Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szoptatás-hogy?

CELL
Létrehozva: 2003. február 6. 18:43
Sziasztok!
Adjatok legyszives tippeket akinek van tapasztalata hogyan lehet ujszulott babat mielobb rendszeressegre szoktatni a szoptatasban. ?Ugy 3 orankent es este ritkabban. Tudom, hogy meg surun kell ennie de szeretnem mar az elejen nem elrontani a dolgokat.
A masik kerdesem, hogy mit tehetek annak erdekeben, hogy ejszaka aludjon picit tobbet es nappal kevesebbet. Mennyi ido az kb, amig atulassza ejszaka legalabb a 6-7 orat. ?
Es szabad hagyni picit sirdogalni a kisagyban vagy egybol fol kell venni? Nem szeretnem elrontani, hogy aztan csak kezben legyen meg. Igy sem alszik el a kisagyaban konnyen inkabb szereti a nagyagyat velem.
Varok minden velemenyt tanacsot tapasztalatot. Elore is koszi .
CELL
  1. Torolt_felhasznalo_370897
    Torolt_felhasznalo_370897
    2003. február 10. 09:57101.
    akkor nektek nagyon jó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (98)
     
  2. 2003. február 9. 22:34100.
    Szia!
    Szonja négy hónapos, és a legtöbbször alszik kb. este nyoltól reggel ötig-hatig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811116 (96)
     
  3. 2003. február 9. 21:4799.
    Szia Esőnjáró! Nem elrettentés képpen, csak úgy leírom, h. az én fiam 9 hónaposan még megébredt, és csak a cicin aludt vissza. Most 5, 5 éves, de még időnként mindig felriad. Cicit már nem kap, az már a legifjabb hugié!
    Kitartás, mire nyugdíjas leszel, végigalhatod az éjszakáidat. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811116 (96)
     
  4. 2003. február 9. 21:4398.
    Az enyém még nem volt beteg soha, még az orra sem folyt. Pedig 3 hónapos kora óta tápszeres. Makkegészséges, kiegyensúlyozott, nagyon anyás kislány. Szájpenésze sem volt soha, a hasa is csak az első hónapban fájt 1-2 hétig, amikor csak anyatejet kapott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370897 (95)
     
  5. Torolt_felhasznalo_590518
    Torolt_felhasznalo_590518
    2003. február 9. 21:3797.
    Szia Esőjáró, az megvigasztal, hogy nekem három van, és egy se hagyta ki azéjszakai szopit öt hónapos korára? És nem aludt 6-7 órát egyben, csak elvétve? Szépen magam mellé vettem, ha fölébred, szopik, visszaalszunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811116 (96)
     
  6. Torolt_felhasznalo_811116
    Torolt_felhasznalo_811116
    2003. február 9. 21:3296.
    Megnéztem a topicindító írást, és szeretném kérdezni, hogy van-e valaki, akinek a gyereke négy hónaposan kihagyta az éjjeli szopit, esetleg egyben aludt 6-7 órát? A mi fiunknak esze ágában sincs ilyesmi. . . a férjem azzal vígasztal, hogy jövő ilyenkor már biztosan végigalussza az éjszakát, az meg már itt van a kertek alatt. . . :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_370897
    Torolt_felhasznalo_370897
    2003. február 9. 20:5395.
    el nem tudom képzelni, hogyan lehet ridegen és szeretet nélkül szoptatni?! állítólag (azt olvastam vkitől itt a fórumban) akkor elmenne a teje.
    igen is meg nem is volt már beteg. most harmadszor folyik az orra, a múltkor egyszerre a férjemével, aki náthás volt. most is folyik vagy 3-4 napja, de most megfejtettük miért. amikor felül jön foga, akkor folyik. a körzeti dr. azt mondta, van összefüggés vérbőség miatt. a tiéd, esetleg tieid?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (94)
     
  8. 2003. február 9. 20:4394.
    Neked volt már beteg a gyermeked?Náthás, influenzás vagy valami?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370897 (92)
     
  9. 2003. február 9. 20:4293.
    Nem a szoptatástól alakul ki egy baba biztonságérzete. Egy dolog a lényeg: A FELTÉTEL NÉLKÜLI SZERETET ÉS ODAADÁS. Ez pedig nem az anyatejen múlik. Üvegből is lehet nagy-nagy szeretettel, odaadással etetni, és mellből is lehet ridegen, az etetést "letudva" táplálni.

