Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2006. március 9. 11:46401.
    Szep joreggel! Eberhardt kepeibol ugy latszik en kimaradok, de a viragzo meggyfa emlekkepe nagyon tetszik...
    Reggeli fejfajas!?! tessek szives lenni megnezni a vernyomast...!! nem vicc,komoly.
    előzmény:
    klára13 (400)
    2006-03-09  11:43
  2. 2006. március 9. 11:43400.
    Hát tele is van, mindenkinek! Ettől van a sok lelki jaj, testi baj! Ma gonosz fejfájással ébredtem, pedig nekem sohasem fáj a fejem.
         Ha megtisztelsz vele, egyszer majd, amikor süt a nap és nem lesz jeges az út, megnézhetnénk együtt. Mert én is rég jártam ott. Czóbel Béla nagyon jó festő.   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (395)
    2006-03-09  11:02
  3. 2006. március 9. 11:35399.

    virágzó meggyfa hóesésben
    emléked szívemben él
    virágzó meggyfa hóesésben rád nézek
    rég volt boldog vagyok
    mint akkor
    most is azóta is
    mert a boldogság
    virágzó meggyfa hóesésben
    virágzó meggyfa emléke hóesésben
    nem illanó

    előzmény:
    klára13 (398)
    2006-03-09  11:33
  4. 2006. március 9. 11:33398.

    fehér virág fehér hó
    nem felejtik
    társuk van télben
    társuk tavaszban
    társuk időben messzeségben 

    száll a hó a hó
    a sok csodás virágra már  nem tudod
    melyik pihe melyik virág
    mindegyik fehér és illanó
    a napsütésben hóesésben virágzómeggyfa
    hóesésben
    a boldogság maga
    varázslat

    a boldogság nem illanó  

    előzmény:
    klára13 (397)
    2006-03-09  11:30
  5. 2006. március 9. 11:30397.

    a valóságot
    mely titokzatos rendkívüli
    szabályok ne tegyék érdektelenné kiszámíthatóvá
    a rendkívüli
    a más
    a szokatlan
    a csoda
    a szíven ütő 

    csodás mikor virágzó meggyfára  hull a hó
    a tavaszba díszbe öltözött fát
    hópelyhek becézik

    előzmény:
    klára13 (396)
    2006-03-09  11:24
  6. 2006. március 9. 11:24396.
    Mondd, kedves E.! Csatolnád csodás képedet, amit priviben küldtél, ide, mindannyiunk örömére? Mert találtam hozzá verset. Ami nagyjából megfelel, mert a Te képeden, úgy nézem, galagonyavirág van. De nem baj.  Sajnos nem tudom, hogyan lehet priviből ide áttenni.  Örülnék, ha egyszer elmondanád. Mindjárt jön a vers. Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817112 (260)
    2006-03-03  04:05
  7. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2006. március 9. 11:02395.
    Hm hát elvileg vhogy csak tudjuk befolyásolni. Mert ha sehogy se tudnánk, akkor mindenkinek tele lenne szeméttel, nem?

    nemtom, az tény, hogy etéren nagyon gyűjtögető vagyok

    Asszem nem jártam még abban a múzeumban
    előzmény:
    klára13 (394)
    2006-03-09  10:30
  8. 2006. március 9. 10:30394.
    Félreértettelek a központozás miatt! Szóval, a szemetecske mondta, dobj ki! Hát kidobnám, de hogyan? Úgy tudom, a tudatalattinkra mi magunk nem tudunk befolyással lenni. Külső segítség kell hozzá. Az meg nincs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (389)
    2006-03-09  10:05
  9. 2006. március 9. 10:27393.
    Kismancs, Te nem Kismancs vagy, ahogy olvasom leveledet, hanem Kisszív - ha neved közelében akarok maradni -, mert a valóságban inkább Nagyszív. Hogyan is dobnálak ki! Nagyon értékes "darabom" vagy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (389)
    2006-03-09  10:05
  10. 2006. március 9. 10:23392.
    Kismancs, szerintem nagyon jól tetted, hogy felhívtad távolban dolgozó öcsikéd figyelmét ünnepünkre. Már amennyire ünnep ez a nőnap. Igaz, tegnap  a bevásárlóközpontban, ahol a csigák miatt jártam, rengeteg férfi tolongott a virágok körül. Nekem tetszett. Nem nagyon mozdulsz ki? Jártál már a Czóbel múzeumban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (390)
    2006-03-09  10:07
  11. 2006. március 9. 10:13391.
    Íme, a csigák, akiket nem adnak ingyen az állatrabszolga-piacon. Arra törekszem, a lehető legjobb rabtartójuk legyek, ha már sorsuk rabságomban élni, és nincs más választásuk. Bár a fogalmazás rossz, mert mai helyzetük sem volt saját választásuk. Ennek lehetősége nem adatott meg és nem adatik meg nekik, a nyomorultaknak. És lám, én sem vagyok jobb a deákné vásznánál, hiszem megvásároltam őket.   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (382)
    2006-03-09  03:22
  12. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2006. március 9. 10:07390.
    éppen nah.
    Hmmm öcsémnek jeleztem a hétvégén, hogy hmmm nőnap lesz.. " mikor " reakciója miatt, tegnap is jeleztem neki, hogy MA.. és a tegnapi leveléhez ezáltal csatolt egy szép virágot anyunak. Ez ugye nem baj, hogy "segítettem"?
    Zágrábban dolgozik hétfő-péntek és, ha nem túl sok a melója, akkor naponta írja mi újság. Még nem szokta meg anyu, hogy nincs itt a pici fiacskája, de remekül halad ezzel Hozzáteszem mindketten alig járunk el itthonról 23,27 éves létünkre, szóval van mihez hozzászokniuk..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (389)
    2006-03-09  10:05
  13. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2006. március 9. 10:05389.
    Jaj kérem, ha nekem felmerült tisztításom lehetősége, és te ebbe belegondoltál, hogy hm milyen jó is az, ha tiszta, friss akkor igenis ennek hatására elkezdhetett tolongani az a pár szemetecske, ha van, hogy engem is dobj ki, engem is Ha így van, akkor meg kölcsönösen segítetttünk

    Hm ez a csiga, amiről én beszéltem ez 1 centis épen, a rengeteg az meg 2 mm- 5 mm gondolom majd még nőnek..
    előzmény:
    klára13 (387)
    2006-03-09  09:52
  14. 2006. március 9. 09:56388.

    Eberhardt küldte ezt a szép verset, köszönöm, engedélye nélkül teszem ide, de ahogy megismerhettem, nem fog haragudni érte. Nem tarthatom meg magamnak önző módon.

    Várom, hogy mozduljon a hajnal,
    friss lendülettel lépjen
    a világosság felé,
    a hajnal is vár engem.
    Farkasszemet nézünk. Tétovázunk,
    biztatgatjuk egymást.
    Nehéz az első lépés,
    csábító a kába álom.
    De aztán mégis: egymásra nevetünk,
    s megindulunk vidáman, kéz a kézben,
    mint szerelmesek,
    hogy huszonnégy órán keresztül
    gyűjtsük az erőt és a kedvet,
    amellyel holnap -- újrakezdjük.

     

    előzmény:
    klára13 (387)
    2006-03-09  09:52
  15. 2006. március 9. 09:52387.
       Gyűjtsük vagy ne gyűjtsük, ma éjszakai álmomat nem mondom el, mert ez már mégis csak túlzás lenne: irtózatos volt. És ilyesmit nem borítunk csak úgy rá másokra. Nem értem, miért van tele ennyi és ilyen rémes szeméttel tudatalattim. Nem értem, mit kellene tennem. Látod Kismancs?  Vak vezet világtalant.  
    előzmény:
    klára13 (386)
    2006-03-09  09:43
  16. 2006. március 9. 09:43386.
       Kérdésedre nem válaszoltam, hogy miért kell megvenni csigát? Mert nem tudunk ellenállni a csábításnak - legalábbis mi, menyemmel - , hiszen olyan szépek és kedvesek.
        Örömmel látom, már három kidugta csápját és úgy tűnik, eszegetnek. Mindjárt lefényképezem és megmutatom őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (381)
    2006-03-08  23:29
  17. 2006. március 9. 09:36385.

