Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2010. Április 13. 12:1131501.
    Úgy láttam, Aranka foglalkozása leginkább az volt, Kata, hogy úrinő! Hihetetlen fazon volt. Majd meglátod.
    előzmény:
    MPiggy (31493)
    2010-04-12  23:35
  2. 2010. Április 13. 12:0231500.

      Megtaláltam!  Katóka,  meglásd, nagyon fog tetszeni a különleges visszaemlékezés. Hihetetlen szerencsével kezembe akadt a sokszáz, áttekinthetetlen, egymásra rakott könyvhalmazban ez is!

      

    előzmény:
    MPiggy (31493)
    2010-04-12  23:35
  3. 2010. Április 13. 10:2931499.

       Katica, leveled nyomán nekiláttam könyves barlangomat feltúrni, mert emlékszem egy nagyon jó képekkel teli könyvre Karinthyék életéről. És arra a kisebbre, amelyben az emlitett irást olvastam Kosztolányinétól. Legalábbis, igy emlékszem.

       Szembesültem az állapottal: sokkal kevésbé vészes, mint hittem. Egér valóban volt benne, ettől tavaly teljesen pánikba estem, és végképp sorsára hagytam a könyveket. Nem mertem kinyitni, féltem a látványtól. Kár volt. Az egeret nem érdekelték a könyvek. Némi műanyag lapot talált, azt morzsolta szét. 

      Viszont találtam egy csemegét, ami éppen könyvedhez illik: SZÁMADÁS A TÁLENTOMRÓL, A KARINTHY CSALÁD GENETIKAI ELEMZÉSE.  Czeizel Endre és Erős Erika munkája. Már teljesen megfeledkeztem róla, pedig nagyon érdekes könyv. Holnap hozom.

      Ismét felmerül a kérdés, mi legyen a könyvek sorsa? Bár, ahogy nézem, elvannak helyükön, a tetőt alatti  alacsony sufni száraz, ami lényeges. Csak gondolni nem szabad rájuk!

       

      

      

    előzmény:
    MPiggy (31493)
    2010-04-12  23:35
  4. 2010. Április 13. 09:4931498.
      A "más", talán kedvesed, Csiripcsóka?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (31491)
    2010-04-12  21:09
  5. 2010. Április 13. 09:4631497.

      Isten hozott, Andrea!

      Rengeteg szép  élménnyel lehetsz gazdagabb. Majd mesélj, jó? Nagyon várom felvételeidet.

    előzmény:
    ANDREA* (31495)
    2010-04-13  06:48
  6. 2010. Április 13. 07:1531496.

     

     

     

     

    Weöres Sándor:

     

    Szembe-fordított tükrök

     

     

     

    Örömöm sokszorozódjék a te örömödben.
    Hiányosságom váljék jósággá benned.

     

    előzmény:
    klára13 (31494)
    2010-04-13  06:40
  7. 2010. Április 13. 06:4831495.

    Sziasztok, megjottunk Kubabol, majd jovok, csak meg szokom az itteni mozgalmasabb eletet. Hozok gyonyoru bougainvillea -s kepeket is.

     

    MPiggy, a te irasod volt a 31500.

     

    Vidam reggelt nektek Mo-on.

    előzmény:
    MPiggy (31493)
    2010-04-12  23:35
  8. 2010. Április 13. 06:4031494.

     

     

       Legyen szép ez az esős napunk!

    előzmény:
    MPiggy (31493)
    2010-04-12  23:35
  9. 2010. Április 12. 23:3531493.

    B.Aranka nimfomanias, kegyetlen es ragyogo no lehetett. Foglalkozasa eddig meg nem kerult emlitesre.Semmivel sem teszi elviselhetove a kepet....!

     

    A visszaemlekezesek foalakja, foszereploje Gabi, Cini skizofrenias batyja. Az o kodbe veszo nehezen megfoghato alakjat probalja Marci osszerakni. Kozben persze sajat zaklatott es kulonleges gyerekkora is szoba kerul. A kor irodalmi nagyjai is ott jarnak a hatterben..arnykent, ki- be maszkalva a csalad eleteben. Eletebol. (Kosztolanyi, Devecseri G. Dery Tibor...) Eddig nem sok jo vagy szep derult ki roluk, mint emberekrol....

     

     

    A bazilika kupolajahoz 400 valahany lepcso visz fel. Csigalepcsok. Mikor folertunk kiderult, a kulso zold kupolan belul egy betonszeru belso kupola van- a ketto kozt jokora tavolsag. U.n. "dupla kupola". Itt korbejartuk a betontombot...fura, misztikus visszhang jelensege teljesen egyedulallo...; korbe-korbe utazik a hang a kulso  kupola (belso) falarol visszaverodve. Nagyon erdekes volt! Kanont enekelhetsz sajatmagaddal...

     

    En is szerettem Avar Istvant- a regiregi idokbol. Ezert volt szomorkas viszontlatni.

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (31487)
    2010-04-12  16:29
  10. 2010. Április 12. 23:0031492.

    Megint szepek lesznek a muskatlik Magdi, meglasd!

     

    Majd emlegetunk teged szerdan, ne felj...Most hogy emlited, tenyleg-neked, csak neked meg foto is keszulhet!!! Klara uj frizurajat mindnekeppen megorokitjuk. (ez a gep nem hajlando smajlikat folrakni, ide kacsintost kepzelj)

     

    Nagyon finom paprikaskrumplit ettunk, en a fejessalattabol repetaztam is. Andras dr. maga kesziti a fagylaltot, igy azt sem lehetett kihagyni.

     

    Aludj jol, en is arra keszulodom.

    előzmény:
    Kusza (31489)
    2010-04-12  17:06
  11. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. Április 12. 21:0931491.

    Nem magamnak keresem a segítséget, szakembert, hanem másnak, de nagyon-nagyon szeretnék segíteni. Én nem voltam soha ilyen állapotban, így nem tudom átélni, csak átérezni a problémát. Akinek segíteni szeretnék, nem hajlandó segítséget kérni. Így először ezt kell elérnem. Viszont ha rossz segítséget választok, akkor hogy beszélem majd rá egy újbóli próbálkozásra? Hát sajnos ez az én legnagyobb gondom.

