Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szoptatás-hogy?

CELL
Létrehozva: 2003. február 6. 18:43
Sziasztok!
Adjatok legyszives tippeket akinek van tapasztalata hogyan lehet ujszulott babat mielobb rendszeressegre szoktatni a szoptatasban. ?Ugy 3 orankent es este ritkabban. Tudom, hogy meg surun kell ennie de szeretnem mar az elejen nem elrontani a dolgokat.
A masik kerdesem, hogy mit tehetek annak erdekeben, hogy ejszaka aludjon picit tobbet es nappal kevesebbet. Mennyi ido az kb, amig atulassza ejszaka legalabb a 6-7 orat. ?
Es szabad hagyni picit sirdogalni a kisagyban vagy egybol fol kell venni? Nem szeretnem elrontani, hogy aztan csak kezben legyen meg. Igy sem alszik el a kisagyaban konnyen inkabb szereti a nagyagyat velem.
Varok minden velemenyt tanacsot tapasztalatot. Elore is koszi .
CELL
  1. 2003. február 7. 23:4751.
    Úgy akartam írni, hogy sikerült 6 hónaps koráig, nem azt, hogy csak 6 hónapos koráig (mielőtt bárki is félreértené)
    előzmény:
    ciczamicza (50)
     
  2. 2003. február 7. 23:4450.
    Andi, Andi! NYUGIIIIII!
    Leginkább azt veszem ki a szavaidból, hogy ideges vagy és aggódsz. Megértelek. Tényleg minden baba más. De legelőször próbálj megnyugodni és megdícsérni magad, hogy 3 hónapig szoptattad, ez a legfontosabb.
    Az én esetem: 1 gyermekem (szintén kislány)is ilyen nyammogós volt és én kunyeráltam 3 hónapos kora körül a dokinak, hogy írjon tápszert. Így utólag ezt nagy hülyeségnek tartom, de 1. gyerek volt én meg először anyuka, kóros önbizalom és ismerethiány. De túlélte. Először mindig szopott amennyit tudott és utána kapta a kiegészítő tápot. Így utólag tényleg macerás volt, jó, hogy nem a harmdikkal kell ezt csinálnom.
    A kisfiamnál meg (aki nagyon lelkes és jó szopó volt)3 hónapos korában egyik napról a másikra egy cseppig elfogyott a tej. Na, akkor jött a pánik, mert csak 1-2 cseppet sikerült kifejnem - szóval. . túl sok okosat nem hallottam senkitől, ezért felhívtam az öreg nőgyógyász doktorbácsim és ő azt mondta nem számít, hogy csak 1-2 csepp jön, ne adjam fel. Hát hálás vagyok neki, mert utána 6 hónapos koráig sikerült csak szoptatni.
    Azt a kanülös megoldást a kórházban próbálták a 3. babámnál, mert 3 napig nem jött semmi a ciciből, de én nagyon utáltam, s mint kiderült teljesen felesleges volt.
    2 szoptatás közben mit csinál a pici? Nyugodt vagy nyűgös?
    előzmény:
    andi13hu (49)
     
  3. 2003. február 7. 23:2049.
    2)SZipákol-üvölt-szipákol-üvölt annyit tesz, h. szopik kb 3 percet, aztán üvölt egy kicsit, megnyugtatom, visszateszem, szopik 3 percet, üvölt és így szépen tovább. Minden szoptatás 20-30 percig tartott, három napig 1, 5 óránként etettem. Az orvos és a védőnő (mindkettő öreg rutin, fejenként 2 gyermekkel) is azt mondta, h. ennél gyakrabban tkp felesleges, mert meleg levegő nem sok, annyi sem jön. Meg tejnek sincs ideje termelődni.
    Mellesleg mind a három gyerek az enyém, én voltam velük másállapotos, én szültem őket a világra és én nevelem őket, mióta kijöttünk a kórházból. De ha nem így lenne, és egy barátnőm nevében beszélnék, vagy csak feldobtam volna egy témát az éterbe, akkor sem kelle éllel visszavágni. Szerintem mi azért vagyunk itt, h. segítsünk egymáson.
    Visszaolvasva délutáni válaszomat látom, h. azt is lehet arogánsnak érezni. De ha Te is tudod milyen az, amikor egy anya nem tud eleget adni a gyerekének, akkor tudod mit érzek.
    Egyébként priviben feltett kérdésedre a válasz: nem tudom. Valamelyik babás fórumon volt, de az utóbbi napokban annyi helyre benéztem és olvastam végig a történeteket elejétől a végéig, h. már emlékszem mikor mit és hol láttam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370897 (46)
     