    Ahol rengeteg ismeretet be lehet szerezni: akvarista.hu

    Ma reggelre csigáim összegyűltek egy csoportba, a mészkőhöz csoportosultak, kettő felment rá. Tehát élnek. Nagyon megkönnyebbültem. Haláluk egyelőre nem szárad lelkemen. Gyűlölöm, amikor valaki elpusztul kezem között.
        Azt gondolom, fáznak, még ma elmegyek melegítőért. Nem sejtettem, hogy ezek a kis teremtmények is 22-23 fokban érzik jól magukat. Azt a hibát is elkövettem, hogy hideg márványlapra helyeztem az akváriumot. Most már tettem alá textilt. És nem fedtem be. Most már megtettem.  S mivel várhatóan hamar cserélni kell a vizet, kint a fürdőben levegőztetek egy fazékkal, mert nekik nem szabad felforralni, csak a klórt kell kihajtani belőle. Elképesztő, mennyit tudok hibázni, bármiről legyen szó.
        A halbetegségekről is bőven olvashastsz a megjelölt honlapon. Arról is, kiket lehet összerakni. Madarat például vadász természetű kutyával nem tanácsos. Üdv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (381)
    2006-03-08  23:29
  18. 2006. március 9. 03:54384.
    Bocsi 2 helyen ossze irtam
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  19. 2006. március 9. 03:53383.
    leirok egy regi kis verset a mamamtol tanultam amikor kicsi voltam aztan a fiamat tanitotta meg ra es azt orzom is magnoszallagon 33 eveahanyszor eszembe jut anyamat hallom most az unokaknak probalom megtanitani
    nem is egy hanem 2 versike
    1,)
    Jo hogy latlak hovirag
    megkerdezem toled
    mi hirt hoztal
    mit uzensz erdonek mezonek
    szedd a labad szaporan
    repulj kismadarka
    utra kelt mar a tavasz
    itt lessz nemsokara


    2.)
    pattog a tuz akalyhaban
    langja vigan fellobog
    en busan nezek az arvakra
    szegenyekre gondolok
    ha kopogtatnak ajtotokon
    adjatok majd adjatok
    didergonek meleg ruhat
    ehezonek falatot

    jo volna tudni ki irta de ezek nagyon regiekanyu 902-ben szuletett es meg gyerekkoraban tanulta
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  20. 2006. március 9. 03:22382.
    Jeee...en nem tudtam, hogy a csigakat venni kell...azok csak ugy vannak...mindig ..es egyre tobben. Aztan mar halak nincsenek is...csak csigak......egyre tobben...
    előzmény:
    klára13 (378)
    2006-03-08  20:14
  21. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2006. március 8. 23:29381.
    Miért muszáj megvenni csigát? Úgy érted, hogy belekerül? Vagy szószerint érted, hogy muszáj, mert pl érdekesek vagy nemtom..
    Nekünk is van akváriumunk, elég sokféle hallal, és sajnos az eredetiből már csak 2 hal van meg, volt már pár állományfrissítés, 1-2n látszott, hogy kiütés vagy vmi, szóval konkrét betegség, többit nem tudni mitől pusztult el. Azt se tudom igazán, hogy összeférnek-e elvileg.. jah és most legutóbb bekerülhetett pár csiga, mert iszonyat elszaporodtak
    előzmény:
    klára13 (380)
    2006-03-08  23:16
  22. 2006. március 8. 23:16380.

       Néhány tíz éve berendeztem egy akváriumot, aztán, ahogy lenni szokott, újabbat és újabbat a szaporulat miatt. Potyogtak a guppik - ahogy lenni szokott -, s büszke voltam, hogy  díszmárnákat, ha jól emlékszem nevükre, ikrából sikerült felnevelnem. Arra, hogy mi történt a végül már meglehetősen nagyszámú akváriummal, egyáltalán nem emlékszem. Néha visszagondoltam halas korszakomra, de különösebben nem izgatott a dolog.
         Benikém négyéves lett, menyem minden áron valami állattal akarta megörvendeztetni őt (de persze leginkább saját magát, mert nagy állatgyűjtő!). Nagy nehezen sikerült lebeszélnem a hörcsögről és egyéb  élőlényről, melyekhez szerintem még kicsi gyermek, megsínylenék, ha véletlenül megszorítaná őket. Így egyeztünk ki a halakkal, s elvállaltam, az én ajándékom lesz. Úgysem volt semmi ötletem.  Ma reggel betegséget fedeztem fel az egyik halnál, s ez rászorított, hogy foglalkozzam velük. Most egész este akváriumos fórumot és csigás topicokat olvasgattam. Nem is egészen értem, hogyan lehettem meg évtizedekig akvárium nélkül?! Persze, hatalmas gondot is jelent, tudtátok például azt, hogy amíg a halaknak lágy víz kell, addig az almacsigáknak kemény? A szép, termetes, sárga csigáknak, amiket muszáj megvennie a kezdő akvaristának. Nem közlik vele, hogy egy hónapba sem fog telni és felpuhul a háza, meghal. És most így van hét szép csigánk, ma vettem nekik egy külön kisebb akváriumot. Tettem bele mészkövet, a lyukas tengerit, mert az kell, hogy házuk kemény maradjon. Adtam nekik mindenféle tápanyagot, amit javasoltak, de csigáim az új akváriumban a finom csemegék között, a bio salátalevél alatt meg sem mozdulnak. Mintha nem volna bennük élet. Nagyon aggódom értük. Azt gondolom, ha elkéstem megmentésükkel, vagy ha rosszul csináltam valamit és abba haltak bele, nem kezdem újra a csigatelepítést. Pedig egy csigaakvárium nagyon szép lehet. Sokféle csigával. De ha ilyan ingoványos az egész, akkor talán jobb lemondani róla. Holnap elmondom, élnek-e, halnak-e  szegénykék.  

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  23. 2006. március 8. 20:22379.

    Privátban kaptam ezt a nagyon kedves verset egy nagyon kedves kislánytól. Hozzájárult közzétételéhez, ezért most átadom nektek.
                          Boldog nőnapot!

      A kackiás rózsát is nőnapra adom magamnak is, Nektek is.  Fogadjátok szeretettel.

    Igazi boldogság boldogabbá
    tenni másokat, nem törődve
    saját helyzetünkkel.

    Bajainkat megosztva csökkenthetjük
    őket, de ha derünket és
    boldogságunkat osztjuk meg
    másokkal,megsokszorozzuk azt.

    Ha gazdagnak szeretnéd érezni magad,
    számold össze azokat a
    dolgokat az életedben, melyeket nem
    vehetsz meg semmi pénzért.

    Minden nap ajándék az élettől, úgy
    becsüld meg a napjaidat, melyek
    száma - bármilyen sok is jusson - véges

    előzmény:
    klára13 (378)
    2006-03-08  20:14
  24. 2006. március 8. 20:14378.

    Már semmi baj!

    Ellenkezőleg! Nagy mázlija van 7 db almacsigának, hogy beteg halakat vásároltunk, mert őket meggyógyítjuk, és  csigáink megmenekülnek.
         Találtam egy remek akváriumos fórumot, ott tudtam meg, hogy ezeket a csigákat egyáltalán nem szabadna halakkal együtt tartani, mert lerágják csápjaikat, különösen az elevenszülők. És hogy nagyon gondos és a halakétól erősen eltérő táplálásukra van szükség, mert elég egy hónap ahhoz, hogy házuk magpuhuljon és meghaljanak. Ezért most lett egy kicsi akváriumunk is, a csigák számára.
       Felháborítónak tartom, hogy együtt árulják szegényeket a halakkal, sőt biztatnak vásárlásukra. Mit számít a csiga élete! Amikor az emberé sem sokat! Csak a profit számít!  

    előzmény:
    klára13 (377)
    2006-03-08  15:25
  25. 2006. március 8. 15:25377.

    SOS!

    Bajban vagyunk!

        Unokám akváriumot kapott tőlem születésnapjára, alig néhány napja, és a tegnapelőtt, utólag hozott halak, valami cápa akármi a nevük a divatnak megfelelően, betegnek látszanak. Darafoltokat látok rajtuk, mit kell most tenni? Régen, valamikor akvarista voltam, de elfelejtettem már! A könyvet sem tudom elővenni, amit akkoriban használtam. Ki kell halászni őket? Az egész kócerájt fertőtleníteni? Segítsen, aki tud! De azt hiszem, jobban járok, ha keresek valami akváriumos topicot. Hátha van. De azért az itt elhelyezett segítségkérésemben is bízok!

