Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. október 10. 05:3769201.

    Jankám ! Örülök soraidnak. Nem csak most válaszoltam, rögtön,hogy olvastam, de a kozmetika jóvoltából az űrben kóvályog. Nagyon jó, hogy gyermekeid iskolai élete javul. Én egy kezdő gimibe jártam , mi voltunk a 3. indított osztály, Sem felszereltség, sem kialakult tanári kar nem volt. Fiatal lelkes tapasztalatlan tanárok. Mégis az egyetemen megálltam a helyem , mert akartam . No és nem volt ellenérzésem az iskolával szemben . Nehéz úgy tanulni, hogy az ember gyomorgörccsel, utálkozva megy suliba . Kisebb fiam utalta itt az iskolát , reggelenként gyakran hányt, utána itthon maradt. Végül iskolát cseréltünk.


    Nem írtál mostanában anyukádról . Hogy van ?Ő korombéli lehet .

    előzmény:
    csinomjank (69190)
    2017-10-08  00:49
  2. 2017. október 10. 00:2769200.

      A hanga virág hozzátartozott gyermekoromhoz. Azt sosem értettem, hogyan lehet letépni egy hangaszálat, mert ez apró, bokorszerű növényke. Kis cserje. Egy-egy ágán végig apró virágokkal. Nem túlságosan szép, valahogy kissé barátságtalan. A soproni Lővérekben dúsan terem, gyomnövényként néztem rá.
      Ma divatos őszi növény, gazdag virágúakat árusítana, ha jól emlékszem, három színben. De ezek az őszi hangák nem télállóak. Megfagynak a kertekben.
      De a vers gyönyörű. Kár, hogy Radnótit alkotó idejének szinte  elején meggyilkolták.
       Kedvenc soraim:
       " - Nézd, fecskefű!
        - A fecske hű?  - csodálkozik a gyermek.
        - Hisz ősszel Afrikába vándorol!"
        Lehet, hogy pontatlan az idézet. Oly rég olvastam."

    előzmény:
    szizsuzsóka (69182)
    2017-10-07  06:29
  3. 2017. október 10. 00:0669199.

      Fiacskád meg fogja szerettetni magát. Felesleges aggódni miatta.
      Nálunk Dodó helyzete elég nehéz. Márciusi, és talán legfiatalabb az osztályban. Ráadásul vékonycsontú, kis nyizige. Hiába a sok sport, ha keveset eszik. Mindössze azt a tanácsot tudtam neki adni, hogy rajta múlik: Enni kell, és enni kell, és enni kell. Ezt senki más nem teheti meg helyette.
      Mára már tudjuk, a labdázáshoz van különleges tehetsége, akár rúgni kell, akár asztalon püfölni, akár háló fölött dobálni, vagy bele a kosárba. Különös dilemma ez. A családból senki sem szán neki sportkarriert. Szerencsére nagyon jó számtanból, és amúgy is, megy neki a tanulás.
       Gyermeknek lenni sem könnyű, már csak középkorúnak lenni nehezebb, szerencsére előre nem tudjuk - és végül jöhet a szépséges öregség, de akkor meg beüthet a ménkű betegség formájában.

    előzmény:
    csinomjank (69190)
    2017-10-08  00:49
  4. 2017. október 9. 20:4569198.

      Dénes napja van, látom. Ma már nem adják gyermeküknek a Dénes nevet. Persze visszajöhet. Mert ki hitte volna, hogy valamikor ismét divatba jön az Emma? És jött. Nekem nagyon tetszenek a régi magyar nevek. Egyik ismerősöm fia Merse. Angyalka kislányáé Zselyke. Hát lehet aranyosabbat elképzelni?
      Egy Dénes szomszédunkban lakott kisgyermekkorunkban, ez a háború után volt. Szétkalapáltak lövegeket fiútestvéremmel, aztán a lőporral iszonyatos robbanásokat rendeztek. Bennünket, lányokat, messzebb küldtek fontoskodva, hogy ez veszélyes. Vagyis férfimunka.
      Másik helyen is volt Dénes szomszédom. Asztalos volt, nyomta az ipart biztatta a cég, hogy csak termeljen, és építkezzen és vásároljon mindent a cég számlájára. Gyönyörű házat épített, medencét is, és gyártotta, gyártotta az ablakokat. A cég mindet megvásárolta, ő lelkesen dolgozott. Aztán egy szép napon a cég beszüntette az ablakvásárlást. Más piaca nem volt Dénesnek, nem volt rá szüksége. És kérték az építkezés tartozásának visszafizetését. Kiderült, semmi sem övék, sem a ház, sem a medence, sem a virágok. És ekkor Dénes egy éjszakán íróasztalánál ülve főbe lőtte magát. Ezek szerint volt pisztolya, azt nem tudom, milyen számlára vette. Özvegye és két kisfia maradt utána, nincstelenül.
       A cég "összerogyása" az eső között volt. Talán  a legelső. Lehet, főpróbának szánták. Aztán jöttek sorban, ugye... amikor sokmilliárdok tűntek el.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69192)
    2017-10-08  05:40
  5. 2017. október 9. 20:1469197.

        Ez nagyon tetszik, hogy amikor sokan vagytok, jó, ha mindenkinek jut tányér, kanál. Bizony, jó. S mennyi minden kell! Felsorolni is sok lenne. De mert megváltozott helyzetben vagyok, ha én főznék, sosem ennének, ezért nem hívok vendéget. Nem hívhatok. Akkor meg minek a  sok gönc? Két ifjú hölgy bimbózó háztartásában pedig van helye mindennek. Bárcsak nekem adott volna hajdan valaki valamit! De hát távolt éltünk rokonságunktól, idegenek között. 
      Na, erről eszembe jut, amit talán már háromszor is elmeséltem: elfogyott a pénzem, jóval a hónap vége előtt. Bandikámhoz fordultam, mondtam, kellett vennem két poharat, sótartót, ezt-azt, higgye el, szükség volt rájuk. Mire ő mint felelősségteljes felnőtt , mondta: nem azt vásároljuk meg, amire szükségünk van, hanem, amire pénzünk van! Erre a szitura mindig szívesen emlékezem, annyira mókás és igaz.
      Ilyen az élet. Most pedig egész készletek váltak feleslegessé. Na, és feleslegessé vált egész gyűjteményem.

    előzmény:
    Kusza (69196)
    2017-10-09  17:17
  6. 2017. október 9. 17:1769196.

    Klára ilyenekkel én is foglalkozom, csak egy kicsit nehezen megy. Az egyik szekrényből, már bepakoltam egy szemeteszsákba, csak az magától nem akar elvándorolni a gyűjtőkhöz.A másik gond az, ha valamin túl adok, lehet, hogy másnap pont arra lenne szükségem. Igaz ritkán, de van úgy, hogy sokan üljük körbe az asztalt, és akkor jó, ha van miből enni.

    előzmény:
    klára13 (69194)
    2017-10-09  17:00
  7. 2017. október 9. 17:0869195.

      Megoldottátok tehát az iskolagondot,  Janka. Gratulálok. Gyakori jelenség, hogy az olcsóbb a jobb.
      A politika is kezd megnyugodni?

    előzmény:
    csinomjank (69190)
    2017-10-08  00:49
  8. 2017. október 9. 17:0069194.

      Úgy látom, új szakaszába léptem életemnek. Tudattalanom működhetett közre, mert nekem nem volt különösebb szándékom.
       Megválok felesleges tárgyaimtól - márpedig mi ne lenne felesleges?
       Hegynyi ruha várja, hogy valahogy elkerüljenek a gyűjtőbe. A legszebbeket elajándékozom. A porcelánoktól is, mint  írtam  Többségük már elkelt. 
       Aztán majd jönnek az "egyebek".

    előzmény:
    klára13 (69193)
    2017-10-09  16:50
  9. 2017. október 9. 16:5069193.

       Zsuzsóka, ez oly gyönyörű, hogy akárhányszor olvasom, kis híján elpityeredem.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69192)
    2017-10-08  05:40
  10. 2017. október 8. 05:4069192.

    A búcsúzás


    Sírásuk szállt csak vészesebben
    S az arcuk volt megtört fehér

    Mint tisztaszirmú hó ha lebben
    Vagy két kezed
    A sok levél
    Csókomra hullt a rőt ligetben

    Radnóti Miklós fordítása  Ezt a verset is nagyon szerettem. Már egyetemista koromban ismertem meg. Gimiben Lermontov Démon c. költeménye volt az egyik kedvencem. No és nagyon szerettem Tóth Árpádot. Később apukám halála után a temetőben mindig elhaladtam a sírja előtt , vittem neki is 1-2 szál virágot .

    előzmény:
    klára13 (69187)
    2017-10-07  18:45
  11. 2017. október 8. 05:2169191.

    Nahát ! Ez az én kedves versem is!Nem baj osztozunk rajta !

    előzmény:
    klára13 (69187)
    2017-10-07  18:45
  12. 2017. október 8. 00:4969190.

    Klara -itt vagyok  .


    Uj suli a gyereknek . Aranyos gyerekek -gyenge tanarok .Egy olcsobb amerikai suli -ahol csak az igazgatok amerikaiak -a tanarok azsiaiak  es nem tul tanarformak . Az egyetlen szimpatikus tanar egy fekete afrikai fiatal ember volt . O a lanyom matek tanara .


    Ugy bemutatnam a sok hulye rasszistanak . Anyam falujaban ismerek olyan embert ,aki szerint " a neger nem ember -az majom "


    Ugy osszehoznam az ilyen "falubolcset" a fekete ertelmisegivel .


    ______________


    Elszomorit ,hogy Kusza ilyen beteg lett es mennyi szenvedes utan vettek csak komolyan . 


