Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. október 21. 06:1769301.

    Marika évek óta használja nagy megelégedéssel a kádajtót. Ha már masszázskádad van , ezt otthoni fürdőkezelésre is használhatod , különösen télen.


    Nagyok jók a gyermekeink, de mégsem tudnak igazán segíteni, mert sem idejük, sem kertészeti szakismeretük nincs. Sándor megtenné, de nem szívesen látom 80. évesen a magas létra tetején fűrészelni a műtött vállával., Ő azért hibás, mert akit tudnék segítségül hívni elutasítja .A földön végzett munkával semmi gond, kapirgálok, egyre kisebb területen. A füvet itt ketten két fűnyíróval lenyírjuk együtt. A többim kertben pedig a család dolgozgat , ott is külső segítséggel. 

    előzmény:
    Zsumi945 (69299)
    2017-10-20  14:00
  2. 2017. október 21. 06:0869300.

    Kedves Hus ! Én már elfelejtettem a rettenetes becsípődést. Azóta lefestettük a fóliasátor fémvázát, meghegesztettük a fóliát, rengeteg almát szedtem fel. Ma próbálom elsózni a szomszédoknak, mert nincs erőm és időm feldolgozni. Talán végre az utolsó perben eldugdosom a crocushagymákat , és szedem fel a rengeteg falevelet. de leginkább és is számmal és a képzeletemmel dolgozom, mert mindig kevesebbet csinálok meg, mint amit elképzeltem.

    előzmény:
    hus (69292)
    2017-10-20  06:15
  3. 2017. október 20. 14:0069299.

    Hus Kedves!


    Azt a funkciót tökéletesen betölti, amire kitalálták, megkönnyíti a kádba belépést és kiszállást. A kád eredeti beépítésén múlik, hogy milyen magasság marad, mert értelem szerűen olyan mélyen lehet ajtót vágni, amilyen mélyen a kád alja van. Ha nagyon ki van emelve a kád, akkor marad még 1 lépcsőnyi magasság, amire fel kell lépni.(25-35) cm.


    Csak üres kádnál lehet nyitni, könnyen kezelhető zár szerkezete van, s nagyon esztétikus formája .Az anyaga egyfajta műanyag-kerámia keverék, mind zománckádhoz, mind műanyaghoz passzol. ERős, kemény, de terhelni nem ajánlatos. A szerkezetet készen, előre legyártva hozzák.  A helyszínen műszerészi pontossággal alakítják a kád oldalának hajlataihoz a keretet, s epoxigyanta szerű anyaggal ragasztják be. 5 év garancia van, ha betartja az ember a kezelésére, tisztítására vonatkozó előírásokat.


    Egyelőre elégedett vagyok vele, örülök, hogy nem kellett szétverni a fürdőszobát egy zuhanyozó kedvéért. 


    Egyúttal kicseréltetem a szekrényes mosdót és a csaptelepeket is a praktikum érdekében. 

    előzmény:
    hus (69295)
    2017-10-20  06:45
  4. 2017. október 20. 10:2269298.

    Az Internet mégiscsak egy csoda. Most épp radarképen követem Zitukám légi útját Rotterdam felé. Ennek a radarnak a segítségével a Föld bármely pontja felett éppen a levegőben lévő repülőgépek útja követhető, felszállástól landolásig. A járatszámot ismerve az az 1 is kiválasztható, ami érdekel! 


     

  5. 2017. október 20. 10:1369297.

    Zsuzsám, a fiataloktól nem is a tényszerű idős gondozást várnám el- általában. Tehát szakápolást, házimunkát attól nem, aki dolgozik, távol él, nem tudja az életébe iktatni.  A törődést viszont igen, ha eljön az ideje a segítésnek. Tehát megszervezni, megkeresni a lehetőséget, látogatni. Sok fiatal amint kikerül a szülői házból, erről megfeledkezik, nincs már a lelkekben a felelősségérzet. Nem érzékeli, az idős-esetleg beteg- szerettei problémáit. Ezzel kapcsolatos szociális ellátást nem kutatja, nem áll mellé sem anyagilag, sem a törvényes lehetőségek megismerésével. Tehát magára hagyja, esetleg külső felelősöket keres, hogy az állam nem gondoskodik... pedig van segítség az arra rászorulók számára. Aki pedig anyagilag megteheti, annak kutya kötelessége! 


    Nem mentség az idő hiánya.


    Nem jól látom?  

    előzmény:
    szizsuzsóka (69290)
    2017-10-20  05:38
  6. hus
    hus
    2017. október 20. 07:2369296.

    Szep jo reggelt kivanok , fincsi kave, sutike, gyumolcs el nem maradhat ma reggel sem.  Tovabbiakban is legyen szep napotok, delutani pihenesetek.


    https://www.youtube.com/watch?v=baSUO3zjneA


  7. hus
    hus
    2017. október 20. 06:4569295.

    Zsumikam en is megneztem, hogy milyen j kis ajtot tetettel fel a furdokadra. Kivancsi voltam, mert a ferjem is szeretne egy olyan kadat, amibe ulni lehet es szinten ui. alapon mukodik, a vizt allitolag 2 perc alatt kiszivja a kadbol. Nagyon jol esik a csontocskajanak a meleg, az orvos is ajanlotta neki, mivel nem szeret elmenni az uszodaba, ilyet fogunk berakatni . Egyenlore igy gondoltuk.Irj majd rola legyszives, hogy szereted, hogy valt be neked. Igy latszatra nagyon jonak nez ki.

  8. hus
    hus
    2017. október 20. 06:3969294.

     Jaj Klara igaz lenne amit irtal? Mert en nem erzem ugy, sot ugy erzem, hogy sokat romlott a magyarom. Egy par alkalommal  lattam mar szornyedelmes helyesirasi hibamat, amit katasztrofalisnak mondanek, talan sietve irom, meg csak el sem gondolkodok rajta, hogy kell, csak irom es irom es akkora szarvas hiba, hogy na csak. A fogalmazasommal is akadozok neha, tudom , ban - ben - rol nem is beszelek.


    De igazan koszonom, aranyos vagy, adtal egy kis bátrabbságott nekem. 


    A lanyok  Taekwondo-ra jarnak, igazan szeretik. Az apukajuk sugallta belejuk szerintem, hogy meg kell magukat tudni vedeni, ha kell, meg mas vedelmi dolgokat is tanit nekik, ha esetleg szukseguk lenne ra felkialtassal. Ilyenkor latom, hogy mennyire kelltt volna neki egy fiucska. De mit lehet tenni, az elet ilyen, ezt meg kivansagra nem tudtak megcsinalni.


    Jaj Istenem, ez az edzo borzalmas lehet, ha a Beniket azert bunteti, mert nem tudott elmenni a versenyre. Inkabb vigasztalnia kellett volna, hiszen Benike egy kituno sportolo. 


    Hat menj el legkozelebb az edzesre Klaram es mutatkozz be az edzobacsinak. Majd maskor megtanulja, hogy kell viselkedni Benikevel. 

    előzmény:
    klára13 (69267)
    2017-10-17  11:39
  9. hus
    hus
    2017. október 20. 06:2169293.

    Borzaaszto ez a szamolo itt anlc-n. Beallitom, hogy 100-at menjen vissza, mar a kovetkezo alkalommal megint vissza ugrik 25-re. Majd mindjart oda megyek es jol megmondom a velemenyem, meg rakerdezek mar, hogy ugyan mikorra fogjak mar uzembe hozni a fenykepkuldo szerkezetet.Mert, ha nem lesz hamarosan kesz  ez az egesz kóceráj, nagy botranyt fogok csapni.

  10. hus
    hus
    2017. október 20. 06:1569292.

    Jo reggelt kedves Zsuzsoka!  Mekvartalakkkk! 


    Jobban vagy? Remelem elmulasztottad a fajdalmadat.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69290)
    2017-10-20  05:38
  11. hus
    hus
    2017. október 20. 06:1369291.

    Hat az a gyors visszaolvasas jo lenne, de nem ugy volt, hanem  olvastam amit irtal a nyaralasotokrol es sajnaltam, hogy ennyi minden kozbe jott nektek. Amikor nem voltam es irtam ide, azert a kavezas kozben bele olvastam a soraitok koze, igy maradt meg bennem a ti elmenyetek is, de a lenyeg, hogy mentetek egy kicsit szepeket latni meg akkor is, ha nem volt eleg az ido.


    Mivel lanyomek is mentek es elemnyt beszamoltak, nekik sem (szerintem senkinek sem) volt eleg az az ido amit ott toltottek. Idonkent a gyerekek is elfaradtak,  egy parszor nem volt kedvuk menni reggel rogton, a lanyom is labadozott, nekik is lassabban met az atlagnal, viszont kitunoen ereztek magukat. 


    Meg nem is nagyon meseltem az utjukrol, mert fenykepek mutogatasaval egyben szantam elmondani az elmenyuket. Bizom benne, hogy hamarosan fel is lehet rakni majd ide. 


    Jaj ez a tetovalas, ami most divat, az nekem is tomeny.  Idonkent amikor latok valakit ugy jol surun kituzve, szinte rossz erzes kap el, hogy azokat a szep testreszeiket eltakarja a sok oszevisszasag. Milyen kar. Kar lenne, ha a tetovalasnak is lennenek aldozatai majd a kesobbiekben ettol a sok festektol amit a szervezetbe nyomnak. Nem ia s tufertozesekre gondolok.


    Ezek a maffiazo csapatok teljesen tonkre teszik Europat. Az unoka noverem az olasz helyzetet mondja rendszeresen, hogy mar tarthatatlan a helyzet es ennek igen rossz vege lesz, mert egyre tobb idos embert olnek meg es vesznek el toluk mindent, amit csak tudnak.


    Allitolag egyes varosokban este 6 utan mar nem jarnak ki.


     


    Kislanyod majd meg fogja szokni a egyedullete, ha nem, akkor keres maganak valaki tarsat, vagy baratokat.  Meg jo is, hogy ott van, legalabb anyikadnak tud segiteni, ha kell.


