Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ezért NE szedj fogyi-gyógy

Torolt_felhasznalo_607273
Torolt_felhasznalo_607273
Létrehozva: 2006. március 28. 22:17

Tegnap jelentkezett egy beteg nálam, aki a Reganol (más néven  is ismert Regenol) nevű fogyasztó-szer áldozatának érzi magát! A "gyógyszer" Mo-n tiltott, csak illegálisan lehet hozzájutni, de néha beleszaladtam itt-ott a fórumon a nevébe, tehát tudom hogy szeditek (remélhetőleg csak szedtétek ) néhányan.

Az orvosi leírásával, és hatásaival természetesen tisztában vagyok, mert a német-angol lapokon elég sokat írnak róla, még ha a magyar Kompendiumban nem is szerepel... Viszont személy szerint nekem ilyen panasszal érkező betegem még nem volt, kicsit ijesztő is az összreakciója.

Tüneteit most nem írnám le, hanem pont Benneteket kérlek, hogy ha valaki szedett, szed ilyen gyógyszert, kérem írja meg a személyes tüneteit! Ha lehet NE a pozitívakat, amivel "beetetik" a leedndő fogyasztót": vagyis hogy nem leszel éhes, és mindent meg fogsz tudni csinálni, stb, mert ez tudjuk, hogy az amfitamintól van, ami kábítószer. Engem leginkább a folyamatos használat mellet fellépő melléhatások érdekelnek, mert ezekből csak egy részt érint a szakirodalom és ennél a betegnél olyan halmozott panaszok jelenkeznek, hogy nehéz kiszűrni, mit okoz a szer, és mi pszichés!

Elnézést azoktól, akiket taszít a topic ---bár talán nem is baj hogy esetleg elrettenteni a "csodaszertől lefogyni vágyókat"----de mivel van egy csomó nem ismert mellékhatás, talán ti tudtok segíteni. Tudom, nem igazán illő ilyen kérdéseket itt feszegetni, de biztos, hogy itt a NLC-n van, volt...és - reméljük - NEM lesz....a legtöbb fogyasztó.

Az is érdekelne, mennyi idővel a szer fogyasztása  után múltak el az esetleges  panaszaitok ( pl. álmatlanság, stb), illetve ha valaki az előírt mennyiségnél kevesebbet szedett be, csökkentek-e  az ilyen, vagy a szorongásos,  vagy pszichés tünetei!

Köszönöm segítségeteket, és ha a betegen kívül másnak is tudunk segíteni, hogy ne szedjen ilyen-és hasonló szereket, akkor nem indult hiába a topic.

Munkám miatt sajnos csak esténként tudok reagálni, de nem fogom magára hagyni a topicot, és előre is köszönök minden információt!

FIGYELEM!!!!Nem az a cél, hogy reklámozzuk ezt az ártalmas szert amitől egy 32 éves három gyermekes anyuka a pszichiátrián kötött ki, hanem hogy  minél több ijesztő információt, és adatot összeszedjünk róla, amik  - mellesleg - elősegíthetik a gyógyulását!

Köszönöm mindannyiótoknak!

  1. 2007. október 5. 19:16133.
    látom, már valaki megelőzött.   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (132)
    2007-10-05  18:35
  2. 2007. október 5. 18:46133.
    A REGENON = REDUCTIL ???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. október 5. 18:35132.
    Ugyhogy szerez neki illegalis "gyogyszert" megyek es szolok a moderatornak  
    előzmény:
    -merlin- (131)
    2007-10-05  18:34
  4. 2007. október 5. 18:34131.
    Segíteni ?
    Ezt hogy értsük ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_803702 (130)
    2007-10-05  18:01
  5. Torolt_felhasznalo_265467
    Torolt_felhasznalo_265467
    2007. szeptember 12. 10:27129.

    Valamit most nem értek. A Regenon KAPSZULA!! Te mégis tablettáról írsz, meg felet bevenni és egyéb....

    Amit én szedtem, az pici bordó tic-tac szerű kapszula. Azt sem elvágni, sem kettéTÖRNI nem lehet. A másik a Retard változat, az is kapszula, csak nagyobb. Zizeg benne a por. Na azt sem lehet kettétörni!! A betegtájékoztató letölthető a gyógyszergyár honlapjáról, én nem látok amphetamin hatóanyagot benne. 

    Lehet, te nem is ezt szedted??

    Mert ahogy olvasom, te nem fogyási szándékkal, hanem kábítószerezési indíttatásból szerezted be..... Valami már szart adhattak neked, mert én napi 3 szem után is jól aludtam, és soha semmiféle mellékhatást, pláne az álatalad írtakat nem tapasztaltam. Az elmúlt 2 évben sem.....

    http://www.temmler-online.de/temmleronline/dl/d et/temmler/1147/Regenon.pdf

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569880 (126)
    2007-09-04  12:07
  6. 2007. szeptember 4. 19:59128.
    Bár, most olvasom, hogy jó régi már ez az egész..
    előzmény:
    narancshéj (127)
    2007-09-04  19:57
  7. 2007. szeptember 4. 19:57127.
    Csak azt nem értem, (bár lehet, hogy írta már valaki, nem olvastam vissza sokat), hogy ha a topicindítónál valaki ilyesmivel jelentkezett, nem kellene minimum a gyógyszernek a pontos nevét tudnia?  Ez egy kicsit komolytalanná teszi az egészet...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607273 (1)
    2006-03-28  22:17

Címlap

top