      Megmutatom, új, beteg vízivilágunkat!

     

    előzmény:
    klára13 (376)
    2006-03-08  15:11
  26. 2006. március 8. 15:11376.

      Köszönöm, Szendike! Kívánok Neked is minden elképzelhető jót és szépet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247132 (375)
    2006-03-08  12:09
  27. 2006. március 8. 12:09375.

     

                     KELLEMES NŐNAPOT  

         

      MINDENKINEK EZT KÍVÁNOM AZ ÉV MINDEN NAPJÁRA !

     

                  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2006. március 8. 09:18374.

                                    Jó reggelt! Boldog napot!
             Közkinccsé teszem Eberhardt regge

    Donászy Magda: Hóvirág

     

    -         Hóvirágom, virágom,

    mi újság a világon?

     

    -         Véget ért a hosszú tél,

    simogat az enyhe szél,

    melegebben süt a nap

    újra szalad a patak.

    Hallottam a cinegék

    kikeleti énekét,

    tavasz jár a határon.

     

    -         Ó, be szép ez virágom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (373)
    2006-03-08  04:31
  29. 2006. március 8. 04:31373.
    Lassan ejfel, de meg beneztem hozzatok... es ime, kedves sorok, vers, kepek... egeszen biztos, hogy jol fogok aludni ma ejszaka! Holnap reggel jovok es elmeselem az almom...

    Reszkessetek egerek!!!
    előzmény:
    klára13 (368)
    2006-03-07  19:41
  30. 2006. március 7. 22:47372.
    Köszönöm. Jó éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247132 (371)
    2006-03-07  22:40
  31. 2006. március 7. 22:40371.

    Ki teszek én rajzokat, de Te is megmutathatnád miket festesz,az biztos élvezetesebb lesz !

    Zene közben mit gondolok, nehéz leírni, és kik a kedvenceim ?sokáig tartana felsorolni ,sokak !!!   /leginkább a romantikusok,de Bartókot és  kortársait is szeretem./

    Neked is jó éjt,legyen egy szép álmod! 

    előzmény:
    klára13 (370)
    2006-03-07  22:12
  32. 2006. március 7. 22:12370.

    Szendike, már éppen egy jó kis alvás után ki akartam a gépet kapcsolni, amikor megjöttek kedves soraid. Magam előtt látom köveidet eredeti helyükön és szobádban is. Azok még kedvesebbek, mint ezek, melyeket én vásárolok, emlék nem fűződik hozzájuk. Mindössze szépségük az érték, ami nem vethető össze amazok értékével.
           Szendike, éppen ma jutott eszembe, hogy nagyon régen kaptunk Tőled képet. Pedig olyan jók! Olyan jó, ha küldesz! Az a pitypangos rét! A csilingelő hóvirágok! Sose fogom őket elfelejteni. Küldjél megint, legyél szíves!
           Ugye, milyen édes volt a vers a maga módján? Azon is gondolkodtam, hogy vajon min gondolkodsz zenehallgatás közben, és hogy ki a legkedvesebb zeneszerződ. Azt hiszem, most még kicsit olvasgatok az elektronikus könyvtárban. Holnap festeni akarok, igaz, ma is. Valahogy mindig elmarad. Jó éjt! Szebb álmokat, mint enyémek szoktak lennni!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247132 (369)
    2006-03-07  21:57
  33. 2006. március 7. 21:57369.

    Igen,Klára egyre jobban ki -és megismerjük egymást ,legalább is remélem  

    Ezek a kővek!szólni se tudok, még szerencse,hogy mellékeltél egy verset is hozzá,amely mindent kifejez! Az én kőveim nagyok ,formátlanok, otrombák és fénytelenek ,de nekem nagyon kedvesek, úgy szedtem fel a földről tengerparton,folyóparton  hegyekben, vízeséseknél ,egy-egy emlék azokról a helyekről ,ahol megfordultam kirándulás, üdülés közben  általában külföldi útjaim   során. / vámosok mindig nagyott néztek, mikor meglátták a fél-egy kilós kődarabokat  / Nincsenek díszes helyen, a növényeim mellett  a földön erősitik szobám  "természeti" összhatását.Fura dolgokat tudok összeszedi, amiben látok valamit,azt elteszem, hazaviszem ,akár egy girbe-gurba faágacskát is.Ide jól illene egy szép versike ,de az most nem jut eszembe ,melyik is lehetne , képem meg nincs,ami ide illene ,de valamikor  bepótolom !

    előzmény:
    klára13 (368)
    2006-03-07  19:41
  34. 2006. március 7. 19:41368.

    Az elmúlt éjszaka találtam ezt a verset. Ide illik, a virágok közé. S alkalmat ad, hogy átnyújtsam Nektek kőgyűjteményem néhány "virágzó" darabját.

    Arjen Duinker

    A KŐ VIRÁGZIK

    A kő virágzik.
    A kő, amely nem tud virágozni,
    hogy virágzik az a kő.

    Hajtásai sokszínűek.
    Mint mikor a hold a felhőre ragyog,
    Mint a szemed, kedvesem,
    és meleg.
    Színes, mint vidám gondolatok,
    Sokszínű, mint a láthatárig hullámzó hullámok.

    Hogy virágzik a kő,
    Hogy virágzik az a kő, amely nem tud virágozni...

    Olyan az illata, mint a könnyet űző szélnek,
    Magától értetődőség-illata van,
    Vérillata,
    Sültgesztenye- és
    utcai nyüzsgés-illata.
    Mint amikor szabadon látsz és érzel,
    olyan az illata,
    és sokszínű pillangót igéz.

    Így virágzik a kő
    A kő, amely nem tud virágozni.
    Visszatérek,
    Visszatérek, kedvesem, elviszem neked egy hajtását.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (367)
    2006-03-07  18:37
  35. 2006. március 7. 18:37367.

    tudom en keremszepen, hogy az oleander vizigenyes...meg az ohibiscus is....csak elfelejtek arrajarni. vagy ha arrajarok, akkor eppen nincs nalam egy kupa szobahomersekletu allott viz, meg kaliumtabletta. Se.

    De majd jobban igyekszem! Koszi...!

    előzmény:
    klára13 (364)
    2006-03-07  18:12
  36. 2006. március 7. 18:33366.
    Ez aranyos...Emlekeztet Janikovszky szovegeire...!mint szulo, sokat tanultam tole, igazan. Meg a sajat gyerekeimtol is.
    előzmény:
    klára13 (365)
    2006-03-07  18:17
  37. 2006. március 7. 18:17365.

    Katám, ígértem egy kedvesebb verset. Íme:

    Ingrid SjöstrandA FELNŐTTEK FURCSÁK NÉHA

    A felnőttek
    furcsák néha.

    Azt hiszik,
    elég összeterelni
    két „alkalmas korú” gyereket,
    és a két gyerek
    automatikusan jó haver lesz.

    Szeretném összeterelni
    papát
    találomra egy „alkalmas korú”
    bácsival
    és megnézni, összehaverkodnak-e
    - biztosan nem akarna
    engem se többé összeterelni
    Ulla-Gullával például.
    Sokkal szívesebben játszom
    Lill-Pärával,
    pedig Lill-Pära kis tökmag,
    de ugyanazt szereti
    és ugyanazt utálja, mint én
    - Ulla-Gullát például.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (361)
    2006-03-07  16:56
  38. 2006. március 7. 18:12364.

        Most jövök én, a tudálékoskodásommal, Katám!
        De előbb egy megjegyzést: Ha foltosocsk, alias Gizi virágait meglátnátok, sírva fakadnátok! Meg minden növényét. Ennek a lánynak zöld ujja van!
         Tehát:
         Az oleánder, annak ellenére, hogy szárazságtűrőként tartjuk számon, rendkívül vízigényes növény. Nem szabad hagyni kiszáradni, inkább legyen a tányérjában mindig kicsi víz, minthogy szomjazzon. Tápanyagigényes, ahhoz, hogy sok virágot hozzon, káliumban gazdag tápanyagról kell gondolkodni. Amelyik ágát visszavágjuk, az általában nem hoz már abban az évben virágot.  Erre gondolni kell, amikor ágait válogatjuk metszésre. Ha nagy a cserép vagy dézsa, elég a föld felszínét lecserélni friss, tápanyagdús földre.  
         Oleánder az igazi neve. A nyelvi restség spórolja el lassanként az o hangzót, amitől neve elveszíti dallamosságát, szépségét. Holott ez a csodás virág megérdemli szép nevét. Ahogy az ólevendula is, aminek neve szintén indokolatlanul rövidül és szerintem szegényedik.
         www.surinaskert.hu Most jártam náluk, csodás élmény volt! Látogassátok meg Ti is őket, érdemes! Tavasz lett egy pillanatra!


