Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2010. május 19. 09:2631801.

       Jól kezdődik, szegény Janka. Persze, a közlekedés nagy gond. Hiszen Ferihegyről vidékre utaztok.

       Már beszéltünk a kiadásokról, jól tudom, ennek ellenére elmondom, hogy kora tavasszal ennek a témának utána néztem, és találtam egy kölcsönzőt, amelyik 2 200 forint napidíjért kölcsönöz autót. Ez tíz napra 22 ezer,  kibírható összeg, és ezzel meg lenne oldva a közlekedésetek. Azon kívül biztosan lehet kölcsönözni két gyermekülést is, mert anélkül ma már tilos utaztatni a gyermekeket. Súlyosan büntetik, ha ölben tartod, kiszúrja a rendőr, kész  a baj.

      A kölcsönzésnek még otthon utána tudsz nézni, megrendelni is.

     

      Hívatlan vendégek voltak a kerítésünknél levő traverzen a szerelők. Lefényképeztem őket, lássák, itt lehetetlen csak úgy mászkálni, észrevétlenül!

    előzmény:
    csinomjank (31800)
    2010-05-19  07:26
  2. 2010. május 19. 07:2631800.
    meg meg sem vettuk a jegyeket  haza de mar all a bal otthon . megkertem  anyut , hogy kerdezze meg a batyamat , hogy mibe kerul  benzin, ha valaki hazahozna bennunket a repterrol . erre a sogornom hatalmas pataliat csapott - hogy a batyammal kozosen birtokoljak a kocsit es mielott a batyam hazavinne  nekunk elotte is melyen a foldig kell hajolni , hogy ugyan  engedelyezze a fuvart . hat en mondtam anyunak , hogy ezek utan , ne varja , hogy en valaha beleulok abba a kocsiba . erre anyu kezdett el zokogni a telefonba , hogy verig sertem a batyamat .a ferjem szerint igenis  menjunk a batyammal elvegre a batyam ...a nagylanyom szerint en egy nagy felelotlen hulye vagyok ,mert anyut kertem meg e csekely info beszerzesere ...nem tudom , hogy birom ki a sogornoimet ... es ez meg csak a kezdet ....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. május 19. 07:2331799.

      jaj de szeretnem azt mondani , hogy jo vitassuk meg a tobbi gorog mondahost  -de  be kell vallanom , hogy muveltsegem hianyos e targyban .

     

     tanulmanyaim soran mindig osszezavart , mikor emlitettek egy gorog istent  akkor gyorsan hozzatettek , hogy a romaiak ilyen es ilyen neven imadtak ugyanezt az istent .

     

     

     szoval , ha a szelence nem igaz , akkor marad az edeny  es akkor egyertekmu a hasonlat , hogy a nemisegre gondolnak ,mint minden  bun es baj hatterere .

     

     de hogy nekik miert kellett a not osszekotni a vaggyal ? -mikor az ogorogok hires homokosok ,pedofilok voltak ...

      egyszer kihoztam egy hatalmas konyvet a konyvtarbol az antik vilagrol . abban voltak leirva a kor szokasai ...

     

     a wc tartaly elve nelunk kotelezo tananyag volt alt. suliban ...

     

     

     

     

    előzmény:
    MPiggy (31797)
    2010-05-18  17:19
  4. 2010. május 18. 17:5931798.

    Sajnalom, hogy pandorad szoren szalaneltunt. Foltehetoen megoldottad (volna) vele a gordiuszi gubancot.

     

    majd benezek a verekedos topikba ha idom engedi...ha folbosszantanak tan meg is szolalok...

     

    Addig is, Simon...:

     

    Ma reggel Agnes ezt hallotta a szomeszed szoba felol "Noni legy szives ne forgasd fol a sarki allataimat. Tudod mit jelent az folforgatni ? Mikor mindent a feje tetejere allitasz."

     

    Most elhuzom a csikot. Ideje....

     

     

    u.i. a "sarki allatok" kis kollekciojaba a kis muanyag  renszarvas, jegesmedve, foka..pingvin...farkas  tartozik. Igy vettuk oket meg 1x tavaly nyaron mikor kirandultunk. Nagyon szereti oket.

     

     

    előzmény:
    klára13 (31794)
    2010-05-18  12:37
  5. 2010. május 18. 17:1931797.

    Vegul is mindenki azt kepzel a sosem letezo Pandora kezebe amit akar, csinos barsonybugyellarist, avagy apro szepmivu dobozkat .

     

    Hogy Hesiodos egykori leirasa agyagbol keszult korsot/urnat/edenyt emlitett az az o szive joga volt, vegul is a tortenet az o leirasabol ismeretes.

     

    Maga Pandora is agyagbol keszult Zeus onnon keze altal.

     

     Sok szakerto meg annak is jelentoseget tulajdonit, hogy ugyanazon anyagbol valo a bajok hordozoja is es tartoja is.

     

     

     

    En ebbe mar igazan nem mennek bele.... Magam reszerol semmi esztetikai  kifogast nem emelnek pl. a "korso" szo hasznalata ellen.

     

     

     

    Pithon = nagymeretu taroloedeny, leggyakrabban bor, gabona es olaj tarolasara szolgal. Altalaban felig foldbe asva hasznalatos (gondolom ez talan a hutest szolgaltatja) .

     Ugyanezen neven ismeretes a temetkezesi celokra szolgalo edeny is-alias urna. Vannak aki ezt az osszefuggest is allegorikusnak tekintik Pandora eseteben.

     

     

    ".......... de hiaba minden , a leany levette az edeny jokora fedelet a kezevel and szerteszejjel szorta valamennyit amivel  gyaszt es bajokat hozott az emberre" 

     

     Hesiodos

     

    ............

     

    Ami az egeszben a legkulonosebb, hogy a gorog mitologiaban ezek szerint nincs "eredendo bun"...

     

    Azaz a rossznak es szenvedesnek egeszen mas oka van mint a kereszteny hit tanitasa szerint.

     Amiben kulonos modon megegyeznek, hogy a katasztrofakert egy szepseges leany a felelos.

     

    Ezek szerint  nem is olyan nehez a parhuzamot megtalalni.

     

     

    En ennel tobbet aztan mar igazan nem tudok hozzatenni a mitologiai tortenethez-ezzel is jocskan tulleptem masok turelmenek a hatarat.

     

    Viszont atterhetunk Prokrastes , Augias avagy Tantalos viselt dolgaira. Abban a bizonyos  felmero dolgozatban ok is (es meg sokan masok )  komoly szerepet kaptak.

     

      Valamennyien emlegetjuk, "ismerjuk" a fogalmakat, a mai jelentest. Csak a mogottuk meghuzodo tortenet nem egeszen vilagos.

     

    Azaz szegeny medikusoknak nem volt egyertelmu annak idejen mikor nagymuveltsegu professzorunk hires-hirhedt folmero "dolgozatat" iratta a jobb sorsra erdemes diakok nagy megdobbenesere, 1970-ben. (Meg a Wikipedia egisze elott)

     

    De a kerdesek nem szoritkoztak csupan a mitologia viselt dolgaira-oh nem. Ugyanugy tudni illet a WC tartaly mukodesenek alapelvet.....

     

     

     

    előzmény:
    csinomjank (31793)
    2010-05-18  12:27
  6. 2010. május 18. 14:5831796.

    Mióta itt vagyok, nem ültem a hintaszékben, valahogy elfelejtkeztem róla. Lehet azért is, mert nincs befűtve a kályhába, így nem ülök elé. A fűtés van bekapcsolva, otthon most hideg lehet a lakásban. Nem hiszem, hogy ebben a zavaros árvizes időben vissza tudták kapcsolni, a csapból is sárga víz folyik. Mondta Gyuri, hogy zacskós vizet osztottak.

    Talán ma lesz a papagáj temetése, nem tudjuk, hogy múlt ki.

    Most vasaltam, nem kellett főznöm, Tamás rittyentet, nagyon finom ebédet. Tejfölös, kolbászos krumpli leves volt, a második vasi pecsenye, hagymás krumpli salátával, és egy szelet, tökmagos lángossal. Na meg utána a sörikeTegnap sütöttem egy nagy tepsi kakaós túrós reszelt linzert,  Sára kívánságára, este nem győzte dicsérni.

    Jaj nem tudnak hozzá kezdeni a vakoláshoz, mert állandóan szemerkél az eső. 

    előzmény:
    klára13 (31792)
    2010-05-18  11:53
  7. 2010. május 18. 14:2431795.

    az ember leginkabb azt csinal a gyerekevel ,amit akar .  Ez mar igaz  mifelenk . Sved orszagban mar elveszik a gyereket ,akkor is ha egy kicsit meg van legyintve . Itt  nem sok esetet olvasok ez ugyben .

     

    De szerintem nagy kulonbseg van  az agyabugyalas  es a meglegyintes kozott .

     egyszer egy hetig dolgoztam egy skandinav gyerekcsporttal . On es kozveszelyesek voltak szerintem . Minden etteremben megrongaltak valamit - de ugy am hogy szetvertek a csapokat . Es gyakran rohangaltak az utra  bele a Dunaba nem furdozo helyeken .

    A szulok es tanarok meg csak monoton hangon ismeteltek ne csinaljatok ezt ez veszelyes ez nem helyes ...

     

     Az en idegeimnek ez sok volt . Szerintem , ha egy gyerek magara  vagy a kozre nezve veszelyes  eszhez kell teriteni valamivel  es nem monoton hangon ismetelgetni  hogy ezt nem szabad .

    előzmény:
    klára13 (31794)
    2010-05-18  12:37
  8. 2010. május 18. 12:3731794.

      Tegnapi pandorás válaszomat elnyelte Pandora doboza.

      Katalin, sose bánd, hogy képviselted Magadat.  Ezen kár bánkódnod, Katica, Neked ezt muszáj tenned, és jól van így. Tegyük azt, amit tennünk kell. Ha lehet, bűntudat nélkül. Nekem sem sikerül mindig, tudod.

      A Gyakori kérdésekben a gyermekverésről vitatkozunk, vagyis inkább veszekednek velem. Ami érthető, mert a türelmetlen emberek csapkodják gyermeküket, és miért lennének türelmesebbek egy vitában? Persze,  ludas vagyok benne, hiszen nem tapsikolok a fenékre és kézre veréshez. Némi szarkazmust is megeresztettem, amitől aztán teljesen begőzöltek. De az egésznek semmi haszna, mert azzal, aki szintén a verés ellen van, egyszerűen nem törődnek, csak engem szidalmaznak. Képzed, van olyan vélemény is, hogy mindenki azt csinál gyerekével, amit akar, senkinek semmi köze hozzá.

    előzmény:
    MPiggy (31791)
    2010-05-17  20:13
  9. 2010. május 18. 12:2731793.

     Ugy erzem nyiltakoznom kell szelence ugyben .

     Pandora szelenceje nagyon elegans egy kis mutyur  amibe belesuritve van minden baj es banat  es ha kinytijak akkor kiszall belole minden negativ ero ,mint a palackba zart dzsin ..

     

     a wikipedia ellenben allitja , hogy a pythos  az egy kocsog ( pontok az on ) nem korso hanem kocsog ...

     

     hat ertheto ha eleink ezen ki voltak akadva es szelenceve avanzsaltak ..mert , hogy  is hangzana az , hogy pandora kocsoge ?

    előzmény:
    MPiggy (31784)
    2010-05-16  21:21
  10. 2010. május 18. 11:5331792.
    Magdiikám, nagyon  jól teszik szeretteid, hogy marasztalnak. Otthon bizony nélkülöznöd kellene a gyönyörű cserépkályha melegét. Ringatózol-e sokat hintaszékedben, mármint két sütés-főzés között? A papagájt eltemettétek, vagy a mélyhűtőben vár sorsára?
    előzmény:
    Kusza (31786)
    2010-05-17  16:12
  11. 2010. május 17. 20:1331791.

    Mar sajnalom, hogy belemasztam ebbe a szorszalhasogatasba sajatmagammal..Elobb kellett volna, hogy megkerdezzelek-ha a "szelence" csakugyan ilyen sokmindent jelent otthon akkor nincs min okoskodnom. Doboz, ladiko,szepmivu es finom. valamennyi Pandora kezebe illo.

     

    A dilemma valamikor regen ott kezdodott, joval enelottem, amikor Erasmus a XVI.szazadban gorogrol latinra forditotta a tortenetet es a pithos -t  "doboz"-nak nevezte. 

     

    Ettol kezdve aztan sem az angol sem a magyar szo nem igazan fedi az eredeti jelentest. Aminek persze az egvilagon semmi jelentosege nincs.

     

    Mindez csak azert vetodott fel a napokban mert abban a bizonyos regi tortenetben-amit ferjuram  egykori professzoruk emlekkonyvebe szant- szerepel a holgy, azaz emlitesre kerul csomagjaval egyutt. A csattano fontos resze....*

     

     A lektortol egyetlen javitas erkezett  vissza, amiben a "doboz" szot szelencere cserelte.

     

    Mi mar tudjuk egyik sem helyes-azaz mindketto. Azaz teljesseggel mindegy..vegulis en csinaltam magambol bolondot amiert korrigaltam a korrigalot.  Aki erre mar nem valaszolt (mit is irhatott volna?)

     

    Az egesznek semmi jelentosege....sok beszednek sok az alja Katalin.

     

    De ha mar osszeszedtem hat folrakom neked is a kepeket, illusztraciokeppen.

     

    Pandora egyebkent a kepzomuveszetben a hiusagot is megtestesiti ...

     

     

    .............................................. .....

     

     

    * A prof. hires/hirhedt es eles nyelvu vedelemzoje volt a klasszikus kulturanak.... akkoriban a nagyviziten a betegagy mellett egy mitologiai szemely barmikor  szoba kerulhetett.  Ez tortent abban a tortenetecskeben is ami immaron utban van a nyomda fele.

    előzmény:
    klára13 (31785)
    2010-05-17  13:42
  12. 2010. május 17. 18:4031790.

      Jobb, hogy számítógépezik Martin, gondolom,  mint ha csavarogna összevissza. Ez átmeneti állapot, Orsi, majd kiegyenesedik minden. Tényleg nagy áldozatot vállalsz. Különös lehet egy ortodox zsidó család élete. Vagy csak én, a tájékozatlan vélem így? Hiszen csak amit filmekből láttam, és hát a mozi, az nem az élet.

      Naponta beszélsz fiacskáddal? hihetetlen ez az új technika - persze csak korombelieknek, akik jól emlékszünk arra, amikor 20-23 évet kellett várni a telefonra, az autóra.  Most pedig nézni lehet egymást a kis kamera révén.

      Érdekes munkád van. Hány salátát készítesz naponta? És milyeneket? Te csak tálra rakod  művészien, vagy Te készíted?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638231 (31787)
    2010-05-17  16:38
  13. 2010. május 17. 18:1831789.

    "A roma építészet önmagában egy kommunikációs csatornává válik. A közlő a megrendelő, aki publikussá teszi ízlését és hovatartozását, anyagi lehetőségeit, saját közegen belül elfoglalt pozícióját, elsősorban a roma közösség számára, másodsorban a roma közösségen kívüli társadalom, az úgynevezett gádzsók számára."

     

      Ugye milyen különleges?

     

      Magdikám, megértem, hogy már vágyódsz haza. Miért halt meg a papagáj?  Sajnálom kis Benedeket.

       Tudok a nagy viharokról, nálunk már süt a Nap! De az udvar olyan, mint csata után... Még mindig szélvihar van.

    előzmény:
    Kusza (31786)
    2010-05-17  16:12
  14. 2010. május 17. 17:5531788.

    Rád gondoltam, Magdikám, amikor kinyitottam gépemet, mert a  könyvtárból hazahoztam a tavalyi MAGYAR IPARMŰVÉSZET folyóiratot, s eszemben volt, hogy ezt biztosan szoktad látni Tamáséknál. Talán jár nekik, hiszen újságárusoknál hiába keresnénk. Ez a sok szép tárgy! És minden egyéb, ami benne van. Éppen a romániai cigány, azaz roma palotákról szóló cikket nézegettem, fantasztikus! Rögtön rákeresek a témára, hátha hozhatok ide képet erről a mesebeli építészetről.

      Ezt elküldöm, aztán keresgélek. 

    előzmény:
    Kusza (31786)
    2010-05-17  16:12
  15. Torolt_felhasznalo_638231
    Torolt_felhasznalo_638231
    2010. május 17. 16:3831787.

    Igen türelemmel kell viselnem hogy itt kell dolgoznom külföldön a cel a több penz kenyelmesebb elet ,ezert aldozat is kell.Zürichben kezdtem a munkam ott 8 honapig meloztam ortodox zsido csaladnal hazvezetönökent,rövid szabadsagokkal .Most februartol itt vagyok seefelden konyhalanykent dolgozom 4 csillagos Hotelban /desszereteket,salatakat keszitek /A fiam ovodas koraban kezdet nemet nyelvet tanulni 4 osztalytol at tertünk angolra jo esze van ,tanulekony.

