Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2006. október 28. 15:137201.

    Titokzatos. Eberhardt látnoki képességgel rendelkezik, többször felfedeztem már. Most kerestem elő naplóm részletét. Tegnapelőtt volt kerek egy esztendeje, hogy írtam: "Karomra hajtott fejjel hallgatom Mozart muzsikáját és majdnem belehalok." 
     Jutka írta reggel:
     Fejem a hegedűre hajtom
    És szívem belétemetem,
    Most olvad, mint a gyöngy a borban,
     Egy dallamba az életem.

    Nagyon különös. Egy éve szól szívemben bot fülem helyett a muzsika. Azóta része életemnek. Azóta forrása a gyönyörűségnek.
      
    előzmény:
    klára13 (7195)
    2006-10-28  11:13
  2. 2006. október 28. 14:507200.

        Katám, lényege, hogy humoromnál maradjak: semmit sem szabad! Ezért aztán elrontom folyton! Valójában lavírozok egyik módszertől a másikig - eredmény nélkül. 72 kilogramm alá képtelen vagyok menni, persze, magamat okolom érte, szerencsére, anélkül, hogy "bűnözésnek" tekinteném. Mert más sem hiányozna, mint valami hülye bűntudat! Na, az aztán hizlalna, egészen biztos!Megismertem a kényszeres evés borzalmát, amikor a legmélyebb gödörben voltam.
       Belevágok a 90 naposba, de nagyon elromlik tőle a kedvem másfél-két hét alatt. Egyszerűen rosszkedvű leszek tőle, és, nemrég tudtam meg, minden rák így van vele, ha egyszer rosszkedve van, akkor nagyon rosszkedve van. Új önismereti tény. Nem „saját” hülyeség.  Pedig nem borzalmas a diéta, lényege, reggel gyümölcs, amit máskor is érdemes betartani, aztán négyféle nap következik, fehérje, zöldség, szénhidrát és gyümölcs. Egyáltalán nem vészes. Már a feketekávét is megtanultam ismét üresen, keserűen inni, mint ahogy ittam szinte egész életemben, mert „adtam” magamra, aztán egyszer csak, persze a klimax után, értelmetlennek találtam a folytonos résnél levést, és most ennek iszom a levét.    
      Nos, megelégelem a 90 naposat, áttérek a Norbi félére. Könyvét bújom, lelkesedek. De aztán mégsem jó.
      Na, átnyergelek a fehérjediétára, semmi szénhidrát, csak például halászlé vagy sonkásrántotta kenyér nélkül. Vacak.
      Mindehhez hozzátartozik, hogy szinte mindent tudok a fogyókúrákról, az egészséges életmódról, a gyógyírtó ételekről, sőt, van könyvem a negatív kalóriájú ételekről is, bazi drágán vettem anno, még talán az átkosban, és megtudtam belőle, hogy negatív kalóriájú, aminek tápértéke annyira kevés, hogy az emésztés több energiát von el, mint amit az étel ad. Például petrezselyem zöldje. Bumm.
       Az egészséges életmód 8 hetes programjából és társaiból legalább annyit megtanultam, hogy zárjam ki életemből a napi politikát, a televíziók hülye műsorait, de a séta, az már nem megy! Utálok sétálni. A kertben dolgozni szeretek. Most cipeltem le föntről egy hatalmas növényt, tudom, nagyon káros egy idős gerincre, de megoldottam, és szívesen tettem. Ezek nem esnek nehezemre. Talán egyebek azért, mert többségükben olyan dolgok, melyekhez társ kellene. Barátnőim viszont távol élnek, a közelebbi 21 kilométerre, Újpesten. Zsófim szerint a baj, hogy nincs igazi motiváció, ha valakinek tetszeni akarnék, más lenne. Azt megerősíthetem, hogy az egészségügyi érvek, a magas vérnyomás, s cukorbaj és társai kevéssé ijesztenek, annál is inkább, mert egyelőre nagyon rendben vannak. Egyszerűen teljesen egészséges vagyok.    
       Na, kipihentem a cipekedést, folytatom a téliesítést, mint Kusza, aki, hála a Jó istennek, és leginkább Kuszamuszának, felhívta rá figyelmemet. Köszönöm.  Bár csodaszép napsütéses időnk van ma még.

          
    előzmény:
    MPiggy (7199)
    2006-10-28  12:31
  3. 2006. október 28. 12:317199.
    ]:Hat ennyire jo dolog, nem csak finom?? Csakugyan az, mindennek kulonleges, aromast izt ad. A kurkuma kicsit hasonlit ra, szineben illataban. Azt szoktak mondani, eleg jol helyettesiti a draga "igazit", azaz a "szegeny ember safranya".

    Nekem eveken at okozott fektorest, hogy a fuszernovenyek angol nevet az otthoniakkal azonositsam- nem mindig ennyire konnyu, mint a safrany eseteben... Orommel latom otthon is mennyire elterjedt megint a hasznalatuk- visszajottek nagyanyaink korabol! Mikor en kezdtem fozocskezni a hetvenes evekben, ez nem egeszen volt igy. Ma, ha otthon vagyunk folpakolom Kotanyi finomsagait- igy hoztam egyszer gyozedelmesen a csombort- borsikafuvet- vegre azt is magamenak tudhattam! kesobb derult ki, hogy "summer savory" neven igen jol ismert itt is...azaz, orrom elott volt, csak nem tudtam. Most kedvemre duskalhatok benne... /Persze csak nagyon keves etelbe hasznalom.../
    A fuszerek hasznalata szinte meghatarozoja az etel "hovatartozasanak". Mi magyarok egeszen mas izkombinaciokat kedvelunk, hasznalunk mint errefele...es eppen a belerakott izesitok miatt- hiszen a nyersanyag szinte ugyanaz...
    Nagyon szeretem az indiai, marokkoi izeket, a spanyol, francia, gorog konyhat...olaszt... azsiait. DE a magyar konyha szerintem ugyanolyan "vilagszinvonalu" . Meg szerencse, hogy ez egy kozismert igazsag...

    Klara szivem, elnezest, hogy kora reggel mar megint fozni kezdtem- talan mert eppen a piac fele indulok hamarost, csak egyelore tul sotet van- Ugyan meseld mar el mi a dietad lenyege...mit szabad, mit nem???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7193)
    2006-10-27  23:17
  4. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 28. 12:147198.
       nagyon szep, egesz napra nyomot hagyott a hangulatomon.
    előzmény:
    klára13 (7195)
    2006-10-28  11:13
  5. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 28. 12:047197.
       lehet, hasonlitunk egymasra, igen lehet, de ezt csak egy harmadik szemely tudja megallapitani. ugyanazokert a dolgokert rajongtunk regen, ugyanazokat a konyveket olvastuk es a kritikank rola egyforma volt. lehet, vannak lelki hasonlosagok, amit csak 4 evtized tavlatabol fedezunk fel? igen, lehet.
    előzmény:
    klára13 (7188)
    2006-10-27  23:02
  6. 2006. október 28. 11:247196.
    Szia Klára! Nagyon jó még mindíg az idő, biztos Te is még mész a kertedbe. Csak egy kicsit bekuk, olyan fájó szívvel hordtam le a muskátlikat a pincébe. még mindig ontják a virágot. De a jövőhétre nagyon hideget mondanak a meteorólógusok.
    előzmény:
    klára13 (7195)
    2006-10-28  11:13
  7. 2006. október 28. 11:137195.

     

    Fejem a hegedűre hajtom
    És szívem belétemetem,
    Most olvad, mint a gyöngy a borban,
     Egy dallamba az életem.

     

    Köszönjük, Eberhardt! Nagyon szép!

    előzmény:
    MPiggy (7194)
    2006-10-28  01:06
  8. 2006. október 28. 01:067194.
    Szomoruan hallom a hirt Gregor Jozsef elhunytarol . Meg sok-sok komoly sikert arathatott volna az operak vilagszinpadan.... Nyugodjek bekeben!!

    Kolcseynek eme verset mindig kedveltem...ugy ereztem nagyon sok igazsag van benne a remenytelen remenykedesrol, illuziokrol. Pedig milyen regen irta koszorus koltonk...megis aktualis.
    Allegoriak, koltoi kepek kavalkadja...

    A mellekelt kep multkori kirandulasunk elvarazsolt fai kozt keszult. Meg szeptember hajnalan, a balnanezes kozben.
    előzmény:
    klára13 (7154)
    2006-10-27  20:52
  9. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 23:177193.

    Sáfrány (Spanyol sáfrány)
    (Crocus sativus)
    Vörösesbarna, aromás illatú, kesernyés ízű növényi fűszer: az ételt néhány szál is aranysárga színre festi.
    Régi fűszernövény, ükanyáink mindennaposan használták levesek, mártások színezésére, ízesítésére. Mivel a fűszer a virág bibéje, gyűjtése nagyon fáradságos munka, ez indokolja rendkívüli drágaságát. a sáfrány hatásos lehet a szívinfarktus megelőzésében.
    Spanyolország bizonyos tájékain elterjedt zsirdús ételek fogyasztása azért nem okoz gondot, mert konyhaművészetük gazdagon alkalmazza a sáfrányt, melynek krocetin nevű anyaga csökkenti a koleszterinszintet. Szívhatásait erősíti vérnyomáscsökkentő hatása is.
    Borsos árát magyarázza az is, hogy termesztése sem egyszerű: liliomszerű virágai rejtik a három darab sárgás-narancs színű bibét, melyek a valódi kincs hordozói. 160 000 virágra van szükség egyetlen kilogramm fűszer nyeréséhez.
    Nyugodtan helyettesíthetjük sáfrányos szeklicével.