     

    Igazából olyan szakembert keresnék, akinél voltak többen, hallanék visszajelzést. Persze tudom, hogy mindenkinek más a szimpatikus, de azért mégis egy kicsit biztató az, ha többen is ajánlják. Sajnos itt a különböző fórumokon sehol nam találtam egyetlen embert sem, akiről jókat mondanak, sőt egyátalán nem találtam senkit. Gondolom sokan a fővárosban laknak, és ott könnyebb tanácsot, segítséget adni, ott jobban ismerik az orvosokat.

     

    Egyszer sikerült már elmenni egy magánorvoshoz, akit ajánlottak ismerősök, semmit sem segített. Ezért keresgélek én, hogy a következő jó legyen, de előtte még rá kell valahogy vennem, hogy igenis kérje a segítséget, mert csak úgy gyógyulhat meg. Annyit már kiderítettem, hogy jó pszcihológus vagy pszichiáter is, de csak olyan, aki terápiával foglalkozik. Emelett nekem szimpatikus a kineziológia, bár nem voltam soha ilyen terápián, és ahányan ellenzik, annyian vannak mellette. Viszont mikor már úgy éreztem, hogy talán inkább ez lenne a megoldás, mint az orvos, akkor indult egy új fórum, amibe beleolvastam, és sokan írták, hogy nem szabad a pszichés betegeknek megpiszkálni a tudatalattiját, mert az csak ront az állapotán.

     

    Viszont itt megint gondolkodóba estem, mert olvasva Vas József Pál cikkét, amit neten találtam, nekem az jött le belőle, hogy ő is tulajdonképpen csinál ilyet. Vagy a hipnoterápia teljesen más jelent? Szerintem ő is valamilyen szinten belemegy a tudatalattiba, vagy rosszul gondolom? Hát itt tartok most, sehol, csak jár az agyam állandóan.

    előzmény:
    klára13 (31488)
    2010-04-12  16:58
  12. 2010. Április 12. 18:2331490.

      Magdikám, nagyon jól tetted, hogy meghagytad a muskátlikat. Tehát Te minden évben újra telepitetted őket? Ez meg sem fordult fejemben. Hiszen némelyik már bimbós. A fogyós topikon valaki elmondta, mitől olyan gyönyörű a muskátlija. Tartós műtrágyát ad neki. A műtrágya nevét elfeledtem.

      Nagy munkában voltál, biztosan nagyon fáradt vagy. Én ma csak tengek-lengek "ebben az átlátszó esőben".

      Tegnaptól nem lőcsölök Rátok verseket, ugye, a saját verses topik nagy találmány?  

       Durcáskát átöltöztettem, találtam apró ruhákat, két nadrágot és egy kabátkát, amit Dodinak vettem, de kicsi volt neki. Ezt adtam rá, mit ne mondjak, rémesen néz ki szegény. Szerencsére nem lázad, ebből azt a következtetést vonom le, hogy vagy félkegyelmű, vagy majd csak ezek után alakul ki nőisége (ez igy nagyon trendi!), vagy egyszerűen csak fejletlen még az izlése. Esetleg máris elromlott.

       Majd együtt a mutatom meg a két babát, jó? Zsuzsi szinte örökbe fogadta Durcimurcit, folyton melléje telepszik a kis heverőn, ahol babagyűjteményemet tartom.

    előzmény:
    Kusza (31489)
    2010-04-12  17:06
  13. 2010. Április 12. 17:0631489.

    Szervusz Klára!

    Már régen láttam a durcás babádat, ha lesz kedved, majd mutasd meg jó? Végre ma már foglalkoztam a virágokkal, felhoztam a pincéből a muskátlikat. Úgy gondoltam, meg kegyelmezek nekik, csak maradok mellettük. Most másként csináltam mint eddig, mert régen levágtam az erős hajtásokat, és azt dugdostam vissza. Most benne hagytam az erős töveket, csak visszavágtam, kiváncsi vagyok, melyik módszer lesz jobb. Az egyik cserép fokföldi ibolyám is tönkrement, de már pótoltam, gyökereztettem levelet, most azt is elültettem. Az előbb megdicsértem az új hibiszkuszt, látom 3 bimbó van rajta, tudod ezt csak úgy leszúrtam, és megragadt.

    Majd azért gondoljatok rám szerdán, olyan jó lenne egy fotó rólatok, legalább távolról, látnálak Titeket. 

    előzmény:
    klára13 (31483)
    2010-04-12  11:41
  14. 2010. Április 12. 16:5831488.

      Tudom, és elfogadom, hogy az élet (szinte) jószerencse, semmi más, Csiripcsóka, de mégis, miképpen és kik között keresgéltél segitséget, hogy kudarcok értek? Milyen szempontjaid voltak?

       Mi kell ahhoz, kérdezed, hogy akarj meggyógyulni?

       Azt hiszem, elsősorban el kell hinni, hogy létezik jobb közérzet, mint amiben vagyunk. Ehhez azonban el kell ismernünk, hogy közérzetünk hagy maga után kivánnivalót. Most ez tréfásnak tűnhet, pedig magam tapasztaltam, hogy észre sem vettem, milyen sértődékeny lettem, hogy támadásnak érzek nagyon ártatlan szavakat. Ez csak akkor tudatosult bennem, amikor már megszűnt. 

        Kellett egy újabb mély és váratlan lelki sérülésen kivül, hogy megijedjek magamtól: fiam összetaposott egy flakont, az én flakonomat!, és úgy éreztem, ezzel egész életem értelmét kérdőjelezte meg, totálisan ellenem fordult. Aztán jött még ehhez egy vészes  információ, és akkor tudtam, hogy szakemberhez kell fordulnom. "Elhasználódtam", elfogyott belőlem ... mi is? ... minden, ami elviselhető, sőt szerethető emberré tesz. Elfogyott belőlem az öröm, életemből a fény.

