Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szoptatás-hogy?

CELL
Létrehozva: 2003. február 6. 18:43
Sziasztok!
Adjatok legyszives tippeket akinek van tapasztalata hogyan lehet ujszulott babat mielobb rendszeressegre szoktatni a szoptatasban. ?Ugy 3 orankent es este ritkabban. Tudom, hogy meg surun kell ennie de szeretnem mar az elejen nem elrontani a dolgokat.
A masik kerdesem, hogy mit tehetek annak erdekeben, hogy ejszaka aludjon picit tobbet es nappal kevesebbet. Mennyi ido az kb, amig atulassza ejszaka legalabb a 6-7 orat. ?
Es szabad hagyni picit sirdogalni a kisagyban vagy egybol fol kell venni? Nem szeretnem elrontani, hogy aztan csak kezben legyen meg. Igy sem alszik el a kisagyaban konnyen inkabb szereti a nagyagyat velem.
Varok minden velemenyt tanacsot tapasztalatot. Elore is koszi .
CELL
  1. Torolt_felhasznalo_526379
    Torolt_felhasznalo_526379
    2004. augusztus 4. 17:441076.
    Sysop!

    Azt nem irtad, hogy a kicsi sir-e, ehes-e este? Mert ha nem - es csak Te keveselled a vacsit - akkor nincs semmi problema. Talan nem ehes es nem is akarna tobbet. Hidd el, ha ehes lenne, akkor elfogadna a tapszert. Szeritnem, orulj neki, hogy ilyen lelkesen szopo kisbabad van es nyugodj meg, ne idegeskedj! Az en kisfiam estenkent nagyjabol 1-1. 5 orig szopott (kis szunetekkel), amig kicsi volt, de nem azert mert ehes volt, hanem, mert az egesz nap utan szuksege volt egy kis megnyugvasra! Lehet, hogy a te kicsid is elsosorban ezt ekresi este es nem feltelenul teli hasra vagyik!
    előzmény:
    Sysop (1067)
     
  2. Torolt_felhasznalo_526379
    Torolt_felhasznalo_526379
    2004. augusztus 4. 17:411075.
    Zsebi mama!

    Ugy erzem, hogy Te komolyan szoptatni szeretnel es ugy erzed, hogy nem megy. Ne keseredj el es ne idegeskedj! Beszelj a LLL-val - a szoptatasert ligaval - vagy ekress egy szoptatasi tanacsadot a kornyeken es azonnal keressetek fel a babaval egyutt. O tud majd segiteni Nektek! Es szerintem is, probald meg elhagyni a teat meg a tapszert nehany napra, hatha magatol is rendezdik a dolog.
    előzmény:
    Zsebi2004 (1070)
     
  3. Torolt_felhasznalo_264198
    Torolt_felhasznalo_264198
    2004. augusztus 4. 14:561074.
    És szia Csenabi! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_328926 (1071)
     
  4. Torolt_felhasznalo_264198
    Torolt_felhasznalo_264198
    2004. augusztus 4. 14:551073.
    Ja, és még mondta a doki, hogy a nagyobb súllyal született babáknál gyakrabban fordul elő szopási probléma az elején. Nekik már van tartalékuk, nincs bennük az az őrült nagy hajtás, mint egy kisebb súlyúban, nincs az a hajrá, hogy gyerünk-gyerünk, zabáljunk. .
    Az első lányom 3 kilóval született és annyira zabált, hogy 3 hónapos korára megduplázta a születési súlyát. A kicsi ezt 7 hónapos korára érte el. .
    előzmény:
    Zsebi2004 (1070)
     
