Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2017. március 12. 18:2331126.

    Szervusz!


    Várunk máskor is sok szeretettel!


    Írj egy pár sort magadról, és hogy mi finomakat szeretsz készíteni


    a családodnak!


    Küldök egy szép képes idézetet

    előzmény:
    margaret3711 (31125)
    2017-03-12  17:06
  2. 2017. március 12. 17:0631125.

    Koszonom,viszont kivanom.

    előzmény:
    anutyi (31124)
    2017-03-12  11:16
  3. 2017. március 12. 11:1631124.

    Szia Márti!


    Látom ahogy írod hideg Tél várható nálatok is,olyan biztos mint itthon volt.
    Nagyon nem szerettem a testem se ,de itt vagyunk és már lassan minden virágozni  fog.Szép a Tavasz főleg a Május hónapot szeretem igaz minden évszaknak meg van a maga szépsége.



    Szeretjük mi is a kifliket diósan és lekvárral is igaz sajátommal ami már elfogyott mert a múlt évben nem csináltam szilvalekvárt csak sbarackot ami isteni finom lett
    Én is többször csinálok paprikás krumplit csak magába - gulyáskrémmel -is és néha teszek bele még virslit,finom nagyon csalamádéval .


    Ma csirkemájat süt a párom jó sok hagymakarikát vág alá és főtt burgonyával fogjuk falatozni A krumpliléből majd lesz egy kis licsős leves vékony metélttel.


    A párod már azóta biztos otthon van érezzétek jól magatokat együtt és főzzél majd kedvére valót is!
    Boldog napokat kívánok Neked és mindeniken aki csak  olvas minket!

    előzmény:
    martabottyan (31123)
    2017-03-09  22:46
  4. 2017. március 9. 22:4631123.

     


    Szia En miota itt kint elek nagyon ritkan tudok makosat sutni mert itt nem lehet kapni es Sydneybe is altalaba csak karacsony kornyeken  itt nem hasznaljak es nem is terem es termelni sem szabad.  Mihaly meg nem szereti es nem is kerem hogy kerese mikor lemegy Sydneybe, hisz ugy is keveset sutogetek, en a kifliket altalaba lekvarosokat csinalok mert ugye az en lekvarom es cukor es edesito nelkul keszul, diot meg tojasfeherjevel keverve  lepenynek, de csak az alja teszta , igy kevesebb a liszt benne.


     


     En meg mindig egyedul vagyok talan ma jon meg Mihaly, de meg nem jelenkezett, de csak sima paprika krumplit kert  hogy fozek, igy az nagyon hamar meglesz. es mikor mar tudom hogy kozel van akkor fozom csak. Ma teliesitem a  gyikjaimat,mert mar ejszakak hidegek az ejjel is csak 5 fok volt, azt javasoljak hogy hirtelen jon a tel  es hosszu, szaraz es nagyon hideg less, tehat job felni mint megijedni, kulonben is  a gyikok fazosak e skint telelnek a verandan akvariumba.


     


     Nagyon szep keszulodest a tavaszra es a Husvetra akkora mar bisztos nagyon szep less nallatok a hatar. hisz meg tobb mint egy honap van addig


     


    Szep hetveget nektek


     

    előzmény:
    anutyi (31122)
    2017-03-08  15:19
  5. 2017. március 8. 15:1931122.

    Szia Márti!


    Örülök hogy sikerült válaszolnod és hogy jó lehet így is elkészítve a süti!
    Elfogom készíteni hamarosan és viszek a gyerkőcöknek Gábor napi buliba
    Nagy kedvencük a mák mindenhogy szeretik!


    Igaz én leginkább kifliket töltök meg vele amibe szilvalekvárt is szoktam tenni valamint porcukrot ,mazsolát  és citromot!


    Fincsi!


    Puliszkát de régen ettem még anno a mama csinált nekünk.Egyszer veszek hozzávalót ha jól tudom kukorica lisztből készül
    Biztos fognak örülni a házi készítésű tésztának ,noncs is annál jobb főleg a friss tojásból.


    Én rég nem gyúrtam de majd fogok!
    Puszi Neked és Minden kedves látogatónknak!