      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (360)
    2006-03-07  16:42
  39. 2006. március 7. 17:48363.

    Igen, így, Szendike, lassanként ismerjük meg egymást, aztán, lassanként így vagy úgy, kiderül, mi van az álarcok mögött. A megjegzésed frappáns volt, nemcsak annak vélt. De még mindig a "kicsi agyacskád" bűvöletében élek, nem bírom abbahagyni a nevetést most sem, amikor pötyögök a billentyűkön.
      Igen, mindenki egyformán szuszog. Erről el kell mondanom egy történetet.
      Volt egy snauzerünk, Atoszka, aki rettenetesen horkolt, szuszogott, amikor aludt.
      Barátnőmnek volt egy másik barátnője, Saci, aki nem tudott meglenni pasi nélkül, azt mondta, mindegy, hogy ki, csak valaki szuszogjon mellette az ágyban.
      Amikor barátnőm nálam volt, s Atoszka elszenderedett és rákezdte, mindig mondtuk, oda kellene adni Sacinak, hadd szuszogjon nála, az ágyában, hiszen neki mindegy, ki, csak szuszogjon valaki. És persze gonoszul nevettünk. Mert Atoszka nagyon kövér és büdös volt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247132 (359)
    2006-03-07  14:14
  40. 2006. március 7. 17:18362.
    Szia! Az idén csak néhány cseréppel van, nem bírták a telet...sajnos.Én már megkezdtem a tápoldatozást...bármi, ami virágzó csrepesekre való..Igen, sokszor tetvesek, főként télen. Ma vittem ki a teraszra őket, és bepermeteztem. Már zuhanyoztattam korábban, de csak ideig-óráig volt jó, újra kezdte a tetvesedést.no, most talán kibírja már ezt a néhány hetet, ami a tavaszig hátra van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (360)
    2006-03-07  16:42
  41. 2006. március 7. 16:56361.

    Gyonyoru telvegi-koratavaszi nap van, ennel szebb nem is kell!

    nekem is hianyoztatok tegnap..en olyan vagyok mint a cserebogar...ide-oda ropkodom, kulonosen az esti orakban...aztan nekipuffanok valaminek...elhallgatok...

    Eloszor arra gondoltam valami szebb szarnyas lenyhez hasonlitom magam...kolibri,pillango, szitakoto /Szepike, ul aranyos szekibe.../  De aztan rajottem az nagyon hiu es ontelt dolog lenne... 

    Azt, hogy sotetben minden tehen...azt ertem...! kosz!!

    Mas....

    tegnap lattam egy nagyon kulonos filmet / ezt hozom nektek ma.../ a cime "Paradise now" , egy  palesztin mu. /Az Oszkar dijra be volt nevezve,  a kulfoldi filmek kategoriajaban, de nem kapta meg./

    Ha modotok van ra, nezzetek meg...sotet es igaz, szomoru es felkavaro- az izraeli-palesztin kerdes, a masik odalrol . Amit egyebkent ritkan latunk.

    előzmény:
    klára13 (358)
    2006-03-07  13:47
  42. 2006. március 7. 16:42360.

     Szerintem az oszibarack rozsaszin a legeslegkulonlegesebb...

     nagyon szepek! Mennyi van neked??? Tudod mit szeretek meg nagyon? a leandert...edesanyamnak voltak hatalmas dezsaban...olyan rozsaszinu, mint a te hibiscusod is...meg feher... Mar nekem is van, nem volt konnyu talalni! de sokszor belepik a bogarak, elegge nehez vele banni Attol tartok nem fog nekem ujra viragozni nyaron...

    előzmény:
    foltosocsk (353)
    2006-03-07  10:15
  43. 2006. március 7. 14:14359.

     

    Sziasztok, Kellemes Délutánt!

    Kedves  "búszjegyes " Klára, értem én az iróniát ,de nem hagyhattam ki egy frappánsnak vélt választ!  

    A mostani álmodhoz és a következőkhöz se tudok ill. nem szeretnék "magyarázatokat " adni ,ennek nem én vagyok a felelőse , "csak " elolvasom ,mert mindig  egy kicsit többet tudok meg Rólad !  A kalapácsos fejbevágást én úgy értelemztem,mindenki egyformán ,egy nyelven  szuszog ,horkol 

    Gyönyörüek a hibiszkuszok,mondjátok a japán rózsa is odatartozik ? A fokföldi ibolyámon kivül más virágzó növény nincs a lakásomban, de jó ha 3-4 évenként megjelnik 1 szem virág ,gyönyörű,de 1-2 nap alatt elvirágzik    visszavágom én is, de nem tudom milyen tápoldatot kell használni, tudnátok segíteni ? Előre is köszi !

    Kedvencem az orgonavirág, mivel  képekből nincs nagy választékom, ezt csatolom, a várvavárt tavasz miatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2006. március 7. 13:47358.

       Szép napra ébredj, Kata!

       Hirtelen elfogott az aggodalom, hogy talán nem is volt annyira tréfás a válaszom, mint amilyennek szántam. De őszintén remélem, nem volt sértő! Küldök mindjárt egy aranyosabb versikét. Tegnap hiányoltalak. Klára  

    előzmény:
    klára13 (354)
    2006-03-07  10:18
  45. 2006. március 7. 10:30357.

    Erre már magamnak is csak ezt mondhatom:

            ".....meg! Vágd le azt az egyet!"

    Bocs, de rettenetesen szórakoztat ez az ügy! Nem látok a nevetéstől. Nyugodtan gyere, édes Gizim, egy efféle nagyon klasszikus idézettel, miszerint "boldogok a lelki szegények..." Nem sértődöm meg.

    előzmény:
    klára13 (356)
    2006-03-07  10:23
  46. 2006. március 7. 10:23356.
    No de Gizim! Összesen csak egy van!
    előzmény:
    foltosocsk (352)
    2006-03-07  10:08
  47. 2006. március 7. 10:21355.
    Jahahahaj! De gyönyörűek, Gizim! Köszönjük! Ezennel nem létező hatalmamnál fogva lovaggá ütlek a gyűjtők között!
    előzmény:
    foltosocsk (353)
    2006-03-07  10:15
  48. 2006. március 7. 10:18354.
    Katám, akkor lefordítom:
         Röviden így összegezhetnénk, aléltan mindenki egyforma. (Ha eszmei mondanivalót keresünk, mint irodalom órákon szokás volt, mondhatjuk, hogy akkor is, amikor magunknál vagyunk. Én e pillanatban nem egészen, hihihi, hahaha... ez önirónia akar lenni!) Magyarra fordítva a szót úgy is mondhatjuk, hogy sötétben minden tehén fekete! (Hozzáteszem abszolút nem nárcisztikus módon, magamra emlékezve, hogy még a csúszdatehén is!) Ez az egyformaság természetesen a különbözőséggel együtt értendő, mielőtt az adekvátan gondolkodók felkapnák a vizet. (Hihihi, hahaha!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (346)
    2006-03-07  04:46
  49. 2006. március 7. 10:15353.
    Most ennyire volt türelmem. Később, még megmutatom a többi színt is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (346)
    2006-03-07  04:46
  50. 2006. március 7. 10:08352.

    Szerintem  3-4 levélke maradjon meg

     

    előzmény:
    klára13 (351)
    2006-03-07  10:05
  51. 2006. március 7. 10:05351.
    A gond az, hogy 12 cm körüli a magasságuk. Mekkora résztől szabadítsam meg őket, hogy azért maradjon is belőlük valami?
    előzmény:
    foltosocsk (349)
    2006-03-07  10:03
  52. 2006. március 7. 10:03350.