    A papaval nem jar horgaszni mert apum ehez nem ert ,sajna a fiamat is leköti a szamitogepezes.Azt gondolom lassan alakul majd eletünk csak ki kell varnom az idejet.

     

    A Bajai halaszletol nincs jobb csak legyen aki megföze

     

    ÜDV: Orsi

    előzmény:
    klára13 (31782)
    2010-05-16  16:07
  16. 2010. május 17. 16:1231786.

    Szervusz Klára, még mindig itt vagyok Tamáséknál, de már ugyancsak be vagyok sózva mennék haza, de nem engednek. Biztos olvastál róla, hogy mekkora nagy esőzés van nálunk. Tegnap egy órától nem volt áram, csak ma reggel hétkor kapcsolták vissza, a csapból sáros víz folyik.

    Benedeknek nagy bánata van, mert elpusztúlt a sárga lánypapagálya, most érdeklődtem, hogy mikor lesz a temetése, atz mondta majd holnap, várja, hogy szikkadjon a talaj, nehogy Bejgli kiássa.

    előzmény:
    klára13 (31785)
    2010-05-17  13:42
  17. 2010. május 17. 13:4231785.

      Itthon szelenceként van a köztudatban. De a szelence mindenképpen fedeles edény, tartály vagy dobozka. Az urnaszerűség is más lehet, mint a hamvakat tartalmazó.

      Nálunk a szelence nagyon díszes fedeles dobozt jelentett gyermekkoromban, nagynéném négy lábon álló, aranyszínű és felnyitható, lecsukható tetejű dobozkája miatt, amit mi gyermekek inkább kiskoporsónak hívtunk, de ő mindig kijavította. Nekem ez a szelence.

      Másik érdekes szóhanálata volt Ágnes nagynénémnek, hogy melencének mondta a vájdlingot, és minden mélyebb tálszerű edényt.

    előzmény:
    MPiggy (31784)
    2010-05-16  21:21
  18. 2010. május 16. 21:2131784.

    Hm. Szoval TE IS szelencenek hivod azt a bizonyos veszelyes dolgokkal teli izet...Errol folyik nalunk  a vita. Szerintem ugyanis a gorog pythos jelenetese nem   dohanyzacsko. Kizart...Kepzeld csek el a szepseges leany egy kis szatyorral indul utnak.

     

    Evszadok ota folyo dilemma.

    A  Louvre festmenyen peldaul egy jokora urnaval abrazolja egy romantikus korszakbeli francia festo. Maskor kancsofelenek ..vagy ladikonak, dobozkanak gondoljak.

     

    Talan janka ,  nyelveszunk,  kisegit majd minket.

     

    Az angol nyelv egyszeruen "box"-nak, azaz doboznak hivja. Amiben van racio.

     

    ................

    Bemeneekultem. A viharosan fel-fel tamado szel ellenere is kivertek a szemem a bogarak. Megint ok gyoztek... A szunyogok jokora meretuek lehetnek- 2 kisebb lepeny nagysagu viszketo domb diszeleg a bal konyokomon.

     

    Malnaval probalkoztak mar az idok kezdeten- nem sokra vittek . Most ott "folyik" a kavicspatak..az jol birja. De a masik oldalon, a vetemenyes ladak mellett ujra megprobalom oket meghonositani. Jo soveny lenne..edes, illatos, szuros soveny a szomszed rendetlen kioregedett almaskertje fele.

    előzmény:
    klára13 (31780)
    2010-05-16  15:45
  19. 2010. május 16. 19:0831783.

    En akkor elotted jarok, van egy masik Pushpa ismerosom is, vele egyutt rezidenskedtem 20-egynehany evvel ezelott. Kicsi volt, gombolyu...igen sotet boru es mindig mosolygott. O nagy orszaganak deli reszerol szarmazott. Romai katolikus vallasu volt. Meg ket masik jobarat is volt a "csapatban" ugyanakkor; Almas muszlim volt es csaknem feher boru...o igerte nekem, hogy majd egsyzer hoz szarit ha hazautazik (elfeledte, de azota kaptam egyet Klaratol...!) Satish pedig hindu volt, nagy csaladdal, folyton "mentek" valahova...nyuzsogtek a rokonok korulotte.

     

    Olvastam egy  igen jo konyvet nehany eve, cime A Sarkanyeregeto (Kight flyer) Ha jol emlekszem abbol emlitik meg az Afrikat keresztul szelo vasutrendszer epietset, aholis a "legenda" szerint  a vegtelenul hosszu sinpalya minden egyes merfoldje egy indiai vendegmunkas eletet (halalat) orokiti meg.

     

    Nagyon hasonloaan meselik a Kanadai vasutepites tortenetet is...azt leginkabb kinaiak epitettek. A munkahelyrol foldalatti alaguton mentek a szallasukra..Erre biztonsagi okobol volt szukseg ..a"vadnyugati" munkatarsak miatt. 

     

    előzmény:
    csinomjank (31781)
    2010-05-16  16:00
  20. 2010. május 16. 16:0731782.

       Hidd el, Ági, biztató álom ez, és tudattalanod azt erőszakolja tudatodnak, hogy lásd végesnek mai helyzeteteket, vedd könnyedébben. Persze, persze, tudom....

      Tehát ilyen nagy már fiacskád? Szép nevet adtatok neki. Foglalkozik-e a német nyelvvel? Hiszen tanulhat ma már másik országban, sőt, sok magyar gyerek jár át, mint hallottam, az osztrák iskolákba, mert lényegesebben olcsóbb megoldás, mint a kétnyelvű magániskola itthon.  A hosszú nyári kinti lét alatt sok nyelvtudás fog ráragadni. 

      Orsi, nagyon büszke lehetsz magadra. Megteremted egzisztenciátokat, ami nagyon nagy dolog.

       Martin sorsát remekül elrendezted.  Biztosan nagyon jó viszonyban van szüleiddel, azt hiszem, a nagyszülők nagyon jó nevelők, ha ezt elvállalták. Megértők és szeretetteljesek. S lám, az édesapa szintén nagyon törődik vele. Mióta dolgozol kint? Mert azt mondják, csak az első száz év nehéz. (Ez egy idétlen tréfa.)

      Édesapád horgászik, és vele Martin is?  Mert úgy képzelem, aki bajai, az mind horgász. Aztán csak főzi a fincsi bajai halászlét!

     

     

    A képen két kutyafűlűnk  gyötri egymást.

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638231 (31778)
    2010-05-16  15:35
  21. 2010. május 16. 16:0031781.

     

     

     

    koszonom a fantaziamrol irtakat . szivesen rendeznek filmet - legalabbis hobbikent kis klippeket . nem is lehetetlen mnapsag  - you tube - on annyi eszkoz van a video szerkeszteshez ... anny lehetoseg nyilott meg az ember elott sok teren   csak ido es energia kene hozza...

     

     en is ismertem egy pushpa nevu not . az elso orvos akihez elmentunk nyolc eve ,mikor kitort rajtunk az utazok betegsege ...

     rendeloje ragadt a mocsoktol  a feher muanyag szekekhez szinte ragadt az ember ... es mi azt hittuk , hogy itt ez a termeszetes ...  azota sem ertem , hogy miert nem fizetett valakinek  azert , hogy kitakaritson - hisz rengetegen voltak nala ... es sok penzt kert ...

     

     a gyogyszer hasznalt ,meggyogyultunk es orommel nyugtaztuk , hogy  jogunk van olcso vagy ingyenes orvosi ellatashoz a kormany korhazban a kesobbiekben szerencsere sose lattunk pushpa rendelojehez hasonlo intezmenyt ...

     

     az indiai az egyik legnagyobb diaszpora a zsidok utan talan ...

     

    előzmény:
    MPiggy (31774)
    2010-05-16  12:58
  22. 2010. május 16. 15:4531780.

       Pandorának szelencéje van. Amit, ha kinyit, kész a baj.

       Pandora az istenek ajándéka volt. Gyönyörű, okos, meg minden, így emlékszem.

    Exmenyem Dóra, és meséltem neki egyszer ezt a legendát, akkor még jobban emlékeztem rá, elmerengett, és mondta:

     - Igen, az istenek ajándéka vagyok...

     Tréfás megjegyzésemet, hogy aztán szelencédet csukva tartsd, elengedte füle mellett. 

     

     Most válogattok, nézelődtök a kertészetben, de jó is az! Szinte sajnálom, hogy nálam már semmi hely sincs. Amikor nézem a növényeket, szigorúan rendre utasítom magamat: a meglévőkkel törődj!

      Azért mégiscsak sikerül ennek-annak helyet szorítani, tavaly tavasszal nagyon szép kis málnást alakítottam ki, méghozzá a korábbi tűzrakóhelyen, és idén teremni fog. Reményeim szerint nagyon édes lesz a gyümölcs a sok fahamutól. Márta szerint mikor lehet a málnásterületet növelni? Mert tervezem. Az egyik legfinomabb gyümölcs, és viszonylag könnyen termeszthető. Öntözni kell a szárazságban, az nagyon fontos. És óriási öröm a kisfiúknak-nagyfiúknak hátramenni málnázni. Nekem is.

      Ti már telepítettetek? Te jó ég! Néhány hónap, és megduplázódik az unokalétszám! Málnát nekik, ribiszkét és jostát! Ezeket permetezni sem kell, leszedegetni szoktam a beteg leveleket.

     

     

    előzmény:
    MPiggy (31777)
    2010-05-16  14:32
  23. 2010. május 16. 15:3631779.

      persze  a gyerek jellemetol is fugg , hogy eli meg azt , hogy testvere szuletett .

    van ,akinek igenye van a maganyra . madarkamnak is  -nekem is .

    nagylanyomat kirazza a hideg  tole .

    inkabb lakik egy veszekedos lannyal  egy lakasban ,mint egy olyannal ,aki mindig  mindent elfogad es nem szol egy szot sem  soha ...

     

    politikai karrier . minap az ujsagban megjelent  hogy a kulpolitikai egyetemen kik a vegzosok  80 % -uk  az uralkodo csalad tagjai  - a huszoneves generacio -10 % ismert hires helyi uzletember gyermeke  es 10 % foldi halando .

    most vilagosodott meg az elmenk  - hogy miert  estek  a lanyomnak a feltekenysegtol a helyi lanyok tavaly ilyenkor ...  zaklattak , gunyoltak  megalaztak ... latszolag csak az indiai baratai miatt   , de biztos , hogy a hatterben az volt , hogy az a nevezetes egyetem is felvette ot .

     

    most epp kinait tanul hat hetben . igaz arabul  hasznosabb lenne -de ilyen kurzust nem kinal az egyetem .

     

    most a tavoli jovobe meg nem tekint ... orul neki , ha tuleli a jovo evet  -

     aztan az a nagy dilemma all elttunk , hogy kiengedjuk e anagy amerikaba az anya egyetemre egy evre vagy sem ... o egyelore nem nagyon akar menni -es en ennek nagyon orulok ...es bant is a lelkiismeret ....

     

    anyu is panaszkodott  ,hogy hideg es eso ... majusi eso .. az aranyat er ...

    előzmény:
    klára13 (31773)
    2010-05-16  11:12
  24. Torolt_felhasznalo_638231
    Torolt_felhasznalo_638231
    2010. május 16. 15:3531778.

    Kedves Klara!

     

    Nagyon szepen köszönöm a valaszodat , es meg probalok erös lenni hidd de nagyon nehez a fiam hianya miatt! A kisfiam 14 eves Martinak hivjak ,en nevelem es a szüleim az en hazamban vigyaznak ra felvaltva Bajan.Az apukaja minden masodik hetvegen magahoz viszi ö kunbajan el.A nyariszünetet is megfeleztük ide Seefeldbe is ki jön a fiam jul.vegen es agusztus vegeig.Ez nyugtat.

     

    Csak megjegyzes keppen : mara harmatszora almodtam a csomagolasrol es utazasrol anelkül hogy foglalkoznek vele.Ettöl mar kicsit felek mert 3szor ugyanazt almodni szamomra furcsa .

     

    Megegyszer nagyon köszönöm hogy foglalkoztal velem ,kicsit jobb igy hogy van akivel megoszthatom almaimmal kapcsolatos gondolataimat ami raadas megfejtesre kerül.

     

    előzmény:
    klára13 (31769)
    2010-05-15  20:18
  25. 2010. május 16. 14:3231777.

    Tudatalattalan.

     

    Szerintem MI a neve annak amiben Pandora magaval hozta a but bajt es szenevdest a Foldre?? Azaz mikeppen nevezik otthon ..."milye" van Pandoranak?Tudod, amit nem lett volna szabad kinyitnia.

     

    Ez komoly kerdes, ugyanis vita alanyat kepezi.

     

    Most hul a kenyer. Apro kis buci lesz a 40 dg lisztbol. Ezuttal 2/3 kenyerlisztet, 1/3 tonkolyt hasznaltam. Ettol meg kisebb....

     

    Akkor fozom a kavet. A kerteszlegeny mar elultette ket rozsabokrot-ehes lehet.

     

    Most latom csak Dodi tiszta apja-ugyanazok a meleg okos szemek. Huncut, orokke bujkalo mosoly.

     

    Tegnap a telefonbeszelgetes soran Simonka pontosan kerte mi legyen a kovetkezo "szeretetcsomagban"...Szerencsere ugyanazt a kekszet es pogacsat kerte, semmi flanc.

     

    (Ez a tavrontas kedves nagyanyo)

    előzmény:
    klára13 (31775)
    2010-05-16  13:09
  26. 2010. május 16. 13:2131776.

    Nem akarok dicsekedni, de itt nagyon szep napsutessel indul a nap... A kepeken harmadik, kicsit megkesett anyak napi viragcsokrom latod, tobb oldalrol is. A haz ura neked/nektek fotozta le.

    Mar napok ota itt diszeleg, egyre popmasabb. De miota a masodik liliom is kinyilt  kezd roppantul- tulontul illatos lenni. ( az ebedloasztal mogott a teraszt latod azon tul meg a juharfak zoldjet)

     

    Megyek kisutom a reggelire szant veknit- tegnap reggel dagasztottam (dagasztas nelkuli). Ez meg az elozonel is finomabb, izesebb-talan mert sor (Kobanyai) is van benne a viz mellett....

     

    Utana elugrunk a kerteszetbe (cirka 40 km) csak ugy szetnezni...Itt a kozelunkben is van egy, ott tegnap jartunk mar (akkor meg borongos-hideg volt az ido) Hoztunk ket rozsabokrot meg nehany aprosagot...

    Elkezdodott a "szezon".

     

    Ez, a kozeli kertesz, komoly hivo ember, o nem nyit ki vasarnap meg a tavaszi foszezonban sem. 

     

    Bar a valosagban nem en vagyok a  "kozepso" gyerek-fontrol a harmadik, alulrol a masodik) talan illik ram nehany jellemzojuk?

     

    A "legkisebb" nalunk nem jart olyan nagyon jol...szereny csondes kislany volt a hugom ora mar keves szuloi figyelem es turelem maradt.

    Ugyanakkor en maximalisan kihasznaltam a ket idosebb testver "nyujtotta elonyoket".

    Hibaikbol okulva pedig bekeszereto komformista lett belolem. 

    előzmény:
    klára13 (31773)
    2010-05-16  11:12
  27. 2010. május 16. 13:0931775.
    Természetesen KOLLEKTÍV TUDATTALANT AKARTAM ÍRNI!
    előzmény:
    MPiggy (31774)
    2010-05-16  12:58
  28. 2010. május 16. 12:5831774.

    Ebren is, almodban is nagyon elenk, kreativ fantaziaval rendelkezel Janka. Nem is novellakat kene irnod, hanem film forgatokonyveket.

     

    En ma hajnalban folebredtem, joval a madarak elott. Attol kezdve "ebren almodoztam" .

     

    Ismerek egy nagyon kedves indiai asszonyt, neve Pushpa, aki 30 evvel ezelott  mikor Kanadaba kivandorolt , ekszereit a ruhaiba varrta bele. Jokora ladaval hozta a szarikat.

    Nem Indiabol jott, Ugandaban elt. Toluk tudtam meg milyen sok indiai volt Afrikaban es milyen kemenyen bantak veluk. 

    előzmény:
    csinomjank (31772)
    2010-05-16  05:56
  29. 2010. május 16. 11:1231773.