     


    " en nem szeretnem , ha idosen vagy fiatalon az onrendelkezesemben  korlatoznanak a gyerekeim vagy barki"


    Jaj ez nagyon aranyos mondasod  volt.   Igen, azt hiszem ezzel mindenki igy van.


    Ha bele gondolok ,anyosom bizony mar raszorul, hogy onrendelkezese egyszer-egyszeer ne ervenyesuljon. Kell neki a segitseg, idonkent keri is, meg idonkent nem fogadja el amit tanacsolunk, csak azutan tudjuk meg, miutan panaszkodik, hogy megjarta. Hiaba, idos mar es feledekeny is, mar olyan dolgot is elfelejtett, amit nem lett volna szabad. Meglepodtem es tudomasul vettem, hogy bizony " harcolni is kell majd" az o erdekeben. Mennyire fogadja majd el  el? 


    Viszont ha a gyerekeid, vagy barki mas velemenyt mondanak az onrendelkezeseddel kapcsolatban, meg akkor is, ha azok korlatokkal jarnak, csak figyelj oda, valoszinu, hogy jot akarnak neked es a te erdekedben teszik. Mi masert? Rosszindulatbol? Kizart!  Nem is olyan viszonyban vagy a csaladoddal.


    Akire nem akarsz ugy sem hallgatsz. Mindegy, hogy kicsoda, micsoda.


    A mamad eleg bator, ha elindul 3 km-es utra azzal a jarokaval. Ja, es igen jo eroben lehet meg. 


     


    Igen, meg volt nalunk a halaadas,  15-en voltunk, mint mindig a menyem kesziti az ennivalo egy reszet, a masikat en, a lanyom kimaradt, sok dolga van neki is, rengeteget szalad , gyerekek, epitkezes , a laba es minden ami ezzel jar. 


    Nagyon finom vacsora volt,  termeszetesen pulyka es a hozzavalok, koretek es gesztenye tortat keszitettem. 1 kg masszat vettem, de keves volt tolteleknek es bevononak, pedig tejszinnel es vajjal is gyarapodott. 

    előzmény:
    csinomjank (69264)
    2017-10-17  06:33
  12. 2017. október 20. 05:3869290.

    Zsuzsikám ! Nagyon szép és igaz a vers. Mi kalitkában nőttünk fel életük fiatal korunkat. Első időben nagyon szigorú volt a dresszúra , aztán lazult. A viszonylagos biztonság , a nem kirívó igazságtalanság tette elviselhetővé .Akkor tudtuk, mikor kell vigyáznunk, mit szabad mondani, úgy kialakult egy elfogadható egyensúlyi helyzet . Ugyan ment a fűnyíró, de az ember megtanulta, hogy amikor jön, összehúzza magát. A mai kor fő problémája a bizonytalanság, és sok kirívó igazságtalanság, aszociális érzékenység szinte teljes hiánya. Lehet, hogy ennek nevelő hatása lesz a mai generációra, megtanulnak jobban küzdeni. A tudat lassabban változik, mint a körülmények, mert familiáris szokások nehezebben alakulnak.  Ezért nagyobb szerepe van az idősebb emberek számára a családnak. Ez viszont széthullóban levő intézményrendszer . Nem emberi rosszaságból, hanem a körülmények miatt . Gyermekeink unokáink életét annyira áthatja a létért való küzdelem, hogy nem marad idő, erő az idősekre , örülnek ha családjukat el tudják látni.


    Nem volt könnyű a dolgotok 3 műszak mellett . Az a legveszélyesebb, mert nem alakul kis állandó életritmus. Különösen az éjszakai műszakok beiktatása nehéz. Az egézségügben sok helyen kialakult az állandó éjszakások köre.Ez még mindig elviselhetőbb. 

    előzmény:
    Zsumi945 (69288)
    2017-10-19  09:30
  13. 2017. október 19. 10:4869289.

    szep , izgalmas munka lehetett .ennyi babat vilagra segiteni !


     en nagyon rosszul birom az ejszakazast ... nekem is volt benne reszem a munkahelyen ... de masfel ev utan felmondtam  ennyi ido alatt kb , 5 evet oregedtem ... akkor mar ismertem a leendo ferjemet ...   vele is meg kellett ertetnem , hogy ejszakai muszak ,igen , nem mas hapsihoz ,dolgozni jarok ...


    aztan az uj munkahelyen mar nem volt ejszakai muszak ,  rendesen tudtam aludni es par honap mulva  mar azt kerdezgettek  a"ferjemtol" , hogy mi van m uj baratnod van  .. es volt ki nem hitte , hogy en vagyok en ...


     szoval az ejszakazast nem nekem talaltak ki ...


    _____________________________________


     megtalaltam a cikket a 100 eves nenikrol   - az egyik gyogytornasz  es meg mindig dolgozik , a masik szineszno  es verset mond alkalmankent , a harmadik 99 evesen meg uszott ..  

    előzmény:
    szizsuzsóka (69287)
    2017-10-19  06:26
  14. 2017. október 19. 09:3069288.

    Zsuzsám, mennyire más ez, mint pár évig otthon a kisgyerekhez felkelni!


    No és  amikor a család 1-2 tagja ledolgozza az életét váltott műszakban, gyerekeket nevelve. Kicsi, 1-2 szobás lakásban. Péterem mellettem 20 évig dolgozott u.n. folyamatos műszakban, ami heti váltásban 3 műszakot jelentett, vasár -és ünnepnapokon is. Az alagút égető kemencék ugyanis csak évente egyszer álltak le néhány napos karbantartásra, s Ő ezeket felügyelte égetésvezetőként.


    Ugyanez volt az un. öntőszalagon dolgozók beosztása is. Jajj, és volt egy időszak, amikor a gyár összes mérnökét évi 3-4 alkalomra 1-1 hétig folyamatos éjszakai ügyeletre osztották be, amikor végig kellett járni az összes gyáregység teljes munkaterületét, még a raktárakat és a nyersanyag fogadó állomást is. Minket, nőket is. Aláírásunkkal helyenként hitelesíteni kellett, hogy mindent rendben találtunk. Időnként találtunk itt-ott szunyókáló "dolgozót"- hát Istenem, ez volt az un. teljes foglalkoztatottság ára. Nemcsak éjjel...


    Más világ volt, de rend az volt !(?) 


    Ide illik?  Szabó Évától? 


    EGY HULLÁMOS PAPAGÁJ TŰNŐDÉSE


    Evett. Aztán ivott, majd
    szundított egy jó nagyot.
    Felriadt. Nézte a gyöngyöző
    vizet, tálkában a magot.
    Nem értette, hogy az, aki
    ott a tükörben látszik,
    bóbiskoló önmaga, vagy
    egy tollászkodó másik.
    Már feledte a repülést,
    az ülőrúdra szállva
    apró, okos madárfejét
    átölelte a szárnya.
    Csak gyanítom, azon tűnődött
    - volt bőven ideje, ráért -,
    hogy túl nagy ár a szabadság
    egy biztos kalitkáért.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69287)
    2017-10-19  06:26
  15. 2017. október 19. 06:2669287.

    No az éjszakai felkelésekből nekem is kijutott. A rendelő és a lakás egy épületben volt. Mikor az autó megállt az utcán már vettem a pongyolámat, hogy ne keltsék fel nagy csengetéssel a családot.Akkor még csak néhány telefon és autó volt a faluban , így szinte  minden  szülésben részt vettem .Minimálisan a mentőhívásban, de gyakran ki is kellett mennem , sőt egy tucat gyereket én segítettem a világra. Közben azért gyermekeim is fel-felébredtek , így évekig alig volt olyan éjszaka , amelyet teljesen át tudtam aludni. Ennek ellenére gyorsan eltelt az idő. Már unokám is nagyok, kettő alapdiplomás , 1 érettségire készül, 2 gimnazista 1 hetedikes. Már keveset látom őket, nagy az igénybevételük.

    előzmény:
    csinomjank (69282)
    2017-10-18  20:42
  16. 2017. október 19. 06:1669286.

    Tudom Klárám és tudomásul is veszem, hogy lényegében minden ember a saját életét és  éli, és kell , hogy így legyen. Alkattól és fog-lalkozástól függően oszt meg kisebb, nagyobb részt családjával, barátaival. Nálunk a barátok kimaradtak, mert munkánk és családunk minden erőt , időt felemésztett. Talán ez hiányzik most.Gyermekeink jók, de családjuk, munkájuk nekik is sok erőt, időt felemészt. Az itteni kerti tennivalók pedig nagyon nagy igénybevételt jelentenek így 80 felé közeledve. Csináljuk ......

    előzmény:
    klára13 (69277)
    2017-10-18  10:49
  17. 2017. október 19. 06:0869285.

    kaptunk meghivot a szokasos  unnepi magyar osszejovetelre


    teljesen kiakadtam - nem kernek a gyerekekbol -csak felnottek mehetnek !


     


    ___


    probalok videot csatolni 


    kedvenc enekesem  -10 eves 


    a dal regi ...

  18. 2017. október 18. 20:5369284.

    nem sikerult a foto csatolas 

  19. 2017. október 18. 20:5169283.

     marvany hegyek ...

  20. 2017. október 18. 20:4269282.

     hat igen ... a nagy szerelem ! ahhoz kell valami batorsag  - rogton az elejen at kell ugrani  egy szakadekot ... es vannak ,akik soha nem merik ezt atugrani ... ezt olvastam valahol  - nem sajat gondolat -  de latok benne igazsagot


    __________________________


     erdekes ez a megfigyeles az ido mulasarol ... a ferjem mondja gyakran - az elet milyen gyorsan elroppen es a gyerekek egy szempillantas alatt felnottek ... en mindig megjegyzem , hogy ez az o  erzese csak  - a kivulalloe ,aki este meg hetvegeken latja a gyerekeket  -  azonban , ha neki is 4  evet kellett volna pelenkaznia  ket csecsemot ,  atkohogott ejszakakon virrasztania  ,akkor maskepp latta volna ezt a gyors felnovest ...


     en abban remenykedem , hogy idoskoromban is tudok majd  dolgozni ... na nem alkalmazott szeretnek lenni -de szabaduszokent , szellemi munkat vegezni 


     volt errol egy nagyon aranyos cikk az nlc -n - 100 eves  magyar nenik ,akik meg mindig dolgoztak ...


