Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szoptatás-hogy?

CELL
Létrehozva: 2003. február 6. 18:43
Sziasztok!
Adjatok legyszives tippeket akinek van tapasztalata hogyan lehet ujszulott babat mielobb rendszeressegre szoktatni a szoptatasban. ?Ugy 3 orankent es este ritkabban. Tudom, hogy meg surun kell ennie de szeretnem mar az elejen nem elrontani a dolgokat.
A masik kerdesem, hogy mit tehetek annak erdekeben, hogy ejszaka aludjon picit tobbet es nappal kevesebbet. Mennyi ido az kb, amig atulassza ejszaka legalabb a 6-7 orat. ?
Es szabad hagyni picit sirdogalni a kisagyban vagy egybol fol kell venni? Nem szeretnem elrontani, hogy aztan csak kezben legyen meg. Igy sem alszik el a kisagyaban konnyen inkabb szereti a nagyagyat velem.
Varok minden velemenyt tanacsot tapasztalatot. Elore is koszi .
CELL
  1. 2003. május 11. 15:23976.
    Szia Kata!:-)))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (974)
     
  2. 2003. május 11. 15:22975.
    Ágci!

    Velem szó szerint az történt, amit leírtál, pedig:

    1) hivatalosan is bababarát címmel rendelkező, és azt büszkén viselő kórházban szültem
    2) nem vasárnap szültem, hanem pénteken

    :-((((((((((((((((((((
    előzmény:
    Ágci1 (962)
     
  3. 2003. május 11. 15:21974.
    igen.
    Píbí=pb=pannibaba.
    a pannibaba túl hosszú :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681742 (971)
     
  4. 2003. május 11. 15:20973.
    Szia Regi!:-))))

    Ugyan nem nekem írtad, de a Pb. . . nos. . . igen. . . az én vagyok, rövidítve. Mint a gázpalack. . . :-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681742 (971)
     
  5. 2003. május 11. 15:20972.
    :-)))))))))))))))))))))))))))))

    Hogy fogják hívni a kiscsajt? Különben jól vagyt(tok)? Gratulálok a leánykádhoz, és Ágoston puszijaihoz! :-))))Mázlista, nem elég, hogy van egy fiad, aki beléd lesz majd szerelmes, és téged akar majd feleségül venni, még lesz egy gyönyörűszép kiscicamica lányod is. :-)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (966)
     
  6. 2003. május 11. 15:17971.
    Kata, a Pb az Pannibaba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (964)
     
  7. 2003. május 11. 15:16970.
    Ágci1, szomorú az eset, amit leírtál, és az a legszomorúbb, hogy ez nap mint nap megtörténik az ország számtalan kórházában. Különösen a császáros kismamák vannak nehéz helyzetben, mert szegények alig tudnak mozogni a műtét után még jó ideig, és akkor még azzal is egyedül kell kínlódniuk, hogy hogyan tegyék mellre a kisbabájukat. Elszomorító.
    előzmény:
    Ágci1 (962)
     
  8. 2003. május 11. 15:15969.
    Nadinka, nagyot egyetértek veled, csak én nem tudtam volna ezt ilyen jól és frappánsan megfogalmazni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (959)
     
  9. 2003. május 11. 15:14968.
    Padaboom, minden anyát könnyű elbizonytalanítani, főleg ha az első kisbabáját szülte meg, bármennyire is felkészült, tájékozott és lelkes. Elég egy rossz kórházi gyakorlat, egy odavetett rosszalló megjegyzés az orvosoktól, nővérektől, vagy a védőnőtől, és egy tapasztalatlan újdonsült anyuka teljesen elbizonytalanodik, elbátortalanodik, hogy mivel tesz jót a gyerekének. Sajnos ez így van. És még el sem ítélhetjük érte, nem ő tehet róla. Én is haragszom az ósdi elveket valló és követő orvosokra, csecsemősnővérekre, védőnőkre. Csak abban lehet bízni, hogy jönnek a fiatalabb, képzettebb, haladóbb szakemberek, és megjavul a helyzet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495888 (958)
     
  10. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 11. 15:13967.
    Ne haragudjatok, hogy az előbb kicsit eldurrant a fejem. Friss az élmény. BOCSIKA!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 11. 15:11966.
    Nekem is szimpi vagy. . . vagy ez nem a társkereső?

    :)))))))))))))))))))))))))))))))))

    Na jó. Befejeztem a perverziót. Ma tudtam meg, hogy az a hihetetlenül sajtkukacul izgőmozgó anyai hasfalat repesztő töpörönty, aki itt tombol bennem, szóval hogy ő leányzó. De úgy képzeljétek el, hogy szabályosan LERÚGTA a hasamról az ultrahangfejet. Pedig még csak 18 hetes. Más ilyenkor a mozgását sem érzi még, ez meg már vizeldémmé tette az egész világot, úgy tud célbaboxolni.