       Sajnos, az integrativ pszichoterapeuta, akiben legjobban megbiztam volna, nem tudott fogadni, de a második választásom jó találat volt. 

       Meg kell keresni a gyógyulás útját és módját, elindulni rajta, aztán egyre jobb és szebb lesz minden.

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (31485)
    2010-04-12  14:12
  15. 2010. Április 12. 16:2931487.

      Mennyi minden történik Veled, Katica! Látod, a Bazilika kupolájában sosem jártam, már nem is fogok, mert, gondolom, liftet utólag sem szereltek bele. Vagy tévedek?

      Emlékszem, tavaly is nagyon jól tartottak Benneteket! Jó ez. Viszonozni igyekeznek sok munkádat, a sok élményt, amiben részesititek őket Nálatok. Érthető. Bár bálnát azért hiába szeretnének ők is "feltálalni". 

     Úgy cikáztok, mint a szitakötők teknőctavunk felett. Törökvészi út... VIII. kerület... 

      Tényleg, különös, hogy Avar István folyton utatokba kerül. Nagyon szeretem. A film jut eszembe, amelyben az anyakutyát védelmébe vette. Talán Mocorgó cime volt? Azt hiszem, Fejes Endre kisregényéből. Nagyon sziven ütött az a film, most is fáj, jobban szeretem már kikerülni a szivfájditó dolgokat.

       A fodrász nekem is esedékes, magam szoktam vágni, de most, Rád való tekintettel Zsófimra bizom. Kicsikét jobban csinálja.

       A Karinthy könyv nagyon izgalmas lehet. Ismered-e Kosztolányiné visszaemlékezését Böhm Arankára, az érzéketlen és minden empátiától mentes pszichiáterre? Itt a fórumon van egy rá emlékeztető pszichológus, aki tele szájjal kiröhögi! a baját a társaság elé táró fiatal nőt, mert szótévesztése a témában való járatlanságáról tanúskodik. Ilyen emberek vannak. Ma is.

    előzmény:
    MPiggy (31486)
    2010-04-12  15:17
  16. 2010. Április 12. 15:1731486.

    Szepseges fotodat elloptam-leloptam, megorzom! Korulottunk kevesbe harsog-dalol a termeszet...lassan mocorog, nem siet mint tavaly.

    Esztergomi emleked mesebe illoen kedves... A kupola korul maszkalva sok szepet lattam, de a kek kapuk elkerultek figyelmem...Inkabb azokat kellett volna keresni a Csulokcsarda helyett!!DEhat kedves szep sofor baratnem ragaszkodott a traktahoz....

     

    Utana a Torokveszi ut kornyekenek pompas villai egyikeben kaptunk finom kavet (NEM Izabella lakasaban..dehogy! o csak kedvesen odafuvarozott es kirakott minket.) Gyonyoru tulipanfa viragzott a nappali szoba hatalmas uvegablaka elott, hazigazdank szerint nekunk idozitve...(piciket mar gyurott volt, akarcsak mi magunk.) 

     

    Ma, ezzel szemben egy kevesbe sikeres, de szinten tunderi  regi kolleganal a VIII. keruletben kapunk paprikaskrumplit- UJKRUMPLIBOL!

     

    Tudod mi a kulonos? Immar harmadszor "talalkoztam" az igen-igen megoregedett Avar Istvannal, ma a buszon! Pont ugy nezett ki..pont olyan kopott volt mint 2 hete a Magyar Szinhazban...es egy hete, a Pesti Szinhazban.Tan ugyanabban a feloltoben...

     

    Ma az en hajam is kevesebb mint tegnap ilyenkor! Fodrasznal voltam ugyanis..Ugyes csaj, egy kis eletet es format lehelt nyugos-bozontos-fako frizuramba. Majd meglatod szerdan. Fel haromkor jo????????

    Most megyek olvasni- megvettuk Karinthy Marci "ordoggorcs" cimu konyvet. Barmilyen sotet, kulonos dolgokat is ir csaladjarol, szivesen olvasom, hisz..."roluk" szol, a  Karinthyakrol.

    előzmény:
    klára13 (31484)
    2010-04-12  13:39
  17. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. Április 12. 14:1231485.

    Köszönöm, hogy megosztottad velem ezeket, jó olvasni soraid.

    Igen fontos, hogy akarni kell, de hogyan lehet ezt elérni? Erre senki nem tudott eddig válaszolni, aki egyszer csak akarta, az sem tudta, hogy hirtelen miért, így segíteni sem tudott nekem.

     

    A másik, amint te is írtad, hogy fontos a megfelelő szakember kiválasztása, ez viszont elég nehéz dolog, hogy az ember ne csalódjon újból és újból.

    előzmény:
    klára13 (31476)
    2010-04-12  05:12
  18. 2010. Április 12. 13:3931484.

      A szerdára késve reagálok, csak most, Katica.

     Igazán várom, de ha valami közbejön, lelkiismeret furdalás nélkül módositsd a tervet.

    előzmény:
    MPiggy (31479)
    2010-04-12  08:13
  19. 2010. Április 12. 11:4131483.

      Megtörtént az értelmes cselekedet!

      Vásároltam társat nagy babámhoz!

      Vajon ...? de inkább hallgatok...

     

      Ez egy gyönyörű Götz baba, nagyon olcsón. 46 centis, mint Durcáskám.

    előzmény:
    klára13 (31482)
    2010-04-12  11:29
  20. 2010. Április 12. 11:2931482.

       Kata, tehát Esztergomban jártatok! Ez az én misztikus városom. hAJDAN Ki-kiszaladtam, éppen a kápolna miatt, vagy csak úgy, mert remek hatással voltak rám az öreg házak kék kapui, ablakai; csak itt találkoztam ezzel a szinnel. Talán valami nemzetiségi hagyomány diktálja.

      Egyszer kedves, eltávozott barátommal jártunk ott, egy szép nyári délután, úgy harmincöt éve. A várfalban megpillantottunk egy jókora, tátongó lyukat, és bemásztunk. Hegyoldalban találtuk magunkat, és a meredély tetején elhagyott és különös hangulatba ringató kertet. Kis, egyszerű, támla nélküli paddal, és mintha diófa is lett volna és szilvafák. Üldögéltünk, élveztük a csendet, a régmúlt körülöttünk kavargó árnyait. Feledhetetlen élmény.