    ______________________________________


     egy kep az utazasunkrol ... ahogy La Spezia felol hajtottunk Pisa fele  ezek az "ezusthegyek" tuntek fel baloldalt .. teljesen masok voltak  mint az Appeninek zold hegyei ... ma utana olvastam es kiderult , hogy ezek az Apuani Alpok  - es a hegyen az a feherseg az nem ho , hanem a marvany , itt fejtik a hires carrarai marvanyt ,ami fehersegerol hires   es amibol pl . Michelangelo  is kifaragta azt  hires meztelen szobrot :)  ... meg jo , hogy van internet  -utolag kiokosodom 

    előzmény:
    klára13 (69278)
    2017-10-18  11:03
  21. 2017. október 18. 14:0969281.

    Szerencsések azok, akik csak idős korukban találkoznak a betegséggel, szenvedéssel, akár maguk, akár közeli hozzátartozóik révén. Bár ki tudja? Lehet, hogy nehezebb mindezzel hirtelen megbirkózni?


    Leánykám gondoskodását azóta érzem, mióta apukája ott hagyott minket (12 éves volt). Végig mellettem volt Péter és Anyukám betegségében is, ha nem is kértem. Nem laktunk ugyan egy városban, de ez persze kölcsönös volt. Mindkét unokám születésekor,  és az első hetekben ők voltak számomra az elsők, s később is, amikor be kellett ugrani. Valahogy mindig több vonalon,mindent párhuzamosan megoldottunk. A kicsik megértőek voltak a Dédivel való törődéskor is.


    Azt éreztem, hogy a nehézségeket a Teremtő úgy sorolta be egymás után az életünkbe, hogy ott tudtunk (tudunk) lenni egymásnak, amikor kell. S ez így lesz a jövőben is. Az öregkori gondokat senki nem ússza meg, aki életben marad...kevesen tudnak egycsapásra elmúlni.  Féltenek engem is, főleg a nagy városi forgalomban, de akkor is, ha véletlenül nem érnek el telefonon, rögtön keresni kezdenek. mi már összeértünk....korban.Lassan az unokáimmal is. 

    előzmény:
    klára13 (69278)
    2017-10-18  11:03
  22. 2017. október 18. 13:4969280.

    Klárám, az ötletet Zsuzsókától kaptam, s a további biztatást a zárt topik egyik kedves tagjától. Hálás vagyok érte!


    Hirdeti  az "UDOOR" márkájú megoldást a www.furdokadajto.hu . Teljesen szivárgás mentesen záródik, s nagyon szép, praktikus.5 év garanciát vállalt a cég.


    A felújítottan vásárolt lakásomba korábban egy magasra épített masszázskádat tettek be, amibe csak kisszékről tudtam belépni. Sajnáltam szétveretni a fürdőszobát a zuhanykabinért, s annyi pénzem már nem is maradt, hogy a víz-szennyvíz, fal-és padlóburkolat cserét is megejtsem. Ragaszkodtam volna a kényelmes alváz mosáshoz, lábmosáshoz és esetleg holmik kádban történő kimosásához is. Mindez a lehetőség megmaradt, s kényelmesen fel tudok lépni a kádba.( 25-30 cm. fellépés így is maradt, mert a kád alja csak ott kezdődik). Nagyon tisztán dolgozott a szaki, maga után is feltakarított.


    Érdemes a linken megnézni, sok fénykép mutatja, hogy mindenféle formájú és funkciójú kádra be tudják szerelni.

    előzmény:
    klára13 (69276)
    2017-10-18  10:23
  23. 2017. október 18. 11:3769279.

      Valami gondolkodászavar van az nlc-t üzemeltetők agyában. Mert másképpen hogyan is hihetnék, hogy ha idehozzák a bulvár legalját, Sarka Kata műkebleit, akkor növelik vele a nézettséget. Szintem nincs az a hülye, aki csak úgy idejár az nlc-re a fórumozókon kívül. Érdektelen, ócska cikkek, hogy ki mit "vallott"! És éppen minket vesznek semmibe, akik közönségük vagyunk.

    előzmény:
    Zsumi945 (69271)
    2017-10-17  18:07
  24. 2017. október 18. 11:0369278.

      Janka, majd meglátod, ha megöregedtél, hogy mennyi mindent másképpen érzékelünk fiatalon, mint idősen. Persze ehhez vissza kell gondolni.
      Nekem ezek közül a legérdekesebb az időhöz való viszony. Ifjúságomban egyáltalán nem számoltam vele, és azt hiszem, mások hasonlóképpen vannak. Gyermekkorban végtelen az élet, és majdnem az marad egészen öregségünkig. Aztán, amikor rájöttünk az igazságra, akkor az idő el kezd rohanni. Pillanattá válik egy esztendő.
      Lányod majd akkor lesz igazán felnőtt, amikor rájön, hogy alig van korkülönbség kettőtök között. Hisz nagyon fiatalon szültél, és idős korára ráébred, hogy semmiség az a szétválasztó két évtized. Bárcsak rátalálna egy nagy, boldog szerelem! Ezzel majd kiegyenesedik minden.

    előzmény:
    csinomjank (69270)
    2017-10-17  13:08
  25. 2017. október 18. 10:4969277.

       Ilyen az élet - hogy valami eredetit mondjak. És jó ez így.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69274)
    2017-10-18  05:35
  26. 2017. október 18. 10:2369276.

        Zsumikám, ez nagyszerű! Mondd, hol vetted az ötletet? Mert én elképzelni sem tudtam,hogy ajtó lehet egy kádon. Hogyan oldották meg a szigetelést? Egyáltalán nem szivárog?

    előzmény:
    Zsumi945 (69271)
    2017-10-17  18:07
  27. 2017. október 18. 05:3969275.

    Zsuzsám ! Örülök a kád átalakításának, mert ez nagy könnyebbség . Lehet, hogy kicsit meglassítja a dolgot, de fő a biztonság. Kezelésed befejezése után orrhon még gyógyfürdőzni is tudsz.

    előzmény:
    Zsumi945 (69271)
    2017-10-17  18:07
  28. 2017. október 18. 05:3569274.

    No ez nálunk nem mondható el, hogy túlkényeztetnének gyermekeink. Még mindig azt hiszik, hogy mindent bírunk. Persze erről mi tehetünk, mert amit tudunk elvégzünk, és úgy teszünk , mintha ez természetes volna . Sándor még mindig szedi az almát a nagy létráról, én befőzök amennyit lehet.Zoltán segít , amit tud, da a városiak ebben nem vesznek igazán részt. Elfáradunk, de tesszük dolgunkat, mi egy ilyen nagy házban és ház körül van . Hol itt fáj, hol ott csípődik be, de azért nem olyan mértékű, hogy kezelésre járnánk.

    előzmény:
    klára13 (69269)
    2017-10-17  12:08
  29. 2017. október 17. 21:4969273.

    Magdikám,igazad van! Befelé nyílik az ajtó, nem hiszem, hogy ki lehet nyitni, amíg víz van a kádban. Persze nem fogom kipróbálni! 

    előzmény:
    Kusza (69272)
    2017-10-17  21:17
  30. 2017. október 17. 21:1769272.

    Zsuzsa csak el ne felejtsd le engedni a vizet, mielőtt kinyitod az ajtót!

    előzmény:
    Zsumi945 (69271)
    2017-10-17  18:07
  31. 2017. október 17. 18:0769271.

    Megint impotens a fórum?


    Megfordította a hsz. sorrendet, de visszafordítani nincs hol. 3x ki-be léptetett, majd utoljára elfogadott, s a sorrend is visszaállt. Tényleg (deténeg ! mondta kicsi Zita) elmegy az ember kedve a próbálkozásokkal.


    Szóval: Kész a fürdőkádamon az ajtó. Ezentúl semmi egyensúlyozás a sámlin, csak elegánsan kinyitom, könnyedén belépek és becsukom. Zuboghat a víz...

  32. 2017. október 17. 13:0869270.

     hat onnan ertesultem az egeszrol , hogy anyu panaszkodott ...


     volt mar hogy velem is ugy beszelt a nagylanyom , hogy "szegeny ,mar oregszel , azert szedulsz " -kaptam is karacsonyra egy konyvet tole es egy CD -t amin 70 eves emberek thai chi -znek -es azoknak ajanlottak ,akik elvesztettek az egyensulyukat ...


     en biztosan tudtam , hogy nem az oregseeg -   ki is derult , hogy a D vitamin hiany volt -semmi mas


     nagyon jol teszed klara , hogy leallitottad azt , hogy gyerekkent kezeljenek ... lehet , hogy van  ,akinek ez jol esik . a szeretett jelet latjak benne - de nem mindenki egyforma 

    előzmény:
    klára13 (69269)
    2017-10-17  12:08
  33. 2017. október 17. 12:0869269.

       a gyerekek a szülő idős korában gyakran próbálják úgy kezelni, mint ha gyermek lenne. Merő jóindulatból, ezzel a fórumozás kezdetén találkoztam, többször olvastam, hogy "a fiam nem engedi" stb. Ezért aztán rögtön csírájában elfojtottam Bazsikám minden ilyesféle próbálkozását. Mert volt ilyen, érezhetően szeretetből, de ez nem jó. Anyukád hogy viszonyul a témához? Úgy tudom, ő nagyon aktív és önálló személyiség.

    előzmény:
    csinomjank (69264)
    2017-10-17  06:33
  34. 2017. október 17. 11:5369268.

      Nagyon nagy fájdalom ez, őszintén sajnállak, Zsuzsóka. Kívánom, hogy minél előbb egészen rendbe jöjj.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69263)
    2017-10-17  06:16
  35. 2017. október 17. 11:3969267.