     

    Sáfrányos szeklice 
    (Carthamus tinctorius)
    (Pórsáfrány, olajözön, amerikai sáfrány)
    Nevezik még vadsáfránynak, festővirágnak is. Mint a változatos elnevezések is sejtetik, ez egy kevésbé nemes változat magas zsír- és olajtartalommal, ezért egyes országokban nagyban termesztik. Hazánkban is ezért terjedt el levesek, főzelékek, mártások ízesítésére, színezésre. Olcsóbb, kiválóan pótolja az eredetit, s ami igen fontos, nem káros az egészségre.
    A fűszert a növény virágából kicsipegetett szirmok adják. Lángvörös, gyenge illatú, kesernyés ízű növényi fűszer: Ősidők óta használják ételek színezésére, sáfrány helyettesítésére. Sárga festékanyaga vízben, a vörös zsírban oldódik.
    Azt tartják, hogy a sáfrányt megfelelő mennyiségben fogyasztó személyek hosszú távon pénzt takarítanak meg, hiszen e gyógynövény csökkentheti a szívrohamok kialakulási kockázatát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7191)
    2006-10-27  23:12
  10. 2006. október 27. 23:127192.
    Elvonulok én is, Jó éjszakát.
    előzmény:
    klára13 (7190)
    2006-10-27  23:10
  11. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 23:127191.

       visszajottem, mert talaltam valamit...

     

    Krókusz vagy sáfrány (latinul crocus), család: Iridiaceae (fel)

    A sáfrány neve az arab eredetű za’faran szóból származik. Jellegzetes mediterrán növények, mert 80 fajuk közül a legtöbb a Földközi-tenger medencéjében és a Közel-Keleten található. Kultúrtörténetük az emberiséggel egyidős, hiszen már egyiptomi papiruszok és a Biblia is említik. Legismertebb a jóféle sáfrány (Crocus sativus), amely évszázadokon keresztül a ritka, értékes fűszer, a sáfrány alapanyagát adta, de gyógyászati szerepe is kiemelkedő volt. Angliában már a 1300-as években megjelent és a középkorban az európai kereslet tetemes részét Essex tartomány kertészetei elégítették ki. Mára a termelés nagy része már Spanyolországban történik, ahol a növényt még a mórok honosították meg a középkor derekán. A hagymáját régen nyersen és főzve is fogyasztották Törökországban. Magyar-országon négy ritka és védett faja ismert: a fehér sáfrány (Crocus albiflorus), a tarka sáfrány (Crocus reticulatus), a kárpáti sáfrány (Crocus heuffelianus) és az illír sáfrány (Crocus tommasinianus).

    A legismertebb nagyvirágú kerti fajtákat a tavaszi sáfrányból (Crocus vernus), míg a korán nyíló kis virágú fajtákat a korai sáfrányból (Crocus chrysanthus) nemesítették ki. Főleg kora tavasszal virágzik, de számos fajuk ősszel hozza színpompás virágjait. Talajra nem igényesek, a napos és elvirágzás után a száraz helyet kedvelik, de egyes fajok a nedves környezetet is elviselik. A virágai jelennek meg először és csak utána hozza hosszú, keskeny, csíkos leveleit. Tömegesen, foltokba ültetve mutat jól, alkalmas erdei hatású kert kialakítására. Fák alá és gyepszőnyegbe is ültethető, mert még jóval a fák belombozódása vagy az első fűnyírás előtt elvirágzik.

    Crocus imperatiCrocus ligusticusCrocus nudiflorusCrocus ochroleucusCrocus speciosusCrocus tommasinianus Lilac BeautyCrocus biflorusKorzikai sáfrány - Crocus corsicusAranybrokát sáfrány - Crocus angustifolius
    előzmény:
    klára13 (7190)
    2006-10-27  23:10
  12. 2006. október 27. 23:107190.

     

         Jó éjt! Webi!

         Kuszám, elköszönök Tőled is. Te  barangolsz tovább a neten, érezd jól magadat. Csodás az iwiw! Rátaláltál a kedves  ismerősre! Néhány összejön, az már nagyon nagy dolog! Jó éjszakát! Szép álmokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7189)
    2006-10-27  23:03
  13. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 23:037189.
       joejszakat! szep almokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7185)
    2006-10-27  22:49
  14. 2006. október 27. 23:027188.
    Webi! Te és Vali egymás hasonmása vagytok valamiképpen, ilyesmit érzek. Ami nem feltétlenül hizelgő. Inkább különös.
        Volt egy rövid időszak, amikor többször találkoztam Valcsival, ő már Szergejjel élt, aztán leköltöztek Kecskemét mellé, tanyára.  Náluk jártam az utolsó esték egyikén, mielőtt elmentek. Fergeteges este volt! Szergej úszott a boldogságban, hihetetlen humoros sóműsort adott elő nekünk. Katonai kezeslábasba volt öltözve, katonai bakancs, Valcsival fetrengtünk a nevetéstől! Sajnos, a részlelteire már nem emlékszem, csak úgy általában, ahogy rohangált, kúszott, szökdelt, meg mit tudom én, mit csinált a hosszú, boldog fiú. Arról győzködött, hogy hozzám katonai terepjáró illene, rózsaszínű, forgó radarral a tetéjén. Különös Krisztus szobrot mutatott, mozgott keze-lába, ördöglakatra emlékeztetett.  
        Vali mondta, Szergejnek már megvan az útlevele, övét várja. Félt, nem kapja meg. Mondta, ha Szergej egyedül indul el, soha többé nem jön vissza. Megérti. Elengedi. Orosz szíve mindig Franciaországba húzta.   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7179)
    2006-10-27  22:33
  15. 2006. október 27. 22:567187.
    Különben, én is úgy tudok örülni, ha nagy ritkán valaki ismerősének jelöl. Valamelyik nap is, egy nagyon aranyos lány írt. Bulgáriában nyaraltunk együtt, már nagyon rég találkoztunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7185)
    2006-10-27  22:49
  16. 2006. október 27. 22:507186.

    Nem olyan nagy munka az a sütés. A fagyasztóban van hály, mi is baracklekvárral szeretjük. A tetejét bemártom tolyásfehérjébe, majd cukros dióba. Az unokákkal nincs semmi gondom, már nagyok. Ádám 15 éves, Benedek meg most dec. 9-én11. Csak annyi a baj velük, hogy a számítógépen vesznek néha össze.

    előzmény:
    klára13 (7180)
    2006-10-27  22:36
  17. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 22:497185.
       en keresem a rokonokat, regi osztalytarsakat, baratokat, bennt vagyok, mert ugy erzem segithet nekem. a barataimat en valogatom meg, talan sikerul is a celom....
    előzmény:
    Kusza (7171)
    2006-10-27  22:10
  18. 2006. október 27. 22:487184.

    Mélyen és jól alszol. Ez következik ebből.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7182)
    2006-10-27  22:45
  19. 2006. október 27. 22:467183.
    Webim Webim! Majdnem megríkattál. Mitől óriási egy vers? Mitől lenyűgöző egy festmény? Mitől lelket felkavaró egy zenemű? Te tudod? Még nem sikerült rájönnöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7179)
    2006-10-27  22:33
  20. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 22:457182.

       tudom, hogy nincs alom nelkuli ejszaka, de en mar regen magamtol mindig ugyanabban az idoben ebredek, es semmi alomra nem emlekszem. regebben alom-dus ejszakaim voltak, zaklatottan aludtam, es ejjel sokszor felebrentem, igy tele voltam alom-emlekekkel.

      arol nem isz szolva, hogy pattanas ki az agybol, es rohanas a munkahelyemre, ez a reggeli programom. 

    előzmény:
    klára13 (7178)
    2006-10-27  22:31
  21. 2006. október 27. 22:427181.
    Nagy vállallás!  Óriási felelősség! És bírsz velük, Kusza? Hiszen két nem akármilyen lurkó! Szót fogadnak? Hány évesek? A kicsi mintha még nagyon kicsi volna.
      
    előzmény:
    Kusza (7176)
    2006-10-27  22:20
  22. 2006. október 27. 22:367180.
    Te Jó Isten, Kuszám! A hájastészta borzasztó nagy munka! A töméntelen hajtogatás! És mintha csapkodni is kellene, de lehet, az a rábaközi perec. És szokott sikerülni? Mert nagyon könnyen "nehéz" lesz. Honnan a csudából veszel hájat így ősszel? Barack lekvárt teszel bele? Mert, szerintem, azzal a legfinomabb. A szilvalekváros nyomába sem léphet.
    előzmény:
    Kusza (7176)
    2006-10-27  22:20
  23. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 22:337179.

       nekem is ismeros, majd csak leesik a tantusz...