         Mai álmomat is elmondom. 
         Régi baráti kör, öten voltunk ismerős vidéken, közöttünk volt a kedves P. Gy. is, teljes valójában, mosolygósan, fiatalon, ahogy mindig, aki már réges-rég  nem él szegény. Volt férjem is velünk volt, teljesen olyan volt minden, mint rég, felhőtlen volt az ég és nagyon vidámak voltunk. Nagynénémet vártam, hogy hozza pénzünket. Mert nem volt. Hiába vártam, eltűnt. Egy nagy, barátságtalan, sőt rideg étteremben voltam, itt helyeztük el kabátjainkat, csomagjainkat, de mintha elvesztek volna.  Leültem az egyik asztalhoz, ahol már ült két lány, én csak lehuppantam, nem kértem engedélyt.  Rám néztek, nem idegesítették magukat, én sem törődtem velük. Nagynéném nem jött. 
        Volt velünk egy nagyon kicsi fiú, ő letérdelt az ajtó mögé játszani, s ahogy nyitották, a nagy, nehéz ajtó ráment lábára, térde fölött, a combját összenyomta. Ölbe kaptam, nem sírt, én kiabáltam, hogy be kell borogatni! Attól tartottam, combcsontját laposra préselte az ajtó. De nem volt mivel beborogatni. Végül ráakadtam néhány olajfoltos ronda rongydarabra, úgy igyekeztem rátenni, ne a piszkos rész érje a gyermek bőrét. 
        Nagynéném nem jött. Ekkor fel akartam hívni testvéreimet, de egyikük telefonszámát sem tudtam. Arra gondoltam, igazán tudhatnám testvéreim telefonszámát.

    előzmény:
    kisnapfény (341)
    2006-03-06  18:03
  53. 2006. március 7. 10:03349.
    Kedves Klára! Én nem sajnálom visszavágni őket! Nem tudom, mi a helyes, de én megteszem velük ezt a csúfságot!  Aztán, ha mégis kiheverik, én is boldogabb leszek velük! 
    előzmény:
    klára13 (344)
    2006-03-06  21:03
  54. 2006. március 7. 09:36348.

           Szép jó reggelt!
           Éljenek a Tamások! Különösen egyikük!
           És a  széplányok!
           No meg mindenki.
           Mindegyikünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (347)
    2006-03-07  08:41
  55. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2006. március 7. 08:41347.

    Jóreggelt.  

     

    Főoldalon láttam lesz vmilyen virágkiállítás, akkor aki teheti megnézi?  

    Hmm hétvégére csini leszek, ma kozmetikus, szombat reggel fodrász   

     

    Ma van bakocskám névnapja, kifáncsi vaok mondja-e neki majd más is  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2006. március 7. 04:46346.
    nagyon szepek, egeszsegesek a viragaid- nekem is kedvenceim koze tartozik a hibiscus..de olyan szomoru, hogy csak egy napig viritanak!! van egy kisebb fa meretu a birtokomban, az neha nyaron megbolondul es 5-6 is van rajta egyszerre. De azt hiszem kezd kicsit megvenulni, mar folyton alszik...
    klari szivem /csucske/ nekem sokszor rebuszosak a verseid. persze lehet, en is venulok... nem lehet, biztos. Azert ki lehetne porbalni ezt a fejbekalapalast...

    foltosocska, van narancs facsakad... nem igazi, de majdnem narancs...sok sok pici termese van- aztan mind lehullik egy ido utan. De mikor viragzik, akkor meg lehet zavarodni olyan csodas az illata a millio kis feher "pillangotol"

    na tessek meg en is koltove valok, nezd mennyi ll-t hoztam ossze ket mondatban!!
    Aludjatok jol, almodjatok szepeket, jo ejszakat gyerekek!!

    na ki mondta ezt??
    előzmény:
    foltosocsk (343)
    2006-03-06  20:16
  57. 2006. március 6. 23:09345.

    Ma nagyon mókás verssel kívánok jó éjszakát!
    Aki ma nem olvassa, talán olvassa holnap. Akkor is jókor lesz! Elévülhetetlen
    !

    a K. Schippers

    ÁLTALÁNOS NYELV FEJBEVÁGÁS UTÁN

    Vágj egy franciát, egy angolt
    fakalapáccsal fejbe
    s figyeld
    hogy a hang
    az ország nyelvével
    még kapcsolatba hozható-e

    Ha erős az ütés
    utána összevetni:
    egy alvó francia hangját
    egy alvó angol hangját

    Az alvás hangjainak szavak nélküli
    univerzális grammatikája, fonetikája

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247132 (340)
    2006-03-06  15:49
  58. 2006. március 6. 21:03344.
    Köszönjük! Gizim, gyönyörűek a virágaid! Az enyémeket tegnapelőttig "koplaltattam", és megkezdtem az öntözésüket, tápszert is adtam. Szerinted nem volt korai? Amelyik csupán egy szál, azért visszavágjam? Vagy hagyjam? Elég rogyi mindegyik.
    előzmény:
    foltosocsk (343)
    2006-03-06  20:16
  59. 2006. március 6. 20:16343.
    Szia Mindenki! én a virágokat gyűjtöm!Tavaly a legkedvesebbek a hibiskusok voltak. nem is tudom, hány színből volt! talán 12!? Most néhányat megmutatok nektek is, hogy gyönyörködjetek Ti is!
    előzmény:
    klára13 (342)
    2006-03-06  18:20
  60. 2006. március 6. 18:20342.
    Köszönöm, Kisnapfény! Hála a sorsnak, nem vagyok önbizalomhiányos, és az önbecsülésem is normális. Az önirónia és a tréfa nehezen jön át a betűkön, már tapasztaltam. Talán előbb-utóbb megbarátkozom a fejecskékkel, hiszen, mint Szendike világosan megfogalmazta, segítségünkre adták ezeket az ilyen ügyekben. De még mindig idegenkedem tőlük.  
    előzmény:
    kisnapfény (341)
    2006-03-06  18:03
  61. 2006. március 6. 18:03341.
    igen, de az értéktelent nem ilyen értelemben kell venni! az lehet, hogy annak érzed magad, az álom üzenete ekkor az hogy nem vagy az! stb stb....
    előzmény:
    klára13 (333)
    2006-03-06  14:46
  62. 2006. március 6. 15:49340.

     

    További Kellemes Boldog Délutánt !

    Később jövök,sziasztok!Szendike 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2006. március 6. 15:38339.

    Igazad van, néha-néha bele is kezdtem Jung olvasásába de ahhoz  meditáló,elmélkedő  hangulat ,türelem kell ,ez nekem ehhez nincs meg ,én inkább zenét hallgatok és közben gondolkodok a világ dolgairól,emberek egymásközti viszonyairól stb. Nehéz olvasmány.

    Amit leírtál, idézetet,be kellene tenni a politikai topikokba,rájuk férne egy kis gondolkodás!

    Klári ,Te egy kissé használt,de  megújulásra képes ,érvényes búszjegy vagy!!!! 

    előzmény:
    klára13 (337)
    2006-03-06  15:04
  64. 2006. március 6. 15:06338.
    Egészen biztos, hogy nem én vagyok a lyukas buszjegy? Még csak az se??!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247132 (336)
    2006-03-06  14:52
  65. 2006. március 6. 15:04337.

    Szendikém! Aki csak úgy kisujjából kirázza a Csáth Géza novellát, tehát ennyire olvasott és tájékozott, annak nem eshet nehezére elolvasni egy könyvet, amely lehet, új kapukat nyit meg életében. A Magyar Elektronikus Könyvtárból letöltheted Jung nagyon érdekes könyvét a Bevezetés a tudattalan pszichológiájába címűt. Általa írt előszavából idézek, csupán a gyönyörűség kedvéért:Amit a nemzetek tesznek, azt teszi az egyes ember is, s amíg az egyes ember megteszi, meg fogja tenni az egész nemzet is. Csak az egyes emberek beállítottságváltozása lehet a kezdete a népek lelki átalakulásának. Az emberiség nagy problémáit sohasem általános törvények, hanem mindig az egyes ember beállítottságának megújhodása oldotta meg. 
     

    A könyvtárat amúgy is nagyon jó használni.

    előzmény:
    klára13 (335)
    2006-03-06  14:49
  66. 2006. március 6. 14:52336.

     

    Akkor mégegyszer:Jung azt mondta.... lehet úgy értelmezni,hogy az álom előhozott egy olyan élményt,amire már nem is emlékszel,nem Te vagy az elhasznált, értéktelen,hanem a búszjegy!!!amivel nem lehet utazni, ezért vettél egy újat ! 

    előzmény:
    klára13 (333)
    2006-03-06  14:46
  67. 2006. március 6. 14:49335.
    Édes Szendikém! A legjobban a "kis agyacskád" tetszett, bingó! Telitalálat! Nehogy megpróbálj szabadkozni vagy magyarázkodni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247132 (334)
    2006-03-06  14:46
  68. 2006. március 6. 14:46334.