      Öröm olvasni soraidat, Hus. Kellemes, kiegyensúlyozott gondolataidat. S mert nagyon színesen, szépen fogalmazol, igazi élvezetet jelent.
      Lassan fogtam fel, hogy mi a "verekedős". Karatéznak a lányok, ugye? Nálunk Beni tart ki mellette, éppen csalódás érte. Nagyon kedvelt edzője szekálja, hogy a tanulást teszi első helyre, és utána a karate. Bazsiék nem vitték el valamilyen távoli versenyre, erre azzal büntette Benit, hogy nem nevezte be a helyi versenyre. Nagyon rosszul esett neki. Ostoba fajankó az ilyen edző, aki elveszi a gyerekek kedvét a sporttól.


     

    előzmény:
    hus (69249)
    2017-10-15  19:49
  36. 2017. október 17. 09:0269266.

    Azért csak módjával! -mondom én.


    Már itt van a kádajtós, lesz itt hamarosan hangzavar és por! Este lefóliáztam, takargattam, amit lehetett. Figyelmeztettek előre, hogy nagy porral fog járni a kivágás.  Kiragasztottam a földszinten a bocsánatkérést. A panel borzasztóan átveszi a flex hangját, rezgését. 


    Majd beszámolok az eredményről.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69263)
    2017-10-17  06:16
  37. 2017. október 17. 06:5669265.

     vagy ,ahogy a nagy kolto irta "Habár fölűl a gálya,


    S alúl a víznek árja,
    Azért a víz az úr!"


     


      ha atmegy a video a rendszeren :  ahogy a moziban lattam egykoron - a Velencei paholy ,mikor a fohosno megtudja , hogy apukaja is ott csucsult valaha ...

    előzmény:
    klára13 (69231)
    2017-10-13  16:31
  38. 2017. október 17. 06:3369264.

     szia hus ! 


     hogy csodalom ,hogy van erod visszaolvasni!


    jo volt a nyaralas , csak 3 honap alatt kellett volna az egeszet lebonyolitani  es nem 2 het alatt 


     hat igen - az ongyilkos fiatal ferfi emleke sokaig kisert ... vajon el e meg ...Nizza -t teljesen masnak kepzeltem el - egy felszabadult hangulatu furdovarosnak ... de nem az  - van valami nyomaszto az egeszben  .. lehet , hogy a sok orosz miatt ? nem a muvelt ertelmisegire gondolok , hanem a maffiara ... ok tarolnak arra a gruz es az orosz maffia  - Nizza kornyeken 80 ezer orosz el bejelentve ...es meg tobb illegalisan 


     azt irjak , hogy szinte hivatasos hadseregi precizitassal dolgoznak a bunbandak arra  es az olasz maffia kisfiu hozzajuk kepest 


     azert eszaknak haladva  mar sokkal jobb volt  a hangulat 


     csak azon akadtam ki , hogy micsoda uj divat lett a nagy testfeluleten a tetovalas . es nem csak tinik  vagy alternativ figurak , hanem kispolgari , negyvenes nok is agyon vannak tetovalva  : novenyek , idezetek ... vadli , kar ... feletek is  ez megy ? 


    __________


    lanyom nagyon szenved a maganytol  : pedig minden megvan,amire vagyott  - jo munkahely , egy berelt lakas valahol egy elit negyedben - de utal hazamenni a nagy csendbe  hetkoznapokon , aztan hetvegen rohan anyukamhoz 


    _________


     en nem szeretnem , ha idosen vagy fiatalon az onrendelkezesemben  korlatoznanak a gyerekeim vagy barki


     ezert nem tetszett , hogy a testveremek bezartak a hazba  anyut - bar gondolom , hogy aggodalmuk miatt tettek ...


     de anyu eljar otthonrol is - most volt az idosek vilagnapja unnepsegen -3 km odavissza - a  jarassegito eszkozzel vigan megteszi -praktikus , mert van rajta pad is - ha elfarad lecsucsul 


    _______________


     megvolt mar a halaadas feletek ?


     


     

    előzmény:
    hus (69252)
    2017-10-15  20:18
  39. 2017. október 17. 06:1669263.

    Tegnap írtam, de nem ment el. Reggelre jobban lettem. Azért most is szedek gyógyszert. Kicsit rendbe tettem ,a konyhát és10 után lecsiszoltam, majd lemostam a csöveket. Nem végeztem azért művészi munkát. Délután lefestettük Sándorral. Festés előtt feküdtem 1-2 órát , utána is pihentem  Már alig érzem . Sajnos ez a szép idő nem tart már sokáig, most kell megcsinálnunk.

    előzmény:
    Kusza (69261)
    2017-10-16  08:41
  40. hus
    hus
    2017. október 16. 16:3869262.

    Jaj de sajnalom, hogy igy jartal.


    Meg szerencse, hogy ott tortent es ismeros volt a kozeledben. Pihenj Zsuzsoka es ne torodj most a tartovasakkal, csak a tiedevel. 


    A fene a rossz mozdulatokban. Ilyenkor szoktak azt mondani, hogy ha meg mindig faj, fekudj deszkara.


    Remelem hamar el fog mulni a fajdalmad.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69259)
    2017-10-16  05:42
  41. 2017. október 16. 08:4169261.

    Hogy vagy Zsuzsa? Gyógyulj meg!

    előzmény:
    szizsuzsóka (69259)
    2017-10-16  05:42
  42. 2017. október 16. 05:4569260.

    No látod Zsuzsikám Re sem tudod leállítani Magad . De nem is kell. Az a jó (vagy lenne jó ), ha felmérnénk erőnket és annak függvényében tevékenykednénk. Sajnos ez nem mindig sikerül.

    előzmény:
    Zsumi945 (69255)
    2017-10-15  23:38
  43. 2017. október 16. 05:4269259.

    Tegnap is megkíséreltem írni, de nem ment el.


    Na így még nem jártam. Templomban egy minimális rossz mozdulat után becsípődött derekam ott ahol a keresztcsont és medencecsont ízesül. Minimális mozdulat, felállás is rettenetes fájdalmat okozott.Megkértem valakit, hogy vigyen haza, mert nem mertem vezetni. Ő buszsoför, hazavitt kis kocsinkkal.gyógyszert vettem be, most enyhült, feküdtem, de még fájdalmam van .Le akartam festeni s fóliasátor tartóvasait.Talán holnap .

    előzmény:
    hus (69258)
    2017-10-16  04:50
  44. hus
    hus
    2017. október 16. 04:5069258.

    Zsuzsokam, ha jossz es en meg itt leszek,  jovok hozzad fogadlak nagy szeretettel. Ha nem, mar elmentem csicsikazni, de a szeretetem itt marad.


    Rengeteg vadpulykank van, de olyan kis  erzekenyek, alig tudom oket lefenykepezni. Mar van, fel szeretnem rakni oket, de nem, ide nem lehet. 

  45. hus
    hus
    2017. október 16. 04:4569257.

    Zsumikam, miota atallitottak a rendszert, a forum ugy nez ki, mint egy gyászhuszárjelentés összességében. 


    Ennyi halalhir kozleset inkabb egy kulon beallitott csoportba kellene tenni es akit erdekel a napi halalozas, az oda kattintana.


    Olyan hangulatrombolo ez igy.Nem az a baj, hogy megemlekeznek kivalosagokrol, mert igazan megerdemlik, egesz eletukben a rajongoikat szolgaltak, szortakoztattak, ami nem olyan konnyu, mint ahogy latszik. De minden napra kijut valami es mindemelle meg a meggyilkotak, felakasztottak, kiugrott, beloktek, stb. is megjelenik mindamellett, hat nem az olvasok es forumozok szivugyeve lesz ez.


    Igy is van eleg az eletben , elmennek sok szeretet emberek, eleg feldolgozni azokat is. Ki kellene kerulni ranezni sem kellene, de ez szinte lehetetlen, habar reszemrol meg fogom probalni es atlepni  ezeket, cssukott szemmel fogok kozlekedni itt a topikok kozott. 


    Valoban nagy a kulonbseg a regi es a mostani forumozas megvaltozott. 


    Miutan megkapod a sok finomsagot es jot, valoban tavaszra ugy fogsz szaladni, hogy nem fogsz magadra sem ismerni.


    Kepet meg mindig nem tudok felrakni, probaltam 2 pocsekkal, hatha sikerul es erezhetem magam kellemetlenul  de nem sikeredett. Kerhettem volna itt a nagy elnezeseket, pirulhattam volna szegyenembe es hasonlok.  Most csak hulyeskedtem, mert valoban csak pocsekok. 

    előzmény:
    Zsumi945 (69255)
    2017-10-15  23:38
  46. hus
    hus
    2017. október 16. 04:2469256.

    Kellemes jo reggelt kivanok, finomsagokkal megteritett asztalt, illatos kavecskat, jo kedvet mai napra is. 


    https://www.youtube.com/watch?v=3irmBv8h4Tw


  47. 2017. október 15. 23:3869255.

    Szervusz Hus!


    Azt gondolom, nem is szándékoznak visszaállítani a fórumozás korábbi sokoldalú funkcióit. Az egész Nlc. nagy fordulatot vett, a bulvár és a szenzáció hajhászás felé, nomeg a reklám bevételek irányába. Talán még a nyomtatott verzóban vannak olvasható cikkek, de itt? A hangnem sem tetszik, a témák még kevésbé. Már régen nem olvasgatom, mint 8 évvel ezelőtt.


    Kellemes volt a hétvégém. Laza sétákat tettem, piacoztam, virágot vittem a temetőbe, ma pedig egy közeli tavas parkban üldögéltem. A szokásos itthoni teendőim után, mellett.


    Főztem a jövő hétre 2 napra a gyerekeknek, most ők jöttek el érte.


    Holnaptól folytatódnak a kezeléseim. Legjobban a masszázsnak örülök, a lumbágót is kivarázsolták belőlem, nyakam is jobban forog. A végén még futni is tudok! 


    Tevékeny és kellemes napokat kívánok, itt még az indián nyár folytatását ígéri a meteorológia !


     

    előzmény:
    hus (69254)
    2017-10-15  20:35
  48. hus
    hus
    2017. október 15. 20:3569254.

