Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. november 1. 04:5469401.

    en is pont palacsinta tesztat kevertem ,mikor szikrazni kezdett !


    de nem volt szerencsem tegnap a palacsinta sutessel - minden palacsintam odaegett! a negyediknek feladtam es a leanykam kisutotte a maradekot !neki nem ragadt oda ! Ki erti ezt ?


    nahat ! neked is pont elromlott ? 


     mar nem ez az elso eset , hogy a   topik tagjainak eletben megmagyarazhatatlan egybeesesek tortennek !

    előzmény:
    hus (69398)
    2017-11-01  04:09
  2. hus
    hus
    2017. november 1. 04:4169400.

    Kellemes jo reggel kivanok a minden reggeli finomsagokkal, de a kavecska legyen a legfrissitobb nektek.


    https://www.youtube.com/watch?v=hqESkc-DnRQ



     


    Video csatolas nem megy meg nalam.


     

  3. hus
    hus
    2017. november 1. 04:2769399.

    Nagyon szeretem Beniked egyeniseget, torekvo, igyekvo edes gyerek. Persze, hogy a sok munkajatol a neki kedvezobb helyzeteket akarja valasztani, ez termeszetes is.


    Dodokad szereti meg a sport kedveloje mindig? 


    Borsoszemem jelenleg nem tudja elviselni, ha nem jo jegyet kap. Matekbol kapott egy 3-as osztalyzatnak megfelelot, hat olyan sirast rendezett, olyan rosszul esett neki. Alig tudta a lanyom meggyozni, hogy neha ilyen is elofordul, ezen majd javit legkozelebb. 


    Meg nekem is rosszul esett, hogy ugy el volt keseredve. A kicsi lany pedig mindenben a legjobb akar lenni, mindegy, hogy mi. 


    Most verekedesbol is megkapta a feher alapon narancssagra ovet, hat latni kellene az arcat. A mamaja lefenykepezte, valami tunemenyesen boldog.


    Klara szeretek roluk irni, mert nem tudok betelni veluk es a cselekedeteikkel. 


    Valamelyik nap reggel jon a lanyom kavezni, csodalkoztam magamban, hogy  mennyi idot tolt nalam, amikor a lanyok is itthon vannak es  kiderult, hogy elkuldtek a mamajukat a konyhabol, mert ok meglepetes reggelit keszitettek neki. Tudod ilyenkor a szivem teljesen atmelegszik toluk,  gondolataikert, cselekedeteikert. ,


    Gondoltam is, hogy milyen szerencsem van, hogy el tudom nektek mondani es meg nem majomnagymamaztatok le erte. 

    előzmény:
    klára13 (69386)
    2017-10-31  21:55
  4. hus
    hus
    2017. november 1. 04:0969398.

    jeeee, nekem is elrepedt a fekete bakelitja ami a kest szoritja ra az uvegfalra. Nezegettem az arat, hat mit ne mondjak egy jobb minosegu mennyibe kerul.  Raadasul en a feheret szeretem, az meg mar nem divatos, igy meg dragabb, mint a fekete. Lenyeg a minoseg tudom, de olcsot nem eri meg venni. Az anit utoljara vettem az olcso, 40 dollaros volt, de a hangja, jaj nekem, a minosege meg szinten jaj.


    Altalaban a palacsinta tesztat keverem ki vele, pillanatok alatt elkeszul es csomo egy darab sincs benne soha.

    előzmény:
    csinomjank (69391)
    2017-11-01  02:33
  5. hus
    hus
    2017. november 1. 03:5969397.

    Janka, ne higyj el mindent amit az ujsagokban irnak. Nezem a hireket en is es meg ilyet nem hallottam. 


    Az ISIS tarsulatot nem kimelik, ha tehetik, de masrol nem hallottam. Egyebkent az a trendi mostanaban, hogy irnak minden fele lehetetlen dologrol ami nem igaz, mert annyira nem tetszik a demokrataknak a jelenlegi elnok, es annyira nem tudjak  a munkajatol elvenni, hogy most legujjabban  ezt talaltak ki. Hireket terjeszteni rola ami nem is igaz.


    De, ha kicsit is bele gondolsz, akkor most N. Koreaval jobban el vannak foglalva. Azt nem hiszem, hogy birnak, hogy meg az arab allamokra is jobban kiterjedjen az erejuk.


     


     

    előzmény:
    csinomjank (69394)
    2017-11-01  02:54
  6. hus
    hus
    2017. november 1. 03:5069396.

    Ez a jellegzetessege ennek a   fagyott bekanak, hogy  honapok mulva "kienged" es ujra eled.  Erdekes.Alaszkaban el.

    előzmény:
    klára13 (69388)
    2017-10-31  22:10
  7. hus
    hus
    2017. november 1. 03:4269395.

    Klara, a vizes piskotat probalatad mar?Ahhoz nem kell annyi tojas.

    előzmény:
    klára13 (69389)
    2017-10-31  22:20
  8. 2017. november 1. 02:5469394.

     el vagyok keseredve a politikai helyzet miatt  -  amerika megparancsolta az obol orszagoknak , hogy bekuljenek ki , ha decemberig nem megy ,akkor majd beavatkoznak  es beket csinalnak ,akar fegyveresen is ! ezt most mar nyiltan hangoztatjak !


     

  9. 2017. november 1. 02:4969393.

    azt hittem Beni a szelid , jo gyerek  -  a testvere meg a vadoc ;mint a kisfiam 


    karatezni jar ?


      mult hetvegen jol sikerult a fogalmazas iras  .  eldugtam reggel a laptopjat es kozoltem vele ,hogy amig nincs kesz a fogalmazas ,addig nem kapja vissza  ... erre szelsebesem megirta 


    ... de ez a  laptop elvetel  nagyon megviselte ... egy ket nap mulva megint ezzel lett buntetve -erre elrohant otthonrol ,mij a konyhaban foztem... egy ora mulva se kerult elo  es mar sotetedett , a kornyek osszes gyereke ot kereste a ferjemmel -mire megtalaltak , remult volt , eltevedt  nagyon messzire ment  ... kicsit ugy erzem ,hogy meg fogok orulni ,ha ez igy megy majd a jovoben


    kulonben hasznos dolgokat csinal  a gepen , tanul ,programokat ir ... nem ertjuk teljesen hogyan , de osszerakott egy programot ,ami az o privat radiocsatornaja online ...lehet ,hogy egyszeru dolog  / a ferjem adott neki egy kis jutalom penzt erte ...

    előzmény:
    klára13 (69386)
    2017-10-31  21:55
  10. 2017. november 1. 02:3869392.

    en csak toltom a piskotat  ... van egy nagyon jo csokikrem receptem ,azt mindig karacsonyra csinalom


    a majusi szulinaposoknak gyumolcsos turotorta jar legtobbszor 


     de iden cukraszdabol kertek  ... a leanykam levendula tortat valasztott ... a tesoja meg hisztirohamot kapott ., hogy neki nem izlik ez a lila torta -miert ilyen hulyen valasztott 


    előzmény:
    szizsuzsóka (69371)
    2017-10-30  05:16
  11. 2017. november 1. 02:3369391.

     mar hetek ota keszulok egy tojasos etel a" lotharingiai quiche " elkeszitesere 


    erre  ma a robotgepen elkezdett szikrakat hanyni ... dobhatom ki ....persze kezzel is fel lehetne verni a tojasokat ...

    előzmény:
    klára13 (69389)
    2017-10-31  22:20
  12. 2017. november 1. 02:2969390.

    kepzeld , a torta   a ferjemek arab nyelvjarasaban is torta !

    előzmény:
    Kusza (69375)
    2017-10-30  16:22
  13. 2017. október 31. 22:2069389.

      Igen, a tora, az piskóta. Úgy finom, ha volt mivel összeérnie, szinte egyesült a krémmel a tészta egy nap alatt. Néha érdemes megöntözni is valamiféle tejszínes, rumos keverékkel.
      Na,mondom, sütök is, de eszembe jut, kevés tojásom van, valahogy elfogyott. És most rendelni sem tudok, mert a telefonom elromlott, de már úton van az új akkumulátor, kifizethettem kártyával. Mert utalni nem tudok telefon nélkül.
       Nekem a piskótánál nagyon bevált, hogy együtt verem fel a sárgáját és a fehérjét, fém tálban, gőz fölött. Sosem esett össze a tészta. Rég sütöttem, ideje ismét.


     

    előzmény:
    Kusza (69375)
    2017-10-30  16:22
  14. 2017. október 31. 22:1069388.

      Jó az a béka. De vajon havas-e, vagy szőrös?

    előzmény:
    hus (69384)
    2017-10-31  19:04
  15. 2017. október 31. 22:0769387.

       Zsuzsa, ezen a gépemen nincs word. Illetve lehetett volna venni, nem is kevés pénzért, ezért lemondtam róla.Ha valamit tartalékolni akarok, elküldöm levélben magamnak.
       Ahogy mondod, maga az segít, hogy kiírjuk magunkból gondunkat, bajunkat. Nekem mostanában nincsenek, azt hiszem, kiírtam magamból levélben. Szegény címzett.
       Álmaim is nagyon szelídek. Egyszerűen tovább álmodom a nap eseményeit. És ha felébredek is, folytatódik, ahogy elaludtam. Tényleg kettős világban élek. Csak vigyáznom kell, a tévében mit nézek, éjjel ne találjam magamat hadszíntéren. Nagyon érdekes jelenség.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69370)
    2017-10-30  05:09
  16. 2017. október 31. 21:5569386.