  4. 2003. február 7. 23:0948.
    1)Nem írtam le az egész történetemet, mert ez a fórum nem erről szól. De most itt van:
    A fiamat (most 5, 5 éves) 6 hónapig csak szoptattam. Aztán a mamák elkezdték adni neki a főzeléket. Anyósomékkal laktunk, sokszor mire észbe kaptam, vagy kimásztam a fürdőszobából, lelkesen tett vmi nekem nem túlzottan tetsző dolgot gyermekemmel. A főzelék miatt nem aggódtam túlzottan, az orvao azt mondta nem árt, nekem meg volt tejem bőven, egy bölcsődét jóllakattam volna, a főzelék után is szopott, tehát semmi gáz. Egészen 9 hónapos koráig, amikor is anyósom rettenetes nagy tapasztalatával anyatejes táplálás terén (két gyerekét összesen egy hétig szoptatta, igaz önhibáján kívül), egyik fürdetés után belevágott egy nagy üveg jó cukros kakaót a gyerek szájába. Akkor már volt annyi esze, h. reggel a szoptatásnál a harmadik slukk után elunta a dolgot, és csak várt tátott szájjal a csodára. A lányom (most 4 éves) négy hónapig kizárólag szopott. Aztán problémák merültek fel a családban, el kellett kezdeni a tápszert, de még így is szopott 7 hónapos koráig naponta háromszor-négyszer.
    A mostani gyerekkel (3 hónapos lesz hamarosan) az elején minden jól indult. A szoptatások között mindig át kellett öltöznöm, annyi tejem elfojt, h. azt hittem belőlem gazdagszanak meg a melltartó-betét gyártók. Aztán egyszer csak azt mondta a doki, h. a gyerek nem gyarapszik eléggé. Mondtam neki, h. három óránál többet nem alszik egyszerre, éjszakai is szopik, nem veszek észre semmi különöset. Kaptunk két hét próbaidőt. Mivel azután is stagnálni látszott a fejlődése (a három hét alatt magára bírt szedni vagy 60 grammot), felírta a tápszert, ha szükség lenne rá, végső esetben. Elkezdtem mint egy őrült minden általam ismert módszert. Addig is ittam naponta 1, 5 liter tejserkentő teát, 0, 5-1 liter tejet, néha még gyümölcslét furranásig. Szoptattam fekve, ülve, állva, hason, háton, éppen csak fejenállva nem. Szoptatás közben lazítottam a mirigyeket, h. könnyebben kapja a gyerek a tejet. Minden szoptatás után lefejtem a tejet, néha múr azt hittem a kezem szakad le, meg leesik a mellbimbóm. Már a kezdetektől. Utolsó gondolatként megfordult a fejemben, h. megkérem apukát szívja ő is egy kicsit, de ne nyeljen, hanem köpje vissza a cumisüvegbe. De ezt az óhajomat inkább csírájában elfolytottam. Most ott tartok, h. naponta tudok lefejni 100 ml-t. De gyötröm magam, hátha egyszer több is összejön. Végső elkeseredésemben feltettem egy kérdést, hátha valaki tud olyan módszert, amit én még nem ismerek. Egy próbát bármi megér.
    Szóval én úgy gondolom, h. eddig minden tőlem telhetőt megtettem. Lassan már feladom. Egyébként hétfőn derül ki, h. kórházba kell-e vonulnom a bébivel a súlynemgyarapodás miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370897 (46)
     
  5. Torolt_felhasznalo_376055
    Torolt_felhasznalo_376055
    2003. február 7. 22:3247.
    Sziasztok

    Ismeritek ezt az oldalt?
    http://www. LLL. hu/
    Ez a La Leche Liga szoptatast segito szervezet oldala rengeteg infoval. Erdemes beneznetek es elolvasgatni tajekoztato fuzetuket. Lehettoluk segitseget is kerni szemelyesen vagy telefonon.