      Sok évvel később kerestem az átjárót, de már befalazták.

      Szerettem felkeresni azt a várost, mert úgy öt évvel korábban még nagyon "mobil" voltam.  Szivesen rohangáltam egyszál magam a térben, de ma már hosszan tűnődöm, érdemes-e elindulni bárhova is. Igy aztán számtalan dologról lemaradok, azaz lemarasztom magamat. Elég számomra a szellemi élmény, ez erőfeszités nélkül megszerezhető. Lehet, hogy egyszer csak ez az igényem is elmúlik? Brrr... jön a sötét. Mármint agyamban. Ami vigasztaló és ijesztő egyúttal: nem fogok tudni róla. Mint látom több eseten.

      Ejnyebejnye! Igazán ok nélkül tolakodnak ide ilyen gondolatok! Miközben "kint  harsog a tavasz", a borús égbolt ellenére.

      Nahát, elő is jött Ady verse, az Új tavaszi seregszemle.  Elviszem verses topikomba (KÖLTÉSZET NAPJA - MA IS). S igyekszem valami értelmeset tenni, mert mindig akkor kerit hatalmába a letargia, amikor mihasznának érzem magamat!

    előzmény:
    MPiggy (31479)
    2010-04-12  08:13
  21. 2010. Április 12. 10:5831481.

       Véletlen, nem véletlen, lehet, hogy a valóságban is, mint az álomban, ha egyikben kiderül,  a másikban beborul! Ha az egyik narancsszinű, akkor a másik szürke.

       Nem is tudom, épületes eszmefuttatásom érthető-e? Mindegy. Gyakorta szólok érthetetlenül.

      Ez saját égboltom, azt hiszem, tegnapelőtti.  Szóval...

      

    előzmény:
    MPiggy (31479)
    2010-04-12  08:13
  22. 2010. Április 12. 10:2631480.

        Kora hajnali ébredésem utáni álmomban, Raflezia, én is álmodtam a Te álmodhoz hasonlót, amely szintén a nappali ügyekből, beszélgetésekből nőtt ki.

      Oleándereket "neveltem", elég kis termetűek voltak, de nagyon sűrűek,  a vesszőket fontam, alakitottam, metszettem, és a gyökereket szintén, mint a bonsaisok. Apró karosszékek alakultak ki,  kis cserépben, élettelenek.

      Ugye, hogy rimel a Te álmodra?

      Tűnödöm rajta, mint üzeneten. Talán azt jelenti ez az álomrészlet - mert sokkal hosszabb volt, de csupán ennyi maradt meg belőle -, hogy túlbonyolitom az ügyeket, túlságosan csűröm-csavarom, és ez értelmetlen.

      Esetleg Tiéden is lehet tovább töprengeni. 

    előzmény:
    raflezia (31475)
    2010-04-11  23:05
  23. 2010. Április 12. 08:1331479.

    Milyen kar, hogy "beborult az eg felettunk"...de biztos vagyok benne nem fugg ossze a tegnapi vegeredmennyel, csak koincidencia!

    Legalabb vege a talalgatasnak, varakozasnak...."tenni, akarni kell" immar.

     

    Mi kihasznaltuk az utolso derusebb delutant es Bazilika kupolajarol neztuk a kekesszurke eget, Esztergomban...Nagyon szep az epulet, kivul-belul. Kisdiakkent jartam ott, de sokra nem emlekeztem a kirandulasbol.Akkor biztosan nem is volt ilyen szepen rendben. Legkulonlegesebb resze a valodi-igazi-reneszansz kapolna ami Firenzehez is melto lenne  vorosmarvany falaival.

     

    A te vers-topikodat nem lattam, de volt egy hasonlo, oda irtam be Jozsef Attila kedves szep "Istenem" cimu verset.

    Most megyek, delelott szaladgalnivalom van...jajj nagyon mulnak a napok!!!

    Dehat szerda meg elottunk alll!!

     

    előzmény:
    klára13 (31470)
    2010-04-11  19:50
  24. 2010. Április 12. 05:2931478.

      Hm, Raflezia, ez sötét álom volt és félrevezető! Légy résen!

      A táblázatokat sosem szabad hagymán piritani. Enyhe fűszerekkel kell párolni őket, aztán fokhagymás mártással tálalni.

    előzmény:
    raflezia (31475)
    2010-04-11  23:05
  25. 2010. Április 12. 05:2531477.

      Egészen egyértelmű álmod, Juharszirup. Ideje lenne kigyógyittatnod magadat fóbiádból, mert teljesen értelmetlen bármitől rettegve élni.

      A fóbia gyógyitásásnak tanulja voltam Pikpik egyik előadásán. Ilyen néven van itt a fórumon az integrativ terapeuta. Madárfóbiája volt valakinek, iszonyodott minden tolltól. Szemünk láttára történt a kezelés - túlságosan simán azért nem ment, folyton kanyarokat kellett beilleszteni, ahogy láttam -, de végül is vagy 20 perc után a hölgy megkönnyebbülten, derüsen, a tollas jószágokra örömmel gondolva ment vissza helyére. Volt, nincs fóbia. Megtudtam, hogy ez talán a legkönnyebben gyógyitható lelki nyavalya. Kár szenvedni vele.

      A hónap végén a lelki gyógymódokról tart előadást Békásmegyeren. Ha odamész, találkozol a témával. Vagy ha megnézed előadásait a Főniksz (csak ilyen ikszem van) tévén.

    előzmény:
    juharszirup55 (31474)
    2010-04-11  22:28
  26. 2010. Április 12. 05:1231476.

        Vas József Pál könyvét gyakran kezembe veszem. Inkább olvasgatom, azt mondhatom, Csiripcsóka.