    :))))))))))))))))))))))))))))))

    Bocs, ez off volt.

    Szóval Pannibaba, a szimpátia kölcsönös. Azt a nyamvatag áprilisi Kismamát meg én bohó, kölcsönadtam valakinek, pedig emlékeztem is, hogy ott valami állati jót és találót és szívemhez közel állót olvastam egy tápszerező (csupa kis betű) ANYÁTÓL (csupa nagybetű). És itt koppant a fórumon kicsit később, hogy jé, itt is van egy ugyanolyan. És hogy no lám, a kettő nem is különbözik! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (965)
     
  12. 2003. május 11. 15:05965.
    :-))))))))))))))))))))))))))))))

    Hogy te milyen jó fej vagy!!!:-)))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (960)
     
  13. 2003. május 11. 10:18964.
    Szia!

    Pb az áprilisiban, BGabella a májusiban volt.
    az áprilisi szám megvan, ha gondolod bescannelem a cikket, vagy elküldöm fénymásolatban.
    előzmény:
    andi13hu (963)
     
  14. 2003. május 11. 09:00963.
    Lányok segítsetek már! Nem szoktam megvenni a Kismamát, de az egyikben Pb és BGabella is mesélt, Mindenképpen szeretném legalább elolvasni a cikkeket. Melyik szám volt ez?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. május 10. 21:31962.
    Szaisztok,
    ahogy én tapasztaltam, sajnos sikerül elbizonytalnítani. És ez már a kórházban, klinikán kezdődik. Hiába minden felkészültség, ha úgy állnak hozzád, abban a kifáradt és bizonytalan lelki állapotban.
    Épp nemrég, eset: anyuka vasárnap került le a műtött osztályról a gyerekágyasra császár után. A babákat kivitték az első szopira, addig még szinte nem is látta, odaadták, lehet szoptatni. El tudjátok képzelni. . . Tanakodott a 3 anyuka a szobában, hogy akkor most mit is kell csinálni. . . ? Hát végül úgy döntöttek, csak szólank már, hogy legalább mutassák meg, vagy segítsenek vagy vmi. Hát istenem, vasárnap volt, vmikor a nővérkéknek is kell pihenni. . . .

    Tisztelet a kivételnek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495888 (958)
     
  16. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 10. 21:29961.
    Bocs, kettővel ezelőtt borult a bili, pedig nem szokásom.

    Nyár van! :))))))) Ciciszezon, mint mindig!!!!!!! Reggel kaptam rá három puszit, pedig amíg szopott, addig még soha!!!!! :)))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 10. 21:26960.
    Plusz az sem biztos, hogy mindenki megteheti, hogy csak úgy belebiggyeszti a havi kiadások közé azt a plusz pár száz forintot. . . Én spéci szerencsére megtehettem, de ha nem tehettem volna, nem jutottam volna máshogy hozzá, mert ismeretségi körünkben közel-távol egy szem kismama sem volt.

    Ugyanakkor viszont totál úgy érzem, hogy megéri az árát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (959)
     
  18. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2003. május 10. 21:25959.
    Igen, ennek így kellene lennie, de azt se feledjük el, hogy egyetlen egy lapszámba (még ha különszám lenne is!!!) nem lehet annyi mindent belesűríteni, amennyi információ szükséges lenne ehhez a kezdő lépéseknél tanúsított, megalapozott magabiztossághoz.

    Én márciusban tudtam meg, hogy az első trónörökös menetrendszerint útjára indult, azóta vettem a Kismama újságot (tökvéletlen volt, hogy pont ezt választottam, de azóta beható kutatásokat végeztem, és. . . hát szóval ez a csúcs szerintem, de az én számomra legalábbis biztosan), mindent összeolvastam, elég jó memóriám is van, olvasmányos is, teljesen hülye sem vagyok stb. stb. stb. , mégis 3 hónapig szívtunk vele (a gyerek tejet, én mást. . . ), mire megoldódtak a gondjaink. Igaz, velünk a szoptatási tanácsadók sem tudtak mit kezdeni (pedig sok helyen jártunk. . . ). Na mindegy.

    Amit írni akartam az az, hogy hiába olvas össze a kismama mindent, hiába rendelkezik naprakész, tudományosan megalapozott információkkal, hiába tud elméletben mindent, azokon a bizonyos első napokon igenis van akkora tánca a hormonoknak, a boldogságnak, a felelősségtudatnak, az ébredező totál önfeláldozástudatnak, hogy egy-két rosszul megválasztott "szakmabeli" beszólás (Jaj, anyuka, azt nem szabad. . . de anyuka mondtam már, hogy nem így kell. . . jaj, most meg ne szoptassa. . . mittudoménmégmi) igenis elbizonytalanítja anyucit!

