Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

60-on túl/70-en innen.

kapucino
Létrehozva: 2006. március 26. 23:30

Szervusztok!

Nyissunk egy olyan új topicot, ahol hatvan körüli asszonyok beszéljük meg napi örömeinket,  ügyes-bajos dolgainkat,mivel töltjük a megérdemelt nyugdíjas napjainkat.

  1. 2017. augusztus 23. 14:15127426.

    Sziasztok!


    Teljesen őszbe váltott az időjárás. Hűvös van, néha kisüt a nap, aztán kicsit csepereg az eső. 


    Késő estére lett kész a lecsó, 9 kg alapanyagot dolgoztam fel. Még a dunsztban van, de olyan jó lesz télen csak előkapni, melegíteni, s már lehet is enni.


    Évike!


    Az a festő ugyancsak ráér, vagy lehet, hogy tényleg sok dolga van? Kevés a jó szakember.Egyszer csak sorra kerít titeket is.


    A fodrászokkal is az a helyzet. Nehéz számunkra megfelelőt találni, aztán időben kell bejelentkezni. Akkor most nagyon szép vagy, csak a pénztárcád lett laposabb. A lányom is itthon festet és vágat hajat. Pesten több fodrászatban is járt, de nem talált igazán megfelelőt.


    Egyre gyakrabban fordul elő a feledékenység. Már én is mindig felírom, hogy mit kell venni, mit kell elintézni. A hűtő oldalán van erre rendszeresítve egy kis notesz.Aztán előfordul, hogy a lista otthon marad!!!


    Milla!


    Nem tart hosszú ideig a lekvárok elkészítése, s nem is kell hozzá sok gyümölcs. Az ízek variációja pedig számtalan. Kívánom, hogy hamar rendeződjenek a dolgok.


    Marylin!


    Ez a nagymamák sorsa!!! Első a család, s ott és úgy segítünk, ahogy tudunk.


    További szép napot!


    Marika


     


     

  2. Torolt_felhasznalo_818914
    Torolt_felhasznalo_818914
    2017. augusztus 23. 07:27127425.

    Kedves Milla!


    Megvallom őszintén, én csak gyönyörködni szeretek a szép kertekben, mert nekem nincs időm / egyelőre / a kertészkedésre.


    Van ugyan nagy kertünk, de saját erdőt telepítettünk bele. Azóta a szomszédok is utánoztak minket, így elég nagy területen vannak fák, és sok-sok madárka rakott fészket rajtuk.


    Csak egy kicsinyke virágoskertet gondozok az utcafronton.


    Gondolom, hogy a te kerted csodaszép lehet


     

    előzmény:
    milla55 (127397)
    2017-08-12  16:24
  3. Torolt_felhasznalo_818914
    Torolt_felhasznalo_818914
    2017. augusztus 23. 07:17127424.

    Sziasztok!


    Elnézést kérek, hogy régen jártam itt, de az elmúlt héten unokafelvigyázó voltam. Még a nyár elején megbeszéltük a lányommal, hogy júliusban és augusztusban is kiveszek egy-egy hét szabit, így segítve a nyári szünetben neki. 


    Természetesen ilyenkor a laptop közelébe sem jutok, mert lefoglalják a drágáim 


     

  4. 2017. augusztus 23. 06:02127423.

    Jó lenne megkóstolni ezt a sok finomságot.Tegnap a Julika szomszédom meglepett, 4 féle lekvárt csinált szedres almás szilvás fahéjas.Nagyon finomak örültem neki. Majd ha rendeződik az élet nálunk én is csinálok ilyeneket.

    előzmény:
    krnem (127418)
    2017-08-21  20:44
  5. 2017. augusztus 23. 05:56127422.

    Nem tudom miért ragaszkodtok ahoz a festőhöz.Ismerős? hirdetésből?


    Nekünk a szomszédunk barátja festett.Teljesen megbízható és számlaképes is ha kell.Volt egy másik az 40 ezerért akarta Ők 20 ezerért csinálták.szép fehérre van a konyha meszelve.Az ajtó magasságáig pedig csempe van.