    Éljünk sokáig jó egészségben mi NŐK!

    előzmény:
    martabottyan (31120)
    2017-03-06  04:37
  6. 2017. március 6. 05:0431121.

    Szia Irtam es eltunt Szovak  kosz az otletet nagyon jol hangzik a puspok kenyer pont azon gondolkodtam hogy milyen tortat csinaljak Mihalynak a szulinapjara  amit ki tudunk vinni Pilligaba. Ez szerintem a legjobb mert ugye nincs villanyunk es a kis huto szekreny csak tejnek  eleg vagy egy parnapi husra  kettunknek


     Van itthol minden  atojasveherjetol keszdve a szaritott gyumolcsig  es szerintem egy szep kuglof sutobe meg jol is fog kinezni . Tavaj est sutottem neki mert akkor is kint voltunk


     bisztos jo telt a hetvedged es a baratnod orult a szep viragnak is

    előzmény:
    manyuska7 (31116)
    2017-03-04  05:22
  7. 2017. március 6. 04:3731120.

    Sziasztok Magdi mar tegnap akatam valaszolni de valami kozbe jot es aztan a nagy ijedsegbe el is felejtkeztem rola.


    Nyugodtan megcsinalhatod nem rosz recept ezt csinalta edesanyam is es en is  csak azzal a kulombsegel hogy nem meregetuk a hozzavalokat. A gyerekeim Ugrai bejglinek hivtak ,mert otthol ettek eloszor, en itt  az omlostesztabol csinaltam mindig, de aztan  a gyerekek kedveert az ugrait kelett sutnom, de most hogy ketten vagynk scak es Mihaly nem szereti a makosat csak a diosat igy a feketerozsat szoktam sutni de csak kistepsibe es az egyk rud dios a masik meg makos, igy mind ketten jol jarunk. Magdi vissza terve az elobi receptre  ha van birsalma sajtod az is nagyin finom benne  nem csak a meggy


    En  csutortokig egyedul leszek igy meg mindig a kedvencem fo ma pulicka  volt csirkeszarnyal es gombaval.  kozbe gyurat  reszelt vtesztat is 25 tojasbol, ha megyunk le a gyerekehez viszem nekik de meg gyurnom kel vekony es vastag meteltet is

    előzmény:
    anutyi (31119)
    2017-03-04  10:31
  8. 2017. március 4. 10:3131119.

    Kerestem egy jó Bejgli receptet,mert karácsonykor nem sütöttem és van sok mákom.


    Így gondoltam így fogom elkészíteni


    http://extremesilverblog.com/hu/receptek/makos-kalacs-nal unk-karacsonykor-ez-a-bejgli-es-nagyon-finom-sokaig-elall-es -egyaltalan-nem-szarad-meg-finom-puha-marad


    Mi a véleményetek?


    Ti hogy készítitek el? Várom a véleményeteket!


     

  9. 2017. március 4. 10:1831118.

    Szia Márti!


    Én is így csináltam anno a főzelékeket mert a gyerkőcök nem szerették benne se a blevelet se a köménymagot egészbe.Még  a csalamádéba is őröltet kellett tennem pedig én nagyon szeretem egészbe.
    Szépek a muskátli virágaid és amit küldték Játszínt érzem az illatátKöszi a képeket a kávé is finom volt küldök én is Neked és Ibolyának is!


    Jó pihenést kívánok majd a hó végén és boldog ünneplést a Pároddal! Fürödj majd sokat mert jó a csontokra a meleg víz .Ott termál víz van?
    Pihenj egy kicsit a hétvégén ha tudsz sok állatoktól

    előzmény:
    martabottyan (31115)
    2017-03-03  23:06
  10. 2017. március 4. 10:0931117.

    Szervusz Ibolya!


    Nekem már nagyon régiek voltak a muskátli virágaim,volt futó és paraszt muskátli is,ezért nagyon sajnáltam hogy nem tudtam kiteleltetni  őket mint máskor. Én is úgy csinálom mint te ,csak ha elvirágzik akkor lecsípem a hervadt virágokat hogy mellette legyen újra hajtás.