       Kérdezed, mi bajom volt. A lényege az volt, hogy rosszul reagáltam dolgokra. Márpedig mindent aszerint élünk meg, ahogy reagálunk rá. Láttam, nem vagyok ura életemnek, képtelen vagyok megteremteni magam magamnak, jó közérzetemet. Reakcióink aztán nagyon kihatnak családunk, környezetünk életére. Úgy gondoltam, nagy hiba tönkretenni szeretteim jó közérzetét, és nekem is nagyon rossz volt, s minthogy tudtam az integrativ terápiáról, s itt a fórumon volt egy nagyon kedves fiatal hölgy, akiről tudtam, hogy férje integrativ terapeuta - ezen az úton el tudtam indulni. Mert nagyon fontos a gyógyitó megválasztása. Csak az tud segiteni, akiben megbizol, akiben hiszel. Azt hiszem, ez a találkozás első pillanatában eldől.

        Szorongások között, indulatosan és haragosan és rosszkedvűen  élni nagyon rossz. Legalább olyan rossz, mint fogfájással. Fogorvoshoz rohanunk, fájó lelkünket általában csak hurcoljuk, mintha végzetünk lenne. Pedig ahogy a begyulladt vakbél nem az, úgy a lelki nyavalya  sem. Sajnos kevesen tudják, ezért aztán csak élik romos lelki életüket. 

       Ahogy olvastam a depressziós topikokat, úgy tűnt, legtöbben nem is akarnak kigyógyulni. Azóta valahogy megérettem, hogy nem tudnak akarni. Mert hajlamos vagyok azt gondolni, hogy dolgainkért magunk vagyunk felelősek, és maga tehet arról mindenki, ahogy él, ahogy gondolkodik. Pedig az érzések az észtől függetlenek. Már végre megértettem. Saját tapasztalatból.

       Valaki elmondta, hogy kisbabát szeretne, férje azonban azt követeli, hogy tegye le az antidepresszáns gyógyszereket, akkor lehet majd gyermekük. "Nem érti meg, hogy az ő kis nyuszikájának szüksége van a gyógyszerekre"- panaszkodott. Hiszen, ha meggyógyulna, talán nem lenne férje óvni való kis nyuszikája, és ettől fél. S ez a félelem nem akaratlagos. 

       Minden, amit mondok, saját tapasztalat. Nem vagyok pszichológus.

       Most elég vacakul fogalmazok, a hajnal nem az én napszakom. De megszólalt háromkor a szomszéd riasztója, és felébresztette a környéket. Remélem, sikerül visszaaludnom.

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (31473)
    2010-04-11  21:12
  27. 2010. Április 11. 23:0531475.

    SZiasztok!

     

    Én azt álmodtam, hogy excel táblázatokat kevergettem otthon, hagymán a lábosban Na ez mit jelent, szerintem azt hogy megkattantam mind az otthoni mind az irodai munkámban Jó éjt!

    előzmény:
    juharszirup55 (31474)
    2010-04-11  22:28
  28. 2010. Április 11. 22:2831474.

    Sziasztok!

    Én még nem jártam ebben a topicban de tegnap éjszaka egy kb két tenyérnek megfelelő méretű pókkal álmodtam amelyik mindenhol üldözött.Hozzáteszem rettegek a pókoktól, legyen bármilyen picike.

    Szerintetek van valami jelentése?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. Április 11. 21:1231473.

    Szia Klára!

     

    Érdekelne, hogy többször is elolvastad-e a könyvet (Egy elmeorvos tévelygései), illetve, hogy a könyv hatására vettél-e részt kezelésen, terápián? Neked mennyi alkalomra volt szükséged? Ja és a legfontosabb, nem tudom milyen állapotban voltál akkor, te hogy vetted rá magad, hogy egyátalán elmenj orvoshoz? Bocsi, a sok kérdésért.

     

    Igaz könyvesboltban még nem voltam, de nézegettem a neten az ismertebb könyvesboltokat, de nem találtam. Sajnos letölthető formában sehol sem találtam. Csak szerettem volna tudni, hol kapható.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  30. 2010. Április 11. 20:2131472.

    Ezek a gyerekek, ezek a gyerekek! Minden természetes nekik!

    Amióta megszűnt a Vers mindenkinek, nálunk is elég kevés van. Igaz, létezik a Vers utcazajban. Ritkán találok rá.

     

    Tényleg nagyon szép már a kert, és most jött a zimankó!

    előzmény:
    Kusza (31471)
    2010-04-11  19:58
  31. 2010. Április 11. 19:5831471.

    Még reggel voltunk mind a ketten Gyurival szavazni.

    Eszembe jutott, ilyenkor jött Ági hozzám a munkahelyemre, összeválogatott egy csomó könyvet, el is vitte a hasznomat, mert persze ingyen vitte.

    Különben megfigyeltem mikor kint vagyok Áginál, már meg is jegyeztem neki, hogy ott még sosem hallottam, hogy egy verset is mondjanak a tévében. 

    előzmény:
    klára13 (31470)
    2010-04-11  19:50
  32. 2010. Április 11. 19:5031470.

      Bizony, izgalmas nap e mai, Magdikám. Bár nagy meglepetés aligha ér bennünket. Szavaztál tehát, ugye? Mi is mindannyian megttámogattuk a Fideszt. Már nehogy miattunk hiúsuljanak meg reményei!

       Meghosszabbitották a kampánycsendet, mert néhol még mindig szavaznak.

     

       Nyitottam egy verses topikot, KÖLTÉSZET NAPJA - MA IS cimmel. Hozd oda kedvenc verseidet, ha kedved van hozzá, Magdikám. Bizony, emlékszel, milyen fontos és remek sorozat volt a Szép versek? Pontosan tudtuk általa, hogy hol is tart a magyar költészet. Ma? Fogalmam sincs. 

    előzmény:
    Kusza (31469)
    2010-04-11  19:15
  33. 2010. Április 11. 19:1531469.

    Szervusz Klára! 

    Nagyon szép a kerted, csodálatosak a virágzó fák.

    Nagy izgalommal várjuk az eredményt a választásról, még egy kicsit várni kell. 