    Nem szeretjük az olyan szakikat akik hitegetnek.Ha esetleg akarod megkérdezem az elérhetőséget.

    előzmény:
    007eva (127421)
    2017-08-22  17:55
  6. 2017. augusztus 22. 17:55127421.

    Ittvagyooook!


    Hivtam a festőt, hogy 11 óra elmult.  Ha netán nem jönne időben, elviszemám a fodr.hoz, levágatom kopaszra. Nevet, aszongya: már kopasz. Nahát. Akkor sok helyről késhetett.No jött nem is sokára, körbejárt, csüt. estig küldi az árajánlatot. Nemtom melyik csüt.re gondolt. Ez mind semmi: de gőzöm sincs, mennyi a reális ár!!!!! 
    Bizony kimarad a nagyobbik szoba, látta hogy nem tudnánk hova rámolni.
    És akkor mondja férjem, irja fel a szept. közepét....: na szept.ben már nem megy.
    Mondom, de a papája azt mondta.... hát az lehet! de nem ő vállalja.
    Okt.közepén igen. Hát azt irja fel akkor, de most. Utána meg a lányoméknál nov.1-ig kellene hogy elkészüljön. (okt.utsó hete a tanitási szünet). - Persze,persze....


    Lehet, hogy nem is tudom miért, de kezd megbillenni a bizalmam???? hm.....


    FODRÁSZ nagyon rendben volt, festés, vágás.... kicsit drágának tartom, eddig külön vágattam, külön festettem, szóval nem tudtam összesen mennyi is..... na most már tudom!
    Ott volt a fodrnő kiskutyája. Megint elfelejtettem, milyen tipus. Aranyos, barna, a háta kissé ezüstös, de az le van most vágva. Igy fekete felül, a lábacskáin és a hasa alatt megvan a ruhája. (azt hiszem yorksir terrier... de terrier az tuti, ha van netán másmilyen is.)
    Rendelő utcájában rájöttem, itthon felejtettem a recept-kivánságlistám. Holnap megyek megint.
    Fog ez menni!!


    Hát ez történt, aztán gyorsan ebédeltünk, most meg hallgatom a kerékpárversenyt. Férjem nagyon kedveli, szereti, a papája az 5o-es években a magyar kerékpár válogatottnak az edzője volt, s ő is nyert előtte több versenyt. Tehát onnan a kerékpározás szeretete, sajna 47 éves korában meghalt, Krakkoban bekapott egy ázsiai infl.virust, nem ismerték fel, s elvitte.... :-(

    előzmény:
    krnem (127419)
    2017-08-21  20:54
  7. 2017. augusztus 21. 21:38127420.

    Picivirág, köszi, már láttam, reagáltam is a tündérkékre!!!! Köszi szépen.


    é.

    előzmény:
    Picivirág1 (127417)
    2017-08-21  20:39
  8. 2017. augusztus 21. 20:54127419.

    Évike! 


    Ez jó hír, talán igaz is.Úgy időzíts, hogy a megbeszélésen légy otthon!


    Itt is napok óta hangversenyeznek a tücskök. Első éjjel nem tudtam tőlük aludni, olyan erősen szólt, úgy éreztem, hogy a fülem mellett. Nem sokat tévedtem, mert a szomszéd szobában volt.Kitessékeltük, azóta nem tévedt be egy sem.


    Pirkadatig szokták húzni.


    Marika

    előzmény:
    007eva (127416)
    2017-08-21  20:30
  9. 2017. augusztus 21. 20:44127418.

    Szép estét!


    Úgy látszik, nagyon elbambultam, s nem vettem a "lapot". Az új módit mi sem szeretjük. Miért kell a jól megírt darabokon változtatni. Nagyon kiábrándító! Írjanak maguktól jót!(privi ment)


    Szóval tegnap elkészült a paradicsomlé, 9 üveggel lett. Igaz, tettem bele paprikát is, így hamar készülhet majd a "töltött paprika".