    Szeretik a balkont és nekem is van cserépbe is mert bizony úgy könnyebb mozgatni.
     Én majd a Lidl be veszek 6 van egy vázába és szépek szoktak lenni.Piacon nem tudják már mit kérjenek érte olyan drágán adják.
    Látom sok finomságot csinálsz te is és kedveskedsz a párodnak is.


    Ma én is azt teszem mert Töltött paprika lesz ami nagy kedvence Gyuszinak!
    Leves tudod a szokásos sok zöldségből hamis húsleves

    előzmény:
    manyuska7 (31112)
    2017-03-03  06:28
  11. 2017. március 4. 05:2231116.

    szervusztok


    a tegnap d.u.vásárolni voltam az Auchanban,elmegyek busszal és mikor kész vagyok a vásárlással, a fiamnak telefonálok és hazavisz,nekünk ez fontos,mert a 2-ik emeleten lakunk és nehéz felvinni,de minden hónapban ezt tesszük közösen,mióta fájnak a térdeim.Vettem többmindent és élö pisztrángot,én ugy szeretm,hogy én pucoljam meg,frissen nagyon finom kisütve.


    márta


    én is többször igy tesze,hogy beteszem az ételbe ami kell,majd kidobom a csombort,kapor és babérlevelet is.Jól teszed,ha te is elmész a fürdöre,biztos jót tesz neked is.


    magdi


    te is finomakat fözöl,én mindig megkérdem a férjemet mit fözzek,azért,hogy ne csak én egyek belöle,van idö amikor mindent megeszik.,van amikor kijelenti,mit ne fözzek.


    Holnapra


    lucskoskáposztaleves,sült öldalas lesz krumplival köritve és cékla savanyuság.


    Süteményt


    is fogok,azt hiszem egy püspökkenyeret.

  12. 2017. március 3. 23:0631115.

     Bocs iras kozbe elment a levelem , Akartam irni hogy otthol mi ids hsbsrtuk s zoldbab vagy bahogy te is irod paszuly, hisz mi is ugy hivjuk otthol nem hiaba nallunk vagtak el az orszagot  . En itt is hasznalom de Mihaly tudta nelkul mert o bebeszelte maganak hogy attol beteg, tudod mikor itt volt a nagynenem  es megkerdezte Mihalytol hogy mit fozon es Mihaly azt mondta neki hogy krumpli fozeleket de babillevel nelkul, az cask nezet hogy hat az akkor milyen lehet, mikor mihaly nem hallota mondtam neki hogy rendesen megfozod babill levelel es a habaras elot kidobod belole hogy meg ne lassa , es este mikor ette mondta is Etusnak latod milyen jo babillevel nelkul is, hat nalunk igy megy a fozes, amit nem szeret Mihaly azt koszedem eves elott vagy ledaralva teszem bele mint a komenymagot


     Nagyon

    előzmény:
    martabottyan (31114)
    2017-03-03  22:53
  13. 2017. március 3. 22:5331114.

    Szia Ibolyka , nallam mind ket muskatli van es eleg jol kibirtak ezt a foro nyarat is ,  az enyemek cserepbe vanak , de nem szoktam behozni oket cask telen hozm bejabb a falhoz, igaz itt nincs olyan tel mint nallatok, de edesanyam mindig felszedte  a muskatlit is es a krizantint is  szeptember vegen es  bevitte az eloszobaba  es ott gyonyoruen teletek  es meg a leveluk sem hullot le sose, tavasszal megmetszete oket es a levagot szaraket eldugdosta es mar kora tavasszal isment viragoztak neki a tovek es kesobb meg mar a meggyokerezett szarak is. En sem veszek uzletbe  sose  letort agakat gyokereztetek itt is. De abba igazad lehet hogy a forro uveg leegetheti a viragodat  akor job ha a tuzo nap idejen belol teszed

    előzmény:
    manyuska7 (31112)
    2017-03-03  06:28
  14. 2017. március 3. 22:2431113.