    Jara Marika olyan szep kepeket vettem le neked, de sajnos nem tudom felrakni oket, mert ez a szerkezet meg mindig nincs megjavitva. El sem tudom kepzelni mit csinalnak akik ezert felelosek. Azt viszont el todom kepzelni, hogy nem erdekuk a surgetese , ha ennyi ido utan nem kepesek megjavitan, vagy megjavittatni  a problemakat.


    Orulok, hogy orulsz, remelem tartos lesz es vegleges, lelkecsked rendbe jott. 


     

  49. hus
    hus
    2017. október 15. 20:2969253.

    Persze, hogy eros leszel megint, csak okosan hasznald az erodet fel es ne erezd magad rosszul, ha valami nem ugy megy, mint elotte. Biztos lesz a sikeres gyogyulasod. 


    Peldakent irom az unoka noveremet. Egy nagy mutet utan olyan csodalatosan felepult, nem akartunk hinni a szemunknek. Jol nez ki, az arca ragyog, szerintem tancolni is elmenne. 


    Tyukocskak viszonylag jol vannak, tojaskajuk termelese megint elkezdodott. Pihentek egy ideig. Epp azon gondolkodom, hogy mikor fogok csuszat gyartani, hogy fogyjon es csipetket is.  


    Mast is lehetne, pl. meteltet. Egy jo kis makos tesztat megennek, igaz ami igaz. Meg diosat is. 

    előzmény:
    Kusza (69251)
    2017-10-15  20:13
  50. hus
    hus
    2017. október 15. 20:1869252.

    Gyerekek nagyon jol tudnak alkalmazkodni, biztos, hogy jol fogjak magukat erezni az uj helyen.


    Olvastam az idei problemas nyaralasotokat, hat ez most ugy osszejott nektek, talan ilyen soha nem lesz a jovoben. Sajnaltam a szep tervezes ellenere min kellett keresztul mennetek. 


    Nagylanyod jol erzi magat mon? 


    Eleg baj az, ha a mamad gerincevel van problema, hiszen az joforman minden ero tartoja. Janka ne essen rosszul, ha a mamad nem ment a testveredekkel, lehet, hogy nem volt olyan allapotban, hogy mehetett volna veluk. Tudod, hogy van a beteg, nem erzi mikor mennyire lesz kepes az, hogy az akarat nagyobb annal, mint idonkent a tehetsege .


    Szerencse, hogy a mamad  toltve erzi magat energiaval . Sokat szamit. 

    előzmény:
    csinomjank (69209)
    2017-10-12  08:39
  51. 2017. október 15. 20:1369251.

    Bizakodom én is, leszek én még erős, főleg a szemem javulását várom.


    A tyúkocskáid ellátnak tojással?

    előzmény:
    hus (69248)
    2017-10-15  19:41
  52. hus
    hus
    2017. október 15. 20:0369250.

    Zsuzsoka, ezek a ragadozo madarak csodalatosan tudnak körözni ott fenn es jonni lejjebb es lejjebb az aldozatukert. 


    Errol jut eszembe, nem lattam a kocsagcsaladot egy par napja. Hat azokat is jo nezni amikor vadasznak. Az iden rengeteg bekank volt. Ha esetleg irtam mar, elnezest, nem tudom melyik iromanyom ment el a magas egben es melyik nem. 


    Olvasom unokak jol vannak, lanyodek is es nem is olyan sokara meg fogod latogatni oket.  Amikor olvaslak mindig arra gondolok, hogy milyen gyonyoru elmenyed lesz majd latni azt a csodalatos orszagot amikor a viragok nyilnak, pompaznak majd.


    Soha nem felejtem el amikor MPiggy  ajanlotta nekem az itteni orgonaviragzast megnezni az egyik botanikus kertben. Konnyfakasztoan szep volt, felejthetetlen elmeny volt. Ugyan ezen a helyen van  az iriszek csodafoldje, minden szinben pompaznak es a festok kedvenc helye is. A tulipanos reszuk is maga a csoda.


    Igy jon ossze a gondolatom, hogy ha mesz a gyerekekhez milyen gyonyorusegben lesz reszed.


    Pihenj, gyoyulj minel elobb, vigyazz csontocskadra es magadra.

    előzmény:
    Zsumi945 (69229)
    2017-10-13  09:03
  53. hus
    hus
    2017. október 15. 19:4969249.

    Mindig van valami, ami megneheziti a kerti munkat es gyumolcset.


    Klara ami neked kell majd paradicsom es paprika, azt nevelhetsz fenn a teraszon jovore, elbabralhatsz vele, ha akarsz. Tudom mit erzel, engem is bantott az idei kert semmit tevese, de nem tudtam mit csinalni, muszaj volt magam megnyugtatni, hogy a szunyogok megehettek volna akkor, amikor az ido engedett volna kinn dolgozni. Hu de nem jo ev volt ez . 


    Megerosodsz tavaszra es ugy is ki fogsz valamit talalni,hogy elfoglald magad kertugyben. 

    előzmény:
    klára13 (69242)
    2017-10-15  11:15
  54. hus
    hus
    2017. október 15. 19:4169248.

    Magdika, igazan orulok, hogy naprol napra jobban vagy. Szep kenyelmesen vegezd amit szeretnel, mar nagyon jol haladsz, mindig jobb lesz meg akkor is, ha lesznek nem  a legjobb napjaid is kozben. Szerencsere jo kis szervezeted van, eros vagy, ezert a gyogyulas is hamarabb lesz neked meg akor is, ha  most nem ugy erzed. 

    előzmény:
    Kusza (69244)
    2017-10-15  15:21
  55. hus
    hus
    2017. október 15. 19:3569247.

    Ha nagy vihar lesz akkor akadozik az internetunk es nem fogom tudni folytatni tovabb. Mar igertek jobb, erosebb ellatast, allitolag a miniszter elrendelte, hogy minden hazhoz el kell juttatni a hozzaferhetoseget. 


    Sajnos nalunkmeg nem az uj modszer szerint vannak a vezetekek, nem a fold alatt es eleg problemas. Ezt nem szeretem, de ez van. A mult heten a telefonunk sem mukodott, ki kellett jonni a szerelonek es megbirizgalni a vonalat.


    Halad az atalakitas is, mehetne gyorsabban is, de  lenyeg, hogy megy. 


    Unokak szeretik meg a verekedoset, miota jarnak konnyebben megy az agyba bujas is nekik.


    Tennek fel kepeket, de a nlc nem sokat tesz azert, hogy erre lehetoseg legyen.

  56. hus
    hus
    2017. október 15. 19:2369246.

    Nahat, valami beakadt es nem tudtam tovabb folytatni, ez mukodott csak.


    Kellemes vasarnap estet kivanok mindnyajatoknak. Olvasom milyen csodat keszitettel.  Ugyes vagy, meg soha nem  probaltam kepviselo fankot kesziteni. Talan azert, mert lehet itt kapni fagyasztva kis falatkakat , azt szoktam venni, ha vendegek jonnek. Magamert nem veszem meg, eros vagyok. Olyan finom, jobb ha nincs itthon.


    Meleg van, 29 fokot mondtak az elobb, persze szellel, most nagyon nyomul a meleg, mert estere vihart varnak es holnapra lehulest. Jovo heten is kellemes lesz, 20 fok es felette nappal.


    Tegnap megtakaritottam az iroasztalomat.  Ma meg vannak papirok, amiket el kell raknom es receptek, amit helyere kell tennem. Csörögét kivantam meg, a jovo heten meg fogom csinalni, mert ma palacsintat igertem a  csalad lanyainak. A fiuk inkabb a husust szeretik, majd masik alkalommal az o kedvukre keszitem.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69233)
    2017-10-14  05:56
  57. hus
    hus
    2017. október 15. 19:0269245.

    Juj de nagyon rendes vagy Zsuzsokam! Egeszen elerzekenyultem. 


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69233)
    2017-10-14  05:56
  58. 2017. október 15. 15:2169244.

    Igen sütök főzök, de nagyon lassan, sokszor pihenek közben. A mai gyrost kicsit elrontottam. Ritkán csinálom, csak most találtam meg a receptet. Persze én a gázon serpenyőben csinálom. Egy jó nagy fej hagymát felkarikázok. aranybarnára pirítom libazsírban, ezt kiszedem, félre teszem, / ezt a hagyma pirítást felejtettem el/ a végén kavarom össze a megsült hússal. Van egy fűszerkeverék receptem, amit én készítettem, jobb és olcsóbb, mint amilyet a boltban lehet kapni.

    előzmény:
    Zsumi945 (69241)
    2017-10-15  10:17
  59. 2017. október 15. 11:1869243.

       Megnéztem a receptet, hát kevés munkaigényesebb étel van a gyrosnál. Magdikám, van-e magas széked a konyhában, ahova leteheted popsidat, ha lábad sokallja már a tipródást?

    előzmény:
    Kusza (69240)
    2017-10-15  08:43
  60. 2017. október 15. 11:1569242.

      Zsuzsa, azt gondolom, nagyon jól döntöttetek fólia ügyben. Egész  tavasszal bánkódtatok volna, hogy mennyire hiányzik  az újhagyma, és egyebek.
      Nálunk befejeződött zöldségeskert. Elkeserítő volt a rengeteg büdösbogár, egyszerűen lehetetlen volt megküzdeni velük. Másoktól is hallottuk ezt, úgy látszik, különösen fertőzött ez a környék, bár itt a neten is olvastam inváziójukról.
      Mindennel együtt nagyon nehezemre esik ez a helyzet, de nincs mit tenni.
      Gyönyörűek ezek a napfényes őszi napok. Ahogy színesedik a táj. Ritkán van ilyen őszünk, mert inkább lekopaszodni szoktak a fák.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69233)
    2017-10-14  05:56
  61. 2017. október 15. 10:1769241.

    Magdikám, ez nagyszerű! Sütsz, főzöl! 


    Tudtuk mi, hogy hamarosan visszatérsz a megszokott kerékvágásba, nagyon örülök! 


    A gyros mitől lesz "igazi"? a fűszerektől, Ti is nyárson sütitek, s a készből vagdaljátok? Vagy előre csíkozva, mint a tokányt, serpenyőben?