       Hus, nagyon szeretem olvasni színes, kedves beszámolódat. Megnőnek a gyermekek, nagyon hirtelen. Hol vannak már a kisbabák? A kistündérek? Nagybabák lettek és nagyobbacska tündérek.
      Benikém isteni kis gonosz manó. Mindenben úgy igyekszik alakítani, ahogy neki a legjobb. Beszélgettünk, kvaterkáztunk apjával nappalijukban, Beni megérkezett edzésről és azonnal fényárt csinált. Aztán, hogy ki viszi le Etyekre holnap reggel edzésre. Balázs mondta, reggel 8-kor  indul arra a vidékre, mehet vele. Hát, neki az túl kora, 10-re kell odaérnie, akkor inkább nem megy vele, illetve, apja induljon egy órával később. De akkor lekési saját munkáját. Aztán mindent megpróbált,  anyját is  nyaggatta, vigye le külön. Végül nem jött össze, szerencséjére apja derűvel, humorral és nyugodtan elviselte az ügyet. Végül 8-kor indulnak, ez bizonyult a legkényelmesebbnek. Nem lenne jobb a busz.
       Az nagyon jó Bazsiéknál, hogy minden nagyon békésen, derűsen, idegeskedés nélkül zajlik.
      
       

    előzmény:
    hus (69383)
    2017-10-31  18:51
  17. hus
    hus
    2017. október 31. 19:1269385.

    Szerintem semmit nem csinalsz rosszul, csak meg nem allitottak be rendesen az allitok. De mit szolsz, kepet mar lehet felrakni. Ez a valami ennyi ido utan.


    Szerintem szerzodeses alapon javitjak a rendszert nem hibasodas hivasara javitjak. De lehet, hogy tevedek es a nap 24 orajaban rajta vannak a gepezeten. 


     


    Hoztam felhok kozul a  szivarvanyfelhot. 

    előzmény:
    jara (69378)
    2017-10-30  20:47
  18. hus
    hus
    2017. október 31. 19:0469384.

    Nekem is a kedvencem a torta keszitese piskotabol. Mint irtam, a cukor csokkentesen kivul (kremeknel)  nem nagyon csokkentek semmit. Ami nem fogy el, azt oda adom a vendegeknek vigyek haza, igy nem tudok belole tobbet enni. Kulonben ... nem allok jot magamert.


    Valamelyik nap ugy jartam, hogy megkivntam a vadast. Vettem is hust hozza, meg is foztem, tobbet is foztem, hogy aki szereti az egyen huslevest es ugy szerettek, hogy alig maradt zoldseg. Mar nem foztem hozza tobbet, elmaradt a szeretett vadas. Azota is hianyolom.  Talan varok meg egy hetet es elkeszitem. Tovabb nem birom ki. 


    Lehult a levego itt is, de holnapra meg 15C mondanak, kis esovel.  Egyik baratunk meselte epp a het vegen, hogy a tavak megemelkedtek masfel metert, kivancsi lesz tavasszal, ha jon az olvadas milyen lesz es egyaltalan lesz-e  a part ahova jarnak.


    Nagyon erdekesen alakult ez az ev is idojarasilag.


     


    Ez a beka Alaszka egyik kulonleges bekaja. Kepes 7 honap fagyas utan ujra eledni. Milyen kulonleges allat!

    előzmény:
    Zsumi945 (69374)
    2017-10-30  16:02
  19. hus
    hus
    2017. október 31. 18:5169383.

    Ugyesen bantook a kaloriaval, en nem minden esetben szanom ra magam. Talan en egyedul kozuletek.  Lehet, hogy lesz ennek majd böjtje?


    Gondolkodtam en is a kaloria  csokkentesen, de nekem a curkon kivul nem  nagyon megy, mert akkor a teszta allomanya nem lesz az igazi. Nagy traktáknál  meg mindenki dontse el, hogy mennyit eszik ami nem karos. A lanyok unnepek alkalmaval ehetnek amit gondolnak, igy a kicsi  tortaval es gyumolccsel szokta kezdeni, amiat azert nem nagyon valtoztatott meg az anyukaja, mert akkor makacssaga miatt inkabb nem evett. Mostanaban figyeltem meg, hogy  "felnottesebben" eszik es  eves utanra hagyja a finomsagokat, de latni kellene a mennyiseget. Jaj nekem, meg tudja enni? Gondolom, amikor ranezek a porciojara.  Igen, meg tudja enni. Tegnap este felvettek a maskarajukat es eppen elneztem oket,  (mint mindig), hat nonek.  Borsoszememere sem mondhatom tovabb, hogy borsoszem, mert tegnap bejelentette, hogy az osztalyban o a legmagasabb lany. 


    Amikor a szaritobol veszem ki a ruhajukat, mar nem mindig tudom, hopgy melyik a mamae, melyik a lanyae, igy ossze vissza rakom oket. Cukorbabam sem lesz kicsi, mert mar majdnem a vallamig er. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69379)
    2017-10-31  05:09
  20. hus
    hus
    2017. október 31. 18:3169382.

    Klara, a kenyersutes igen kellemes elmeny. Elkepzelem a sikerelmenyedet, egyutt a kenyer illataval.


    Tavaly en is sokat sutottem, jott a jo ido es tobb elfoglaltsag, igy a peknel felkaptunk amit  szeretunk. A legnagyobb elismerest a fiamtol kaptam, csinaltam is nekik  tobb felet. Ugy beszeltunk rola, hogy gazdagabban, vagy szegenyebben csinaljam. Feher kenyeret sutobe sustottem, a gepit keverve a liszt fajtakat es ugy bele amit gondoltunk.


    Most mondtal egy jo otletet, hogy mit csinaljak a tojas feherjekkel, ha marad sok. A  fiuk idonkent kerik, hogy sussem meg nekik, de mi van, ha nem kivanjak? Igen, az ajanlatod kivalo lesz.

    előzmény:
    klára13 (69381)
    2017-10-31  11:51
  21. 2017. október 31. 11:5169381.

      Kimaradt a címből, hogy Marikáé.Nagyon finomnak tűnik így távolról is.
      Nekem közben kialakult a megfelelő - mit megfelelő! isteni - kenyerem. Foszlós, mint a kalács, íze is finom. Teszek a tésztába 4dkg vajat és egy tojássárgáját is. Tegnapelőtt a kalács is nagyon finom lett. Hát hogyne! Amikor a folyadék mindössze 4 dl tejszínvolt, + 3 tojássárgája.
      Most van 5 tojásfehérjém, azt hiszem, beteszem a mélyhűtőbe, aztán majd karácsonyfára sütök habkarikát.

    előzmény:
    jara (69378)
    2017-10-30  20:47
  22. 2017. október 31. 05:4369380.

     


    Egy szép vers a Mindenszentek és szegény Eszterházy apropójából!

     


    TÓTH ÁRPÁD:A PALACE-BAN..

    Hát újra itt. Őszi hegyek közt,
    Újra rosszkedvűn betegen,
    Köhécselni a többiek közt,
    Míg szél üvölt a szirteken.
    Akik szeretnek, messze vannak,
    Akit szeretek, messze van,
    - És jaj, tán minden veszve van -
    Mondogatom tompán magamnak,
    Míg hallgatom: a rengetegnek
    Fenyőbordái hogy recsegnek,
    Mert ölelgeti óriás
    Karjaival az Elmúlás.
    .........................................
    Elnyújtó zom a fekvőszéken,
    Akárcsak egy kezdő halott,
    S nézem az októberi égen
    A két korai csillagot:
    Balról arany lángok riadnak,
    Fenséggel gyúl ki Jupiter,
    Míg jobbról bájjal tűzi fel
    Ametiszt-fátyolát Nyugatnak
    Vénusz, az éteri hetéra...
    Ó, boldog planéták! mit ér a
    Földi ember csöpp élete,
    Amelynek rossz kín a fele?
    .........................................
    Akartam lenni csillag én is,
    A Végtelenség gyermeke,
    Valaki, aki szárny is, fény is,
    Örök szépségek hírnöke -
    De lehet-e repülni annak,
    Ki teste rabszolgája lett,
    Kinek már mindenekfelett
    Csak "hő"-i és "kiló"-i vannak,
    S ki csak csomó rút vegyi bomlás?
    Jaj!... sóhajba vesző káromlás
    Dühe ráng romló testemen...
    Az istenit!... jaj, istenem!...
    .........................................
    De szól a gong. A vacsorára
    - Legfőbb szertartás itt - gyerünk!
    Illatszert kenek koponyámra,
    Rendben a nyakkendő, az üng?
    Feszülten ül ki-ki helyére,
    A Vigaszt lessük... s torz, derűs
    Shimmybe kezd egy hegedűs;
    Dekadens és szőke fejére
    A hölgyek gyúlt mosolyt dobálnak;
    A nagy terem zajos lokálnak
    Fonák és fájó párja lesz:
    Az esti lázak bárja ez!
    .........................................
    Vigaszt!... mindegy, bölcset, bolondot,
    Csak kínom szebbre fesse át -
    Imádságot vagy vad kalandot,
    Egy angyalt vagy egy bestiát!
    Vagy csak annyit, hogy míg a liften
    Szép asszonyok szállnak velem,
    Eldadoghassam hirtelen:
    ...Kérem... én... most... meghalok itten...
    Legyenek jók... isten nevében...
    Simítsák meg az arcom szépen...
    Anyásan... lágyan... ha lehet...
    S tiszteltetem az életet..