    Nem beszélve egy-egy, a gyakorlatban kőkorszaki szoptatási elveket művelő (szóban akár szoptatáspárti) kórház rosszul megválasztott rutinjáról.

    Ezzel együtt ha nem lett volna az újság (ez itt nem a reklám helye), és ******** (füttyszó) védőnőnkre (azóta nyugdíjba küldték. . . ) hallgatok, tutira nem tartott volna másfél évig. Ez nem öntömjénezés, hanem a hivatalos "segítőgárda" minősítése. Két hónapba sebes, gennyes, repedt cicizésbe telt, míg végre egyszer sikerült rávennem, hogy JÖJJÖN MÁR KI HOZZÁNK ÉS NÉZZE MEG, HOGY EGYÁLTALÁN JÓL TESZEM-E MELLRE AZT A SZERENCSÉTLEN GYEREKET! Ímmel-ámmal eljött, kb. 2 méter távolságból odapillantott, majd közölte, hogy á, ezzel nincs baj.

    Szóval igenis a szakembereket kéne popsin rugdosni a képzés irányába. A fölényeskedő, ledorongoló, korszerűtlen frázisokat puffogtató szakembereket.

    Azért szerencsére már akadnak szép számmal épkézlábok is! :))))) Ezt csak biztatásképpen írom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495888 (958)
     
  19. Torolt_felhasznalo_495888
    Torolt_felhasznalo_495888
    2003. május 10. 18:51958.
    Sziasztok,
    nekem sincsenek jó tapasztalataim a "szakemberek" felkészültségével kapcsolatban, de van egy dolog, amit nem értek.
    Hogy létezik, hogy ilyen sok kismama van, akihez nem jutnak el naprakész információk a szoptatásról? Elég megvenni egy Kismama újságot, vagy benézni ide a netre, elmenni egy-két baba-mama klubra. Akit érdekel ez a téma, vagyis aki kellően tájékozódik még a szülés előtt, azt nehezebb elbizonytalanítani. Vagy nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (957)
     
  20. 2003. május 10. 17:24957.
    Jó, de mit?:-)))Tudod, hogy én imádok "világot megváltani" és küzdeni, szóval nekem csak egy lökés kell. . . :-)))))De most komolyan: tényleg elkeserítő, hogy az ún. "szakemberek" mulasztása, hanyagsága miatt ki tudja hány baba nem tud szopni, és ki tudja, hogy emiatt hány anya lesz depressziós. . . :-((((((((((((
    előzmény:
    kéktünde (956)
     
  21. 2003. május 9. 14:20956.
    sziaaa :)))))
    örülök, hogy újra itt vagy! :)
    Ugye, hogy milyen igaz, és mégsincs sajtója? Pedig ez tényleg probléma! Valamit tenni kell. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (955)
     
  22. 2003. május 9. 14:06955.
    Tökéletesen egyetértünk (mint mindig:-)))). Legszívesebben jól fenékberúgnám a "szakembereket" (de ez nagyon idézőjelben van!!!!!)
    előzmény:
    kéktünde (954)
     
  23. 2003. május 9. 13:15954.
    DE, igen ők azok. A baj, hogy nem tud igazán szopni.
    Kihúzzák valahogy, fej addig az anya és eteti üvegből.
    Sajnálom, hogy így alakult Nekik is és még nagyon sok másiknak. . és fullra elegem van már ebből, hogy mások hozzánemértése/felelőtlensége/lustasága miatt ennyien isszák a levét. . ehh, nem ragozom, itt úgyis érti mindenki. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234752 (953)
     
  24. Torolt_felhasznalo_234752
    Torolt_felhasznalo_234752
    2003. május 9. 12:16953.
    Kéktünde! Ez az a valaki, akiről tőlem is kérdeztél?
    Ugye tudják, hogy így is lehet szoptatni a babát?
    Menta
    előzmény:
    kéktünde (952)
     
  25. 2003. május 8. 17:52952.
    Vegyél fel egy újabbat a listádra. Nemrég hívott a barátunk, akiről nemrég írtam, hogy a baj van a szopival. . kiment hozzájuk a szoptatási tanácsadó és kiderült, hogy a Picinek nincs összenőve a szájpadlása, azért nem szopik. .
    Ezt nem vette észre a:
    -kórházban sekisem
    -gyerekorvos
    -védőnő.
    Erre inkább már nem is írok semmit. . a Picit 8 hónapos kora körül műtik. . . .
    Nem hiszem el, hogy erről nem ír /beszél a sajtó, csak olyan "komoly" dolgokról, hogy Kovács Anna (bárki) szereti-e a túrós csuszát. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681742 (948)
     

Címlap

top