    Még sosem készítettem. 

    előzmény:
    Kusza (69240)
    2017-10-15  08:43
  62. 2017. október 15. 08:4369240.

    Zsuzsa egyforma ebédet készítünk, nálam is gyros lesz, csak én sertésszűzből, céklát eszünk hozzá. Tegnap sütöttem egy tepsi rácsos túróst.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69239)
    2017-10-15  07:00
  63. 2017. október 15. 07:0069239.

    Magdikám ! a Horváth Ilona szakácskönyvből csináltam, 1,5 adagot. Kicsivel több tojást tettem bele. Tölteléknek a készen kapható krémes töltelék port használtam . Azért jobb az eredeti. De gyrost készítettem, ami elég munkás és sok hasábburgonyát , elősütöttet. No és 4 féle zöldség. A képviselőfánkokat nem nagyra készítettem,kb 80 darab lett belőle. Időben elkészült, tízen voltunk Zsolt segített a gyros kisütésében . Csirkemellből készítettem. . 

    előzmény:
    Kusza (69235)
    2017-10-14  08:51
  64. 2017. október 14. 18:2469238.

    Eljön annak az ideje is Magdika! Minden nap egy kicsivel tovább bírod majd a fennlétet. Ki kell pihenni ezt a sok stresszt. 


    Nekem újra kellett regisztrálnom, mert sosem léptem ki, s 8 év alatt nem használtam a jelszavamat. Annak idején biztosan felírtam, de még tanultam az internetezést és kis füzetkém-amibe jegyzeteltem, a 3 költözéssel elkeveredett. Új jelszót meg nem adott, mert az e.mail címem is megváltozott, s nem tudott azonosítani a Nlc. 


    Így jártam.

    előzmény:
    Kusza (69237)
    2017-10-14  11:55
  65. 2017. október 14. 11:5569237.

    Zsuzsa elég furcsa módon, de betudok lépni a zártba is. De visszasírom a régi időket, mikor még jelezték, hogy kaptam levelet. Nem értem, miért engedik, hogy hozzá nemértő emberek nyúljanak a jól működő dologhoz.


    Lassan lassan erősödök, de többször le kell feküdni pihenni. A legjobban az egyedül való járkálás hiányzik.

    előzmény:
    Zsumi945 (69236)
    2017-10-14  11:09
  66. 2017. október 14. 11:0969236.

    Magdika, én sem mertem még belefogni, főzni, sütni, felvágni, töltelék és betöltés- kockázatosnak véltem a végeredményt. Nem beszélve, hogy nagyobb mennyiségben nekem egész napos munka lenne.


    Magdikám, Te be tudsz lépni a zártba? Nekem megjelenik ugyan, de azt írja ki a Nlc. hogy ki vagyok tiltva a fórumozásból a régi regisztrációmmal. Itt teljesen új adatokkal vagyok. Ez mindenféleképp tökéletesen működik, de ezzel nem vagyok tag a zártban.


    Ugye kíméled még magadat? Erkélyen is lehet levegőzni, vagy rövid séta, de sosem egyedül! Sok szeretettel :

    előzmény:
    Kusza (69235)
    2017-10-14  08:51
  67. 2017. október 14. 08:5169235.

    Zsuzsa nagyon ügyes vagy, én még sosem sütöttem képviselőfánkot. Mennyi lisztből csináltad, gondolom jó nagy adagot ha a klubba is vittél, meg a gyerekek is mennek.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69233)
    2017-10-14  05:56
  68. 2017. október 14. 08:2469234.

    Zsuzsám, ha a Ti életetek a makrokozmosz, az enyém a mikro...Ti fóliáztok, én molyolok a 2nm-es erkélyemen. Sorolhatnám...


    Fantasztikus tempót diktálsz magadnak! A képviselőnek a tésztáját is Te sütöd? Felfedeztem itt egy cukrász diszkont áruházat, ahol megfizethető áron lehet ilyen tölthető süteményeket kapni, mindenféle méretben, formában. Az apróbbakat sajtkrémmel, a normál méretet vanilia pudingos krémmel szoktam tölteni, ha hirtelen kell valami kínálós. Mindig friss és egész házias ízű.


    Erika? Róla még nem hallottam.


    Most is találtam valami gyöngyszemet: Fantasztikus milyen tömören benne látom az egész életet:


    A SZERELEM IS HASZTALAN


    Az ember milyen nyugtalan
    ha egy-egy napra nyugta van
    mert ha álmokat nem terem
    akkor a csönd is gyötrelem
    és ha a szándék magtalan
    a szerelem is hasztalan -


    természetesen Szabó Éva


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69233)
    2017-10-14  05:56
  69. 2017. október 14. 05:5669233.

    Szép hétvégét ! Nekünk elég mozgalmas volt a hetünk. Elromlott azt egyik hallóketyerém, szervizbe kellett vinni. Elhatároztuk, hogy mégis csinálunk fóliát . Ősszel , mert a zöldhagyma és friss saláta a legkelendőbb. Meg kellett venni az anyagokat . Hétfőn konyhatakarítással kezdtük. Ketten dolgoztunk egész délelőtt. Csütörtök , pénteken kiszedtem a paprikát ,paradicsomot a fóliából. Tegnap képviselőfánkot sütöttem, mert ma megyünk a nyugdíjas klubba. Ma jönnek a gyerekek is. Így holnap pihenő napot tartok . Talán Erikát köszöntöttem a topik nevében


    Kedves Husom ! Miattad kezdem itt a napot, de Te nem jössz !

    előzmény:
    klára13 (69232)
    2017-10-13  16:41
  70. 2017. október 13. 16:4169232.

      Megnyugodtam, hogy léteznek verebek, mert nálunk évek óta egy szem sincs.
      Hasonlót láttam én is: szívszaggató sikoltozással menekült a magasban egy gerle, két ragadozó madár igyekezett elkapni szegényt. Eltűntek, nem láthattam a végkifejletet.
      Nem kedvelem a ragadozómadarakat, legyenek bármilyen szépek.
      Zsuzsika, nagyon szép lehet az erkélyed. Ilyenkor nagyobb öröm virágot látni, mint a tavaszban. Engemet ma a kertben csodaszép sárga rózsa köszöntött. Lélekben pukedliztem neki!

    előzmény:
    Zsumi945 (69229)
    2017-10-13  09:03
  71. 2017. október 13. 16:3169231.

       Aha. Tekintélyt adott nekik a pompa, a csodás környezet. Csakhogy nagy igazság az, hogy a legmagasabb trónon is meztelen fenékkel ülnek. (Mármint a hacuka alatt. )

    előzmény:
    csinomjank (69225)
    2017-10-12  16:05
  72. 2017. október 13. 16:2569230.

         Magdikám!  Nagyon-nagyon sajnállak szenvedésedért. Mindig örömmel olvasom, hogy javulgatsz. Biztos vagyok benne, hogy hamar erőre kapsz és jönnek a képek a szép őszi erdőkből egy csinos szőke tündérrel.

    előzmény:
    Kusza (69227)
    2017-10-12  17:29
  73. 2017. október 13. 09:0369229.

    Képzeljétek mit láttam!


    A mező felől egy ragadozó madár süvített errefelé, karmaiban tartva a zsákmányt (pocok, veréb?). Mögötte egy másik, előle tévedt ide, s a forgalmas körút fái egykén landoltak. Tovább nem láttam....


    Rengeteg veréb lakmározik a bokrokban, a parkolóban és a járdán. Felettem mégis etetik őket, csapatostul. Sajnos az én párkányom van tele a produktummal. Egy gyönyörű kék mellényű cinege is ide keveredett, de elzavarták. Tudom, nem illik diszkriminálni a verebeket, de a cinegét én is befogadtam volna. Vásárhelyen volt madáretetőm, ott meg a rigók szorították ki a cinkéket. 


     Itt a bolt körül rengeteg morzsa hull le, kilépve sokan hozzáfognak a péksüteményeiknek. Galambok is rácsapnak. Van egy fedett része a parkolónak, ott fészkelnek, tele lesz galamb ürülékkel az autó. A kapu bejárónknál 2 pad van. A vásárlók egy része étkezőnek használja, s hiába van kitéve szemetes, a padon, vagy alatta hagyja a göngyöleget. Mi takarítunk utánuk, meg a madarak. Képesek a fém italos dobozokat is a pad deszkái közé préselni. --Lakótelep. 

  74. 2017. október 13. 05:5669228.

    Magdikám! jó, hogy megműtöttek, mert a pangó vérömleny csúnya allergiát is okozhat . Miközben a vér bomlik (amikor kezd elszíneződni) , a felszívódó bomlástermékek allergiát válthatnak ki. Nekem volt a combomon nagy bevérzés, szánkózás közben szerezte. Nagyon fáj, jegelgettem, de dolgoznom kellett. Bevettem egy fájdalomcsillapítót, és allergiás sokkot váltott ki. Hónapok alatt szívódott fel, feszült , fájt. Műtét nem került szóba, mert dolgoznom kellett.

    előzmény:
    Kusza (69222)
    2017-10-12  15:10
  75. 2017. október 12. 17:2969227.

    Azért mentem az orvoshoz, mert annyira fájt a tarkóm, hogy éjszakákat nem aludtam. Sajnos nagyon fáradékony vagyok, ha egy kicsit csinálok valamit, abba kell hagyni, le kell feküdnöm. Reménykedem, hogy idővel csak megerősödöm.

    előzmény:
    csinomjank (69226)
    2017-10-12  16:08
  76. 2017. október 12. 16:0869226.

    Kusza , nem semmi ,amin keresztul mentel ! 


     De jo , hogy mar nem szenvedsz  -annyira sajnaltalak ! A kettoslatas kellemetlen  - de gondolom semmiseg ahhoz kepest ,amit elozoleg ateltel !  Vegul is keringesi zavar miatt fajt a nyakad ? 

    előzmény:
    Kusza (69222)
    2017-10-12  15:10
  77. 2017. október 12. 16:0569225.

    biztos , hogy egy csomo paholy  csak egy jatek volt  felnott kisfiuknak   - nem hulyeseg ,amit irsz


     de en ugy kepzelem , hogy voltak beavatottak is ,akik valami magasabb paholyban ultek  vagy ulnek valahol Velenceben  egy dozse palotajaban ... ahogy a moziban lattam ...