  23. 2017. október 31. 05:0969379.

    Magdikám ! Rád gondolok , mert Zsolt fiam születésnapjára dobostortát kért .Csütörtökön megsütöm, pénteken megtöltöm, szombatra "csak"  a teteje marad . Nem kis kaland.Régen többször sütöttem, de általában gyakran sütöttem. Most elhanyagolom, mert családom nagykorú fele túlsúlyos. Ha sütök is, igyekszem a kalóriákon spórolni.


     

    előzmény:
    Kusza (69375)
    2017-10-30  16:22
  24. 2017. október 30. 20:4769378.

    Pedig kiléptem, majd újra beléptem, mégis kettőzötten jelent meg. Mit csinálok rosszul?

  25. 2017. október 30. 20:4469377.

    Ma gasztroélményem volt. Ebédet készítettem és próba szerencse alapon kreáltam. Brokkoli krémleves az normál. Szombaton lesóztam nyolc szelet tarját. Ma előpároltam a lángon, majd elmentem a közeli boltba, vettem tömlős sajtot, füstölt karaván sajtot, (azt csak szeletelve kaptam). A tömlőst kikevertem egy kevés tejföllel. A tepsi aljára fél cm-es hagymakarikát tettem, megszórtam halványan grill barbeqjús (?) fűszerkeverékkel. ráterítettem a tarja szeleteket, bekentem a tejfölös sajtkrémes keverékkel, beborítottam a füstölt sajtlapokkal, ráöntöttem a serpenyőben maradt párolós lét és takarás nélkül sütöttem a sütőben. A füstölt sajt nem olvadt rá, szép barnára megsült. Mindenki dicsérte.   Finom puha, porhanyós hús lett az eredmény. Fel is vágtam, mert nevet adtam neki: Sajtos tarjaszelet hagymaágyon. Ejha!!!


    (Megtudtam: A Szélvihar azért kapta a Nárcisz nevet, mert vasárnap ért ide és akkor ez a névnap volt.)


    Fiamtól most kaptam: csokis meggyes pizza. Ez sem volt még. 


    Egyébként imádnak engem a kisboltban, mikor valamit - nem a megszokottat - akarok és elszaladok alapanyagért. Bámészkodok, mustrálgatok, nem magyarázok, csendben vagyok. Ott áll össze, mit főzzek. Ezt az eladó nem tudja.

  26. 2017. október 30. 20:4469376.

    Ma gasztroélményem volt. Ebédet készítettem és próba szerencse alapon kreáltam. Brokkoli krémleves az normál. Szombaton lesóztam nyolc szelet tarját. Ma előpároltam a lángon, majd elmentem a közeli boltba, vettem tömlős sajtot, füstölt karaván sajtot, (azt csak szeletelve kaptam). A tömlőst kikevertem egy kevés tejföllel. A tepsi aljára fél cm-es hagymakarikát tettem, megszórtam halványan grill barbeqjús (?) fűszerkeverékkel. ráterítettem a tarja szeleteket, bekentem a tejfölös sajtkrémes keverékkel, beborítottam a füstölt sajtlapokkal, ráöntöttem a serpenyőben maradt párolós lét és takarás nélkül sütöttem a sütőben. A füstölt sajt nem olvadt rá, szép barnára megsült. Mindenki dicsérte.   Finom puha, porhanyós hús lett az eredmény. Fel is vágtam, mert nevet adtam neki: Sajtos tarjaszelet hagymaágyon. Ejha!!!


    (Megtudtam: A Szélvihar azért kapta a Nárcisz nevet, mert vasárnap ért ide és akkor ez a névnap volt.)


    Fiamtól most kaptam: csokis meggyes pizza. Ez sem volt még. 


    Egyébként imádnak engem a kisboltban, mikor valamit - nem a megszokottat - akarok és elszaladok alapanyagért. Bámészkodok, mustrálgatok, nem magyarázok, csendben vagyok. Ott áll össze, mit főzzek. Ezt az eladó nem tudja.

  27. 2017. október 30. 16:2269375.

    Egy kicsit én is megmosolygom az olaszokat, mert ami kerek formában van sütve, azt ők tortának hívják. Legyen az linzer, vagy valami kavart tészta, az torta. Mi ugye hozzá szoktunk, hogy inkább a piskótákat hívjuk annak. Én is átvettem az almatorta receptjüket. Ebben sincs zsiradék amit belekeverek, csak a tetejére kell szeletelni az almát, és annak a tetejére 3 deka vajat szeletelünk.

    előzmény:
    Zsumi945 (69374)
    2017-10-30  16:02
  28. 2017. október 30. 16:0269374.

    Tortasütés? Nagyon szeretem. Leánykám mostanában kímélni akar ettől is, vagy nem ízlik nekik? Kifogok rajtuk, nem szólok előre és nem várok vele a neves ünnepig. Igaz, ezek inkább csak torta formájúak, de nem kell valami vajas-krémes-habos csodára gondolni. A németek inkább Kuchen néven ismerik az ilyesmit. Kevert sütemények, torta formában, s vagy túró, sajtkrém, reszelt alma, beledobált gyümölcs adja meg a sajátos jellegét. A cukor egy részét én is kispórolom belőle, s persze látszat-tiltakozás mellett, de percek alatt elfogy. Néha a fehér liszt egy részét is helyettesítem valami mag őrleménnyel (dió, mák,mogyoró, zab....) a csokit meg épp csak megmutatom neki.Már olyat is készítettem, ahol a keverékbe szilva lekvár is került, fahéjas. Gyors, egyszerű és egészségesebb valamivel, mint a cukrászoké.


    Duzzogva, de megbocsátják. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69371)
    2017-10-30  05:16
  29. 2017. október 30. 07:5369373.

     


     







    Jó reggelt, szép hetet!


    Tiszta idő van, süt a nap, de sajnos fúj a szél.


    Az este véletlenül egy jó filmet láttam, Luther Márton életéről szólt.






  30. 2017. október 30. 06:5669372.

    Érdemes belenézni, érdekes !




    A szellemi frissesség megőrzése és mérése
    https://m3w-project.eu/hu
    A szellemi képességek változása 40 év fölött természetes folyamatnak tekinthető,
    ami a kor előrehaladtával gyakran fokozódik. Napjainkban szerencsére már ...


    Bejelentkezés | A szellemi frissesség megőrzése és mérése
    https://m3w-project.eu/hu/user/login
    Bejelentkezés. Felhasználónév vagy e-
    mail cím *. Gépelje be ide a ...


    A bejelentkezés menete | A szellemi frissesség megőrzése és mérése
    https://m3w-project.eu/hu/content/bejelentkezes-menete
    A bejelentkezés menete. 1.
    Bejelentkezés Google, Facebook vagy
    LinkedIn ...


    M3W - Háttér | A szellemi frissesség megőrzése és mérése
    https://m3w-project.eu/hu/content/m3w-szellemi-frissesseg -megorzese-es-merese-hatter
    M3W - Háttér. Tény, hogy az ember
    szellemi képességei a kor
    előrehaladtával ...


    M3W - A szellemi frissesség megőrzése és mérése | Egészségipari ...
    http://emt.bme.hu/emt/hu/m3w
    A könyvolvasás, a kártyás és táblás játékok használata, a keresztrejtvényfejtés
    népszerű eszközök a szellemi frissesség megőrzésére. A számítógépek és a ...


     

  31. 2017. október 30. 05:1669371.

    Tegnap még bírta, majd ma meglátom.


    Én a születésnapi tortákat mindig magam sütöm ( amig bírom ) . Megkérdezem , milyen tortát kérnek . Tudom , hogy ez felesleges kérdés, mert mindenki csokoládétortát kér. Nem túl szépek, de hamar elfogynak. Nem túl édesek és a cukor egy részét nyírfacukorral váltom ki.

    előzmény:
    jara (69369)
    2017-10-29  23:08
  32. 2017. október 30. 05:0969370.

    Klárám ! Én azt csinálom, hogy a hosszabb írásokat másolásra képes állapotba hozom, hogy szükség esetén a word-be menthessem, vagy újból megkíséreljem elküldeni. Persze van amikor elfelejtem és dühöngök. Egy haszonakkor is van ezekből az írásokból, kiírja az ember a gondolatait önmagából.


    Szép hetet kívánok !

    előzmény:
    klára13 (69358)
    2017-10-28  13:14
  33. 2017. október 29. 23:0869369.

