Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2017. szeptember 14. 18:4731176.

    SZERVUSZTOK KEDVES LÁTOGATÓK!


    M I FINOM LESZ HOLNAP ÉS A NAPOKBAN EBÉDRE NÁLATOK ?


    NÁLUNK MA TÚRÓS TÉSZTA VOLT JÓ SOK TEJFÖLLEL FALATOZTUK ,LEVESNEK BROKKOLI KRÉMESET CSINÁLTAM.


    SÜTŐTÖKÖT IS SÜTÖTTEM NAGYON FINCSI VOLT.FŐZZÜNK-SÜSSÜNK SOK FINOMSÁGOT A CSALÁDUNKNAK!


    előzmény:
    anutyi (31175)
    2017-08-27  12:17
  2. 2017. augusztus 27. 12:1731175.

    SZÉP NAPOT KÍVÁNOK  MINDEN KEDVES LÁTOGATÓNKNAK ÉS OLVASÓNKNAK!


    TI MIT FŐZÖK MA?


    NÁLUNK CSIBE LEVES LESZ ÉS


    RÁNTOTT KARAJ FINOM HAGYMÁS PETREZSELYMES KRUMPLIVAL


    KÉSZÍTEK MÉG HOZZÁ EGY KIS UBORKASALÁTÁT IS


    AMIBE FOKHAGYMÁT ÉS SOK VÖRÖSHAGYMÁT IS SZOKTAM TENNI


    FINOM!


    TI HOGY KÉSZÍTITEK?

  3. 2017. augusztus 21. 12:1831174.

    Szia Márti!


    Ügyes és erős férjed van aki ilyen nehéz munkát eltud végezni egyedül.


    Egyedül elhiszem hogy nem jó lenned és főznöd magadnak. Én is így lennék vele, mert addig jó még kedveskedhetünk a társunknak és kapjuk a dicséretet!Jó látni a virágzó virágaidról a képeket. Öröm számunkra is!



    Ma Paradicsom levest készítek és halat sütök majonézes krumpli vel tálalom.


    Holnaptól nem leszek gépközelben,de majd jövök


    Köszi a jókívánságod én is viszonozom


     


     

    előzmény:
    martabottyan (31173)
    2017-08-21  04:44
  4. 2017. augusztus 21. 04:4431173.

    Szia Magdi. En meg mindig egyedul vagyok lassan megy az alap leontese, nagyon nagy munka kulonosen ha egyedul kel csinalni.En most nem fozicskezek magamnak valamek nat megsutottem egy kicsirket es fele meg mindig ott van, ma este mar odaadom a kutyaknak, nem kvanok semmit, igy cask gyumolcs es salata megy. Kulonben visszajott atel tegnap megint elvolt fagyva a viz a lakasba, ma felhos az ido napot meg nem lattam, de hideg szel fuj,most jottem be a kertbol, kiszedtem a ceklat  meg fozom es uvegekbe rakom az meg nem fagyott el.Kozbeszerettem volna aturnipset elultetni, de hat legalabb 30cm re leastam es meg mindig por volt, igy csinaltam egy masfelmeteres arko es beleontottem 6 vodor vizet es ha beitta megprobalom beleultetni hatha less valami belole.Erdekes a viragos kertbe mindenelfagyot de a daffodil kihajtottb es ha silany is meg is hozott virago  meg a -9 fok ellenere is, es itt a verandan ia itt vettem eloszor eszre. Legyen nagyon szep heted lattam megment hozzatok a varva vart eso es a lehules is, bar cask ide is jonne mar az eso, mert tel ide vagy oda, mar vanak erdo tuzek vagy is mar hazak is egtek bele megint , mi less itt a nyaron ha nem jon eso


     

    előzmény:
    anutyi (31172)
    2017-08-18  09:34
  5. 2017. augusztus 18. 09:3431172.

    Szia Márti!
    De jó nálatok már jön a Tavasz Kedvenc évszaknak minden évszaknak meg van a maga szépsége.


    Nagyon jól néz ki és biztos finom is kapros kenyérke amit sütöttél.Én még így sosem készítettem pedig szeretem a kaprot szinte mindenbe.Körömpörkölt az isteni fincsi főleg kenyérrel tunkolva. Váljon egészségedre!



    Én ma gombapörköltet készítek nokedlivel és uborkasalátát hozzáKedveljük mind a ketten


    Legyen neked is szép napod

    előzmény:
    martabottyan (31171)
    2017-08-17  02:57
  6. 2017. augusztus 17. 02:5731171.

