Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2007. január 4. 10:449901.

        Kati, az asztrológus hölgy azt olvasta ki a csillagokból sorsommal kapcsolatban, hogy életmódváltoztatásra van szükségem. A legmesszebbmenőkig egyet értek vele. Csak azt nem tudom, hogyan a búsban fogjak hozzá.
        Eddig két ötletem van: hozzáláttam mérhetetlen mennyiségű tárgyaim rendszerezéséhez, kiválogatásához fiókjaimban. Eltökéltem, és már kezdem megvalósítani, hogy jelentős részüket - no, azért ez túlzás, de jónéhányat, azaz némelyiket! -, eladom az interneten. Vagyis, egyfajta üzleti tevékenységbe fogok, hogy értékítéletem normalizálódjon, hiszen teljesen elszakadtam már a valóságtól. Egyéb haszna is van a visszaszerzett pénzen kívül,  - mert ugye, mindent vásároltam -, méghozzá, hogy kevesebb cók-mókom lesz; valamint nagy odafigyelést és gondosságot kíván, hiszen gondozni kell az ajánlatot, és kapcsolatot tartani az érdeklődőkkel, és postára adni, ami elkelt. Vagyis egyfajta kilépés számomra a világba otthonomból. Már megvettek több tárgyamat, mert normális árat szabok meg, hiszen elsősorban a tevékenység a cél.
       Szerintem, ez jó.
       Elhatároztam, a helyi kitűnő színháznak bősz látogatója leszek.
       Talán menjek el a nyugdíjas klubba is? Ettől tartok kissé. Talán inkább mégiscsak be kellene lépnem a helyi numizmatikusok körébe, bár igazából nem vagyok az. Ezen még gondolkoznom kell.
       Ma egy Zsolnay pucér högyet áldozok fel életmódváltoztatásom oltárán. Emberáldozat!!! Fényképe már megvan, megmutatom, most majd a kísérő szöveget kell megírnom. Ami nagyon fontos. Legutóbb, a pasas, aki megvette egyik ezüst lupémat, mondta, rádöbbentette, amit írtam, hogy "műanyaggal borított világunk", mekkora szégyen, hogy ő műanyag nyeles nagyítóval nézegeti a nézegetnivalót! Ugye, milyen jópofa dolog?
       Megmutatom az áldozati hölgyet. Így guggolva, 16cm magas! Termetes némber! Remélem, valaki megkívánja..!!!!  
       Korát még nem is mondtam! 1868-ból való! A kiegyezés utáni évből!  

     

    előzmény:
    hangyalány (9895)
    2007-01-04  10:01
  2. 2007. január 4. 10:309900.

    Különösen örülök, hogy ez a MP könyv tetszik Neked is Klára. Emlékeztem, hogy pár hónapja írtad, nem kedveled őt. 2006-ban 4 alkalommal személyesen is részt vettem előadásán. Az idézetet hozd nyugodtan, biztosan örülnek majd a többiek is. Nálam akadályt képez, hogy a könyv otthon van, a gép a munkahelyen.

    A Benikéd alkotása egészen megkapó. Nem ismertem ezt a technikát, de talán kipróbálom.  Szerintem Te nem vagy magányos, inkább azt gondolnám, időnként elégedetlen vagy önmagaddal. Talán érdemes végiggondolnod, miben lehetnél nyitottabb. Ha teheted, mozdulj ki otthonról többet, több helyre.

    előzmény:
    klára13 (9897)
    2007-01-04  10:07
  3. 2007. január 4. 10:229899.

    Elgondolkodtam rajta, milyen sok a hasonlóság a Te fiad és az enyém között. Nagyon szépen megkomponálja a tálakat. Az enyém is ragaszkodik a mangalicához, most készülnek a disznó vásárlásra.

    Régebben Benedek is sokat rajzolt, de látja az Ádám munkáját, úgy tünik, mintha azt érezné, hogy az Övé nagyon eltörpül mellette és egy kicsit alábbhagyott volna a kedve. Ez Sárának a meglátása. Pedig dicsérik mindig a munkáját. Ádám nem készül a szülei nyomdokába lépni. Gondolom, látja hogy milyen sok nehézséggel kell nekik szembenézni. Már kérdeztem egy párszor, hogy mégis mi szeretne lenni. De sajnos nem tudom megjegyezni. Valami olyasmi, amit a számítógép segítségével lehet csinálni.

     

    előzmény:
    klára13 (9896)
    2007-01-04  10:04
  4. 2007. január 4. 10:139898.

    Klára, kedves!

    Egészségetekre!

    Mi általában pénteken hagymázunk...Laci nem megy szombaton dolgozni.Kell, h én is egyem/szeretem is/ mert egyébként  nem szeretem érezni máson....

    előzmény:
    klára13 (9888)
    2007-01-04  01:40
  5. 2007. január 4. 10:079897.

      Szervusz, Kati!
      Érthető, érthető, de azért mégiscsak különleges, hogy olvasmányunkban is így öszetalálkoztunk! Már szándékoztam belőle idézni a múlt héten, hadd ismerjenek belőle néhány gondolatot, akiknek mást hozott a Jézuska.

     

    előzmény:
    hangyalány (9895)
    2007-01-04  10:01
  6. 2007. január 4. 10:049896.
      Azt hiszem, sokaknak a lakás legjobb képe lesz unokádé, láthattuk fényképeden, amelyen rajzolt, hogy szenzációsan dolgozik. Szülei nyomdokába lép?
      Bazsim művészi igénnyel készít el mindent. Beninek autópályát fából, hol ezt, hol azt. Beni nagyon büszke, hogy ők ketten mennyire ügyesek.
    előzmény:
    Kusza (9893)
    2007-01-04  09:56
  7. 2007. január 4. 10:019895.

    Sziasztok! Szép napot kívánok Mindenkinek!

    Klára, és Zsu! Én is a Szeretetkönyvet olvasom. Lelkemnek legkedvesebbje tette elém nevemre jegyezve.

    A sírás tisztítja a lelkünket, és oldja a feszültséget. Nem kell szégyellni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. január 4. 09:589894.
      Szervusztok!
      Hozni akaratam Eberhardt szép üzenetét, kis lelkiismeret furdalással, hogy Webi kedvenc költője, ezt meghagynom kellene neki, mármint az idemásolást, és örömmel látom, megtette!
      Köszönjük, Eberhardt! Köszönöm, Webi!
      Fantasztikus, teliholdas éjszaka volt nálunk. A felhők is világítottak, rengeteget gyönyörködtünk az égbolt látványában Ágnessel. Sétágattunk az udvaron, mert ő, sajnos, dohányos. És nagyon tapintatos, csak kint gyújt rá. Amiért hálás vagyok, mert ahogy abbahagytam a cigizést, hihetetlenül büdös lett számomra a füstje.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (9892)
    2007-01-04  09:01
  9. 2007. január 4. 09:569893.
    Klára, akkorát nyeltem a mediterán vacsora láttán. Ágim szokott ilyen vacsorát készíteni, egy kicsit odaképzeltem magam, a lányom asztalához. Nagyon ügyes Benikéd, szép dolgot alkotott. Persze ehhez az is kell, hogy a felnőttek megfelelő segítséget adjanak és értékeljék a gyerek munkáját. Az én unokáimnak a rajzait is mindig megdocsádálják, egy,egy rajzaikat ki is teszik a falra.
    előzmény:
    klára13 (9881)
    2007-01-03  20:43
  10. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2007. január 4. 09:019892.

       atadom nektek eberhardt uzenetet(talan en is mondhatnam)

       A nagy szavak nem érnek semmit,
    Elszállnak, mint az őszi szél
    De a szeretet, ha tiszta szívből fakad,
    Elkíséri az embert, amíg él.

    /József Attila

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. január 4. 03:419891.
    En mar mindenkinek ajandekoztam az evek soran,de magamnak nem...Ma koran visszavonulok en is, jo lenne egy hosszu, alomnelkuli ejszaka.
    Akkor holnap.
    előzmény:
    klára13 (9890)
    2007-01-04  02:00
  12. 2007. január 4. 02:009890.
          Katám, további szép napot! Ágnesem koránkelő, igyekeznem kell aludni, hogy ébredésben megelőzzem. 
         Van-e Neked is álomszűrőd?! Mert nagyon hasznos! Remekül dolgozik!
    előzmény:
    klára13 (9889)
    2007-01-04  01:56
  13. 2007. január 4. 01:569889.

      Nagyon jó esténk volt, Ágnessel rengeteget nevettünk.
      Katám, annyira jók ezek a visszaemlékezéseid! Úgy éreztem már tegnap, belőlem kiveszett a mesemondó, de Téged olvasva mintha kezdene feltámadni.
        Apám kedvenc mondása volt: "Andersen meghalt, Hófehérke mama lett, a törpék megnőttek." Hm, hm.
       Jó volt most találkozni Veled! Tegnap láttam egy dokumentumfilmet, a három kilométer hosszú kanadai vonatról szólt. Lassít, úgy szállnak le és fel rá. Mert elindítani nagyon nehéz lenne. Persze teherszállító vonatról van szó.
       Arról is tudomást szereztem, hogy amikor bálnákat láttatok, ősöket láttatok. Indiánjaitok úgy tartják, a vadász lelke cethalban él tovább. Ekként tisztelik. Gyönyörű tájakat láttam, arra gondoltam, Ti erre jártatok, ezt láttátok. Ha kissé másfelé vitt az út, Kanada volt az is. És ez a lényeg.
      

    előzmény:
    MPiggy (9887)
    2007-01-04  01:37
  14. 2007. január 4. 01:409888.

         Édes Gizim, ez a sült töltött paprika ragyogó! Ágicám végül is beérte a töpörtyűvel, azt mondta hidegen jobban szereti. Fincsi volt. Sokat nevettünk, és most bűzlünk a hagymától.

     

     

    előzmény:
    foltosocsk (9885)
    2007-01-03  22:51
  15. 2007. január 4. 01:379887.
    Nem tudom mit tennek, hogy lennek ha maganyos lennek...attol tartok en sem orulnek neki. De nekem ugy tunik-innen a tavolbol, nem vagy te Igazan Maganyos...Az elet nyuzsog korulotted, festomuveszek nonek fel ovo szarnyaid alatt...A meditrerran vacsora roppant inycsiklandozo, nekem is kedvencem...
    ket eve a dalmat tegeren hajokaztunk, rendetlenkedtunk kedves jo /regi/ baratunkkal , Pasaretrol. O a Nagy Vitorlazo Fokapitany. O nekunk a Kek Orr Felelmetes Hajosa.
    Elhozta altalunk eddig ismeretlen Vitorlazo Szakember Baratjat is, tudvan, mi hasznalhatatlanok leszunk a viharos tengeren / csodaltos ido volt egesz heten!/ Tamas nevu masodkapitanyunk alkotott estenkent ilyen csudavacsorakat...de nem hagyta hogy kukucskaljunk, titkait megorizte... Valami elkepesztoen finom feta sajtot hoztak Pestrol, a paradicsomot, zoldsalatat lilahagymat,sonkat a tengerparti kikotok piacain vettuk...a fuszerkeverek maximalisan titkos / oregano-kakukkfu..bazsalikom lehetett.../ Minden idok legjobb"mediterran" mualkotasa volt. mar probaltam itthon utanozni, meg se kozelitettem... / Mi, batyammal parlagi paprikaskrumlival etettuk a jonepet mikor rank kerult a sor. ...De annak is sikere volt!
    Akkor talalkoztam a fenomenalis burekkel is, Korculaban. azota is sirok utana.
    webi es csinom biztosan jol ismerik . Mar en is keszitettem-nem volt rossz...csak eppen mas.
    hat ennyit a mediterranokrol. oda is vissza kene menni!
    ne haragudj, ha megint elbarangoltam volna mindenfele...
    előzmény:
    klára13 (9881)
    2007-01-03  20:43
  16. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2007. január 3. 22:539886.

       be kell potolnom egy hianyt, mert mar vege lesz ennek a napnak is. atadom nektek eberhardt ma reggel kuldott verset:

                   

    Maczkó Edit: Hidak:

    Mindenkinek más élete hídja
    a sors szekerét ki-ki hogyan bírja
    kinek élete jómódban telik el
    az a híd hosszára fel sem figyel.

