Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hétköznapi apró csodák..

Hilda1949
Létrehozva: 2006. március 31. 13:01

Vannak az életben nagy dolgok, események. Azokra mindenki emlékezik, szeretettel gondol rá! Azonban a hétköznapi apró csodák mellett valahogy csak "elmegyünk." Nem is emlékszünk rá már pár nap múlva, pedig akkor, és ott lenyűgözött bennünket.

Négy unokás nagymama létemre most 50-en túl próbáltam megérteni ezeknek a mindennapos, hétköznapi csodák értelmét. Hiszen a nagybetűs Élet sok-sok ilyen hétköznapi csodákból tevődik össze. Sokunk mellett csak úgy elmegy az Élet, s nem tudunk örülni az apró mindennapi csodáknak. Annak, hogy szépen süt a nap, jókor jött az eső a földeknek, itt járt az unoka, vagy unokák, kinyilott a kertben az első ibolya... vagy séta közben láttam egy virágot, de nem tudom a nevét. Megkérdezem azoktól, akik esetleg ismerik, tudják. Lehet az ég világon mindennek örülni: egy versnek, egy novellának, egy séta közben annak, hogy az előttem horgászónak sikerült kifogni egy halat! Tehát mindennek! Ezért nyitom ezt a topikot, hogy elmondhassuk egymásnak, egymásért a nagybetűs Élet hétköznapi csodáit, örömeit, boldogságát!

Várlak benneteket, örüljünk nekik együtt! 

  1. 2006. Április 2. 20:15126.

    Köszönöm Ágikám!  

    Megjöttem kislányok a kertből. Szép idő volt, fújt egy kicsit a szellő, de kellemes volt. Szeretek a kertben foglalatoskodni, de a tegnapi vármászás bizony éreztette hatását olyan izomlázam lett, hogy csuda! Aztán hazajöttem lefürödtem, s felfrissültem... s már nem is éreztem az izomlázat...

    Ma is jöttek a kis hétköznapi apró csodák. Képekben elmesélem nektek. Jó?

    Nézzétek, ilyen szép már a sóskám a kertben.
    Segítőtársam is akadt munkám során, de sajnos inkább a napon sütkérezett, de nem haragudtam rá!
    Kipróbáltam a makró felvételt a gépemen. Még soha nem fényképeztem ebben a módban. Egy szorgalmas méhecskét sikerült elkapnom, amint a barka virágján gyűjti a virágport... Hazafelé jövet megálltam a közeli horgásztónál, s szívtam a jó levegőt, s közben megcsodáltam a természetet, hogy napok alatt mennyivel zöldült a fű, és a fák rügyei is rohamosan megindultak. Hiába a nóta is azt mondja: "A virágnak megtiltani nem lehet, hogy ne nyíljon, ha jő a kikelet...".
    Az utolsó képen a méhecskékkel együtt én is szagolgattam a barka virágját...

    További szép estét kívánok mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357707 (125)
    2006-04-02  19:28
  2. Torolt_felhasznalo_357707
    Torolt_felhasznalo_357707
    2006. Április 2. 19:28125.
    Hilduskám szeretettel koszontom az új topicodat és sok sikert kívánok  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. Április 2. 16:19124.
    Mindenben 1 et értek!     !!!!!!o)))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818518 (123)
    2006-04-02  11:55
  4. Torolt_felhasznalo_818518
    Torolt_felhasznalo_818518
    2006. Április 2. 11:55123.
    Nagyon jó a topic... Sziasztok!

    Bár én valóban nagyon fiatal vagyok, de kiskorom óta olyan erősek az érzelmeim, hogy minden apróság hosszú időre felvidít És örülök, hogy nyílt egy ilyen topic :o))))))))))))))))))))))

    Én ugyan nem tudok fényképeket mutatni az életemről... De a mai napban csodás volt, hogy reggel felhívott a párom, és pl. mindjárt ehetek, mert éhenhalok (nagy dolog, hogy akkor ehetünk, mikor akarunk!!)...

    De örülök ennek az idézetnek (amit valamelyikőtök írt be, KÖSZÖNÖM) Nincs jobb, mint túl nagy fába vágni a fejszét, aztán mégis felaprítani a fát.

    Nekem ez most nagyon sokat jelentett

    Sziasztok és szép napot!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_754032
    Torolt_felhasznalo_754032
    2006. Április 2. 11:47122.

    Milyen részletes leírás! Mondjuk tényleg így érdemes megnézni valamit, hogy az ember tudja mit néz.