    Klára, biztos finom lett a kalács. Nekem is volt sütési tervem, de elvetettem. Mióta tudok piskótát sütni, (kb. egy éve) szülinapra néha sütök. Úgy alakult, hogy a lányom párja ötven éves volt tegnap és a fészbukon tortás képet tettem fel köszöntésül. Rákérdezett, hogy mikor esszük meg? Húú - mondom, sütök holnap. Reggelre átgondoltam és jobb a békesség alapon nem fogtam hozzá. Rájöttem, hogy sem a fiamnak, sem a férjemnek nem sütöttem még. Így inkább varrtam  a leány unokának egy kőrszoknyát, ünnepélyekre, feketét. Mert azt könnyű. Leszedtem a kinyílt krizantémokat, mert földre döntötte a szél és az eső. Holnap szándékozom kivinni a temetőbe. 


    Zsuzsóka, bírta a hegesztés ezt a Nárciszt? Reggel, mikor olvastam, hogy feltettétek a fóliát, behúztam a nyakam, tudván az előrejelzést. Fohászkodtam, hogy oda ne legyen a keservesen elvégzett munkátok.

  34. 2017. október 29. 21:1069368.

       Ki süt kenyeret odahaza, és milyet? Hosszú idő után ismét sütök. Most éppen egy isteni kalács illatozik. E pillanatban lett kész. Mindjárt kiderül, érvényes-e a jelző?

  35. 2017. október 29. 21:0369367.

      Szép vers. Mindig tűnődöm, nevét látva, hogy mi kell az elismertséghez, a hírnévhez? Mitől lesz valaki nagy költő? Vagyis mitől ismerik el nagy költőnek?
       Nálunk is rövid volt a szélvihar, aztán kisütött a Nap.
       Zsuzsánna, tetszik a csere. Mindenki jól járt.

    előzmény:
    Zsumi945 (69366)
    2017-10-29  17:40
  36. 2017. október 29. 17:4069366.

    Szervusztok!


    Itt is átvonult egy olyan erős szélvihar, amilyet ebből a lakásból még nem láttam, tapasztaltam. Már az első jelnél becsuktam az ablakokat, de a lépcsőházban olyan süvítés hallatszott, mintha egy repülő szállt volna fel, az eső pedig vízszintesen sepert a szél irányában. Nem tartott 5 percnél tovább, utána csendesen esett egy ideig. Nem tett kárt az erkélyen, hátulról érte az épületet.


    A gyerekek Csanádapácán voltak, épp a temetőben kapta el őket. 


    A kis zöldségesnél heti 2 alkalommal kapni igazi kemencés sült tököt, nagyon finom "parázs". Vettem a "kicsiknek" is, így okuk volt feljönni.Igaz, hogy ők meg hoztak fekete szőlőt. Működik a bartell.


     


    Ma 16 éve történt a végzetes baleset az algyői híd utáni kanyarban.


    Szabó Éva:


    SZÜLETÉSNAPOMRA


    Megnőttek a fák.
    Nagyok.
    Velük élek együtt.
    Vagyok.
    Hogy-hogynem
    megszülettem.
    Valamivégre.
    Le ttem...
    Nem én akartam.
    Különös parancsra
    tettem.
    De a kockázat enyém.
    Okozat vagyok vagy ok,
    el én számolok.


     


    Holnaptól még hamarabb sötétedik. 


     


     


     

    előzmény:
    klára13 (69365)
    2017-10-29  12:05
  37. 2017. október 29. 12:0569365.

       Magdikám, most olvastam,hogy az aggódós kisgyerek legjobb gyógyszere az ölelgetés. Talán az aggódós nagymamákra is érvényes recept?
      Most  ért ide a szélvihar. Ilyenkor mindig örülök, hogy nincsenek már nagy fáink.

    előzmény:
    Kusza (69362)
    2017-10-28  21:50
  38. 2017. október 29. 05:1169364.

    Magdikám ! Ilyenek a nagymamák, különösen ha szűzjegyűek. Én is "zizegős " vagyok.

    előzmény:
    Kusza (69362)
    2017-10-28  21:50
  39. 2017. október 29. 05:0869363.

    Klárám ! Ha nem tudom elküldeni mostani írásom sem, küldöm a citromosodra .


    Visszatérve a fóliára , nagyon nehéz volt a hegesztése, mert nagy darab, össze kellett hajtogatni, kilógott az előszobába, és hegesztéskor azt a részt széthajtogatni, de a többi maradt . Megkínlódtunk vele.  kiszabás, összehajtás , hegesztés, végül tegnap a felrakás. Ebben szerencsére 2 fiú unokám is segített , mert 4 ember kellett hozzá. Most már túl vagyunk. Ha az időjárás engedi, felásom, , eldugdosom a hagymát.


    Örülök, ha fiad megtalálta azt a társat, akivel együtt élhet, akivel kölcsönösen megbecsülik , szeretik egymást. Minden kapcsolatban vannak szakítási pontok, sajnos ez a szál sokszor el is szakad. Nehéz dolog a szülői szeretet, felelősséget összeegyeztetni saját életével. Reméljük, sikerül neki hosszú távon. Ismeretlenül is szorítok neki.


    A könyvet olvasom, érzem rajta az író kétségeit, szenvedését , még akkor is ha ezt nem mindig elfogadható módon fejezi ki. Ennek a vulgáris kifejezésnek vagy a káromkodásnak csak egy elfogadható szerepe lehet, ha feszültséget vezet le. Ezt veszíti el, ha gyakran és indokolatlanul használják. Az ő esetében most talán nem indokolatlan.Hiszen aktivitásának csökkenését, motiváció hiányát , testi szenvedését, a környezet néha tolakodó együttérzését (mely gyakran fals ) együtt kell megélnie. Nem könnyű olvasmány , hiszen szorongásaihoz hasonlót mi is megélünk már csak korunk miatt is.

    előzmény:
    klára13 (69360)
    2017-10-28  21:25
  40. 2017. október 28. 21:5069362.

    Remélem minden rendben lesz, jól sikerül az út. Sajnos én már csak ilyen aggódós vagyok, ez rossz szokás nálam.

    előzmény:
    klára13 (69359)
    2017-10-28  21:06
  41. 2017. október 28. 21:3369361.

      Marika, ez neked találtam, hosszú hajból frizurák. Remélem, sikerül idehoznom:


    https://hu.pinterest.com/search/pins/?rs=ac&len=2&q=diy+hairstyles&0=diy%7Cautocomplete%7C1&1=hairstyles%7Cautocomplete%7C1

    előzmény:
    jara (69346)
    2017-10-26  18:14
  42. 2017. október 28. 21:2569360.

       Ki tudja, ki választ rosszul. Egyik vállalkozása fitnesz szalon építése volt. Igényes, szép hely volt, üzemeltette is tulajdonosként. Magas, csinos fiú volt, hihetetlen forgalom volt lakásában, mindenféle lány és mindenféle foglalkozás megfordult itt. Gondolkoztam, mi lehet közös bennük, mert hogy valami mindegyikben meg kell lenni. De annyira különbözök voltak! Aztán rájöttem: a közös, hogy mindegyikük a jóképű tulajra utazott, a feltételezett jómódra. Igazi kis "női csukák" voltak, mint Ady nevezte fajtájukat. Aztán a legügyesebb megragadta, aki igazi kaméleon. Rég elváltak.
      Mostani élettársa nem tartozott közéjük. Vidéken ismerték meg egymást, nem haszonlesés motiválta, igazi szerelem fűzte össze őket. Kedves, szorgalmas lány, de sajnos, fiam fia,nyilván anyja ármánykodására, mert ő maga is megtett mindent, szóval, a fiú /14/ valóságos hadjáratot folytat ellene. Megkeseríti életét minden eszközzel. Apja kétségbeesett küzdelmet folytat az egyensúlyért, elég nehéz helyzet. De most mégis együtt maradtak. Örülök neki.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69349)
    2017-10-27  05:46
  43. 2017. október 28. 21:0669359.

       Felnőnek a gyermekek, és felfedezik, bejárják a világot. Mi pedig izgulhatunk értük. Benedekéknek óriási élményben van részük.
       Van konkrét oka aggódásodnak, vagy csak úgy általában?


     

    előzmény:
    Kusza (69357)
    2017-10-28  13:09
  44. 2017. október 28. 13:1469358.

      Hosszú, több mindenről szóló levélben válaszoltam, és lám, Zsuzsa, eltűnt. Mondanám, hogy elvitte a cica, de lehet, hogy sok zöldség volt az egész és megette a tehén. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69352)
    2017-10-28  05:28
  45. 2017. október 28. 13:0969357.

    Igen én is úgy érzem, hogy szeret. Azt szeretem benne, hogy nagy türelemmel mindent szeret elmagyarázni nekem. Például, hogy éppen milyen munkát csinálnak, mert tudja, hogy mennyire érdekel. 


    Mindig van miért kiért aggódni. Most Benedek egy évfolyam társával Szicilíában van, tegnapelőtt mentek, majd 8-án jönnek. Valami olcsó repülőjegyhez jutottak.

    előzmény:
    klára13 (69355)
    2017-10-28  12:28
  46. 2017. október 28. 12:4969356.