     

    1>THOMAS MANN ÜDVÖZLÉSE

     

    Mint gyermek, aki már pihenni vágyik
    és el is jutott a nyugalmas ágyig
    még megkérlel, hogy: "Ne menj el, mesélj" -
    (igy nem szökik rá hirtelen az éj)
    s mig kis szive nagyon szorongva dobban,
    tán ő se tudja, mit is kiván jobban,
    a mesét-e, vagy azt, hogy ott legyél:
    igy kérünk: Ülj le közénk és mesélj.
    Mondd el, mit szoktál, bár mi nem feledjük,
    mesélj arról, hogy itt vagy velünk együtt
    s együtt vagyunk veled mindannyian,
    kinek emberhez méltó gondja van.
    Te jól tudod, a költő sose lódit:
    az igazat mondd, ne csak a valódit,
    a fényt, amelytől világlik agyunk,
    hisz egymás nélkül sötétben vagyunk.
    Ahogy Hans Castorp madame Chauchat testén,
    hadd lássunk át magunkon itt ez estén.
    Párnás szavadon át nem üt a zaj -
    mesélj arról, mi a szép, mi a baj,
    emelvén szivünk a gyásztól a vágyig.
    Most temettük el szegény Kosztolányit
    s az emberségen, mint rajta a rák,
    nem egy szörny-állam iszonyata rág
    s mi borzadozva kérdezzük, mi lesz még,
    honnan uszulnak ránk uj ordas eszmék,
    fő-e uj méreg, mely közénk hatol -
    meddig lesz hely, hol fölolvashatol?...
    Arról van szó, ha te szólsz, ne lohadjunk,
    de mi férfiak férfiak maradjunk
    és nők a nők - szabadok, kedvesek
    - s mind ember, mert az egyre kevesebb...
    Foglalj helyet. Kezdd el a mesét szépen.
    Mi hallgatunk és lesz, aki csak éppen
    néz téged, mert örül, hogy lát ma itt
    fehérek közt egy európait. 

     

    mindenesetre a vers illik az estenkhez.

    előzmény:
    klára13 (7170)
    2006-10-27  22:10
  24. 2006. október 27. 22:317178.
        Mondod, nem álmodsz. Éppen ma olvastam róla, mindenki álmodik, minden éjjel. De csupán a közvetlen ébredés előtti álomra emlékszünk. És nagyon könnyen elenyész az álom. Amikor fontosnak tartom, ébredésem környékén, szinte félálomban, memorizálom álmomat. Felidézem képeit. Most is emlékszem jó néhányra. Nagyon szeretek álmodni. "Az álom ablak", írta Petőfi a Jövendölés című versében. Valóban az. Tudatalattinkba láltunk be általa, a jövőbe ritkán, amiről a költő beszél, és önismerethez segít, és szembesít a problémákkal, melyekkel küszködünk, figylemezetet, meg kell oldanunk őket. Az álomfejtés lényege rájönni, hogy mit mond. Az álomban szereplő szimbólumok hasonló tartalmúak a legtöbb embernél, ezt már kikutatták. Ha álmodban megmászol egy hegyet, akkor gondod megoldását nagyon közelinek tekintheted.
       Na, tessék! Kiselőadás! Ilyenkor inkább magamnak mondom ám, hogy összegezzem saját számomra a témával kapcsolatos ismereteimet, gondolataimat.
           
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7156)
    2006-10-27  21:12
  25. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 22:257177.
       imadom a szinek-formak harmoniajat, ezert vonzodom a kepekhez. valami eszembe jut, berakom a google IMAGE katelogiajaba, es vegigbongeszem, amig talalok valami nekem-valot. lementem. egyszeru mint......benit csip-csippel eltettem orokre,..... google nelkul. szerencsem van, neha kereses nelkul az olembe pottyan az anyag.
    előzmény:
    klára13 (7160)
    2006-10-27  21:38
  26. 2006. október 27. 22:207176.
    Azt találltam ki, hogy gulyáslevest főzök, és hályastésztát sütök. Meg még sütök egy kis fasirtot. Azt mondta a fiam, még nem tudja, hogy melyik nap jönnek, ahogy a munkája engedi. A pörköltet a gulyásnak előre elkészíthetem, akár mikor folytathatom. Az unokák itt maradnak az őszi szünetre, már alig várom őket.
    előzmény:
    klára13 (7172)
    2006-10-27  22:11
  27. 2006. október 27. 22:187175.
        Tudsz-e róla, hogy van katicabogarunk? Eszter a neve, de Katicát válaszott, mert szereti a katicabogarakat. Most a Karib tengeri szigetek körül luxushajón szolgál, recepciós. A világ egyik legédesebb, legokosabb, legfigyelmesebb kislánya, mindösze 23 éves. Mindig, mindenkihez volt egy-egy jó szava. Ráadásul nagyon szép is, láttam fényképét. Néha emailen beszámol életéről, ilyenkor elmesélem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7167)
    2006-10-27  22:01
  28. 2006. október 27. 22:137174.
    Hiladot kérdezd!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7167)
    2006-10-27  22:01
  29. 2006. október 27. 22:127173.
    Nagyon édes!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7169)
    2006-10-27  22:09
  30. 2006. október 27. 22:117172.
    Vajon mit főzöl?
    előzmény:
    Kusza (7168)
    2006-10-27  22:06
  31. 2006. október 27. 22:107171.
    Hogy tetszik az iwiw? Először nagyon megörültem, hogy sikerült bejutnom, aztán rájöttem, hogy én már elég idős vagyok hozzá. Az ilyen korúak kevesen foglalkoznak nálunk ilyenekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7167)
    2006-10-27  22:01
  32. 2006. október 27. 22:107170.
    Kertem bal oldala - ha szemközt állok vele - tele van gyöngyvirággal. Már irtani kellene, őt is meg a bambuszt is, de nincs hozzá szívem. Pedig elnyomják a talajtakaró örökzöldeket.
        Katának is kedvenc virága, májusban számára fényképeztem eszeveszetten egy csokorral. Küldök belőle Neked. És képzeld el, van gyönygyvirágkölnim! Nagyon olcsó volt, afféle pacsulinak tekinhető, de imádom. Emberek közé nem megyek vele, de itthon néha magamra teszem, és különös benne, nem lehet hozzászokni, újra és újra elkábít az illat. ... Lám, lám, ilyen kisded szórakozásaim vannak ... ilyenkor szoktam kérdezni József Attilával, "mi jöhet még?" Ugye, Te vagy szakértője a költőnek, a Thomas Mann üdvözléséből van? Igen? Néha kissé babitsosnak találom, ezért vacillálok.  
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7164)
    2006-10-27  21:54
  33. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 22:097169.

       nem illik a temahoz, de a sivatagrol eszembe jutott egy abszolut vicc. ket porszemecske repul a sivatag felett:  

           - leszaljunk? , kerdezi az egyik a masikat.

           - ebben a tomegben?, valaszolt a masik.             

    előzmény:
    klára13 (7159)
    2006-10-27  21:30
  34. 2006. október 27. 22:067168.
    Köszönöm, már most sokkal jobb mint reggel volt. Sikerült kitalállni, hogy mit fözzek, mikor jönnek a gyerekek. Álltalában elég sikeres volt a napom. Most még ráadásnak, hazajött a fiam Pesten dolgozó barátja. Így Ő elment itthonról, és én itt ülhetek.
    előzmény:
    klára13 (7166)
    2006-10-27  22:00
  35. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 22:017167.
       hilad-ot elteszem orokre, es lehet ez lesz a bemutatkozom az iwiwen?! megengeded? nagyon gyonyoru, es nagyon-nagyon igaz...valami ropul hozzad, a masik kedvencem, rola is van tobb mint egy tucat kepem!
    előzmény:
    klára13 (7158)
    2006-10-27  21:28
  36. 2006. október 27. 22:007166.
    Szia, Kuszamusza! Jobb kedved van?
    előzmény:
    Kusza (7163)
    2006-10-27  21:52
  37. 2006. október 27. 21:587165.

    Hát ez az! Ilyen hagymákat vagy gumókat - eszembe jutott a szakszerű meghatározás, ma olvastam a Google-n - hagymagumókat! kaptam Katától.  Meg kell várnom a levessel a februárt! Nincs mese!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7161)
    2006-10-27  21:43
  38. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 21:547164.
       persze, hogy ismerem, es nagyon szeretem is, kuld, toled minsent szivesen veszek , en meg kedvenc viragomat kuldom, van belole legalabb 20 felvetel.
    előzmény:
    klára13 (7157)
    2006-10-27  21:26
  39. 2006. október 27. 21:527163.
    Még ilyen szelid madarat nem láttam, és Benikéd milyen boldog!
    előzmény:
    klára13 (7162)
    2006-10-27  21:44
  40. 2006. október 27. 21:447162.
    Már azt hittem, elmentél. Szólj, ha aludni térsz, akkor én is becsukom magamnak a rémségek kicsi boltját. Benikém álmát őrzöm, szülei szeretnek moziba járni. Sosem ébred fel, nagyon jó alvó. Helyesebben: még sohasem ébredt fel.
       E kép már ismerős a topicon. Számodra talán új. Harmadik éve él velünk a kis veréb, Csipcsip, őt eteti Beni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7156)
    2006-10-27  21:12
  41. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 21:437161.
       talaltam a tarka safranyrol kepeket, de adatokat nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2006. október 27. 21:387160.
      Mi is boldogok vagyunk, hogy közöttünk vagy, Webikém, én különösen, hiszen földimmel találkozni és kapcsolataban maradni, különleges szerencse.
      Ezek a fránya vesszők! Némelykor hiába tűnődöm, mondatrészeket választanának el, vagy két mondatot. Kellenek-e vagy sem. Mint most is.
      Tegnapelőtt vettem egy új helyesírási szabály könyvet. Isteni csemegék vannak benne. Majd alkalomadtán idehozok egy-egy szép példát. Nálunk Csínomjank a nyelvész. Sajnos, mostanában ritkán jön. Pedig nagyon kellemes, szellemes és fontos tagja társaságunknak. Hiszen tudod! Ő hozott ide Téged!
        Mondd, honnét veszed azokat a gyönyörűszép képeket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7156)
    2006-10-27  21:12
  43. 2006. október 27. 21:307159.