  5. Torolt_felhasznalo_264198
    Torolt_felhasznalo_264198
    2004. augusztus 4. 14:521072.
    Az én lányom is 4 kilósan született és az elején (is)nálunk is adódott probléma a szopival. Már a végén úgy mentem szoptatni, hogy biztonság kedvéért vittem az előre elkészített tápit. . . . . . De sosem adtam oda, mindig kivártam az utolsó utolsó pillanatot, amikor már annyira sajnáltam, hogy kínlódik a mellemen, mert nem elég neki, vagy lusta arra, hogy jól megszívja, vagy a jó ég tudja, de nem ment rendesen semmi. De a mellettem lévő üveg megnyugtatott. Legalább kétóránként, de volt úgy, hogy gyakrabban is cicire tettem, hogy amennyi az eltelt kis idő alatt termelődött, szívja ki, mert hát úgy sem tudott jóllakni az előző kevéskétől. Egy pár nehéz nap ráment, de a doki megnyugtatott, hogy egy 4 kilós babának nem tud megártani, ha pár napig nem tömi tele a hasát. Viszont nem fejtem akkor, amikor rövid idő telt el a két szopi között, vagyis azokon a "nehéz" napokon. Meglett az eredménye, a sok ingerléstől beállt a kerestlet-kínálat állapota és azóta is többször voltunk már "válságos" állapotban. :) Ne idegeskedj, szánj rá pár napot úgy, hogy csak szoptatod. Ha nem adsz tápit utána, éhes marad és következőre erősebben fog szopni, tehát olyan üzenetet kap a cicid, hogy termelj ezerrel! Ha pár nap után sem indul be a dolog, akkor valóban érdemes elgonolkodnod a kiegészítésen, de azzal sincs semmi baj. Vannak anyukák, akik ha megfeszülnek, sem bírnak annyi tejet termelni. . .
    Sok sikert és kitartást és türelmet!
    előzmény:
    Zsebi2004 (1070)
     
  6. Torolt_felhasznalo_328926
    Torolt_felhasznalo_328926
    2004. augusztus 4. 14:311071.
    Én nagyon sokáig fejtem szopi után, mikor kevés volt. És nem fogyott, vagy satgnált a babám, tehát elég volt. A cici minél többet van ingerelve annál több tejci termelődik, tehát gyakrabban kellene a babádat rátenni a cicire, és amíg jól esik neki, addig rajta is hagyni. De ha közben teával és tápszerrel "tömöd" akkor a kényelmesebb evési módot fogja választani és nem fog erőlködni, mert nem éhes. De ha egy kicsit megvonod tőle a kiegészítő dolgokatz, hidd el előbb utóbb ügyesebben és többet fog szopizni, és a tejcid is több lesz ezáltal. Nálam 2 hónapos korában volt először tej-apadás, a dokinéni egyből tápszerezni akarta, mert alig hízott, de már végső kétségbeesésemben a www. lll. hu-n található telefonszámon is segítséget kértem, hogy ne kelljen tápszerhez nyúlnom, amíg tényleg nem muszáj ! És nagyon segítőkészek voltak ! Amúgy sok hasznos tanácsot is találsz a honlapjukon, valamint itt az NLC-n is tanácsot kérhetsz a szoptatási tanácsadótól. Nekem nagyon hamar válaszolt ő is, mikor írtam neki. És az ő kérdezz-felelk rovatában is találsz hasznos infokat !
    előzmény:
    Zsebi2004 (1070)
     
  7. 2004. augusztus 4. 13:451070.
    Sziasztok,

    Egy kis (inkább nagy) segítségre lenne szükségem, van egy 11 napos kisfiam aki 4 kg-val született, az elsőp perctől kezdev kevés az anyatej, naponta max 200-240 gramm jön össze szopizással így marad a tea meg a tápszer, amiket szeretnék nagyon elhagyni. Iszom gyógyteákat, sok folyadékot, pihenés ugyan nem alvás hanem fekvés, de nem mindíg tudok aludni. Ráadásul az vezsem észre, hogy ciciről csak az elején szeret szopni amíg könnyebb a dolga utána kész szenvedés az egész. Van valami ötletetek, hogyan tudom rávenni, hogy dolgozza meg rendesen a ciciket, hogy minden tej kijöjjön, illetve meddig fejjek szoptatás után, ha 10-15 percig fejek akkor nem lehet, hogy a következő szoptatásra nem termelődik elég tej?
    Előre is köszönöm a válaszokat
    Zsebi mama
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_401220
    Torolt_felhasznalo_401220
    2004. augusztus 3. 23:561069.
    Halihó!