    Nem veszi észre, hogy nincs rajta fény
    nem fárad el mire végére ér
    nem fél hogy lezuhan a mélybe
    játszi könnyedséggel jut révbe.

    Annak, kinek sorsa szomorú
    a híd minden pontján van koszorú
    alig várja hogy a híd végére érjen
    jól érezné magát lenn a mélyben.

    Az én hidamon két lámpa ragyog
    olyan fényesen mint a csillagok
    a két lámpa a két gyermekem
    ők az egyetlen fegyverem.

    Ők segítenek a híd végére érni
    miattuk merek még remélni
    erőt adnak, hogy félre ne lépjek
    ahol a híd oldalán nincsenek fények.

    Raknak nekem pici mécseseket
    mint a felkelő nap, fényeseket
    ettől szebb lesz utolsó utam
    megszépítik göröngyökkel kirakott hidam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. január 3. 22:519885.

    Klára, kedves!

    Benikéd nem lesz művész:Ő már most az!

    A fiad vacsorája nagyon guszta, olyan ennivaló!

    előzmény:
    klára13 (9881)
    2007-01-03  20:43
  18. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2007. január 3. 22:459884.
       en is megnezem, ha lehetosegem van, legalabb is a dekor, meg a kosztumok miatt, na a szineszek sem rosszak, de en altalaban 'valami" miatt szeretek egy filmet tobbszor megnezni.
        az elso kepen kleopatra festett fa-szarkofagja.
        a masodikon  (hala istennek) le van torve az orra, mert...
        a harmadikon az ep orraval
    előzmény:
    klára13 (9873)
    2007-01-03  18:44
  19. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2007. január 3. 22:179883.

        a baraka aldas arabul. igaza van a rendezonek, amikor ez alatt mutatta be kis bolygonk osszes vallasainak tradicioit. a lenyeget hozta, ami a legfontosabb, hogy a vallas belso nyugalmat, onbizalmat ad, annak oszinten hivo kovetojenek.
        az egyiptomi kulturalis ugyek miniszteriumanak finanszirozasaval is keszult egy csodalatos ismerteto film a szent csalad utjarol, amely bemutatja az ossze egyiptomi-kereszteny szent helyeket. a film a milleneumra keszult el, mint egyiptom ajandeka a kereszteny vilagnak, akkoriban tobb satelite csatornan lattam. emlekeztek ra?  
        a beiras a "mi az iszlam?"topicban volt, be szoktal nezni oda is?

    előzmény:
    MPiggy (9863)
    2007-01-03  16:33
  20. 2007. január 3. 20:529882.

     

              Szervusztok! Jó éjt!

     

    előzmény:
    klára13 (9881)
    2007-01-03  20:43
  21. 2007. január 3. 20:439881.

       Ideje hasznát vennem a sok jótanácsnak, amit kéretlenül szétszórtam itt az interneten! Fel vagyok háborodva magamon, de be kell ismernem, magányom nyomaszt. Hát hol az a híres "szeretek egyedül lenni"? Mi történt? 
       Ám szeret engem az Ég. Ágnes barátnőm jelentkezett, munkából idejön, aminek nagyon örülök. Ezért most elköszönök. Éhes lesz, azt gondolom, valami könnyű vacsorával kellene fogadnom. Bazsikám tegnapelőtt mangalica disznót vágott. Azt gondolom, friss töpörtyűt pirítok, és ráütök Ágicámnak néhány tojást. Apám kedvenc étele volt ez. 
       Közben megérkezett Bazsim, megmutatta, milyen nagyszerű mediterrán vacsorát rittyentett magának. Gyönyörű.
       Benikém viszont az estét "festéssel" töltötte nálam. Ragasztó, színeshomok technika előre színezett farost lemezen.  
       Most már csak azt kérdezem, mi a jó Égtől vagyok én magányos?! Bennem van a hiba.

     

    előzmény:
    klára13 (9880)
    2007-01-03  19:51
  22. 2007. január 3. 19:519880.
      Hosszú-hosszú vallomásomtól kímélt meg Benneteket az internet. Elorozta, amikor feladtam. Fiam is vadász. Szilveszterem.
    előzmény:
    Kusza (9877)
    2007-01-03  19:32
  23. 2007. január 3. 19:429879.

    A talpaidat csak tartsd szepen a jo anyafoldon. A vernyomassal akkor van komoly baj, ha nem veszik eszre, nem kezelik. Nagyon sok embernek fogalma sincs rola, eveken at.

    Nekem is minidg alacsony volt..a pulzusom is, . Aztan jo par eve reggelenkent fejfajassal ebredtem...nem ertettem. kicsereltem a parnat...morogtam. Aztan ferjemnek  leesett a tantusz es  megmerte. Hopppaaa....

     Idonkent szekal, hogy fogyjam le azt a bizonyos nehany kilot , mozogjak tobbet...Igaz, nagyon igaz. Foltehetoen KEVESEBB gyogyszerre lenne szuksegem.

    Fogyas...sotlan/abb/ etkezes...nyista alkohol, testmozgas. Ezek tenyleg fontosak.

      En a fekete afonyarol hallottam, hogy jo hatasu. Teakent, gyumolcsle gyanant. Mindenkeppen nagyon egeszseges!

    előzmény:
    Kusza (9875)
    2007-01-03  19:17
  24. 2007. január 3. 19:399878.
    Milyen mesés helyen volt az esküvő. Köszi a képeket, legalább így egy kis betekintést nyerünk azokra a csodás kis helyekre.
    előzmény:
    MPiggy (9876)
    2007-01-03  19:32
  25. 2007. január 3. 19:329877.
    Az én nagyfiam is jár vadászni, halászni. Mikor horgászni megy, szoktam kérdezni tőle, hogy a bot nyelén kivűl fogott-e valamit? Legutóbb mikor ott voltam, egy fácánt meg egy nyulat hozott haza. Le is fotóztam, mikor felakasztotta kint a csatornára. Mindjárt eszembe jutottatok, hogy azért ezt nem mutatom meg, mert kiközösítenétek, különösen Schanti.
    előzmény:
    MPiggy (9874)
    2007-01-03  19:06
  26. 2007. január 3. 19:329876.

    Amig pihengetsz, hoztam neked Lunenburg-i kepeket- ez az a kornyek ahol a finom kaposztat termesztik es olyan jol   savanyitjak. Nagyon festoi halaszfalu egyebkent, valamikor komoly kikoto volt, meg hatalmas tobbarbocos hajokat epitettek itt.  Tobbek kozott a nevezetes "Kek orr" /Blue Nose/nevu versenyvitorlast, ami hosszu idon at verhetetlen volt/ a 30-as evekben/

    Nova Skocia deli csucsken van a telepules- nem messze onnan ahol az eskuvo volt nehany honapja. Manapsag mar csak turistak, kirandulok latogatjak..se halaszat, se hajoepites, se hajozas. Pedig nagyon forgalmas kikoto volt valamikor, vittek a sozott halat delre, ultetvenyekre, Jamaicaba...onnan meg jott cserebe rum. A kikoto , a foutca , a legnagyobb szalloda neve is  Rumrunner azaz rum-szalajto. A vizparton minden haz mas szinu- voros, narancssarga...hupikek...akarcsak a legtobb Atlanti oceani kikotoben., halaszfaluban.

     Azt mondjak igy a tengereszek messzirol- akar kodben is-  lattak a sajat hazukat amikor kozeledtek. Kisvejem szerint errol szo sincs, a halaszok vettek egy doboz festeket, aztan befestettek a halaszhajojukat is, meg a hazukat is ugyanarra a szinre.

     De vannak jokora, szep hazak is- ami hajoskapitanyoke, gazdag csaladoke...kereskedoke volt.

     

    előzmény:
    Kusza (9868)
    2007-01-03  17:41
  27. 2007. január 3. 19:179875.
    Itt vagyok! El is olvastam, amit írtál a betegségemről. Arra gondoltam, hogy biztos ezt anyukámtól örköltem. Mindig alacsony volt a vérnyomása, ahogy öregedett, úgy szökött fel. Egy kicsit megnyugtattál, hogy már Te is tiz éve szedsz gyógyszert, szóval még ez nem azt jelenti, hogy mindjárt feldobom a talpam? Egy kicsit betoji vagyok.
    előzmény:
    MPiggy (9874)
    2007-01-03  19:06
  28. 2007. január 3. 19:069874.

    Tenyleg nem vagy jo kedvedben Klara...En nem vadaszok-halaszok-madaraszok, igy igazabol nem tudom mi is az az elszantsag es kalandvagy ami kihajtja oket hajnalok hajnalan, mezokon, erdekon, vizeken at. Legtobbjuk azt allitja, ha kerdezed, hogy nekik ez kikapcsolodas...sport..es valojaban keves eloleny latja karat. Hogy vejem eddig a het ev soran csak ketszer latott el bennunket "elelmiszerrel" az azert eleg megnyugtato. Mikor kerdezzuk mindig az a valasz, fogott, de visszadobta oket . Nyaranta rendszeresen jar pedig a kozeli kisebb folyokra, tavakra- alliotlag pisztrang, suger vagy sullo az ami lelheto. O igazi termeszetjaro, termeszetbarat...kornyezetvedo/ez a szakmaja/ ha kerdezem hosszasan elmagyarazza a dolgok allasat, a halak es vadak mibenletet... Vadaszni nem jar..de apja igen, New York allamban, valami csodaszep helyen. Ijjal, nyillal. Ahogy hallom ritkan/alig sikeres.

    Amikor halat eszunk az a piaci arus standjarol szarmazik-ha nem tevedek melytengeri halaszoktol, meg farmokrol. Ez utobbi foleg a lazacra ertendo, meg a pisztrangra. Ok ugyanis a vadonban mar nemigen talalhatok meg...

    A halallomany tragikus csokkenese komoly problema a tengerparton, egykori halaszfalvakban. Ahogy elnezem evtizedeken at maximalisan kizsakmanyoltak a tenger elovilagat, rosszul kezeltek, rossz helyre lapatoltak a penzt/ az allam/ Megengedtek a hatalmas tengerjaro halaszhajoknak, hogy szbalyosan osszegereblyezzek a mely elovilagat. koztuk rengeteg portugal, norveg, francia etc. hajo.Is. Pillanatnyilag ugy nez ki, a baj sokkal nagyobb mint valaha is gondoltak-szamos politikusnak  tort bele  a bicskaja. Igy a farm-tenyesztes jo megoldasnak tunt, de most mar azt mondjak a szakerok, hogy az tovabb szennyezi es zavarja a teremszetes allomanyt.