     

    Kedves Klára!

    Nem lenne rossz,de lefagyna a kezünk, Vénusz helyett pedig  talán mást kellene csinálni ,mondjuk egy kedves,mesebeli  öreganyót / ezt magamra értettem /

    Tény,hogy furcsa álmod volt,én racionálisabban magyaráznám :.valamikor régen talán eltévedhettél , +más esetben nem volt Nálad csak egy elhasznált búszjegy,szerettél vola újat venni ,vettél  de a kalauz nem akarta  oda adni  a visszajáró pénzt / ha két forintos volt, az nagyon régen lehetett / és ez jól összekveredett a kis agyacskádban  , én ebből semmi következtetést nem vonnák le,de ez én hitetlenkedő,tamáskodó véleményem nem akarom az álomfejtők kenyerét elvenni!Bocsi Kisnapfény! 

    előzmény:
    klára13 (326)
    2006-03-06  10:46
  69. 2006. március 6. 14:46333.
    Jung is azt mondja, álmodban minden te magad vagy. Lehet, hogy az értéktelen, érvénytelen, elhasznált buszjegy is én vagyok?
    előzmény:
    kisnapfény (331)
    2006-03-06  14:42
  70. 2006. március 6. 14:43332.
    Valamikor hallottam lelki nagytakarításról, de sajnos akkor nem kérdeztem meg, mit jelent, ma pedig már nem áll módomban megkérdezni. Így aztán nem tudom, mi az.  Pedig lehet, arra lenne szükségem, nemde?
    előzmény:
    klára13 (330)
    2006-03-06  14:28
  71. 2006. március 6. 14:42331.
    igen, lehet. gondold végig úgy az álmot,, hogy minden szimbólum saját magadnak, egy-egy oldaladnak felel meg!
    előzmény:
    klára13 (330)
    2006-03-06  14:28
  72. 2006. március 6. 14:28330.

    Ketté volt hajtva a kapott jegy, amikor széthajtottam, láttam, hogy elhasznált. Visszaadtram a fiúnak, aki becsapott, és követeltem vissza a kétforintosomat. Ő szorította markában. Nem akarta visszaadni. Erre hozzáléptem, kinyitottam ujjait erőszakkal, és elvettem a pénzemet. Leszálltam a buszról.

    Kisnapfény, lehet, hogy tudatalattim becsapottságomat őrizgeti, az nyilatkozott meg a buszjegy képében és a fiatalemberben?

    előzmény:
    kisnapfény (329)
    2006-03-06  12:39
  73. 2006. március 6. 12:39329.

    Nincs ebben semmi negatív rád nézve! Nem kell megijedni.. 

     Az hogy nem találsz haza, átvitt értelemben jelentheti az identitástudatoddal kapcsolatos problémákat, hogy nem "érzed magad otthon" a világban, vagy a hit kérdéseiben. (bővebben priviben)

     A busz, mint a közlekedésben segítő jármű az életben, mindennapokban való segítséget jelzi, tehát lehet, hogy nem akarod elfogadni a segítséget, de még inkább, hogy te magad is tudod, mi a megoldás, csak nem teszed azt amit a belső hangod sugall. Saját magadat csaphatod be. Próbálsz különböző kiutakat, kerülőket, megoldásokat találni, de az igazi megoldást elkerülöd.

     És végül mindig elmondom, hogy egy álomelemző legfeljebb csak segíthet a megfejtésben, minden álom egyedi így a végső megoldást csak te magad tudhatod! Ha szeretnéd folytatni az elemzést, várom a további meglátásokat.

    előzmény:
    klára13 (328)
    2006-03-06  11:39
  74. 2006. március 6. 11:39328.
    Elmondom tegnapi álmomat. Magam semmire se megyek vele, hiába töröm rajta fejemet. 
       Nagyon tágas autóbuszon kapaszkodva álltam, bár volt üres ülőhely több is, nem ültem le. Kérdeztem, kinek van eladó jegye? A busz közepén ellenőr ügyködött. Közömbösen néztek rám az emberek, senki sem sietett segítségemre. Végül valaki átadott egy jegyet, én odaadtam kétforintosomat, ami a régi nagyméretű kétforintos volt. 80 fillérem maradt, azt zsebre tettem. Ketté volt hajtva a kapott jegy, amikor széthajtottam, láttam, hogy elhasznált. Visszaadtram a fiúnak, aki becsapott, és követeltem vissza a kétforintosomat. Ő szorította markában. Nem akarta visszaadni. Erre hozzáléptem, kinyitottam ujjait erőszakkal, és elvettem a pénzemet. Leszálltam a buszról. Felszálltam másikra.Ott volt egy jegyváltó automata, beletettem a kétforintosomat, és ömleni kezdett belőle egy keskeny szalag, vitte, lobogtatta a szél a buszon, végig előre a vezető fülkéje ajtajáig, nem is egy szalag volt már, hanem kettő lobogott. De jegy nem volt, végül nagy nehezen az egyik közepe táján föltűnt egy. Elvettem. Közben megint másik buszra szálltam, de nem tudtam, merre járok, és azt sem, hova mennek a buszok, azt pedig egyáltalán nem tudtam, hogy hol lakom. Egyszerűen nem volt fogalmam róla, hogy hol az otthonom. Idegen házak vettek körül.
       Álmomban gyakran visszatér ez a momentum, hogy nem találok haza. Nem tudom, hol vagyok. Nem tudom, hol az otthonom, előbb még volt, aztán nincs sehol. Vagy valami őrülten magas ház legfelső emeletén van, ahova rozoga, életveszélyes lift visz fel, ahonnét kiesni is könnyű. Most legalább ez a lift nem volt.
    előzmény:
    klára13 (327)
    2006-03-06  11:04
  75. 2006. március 6. 11:04327.
    A gerlice pár éppen szomszédol a cseresznyefán, megjegyzem, mert enélkül úgy tűnhet, hűje vagyok.
    előzmény:
    klára13 (325)
    2006-03-06  10:41
  76. 2006. március 6. 10:46326.
    Szendike, ha itt lennél, bizony szívesen építenék Veled hóból Vénuszt! Tudom, ez a Vénusz nem lenne ugynaz a Vénusz, de csak-csak Vénusz lenne!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247132 (317)
    2006-03-05  14:21
  77. 2006. március 6. 10:41325.
    "tán csodállak, ámde nem szeretlek"... mondom Petőfivel, most, hogy visszatértem téli túrámról, de azért mégiscsak elandalított a téli kert játékos szépsége. Félretéve ellenszenvemet, átadtam magamat a látványnak, és nagyon élveztem az egészet! A kerti hibiszkuszok termései mókás hósapkát öltöttek. A jégcsapokon rohan le a víz, egészen biztos vagyok benne, hogy nagy tavaszi áradásnak érzi magát, sőt talán azt hiszi, ő egy világra szóló gleccser! A fenyőfák fehér ruhába öltözött karácsonyfák, szivárványszínben villognak a hópamacsokon a vízcseppek a napsütésben. Dehogy van szükség villanykörtékre, gyertyákra! Világítanak, ragyognak a mi közreműködésünk nélkül.
        Minderről természetesen nem küldök képet, mert már mindnyájunknak elege van kissé  a télből  így március közepe felé ballagva. De elküldöm mogyoróbokrom barkáit, melyek már kipattanni készek! Elküldöm gerlice páromat, melyek legnagyobb fenyőfámon találtak otthonra. Erről eszembe jut, azt a fát nem is nagyon régen hoztam, konténerben, s benne terveztem tartani, hogy a teraszon fönt nőjön. Ahogy Rómában láttam a tetőkön fákat, megkívántam magamnak. Aztán láttam, nagyon szenved az edényében, s kiültettem. És íme, ma gerlice párnak otthona!
        És küldök havas hóvirágot. Mert azért az mégiscsak tavasz!   
    előzmény:
    klára13 (322)
    2006-03-06  09:22
  78. 2006. március 6. 09:59324.
    És közben eszedbe jutott kisgyermekkorod, amikor a homokozóban tetted ugyanezt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (323)
    2006-03-06  09:27
  79. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2006. március 6. 09:27323.
    Hm a "köz"ünkben van 5en család, ebből legtöbbször csak mi lapátolunk   Pedig itt azért érdemes lenne, mert pl ha mindenki ellapátolná a füves részre az útról a havat, akkor mikor olvad nem játszhatnák tutajost   Múltkori olvadásnál  ugyanis fogtam és meguntam a nagy pocsolyát előttünk, ami a szomszédtól jön ide, és lapáttal készítettem egy árkot a csatornáig és seprűvel vezetgettem a vízet a csatornáig
    előzmény:
    klára13 (322)
    2006-03-06  09:22
  80. 2006. március 6. 09:22322.