    Rengeteg jó tanácsot találhatsz akár ezen a fórumon is korábbi levelezésekben, keress vissza. Jó ötletbnek tartom én is, hogy kérdezz a védőnődtől vagy a La Leche Ligától. A Nők Lapja Café-n is van szoptatási tanácsadó, neki is írhatsz. A Szent István Kórházban van éjjel-nappali szoptatási ambulancia, a Kismama c. lap végén a hasznos címeknél láttam, ott van a telefonszáma is. Van egy Szoptatás c. könyv is, szerintem szuper, érdemes megvenni! (Az egyikszerzője örökbefogadó szülő és a gyerekeket még így is tudta szoptatni, hogy nem szült! Tudhat valamit. . . ). A Laktoherb szerintem jó, de alapvetően az a fontos, hogy elég sok folyadékot fogyassz. Tapasztalatom szerint jó és fontos még, hogy
    - lehetőség szerint kipihent legyél, tehát pihenj sokat (ha első gyerek és nincs mellette egy rohangáló nagyobb, érdemes akár 1-2 napig ágyban maradni és magad mellé venni a picit)
    - gyakran tedd mellre, amilyen gyakran csak lehet (akár naponta 10-12-szer is, sőt. . . )
    - ha ritkábban teszed mellre vagy lustácska: fejj szoptatás után, még ha csak 5 ml jön, akkor is (türelmesen, legalább 10-05 percig)
    - segít a szoptatás előtti melegvizes borogatás, zuhany is.
    Az esti tejmennyiség csökkenés sajna gyakori, mert ilyenkorra elfáradsz, az ő étvágya pedig megnő. Lehet, hogy segítene egy félórás-órás késő délutáni alvás, ha meg tudod oldani.
    Hajrá, fel a fejjel!
    Ha van még kérdésed, írj csak.
    előzmény:
    Sysop (1067)
     
  9. Torolt_felhasznalo_328926
    Torolt_felhasznalo_328926
    2004. augusztus 3. 20:231068.
    Én ugyanígy jártam anno, de fejéssel homeo-bogyókkal és Laktoherb teával vissza tudtam tornázni a mennyiséget, igaz azóta is két mellből etetek, de még mindig elég pedig lassan 9 hónapos a kislányom ! Eleinte éjjel is felkeltettem a picikémet, hogy ingerelje a cicit, aztán már csak én keltem fejni, és végül szép lassan elhagytam. Írtam itt az NLC-n a szoptatási tanácsadónak is, ő is azt mondta, hogy ha gyarapszik a babó és van több pisis pelus akkor nem lehet baj, és a fejéssel szerzett mennyiség nem mérvadó. Ha gondolod írj neki Te is !
    előzmény:
    Sysop (1067)
     
  10. 2004. augusztus 3. 17:081067.
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni. A problémám, hogy a két hónapos fiam nem hajlandó a cicin kívül mást elfogadni, aminek normál esetben örülnék is. Viszont estére épphogy 60g tejcsi jön össze, amivel jóllakni nem lehet. Próbáltkoztam pótlással, de sem cumisüvegből, sem kanálból, és itatóból sem fogadja el. Már mindent kipróbáltam, hogy gyarapítsam a mennyiséget, többek között fejéssel is. Ekkor vettem észre, hogy nem csak a pótlást, hanem a saját lefejt tejcsit sem fogadja el semmi másból. Mit tudok tenni? Létezik valami más etetési alternatíva ezeken kívül? Már tiszta ideg vagyok, hogy nem tudom jóllakatni a fiam.
    A válaszokat előre is köszönöm.
    Sysop
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. február 3. 13:261066.
    Köszönöm a gratulát!
    Lehet, hogy a babád éppen egy fejlődési ugráson ment át, és ilyenkor megnövekszik az igénye. Ez ált. 3 és 6 hetes, majd 3 és 6 hónapos korban jellemző, de erősen babafüggő. . .
    További jó szopizatatást!
    Üdv:
    Kata
    előzmény:
    dina08 (1065)
     
  12. 2004. február 3. 09:291065.
    Milyen jó most vidáman olvasni a kedves válaszokat, mint szorongva megoldás után kutatni. . . ez volt egy hete. Most viszont látom, hogy ha van miből, milyen mennyiségeket meg tud enni a kicsikém:-))
    Csak azt nem értem, hogy ha eddig is igény szerint 2-3 óránként etettem, akkor mitől fogyhatott így el?