       Az én kedves és vidám, és romantikus anyukám minden veszteségre azt mondta vidáman: több is veszett Mohácsnál! Zsuzsa, ne gondolj rá, semmi baj sincs.
       Hogyan a csudában birkóztok meg férjeddel a hatalmas fólia hegesztésével? Elképesztő. E hét végén felhúzzátok?
       Ma kezdtem meg a növények behordását az erkélyről. Az egynyáriak maradnak, de így is van bőven vesződség vele. Hozom őket, ahogy telik tőlem, aztán majd Angyalkával hétfőn egészen megoldjuk. Sajnos, a déli ablakom még mindig nincs készen, igazán nagy türelem kell fiam alkotásainak kivárásához. Oda nem tehetek növényt egyelőre.
       A teraszkorlát tetejét még tavasszal leszedte, mert rosszul voltak rögzítve, és a festék is lepergett róluk. Azóta is úgy van,pedig nagyon hiányoznak, amikor a lépcsőn járok. Nemrég mondta, hogy majd a teljes korlátot leszereli, átfesteni, csiszolni. Na, mondtam magamban, csak a holttestemen át! Úgysem érném meg a visszaszerelést!

    előzmény:
    szizsuzsóka (69352)
    2017-10-28  05:28
  47. 2017. október 28. 12:2869355.

      Magdikám, örömmel látom, hogy Sára milyen nagyon szeret és tisztel téged. S hogy mennyire kedves humora van.
      Így ismerjük meg egymáson kívül a hozzátartozokat is...

    előzmény:
    Kusza (69350)
    2017-10-27  20:02
  48. 2017. október 28. 11:5369354.

    Zsuzsa azt én se tudom, hogy most milyen alkalomból köszöntenek, lehet, hogy utólag a születésnapomon. A jó kívánság sosem rossz!

    előzmény:
    Zsumi945 (69353)
    2017-10-28  09:23
  49. 2017. október 28. 09:2369353.

    Magdika, ez bizony magas rang a családban, amit Sára adott Neked! Viseld büszkén és élj is vele!


    Látom, köszöntenek a lányok a Fészen. Milyen neves alkalomból? Mindegy is, csatlakozom és sok boldogságot, egészséges víg napokat kívánok! (Tudod, mióta visszatértetek a zártba, nem sok információ jut hozzám abból a csoportból).


    előzmény:
    Kusza (69350)
    2017-10-27  20:02
  50. 2017. október 28. 05:2869352.

    Klárám ! Nagy lelkiismeret-furdalásom van, hogy nem találtam meg, illetve nem láttam meg kedves ajándékod !


    Igen csak részben mentség a munkák halmozódása, a fő ok figyelmetlenségem . Hogyan tudnám ezt a csorbát kiküszöbölni ? Kérlek , ne haragudj ! De egyelőre ennél többet nem tudok tenni.

  51. 2017. október 28. 05:2569351.

    Magdikám ! Látod , menyed is tudja milyen sok életerő van Benned. és tudod gyógyításodra használni. Mert a gyógyulás csaj részben függ az orvosoktól !!!

    előzmény:
    Kusza (69350)
    2017-10-27  20:02
  52. 2017. október 27. 20:0269350.

    Ma ilyen biztatást kaptam a menyemtől:


     







    Drága Anyuci! Örömmel hallom a jó híreket arról, ahogyan a mi "sámán asszonyunk" újraéledt! Bízom benne, hogy a folytatás is ilyen jó lesz! Puszi!





     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69348)
    2017-10-27  05:40
  53. 2017. október 27. 05:4669349.

    Nincs szerencséje idősebb fiadnak. Vagy rosszul választ ? N eked jó, hogy nem csöppentél bele egy ilyen rossz hangulatba, mely az elválást előzi meg.


    Hangulat. Nem igazi depresszió az enyém, inkább testi tünetei vannak, hangulatom időnként nyomott, sötéten látom a jövőmet, de inkább elégedetlen vagyok önmagammal. . Ez ősszel fokozódik, különösen a novemberi ködben . Létezik őszi depresszió , mely a napsütötte órák számának csökkenésével függ össze . Ezzel összecseng, hogy az északi államokban gyakoribb a depresszió.

    előzmény:
    klára13 (69343)
    2017-10-26  12:55
  54. 2017. október 27. 05:4069348.

    Klárám ! Bánatos vagyok, mert ugyan nem hordok ékszereket, de becsülöm a szépet ! Nem utasítom el, csak nem jut eszembe felvenni. Csak a ritka alkalom esetén veszek fel, ha elmegyünk színházba , hangversenyre. Visszaolvastam , felhívtad a figyelmem egy kis színes zacskóra, de azt hitem, hogy a magot tartalmazó zacskó az. Nagyon bánt, de nehéz napunk volt. A lakásban mértük ki és hegesztettük össze a fóliát . ami nagyon nehézkes volt a helyhiány miatt. Többször vitatkoztunk is, idegesek voltunk . IGEN ÍGY 80 FELÉ MÁR MINDEN NEHÉZKESEBB . Most már csak fel kell tenni a vázra, de ahhoz 4 kéz kell , pontosabban 4 pár kéz


    Köszönöm kedvességed, figyelmed. A könyv stílusa ellenére érdekes.


    Nehéz megbirkózni fiatalon az elmúlással . Tót Árpád szebben fogalmazta meg,


    Kérem... én... most... meghalok itten... Legyenek jók... isten nevében... Simítsák meg az arcom szépen... Anyásan... lágyan... ha lehet... S tiszteltetem az életet... .

    előzmény:
    klára13 (69339)
    2017-10-26  12:28
  55. 2017. október 27. 05:2369347.

    Magdikám ! Örülök a képnek és annak, hogy szépen javulsz. Benned nagyon sok energia és akarat van , no és családod szeretete is segít. Sok nehéz élethelyzeten lettél úrrá, most is azt tetted . Gratulálok !

    előzmény:
    Kusza (69345)
    2017-10-26  16:01
  56. 2017. október 26. 18:1469346.

    Magdika kedves a kép. Varázsló vagy, mert jó ideje senkinek nem sikerült képet beilleszteni. Én is próbálom.

  57. 2017. október 26. 16:0169345.

    Pótolom a születésnapi képet. Lefogytam egy kicsit, mondjuk volt miből leadni, csak ne ilyen áron kellett volna.

    előzmény:
    klára13 (69340)
    2017-10-26  12:46
  58. 2017. október 26. 15:3769344.

    Hál Istennek nem fáj a fejem. A lábamon a műtét helye is begyógyult, azért azt még néha jegelem, ahogy az orvos ajánlotta. Ma voltunk az idegsebészeten kontrollon, csináltak egy koponya CT-ét. Egy kis meszesedés látható. Nem tudom, hogy helyre jön-e a szemem, rossz ez a kettős-látás. 

    előzmény:
    klára13 (69340)
    2017-10-26  12:46
  59. 2017. október 26. 12:5569343.

      Aztán a dolgok, sajnos, másképpen alakultak. Élettársa ma elköltözik. Sajnálom. Nagyon aranyos lány, igazán megszerettem. De hát ők tudják. Jó, hogy nincs gyermek.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69332)
    2017-10-24  06:17
  60. 2017. október 26. 12:5269342.

       Milyen szép és kedves ima!
       Tábortűz, sülő szalonna, vörösbor. nincs is ennél jobb. Talán csak mindez kétszer!
       Örülök, hogy Szonja kedveli a gyöngysort. Mindenféle jó hatásokat mondanak erre a köre. Talán már meg is kerested őket.

    előzmény:
    jara (69336)
    2017-10-25  11:30
  61. 2017. október 26. 12:4869341.

      Mindig azzal a reménnyel lépek a topikba, hogy legalább te, Zsuzsa, szóltál reggel. Nagyon fontosak soraid.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69337)
    2017-10-26  05:22
  62. 2017. október 26. 12:4669340.

      Magdikám, fejed egyáltalán nem fáj? Lábad rendbe jött?
      Nálatok mindig hidegebb van, mint nálunk, csodálkozom is az országos térképen. Ilyen pici ország, és ekkora hőmérséklet különbség!

    előzmény:
    Kusza (69335)
    2017-10-25  08:46
  63. 2017. október 26. 12:2869339.

       Rá se ránts, Zsuzsa! Nekem róható fel a malőr.
       Amikor csomagoltam, már majdnem készen voltam, amikor eszembe jutott az opál. Kibontottam a kis doboz végét, és ott beszuszakoltam a gyöngysort, amely elég apró, de előtte beletettem egy piros-fekete aprórózsás zacskóba, amely persze, hogy összeolvadt aztán a nagy piros csomagolóval. A doboz a másik végéről kibontva, szinte megtalálhatatlan volt a  gyöngysor. Még meg is jegyeztem magamnak, hogy talán nem lesz meg. Aztán utána úgyis lelkiismeret furdalásom volt, hogy rád szuszakoltam, holott valamikor írtad, hogy ki nem állhatod a gyöngyöt. Tehát ennek így kellett lennie.
      Mintha olyasmit olvastam volna,hogy az őszi depresszió nem létezik. Nem idézi elő az időjárás, önszuggesztió. Lehet, hogy én egy ideje állandóan szuggerálom magamat?
      A költő megfogalmazta: Az ember végül homokos, szomorú, vizes síkra ér, szétnéz merengve és okos fejével biccent, nem remél.
      Megkerestem, mert bizony, ha saját kútfőre támaszkodtam volna, bizony tele lett volna hibával. Annyival, hogy több mint depresszióra adott volna okot.
      Úgy vélem, a virágok vidítanak. Elmennek, és viszik magukkal jókedvünket. Teraszomon most a törpe dália virágzik, szinte százszámra. A sárgák világítanak a szürke ég alatt. Öröm rájuk nézni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69333)
    2017-10-24  06:48
  64. 2017. október 26. 09:3869338.