    Bár, mikor mi Prágában voltunk, nem néztünk semmit csak élvezük az ottani "létezést" és utána olvastam el miket láttunk. Lehet, hogy ha előre tesszük, akkor több mindent észerveszek...bár Prága egyszerűen úgy csodlatos, ahogy van!

    előzmény:
    Hilda1949 (120)
    2006-04-02  11:05
  6. 2006. Április 2. 11:34121.
    Kösz a történelmi leckét...:-) S hogy Csildike is gyógyuljon, (merthogy a NEVETÉS gyógyít!!!) no meg ti is vidámak legyetek elküldöm a "gyerekek" legfrissebb fotóját! :-)
    Szép tavaszi napot mindenkinek, mára elköszönök! Aki válaszol, prviben tegye :-) KÖSZ!
    előzmény:
    Hilda1949 (120)
    2006-04-02  11:05
  7. 2006. Április 2. 11:05120.

    Egy kis vár történelem, ahonnét a tudósítást küldtem. A hitelesség kedvéért még ez is hozzá tartozik.

    Na, de most már tényleg megyek, mert se ebéd, se kertészkedés nem lesz!!

    A szabálytalan alaprajzú, belsőtornyos vár a végvárrendszer fontos pontja tökéletesen kihasználta a hegyvidéki adottságokat. A középkorban szinte bevehetetlennek számított. Három irányból meredek szakadék, a nyitottabb nyugati oldalról mesterséges árok, s a többi szakasznál jóval vastagabb, kétméteres fal védte a támadóktól. A várhoz felvezető szerpentin út az északi védőtorony mellett kanyarodott a kétemeletes, négyszögletes, csapórácsos kaputoronyhoz. Az alsó udvar sikátorának két oldalán álltak az őrszobák, kazamaták, istállók, s itt vezetett az út a hat méterrel magasabban fekvő belső-, vagy fellegvárhoz. Ezt újabb kaputorony biztosította. A fellegvár szögletes udvarát egy ciszterna fölé épült, kétemeletes "lakótorony" uralta. Ajtaja az első emeleten nyílhatott, ahova csak létrán lehetett felkapaszkodni. Ezen a szinten helyezkedett el a kápolna is. A hajdan magas falakat védőoromzat (folyosó, pártázat, lőrések, szuroköntők) egészítette ki. Az épület kifelé zárt volt, az ablakok a várudvarra nyíltak. Területén 1997 óta nagyarányú feltárási és állagmegóvási munkálatok folynak. A feltárások során egyedülálló építészeti megoldások kerültek elő. Sikerült kibontani a barbakánnál lévő kapuzat faragott lábazatát, amelyből rekonstruálható lesz a szépséges, gótikus kapuzat. A romok alól számos értékes lelet, köztük pénzérmék, fegyverek kerültek elő.

    Évike, teljesen igazad van, ott is felmehettünk volna, ahol lejöttünk!!   

    Betegünk Csildike gyógyuljon!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. Április 2. 11:03119.
    Valóban nagyon gyönyörű virág...amit felfuttatnak mint a futórózsát , de mit látod is, TELE van virággal! Most találtam egyet, amin én is rajta vagyok :-) tavaly készült...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754032 (118)
    2006-04-02  10:55
  9. Torolt_felhasznalo_754032
    Torolt_felhasznalo_754032
    2006. Április 2. 10:55118.
    Köszi!!! Gondoltam, hogy szép, de ennyire????
    előzmény:
    ujzéva (117)
    2006-04-02  10:53
  10. 2006. Április 2. 10:53117.
    Most nem, mert már sötét van, de holnap lefotózom neked az agave-t. A bogainvilliea itt van egy régi képen (sajnos nem az én kertemben!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754032 (116)
    2006-04-02  10:43
  11. Torolt_felhasznalo_754032
    Torolt_felhasznalo_754032
    2006. Április 2. 10:43116.

    Melyik virág az az agave???

    És milyen a boguenvilla....nem így kell írni, csak mindig olvasok róla regényekben és nem tudom magam elé képzelni, de velemi szép. Bár melyik virág nem szép???

    előzmény:
    ujzéva (114)
    2006-04-02  10:40
  12. Torolt_felhasznalo_754032
    Torolt_felhasznalo_754032
    2006. Április 2. 10:41115.

    Virág hegyek!!! Hát ez nekem nagyon hiányzik, mert itt nincs virágom...