    Ezek szerint az erfestes okozta a stroke -t? 


    __________________


    Madarkamnak sok uj baratnoje van ,programok -en meg kisergetem ide -oda .


    A kisfiam is probal baratkozni a tanar szerint -  szeret vicceket meselni - de a tobbi  gyerek nincs sem nyelvileg sem logikailag az o szintjen  - a tanar velemenye . Igy meg maganyos . 


    De nem panaszkodik . Tavaly annyit bantottak az osztalytarsai , hogy neki mar az is feludules , ha szimplan bekenhagyjak. 


     

    előzmény:
    klára13 (69188)
    2017-10-07  20:52
  13. 2017. október 7. 22:3469189.

      Megvolt Zsuzsu éjszakai barangolása, nagyon aranyos mozzanat ez. Kiengedem a kapun,felkapcsolom a nappali lámpáját, és ott állok a korlátnál a fényözönben. Zsuzsu kimegy, visszatér, felnéz, üdvözöl egy farokcsóválással, és amint jön-megy, mindig üdvözöl. Ilyenkor mindig kissé aggódom, ha nem látom, fülelek,baljós hangok  érkeznek-e. Azért engedem ki éjszaka, mert ilyenkor béke, nyugalom van. A távolban zúg az autópálya, mint a tenger hullámzása.


       Kék masni van nyakán, nehogy kóbor kutyának véljék.

    előzmény:
    klára13 (69188)
    2017-10-07  20:52
  14. 2017. október 7. 20:5269188.

      Janka, nem tudlak megtalálni, de mondd, merre fordult sorsotok? Nagyon sokat gondolok rátok.

  15. 2017. október 7. 18:4569187.

     A költő neve Apolianiere.


     Szoktam gondolkozni, vajon melyik az én legszeretettebb versem. Mondjuk ezt összevetni az Ódával  - -


    amint elfut a Szinva-patak -
    ím újra látom, hogy fakad
    a kerek fehér köveken,
    fogaidon a tündér nevetés


    igaz, Magdikám? Mégis nekem a francia költő Búcsúzás című költeménye van szívem közepén. Persze nem vagyok tőle boldog.

    előzmény:
    klára13 (69186)
    2017-10-07  18:33
  16. 2017. október 7. 18:3369186.

      Appolli


    Búcsú (Magyar)

    Letéptem ezt a hangaszálat
    Már tudhatod az ősz halott
    E földön többé sohse látlak
    Ó idő szaga hangaszálak
    És várlak téged tudhatod



    Vas István

     


     

  17. 2017. október 7. 16:4469185.

       Szegény Magdikám! Hiszen a szólás-mondás is jelzi: a baj csőstől jön. Aztán talán túl leszünk rajta.  Nehéz helyzetben vagy, és vajon hogy viseled? Gyurikának hasonlóan nehéz?
       Amíg a remény nem hagy el - tapasztalatból tudom - addig nincs nagy baj. A legrosszabb, hogy az ilyen baj mindig váratlanul jön. De hát jobb volna-e előre tudni? 

    előzmény:
    Kusza (69179)
    2017-10-06  17:05
  18. 2017. október 7. 16:3569184.

       Zsuzsókám, soha életemben nem voltam főnök, és főnököm sem volt. Mert ez a státusz -hogy is mondjam - lelki. Persze lehet, hogy mégiscsak volt: fiaim apja. De ez annyira önkéntes volt, számomra annyira természetes, és annyira levett minden gondot vállamról,  hogy soha bele sem gondoltam, ki a főnök.
      Igazán nincs miről mesélnem. Itt éldegélünk Zsuzsuval, nála aranyosabb lényt elképzelni sem tudok. Végre megfogta az egeret. Mert olyan, mint egy cica. Képes óráig mozdulatlanul ülni és figyelni. Aztán, amikor előjön, ez a kis mozdulatlan állat mint amikor rakétát gyújtanak be, annyira mozgékony lesz. Most szundikál egyik fekvőhelyén, nagyon finom ebédünk volt: igazi túróscsuszát készítettem tegnap, kedvence neki is. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69182)
    2017-10-07  06:29
  19. 2017. október 7. 14:3269183.

    Magdikám!


    Bizonyára napról napra jobb a közérzeted és a kis mozgás, megszokott környezet, emésztési problémádat is megszüntette ezóta.


    Pihenj annyit amennyit csak igényel a szervezeted! Otthon, nyugalomban a lábad is sokkal gyorsabban fog gyógyulni! 


    Sok szeretettel gondolunk Rád! 

    előzmény:
    Kusza (69179)
    2017-10-06  17:05
  20. 2017. október 7. 06:2969182.

    Klárám , hol vagy ?  főnöknek naponta meg kell jelenni, mert különben cincognak az egerek !!!


     

    előzmény:
    klára13 (69174)
    2017-10-04  22:15
  21. 2017. október 7. 06:2769181.

    Itt is leírom, hogy nagyon örülünk, hogy jobban vagy, és otthon biztosan gyorsabban meggyógyulsz. Csak lassan a főzicskézéssel, mert a konyhai tipródás még nem való Neked .

    előzmény:
    Kusza (69179)
    2017-10-06  17:05
  22. 2017. október 6. 18:2069180.

    Magdika, nagyon összejönnek a bajok Neked. Ne több és minden baj múljon el!! - mondom teljes energiámmal.


     

    előzmény:
    Kusza (69179)
    2017-10-06  17:05
  23. 2017. október 6. 17:0569179.

    Szervusztok!


    Ma délelőtt jöttem haza, nagyon gyenge vagyok. Ehhez hozzájárult az is, hogy kaptam hashajtót, mivel már 5. napja nem volt székletem, rettentően megkínzott. Délelőtt 11-kor elkezdtem görcsölni, és délután 5-re volt eredmény. Még ilyen fájdalmam nem volt. Gondolom, úgy felrázta az egész belsőmet, hogy most meg hólyaghurutom lett, majd megveszek úgy csíp. Még jó, hogy van itthon piassan tabletta, az szokott hatni.


     

    előzmény:
    klára13 (69174)
    2017-10-04  22:15
  24. 2017. október 6. 05:4469178.

    Zsuzsikám ! Nagyon szép vers .Így van , egy hosszú kapcsolatban hol megaranyozzuk, hogy elsötétítjük egymás életét .Szabó Magdát és is szeretem nagyon érdekesek írásai , gondolkodása . Egy könyvében olvastam, hogy édesanyja szerint a konyharuhának nem lenne szabad használat közben bepiszkolódnia , mert úgy kell mosogatni, hogy az edény ne hagyjon foltot rajta . Kissé pironkodtam Érdekes volt szülei házasságának leírása is, hogy milyen sexmentes házasságban éltek kölcsönös megbecsülésben , szeretetben .

    előzmény:
    Zsumi945 (69177)
    2017-10-05  16:28
  25. 2017. október 5. 16:2869177.

    NEKED


    Jöttél színarany éjnek
    jöttél fekete napnak
    évek tengermélyéből
    robbanó pillanatnak.



    Lettem színarany éjed
    lettem fekete napod
    évek kagylóhéjában
    merülő pillanatod.


    Szemembe nyílsz azóta
    szobámba hoz a reggel
    távoli esték partján
    lecsuksz a két szemeddel.


    (Szabó Éva)


    előzmény:
    Zsumi945 (69176)
    2017-10-05  16:26
  26. 2017. október 5. 16:2669176.

    Tudom, hogy ma Szabó Magda 100. születésnapja van. Sok kötete sorakozik polcomon, mindet olvastam, többször is néhányat. Tisztelem, szeretem a műveit, mégis ma Szabó (Nikolin) Éva egykori vásárhelyi ünneplésének apropóját találtam meg.


    Említettem, hogy jelen voltam egy ünnepi alkalomkor egy rendezvényen, nos ez volt az: ..."• Az 1956-os forradalom ötvenedik évfordulójára 2006.október 23.-án rendezett vásárhelyi díszközgyűlésen más jeles személyek között Posthumus Pro Urbe címet adományoztak Szabó Évának is." 

  27. 2017. október 5. 10:5369175.

    Magdikám, köszönjük, hogy gondolsz ránk, szurkolunk, hogy mielőbb sétálgass és erősödjél!


    Most a türelmedet teszi próbára a kötöttség, de ebben a helyzetben erősödik, gyógyul a műtött lábad. Gondolom, hamarosan gyógytornász is meglátogat és megmutatja, hogyan tudod a jobb keringést fenntartani a lábaidban. Lesz otthonra segítséged?  


    Most csak járó kerettel tudok én is lépegetni, előjött a lumbágóm, s a bal csuklóm gyengesége miatt nem merek botra támaszkodni. Napról napra javulok, remélem hamarosan eldobom.

    előzmény:
    Kusza (69173)
    2017-10-04  11:16
  28. 2017. október 4. 22:1569174.

       Magdikám, Drágám! Folyton rád gondolok, örömmel olvastam, hogy javulsz.
       Nagyon rossz lehet ez az ágyhoz kötöttség, vajon mikor oldják fel? De azért a legfontosabb, hogy egyre jobban vagy. Az lesz majd az igazi jó hír, hogy az erdőben csatangoltok fiaddal. Idén gyönyörűen színesedik a táj - Balázzsal bent voltunk dolgokat intézni Budapesten -, nem győztem gyönyörködni út közben. Így leszel ezzel ablakotokból kitekintve is, hiszen szépséges ligetre látsz.


     

    előzmény:
    Kusza (69173)
    2017-10-04  11:16
  29. 2017. október 4. 11:1669173.

    Szervusztok lányok!