    Valos a gond. Persze nem az amator  pecazok miatt...

    Eppen az elobb kerestem Magdinak Lunenburg-i kepet a neten- nezzuk csak...talan hasznalhatoak lesznek...Hol ez a Kuszamusza...?

    A hipertonia kerdeseben is ellenkezni fogok veled. A magas vernyomas nepbetegseg- civilizacios betegseg...csaladon belul oroklodo hajlammal. A mechanizmusa eleg jol ismert, az oka, igazabol nem...regulacios hiba...anyagcsere hiba...? Nekem is benne volt a pakliban.Immar 10 eve szedek gyogyszert, ilyenforman normalis szinten tarthato. Ha nem tennem, akkor orosz rulettet jatszanek.

    szamos kulos tenyezo ronthatja, kivalthatja...ha csak atmeneti, akkor csakugyan szoba johet gyogyszer nelkuli korrigalas- talan. Egeszseges testsuly, testmozgas, soszegeny etrend- mindez roppant fontos, de onmagaban nem elegendo az allandosult, "igazi" magas szintet levinni. Nincs olyan gyogynoveny ami megtenne.

    Es ezt nem kioktatasnak szanom persze.

    előzmény:
    klára13 (9871)
    2007-01-03  18:29
  29. 2007. január 3. 18:449873.
       Webim, tegnap este a Kleopátra című filmet néztem. Talán ma folytatása lesz. Mindig eszemben voltál. Noha tudtam, ez mese, meg mű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (9861)
    2007-01-03  15:46
  30. 2007. január 3. 18:299872.
    Köszi szépen, már én is gondoltam, valami gyógyteára, majd előveszem gyógynövényes könyvem.
    előzmény:
    klára13 (9870)
    2007-01-03  18:21
  31. 2007. január 3. 18:299871.

        "A horgaszok mind megbizhatatlanok"

    egyetértek.  
         A közeli humorboltban láttam fohászt, a horgászét: "Uram, csak egyszer fogjak akkora halat, hogy soha többé ne kelljen hazudnom." Ebből azt következtetem, hogy azért talán vannak jó érzésű horgászok is. Bár vadász... halász... madarász... mindegyik arra vállalkozik, hogy maga gyilkolja le ennivalóját. Mi legalább döglöttet veszünk és eszünk, az élet kioltását másokra hagyjuk. Ki tudja... ha magunknak kellene, talán növényevőkké lennénk inkább.

    előzmény:
    MPiggy (9864)
    2007-01-03  16:44
  32. 2007. január 3. 18:219870.
      Magdim, nagyon nagy nyomás nehezedett rád az ünnepek kapcsán. A lelki gondok szoktak ilyesmit okozni. Tudsz lazítani? Kirándulni barátnőddel a hegyekbe?
      Jó volna, ha vérnyomásodat gyógyteával karban tudnád tartani. A fagyöngy teája normalizálja a vérnyomást, akár magas, akár alacsony. Az almafán nőtt fagyöngy a legjobb minőségű. Amikor voltak almafáink, igyekeztem rájuk fagyöngyöt telepíteni - a gyógynövényes korszakomban -, de sikeretelen volt minden igyekezetem.
       A fagyöngyöt csak áztatni kell. Este vízbe teszed, reggel leszűröd. De úgyis adnak hozzá útmutatót.
       Felkereshetnéd esetleg a bükkszentkereszti füves embert. Ő egészen biztos nagyon tud segíteni.
    előzmény:
    Kusza (9868)
    2007-01-03  17:41
  33. 2007. január 3. 18:119869.
         Sasám, már másodszor van együtt rosszkedvünk. Vagy minek nevezzem. Ráadásul én is a Szeretet könyvet olvasgatom és sok hozzám szólót találtam benne szintén. M. P. eddig nekem kevéssé tetszett. Most nagyon. A Jóskönyvét is forgatom, igyekszem megfejteni használatát. Eddig sikertelenül.
    előzmény:
    Schanti (9865)
    2007-01-03  17:07
  34. 2007. január 3. 17:419868.
    Köszönöm Webikém az együttérzést. Se nem ettem, se nem ittam olyat, amitől felment a vérnyomásom. Iszonyatosan fájt a derekam és a hátam, bármit csináltam, ültem,vagy feküdtem, mindegyvolt neki. Hogy kaptam az orvostól 3 szem gyógyszert, meg egy injekciót, érdekesmód a derékfájás is megszünt. Azt mondta az orvos, hogy sokminden előzménye lehetett ennek. Most tényleg nincs rá semmi okom. Ez az orvos kezelte a férjemet is, emlékszik rá, hogy szegény emberrel mennyit kinlódtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (9862)
    2007-01-03  15:59
  35. 2007. január 3. 17:369867.
    Nem,sajnos nem ismerem ezt a csatornát. Szeretem Müller írásait,most  szinte rámkiabált a polcról azért is vettem meg Péter fiamnak.
    előzmény:
    Kusza (9866)
    2007-01-03  17:30
  36. 2007. január 3. 17:309866.
    Schanti, nem szoktad nézni a Pax csatornát, már két este is Müller Péter tartott előadást, akkor is a szertetről beszélt. Szeretem én is az írásait.
    előzmény:
    Schanti (9865)
    2007-01-03  17:07
  37. 2007. január 3. 17:079865.

    Idejöttem,közétek,mert nem tudom mi van velem. Csak folynak a könnyeim,pedig nem vagyok egy síró-rívó nebáncsvirág! Ráadásul itt a munkában,huh !

    Péter fiam ma 30 éves. szül.napjára megvettem Müller Péter . Szeretetkönyv c. müvét. Beleolvastam,mert szeretem Müllert,de minél tovább jutottam a sorok közül a saját érzéseim köszöntek vissza. Mindazt, amit megéltem,az akkori gondolataim,a végtelen szomorú magány,amikor még könnyeim se voltak.... Az író egyik gondolata: "Szeretetről beszélni egyedül nem lehet. Mert a szeretet lényege az együtt.A veled. A velünk "

    végülis ,miért ne vállalhatnám fel a könnyeim ? Ez is én vagyok ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (9862)
    2007-01-03  15:59
  38. 2007. január 3. 16:449864.

    Szep, mikor besut a nap...de ma ejszaka a holdfeny teljesseggel bevilagitotta a haloszobat ! persze okosabb lett volna aludni...de zaklatott almaim voltak-probaltam is megorizni oket, de nemigen sikerult. ha jol emlekszem meg mindig foztem...foztem...

    ha lesz kep a konyharol, azt is megmutatom...!

    A to hol befagy, hol kienged egy kicsit...tegnap este is komoly "rianast" hallottam odakint- kulonos, mely hang. Valamelyik reggel lattam is amint hosszan megrepedt a jeg...futott a hasadek mint a ruhan a szakadas...csodalkoztam, hiszen nincs meg tavasz?! De ferjem azt mondja ez azert van, mert a toban valtoztatjak a viz szintjet..le...vagy fol...es emiatt! Mivel ez nem teremszetes, hanem mesterseges viztomeg...az eromu szabja meg a viz magassagat. Azert a kemeny telben biztosan maradandobb es megbizhato lesz.

    Vejem mar jeghalaszatrol regel, keszulodik. Azt igerte vasarnap friss sugert hoz a konyhara! Persze mi csak nevetunk, hiszen igeretekkel mindig tele a padlas...nyaron is...jegen is...A horgaszok mind megbizhatatlanok.  

    előzmény:
    hangyalány (9859)
    2007-01-03  14:56
  39. 2007. január 3. 16:339863.

    Ezek fura ablakok. A ket reteg nagyon kozel van egymashoz , par centire csak es koztuk van valami...mi is? talan argon gaz, ami szigetel.

    Van egy kis elektromos melegitod esetleg...? Tenyleg baratsagtalan es hideg lehet ahogy az Uj Esztendo bemutatkozott! Nalunk reggelenkent eleg hideg van- ma -7 fok volt indulaskor...aztan napkozben folmelegszik, 0 fole. Ha igy telne januar nem is bannam, szot se szolnek!

    En emlekszem arra a bizonyos beirasodra a kulonos oltarkeppel.Mar nem tudom itt olvastam-e vagy masutt.

    Mindig elkepedek milyen rengeteg festmeny keszult a kisdedrol es Mariarol...foleg a kora kozepkor fura abrazolasaban. Szepek, de ...idegenek, huen tukrozik koruk elkepzeleseit... Szivesen megneztem ezt, az "igazit".

    De a reneszansz Madonnai nagyon szepek tudnak lenni.

    Hallottam reggel a radioban, ma kezdodott a hinduk hagyomanyos ritualis furdese a Gangesz folyoban...Nem tudom mi a neve.A viz megtisztitja oket a buneiktol. Rendorok hatalmas tomege vigyaz a rendre.

    Az unnepek alatt a gyerekkekkel ujbol megneztuk a Baraka c. filmet-biztosan ismeritek! Nagyon kulonleges, latvanyos es elgondolkodtato dokumentumfilm, a termeszetrol, a korulottunk levo vilagrol,  az emberekrol, -a ketto kapcsolatarol- vallasokrol, ritusokrol...Szoveg nincs, csak zene, igy teljesseggel nemzetkozi. Kozel 25 orszagban filmeztek- 1992-ben.  A cim magyarul "Aldas"-t jelent.

    Ha meg nem lattad /lattatok/ nagyon erdemes folkutatni

    Ebben a filmben volt egy hosszu kepsor a Gangeszben fudo, martozo, imadkozo hivokrol...Kulonos, kulonos latvany! Csakugy mint a Mekkaban  nyuzsgo zarandokok ezrei...avagy a tomjenes fustolot himbalo puspok, avagy a terdelo, csuhas szerzetes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (9858)
    2007-01-03  14:52
  40. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2007. január 3. 15:599862.
       ne, ne mond! mi ettel-ittal az nap, vagy valami felidegesitett, felizgatott? nekem is alacsony a vernyomasom, de velem is megtorten hasonlo, eddig haromszor. megfelelo kezelessel max. egy het alatt elmult. jobbulast kuszacskam!
    előzmény:
    Kusza (9855)
    2007-01-03  13:50
  41. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2007. január 3. 15:469861.
        en meg ezzel a 2 elegans kehellyel koszontelek! (a sargakra gondoltam)
    előzmény:
    hangyalány (9850)
    2007-01-03  09:28
  42. 2007. január 3. 14:579860.

    Nagyon boldog vagyok,hogy valamelyest sikerült előbbre lépni ez ügyben. Láttam amint  kezében a telefonnal kétségbeesetten néz rám .- Mit csináljak sms ,vagy hívjak ? Szeretnéd hallani a hangját ? kérdeztem,akkor hívj! azt a fiút aki leginkább neheztel Rád ! az első nehézkes döcögő szavak után végre beszélgetni kezdtek a legkisebb fiúval. Később  a vezetékes telefonra hívott a legidősebb fiú.Otthon voltak az édesanyjuknál és hosszan,több mint egy órán át beszélgettek Imivel. aztán az ex nejével is beszélt pár szót. Azóta többször hívták egymást,és a legidősebb megigérte nyáron itt töltenek pár napot a párjával és elhozzák a kutyát is .Végre történt valami,mert ez a fagyos hallgatás már nagyon rossz volt nekem is! Eltudom képzelni a kedvesemnek milyen nehéz volt !