      Juhujj, de hideg az a fagyosszentek! Hozzájuk kell sorolni a jövőben Botondot. Janka, küldenél esetleg néhány fokot? Már kikapcsoltam a fűtést, hogyan is üzemelhetném be gyorsan? Sehogy. Azt hiszem, beveszem magamat a konyhába, sütni-főzni kell ilyenkor, vasárnap ezt sokan teszik, és élvezni a kis helyiség melegét. Már akinél kicsi. Nálam az. Anyósom a sütemény sütést úgy hívta: sütkérezés. Most tényleg az lesz.

      Igen, félreérthetően fogalmaztam, mert amikor sorsról beszélünk, akkor a fátumot értjük, ami inkább végzetszerű és többnyire balsors.

       A középső gyerek az, aki megtanul küzdeni a családban, a figyelemért. Ez egy viselkedésforma, pozitív, ő a társaságok lelke, ő szokott a figyelem középpontjába kerülni, mert jópofa, szellemes, humoros, vagyis minden, ami a jófejséghez kell. Persze, azért kicsikét magányos volt, az ellen küzdött. Most Benikénk ilyen, pedig ok nélkül, de hát az érzések gyakorta ellentmondanak a valóságnank és annak, amit jogszerűnek vélünk.

       Madárkádnak nagyon jó példaképe van! Lányod még mindig magyar miniszterelnök akar lenni?  Vagy már távolabbra néz, és amerikai elnök inkább? Barckunkon megtanultuk, hogy bármi megtörténhet!

      Ez tréfa akart lenni, pedig komoly ügy: kemény munkájával nagyon sokra fogja vinni.

      Tetszett figyelmeztető álmod! 

       Különös fiacskád Özése. Ilyenkor arra gondolok, talán igaza van Jungnak a  kollektív tudattal kapcsolatban. 

        

      

      

    előzmény:
    csinomjank (31771)
    2010-05-16  05:46
  30. 2010. május 16. 05:5631772.

      Mpiggy figyelmebe :

     

     ma ejjel egy tarsasutazason voltam  valami sziklasirokat neztunk meg ...ott szarkofagokban kulkonbozo szentek nyugodtak ... a teremor viragot tett egyik masik melle "ennek is nevnapha van ,annak is .... " ....aztan egy ismerosomet lattam so kpenz volt a ruhajara himezve  es vidaman csilingelt ...

     

     

     aztan felebredtem ... es felkialtottam jaj anyunak nevnapja volt  ! az ismerosomnek meg  szulinapja ...

     

    ezt ugy hivajk , hogy figyelmezteto alom ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  31. 2010. május 16. 05:4631771.

     Hat persze a teletubbiet itt is adjak ... aranyos lehet domi.... az en ficskam az epret epros( ket pont az o n ) -nak hivja - olykor teljesen megdobbenek ,hogy tajszolassal boszelnek( ket pont az o-n )  -mivel mi nem egytalan -igy csak a magyar nepmesek hatasanak velem .

     

     

    A kozepso gyermekek sorsa nem is olyen szomoru . Jo kozvetetitok ,diplomatak lehetnek beloluk  a csaladban elfoglalat poziciojuk miatt . A tapasztalat beszel belolem .

     

    Nagylanyom visszament az egyetemre . Felvett ket tantargat nyari kurzus ban - igy elore tanul , mert a masodik nagyon neheznek igerkezik .

    A kishuga teljesen el van tole ajulva ... hogy ez a felnott novere beengedi ot a sajat vilagaba   pengetheti a gitarjat , bekenheti magat a ruzsaval es kap tole ajandekba egy kis csecsebecset a sajatjai kozul ...

     

    Mar kezdett teljesen kezelhetetlenne valni  , csak a noverenek engedelmeskedni ... igy kisse ourlok , hogy visszater az elet a regi kerekvagasba ..

     

    Kisfiam miatt aggodtam egy es ket eves kora kozrt-annyira lassan fejlodott beszedben  -aztan  hirtelen el kezdte nyomni a sodert ..

     

    Akkor jottem ra , hogy nem  maradt o el semmiben csak maximalista  - csakazt mondja -amiben nagyon biztos .Arabul is aferjem sokszor felkiallt a gyonyorusegtol , hogy milyen meglepo , hogy egy egy iget korrekt formajaban mond  -  bar nem  hasznal tul sok szot .

     

    A legkisebb gyermekek sokszor felelotlen ,motivalatlan lustasagok ... bar aranyosak ,mert mindig mindenki szerette , kenyeztette oket es nem vart el tole cserebe senki semmit ...

    kisfiam tegnap kijelentette "dogozni akaaok"  menni apaval pakba  en is ... remelem ,felnottkent is megmarad a munkakedve ...

    előzmény:
    klára13 (31757)
    2010-05-14  12:09
  32. 2010. május 15. 20:3931770.

     A szépséges kis szélcsengőt - bolondja vagyok ennek a műfajnak! - a folyosón helyeztem el a kulcstartómon, és ahogy elmegyek mellette mindig kissé megbököm, szűk a folyosó, és naponta százszor is hallom lágy, finom csilingelését. Vidám színfoltja lett életemnek.

     Mártánk nagyon nagy hatással van rám - újabb és újabb terveket szövögetek, hogy mit fogok megtenni. Ma Zsófikámnak szerveztem kis névnapi köszöntést, mákos rétest sütöttem, Mártánk büszke lenne rám! (Persze mirelit volt.) És parfé tortát is "sütöttem". Virágról szintén gondoskodtam, hogy a kisfiúk is köszöntsék. Bazsikám is köszöntötte, jó kis Zsófia nap volt. Te köszöntötted a Te Zsófikádat?  Jobban van már kicsikét? Ágnes még nála van?

      

    előzmény:
    MPiggy (31762)
    2010-05-14  15:45
  33. 2010. május 15. 20:1831769.

      Orsi, Drága, szomorú levelet írtál. A csomagolás feltétlenül azt jelenti, ahogy gondolkodom rajta, hogy tudattalanod mondja: úton vagy, ami nagyon igaz. Egészen addig úton leszel, amíg végül végleg hazaérsz, és Te nevelheted fiacskádat. Ki kell bírni ezt az átmeneti állapotot. Mennyi idős? Hogy hívják?  Gondolom, anyukádnál maradt, vagy tévedek? Talán apukájánál van? Bármelyiküknél, vagy akárhol van, egészen biztosan nagyon jó helyen van, és nagyon szeretik.Erről gondoskodtál.

      Jaj, nagyon fáj érted szívem, de ilyen a világ manapság. És nagyon jó, hogy  tudsz áldozatot hozni magatokért, és képes vagy megoldani gondjaitokat. Nagyon nehéz, tudom. A napokban hallgattam interjúkat külföldön élő emberekkel. Elmondták, milyen magányosak, mennyire számkivetettnek érzik magukat. Majd hazatérsz, és jól esz megint minden, talán jobb, mint eddig bármikor.  

      Álmodban féltékeny vagy. A féltékenységről azt mondani, hogy ok nélküli, ostobácska vélemény volna, mert mindig van ok: saját magunkban. Mert az féltékeny, aki kevéssé bízik magában. Nem a másikra gyanakszik, hanem saját magáról képtelen elképzelni, hogy ő, és csakis ő kell társának. Ha tréfálni akarnék, azt mondanám, hogy az az igazi magabiztosság, ha még szemének sem hisz, annyira biztos a dolgában!

      Nagyon tanulságos volt nekem Jung egyik esete, álmában páciense magas toronyból nézett le rá. Ekkor rájött a kettejük közötti bajra: rájött, hogy lenézi páciensét, ez a baj.  Ennek nyomán gondolkodva úgy vélem, hogy álmod megerősít ébrenléted tapasztalatában, miszerint megbízhatsz társadban százszázalékosan. Igazi ajándék az élettől, az igazi, viszonzott szerelem. Biztonságérzetet ad, annyira fontos, hogy még tudattalanod is felhívja rá figyelmedet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638231 (31758)
    2010-05-14  14:24
  34. 2010. május 15. 09:5331768.
    Ja , aranyosak a képen mindnyájan, Bazsikádnak sugárzik a szeméből a szeretet, nagyon jó családapa lehet!
    előzmény:
    klára13 (31765)
    2010-05-15  09:35
  35. 2010. május 15. 09:5231767.

    Lemaradt a képek magyarázata. Tegnap nagy hancúr volt nálam. Üveggolyókért érkezett hozzám két fiú és egy kislány.

     Domonkos sokáig válogatott, megszólítva mindegyiket: nagy, kicsi, ekeke, kék, öd, epej.  Az eper nála a pirosat jelenti.

    előzmény:
    klára13 (31765)
    2010-05-15  09:35
  36. 2010. május 15. 09:5131766.

    Képzeld el Klára, mind el fogyott tegnap a derelye, pedig egy nagy lábassal csináltam. Az este beálított a nászasszony, egy jó nagy adag palacsintát hozott, minden héten ennyit süt nekik. Éppen az előbb mondtam Benedeknek, hogy akkor nem kell sütnöm fánkot. Láttad volna, hogy lefelé görbűlt a szája. Azt mondta, a palacsintát még hétfőn is megszokták enni, péntektől. Így azt nem úsztam meg.

    Szegény Bejgli még nem tudja, mi vár rá a jövő héten, jönnek vakolni a házat, elkell keríteni neki egy helyet, ahol majd addig lesz, míg itt dolgoznak. Megkötni nem akarják, de szabadon se lehet, mert a kapu nyitva lesz. 

    Zsófikádat köszöntöm a névnapján!

    előzmény:
    klára13 (31765)
    2010-05-15  09:35
  37. 2010. május 15. 09:3531765.

    Magdikám, nagyon jól tetted, hogy Beiglit engedted bent maradni. Amelyik kutya fél a villámlástól, annak halálfélelme van az égiháború idején. Félelmében képes világgá menni, aztán vagy hazatalál, vagy nem. Rettenetesen szenved, Atosz professzor, schnauzer kutyánk ágyam mellett feküdt ilyenkor, és reszketett, mint kocsonyátokban a béka. Hasztalan mondtam neki, hogy kutyába nem üt a ménkő.

       Tamásék érző szívűek, gondolom, ők is be szokták engedni, azért  jött most is, menedéket keresni közeletekben.

       Finom lehetett a barátfüle. Egyet biztosan kapnék én is, Beiglihez hasonlóan, ha közeledben lennék. Persze, ha jutna... elfogyott mind?

    előzmény:
    Kusza (31763)
    2010-05-14  16:11
  38. Torolt_felhasznalo_638231
    Torolt_felhasznalo_638231
    2010. május 14. 16:4531764.

    Igen En neha betekintek ide es mi mar korabban is talalkoztunk itt.Köszi elöre is hogy idöt szentelsz ram.

     

    Szep napot !

    előzmény:
    klára13 (31760)
    2010-05-14  15:22
  39. 2010. május 14. 16:1131763.
    Mikor főztem, éppen nagy dörgés villámlás volt. Bejgli nagyon félhetett, tudod ő kinti kutyus, de azt vettem észre, hogy nagy erővel benyomta az ajtót, és ott a szőnyegre feküdt. Olyan bűnbánóan nézett rám, hogy megesett rajta szívem, sőt még adtam neki egy derelyét is, láttam izlett neki, szóval ő volt a meósom. Gondoltam akkor már nyugodtan adhatom a fiúknak is.Ádám, egy púpozott tányérral evett meg.
    előzmény:
    klára13 (31761)
    2010-05-14  15:24
  40. 2010. május 14. 15:4531762.

    Orulok, hogy sikerult tennivaloid rendszerzeseben egy kis segitseget nyujtaniMint irtam mas alkalmakkor sokkal mokasabb dolgokat is tervezett. Tavaly, majus 19-en peldaul reggel  Yoga, majd zoldsegturmix fogyasztasa. Kesobb a nap folyaman " A nyari szezon vendegeskedeseihez szukseges (feher es roze) borkeszletet beszerzese".

     

    Nyaron foltehetoen nem szervirozhat vorosbort. Gondolom.

     

    Majus 27-en a tyukolak klimaberendezeset szereli vissza. Este film premierre hivatalos.

     

    De nem untatlak tovabb... a moka es kacagas Martha korul vegtelen.

     

    ...........................

     

     

    Nagyon rovid volt az a bizonyos varbeli delutan. ide most egy Napot  raknek, ha lenne a kis szimbolumok kozott..ejnye..miert nincs?? Szolni kene az illetekeseknek. Ujabban a forum atszervzeset tervezgetik-ebbol meg sok bosszusagunk lesz.

    Legnagyobb problemajuk az volt minek nevezzek a zart topikok kategoriajat..En is besegitettem , ajanlottam, hogy hivjak "Zart topikok"-nak. De nem valaszoltak!

     

    .................

     

    Gyonyoru a reggel a vizparton- dalolt a szivem a kek eg, rezzenestelen viztukor es a zoldbe burkolt fak lattan. Aztan kileptem a teraszra es konstataltam a gyonyoru latvany 200 millio feketeleggyel erkezett, mint mindig. Undokabbak mint a szunyog...Persze azok sincsenek messze;, 1-2 nap mulva karoltve fogjak kiverni a szemunket...cirka egy honapon at.

     

    Errol jut eszembe..hova akasztottad a szelcsilingelodet??

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (31756)
    2010-05-14  11:39
  41. 2010. május 14. 15:2431761.
    Magdikám, cincogjatok, cincogjatok! De milyen jó ez! Puszi!
    előzmény:
    Kusza (31759)
    2010-05-14  15:16
  42. 2010. május 14. 15:2231760.

    Szervusz, Orsi!

    Úgy emlékszem, mi már találkoztunk itt az nlc-n.  Együtt érzek Veled mostani nehéz sorsodban. Majd írok bővebben, álmodon is gondolkodom, bár a csomagolás, könnyen lehet, csupán a valódi életből lopakodik oda, nem igazán szimbólum, de mégis úgy érzem már most, hogy ez így tévedés. Kevés időm van e pillanatban, majd újból kereslek. Üdv. Klára

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638231 (31758)
    2010-05-14  14:24
  43. 2010. május 14. 15:1631759.

    Na végre ide tudtam ülni a géphez, egy kicsit elfáradtam. Nagy gondban voltam, hogy mit is főzzek, a levest már tudtam, tejfölös zöldbab. A második derelye lett, ez az Ádám kívánsága volt, Benedek fánkot szeretett volna, az majd holnap lesz.

    Nagyon aranyos jó gyerekek, igaz már majdnem felnőttek. Most hogy magunkra maradtunk, ahogy szokták mondani, nincs itthon a macska cincognak az egerek. Ádámmal itt ülünk egymás mellett a Tamás műtermében, gépezünk, Benedek pedig lent a szobájában, szintén ezt csinálja. Hol Ádám mutat valamit nekem az ő gépén, hol én neki, szóval megegyezünk. Ő egy foci csapatot állított össze.

    Klára, most aztán nem lehet hiányod az eső vízben.

    előzmény:
    klára13 (31752)
    2010-05-13  16:09
  44. Torolt_felhasznalo_638231
    Torolt_felhasznalo_638231
    2010. május 14. 14:2431758.

    Szia!

     

    Szeretnek az almaimrol meselni es ugyankor valaszt kapni arra hogy mit jelenthetnek.

    En most külföldön dolgozom majus elejen jöttem szabadsagomrol vissza Ausztriaba.

    Az almaimban mara masodszor fordul elö csomagolas es utazas ,ami almomban nemi sresszel jar.Nem ertem miert almodom ujra ugyanazt?

     Többször fordul elö az is almomban hogy baratommal kapcsolatban hamisagot velek fel fedni.Pedig jol müködö kapcsolatom van es nincs ok panaszra.

    Az teny a lelkem fajdalommal van tele es szomorusaggal es büntudattal hogy pl. fiam otthon kell hagynom honapokra a mamaval es hianyzik           ,es pl.elözö munkahelyem Zürichben volt a melo nem de Zürich nagyon hianyzik es az anyagi problemak is nyomjak a lelkem .Egyszoval nem vagyok boldog minden teren .Ha esetleg tudsz a leirtak alapjan egy erdemleges valaszt , megfejtest adni ,elöre is köszönöm!

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  45. 2010. május 14. 12:0931757.

       Egészen rendhagyó gyermek a Te fiacskád, Janka.

       Tegnapelőtt Ransburg Jenő interjúját hallgattam a tévében. Mindig mond olyan dolgokat, amelyek engem nagyon megfognak.

      Mondta, hogy a családban az első gyermek a szorgalmas, a törekvő, az okos. Rajta tanulják a szülők a gyermeknevelést, akik tele vannak még bizonytalansággal, amit, sajnos, érez a gyermek. 

      A második sorsáról már korábban szólt, hogy van  a tipikus "középső- gyermek-sors", a felnőtt emberekről is lerí, hogy ők középsők voltak a családban.

