Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyitott házasság

Torolt_felhasznalo_114002
Torolt_felhasznalo_114002
Létrehozva: 2003. február 2. 07:49
Sziasztok! Borzasztóan keveset tudok erről a témáról, pedig nagyon érdekelne. Talán ez lehetne nálunk is a megoldás. . . Ha valaki tudja (esetleg tapasztalatból), hogy működik az ilyen, mi benne a jó/rossz, örülnék, ha felvilágosítana. Köszi.
  1. 2003. február 3. 19:3426.
    Szia Gizi55!

    Természetesen van hátránya is.
    Nem alkalmas rá minden pár. Ahhoz, hogy el merd engedni a párod kezét, feltétel nélkül bíznod kell Benne, Magadban és a kapcsolatotokban.
    Úgy kell szeretned, hogy az ne kisajátítás legyen.
    Úgy kell élnetek, hogy mindkettőtöknek maradhasson egy kis privát szférája, ahová Te nem akarsz betolakodni, és ajándék, ha a párod mégis beenged. . .

    Szóval nek mindenki alkalmas rá, sőt, azt hiszem, a többségnek egyszerűbb a hagyományos. Hazudsz, hát én is becsaplak, megcsalsz, hát én is megcsallak, de a gyerekek/ház/stb miatt jobb, ha együtt maradunk. Esetleg szerelmes vagy még mindig, mint a nagyágyú, és végül Te tudod meg utolsóként. . .
    A többségnek jobb játszani a társadalom által elvárt szerepet, még ha hamisan cseng is. . .
    előzmény:
    gizi55 (20)
     
  2. 2003. február 3. 19:2825.
    3. Bárhogy is igyekszel a kedvében járni a párodnak, hosszú távon nagyobb az esélye az ellaposodásnak. Gondolj csak arra, hogy az elején mi mindent kipróbáltok! Ami előfordul a nagykönyvben, azt mindent, meg még azt is, ami nem szalonképes! És mindezt a konyhában és a vonaton is!
    Aztán a párod szól, hogy idős ő már ahhoz, hogy a hálószobán kívül éljétek a szerelmet. Esetleg Te veszed észre, hogy van, amit jobban kedvel, amitől jobban beindul. Megpróbálsz legközelebb is a kedvében járni! Ő pedig ugyanígy tesz Veled. Úgy az ezredik együttlét közeledtével azon kapod magad, hogy az együttlétek kezdenek hasonlítani egymásra. Azt veszed észre, hogy a párod már egy sör után inkább alszik egyet, minthogy Téged kergessen körbe a lakásban. És a foci is nagyobb teret szakít a magánéletetekből.
    Arra gondolsz, jó lenne, ha rájönne a párod, milyen jó is vagy hozzá. Ha ráébredne, hogy Te milyen odaadó és figyelmes vagy, és nem csak szimplán természetesnek venné, hogy mindent a segge alá teszel, és este még oda is bújsz hozzá. . .
    És arra is gondolsz, hogy igazán rádférne egy földrengés-szerű, testet-lelket felrázó szeretkezés! És ha részed lenne benne, a pároddal is türelmesebb tudnál lenni, és az a kis flört még az idődbe is beleférne, senki semmit nem venne észre. A családdal is vidámabb lennél, ezáltal intenzívebb lenne a családi életetek, szóval mindenki jól járna! És még az is lehet, hogy a megifjodott lendületed még a párodat is felrázza!
    Ha pedig nem jön be a ficek, még mindig ott van a Te kedves, öreg, figyelmes mackód, aki csak Téged szeret, akihez minden este hozzábújhatsz, és aki nem is olyan rossz a szerelemben!
    Csakhogy ismét oda jutottunk, hogy meg kell tenned, de nem lehet!

    Pedig arról még nem is beszéltünk, hogy ha nem kapsz visszajelzést a környezetedtől, hogy még mindig egy kívánatos NŐ vagy, egy idő után már hiányozni fog. És itt nem csak egyes ostoba ffikollégák mindenkinek szóló, zsebből előrángatott széptevéseiről van szó. Nem azokról a bókokról, amiket az ebédlőben a leveses néninek is elsütnek, vagy fizetésnapon a dagi pénztárosnőnek!
    Neked nem csimbókos a hajad, adsz magadra, és az alakod is még kenterbe verné a húszasokat. . . Na jó, a harmincasokat. . . De akkor is, igazán jól esne, hogy valaki "ÚGY" nézzen Rád. Nem feküdnél le vele, de akkor is jól esne. . .
    Nos?
    Veled természetesen ilyen gondolatok nem játszanak, hisz Te monogám vagy, és még a gondolatától is undorodsz, hogy valaki más Rád nézzen, hogy esetleg megpróbáljon udvarolni Neked! Még véletlenül sem fordulna meg a fejedben, de ha mégis, azt azonnal elmondanád a párodnak!