    A gyerekek? hmm. Nem tudom én anno hogy viseltem volna,ha az édesapám akit imádtam ,egyszercsak fogja magát és elindul. ..Ök csak azt látták,hogy az apjuk kilépett a családból. Talán idővel elfogadják,és megértik hogy a szívét követte, de attól még ugyanúgy szereti Öket és büszke rájuk.

    Angyalkártyát mi is húztunk. Uriel nem tagadta meg magát, már megint biztosított arról,velem van )) Örülök,hogy nálatok is vidáman,jól teltek az ünnepek !

    előzmény:
    hangyalány (9856)
    2007-01-03  14:14
  43. 2007. január 3. 14:569859.

    Kata!

    De szép a lakásod, és az a kilátás.....A képeket nézve - mint később kiderült- ugyanazok a szavak jutottak eszembe, mint Klárának: barátságos, és tágas. Aztán, hogy milyen jó itt takarítani.  Köszönöm, hogy megmutattad a titkod újabb részletét.

    Kisherceg aranyos, szép nagyocska, és egyre ügyesebb és fürgébb lesz. Sikerült-e elcsípni rácsodálkozó pillantásait a szeretet fényeire?

    Biztosan finom volt az a lencseleves így is, s szerintem nagyon hamar elfogyott!

    előzmény:
    MPiggy (9849)
    2007-01-03  02:18
  44. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2007. január 3. 14:529858.

       igen, egyiptomra sokszor mondjak, hogy a profetak foldje. a szent csalad egyiptomi tartozkodasa alatt asiut kornyeken megepitette egyiptom legregebbi kereszteny templomat, a deer al-moharraq-t. egy masik topicban mar szoba hoztam, de nem hiszem,hogy itt valaki olvasta csinomjankon kivul. a lenyeg, hogy a templom oltarkepenek modellje, a csecsemo jezus. a szent csalad 4 evet toltott egyiptomban, es sok helyen meg-megpihentek a mai o-kairo teruleten is. kb. 40 szent hely van, amelyet a biblia nem sorol fel, hanem a helyi kereszteny hagyomanyokbol ismerjuk. a keresztenyseg kezdete ota nagy tisztelettel zarandokolnak el ezekre a helyekre.

        nalunk a tel a kezdettel ellentetben, varatlan meresz fordulatot tett. ujev napjan este 2 fok volt a homerseklet, nappal 12-16 kozott mozog. nalunk nics futes, csak hutes! iden ujev napjan faztam eddig a legjobban (ellenkezoleg a legrosszabb volt!) eletemben.

        nalad szimpla-ablak van? vagy en latok rosszul?  a futes egy resze igy elveszik!

    előzmény:
    MPiggy (9849)
    2007-01-03  02:18
  45. 2007. január 3. 14:199857.

    Magdi, jobbulást Neked! Van valami ami nagy nyomásként nehezedik rád, és úgy érzed, hogy egyre elviselhetetlenebb?

    Lazítanod kellene, hiszen csak a saját feladataidat oldhatod meg Te magad, a többit hagyd saját gazdájára.

    Még Teréz-Anya szerint is: Kicsi a vállunk, hogy a világ összes terhét magunkra vegyük.

    előzmény:
    Kusza (9855)
    2007-01-03  13:50
  46. 2007. január 3. 14:149856.

    Szia Zsu!

    Örömmel olvastam, hogy megoldódni látszik Imi gyerekeivel a kapcsolatfelvétel. Istenem, de nehéz is, ha a gyerekek úgy gondolják, hogy joguk van bírálni és büntetni szüleiket döntése miatt. Átéltem több oldalról is, és bizony, nem volt könnyű saját bíráskodó érzéseimmel szembenéznem.  Az elfogadáshoz, a megbocsájtáshoz viszont kell az, hogy megtapasztaljuk/megszenvedjük, mert csak ezáltal érthetjük meg, hogy senki nem hibás, mindennek oka van. S az okot és a felismerést gyakran nem is jelenünkben találjuk. Az okot többnyire a múltban, a felismerést a közeli jövőben.A szeretet és egymás döntéseinek tiszteletben tartása nagyon fontos. Még akkor is, ha gyakorlatban ezt nehéz  véghezvinni.

    Nálunk nagyon vidáman telt a Karácsony, és a szilveszter is. Újév napján Tarot-val és Angyalkártyával is húztunk az idei évre.  Megkönnyeztem az üzenetet, a segítő energiákat. Aztán elsején és tegnap is morzsapartit tartottunk.

    előzmény:
    Schanti (9851)
    2007-01-03  10:25
  47. 2007. január 3. 13:509855.
    Szia Klára! Mit csinálsz, a kertedben teszel-veszel? Tegnap sokat foglalkoztunk a z egészséggel, kérdezted, hogy szeretnék-e 100 évig élni. Mintha megéreztem volna, hogy az a kívánságom, hogy egészséges legyek. Jól rászóltam, mert estére olyan rosszul lettem, hogy az ügyeletes orvost kellett kihívni. Mindig alacsony volt a vérnyomásom, most pedig 181 per 116 lett. Megyek a körzeti orvoshoz, mert délután rendel.
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  48. 2007. január 3. 10:429854.
    Klara!Legyen szép napod,de azért néha kukkants be időnként !
    előzmény:
    klára13 (9852)
    2007-01-03  10:32
  49. 2007. január 3. 10:419853.

    Hangyácska !!!Hát itt vagy ! Már hiányoztál ! Köszönjük a jókívánságokat! Neked is Gazdagot és Szépet!!Kívánom,hogy teljesüljön a szíved vágya !  

    Jó volt otthon,élveztem. Mindenre jutott elég idő,nem volt rohanás és kapkodás. Helyette hosszú séták,nagy beszélgetések!Meghitt együttlét,és boldogság,mert láttam a három fiú mennyire összetart! Kedvesemmel sokat beszélgettünk a MOST  fontosságáról.Meglátni a szépet itt és most ! Mi emberek hajlamosak vagyunk jövőt s múltat emlegetni.Mindegy mit, csak menekülni az itt és mostból !

    Pedig mennyire igazad van Hangyácska ! Az élet ajándék,rajtunk áll mit kezdünk vele! Minden állapot-helyzet csupán addig tart,amíg felfogod az értelmét ,mit szükséges tanulni belőle. aztán tovább léphetsz ! Rajtunk áll,a gondolatainkon,hisz gondolatainkkal TEREMTÜNK !

    Teremtsük hát a szépet, és a jót Mindnyájunk javában !  

    előzmény:
    hangyalány (9850)
    2007-01-03  09:28
  50. 2007. január 3. 10:329852.

    Szervusztok!

    Nálam ma igazi tavaszi nap van! 
    Szeretettel gondolok Rátok, élvezem szavaitokat, viszont nagyon sok tennivalóm van, jövök, ha tehetem. Legyen Nektek is szép napotok!  

    előzmény:
    Schanti (9839)
    2007-01-02  17:28
  51. 2007. január 3. 10:259851.

    igen,sajnos az emberek gyilkológéppé fejlesztették az amúgy kedves,családcentrikus kutyát. Régebben nekem is voltak fenntartásaim,aztmondtam nem szeretnék ilyen kutyát,csodálkoztam is amikor Imi mondta Dak amerikai pitbull. De amikor személyesen megismerkedtünk, Dak két nap alatt elfogadott és a 10 nap együttlét alatt megismertem egy ragaszkodó ,kedves teremtést aki imád gyerekekkel hancúrozni főként labdázni! Tökéletesen szótfogadott Imrének és nem volt vele gond.Viszont,mikor az erdőben sétáltunk nem lehetett szabadon ereszteni,mert azonnal lelépett volna. Imi szerint vadászni .Egyébként megható volt,mennyire imádták egymást gazda és kutya ! Kilenc évig voltak elválaszthatatlanok.Együtt aludtak(Dak a gazdi lábánál ) mindenhová együtt jártak és amikor Imre nem dolgozott minden szabad percüket együtt töltötték. A válás mindkettőjüket megviselte,azt meséli a fia, hogy miután Imre elment Dak hetekig várta ,és szinte búskomor volt. De ugyanezt láttam a gazdinál is, amikor az én kutyáimat simogatta,gyakran láttam a szemében a szomorúságot.

    Nemtudom Lux meddig lesz köztünk,de sajnos már egyre rövidül az idő. 17 éves, ami németjuhásznál Matuzsálemi kor. Egyik fülére már nem hall,és csaknem teljesen vak. De ennek ellenére nagyon jól elboldogult a megszokott környezetében. viszont egy fél éve a nyakán kijött egy csomó,azthiszem rosszindulatú lehet,mert mostanra egyre gyarabban vérzik is. Már sétálni sem vihetjük,mert a nyakörv csak irritálná. Az utóbbi napokban már egyre kevesebbbet eszik,szóval azthiszem közel az idő...Aida pedig egyre magabiztosabb és büszkébb. Tudja,Ö veszi át a vezér szerepét. A  természetében a németjuhász dominál a huskyból csupán annyi,hogy imád húzni. Kocsit, szánkót vagy& akár biciklit. Mindegy,csak húzhasson és akkor vigyorog ! Viszont póráz nélkül nagyon fegyelmezett és lábtól max 2-3 m -re távolodik el.

    előzmény:
    MPiggy (9844)
    2007-01-02  19:36
  52. 2007. január 3. 09:289850.

    Őszinte szívvel kívánok Mindenkinek egy csodálatos évet! Legyen olyan, amilyennek igazán szeretnétek, teljesüljön mindaz, amit elterveztetek.

    Hiszen mi vagyunk a 2007-es évnek, és egész életünk minden pillanatának az alkotói Nem a körülmények, nem mások, nem a „sors”, hanem kizárólag mi...

    2007 itt áll előttünk. Úgy használhatjuk ezt az időt,  -  mint egy könyv üres lapjai - ahogyan akarjuk, ajándékba kaptuk az Élettől, - a miénk.

    Határozzuk el most, az év elején, hogy hogyan és mire fogjuk használni, hogy ne folyjon el az ujjaink között, mint a víz.  Mi döntjük el, hogyan éljük át, és mivel töltjük be, mire és hogyan használjuk.

    Mindegyikünknek van egy egyéni hatásköre, ami egyedien a miénk.  Kizárólag mi ismerjük pont azt a száz (vagy több) embert, akik az életünkben vannak.  Senki más nincs pont arra a száz emberre hatással, mint mi.  Ha mi elmulasztjuk, elpazaroljuk ezt az egyedi lehetőséget, a mi életünkben, hatáskörünkben lévő embereknek jóindulatot, szeretetet, támogatást adni, azt senki más nem tudja helyettünk megtenni.  Senki másnak nincs ugyanaz a hatásköre, nincs ugyanannak a száz embernek életére hatása.  Egyediek vagyunk az egész univerzumban.