     


    Talán holnapután hazamegyek, csak ilyenkor tudom a laptopot használni, míg Gyuri itt van. Nekem nem lehet leszállni az ágyról, hogy kiszolgáljam magam. Jaj nagyon keserves, hogy nem tudok kimenni a WC-be.

  30. 2017. október 4. 06:5569172.

    Klára ! Anyósom főzött ( én is követtem ) otelló szőlőt birsalmával összefőzve . Nagyon jó volt ízre is, kinézetre is . Kicsit a ribizlire hasonlított színe, állaga . Érdemes megpróbálni . Én azért nem csinálom mostanában, mert sok ribizlim termett . Kitart egész évre a belőle készített lekvár.

    előzmény:
    klára13 (69171)
    2017-10-03  20:56
  31. 2017. október 3. 20:5669171.

       Nálunk egyelőre csak otelló szőlő van bőven, mondhatom, rogyásig. És nagyon finom. Gyönyörű és édes szemek. Elhatároztam, lekvárt főzök belőle. Találtam hozzá receptet, kiderült, csak nekem új az ötlet. És hogy nagyon finom. De azt hiszem, lefagyasztom, nem kínlódom az üvegekkel.
      

    előzmény:
    szizsuzsóka (69170)
    2017-10-03  06:21
  32. 2017. október 3. 06:2169170.

    Tegnap mi is kertben voltunk. Almát szedtünk. Szerencsére az öreg húsvéti rozmaring fánk az idén jól terem A másikakon semmi nem volt. Múlt héten idősebb fiamék  szedtek kb 50 kilót. Most mi szedtünk le 6 alacsonyabb ládával, ( kb 8-10 kiló egyenként. )Amil leesett az keresztlányomnak csomagoltam be, ez jól ehető , csak nem télálló. Tettem el befőttnek és almás pitének is. Idén drága lesz az alma is, mert elég gyenge volt a termés . Ha nem esik ma, még leszedem az újzélandi spenótom maradékát, lefagyasztom. Mindig van sok munka csak az erő, vagy inkább a motiváció hiányzik . Régen mi is savanyítottunk káposztát is, de az is elmarad . Ketten vagyunk kevés fogy.

    előzmény:
    hus (69168)
    2017-10-03  02:30
  33. hus
    hus
    2017. október 3. 03:3469169.

    Szep jo reggelt kivanok nektek, a gyengelkedoknek kellemes pihenest, fincsi kave, sutike es finomsagok kisereteben. 


    https://www.youtube.com/watch?v=xvqeSJlgaNk


  34. hus
    hus
    2017. október 3. 02:3069168.

    Valoban a szerencsetlen kis allattol inkabb felsikit az ember, amikor meg latja maga elott.


    Ramolgattam kinn, keszulok eltenni mindent amit csak lehet. Keszitem a kaposztas  edenyeket is, a jovo heten ha huvosebb lesz akkor szeretnek csinalni savanyu kaposztat legalabb egy edennyel. Minidg egy egesz napos munka voalt nalunk a kaposztazas,  most mar csak magamnak keszitek.  Nagyon szereti a csalad minden fele kaposztat keszitek belole es sokat piritok meg csak ugy vacsora melle, sztrapacskahoz es  babos kromplihoz, amit a nagymamamtol tanultam. Abbol nem tudok eleget csinalni, a legnagyonn bab konzervbol keszitem es igy is elfogy eleg hamar. Igazan mindenki kedvence.


    Van meg gyonyoru soska, azt is csinalok es viszek az unoka testveremnek, o is igen szereti. Ragyogo ido volt ma, a furjecskek elveztek a kellemes napot, mindig tettem oket arrebb a napra. Tyukokcskak is szerettek, csak delelott nem kaptak belole. Valahogy maskepp kellene kialakitani a tyukudvart, hogy a reggeli nap is  legyen nekik gyogyszer, amikor csokken a napsutotte orak szama.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69163)
    2017-10-02  05:35
  35. hus
    hus
    2017. október 3. 02:0569167.

    Magdika gyogyuljon a labacskad minel elobb, pihenni  es pihenni, ahogy en ismerem a jelenlegi helyzetet, ha vsak lehet minel hamarabb kezdenek majd setaltatni.


    Unoka noveremet megmutottek, csipo protezist kapott es mar masnap fel kellett neki allni es jarni egyet. Nagy meglepetes volt neki is es nekunk is. Jelenleg a sebe es az egesz mutet csodalatosan sikerult. Kb. egykoruak vagytok.


    Fel a fejjel es probalj meg ugy nezni a szemeddel, ahogy Zsuzsoka ajanlotta. Vagy gondolj ran tobbet es megy majd az idod jobban.


    Gondoltam rad egyik este. Nem tudtam aludni, olvasast befejeztem es nem kapcsoltam le a villanyt. Igazabol semmihez nem volt kedvem,. es  kerdeztem magamtol, hogy mit csinaljak. Csak ugy fekudni jol esett. Van egy festmeny a szobaba, annak szamoltam az oldalait.  Megnyugtato volt. Aztan arra gondoltam, hogy mit kellene vele csinalni, mert valojaban nagyobb, mint kellene, kinek, vagy hova kellene odaadnom. Gondoltam az iskolaba, ott vannak jo nagy falak, folyosok. Majd beszelek a gyerekekkel, es ha valoban nem kell nekik kigondolom, hogy mi legyen vele. 


    Kivancsi vagyok, kepet lehet-e feltenni. Kuldok neked egy aranyosat, ha sikerul.

    előzmény:
    Kusza (69165)
    2017-10-02  11:46
  36. 2017. október 2. 16:5569166.

    Magdikám, nagyon sajnálom, hogy ilyen komplikáció lépett fel a lábadon. Jó, hogy sikerült eltávolítani a vérrögöt, gyorsabb lesz a gyógyulás. Bizonyára gyulladás csökkentőt is kapsz.


    Remélem a fejfájásod teljesen megszünt, s a vérnyomásod is beállt! A kettős látást pedig a szemed saját maga kompenzálni fogja.


    Nekem is kettős látásom lett, amikor serdülő koromban hirtelen elromlott a látásom, a gyengébb szemem egy idő után már automatikusan nem használtam.(Tompalátó lett, s nem zavart tovább a kettős látás).  Azóta egy szemmel nézek, s még vezetői engedélyt is kaptam.  Időnként fokozottabban ellenőrzik a látásom, nemrég voltam műszeres látótér vizsgálaton. Ez is kimutatta, hogy egy szemmel nézek. 


    Szeretettel kívánok mielőbbi teljes gyógyulást!  

    előzmény:
    Kusza (69165)
    2017-10-02  11:46
  37. 2017. október 2. 11:4669165.

    Szervusztok!





     


     


    Kórházban vagyok, tegnap este hatkor műtöttek meg. Azt mondták muszáj. mert sok ott a kemény alvadt vér, és csak rontja a bőrt, nagyon feszült. Sok összejött ehhez, még a kettős látás.






  38. hus
    hus
    2017. október 2. 05:4769164.

    Jo reggelt kivanok es kellemes oktobert, reggeli finomsagokkal, jo hangulattal es  szep remenyekkel.


    https://www.youtube.com/watch?v=wR2ddp99dtk


  39. 2017. október 2. 05:3569163.

    Több mint 40 éve , a szolgálati lakás és a rendelő egy épületben volt. Mivel nem volt bölcsőde egy néni vigyázott kisfiamra, és takarított . Bejött a rendelőbe, hogy egér van a konyhában . Mi kimentünk oda, felszerelkeztünk 1-1 seprűvel és vártunk . Mikor  szegény megjelent  mind a négyen megdermedtünk , és kezünkben a söprűvel visítottunk.Végül megembereltük magunkat és szerencsétlen ijedt kisegeret agyoncsaptuk. 


    Gyermekeim elég szerényen öltöztek, többnyire kötött pulóverban jártak , de nem fáztak. Én kötöttem át, variálgattam a kinőtt, vagy könyökén elkopott pulcsikat .Most már elég nagy a "flanc " , itt is válogatósak a gyerekek . Szerencsére ez nekem nem okoz problémát. Néha bánt, hogy már nem vesznek fel kézzel kötött holmit, mert túl meleg.

    előzmény:
    hus (69161)
    2017-10-02  01:21
  40. hus
    hus
    2017. október 2. 04:0669162.

    Az idojarasrol el kell mondanom, hogy 3 nappal ezelott este nem sokaig, de szallingozott a ho. Utana mar nem voltak olyan huvos ejszakak. Jovo heten megint 20 fok fole  megy a homero, elvezhetjuk  a kellemes idot.

  41. hus
    hus
    2017. október 2. 01:2169161.

    Ezt tartotta anyosom a legjobb egerfogonak, csak o cserepet hasznalt meg mon. Iszonyodom ettol a kis allattol. A menyem meg a pokot nem birja. A tobbi csaladtagunknak nincsenek nyavajai. Cukorbabam meg hordja nekem  a kezebe azokat a formegvenyeket amelyeket talal az udvaron. Jaaaaj. Imadja amikor megilyedek, akkorakat kacag rajta.


    Ma delelott kavezas kozben oda ultem a ket lany melle, a szulok nem voltak itthon. Igazan meg voltam elegedve, ahogy egymassal beszeltek. Gondoltam magamban, hogy na vegre, nem vitatkoznak feleslegesen , nem maceraljak egymast.


    Kivancsi vagyok meddig.


    Elmentunk Borsoszemmel  csizmat venni. 