    4. Azt pedig csak akkor tudod meg, milyen jó, ha van testi-lelki (szó szerint!) jóbarátod, ha már van. . .
    előzmény:
    DPisti (24)
     
  3. 2003. február 3. 19:2724.
    Kedves Misibea!

    Kívánságod szerint vegyük hát sorra!
    Ha Te szigorúan monogám vagy, az feltételezi, hogy mást soha nem kívánsz meg még gondolatban sem. De ilyen nincs!
    Mi történik hát, amikor másra gondolsz?
    1. Legyél őszinte! De akkor a párod, aki szintén csak Téged kíván, nagyon el fog csodálkozni. Sokat töpreng majd, hogy vajon mit ronthatott el, és hogy vajon szereted-e még. Természetesen szereted, hisz ez csak egy futó gondolatod volt. De ő már tudja, hogy a Te fejedben más is megfordul. Figyelni fog Téged és Rád, hisz Ő csak Téged. . . És amikor a kollégáddal kicsit hosszasan bezélgetsz, amikor este még bennmaradsz túlórázni, elkezdi félteni a szerelmeteket. Ha bizonygatod Neki, elbizonytalanodik. Ha meg nem, akkor attól lesz bizonytalan.
    Lehetsz-e hát teljesen őszinte egy monogám kapcsolatban, vagy legyél tekintettel a párod lelki békéjére? Akkor viszont máris létrejött a saját kis világod, amibe a párodat már nem avatod be. . .

    2. És mi történik, ha valóban megfordul valaki a fejedben? Lehet, hogy nagy élmény lenne, vétek lenne kihagynod az életedből! De az is lehet, hogy silány a pasi, és épp arra van szükséged, hogy erre rájöjj, hogy a "mesebeli lovag" nimbusza összedőljön, hogy ismét tiszta szívvel fordulhass a párod felé. Ehhez viszont ki kell próbálnod! Nem jelentheted ki előre, hogy ez Neked úgyse lenne jó, hisz egy darabig becsaphatod magad, de a gondolat, ha nem jársz a dolog végére, még 10-20 év múlva is ott fog settenkedni a fejedben. És amikor a párod megbánt, majd úgy érzed, hiába áldoztad rá a be nem teljesedett élményeidet. Pedig de jó lett volna!!! És neheztelni fogsz rá.
    Egy szó, mint száz, ha valamit szeretnél, ki kell próbálnod! Persze ez nem fér bele a monogámiába, sajna!
    előzmény:
    misibea (19)
     
  4. Torolt_felhasznalo_114002
    Torolt_felhasznalo_114002
    2003. február 3. 10:4023.
    Összefoglalva az eddig elhangzottakat: ha jól értem, vannak, akik úgy vélik, ha a házasságban már nem úgy mennek a dolgok, mint a régi, boldog, mámoros időkben, de háborúzás sincsen, akkor nem feltétlenül kell elsőként a válásra gondolni, bizonyos alkatú emberek számára megoldási alternatívát jelenthet a nyitott házasság, (39%-a az eddigi hozzászólóknak vélekedett így. ) A nagyobb tábor viszont (61%) elképzelhetetlennek tartja, hogy ilyen kapcsolatban jól tudná érezni magát, vagy akárcsak sejtené, hogy mitől lehet az jó esetleg (arra van ötletük, hogy miért lehet rossz).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. február 3. 10:3822.
    Sziasztok!
    Minden együttélési forma alapja a kölcsönösség és a bizalom. Ha őszintén megbeszélitek már a kapcsolat elején, hogy ki mire vágyik, hogyan képzelitek el a jövőt, és már az elején tisztázzátok, hogy egy nyitott házasságot képzeltetek el a jővőt illetően, akkor nem éri egyik felet sem meglepetés, amikor pl. egy autóversenyre a férj azt mondja, hogy el szeretne menni, és a feleség elengedi, - mivel őt egyáltalán nem érdekli ez a rendezvény - viszont ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy megcsalja a másikat. De ha közben kialakul egy kapcsolata egy külső személlyel, akkor azt is elmondja nyiltan a másiknak.
    Ilyenkor ha igazi nyilt házasságról beszélünk, a két fél megbeszéli, hogy a külső kapcsolatban mi a jó számára, és ha mindketten egyetértenek, akkor esetleg a kettőjük életébe is beleépítik ezeket a hiányzó dolgokat.