    Hilad második ajándéka:

         Két barát ment a sivatagban. Kirándulásuk alkalmával összevesztek, és az egyik barát képen törölte a másikat, aki megsértődött, és anélkül, hogy szólt volna bármit is, beleírta a homokba:    "Ma legjobb barátom lekevert egyet!"
         Mentek tovább, oázishoz értek, elhatározták, megfürödnek. Az a barát, aki a pofont kapta, fuldoklani kezdett, és a másik kimentette. Magához térve kőbe véste: "Ma legjobb barátom megmentette életemet!"
        Az a barát, aki lekevert egyet, majd megmentette társát, megkérdezte:
       – Mikor megütöttelek, homokba írtad. Most meg kőbe vésted. Miért?
       A másik azt válaszolta:
       – Amikor valaki megbánt, azt csak homokba szabad írnunk, hogy a megbocsátás szele eltörölje a szavakat. De ha valaki jót tesz velünk, véssük kőbe, hogy senki se törölhesse el.
    Tanuld meg sérelmeidet homokba írni, jó szerencsédet pedig kőbe vésni!

    előzmény:
    klára13 (7158)
    2006-10-27  21:28
  44. 2006. október 27. 21:287158.

    Most Hilad ajándékait adom át, másik topicról kaptuk tőle. Köszönjük!

         "Azt mondják, különleges emberrel találkozni, akit tisztelsz, egy pillanat műve. Megszeretni egy nap elég, de az illető elfelejtéséhez már lehet, hogy kevés az élet."

    Gyönyörű és igaz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7156)
    2006-10-27  21:12
  45. 2006. október 27. 21:267157.
      Te is elbűvöltél engem, hogy szonettet küldtél! És milyen gyönyörűt! Köszönöm! Ma már nagyon ritka gyöngyszem. Ismered Shakespeare szonettjeit? Biztos! De betelni velük, lehetetlen! Ha kéred, a (szerintem) legszebbet, ideírom, megvan naplómban.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7156)
    2006-10-27  21:12
  46. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 21:127156.
      elmentek a vendegek, varatlanok, de nagyon kedvesek voltak. igyekeztem, hogy ideerjek az alvas elotti rovid kikapcsolodo-alomra toltesre (azota se almodok, miota koztetek vagyok, de boldog vagyok). erre mit talaltam? a kedvenc csokonai versemet! koszi klara 
    előzmény:
    klára13 (7155)
    2006-10-27  20:59
  47. 2006. október 27. 20:597155.

    Csokonai Vitéz Mihály


    A reményhez

    Földiekkel játszó
    Égi tűnemény,
    Istenségnek látszó
    Csalfa, vak REMÉNY!
    Kit teremt magának
    A bóldogtalan,
    S mint védangyalának,
    Bókol úntalan. --
    Síma száddal mit kecsegtetsz?
    Mért nevetsz felém?
    Kétes kedvet mért csepegtetsz
    Még most is belém?
    Csak maradj magadnak!
    Biztatóm valál;
    Hittem szép szavadnak:
    Mégis megcsalál.

    Kertem nárcisokkal
    Végig ültetéd;
    Csörgő patakokkal
    Fáim éltetéd;
    Rám ezer virággal
    Szórtad a tavaszt,
    S égi boldogsággal
    Fűszerezted azt.
    Gondolatim minden reggel,
    Mint a fürge méh,
    Repkedtek a friss meleggel
    Rózsáim felé.
    Egy híjját esmértem
    Örömimnek még:
    LILLA szívét kértem;
    S megadá az ég.

    Jaj, de friss rózsáim
    Elhervadtanak;
    Forrásim, zöld fáim
    Kiszáradtanak;
    Tavaszom, vígságom
    Téli búra vált;
    Régi jó világom
    Méltatlanra szállt.
    Ó! csak LILLÁT hagytad volna
    Csak magát nekem:
    Most panaszra nem hajolna
    Gyászos énekem.
    Karja közt a búkat
    Elfelejteném,
    S a gyöngykoszorúkat
    Nem irígyleném.

    Hagyj el, ó, Reménység!
    Hagyj el engemet;
    Mert ez a keménység
    Úgyis eltemet.
    Érzem: e kétségbe
    Volt erőm elhágy,
    Fáradt lelkem égbe,
    Testem földbe vágy.
    Nékem már a rét hímetlen,
    A mező kisűlt,
    A zengő liget kietlen,
    A nap éjre dűlt. --
    Bájoló lágy trillák!
    Tarka képzetek!
    Kedv! Remények! Lillák! --
    Isten véletek!
    (1803)

    előzmény:
    klára13 (7154)
    2006-10-27  20:52
  48. 2006. október 27. 20:527154.

    Katám! Múltkor idéztél egy verset. Nekem szintén nagyon emlékezetes. És aktuális a napokban. Idehozom.

    előzmény:
    MPiggy (7152)
    2006-10-27  18:58
  49. 2006. október 27. 20:507153.

     

              Elment  Gregor József. Legyen számára könnyű a föld.

     

     

    előzmény:
    MPiggy (7152)
    2006-10-27  18:58
  50. 2006. október 27. 18:587152.

    Olyan nincs...kenyeret azt MINDENKI fogyaszthat! Ne add a fejed olyan fogyokurakra amiknel egy -egy etelfajta TILTVA vagyon!

    Ha azt mondod  limitalt mennyisegben / KET SZELET ?!!/ es csak teljesorlesu, egeszseegs fajtat- az mas. Az rendben.

    A TILTO es megszorito es lehetetlen dietakat nem lehet betartani. Es nem is geszsegesek.

     

     Nahat.

    előzmény:
    klára13 (7151)
    2006-10-27  18:14
  51. 2006. október 27. 18:147151.

       Ó, Katám! Nem ehetek kenyeret! Tiltva vagyon. De a tégla, az jó ötlet. Talán az nem hízlal. Különösen, ha alufóliában párolódott zsír nélkül.
       A hozzáértők úgy írták, egy liter leveshez 1 bibe kell! Úgy belelkesedtem, vettem ma tanyasi csirkét, mert  a növesztettekből lehetetlen levest készíteni, de aztán későre kerültem haza, fáradtan, és bedugtam a mélyhűtőbe. Megvárom talán a krókusznyílást, hogy sáfrányra szert tegyek. Most elköszönök. Nagyon elfáradtam - mint Hildácska, aki e szavakkal eltűnt. Bárcsak előkerülne! Nagyon szeretnétek Ti is.

           Jó további napot, Kata! Jó estét, szép éjszakát mindenkinek! Webikém, Neked füldugóra lenne szükséged. Segítene talán. Jó éjt!   

    előzmény:
    MPiggy (7147)
    2006-10-27  16:04
  52. 2006. október 27. 18:047150.
    Csudajó, hogy megőriztél bennünket emlékezetedben! Mindig várunk! Most írhatok többesszámot, mert mindnyájan várunk! Bizony!  Sikert kívánok fáradságos munkádban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_941045 (7146)
    2006-10-27  15:35
  53. 2006. október 27. 18:027149.
        Kuszám, az aggódásról majd írok, mert egyik legkárosabb magatartásforma, és minden erőnkkel azon kell lennünk, hogy legyőzzük. Ami persze nehéz. Majd megírom okos emberek tanácsait, véleményét, de most nagyon elfáradtam, majd holnap, talán.
    előzmény:
    Kusza (7145)
    2006-10-27  13:26
  54. 2006. október 27. 17:587148.
      Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7143)
    2006-10-27  13:10
  55. 2006. október 27. 16:047147.

     Csakugyan...krokusz, nem hibiszkusz. En kaptam egyszer nagyon finom fajtat, ha emlekszel egy hosszu es unalmas mesemre baratnom kislanyarol aki Isztambulban a "kalifa" milliomos-szonyeggyujto vendege volt masfel napra. o hozott nekem egy kis uveggel. De a Nagycsarnokban is lehet kapni a sok egyeb csoda mellett, otthon!   Tenyleg a huslevesbe szoktam rakni- neha rizsetelbe / ha nagyon "igazira", nagyon "pilafosra" probalom varazsolni...webi meg csinomjanka el tudna meselni ok hogy keszitik/ Azt tudom, par kanal forro huslevesben elore fol kell oldani, ugy belerakni, mileott kesz. De ha sokat hasznalsz akkor olyan "medicina" ize lesz.

    Napokban gondoltam rad amikor meleg szendvicset csinaltam, en nagy szendvicsbarat vagyok, mint minden igaz magyar...

    Ismered azt az egyszeru trukkot, hogy forro serpenyoben "megsutod" megbuvolod a ket szelet koze gyomoszolt finomsagokat?  Az olaszok hires "panini"-je, amit midnen jobb helyen-nyilvan Pesten is! meregdraga  grillezo masinakkal krealnak neked jo penzert. Ugyanezt megcsinalhatod sajat otthonodban, nem kell hozza masina, komplett konyha...csak egy fozolap es egy serpenyo. meg egy nehezekfele amit raraksz a felso kenyerszeletre, ez osszenyomja a ket darab kenyeret, mintha presben lenne. Azaz a grillezo csodamasina ket femlapja kozt.... A serpenyobe par csepp olajat teszel, attol meg finomabb a pirult kenyer- amikor az also fele mar jo / max 2 perc/ akkor ugyesen megforditod es visszarakod a nehezeket a most mar megpriult felso kenyerszeletre...igy a masik kenyerszelet is ropogos, izes lesz. Ezenkozben a ket kenyer kozti finomsagok "osszepreselodnek" es osszeolvadnak- mert sajt az kell, az ragaszt...

    A TV-ben lattam, a spine' egy egyszeru mezei teglat /tisztabb fajtat/ elegansan alufoliaba csomagolt, azt hasznalta nyomopresnek. De rarakhatsz egy kistanyert es arra mondjuk egy keznel levo konzervet, vagy mas sulyos targyat a gyujtemenyedbol...