    Régen míg dolgoztam, szerettem a sok új könyv között válogatni, ilyenkor a Költézset napján lehetett féláron vásárolni. 

    előzmény:
    klára13 (31465)
    2010-04-10  23:14
  34. 2010. Április 11. 19:0631468.

     

     

    Bella István:

     

    ÉS SZÓLT A SZÓ

     


    És szólt a hegy:
    - Ha alvó kő leszek,
    hogy felébredjek,
    kezedbe veszel-e?

    És szólt a Nap:
    - Ha már nappal leszek,
    hogy megvirradjak, szemed
    fölnyitod-e?

    S a csillag szólt:
    - Ha már csak fény leszek,
    szemhéjad alá, látni
    elrejtesz-e?

    És szólt a tó:
    - Ha tűz gyöngye leszek,
    egy fűszál sóhajában
    meghallasz-e?

    És szólt a szó:
    - Ha kucorgó fény leszek,
    a szájad szélén, hogy megláss,
    egyetlenegyszer kimondasz-e?!
    előzmény:
    klára13 (31467)
    2010-04-11  18:34
  35. 2010. Április 11. 18:3431467.

     

     

      KÖLTÉSZET NAPJA van.

     

    József Attila:

     

    TENYEREMBE TETTEM...

     

     

    Tenyerembe tettem a lelkem:
    nézd meg, milyen szép százlátó üveg!
    De Ő gyémántokat szedett elő!
    mert Ő az embert sose érti meg.

     

    előzmény:
    klára13 (31466)
    2010-04-11  09:08
  36. 2010. Április 11. 09:0831466.

     

                                                  Békés, szép napot kivánok!

       

       Ma van annak a napja, amikor - négyévenként - mi alakitjuk a politikát, mi, egyszerű emberek. Választásunk az ország életére kihat, ki tudja, mennyi időre.     

        Egy szalmaszálat most  keresztbe tehetünk az előtt, amit rossznak itélünk, és egyengethetjük útját annak, amit jónak.

      Ennyit tehetünk - tegyük meg! Ezzel magunknak tartozunk, hogy majd a történéseket látva, az eseményeknek többségünkben csupán szemlélőiként, elégedetten mondhassuk:  jól választottunk! Ha pedig megcsalnak bennünket reményeink, égő arccal beismerjük, hogy mi magunk idéztük elő a bajokat, hozzánk hasonlóan gondolkodó társainkkal. De ott voltunk, ez tellett tőlünk!

      Érdemes élni jogunkkal, melyet oly nehezen küzdöttek ki elszánt emberek a történelem során.

    előzmény:
    klára13 (31465)
    2010-04-10  23:14
  37. 2010. Április 10. 23:1431465.

     

       E szép tavaszi alkonyatban lementem a cseresznyefához, közelről lássam, bontogatja-e már virágai szirmait? S eldugva, hátul, a fenyőfa mögött, a sötétben, virágzó ágakat találtam. Virágba borult ágakat, miközben ott, ahol a napsugarak hajnaltól estig melengetik, alig látni egy-egy kipattant bimbót. Ki érti ezt?

       Igazi vidám tavaszi üzenet volt a kert legsötétebb sarkában, a körtefa, az odatévedt, fává magasult labdarózsa, a bambuszerdő és a mogyoróbokrok rejtekén.

       Aztán az égboltot kutatva meglepő dolgot láttam: hatalmas nyárfám rózsaszinű bárányfelhőket szorongat ágai között! Megirigyelte tán a barackfa immár elfeslett báli ruháját? Vagy a cseresznyefa pompáját, hogy hatalmas, kavargó és hullámzó és ragyogó fehér tengerré válik hamarosan? Talán... ki tudja, talán csak azt akarta, figyeljek rá, ezért ejtette foglyul az égi tüneményeket... 

        Kedves, hatalmas nyárfám. Törzse mellett a villanypózna csak  gyufaszál. Mutatja méretét, s igazán könnyűszerrel, nyújtózkodás nélkül kaphatta el a fellegeket, hiszen az égboltot tartja, az égig felér!

     

     

      Szép éjszakát!

    előzmény:
    klára13 (31464)
    2010-04-10  18:00
  38. 2010. Április 10. 18:0031464.

      Ó, Magdikám, nálunk pedig csodaszép napsütés van! Éppen elmeséltem másik topikomban, a fogyósban, hogy lent jártam, és mekkora boldogságot okoz a sok virág látványa, a tavasz. 

      Bárcsak küldhetnék Neked egy csokrocska örömöt! Virágokat küldhetek csupán, most hoztam fel őket, napsütésben.

     

     

     

    előzmény:
    Kusza (31463)
    2010-04-10  17:00
  39. 2010. Április 10. 17:0031463.

    Szervusz Klára!

    Még midíg nem szántam rá magamat, hogy a virágokkal foglalkozzam, majd ha jobb idő lesz, gondolom a hangulatom is jobb lesz hozzá. 

    előzmény:
    klára13 (31461)
    2010-04-10  09:30
  40. 2010. Április 10. 14:0931462.

        Időnként kezembe veszem Sri Chinmoy Meditáció cimű könyvét vagy a Szivvirágokat - ez a kettő volt meg eddig nekem -, olyan világot nyitogat előttem, ami bár Isten felé terel, mégis más, mint a vallásoké.

    Most megtaláltam a Terebess jóvoltából számtalan művét! Idehozok egy rövid részletet, ami nagyon különös számomra és nagyon elfogadható.

     

         KÉRDÉS: Ha én a barátommal együtt meditálok, képes leszek vele a belső síkon eggyé válni?