    Szia Magdi tegnap  kerestem a fagyasztoba  a kormot es a csulkot azzal akartam Mihalynak kedveskedni mire jon haza es talaltam egy joadag kaprot is igy ma magamnak is kedveskedtem, dagasztottam be kenyeret es csinaltam egy kapros kenyeret es et kiados kis cipot, Feltettem a kormot csulkot foni, de Mihaly telefonalt hogy nem jon haza cask a jovoheten mert nem hallad ugy a munkaval ahogy szeretne, igy ha megfott a csulok lehutom es beteszem a fagyasztoba es ha megjon fozom hozza neki a kaposztat vagy a krumplit amit ker majd, de magamnak veszek ki eggydarab hust es a levebol is es az egyik kiscipoval az less a vacsoram jol bele tunkolva a levebe. Kozbe kimentem a kertbe is es elkezdtem a nagy munkat, mert Szeptember itt mar tavasz , meg a tel elejen jot egy nagy fagy -16 korul volt egyheten keresztul es igy minden elfaggott meg a verendan is a spenotbol nem lehetet semmit megmenteni, a cekla az hasznalhato es a karalabe is . Hagyon csunya hosszu telunk volt mostszaraz es nagyon hideg is, nem hiszem hogy less szollo tavasszal ,hisz semi nedvet nemkaptak azok sem.Nagyon szep napot neked

    előzmény:
    anutyi (31170)
    2017-08-16  14:32
  7. 2017. augusztus 16. 14:3231170.

    Szia Márti!


    Köszi a fincsi ebédről készült képeket.Fontos lekicsinyíteni ami szintén időbe telik,de mi már ráérünk


    Nem igaz de öröm ha van fönt kép is.


    Igen a káposzta birja a hideget igaz biztos nálatok ismét nagy tél van.Betakarítasz mindent és majd lehet falatozni.


    Spenótból még tudtál csinálni valami finomat?


    Csalán bizony az szinte kiirthatatlan.Nálunk sokan szedik tavasszal, jó teának és a hajhullás ellen is. 


    ---------------------------------------------------------- --------


    Nálam ma Grízgaluska leves volt és megkívántuk a Pizzát.


    Én diétásan vegásan szeretem ,de táramnak tettem rá minden jót.


    Legyenek szép és tartalmas napjaid.Ne fájjon sehol semmi


     


     


     


     

    előzmény:
    martabottyan (31168)
    2017-08-15  22:53
  8. 2017. augusztus 16. 05:2931169.

    A Mai ebedem

    előzmény:
    martabottyan (31168)
    2017-08-15  22:53
  9. 2017. augusztus 15. 22:5331168.

    Szia Magdi Most etettem meg es megprobaltam kissebre venni a kepeket a gepbe es cask azt probalom ki hogy igy feltudom e ide tenni. En is omenymaggal szeretem a sosrudat sajtal sose csinalom tudod en nem ehetem a derifarmr cuccokat, En a magokat a kenyerbe eszem  abba minden fajta mag van a lenmagtol kezdve, de mostmar nem sutok, mert olyankeves kenyeret eszunk es ugye 2 fajtat hogy nemerdemes az aramot pocsekolni ra  1 vekni mindkettonknek 2 hetig tart , A mihaly cukorja miat nagyon megalltunk a kenyer evessel. En ma kerteszkedek rengeteg a csalant a kertbe  mas minden kifagyot vagy kiszaradt de az istenn igazabol virit nem birjuk kiolni kulonben cask parfej kaposzta mardt cask meg meg a spenot is elfagyott pedig az birja a hideget. Nagyon szep napot neked es sutogessel cask enma hamburger csinalok magamnak sok hagymaval es salataval ugy szeretem

    előzmény:
    anutyi (31167)
    2017-08-15  10:50
  10. 2017. augusztus 15. 10:5031167.


    Jókívánságod fogadva és viszonozva kedves Márti!


    Mint mindig most is látom sok finomságot sütöttél.


    Köszi a képeket és azt is hogy írtál újra nekünktedd ezt máskor is én se hagyom hogy a süllyesztőbe kerüljön az első szerelmem


    Tudod anno itt kezdtem el az internetezést és milyen jókat nevettünk és tanítottuk is egymást.


    Ma én is olvastam egy klassz Sós rúd receptet és hola Nők lapjába  hiába az is kedvenc újságom .Úgy kell elkészíteni mint a amit szoktunk csak a tetejére kell összetört tökmagot ,köményt és sajtot tenni.