    Marikám, szép ez a jókívánság, s minden helyzetben erőt adhat.


     Zsuzsa Kedves, jó híreket vársz.


    Gimnáziumi osztálytársaimmal tegnap óta alig ocsúdunk, egy tragikus hír után. Kedves osztálytársunk volt Dr Ozsvár Zsófia akinek tragikus halálhíre bejárja a sajtót. Sógornőmnek egyetemi évfolyamtársa  volt.


    Férjével együtt még vasárnap indultak rövid sétára a Börzsönyben, s csak szerdán találták meg őket holtan. Nem is túl messze. 


    Bocsánat , hogy nem tudtam vidítót írni... 

    előzmény:
    jara (69336)
    2017-10-25  11:30
  65. 2017. október 26. 05:2269337.

    Szinte zavarban vagyok, hogy minden reggel én okvetetlenkedem itt. Örülök, hogy Marika hoztad ezt a szép áldást . Köszönöm. Kívánom, hogy baráti körünk minden tagjánál teljesüljön , és hallhassuk a sok örömteli beszámolót. Én valószínűleg nem tudok ilyet produkálni, mert az őszi köd nem jól hat a depressziómra, mely ilyenkor virágzik ki. Annál jobb lesz, nekem is ,ha jó híreket hallunk Tőletek. Fiatalok Ti is gyertek, Hus és Janka örömmel olvasnánk a kicsik életéről, és a Ti örömetekről .

  66. 2017. október 25. 11:3069336.

    Áldott Reggelt
    "Kívánok néked
    Falakat a szélben,
    Tetőt az esőben,
    Italt a tűzhöz,
    Nevetést, mely felvidít
    Téged, és mindenkit,
    ki kedves néked
    És mindent mást,
    mit szíved kíván"
    /Ősi Ír Áldás /

  67. 2017. október 25. 08:4669335.

    Jó reggelt! Kicsit hűvösebbre ébredtünk, csak két fok van.


    Klára hiányzol!

  68. 2017. október 24. 18:2369334.

    Klárám, Szonja már a citrin gyöngysorral ment haza. Rögtön feltette, tetszett neki és örült az ajándéknak. Köszöni szépen. 

  69. 2017. október 24. 06:4869333.

    Klárám ! Nem tudok magamhoz térni !!!! A kis dobozban nem volt gyöngy . Vagy olyan , hogy egybeolvadt a csomagolóanyaggal. Az volt két hosszú műanyagszerű . De ketten is láttuk, Sándor jött rá, hogy a kis tartóban 2 gyűszű van .Lehet, hogy ilyen fáradt voltam???De délelőtt kézbesítették.

    előzmény:
    klára13 (69324)
    2017-10-23  19:44
  70. 2017. október 24. 06:1769332.

    Feltétlenül menj el fiadhoz. Mi is ritkán járunk gyermekeinkhez, ennek, oka az ő elfoglalt életük. Ők 1-2 hetente jönnek, az unokák ritkábban , különösen a nagyok. De ha hívnak , mindig elmegyünk.


     

    előzmény:
    klára13 (69326)
    2017-10-23  20:08
  71. 2017. október 24. 06:1369331.

    Igen Klárám , gyűszű nélkül varrom. De hónapok óta nem volt a kezemben . Majd télen. Sándor jött rá, hogy ez a csoda gyűszű. Tényleg csodálatos. A Nagyobbik talán rájön az ujjamra. Néha, ha bőrt vagy hasonló kemény dolgot varrok, felveszem anyukám régi , már kissé rozsdás gyűszűjét . De ezt nagyon míves darabot majd télen  kipróbálom. Gyöngysort nem találtam !Csak műanyag csomagolóanyagot. Mindjárt elsírom magam , mert már nem tudom keresni. Látod, ilyen lökött, röghöz kötött öreg csaj lettem !De a könyvet nagy érdeklődéssel olvasom. A virágmagokat egy nagyobb cserépbe vetettem el,a garázsban van ahova a gumókat, virághagymákat teszem. Nagyon nehéz volt a múlt hetünk , nem szeretnék sok ilyet megélni.


    Most a könyv nagyon aktuális, mert megyünk hasi MR vizsgálatra, a hasi tumor kizárására . A labor leletek semmi eltérést nem mutattak.


    Köszönöm kedvességed, figyelmességed még egyszer !

    előzmény:
    klára13 (69324)
    2017-10-23  19:44
  72. 2017. október 23. 22:0169330.

    Magdika én is kínlódok itt a bejelentkezéssel. Ahhoz, hogy ne duplázza meg a hozzászólásomat ki kell jelentkeznem, majd újra be. Csak utána tudok írni.  


    Klára, két unokám jár ide gimnáziumba, mindkettő az ötödik osztálytól. Ezen a hétvégén nem voltak itt, a kislánynak holnap adom át a neki szánt ajándékodat. Majd beszámolok a hatásáról. Szereti a köveket. Tőle is kaptam egy gránit karkötőt, egy osztálykirándulásról hozta. Mikor kicsi volt, "gyémántjaim"-ként mutatta őket.  Már elkezdtem olvasni a könyvet is, jajgattam is egy sort, rájőve saját hibáimra. Visszafelé pedig már nem lehet nevelni ugye?


    Miként hatott rám a kézírásod?  =  ehhez illik a balettcipő.  


     

  73. 2017. október 23. 21:2669329.

    Klára, csak most találtam rá a kérdésedre. Biztos bennem van a hiba, de olyan nehezen jöttem rá a belépési módszere, tegnap vagy két óra hosszát kínlódtam. Lehet, hogy ez csak az én véleményem, de szerintem, még ilyen rossz nem volt a fórum.


    Javulgatok, de még mindig hamar elfáradok. 

    előzmény:
    klára13 (69328)
    2017-10-23  20:18
  74. 2017. október 23. 20:1869328.

      Magdikám, mesélj, hogy vagy? Mivel töltöd a napokat? Megerősödtél-e kicsikét? Vagy nagyon?

  75. 2017. október 23. 20:1769327.

      Olvastam, hogy a dunakeszi gimnázium az ország 9. legjobb gimnáziuma. Nagy dolog ez! Brúnónak sem kell messzire járnia, Beni is csak átszalad a városon, és már ott is van. Ráadásul nem 8-ra, hanem fél kilencre járnak.
      Amikor reggel korán felébredek, nézem az órát, nálam hét óra van, amúgy másoknál nyolc , becsengetnek az iskolákban - nem értem, miért kell a gyerekeknek reggel hétkor kezdeniük? Ki nem állhatom ezt az óraállítást. Ezért nem állítom enyémet. Rászámolok, ha szükséges. Szeretem tudni, hogy igaziból hány óra van.

    előzmény:
    jara (69306)
    2017-10-21  22:25
  76. 2017. október 23. 20:0869326.

      Nálunk a beígért másfél napig szakadó eső elmaradt. Csak úgy szitál egész nap, ami elég undorító.
      Ma rábeszélt nagyobbik fiam hogy látogassam meg őket. Hát igen, nem jártam náluk, nem láttam a házat, amelyet Alcsúton felépített. Tényleg disznóság tőlem. Csütörtökön értem jön, elvisz, aztán hazahoz. Nem tudtam lebeszélni. A hóvirágos móka sem jött be, hogy majd akkor, ha nyílik a hóvirág az arborétumban.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69322)
    2017-10-23  07:17
  77. 2017. október 23. 19:5169325.

      Az eredményorientált kommunikációról olvasok egy könyvecskét. Benne van, hogy minél tömörebben és rövidebben fogalmazzunk. Persze, az iskolai dolgozat más eset. Mi lenne, ha két részletben írná meg? 75+75.
      Nagy disznóságnak tartom, hogy hétvégére komoly feladatot adnak. Hogy nem lehet békén hagyni a szegény gyereket az iskolaszüneti napokon?

    előzmény:
    csinomjank (69319)
    2017-10-22  22:01
  78. 2017. október 23. 19:4469324.

      Most ezt nem értem, Zsuzsa! A gobelin képeket gyűszű nélkül varrod? Igaz, a hálón könnyen átmegy a tű, és talán nincs kilyuggatva az ujjad vége, de mégis. Most kissé elszomorodtam. Mert amikor megláttam az egyik árverésen az ezüst gyűszűt, azonnal az jutott eszembe, ezt neked készítették a varrogatáshoz. S ki tudja, a kis gyűszűvel talán melletted öltöget unokád. Ez nem jött be. Na, de hosszú a világ, talán majd dédunokád és az ő unokája öltöget vele.
      Most már megkérdezem: az etiópiai tűzopál nyakéket, azaz gyöngysort csak nem dobtátok ki? Mert nagyon hülyén csomagoltam, a kis doboz végébe dugtam bele. Talán elveszett a töltelék között. Bár e kő szépsége napfényben érvényesül, gondoltam, ki tudja, talán fehér blúzodhoz használni fogod. Amúgy is  érdemes a napos oldalon járni, nyaklánc nélkül is.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69321)
    2017-10-23  07:08
  79. 2017. október 23. 09:3369323.