        SRI CHINMOY: Biztos, hogy képes lesz rá. Ha van egy olyan közeli barátja, aki Önhöz és az Ön belső életéhez tökéletesen pozitívan viszonyul, akkor Ön megpróbálhat egészen belé hatolni, és vele azonosulni. Ezt megteheti azzal, hogy együtt lélegzik vele. Azzal kell kezdeniük, hogy egyszerre lélegezzenek be, azután pedig úgy folytatni, hogy ugyanabban az időben be és ki. Nézhetik is egymást, és a szemükön keresztül kommunikálhatnak. Ha két őszinte, alázatos, törekvő lélek mindennap együtt ül, együtt lélegzik, akkor képesek lesznek egymással azonosulni. Az azonosulásnak ez az ereje az egész világot átfoghatja. Még ha egyikük sok ezer kilométer távolságra van is, minden további nélkül tudhatja, hogy a másik mit gondol. 

    előzmény:
    klára13 (31461)
    2010-04-10  09:30
  41. 2010. Április 10. 09:3031461.

      

     

         Szép hétvégét kivánok mindenkinek!

    előzmény:
    MPiggy (31448)
    2010-04-08  18:01
  42. 2010. Április 9. 21:2631460.

     

     

       Jó éjszakát!

    előzmény:
    klára13 (31459)
    2010-04-09  21:21
  43. 2010. Április 9. 21:2131459.
      Magdikám, lényeglátásod rendkivüli! A helyzet javul, csak éppen résen kell lennünk, mert folyton felemelné a kiskutyát a kis félnótás. Azért Picurkába belerúgott ma is, erre elkaptam lábát, kissé megszoritottam. Sirva ment anyjához, aki ölbe vette örömmel, vigasztalta, mert úgy véljük, jobb Dodinak, ha nagymamája az utálatos, mint ha az anyja. Isteni kis pofa! Komolyan mondom, legszivesebben ölbe kapnám a feddés helyett. Na de valahogy meg kell védeni tőle az ártatlan kutyákat!
    előzmény:
    Kusza (31452)
    2010-04-08  20:58
  44. 2010. Április 9. 21:0531458.

    Ma gyümölcsnapom van, Sasa. Elviselhető, de azért azt a kis durumlisztes, egészséges stanglit vagy lapocskát, ami kedvenced, el tudnám képzelni!

      Kicsi Anna ilyen messze lakik? Talán édesanyja barátnőd? Biztosan irtad, de elfeledtem, sajnálom.  Örülök Edina sikerének, ami a Te sikered.

    előzmény:
    Schanti (31457)
    2010-04-09  18:10
  45. 2010. Április 9. 18:1031457.

    Klara, szívesen látlak a boltocsekánkban, úgy téged mint a topic többi tagját is. Nagyon jó volna végre személyesen is megismerni egymást ! Ráadásul fincsi pogi, vagy egy jó kávé esetleg tea mellett !

    Ati mostnság elhallgatott, talán azért mert odahaza ,vagyis Szegeden tart foglalkozásokat, Reiki tanfolyamot. emellett állandóan tanul, képezi magát. Most Dobogókőn Neki is volt egy érdekes előadása a karmával kapcsolatban.

    Kissé fáradtan bújtam ki ma az édeske öltözékből, szerencsére forgalmas nap volt ma is.

    Edina nagyon ügyes volt, főként miatta tartottam fontosnak, hogy megtartsuk a bemutatót.  Hatalmas utat tett meg ez a kislány, és ez a siker most kijárt Neki ! Egymás után jöttek a csoport tagjai és gratuláltak Neki, sőt volt ott egy hôlgy gerincsérvvel és éppen Edina példáján buzdult fel. Aztmondta, reményt kapoot, hogy számára is van kiút.

    Annika még nem hozta a rajzot. Ma hazautaztak BP-re, majd aprilis végén jönnek megint, gonolom akkor elhozzák a müvet.

    előzmény:
    klára13 (31456)
    2010-04-09  17:27
  46. 2010. Április 9. 17:2731456.

      Sasa, én is rendszeresen betérnék Hozzád, ha tehetném.

      Tehát megvolt a találkozás Dobogókőn. Betegen, de megvolt. Tudod, ennyi izgalom után, amivel meg kellett birkóznotok, szinte törvényszerű volt a betegséged.  Barátaid segitségedre siettek, ez sokat ért. Gondolom, ezért épültél fel hamar, hiszen távolról is gyógyitottak tovább.

       Attila jól van? Ugye, elmaradt a fórumról? Kár. Vagy csak nem találom? Néha olvasgattam irásait, nagyon rokonszenves ember. Persze, jó rég, utoljára az egyik istenes topikban láttam. 

        Taicsi bemutatója tanitványodnak jól sikerült? Felszabadult volt? Nagy sikere volt?

        Kicsi Anna elhozta-e már a képet, amint dolgozott? Nagyon különleges kislány.  Jó volna látni. Mint Tégedet az édes kis süteményes szerkódban, ahogy Zsófim hivja a ruházatot. 

    előzmény:
    Schanti (31454)
    2010-04-08  21:03
  47. 2010. Április 9. 11:5131455.

    kucko - csupa mezes finomsagot arulnak  -a piros feher mutatos babuk ajandeknak - es a kimeros aprosutemnyeik  meg nassolni valo ..

     a mezes macko is jo volt a kigyo utcaban valaha de mar reg vege .. ott hideg talakat ettem inkabb ...

     

    erdekes ez a sumegi rokonsag ... meg az en vonzodasom is oda ... meg hogy milyen jot derultem a sumegi mutorokok nike cipojen mikor anno befizettem a varjatekokra ....

     

     akkor nagy nap volt -nem minden nap mutatnak be a fovarosi moziban filmet az ember rokonarol ...

    előzmény:
    MPiggy (31448)
    2010-04-08  18:01
  48. 2010. Április 8. 21:0331454.
    Köszi Kuszácska, nem panaszkodom. Reggel 9-től 13.oo- ig szinte folyamatosan jönnek az emberkék. aztán fél háromig van nyugi, utánna ötig megint jönnek folyamtosan. Az esős-hüvösebb napokon persze kisebb volt a forgalom, de amint kisütött a napocska, mert megint javult a helyzet. Aprilis végén kezdődnek a Komáromi napok, akkor hosszabb nyitvatartással leszünk. remélem az is lendít majd a bolton.
    előzmény:
    Kusza (31430)
    2010-04-06  17:38
  49. 2010. Április 8. 21:0231453.