    Egyébként köszi, bevettem kalmopirint, nekem az az univerzális gyógyszer, meg grapefruit mag cseppeket+ C-vitamint: egyéb ötlet???

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. Április 2. 10:40114.
    Nem is olyan rosszak ezek a muskátlik így tavasz elején! Az enyémeket sajna elverte a múltkori nagy jégeső...:-(
    DE ma felfedeztem fotózás közben, hogy hamarosan virágozni fog az egyik agavem , aztán lesz egy új nagy orchidea is, már szép nagy a bimbója....és itt bizony télen is MINDIG van valamilyen virágzó virág!!!
    MINTHA mindig tavasz vége lenne...:-) A mellékelt kép, az elmúlt évben TÉLEN készült.
    előzmény:
    Hilda1949 (111)
    2006-04-02  10:22
  14. 2006. Április 2. 10:33113.
    SZépek a virágok! A hölgy húúúúúúú mennyire hasonlít egy ismerősömre!!!
    előzmény:
    Hilda1949 (112)
    2006-04-02  10:28
  15. 2006. Április 2. 10:28112.

    Örülök neki Évike!!

    Fogadjátok e "saját" fotozású virágokat. S, egy kis C vitamint, ebből a piaci savanyú káposztából!! Nézzétek, milyen kedvesen kínálja a hölgy!!

    előzmény:
    ujzéva (110)
    2006-04-02  10:06
  16. 2006. Április 2. 10:22111.

    Köszike Évike, hogy fáradozol értünk!! Megérte, mert csodálatosak ezek a virágok. Gondolom én, hogy az éghajlatnak köszönhetően ilyenek! Ilyen szépek, csodálatosak!

    Az én muskátlim most még ilyen. Ő áttelelt a ház folyosóján, és tekinget kifelé, hogy még szebb legyen! Közben hívogatólag integet a pad ott lenn...

    előzmény:
    ujzéva (109)
    2006-04-02  10:03
  17. 2006. Április 2. 10:06110.
    Húú és képzeld, nyáron már mi is összefuthatunk!!!

    Ez egy apró szépség...a nevét sajnos nem tudom...de gyönyörű!
    előzmény:
    Hilda1949 (104)
    2006-04-01  23:41
  18. 2006. Április 2. 10:03109.
    Szervusztok, Szervusz Hilda, Anna és ti többiek!
    Most csatlakoztam, aztán igyekeztem végigolvalsni az eddigieket és megnézni a fotókat is.

    Én is fotóztam ám ma nektek!
    Gyönyörködjetek, ezeket a virágokat találtam meg a kertemben, vagy az üvegházban...:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466787 (97)
    2006-04-01  19:18
  19. Torolt_felhasznalo_466787
    Torolt_felhasznalo_466787
    2006. Április 2. 09:43108.
       Nyugis szép vasárnapot kivánok!   " Nincs jobb, mint túl nagy fába vágni a fejszét, aztán mégis   felapritani a fát."    Csildi vigyázz magadra, mert a mostani infulenza igy kezdődik.   Feltétlen vegyél be gyogyszert és sok, sok teát igyál!!      Legyen szép napotok!                        Szióka      Anna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754032 (105)
    2006-04-02  07:53
  20. 2006. Április 2. 09:42107.

    Sziasztok! Folytatom mesémet.

    Bocsika, nem ezt a képet akartam, de ha már itt van, maradjon. Ő is "saját" szerzemény. Még nem mondtam, van egy virágboltos barátnőm, és amikor elenállhatatlan vágyat érzek, hogy virágokat fotózzak, mindig szívesen lát. Ez is most ilyen volt.

    A csókakői templom. A vár közelről, a Vértes teteje, ezen a lépcsőkön mehettünk volna, de nem, nekem a legnehezebb részén kellett felmennünk... Itt egymást támogatva... kivörösödött fejjel... de megérte!!

    Egyenlőre több képet nem tudok küldeni, mert úgye ez a lehetőség is véges.

    További szép napot kívánok. Látom nem esik az eső, kezd kisütni a napocska. Délután kimegyek a kertbe elduggatom a hagymákat! Kell a jövőre is gondolni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. Április 2. 09:39106.

      Hilda, kedvesem, méga lélekzetem is elakadt, annyi szépséget láttam képeidben. A köszönöm kevés most a hálám kifejezésére.  