     Az igazi kreativitás a harmadik, vagy még többedik gyermek jellemzője. A szülő ekkorra nagy gyakorlattal rendelkezik, és ijedelem nélkül hagyja a gyermek kibontakozását. A harmadik gyermek volt Einstein  például, úgy emlékszem És sok nagy alkotó. Persze, hiba volna erre fel valami nagy elvárással lenni harmadikod iránt, mert az aztán igazán gúzsba kötné! Tudom, hogy távol áll Tőled az ilyesféle gondolkodásmód. Persze gyermekeid - ez saját szerény megfigyelés az ilyen eseteknél - amúgy is nagy előnnyel érkeztek a világra. Az ilyen távoli házasságoknak, bár, sok hátulütője van, de egy nagyon nagy értéke biztosan van: a gyermekek többnyire testileg is, de amúgy személyiségük tekintetében, sőt tehetségességüket nézve, nagyon erősek, sok előnyös tulajdonsággal rendelkeznek. E megfigyelésemet jó néhány példa támasztja alá. S miért ne lehetne megfigyelésem elfogadható? Hiszen a vérfrissítésről mindig is volt szó, és az arisztokrácia zárt világában sok probléma adódott a rokonságban való házasságkötések miatt.

      Mi Domikánk egy édes, édes kisbaba. Talán ismerted a Teletabi filmeket, a legkisebb szereplőt akár róla mintázhatták volna. Tevékeny, de kiegyensúlyozott. Többnyire csavarhúzóval vagy fűrésszel kezében közlekedik, mert folyton: "Onyo szelel." Ha más nem, egy csavar lapul a kicsi marokban. Megbékült az új kiskutyával, s hogy Zsuzsit neki adtam, és neki is van kutyája, igaz, nálam él, azóta ez a dilemma is megoldódott.

    előzmény:
    csinomjank (31742)
    2010-05-11  23:35
  46. 2010. május 14. 11:3931756.

       "Tv interju az NBC-reggeli muosraban. Buxusok nyirasa. Gyomtalanitas a viragagyasokban, lilomok kozott."

     

      Mind nagyon tetszik, Katica, ezt a napot egy az egyben lekoppintom. Interjú nincs, buxus nincs, ezek tehát kipipálva, néhány tő liliomomat pedig sokkal előbb szoktam gyomtalanítani, tehát henyélhetek egész nap. Hurrá!

     

      Válaszoltam tegnap másik, hosszú leveledre, de elvitte a cica. Lényege az volt, hogy hálás vagyok a szép Várbéli délutánért. Nagyon szép emlékem, köszönöm. 

      Amit elmondtál magadról, az nekem megmagyarázza bonyolult álmaidat, sőt a átláthatatlan épületek jelentésére is rávezetett. Megmagyarázni nemigen van kedvem, már lemondtam az álomértelmezésről. Hiszen ha nem foglalkozunk valamivel intenzíven, akkor minek. Tudod-e, hogy a buddhizmus egyenesen tiltja az álomfejtést? Na, nem ezért hagytam abba természetesen, mert meggyőződésem, hogy még több ezer évvel ezelőtt is tévedhettek ebben-abban. Még a megvilágosodottak is, és ez azóta is így van. Tévedhetetlen az, aki tévedhetetlennek hiszi magát, és ez életének legnagyobb tévedése. 

       Mit szólsz? Ez az én saját axiómám, és e pillanatban gyártottam!Hogy netán ellentmondás lenne benne? Ha mélyére nézünk, rájövünk, hogy ez az állításunk az axióma hibájáról, csupán egyik saját tévedésünk!

       Társaságod mindig felvillanyoz, Katica. Most is.  Pedig ma lelkivilágom nagyon zaklatott, és nyilván, hogy ezzel törődöm, az én egyik saját tévedésem!!

       Most kimegyek a  városba. Nagyon nehezemre esik, de muszáj. És a muszáj, az nagy úr, mint mondják. És a muszájt muszáj j-vel írni, és ezt muszáj volna mindenkinek megtanulnia, aki ly-jel írja. Sokan vannak!

      

    előzmény:
    MPiggy (31755)
    2010-05-14  02:18
  47. 2010. május 14. 02:1831755.

    ..hoppa.junius 8 tele hibaval : tojasokat gyujteni es bevinni oket az irodaba ( azt hiszem o maga szedi ossze a sajat tyukoljaban es beviszi a lelkes es halas alkalmazottaknak az irodajaba, ahol neki dolgoznak.)

    valahogy igy.

     

    ez a honap nem volt igazan mokas, mert a Fejedelemasszony Isztambulba kirandult. kevesebb ido maradt hetkoznapi tenykedesre.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  48. 2010. május 14. 02:1131754.

    Ahogy igertem, ime Martha asszony juniusi kalendarioma:

     

    jun.1.Kedd Emeril Lagasse uj szakacskonyve piacra kerul 

    jun.2. sz. Yoga.  Rendbetenni a meleghaz kornyeket  (ultetes, cserepek tisztitasa)

    jun.3.cs. Elkesziteni a terkepeket, terveket, programot  enni es innivalot a Kerteszkedo Holgyek Klubjanak latogatasara

    jun.4.p.Sator folallitasa, party elokeszitese a Kerteszkedo-hagyomanyorzo Klub latogatasara

    jun.5.sz. berakni klima berendezest a farmon es nyaraloban.

                  Foldieper vasarlasa a piacon.

    jun.6.v.Levagni a rozsakat a "liilom-tonal" es beloluk csokrok, dekoracio keszitese.  Villasreggeli a teraszon.

     

     

    .....................

     

    jun.7..hetfo: reggeli torna. Nyari tok (magjainak) elultetese a zoldsegeskertben.

     

    jun 8.k. friss tojasokat vinbegyujtese a melegafni az irodaba. (?)  Zinnia, napraforgo es cosmos magok ultetese a kertben.

     

    jun.9. sz.TV.musor fellepes (interju). Funyiras a volgyben (???).

    jun.10. cs. A zold novenyek begyujtese a melegagybol. Utana a melegagy kitakaritasa, betakarasa.

    jun.11. p.  Rezedenyek tisztitasa. A fuszernovenyek ellenorzes, tisztitasa a vetemenyeskertben.

    jun.12.sz.A Brooklyni Kerteszegylet tavaszi unnepsege.(zene, mez-kostolas)

     

    ..........

     

    jun.13.hetfo. kiallitas megnyitoja a Parrish galeriaban "tajkepek, ketek" cimmel. Southhampton.

    jun.14.k. Zaszlo Nap. Beszed New Yorkbana Twitter konferencian ( az internet hasznalata uzelti korokben)

    jun.15. sz. Yoga. Orchideak kezeles tapszerrel az uveghazban (havi 2 alkalom!)  Szonyegek es butorkarpit  porszivozasa (??)

    jun.16.cs. Organikus tapszer a padlizsannak, paprika es paradicsom agyasoknak.

    jun.17.p. reggeli torna. Huto es melyhuto kitakaritasa, rendszerezese.

    jun.18. Konyvek es magazinok feltoltese az Ipod-ra. Tisztoban folvenni a ruhakat. Pakolas a Torokorszag-i utra.

    jun.19.vasarnap.  Repulout Isztambulba a Martha Stewart Tv musor stabjaval.  

    june 20. hajout a Boszporuszon.

    june 21. reggeli seta a Fuszerek Bazarjaban. Delutan a Hagia Sophia meglatogatasa

    june 2.. A vilaghiru  Nagypiac latogatasa. Delutan a Sakirin mecset latogatasa Zeynep ( vezeto dizajner) tarsasagaban.

    june.23. Repulout Cappadociaba. helybeliek latogatasa (szonyegszoves, fazekasmunkak, etc. ) A hires gombocok (?) keszitesenek elsajatitasa.

    june 24. reggel sarkanyrepules a vulkani hegyek folott.Delutan a foldalatti varos megtekintese (barlangok, etc.)

    june 25. Repulout hazafele. E-mailek ellenorzes. Fotok letoltese.

     

    june 26.Uj receptek bemutatasa, ellenorzese ( kulonbozo alkalmazottak altal)

     

     june 27. Friss limonade keszitese ...Utana krikett meccs es picnic baratokkal a farmon.

     

    june 28. Peoniak tisztogatasa, hervadt viragok leszedese. Narciszok visszavagasa. Bio-bolhairto a kutyaknak-ha szukseges. 

     

    june 29. Ribizli es malna szedese. Gyumolcslepenyek keszitese ( ribizlivel es malnaval). Folosleges (kimaradt) gyumolcsok melyhutobe rakasa.

    june 30. szerda; Tv interju az NBC-reggeli muosraban. Buxusok nyirasa. Gyomtalanitas a viragagyasokban, lilomok kozott.

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  49. 2010. május 13. 16:4231753.

    Csaszarkorona? nem tudtam, hogy ilyen szep neve is van. illik hozza. Nem, dehogyis nalam nyilik- a sogornomek kozeleben levo Kiralyi Botanikus Kertben, Ontarioban. (ezek szerint csaszari es kiralyi?!)

     

    Joeg tudja miert esnek hasra a botuim, en semmit sem csinaltam keremszepen...

     

     

    ERtem en jol a te hozzallasod, szukseged van magad korul a "levegore" a gondolatszabadsagra, az onallosagra. Annal is inkabb ertem, mert egy fedel alatt elek egy igen hasonlo aranyemberrel..ezert nem idegen szamomra az odzkodas...

     

     

    Eppen tegnap emlitette, hogy a marciusi-aprilisi mult domping, azaz egykori kollegak "folvonulasa" elobb Tirolban aztan ennek folytatasakeppen meg Pesten is, neki eleg volt. Szamara ami elmult az elmult, nem hianyzik a nosztalgiazas, az "emlekszel amikor..." a regi (meglehetosen szereny) baratsagok folmelegitese.

     

    Es igaza van.

     

    A mult kisertete  egyebkent meg itthon is utolerte. Ket hete azon bioznyos regi kollegak egyike irt, es megkerte irjon egykori nagynevu es igen nagy tiszteletnek orvendo pofesszoruk - rol szolo "emlekkonyvbe" o is. Valamifele kis rovid tortenetet..etc.

     A konyv most indul a nyomdaba- de EZ meg belekerul!  ( a konyv irasanak apropoja? az egykori prof most lenne 100 eves)

     

    Ferj valaszkeppen es koszonettel  (amiert gondoltak ra az utolso percben)leirt egy ragyogo, frappans es igaz talalkozast az oreggel- .

     

    Elkuldese utan mondta," nna, most mar eleg."

     

    Nem vagyunk egyformak-igaz??? Mint mar emlitettem en eppen az ellenkezojet vallom...tomeny szentimentalizmusbol kifolyolag.

     

    Amire aztan rafazom, mert sokfele, sokaknak, sokat akarok osztogatni magambol.(ha kell ha nem!!)  Ebbol adododoan rendszeresen elegedtelen vagyok magammal (amiert nem megy ugy ahogy kellene...)

     

    nna ezt jol kitargyaltam.

     

    Teged piciket ismerve immar, meginkabb megtiszteltetesnek tartom, hogy idonkent radzorgethetem az ajtot azon a szepnevu utcan!!

     

    ......................

     

    Tegnap a kedvedert megvettem Martha Stewart legujabb magazinjat (elofordul ez maskor is!!) Nagy oromomre meg mindig benne van a havi "kanedariom".

     Amint tobb idom lesz, nagyon hamarost, leirom-beirom  neked a teendoket Klara. talan meg nem keso felkotni a fehernemut...es kovetni a haziasszonyok gyongyet!!

    Termszetesen MINDENKI MASNAK is  okulasara szolgalhat....-   

    előzmény:
    klára13 (31751)
    2010-05-13  15:09
  50. 2010. május 13. 16:0931752.

       Kedves Utazó Nagykövetasszony! Aki terjeszti a világban az ínyencség értékeit! 

       Ha lesz kis időd, majd sorold el, milyen finomságokkal kápráztatod unokáidat? Mondd, ilyenkor, minthogy fiatalemberekről van szó, megy minden a  maga útján, vagy noszogatni kell őket ezért- azért? És szót fogadnak-e Neked, Magdikám? Gondolom, igen, szeretetből.

     Hatalmas égiháború zajlott le nálunk éppen. Előtte lerohantam és felszivattyúztam a teli hordó vízét, hogy beleférjen az új. Amióta elpanaszoltam e művelet keserves voltát, úgy megy, mint a karikacsapás. Ontja a kis merülő szivattyú a vizet, az emelet nem akadály.  Most négy tartályom tele van, s miközben már fejemet verte az eső, arról ábrándoztam, hogy netán beszerzek egy újabb tartályt, a nyári aszályos hetekre gondolva. ...  Aztán talán kellene még egyet... és még egyet... és még egyet... és így tovább, a világ végezetéig, azaz a Lipótmezőig. 

    előzmény:
    Kusza (31750)
    2010-05-12  20:54
  51. 2010. május 13. 15:0931751.

    Ostorozom magam, Katica? S ólmos-e az ostor?

    Igen, elégedetlen vagyok magammal ezért a visszahúzódásomért, de nem tudok másképpen tenni.  Sok igazságtalanságot követek el vele, tudom, aztán marad minden a régiben.

      Családom - mármint a soproniak, a győriek -,  békés, szeretetteljes és jóindulatú emberek, még annyi sem történt soha, hogy bárki bárkinek beszólt volna. Ez rám is vonatkozik, soha nem bántottuk egymást, és minden találkozás szép volt, jó volt, kellemes volt.

      A hiba bennem van, és nyilván, ez bánt. Nővérem lánya a szomszéd faluban épített házat - nálunk lakott anno, és igazán szerettük egymást, amíg kollégiumi elhelyezésre várt, és már három gyermeke van, akiket nem láttam,  ők sem unokáimat, és nővérem hetente kétszer utazik hozzájuk Győrből a gyerkekre vigyázni, mert lánya dolgozni kezdett, ráadásul a legnagyobb gyermeket ide irattták be a mi városunkba általános iskolába, tőlünk 500 méterre, és kilel a hideg, ha arra gondolok, hogy találkoznom kell velük. Látod, ezért vagyok elégedetlen magammal. Ezért a "mindenki hagyjon békében" életérzésemért. Bazsikám is csak nagy nehezen tudta áttörni a falat, holott egy fedél alatt élünk. Most már jobban elviselem őket, sőt, örülök nekik.

      Ágnesem is azért van meg, mert több hetenként  találkozunk, a gyakoribb agyamra menne, tudja ő is, a drága. Most eszembe jutott, ami persze motoszkál lelkem mélyén, hogy lelki kislányomnak írnom kell, mert teljesen elhanyagoltam, holott kérte még ősszel, hogy legalább írjak neki.

      Látod, ez van. 

     

      A csodaszép császárkorona kertedben nyílik?

    előzmény:
    MPiggy (31743)
    2010-05-12  04:03
  52. 2010. május 12. 20:5431750.

    Ezek szerint dolgoznak rajta éjszaka is? Már hiányoltalak, aggódtam, hogy már annyira lefogytál, hogy nincs erőd még a géphez sem jönni.

    Holnap megint megyek Tamásékhoz, vagyis vele megyek vissza. Ők mennek az Őrségbe, valami rendezvényre hivatalosak, pénteken mennek és vasárnap jönnek vissza. Megyek az unokáknak sütni főzni, valószínűleg, majd szerdán jövök haza. Már egy kicsit unom a járkálást, nem szeretem a jó kis kuckómat itt hagyni. Remélem majd oda jutok ott is a géphez. 

    előzmény:
    klára13 (31749)
    2010-05-12  20:44
  53. 2010. május 12. 20:4431749.

    Csak-.csak találok helyet. A gyérség jó a ládában, mert úgyis megnő a növény, és csak egyelhetnéd nagy bánatosan. Így jó.

    A beáztatás új ötletem volt, mert már előre untam, hogy a petrezselyemmag hat hét után kezd kicsírázni, azaz kinőni a földből. Egy hétre pohár vízbe tettem, aztán ládába vetettem, milliót, mert csak a levele érdekel. Mit adj' Isten, még azon a héten kibújtak a növénykék.  Azért lehet, hogy ültetek szét, bár éppenséggel nem palántázható növény. Az átültetéstől a petrezselyem gyökere elágazóvá válik.

      Második napja rossz az internetem, csak reménykedem, hogy ez átmegy. Éjfélre ígérnek javulást. 

    előzmény:
    Kusza (31748)
    2010-05-12  20:29
  54. 2010. május 12. 20:2931748.
    Nagyon gyéren bújt ki, de újra ültettem ahol nem jött ki. Nem is tudtam, hogy be kell áztatni, előre a magot. Annyi helyed biztos van még a kertben, mint az én kis virág ládám.
    előzmény:
    klára13 (31746)
    2010-05-12  20:18
  55. 2010. május 12. 20:2731747.
    Ez vagy Te, Katica, már, ha a képet sikerül idehoznom. Aligha. Majd máskor. Második napja rogyadozik az internetem, éjfélre ígértek javulást.
    előzmény:
    MPiggy (31744)
    2010-05-12  15:39
  56. 2010. május 12. 20:1831746.