    A lányom telefonált, kéne egy kis segítség szerdától. Gyermekfelügyelet. No, akkor muszáj belehúzni, ha nem akarom, hogy a sok paradicsom elrohadjon. Egy kosárral vittem a sógornőmnek, de van még 2 és fél kosárral leszedve. Egy kosárral elviszek a barátnőmnek, úgyis reggel megyek a piacra paprikáért, s kezdődik a lecsófőzés, meg egy kis spagettiszósz és ketchup. Aztán kiderült, nem kell úgy kapkodnom, mert a keresztapja (középső fiam) leviszi magukhoz B.lellére. Így aztán nyugisabban készülhetek, mert csak a jövő hétre kell mennem.


         A férjem felment ma a szőlőhegyre. Hozott egy kis vödör szedret, meg szőlőt. Azt mondja, nemsokára jó lesz az a szőlő is, amiből a befőttet szoktam készíteni, hát tartalékoljak rá üveget.  A szedren túladtam, elvitte a menyem a fiúknak, így azzal most nincs gondom.


    Nagyon kellemes volt ma az idő, jó volt kint lenni. Egészen más még a hangulata is az embernek, jobban megy a munka. 


    További szép estét! Jó éjszakát!


    Marika


     

  10. 2017. augusztus 21. 20:39127417.

    Éva!!!!


    Kérésedre küldtem neked cicát!!!!

    előzmény:
    007eva (127416)
    2017-08-21  20:30
  11. 2017. augusztus 21. 20:30127416.

    Ma nyugis nap volt, még vasaltam egy jópár rövidujju inget, azt hiszem, idén már ezek voltak az utsók.
    Hivott a festő, holnap délelőtt jön felmérni, ha ha ha: remélem! Mert én délben elmegyek fodrászhoz, s szeretnék én is itthon lenni a megbeszélésen.


    A hegedűművész tücsökkoma már ciripel, az agyam legmélyebb részét rezegteti.
    Sajnálnám éjjelre becsukni az ajtót.


    Jóéjt nektek!

  12. 2017. augusztus 21. 20:00127415.

    Marika, hát elvitte a cica! ird le talán röviden még egyszer.


    pusz évi

    előzmény:
    krnem (127412)
    2017-08-21  14:41
  13. 2017. augusztus 21. 17:27127414.

    Sajnos nagyon bosszantó, amikor elszáll a semmibe.

    előzmény:
    krnem (127412)
    2017-08-21  14:41
  14. 2017. augusztus 21. 17:26127413.

    Még hogy lázadás.Isten őrizz!

    előzmény:
    krnem (127410)
    2017-08-20  15:12
  15. 2017. augusztus 21. 14:41127412.

    Hová lett amit írtam!!!???

    előzmény:
    007eva (127411)
    2017-08-21  07:51
  16. 2017. augusztus 21. 07:51127411.

    Marikaaaaa, vicceltem, az én "balettozasom"ről beszéltem, azt hittem, kidőlsz a székből majd, ha lelki szemed elképzeli.. régen sokat jártunk színházba, ma már nem. Nem szeretem az új módit. Ha adsz privibe egy mail címét, küldök képet a fantáziád  megsegítéséhez. A szomszédot meg ferjem kiemelte volna a gatyojábol.  pusz.é.

    előzmény:
    krnem (127410)
    2017-08-20  15:12
  17. 2017. augusztus 20. 15:12127410.

    Szervusztok! Szép napot!!!


    A tegnapi meleg után ma kellemesen hűvös van, néha szemerkél az eső, de szél nincs.


    Az nagyon bosszantó, ha valamit ígérnek, s nem teljesítik.


    Mit láttál az operában? Biztosan jól szórakoztál. Felénk ritkán adódik ilyesmire (színházra) lehetőség.


    Bizony, csak ősszel "lassul" az élet, addig a kert mindig ad elfoglaltságot, de én szeretem.Most rottyantottam fel 2 nagy tál paradicsomot. Kicsit várom, hogy hűljön, aztán megyek passzírozni, majd újra forralom, sűrítem. Közben üvegeket mosok. 