      Gyönyörű, napsütéses reggelre ébredtünk! Megérkezett Eberhardt köszöntője is, ami mindig egy kis simogatás. Nagyon jó.
      Gyönyörű a fehér kert, már olvad, de látom, éjjel fagyott, huszonöt centiméteres jégcsap lóg az ereszcsatornán.

    Na, erőt veszek magamon, s követve példádat, Kismancs, kimegyek a hóba. Lapátolni nem érdemes, úgyis elolvad, de készítek néhány havas képet, meg jégcsaposat talán, legyen mit elővenni a forró nyárban. Mert, ugye, mindent a maga idejében kell megtenni, ha késlekedünk, lemaradunk!

    előzmény:
    klára13 (321)
    2006-03-06  09:14
  81. 2006. március 6. 09:14321.
    Hm , hmm, Kismancs! Nagyon kora az a 4.40! Mégis jó volt  olvasni didergős, álmos leveledet. A lányét, aki hóembernek öltözött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (319)
    2006-03-06  06:25
  82. 2006. március 6. 09:09320.
    Szép reggelt! Jó reggelt! Boldog reggelt mindenkinek!
    előzmény:
    klára13 (318)
    2006-03-05  15:57
  83. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2006. március 6. 06:25319.
    Szép jó reggelt, bár ahogy olvastam a téli táj nem fog meg mindenkit, én még imádom, oké meg akarok fagyni, de akkoris, beöltözöm hóembernek és lesem, miután kivonszoltak hétökrös szekérrel Igen ez is ellentmondásos, ki nem mozdulnék, de ha kinn vaok akkor már élvezem

    Hm szeretem mikor itt alszik bakocskám vasárnap is, csak épp akkor 4.40kor felkelés brr, régen keltem ilyenkor, varrós suliban mikor nyári gyakorlatra mentem, hm hmm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2006. március 5. 15:57318.
    Üdvözöllek, Szendike, köszönöm szép emlékeidet, szép leveledet. Klára
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247132 (317)
    2006-03-05  14:21
  85. 2006. március 5. 14:21317.

    Szia !Klára

    Nálunk is zuhog a hó,látványnak szép, de kimenni nem nagyon akaródzik,pedig hajdanában nagyon szerettem ,akár hógolyózni,akár szánkozni,vagy egyszerűen  csak belegázolni a friss hóba élvezni a ropogást, a szép táj látványát., a fehérséget, tisztaságot. Anno sokszor voltunk Dobogókőn telelni,nagyon szerettük, a nászutamat is ott töltöttem,télvíz idején, szabályos hancurozást csináltunk a majd 1 méteres hóban ,és hóember helyett egy embernagyságú  Vénust formáltunk a hóból,letéve "névjegyünket" szép volt,rég volt ,ilyen emlékeim is vannak,amit érdemes elraktározni.

    Mivel én lakótelepi lakásban lakok/élek ?/ nincs sok lehetőségem a madarak etetésére, ha kirakom a párkányra, a lakók zúgolódnak , a parkba szoktunk néha  szalonnabőrkét kirakni ,de azt se nagyon kultiválják,viszont vannak olyan fák,melyeken maggal telt  hosszúkás ,vékony hüvely van, bogyós bokrok azokkal eléggé jól laknak, két ilyen fa van az ablakunk alatt / a nevét nem tudom/  elég gyakran látom őket csipegetni.

    Klára,Neked is pont Csáth Gézát kell olvasnod, az egy szörnyű novella ,de tény,hogy amit írtál róla az igaz, vagyis  megmutatja az ember lelkivilágát, a poklok poklát.

    előzmény:
    klára13 (315)
    2006-03-05  13:26
  86. 2006. március 5. 13:38316.

    Jó reggelt, Kata!

    Eszembe jutottál éjszaka, mert találtam az egyik Nyugatban egy eszmefuttatást a mese fennmaradásáról vagy eltűnéséről. 1908-ban vagy 9-ben volt ez is. Hosszan elemezte a látható, elszomorító! folyamatokat, a végkicsengés az volt, hogy ahogy a poézis halhatatlan, hasonlóan a mese is örök!

      Katám, a lángnak mindig vannak őrzői, akár ha nem tudunk róluk, akkor is. Magam is szinte semmit sem tudok mai irodalmi életünkről. De ettől még egészen biztosan van és él és forrong és fejlődik! Fordítsd le a Röhög az egész osztályt! Gyönyörű lenne!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (314)
    2006-03-05  12:50
  87. 2006. március 5. 13:26315.

        Nálunk, itt, szeretett Budaörsömön egyre csak hull a hó. Amit nem szeretek, sőt, nagyon nem szeretek.  De hát ez az én magánügyem. Oka viszont nem: elrejti az élelmet mindenki elől, akit szabadon él, az ember közreműködése nélkül.
       Imént hatalmas tengelice raj lepte el szomszédunk diófáját. Lehettek legalább ötvenen. Összeverődtek a havas tájban, és reménykedve közelítenek hozzánk. Juttassunk hát élelmet éhező madarainknak! Ilyenkor  nem tudnak magukról gondoskodni.
       Te mivel látod vendégül őket?
       Nálam a magokon kívül - búza, kukorica, köles, napraforgómag - minden fenyőfám alatt alma mellett kuksol egy-egy feketerigó,  csipegeti a gyümölcsöt. Betévednek havazáskor fenyőrigók is. A magokra érkező verébcsapatban felfedezek zöldikéket, citromsármányokat. Madárhatározóval sikerült megtudnom nevüket. A balkáni gerléket Benikém így nevezi, bárhol látja őket: Kálcim madarai.
       Te mivel enyhíted a madarak téli szenvedését?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247132 (303)
    2006-03-04  15:24
  88. 2006. március 5. 12:50314.
    A novella tenyleg borzasztoan hangzik...de sokszor a borzalmak poklaba valo belepillantas egyszerre vonzza es taszitja az embert. Kis vilagunkbol szeretjuk tavoltartani a valosag sotet, kemeny reszleteket- de sajnos azok azert meglevoek, letezoek...

    Na igy mar jobban hangzik a mult es jelen es jovo szemlelete
    Eddigi irasaidbol ugy vettem jozanul es deruvel figyeled a korulotted levo vilagot....Ami nem konnyu. De nagyon jo adottsag!

    A muforditokkal kapcsolatban maximalisan egyetertek - a mi nagyjaink uj remekmuveket irtak. Hogy ez manapasag is igy van-e rohano vilagunk kultura-frontjan, nem tudom. Azt sem, hogy mennyi most az igazi , nagy, langolo tehetseg...vagy az igeny ra.

    En meg szegeny, jambor itteni barataimnak is folyton a magyar kultura dicsoiteset zengem - udvarias emberek!! meghallgatnak Van pl.egy kollegam akit folyton Karinthy Frigyes nagysagaval untatok- nem konnyu a humorat es nagyszeruseget amatorkent "atadni" ha batrabb lennek leforditanam a Rohog az egesz osztalyt..! Gyerekeim is siman egyetertenek, hogy a leforditott Micimacko JOBB, mint az eredeti A.A.Milne alkotas. Pedig az is szellemes es derus es mosolyogtato! Mikor idejottunk dobbenten rottem ram hogy a Flinston csalad, korabbi idoben jopofanak tuno kis muvecske- milyen vegtelenul ostoba valojaban... Romhanyi szovege nelkul ket fillert sem er.

    No de nem ragozom tovabb , hiszen mindneki erti, erzi tudja.
    Csak kozben a szivem sajog egy kicsit- hol van a mai magyar kultura??? vagy csak en nem latom innen messzirol...???

    Kozben kivilagosodik, ebredezik a kovetkezo nap. A tegnapi egeszen kellemesre sikeredett, delutanra megenyhult, kiderult. Megyek, megfozom en is a ! Legyen jo napotok!!
    előzmény:
    klára13 (312)
    2006-03-05  11:08
  89. 2006. március 5. 11:27313.