    Remélem világosan fogalmaztam, ha nem, akkor nyugodtan kérdezzetek. Era
    előzmény:
    gizi55 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_114002
    Torolt_felhasznalo_114002
    2003. február 3. 10:1021.
    Egyet azt hiszem leszögezhetünk: definíció szerint minden nyitott házasság biztos, hogy érzelmi téren őszinteségen alapul. De elmondható-e ez minden hagyományos házasságról is?
    előzmény:
    misibea (19)
     
  7. Torolt_felhasznalo_114002
    Torolt_felhasznalo_114002
    2003. február 3. 10:0420.
    Olyan bölcsen hangzik, amit mondasz, Pisti! Talán tapasztalatod is van a témában?. . Nagyon örülök, hogy e mindkét nemet egyformán érintő kérdésben, egyelőre egyetlen férfiként ugyan, de körünkben üdvözölhetlek. Hisz nagyon nem mellékes számomra, hogy vajon hogy vélekednek erről a problémáról a "fiúk". Talán jutottak még eszedbe azóta újabb előnyök. . . És persze az esetleges hátrányokat se hallgasd el előlem, ha olyan is van! Mindent szeretnék alaposan mérlegelni. Köszi.
    előzmény:
    DPisti (17)
     
  8. 2003. február 3. 08:1519.
    Dpisti, a felsorolásod belefér a házasságba is. . .
    Sőt. . .
    Ott lenne igazán helye. . . !!!
    Illetve, miért zárja ki a nem nyitott házasság ezt a felsorolást?
    Ezek a nyitott házasság mellett szóló érveid?
    :o((((
    Milyen akkor a házasság? Épp ellenkezője?
    De akkor meg minek?
    Én nem értem.
    előzmény:
    DPisti (17)
     
  9. 2003. február 3. 05:1118.
    Bravo!!!
    előzmény:
    DPisti (17)
     
  10. 2003. február 3. 00:2017.
    Előnyök? -mindent kölcsönösen értsetek:
    1. Lehetsz őszinte a pároddal
    2. Kiélheted a kiváncsiságodat
    3. Folyamatosan formában tartod a libidódat. Folyamatos megerősítést kapsz, hogy kívánatos vagy még, és kontrollt, hogy figyelmes vagy-e még, vagy csak megszokásból fordulsz rá a párodra.
    4. Barátaid lesznek, akikkel a kapcsolatod sokkal szorosabb, mint másokkal.

    és lehetne még sorolni. Mindenki maga döntsön, és arra kérlek Benneteket, ne fújoljon, aki még nem próbálta.
    előzmény:
    gizi55 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_114002
    Torolt_felhasznalo_114002
    2003. február 2. 23:2916.
    A téma látom nem érdektelen a ti számotokra sem. Kinek-kinek határozott véleménye van vele kapcsolatban, s ha jól sejtem, a többség ellene van/lenne. Mielőtt azonban teljesen elvetnénk mint lehetséges megoldást egy bonyolult, bár banális szituációban, azt hiszem, érdemes lenne körüljárni, hogy milyen előnyökkel járhat esetleg netalántán. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. február 2. 19:4115.
    Sziasztok!
    Valoban lehet kulturaltan csinalni. En voltam reszese egy ilyen hazassagban elo par eletenek, a ferj oldalarol (en nem voltam meg akkor hazas), es azt kell mondjam, hogy ok egymast szerettek a vilagon a legjobban. Kesobb ismertem meg az asszonykat, es a mai napig jo baratsagban vagyunk. Kizarolag a szex volt a motivacio, a kaland es nem azert mert mar nem kivantak egymast, hanem "olaj a tuzre". Mindig megbeszeltek utana, kinek milyen volt a kalandja. Igaz, mindig ismeros barati korbol volt a kaland. En is igy kerultem bele, sot a dolog pikanteriaja, hogy a ferjem is ebbol a korbol kerult ki. Viszont amiota egyutt vagyunk, azota nem osztozkodunk:-)).
    Filmbe illo: eloszor szeretok voltunk, aztan osszekoltoztunk, vegul egymasba szerettunk es osszehazasodtunk.
    előzmény:
    csusi (13)
     
