Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szoptatás-hogy?

CELL
Létrehozva: 2003. február 6. 18:43
Sziasztok!
Adjatok legyszives tippeket akinek van tapasztalata hogyan lehet ujszulott babat mielobb rendszeressegre szoktatni a szoptatasban. ?Ugy 3 orankent es este ritkabban. Tudom, hogy meg surun kell ennie de szeretnem mar az elejen nem elrontani a dolgokat.
A masik kerdesem, hogy mit tehetek annak erdekeben, hogy ejszaka aludjon picit tobbet es nappal kevesebbet. Mennyi ido az kb, amig atulassza ejszaka legalabb a 6-7 orat. ?
Es szabad hagyni picit sirdogalni a kisagyban vagy egybol fol kell venni? Nem szeretnem elrontani, hogy aztan csak kezben legyen meg. Igy sem alszik el a kisagyaban konnyen inkabb szereti a nagyagyat velem.
Varok minden velemenyt tanacsot tapasztalatot. Elore is koszi .
CELL
  1. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 15. 11:371001.
    Próbáld meg esetleg a Szoptatásért Magyar Egyesületet, hátha tudnak ajánlani, kölcsönadni fénymásolásra stb. ismeretterjesztő és gyakorló vagy leendő anyukáknak írott anyagokat.
    előzmény:
    andi13hu (1000)
     
  2. 2003. május 15. 09:111000.
    A sógornőm aur-ban szül. Már most retteg, de ez más kérdés. Totál bizonytalan szegény, szeretnék neki segíteni. Úgy gondoltam jó előre szedek össze neki infot a szoptatásról. Anyjához szegény nem tud fordulni, mert egyik gyereket sem tudta szoptatni (a párom után belázasodott, elapasztatták vele a tejet, sógornőm meg 3 hónapig volt kórházban, akkor még nem volt divat a mamát is ott tartani). A fórumon, meg az LLL-en kívül hol találok még tanácsadást? Nem kimondottan problémás esetekre gondolok, azzal megijeszteném szegénykét.
    Ajánlatok? Köszi! :oD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. május 15. 09:07999.
    Na igen! (egyetértő bólogatás a kacajra. )
    Tényleg kéne vmi szervezetet találni, aki végre hajlandó lenne népszerűsíteni a témát. Sajnos az LLL nem elég. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (998)
     
  4. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 15. 07:15998.
    MINISZTÉRIUM? (gúnyos kacaj. . . )
    :((((
    előzmény:
    kéktünde (997)
     
  5. 2003. május 14. 21:03997.
    Hát, én írtam emailt, ahova tudtam. Megadtam ezt a linket, sőt, indexest is, és szoptatási tanácsadók elérhetőségét. persze magát a porblémát is néhény mondatban. . nem tudom, mit tehetünk még. . minisztérium?!:))
    t.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (995)
     
  6. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 14. 20:49996.
    Fenébe, most még vitatkozni sem tudok. . . :))))))) Igen. A szomorúnál is szomorúbb a helyzet. Aki nem közvetlenül érintett az ügyben, az azt mondja: mi ez a nagy felhajtás, én is felnőttem feles tejen. :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (995)
     
  7. 2003. május 14. 15:26995.
    Nem csak te. Én is az vagyok. :-(((((Nem hiszem, hogy lenne sajtója ennek a témának. . . :-(((Ugyan kit érdekel???Nincs benne pénz, nincs belőle haszna senkinek. . . :-((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (994)
     
  8. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 13. 15:27994.
    Vagy csak én vagyok a médiától ennyire megcsömörlött, társadalomellenes, pökhendi aljanép?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (993)
     
  9. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 13. 15:26993.
    Szerintem a nagytöbbség, akit nem érint közvetlenül, átlapozná. :((((( ez bizony tényleg nem olyan fontos téma, mint hogy Pacalparti Béla kutyája már átugorja valamelyik valóságsó sztárjának kerítését a lomtalanításnál. Ha érted, mire célzok.
    előzmény:
    tonoka (992)
     
  10. 2003. május 13. 09:42992.
    Sziasztok!