    Szia magdi en most  sztrajkra mentem a fozesel  Mihaly felment pilligaba a furdobe  Csutortokon,  hirtelen volt az elhatarozas mert most van parnap ami szabad nalla es kihasznalja  szerencsm volt hogy elore keszitettem a kajakat igy odapakoltam neki es rentottam meg ko karajt az utra , vitt magaval aludtajat is   es kukorica pelyhet  ebedre azokat eszi mivel nincs leves, reggelire eszi a komolyab kajat  zsiroskenyer, tojas, kolbasz es szallona , vagy eppen lecso, vacsorara meg az en fot kajajaimat,  azt mondta ha elfogy akor haza jon, de egyelore nagyon jol erzi magat  napkozbe pihen mert meleg van es tobszor atmegy naponta a furdobe hisz cask kb 400m -re van tolunk,  a honap vegere tervezem hogy kimegyek vele en is  egy hetre  ha a szomszedasszonyom elvalalja az allatokat, akkor less a Mihaly szulinapja es szeretnem ott tolteni vele es a gyerekekelmeg majd 7-en  Sydneybe mert akor megyunk le a Jayne diploma osztasara. Ugy hogy most rgrydul cask hirtelen kajak vannak nallam, tegnap hirteklen sutottem egy szelet karajt es salatat ettem hozza,  ma lehet hogy egy krumplis tesztat csinalok magamnak


     latom nallatok nagyon szepen kezd tavaszodni elvezetek a szep idot lehet kint setalni es elvezni a baratokal valo9 talalkozasokat es beszelgeteseket , nem kel a szobaba uldogelni


     

    előzmény:
    anutyi (31107)
    2017-03-01  14:29
  15. 2017. március 3. 06:2831112.

    szervusztok


    Hoztam a kávét,gyertek.


    Magdi


    néztem a neten,sajnos nem irja a nevét,de nekem tetszik a virág,remélem a nönek is fog tetszeni.


    Ami a muskátlikat illeti,nekem minden évben tönkremegy,amióta,ilyen forró nyarak vannak,már szept-ben eléggé csámpásak lesznek.az idén futómuskátlit vennék,lehet ez még kényesebb,rég volt itt a konyhaablakban,tudom ez drágább és már májusban elkapkodják a piacról.


    ,ha nem kapok,akkor ismét piros állómuskátlit veszek,eddig mindig ládába tettem,de az idén cserépben hagyom,mert igy könnyebben be tudom venni,amikor forróság van.Neked mi a véleményed,hogy csináljam,hogy szép maradjon,öntöztem rendesen,tápoldatoztam hetente.

  16. 2017. március 2. 17:4231111.

    Ibolya!


    Biztos szép lehet a virág ami ajándékba viszel és örömet fogsz vele szerezni.


    Én ma kertészkedtem egy kicsit,sajnos a a lépcsőházba is megfáztak a szép muskátli virágaim és azokat dobtam ki,se baj majd veszek fiatal hajtásokat és szép lesz a balkonon.Hiába nagyon hideg telünk volt Bizony én is sokszor lepihenek kinyújtózni és tornázni,mert fáj mindig a derekam,de már megtehetem.


    Suna Tv ét ritkán nézem ,én a Story 5 csatornát kedvelem ott nézem a szép romantikus filmeket Álom és szerelem.... nagyon kedvelem most is az megy Nőkről szóló szép filmek.


    Majd megnézem  Ineten amit ajánlottál mert biztos az is szép.
    Rörök sorozatba a Szulejmánt kedvelem és ha elalszok mert késő este vetítik szintén meglehet nézni útólag neten a yutuben .


    Szeretem nagyon az internetet!Szórakozzunk kedvünkre akár fekve is

    előzmény:
    manyuska7 (31110)
    2017-03-02  15:09
  17. 2017. március 2. 15:0931110.

    szervusz Magdi


    nem tudom mia a neve a csodáa virágnak,olyan,mintha mind rózsák nyilnának és piros szine van,majd utána nézek a neten.


    Ma mindenhol takaritok,szekrényeket rendezek át,eléggé elfáradtam,mindig kicsit ledölök,csak igy birom elvégezni a munkámat.