    Es ezt ismeritek? http://www. babanet. hu/
    Itt van egy tarsalgo ahol van szoptatassal foglalkozo temak. Sok tapasztalt mama tud segiteni es a fent emlitet szervezet szakemberei is rendszeresen jarnak arra. Azon kivul sok mama van akikkel mar sok minden elofordult es tobbnyire tudnak segiteni mindenkinek.
    Legkonyebben tarsalgo elmult napon hozzaszolasok alapjan talaljatok meg a szoptatas topicot. KB a lap kozepen vagy Fa nezetbe igy
    Anyaságról-----> Szoptatás
    vagy direkt ennek a sornak a beirasaval
    http://ujgep. babanet. hu/discus/messages/275/46. html?1044646462

    Csak a pontok utan a szokozoket hagyatok ki.

    Mindenkinek kivanok oromteli babazast es szoptatast.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_370897
    Torolt_felhasznalo_370897
    2003. február 7. 20:1946.
    leveled két részéhez szeretnék hozzászólni:
    1)ha anyuka lelkesen szoptat, mint írtad, akkor nincs olyan, hogy nem elég a tej. Vannak átmeneti pangások illetve olyan időszakok, amikor a babának ugrásszerűen nő az igénye a tej mennyiségére. Igény szerinti szoptatás mellett (fejés nélkül) a kereslet-kínálat beállására akár 1 hét is rámehet (több is, kevesebb is). És természetesen nem elég annyit mondani aggógó anyukának, hogy majd megjön az a fárnya tejci.
    2)Nem tudni semmit, hogy a babád (ha a sajátodról írsz) miért szipákol-üvölt-szipákol-üvölt. Lehet, hogy nem tetted elég gyakran, elég sokáig mellre?
    Saját tapasztalat: kb. 3 hónapos fiú gyermekem egy napos vasárnapi du. 2-től este 6-ig lógott egyfolytában a mellemen, mert ha levettem üvöltött. Hónapok múltán jöttem rá, hogy nem volt elég tejem. . . .
    előzmény:
    andi13hu (45)
     
  7. 2003. február 7. 20:0645.
    Köszönöm a bíztató szavakat.
    Vinitorh! Én sem azért etetem üvegből a csemetét, mert ez így rohadt kényelmes, sőt! Aki valaha pótolt gyereket az tudja mekkora macera. Folytom kifőzni az üveget, pontosan annyi vizet adagolni, amellyi elő van írva, megfelelő legyen a hőfok stb. Sokkal egyszerűbb a cici. Azt csak elő kell venni és hajrá! De ha nem tud a szerencsétlen jóllakni, sőt enni, csak szipákol, meg üvölt, meg szipákol, meg üvölt, akkor nincs más választás.
    Most olvastam egy másik fórumon a következő esetet:
    Anyuka lelkesen szoptatta a csecsemőjét. Egy idő után azonban azt kezdte érezni, h. nem elég a tej. Sírva kérte az orvostól a tápszert. "Nem kell agódni, anyuka, majd megjön az a fránya tejci!" Jó sok idő múlva, mikor a mérésnél kiderült h. a bébike nemcsak nem hízik, de még jelentősen fogyott is, az orvos morogva felírta a tápszert. Hát köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (44)
     
  8. 2003. február 7. 19:3744.
    Nem, nem ertettel jol. . . :-( Termeszetes, hogy a szoptatas jobb a bebipapinal. Nem is volt ezen vita. Nalunk ez igy volt, ahogy leirtam. Megvoltak az okai, s hidd el, nem adtam fel egykonnyen. De ha egyszer nem ment, akkor nem ment, mit csinaljak? :-( Meg mielott a falba kezdtem volna verni a fejem banatomban, elfogadtam a helyzetet, s megkerestem az uj szitu szepsegeit. A legszebb az volt, mikor Apa tartotta ovatosan a bubat azzal az eros karjaval, s a pici marok teljes erejebol szoritotta a gerendanyi ferfikisujjat, mikozben buzgon taplalkozott. Ez nem egy elvegzendo hazifeladat volt nekik. . .
    Ugy gondolom, minden joakarat mellett sem kell ketsegbeejteni azokat, akik valami oknal fogva tapszerre szorulnak. A mai tapszerek kivaloak. De meg egyszer hangsulyozom, a felreertes elkerulese vegett: nincs vita azon, hogy a szoptatas mindenekelott, s mindenekfelett. De lelkibetegnek sem kell lenni, ha nem megy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370897 (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_370897
    Torolt_felhasznalo_370897
    2003. február 7. 18:0843.
    lehet, hogy túl durvának tűnik a véleményem, nem törnék pálcát senki felett sem, főleg nem ismeretlenül!!! És azt is elfogadom, hogy két gyermekkel egyre nehezebb (nekem még csak egy van). Szerintem egy éves kor előtt nem szabad feladni a szoptatást, segítséget kell kérni és ha az első tíz tanácsadó nem tud megfelelő ötlettel szolgálni tovább kell keresi. Továbbá szerintem félrevezető, ha azt mondják, hogy ha az apuka beszáll a cumisüveges táplálásba az is jó, mert kiveszi a részét a feladatokból. Tapasztalatlan anyáknak ez félrevezető lehet és azt hiszik, ha ez nem így van akkor az apuka kimarad valamiből. Továbbá a tápszerek alkalmatlansága miatt kell ragaszkodni a szoptatáshoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (42)
     