    Legfinomabb es legolaszosabb ha az also kenyerre egy szelet sajtot teszel, arra egy sor paradicsomkarikat, arra megint sajtot- ha van par bazsalikomleveled akkor racsipkedsz egy kicsit belole...Aztan johet salatalevel es ugy a felso szelet kenyer. Az olaszok nem is raknak ra salatat... Ugyanez persze gepsonkaval is nagyon jo / sajt-sonka-salata, paradicsom nelkul/ Massal meg nem probaltam...

    Fogadjunk Zsofi is szeretne!

    Na ebbe jol belebonyolodtam...De legalabb kiprobalnad kedves asszonytars!

    Allitolag egy kalap munka var ram...jobb lesz belefogni safranyos tengelicezes helyett...

    Az EN hibiszkuszomon EGYEBKENT ma reggel harom malomkereknyi virag volt! Egesz nyaron csak keszulodott, flancolt odakint, miota behoztam tele van bimboval. Ki erti ezt?? Az oleanderen is van egy-ket kisebb virag, csak ugy mutatoba...pedig az kint is szepen viragzott, ez olyan lepcsohazi gondolkodas csak reszerol, utolagos.

    előzmény:
    klára13 (7137)
    2006-10-27  12:18
  56. Torolt_felhasznalo_941045
    Torolt_felhasznalo_941045
    2006. október 27. 15:357146.

    Nagy hajszaban vagyok napok ota, nem tudtam jonni, pedig nagyon hianyzik mindenki, es foleg a topic atmoszferaja... ahova megpihenni jovok...

    Csak annyit meselek, hogy a hetveget prananadi kepzesen toltottem, es nagyon jol tettem.

    Egyik baratnom is velem volt, aki hetfon indult Pestre a tudorakos ferjevel, a terv szerint szerdan beutaltak es csutortok/pentek analizisek, majd jovo hetfon mutet. Erre fel tegnap reggel arra ebredtem, hogy Agirol almodtam. Delutan felhivtam es megtudtam, hogy a mutetet tegnap vegeztek el megis.

    Azt gondolom, hogy szegeny Agi ejjel aggodott es en "vettem" a rezgeseit... maskor is volt mar hasonlo.

    Pl. amikor aposom Amerikaban sulyos balesetet szenvedett...

    Nem tudtam visszaolvasni, de remelem mindenki jol van.

             

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2006. október 27. 13:267145.

    Klára, hogy Te milyen aranyos vagy, hogy ilyen hosszú levelet írsz, így próbálsz meg lelket önteni belém. Igazad van,hogy a gyermekeimbe nagy örömöm van. Nagyon jó gyerekekkel áldott meg  az Isten. Igaz nagyon sokat aggódom értük. A nagyfiamért azért, mert már egy jópár éve elkezdték a ház építését. Az anyagiak miatt, nem tudják még mindig befejezni. A lányom, tudod, milyen távol van, vele is nagyon sokat foglalkozom, gondolatban. A kisebbiknek is hiába van meg a tanári diplomája, nem tud elhelyezkedni, tanári állásba. Még jó, hogy elvégezte az edzőit, mert most mit csinálna. Néha össze szidom magam, hogy miért elégedetlenkedek. Ami a legfontosabb az egészség, az megvan, a többi gond, majdcsak megoldódik.

    előzmény:
    klára13 (7134)
    2006-10-27  11:56
  58. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 13:177144.
       varatlan vendegek toppantak be, es meg az ebedido is kozeledik. huha, erre nem szamitottam! rohanok. keszultsegi allapot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 13:107143.

       klaranak (szerintem nem kell odairni a forrast, ugyanaz-mar talan unalmas is vagyok)

     

                ÉNEK MAGAMHOZ

     

                        Szeretni kell a csalfa köd-eget,
                        Szeretni kell száz csillag enyhe képét,
                        Fölnézvén a szív könnyebben feled
                        És föltalálja tán az örök békét.

                        Csókolni kell az élet-mart sebet,
                        Csudálni kell a lányszem tiszta kékét,
                        Dalolni kell a bánatok felett
                        S nem kérdni, hogy vén Földünk meddig ég még.

                        Tisztelni kell az öregek kezét,
                        Símogatni az ifjúság fejét
                        És bátor hittel élni, ölni, csalni.

                        Halotti torban folyjon drága bor,
                        Nem szabad sírni soha, semmikor
                        S ha halni kell, hát vígan menjünk halni.

     

     

    előzmény:
    klára13 (7136)
    2006-10-27  12:07
  60. 2006. október 27. 13:057142.
    Köszönöm a verset, nagyon kedves Tőled, nagyon rámfér egy, két vigasztaló szó. Örülök a lányod gyógyulásának, jó, hogy ott vagy a közelébe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7138)
    2006-10-27  12:39
  61. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 13:017141.

       hat, ezek a zsufolt hetvegek fel-feltoltenek, de nem a tanulashoz , vigyazz magadra, legyel jo kislany, de meg kell igerned, hogy jovo heten tanulni is fogsz! mama webi 

                                           

                                 

    előzmény:
    hangyalány (7139)
    2006-10-27  12:48
  62. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 12:517140.

       kulonos modon a cstazaj delelott lecsokken, szerintem potoljak az ejszakai nem alvast. napnyugta utan meg kezd erosodni 

       jazmin hala istennek jol van, mar nem kell gyogyszert szednie, de meg mindig ritkan mozdul ki itthonrol, ami nem jellemzo ra. dudi meg nem tud semmit valirol, de hogy utannajar- e, vagy nem, azt nem tudom, mert a masodik levelemre meg varom a valaszt.

       en amikor eloszor hallottam a "zaghrouta"-t, leallt a szivem egy pillanatra, de mar hozzaszoktam, es mar azt is megertem, hogy ez olyan oromvijjongas. 

    előzmény:
    klára13 (7136)
    2006-10-27  12:07
  63. 2006. október 27. 12:487139.

    Sziasztok!

    Ma csak be-és elköszönni jöttem. Szép hétvégét kívánok mindenkinek, tartalommal, szeretettel spékelve.

    Ma délután meglátogatom a barátnőmet, ahol két "angyali-kisördög" társaságát is élvezem, majd előkészítem a holnapi vacsorát, holnap van 2 masszázsom korán reggel, majd biofogászatban alkalmazott fémkivezetés, méregtelenítés témájú tanfolyamra megyek, este mozi, vasárnap pedig a Kedvessel lógunk. Lehet, hogy fürdőzünk egyet.

    Ma reggelre másodszor álmodtam azt, hogy vizsgázom, és kissé nyomasztott, hogy nem készültem föl rendesen, több mint a fele anyagrészt el sem olvastam. Ami napközben időnként átvillan az agyamon, az előjön álmomban is. Végülis van még másfél hetem, úgy terveztem, hogy 1-én és a november első hétvégéjén tanulok ezerrel, és esténként is egy keveset.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 12:397138.

       a maganynak is meg van a maga pozitiv oldala, na meg a korunknak is. maga az, ahogy a dolgokat szemleljuk, eleg. milyen butak is voltunk regebben, emlekszel?

       neked kuldom ezt a szep jozsef attila verset, bar nem teljesen illik ide, de en szeretem.

     

     

                          VÁRLAK

     

                              Egyre várlak. Harmatos a gyep,
                             Nagy fák is várnak büszke terebéllyel.
                             Rideg vagyok és reszketeg is néha,
                             Egyedül olyan borzongós az éjjel.
                             Ha jönnél, elsimulna köröttünk a rét
                             És csend volna. Nagy csend.
                             De hallanánk titkos éjjeli zenét,
                             A szívünk muzsikálna ajkainkon
                             És beolvadnánk lassan, pirosan,
                             Illatos oltáron égve
                             A végtelenségbe.

     

     

     

    előzmény:
    Kusza (7133)
    2006-10-27  09:02
  65. 2006. október 27. 12:187137.
    Krókuszszerű virág, úgy emlékeztem. Megnéztem közben a keresővel, és nagyon érdekeset olvastam róla. 180 000 virág bibéjéből lesz 1 kg szárított sáfrány. Drágább, mint az arany.
        Spanylországból hazafelé, a reptéren, gyönyörű kis üvegben árultak, hoztam Évámnak 1! grammot! Terjedelemre persze nem annyira csekély. Most elszomrodtam, miért is nem hoztam magamank is? Ó, persze, mert mindenem még nekem sem lehet!!!!!  És mert Sasa és Hangyalány és Te főzöl aranyló húsleveseket, nem pedig én!!!!!!
    előzmény:
    MPiggy (7129)
    2006-10-26  21:25
  66. 2006. október 27. 12:077136.

      Sose bánkódj az elütések fölött! Rémes az ilyen csatazaj, amelyről beszélsz.  Mindettől függetlenül, ünnepelni jó. Fiad esküvője is köszöb előtt van, úgy említetted. Elkészültetek mindennel, ahogy terveztétek?
      Jázmin meggyógyult?
      Soproni barátnőd tud-e valamit Valiról?
      Azt a rémes nyelvpörgetős hangot hallottam a tévében. Asszonyok szokták csupán, vagy férfiak is? Tőlem annyira idegen, hogy föláll tőle hátamon a szőr. Irdatlan hang. Vagy csak nekem tűnik így? 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7132)
    2006-10-27  00:02
  67. 2006. október 27. 12:007135.
    Kissé elragadott a bánkódás rossz kedved fölött, Kusza, Drágám! Mihelyt elküldtem, azonnal érezem, nem hangsúlyoztam eléggé, hogy tudom, milyen szép életet alakítottál ki magadnak, és hogy a keserűség csupán múló pillanat. Közben megnéztem: a nyers hús azt jelenti, hogy szerető emberek segítenek. S ahogy tudom, vannak körülötted szerető emberek, elég sokan.
    előzmény:
    klára13 (7134)
    2006-10-27  11:56
  68. 2006. október 27. 11:567134.