    Egyik o.társnöm mondta,hogy a török sorozatot,amelyik a Dunán megy,"végtelem szerelem"meg lehet nézni a yourubon,4 rész megy egyszerre a törökök szerint,magyar feliratozással,már megnéztem egy párat,igy nekem jobb,mint este felidegesiteni magamat rajta.


    Nézed ezt a sorozatot?


     

  18. 2017. március 2. 14:3131109.

    Szervusz Ibolya!


    Érezd jól magad a kedves ismerősödnél.Biztos fog örülni a szép virágnak.


    Milyet vettél neki?


    A  mi vidékünkön is teszünk babérlevelet minden tejfölös ,savanyúan elkészített ételbe


    finom ízt ad neki.


    Most újítottam és nem szaggattam  a pogácsát hanem kockákra vágtam és így nem maradtak le szélek.Tv be láttam hogy így is lehet készíteni. Nekem a fiam hozott disznótorból több tepertőt és már meg untuk úgy enni ezért csináltam pogácsát belőle.


    Kben amikor én sütök ki zsírszalonnát azt apóra vágom és nagyon fincsi az biztos vöröshagymával és paprikával is.



    Ma csak Paprikás krumplit serpenyős burgonyát csináltam és rántott levest.Jó befalatoztunk finom volt a krumpli  almapaprikával


    Kívánok tartalmas és fájdalom mentes napokat Neked és Minden kedves látogatónknak!


     


     

    előzmény:
    manyuska7 (31108)
    2017-03-01  17:12
  19. 2017. március 1. 17:1231108.

    szervusztok


    Ma csodás,napos idönk volt 16 fok,de d.u.már elborult.Szerets a napfényes idöt,Vettem egy gyönyörű cserép virág,igaz drága 2ooo ft.de vasárnapra ebédre vagyok hiva egy régi lánykori ismerösömhöz,kijelentte,hogy csak virágot fogad el.


    Én is szeretm a zöldpaszulyfözeléket,Szoboszlon ettem egy vendéglöben és baérlevéllel volt fözve,kissé savanykás-édes,annyira izlet,hogy azóta igy készitem.


    mindig sajnálom a tepertöt pogácsának elhasználni.mert nagyon szeretjük hagymával reggelire.

  20. 2017. március 1. 14:2931107.

    Szia Márti!


    Igy már értem a jó nagy betűt,és jó ötletnek tartom főleg ha elszáll az írásod.

    Zöldbabfőzelék is kedvencein közé tartozik sok fokhagymával és kaporral keveljük.


    Én ma Tökfőzeléket csináltam szintén sok kaporral és a rántás alá sütöttem apróra vágott vöröshagymát jó ízt ad a főzeléknek ha így van berántva.Pörkölttel tálaltam
    Most sül a tepertős pogácsa ,mert elmentünk egy kicsit sétálni fontos az egészségünknek és egy egy kicsit feltöktődtünk mert mindig találkozunk ismerősőkkel  a  lakótelepen.


    Örülök ha tudsz már aludni mert biztos még tart a nagy meleg nálatok,pedig ott már elkezdődött az Ősz nálunk meg a Tavasz!


    Kívánok nektek is szép napokat!

    előzmény:
    martabottyan (31106)
    2017-02-28  20:05
  21. 2017. február 28. 20:0531106.

     


    Szia Magdi  en altalaba kint irok es bemasolom az irast,    ket okbol is az egyik itt nagyon gyer az internet es pillanatok alat elmegy es elvesztek mindent de igy az iras magnmarad, a masik meg sokszor nem is latok rendesen es igy konnyeben irok vagy olvasik is,


     


    Hat igen itt  mi csak porba jarunk eso az nem akar jonni pedig nagyon igergetik, de csak ennyi. itt mar kerekparal lehetetlenseg lenne menni, de az erdore se mernek lemenni  kocsival sem mert elakadnank a porba. Tegnap zoldbabfozelek volt a rostelyoshoz egy ici pici megmaradt azt Mihaly megeszi ebedre es vacsorara a fokhagymas sult lesz tortkrumplival es salataval sutni nem sutok semmit varok vele mert Mihaly cukorja most nagyon ingadozik.