    Hogy mitől lesz szájpenésze egy szoptatott, cumit és üveget nem használó babának, azt nem tudom, mert nem vagyok orvos. De barátnőm babájának is volt 8 hónaposan, holott megfelelt a fenti "kritériumoknak". Biztos, hogy kevesebb az esélye szoptatásnál, de a tápszereseknél is csak a nagyfokú higiéniára és streilitásra kell figyelni, és akkor nem lesz szájpenészes a baba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370897 (92)
     
  10. Torolt_felhasznalo_370897
    Torolt_felhasznalo_370897
    2003. február 9. 20:0992.
    természetesen igazad van nem csak a szoptatástól alakul ki a baba biztonságérzete, de azt hiszem azért mégis csak segít valamicskét. mindegy. . . egyébként szerintem rengeteg bizonytalan ember van valóban a világon, például újdonsült anyukák, akik bizonytalanságukban a tápszerhez fordulnak.
    továbbá, szerintem sem szabad általánosítani a betegségekkel kapcs. , de egy igény szerint szopó, cumit és üveget nem használó babának mitől lenne szájpenésze?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (91)
     
  11. 2003. február 9. 19:2691.
    Szép lenne, ha az anyatejtől vagy a szoptatástól alakulna ki egy baba biztonságérzete. . . Akkor rengeteg bizonytalan ember lenne a világon. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370897 (86)
     
  12. 2003. február 9. 18:4590.
    sziasztok!
    Én sosem értettem, miért érzi magát rossz anyának egy tápszeres anyuka. De azt sem, egyesek miért háborodnak fel, ha az "újdonsült" anyukákat, (akik esetleg még terhesen tájékozódnak) a szoptatás előnyeiről győzködik a szoptatáspártiak. . .

    Émici
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370897 (88)
     
  13. 2003. február 9. 18:4189.
    Kedves Pannibaba!

    Reginek szerintem is igaza van, hisz ezt irja:
    ". . . . azt ő is állítja, hogy a tápszeres gyermekei és az anyatejes gyermekei között ugyanolyan százalékban fordul elő betegség, hasfájás és szájpenész is, nem is beszélve az allergiáról"

    tehát ő is azt mondja, amit én: nem szabad általánositani, hogy a tápszeresknél vagy az anyatejeseknél több a hasfájás. Te pedig pont ez utóbbit állitottad. . .
    És szerinted szoptatás terén ki az elvakult? Ezt nem nagyon értem. .

    Émici

    Émici
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (80)
     
  14. Torolt_felhasznalo_370897
    Torolt_felhasznalo_370897
    2003. február 9. 13:3988.
    én azt mondom, a topikot véletelnül se hagyjuk abba! az indultosság ellenére itt jó dolgok is elhangzanak, csak esetleg ki lehetne bővíteni, hogy minden más neveléssel és gyermekeink egészségevel kapcsolatos témában is hozzá lehessen szólni. . . de ez mindenképpen jó hely, elég pörgős és sokan is vagyunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_590518 (87)
     
  15. Torolt_felhasznalo_590518
    Torolt_felhasznalo_590518
    2003. február 9. 12:3687.
    Kedvas Cell, Te indítottad a topicot, és tanácsot kértél a szoptatással kapcsolatban. A topic már olya végső kérdéseknél tart, mint ki a jó anya. Egyébként a szoptatással induló topicok a leggyakrabban belefulladnak a ki a jó anya-kérdés (sajnos, indulatos) fejtegetésébe. Te ennek ellenére szoptass csak tovább, ne hagyd magad elbizonytalanítani, jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_370897
    Torolt_felhasznalo_370897
    2003. február 9. 12:2386.
    igen, első gyermekemet szoptatom, aki már elmúlt 1 éves. szóval annyira nem vagyok kezdő, mégha csak 1 szem gyerekkel is. természetesen nem csak a szoptatás illetve tápszerezés kérdése teszi a nőt jó vagy rossz anyává. ez sokkal összetettebb kérdés ennél szerintem is. de a szoptatás nem csak a táplálásról szól. így teremtődik meg a baba biztonságérzete, fejlődik az idegrendszere és még sorolni lehetne az összetevőket. nem tartom magam elvakult szoptatáspártinak, csak nem bízom a tápszerekben, annál jobban az évmilliók alatt kialakult anyatejben. lehet, hogy kissé elbizakodott vagyok, de ezt a plusz (ön)bizalmat szeretném arra fordítani, hogy másokat is meggyőzzek, esetleg tanácsokkal, saját tapasztalattal segítsek!!!
    Továbbá a mi családunkban is van gyermekorvos, felnőttorvos és még számos fajta és mind egyetért abban, hogy az anyatejnek és az allergia kialakulásának igenis pozitív egymásra hatása van. még fogorvos anyósom is több pozitív hatásról számol be a szoptatott babáknál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681742 (77)
     