    Mar amikor a tizedik uzletbe bementumk es semmi, de semmi nem volt megfelelo, akkor megmondtam az en szepsegemnek, hogy engem ugyan nem erdekel, de csizma nelkul haza nem megyuk.  Aztan elvittem az egyik szeretett boltomba es ott talalt maganak valot. Aztan megbeszeltuk, hogy legkozelebb es ezutan minden egyes alkalommal eloszor oda menjen, ha ott nincs megfelelo, akkor bejarhatja a fel vilagot is, csak ne velem.  Kulonben nagyon imadni valoak, soha nem gondoltam, hogy  nagyobb korukban is ennyirre lehet oket szeretni. Az egyik topikban beszelgettunk meg a gyerekekrol, vagy 10 eve es akkor mondta nekem ott  egy nagyon aranyos valaki, hogy majd meglatod, ha nagyobbak lesznek, akkor meg jobban lehet oket szeretni.  Igen, igaza volt, oda lehet ertuk lenni, szemelyisegukert.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69156)
    2017-10-01  19:21
  42. hus
    hus
    2017. október 2. 01:0669160.

    Jaj ez az egeres valami remseges.


    Epp a napokban gondoltam arra, hogy te meg egy legyet sem tudsz megolni, osszehasonlitottalak egy ismerosommel.


    Most meg olvasom toled a gyilokmodszer  szerintedi legjobbjat.  Isteni szerencse, hogy nekunk a korulmenyekhez kepest  szinte nem jon eger a lakasban. Talan a madarak irtjak oket ahogy tudjak. Nalunk a mokusok vannak sokan.

    előzmény:
    klára13 (69158)
    2017-10-01  21:46
  43. hus
    hus
    2017. október 2. 00:5769159.

    Klaram, Magdikam, mielobbi jobbulast  kivanok nektek , gyogyuljatok minel elobb, erosodjetek naprol napra. 


     


    Se kep, se hang, mi tortenik? 

  44. 2017. október 1. 21:4669158.

      Köszönöm, Zsuzsa, nekem ennél hatékonyabb van.


      Ki kell tenni egy dugót középre, balra mogyorót helyeztni el, jobbra diót. A dugóban zsilett penge van. Jön Egérke, ráhelyezi nyakát  a zsilettre, jobbra fordítja fejtét, és mondja: Nicsak, mogyoró! Balra fordítja fejét, s mondja: Nicsak, dió! És eközben a zsilettpenge elnyiszálja nyakát.
         Utána hasonló, de már nincs semmi. Erre az egér: Se dió? Se mogyoró? És közben a zsilett elnyiszálja.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69156)
    2017-10-01  19:21
  45. 2017. október 1. 21:3569157.

       Szegény Magdikám! Remélem az ő esetében is azonnal rájön az orvos, hogy ezt a lábdagadást melyik gyógyszer okozza.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69153)
    2017-10-01  05:45
  46. 2017. október 1. 19:2169156.

    Klárám ! Jó egérfogó , ha egy diót félbe vágsz. A fél dióvak kitámasztasz egy befőttes üveget, Az egérke torkos, és besétál az üveg alá.

    előzmény:
    klára13 (69155)
    2017-10-01  14:38
  47. 2017. október 1. 14:3869155.

       Rémes éjszakánk volt Zsuzsuval. Bejött szobánkba Egérke, és hajnalig üldözte a kutya. Egyszer láttuk is de Zsuzsunak elég gyatra a kombinációs készsége, mindig máshol áll ugrásra készen, mint ahol a menekülési útvonal nyilvánvaló.. Még mindig folyik a vadászat. Kellemetlen események ezek.

  48. 2017. október 1. 05:4769154.

    előzmény:
    klára13 (69151)
    2017-09-30  16:55
  49. 2017. október 1. 05:4569153.

    Én itt a cafén vagyok úgy.Többször beírtam , elszállt.


    Magdika írt, hogy ismét kórházban van , bedagadt a lába és beutalták. Remélhetőleg pár nap múltán hazaengedik.

    előzmény:
    jara (69148)
    2017-09-29  20:02
  50. 2017. szeptember 30. 17:0369152.

     Lám, Bence azonnal megértette a helyzetet. Gyönyörű lehet a bejáratod.
     Tudod-e, hogy a nem gumós begóniák is évelők? Vagyis őszre növeszt már egy  kis gumócskát, és boldogan él tovább fagymentes helyen és öntözve.
      Ma végre megékezett a kék amarillisz, ami, mint írják, bonsai. Vagyis nem nő nagyra. Végre feladhatom ígéretemet, amely mázsás súllyal ül lelkemen.

    előzmény:
    jara (69148)
    2017-09-29  20:02
  51. 2017. szeptember 30. 16:5569151.

      Hát, Zsuzsa, ahogy megyünk kifelé az unióból és irány a baltás kelet, bármi megtörténhet. Beszéltek a múltból hozott félelmekről. Nekem ilyenek nincsenek, de vannak maiak. Újak és erősek.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69149)
    2017-09-30  05:44
  52. 2017. szeptember 30. 11:3369150.

    Marikám, mindkét virág a kedvenceim közé tartozik.Nem hiszem bármit is elszúrtál volna! Jól meglehettek együtt. 


    Vhelyen a fák által is árnyékolt nyugati erkélyen (1.e.)a begónia nagyon jól érezte magát, de itt a beton fal és kinti aszfalt által felerősített tűző nap csak a muskátlinak kedvez, abból is csak a hagyományos álló kedveli. A büdöske is szép volt, csak gyorsan kiélte magát, teljesen felmagzott. Lehet, le kellett volna csipkedni a virágait, akkor talán tovább él, de szinte kiégett az is.


    Igaz, hogy némi zöld sáv itt is van a ház előtt, de jóval alacsonyabb,én a 3.em.-en felette vagyok. Az épület mögötti északi oldalon van ugyan elég nagy zöld terület, kicsi fákkal, ha megérem, talán azok árnyékában lehet majd hűsölni. Most építettek fel egy "felnőtt játszóteret" 3 paddal, nyújtóval és más tornaszerekkel. Alakul a környezet. Az idős lakótársak máris berzenkednek, hogy zaj lesz a fiataloktól. Engem a gyerek zsivaj sose zavart, remélem "éjszakai élet" nem alakul ki odalenn.


    A jó infrastruktura mellett sajnos kocsma is van a közelben.  


     

    előzmény:
    jara (69148)
    2017-09-29  20:02
  53. 2017. szeptember 30. 05:4469149.

    Lehet, hogy kicsit paranoid a gondolkodásom, de azt hiszem itt a nicknevek azonosítása megy lassan . Kicsit szorosabban akarják ellenőrizni a beszólásokat, illetve beszólókat . .

    előzmény:
    klára13 (69146)
    2017-09-29  13:36
  54. 2017. szeptember 29. 20:0269148.

    Ma nem sikerült a facebook. Bence unokám privátban küldött egy szivecskét. Viszonozni akartam, válogattam a képek között, mentem volna lejjebb a nyillal, erre bemásolódott egy kép, ami nem is lett volna baj, ha nincs ráírva, hogy "boldog névnapot Anita". Törölni akartam, nem sikerült. Kiléptem jó messzire, hátha elfelejti és Bencém nem látja meg. Visszamentem, már várt is a kérdés tőle, hogy eltévedtem? Kénytelen voltam a történést elmondani. - Nem baj mama. - volt a válasz.


    Zsumika az idén a kaputól a teraszig tartó 11 cserépnyi távon, minden cserépbe begóniát ültettem. Rózsaszín, fehér és piros színűt. Gyönyörű volt és most is az. Footballabdányi gömbök. Azért mégis elszúrtam, mert mögé a kertbe bársonyrózsát ültettem, ami a bemutatás szerinti szövegben 6o-8o cm. magas, a természetben 1.2 méter, így némelyik ráhajlott a begóniára. A bársonyrózsa a büdöske nagyvirágú fajtája. Narancs és citromsárga színű.

    előzmény:
    klára13 (69146)
    2017-09-29  13:36
  55. 2017. szeptember 29. 20:0269147.

    Ma nem sikerült a facebook. Bence unokám privátban küldött egy szivecskét. Viszonozni akartam, válogattam a képek között, mentem volna lejjebb a nyillal, erre bemásolódott egy kép, ami nem is lett volna baj, ha nincs ráírva, hogy "boldog névnapot Anita". Törölni akartam, nem sikerült. Kiléptem jó messzire, hátha elfelejti és Bencém nem látja meg. Visszamentem, már várt is a kérdés tőle, hogy eltévedtem? Kénytelen voltam a történést elmondani. - Nem baj mama. - volt a válasz.


    Zsumika az idén a kaputól a teraszig tartó 11 cserépnyi távon, minden cserépbe begóniát ültettem. Rózsaszín, fehér és piros színűt. Gyönyörű volt és most is az. Footballabdányi gömbök. Azért mégis elszúrtam, mert mögé a kertbe bársonyrózsát ültettem, ami a bemutatás szerinti szövegben 6o-8o cm. magas, a természetben 1.2 méter, így némelyik ráhajlott a begóniára. A bársonyrózsa a büdöske nagyvirágú fajtája. Narancs és citromsárga színű.

    előzmény:
    klára13 (69146)
    2017-09-29  13:36
  56. 2017. szeptember 29. 13:3669146.

      Néhányszor találkoztam Bella Istvánnal, akinek verseit annyira szeretem.Az egyik esetben éppen ezen filozofált, hogy ha van lenni akkor van vanni is.
       Sajnos, a ráncfelvarrásban eltűntek a képek küldésének lehetőségei. Igazán bosszantó az egész, nagyon rossz informatikusuk van. Lebecsülnek bennünket, fórumozókat, a reklám a lényeg. Csakhogy mi látható a változásból? Az, hogy az nlc gyenge cikkecskéi miatt a kutyát sem érdekel, a fórumozók a közönség, bizonyítja az, hogy a reklámokat, cikkajánlásokat a fórumhoz csatolják. Ezért nagyon pofátlan dolog, amit velünk tesznek. Megértem, akik átmenekültek a fészbura, és hát lenne más lehetőség is, pl. a Femina. Még néhány húzásuk, aztán majd számolgathatják a kattintásokat, nem lesz olyan hülye cég, amely 4-5 kattintásért kifizet egy csomó pénzt. Aztán az egész léhűtő banda, egy részük anyanyelvüket sem tudja rendesen, mehet a csudába másutt keresni a semmittevést.

    előzmény:
    jara (69127)
    2017-09-26  20:11
  57. 2017. szeptember 29. 13:1569145.

