. Április 2. 15:2357.
    A 90 napos diéta nagy népszerűségnek örvend a fogyókúrázók körében. Ez teljesen érthető is, ha abból indulunk ki, hogy leírása szerint:
    "A következő diétát állítólag amerikai sportorvosok dolgozták ki. Veszélye nincs, még a természetgyógyász is javasolja! Az eredmény 90 nap alatt 15-20 kg (magas súlyfeleslegnél), és még a magas vérnyomást is megszünteti.".

    Ugyan ki ne hinne sportorvosoknak és természetgyógyászoknak? Már pedig "állítólag" sportorvosok dolgozták ki az étrendet, és még természetgyógyász is javasolja. Alapvető táplálkozási ismeretekkel rendelkezve persze ez már nem tűnik annyira hiteles információnak, de ez részletkérdés nem? Azt hiszem nem. Kezdjük az elején: az eredeti angol nyelvű étrendet még senki sem tudta megmutatni, tudományos háttere forrás, hivatkozás hiányában már itt kérdésessé válik, de ez még a legkisebb baj. Következő gond egy aprócska félinformáció: a súlyfelesleg leadása tetszőleges fogyókúra esetén gyakorlatilag mindig csökkenti a vérnyomást (leszámítva azt az esetet, ha annak egészen más, például hormonális oka van, illetve serkentő hatású szereket alkalmaz a fogyás felgyorsítására a diétáz&oacute, itt tehát egyfajta csúsztatást olvashatunk, amellyel a többi diéta fölé próbálja a kitaláló helyezni az étrendet. De olvassunk csak tovább:

    "A diéta lényege a szétválasztás. Ez azt jelenti, hogy a gyomorba mindig egyféle táplálék jut, amit így könnyen lebont. A napok sorrendjét mindenképpen be kell tartani. A diéta a fehérjenappal kezdődik, ezt követi a keményítőnap, szénhidrátnap és gyümölcsnap, majd ismét a fehérjenap következik, így követi egymást a 4 nap sorban, 90 napon át. A diéta alatt havonta egyszer víznapot kell tartani, amely gyümölcsnap után következik, utána pedig fehérjenap jön. Cukormentes kávé és tea korlátlan mennyiségben fogyasztható."



    A szétválasztásos étrend tudományosan nem megalapozott, de ennek élettani hátterét most a könnyebbség kedvéért ugorjuk át. Tényszerűen minden energia- és tápanyagbevitel megszorításon alapuló fogyókúra „hat”, hiszen ideig-óráig fogyni fogunk alkalmazásakor. Ha azonban étrendünk nem megfelelően van összeállítva, akkor hiányállapotok alakulhatnak ki szervezetünkben, ami hoszú távon hátrányosan befolyásolja egészségi állapotunkat, a nagy energiabevitel-megszorítás eredményeként anyagcserénk is lelassul. Életmódváltás nélkül végül a leadott kilókat is villámgyorsan visszaszedjük a kúra abbahagyása után. Az étrend egy fehérjenapból és három szénhidrátnapból áll. A keményítő-, szénhidrát- és
    előzmény:
    ottu (56)
    2006-04-02  14:34
  21. 2006. Április 2. 14:3456.
    Joghurtot lehet enni a fehérje napon, ugye???
    Én egyenlőre úgy tervezem, hogy a délelőtti gyümievés és a szerény ebéd után vacsizni már nem fogok. Mondjuk, 4-5 óra felé, még kellene enni valamit, mondjuk 1 szelet sajtot, hogy azért ne a csillagokat lássam az éhségtől. Egyébként én mostanában vacsi helyett leülök netezni. Így el is felejtkezek a kajálásról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (55)
    2006-04-02  14:13
  22. Torolt_felhasznalo_471801
    Torolt_felhasznalo_471801
    2006. Április 2. 14:1355.

    Most ebédeltem, ma még a husit krumplipürével, na ilyen nem lesz most már egy ideig.

    Fogalmam sincs, hogy mit fogok holnap enni, lehet, hogy csak virsli, sajt vagy ilyesmi, mert az egész napom rohanással fog telni, nem nagyon lesz időm semmire.

    Tegnap olyan sokan voltunk, mára csak hárman maradtunk?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. Április 2. 14:0354.
    Szia Turbobébi! Szoktad valamivel ízesíteni a csalánteát? Én magában nem tudom meginni a gyógyteákat, olyan szörnyű ízűek.
    Ebédre nálunk is grillezett mexikói pulykamell volt, nekem csak salátával, a többieknek járt hozzá rizs is.

    Ninety, tudod már mit fogsz holnap enni? Igazság szerint én még el sem gondolkodtam ezen. Pedig lassan itt lenne az ideje.

    Hol vannak a többiek????
    előzmény:
    turbobebi (53)
    2006-04-02  10:45
  24. 2006. Április 2. 10:4553.

    Huh, te aztán jó korán keltél vasárnap reggel. Szerencsére a babónk nagyon jó alvó, épp most ébredt. Én is azon gondolkodtam, h mi is legyen, szigorítsak be már ma, vagy várjak holnapig. Mivel én is visszafogottabb voltam az elmúlt hetekben, úgy döntöttem, ezt ma már nem érdemes megszegni. Délelőtt én is mindig max gyümölcsöt szoktam enni, ezzel nem lesz gond. Szval ma már ittam fél liter csalánteát. Ebédre grillezek husit a családnak, én salival eszem majd. És te?

    Többiek, hol vagytok?

    előzmény:
    ottu (51)
    2006-04-02  08:02
  25. Torolt_felhasznalo_471801
    Torolt_felhasznalo_471801
    2006. Április 2. 10:3152.

    Jó "reggelt" mindenkinek!

    Még csak most ébredtem, így visszafogott voltam kaja terén 

    Ma még normálisan fogok enni valószínűleg, bár a reggeli már kimaradt, de ebédelni fogok. A vacsit pedig próbálom light-osra venni. Így hogy fehérje nappal kezdünk, nem lesz olyan vészes a holnapi nap, szerintem azt elég jól lehet bírni.

    Megyek megiszom a kávémat, mert még nem nagyon sikerült magamhoz térni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top