    Magdikám, növöget-e rukkolád? Én tegnap áztatam be a magot, már kezd csírázni, fogalmam sincs, hova vessem.

    Amúgy éppen olyan szerettem volna lenni, mit a kalapos hölgy, Margaret, ilyen intelligens szőkeség, a Te típusod amúgy. Helyette ... Hiába, hogy a kalapom megvan hozzá... kettő is! 

    előzmény:
    Kusza (31745)
    2010-05-12  16:11
  57. 2010. május 12. 16:1131745.
    Kata, ne szerénykedj, mert csupa jót és szépet hallottam Rólad, úgy belülről mint kivülről!
    előzmény:
    MPiggy (31744)
    2010-05-12  15:39
  58. 2010. május 12. 15:3931744.
    Ez vagyok en...
    előzmény:
    Kusza (31740)
    2010-05-11  20:11
  59. 2010. május 12. 04:0331743.

    Hat egyutt eppen nem vacsoraztunk, csak annyira, hogy o diszvendeg volt en meg fizetovendeg es hallgathattam a beszedet...Eszembe nem jutott volna hozza szolni.

     

    Az o tortenete nagyon nem sablonos ...a XIX. szazad vege fele jatszodik Ontarioban amit akkor meg nem is ugy hivtak...hanem "felso Kanadanak".

     

    Sok orvosnak van iroi venaja, Benedek istvan szeretett irni a betegeirol..egyik kedvenc professzorunknak szamos konyve sorakozik a konyvespolcon...kedvelte  a Biblia ihlette torteneteket is, de oneletrajzat is megirta, esszeket.

     

    A mai egyik legjobban fizetett, legnepszerubb igazi populista iro John Grisham jol meno ugyvedi  palyajat hagyta ott az irasert. Elso  konyve egeszen jo volt (Time to kill) meg meg utana ketto-harom is. Temait teremeszetesen a jog, az igazsagszolgaltatas truleterol hozza. Olvasmanyosak, pont jo egy hosszu vonatutra.

     

    A regi idokben-Csehov koraban nem volt ritka, hogy a kzopeosztaly beli ifjak orvosi egyetemre mentek, az olyan biztos jovo volt...sokkal inkabb mint az iras, zeneszerzes. ha nem tevedek Borodin is elvegezte a medicinat.

     

    A "remirodalom" egyebkent nem uj keletu mufaj...gondolj a sotet es baljos Grimm (nep)mesekre... heine Remkiralyara....aminek hallatan csakugy futkos hatadon a hideg mint baratunk S.K. novellainak olvasasakor.

    Az emberek szeretnek  az arnyakkal, szornyu dolgokkal "jatszani". Lasd kisertethistoriak..skot balladak, etc.Legtobbjenek talan valosag alapja is volt.

    előzmény:
    csinomjank (31742)
    2010-05-11  23:35
  60. 2010. május 11. 23:3531742.

    http://edition.cnn.com/2000/books/news/09/11/uk.conandoyl e/

     

    doyle -t gyilkosaggal vadoljak  - plagiummal es mergezessel  - jaj ezek az orvos irok ! milyen veszelyesek ...

     

    tenyleg igy kapasbol hany orvos irot tudsz felsorolni ?

     nekem csak csehov ugrik be ...

     

     ezek a cseled tortenetek oly hasonloak ... en is parizsbol hazafele repulven talaltam egy i francia irodalmi ujsagaot -amiben egy dijnyertes novella azt irja le , hogy napjainkban a felso kozeposztaly szinte levegonek nezi az alkalmazottjat -itt egy fekete ferfi a hos  -akinek meg a nevet sem hajlandok megtanulni   a franciaalkalmzaoi - igazan nem volt rossz dolga  , egy szer szidtak csak le  es teljesen motivalatlannak tunt a gyilkossag - talan o sem ertette , hogy miert olte le oket ... hat igen   olyan edes annas volt ...

     

     na ,kiderul rolad , hogy nemcsak hetkoznapi ecceru emberekkel futsz ossze  -ahogyminap allitottad magadrol ..hanem ilyen kituno irodalmarokkal vacsorazol ..

    előzmény:
    MPiggy (31739)
    2010-05-11  18:21
  61. 2010. május 11. 22:3331741.

    "már csak azért sem fogadtam el, nehogy neki legyen már igaza."

    Magdikám, egy ilyen élményért, illetve igazunkért, akár éhen halni is érdemes!

    előzmény:
    Kusza (31734)
    2010-05-10  16:30
  62. 2010. május 11. 20:1131740.
    Jaj Kata, olyan mohón kattintottam erre a kalapos képre, azt hittem majd Te leszel rajta, tévedtem.
    előzmény:
    MPiggy (31739)
    2010-05-11  18:21
  63. 2010. május 11. 18:2131739.

    Mozart kulonos, kulonc ember lehetett. Sok mendemonda, legenda fuzodik nevehez.....meghogy a szabadkomuvesek titkat...

     

    Krimiiro, mint gyilkos...?  Az emberek fantaziaja is vegtelen, nemcsak az iroke...ha ilyemiket terjesztenek.

     

    Az irok persze csakugyan sajatmagukat is beleirjak muveikbe- vagy azt akik szeretnenek lenni. De csak egy bizonyos pontig.

     

    nehany eve talalkoztam egy igen hires kanadai kolto es ironovel egy jotekonysagi vacsoran-o volt a meghivott vendeg. Aprocska, vekony...de igen hatarozott valaki..szabadidejeben a teremszetet jarja, madarakkal ismerkedik.

    Konyvei kozott utopisztikus, feminista mestermunkak is vannak. ( "The handmaid's tale" pl.  igen hires)

     

    Az en kedvencem tole egy XIX. szazad vegi megtortent esemenyen alapul...es hattereben egy gyilkossag huzodik. Foszereploje a cseledlany akit (foltehetoen igaztalanul) vadolnak. Kulonos, kulons, elgondolkodtato moralizalo munka.Ragyogo korrajzzal a hatterben.

     A vegen sem tudod ki volt a tettes-de nem is ez a fontos.

    Szamos nyelvre leforditottak  "ALIAS GRACE" a cime (a lany neve Grace)

     Az irono pedig Margaret Atwood.

     

    Konyvei nekem Nemeth Laszlot juttatjak eszembe.

    előzmény:
    csinomjank (31737)
    2010-05-11  14:02
  64. 2010. május 11. 14:1331738.

    Igazad volt , hogy kialltal az igazad mellett . Milyen sajnalatos , hogya vendeglatas meg midig sokak szemeben egyet jelent a becsapassal .

     

    Olvasgattam balatoni hotelekrol velemenyeket es teljesen lelombozott . Hiba a nagy munkanelkuliseg  sok helyen egyenesen durvak a vendeggel  - ha mer a termal furdoban meg egy torolkozot kerni -akkor majdhogynem megverik ...

     

     

    nyelvet alig beszelnek es  foleg videken nem a ratermettseg , hanem az ismeretsegi kor donti el , hogy ki kap ott allast . kisvarosunk hoteljerol olvastam beszamolkat a neten es  azt irjak a vendegek , hogy a recepcios bacsi tok reszeg volt ejjel nappal  es hogy fizeteskor at akartak  oket vagni ...

     

     itt udvariasak  a kiszolgalaok  , a tobbseg . neha elofordul , hogy  most szedtek fel valakit egy indiai falubol  es elkepeszto modon viselkedik . egyszer az egyik park bufejeben kertem egy uditot . He ? kerdezett vissza a bufes legeny.mjad mikor megertette  akkor nyujtozkodott egy nagyot beleivott a kolajaba es nagy nehezen lepett kettot a hutoig  es kiszolgalt .

     maskor egy kinai pincer volt tul udvarias . segitett a babakocsit kitolni a kavezobol  majd a kavezo elott melyen meghajolt elottem madame felkialtassal .

    gondolom ez kinaban udvarias  - de itt rem kellemetlen volt -egyenesen kompromittalo ... utana egy evig sem mentem arra ....

    előzmény:
    Kusza (31734)
    2010-05-10  16:30
  65. 2010. május 11. 14:0231737.

     en meg valahol azt olvastam , hogy mozart elarulta a szabadkomivesek  titkait a varazsfuvolaban  ezert halnia kellett ... de azota sem tudok rajonni a titkokra  -igaz csak kivonatosan olvastam  e muvet ...

     

      en felek az ilyen emberektol , akik ennyi remseget ki tudnak talalni ...

     valahol ok is remesek ... olvastam mar feltetelezesket  , hogy  tobb hires krimi iro maga is gyilkos volt ...

     

     

    jot nevettem a sarlodon ...

    előzmény:
    MPiggy (31723)
    2010-05-09  14:46
  66. 2010. május 11. 13:4931736.

    hat en pontosan nem is tudom , hogy mi van a hatterben . azt tudom , hogy mindket fiverem szeretett volna harmadik gyereket -de a nok nem vallalkoztak  ...

     egyszer ketszer anyunak panaszkodott az egyiksogornom , hogy anyu el sem tudja kepzelni , hogy mennyi letolast kell hallgatnia en miattam az o ferjetol ...

    lehet , hogy a testverem ilyeneket mond ,hogy"bezzeg a noverem"  na de en errol nem tehetek ..

     

    eletkor kerdesek . minap epp negy-ot eves fotokat nezegettem es aztan tukorbe neztem es lattam , hogy az elmult harom ev alaposan megviselt 

     

    a legrosszabb az , hogy a kisfiam meg mindig olyan ritmusban alszik ,mint egy kisbaba .

     ha nagy ritkan sikerul a delutani alvastol megovnom  - hogy aludjon inkabb ejjel ... akkor sem biztos , hogy vegig alszik nyolc tiz orat .

     

     van, hogy lefkszik nyolckor es tizkor felebred mintha csak delutan aludt volna virgonc es esze agaban sincs aludni ejjel kettoig . ha alszik delutan ,akkor ejjel egykor alszik el . utana felebred egy tejcsi erejeig reggel hatkor es tizg alszik delelott .

     

     nekem meg mar reggel otkor  fel kell kelnem  - elinditani a kislanyomat  a ferjemet . es nem biztos , hogy vissza tudok aludni  - ha igen sokszor nagyon nyuzott vagyok ...

     

    minap uszikalni voltunk  es este nyolckor mar aludt ,mint,akit fejbe vertek  ,aztan ejjel haromkor odajott mellem es egyfojtaban dumalt mindenrol , teljesen eber volt -esze agaban sem volt aludni 

     

    kulonban most mult harom  eves . szulinapjara focis labda alaku tortat kapott  -amit jol megbantam ,mert tul draga volt   es egy ket aprosagot tounk -es a sogorom a minap beallitott egy kis eletromos robogoval . igy most boldogan robognak a lakasban :)

     

    ugyesen beszel magyarul es arabul is . magyarul hasznalja a felteteles modot "nezd anya alma, mintha lenne korte "  arabul is meglepoen valasztekos szavakat mond sokszor ,amin az arab rokonsag jokat derul . rendkivul baratkozo termeszetu  - a szokasos boltunkban elore koszon az ismeros neniknek bacsiknak  kezet raz veluk ...egyszer az orvos vizsgalat elott kerte , hogy usson a tenyerebe ... o meg felallt az asztalon es mely erzessel atolelte az orvost .... nagyon megdobbentunk , hogy mi kesztette erre ... az orvos is megdobbent  ....aztan azt ,mondta , hogy szerinte mar megvizsgalta a kisfiut es emlekezett ra .

     

     hat azt mondanom se kell , hogy pillanatok alatt szed fel csajokat a jatszoteren  -noverkeje nagy bosszusagara -aki meg mindig anyukaja melett szeret ucsorogni -es ha fel is all ,akkor azt szeretne , ha az ocsikeje  mas lanyokkal baratkozzon 

     

     az apjuk minden pentek delelott ( egyre inkabb reggel) kiviszi oket egy kis parkba  -az en kisfiam azt hiszi , hogy apa ott dolgozik  ,sot  hogy anyukam akivel skype beszlegetunk o is ott dolgozik ...

     

       hat ilyen a mi kis csodabogarunk  . emlekeztet valamiben dodora ?

    előzmény:
    klára13 (31731)
    2010-05-10  06:42
  67. 2010. május 10. 16:4131735.

    Egy alkalommal aztan en is alaposan felreajandekoztam-szerintem ugyan nem volt annyira szornyu....

     

    Az agya ele vettem egy kis torontali-fele szonyegecsket..Es nem is az volt az egyetlen ajandekom, csak olyan mellekes...Dobbenten nezte , majd kozolte "eleteben eloszor kap szonyeget ajandekba".

     

    No meg utoljara is.

     

    Egy alkalommal karacsony elotti hetekben a radiomusorban kertek a hallgatokat kuldjek be legnagyobb ajandekozasi bakloveseiket-. Jokat mulattam amikor fololvastak a balgasagokat- de csak egyre emlekszem, mert az volt a legjobb...:

     

    Egy ferfi bevallotta, felesegenek egy alkalommal szuletesnapjara-ami kora decemberben van- ket autogumit vett...A "masik"  kettot Karacsonykor adta at. (legalabb is ez volt eredetelig a szandeka)

     

    Aztan hozzatette ,  ha 100 evig el is, akkor sem fogja tudni  "ledolgozni" a tevedeset...

     

    Szerintem az en sarlom es Bazsi lapatja is versenyben lett volna a fodijert.

     

    .......................

     

    Azt mondod en jo baratsagot apolok a sogornoimmel.Ez igaz, de mindketto aranyos, kedves, intelligens segitokesz ember.

     

    Jankanak is, nekem is..masoknak is akkor van nagyobb gondunk az "uj rokonokkal" ha azok korlatolt, rosszindulatu, ostoba emberek. Nagy szerencsemre nekem panaszra nincs okom.

     

    Erdekes, noverem ferje piciket hatareset...vele nem tudnek azert annyira kijonni- kemenyen dolgozo, rendes, feleseget imadja..de NEM egy eszkombajn...es a vilag dolgait nagyon kulonbozokeppen latjuk. Egy-ket nap utan altalaban mar nem birom tovabb es vitaba szallok vele esetleg. Termeszetesen rajtam mulik mennyire toleralom ...es nem kotelezo "minden" temat erinteni mikor nagyritkan talalkozunk.

    Vegtere is Ohioban laknak , igy nem futunk ossze gyakran....

     

    A Sors jateka- de aranyos kedves budafoki sogornom es o feltestverek; megis  tuz es viz, eg es fold kettojuk kozt a kulonbseg.

     

    Janos volt az elso szerzemeny, o jott eloszor a csaladba-igy neki  koszonheto, hogy batyam osszetalalkozott felesegevel.

     

    Az Elet  utjai ki-fur-kesz-he-tet-lenek. 

     

    ............

     

    Sokszor ostorozd magad (kicsiket) amiert remetemod elzarkozol a vilagtol. De szerintem ez nem is igaz... Mindossze arrol van szo, hogy  megorzod a sajat korod, a sajat vilagod. Es ehhez nagyon megszerezted a jogot Klara.

     

     Ahogy en eszleltem baratkent egeszen kivetelesen  segitokesz vagy. Nagymamai- mama-anyos szerepkorodrol feladataidrol nem is beszelve.

     

    .........................

    Mentem. Elkepeszto mennyisegu munkaval indul az uj het.

    előzmény:
    klára13 (31728)
    2010-05-10  05:19
  68. 2010. május 10. 16:3031734.

    Nem tudom, hogy jó volt-e a leves, mert már csak azért sem fogadtam el, nehogy neki legyen már igaza. Különben abban az étteremben jó sokat fizettünk. Másnap aztán csak egy plázában ettünk, önkiszolgálós étkezde volt. Rakott brokkolit kértem, akkor már csak nevettem magamban, mert ott is ráraktak egy tányér levest a tálcámra, de azt már nem adtam vissza. 

    Szeretem Jack Nicholsont, vele a Száll a kakukk fészkére c. filmet láttam. 

    előzmény:
    MPiggy (31733)
    2010-05-10  16:05
  69. 2010. május 10. 16:0531733.

    Akkor egyik legismertebb konyvet olvastad-en csak a belole keszult filmet lattam egykoron, szerencsere a TV-ben. Igy is a hevero szelen kucorogtam...Emlekszem tanulnom kellett volna , a masnapi vizsgara...de nem voltam kepes elszakadni a tortenettol.

     

    Jack Nicholson  jo ket tucat filmben szerepelhetett hosszu karrierje soran, de talan ez az amit legtobben emlegetnek....verfagyaszto mondatait idezgetve (gondolom nagyon utalja mar)

     

     

    Az iro, ha jol tudom eppen velem egyidos.