  10. 2003. február 7. 17:5242.
    Andi, en egy kicsit mas iranybol szeretnek segiteni neked.
    Az elso babam egy eves koraban valasztotta el magat vegleg, s addigra mar szepen evett mindenfele kajakat, ugyhogy nem ismerte meg soha a tapszert. Termeszetesen pont igy akartam a masodik csemetenel is. Valami borzaszto lelkiismeretfurdalasom lett, mivel nem sikerult. . . Nem egeszen fel eves koraig volt ugy-ahogy eleg a tejem. Szornyen ereztem magam miatta. Annyira szerettem volna folytatni a szoptatast, hogy gyakran elbogtem magam, mikor a pici nyikorgott, hogy meg nem evett eleget, s el kellett kesziteni az uveget. Na, szepek voltunk am, ket bogos egyutt!
    Aztan lassan - lassan belenyugodtam (a fel vilag engem vigasztalt :-)), s meg kezdtem is elvezni a helyzetet. Megszoptattam a picit, aztan a mar keszen allo uveges papival folytattuk. Masodik fogas. Igy az etetesi elvezeteket meg parommal is megoszthattam, egyszeruen kezebe nyomva a taplalkozo kis csomagot - s kettojuket elnezegetve vegul egeszen megvigasztalodtam. Azokban a helyzetekben, amikor nem is igazan ehes volt a pirinyo, csak egy kis anyat akart megnyugvas vegett, keszsegesen leheveredtem vele a kanapera, s cicizhetett kedvere. Nem voltak vele tovabbi cumiproblemak.
    Biztosan tudod mar tapasztalatbol is, hogy minden terhesseg, minden baba mas, s minden szoptatas is mas. Az elsonel meg aranylag konnyu megteremteni az idealis felteteleket, hogy csak egymasei lehessetek, kettes szamtol folfele ez mar kicsit sem egyszeru. Mert azert a tobbit sem akarod elhanyagolni. . . faradtabb vagy. . . az a kis alvasido meg kevesebb lesz. . . stb. stb. stb. Ne hibaztasd magad miatta. Semmi, de semmi tragedia nem tortenik, ha a baba uvegbol kap enni - te ugy is ott vagy vele. Kar lenne feszultnek, idegesnek, vagy csalodottnak lenni emiatt, igazan. :-) Fel a fejjel.
    előzmény:
    andi13hu (40)
     
  11. 2003. február 7. 16:4941.
    én is olvastam, hogy örökbefogadó nőnek is megindulhat a teje, de speciel én erről nem tudok sokat.
    hm, igazán olvasmányos ez a topik :)
    én ilyenkor mindig saját példámat veszem elő, lévén nincs gyermekem. én mondjuk cumis voltam, de nagy bajom nem lett belőle. viszont roppant rendes gyermek voltam, nagyon hamar átaludtam az éjszakát, pedig koraszülött voltam. eleinte anyám nem is lelkesedett, hogy fél deci tej langyosításáért keljen fel (nem volt teje, amit nem értek, egészséges nő, parasztcsaládból. . . node gondoskodás volt, s felnőttem). fél deci neki pár csepp volt, ám a 2 kiló körüli nekem maga az élet!
    meggyőztetek a cumiról. ha véletlenül (illetve csak és kizárólad direkt, de az esélyekre értettem ;)) lenne valaha gyermekem, nem fogom rátukmálni :) de úgyis megéreznénk, mit merre hogyan! szeretem a spontaneitást. hallgatni pedig nem hallgatnék senkire. max anyámra, aki bölcs és van bölcsödei gondozónő végzettsége. addigra lenne már vagy 90 éves, de az nem gond, a család hosszú életű :)
    még egyszer köszönet a kedves, humoros hangvételű írásokért, nagyon élveztem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370897 (37)
     