  17. 2003. február 9. 12:1885.
    Ja: mézet pedig 1 éves korig nem lehet adni a babáknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253674 (83)
     
  18. 2003. február 9. 12:1784.
    Szia!

    Ma már azt mondják, hogy tehéntejet nem kaphat a baba 1, de inkább 2 éves koráig, helyette anyatejet vagy követő tápszert (ún. 2-es, vagy 2+ típusút) javasolnak a szakemberek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253674 (83)
     
  19. Torolt_felhasznalo_253674
    Torolt_felhasznalo_253674
    2003. február 9. 12:1483.
    Sziasztok!
    Az en meglatasom tapasztalatom is az, hogy az anyatej a legjobb a babanak minden szempontbol hogy milyen az anyatej minosege, az fugg attol, hogy az anyuka milyen egeszsegesen etkezik .
    En az elso gyermeket 4 honapos koraig tudtam szoptatni de kb 8 honapig volt tejem csak o negy honapos kora utan inkabb uvegbol itta az anyatejet.
    Es meg raadasul plusz 2 babanak tudtam anyatejet biztositani az egyik baba koraszulott volt nem maradt meg benne semmilyen tapszer mar szinte azt hittek, hogy nenm fog megmaradni a baba es ahogy adtak neki az anyatejet rogton megindult fejlodni .
    A lanyomat 2 honapos koraig tudtam szoptatni addig volt tejem valoszinu hogy azert nem volt tobb tejem mert nem tudtam kipihenni magamat mivel semmilyen segitsegre nem szamithattam es a baban kivul itt volt a csalad tobbi tagja is akiket el kellett latnom.
    De mivel megvolt mar regebbota egy kituno receptem ami a kisbabak taplalasara kituno mert minden benne van ami a fejlodesehez szukseges.
    A neve arpaleturmix hantolt arpat kell fozni bizonyos ideig es annak a levet egy bizonyos higitasi aranyban kell tehentejjel vagy kecsketejjel keverni es kukoricasziruppal vagy mezzel edesiteni es ugy adni a babanak. A lanyom 3 eves koraig itta ezt az italt egyebkent nagyon finom . Tenyleg nagyon egeszseges gyerek lett belole.
    A hasfajasrol annyit, hogy az alkati kerdes nekem mind a ket gyerek hasfajos volt de aztan 1 eves korara kinotte a dolgot ez ellen nem sokat lehet tenni.
    Ha valakit esetleg erdekel a pontos leiras az arpaleturmixrol szivesen elkuldom.
    Egyebkent az itteni gyerekorvosom is tudta mivel etetem a babat csak csodalkozott de nem szolt semmit mert latta hoggy a baba jol fejlodik es egeszseges.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370897 (76)
     
  20. 2003. február 9. 11:5282.
    Lehet, hogy a lakhelyed változott, de a gondolkodásod nem, ahogy látom. . . :-)))))))))))))Várom a mélt. Nektek is puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681742 (81)
     
  21. 2003. február 9. 11:4981.
    Szia Pannibaba!

    Elköltöztünk, és nem volt internetünk, most kötötték be nemrég. A költözködés alatt anyukáméknál laktunk, ott nem volt internet. Ezért nem voltam ilyen sokáig. De inkább írok e-mailt.

    Sok-sok puszit küldök nektek, különösen a pici lányodnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (79)
     
  22. 2003. február 9. 11:3880.
    Szia Émici!