    Holnap ha nem lesz nagyon meleg mert nálunk még tart a nyármeg is fogom sütni.


    Sok magot szükséges nekünk fiataloknakenni hogy jobb legyen az emésztésünk


    Puszillak!

    előzmény:
    martabottyan (31166)
    2017-08-15  04:12
  11. 2017. augusztus 15. 04:1231166.

    Sziasztok az elobb irtam egy litaniat es mikor a kepeket akartam feltnni, nemengedte hogy tul nagyok, es mig kuszkodtem minden elszalt.Nincs kedvem ujbol irni, de dio helyba leirom


     Ez a tel nem kedvezet nekunk sem az idovel sem az egeszsegel.A multhonap vegen sikerult kimenni Pilligaba es a haz alaphoz a keretet es a vasat megcsinalni, 5 napot voltunk kint  Mihaly minden este ement a furdobe en nemmertem, mert ahogy megjotunk jottek a sogoromek es nem akartam ujbol lemondani, mert a telen nagyon sokat lekelett mondanom. Vasarnp ment Mihaly a cementet onteni igy sutottem foztem neki, de az este mar haza is jot mert az uj mixer nem dolgozik es haza jot az oregert, igy hajnalba megint foztem neki egy rizses csirket, es a maradek sutit is bepakoltam neki, mert a furdo baratjai egybol atmeb=ntek ahogy megerkezett es szepen elcsipegedtek elole cask a sosrudakat hagytak meg az nem izlet nekik. Itt me mindig fagy ejjel, nappal meg sut a nap, pedig borzalmasan kellene az eso az egesz telen nem esett 30mm. Magdi jolhangzik a papucsod,tudod mikor ettem utoljara mikor edesanyam csinalt, o a tepertospogacsa vakarcsat csinalta igy meg es szollolekvart tett bele valmi nagyon finom volt azt hiszem meg is csinalom mire Mihaly megint megy ki tavaj foztem oreg vegyescyumolcs lekvart es mivel cukornelkul van jo savankas is. Nagyon szep hetet nektek, gondolom nallatok mar enyhul az ido


     

    előzmény:
    anutyi (31163)
    2017-08-13  16:34
  12. 2017. augusztus 14. 16:2031165.

    Szia!


    Kenyeret mi is sütöttünk ma,tettük bele tökmagot is mert én úgy kedvelem.


    Hogy készíted a Kiflit?


    Rég nem sütöttem

    előzmény:
    krnem (31164)
    2017-08-13  20:17
  13. 2017. augusztus 13. 20:1731164.

    Biztosan finom.


    Ma kenyeret és édes kiflit sütöttem.

    előzmény:
    anutyi (31163)
    2017-08-13  16:34
  14. 2017. augusztus 13. 16:3431163.

    JÓ FÓRUMOZÁST KÍVÁNOK MINDENKINEK!


    MA SÜTÖTTEM LEKVÁROS PAPUCSOT


    KÖNNYŰ ÉS FINOM!


    Hozzávalók:


    5o dkg finom lisz


    20 dkg margarin


    3 evőkanál porcukor


    1 csomag 7 g élesztő por


    2 dl tejföl de lehet beletenni többet is hogy összeálljon a tészta.


    Összegyúrni a hozzávalókat majd a hűtőbe tenni egy órát.


    Kinyújtani és négyzetekre vágni majd megtölteni lekvárral.


    Két végét behajtani és már mehet is a sütőbe.


    180 fokon készre sütni.


    Jó étvágyat kívánok hozzá!


     

    előzmény:
    anutyi (31162)
    2017-07-22  15:29
  15. 2017. július 22. 15:2931162.

    Szia Márti!


    Nagyonde nagyon szépen köszönöm!


    Igazán kedves vagy aminek nagyon örültem.


    Rózsa csokor csoda szép és a csoki is a kedvencem.


    Puszillak sok szeretettel régi kedves hűséges topik társam

    előzmény:
    martabottyan (31161)
    2017-07-22  03:16
  16. 2017. július 22. 03:1631161.

    Magdi  nagyon de nagyon boldog nevnapot kivanok szeretettel

    előzmény:
    anutyi (31160)
    2017-07-15  15:02
  17. 2017. július 15. 15:0231160.

    így is megosztom ,remélem sikerül

  18. 2017. július 15. 15:0131159.

    Nagyon fincsi süti!


    https://youtu.be/eNlom2AFwaE

  19. 2017. július 15. 14:5031158.