  12. 2003. február 7. 15:4240.
    Hát jól jönne minden info erről a kütyüről. Őszintén szólva mikor először olvastam a cikket nem is tudtam elképzeli mi lehet. Jó sokat kellett gondolkodnom, mire rájöttem. Pedig gondolkodtam rajta jó sokat, meg aztán idióta sem vagyok teljesen.
    Abban bízok, h ha a baba sokat van a cicin (nem állandóan, csak mikor kell), akkor tudok neki adni annyit, amennyi kell, minimális pótlással. Túl sok rosszat olvastam a korai cicimegvonás káros hatásairól. . .
    előzmény:
    kéktünde (38)
     
  13. 2003. február 7. 15:3139.
    Szóval a cumi rossz szokása, h. kiesik a baba szájából. És eleinte a mi feladatunk visszatenni. Ez mondjuk napközben nem gáz, de éjszaka, ha éppen nem kell etetni, nem túl jó a legszebb álmodból felkeli csak ezért. Persze a gyerekért mindent, de egy idő után nagyon uncsi, hidd el!
    Egyébként vmi tanulmányban olvastam, h. a cumis gyerekek nagyobb része lesz később beszédhibás. Nem tudom orvosilag mennyire van ez alátámasztva, de elgondolkodtató. Szóval ha megy máshogy, akkor én is azt mondom, h. inkább ne.
    előzmény:
    jomadar (32)
     
  14. 2003. február 7. 14:4138.
    szia andi13hu!

    Láttam is ilyet, egyik ismerősöm vett. Egy vékony kis cső, katéterszerű, bemegy a kicsi szájába a cici mellett - háát, nekik nem vált be. Attól persze még működhet. Ha gondolod, akkor jól rákérdezek, hogy pontosan mi volt és megírom.

    Cumi: kisfiamnál többen próbálkoztak cumival, de ő ellenállt, nem akarta, mondjuk én nem bántam. Ami nekem ellene szólt: mikor kezdi megismerni a világot, ugye mindent a szájába vesz, de nehéz lesz, ha épp benn a cumi; miért rágjon folyamatosan egy műanyag darabot, ha nem annyira akar; stb. feleslegesnek tartottuk, de a kisfiam sem igényelte, amit meg kapott mástól, jól megrágta, kész :)
    Igaz, volt előttünk egy példa, bátyáméké. A lányuk csak úgy volt hajlandó elaludni egy idő után, hogy 5(!) tökegyforma cumi volt nála. Szájában, 1-1 a kezecskéjében, 1-1 mellette. Igenám, de lementek anyuékhoz falura 1 hétvégére. . a macska megkívánta az egyik cumit és csendben szétrágta. . :) éjjel sok minden volt, csak alvás nem. Sógornőm utána a kisebbiknek nem is adott cumit.
    Persze ez nem jelenti azt, hogy nem jó a cumi.
    Biztosan jó, ha van igénye rá a kicsinek, de ha nem muszáj, akkor én nem adnék.
    előzmény:
    andi13hu (31)
     
  15. Torolt_felhasznalo_370897
    Torolt_felhasznalo_370897
    2003. február 7. 14:2937.
    Valahol azt olvastam, hogy olyan nőnek is beindulhat a teje, aki csecsemőt fogadott örökbe. A szoptatás egyik alapköve pszichés. A legfontosabb akarni és persze jó pár praktikát kipróbálni türelemmel. Szerintem, babád kizárólagos szoptatásához is visszatudnál térni!! Szívesen segítelek ötletekkel, bátorítással.
    Az e havi Kismamában van szó a Szoptanítról.
    előzmény:
    andi13hu (31)
     