    Milla!


    Köszönöm a felajánlást, de azt hiszem, ha ilyesmit említenék itthon (még több üveg), akkor kitörne egy "parasztlázadás".


    Kicsit bosszankodom. A szomszéd árulja a házát, átjött a ház hátulját kicsit rendbe tenni. (Vakolatot igazított.) Közben letaposta a virágaimat, volt amit tövestől kihúzott. A gyönyörű, sötét virágú orgonámat pedig tőből kivágta, pedig egyik sem veszélyeztette a házát. Teljesen be volt kattanva.


    Megyek a dolgomra!


    További szép napot!


    Marika


     

  18. 2017. augusztus 20. 11:34127409.

    Joreggelt mindenkinek..


    Este még írtam, eltűnt!!!!  Nem jött, nem telozott a festő. Jó, hogy nem mondtam le az esti balettozasom az Operában.  Megprobalom ma hívni, tudom, nem illik vasárnap, de nem jönni sem illik lemondás nélkül. 


    Ha sok az üveged Millam, építés uveghazat. Na jó, nem viccelek....... Itt egész éjjel szakadt, a tücsök most is hegedult az erkélyen, de fejemre huztam a paplant. Remélem nem szaporodnak gyorsan, mert nem hiányzik egy zenekar.


    Szépvasarnapot mindenkinek. 

  19. 2017. augusztus 18. 06:40127408.

    Én meg fájó szívvel dobálom ki az üres üveget.Szívesen adnék még két zsákra valót is.Nem tudom,hogy ezek a legények Pesten merre felé laknak de Csaba nem a világ vége. üvegért kijönni.


    A pince és a padlás is tele üres üveggel.Nekünk bőven elég amit a fagyra be tudok rakni.A szölőből én is mustot csinálok az is megy a fagyra.

    előzmény:
    krnem (127406)
    2017-08-17  19:49
  20. 2017. augusztus 17. 22:45127407.

    Marika, akkor várjuk az őszt, s lelassul majd az élet.


    És borzalom, megint tizen... halálos áldozat, most Barcelonában. Az egyik leglegkedvesebb városunkban. Nagyon leg. Már a sétáló utca sem tabu? csak elkapják ezeket az autós terrorsitákat. Rossz rá gondolni!
    Hát akkor nekünk nyugodalmas jóéjszakát, sok hozzátartozónak, sérültnek nem lesz az.-


    előzmény:
    krnem (127406)
    2017-08-17  19:49
  21. 2017. augusztus 17. 19:49127406.

    Szia Évike!


    A fiúk most kihagyják ezt a hétvégét. Még nem döntötték el, hogy hol lesznek. Pesten vagy B.lellén. Aztán a következőre, tudom, hogy vendéget várnak. Ami biztos, hogy szept. 9-én a barát esküvőjén itthon lesznek, de ez még odébb van.


     Spájz? Tegnap még tettem el körtebefőttet. Azt hiszem, ez volt az utolsó, már csak szőlő lesz. Azt frissen szeretjük enni, kosárszám, de abból is szoktam eltenni befőttnek, lekvárnak, a maradékból pedig mustot. Valószínű, az idén ezek elmaradnak. (Üveghiányban "szenvedek".) Rengeteg a paradicsom, azzal van most munka. Ma leszedtem 3 nagy tál uborkát. Valamennyit legyalulok salátának a fagyóba, s a többi ??? Elajándékozom, mint a paradicsomot. Megszáradt már a bab, ma azt is "felnyűttem", ha talál esni az eső, ne menjen tönkre.


    Ezen a héten itt van 2 fiúunoka. Szóval nem unatkozunk, s bevallom, nagyon fáradtnak érzem magam.


    Nagyon szép helyeken kirándultok mindig. Jól teszitek, csak menjetek. 


    Takarítás - festés? Nem irigyellek, de minden tiszta és friss lesz. Az pedig naggggyon jó!