    Nocsak, gratulálok a pocaklakóhoz:-)))!!!
    előzmény:
    muffin76 (1064)
     
  13. 2004. február 2. 13:321064.
    Hurráááááááááááá!
    Ügyi vagy, gratulálok!!!
    Nekem is egyre kevesebb a tejem, de velem más a helyzet, mert már 20 hónapos a fiam, és a pocaklakóm 10 hetes. . .
    :-))))
    előzmény:
    dina08 (1062)
     
  14. 2004. február 2. 13:121063.
    Most, hogy megnyugodtál még több lesz!Sok sikert!:-)
    előzmény:
    dina08 (1062)
     
  15. 2004. február 2. 10:581062.
    Sziasztok!
    Akinél fogy a tejcsi, talán érdekelheti a majd' egy hetes kálváriánk dióhéjban. . . már múlt csütörtökön is kétségeesetten írtam, hogy fogy a tejcsi, egyre éhesebbnek látom Barnit, mi a franc van??? Gondoltam megpróbálom az urtica urens-t, többen dicsérték. . . elkezdtem, de az óránkénti szoptatás ellenére csak tovább fogyott a tej, már szétrágta a cicimet, én meg egyre idegesebb lettem. . . aztán szombat este volt a mélypont, nem bírtam tovább és kikevertem neki pár kanál mildipépet, persze örömmel becuppantotta! Ezt utólag persze nagyon megbántam, hisz fennállhat az allergizáló hatás, de akkor semmi jobb nem jutott eszembe. (Ma reggel egyébként meg is jelent a kis arcán néhány piros pötty, aztán 1 óra múlva el is tűnt. Remélem, ezek nem OLYAN allergiás pöttyök!!!!).
    Aztán vasárnap reggelre végre beindult a termelés, és ma reggel már csak egy mellből szopott Barni, elég volt neki! A másik is telik rendesen. . .
    Szóval az urtica urens nagyon jónak látszik, meg persze a nonstop szopi. . . !!!!!Juhéjjjj van tejem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. február 1. 02:341061.
    Sziasztok!Nagyon jó homeopátiás anyagot találtam valamelyik nap. Részletes, érthető. www. marci. co-net. hu. Itt a baráti oldalaknál a Virág nevű kislány anyukája jó kis anyagot hozott össze. Mami homeopátiás gyüjteménye"-ha jól emlékszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. január 30. 14:091060.
    Kata,
    igen, ezt a kiadványt nekem is a kezembe nyomták, már belenézegettem. . . valamint van egy Könyvklub-os könyvem (Gyermekbetegségek), abban is vannak alternatív homeopátiás javaslatok, csak eddig átsiklottam felettük, nekem nagyon misztikus volt ez eddig. Pedig lehet, hogy nem is kellene mindig nyomni az antibiotikumat, meg minden hangzatos löttyöt???
    Próbálom nagyon gyakran etetni a fiatalurat, de már nagyon öntudatos. Megsértődik, ha csak keveset talál benne, és időnként nagyon behergeli magát. . .
    Remélem, holnapra már lesz valami látványosabb fejlemény. .
    köszi,
    dina
    előzmény:
    muffin76 (1059)
     
  18. 2004. január 30. 13:551059.
    Szivesen!
    :-))
    Azért ettől függetlenül szopiztasd csak nyugodtan sokszor, akár óránkánt is a picidet!Az is segít!!
    Ha szeretnéd beleásni magadat a témába, akkor a gyógyszertárban, ahol vetted a szert van egy ingyenes kiadvány a címe: Homeoptia mindenkinek mindenkorra, a Boiron cég, amelyik gyártja ezeket a szereket adta ki. . .
    Nekem is ez volt az első füzet, amit a homeopátiáról olvastam.
    Aztán még tudom ajánlani a Hogyan gyógyítsuk gyermekeinket homeopátiával címűt a Magyar Könyvklub gondozásában. . .
    Sok sikert, azért majd tájékoztass, hogy mizújs!
    Üdv:
    Kata
    előzmény:
    dina08 (1058)
     
  19. 2004. január 30. 13:481058.
    Szia muffin,
    köszi a gyors választ!