       Ó, Drágám! Nagyon rossz az ilyen reggel. Felkavarta lelkedet a sok emlékezés, melybe belevittük egymást. Azt gondolom, Kuszácska, amikor megtörtént dolgok miatt ismét szenvedünk, azért van, hogy megszabaduljunk a bánattól, amely még bennünk munkálkodott. Mert napvilágra kell kerülnie, hogy eltűnhessen, elpárologhasson vagy elgurulhasson - tegyen bármit, csak iszkoljon el!
       Már előző álmod ezt készítette elő, amikor kifosztott voltál - saját értelmezés szerint az üres szekrény a lelkedben levő űrt jelképezte, amely támadt férjed halálával és szeretett lányod másik országba való távozásával, rövid boldogságba. Neked két nagy fájó "távozás" jutott ki, és biztos vagyok benne, kissé igazságtalannak tartod az életet. Mint ahogy az is. Közük sincsenek az eseményeknek az igazsághoz.
       Ha körülnézünk magunk körül, nagyon sokan vagyunk, akikkel - úgymond - elbánt az élet. Ha tehette. Mert Veled például nem tudott elbánni. Szép, gondoskodó, eseménydús - na, nem annyira dús, de azért eléggé! - életet szervezel magadnak. Megtalálod a jelen örömét a hegyen celebrált szentmisével, lányod és fiad látogatásával, azzal, hogy szép fényképeket készítesz, és amit ismerek otthonodból: gyönyörűszép ablakot kreálsz magatoknak, amelyen öröm kinézni főzés közben, ráadásul a táj is gyönyörű.
      A veszteségek csak akkkor veszteségek, ha akként kezeljük őket. Pedig mindösze az életből fakadó változásról van szó. Sok minden kell azonban, hogy ezt így érezzük, igazán tudom, mennyi minden kell hozzá. De leginkább az, amit Te megteremtettél magadnak: jó kapcsolatod gyeremekeiddel, ha nincsenek is veled minden pillanatban, néhány program, a szép otthon élvezése. Kusza, édesem, ez a mi gyönyörű öregkorunk! Más, mint fiatalságunk, hiszen már nem vagyunk annyira fürgék, de ha lehántod életérzésedről, amit a társadalom ránk aggatott, akkor átérzed Te is, milyen nagyszerű időszak ez! Éppen olyan szép, mint az ifjúság. Én nagyon élvezem. Neked is lehetőséged van rá! 

     

    előzmény:
    Kusza (7133)
    2006-10-27  09:02
  69. 2006. október 27. 09:027133.

    Nagyon, nagyon rossz hangulatban ébredtem! Olyan rossz álmom volt. A beteg férjemmel, és szintén a beteg vőmmel indúltam el vásárolni. Útközben a vőt elveszítettem szem elől, borzaztó volt az a tudat, hogy beteg, és nem tud magyarul. Amit nem szeretek, hússal álmodni. Tele volt a szatyrom hússal, már olyan sok volt, hogy szakadt szét a szatyor. A Keleti p.udvar környéken járkáltam, amit bontottak le, alig lehetett menni, csak bukdácsoltam a romok között. Ez az álmom, már reggel volt, 6 órakkor már felvoltam, majd visszaaludtam.

    Lehet, hogy a hús vásárlással azért álmodtam, mert telefonált a fiam, hogy jönnek a jövőhéten. Azon gondolkodtam, hogy mit is főzzek, és mennyi húst vegyek.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  70. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 27. 00:027132.
       sotetben, es zajban irva, a ram jellemzo nehany elutes igazan elnezheto!  csok mindenkinek webi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (7131)
    2006-10-26  23:45
  71. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 26. 23:457131.

       nem soproni, de azert gyonyoru, lementettem cyklamen-klara neven. kora reggel ota probalok idejonni, de hat nalunk unnep van, es kb. a fele egyiptom (75 millio:2+?, eleg tekintelyes szamot kapunk) chattel, a tavoli szeretetteivel. ha nem lathatjak egymast szemelyesen a webcamera segit. ennek koszonhetoen az internet annyira lelassult, hogy szerintem mar a webcamera sem tud segiteni. mellette alig tudunk alundi, mert vegre annyira lecsokkent a homero higanyszala, hogy kikapcsolhattuk a klimaberendezest, es kinyithattuk az ablakot. a nyitott ablak az oka mindennek, ugyanis a kulonbem is zajos keleti utcakon most meg ejjel-nappal pattognak a petardak (itt az unnepnekez egy termeszetes megnyilvanulasa. a bojt-honap utan, az unnepek alarr pedig rengeteg az eskuvo, innen-onnan lakodalok zaja hallatszik be(zagharit=a nyelv porgetesevel elojovo udvrivalgas sajatsagos hangja. keptelen voltam megtanulni).  

       szoval, ha a nagy zajban meghalljatok a hangomat, akkor kellemes unnepeket! 

    előzmény:
    klára13 (7127)
    2006-10-26  20:53
  72. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2006. október 26. 22:257130.
       a kutya tanmese remek, lementettem, es elkuldtem a barataimnak, akik nem ismerik. gondolom, ha nyilvanosagra hoztad, akkor ez mar nem problema.
    előzmény:
    hangyalány (7085)
    2006-10-26  09:16
  73. 2006. október 26. 21:257129.
     Te tudtad, hogy a safrany az egy hibiszkusz-fele virag porzoja?? Nem csoda, hogy olyan draga kincs...
    előzmény:
    klára13 (7126)
    2006-10-26  20:49
  74. 2006. október 26. 21:187128.

    Szerintem Ne Aggodj, nem fognak  szentkepszamba venni! Annal szkeptikusabb a vilag- de minden bizonnyal boldog mindazert amit megteszel!

    Persze, igy van, magunkon tudunk valtoztatni- es kell is. 

     En is sokszor  probaltam "megjavulni" szegeny anyosom utolso eveiben- akkorra szivem helyen mar egy jegcsap logott es azt mar nem szerettem...Rugdostam magam /csondesen/ tudvan ha szebben, jobban, kedevsebben szolok hozza, nekem is jobb /szebb...kedvesebb.../ Neha sikerult is...Borzaszto konnyu beleszokni egy rossz rutinviselkedesbe de nagyon nehez belole kitorni. Most mar SOKKAL okosabb lennek....

           ....pislogta szomoruan a beka miutan az uthenger atment rajta...

    Na ideje hazaballagnom, var a hideg kutya...maganyos konyha. Vagy forditva?!

    Ma este Serpenyos Burgonyat fogok alkotni.

    előzmény:
    klára13 (7124)
    2006-10-26  20:30
  75. 2006. október 26. 20:537127.

      

    Webi, e virágot Neked hoztam haza. Most nyújtom át, mert fel nem tűntél, pihenj sokat, tudom, nagyon fárasztók ezek a napok. A lecsengés időszaka. Jó éjt!

    előzmény:
    klára13 (7126)
    2006-10-26  20:49
  76. 2006. október 26. 20:497126.

    Persze, tévedhetek... a tévedés lehetősége mindig, mindenben ott van.
       Elköszönök. Remélem, Galathien, Eniflóra visszatalál hozzánk, és talán Csinomjankó is fel-feltűnik egy-egy ragyogó képével előbb-utóbb. Kár, hogy Andrea elveszett, már meg tudnám mondani neki, mit jelent fia álma, amikor  takaróján skorpió árnyékát látta mászni.

                      Jó éjszakát! Álmodjunk szépeket!

    előzmény:
    klára13 (7125)
    2006-10-26  20:32
  77. 2006. október 26. 20:327125.
    Még hozzáteszem: a másikon egészen biztosan nem lehet változtatni! Aki azt hiszi, annak elmentek otthonról!
    előzmény:
    MPiggy (7122)
    2006-10-26  18:52
  78. 2006. október 26. 20:307124.
    Valahol azt olvastam, nem baj, ha nem tudunk változni, mert, alighanem nem lehet, és elég, ha viselkedésünkön változtatunk tudatosan. Azt lehet. Magamon tapasztaltam. Nem is annyira rég még több mindenért dohogtam magamban, persze nem szóltam, mert veszekedni, szekálódni utálok. Aztán mindig rendre utasítottam magamat, hogy nem kell! Ha nem tették meg, tedd meg te! És ma már így van. Adok vizet a nem enyém kutyának, összeszedem a fűről, amit ott hagyott a nem enyém kutyám. Behozom, ha kint felejtik a nem enyém nyulamat. Összeseprem a nem enyém folyosót, és így tovább. Sokkal jobb így nekem. És nyilvánvalóan, fiaméknak is, mert ha nem szól valaki, akkor is érezhető a véleménye. És nem leszek mérges szinte semmiért, nem úgy korábban! Miért van ez itt vagy ott, persze nem szóltam, de szerintem rám volt írva. Aztán mindig mondtam magamnak, ugyan, miért dühöngenél? Na, jól nézek ki, ha mindebből azt vonjátok le következtetésként, hogy már-már szentkép vagyok, fel kéne ... tenni a falra!
    előzmény:
    MPiggy (7122)
    2006-10-26  18:52
  79. 2006. október 26. 19:107123.