    A műfordításról:

      Volt valaha egy csodálatos barátom, költő volt és műfordító is, és amikor lefordított egy egész kötetet, a mindkét nyelven tudók mondták, jobb, erőteljesebb, mint az eredeti. Mert ha költő fordít, újraírja a verset saját tehetsége szerint, ami jobb lesz, ha tehetsége nagyobb a másikénál. Annak ellenére, vagy azzal együtt, hogy tiszteletben tartja az eredetit, s a maga módján ragaszkodik hozzá. Nálunk csodálatos költők fordítottak, Arany, József Attila, Radnóti, hogy csak a legnevesebbeket mondjam.

    Hajdani barátom már nem él. Mindig szívesen gondolok rá, és szívesen megemlékezek róla.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (310)
    2006-03-05  05:32
  90. 2006. március 5. 11:08312.

    Igen, kissé melankólikusnak és lemondónak hat Kisnapfénynek írott válaszom. Talán az is, csak magam sem tudok róla. Mert azt akartam mondani, hogy fiatal életem előkészítette mai életemet: elvégeztem a rám jutó feladatokat a tőlem telhető legnagyobb igyekezettel, és most már annak gyümölcsét élvezem.  Úgy érzem, hogy világomban minden rendben van, s ha kiesek jó közérzetemből, azt árnyékom manipulációjának tudom be. Amire ugyancsak szükségünk van, hiszen a folytonos jó a végén már nem is jó, hanem unalmas.
        Azt is tudom, hogy bármelyik soron következő perc hozhat olyasmit, amiről még csak nem is álmodtunk. Ha nem is fizikális életünket érintő dolgot, de lelkit. Ma éjjel éppen belebotlottam ilyesmibe: sokat hallottam Csáth Géza íróról, de valamiképpen kimaradt a körből, amelyet olvastam. Tudtam, hogy orvos volt, rendkívüli tehetséggel megláldott író és narkomániás. A Nyugat 1908-as évfolyamának egyik számában ráakadtam egy novellájára, Anyagyilkos a címe. Rémes történet volt érzelmileg teljesen magára hagyott testvérpárról, akik állatkínzásban lelték örömüket. Érzékletesen voltak leírva tetteik, amiből nyilvánvalóvá vált, hogy az író lelke az a pokol, melyet megírt, azért írta meg, mert közben végigélte a rettenetet, és szüksége volt erre. Ma reggel elgondolkoztam, miért is olvastam el, mert nekem nem volt rá szükségem, s tudom, azért, hogy ma jobban megértsem a narkósokat, hogy tudjam, sokan közülük lelkük poklai elől menekülnek a kábulatba, s valóban szánalomra méltó betegek.     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (310)
    2006-03-05  05:32
  91. 2006. március 5. 10:32311.

    Legyen szép ez a havas, téli napunk! Legyen jó napunk! Kicsit boldog is, ha lehet! Vagy nagyon - kinek-kinek tehetsége szerint!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (310)
    2006-03-05  05:32
  92. 2006. március 5. 05:32310.
    Tunderi kis unnepelt!! Nagyon ugy nez ki, jol mulatott!!
    Nalunk is kisfiu van, jovo heten harom honapos es Simon-Alexander a neve. Persze csak az elsot hasznalja mindenki, a masodik a cifraszur.
    Mar nagyokat mosolyog es kalimpal mind a negy vegtagjaval egyszerre, hogy fulon tudja vagni az orra elott hintazo imperintens kis figurakat ...gyakran sikerrel! Ha ez igy megy tovabb... Komoly tehetseg lakozik benne az biztos!
    kisnapfenynek irt soraid elgondolkodtattak- nem igazan hiszem, hogy a jovod mar a multban lenne- nem szeretem en ennek a hangzasat valahogy...
    Az emlekek gyujtese nagyszeru dolog, de meg nagyon sok uj esemeny es felfedezes all elotted - is, meg mindannyiunk elott, amirol fogalmunk sincs...es az nem baj.

    Kulonos...Radnotit mindig nagyon szerettem fiatal koromban. De az evek soran nem maradt velem... semmikeppen sem ugy, mint Jozsef Attila, vagy Kosztolanyi...

    A versek nagyon trukkosek am- nehez mas nyelven irott koltemenyt befogadni. En azt hiszem, ismerni kell nemcsak a szavak ertelmet, de az egesz rejtett, mogotte levo vilagot ahhoz, hogy igazan szivedhez szoljon. Talan azert, mert a versolvasas nagyon szemelyes elmeny, nagyon komplex.
    Az viszont elkepeszto, hogy a magyar koltok milyen ragyogoan at tudtak "mu"foditani idegen nyelveken irottakat- magyarra.

    na akkor en is megyek alukalni, kovetem jo peldatokat...!
    előzmény:
    klára13 (305)
    2006-03-04  15:54
  93. 2006. március 4. 22:10309.
    Szép álmokat, boldog éjszakát kívánok mindnyájatoknak Klára
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817112 (270)
    2006-03-03  18:21
  94. 2006. március 4. 19:00308.
    Kisnapfény! Így "elméletben" érdekel az asztrozófia és az asztrológia. Éppen úgy, ahogy a versek, képek,zene; úgy is viszonyulok hozzájuk. Elbűvöl, mint az imént látott honlap, amit még nem olvastam tovább, de kiolvasom. Az újságok sületlenségeit nem olvasom. Magamról már nemigen akad mit megtudnom, legalábbis elégnek tekintem, amit tudok. Igyekszem hasznomra fordítani, amit megtudtam. Különösen, amit  személyiségem negatív tulajdonságaiból megismerhettem. Legalább tudom, hogy mi miért van. Jövőmet nem keresem a csillagokban, mert az nekem már a múltamban van. És nagyon jó így.
    előzmény:
    kisnapfény (307)
    2006-03-04  18:13
  95. 2006. március 4. 18:13307.

    kedves Klára,

     azért ne örülj túl korán, mert ez mint említettem, nem a mai modern asztró! tehát ha a te Nap-jegyed Rák, akkor az azt jelenti, hogy a Nap a Rák állatövi jelében tartózkodott a születésedkor, de lehet, hogy nem abban a csillagjegyben! és akkor még ott a többi bolygó is!

    előzmény:
    klára13 (306)
    2006-03-04  16:03
  96. 2006. március 4. 16:03306.
    Köszönöm, Kisnapfény! Most elolvastam jegyem jellemzőit, a rákot, és nagyon boldoggá tett, hogy ilyen nagyszerű csillagképben születtem. Most majd elolvasom a többit is. Gyönyörű!
    előzmény:
    kisnapfény (298)
    2006-03-04  12:42
  97. 2006. március 4. 15:54305.
    Négy év múlva - és milyen hamar itt lesz! - a Tiéd is nagy lesz! Még mindig nem tudom, hogy mi a neve és hogy fiú-e vagy kislány?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (304)
    2006-03-04  15:28
  98. 2006. március 4. 15:28304.
    isten eltesse sokaig a nagyfiut!! Boldog Szulinapot, es vidam unnaplest!
    előzmény:
    klára13 (301)
    2006-03-04  15:06
  99. 2006. március 4. 15:24303.

     

    Köszi  Klára , de nekem is van Radnóti-kötetem, csak én ritkán veszem elő ,inkább hallgatni szeretem a verseket és nem nagyon szeretek mély gödörben lenni 

     

    Egy kicsit elmegyek ,a fiamnak át kell adnom a gépet, további kellemes délutánt,boldog időtöltést !

    Sziasztok Szendike 

    előzmény:
    klára13 (302)
    2006-03-04  15:13
  100. 2006. március 4. 15:13302.

    Radnótiról annyit, Szendikém, hogy amikor nagyon magam alatt vagyok, akkor előveszem a Sem emlék, sem varázslatot, elolvasom néhányszor, és akkor olyan mély gödörben találom magamat, ahonnét már csak fölfelé lehet jönni. Aztán elindulok...

    Ha akarod, szívesen idehozom, mert azért én jókedvűen is szívesen olvasom. A világ egyik legszebb költeménye. A reménytelen helyzetben a költemény nem reményvesztett, átsüt rajta a költő lelkének ereje, nagysága.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_247132 (300)
    2006-03-04  14:49

Címlap

top