    Akár nyafogsz, akár nem, úgysem csinálja meg helyetted senki.


    Ebben a melegben mindenki elpilledt, alig van itt élet.


    Szép estét!


    Marika


     

    előzmény:
    007eva (127405)
    2017-08-17  08:38
  22. 2017. augusztus 17. 08:38127405.

    Jó reggelt kivánok, már azt sem tudom, hova bujjak, olyan meleg van kora reggel.
    Olvasom, már  csak 3 napig tart a hőség. Oké, de akkor meg az a bajom, hogy ronda idő lett, bezzeg....


    A fiuknak azért örülsz ha jönnek, és örülsz ha mennek. De színt hoznak az életbe.
    Talán idén már nem lesz mit eltenni a spájzba, kifujt a termés, vagy tévedek?

    2 éve Punaton nyaraltunk Krk szigeten, nagyfalu-szerű, horvát módra, de szállodákkal is tüzdelve.
    Biztos olvasta a 6o/7o-et Orbán is,  hogy ott nyaralnak! Kellett nekem dicsérni.


    Nem tudom, mit tudtok főzni, ami nem melegit, én semmit. Közkívánatra.
    Viszont: holnap rántott sajt lesz, krumplisal. meg krumplipüre, szintén közkivánatra. (hogy ez a kivánás nem tudott a hűvösig várni, ugye?) ........
    Takaritok, s közben jár az agyam, hogy hova is fogok pakolni a kisebb szobából - na jó, a nagyobba - festés idején. De egy fr.ágyat, meg iróasztalt gépestől is... na még szeptemberig van időm. (szoba közepére nem, mert nincs közepe sem, olyan ez a 15 m2-es háló, mint a négyszögletes kerek erdő!)


    Nem nyafogok, elegem van magamból! Pusz lányok.


     


     


     


     

    előzmény:
    krnem (127403)
    2017-08-13  20:02
  23. 2017. augusztus 13. 20:13127404.

    Nagyon szép helyen jártatok. Aranyos az unokád, és bátor. A Tisza-tó nagyon szép, hangulatos. Mi tavaly voltunk az Ökocentrumban, meg a tanösvényen. Hajókáztunk, s megcsodáltuk a növény-és állatvilágot.


    A tanulmányi kirándulások már csak szép emlékek, jó felidézni őket.

    előzmény:
    klivia48 (127399)
    2017-08-13  18:25
  24. 2017. augusztus 13. 20:02127403.

    Évike!


    Ez így van! Most azt mondták, hogy a jövő heten nem jönnek. Majd kiderül. Ha a nagyobbik jön, akkor a kisebb nem hagyja ki az "ingyenfuvart". Nősülés? Nem bánnám. Talán a nagyobbiknál jövőre.


    Tudod, ha valami megterem, akkor az ember nem szeretné, hogy kárba menjen. Sok fölösleget el is ajándékozok. Rengeteg mindent tettem el, és még nincs vége, van, aminek most kezdődik a "szezonja". Nagyon szeretek vele foglalkozni, meg gyönyörködni a roskadásig telt polcokban.


    Nyugodtan "hülyéskedj", kell a vidámság is. 


    A menyem telefonált az előbb, hogy holnaptól lehozná a fiúkat (5 és 11 évesek), mert letelt a szabadság. Azt hiszem, nem fogunk unatkozni.


    Marika

    előzmény:
    007eva (127400)
    2017-08-13  18:36
  25. 2017. augusztus 13. 19:00127402.

    Abádszalókon van az a kikötő,onnan  hajókázni is lehet.


    Nagyon sokan voltak ott is, de felkapott a tiszafüredi rész is.Füreden is voltunk hajókázni a gyerekekkel, felejthetetlen!


    Nyíregyházát én is ajánlani tudom, többször voltunk ott, régen osztálykirándulás kapcsán tanítványokkal, de az unokáimmal is voltunk.

    előzmény:
    007eva (127401)
    2017-08-13  18:45

Címlap

top