    Nincs valamelyikőtöknek újságíró ismerőse, aki cikket írna ezekről az áldatlan állapotokról valami nagyobb lapban? Az lenne a legjobb. A sajtó nagy hatalom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. május 12. 15:03991.
    Ez nálunk 50 km-rel odébb még mindig csak kiváltság. :(
    előzmény:
    kéktünde (989)
     
  12. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 12. 14:22990.
    Ebben az a szomorú, hogy valóban JÓ HÍR, hiszen ez lenne a természetes egyébként is. . . :(((
    előzmény:
    kéktünde (989)
     
  13. 2003. május 12. 14:16989.
    Azért írtam, mert elegem van a felkészületlenségű védőnő, stb-ből, akik segítség helyett inkább macerálást adnak. . és történjen már végre valami. .

    Viszont JÓ HÍR: a szombathelyi kórházban egy ideje mindjárt szülés után, mikor még 1-2 órát fenn kell lenni a szülőszobán, szóval közben is lehet már szoptatni és ez tök jó :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (980)
     
  14. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 12. 14:13988.
    És még csak nem is tehet róla!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (987)
     
  15. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 12. 14:12987.
    Elég érdekes ez a fajta szoptatáspártiság. Nem árt, ha korszerűbb alapokon nyugszik.

    Hogy lehet egy jól szopó gyerek szájából 5 mp után kitépni az elemózsiát????? (mármint nem technikailag) Na az a gyerek lesz kiegyensúlyzatlan és követelőző, sosem fogja tudni, hogy melyik pillanatban ragadják el tőle azt, amit éppen birtokol, legyen az játék, az anyja, étel vagy bármi!
    előzmény:
    andi13hu (986)
     
  16. 2003. május 12. 09:30986.
    Már csak azért is, mert egy szoptatás-párti doki mondta. Ő pl. akkor sem írta fel a tápszert a gyereknek, ha ott sírt az anyuka, h. egy csepp teje sincs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (985)
     
  17. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 12. 09:16985.
    ATYAÉG!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    andi13hu (984)
     
  18. 2003. május 12. 09:06984.
    Ennél már csak egy itteni gyerekorvos volt csúcsabb (sztem):
    Szoptatás tudományos módszerrel: első 5 percben 5 másodperc szopi+3 mp szünet. Második 5 percben 10 mp szopi+3 mp szünet. Harmadik 5 percben 15 mp szopi+3 mp szünet. Akkor nem nyel annyi levegőt a kicsi. Na én kipróbáltam. Egyszer. Győztem számolgatni a mp-eket, a gyerekem meg annyira felbőszítette magát, h. a végén alig tudtuk megvígasztalni. Úgy döntöttem, inkább nyelje a levegő, majd tovább büfiztetem. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (983)
     
  19. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 12. 08:58983.
    Nem beszélve a kórházról:
    -Anyuka, az első napokban még nehogy 5 percnél tovább szoptassa a gyereket
    -Anyuka, egyszerre csak egy mellből szabad, kettőből tilos

    Majd otthon, védőnő:
    -Egyszerre 20 percnél tovább semmiképp se hagyja a mellen stbstbstb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. május 11. 22:32982.
    :( (a védőnői tanács?)
    Régebben írtam, h. a legtöbb gondom épp a harmadik gyerkőc szoptatásával volt. A védőnőm meg közölte, h. a harmadik babásokhoz már nem járnak gyakran (az első kettőhöz sem tette), mert ott már van rutin. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (981)
     
  21. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 11. 20:27981.
    Adalék: már három hónapja szenvedtünk, amikor ISMÉT ÉN, SAJÁT KÉTSÉGBEESETT ÖTLETTŐL VEZÉRELVE megkértem ugyanőt, hogy ha már nem tud ő segíteni (anyuka, kenje ezt, azt, amazt, emizt, megmégebből is, ja és van az a csodakenőcs is. . . ), legalább hozzon össze egy olyan anyukával a körzetében, aki sokáig és sikeresen szoptatott, hogy üljön le mellém és ő próbálja megnézni a rutinos szemével (neki legalább tutira van gyereke, a védőnőnek nem volt).

    És amikor még csak szopott Kismalac, kicsit több mint 5 hónapos volt, kezdődtek a nagy melegek, picit kipöttyösödött, de azért én bevittem a dokihoz, hogy mittudomén mitől van, jobb, ha látja szakember. A szakember mellett ott kibicelt a tanácsadáson a védőnő, mint mindig és mint máskor is, és kb. 60 cm lehetett kettejük feje között, amíg az orvos beszélt (tehát valószínűleg kristálytisztán és érthetően eljutott az agyába a hang). Azt mondta, hogy ez a melegtől van, tuti nem allergia, de mivel a melegtől kipöttyösödött, elég érzékeny lehet a bőre, így esetleg később hajlamos lehet valami allergiára. Szopik még? Igen, még csak szopik. Na, ez nagyon jó (dicséretdicséret), csak így tovább anyuka, kizárólag tejet, mert ezzel lehet minimálisra csökkenteni a nem öröklött, hanem csak úgy összeszedett allergiák esélyét (bocs mindenkitől, idéztem).