    Minden perc számít, amit másoknak adunk, és ahogyan mások iránt viselkedünk.

    Köszönöm a nekem írott számos jókívánságot, és azt, hogy mindennapjaitok része lehetek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2007. január 3. 02:189849.
    Koszonom szepen Marika! Az ilyen fontos reszleteket- azaz csillar...ablakkeret...butor...etc. mind ferjem valogatta ossze roppant nagy gonddal...en meg jovahagytam, bologattam. csak nagyon ritkan fordult elo, hogy valamire a fejem raztam, vetojogot gyakoroltam.
    A csillart- es hozzaillo egyeb lampakat a neten talalt-tenyleg nagyon szepek. Szerencsere a rendelest mar az epitomester intezte...jo kis brigadmunka volt!
    Az elobb gondoltam rad eppen- idefele jovet, amint beleneztem a karacsonyi tortenetek c. internet oldalra-mar nem is tudom miert! ja igen. magyar mesek angol forditasait keresgettem ossze, jo tudni mik jelentek meg az evek soran-hat igy kerultem "meseoldalakra" karacsonyi legendak koze...Volt egy-ket erdekes oldal az egyiptomi kereszteny hagyomanyokrol...hogy is hivjak oket ? coptic ? Tenyleg, hiszen az idok kezdten Egyiptom komoly szerepet toltott be a vallas kialakulasaban, a Szent csalad vandorlasa soran...Meg Szent Mark is hosszu idot toltott Alexandriaban, ha jol tudom ott halt meg...van rola egy hires festmeny Milanoban.
    te is emlitetted mindezt egy nehany nap elott, ugye? Mondtad azt is, majd januar hatodikan lesz Karacsony unnepe. csakugy, mint az oroszoknal...
    Mi meg lassan leszedjuk a fat.
    Megkaptam kedves szep karacsonyi lapod, ma olvastam el odabent, kicsit megkesve. Megszepitette a munkakezdes nyugos voltat!
    Milyen a "tel"? Nalunk esos-jeges-csuszos lett, jocskan megnehezitve a labon valo kozlekedest...ha nem nezel az orrod ele...De csak az udvaron- haz elott... A kozutak tisztak, szarazak. Allitolag enyhe lesz majd a honap. Hiszem ha latom...!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (9847)
    2007-01-02  20:05
  54. 2007. január 2. 23:529848.
    Klára, hiányzol! Déltől nem láttalak! Biztos valami jó programod van.
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  55. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2007. január 2. 20:059847.
       huha, izlesek es pofonok nemzetkoziek. a fiamnal ugyanaz a csillar van, ami nalatok az etkezoasztal felett.  keves kulonbseggel, ami kihangsulyoza a lampak liliomfornajat. szep a lakasod...sok boldogsagot!
    előzmény:
    MPiggy (9810)
    2007-01-01  18:06
  56. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2007. január 2. 20:029846.
       a farafra oazisrol van szo, elnezest!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (9845)
    2007-01-02  19:53
  57. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2007. január 2. 19:539845.
       a fafaragas a fatafra oazisbol szarmazik, egy egyszeru beduin remekmuve. sajnos nem az enyem, hanem a farafrai nepmuveszeti muzeum tulajdona
    előzmény:
    klára13 (9806)
    2007-01-01  10:43
  58. 2007. január 2. 19:369844.

    Mika gyonyoru, kekszemu joszag. Szelid es jo termeszetu- de szabadban megorul, illa-berek, nadak erek....Sose latnad tobbet. Azon a bizonyos Karacsonyon, tavaly, egyszer meg is tortent, minden ovatossagunk ellenere kisurrant a resnyire nyitvahagyott ajton!  Mar szurkulet volt, a ho is eppen szallingozni kezdett - a gyerekek /vendegekkel egyutt, akik kiengedtek!/ mind utanaeredtek, gyalog is, autoval is, kulonbozo iranyokba ....Aztan egy ora mulva valahogy, szerencsere megtalaltak, a folyoparton, kilometerekkel odebb. Az o eseteben meg a villanypasztor sem lenne megoldas, csak igazi kerites...!Elozo hazunknal volt, akkor kint ragyogoan orakat el tudott tolteni a havon osszekunkorodva...Sosem fazik!

    A pitbulloknak egyre rosszabb a reputacioja, Ontarioban mar tilalom van rajtuk...

    előzmény:
    Schanti (9839)
    2007-01-02  17:28
  59. 2007. január 2. 19:279843.

    A lencseknek baboknak van valami csodas ize igazan alig kell hozza valami egyeb izesito! En is csinaltam mar ugy fozeleket, hogy kis soval, fej hagymaval egyutt megfoztem, egy keveset osszetortem belole, hogy "surubb" legyen- nem hianyzott a rantas igazan.

    Neha indiai izekkel bolonditom, kuminnal, baberlevellel...curryvel. de ezt csinomjanka jobban tudna...!

    előzmény:
    foltosocsk (9840)
    2007-01-02  17:35
  60. 2007. január 2. 19:219842.

    Ismerem a korhelylevest meg otthonrol, Edesanyam el;oadasaban...meg nem foztem, de most majd megprobalom. En a kaposztat kaposztaval is megennem...szerencsere egesz jot lehet kapni/marmint savanyitottat/ a piacon.

     A szomszed provinciaban hiresen finoman keszitik , az egykori nemet bevandorlok hagyomanyait kovetok...Meglatogattam egy kis neprajzi muzeumot mikor ott jartunk, voltak regi kepek, receptek kiallitva, meg hordok, egyeb fontos "eszkozok" amit a savanyitashoz hasznaltak. Ott sebteben lemasoltam egy svanyukaposzta-salata receptet is, igazan egyszeru ... laskara vagott hagyma van kozekeverve, meg egy kis zoldpaprika...bors, cesetes-cukros salatale...Sajnos a papirfecnim a pontos reszletekkel mar reg elveszett...

       Azt mondtak, a tengerparti sos talajban nagyon jo minosegu kaposztat termesztettek ki a nemetek...az is resze volt a hirnevnek.

    A bolti csirke NEM csirke...izetlen, "vizes"...De hamar megfo, az szentigaz. Mostanaban nagy divat lett a sos-vizben valo eloaztatas. Kulonosen a pulyka eseteben jo otlet. A jokora madarat egy meg jokorabb vodorbe vagy dezsaba dugod elozo nap es irgalmatlan mennyisegu sot raksz a vizbe, pici cukrot...annyit vizbe, hogy elfedje. Hidegen tarolod masnap reggelig...Csirkenel is jo lehet-allitolag visszalop egy kis izt, zamatot /nagyon furfangos!/ Tenyleg jobb lesz tole...

    Persze a magyar konyha mar regen kitalalta a husok elore sozasat...Viz nelkul, de a so a lenyeg mindenkeppen. Nincs uj a nap alatt. Meg a fedo alatt se.

     

    előzmény:
    Kusza (9837)
    2007-01-02  17:23
  61. 2007. január 2. 17:439841.
    Mikor a lányomnál voltam Olaszországban, meghívtak Karácsonykor egy rokonhoz vacsorára. Ott is a lencsét köretként tálallták föl.
    előzmény:
    foltosocsk (9840)
    2007-01-02  17:35
  62. 2007. január 2. 17:359840.

    Nagyon szép kis unokátok van!

    A reformkonyha:én is főztem lencsét.Szó szerint...csak megfőztem. Aztán a sült tarjához azt ettük tegnap, csak így, semmi rántás, habarás, sűrítés...sokkal jobban esett nekem!

    Nálam is elég üres volt minden, hamar pótoltam.Jó lenne kicsit kevesebbel is beérni,/étellel/ ez lenne a kívánságom!

    előzmény:
    MPiggy (9836)
    2007-01-02  17:09
  63. 2007. január 2. 17:289839.

    Megértem azért a férjed! Ha a barátnőm jön a kutyájával,kitör a téboly ! Jólnevelt okos kutyáim egyből megőrülnek. Csibész mindenkibe beleköt, elkezdi kergetni a cicákat,hogy birzonyítsa a vendég kutyus előtt,hogy Ö a főnök. Lux egyfolytában morog,mert nem lát szegény és csak csetlik botlik a zürzavarban,Aida meg egyfolytában ki be rohangál mint akinek elmentek otthonról.Így ha barátnő jön, az enyémeket becsukom és addig tart a vesztegzár míg el nem mennek . Egyébként nyugodt jó magaviseletü kutyák de ha az a kis yorki ott van,megbolondulnak ! Husky ? Aida egyik felmenőjében anyai ágon van husky,állítolag azért hogy meggátolják a túltenyésztéssel járó problémákat. Aidában a huskyból csak annyi maradt hogy imád tüzbe bámulva merengeni,meg úgy alszik, hogy összegömbölyödik és a farkával betakarja az orrát. Már most tervezgetjük, hogyan legyen,ha nyáron Imre otthonhagyott kutyáját elhozzuk pár hétre. Most végre, hogy megtört a jég, a család beleeggyezett, hogy Dak nyáron nálunk legyen amíg az exneje nyaral. Dak nagyon kedves kutya,amerikai pitbull . Imádták egymást Imrével,mindkettőjüket megviselte,hogy nem hozhatta el. (Dakkal van közös kép a bem.oldalamon)

    A fia megigérte,hogy nyáron meglátogat minket a párjával,elhozzák Dakot . Aztán ha Ök jönnek vissza nyaralásból felveszik Dakot és mennek tovább, hazafelé.

    előzmény:
    MPiggy (9835)
    2007-01-02  16:59
  64. 2007. január 2. 17:269838.

    Sziasztok!

    a 100 éves korhoz lenne némi mondanivalóm.

    Az anyósom, aki 91 lesz a nyáron, hát...már nagyon vágyik elfelé.46 éve özvegy, a kisebb fiát 4 éve temette el...A lakást csak segítséggel hagyhatja el.Nehezen mozog, de ő akkor-és így is egyedül AKAR lenni!Karácsonyra elhoztuk,/200 km-re lakik tőlünk/De alig várta, h hazavigyük.Egyébként szellemileg nagyon ép, friss, jókat lehet vele beszélgetni, minden érdekli...de túl nagy kritikusunk. Dícsérő szót nem hallani tőle.

    Kusza, jól mondtad,nem kevés, bizony, "ha csak addig élnénk, míg egészségesek vagyunk!"Az a legtöbb!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2007. január 2. 17:239837.

    Savanyúkáposztából készítem, ez másnéven korhelyleves. Nem  túl sűrű, vöröshagymás rántással.

    Az a baromfimadár, szerintem már nem csirke, mert az hamar megfő. Viszont a boltban vett tyúk is hamar megfő, mert nem hagyják egy évnél tovább élni. Nem úgy mint falun, három év múlva szokták levágni.

    előzmény:
    MPiggy (9836)
    2007-01-02  17:09
  66. 2007. január 2. 17:099836.

    A kaposztalevest savanyukaposztabol, vagy edesbol keszitetted? Biztosan finom a gombaval! En csak edesbol szoktam- zoldsegekkel,kaporral, kis tejfollel...jo, hogy eszembe juttattad! Olyan "scsi"-fele fajta. En nagyon szeretem!