  16. Torolt_felhasznalo_399097
    Torolt_felhasznalo_399097
    2003. február 7. 14:2836.
    Szia Cell! Az én kisfiam 3 hetes és hasonló problémáink vannak. Igény szerint szoptatom és ez bizony néha 10-12 alkalmat is jelent egy nap. Nem tudom, hogy tudod-e, hogy az anyatej zsírtartalma a 10-11. nap táján nő 40%-ra (addig kb. 10), szóval lényegesen táplálóbb lesz. Nálunk ez azt jelentette, hogy a gyerek két nap alatt átált az egy ciciből való szopizásra. Most viszont sír, megyek. ;o))))))
    előzmény:
    xober (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_431402
    Torolt_felhasznalo_431402
    2003. február 7. 13:1535.
    Neked is van igazságod! Ugyanakkor erre nekem az a véleményem, hogy a gyerek ahhoz ragaszkodik, amivel mi megismertetjük, vagy amire mi rászoktatjuk. És talán nem pont a cumi az a dolog, amihez jó, ha ragaszkodik a gyerek. Az én kisfiamnak egyetlen dolog kell a nyugodt elalváshoz: én! Hogy érezze a közelségemet. Szerintem az a fajta kötődés, amit Te írtál, kicsit később alakul majd ki, a korai cumizás a kisbaba szopási igényének a kielégítésére szolgál inkább.

    Mindegy, azért jó ez a fórum, mert többféle véleményt, és bevált módszerről olvashatsz, a Te Picurkádnak megint biztosan egyedi dolgai lesznek majd.

    Nagyon jó egészséget kívánok, és rengeteg örömet a Pinduridhoz!!!

    (Ja, még annyi, hogy én nem "nem hagytam" a cumit a gyereknek, hanem egyszerűen nem kellett neki. Igaz, 7 hónapig csak szopizott!!!)
    előzmény:
    jomadar (34)
     
  18. 2003. február 7. 12:5534.
    Koszi a velemenyt xober! Szoval a fuggoseg az oka szerinted. Belatom, ennek is lehet alapja. Viszont en ugy gondolom (es persze ez nem jelenti azt, hogy nekem van igazam), hogy minden gyereknek van egy "maniaja": vagy az ujjszopas, vagy a cumi, vagy egy bizonyos plussallatka, ami nelkul nem tud aludni, vagy egy darab rongyot gyuroget stb/ Egyik sem rosszabb vagy jobb mint a masik. Ha epp a cumi kell es azzal boldog, en hagynam. Legalabbis most igy gondolom. Majd megirom, hogy boldogulok. amikor itt lesz a pinduri a karomban! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_431402
    Torolt_felhasznalo_431402
    2003. február 7. 12:3133.
    Szia,
    bocs, hogy most én kotyogok bele, és Cicza helyett/mellett leírom a véleményemet. Szerintem sem kell a cumi. Igenis az egyik hátránya pl. a későbbi fogszabályozó, ami persze nem feltétlenül igaz, hogy bekövetkezzen, de nem elhanyagolható szempont!

    A kisfiam a szopási igényét maximálisan kielégíti a cicin, és el sem fogadja a cumit! (11 hónapos) Ha még cumizni akar, ott az ujjacskája, ami mindig "kéznél" van!!! (neki az sem kell) A nővérem kislánya képtelen volt cumi nélkül aludni, s ha éjjel felébredt, és nem volt ott a cumi, csak hisztizett. (A cumi persze nem volt ott, hisz éjjel a mocorgásban mindig szanaszét volt, mert 4-5-öt is körbe kellett készíteni. )

    Szóval szerintem is fölösleges függőséget okoz a cumi. Én azzal, hogy nem adtam cumit a gyerekemnek, úgy érzem, semmitől sem fosztottam meg!!! (Még cumisüvegből sem tud inni, most már poharat használunk. ) Végtelenül kiegyensúlyozott, nyugodt, életrevaló, vidám gyerek! S ha baja van, én ott vagyok, hogy megvígasztaljam, vagy játszom vele, minek bíznám ezt egy cumira?!

    Ez az én véleményem!
    előzmény:
    jomadar (32)
     
  20. 2003. február 7. 12:2232.
    Elnezest, hogy belekotyogok, nekem meg nincs babam, majusra varom az elsot, de szivesen olvasgatok itt is. Cicamica, en nagyon csodalkozom, hogy ennyire cumi-ellenes vagy. Lehet, hogy tul tajekoztatlan vagyok de en meg sose hallottam azt, hogy valaki a cumi ellen legyen, nem tudom megerteni, hogy miert? Mi ennek a karos hatasa? Szerintem nagyon praktikus, s ha egy baba elfogadja es boldog vele, miert ne???? Azt ne mondd, hogy a cumi miatt kesobb fogszabalyzo kell a gyereknek meg ilyesmi, nem hiszem el. Szoval miert vagy ellene, de tenyleg? Szivesen meghallgatnam a pro es kontrakat.
    előzmény:
    ciczamicza (24)
     