    ...........

     

    Nekem is volt mar nehany emlekzetes ugyem pincerekkel..1x a gyerekekkel es nehany baratukkal mentunk ki vacsorazni-valami alkalom lehetett, valamelyik szuletesnapja. A pincerfiu veluk kb egykoru fiu roppant haverkodo volt, nekem ha jol emlekszem baratsagosan a vallamra paskolt...Abban az etteremben mindig sokat kell varni..most is igy volt..vegre nagysokara kihozta az ennivalokat, csak  az enyemet nem, azt elfelejtette a szakacstol  megrendelni

     

    Te legalabb tobb tanyer levest kaptal..ha kellett ha nem. Es mondd, finom volt???

    előzmény:
    Kusza (31732)
    2010-05-10  10:03
  70. 2010. május 10. 10:0331732.

    Micsoda huncut szemei vannak ennek a Dodónak!

    Stephen King-től a Ragyogás-t olvastam, hű de hátborzongató részek voltak benne. Emlékszem, akkor még dolgoztam, egy fiatal emberrel egyszerre olvastuk, és másnap megbeszélték a részleteket, azt mondta, hű Magdi néni, az este nem mertem levinni a szemetet.

    Én nem tudtam, hogy még élő iró. 

    előzmény:
    klára13 (31730)
    2010-05-10  06:27
  71. 2010. május 10. 06:4231731.

     Persze, persze, Janka, gyermekeidnek kellenek a gyökerek, nagyon fontosak a családi kapcsolatok. Jobb lenne megszelídíteni a banyákat. De mivel lehetne?

      Amúgy ez az elzárkózásom  nekem meglehetősen újkeletű, fél évtizedes, ha megvan.  Korábban a rokonokkal is vidám viszonyban voltam, fiaim az unokatestvérekkel ma is jó viszonyban vannak, igazad van, hogy nagyon fontos ez a  kapcsolat.

      Most már az életet az új generáció bonyolítja nálunk, ha bonyolítja, inkább szervezi, én elvégeztem feladataimat, úgy érzem. Jogos a nyugalom. De hát Neked eddig az életérzésig van még több mint negyed évszázad hátra, akkora leszel mai életkoromban, és akkora, meglátod, elfogynak a feladatok, és jó lesz így. De most még, persze, korai lenne, a hadakozás hozzátartozik az élethez. Néha.

      Mesélhetnél fiacskádról.  Akire annyira emlékeztet a mi Dodink. Madárkádról is ritkán hallunk. Hogyan is volt versikéje? "A fa ágán csücsülök..."

    előzmény:
    csinomjank (31724)
    2010-05-09  14:59
  72. 2010. május 10. 06:2731730.

        Magdikám, sztorid  fenomenális! A dühöspincér esete - akár krimi címe lehetne, vagy inkább humoreszké,  hiszen ahogy leírtad, amilyen szemléletesen, már irodalmi értékű. 

     Jó, hogy ilyen humorosan néztétek az ügyet, hogy még egy ilyen kellemtlen alak sem ronthatta el jó kedveteket.

      Akaromkérdezni: Kérsz levest?

     

    előzmény:
    Kusza (31726)
    2010-05-09  20:10
  73. 2010. május 10. 05:2631729.

      Virágod csodaszép, Katóka, egészen meghatódtam az otthonos látványtól. Azt hiszem, fejemben kezd eluralkodni a meszesedés.

      Az idei ajándék is  tetszik. Nálam úgy benőttek mindent az évelők, hogy legfeljebb azokat lehetne ritkítani. Szoktam is. A vérehulló fecskefű szintén engedéllyel  virít.

    előzmény:
    MPiggy (31727)
    2010-05-10  04:10
  74. 2010. május 10. 05:1931728.

       Szép álmokat, Katica!

       Az a denevéres felvezetés humor akart lenni, nagyon tetszett nekünk Bazsikámmal, hasonló szerepet nálunk a barátposzáták töltenek be, levéltetű ügyben,kevés hatékonysággal.

       Csodálatos ötlet volt a sarló, gondolom, kalapácsod már volt. Zsófimnak hasonló ötlete volt tavalyelőtt karácsonykor, hatalmas, gyönyörű lapátot ajándékozott Bazsinak, ma sem értjük egészen filozófiáját. A pompás lapát a garázsban búslakodik,  egy ócskát vesz elő fiam, ha lapátra van szüksége. Ezt sem értem.

       Tegnap érdeklődtem biciklizés közben Kingről, Zsófikámék elég rossz véleménnyel vannak róla.  Inkább elodázom a vele való ismerkedést.

        Voltál már úgy, hogy egy könyv annyira rossz, hogy képtelen vagy letenni, mert úgy véled, lehetetlen, hogy végig ilyen szemét legyen, egész biztosan jön egyszer csak a kibontakozás? Aztán persze elmarad a csalódás, végig vacak. Vagy megvalósul a csalódás? Ezt most nem tudom. Túl korán van, gyepes az agyam. Langyos, híg és ízetlen kávémmal élesítgetem, hasztalan. Nehezen forog kereke, mint tegnap biciklimé, szerencsére jött egy nagy felhő, és úgy döntöttünk, a közelben maradunk. De aztán a felhő elment, mi nagyot szórakoztunk a játszótéren, fogócskáztunk öten. Óriási visítások közepette, és Benikém is megnyugodott a rohangászásban, aki nagyon zaklatott volt  egészen addig. Mint kiderült,8-kor kezdődik egy mese, megnézheti, így fél kilenckor megy aludni, fél tíz is van, amire elalszik, nagyon helytelen. Megígérték, hogy dvdre veszik ezentúl, és iskola után fogja nézni, pihenésképpen. Remélem,így lesz, mert megbeszéltük, hogy a gyermek nagyon fáradt, látszik rajta. Persze, a tanév vége felé közeledünk, és ez is belejátszik.

    előzmény:
    MPiggy (31727)
    2010-05-10  04:10
  75. 2010. május 10. 04:1031727.

    Persze. nagyon sok szemet lat napvilagot. rengeteg erdektelen selejt kerul a nyomdaba..talan meg el is olvassak oket. En mindig azt mondom, az aranybetus...cicomas boritot mar meg sem nezem, elvbol bizalmatlan vagyok .

    Stephen King bizonyos ertelemben nagyon jo iro..de hideglelosen felelmetes a kepzeletvilaga. Olyannyira ami mar a magamfajta hetkoznapi lenynek nem igen olvashato.

    R. Cookhoz meg nem volt szerencsem...

     

    A delutan nagy reszet az udvaron tolttuk, az el-elindulo hideg esoben gyomlaltunk, gazoltunk...ferj vadul vagta a vaghatatlan futengert.Kaszara lett volna szuksege inkabb..Azt mondta ez az anyaknapi ajandeka...

     

    Minden evbene szembe jut egy 30 ev elotti "ajandeka". Ugyanezen szep alkalomra egy sarlot kaptam tole..akkor joval ksiebb gyepunk volt a Honfoglals utcai tarsashaz udvaran...ha nem lennek ilyen aldott jo szelid lelek hat istenuccse megporgettem volna az "ajandekot"  a fejem folott...ki tudja hol all meg...meggondolasbol.

    Eveken at emlegettem, hogy jol eszebe vesse mennyire nagy ballepes volt.

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (31725)
    2010-05-09  16:56
  76. 2010. május 9. 20:1031726.

    Klára elmesélek egy kis sztorit a kirándulásról, ami velem történt.

    Mikor megérkeztünk lepakoltunk, és elindultunk ebédelni. Az egyik nő, aki már volt ott üdülni ő ajánlotta ezt a helyet. Helyes kis étterem, de miután kiválasztottuk az ebédet, a pincér azt mondta 1 1/2 órát kell várni, és már elmúlt 3 óra. Felálltunk és kerestünk egy másik éttermet, viszont csak rengeteg gyaloglás után találtunk. Hát ott is kellett várni 1 órát. Én sajtos gombáshúst  rendeltem, ha jól emlékszem Magyaróvári sült volt,  többen kértek levest, de én nem. A pincér viszont nekem is hozott, de én mondtam hogy azt nem rendeltem, de csak letette, az egyik nő elvette. Utána, megint csak kihozott egy másik adagot nekem, azt is elvette valaki. Végül, még harmadszorra is hozott, mikor nem fogadtam el, nagy mérgesen letette az asztalra, és ott hagyta. Akkor biztos arra gondolt, úgy is kifizetettem veletek. Persze, akkor még nem tudta, hogy nem számolhatja egybe, mert mindenki külön akar fizetni. Láttátok volna, hogy milyen mérges lett, mikor az egyszem férfi a társaságból kérte a számlát kettőjüknek, és oda adta egyben számolva az egész asztalét. Nagyon dühös lett, pedig ugyancsak ráért, kiszámolni, mert csak lézengtek az étteremben. Azóta gyakran intézték hozzám azt a kérdést, Magdika nem kérsz levest? Persze utána nagy nevetés volt, még most is kérdezik tőlem.

    Jó egy kicsit kimozdulni, az embernek van mire vissza emlékezni. 

    előzmény:
    klára13 (31725)
    2010-05-09  16:56
  77. 2010. május 9. 16:5631725.

    Szegény S.Kinget összekevertem Robin Cookal, Rágica segitett ki a másik  topikban.  Kinggel tele vannak az üzletek polcai, majd megnézem, ha már így lehúztam igazságtalanul.

      Katica, azokról az igazi sikerkönyvekről van szó leginkább, mint amiket Claire Cenneth gyárt, viszik, mint a cukrot, és  rémesen primitívek. Legalábbis én, ilyenekre gondoltam, olvastam tőle az Egy éjszaka Kairóban című művét odautazásom előtt, kár volt. Azt szokták mondani, ha ezek a könyvek nincsenek, akkor azok, akik ezeket olvassák, semmit sem  olvasnának. Erre azt válaszolom, lehet, hogy jobban járnának.

      Elzárkózott életvitelemet, Katica, mondtam, hogy semmiképpen sem követendő útnak szánom, csak legfeljebb arra gondoltam, hogy azért ki lehet zárni azokat, akik azt érdemlik. Te testvéreiden kívül sógornőddel is szeretetteljes viszonyt ápolsz, ami nagyon szép. Persze tudom, hogy egymáshoz való jóságotok oda-vissza megy. És sokakkal vagytok baráti viszonyban, ami szintén nagyon tetszik.

      Én vénségemre ilyen remete lettem. Ez nem bűn, nem is érdem, egyszerűen így alakult z életvitelem, így jó nekem. Ez az én utam,ahogy manapság divatosan mondani szokás.

      Most megyünk bicajozni, itt van Benikém értem, már kobakban.

    előzmény:
    MPiggy (31723)
    2010-05-09  14:46
  78. 2010. május 9. 14:5931724.

    klara  igazad van - a leges legjobb ilyen embereket elkerulni  -de hat nem csak rolunk van szo  .. ott van anyukam es apukam -akiknek nagyon nagy fajdalamat okoznek  - akkor ott vannak a gyerekeim ,akik nem jatszhatnanak sosem  az unokatesokkal es ott vannak nem utolososrban a fivereim kikkel ezernyi emlek meg kozos vonas osszekot ...

     

     nem vagyunk olya menok - hogy balaton felvideken villat bereljunk . .. mint emlitettem mar tandij ,fogak ,utikoltseg ...ezek felemesztik   anyagi eroinket ... anyunal apunal felvaltva lakunk majd ...

     

     nagyon jo volna egy jo nagy hazat berelni es meghivni a rokonsagot  :)

    talan majd negy ot ev mulva - ha a nagylanyom is keres meg en is ...ki tudja mi van rank ...

     taltosunk van egy kis csodabogar  ...

    előzmény:
    klára13 (31721)
    2010-05-09  13:05
  79. 2010. május 9. 14:4631723.

    Mozart temetese az akkori idok szabalyai es szokasai szerint zajlott...barmennyire is fajo az utokornak, jeltelen sirban nyugszik. Ami nem tukrozi az eslimeres vagy tisztelet hianyat. Europa nagyvarosaiban koncertekkel emlekeztek meg rola, valamennyit nagyszamu rajongo hallgatott vegig....

    Az olyan nagyon nepszerue s ragyogo Amadeus film szamtalan allitasa es abrazolasa jocskan elrugaszkodik a valosagtol. A valosgaban salieri nem volt a Mester rosszakaroja, vagygyilkosa. O is es Sussmayer is ott voltak azon a bizonyos temetesen is.

     

    Stephen King csakugyan viszonylag kzoel lakik hozzank- valahol  Mainben, ami innen alig ket oras veetes-noha nagy allam, es o valahol egy tengerparti jelentektelen kisvarosban el. A kozhiedelem szerint kulonos, kulonos ember...Nehany eve elekepsztoen komoly balesete volt, esti setaja soran a sotet uton egy auto elutotte, hajszal hijan megolte. csodaval hataros modon epult fel.

     

    Valamikor regen olvastam nehany rovid novellajat, hidegrazoan velotrazoan felelmetesek-unalmasnak nem mondanam oket. Az egyetlen regenye ami a kezembe kerult minden kepzeletet felulmulan izgalmasan szornyu, cime Cujo, ami egy kutyanak a neve. Talan legkorabbi kozismert muve.

     

    Van egy ugyancsak harborzongato novellaja amibol egy telejsen hajmereszto es nagyon jo (!?) film ekszult Jack Nicholsonnal a foszerepben. Cime "Shining".

    Erzekeny lelkueknek NEM ajanlott.

     

    S.K. modszere nem felszines ijesztgetes, hanem remalom-szeru belso demonok elszabaditasa.

     

    Jobb messzire elkerulni.

     

    A da Vinci szerintem is dobbenetesen unalmas-en csak lougrasokban tudtam vegigolvasni...kinos keservesen.

     

    De azt nem allitanam, hogy "minden sikerkonyv" haszontalan papirpocsekolas...

    előzmény:
    csinomjank (31711)
    2010-05-08  12:47
  80. 2010. május 9. 13:5831722.

    A denever-szunyog racio kicsit zavaros, en is ezt kerdeztem a hazikot arulo kezmuvest. Valasza nelkulozte a konkretumot...azt mondta kell hozza 1-2 esztendo, hogy odaszokjanak...

     

    Atkins engem is mindig bosszantott.Kulonosen akkor mikor noverem kovette (atmeneti sikerrel) es batyankat is ravette....ha nem is teljes melysegeben, osszes hulyesegeivel de valamelyest probalkozott vele-szinten atmeneti sikerrel..ahelyett, hogy valami jozan, normalis egeszseges modszert kovetett volna. Azota is neha szobajon, hogy igen, AZ volt az igazi. A jo oreg Atkins.

    Fenykoraban, vagy 6-8 eve  meg "termekeket" is arult toluk a dietas-bolt..tudod dobozolt meregdraga keverekeket, "leveseket" tudomisenmit. Utana egy idore eltunt az eegsz, csodbe ment az egesz, a ficko meghalt...Erdekes modon, ujra vissza-vissza tunik azert . A hokuszpokusszal egyutt.

     

    Kulonos , en nagyon hianyolom a testvereimet-regi dolog, mindig is igy volt-es meglehetosen kolcsonos. nekem ok a "legjobb baratok" fontos kategoriajaban"vannak elokelo helyen.

    De en egy szentimentalis alak vagyok...

     

     

    előzmény:
    klára13 (31720)
    2010-05-09  12:45
  81. 2010. május 9. 13:0531721.

        Janka, ezt magadnak kell eldöntened. Én egyetlen megoldást látok, és jónak is látok. A magam szemszögéből, ami viszont nem a tiéd.

       Gondolom, minthogy nagy a család, apartmant béreltek szép Balaton-felvidéki kisvárosodban. Én oda meg nem hívnám ezeket az undormányokat! Hozzájuk különösen nem mennék vendégeskedni! Testvér jöhet, ha akar, gonosz nej, aki nem áll szóba velem, aki pocskondiázni igyekszik gyermekemet, és rám hozni a frászt,  maradjon, ahol akar. Persze, ez én vagyok, és nem vagyok követendő példa, mert nekem nagyon kevés emberre van szükségem. Akinek többre, annak többre.

       Talán mert érettségi után szétszóródtunk az országban, ezért megszoktam, hogy a család messze van, és nem hiányzik. Szeretettel  gondolok testvéreimre, de ennyi elég is. Fiaim hiányoznának, ők pedig megvannak.  De, mondom, lehet, hogy ez némelyek szemében beteges. Nézőpont kérdése.

       Néha mérlegelem a találkozás lehetőségét, különösen, hogy Tünde nővérem,  nagyon érdeklődik, Éva másik nővérem révén, de aztán inkább megmaradok remeteségemben. Éva megért és segít ebben. Bőven elég nekem elviselnem a Zsófim családjával való összeröffenéseket. Akik nagyon kedves és rendes és jóindulatú emberek, és ennyit megtehetek a jó viszony érdekében.