    Nalam ures a kamra... minden maradek elfogyott...egyszal  arva csirke maradt, majd abbol lesz "valami" ma este.Ez egy farmon nevelt  baromfimadar, ketszer annyi ido kell ahhoz, hogy megfoljon. De nagyon finom a vegeredmeny..majdnem olyan izes, mint regen szoktak volt lenni, a kertben kapirgalo fajtak...

    Latod, mar megint fozok! tegnap arra gondoltam, jajjj... almomban ne jojjon elo a fakanal...kenyeren-vizen-joghurton-gyumolcson fogunk tengodni...Reformkonyha !

    Tulajdonkeppen azt kellene.

    előzmény:
    Kusza (9832)
    2007-01-02  15:50
  67. 2007. január 2. 16:599835.

    Mukodik hat! Es a toll megorzi a jo almokat.

    A szulok mar csak igy vannak az allatokkal-nem lakasba valo. igenam, de ha ha ok kint mi meg bent-akkor inkabb ne is legyenek! Szegeny anyosom is eppen csak megturte a retrivert,, meg az akkor meg letezo macskakat. Pedig jo volt am neki a tarsasag napkozben mig nem voltunk odahaza- de soha  nem vallotta volna be.

    Most az unnepek alatt szivem szakadt meg Agnes kutyajaert-Tiszaert-hiszen o az uj hazban mar  persona non grata. Kint rohangalhatott szabadon, az erdobe is elment "egyutt"

    rekaval...meg a gyerekekkel-de aztan a garazsban kellett dekkolnia...
    ferjemnek annyiban igaza van, hogy egy fedel alatt Rekaval orult rohangalassa, rendetlenekdesse fajul a dolog. tavaly Karacsony volt a legnehezebb, amikor mindharom kutya velunk volt a regi hazban...bolondokhaza volt napokig. Reka meg teljesen zoldfulu volt/nem is szobatiszta.../ jatszani, orjongeni persze nem atallott neki...Ugyanakkor a tucat felnott, meg a par hetes baba is "ott lakott". Hat errol most mar szo sem lehet, a zord atya kihuzta a kordont a kuszob elott.

    Reka kozben bent terpeszkedik, o a "kivalasztott"...Mika,Zsofi husky kutyusa  pedig kutyaszalloban buslakodott egesz heten. 

     

    előzmény:
    Schanti (9833)
    2007-01-02  16:14
  68. 2007. január 2. 16:329834.
    Csodafánkról most nem készült fotó,ugyanis sétáinkra sem telefont sem fényképezőgépet nem vittünk. De a bem. oldalamon ott a Csodafa!  Az egyik délután mikor szintén a fánk felé sétáltunk,Imre megfogta a könyököm és visszatartott. Csak akkor vettem észre a Csodafa alatt egy fiatal pár áll összeölelkezve. Fiatalkák,tizenéveskék !  Istenem,mint valamikor régesrég mi voltunk ! Tapintatosan továbbmentünk és mondtam is a páromnak ,hogy ez eddig eszembe sem jutott ! önző módon kisajátítottam a Csodafát ! Mondván: az életfám a csodafánk, a miénk ! ugyanakkor ki tudja, hányan merítenek még energiát a Csodafából ! Tegnap is kisétáltunk.Imre a hattyúkat nézte Aidával, én pedig a FÁT néztem. Ott állt méltóságteljesen, rendíthetetlenül,bölcsen és titokzatosan. Megsimogattam és arra gondoltam mennyit köszönhetek NEKI ! A gyerekkorom meneküléseit,, amikor Sólyomfiú és Viráglány boldogan tervezték a jövőt a koronája alatt. Nehéz,kemény években hányszor töltött fel erővel-energiával, a magány éveiben csendes társam volt, és mint a mesében egyszercsak ott várt a fiú aki régesrégen világgá ment ...
    előzmény:
    klára13 (9827)
    2007-01-02  12:49
  69. 2007. január 2. 16:149833.

    Igen,erről mi is beszélgettünk.Mióta a két nagyfiú önállósodott,élvezik az új "saját " életterüket. Peti fiammal erről beszélgettünk, hogy nagyon szeret otthon a" családi kastélyban " de már nem adná fel az önállóságát. Ugyanezt megerősítette Zoltán is.Mit szépítsem ? Én sem bántam, mikor az ünnepi eszem-iszom után elcsendesedett a ház.Szilveszterkor csak kettecskén voltunk,és élveztük. Délután nagyot sétáltunk,melletünk Aidácska aki nagyon élvezte ,hogy naponta több km-t gyalogoltunk. Érdekes, hogy amikor hazajöttünk a sétából,mindig Vadászt a macsek barátját üdvözölte először. Aztán összebújtak és aludtak. Karácsonykor meghívtuk az anyukámat .Ebéd után ment el mamiért Zoltán fiam. Mivel anyukám mindig előadást tart arról hogy nem kell az ilyen fenevadakat beengedni a lakásba, meg amúgy is kutyának kint a helye,hát úgy gondoltam megelőzöm a hegyibeszédet. Aidát beküldtem Zoltán mostmár üres szobájába,Luxit pedig becsuktam a pince előtti kis előszobába. Minden rendben is volt, de este a gyertyagyújtásnál először Csibész ovakodott be a szobába,aztán hallom nyílik az ajtó és Aida kisasszony elegánsan besétált.Szép illedelmesen lefeküdt a fa alá és ártatlan tündéri pofával nézett. Anyukám csak mosolygott ,jé milyen jólnevelt kutyák. De akkor már besurrant Vadász és Kormos is.Mert ha valami történik abból ők nem maradhatnak ki! Zoltánom akkor felállt és behívta Luxot is.Megható volt ,ahogy az öreg szinte már teljesen vak kutya a gazdája elé feküdt,fejét Zoli térdére téve.Végül anyukámtól is kapott simogatást az öreg harcos  

    Az éjjel csodaszépet álmodtam Kata müködik az álomfogó !

    előzmény:
    MPiggy (9829)
    2007-01-02  15:17
  70. 2007. január 2. 15:509832.

    Szerintem is csak egy pillanatnyi föllángolás volt a lányom részéről, mert nagyon jó hangulatban beszélt vasárnap délelőtt is, éjfélkor szintén. Nem tudom mi van velem, de csak járkál bennem a fájdalom, tegnap este a torkom fájt, az elmúlt, most meg a derekam. Az időjárásra fogok mindent. Tegnap esett az eső, elvitte azt a kis havat is. Ma már sütött a nap is, most megint esik.

    Annyit főztem, hogy a hétre elég lesz. A lencsén kívűl, még káposztalevest is főztem, kolbásszal, szárított gombával, meg ugye az elmaradhatatlan vasárnapi húsleves. Majdnem úgy jártam mint Te, hogy a lencsét elsóztam, előre is tettem a vízbe sót, mikor beletettem megint. Gyorsan kapcsoltam és leöntöttem róla a vizet.

    előzmény:
    MPiggy (9830)
    2007-01-02  15:29
  71. 2007. január 2. 15:429831.

    Orulok, hogy tetszik! A konyharol meg nem keszult  kep, de ha lesz, hozom...

    Csakugyan ...tagas...! Kulonosen mikor soporni-felmosni kell. De jot tett neki az unneplo csapat- A nyuzsgobb napok soran kiderult nem olyan nagy baj ha nem patyolat , kenyes-fenyes.

    Szepek a napfelkeltek a viz folott. Persze nehany honap mulva majd nem akarom mindig megcsodalni-hajnalok hajnalan.

    Zsofikam az en forditasaim lektoralasaval foglalkozott szabadidejeben. Osszel egy tanfolyamot vegzett es uj trukkoket tanult...sokkal gyorsabban, jobban csinalja. Teljesen odavolt a Matyas kiralyrol szolo tortenetekert...Kivancsi vagyok meddig tart a  lelkesedese- es hova vezet! Most majd folhajtok nehany ujabbat- szerencsere mindannyiunk kedvenc kiralyanak viselt dolgai boseges forrast biztositanak.

    Te meg legyszives beszeld meg azt a bizonyos konyvet csinomjankaval minel elobb!

    előzmény:
    klára13 (9822)
    2007-01-02  08:46
  72. 2007. január 2. 15:299830.

    Aranyos, jo gyerekek!

     Milyen jo azert hogy nem keltel utra-bekesen, szepen elkezdodott  az ev. Lanyod is biztosan megbanta, hogy kicsit zsarolni probalt...

    A mi csemeteink is helyesek voltak... Eszrevettek, hogy ferjem,mint mindig,az interneten a radiokabaret hallgatja...varja az "otthoni" ejfelt, a Himnuszt. Ok is felsorakoztak melle, komoly keppel vegighallgattak a magasztos dallamot...pezsgot bontottak- mindezt este het orakor. Nagyon kedves gesztus volt- meg aztan koran jo kedvre derultunk! 

    Gondoltam rad tegnap, a lencseleves nagyon vacak lett- tul jot akartam es tobb kolbaszt tettem bele mint szoktam. Sos is lett, meg az izet is nagyon "uralta". Ujsutetu szomszedainknak persze nagyon izlett. Az itteniek abszolute nem tudnak jo leveseket fozni- sot azt hiszik az valami nagy melo- pedig dehogy.  

    Most pedig szepen vissza a hetkoznapokhoz-igy a jo.

    Adja Isten, hogy egeszseges es derus maradj meg nagyon-nagyon sokaig!

    előzmény:
    Kusza (9828)
    2007-01-02  14:49
  73. 2007. január 2. 15:179829.

    BUEK Sasa! Elcsendesult a haz, nem is bantam kicsit...Miutan kiintegettuk magunkat az elgurulo autok utan, parom hozzam fordult...."borzasztoan jo ha jonnek es ugye roppant  szeretjuk oket...de mar nem laknek veluk egy fedel alatt..." Hat persze, mondtam en, ok ugyanigy gondoljak! Felnonek, megszoktak, hogy maguk dontenek, onalloak. Igy jo!

    A Kicsifiu azert kozel van, ha idom es az utak engedik majd rendszeresen latogatom! Es viszont. Ma esos-nyalkas szurke volt a reggel, delutanra onos esot igernek, igy egyutt jottunk be, nem eroskodtem az "onallosagomert" 

    Reka meg szabadon szaguldozhat-bar kozel volt ahhoz, hogy ne igy legyen...Megkertem vejem "ugyan intezze mar el ezt a bizgentyus dolgot...kezebe nyomtam a kibontatlan dobozt...O at is tanulmanyozta, ki is merte nagyjabol a teruletet /kevesebb mint szeretnem, egy kb. 30 m.sugaru kor. Joval kisebb mint amit most berohangal. A dobozban kis zaszlok is vannak, azokat foldbeszurod itt-ott, magadnak is jo tudni, de a kutyus is latja, tudja, betartja...Itt lett aztan a bibi, ugyanis a fagyos talaj miatt ezt mar nem tudta megtenni. Igy a doboz visszakerult a garazsba-tavaszig. Nem igazan orultem, mert idonkent most raszaladgal a jegre is, amitol fraszt kaptam. Ugy egyebkent igazan rendes...miota kint vagyunk teljesen lehiggadt, egyaltalan semmit nem ragott szet, nem idetlenkedik-imadja a vackat es magatol ratelepszik- a hevero helyett. Egyszeruen-elvezi es otthon erzi magat...jopofa....  A kicsit sem szekalja mint a kisebb  lakasban, ahol folyton korulotte sertepertelt, nyuzsgott...Most is leparkol azert az etetoszek melle,  amikor hasznalatban van...farkcsovalva varja a lehullo morzsakat. Meg persze direktbe is folyton kap egy egy apro falatot a nagylelku eszegeto fiukatol...