  21. 2003. február 7. 12:0731.
    Segítség!!!
    Olvastam a neten egy átvágós módszerről. Ha vki használta, kérem ossza meg velem a tapasztalatait!
    Legkisebb babám hamarosan 3 hónapos. Sajnos nem volt elég a tejem, kb 2 hete pótlást kell adnom. Ez bőven elég volt ahhoz, h. elapadjak. Egész nap úgy 100 ml-t tudok lefejni. Szóval olvastam valami szerkentyűről. Egy tartály, amit a mama a nyakába akaszt. Ebből jön egy szonda, amit a baba szájába kell dugni, mikor cicizik. Így egyszerre szopik, és kapja a pótlást.
    Egyébként ciczni szeret, de mivel sokat nem kap belőle, egy idő után kiköpi. Megértem.
    És még valami. Van egy kis esélyem arra, h. újból beinduljon a tejem? Ő már a harmadik babám, de ilyen gondom eddig nem volt.
    Szóval segítsetek megnyugtatni egy aggódó anyukát! Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. február 7. 10:0330.
    sziasztok, én a következőt csinálta. bendegúz kezdetektől fogva nem szopott, napjában 6x fejtem neki a tejet, de ez sem volt elég. 4 hetesen 150 ml-ivott egy etetés alkalmával kb. 2 hónapos koráig volt elég a lefejt tej, utána pótolni kellett. én este adtam neki a tápszert, ettől gyönyörűen elaludt este 8-tól reggel 8-ig. volt időszak, mikor megint elkezdte az éjszakai felébredést, erősebb tápszertkellett adnom, mert éhes volt a pici. de azóta is(2 hónapos korától) átalussza az éjszakát. most 7 és fél hónapos és nagyon kiegyensúlyozott baba. napközben is alszik, órát tudnék hozzá igazítani. én csak akkor megyek át a szonbájába ha felsír, ha csak nyüsszög, akkor nem, mert nem akarom teljesen kiverni az álmot a kis szeméből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_376055
    Torolt_felhasznalo_376055
    2003. február 7. 09:0129.
    Cell

    En is hive vagyok a babat hagyni es majd kialakitja a sajat szokasait. Hanyadik babad? Miert fontos hogy oramu szerint eljen inkabb alkalmaszkodjatokicsit ti hozza. Nekem egyenlore ez valt be leginkabb mind a 3 gyereknel legkisebb novemberbe volt 2. Egyebkent mi is Vancouverben elunk :)
    előzmény:
    CELL (1)
     
  24. 2003. február 7. 06:2728.
    Szia CELL!
    En a nyugati parton elek. A temahoz: az en kisfiam lassan 13 honapos, de meg egyszer sem aludta at az ejszakat, es most probalunk leszokni a szopizasrol. Cumit egyszer probaltam adni neki, de nagy ivben atdobta az agy masik vegebe. Azota nem kiserleteztem. Sot, cumisuveget is osszesen 1 honapig hasznalt 7 honapos koraban, mert itt annyira meleg volt, hogy a vizet abbol itta. Egyebkent poharbol iszik.
    előzmény:
    CELL (26)
     
  25. 2003. február 7. 05:3427.
    Ez a polos dolog nalam is kivaloan bejott - csak en a kisparnamtol voltam hajlando megvalni az ugy erdekeben. Ami nagy szo am, mert miota az eszemet tudom, azzal aludtam - egeszen addig, amig el nem jott az atorokles ugye. . . :-)
    A cumi erdekes volt. Mivel en foiskolas koromig nem voltam kepes leszokni az ujjamrol - nem kell rohogni, ez van :-) -, kicsit aggodtam ezugyben, bar nem tulsagosan, hiszen szemelyes tapasztalatbol tudtam, hogy hatartalan elonyei is vannak a dolognak. Lenyeg a lenyeg, a fiaim csak bamban neztek a cumira eloszor, aztan proba cseresznye, elfogadtak, de nem igazan ertettek, minek is az. . . Ha kipotyogott, nem kerestek, en meg eleg gyorsan ugy lettem vele, hogy a fene fogja oket rabeszelni. Talaljak meg egyedul a maguk kedvenc karos szenvedelyet! :-)))
    előzmény:
    andi13hu (20)
     

Címlap

top