     

    előzmény:
    klára13 (69219)
    2017-10-12  11:28
  78. 2017. október 12. 15:5569224.

    errol az jut eszembe , hogy ha a Zsolnay csalad nem lett volna olyan sokoldaluan kepzett , mint  amennyire  azok voltak ,sosem ismernenk  az  eozin mazat ,amit annyira szeretek 

    előzmény:
    Zsumi945 (69215)
    2017-10-12  09:27
  79. 2017. október 12. 15:2969223.

    Magdikám, nagyon örülök a hírnek! További gyógyulást, pihengetéssel! Sok szép élményt az olvasással! 

    előzmény:
    Kusza (69222)
    2017-10-12  15:10
  80. 2017. október 12. 15:1069222.

    Tegnap voltunk a kórházban varrat szedésen, megvolt elégedve az orvos a gyógyulással, de azt mondta, még azért pihengessek. Egy hét múlva már fürödhetek. Azt mondta, ha nem műtötték volna meg, még húsvétra sem szívódott volna fel. Sajnos a kettős látás még megvan, főleg kint az utcán. Az a jó, hogy az olvasásnál nem jön elő.

  81. 2017. október 12. 13:2569221.

    Köszönöm kérdésedet Klára!


    Erkélyem olyan napos, hogy teljes a vegetáció. Másodveteményként virágzik a bársonyka, fellélegeztek a napon kiégett begóniák, s a porcsinka is élvezi. Az álló muskátlit jól megkopasztottam, 2 ládányi dugvány gyökerezik (remélem!), anyák újra virágoznak. Az angol muskátlival nem tudom mit kezdjek, csak addig volt dús, amíg a kertészet nevelte virágok le nem mentek, azóta feszt csak zöldell, bokrosodik.


    Zituska a barátjával jövő héten repül nővéréékhez pár napra, karácsony táján a szülők, s engem is beütemeztek tavaszra. 


    Dorkáék egyelőre 2 fekhelyet tudnak biztosítani a nappalijuk padlóján.


    Ifiasszony tanulja szorgalmasan a helyiek nyelvét, sok dicséretet kap, jövő héten fejezi be a 2. fokozatot. Nem tudom mennyi kell a munkavállalásához. Lakhelyükön szeretne elhelyezkedni, nem valami távoli városban, ezért nem elég a tökéletes angol tudás.


    Épp tegnap hívott skypon, s miközben ténykedett a konyhában, közel 1 órát beszélgettünk.(természetesen láttuk is egymást).


    Múlt hetet ki kellett hagynom a derékfájásom miatt, de hétfőn újra kezdtem. 


    A reuma klub is működik, s egy kedves fiatal orvos páros rendezett számunkra egy " zenés -táncos" összejövetelt, vendéglátással. Járják az ilyen idős betegekből álló társaságokat, a mozgást és élettel teli összejöveteleket népszerűsítve. Teljesen "feldobták" a kis csoportot. Rövid előadásukban a gyógyító mozgásformákat és azok hatásait ismertették, s nyomban ki is próbáltuk.

    előzmény:
    klára13 (69218)
    2017-10-12  11:09
  82. 2017. október 12. 12:5569220.

    Nem ám akármelyik kisfiúnak! Inkább a kemény próbán kiválasztott nagyfiúknak!Csak épp a válogatás szempontjai és a mérce vészesen átalakult.

    előzmény:
    klára13 (69219)
    2017-10-12  11:28
  83. 2017. október 12. 11:2869219.

       Janka, eddig valahogy sosem boldogultam ezzel a témával, ha ráakadtam. Hosszú és unalmas írásokra nem vagyok vevő. Most kérdésedre - nem leszek egyedül ezzel - ránéztem a guglival.Azt olvastam,  nincs titok. S valóban úgy tűnik, ez az egész ceremóniáival és jelmezeivel együtt egy nagy játék felnőtt kisfiúknak.
       Na, tessék, elpirulok, de hát annyi szamárságot összehordtam már e topikba, hogy mindegy, eggyel több, vagy kevesebb.

    előzmény:
    csinomjank (69212)
    2017-10-12  09:07
  84. 2017. október 12. 11:0969218.

       Nagyon jó előadást hallgattatok, Zsuzsika. Szinte témába vág, amit most olvasgatok, a sikeres kreatív alkotók életútja. Csak olyan dióhéjban, de így is érdekes. A fizikus hölgy például az egyetemi évek alatt gyorsírást is tanult, hogy titkárnőként dolgozhasson, ha fizikusként nem tudna elhelyezkedni. Aztán a Nobel-díjig vitte.
        Zituka hogy van? És a menyecske? Mindig rá gondolok, ha Hollandiával kapcsolatos dologba botlok. Fáradhatatlanul jársz a kezelésekre?
        Nagyon szép, kellemes őszi napoknak nézünk elébe. Ránk fér, sok volt a hűvös nap. Ma feltétlenül lemegyek a kertbe. Még nem hoztam be a növényeket a teraszról. Te meddig tartod kint őket? Én ameddig lehet, többnyire a fagyok elől menekítem be őket.
      (Most, hogy elolvastam soraimat ellenőrzésképpen, látom, olyan a hozzászólásom, mint egy rossz iskolai fogalmazás. )

    előzmény:
    Zsumi945 (69215)
    2017-10-12  09:27
  85. 2017. október 12. 10:4969217.

       Szép sorok jutnak eszedbe József Attilától, Zsuzsóka. Nekem kissé borúsabbak:


    "sokszor nem is tudtam, hogy miért, vertek,
      mint apró gyermeket,
    ki ugrott volna egy jó szóra nyomban."


    és:


    "... lábom alatt álmatlan forogtak,
    ütött gyermekként csendesen morogtak
      a sovány levelek."

    előzmény:
    szizsuzsóka (69206)
    2017-10-12  06:13
  86. 2017. október 12. 09:3169216.

    Mára Szabó Évától:


    HAZAFELÉ


    Régi őszből égi útra
    kanyarog egy szekér útja
    egy csillag a tejút táján
    imbolyog a saroglyáján.



    Öreg barmok ezüst szarva
    homlokán a holdra tartva
    habot ver a barmok szája
    a fekete éjszakára.


    Visznek két kuporgó árnyat
    nagyapámat nagyanyámat
    gyerekkorom nagykendője
    visszaleng még eltűnőbe.


    Kanyarog egy szekér útja
    régi őszből égi útra
    így mennek el mid a vének.


  87. 2017. október 12. 09:2769215.

    A hazai oktatási rendszerben annak idején a bölcsészet és természettudományok élesen elkülönültek, bár voltak akkor is fakultatív tárgyak, de rokon területekről, s azokból is vizsgáztunk, vagy aláírással elismerték az óra látogatást. 


    Ez a vegyész prof. is oktatja tanórák keretében a kémia és a művészetek összefonódását, s 50%-os óra látogatottság esetén ismeri el kreditként. Ebből a tárgyból kivonatolta az általunk hallott előadást, az irodalomra és zenére kiemelten. (Egy tanszéken írtuk anno a szakdolgozatunkat, pár évvel járt utánam.)


    Most sokkal inkább van lehetőség pl. a TTkaron humán jellegű ismeretek szerzésére. Így a mérnök hallgató unokám hallgatott az előző félévben rock történetet is. 


    A szabadkőművesség lényegét nem ismerem, de tudom, hogy Mozart tagja volt a "páholynak".

    előzmény:
    csinomjank (69212)
    2017-10-12  09:07
  88. 2017. október 12. 09:2469214.

    Engem azert is erintett meg  a  Fanny naploja ,mert evekig laktam a Pozsonyi ut 4 ben  - mig o az egyben . Sokszor elmehettunk egymas mellett ...nekem fogalmam sem volt   letezeserol . Akkoriban hetvenes eveiben jarhatott .


    Nagyon tetszett a "mokus termeszete '  hogy allandoan ugrabugralt . uszott , turazott , sielt , kajakozott ,korcsolyazott .


     Ez engem is inspiralt .


    DE  sz erintem . o , a Kassakne , meg a Polcz Alaine is felreertette  a modern no fogalmat . Hogy a ferfit is eltartva dolgoznak ...ettol tartottak magukat modernek .  Kassakne bele is halt ebbe .


    Polcz Alaine is hogy miket meg nem bocsajtott mindket ferjenek ! Es ok voltak a modern , tanult nok !


     Az en nagymamam -csak egy negyelemis ,falusi asszony volt -de talan 2 ev utan otthagyta korhelykedo nagyapamat  es elvalt tole ! Fel nem foghatom , hogy  ha  o ezt meg tudta tenni ,akkor a fent emlitett  polgari korokben nevelkedett nok miert nem tudtak szakitani ...

    előzmény:
    szizsuzsóka (69204)
    2017-10-11  06:43
  89. 2017. október 12. 09:1269213.

    Igen, József Attila költészete csodálatosan tükrözte a lelki életét. Csak felnőtt koromban kedveltem meg, sajnos az oktatásban nagyon sematikusan válogattak írásaiból. Számunkra a művészek életművéből a dialektikus materializmus és az osztályharc szolgálatára szólók jutottak.


    Eva Curie szüleiről írott életrejazát még régi kiadásból gyerek koromban olvastam. Nemrég hozzá jutottam a lányok (Éva és Irén)  életútját bemutató regényhez. Ez az unokával történő beszélgetések és egyetemi levéltárak dokumentációi alapján íródott. (Shelley Emling: Marie Curie és lányai címmel.) Mint tudjuk Marie C. kétszeres Nobel díjas, míg Irén, aki férjével folytatta a kutatást, a mesterséges radioaktivitás felfedezésével szintén Nobel díjasok lettek.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69206)
    2017-10-12  06:13
  90. 2017. október 12. 09:0769212.