    Boldogan, büszkén, szó szerint dagadó kebellel jövök ki a rendelőből, lohol utánam a védőnő:
    -De anyuka, azért azt a krumplit már igazán el kéne kezdeni. . .

    NO COMMENT.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 11. 20:13980.
    Hát, lehet, hogy mázlista vagyok ezzel a jól sikerült szórással (mindenből van egy, a legminimálisabb lehetőséget kihasználva. . . ), de az érdem nem az enyém, hanem apucié, én csak a nyavalyás Xeket adom a cucchoz.

    Tünde, minek kapcsán is írtál ezekbe a közegekbe? Hogy szakembergárda-képzés? Bocs, az elejéről valszeg lemaradtam.

    Védőnőnket egyébként nem azért küldték nyugdíjba, mert idős volt, nem volt az, de már a rendelőben is feltűnt, hogy hát szóval nem minden klappol szakmailag. Amit én, a tökkezdő natúr anyuka is észrevettem (a Kismamának köszönhetően!). És én még mázlista is vagyok, mert akkora a szám, mint az egész afrikai vízilópopulációnak együttesen, és ha valaki hülyeséget mond, lelkesen bólogatok, majd hazaérve szépen kiverem a fejemből (de előtte még mindenkit fölhívok, hogy képzeljétek, milyen kreténséget mondott a védőnő. . . mert azért igenis csípi a csőrömet).

    Na mindegy. De szerintem nem én vagyok az átlag. Ezért kéne feltuningolni a kismamák önbizalmát megbízható információkkal és a szakemberek elméleti ÉS gyakorlati képzettségét!!!!!

    Cupp mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (972)
     
  23. 2003. május 11. 19:06979.
    nadinka: szívből gratuláloook!! :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (966)
     
  24. 2003. május 11. 18:54978.
    Nagyon jól írtad nadinka!
    Látom, nem csak én látom így a dolgot. Nem hiszem, hogy a védőnők, ápolónők korával van baj, hanem a hozzáállással, felkészültséggel - nem győzöm írni: tisztelet a kivételnek. Nekem megadatott, hogy 2 védőnő keze alá kerültünk, egy költözés kapcsán. . nos, nem mondhatom, hogy kaptam segítséget. . nem csak azért, mert télen csizmájában az egy hetes kicsimhez bejött a szobájába. . hogy jobban érdekelte, el van-e mosogatva a konyhában. . hogy állandóan macerált, hogy a gyerek már 4 hónapos és még mindig nem kap mellé mást, de semmit sem mondott, ha kérdeztem valamit, csak a "majd kitapasztalja. . " stb. . a másikkal is próbálkoztam, hogy mit adjak az 1 éves gyereknek, miben váltsak, bármi. . de nem ért rá és nem értette, hogy mit macerálom - pedig a szomszédba pont járnia kellett, mert újszülött volt. Nosebaj, sokat tanultam (főleg itt:), nekem megadatott, baromi mázlim volt.
    Tenni? Hát, első kiakadásomban írtam, ahova eszembe jutott: Aktív, Fókusz, Napló, Jakupcsek, Fridi, Kismama, Index. Hogy lesz-e belőle valami. . nem tudom. Megadtam ennek az url-jét is, hogy igen is, nem csak én mondom, nagy a baj, nem csak a szűk környezetemben, hanem általánosan. . talán valaki, valahol észreveszi. . tenni mást nem tudok, ez a baj. . csak azt nem értem, hogy annyi mindenkit köteleznek arra, hogy képezze magát, akkor Nekik miért nem nyom egy Kismama újságot a kezébe valaki és ellenőrzi, hogy elolvasta-e, nem csak másra használja?!
    Bocs, csak nagyon bosszant, hogy elveszik sok anyának a kedvét. . lehet hülyeség, de azért szerintem ez is közrejáétszik abban, hogy többeknek elmegy a kedve attól, hogy több gyereke legyen, és kevesebb gyerek születik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (976)
     
  25. 2003. május 11. 15:33977.
    :)))

    szia :)))

    épp emlegettelek, nem csuklasz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (976)
     

Címlap

top