    Na, lássuk, van-e már kép?

    előzmény:
    szizsuzsóka (69143)
    2017-09-29  07:19
  58. 2017. szeptember 29. 11:0269144.

    A lakásban én is a WC-n húzok le minden betolakodót, az erkélyről viszont nem szaladgáltam be egyenként. Igazatok van, majd ott is radikálisabb megoldást alkalmazok. Sajnos már telelésre húzódnak fedezékbe, virágcserép alatt, partvis szőrébe bújva stb. csoportosan találtam a poloskákat.


    Már az elhullajtott magról kelt bársonyka másod generációja hozza a bimbót, s a temetőbe szánt krizantém cserepek (6 db) virágoznak. Sajnos 2 hónap múlva ezek már nem lesznek dekoratívak, de most szépen pótolják a lefutott nyári virágokat. Látom a kertekben még petúnia, és mások élik világukat, az enyémek kiélték magukat aug. végére.A begónia viszont, "aki" szinte folyamatosan leégett a napon, túlélve a szenvedést, lábra kapott, most  pompázik.


    Nem tudom, még mit teszek a túlszaporodott cserepesekkel, nem férnek el a lakásban, a lépcsőházba itt tilos bármit kitenni. Ezt még ellopni sem fogják. Nincs rá igény. 


    Klára, a porcelánjaid "elkeltek"? Nekem is legalább 3x annyi -ilyen, olyan-edényem van, mint amit használok. Dorka semmit sem vitt ki a Zeptereken kívül, viszont azt nagyon szereti. Zita pedig egyelőre nem mutat hajlandóságot a konyhához.


    A költözéskor sok mindent oda adtam egy családnak, akik állami gondozottakat nevelnek, már 17-nél tartanak. Egy tanyát bővítgetnek, hogy a felnövőket se kelljen szélnek ereszteni. Tündiék is oda küldik a kinőtt holmikat, és a még működő háztartási gépeket-ha cserére kerül a sor. Működik a "recicling". Oda szánom a fürdőszobából leszerelt -még ép - csaptelepeket, stb. Van segítője a családnak, aki elszállítja, majd újra összeállítom a különféle feleslegessé vált holmit.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69143)
    2017-09-29  07:19
  59. 2017. szeptember 29. 07:1969143.

    Sajnos a vidéki élet egyik kellemetlensége a házi egér ( régebbi épületekben ) és ősszel a pockok is bejönnek. Nálunk is volt 1-2 a pincében . Nekünk se kutyámnk, se macskánk, bár azok a szomszédokból átjönnek.


    Igazad van , a poloskákat agyon kell nyomni, illetve papírral megfogni, én én lehúzom a wc-ben . Szép, hogy ne avatkozzunk be a természet rendjébe, majd az kialakul magától. De alapvetően létünkkel megzavartuk, és egy ember élete rövid ahhoz, hogy megvárjuk a természetes szelekciókat. Így fel kell használni szürke állományunkat saját érdekeinkben .

    előzmény:
    klára13 (69141)
    2017-09-28  20:53
  60. 2017. szeptember 29. 07:0969142.

    Nálunk nagyon sok lehullott a nagy fáról. Még téli almakompótot is csináltam , jól kidunsztoltam . Nyersen tettem üvegbe , hogy ne főjön szét  a dunsztolás közben . Egyszer már csináltam, akkor jól sikerült. Sajnálom kidobni, de későn érő alma most még nem élvezhető. Hét végén sokan leszünk , 2 tepsi almáspitét kell sütnöm.

    előzmény:
    Zsumi945 (69139)
    2017-09-28  11:06
  61. 2017. szeptember 28. 20:5369141.
       Olyan kedvesen írtok   a süteményköltészetekről, hogy nagy kedvem kerekedett hozzá. A baj mindössze az, hogy  annyi erőm van, mint egytized poloskának. Gondoltam,  hozatok jó sok tábla csokoládét, hiszen, ahogy olvasom, hol ilyen, hol olyan csokoládé kell hozzájuk, ezért jött ilyen is, olyan is. Aztán betettem a nappaliban a tálalószekrénybe - és elfeledem teljesen.   
       Közben érkezett hozzánk néhány egér. Kettőt Zsuzsu megfogott - talán meg is írtam, kétszer is -, egy megmaradt. Zsuzsut egyáltalán nem érdekelte, ezek szerint eltelt a kettővel, amelyeket kihányt.. Én vigyorogtam, hogy úgyis megszabadulni tervezem a szerény tartalmától, mindenféle tányérok és tálak, már nincs rájuk szükségem, és most ott bent az egér szépen éhen hal. Na, Isten nem bottal ver! Gonosz gondolataimért. Mert ugye ott volt a töméntelen csokoládé a szekrényben! Én itt kint vigyorogtam, az egér ott bent röhögött. Irdatlan mennyiségű csokoládét felzabált.  
       Ma kipakoltam a szekrényt, az edényeket kirakom a ház elé, sokaknak jól jön egy-egy pecsenyés tál vagy salátástál. És egyebek. Gondolkozom,elmossam-e őket. De hát aki elviszi őket, csak-csak elmossa őket használat előtt



     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69138)
    2017-09-28  05:31
  62. 2017. szeptember 28. 20:3269140.

     Jaj, kedves kis vegyész, hát te nem biológus vagy, és megértelek, nem is hóhér.  A húsz poloska, amint itt a tavasz, azonnal fejenként 40 petét fog lerakni, aztán újabb negyvenet, és újabb negyvenet, közben az első generáció felnő,és a 40 poloska fejenként újabb 40 utódot indít útjára, aztán jön a második eresztés, és így tovább. Zsumikám, kérlek, ha olyan nagyon nem ellenkezik ez lelkednek, akkor pusztítsd el őket!
     Ide, az emeletre is felreppen néhány, nagyon kitartóak és ügyesek, és főképpen bűzösek. Igazán össze kell szednem magam, hogy ne féljek tőlük.

    előzmény:
    Zsumi945 (69132)
    2017-09-26  20:54
  63. 2017. szeptember 28. 11:0669139.

     Zsuzsám!


    Ebben is hasonlóak vagyunk, leveles tésztát tartok a hűtőben, gyors megoldás, ha bármivel megtöltöm. Kis táskákat készítek akár sós, akár édes töltelékkel.Hájast csak a régi disznóvágások után sütöttem, leveles vajasat nem is. Inkább linzer szerű , vagy kevert tésztákat.


    A készételeket még aktív dolgozó koromban is mellőztem, akkor nekünk is túltermelésünk volt zöldségekből. Fagyasztottunk, amit lehetett.


    A hullott almát "tisztáztam", nem reszeltem, darabolva pároltam, bot turmixszal aprítottam tovább és levét darált dióval sűrítettem.  Az alma minősége ( mint itt is a multiknál gyakran kapható sokat utaztatott) bizony ízben, állagban is eltér.
     
    A mikróst megoldást én is kipróbálom! Sütni való tököt szoktam kombi üzemmódban készíteni, végén grillezve.
    Ajánlják még a héjában krumplit is, tűvel megszurkálva, zacskóban. Pillanatok alatt kész, s porhanyós, finom.Ilám így készíti.
     
     
     
    előzmény:
    szizsuzsóka (69138)
    2017-09-28  05:31
  64. 2017. szeptember 28. 05:3169138.

    Zsuzsám ! Itt is lehet süteményporokat  és csak sütésre váró mirelit készítményeket kapni. Nem szoktam venni . Kivétel a leveles vajas tészta, amit már nem hajtogatok. Régen hájból készítettem, hajtogattam de nem kapni hájat, vajjal nem az igazi. Akkor pedig minek vesződjek., Nehéz már a 3. hajtogatás és a 4.


    Szoktam mirelit húsleveskeveréket venni, de ha tisztítom, mindig egyenként veszem , és saját ízlés szerint keverem .Úgy keverem , amilyen tömegű a sárgarépa, együtt ugyanannyiak  a fehérek .


    Dorkának üzenem . Tisztítsa meg az almát,vágja négybe  tegye be mikróba víz nélkül, lefedve. Mikor puha , törje össze krumplitörővel. Ez a hűtőben pár napig eláll, Ha akarja tegye be szűrőbe , leszivárog a leve , ha van . Én nem szoktam semmit csinálni,csak elég prézlit teszek alá. 

    előzmény:
    Zsumi945 (69137)
    2017-09-27  10:52
  65. 2017. szeptember 27. 10:5269137.

    Zsuzsám, olvastam, hogy a tiétekhez hasonló gyümölcsösöket mennyire meg kell becsülni. Gondolok a megújított öreg fákra, amik még a hagyományos fajták. Génbanknak is tekinthetők.


    Nagyon tisztellek a hagyományos "Nagymama konyhájáért" !!! Talán picit irigy is lehetek?


    Húsvéti rozmaringot már alig találni, a termelői piacokra sem viszik. Azt a keveset elfogyasztják a házi kertekből maguk a termesztők.Hasonló a helyzet a fínom, aromás egyéb gyümölcsökkel is.