    Nem, én nem az vagyok, aki szoptatásellenes, én csupán nem vagyok elvakult. Szerintem is igaza van Reginek. Nem a kólikáról, vagy más néven 3 hónapos hasfájásról beszéltem. Van olyan, aki 10 hónapig szoptatott, és végig a 10 hónap alatt fájt a babájának a hasa, majd utána egycsapásra megszűnt. Szerintem sem mindenható az anyatej. Sok múlik a veleszületett immunrendszeren, a környezeten, azon, hogy mennyi odafigyelést, törődést, szeretet, gondoskodást kap a baba, és ahogy Regi is írta:allergia esetén az öröklött hajlamon múlik szinte minden, ezt nekem több allergológus orvos mondta. Szerintem a lényeg az, hogy az anyatej a legjobb, de ha nincs, akkor sem kell kétségbe esni, hiszen ma már nagyon jó tápszerek vannak. Másrészt egy gyenge immunrendszerű baba anyatej mellett is sokkal betegesebb lesz, mint egy erős immunrendszerű tápszeres, ez tény.
    előzmény:
    Émici (74)
     
  23. 2003. február 9. 11:3379.
    Szia Regi!:-)))))))))))))))))))

    De rég láttalak!Hol voltál ennyi ideig?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681742 (78)
     
  24. 2003. február 9. 11:2478.
    Elfelejtettem írni, hogy bizony az én szoptatott második gyermekem jóval betegesebb, mint a nem szoptatott első. Arról nem is beszélve, hogy az elsőnek sosem fájt a hasa, míg a másodiknak igen. Nem szabadna senkinek ilyen általánosításokat tennie, például hogy a tápszeres babák hasfájósabbak. Nem igaz. Az anyukám gyermekorvos, és igazi szoptatáspárti, a mai szoptatási elveket vallja, de azt ő is állítja, hogy a tápszeres gyermekei és az anyatejes gyermekei között ugyanolyan százalékban fordul elő betegség, hasfájás és szájpenész is, nem is beszélve az allergiáról. Az allergia ugyanis nem az anyatejen múlik, öröklött hajlam kell hozzá. Ha egy tápszeres baba nem örököl ilyen hajlamot, akkor hiába kap tápszert, nem lesz allergiás 99 százalékban, míg ha egy anyatejes baba örökli az allergiára való hajlamot, akkor megvan az esélye annak, hogy ő is allergiás lesz az anyatej ellenére. Az anyatej nem mindenható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681742 (77)
     
  25. 2003. február 9. 11:1977.
    Szia Vinitorh!

    Megkérdezhetem, hogy hány gyermeked van? Az eddigi írásaidból én úgy vettem ki, hogy egy, ő is még csak pár hónapos. Akkor miért állítod magadról ennyire kijelentő módban, hogy értesz a szoptatáshoz? Nekem két gyermekem van. Az elsőt egyáltalán nem tudtam szoptatni, csak 2 hónapig szopott, bármit csináltam (nem sorolom fel, hogy miket, úgyis tudjátok), és tápszert kellett neki adnom. A másodikat még most is szoptatom, holott már 10 hónapos. Mindkét gyereknél ugyanúgy csináltam mindent, illetve az elsőnél még többet is, mikor elkezdett apadni a tejem, ráadásul az első gyerekemnél az is könnyebb volt, hogy sokkal több időm volt ellazulni, pihenni, aludni, mivel akkor még csak ő volt egyedül. Érdekes, hogy az egyik gyerekemnél sokkal nyugodtabb körülmények között nem ment a szoptatás, a másiknál pedig sokkal nagyobb zűrzavar közepette úgy megy, mint a karikacsapás. Pedig mindkettőt igény szerint szoptattam, és a kisfiamnál még fejtem is. Mégsem sikerült. Nem igaz, hogy mindenkinek sikerül a szoptatás, ez az én példámon látszik a legvilágosabban. De vannak olyan ismerőseim, akik az első gyermeküket tudták szoptatni, a másodikat nem, a harmadikat megint tudták, holott mindháromnál ugyanazt csinálták. Ma már annyira jó minőségű tápszerek vannak, hogy nem kell annak az anyának sem aggódnia, aki kénytelen a tápszerhez nyúlni, és főleg nem szabad, hogy bűntudatot érezzen a szoptatási kudarca miatt. Semmivel sem vagyok én több a húgomnál, aki szintén sajnos nem tudja szoptatni a gyermekét. Ugyanolyan jó anya vagyok, mint ő. Nem ez minősít egy anyát jónak vagy rossznak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370897 (76)
     

Címlap

top