     


     Most itt is parnap elegturheto volt az ido, jol tudtunk aludni is  nappal nem igen ment fele a 35 foknak, de isment jon a meleg, remelve hogy ez mar nem lesz olyan tartos es borzalmas mint az elmult honapokba volt


     


    Szep tavaszi napokat nektek


     

    előzmény:
    anutyi (31105)
    2017-02-28  16:24
  22. 2017. február 28. 16:2431105.

    Szia Márti!


    Látom jó sok finomságot csináltál,és így betudod osztani a hét napjaira.


    Húsfeldogozást én is így szoktam jó feltétnek  a sültek és köretnek is.


    Sokat  nevettünk és beszélgettünk a gyerekekkel de jó is volt


    Jó nagy betűkkel írtálkeresem a lehetőséget de nálam csak ez van


    Melegszik az idő itthon isde változni fog ahogy jósolják


    Remélem hamarosan lesz eső nálatok mert látom fontos lenne,és elverné a port.


    Köszi a képeket kedves tőled legyen szép heted ! Próbáltam a lehetőségeket!

    előzmény:
    martabottyan (31101)
    2017-02-26  00:54
  23. 2017. február 28. 16:1331104.

    Szervusz!


    Fini volt!


    Remek ötlet a Bukta fogok is csinálni mert nagyon rég nem sütöttem.


    Köszönöm az ötletet!


    Én ma brokkoli krémleves készítettem és krumplis tésztát!


    Sütni majd holnap fogok valami finomat!


    Várjuk együtt a tavaszt és a melegebb időt!

    előzmény:
    manyuska7 (31102)
    2017-02-26  09:38
  24. 2017. február 26. 22:0531103.

     


    Sziasztok.


     


     Nallunk megint egy csepp eso sem volt hiaba kecsektetnek benunket, olyan szepen kikerul mindig benunket hogy csoda meg eltevedve sem jon ide hiaba igergetik minden napra azt a nagy esot, az este is arvizzel fenyegedtek benunket, de meg felhot sem latok.


     


    En keszen vagyok mar a Mihaly reggelejevel es a hatso reszt mar fel is mostam  Tepertot sutottem Mihalynak  nem tudom miert de ugy kopkodot hogy az egesz konyha csupa zsir let, tehat kora reggel mar subickoltam


     


    Mara  azt hiszem karajt rantok, de megcsinalom a rostelyost is es a fokhagymas sultet is, ami hust tegnap kivettem sok volt igy elore fozok tobb felet belole  legalabb nem egyfolmat eszunk minden nap es csak koretet csinalok hozza, a tegnapi rakott kaposzta is csak felig lett kesz, mert mikor benyultam a tejfolert a hutobe  a kezembe akadt a rizses csirke igy azt ettuk meg azert lesz ma rantot karaj  es holnap a rakot kaposzta aztan a fokhagymas sult  utanna johet a rostelyos  es lassan vege is lesz a hetnek . Gondolom isment Avonozol  hisz jon a Husvet es ilyenkor van rendelesed vigyaz azert nagyon az uton , lassan megy feletek a tavasz.Te nem is rosz ottlet a ragu leves   ha bar mara krumplilevest kert Mihaly kolbasszal,  levest azt 2 naponta szoktam fozni neki en nagyonritkan eszem levest  egyaltalan nem vagyok leveses.


     


    Szep piheno estet es hetet nektek


     

    előzmény:
    manyuska7 (31102)
    2017-02-26  09:38
  25. 2017. február 26. 09:3831102.

    szervusztok


    márta


    nagy a por nálatok,nem köhögtök?hogy lehet ezt megszokni?Ilyenkor mikor nagy a szárazság,nincsen sok kigyó?


    Magdi


    te is finomakat fözöl,mindig ujabbakat.


    Lencsi


    miért nem irsz pár sort?


    Mára tárkonyos ragulevest csirkehüssal,flekken szalmakrumplival és lekvárosbukta.


    Nálunk most süt a Bap,várom a tavaszt,hátha gyengül a derekam és térdem fájdalma.


    Nagyon szép vasárnapot kivánok  minyájatoknak.

Címlap

top