    Milyen rendes votlal amiert szo nelkul elfogadtad a vendegloi megoldast! Nem jo dolog hideg konyhaba hazaerni!! Nehany eve, meg anyosom is elt, par napra elutaztunk, nagylanyom es ferje vigyaztak a nagyira, foztek neki. / jajistenem nem volt konnyu!!/ De vejemert rajongott, mindent elnezett  neki- sot, boldogan  parirozta amint kihuztam a labam a konyhabol... / a ferfiak sokkal konnyebb helyzetben voltak nala... / Vasarnap, keso este jottunk haza, faradtan, atfazva- es a draga gyerek pulykasulttel vart minket! Teljesen meghatodtam...! Azt mondta "gyakorolni" akart rajtunk, mert nehany het mulva fiatal baratainak szandekozott "igazi amerikai Halaadast" rendezni, amikoris ugye a pulyka elmaradhatatlan... Mi meg orultunk neki.

    "Erdekes" azota kicsit megcsappant a lelkesedes, kulonosen miota ifju apa, nem rajong ANNYIRA  a konyhai teendokert!Ha foz, akkor teljesseggel egyeni es eklektikus mod varial, mindent belarak a fazekba...ujit. Tegnap csilibabot keszitett, Agnes kicsit huzta az orrat, mert volt abban minden...makaronival bezaroan...Az osszhatas nem rossz...csak megis...

      Azota mar rajottem, az ejszakai alom fazos aspektusat foltehetoen  haloingem  hossza es a takaro kozotti kedvezotlen  arany okozhatta...!

      

    előzmény:
    Kusza (7121)
    2006-10-26  17:42
  80. 2006. október 26. 18:527122.

    Nagyon sok minden van amin nem tudunk valtoztatni. Azt olvastam egyszer,25 eves kor utan mar szinte lehetetlen gyerekkori szokasokat megvaltoztatni. Kulonosen  a masik felben nem.

    Mindamellett az en tapasztalatom ezugyben inkabb pozitiv. Finomitani, javitani mindenkeppen lehet. A tobbit meg? elfogadjuk, elviseljuk, megszokjuk...

    Persze a ket fel nagyon sokban kezd hasonlitani egymasra  az evek mulasaval- gondolkodasban, velemenyalkotasban-anelkul, hogy tudatos lenne.

    Azt is hallottam, hogy a ferfiak konzervativabbakka valnak , a nok pedig egyre "liberalisabbak" a vilag megiteleseben...Persze mint minden altalanositas, ez is feligazsag. de melyik fele?? 

    előzmény:
    hangyalány (7112)
    2006-10-26  16:28
  81. 2006. október 26. 17:427121.
    Kata tetszett az álmod, olyan jót nevettem rajtad, magam elé képzeltelek a hátúl nyitott száriban. Olvastam,hogy a húslevesről beszéltetek. Pont vasárnap délben ért be a vonat, mikor jöttem vissza a lányomtól. A fiam várt a Keletibe, alig vártam, hogy hazaérjek, már hozzájuk, hogy egyem a jó húslevest. Álltalában a fiam szokott vasárnap főzni. A menyem előttevaló este érkezett Horvátországból, fáradt volt. A fiam engem várt, másfél órás késéssel érkezett a vonat, így nem volt aki főzzön. Így étterembe mentünk ebédelni. De életemben olyan rossz húslevest nem ettem mint amilyen ott volt, és még képesek voltak újházi húslevesnek nevezni. Valami mirelit lehetet, a zöldségen lehetett észrevenni, mert olyan fonyadtak voltak. Persze nem akartam ünneprontó lenni, megettem szó nélkül.
    előzmény:
    MPiggy (7110)
    2006-10-26  16:07
  82. 2006. október 26. 17:217120.
      Tényleg. Tudod, nekem szinte elképzelhetetlen a sokaság, bár azért találkoztam vele Rómában néha. Ahogy az autók tülekednek minden szabályt félretéve! Mert többnyire augusztusban voltam nővéreméknél, amikor a tévé mutatta, és ők nagyokat derültek rajta, hogy üresek Róma utcái. Magyarázták nekem, megáll egy hónapra az élet, az üzletek is szinte kivétel nélkül zárva vannak, nem nagyon hittem el. Persze mindegy volt, mi negyvenöt kilométerre voltunk Rómától. 
       István nagy idegenvezető volt. Többször láttam a nevezességeket, de többnyire autóból, nem lehetett kiszállni. Azért néhol, persze, igen. István nagy sóhajjal nézte a város fölötti sétahelikoptert. "Az, igen", mondta elismerően. Nahát, gondoltam, nagy szerencsém, hogy nem szuperszónikus repülőgépe van, mert arról csodálhatnám a világ fővárosát!
      Majd meséld el, mit olvastál Horthyról. István nagy tisztelője.  
    előzmény:
    Kusza (7119)
    2006-10-26  17:02
  83. 2006. október 26. 17:027119.
    Sajnos, csak nagyon rövid időt töltöttünk Rómában. Tudod már írtam, hogy nagy bánatomra, még a Szent Péter Bazilikába sem jutottunk be. Megpróbálok megszerezni valami olyan könyvet, ami a Horthy családról szól. Habár jobb lett volna a kirándulás előtt. De még most is jó lesz.
    előzmény:
    klára13 (7111)
    2006-10-26  16:24
  84. 2006. október 26. 16:487118.
      Magam is visítottam a nevetéstől, amikor írtam! Aztán apósom megengedte, hogy hajtsam a szekér elé fogott lovakat. Nagyon nagy élmény volt!
    előzmény:
    Schanti (7113)
    2006-10-26  16:29
  85. 2006. október 26. 16:467117.
      Igen, Kata, nehéz dolga van annak, akinek nagyon sokat kell behoznia. De némelyeknek sikerül. Férjem nagyon értelemes és igényes ember volt. Talán csak nagyon túlzott segítőkészsége árulkodott arról, milyen nagyon mélyről jött. Nagyon hálás vagyok neki a vele töltött negyven évért, most már azért is, hogy létesített magának egy másik családot, mert nagyon jó már nélküle! De lelkem azért mégsem egészen tiszta, gondolom, mert kissé kárörvendően állapítom meg, az "újak" nyomába sem léphetének fiainknak. A "vadunokákról" - ílyen hülyén  nevezi a másik családba érkezetteket - nem is beszélve.
    előzmény:
    hangyalány (7112)
    2006-10-26  16:28
  86. 2006. október 26. 16:307116.

    Érdekes ,ugye , Miket produkál az élet?!!!!!!!

    előzmény:
    hangyalány (7106)
    2006-10-26  15:25
  87. 2006. október 26. 16:297115.
    Ajaj, ajaj! Inkább álmunkban legyen meztelen a sejhajunk, mint ébren! Majd megfejtem álmodat. De, lásd, sorba kell állni egy álomfejtéshez nem értőnéél!!!  
    előzmény:
    MPiggy (7110)
    2006-10-26  16:07
  88. 2006. október 26. 16:297114.
    Egy gyertya meditációja

    „Ti meggyújtottatok engem, és elgondolkodva, eltűnődve nézitek a fényemet. Talán egy  kis örömöt nyújtok Nektek? Én mindenképpen örülök, hogy égek! Ha nem égnék, akkor a többi gyertyával együtt egy kartondobozban lennék elhelyezve. Feladatom akkor van, ha égek, és fényt adhatok. Most pedig éppen égek és világítok- a feladatomat teljesítem.

    Azonban mióta égek, mindig kisebb leszek. Nekem számolnom kell azzal, ha mindig fogyok, akkor a végén a saját csonkom marad. Két lehetőségem van:

    Vagy megtartom a formámat, és egészben a kartondobozban maradok, akkor nem fogyok el. Ebben az esetben azonban nem tudom, hogy tulajdonképpen mi hasznom van.

    A másik lehetőségem, hogy fényt és meleget adjak- akkor tudom, hogy mivégből vagyok én! Fel kell magamat áldozni? Ez szebb, nemesebb, mint céltalanul a kartondobozban lenni!

    Így történik ez nálatok embereknél is?

    Ha csak magatokkal törődtök, akkor nem mentek tönkre, de akkor nem tudjátok meg, hogy mi a feladatotok a Földön, és mi a célja az életeteknek.

    Vagy a saját odútokban maradtok, mint én, a gyertya, a kartonban, vagy – a másik lehetőségetek, hogy magatok körül fényt és melegséget sugároztok, örömöt szerezve ezzel magatoknak és az embereknek.

    Így nem lesz haszontalan egyetlen pillanatotok sem. Az a fontos, hogy saját magatokat adjátok! Az örömötöket, barátságotokat, szerelmeteket, szomorúságotokat, félelmeket, vágyaitokat. Nem kell félnetek, ha ezáltal megrövidültök, mert ez csak kívülről történik, belülről ti mindig értékesebbek lesztek. Ti nyugodtan gondolhattok arra, hogy a gyertyát nézitek, mert ti magatok lesztek a gyertya. Én csak egy kicsi, egyedüli gyertyácska vagyok, az én fényem kicsi, és kevés meleget ad.

    Én egyedül kevés vagyok. Azonban, ha több gyertya ég, akkor nagyobb a fény, és sokkal melegebb van.

    Így van ez nálatok, embereknél is. Egyedül csak kis fényt tudtok sugározni és kevés meleget adni. Azonban ha többen összefogtok, akkor sok emberhez eljuttatjátok a fényt, a világosságot, a meleget, mert közösen hatalmas erőt képviseltek.

    A fény így terjed.”

    Remélem, elég inspirációt ad számotokra is a fény,és szeretet sugárzására.

      Szép estét kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2006. október 26. 16:297113.

    Ne haragudj Klara de hangosan felnevettem ! Mivel vizuális tipus vagyok azonnal láttam amint sapkában szopogatják a csontokat További szép napot, indulnom kell Tacsi edzésre !