    NÁLUNK ESIK AZ ESŐ DE A KEDVEN A RÉGI


    TI HOGY VAGYTOK?


    MI FINOMAT KÉSZÍTETEK A CSALÁDNAK ÉS A PÁROTOKNAK?


    Ma én sült husit csináltam petrezselymes hagymás krumplivalnagyon ízlett a Páromnak is


    Muffin t fogok még készíteni később


    Ismeritek ?


    Fincsi és bármivel lehet ízesíteni Íme az alaprecept


    http://www.nosalty.hu/receptek/kategoria/muffin/muffin-a laprecept


    Halihó

  20. 2017. július 8. 18:4231157.

    Szervusztok


    Kesz lett a gepem,nagyon hianyzott hogy csak mobilon tudtam irni de az nehezke


    Hogy vagytok?lencsirol mi hir?


    Nalunk szep idok vannak,a jovo heten 33 fok is lesz.


    Jarok gyogytornara a derekam es a terdem miatt.


    Legyen szep hetvegenk.

  21. 2017. július 8. 17:2231156.

    Kellemes szép napokat és jó főzést -sütést kívánok


    Minden látogatónknak!


    Ma nálunk Tükfőzelék volt fincsi pörkölttel


    Süti nem volt,de Görögdinnye igen.


    Nyáron legjobb a sok gyümölcs.

  22. 2017. június 13. 17:3831155.

    Szia Márti!


    Küldök egy kis meleg hogy ne fájjon semmiIsmerős bizony a hideg idő nem tesz jót már nekünk én se sztem


    Aludni se tudok olyankor úgy fáj mindenem,de se baj  éljünk vidáman és boldogan még együtt a társunkkal sokáig.


    Főzzünk süssünk nekik is sok finomságot mert megérdemlik!


    Mivel lepted meg Mihálytolyan jó olvasni a nevet mert az én Apukámat és a testvéremet is Mihálynak hívtáksajnos már nagyon régóta nincsennek  közüttük.


    Ma sütöttem egy kis egyensúly tésztát amibe gyümölcsöt tettem .

    előzmény:
    martabottyan (31154)
    2017-06-04  06:31
  23. 2017. június 4. 06:3131154.

     


    Szia  Igen itt mar 4 napja tombol a tel, de elotte is hidegek  voltak, csak hat mostmar hivatalosan is. Mariaek mar reg hazamentek,  csak hat en robbantam le megint, tudod a szokasos bajok  hisz mar elmultam 20 eves es  igy mar minden vacak baj megjelenik.Egyaltalan nem tetszik a vallaimnak sem ezek a fagyos deres reggelek. Nalunk is rengeteg zoldseg es salata megy  es gyumolcs is , Mihaly isment fogyozik, igy sutemenyrol nem is gondolkodom neki, de mar 10 kg lefogyot tegnap kerek 100 kg volt es ez egy ujabb buzditast adot neki. A cukorja is kituno, tenyleg nagyon meglehet vele a dokija is elegedve, Penteken megy isment Sydneybe a gyerekekhez, de mar vasarnap jon is vissza, most hogy vacakol a vallam nem mer sokaig egyedul hagyni az allatokal, hiaba mondom neki hogy eltudom lassan intezni oket. En sok halat keszitek es csirket nehe disznot, de marhat es birkat sose, Mihaly nem szereti, tegnap rantasos krumplileves volt, rostelyos es zoldbabfozelekel,  ma karfiol leves es sultcsirke tortkrumplival es salata kozbe gyumolcsok vanak. Holnapra  lesz a maradek leves zoldseges rizsa fokhagymas disznosult es salata.


     


     Gondolkozom  jo volna csutortokon meglepni Mihalyt valami kedvenc sutijevel Nagyon szep Punkozsdi vasarnapot neked


     

    előzmény:
    anutyi (31153)
    2017-06-01  11:38
  24. 2017. június 1. 11:3831153.

    Nálatok tudom most Tél van ,de nálunk most kezdődik a Nyár


    ezét küldök még egy másik videót is!


    Csak vidáman!

    előzmény:
    anutyi (31152)
    2017-06-01  11:33
  25. 2017. június 1. 11:3331152.

    Mártikám!


    A Húsvéti képet véletlenül csatoltam de olyan ari különben.


    Jó nézegetést kívánok Mindenkinek!


    Csatolok még,mert olyan sokat gyűjtögettem az évek alatt!

    előzmény:
    anutyi (31151)
    2017-06-01  11:25

Címlap

top