    Én is teszek majd bemutatkozómra képeket. Van már pár, és ha megfőzöm az ebédet, neki is állok, bár most mára annyi, de annyit vállaltam, össze is írom, ki ne felejtsek valamit. Aki kér még esetleg verseimből, kérem jelezze, privátba, elküldöm email cimem, és megoldható.

    Annyira boldog vagyok, hogy rátok akadtam.  Túlcsordult most bennem az érzések garmad-áradata-ája. 

    .Ez egy olyan nyugalmat biztosító hely, itt,  a nlcafén, amelyhez foghatót nem tudom találnák e valaha.  

     

         

    előzmény:
    Hilda1949 (100)
    2006-04-01  21:48
  22. Torolt_felhasznalo_754032
    Torolt_felhasznalo_754032
    2006. Április 2. 07:53105.

    Jó reggelt! Szép vasárnapot!

    Nagyon örülök, hogy már itt "kalimpálok", meert kapar a tarokom és eszköszöm sokkl jobb, mióta olvastam a sok szép dolgot!

    Köszönöm!

    Hilda1949! Én hiába törtem a lyukaska buksimat, honnan vagy ismerős! Köszönöm, hogy Te felismertél!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. Április 1. 23:41104.

    Köszönöm marrrtikám! Emlékszem, mikor tavaly először találkoztunk. Akkor még csak az éter hullámain keresztül. Sokat segítettél az internetezés csodájának megismerésében, s ma már egyszerűnek tünő dolgokban, de akkor te voltál az Isten, akire mindig számíthattam. S, ha ma már tudok valamit, azt Neked és a többi kedves topiktársnak köszönhetem.

    Aztán jöttek a topik találkozók, ahol személyesen is megismertük egymást.  Úgy beszélgettünk két perc után, mintha már ezer éve ismernénk egymást! Nagyon érdekes dolgok ezek.

    Emlékszel erre a közös képre??

    Marrrtikám elfogadom amit írtál, s ha úgy gondolod akkor gyere, várunk!

    előzmény:
    marrrti (95)
    2006-04-01  14:20
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. Április 1. 23:17103.
    Szia! Ez nagyon szép!! örülnék ha további versekkel örvendeztettnél meg..én nagyon szeretem a verseket.
    Köszönöm, köszönjük!
    előzmény:
    Ókina54 (98)
    2006-04-01  20:19
  25. 2006. Április 1. 23:07102.

    Kedves Hilda!

    Nagyon örülök a topicodnak! Én is szeretek mindent a jó oldaláról nézni, észrevenni minden szépséget bármily kicsi is!Küldök egy kis  ízelítőt a felfogásomról. Már nem emlékszem hol találtam, de megtetszett:

    Tulajdonképpen hálás vagyok...

    ... a feleségemért, aki azt mondja csak szendvics lesz ma vacsorára, mert az estét velem tölti itthon, és nem valaki mással.
    ... a lányomért, aki azért panaszkodik, hogy mosogatnia kell, mert ez azt jelenti, hogy itthon van és nem az utcán kóborol.
    ... az adókért, amelyeket ki kell fizessek, mert azt jelenti, hogy
    alkalmazott vagyok, van munkahelyem.
    ... a takarításért egy buli után, mert azt jelenti, hogy barátaimmal tölthettem egy estét.
    ... a ruhákért, amelyek egy kicsit szűkek, mert van elég ennivalóm.
    ... az árnyékomért, mert kint lehetek a napfényben.
    ... hogy nyírhatom a füvet, pucolhatom az ablakot, javíthatom a
    csatornát, mert azt jelenti, hogy van házam.
    ... a parkolóhelyért a parkoló legmesszibb pontján, mert ez azt jelenti, hogy tudok járni és még autóm is van.
    ... a nagy fűtésszámláért, mert azt jelenti, hogy melegben voltam.
    ... hogy a templomban mögöttem ülő hölgy falsul énekel, mert azt jelenti, hogy hallok.
    ... a mosni- meg vasalnivalóért, mert azt jelenti, hogy van ruhám.
    ... az esti fáradtságért és izomlázért, mert azt jelenti, hogy tudtam
    keményen dolgozni.
    ... hogy meghallom hajnalban az óra csengetését, mert azt jelenti, hogy élek.
    ... és végül a sok hülye e-mailért, amit kapok, mert azt jelenti,
    hogy van családom és sok barátom, akik szeretnek engem és gondolnak rám.

     

     

    előzmény:
    Hilda1949 (1)
    2006-03-31  13:01

Címlap

top