    Voltam egy Orkeny esten ... sajat magat egy elekenyeztetett polgari fiucsrnak irja le . Erre az orosz fogsagban jon ra ... hogy mennyi hiabavalosag volt az eleteben . Az is nagyon vicces volt  , mikor a naszutjarol es a korabeli fogamzasgatlo szerrol meselt .Valami vegyi anyag ,ami az aktus kozben habba formalodott  es betoltotte a kis hajokabint 


    ___________________________


    Nem lehet , hogy  J. A . -nak fel kellett vennie tobb nem szaktantargyat is ? A lanyom egyetemen az volt a szabaly , hogy a tantargyak 20 % -anak  NEM szaktantargynak kell lennie . A cel  , hogy sokoldalu muvelt emberek es ne szakbarbarok keruljenek ki . O is tanult csillagaszatot , filozofiat , kinait a kompjuteres  tudomanyok melle .  A rokonsag  otthon jol ki is akadt  /"eldontotte mar vegre , hogy mi akar lenni ?"   - nem ertettek a koncepciot ...


    _______________________________


    A  Varazsfuvolarol azt olvastam , hogy Mozart benne elarulta a szabadkomuvesek titkat es ezert kellett meghalnia . De ra nem tudok jonni , hogy mi volt ez a titok . Ti tudjatok ?

    előzmény:
    Zsumi945 (69205)
    2017-10-11  16:56
  91. 2017. október 12. 08:5369211.

    IGAZ  - az apja  alig tudott magyarul . Szep szekely neve ellenere  .


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69206)
    2017-10-12  06:13
  92. 2017. október 12. 08:4869210.

     Hogy irodalomrol beszelgettek : nekem Arany elete jar a fejemben ... hogy milyen rendes varos volt az a Szalonta .Mikor  a zulles idoszaka utan  hazament diploma nelkul  az ifju  ember, a varos hivatalt ,szolgalati lakast adott ennek a tehetseges ifjunak  . Eselyt adott neki .Pedig gy kis kunyhobol szarmazott - nem volt semmilyen hatszele .


     Csak tudtak rola , hogy nagyon okos . Kis csodagyerek volt ,aki 4 -5 evesen mar folyekonyan olvasott .


     S hogy akkoriban az volt a jelszo ,amit a media sugallt , hogy HAZA ES HALADAS !


    Milyen szep jelszo ! 

  93. 2017. október 12. 08:3969209.

     hat csak a kisfiamnak voltak problemai a 3 . ik evben  - es nem a tanarokkal ,azok  mind szerettek  es o is oket , hanem a diakokkal


    a kislanyom jol kijott vegig a helyi lanyokkal  -  es bar eloszor sirt ,mikor mondtuk augusztus vegen , hogy az iskolaja nem tud buszt biztositani iden es uj suliba kell jarnia - de szerintem most nagyon orul 


    itt nincsen sok bigott megkotes  ... sok spontan dolog van ,ami tetszik neki  ... pl . tizorai szunetben 15 perc zumba lanyoknak ,aki akar  ... vagy hetevegen ,mikor vege az oraknak  egy ot percre bekapcsoljak  a Happy  dalt es szabad orulni ,ugrabugralni  stb . ,  lesz Halloween party is ...


    __________________


     nincs sok ujsag anyuval ...nyaron volt nyaralni a testveremekkel a hegyekben es nagyon megsertettek , hogy nem engedtek ,hogy mikozben ok turaznak o a turapont elejen setalgasson es az etteremben uldogeljen  , ahogy velunk tette mikor mi turaztunk ugyanott  es nagyon jol erezte magat ,mert sok emberrel talakozott es elbeszelgetett ... bezartak a  hazba ...  15 eve meg egyutt  turaztunk a hegyekben ... olyan osero  van anyukamban , sosem tudtam elkepzelni , hogy elfogy az  ereje ..  de most sincs gond az erejevel ,hanem a gerince tonkre ment ...kulonben sut , foz  vendegeket fogad ...meg hat hetvegeken kedvenc unokaja is vele van 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69201)
    2017-10-10  05:37
  94. 2017. október 12. 08:1869208.

     Hat - remelem  .


     Nem tudom nalatok milyen testalkatu a csalad , de nalunk mindenki sovanyan kezdi es olyan 8 eves kor korul meghizik . A kisfiam is veszesen  sovany volt ovodas eveiben - most meg egy kis pocakot eresztett . :) 


    Kulonben elter tolunk abban , hogy se ludtalpa , se lora termett testalkata nincs . Alacsony -de hosszu labu ,kezu , magas a talp boltozata . Kinezetre nem az apjara - hanem  az apja szomszedjara , egy gyerekkori jatszotarsara hasonlit  ,minden rokon szerint !  Hat ez nagyon erdekes ! :) 


    Hogy lehetseges ez ? 


    A karatet abbahagyta  - megutalta . Most uszni akar vagy gimnasztikara jarni . Talaltam is egy helyet nem tul messze - de az apjanak nem tetszik ,mert 3 honapot elore kell fizetni .


    _____________________


    Mar  az is valami , ha  a kisunokad megszeret egy sportot egy eleten at . A testverem a mai napig focizik  . Mar 35 eve . Legnagyobb sikere a kisvarosi focicsapat junior vallogatottjaba valo bekerulese volt .  


     A csaladunkban is voltak tobben ,akik sportkarrierre vagytak .  Aztan kiderult , hogy az egyik labdajatekhoz x magassag kell , hogy bekerulhessen valaki az orszagos valogatottba . Az anyuka  csinaltott vizsgalatott - a lanyok sosem ertek volna azt el ... meg idejeben negtudtak   ,mielott tul nagy csalodas lett volna nekik .


     


     


     


     

    előzmény:
    klára13 (69199)
    2017-10-10  00:06
  95. 2017. október 12. 06:1969207.

    Err eis kitért Fanni a naplóban , hogyan kényszerítettet ki Radnótiból a doktorátus letételét. no és nagyon sok szeretettel ír Sík Sándorról, aki tanította Radnótit, és Fanni életét megmentette . Akarta Radnótiét megmenteni , de ő " ki akarta inni a keserű poharat " , nem fogadta el segítséget, bár megkeresztelkedett.

    előzmény:
    klára13 (69203)
    2017-10-10  19:49
  96. 2017. október 12. 06:1369206.

    Igen , szegény József Attila nagyon hányatott sorsú emberke volt. Nem csoda , hogy depressziós , játékfüggő, szeretetfüggő lett. Nekem mindig az a két sor jut eszembe :Anyám szájából édes volt az étel, apám szájából szép volt az igaz.Ezt a kettőt nem kapta meg. .Eve Curie megírta anyja életregényét . Szép emlék volt életében , mikor anyja tojást sütött. De azért szeretettel teli családi életet éltek,mely meghatározó egy ember életében .

    előzmény:
    Zsumi945 (69205)
    2017-10-11  16:56
  97. 2017. október 11. 16:5669205.

    Szervusztok!


    József Attiláról tegnap autentikus forrásból hallottam, hogy az egyetemen nem csak a "Nincsen apám..." versével "húzta ki a gyufát". 


    Egy vegyész professzor tartott előadást a kémia és a művészetek kapcsolatáról. Főleg az irodalom és a zene vonatkozásait vizsgálta. Többek között JA. egyetemi indexét és az I. féléves jelentkezési lapját is fényképen mutatta. Mindenféle tantárgyakat felvett, pl. kémia, kvantummechanika, stb. Kétséges, hogy órákra járt-e, s annak nyoma, hogy vizsgázott volna ezekből nincs. Filozófia érdekelte. Verseiben azonban a világmindenség, az anyag csodálata tetten érhető.


    Örkény István gyógyszerész és vegyész diplomát is szerezett, sőt, amikor indexen voltak művei,dolgozott a mai EGIS gyógyszergyárban.Az egypercesek tömör gondolatai mérnöki gondolkodást mutatnak. 


    Zenei érdekesség, hogy Mozart Varázsfuvolája szövegkönyvében a "sötétek" ércbányában dolgoztak. Borogyin vegyész volt.


    Marie Curie lánya írónő lett. Sok egyéb érdekesség is elhangzott, örültünk leánykámmal, hogy elmentünk.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69204)
    2017-10-11  06:43
  98. 2017. október 11. 06:4369204.

    Nem Radnóti naplója, hanem Fannié volt a beszédes . Ő gyorsírást tanított egy saját iskolában , mint ilyen rengeteg anyagot felhalmozott , és feldolgozva kiadták. Meglehetősen bőbeszédű  leírásában képet kapunk a lipótvárosi értelmiség életéről. Ez nekem kissé idegen életforma . Ami érdekes , közöttük napra ugyanannyi a korkülönbség , mint közöttünk . No , de ez nem számít . Radnóti annyi zsebpénzt kapott gazdag nagybátyjától, amennyire József Attiláénak sose telt

    előzmény:
    klára13 (69203)
    2017-10-10  19:49
  99. 2017. október 10. 19:4969203.

       Nem tudom, mit mondjak erre a naplóügyre. Az ő élete volt, na és Fannié, és hát,ha nekik megfelelt... úgy tudom, a bölcsészettudományok doktora volt, más dolgok érdekelték. De minek írt naplót?! Nem fért a bőrébe, talán azért kereste annyira a halhatatlanságot, mert olyan nagyon veszélyes idők voltak. Fennmaradni a naplóban is, erre gondoltam.
      Nagyon szépre fényképezték a hangát, mint látom. A valóságban nem ilyen. Mutatós, de barátságtalan.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69202)
    2017-10-10  05:42
  100. 2017. október 10. 05:4269202.

    Én sem tudtam , milyen a hanga . Jószerivel most sem tudom. Csak a vers hangulata hatott rám , aki akkor vártam " valakit" nem tudtam , hogy kit , de vártam .


    Radnótiban csalódtam a naplók alapján. Igen benne a sorsát érző ember ragadott meg, nem a felületes pesti életet élő, otthonátra igénytelen , aki  a nagy szerelem mellett többször félrelépett

    előzmény:
    klára13 (69200)
    2017-10-10  00:27

Címlap

top