  13. 2003. február 2. 19:2514.
    Sziasztok! Szerintem csak akkor müködik, ha az egymás iránti érzés már csak testvéri, és mind a két fél ezt érzi. Ha az egyik nem talál külső társat, nem sokáig birja nézni a másik friss boldogságát. A másik dolog, hogy ezt csak érdekből van értelme csinálni, pl a kicsi gyerekek miatt vagy valami fontos gazdasági kapcsolat. De akkor meg a gyerekek ezt a testvéries hangulatot tanulják? Azt hiszik majd, hogy ez a házasság, a szerelem? Az üzleti együttmüködéshez miért kell együtt aludni ? :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. február 2. 16:5913.
    sziasztok. Miért kéne osztozni? a nyitott házasság nem azt jelenti, hogy a pár mindkét fele saját uton jár szex témában?
    Vagy még egymással is otthon? Szerintem nem.
    Én nem találok benne kivetnivalót. Ha ez nekik megfelel, akkor miért ne. Szeretik egymást, kötödnek egymáshoz, de a szerelem megkopott, és szükségük van a kalandokra. És ha mindemellett remekül tudnak együttélni akkor miért ne?
    Vagy az jobb, ha a férj, vagy az asszonyka titokban lép félre? És esetleg éveken keresztül hazudozik összevissza? A párja meg tudja hogy hazudik? Ebből meg csak feszültség van.
    Szerintem a nyitott házasságot is lehet kulturáltan csinálni.
    előzmény:
    9ircsike (11)
     
  15. 2003. február 2. 16:2312.
    A nyitott hazassag nem menti meg az elromlott hazassagot. Az en fonokom olyan nyitott hazassagban elt (nem tom hany evig azt nem mondta el a felesege), es megis otthagyta a feleseget egy idosebb noert. . . es m hozta oket ossze a sport, tura, futas, sieles es kerekparozas. . . pedig mindezt a fonok felesege is csinalta. . . ja es az eletkor: a fonokom 57 eves. . .
    es, h mindezt honnan tudom? Felhivtam otthon a fonokot es a feleseg sirva meselte el, h o mar reg elkoltozott. . . :((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. február 2. 15:3011.
    Szia. nem vagyok ennek a nyitott házasságnak a híve, de van olyan ismerős házaspár akik állítják hogy sokkal megértőbbek egymáshóz mint azelőtt. Válni eszükbe sem jutott mert nekik igy jobb lett minden. Ki tudja én nem osztoznák az biztos, lehet hogy maradi vagyok?
    előzmény:
    Bölcssali (8)
     
  17. 2003. február 2. 15:1310.
    . . . nem mindegy, hogy a felek nyitottak, vagy a hazassag nyitott; utobbi esetet ugy kepzelem el, mint a fiatalembert, akinek tevedesbol lent a slicce;kinos dolog, a gyerekekre nezve pedig botranyos . . . a felek nyitottsaga addig indokolt, mig a belso koheziot celozza- azon tul:veszett fejsze nyele barmilyen nyitottsag;aki pedig kifele fordul, az egyidejuleg nem tud befele is fordulni; vmelyik oldalnak tuti a hatad kozepe jut csak. . .
    . . . hazassagba befele fordulas:kozos cinkossag ket kivulalloval szemben, kozos arulas, ket kotodesbol gunyt uzunk, es nevetunk rajta; visszaelunk a hazassagi papir vedelmevel;
    . . . hazassagbol kifele fordulas:na a poklot igy kepzelem. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_271081
    Torolt_felhasznalo_271081
    2003. február 2. 13:319.
    Bár számomra elfogadhatatlan a nyitott házasság, el tudom képzelni, hogy léteznek olyan emberek, akiknél működik a dolog. Ha túlteszem magam az elvi aggályokon és tovább gondolom a dolgot, akkor eszembe jutnak élethelyzetek, amikkel nemigen tudnék mit kezdeni. Pl. , ha a feleség feketére szívott nyakkal tér haza egy céges buliból, akkor este ugyanolyan meghitten bújnak össze? az sem teljesen világos, hogy a gyerekekkel mit csinálnak, ha egy időpontban van randijuk a szeretőkkel? és megbeszélik, hogy egy-egy kiruccanáskor mennyit költhetnek a szeretőkre?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. február 2. 12:478.
    Én csak megkérdezem, ha mindkét fél félre akar kacsingatni- hosszan kerestem a szót, talán nem ez a legjobb, de még elfogadható kifejezés- akkor minek a házasság? Házasodni nem kötelező, mindenki akkor teszi- legalábbis az lenne a normális- ha úgy érzi, hogy megtalálta azt az embert, akivel az életét le akarja élni. Ha tévedett, váljon el- de a nyitott házasságnál kevés elfogadhatatlanabb dolgot tudok elképzelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. február 2. 11:397.