    Csak az elso ket ejszaka ebredt fol folyton, nyuszogott, nem tudtunk aludni, kivittuk-hol a ferjem hol en...Aztan vegre leesett a tantusz es elokerestem a regi takarojat, amit egyebkent  folyton magaval cibalt...Abban a szent pillanatban bekesseg lett, nyugalom...alvas. Nem tudom mi kepzeltem, hogy vehettem el tole?! l

    előzmény:
    Schanti (9824)
    2007-01-02  10:31
  74. 2007. január 2. 14:499828.

    Igazad van Klárám, hogy nagyon kegyes volt hozzám az Isten. Igaz, hogy egyedül voltam, de nagy lelki békével hajtottam álomra a szemem. Miután a gyermekeim többszáz kilóméteres távolságban egymástól, 5 perc leforgása alatt, mind a három Boldog Újévet kívánt.

    Nem kívánok olyat, hogy eddig, vagy addig éljek. Helyette inkább ha lehet, inkább azt, hogy míg élek, egészséges legyek.

    Ez se egy szerény kívánság!

    előzmény:
    klára13 (9827)
    2007-01-02  12:49
  75. 2007. január 2. 12:499827.
        Szervusz, Sasa! Küldjél képet a csodafáról, legyél szíves! Örülök, hogy szép ünneped volt Neked is. Úgy tűnik, mindegyikünknek. Magdi árválkodott kissé szilveszterkor, igazán szerencsésnek modhatja magát - tényleg, ezt megírhattam volna neki, de most majd olvasni fogja itt -, hogy először volt egyedül Szilveszter napján. Igazán kényeztette az élet!
       Nálunk is szép volt, eseménydús a karácsony, az újév, leginkább Benikémnek, aki alig győzte számolni ajándékait. A karácsony már csak ilyen, ha sok a rokon, a hozzátartozó, sok az ajándék.  
        
    előzmény:
    Schanti (9826)
    2007-01-02  10:59
  76. 2007. január 2. 10:599826.

    szia Klara,és Kuszácska ! 100 évig élni ?! huh !De adja Isten,hogy erőben, egészségben és jókedvben teljék a még hátralévő idő!)Meséljetek mi történt azalattt míg távol voltam ? Sajna nincs idő most annyit visszaolvasni ! Mindenki megvan és jól van ? Klara mesélj,Benikéd hogy élte meg az ünnepeket ? Magdikám Te egyedül voltál , de szerencsére azért érezhetted hogy nem vagy magányos !Mi az eltelt napokban sokat csavarogtunk,jártuk a folyó partot, erdőt. Feltöltődtünk, nagyokat beszélgettünk és szinte minden nap elmentünk a Csodafánkhoz. Nagyon élveztük mi  is , és és Aida kutyus is. Sajnos Luxot már nem vihetjük magunkkkal pedig szegénykém reménykedve nyújtja orrát a póráz felé(((((

    Most dolgozom picit aztán jövök!

    előzmény:
    klára13 (9825)
    2007-01-02  10:40
  77. 2007. január 2. 10:409825.
        Nagyon ügyes vagy, Magdi! Mindnyájan így tanulgatunk, lépésről, lépésre. És nagy öröm a siker! Te szeretnél 100 évig élni? Olvastam valahol, hogy akik napjainkban jó egészségben megérték a 70 évet, ők nagy valószínűséggel meg fogják érni a 100-t!
    előzmény:
    Kusza (9823)
    2007-01-02  09:46
  78. 2007. január 2. 10:319824.

    Szééééééééép napot a VILAGNAK !!!!!!!!!!!! Újra munkában,és újra köztetek ! Kata,nagyon édes a Kisherceg,mint mindig most is jókedvre derített! Megíséreltem visszaolvasgatni,hogy azért képben legyek ! Látom lassan már belakod az új házat és olyan " Katás " lesz  Réka már használja az új nyakörvet, vagy még mindig határok nélkül szaladgál ? Pigg,azért azt jó tisztázni,hogy meddig a territórium ? Mert ha nem,akkor a kutya fejben dönti el meddig a saját terület. Ez pedig általában nagyobb . Addig nincs is komoly baj amíg békés ,nyugi kutyáról van szó. Rékánál az állhat fenn,hogy elbarangol, vagy elkezd vadászni . Az én németjuhászaimnál már rosszabb lenne a helyzet, mert Ök keményen védik a portát. Egy érdekesség. ezzel kapcsolatban: Pár éve egy kedves kolegám hívott meg magához,jóban voltunk  főként azért mert Ö is nagy állatbolond ! Szóval a férfi vett egy családi házat,távol a lakott területtől, úgy gondolta olyan farmot alakít ki, ahol mindenféle állat lesz majd. Szóval mentem a megbeszélt időpontban.Kerítés sehol,csak egy kapukeret. Két dobermann kutyája Betti és Amanda  ugatva rohannak felém. azzal a " ne gyere közelebb " ugatással amivel a kutya a territoriumát védi. A barátom sehol, a kutyák már morognak is ahogy körben járkálok. Egyszercsak kijön a házból a gazda széles vigyorral. Gyere be, Zsu! invitál kedvesen. OK,mondom én,csak hívd vissza a kutyákat!

    Nem kell,mondja Ö, csak a kapun gyere be.

    Picit gyanakodva besétáltam a kapun. Betti és Amanda kedvesen körbeszimatolt és odakisértek a gazdihoz minden gond nélkül. Mi lett volna ha nem a kapun jövök ? kérdeztem. Akkor most nem kávéznánk itt együtt.-mondta nevetve .Kiséretében odasétáltunk és akkor láttam a kerítés alapja már megvan  betonból és a kolega szintén villanypásztor segítségével úgy  tanította a "lányokat " hogy addig a határ. A két kutya nagyon keményen védte az udvart,viszont aki a kapun ment be azt nyugodtan beengedték.

    előzmény:
    MPiggy (9815)
    2007-01-01  21:15
  79. 2007. január 2. 09:469823.
    Klára, én ezt a verset már régen elmentettem, mert nekem is nagyon tetszett. Olyan vagyok mint egy gyerek, annyira örülök, hogy végre megtanúltam, hogyan lehet ide varázsolni. Ez volt az első amit ide tudtam hozzni. Emlékszel a Jégpálya c. versre, akkor még nem ment.
    előzmény:
    klára13 (9820)
    2007-01-02  08:14
  80. 2007. január 2. 08:469822.
       Kata! Köszönöm, hogy beengedtél szép új otthonodba. Milyen tágas és barátságos terek! Bent is, kint is. Csodálatos.
       Nehéz lehet, hogy hirtelen elcsendesedett a ház. Vagy ellenkezőleg? Már jól jön némi kis nyugalom, pihenés?
       És egy-kettőre itt a húsvét! Ami jó alkalmat ad az újabb találkozásra.
    előzmény:
    MPiggy (9810)
    2007-01-01  18:06
  81. 2007. január 2. 08:379821.
    Mondd, Csínomjank, könyvünk célját, témaköreit, megfogalmaznád?
    előzmény:
    csinomjank (9817)
    2007-01-02  07:10
  82. 2007. január 2. 08:149820.
      Köszönöm, Jutka, ezt a verset én írtam volna, ha költő lennék! Pontosan így gondolkodom. Abban is, hogy fontos tudnunk, felesleges mindenért viszonzást várnunk. Jutka! Már mondtam egyszer, régen, Te belénk látsz!   
    előzmény:
    klára13 (9818)
    2007-01-02  07:58
  83. 2007. január 2. 08:089819.

         

                                        Jó reggelt, szép napot!

        Magdi, egyre csak döcögök, döcögök, döcögtet a nevetés. Még ilyen vidám reggelt! Az a vers a százéves korig! Csak azt sajnálom, hogy a végén elszégyellte magát a költő, és átfordította a remek humort tréfává, vagyis visszakozott. Elhagyta bátorsága! Amit remekül végigvitt a versen. Így is remek. Nagyon édes, nagyon aranyos.
         Majd megnézem, a megállapításomra írtad, hogy már minden megtörtént életemben, ami megtörténhetett? Aminek érdemes volt megtörténnie? Gondolom, igen. Azért én megmaradok a magam kissé egzisztencialista életérzése mellett. Még hogy 100 év?! Kiráz a hideg.     

    előzmény:
    Kusza (9816)
    2007-01-01  21:31
  84. 2007. január 2. 07:589818.

    Feladó: Eberhardt

    KÁNYÁDI SÁNDOR: Madáretető

    Cinkék, cinegék, feketerigók,
    megosztom veletek e fél cipót,
    megosztom az én olyan-amilyen
    éneken-szerzett kenyerem.

    Csettegess, rigóm, járd a kerteket,
    jöjjetek, csókák, varjak, verebek:
    vendégül látok minden itt maradt,
    velünk telelő madarat.

    Terítve már patyolat abroszom,
    kenyeremet elétek morzsolom.
    Nem várok érte, nem kell félnetek,
    ordas télben ujjongó éneket.

    Ha majd tavasz lesz, és én hallgatok,
    akkor zendüljön a ti hangotok,
    hírrel hirdetve, hogy az emberek
    télen se voltak embertelenek.

    előzmény:
    Kusza (9816)
    2007-01-01  21:31
  85. 2007. január 2. 07:109817.
    kedves klara - koszonom a jokivansagokat . en is sok derut kivanok erre az uj evre neked es minden topiktarsnak .

    csinomjank
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2007. január 1. 21:319816.

    Aranyos azzal a szép kék szemével, gondolom élvezi nagyon a sok felnőtt szeretetét.

    Ilyenre még nem emlékszem, hogy egyedül lettem volna Szilveszterkor. Aranyos volt Klára, Ő próbált vígasztalni, először úgy gondoltam, hogy nem várom meg az éjfélt, mert nem tudtam kivel koccintani. Végül csak megvártam, de jól tettem, mert mind a három gyermekem egymásután hívott telefonon, így nyugodtan aludtam el.

    előzmény:
    MPiggy (9815)
    2007-01-01  21:15
  87. 2007. január 1. 21:159815.
    Koszonom draga Magdikam! Nagy megtiszteltetes egy fensegnek a nagymamaja lenni! Aranyos edes gyerek...az unnepeket is derusebbe tette. Most mar sok-sok lepest megtesz, egyik kitart kartol a masikig...de ha tul messze hatralsz /galadul/ akkor keserves sirasra fakad...fenekere tottyan...haragszik.
    Remelem szepen es jol teltek az unnepek nalatok is, sok oromed volt a fiukban!

    Nehez lesz a hetkoznapokba visszazokkeni, szentigaz.
    előzmény:
    Kusza (9812)
    2007-01-01  20:18
  88. 2007. január 1. 21:029814.

    Addigra már oly sokat láttam,
    Emlékeimet regisztráltam,
    Mily nagy kár lenne, ha elmennék,
    Mielőtt nyolcvankilenc lennék.