       Már egészen elfeledtem, hogy Neked kis Táltosod van!

      

    előzmény:
    csinomjank (31719)
    2010-05-09  12:23
  82. 2010. május 9. 12:4531720.

    Katica, a cukkolás szándéka igazán távolt állt tőlem, de engemet teljesen lenyűgözött ez a tömény sületlenség. Igazság szerint jó lenne tudnom, hogyan a csudában tett szert nemzetközi hírnévre ez a diétának nevezett rémség, amivel nevén kívül most találkoztam először. Persze annyit tudtam, hogy a szénhidrátot kizárja, így aztán nem érdekelt.

      Úgy jó, ahogy  Te szervezed étkezéseteket, a legmesszebbmenőkig egyet értek Veled, és amint lefogytam még 6-7 kilót, hasonlóképpen tervezem étkezésemet én is. Hogyan is hozhatnám vissza a ropogósra sült kifliket, amelyekre sajtot olvasztottam? Megmaradok nagyjából a szétválasztásnál, így gondolom. A fehérje-salátánál, salátáknál hússal,sajttal, kefirrel, ami négynaponként most is szabad. Akkor majd gyakrabban készítem. Lehetséges, hogy  beiktattok egy-egy gyümölcsnapot.

      Bazsikám megkért, feltétlenül kérdezzem meg, hogy ha egy denevér egy nap egy szúnyogot eszik meg, akkor tíz denevér tíz nap hány szúnyogot eszik meg?

       Mert balatoncserszegi kertünkben  nyüzsögnek a szúnyogok. És a kullancsok is. Azt is kérdezi, hogy denevérházat hol lehet venni, és azt a csini szúnyogkalapot adják-e hozzá?

      Persze ez tréfa, ugye, érted? Mert ha sértésnek vennéd, nagy bajban lennék!

    előzmény:
    MPiggy (31718)
    2010-05-09  03:38
  83. 2010. május 9. 12:2331719.

    Az ember csak kenytelen a testvereivel talalkozni -kinek felesegei nem a legjobb indulattal vannak iranyomban ... nem tudom mit vetettem  ..  miota megszuletett a kisfiam azota az egyikuk nem hajlando a telefonba annyit se mondani , hogy adom a testveredet vagy ilyesmi . Ha o veszi fel nema hllgatas -es odajon a testverem ... gratulalni vegkepp keptelen volt  a kisfiamhoz  .. nekem magas egyes emberek gondolkodas modjat kovetni ... ezek utan hogy fog a szemembe nezni ...

     

     

    masik sogornom  meg ugy alapjaratban  nagyon furcsa ... szamara  a kisfiamhoz valo viszony annyiban nyilvanul meg , hogy felsorolja az osszes letezo betegseget  es megkerdezi , hogy nem eszleltem e valamelyik szultesi rendellenesseget a baban -majd kozli , hogy otthon nem engedtek volna , hogy megszuljem ezt a hat ujju gyereket ...

     

     en hat eve igenis kialltam a jogaimert  amitol szornyu zaklatott voltam ...

      igy mar elore felek - hogy most mit kevernek ...

     

     lanyom sikerei :nagy megkonnyebbules ... igy mar nem annyira feltem otthon ... most mar neki is tobb esze van ..

     

     hat eve meg annyira gyotorte a honvagy  - most mar nem ...

     hat eve meg barkivel szoba kellett allnom itt  az o kedveert csak azert mert magyar .... minap az egyetem uszodajaban volt rajtunk kivul negy masik magyar a jelenleti ivbol lattuk ... es nem kellett odaszaladnom  es bemutatkoznom ,mint regen kellett volna ..persze ,ha valaki odajon hozzam baratsagosan  en is ugy viszonyulok ...

    előzmény:
    klára13 (31717)
    2010-05-08  22:06
  84. 2010. május 9. 03:3831718.

    Draga szep Klaram szivem csucske...! Az Atkins dietaval ugye csak cukkolsz??? Minden idok (egyik ) legostobababb fogyokura maszlagja, evekkel ezelott beleneztem kicisket es megdobbentem.

     

    AZota szegeny jo Mr. Atkins meghalt mar (..nyugosztalja) megpedig szivelegtelensegben.

     

    de ezt nem hasznaljuk fel ellenervnek, csak halkan megemlitem.

     

     En az osszes ilyen olyan hormonos-anyagcseres-inzulinos-etc. bolcsesseget messzire elkerulom, a Mindenhato ne vegye bunomul, de nem vagyok rajuk igazan kivancsi.

     

    Akinek igaz szep es megfelelo, (akarmelyik) am kovesse.

     

    Az en szereny levesesfazekba ugro mu-lelkesedesem  csak azt jelenti, hogy valamikeppen probalom visszafogni a fozest-kaloriafogyasztast. Semmifele tudomanyos alapja nincs, nem volt, nem is lesz.

     

    Magam fekezesere, mokakeppen probaljuk-ennyi.

     

    Nekem valamennyi tudomanyos-anyagcseres-trendi dieta gyanus- pardon-gracia szegeny fejemnek.

     

    A mai napon nagyon finom thai-curry zoldseglevest foztem. Elkeszitese sem nem sok ido, sem nagy nem  vasziszdasz, csak eppen nehany specialis alkotoresz kell hozza- ugyis mint Thai voros-curry krem..friss gyomber, kokusztej, citromfu...Ezek megadjak az alapizt, utana mar csak a csirkehusleves-le, es gomba kell hozza, kis spenot,- mindezt parolt rizsre talalod. 

     

    Ennyi. Nagyon-nagyon finom.

     

    Kozben  a sparhelt hatuljan lassan csondben megfott a marhaperkelt-aminek felebol hetfon gulyasleves lesz, a masik fele megy a melyhutobe.

     

    Holnap-vasarnap leven, kirugunk a hambol...zoldbabfozelek lesz  es (suroben sult )"grill" csirke... (kicsit elegem van a levesekbol) 

     

    Te mikeppen-hogyan dietazol szivem Klara??? 

     

    .................

     

    Agnes kozben megerkezett torontoba, jol toltottek a napot hugocskajaval. nagy kar, hogy ronde esos a hetvege. Itt i! Mara egeszen lehult es bartasagtalan. Szegeny orgonak nagyon csodalkoznak-hogyan tovabb. Holnap lefotozzuk szep (Nyanyak napi)viragaimat.

     

     

    előzmény:
    klára13 (31715)
    2010-05-08  16:23
  85. 2010. május 8. 22:0631717.

    Grrtulálok lányod sikeréhez!

    Janka, a rosszindulatúakat ki kell kerülni.  A rosszindulatú részt ki kell zárni életünkből, és kész. Semmi sem kényszeríthet bennünket arra, hogy szóba álljunk velük. Igazán jogunk van ahhoz, hogy azokkal álljunk szóba, akik megérdemlik. És akiket mi is megérdemlünk. Csak nem mennek nyakadra a gonoszok? Amúgy pedig le vannak fütyülve. Kár foglalkozni velük. S a jóindulatúak hallgassanak a gonoszokról, ennyit igazán meg lehet követelni, és meg is tehetnek. Tartsa meg mindenki a rossz hírt, aminek tulajdonban van. Régen a rossz hír hozóját kivégezték, holott szegény nem is önként hozta, mint a maiak teszik, önként és dalolva. 

      Nem vagyok ám indulatos! Csak szeretnék hangsúlyt adni szavaimnak, hátha meggyőzhetlek lelki békéd érdekében.  Hogy kiállj magadért.

    előzmény:
    csinomjank (31716)
    2010-05-08  20:46
  86. 2010. május 8. 20:4631716.

    jo hogy megnyugodtal ... en eccer olyan pancser vltam , hogy a besettenkedo macska ette meg a lavorban varo halacskat mig en tisztitottam az akvariumat ..

     

    gyermekeim fott krumplit kaptak  joghurttal  -ma kopp nap volt -tegnap dozsoltunk volt kofta ,krumpli uborkasalata ,sushi ,francia malnatorta ....

     

     egy db fogpotlas itt 140 ezer ft  ..otthon 37 ezer ft ....

     

     meg gyujtogeto tervezgeto szakaszban vagyunk ... a ferjem eloszor nagyon be volt indulva .. aztan megsem ...majd masik evben ...

     

    nekem konnyebb lenne rokonsagom rosszindulatu reszevel boldogulnom ,ha o is jonne ...

     

     de anyagilag tul nagy lenne a kieses .( lehet ,hogy el kene adnia szerlemetes dzsippjet ) neki is kene pedig pihenni  -hat eve nem volt otthon ...

     

     a geisha c  bestseller nekem nagyon tetszett ... a da vinci kod nagyon ferces mu volt ...

    mennem kell  -nagylanyom itt var a gepre ...

    előzmény:
    klára13 (31713)
    2010-05-08  14:42
  87. 2010. május 8. 16:2331715.

    Nézd, Katica, ezt találtam, szerintem Neked nem újdonság, de én csak most jutottam a diéte nevénél tovább. Elég félelmetes amúgy.

       "DE tegyünk tisztába valamit ! Én nem blamálom a többi diétát és nem hitetlenkedek bennük, viszont ne egy olyan jöjjön és kezdjen el magyarázni, aki még az Atkins könyvet sem olvasta el és fogalma sincs például arról, hogy Amerikában kb. 7-8 évvel felfedezték, hogy a szívbetegséget NEM a zsírok váltják ki, és NEM a híres koleszterinszint, hanem a túlzott cukor- és szénhidrát fogyasztás. S ezt 10 magyarból ha 1 tudja, a többi nem. És nekem ezzel nincs semmi gondom, de azzal viszont már igen, hogy a legtöbben azért riadnak vissza az Atkinstól, mert egészségtelen. Tévedés ! Az Atkins nem egészségtelen, mert zsírra alapul, egy olyan anyagra úgymond, amiről az évek folyamán súlyos tévhitek alakultak ki és kevés ember képes felfogni, hogy semmi de semmi köze a szívbetegségekhez
    Ami a fogyókúra sikerét illeti, ezt is elmagyarázom, mert rendkívül egyszerű:
    + a cukor ( és a szénhidrát ) az EGYETLEN olyan 'anyag', ami beindítja az inzulint, amely az EGYETLEN zsírt raktározó hormon
    + a zsír NEM indítja be ezt a hormont, tehát az Atkinsnál azért ehetsz bármennyit, mert egyszerűen LEHETETLEN, hogy zsírt raktározz el, mivel a zsír és a fehérje NEM, azaz NEM indítják be az inzulint
    + Atkins alatt a test ketózis állapotba lép, ami azt jelenti, hogy elkezdi bontani a ZSÍRT és nem az izmot.
    + az Atkins az egyetlen ilyen diéta, ahol bármennyit ehetsz bármikor ( persze a megengedett ételekből ) és mégis a súlyvesztés gyors, egyszerű és esztétikus.

    Igen, felkelsz reggel és Atkins van, de ha ezt délben olvasod akkor onnantól és ha este olvasod akkor onnantól, mert nem jó húzni a diétát. Az Atkins-ban van egy pár ' szabály ' amit egy csomó " okos " ember cáfol, de csak hogy tudd, az alábbiak igazak :
    - bármikor lehet enni, nem számít a napszak, sem az óra
    - bármennyit lehet enni, nem számolgatunk kalóriákat
    - legkevesebb 60%- a az étrendnek ZSÍRBÓL kell álljon
    - a többi 30%-40% kimondottan protein, fehérje
    A bevezető szakasz 2 hét, de ADDIG CSINÁLOD AMEDDIG AKAROD. Ez azért lehet bármennyi idő, mert te tudod mennyit akarsz fogyni. Ha belejössz és tetszenek az eredmények akkor csinálhatod 3-4 hétig is, ameddig jólesik.
    A bevezető szakaszban a következőket ehetjük : hús ( bármilyen ) , olaj ( bármilyen ), tojás, bármilyen zsír, sajt ( max. 113 gramm ), illetve majonéz ( igen igen, majonézt mondtam ! )
    A húst TANÁCSOS BŐRÖSTŐL enni, a tojást bármilyen módszerrel készítheted el ( főzve, rántotta, majonézes, tükörtojás, stb. ), az olajat használd BŐSÉGESEN !
         Az Atkins alatt érdemesebb arra figyelni, hogy mit szabad enni, ahelyett, hogy mit nem szabad enni. Nem szabad enni viszont : édességet, gyümölcsöket és bármit amiben CUKOR vagy SZÉNHIDRÁT van. A napi szénhidrát mennyiséged csupán 20 gramm ( ez nagyon kevés ) és ha ezt meghaladod megy az egész diétád a francba ! (elnézést a kifejezésért )
         Napi fél darab avokádó ajánlott, mert vitaminok vannak benne és nagyon szénhidrátszegény étel. Ami az olajat illeti, nem vicceltem, tényleg használd bőségesen, mert 1. az Atkins diétán 60%-a az ételnek zsírból kell álljon
         2. nem fogod bírni zsír nélkül több, mint 2 napig
    Ha kételyeid vannak a diétával kapcsolatban, megértelek. Nehéz elhinni, hogy az Atkins ennyire párhuzamos a belénk vésett fogyókúra elmélettel és hogy egyáltalán egészséges végigcsinálni.
         DE tegyünk tisztába valamit ! Én nem blamálom a többi diétát és nem hitetlenkedek bennük, viszont ne egy olyan jöjjön és kezdjen el magyarázni, aki még az Atkins könyvet sem olvasta el és fogalma sincs például arról, hogy Amerikában kb. 7-8 évvel felfedezték, hogy a szívbetegséget NEM a zsirok váltják ki, és NEM a híres koleszterinszint, hanem a túlzott cukor- és szénhidrát fogyasztás. S ezt 10 magyarból ha 1 tudja, a többi nem. És nekem ezzel nincs semmi gondom, de azzal viszont már igen, hogy a legtöbben azért riadnak vissza az Atkinstól, mert egészségtelen. Tévedés ! Az Atkins nem egészségtelen, mert zsírra alapul, egy olyan anyagra úgymond, amiről az évek folyamán súlyos tévhitek alakultak ki, és kevés ember képes felfogni, hogy semmi de semmi köze a szívbetegségekhez.

       Ami a fogyókúra sikerét illeti, ezt is elmagyarázom, mert rendkívül egyszerű:
    + a cukor ( és a szénhidrát ) az EGYETLEN olyan 'anyag', ami beindítja az inzulint, amely az EGYETLEN zsírt raktározó hormon
    + a zsír NEM inditja be ezt a hormont, tehát az Atkins-nál azért ehetsz bármennyit, mert egyszerűen LEHETETLEN, hogy zsirt raktározz el, mivel a zsír és a fehérje NEM, azaz NEM indítják be az inzulint
    + Atkins alatt a test ketózis állapotba lép, ami azt jelenti, hogy elkezdi bontani a ZSÍRT és nem az izmot.
    + az Atkins az egyetlen ilyen diéta, ahol bármennyit ehetsz bármikor ( persze a megengedett ételekből ) és mégis a súlyvesztés gyors, egyszerű és esztétikus.
       Összefoglalva : az Atkinsszal lehet fogyni egészségünket és IZMUNKAT megőrizve, minimális ételmegvonással ( ami a gyümölcsöket és az édességeket illeti például ) és határtalan zsír és fehérjefogyasztással, ráadásul úgy, hogy a lement súly NEM tér vissza (annál, aki tudja, hogy mit kell az első fázis után csinálni és nem kezd bele egy ' ünneplés-zabálásba)."

    Hm.

    előzmény:
    MPiggy (31704)
    2010-05-07  17:33
  88. 2010. május 8. 14:5131714.

    Amindenit! Ez aztán a kellemes kirándulás, ilyen házigazdákkal, értem az odavalósi topikbarátokra és a babgulyás és társa ajándékozóira.

    Nyíregyháza nagyon szép, egyszer voltam csak, de így emlékszem. Te hasonlóképpen vélekedsz?  Mikor találkoztok ismét, Magdikám? Mert, gondolom, mindnyájan úgy éreztétek, ezt minél előbb meg kell ismételni!

    előzmény:
    Kusza (31712)
    2010-05-08  14:29
  89. 2010. május 8. 14:4231713.

      Jólestek együtt érző szavaid, Janka.  Kicsit már megvigasztalódtam, visszatértem elvemhez, hogy ami megtörtént, annak meg kellett történnie, és úgy van jól. Hasonló, azt hiszem, az ins'Allahhoz, bár  tévedhetek. Néha mégis nehéz elfogadnom, olyankor, amikor  valami nagyon érzékenyen érint. Ilyenkor újra és újra berzenkedek, sajnos.