    Engem felháborít, hogy már a zöldségboltok is átvették a multik szokásait, csak egyenruhás "piros alma" és "zöld alma" létezik, fajta megnevezés nélkül. Ritka a piacon is az az árus, aki meg tudná mondani pl. milyen szilvát árul- nos ő biztosan a nagybaniról hozta. 


    Dorkám sütött almáspitét Hollandiában, s panaszkodott, hogy az 1 kg. almából alig maradt, mire kicsavarta belőle a levét. Ott szinte minden süteményt porokból készítenek. Hozott nekem ajándékba egy üvegben rétegezve valamiket, amit csak össze kell keverni valamennyi tejjel,kisütni, s kész a sütemény.(Bolti csomagolás!) Keksz törmelék az első rétege....Mutatónak szánta, mennyire mű dolgokból áll a "modern" háztartás. Nem kell recepteket sem fejben tartani, a zöldséges leveshez valók még friss alapanyagból is előre össze vannak csomagolva.


    "Szép új világ"? 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69136)
    2017-09-27  06:36
  66. 2017. szeptember 27. 06:3669136.

    Tegnap eltettem a szilvát . Ma kicsit takarítom a maradt piszkot. Hét végén jön keresztlányom kislányával és jönnek fiamék is. Almás pitét sütök, sok hullott almám van . Azért veszek almát, mert ez húsvéti rozmaring, ami későn érő, még túl kemény . A kézzel szedettet letesszük majd a vízóra aknájába, és karácsony után szedjük ki. Akkor tavaszig eltart és illatos . A héján viaszos bevonat alakul ki, gondolom , azért áll el.  Nem azért veszek télire zöldséget, mert itt nem lehet kapni, csak megszoktam . Nem kell minden kisebb adagért külön a boltba elmenni. Szeretem, ha van kéznél alapvető élelmiszer bármikor .


    Majd lefényképezem a spájzomat . Ez a pincében van Terményeket is itt tartjuk, és amikor építkeztünk ( fiaméknál is ) készítettünk bort , mert az olcsóbb volt, mint a sok sör . Vettünk szőlőt, magunk csináltuk. Jó bor volt .Aztán kellett a hely, kevesebb bor fogyott, elajándékoztuk a hordókat ( már megbántam, mert az illető , aki kapta nagyon szemtelen volt . Szedett vargányát , én is kértem , és pénzt kért a két kiló vargányáért 3 darab jó állapotban levő hordót kapott .


     

  67. 2017. szeptember 27. 06:2369135.

    Azt írta , ki vagyok tiltva a topikból. Meglátom elmegy-e írásom, Tegnap elszállt

    előzmény:
    klára13 (69118)
    2017-09-26  16:34
  68. hus
    hus
    2017. szeptember 27. 02:4469134.

    Jo reggelt kivanok, kellemes napsutottet, fincsi kavecskat, sutiket es jo kedvet. 


    https://www.youtube.com/watch?v=jN_IFC6QpEI


  69. hus
    hus
    2017. szeptember 27. 02:2969133.

     Hat gondolom elmaradt tavalyrol. Mert az iden nem volt ilyen meleg.


    Rekord lett minden esetre es ez egyaltalan nem jellemzo itt.


     Meg ejjel is 22-25 fok volt napokig es itt van mindjart oktobert. Kb. okt. 2-ik heten szokott a gyonyoru levelek szine a legszebb lenni, most csak hullajtjak azok a fak, akik az elsok kozott szoktak maskor. Az egyik juharnak a levelei osszegombolyodve esnek a foldre. De mint irtam is, a teli almara  veszelyes ez az ido, ahogy mondtak a farmerok. Sajnos a betakaritassal is ez ment, sietniuk kellett, hogy a szalmat berakjak a helyere mielott esik az eso. Az egyik fiatal emberrek beszeltunk, hat meg enni sem volt idejuk, mentettek amit lehetett.


    Errol jut eszembe, epp ott voltunk egy helyen, amikor ez tortent, apja, fia  vegeztek a munkat, oveke a terulet. A fiu lehetett 30, (apja 50 eves kb) es egyik geprol ugrott a masikra, rakta egymas tetejere a balakat. Elgondolkodtato, hogy mennyi mindenhez kell erteni itt egy farmon lakonak. Nagyobb bajoknal mennek csak szerelohoz, egyebkent egyeduk  javitjak amit kell, epitik az epuleteket, a farmhoz tartozo hazakat rendezik, ha  barmilyen problema van. Tudjak a leheto legolcsobb helyeket ami a farmokkal kapcsolatos. Valami csodalatos az egesz, ahogy tudjak intezni sajat magukat. A segitseguk ?   A segits magadon magyar  szolas. 


    Ezek a gyerekek a szerenyseguk mellett igen ertekesek.

    előzmény:
    jara (69128)
    2017-09-26  20:11
  70. 2017. szeptember 26. 20:5469132.

     Klárám, érezd jól magadat, minden percét ki kell élveznünk a bágyadt napocskának.


    Kellemes őszies nap volt, csak úgy ültömben pihengettem, elnyomott a "kertészkedés". Megnyírbáltam az erkélyen a telelés előtt a muskátlit, a hajtásokat leszurkáltam, egy ládából 3 lett. Csak az angol muskátlival nem tudom mit kezdjek, azt is lehet dugványozni? Kicsit már elkéstem, más években augusztus végén megtettem, s a téli álom előtt már megeredtek a hajtások.Idén lesz még olyan jó idő?


    Kicsit átrendeztem az erkélyt, s közben legalább 20 szunnyadó poloskát bocsátottam útra, félő, hogy ezóta már visszatértek. 


    Jó éjszakát!


     


     

    előzmény:
    klára13 (69120)
    2017-09-26  16:49
  71. 2017. szeptember 26. 20:1369131.

    Akkor kép az ablakban... Majd máskor.


     

    előzmény:
    jara (69128)
    2017-09-26  20:11
  72. 2017. szeptember 26. 20:1369130.

    Akkor kép az ablakban... Majd máskor.


     

    előzmény:
    jara (69128)
    2017-09-26  20:11
  73. 2017. szeptember 26. 20:1369129.

    Úgy látszott nem át a hozzászólásom, így még egyszer elküldtem.

  74. 2017. szeptember 26. 20:1169128.

    Itt vanok. ( én vanok, te vansz, ő van, mert a kicsik így ragoztak nálunk) Semmi érdemleges nem történik velem. 


    Magdika, egyél sok immunerősítő ételt. Már finom a banán is, ha szereted. Szőlőt kilószámra. Persze tudod te is, de azért mondom.


    Tudsz enni? van étvágyad? Lányodék rendben hazaértek?


    Klára, elküldtem én neked egyáltalán a mellékelt képet? Olyan vagyok, hogy ha szembe jön velem egy kép és hozzákapcsolom a társaim valamelyikét, azt a képet lementem, hogy alkalomadtán elküldjem. Elég sok ilyen képem van, de elfelejtem, hogy volt-e alkalom. Bocsánat, ha volt, ha nem, most van. Kellemes lakókörnyezet. Nálunk olyan nincs, illetve lenne, ha férjemre hallgatnék és drasztikusan mindent a kukába dobnék. Magamat is.Az a baj, hogy ki akarok dobni valamit és ha meglátom, hogy mire tudnám felhasználni a jövőben, elteszem. Már annyi dolgom lenne, hogy két élet sem volna elég. Mond Klárám, a levegőd hogy van? Van befúvókád? Vagy nem kell? Nem lenne jobb, kérdezlek dr. Zsuzsóka? 


    Tényleg, Zsuzsóka, hogy alakul a spejz? Van még sok munka? Már hajlok arra, hogy mi csak agyondolgozás után dobunk ki valamit. Nálatok nem így van? Hat üveg uborkám forrt fel, vasárnap kóstoltam egy svéd uborkát, kissé lágynak éreztem. Már meg sem szólalok.


    Hus kedves, hogy lehet ilyen meleg nálatok most? Ez rendben van így, csak én nem tudom? 


    Zsumika, megint belelendültél a dolgokba, de fontos a biztonság. Köszönöm a szép verseket, ezt a költőnőt nem ismerem, mint annyi kortárs művészt. Majd a télen búvárkodom.


    Janka kedves, mi történik veletek? Gyermekeid mentek új iskolába? Nagy lányod?

  75. 2017. szeptember 26. 20:1169127.

    Itt vanok. ( én vanok, te vansz, ő van, mert a kicsik így ragoztak nálunk) Semmi érdemleges nem történik velem. 


    Magdika, egyél sok immunerősítő ételt. Már finom a banán is, ha szereted. Szőlőt kilószámra. Persze tudod te is, de azért mondom.


    Tudsz enni? van étvágyad? Lányodék rendben hazaértek?


    Klára, elküldtem én neked egyáltalán a mellékelt képet? Olyan vagyok, hogy ha szembe jön velem egy kép és hozzákapcsolom a társaim valamelyikét, azt a képet lementem, hogy alkalomadtán elküldjem. Elég sok ilyen képem van, de elfelejtem, hogy volt-e alkalom. Bocsánat, ha volt, ha nem, most van. Kellemes lakókörnyezet. Nálunk olyan nincs, illetve lenne, ha férjemre hallgatnék és drasztikusan mindent a kukába dobnék. Magamat is.Az a baj, hogy ki akarok dobni valamit és ha meglátom, hogy mire tudnám felhasználni a jövőben, elteszem. Már annyi dolgom lenne, hogy két élet sem volna elég. Mond Klárám, a levegőd hogy van? Van befúvókád? Vagy nem kell? Nem lenne jobb, kérdezlek dr. Zsuzsóka? 