    Már igazán csak egyet kérek:
    Uram, ne vedd szemtelenségnek,
    Éveim száma kerek lehet,
    Ha meglátnám a kilencvenet.


    És hogyha ezt már megengedted,
    S ezt a lépést értem megtetted,
    Neked már úgyis mind egyre megy:
    Könnyen lehetnék kilencvenegy…

    Minden szemérmet félreteszek,
    Hogyha még egyet kérdezhetek,
    Tudom, ez a kor hajmeresztő,
    De hadd legyek kilencvenkettő.

    Úgy megszoktam az életemet,
    És hátha lesz még, ki megszeret,
    Ki pótolná elvesztett párom,
    Ha lehetnék kilencvenhárom.

    Addigra már reszket a kezem,
    De ha még helyén lesz az eszem,
    A magas kortól én nem félek,
    Megadod a kilencvennégyet?

    A korra nincsen szabadalom,
    Számításom megtalálhatom,
    Ha őrködsz egészségem fölött,
    Akkor lehetnék kilencvenöt.

    Manapság már hallani olyat,
    Emberekről készül másolat.
    Ezt talán én is megvárhatom,
    Segíts át a kilencvenhaton.

    Ha még hirtelen meg nem halok,
    Kis vagyonkámmal rendben vagyok,
    Elég lesz talán még egy évig,
    Kihúzhatnám kilencvenhétig?

    Hála Neked, nagy a családunk,
    Még pár dédunokát is várunk,
    Láthatnám őket? – ugye, azt mondtad:
    Megadod a kilencvennyolcat.

    Sok évet kaptam, nem egy-kettőt,
    Megköszönöm a sok esztendőt.
    És még kérem – tán el sem hiszed,
    A kilencvenkilencediket.

    Még egy év és akkor valóban
    A népek azt mondhatják rólam:
    ,,Ez aztán igen szép kort ért meg,
    Hisz tegnapelőtt volt száz éves!”

    Uram, az életet Te adod,
    Úgy veszed el, amint akarod.
    Nem is zavarlak többet Téged,
    Ne vedd komolyan, amit kérek –
    Csak beszélgetni vágytam véled.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  89. 2007. január 1. 20:589813.

    Szakály Éva - Élet vagy halál - Alku


    Uram, ma lettem nyolcvanéves,
    Túl gyorsan múltak el az évek.
    Még oly sokat szeretnék tenni,
    Úgy szeretnék nyolcvanegy lenni!

    A pár kis tervem, mi még lenne,
    Ha tán több időt igényelne,
    S egy év nem lenne elegendő,
    Add, hogy hadd legyek nyolcvankettő.

    Jó lenne még sokat utazni,
    Újabb helyeket látogatni.
    Halálom perce még tán várhat,
    Megérhetném a nyolcvanhármat?

    Uram, Te látod a világot,
    Gyorsan jönnek a változások.
    Ha nem sürgős, hogy magadhoz végy,
    Esetleg lehetnék nyolcvannégy.


    És ahogy a technika halad,
    Sok újat lát, ki élve marad,
    Még oly sok minden ideköthet,
    Úgy örülnék a nyolcvanötnek!

    Az emberiség sokat tehet,
    A világ oly csodás hely lehet,
    Jó annak, aki itt maradhat,
    Nem olyan sok az a nyolcvanhat!

    Tudom, Uram, hogy sokat kértem,
    Hisz oly szép lehet fenn az égben,
    S én mégis arról tervezgetek,
    Hogy érjem meg a nyolcvanhetet.

    Elfáradok a hosszú úton,
    El is kések majd sokszor – tudom.
    Tudasd velem, ha meggondoltad,
    Betöltöm-é a nyolcvannyolcat

    előzmény:
    klára13 (9807)
    2007-01-01  11:14
  90. 2007. január 1. 20:189812.
    Azt mondta Klára, hogy ezt a képet Neked kell elküldeni, mert a Te unokádad hívjuk így.
    előzmény:
    MPiggy (9810)
    2007-01-01  18:06
  91. 2007. január 1. 19:259811.

    Megint Boldog Újévet kívánok! Három aranyos gyermeket láttam, mindjárt ahogy bekapcsoltam a gépet. Tündéri mind a három, gyönyörű szemekkel.

    Kata nagyon szép a kilátás az ablakokból, nagyon romantikus helyre mentetek lakni.

    előzmény:
    klára13 (9807)
    2007-01-01  11:14
  92. 2007. január 1. 18:069810.
    Sikerult osszeszedni nehany kepet. Legszebb a befagyott to az ablakon at. Az ebdlo-nappali valojaban egy szoba... Mindket asztalt /ebedloben-nappaliban/ sogorom keszitetette, akkor hoztak magukkal amikor az eskuvore jottek. A kepek valojaban neki keszultek, hogy lassa milyen szepek.
    A mikulasvirag igy nem tunik olyan hatalmasnak...igazabol a terdemig er...
    előzmény:
    klára13 (9756)
    2006-12-31  16:33
  93. 2007. január 1. 17:529809.
    Klara szivem! Milyen kedves toled, hogy szemely szerint, valamennyiunkre kulon-kulon gondolsz! Mire az osszes jokivansagot vegigolvastam egeszen beparasodott a szemuvegem...khm...khm...

    Ahogy elneZem vege vigandrasnak, csondes napok kovetkeznek. A ket tavolba indulo lany igyekezett koran elindulni /ferjestul/ mert havat, esot igertek delutanra. Talan idoben otthon lesznek, kipihenik ok is a hazibuli faradalmait...Kedves, szep este volt, baratokkal, idosebb-fiatalabb. Agnes is velunk maradt ejfel-utanig, Kicsifiu apjaval korabban hazament. mamikaja meg kielvezte hugai tarsasagat, a beszelgetest egy kicsit tovabb. A vacsora-fele jol sikerult- igaz a nap jo reszet a konyaban bibelodtem. kesobb aztan a gyerekek is besegitettek...osszeallt. Ma mar csak a lencseleves osszehajigalasa marad, erre meghivtuk ujsutetu szomszedainkat, had tanuljanak egy kis magyar kulturat. Helyes hazaspar- ejfelkor mini-tuzijatekot kerekitettek lent a viz partjan- mi a teraszrol elveztuk, eljeneztuk.

    nagyon remelem mindenki konnyu szivvel, emelt fovel, tancos leptekkel kezdi az Uj Esztendot...!!









    előzmény:
    klára13 (9756)
    2006-12-31  16:33
  94. 2007. január 1. 17:089808.

    BUÉK!

    Klára, az örömömet osztom meg veled, és a többiekkel!

    Ma délelőtt a nászék látogattak meg bennünket és elhozták a PIci unokát is!Most először érkezett féltő anyuja nélkül!!

    előzmény:
    klára13 (9806)
    2007-01-01  10:43
  95. 2007. január 1. 11:149807.

     

     

                                           Itt van 2007!

    (Ha volna olyan gyengeelméjű, akit elkerült e hír!) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (9805)
    2006-12-31  22:58
  96. 2007. január 1. 10:439806.

         Hát itt az új év! Isten éltesse!
         Webim, egyre csak gyönyörködököm a fafaragásként jelzett szobrocskában. Nagyon különleges. A Te tulajdnod, vagy a neten találtad? Nagyon szép megjelenítése az összetartozásnak. Vagyis talán inkább a szerelemnek, hiszen a szíveket formázó szárnyak azt jelképezik. Igen, szívünekkel érzünk, erre mindenütt rájöttek a világon, az azonban elgondolkodtató, mint a kashmiri virágok, hogy mindenütt a "kétszárnyú", vagy inkább úgy mondhatnám, hogy kétoldalú, szimmetrikus szívet rajzolják-faragják, holott az igazi szív egészen másmilyen.  
        Szépek ezek a madarak. E madárpár. Egészen elevenek, holott eltekintett a művész a nagyon finom kidolgozástól. Tetszik, hogy kétféle fát kombinált össze, mert úgy nézem, a szárnyak szintén a meghagyott faháncs, mint a talapzaté, de más rajzolatú. Úgy tizenöt centisnek gondolom.  
        Nagyon hasonlítunk, Földim abban, hogy mindent szeretünk, amihez kézügyessség kell. Ez a fafaragás egész sor emléket indított el bennem, most, hogy nézegettem. Volt fafaragó korszakom is. Már lehett kapni ezeket a kis szikeszerű késeket. Aztán, ezt látván, egyik külföldi útjáról férjem hozott nekem fafaragó készletet. De azt használni, vésőket püfölni fakalapáccsal, nem volt kedvem. Maradtam a szikéknél. A készen vásárolt apró képkereteket szerettem finommívű fargott keretekké fabrikálni. Valahol megvannak a padláson.
        Amikor ilyesmi eszembe jut, mélyen átérzem, hogy már minden megvolt életemben. Igazán elégedett lehetek, és természetes, hogy azt érzem, ami megtörtént, az elég.
        Kissé nehéz most a szívem, tegnap megünnepeltük Sziszikémet, átjött fiacskájával, és ma reggel nyolckor elindult barátjával a 14 000 kilméteres útra. Autójukat beletettem gömbbe, ahogy az agykontroll egyik könyvében olvastam. Hogy megóvjam őket. És hát semmiképpen sem engedek a kényelmes megoldásnak, hogy aggódjak.  E vallomásommal letettem szívemről is a súlyt. És a napomat mindig egy neki küldött emaillel kezdem, s megkértem, tegyen be azok névsorába, akiknek üzenetet küld.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (9735)
    2006-12-30  23:51
  97. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. december 31. 22:589805.
       akkor nem gyapjubol van, eredeti kicsinyitett mereteben. mivel van himezve, pamut, vagy selyemszallal?
    előzmény:
    klára13 (9802)
    2006-12-31  22:48
  98. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. december 31. 22:559804.

       nincs kulonosebb tradicio ra, bar sok nyugati szokast atvettek mar. a lanyom az operaban van egy mohammed monir koncerten, ejjel 2-re jon haza. a masok lanyom a fiaval korulottem sundorog, sarah elegge szomorunak latszik, es allandoan a telefont lesi, hogy a ferje mikor hivja. az unokam ma 3 oras alvas utan felriadt, ugyes aki megint el tudna altatni. a ferjem tv-zik, en meg be-, benezek hozzarok.

       akik megengedik maguknak az alkoholfogyasztast azok a piramids street casino-iban toltik ezt az ejszakat tanccal, ivassal, szoval ugyanugy mint otthon. tuzijatek nincs ilyenkor, de pattognak a petardak. mar kezdodik is, mert nalunk 6 perc mulva lesz ejfel. b u e k!

    előzmény:
    klára13 (9796)
    2006-12-31  22:15
  99. 2006. december 31. 22:559803.
    Drága Barátaim,klara szivem !Köszönöm a jokivánságokat.Hasonlo szépeket és jókat Mindnyájatoknak !Masodikatol mar gyakrabban leszek,már nagyon hiányzik a társaság!Addig is Boldogat és Szépet    
    előzmény:
    klára13 (9762)
    2006-12-31  17:12
  100. 2006. december 31. 22:489802.
    A japánra mondod, Webim? Csakhogy ezek a kis csomók gombostűfejnyiek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (9800)
    2006-12-31  22:40

Címlap

top