    Nekem a patikus azt mondta, hogy inkább a 9Ch-sból szedjek 2x5 golyót, állítólag az hatásosabb, mint az 5CH-s. . . remélem, valóban nem az ellenkező hatást fogja elérni. Tegnap délután kezdtem, még nem érzem a hatását, pedig már jó lenne, nem akarom éheztetni a kisfiamat igazán. . . :-((((
    Ha valóban segít, azt hiszem mélyebben beleásom magam a homeopátiába, mert eddig nem sokat tudtam róla!!!
    előzmény:
    muffin76 (1057)
     
  20. 2004. január 30. 13:371057.
    Szia!
    Bár én nem szedtem, de állítólag nagyon jó!!!
    Úgy általában a homeopátiás szerekről van pici tapasztalatom. Nekünk bejött.
    Vannak "szabályok", amit be kell tartani a szedéssel kapcsolatban, pl. előtte utána fél órát nem lehet enni-inni, menthol tartalmú fogkrémmel fogat mosni stb.
    El kell szopogatni, mert a száj nyálkahártyájáról szívódik fel. Szerintem nyugodtan próbáld ki, mert ártani nem árt, nem lehet hozzászokni, és túladagolni!!!
    Ja, a szer pontos neve:Urtica Urens 5CH /szem még a 9 CH-s is jó erre, de inkább kérdezd meg a gyógyszertárban!!, mert pl. a 15 CH-s szer már a fokozott tejtermelés leállításához való!!/
    Ha van kérdésed írj, de nem biztos, hogy rögtön tudok válaszolni!
    Üdv:
    Kata
    előzmény:
    dina08 (1056)
     
  21. 2004. január 30. 12:361056.
    Sziasztok,

    az urtica urens-ről kéne nekem SOS infó.
    Tegnap kezdtem el szedni, mert kevés a tejem és bár 5 hónapos a babám, még nem szeretnék hozzátáplálni. 1, 5-2 óránként szünk vagy még gyakrabban már egy hete, de mégsem gyarapszik a tej. Iszom, fejek de nem látok változást.
    Vajon ez a szer tényleg használ??? Nem tudom, hogy a babámmal meddig tehetem meg, hogy nem kap elég tejet. . . . sajna a mérleget mát visszavittük, már teljesen lelógott róla, de így nem tudom kontrollálni, mekkora a baj, gyarapszik-e most?
    SEGÍTSETEK!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. október 25. 15:541055.
    Köszi a tanácsokat, valamennyire már működik a dolog! :)) A más testhelyzet nem jött be, ha csak közelítettem is elkezdte a tiltakozást. . . A legjobban akkor sikerült rávennem a jobb mellből való evésre, ha rendszeresen ezt kapta először. Így legalább ha nagyon-nagyon éhes volt, vagy ha félálomban szoptattam evett :) Mostmár olykor hajlandó "csak úgy " is enni belőle! Mégegyszer köszi!
    előzmény:
    niquiui (1054)
     
  23. 2003. október 16. 14:421054.
    Nem tudom, fennáll-e még a problémád, ha igen, akkor próbálj ki egy másik pozitúrát a jobb mellből való szoptatásnál! Nekem pl. egy időben a jobb oldaliból csak fekve volt hajlandó enni. Ez lehet pl. azért, mert nem jön annyira a tej abból, mint a másikból. Jó lehet még a hónaljtartás is, de ahhoz célszerű szoptatós párnát használni. Azt tanácsolom, minden alkalommal próbáld először az "elhanyagolt" melledet kínálni, s csak ha nagyon ellenkezik odaadni a másikat! Még valami: segíthet, ha 10-20 ml-t lefejsz szoptatás előtt belőle.
    előzmény:
    Keva71 (1052)
     
  24. 2003. október 14. 20:251053.
    Sziasztok! Jó hírem van: www. iboly. hu :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. október 2. 10:091052.
    Sziasztok!

    Most sajnos nincs időm végigolvasni a korábbi hozzászólásokat, ezért csak leírom a problémánkat, hátha tud valaki segíteni:
    A kisfiam 3 hónapos, jó étvágyú baba. Rendszeresen hozza a heti 15-20 dkg-os gyarapodást, már 6700g :)
    DE! kb. egy hónapja jóformán csak a bal cicből hajlandó enni, ha a jobbra teszem 1-2 perc után ordít. Van olyan is, hogy a szájába sem hajlandó venni. . .
    Ennek az az eredménye, hogy a jobb cicim néha majd kidurran (kénytelen vagyok kifejni - már csak annak reményében is, hogy hátha egyszer újra visszafogadja a kegyeibe a makacs csemete :))
    Úgy néz ki, hogy a balból is többé-kevésbé jól lakik, de egy-egy hosszabb szopizás után néha fáj. . .
    Ha van valami jó ötletetek, mivel bírhatnám JOBB belátásra, szívesen fogadom! Keva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top