    Tényleg, Zsuzsóka, hogy alakul a spejz? Van még sok munka? Már hajlok arra, hogy mi csak agyondolgozás után dobunk ki valamit. Nálatok nem így van? Hat üveg uborkám forrt fel, vasárnap kóstoltam egy svéd uborkát, kissé lágynak éreztem. Már meg sem szólalok.


    Hus kedves, hogy lehet ilyen meleg nálatok most? Ez rendben van így, csak én nem tudom? 


    Zsumika, megint belelendültél a dolgokba, de fontos a biztonság. Köszönöm a szép verseket, ezt a költőnőt nem ismerem, mint annyi kortárs művészt. Majd a télen búvárkodom.


    Janka kedves, mi történik veletek? Gyermekeid mentek új iskolába? Nagy lányod?

  76. 2017. szeptember 26. 20:0769126.

    Voltunk a háziorvossal, soron kívül beengedtek. Leállított a vérnyomás csökkentőről, most is 95 volt. Azt mondta, örülhetek, hogy ennyivel megúsztam ezt a bajt. De azért nagyon elfáradtam, nem tudom, mikor jön vissza az erőm?

  77. hus
    hus
    2017. szeptember 26. 19:5769125.

    Hu, Zsumika, nagy munkaba kedtel megint. De a lenyeg az, hogy kenyelmes legyel otthon.  Ezutan meg mit fogsz kitalalni? Vagy nincs mas csinalni valo mar?  Jo kis szervezos vagy te is, milyen sokat segithetett egy eleten keresztul eletedben.

    előzmény:
    Zsumi945 (69122)
    2017-09-26  17:58
  78. hus
    hus
    2017. szeptember 26. 19:5369124.

    Jaj fenykepezd le, ugy szeretem nezni a sok szepseget, amit elteszel. Ugyesen bevasaroltal telre, en is ugy szoktam amikor ott eltem. Itt is probaltam amikor ide jottunk es ki lettem mosolyogva, hogy itt mindig lehet venni. Aztan a masik ilyen moso;ygasokat a leertekelesek miatt kaptam, mert amikor meg lattam, hogy milyen jo ar van, akkor rogton akartam menni megvenni. Mas volt meg akkor, mon, volt tavaszi meg oszi leertekeles, akkor mentunk valogatni. Egyszer emlekszem a Majus 1 ruhagyar valami oborzalmaitol nem lehetett megmozdulni az aruhazban.  Zsuzsoka, akkor majdnem egyforma arban van a mez ott is, itt is.


    Talan holnaptol nemlesz ilyen atkozott meleg, enyhulni fog az ido.


    Zsuzsoka, szereintem ez a keszitos dolog csak Magdikanak lehetett rossz, mert a gyerekek ilyen allapotban nem kivantak, hogy Mamijuk barmit is keszitsen.


    Ez a palacsinta szamlalas akar 10 ezerre is kijohet.  Ha en csinalok 70-75  palacsintat, akkor a harom csalad kozott elosztva semminek tunik. A mi reszunket keves kivetellel is szetosztom.  Borsoszemre kell vigyazni, mert o citrommal eszi es kepes 10-et is megenni ugy jottebe, mentebe. Persze nagyot ugrott az elmult evben.


    Probalkozom meg egy keppel.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69113)
    2017-09-25  06:40
  79. hus
    hus
    2017. szeptember 26. 19:3869123.

    Szerencsesnek mondott az orvos is Magdikam, mindnyajan nagyon orulunk szerintem, hogy ilyen jol vagy a korulmenyekhez kepest. Ugy fogsz gyogyolni, mint a labad is,  lassan, csak oda be nem latsz,  ahol a karosodas ert.


    Vissza fog jonni az erod is, biztos vagyok benne, hogy fogsz meg hegyet maszni. Ha nem is minden heten, minden masodik heten. 


    Lehet, hogy atmegy a 2 kep.

    előzmény:
    Kusza (69121)
    2017-09-26  17:35
  80. 2017. szeptember 26. 17:5869122.

    Klárám, Szabó Éva 69 éves volt, amikor baleset következtében életét vesztette. 60. születésnapját ünnepeltük a Városházán, amikor személyesen hallhattam a vele történt beszélgetést. Bizonyára Díszpolgári címet kapott, vagy épp valami állami kitüntetés okán,  megható műsorra emlékszem. 


    Bizonyára említettem, hogy szépen felújított lakásba költöztem épp 3 éve. Csak a fürdőszoba nem kényelmes számomra, mert a pici alapterületre monstrum berendezéseket zsúfolt elődöm. Masszázskád, jó magas fallal, hatalmas szekrényes mosdókagyló, ormótlan mosógép volt benne. Megfordulni sem lehetett, s kínszenvedés beszállni a kádba.


    Most nekiestem, akadálymentesíteni. Hamarosan ajtót vágatok a kádra, kisebbre cseréltetem a szekrényes mosdót, s bent áll a régi kisebb mosógépem. Ma már villanyszerelők dolgoztak, hét végén rokonom elszállítja a mosdószekrényt, már itt az új.


    Szóval nyüzsgök, dolgozom a kényelmesebb jövőmért. 

    előzmény:
    klára13 (69119)
    2017-09-26  16:45
  81. 2017. szeptember 26. 17:3569121.

    Voltunk a háziorvossal, soron kívül beengedtek. Leállított a vérnyomás csökkentőről, most is 95 volt. Azt mondta, örülhetek, hogy ennyivel megúsztam ezt a bajt. De azért nagyon elfáradtam, nem tudom, mikor jön vissza az erőm?

    előzmény:
    klára13 (69117)
    2017-09-26  16:25
  82. 2017. szeptember 26. 16:4969120.

      Ezt most csak úgy elmesélem.  Angyalka dolgozott nálam, minden ragyog, és közben kellemes is társasága. Ezt csak úgy mondom, hogy milyen jól érzem magam. Azt hiszem, most szunyókálok kicsikét. Szép napot nektek is!!!

    előzmény:
    Zsumi945 (69108)
    2017-09-24  10:14
  83. 2017. szeptember 26. 16:4569119.

      Emlékszem hangjára, nagyon kedveltem. De kicsi  Zsuzsi, lehetetlen, hogy 79 éves volt. 50-es karambolra emlékszem én is. Keresem, de egyelőre nem lettem okosabb.

    előzmény:
    Zsumi945 (69115)
    2017-09-25  16:18
  84. 2017. szeptember 26. 16:3469118.

      Ez az egész "ráncfelvarrás" cirkusz csak a reklámokért történt. Az nem kétséges, hogy az egész a reklámokért volt. De az internet már szinte használhatatlan a reklámdömping miatt. Talán rájönnek előbb-utóbb a finanszírozók, hogy megjelenésük inkább ellenszenvet kelt, mint hasznot hozna. Vagy ők döbbennek rá, vagy mi hagyjuk itt az egész szemétdombot.

  85. 2017. szeptember 26. 16:2569117.

       Magdikám!  
       Biztosan tudod, hogy 4-500 évvel ezelőtt 35 év volt az átlagos élettartam. Ma sokáig élünk, és hát öregségünkben sok mindent kell elviselnünk. És több öröm él bennünket, mind a régieket. 
       Amikor Liszt Ferenc útra kelt Szentpétervárra, 6 hónapig zötykölődött a hintón. É ma, lányod, megkockáztatott lányával egy hosszú utat köszöntésedre. Nagy öröm ez, és át kell érkezni.
        Magdikám, remélem, felerősödsz. Muszáj megnézned tavasszal a vad haranglábakat, és ez meg is lesz. Most csak, ahogy Zsumikánk mondta, a türelem a fontos. És hogy reméljük a legjobbakat.

    előzmény:
    Kusza (69114)
    2017-09-25  14:08
  86. 2017. szeptember 25. 16:3269116.

    Magdikám, nagyon jó, ha írsz nekünk! Lassan, de folyamatosan erősödni fogsz, pihenj nyugodtan, ha arra van szükséged.


    A tavaszi ízületi gyulladásomkor a patikában vettünk 2 db. zselével töltött párnácskát, amit csak a hűtőszekrényben tartva hűtöttünk, s azt is ruhába téve tudtam csak elviselni a csuklómon. Kellemesen rásímult, cserélgettem, s az enyhítette a fájdalmat. A jég alatt nagyon fájt.


    A Fiúk gondoskodását pedig örömmel fogadd el, most eljött az ő idejük. Lesz még alkalom, hogy újra élvezzék a Te finom palacsintáidat!


    Szeretettel gondolunk Rád! 

    előzmény:
    Kusza (69114)
    2017-09-25  14:08
  87. 2017. szeptember 25. 16:1869115.

    Igen, és költő az a másik is.  A Mienk az, aki a Kossuth Rádióban, majd a Tv.-ben 1964.-1994. között folyamatosan dolgozott ifjúsági műsorok szerkesztőjeként, s újságíró is volt. Jellegzetes rekedtes hangja volt.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69112)
    2017-09-25  06:28
  88. 2017. szeptember 25. 14:0869114.

    Szervusztok!


    Nehezen megy ez a gyógyulás, ugyan olyan gyenge vagyok, mint mikor csütörtökön hazajöttem, csak rövid ideig bírok fent lenni. A lábam amelyik beszorult a vizsgálatnál, ugyan már világosodott, de még mindig dagadt kemény és fáj, annak ellenére, hogy vizes ruházzuk és jegeljük. Gyuri felhívta egy baleseti sebész orvos ismerősét, mert így egy kicsit tudatlanul féltünk a trombózistól. Ő azt mondta, hogy ezeknek a gyógyulása hónapokig is eltarthat. Vizes ruházni nem jó, csak jegelni. Holnap megyünk 9-re majd a házi orvoshoz.