    Sziasztok - ez az elso alkalmam hogy a forumom vagyok es ez a tema megragado. . . nem voltam sohasem ilyen helyzetben de konnyen el tudom kepzelni hogy problemak, unalom stb. teljesen normalis resze a parkapcsolatnak(nevezzuk itt hazasagnak). . . szerintem nyitottabnak kell lenni - meg kell adni a lehetoseget annak hogy az ido dontse el mi lesz a kapcsolattal - es ha a harmadik vagy negyedik szemelynek a jelenlete jo akkor nem arthat. Legyunk realisak hisz' felnottek vagyunk! Azt nem mondom hogy ideiglenes eselyt adni a szabad hazassagnak idealis de ha ket ember meg akarja tudni hogy erdemes-e a kapcsolatot megmenteni akkor nyitotnak kell lenni a probalkozashoz. . .
    előzmény:
    Dorion (6)
     
  21. 2003. február 2. 11:266.
    Sziasztok!
    Én elképzelhetetlennek tartom hogy valaki így éljen. Akkor a házasság már olyan, mintha testvérek lennétek, v. barátok. De ha még van egy kis szeretet akkor ilyet nem lehet megtenni, hogy kinyíljon a házasság, mert az minden maradék szálat elvágna. Persze minden ember más. Ha valaki alkalmi kapcsolatra vágyik tegye titokban, de ne nyíltan, előre megbeszélve. Szerintem ez így korrekt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. február 2. 11:115.
    Szia!
    Biztos vannak helyeztek, körülmények amikor két ember megbeszéli ennek a lehetőségét. Szerintem ez nagyon összetett dolog.
    előzmény:
    gizi55 (1)
     
  23. 2003. február 2. 08:284.
    Ez a megcsalás legalizálása egy kapcsolaton belül. Szerintem rohadt dolog. Feltételezem, nem így indul a kapcsolat. Ha 10-20 évnyi házasság után valaki túl lusta vagy túl szegény újrakezdeni az életét, akkor választja ezt a megoldást. Gizi! Ez nem lehet a megoldás! Ez lehet egy kompromisszum, hogy ne váljatok el. No de milyen kapcsolat az olyan, ahol a közös fészekbe, mint egy panzióba tér mindkettő haza. Azonkívül szerintem nagyon nehéz egy ilyen kapcsolatot fenntartani anélkül, hogy valamelyikőtöknél ne boruljon a bili. Ha apjok találkozgat, de neked nincs senkid, akkor feleslegesnek fogod magad érezni, és 'csakazértis' belehajtod magad egy kapcsolatba. ??? Ez az egész arról szól, hogy lelkiismeret furdalás nélkül félreléphetsz, de a másik is! Ezt akarod?
    előzmény:
    gizi55 (1)
     
  24. 2003. február 2. 08:143.
    Jó estét Kedves Olga! Nincs mit hozzátennem!:)))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890641 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_890641
    Torolt_felhasznalo_890641
    2003. február 2. 08:132.
    Szia, termeszetessen divatban jott mert semmire nem kotelez(no persze a Hazasag Levellel sem vagy biztositva)de osszinten, ha szeretitek egymast akkor jobban megertheto lenne ezt lekotelezve kifejezni;ha nyitott;akor minek a kapcsolat?Nem vagyunk lepkek, hogy viragrol viragra;nekem ez a felfogasom-OLGA
    előzmény:
    gizi55 (1)
     

Címlap

top