    Ölellek Benneteket !

    előzmény:
    klára13 (7107)
    2006-10-26  15:26
  90. 2006. október 26. 16:287112.
    Nagyon fontos, hogy ki mit hoz otthonról, mert az mindennapi cselekedetévé és jellemének részévé válik. Az étkezést mindenki otthonról, az otthoni minták szerint sajátítja el. Később is csak keveset csiszolhat rajta, mert belemaródik ösztönébe. 
    előzmény:
    klára13 (7107)
    2006-10-26  15:26
  91. 2006. október 26. 16:247111.
     Az unokával, a nemzet árvájával, Horthy Istvánkával olvastam egyszer interjút, áttért a mohamedán vallásra, nem tudom, hogyan kellene mondani, Webi tudja, úgy, hogy muszlim lett? Azt mondta, azért, mert ez a vallás nagyon szép keretbe foglalja az életet, és lelki békét, nyugalmat ad. A rendszeres ima, nem tudom pontosan, az étkezés, szóval, ezt mondta.
       Olvastam Horthy István "legényének", azaz tisztiszolgájának naplóját nemrégiben. Nagyon jó ember volt Horthy István. A későbbi vád, hogy részegen zuhant le, hazugság volt. Nagyon becsületes és tisztességes ember volt.  
       Viszont nem olvatam H.M. menyének könyveit, amelyeket ajándékba vittem  Éva nővérem férjének. István azt mondta, nagyon-nagyon értékes és értelmes visszaemlékezések. Talán láttátok a tévében, gyönyörű, nagyon intelligens arcú fiatal nő volt, és ma is nagyon szép.
       Kusza, Te talán tudod, hiszen nemrég jártál Rómában! Láttam valamikor ott valami magyar csatahajó relíkviáját, talán horgony lehetett meg ágyú! És mintha H. M. lett volna neve! Találkoztál-e vele, mert már alig-alig rémlik valami!
    előzmény:
    Kusza (7109)
    2006-10-26  16:00
  92. 2006. október 26. 16:077110.

    Csakugyan ezt mondjak az amerikaiak? lehet , van ilyen felfogas is, de nem altalanos...

    Erdekes milyen sokat almodom mostanaban veletek, rolatok. Tegnap ejszaka egy csodas szarit tekertem magamra- nem volt konnyu feladat! Diadalmasan vonultam benne, mikor valaki ram szolt, hogy a hatso felem nincs teljesseggel betakarva, ahogy kene...

    De nem volt igazan zavaro, vagy kellemetlen erzes. Talan kicsit hideg...

    A szari gyonyoru volt- arany-es teglavoros szinekben jatszott, nehez selyembol keszult, csodaszep...Olyan, amilyet mindig is szerettem volna.

    előzmény:
    klára13 (7103)
    2006-10-26  13:18
  93. 2006. október 26. 16:007109.
    Igéretemhez híven, mutatok egy pár képet, a tegnapi kirándulásomról. Elég sokan látogatják Kenderest, mondta az idegenvezető. A kastélyban sajnos nem az eredeti bútorok vannak, mert amint tudjuk, a háború alatt, és után, mindent eltulajdonítottak. Az emeleten most is valamelyik iskolának a kollégiuma van.
    előzmény:
    klára13 (7107)
    2006-10-26  15:26
  94. 2006. október 26. 16:007108.

    Oh, a vasarnapi husleves varazsereje!! Nemcsak Krudyt ihlette meg...

     Az en leendo parom  is rajongott Edesanyam aranyssarga, zoldsegekkel telezsufolt inycsiklandozo kreaciojaert...ha semmi mast nem kapott volna masodik fogaskent akkor is boldog lett volna. Ezert aztan nagyon szepen kerte mikor az eskuvot tervezgetni kezdtuk, hogy nalunk, videken legyen a "lakodalom" es kulon kifejezte ohajat, hogy leves is legyen...azzal a csodas csigatesztaval... Edesanyam zokszo nelkul vallalta a feladatot- egy allo hetig szorgoskodtak a konyhaban amig osszejottek a hideg sultek, salatak, finomsagok... De a leves fozese tobb gondot okozott mint az osszes tobbi fogas- hiszen az frissen, melegen jo, az eskuvoi szertartas pedig Pesten volt, a Vajdahunyadvari kis kapolnaban... Maig sem tudom hogy szervezte, de a nasznepet otthon frissen varta a gozolgo csoda.../ voltak segitoi persze, nem tudta volna mindezt egyedul!/ .

    Barhogy is probalom sosem fogom az o szinvonalat elerni a konyhaban- husleves belertve... Persze a csirke amit mi a fazekba dobunk nem kapirgalt a kert vegeben aznap reggelig...

    Anyosom is jol fozott, igazan- tole is sokat tanultam / ha nem is vallottam be hangosan.../ Es szo nelkul, sot orommel etette  a kollegista ehenkoraszt az elso perctol kezdve ahogy a VI. keruleti kis konyhaban megjelent...mint Szelvesz Kisasszony... Hiszen draga, egyszem fiacskajahoz tartozott...

    Kozeleg a hetvege, finomakat fozzetek!!

    előzmény:
    Schanti (7105)
    2006-10-26  14:31
  95. 2006. október 26. 15:267107.

       Na, nekem nagyon tréfás emlékem van az anyósoméknál elköltött első ebédről. Kevésbé romantikus, nem baj? 
        A konyhában ültünk asztalhoz, ami valójában hall volt, vagy ebédlő, konyhabútorral rendezték be, és odébb, a kiskonyhában főztek. Tűzhely csak ott volt. Esett az eső. Bejött későbbi sógorom, és sapkával fején, ledobta magát az asztal mellé. Elhűlve néztem.
      - Pisti, add oda a sapkádat! - szólt rá jövendő anyósom.
      Megkönnyebbültem. Lám-lám, itt is fontos az illem. Hanem aztán jövendő anyósom folytatta: - Vedd le már azt a vizeset! Nesze, itt egy száraz! - és elővarázsolt valahonnét egy másik fejfedőt. Pisti fejébe csapta, és megkezdődött az ebéd.
      Azt mondták, csirkét eszünk. Később nevettek, nyúl volt, de féltek, elutasítom. Ami szintén nagyon szokatalan volt - most ráz a nevetés, ahogy visszaemlékezem - a csontokat, mindegyiket, egymás után három-négyen is lerágták, leszopogatták! Anyám minket úgy tanított, nem eszünk bele egymás ételébe. Ő a főzés közbeni kóstolgatáshoz is mindig tiszta kanalat vett elő.  

    előzmény:
    Schanti (7105)
    2006-10-26  14:31
  96. 2006. október 26. 15:257106.

    Tudod mit SchantI! Nem csodálkozom már ezen sem. Annyi mindenben lehet párhuzamot vonni A Ti, és a mi történetünkben, miért pont a kedvenc ételük lenne különböző? Szombaton vacsorára készítek paprikás csirkét nokedlivel, és uborka-salátával.

    előzmény:
    Schanti (7105)
    2006-10-26  14:31
  97. 2006. október 26. 14:317105.
    Erről most az jut eszembe,amikor a Kedvesem először ebédelt nálunk ,(akkor ismerték meg a fiaim is). Törtem a buksim mi légyen az ebéd? Majd eszembe jutott a régi Sólyomfiú nagyon szerette a paprikás csirkét nokedlival.  Nohát ez lett az ebéd és természetesen a jó magyaros tyúkleves. (Azóta is emlegeti viccesen hogy - édesanyátok nemtudom mit főzött bele abba a levesbe,de ittmaradtam  
    előzmény:
    hangyalány (7104)
    2006-10-26  13:55
  98. 2006. október 26. 13:557104.
    Persze, hogy volt, azért osztottam meg veletek. Különben magamba zártan őrizgetném nagy büszkén. Mint ahogy egy Somlyó Zoltán versrészlete szerint : "A büszke szem az égre bámul, a néma szájban titok él. A büszke kéz az összezárul...."
    előzmény:
    klára13 (7103)
    2006-10-26  13:18
  99. 2006. október 26. 13:187103.

        Hűűűű! Volt-e jogom ehhez?! Ott álltam asztalotok mellett, mögöttetek, azt láttam, fehér asztal volt fehér abrosszal, de lehet, csupán saját múltamból került elő. Ti azonban a Ti múltatokból.
         Milyen jó, hogy van múltunk! Sohasem értettem meg az állítólagos amerikai szemléletet, hogy ami elmúlt, a nincs, és semmi jelentőséggel sem bír. Mert, igen, ahogy írtad, mánknak kell élnünk, ostobaság a jövőn csüggeni, mert elpocsékoljuk vele a mát, de a múltnak, igen is, nagy értéke van!    

    előzmény:
    hangyalány (7101)
    2006-10-26  12:26
  100. 2006. október 26. 12:357102.

    Igen, méltóság, bölcsesség, elfogadás. A természetben, és a kutyákban is.  Mi emberek pedig gyakran ellenállunk, mert azt hisszük, a természet és a világ rendje emberek által, vagy eszmékkel, érdekellentétekkel teljesen megváltoztatható. Ellenállunk, megfeszülünk, majd mikor már erőnk is fogytán, mégis csak elengedjük azt, amihez annyira ragaszkodnunk elejétől fogva felesleges volt...

    A természet Márai megfogalmazása szerint a' la jour, naprakész él. Az ember csak ritkán képes a' la jour élni, ezért aztán leginkább csak lélegzik, és egyéb életjeleket ad, de nem él igazán.....

    előzmény:
    Schanti (7100)
    2006-10-26  12:23

Címlap

top