    Olyan jó, hogy itt voltak a gyerekek, van mire gondolni egy ideig. Azért ez a két lány nagy utat tett meg péntek reggeltől vasárnap estig, nem sok híján 3 ezer km-ert vezettek. Jó, hogy Liliana is tud vezetni már, egy pár százon ő vezetett. 


    Tamásom is nagyon gondoskodóan főzött, egy hétre való sült húsokat készített.


     


     


     

  89. 2017. szeptember 25. 06:4069113.

    Most nálunk van eső és hideg . Tegnap ismét almakompótot főztem . Múlt héten üvegbe is raktam . Tegnap sikerül elfogadható áron 200 forintért szilvát venni. Nem besztercei, nagyobb, majd kissé felaprítom. Nyirfacukrot is teszek bele , így kevésbé hizlal. Fiamék lefagyasztott ribizlijét is feldolgoztam . 12 üveg ribizlizseléjük és 2 liter szörp lett belőle. Ha ezeken túl leszek, jön a konyhai nagytakarítás . Megvettük a téli krumplit, hagymát . Lassan tele lesz a pincei spájzom, majd lefényképezem . A baracklekvárok jól megcsappantak, minden unoka kapott egy üveggel, sütöttem is . Így vagy 10 üveggel már kevesebb van . Vettem mézet is, itt 2000 forintért árulják.


    Akinek olyan gyerekei vannak, mint neked, az ne erezzen lelkiismeret furdalást ebben a helyzetben.írod Magdinak. De ezeknek  a gyerekeknek és unokáknak  minden ottlétkor sütött Magdi 1kiló lisztből palacsintát. Ha jól meggondoljuk ez több ezer palacsinta.

    előzmény:
    hus (69110)
    2017-09-25  02:45
  90. 2017. szeptember 25. 06:2869112.

    Lehet, hogy rosszul olvastam,. vagy elszámítottam , elnéztem . Több Szabó  Éva volt.

    előzmény:
    Zsumi945 (69108)
    2017-09-24  10:14
  91. hus
    hus
    2017. szeptember 25. 05:0969111.

    Szep ebredest, napot es  a fincsis  reggeli szokasotok maradjon meg. 


    https://www.youtube.com/watch?v=e72tG80LmsU


  92. hus
    hus
    2017. szeptember 25. 02:4569110.

    Legyen kellemes  a jovo hetetek, kenyelmesen vegezzetek amit kell, pihenjetek.


    Nalunk katasztorfalis meleg volt  egesz heten, 4-38 fok vpolt napkozben, sajnaltam meg az allatokat is kinn, de ugyesen homokfurdoztek. Meg enni sem tudtak annyit, amennyit szoktak. Vizukben pedig egy kis almaecetet tettem. kedveltek, ugy latszik olyan lehetett nekik,  mint nekunk a citromos viz.


    Jaj most bepillantottam az idojarasra, holnapra is 30-37 fokot mondanak. En nem tudok a kertben ilyen melegben dolgozni. Bezzeg a szomszed!  Gyonyoru mindene. Mindig hordja a felesegenek a friss zoldseget, gyumolcsot. Valamelyik nap talalkoztunk,  elpanaszolta, hogy mar annyi mindent visz be a ferje, nem tud mit kezdeni vele, faradt mar a befozesektol. Ugy megsajnaltam, azt sem mertem moondani neki, hogy fagyassza le esetleg mert ki tudja, hogy mit gondol, esetleg azt, hogy ne mondjam meg, hogy mit csinaljon, soha nem lehet tudni.


    Elmentunk ma egy almafarmra es a tulajdonos nagyon panaszkodott, hogy nem tudjak mi lesz a teli almaval ilyen idoben es egyaltalan ez az ev semmilyen  szempontbol nem kedvezett a farmeroknak, kivancsian varjak, hogy mi lesz jovore. Kicsit el voltak keseredve, az arakat termeszetesen felvittek, sok finomsagot keszitenek, van sutodejuk is es sok mindent arulnak.


    Vagy 3 hete vettem az egyik farmostol mezet, a kg-os uvegert soknak tartottam a tiz dollart, itt a felenel is kevesebb volt nyolc dollar. Csondben maradtam meg magamban is.Nincs tobb reklamalas.


    Fiam, menyem kivetelevel megfaztunk mindnyajan,  tobb  kulonbozo  fele  tunetekkel, jaj de nem szeretem.


     


    Magdikam, a legnagyobb kincset vedd elo most, a turelmedet. Bizz a lassan, de biztosan-ban, gondolj a szep csaladodra, mindenki nalad volt, rajtad kivul nem gondolom, hogy mas sajnalta, hogy most nem te keszitetted a finomsagokat.   Akinek olyan gyerekei vannak, mint neked, az ne erezzen lelkiismeretfurdalast ebben a helyzetben.


    Az agy alatt kuszik a rosszcsontpeti, harakattintunk a rendben kockara, akkor tehetunk fel kepeket is? 


     


    Festeticsekrol olvastam, rakerestem  a googlee-n es  csodaltam a mostani Keszthelyt, a varos latnivaloit, a piacukat.


     

  93. 2017. szeptember 24. 10:2369109.

    Drága Magdi!


    Nem reménytelen! Tudod, a Hit és az akarat együtt csodákra is képes. Neked most a türelemre és a minden napos apró lépésekre van szükséged és még csodára sem, hiszen hála Istennek nem lett maradandó károsodás a szervezetedben. A "hetvenesekhez" írott soraimat itt nem ismétlem. A jókívánságom itt is érvényes és a szeretetemet itt is küldöm.  Mindannyiunk szeretete a családoddal és ismerőseiddel együtt kapaszkodót nyújt a Hited erősítéséhez. Napról napra egyre jobban! 


    Gondolom a gyerekek megszervezték, hogy amíg megerősödsz, segítséged lesz otthon a háztartáshoz.


    Szeretettel ölellek!

    előzmény:
    Kusza (69104)
    2017-09-23  19:56
  94. 2017. szeptember 24. 10:1469108.

    Zsuzsám!


    Tanította gimnáziumban egyik unokanővéremet, még Nikolin Éva néven.1956 után kellet Vhelyről távoznia. Később,  Szabó Iván szobrászművész felesége lett, akkor vette fel férje nevét. A Wikipédia szerint 1932.-ben született. 69 évet élt. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69105)
    2017-09-24  07:12
  95. 2017. szeptember 24. 08:1769107.

      Nagyon együtt érzek veled, Magdikám. Egészen másnak ígérkezett ez a nap. De csakhogy kilábaltál a betegségből, most már jöhetnek a kirándulások az őszi erdőben. Helyre áll a rend.
      Magdikám, meglátod, lassanként visszatér derűd. Hisz amíg családod körülvesz szeretetével, addig semmi sem kilátástalan. Persze, kell ehhez még egy kis idő.
      A születésnap ajándékokkal jár. Kitől, mit kaptál, Magdikám? Biztosan nagyon igyekeztek örömet szerezni gyermekeid ezzel is. Látod, lányod is hazaszaladt, csak hogy köszöntsön. Gondolom, Sára egy művével tisztelt meg, s ha Tamástól képet kaptál, hát elönt engem az irigység. Tudod, milyen nagy rajongója vagyok fiad művészetének. Mint mondtad, Gyuri fiad bevásárolt, de, gondolom, e mellett kigondolt valamit örömödre. És Ági? El tudnám képzelni, hogy valami nagyon szép, divatos sálat hozott neked. Vagy egy csodás ünnepi abroszt, amit akár már fel is avattatok.
        Hamarosan mindennek még jobban tudsz örülni, a szép estének is, amikor együtt volt a család, minden szebb lesz, ahogy állapotod javul.

    előzmény:
    Kusza (69104)
    2017-09-23  19:56
  96. 2017. szeptember 24. 07:4269106.

          Jó  reggelt! Kellemes vasárnapot kívánok.

  97. 2017. szeptember 24. 07:1269105.

    50 éves lehetett akkor, mert fiatalon halt meg . Meleg szíve volt

    előzmény:
    Zsumi945 (69103)
    2017-09-23  15:07
  98. 2017. szeptember 23. 19:5669104.

    Köszönöm Klára!
    Hidd el szívesebben dolgoznám magom agyon, minthogy engem ugráljanak körül. Hiába vigasztalnak, biztatnak, meglátom hamar erőre kapok, valahogy most olyan reménytelen minden. Ma Tamásék hozták az ebédet, holnap pedig ő fog főzni, amit Gyuri megvásárolt. Sajnos már Ágiék holnap reggel indulnak vissza.
















     



    előzmény:
    klára13 (69101)
    2017-09-23  14:09
  99. 2017. szeptember 23. 15:0769103.

    Igen, Klára.Ott érettségizett és ugyanott tanított is. Én már csak a rádióból ismertem, de nagyon megkedveltem, s kerestem az írásait is. A Városházán (talán a 60. születésnapján?) részt vettem egy ünnepségen, ahol egy szintén vhelyi fiatal színésznő (Pikali Gerda) mondott tőle verseket, helyi zeneművészek ( zongorista, klarinétos) működtek közre és (talán)Antal Imre beszélgetett vele.


    2001.ben halottak napjára jött autóval a szülei sírjához s az algyői híd után lesodródott az országútról és azonnal meghalt. Emléktábla is áll ott. Ahányszor Vhelyre autózok, gondolok rá.

    előzmény:
    klára13 (69102)
    2017-09-23  14:16
  100. 2017. szeptember 23. 14:1669102.

       Szívhez szóló költemények mind, kis Zsuzsi. Ugye, Szabó Éva vásárhelyi volt? Magunkénak érezhetjük mindegyiket.

    előzmény:
    Zsumi945 (69098)
    2017-09-22  18:53

Címlap

top