    Pharmascience Health Gainer for Weight gain


     


    Mens need many calorie requirements that many men have proves to be incredibly trying Pharmascience health gainer a weight gainer makes this far easier. If you consider the fact that there are weight gainers available that pack in over a thousand calories per shake .


     


    For more visit


     


    ............................................... ...............


     


     


     


    Weight Gainer

    előzmény:
    Zsumi945 (69299)
    2017-10-20  14:00
  80. 2017. október 23. 07:1769322.

    Klárám ! Látod, ez eszembe sem jutott. Tényleg nem árt, ga egyszer az a kb 50 vastag földréteg, ami a ciszternák fölött van , egyszer végre teljesen átázik. A napi locsolással ezt nem tudom elérni . Egyszer .kétszer volt olyan tél, amikor nem volt rajta fólia. Biztosan lesz még olyan enyhébb idő , amikor feltehetjük. Azért ősszel., hogy eldugdoshassam a hagymát.

    előzmény:
    klára13 (69312)
    2017-10-22  10:34
  81. 2017. október 23. 07:0869321.

    Csatlakozom Hozzád Marikám . Klára valóban tündér!


    Engem is meglepett a magokkal , egy érdekes könyvvel és csodálatos mütyürrel. Nem jöttem rá, mikre jó, de Sándor megfejtette a nagyon szépen kidolgozott gyűszűkészlet . Finom míves munka . Még a végén kedvet kapok a stoppoláshoz .


    Unokád szerencsés , hogy olyan tanárt kapott , aki folytatta a Te gondolkodásra késztető tevékenységed, és jutalmaz is szavakkal , nem csak szid . Érdekes , hogy az állatszelídítők rájöttek , hogy jutalommal többre mennek. Talán majd a tanárok is megtanulják.


    Mióta falun lakom sokat főzök be. Előtte is tettem, de mivel vennem kellett nem volt túlzottan érdemes. Egyszer vettem 25 kiló paradicsomot . Két hatalmas szatyorban vitte. Én akkor kb 50 kiló voltam .  Jött egy férfi és segített, a kapuig elhozta . Kérdezte, hova viszi ez a sok paradicsom ezt kis nőt ?

    előzmény:
    jara (69306)
    2017-10-21  22:25
  82. 2017. október 22. 22:1069320.

    En ismertem ezeket  -talan a 90 -es evek elejen jelent meg az Orult Majom c. konyve  -ami nagy kedvencem -es abban voltak ezek .


    Nepszeru  Amerikaban is -talalkoztam turistakkal ,akik rajongtak erte . 

    előzmény:
    Zsumi945 (69304)
    2017-10-21  21:12
  83. 2017. október 22. 22:0169319.

    Koszonom . Lehet -tenyleg sok mindennek ez a hattere . Vagy , hogy kulonben is szukszavu ,racionalis tipus .


    50 szot meg kepes leirni  -de 150 neki tul sok .Ilyen kihivassal 28 eves szuloi palyafutasomon meg nem szembesultem .


    Es meg vannak no tarsaim ,akik ilyeneket irogatnak ,hogy azert nem szulnek ,mert unalmas lesz az eletuk .Nincs nagyobb kaland a gyereknevelesnel !

    előzmény:
    klára13 (69314)
    2017-10-22  15:42
  84. 2017. október 22. 17:4369318.

    Hozzánk is nagyon közel áll Szent-Györgyi Albert. A vegyészeknek vizsga anyag a munkássága, professzorjaink sokat idézték a szavait is. Orvos nagybátyámat tanította is.


    Tudjátok, hogy ő volt az egyetlen magyar Nobel díjas, aki hazájában, a szegedi egyetemen végzett kutatásai eredményéért kapta a Nobel díjat. Egy anekdota :


     "1960 körül történt, hogy Rédei László egyik tanítványával beszélgetett a Bolyai Intézet folyosóján, amikor az ablakból szemébe ötlött Szent György lovas szobra az intézet mögötti park túlsó oldalán. A klasszikus művet a „klerikális reakció elleni küzdelem” jelszavával sok éven át múzeumi raktárban tárolták, s éppen akkoriban került vissza korábbi helyére. Kérdésére a tanítvány elmondta, hogy a szobor Szent Györgyöt ábrázolja, mire Rédei professzor félreértve a nevet– megdöbbenve ezt mondta: – Szent-Györgyi tényleg nagyon megérdemli, hogy szobrot állítsanak neki… No de miért éppen LOVON...?" 


    2013-ban valóban szobrot kapott , a főépület lépcsőjén épp jön le, a Dugonics téren. Sajnos ide még mindig nem lehet feltenni! 


    Szívesen megmutatnám a Kolozsvári testvérek Prágában álló sárkányölő szobrának az egyetem belső terén álló másolatát is.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69307)
    2017-10-22  04:43
  85. 2017. október 22. 16:5569317.

    Marikám!


    Nagyon örülök, hogy Brúnó túljutott az iskolakrízisen! Lám-lám a jó tanár ki tudja hozni a gyerekekből az érdeklődést! Hidd el, a Te kitartó türelmed is ott csírázott szépen a mélyben, s a tanárral együtt sikerült átsegíteni Brúnót! 


     

    előzmény:
    jara (69306)
    2017-10-21  22:25
  86. 2017. október 22. 16:1369316.

      Hasznos az a könyv, Zsófi is elolvasta, én is. Bárcsak fiaim kamaszkorában lettek volna hasonlók!
      Marika, a kis citrin gyöngysort Szonjának szántam. Ha nem kell neki, akkor tudod hordani karkötőként, kétsorosan.
      Na, a piros évelő szarkalábbal jól felsültem volna! Elvetettem, egy növény magasra nőtt és gyorsan kivirágzott, míg a többi még kicsike. S hát ez szarkaláb az fehér mécsvirág!
      Valahogy nem bízok ebben a szarkalábas ügyben. Sajnos. Ma vetettem el a satnya kis magokat, hát majd meglátjuk.
      Magam is hiányoltam néhány szavas levelet, de olyan az írásom, hogy szégyellem. Ezért aztán nem írok. Bocs.

    előzmény:
    jara (69306)
    2017-10-21  22:25
  87. 2017. október 22. 15:5669315.

       Holnap estig irdatlanul fog zuhogni az előrejelzés szerint. Zsuzsa, ilyenkor könnyű megfázni. De gondolom,  úgyis eszedbe jut.
       A napokban hallottam, hogy Balázs szemrehányást tett Beninek: megtanultál kérni, most már itt az ideje megtanulnod adni is. Arról beszélt, hogy helytelen, hogy minden kapott feladatot nehezen végez el. Én nem látom vészesnek, rendes gyerek, szófogadó. Ma kutyakiállításra kellett mennie anyjával. Egész napos program a hidegben, nem csoda, hogy próbált kitérni. Bazsi a társ ezeken az eseményeken, de ma halaszthatatlan munkája volt.
      Aggasztja az atyát az is, hogy nem eléggé értékelik, illetve természetesnek veszik jó dolgukat. Pedig hát a gyerek az már ilyen.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69309)
    2017-10-22  05:23
  88. 2017. október 22. 15:4269314.

       Janka, figyelmedért harcol a kis táltos. Hát ülj melléje a dolgozatírás idejére,  és kérdésekkel segítsd. Tanácsot kértél, ezt tudom javasolni.
      

    előzmény:
    csinomjank (69311)
    2017-10-22  08:15
  89. 2017. október 22. 15:3269313.

       Igen, Zsuzsika, teljesen személyes vallomásnak tűntek soraid. Szép, világos képet festettél a szeretetteljes, gondoskodócsaládról, semmiféle önző szempont nem volt benne. Nincs miért elutasítanod az elmondottakat.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69309)
    2017-10-22  05:23
  90. 2017. október 22. 10:3469312.

      Zsuzsa, arra gondolok, talán jót tenne a sátor földjének egy nagy eső, ami, feltehetően, következik. Vagy eső idején úgyis kinyitjátok? Arra gondoltam, talán meg kellene várnotok az eső végét a letakarással. Ne vedd tanácsnak, ez csak tűnődés! Sosem volt fóliasátram. Annyit is értek hozzá.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69309)
    2017-10-22  05:23
  91. 2017. október 22. 08:1569311.

    Minden hetvegen a kovetkezo cirkusz nalunk :  150 szos fogalmazas hf megadott temarol. hetevegere  -kisfiam orakig uvolt "de semmi nem jut az eszembe  -mit irjak ?" 


    orak mennek ezzel el  -es fogalmam sincs hogy segitsek neki .  nekem sosem volt hasonlo gondom  -nekem mindig az uton hazafele osszeallt a fejemben a fogalmazas hf . -ha hazaertem  csak gyorsan leirtam 15 perc alatt  es mindig sikerem volt  vele .


    nagyon jol tud angolu l - most volt egy amerikai kozponti felmeres - elkepesztoen jol sikerult neki  -utolerte a noveret -aki szinten jo-es 4 evvel idosebb tole .


    talan a zarkozottsaga miatt nem tud irni ? mit csinaljak vele ? 