        Azokat a rémkönyveket tényleg másvalaki írta. Bazsi tudni fogja, kamaszként kedvence volt az író. A sikerkönyvekkel hajszálpontosan úgy vagyok, mint Te. Megvan hozzá az elméletem is, de kissé nagyképű, ezért inkább megtartom magamnak, mert sokak számára sértő lenne.

       Mindenki jön haza, egész családod? Meddig lesztek? Itthon lenne érdemes fogaddal foglalkozni, hiszen hozzánk járnak a környező országokból, jó és nálunk olcsóbb a fogászat mint náluk.

       Adtál enni kicsikéidnek eddig már. Vajon mit? Panaszkodásom után főztem magamnak borsólevest, és legnagyobb megelégedésemre jobban sikerült, mint eddig bármikor. Közben rádiókabarét hallgattam, amelyet a régi rendszerben nagyon utáltam,  úgy éreztem, azért nevethetünk a visszásságokon, hogy ezzel kielégüljünk és elfogadjuk őket. "Jól megmondták  nekik" felkiáltással.  A "nekik" a valamiféle kafkai kastély volt. Most hallottam egészen szellemes dolgokat is, de azért egy levesfőzés időnyi rész elég volt belőle.

      Nagyon tetszenek álmaid. Értelmezésüket abbahagytam, mert semmit sem tettem azért, hogy a módszerben fejlődjek, sőt, szép lassan azt is elfeledem, amit tudtam vele kapcsolatban. 

    előzmény:
    csinomjank (31710)
    2010-05-08  12:34
  90. 2010. május 8. 14:2931712.
    Nagyon jó hangulatban telt el, ez a két és félnap. Sajnos a fürdésről lekellett mondani, mert esett is az eső, meg nem volt valami nagy meleg. Jó, hogy mindenki hozott esernyőt, bementünk busszal Nyíregyházára városnézésre. Nagyon aranyos volt két topic társunk, mind a ketten ott laknak Nyíregyházán. Az egyik idegenvezetőnek csapott fel hozzánk, megmutatta a város nevezetességeit, voltunk a Zsinagógában is. Mind a ketten segítettek az autójukkal szállítani minket, és végül a csomagjainkat. Egy helyes kis panzióban laktunk, kényelmesen elvoltunk. Esténként kártyaparti volt azoknak, aki tudott és szeretett kártyázni. Tévé volt minden szobában, de nem működött, először egy kicsit bosszankodtunk, de aztán rájöttünk nem is annyira hiányzott, legalább több idő volt a beszélgetésre, mókázásra. A háziak megleptek egy nagy fazék babgulyással, és egy lábas nyírségi töltött káposztával, mind a kettő nagyon finom volt. Ja, és még egy nagy kerek házi kenyeret is hoztak.
    előzmény:
    klára13 (31705)
    2010-05-08  05:42
  91. 2010. május 8. 12:4731711.

    hat majd vagy lesz egy fontos nagy almod ,ami miatt megvaltozik a nezeted  vagy sem ...

    persze mozart szenzacios  es nagyon sikkes -bar omaga nagy szegenysegben halt meg -tomegsirba dobva ...

     

     anagy felfedezesekhez  hianyzo lancszemet adjak meg sokszor az almok -amiket ebren  nem fog fel a tudatunk ...

     

    domingo -t erdemes lenne megnezni , ha nem gyujtenek fogakra ,repjegyre , tandijra  ..:)

    nagylanyom sikeresen  elvegeszte az elso evet  -de mivel nincs tandij befizetesi hatarido  - igy a ferjem nagyon lazan kezeli - igy zongorazik az idegeimen ...

     

     en nagyon sok erdekeset almodtam ... egyik ejjel ikreket szultem  es nagyon boldog voltam , valahol videken pest kornyeken voltunk ... csak nem tudtam megmutatni a ferjemnek oket mert nem tudtam , hogy hol is van z ujszulott szoba ...

     

     masik ejjel  a ferjemmel a dunantuli szulovarosmban laktunk es ferjemet reggel egy honfitarsa egy festomuvesz kereste - reggelire hivta ...

     

     masik nap kisgyerekeimet akartam kivinni a nagyvarosbol a zoldovezetbe ... ez kairo es  budapest kevereke volt  .... a busz olyan zsufolt volt , hogy nem tudtam leszallni ( ez volt benne kairo) igy a vegallmosig mentunk , ahol egy szep tisztason egy jatszoter volt es fesztival  de mar ejjel es sotet  es a busz csak masnap indult vissza .... a fuben egy hatalmas dundi bagoly ugralt vidaman ...

     

    alamaink megertesehez nincs mindig eleg informacionk ...

      en hiszek abban , hogy valamikori  ismeroseinkkel , baratainkkal , ellensegeinkkel   valami lathatlan szal kot ossze es gyakran az o torteneseik jelennek meg almainkban nem a sajat eletunkrol szolo .. .

     nekme errol konkret tapasztalataim vannak...

    de nem farasztok senkit ... kisgyermekeim elkeseredetten nyitogatjak ahutot ... valamit enniuk kene :)

    előzmény:
    MPiggy (31683)
    2010-05-05  15:59
  92. 2010. május 8. 12:3431710.

      szerintem nem ez a stephen irta a komat -valaki mas . ez az ember  nagyon nepszeru az usa -ban . annyit tudok rola mpiggy -ek fele lakik otthagyta az irast tanito egyetemet ,mert nevetsegesnek talalta  -es papir nelkul lett iro .

     

     az elsok kozt volt -aki a neten publikalt eloszor .  uj regenyet letolthtttek a rajongok ... becsulet alapon -es allitloag az emberek 80 % -a fizetett ...

     

     nem hiszem , hogy valaha is ra tudnam magam venni barmilyen konyvenek az elolvasasara . tapasztaltaim azt mutatjak , hogy roppant modon untatnak a nagy siker regenyek ( pl da vinci kod)

     

    sajnalom a halacskakat . neha nem tenni semmit jobb ,mint cselekedni ... a ji csing szokott ilyeneket irni ...

    előzmény:
    klára13 (31682)
    2010-05-05  13:28
  93. 2010. május 8. 12:0331709.

    Igazán jónak ígérkezett ez az abszolút csendes nap, de végül is bánattal kezdődött.

    Tegnap Benikémmel lehalásztuk az esővizes hordó szúnyoglárváit halaink részére, mielőtt felnyomtam volna hozzám a vizet. Aztán túlságosan sokat adtam akváriumomba, amit csak ma reggel vettem észre. Mert boldogan lakmároztak szifóim, aztán reggelre az 5 darabból mindössze kettő maradt életben. Mi történt? Azt tudom elképzelni, hogy a lárvák elfogyasztották a vízből az oxigént; teljes erővel jár a szellőztető, ezért ért nagyon váratlanul. Két halacskám maradt, a kardfarkú és egy szép piros, mindegyik saját szaporulat már. Ez történt. Pancser voltam, és ez nagyon bánt. Sajnálom szegény kis jószágokat, kár volt így végezniük. Fáj értük szívem.

    Annyira lelombozott ügyetlenségem, hogy a főzéstől is elment kedvem - utálatos zöldségnapom van, semmi kedvem krumplit hámozni; egyáltalán semmi. Azt hiszem, kinyitok ebédre egy konzervet, és kész.  Persze az igazán feldobhatna, hogy súlyom végre 6-tal kezdődik, aminek örülnöm kellene. Fogok is, ha meggyászoltam halacskáimat. 

    Ha zabos süteményt szeretnék készíteni, el kell ballagnom banánért. Mert közben kiderült, hogy egyetlen szem van itthon, ami úgyis kevés volt, hát reggelire elfogyasztottam. Igyekszem összeszedni magamat, aztán elkerekezek.

    előzmény:
    klára13 (31707)
    2010-05-08  05:52
  94. 2010. május 8. 06:2631708.

     Látlak Benneteket a régi képen, Kata. Nagyon kedves.

    Szentendre... Nagyon szeretem! Gyakran átszaladtam oda korábban, hiszen annyi ott a látnivaló! Nagyon szép "hátsó" úton meg lehet közelíteni, hegyes-dombos vidéken át. Még nagyban gyűjtöttem a csigákat-kagylókat-ásványokat, s a főtér templomának tövében  egy férfi ilyeneket árult, férjem egyszer megvette nekem mindet, ami megtetszett.

      Most nemigen tudok mit kezdeni a sok szépséggel, amelyeket jó ideje  inkább csak kacatnak tekintek.  

      Benikém tegnap körülnézett nálam, s mondta, hogy annyi szobrod meg mindenféléd van - bár  nem mindegyik  tetszik, szúrta közbe-, csinálhatnék egy kiállítást. Idehívhatnám megnézni barátaimat, mindenkit. Ó, mondtam erre, mire lenne ez jó? Aztán takaríthatnék utánuk. Mire felajánlotta, hogy odaadja szívesen ehhez szobáját, és kérhetnék 100 forint belépődíjat, hogy hasznom legyen belőle. Úgy sikerült elodáznom a kiállításrendezést, hogy ugyancsak az ő javaslatára képkiállítás lesz, és ehhez sok újat kell festenem. 

      A hajóút jó ötlet. Jövő hónapban lesz Bazsikám születésnapja, remek ajándék lenne egy ilyen út, és remek kirándulásunk lenne. Meggondolandó.

    előzmény:
    MPiggy (31703)
    2010-05-07  17:26
  95. 2010. május 8. 05:5231707.

    A teljes üzenetet idehozom, mert oly kedves, és így gömbölyű. Magdikám, Neked is szánom.

     

    Sziasztok!

    Ma kiprobaltam egy receptet a nettrol. Szenhidrat napom van. Ahogy elnezem ez a sulti gyumolcsnapra is jo. Ti mit szoltok hozza? Nem tudom a zabpehelyt lehet-e enni gyumi napon, de ma igen.

    Naaagyon finom, meg a fiuk is tomik magukba.

     A recept:

    Zabpehely szelet

     

    Hozzavalok:

     

    4 evokanal napraforgo olaj

    2 erett banan

    1 kavaskanal fahej

    fel kaveskanal vanillia kivonak

    50 g kesudio vagy mogyoro (durvara daralva)

    50 g zabpehely (nagszemu)

    50 g kokuszreszelek

    1 reszelt alma

     

    Ekeszites:

    1. A sutot 190 fokra elomelegitjuk

    2. A hozzavalokatsorrend szerint egy turmixgepben eldolgozzuk (nehany masodperc minden osszetevo utan),majd egy lapos, kb. 20x20 cm-es , kiolajozott tepsiben 25 percig barnara sutjuk.

    3. Racson hulni hagyjuk, majd kockakra szeleteljuk.

     

    Tippek:

    - Adjunk a massahoz mazsolat,aszalt szilvat, aszalt cseresznyet,vagy afonyat-de mas aszalt gyumolcsokkel is lehet potolni.

    - Akarmilyen mas mogyoro vagy dio is megteszi.

    - Ha nincs kokuszreszelek vagy vanillia kivonat, az sem gond-nelkuluk is nagyon finom.

    - Nagyobb tepsiben dupla adag is keszitheto-nem lesz gond, hamar elfogy!

    -ELtart kb. egy hetig is a  hutoben

    - Meregtelenites alatt is fogyaszthato.

    Az alma is lehet helyettesitheto mas gyumolcsel is,pl. korte, oszibarack, sargabarack, de akar 1dl almalevel is.

    (A zabpehely szelet egy egeszseges sutemeny, remek babaetel es sutemeny gyerekeknek is!Cukormentes, igy alkalmas diabetikus es candida betegek szamara is es azoknak akak gyomor betegsegekben szenvednek ,vagy fogyokuraznak.

     

    En 3x-os adagot csinaltam, mert nagy a tepsim. Kevesebb olajat tettem bele, es mivel teflon a tepsim igy abba sem tettem olajat.

    Ha van kedvetek probaljatok ki.

    Jo etvagyat hozza!

    Puszi, Anita. 

    U.i.:essobb meg jovok, csak hazajott a parom es megyunk bevasarolni.

     

    előzmény:
    MPiggy (31704)
    2010-05-07  17:33
  96. 2010. május 8. 05:4831706.

    Akkor most hozok ide Simonka részére egy zabos süteményt, Katica. Mincse-Anita adta közre a fogyós topikban, mondja, háromszoros adagot készített, fiai tömik magukba Nagyon egészséges sütemény, és egyszerűnek látszik az elkészítése. Ma én is megsütöm, az egész család szétszéled, ezzel fogom várni őket. Mandulával készítem, az van itthon a dión kívül.

      

    előzmény:
    MPiggy (31703)
    2010-05-07  17:26
  97. 2010. május 8. 05:4231705.
      Magdikám, nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült a találkozótok. Mostantól személyes ismeretség fűz kedves topiktársaidhoz. Ez nagyon jót tesz a beszélgetéseknek. Kár, hogy zárt, szívesen olvasnám, ahogy felidézitek a kellemes élményt. Meséld el talán itt, nekünk, részletesen. Hiszen talán -írtam volna, hogy egyikünk sem volt ilyen találkozón, de eszembe jutott, hogy Kata igen, a domingósokén.
    előzmény:
    Kusza (31702)
    2010-05-07  17:22
  98. 2010. május 7. 17:3331704.

    Ismerem a rantott cukkini-viragot, nagyon finom. Dehat babras..maceras...! Ettermek menujere valo.

     

    A pafranyhajtas mar regi etek, meg az indianok jottek ra milyen jo csemege. Kulonosen grillezett lazac mellett...(egyik leggyakoribb osszeallitas pafrany-nyilas idejen!)

     

    Azt is ok ettek (azaz grilelzett lazacot) miota a vilag vilag-csak eppen nem gaztuzelesu szupergrillen, hanem faszenparazson sutve.

     

     

    Miert ne vagnal neki az utnak???? Furge vagy..jol vagy...es nagyon varnak rad!!

     

    Mifele topik-kulonlegesseg az aminek a kedveert Sostonal egy focicsapat osszejon???

    előzmény:
    Kusza (31702)
    2010-05-07  17:22
  99. 2010. május 7. 17:2631703.

    Igaz, nem ugyanaz, de esetleg Szentenderig el lehet hajozgatni egy napfenyes hetvegen.

    Mi is megtettuk egyszer regesreg...Kiskata apja hatan tronolt egy zsakocska-ulokeben...fejere valamelyikunk gondosan egy zsebkendot "csomozott" ra, tudod, a 4 sarkara.

    Mindez persze a csaladi fotoalbum miatt maradt eszben.

    Hatterben a falu egyik szep temploma-azt hiszem az, amelyik font, a kis domb tetejen van. Akkor jartak nalunk latogatabon a sogornomek- a 2 es fel eves Michelle-tarsasagaban..akkor lattam oket eloszor. 

     Angliaban laktak egy kerek evig,  szinesz-ferje azt hitte be tud kerulni az igazi NB 1-es szinhazi eletbe...Errol szo sem volt. Es a kicsi lanynak nagyon nem tett jot a kodos-nyirkos Albion.

     

    Mielott visszatertek volna Kanadaba, elugrottak a Honfoglalas utcaba. Agnes 2 eves mult, Kiskata 6 honapos ..Zsofika meg sehol.

     

    Jajj de fiatalok vagyunk azokon a szep szentendrei kepeken...

     

    A zsakocska-uloke Michelle-tol szallt rank. akkoriban  meg nem lehetett olyasmit otthon kapni.

     

    Nem tudom, talan belenezek a kerdezz-felelek-oldalra. Attol tartok en is ott ragadnek...

     

     

    Mentem..ebedido, munkaido...

     

    Kellemes szep hetveget nektek is!!

     

    Tegnap ujra beszeltem Kicsi Simonnal, vagy 3x megkerdezte "megettem-e a zabkasamat reggel?" meglepetesemben  szemrebbenes nelkul hazudtam, igen..hogyne.

    Aztan rajottem miert faggatott, mikor naluk voltam mindketten  AZT ettunk.

    Most kenytelen leszek visszaterni ra..(hamar loditottam) merthogy olyan egeszseges..meg minden. Antioxidansok halmaza...rost...lassu felszivodasu szenhidrat...Mindez egy kis tanyerkaban.

    előzmény:
    klára13 (31696)
    2010-05-06  19:40
  100. 2010. május 7. 17:2231702.

    Kata érdekes lehet az a páfrányhajtás, mindig felfedeznek valami újdonságot, igaz lehet, hogy csak nekem új. Olaszországban kis csokrokba tökvirágot árulnak, talán kirántják azokat, még nem ettem olyat.

    Most jöttem haza egy topik találkozóról, 12-en voltunk Sóstón, nagyon jól éreztük magunkat, vidám csapat volt.

    Még nem tudom, hogy mikor megyek a lányomhoz, már egyre nehezebben vágok bele az útba. 

    előzmény:
    MPiggy (31700)
    2010-05-07  17:11

Címlap

top