  92. 2017. október 22. 08:0669310.

    Nagyon finom lehetett   - gesztenye torta ! Jaj ! Meg ragondolni is olyan jo !


    _________


     


     Hat -igen  Europa ki tudja kinek a kezen van - en is elgondolkodom neha . 


    Nekem az sem tetszett , hogy a kerekparozas mindenekfelett . Arra gondolok , hogy kisgyerekek is sokszor veszelyes utakon ,jardakon hajtanak anyu mellett .Azert talan a gyerekek biztonsagat elobbre kellene helyezni  . 


    Amsterdam kozpontjaban meg a helyzet inkabb Indiara emlekeztetett . Kocsik ,bicajok  egy zsufolt uton . 


    Otthon a kisvarosunkban  szinte minden fout mellett van bicajos ut . Hogy ez gazdagabb helyeken miert nem valosithato meg ?


    _______


    Anyu lehet , hogy eppen ovatos -azert hasznalja az a  gurulo keretet . Tud o menni anelkul is . Csak gyakran le kell ulnie . 


    _________


    Nagymamam 80-es fel evesen halt meg . Elotte vegig dolgozott .Meg a 80 eves szulinapjan fat is hasogatott a  kisbaltaval .Nekem o a peldakep  .


    Lehet , hogy egy kivulallo sajnalta : "szegeny neni meg mindig tolja 80 evesen a tragacsot a piacra "  -  de neki ez volt az elete . A siker forrasa , a tarsasagi elete szinhelye -   meg is bolondult volna , ha valaki megtiltja neki ...


    Anyukam is igy van vele - besetalni a varoskozpontba  , feladni a csekkeket , talalkozni ezzel -azzal - nem kin neki , hanem orom .Bar lehet ,hogy egy kivulallonak  ugy tunik , hogy egy szerencsetlen neni ,akinek egyedul kell jonni-menni .

    előzmény:
    hus (69291)
    2017-10-20  06:13
  93. 2017. október 22. 05:2369309.

    Igen Klárám az én életemben is bekövetkezett" nem minden rossz jő ártalomra"  ez volt az itteni állásom elnyerése is. Máshová akartam menni, az nem sikerült jött ez. ELSŐ NAPI RENDELÉSEM VÉGÉN JÖTT A TELEFON, NE KÖLTÖZZEK KI, MEGVAN AZ ÁLLÁS VÁRNAK. Nem költöztem még ki, de olyan szertetettel fogadtak, hogy lemondtam azt az állást, melyre előtte hónapokat vártam. Nem bántam meg.


    Nagy elvárásaim nincsenek családommal szemben egész életemben inkább adni szerettem, mint kapni.Ez alól kivétel a tényleg szívből jött ajándék, melynek értéke a szeretet.


    Most kicsit csalódott vagyok. Lesmirgliztem, lefestettük a fólia vázát, kiszabtuk, meghegesztettük a fóliát (vasalóval összeolvasztani az egymásra fekvő területeket. Sándor egyébhegesztést is csinált. Kértem fiamat, jöjjenek segítsenek felhúzni, mert nehéz és 6,5x6,5 méter, Kiderül, hogy senki sincs itthon a fiúk közül, elfelejtették. Ehhez pedig 4 ember kell . Az eszébe sem jutott, hogy ebbe a a négy kézbe felesége ügyes kis kezei is besegíthetnének . Mert az ugye természetes, hogy én részt tudok venni ezekben a munkánkban . Ma nem lehet, mert férjem mint 1956-os műegyetemista megy az ünnepségre az egyre csökkenő öregdiákok közé.Korán délután lesz . Nem várható el egy 80 éves embertől , hogy átdolgozott délelőtt után menjen el.  Holnap teljes létszámmal jönnek a zuhogó esőben felrakni a fóliát. 

    előzmény:
    klára13 (69302)
    2017-10-21  15:55
  94. 2017. október 22. 05:0469308.

    Ezt a csodálatos versciklust, vagy imákat feltettem a fecebookra, talán akad 1-2 ember aki végigolvassa .

    előzmény:
    szizsuzsóka (69307)
    2017-10-22  04:43
  95. 2017. október 22. 04:4369307.

    Zsuzsikám ! Csodálatos gondolatok egy csodálatos gondolkodótól. Büszke vagyok rá, mert magyar .- Egy kis önző büszkeség is vegyül hozzá . Egy napom születtünk .

    előzmény:
    Zsumi945 (69304)
    2017-10-21  21:12
  96. 2017. október 21. 22:2569306.

    Klára, kis tündér!  Valami kék csoda, valami rózsaszín tünemény, hasznos útmutató rakoncátlan kamaszaim kezeléséhez. Nagy-nagy meglepetés. Köszönöm szépen. Huncut is voltál, mert elkezdtem ismerkedni a könyvvel és újabb kis gondos csomagokban előkerültek a magok. Eszembe jutott átforgatni a lapokat, hátha írtál is valami kedveset. Nem, de az is kedves volt, ahogyan a kis kézzel írott címkék ott lapultak a magos tasakokban. 


    Hus kedves! Nézegetek képeket, ha kanadai területről szól, mindig Rád gondolok, ha itteni szépet látok, én is küldeném Neked. Hátha lesz mód a pótlásra egyszer.  


    Zsuzsóka, eszembe jutott a 99 kis üveg paradicsom befőzésem a polcodon lévők láttán. Hatalmas akaraterőd van, én a "soha többé" rovatba jelöltem magam.


    Zsumika, jó lesz a kád biztosan.


    Magika, jelenleg hogy érzed magad?


    Elmondom Nektek, hogy Brúnó a felső tagozat első évét igen lelkesen kezdte és már "megkomolyodott". Szerencsére a matektanára tudja motiválni a teljesítés elérésére.

  97. 2017. október 21. 21:2769305.

     Klárám, Zsuzsám!


    Talán nem fogalmaztam elég pontosan. 


    "Elvárásaim" nekem sincsenek. Különösen olyan segítséget nem igényelek, hogy a saját vállalt feladataimban az ő feladataik, családi életük rovására segítsenek. Közöttünk ez teljesen kölcsönös. Amiben tudok, segítem őket, amíg erőm, egészségem engedi. (most már csak főzések, néha hoznak néhány vasalni valót...stb)).


    Írásomban a beteg, vagy idős koruk miatt segítségre szorulók magára hagyatottságágára szándékoztam utalni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69301)
    2017-10-21  06:17
  98. 2017. október 21. 21:1269304.

    Eddig nem ismertem Szent-Györgyi Albertnek ezeket a gondolatait, verseit:


    https://www.szepi.hu/irodalom/vers/tvers/tv_369d.html


     


     


     

  99. 2017. október 21. 15:5969303.

        Hihetetlen ez a kádajtó! Mennyi jó fürdőszobát vertek szét feleslegesen!

    előzmény:
    szizsuzsóka (69301)
    2017-10-21  06:17
  100. 2017. október 21. 15:5569302.

      Zsumikám, nagyon igazad van. Olyan az ideális állapot, amit vázoltál. Az élet azonban más. Tudjuk. Ahogy Zsuzsa elmondta léteznek objektív tényezők. Sokan gondolják, hogy a kapott gondoskodást tovább adják gyermekeiknek, ezzel ez az ügy le is van tudva. Te csodálatosan megvalósítottad elveidet családodban. Ahogy foglalkoztál édesanyáddal, ahhoz csak Marika nagy gondoskodása hasonlítható. És lányod előtt van a te példád. S máris bebizonyosodott, követi.
      Volt egy incidens nálunk tavaly nyáron. Zsófim édesanyjának van négy bonsai fácskája. Minthogy a Balatonnál tölti a nyarat, elcipelte őket ide, hogy lánya öntözze őket. Csakhogy ez az év legmelegebb hétvégéjén történt, és Bazsiék is leügettek utána. Hát, azt gondolom, nem kellett volna talán a tűző napra tenni a nyomorultakat, mert lekopaszodtak. Úgy véltük, elpusztultak. Zsófi anyukája nagyon haragudott. Hogy ennyit sem képesek neki megtenni. Mire mondtam neki: csak akkor nem ér csalódás, ha senkitől nem vársz semmit. Ő nagy elánnal válaszolta, őneki igenis, vannak elvárásai. Hát jó, ki így gondolja, ki úgy. Azért mindannyian elvárjuk lelkünk mélyén a törődést szeretteinktől. És nyilván jogosan. Az élet adok-kapok tranzakciók sorozata.
       Talán a mérték nem tud azonos lenni. Nem is érdemes méricskélni.
        A fácskák új lombot növesztettek. Megújultak. Jót tett nekik a zűr. Sosem tudhatjuk, hogy a pillanatnyi rossz dologból milyen jó származik.

    előzmény:
    Zsumi945 (69297)
    2017-10-20  10:13

Címlap

top