      Igen, Kata, és az is kell, hogy a kis mafla Lili megvédje magát, remélem, egy-kettőre megteszi. Mint Picurka, megharapta kicsikét Dodi kezét, azóta csak áll előtte, mutogat rá, hogy "alap, alap"!

        Megyek aludni. De még nyafogok kicsikét, jaj, annyira fáj a hátam! Napok óta, és most már a derekam is. Én ostoba, 8 kilós csomagot cipeltem a postára, ahelyett, hogy a feleslegessé vált növényeket bekomposztáltam volna! De kinek van ehhez lelke? Most a nagy szobanövényeimen gondolkodom. Hogy ajándékozzam el azokat is. De vajon nem egyszerűbb-e a langaléta szobafenyőket és fikuszokat tűzre vetni?!

    előzmény:
    MPiggy (31447)
    2010-04-08  17:50
  50. 2010. Április 8. 20:5831452.

    Jaj, csak a régi, gazdája meg ne tudja, mert mindjárt vissza viszi.

     

    előzmény:
    klára13 (31449)
    2010-04-08  20:44
  51. 2010. Április 8. 20:5731451.

    Klara, a mosoly már visszatért az arcomra, mint Piggnek is írtam ott már nem voltam formában. A betegség kiütéssel győzôtt. De mostmár jól érzem magam, és hál Istennek munkám is van épp elég. Szeretettel és örömmel csinálom, Imre pedig süt rendíthetetlenül :))

    A Nap- Hold mandalát nagyon szeretem, és tegnap Annika is hozott dekorációt a boltocskába. Annika mint egy igazi kis dáma helyet foglalt az asztalnál elfogyasztott 2 pogit, ivott egy üdítőt és komolyan rámnézett. Nagyon jó itt Zsuzsó néni, mondta... itt Te vagy a főnök ? !! Mondom erre : Ancsi, itt nincs főnök...

    Jó, akkor Te vagy a vezér ? kérdezte .

    Miután felkértem, hogy készítsen egy két képet a boltocska falára,láttam ,hogy nagyon komolyan vette, mert utánna nagyon elcsendesedett. Másnap bejött az anyukája. Hol van Anni ? kérdem Tőle.

    -Alkot- mondja az anyuka. megigérte neked, és most teljes odaadással fest.

    Majd ha elkészül, küldök róla képet. Nagyon szeretem Annát, bár nem vér szerinti unoka, de nagyon szeretjük egymást.

    előzmény:
    klára13 (31427)
    2010-04-06  12:34
  52. 2010. Április 8. 20:4531450.

    Sziasztok ! Pigg szívem, ki kell hogy ábrándítsalak! Rajtam nem a felelőségteljes üzletasszony komolysága látszik a képen, hanem a betegség. amikor a kép készült már nemigazán voltam formában, másnapra beütött a mennykő nálam ! ez a kép pénteken készült, másnap indultunk Dobogókőre. Akkor éjszaka belázasodtam,  a jobb fülem iszonyatosan fájt, a torkom szintén. Magyarán köpni nyelni nem tudtam. Mire odaértünk már hangom se volt. Aznap egy órás előadásom volt tajcsi bemutatóval. szerencsére a baráti társaság azonnal kezelésbe vett. Ati a Reikis barátom "kézbe" vett  így azt a napot abszolváltam". Edinával a kis tanítványommal tartottunk egy tajcsi bemutatót, hangom is volt a meditációhoz és az előadáshoz. de este már haza kellett jönnöm. az autóban már magas lázam volt. Aztán másnap reggel irány az ügyelet ! Ajjaj, ez is ritkaság, hogy Sasa orvoshoz megy A doki jól leszúrt, antibiotikum, probiotikum meg mittudomén miminden,,,,,szóval 2 napig feküdtem mint akit agyon vertek.

    Hát ezt látod a képen. De persze abban igazad van, egyre ritkábban hagyom magam fotózni.

    A boltocsak megy, köszönöm. Egyre inkább élvezem

    előzmény:
    MPiggy (31432)
    2010-04-07  13:08
  53. 2010. Április 8. 20:4431449.

      Tényleg nagyon aranyos, Magdikám. Ahogy kajánul dacol, vigyorog és villog a szeme. Falra hányt borsó, amit mondanak neki. Anyja félre nézett, és máris Lilivel a karján bicajozott az ördögfióka. Gondolhatod, hogy lógott szegényke.

     

    előzmény:
    Kusza (31446)
    2010-04-08  13:50
  54. 2010. Április 8. 18:0131448.

    kucko vagy macko???

    Egyebkent arra jartunk ma. A Margit hid atepitese miatt kicsit lassu zotyogessel, de azert a 6-os meg mindig ragyogoan bevalik. A Vigszinhaz melletti -meg sokkal kisebb_ moziban utlunk vegig egy  dokumentumfilm-vetitest, sogoromrol, a lovakrol...kutyakrol..no meg Sumeg varanak megujult reneszanszarol. Ahhoz neki ugyan immar semmi koze, valamikor 25 eve meg voltak kozos (lovas) akcioi a "varkapitannyal" idegenforgalmi zsenivel, aki azota foldi-wellness-Matyaskiralyos-viaszmuzeumos-paradicsomot varazsolt a var kore.

     

    A film kettojukrol szolt es igen igen jol volt elkeszitve.Sogorom lovas-hagyomanyorzo-aranyember...egykori baratja, ma konkurrencia (a javabol) pedig uzletember.

    Erdekes mozzanata volt itthontletunknek. A filmkeszitokkel is talalkoztunk. A vetitesen persze a masik csalad is ott volt- nincs ott harag, csak tavolsag.

    előzmény:
    csinomjank (31444)
    2010-04-08  12:55
  55. 2010. Április 8. 17:5031447.

    Oooooo..jajjj "megatalkodott" Dodi..Milyen aranyosan irod le. Micsoda tarhaza a kinzasoknak.

     

    Szegeny kutyus, szegeny kicsi fiu. Csak egy kis ido kell hozza es elvalaszthatatlan jobaratok lesznek....

    előzmény:
    klára13 (31445)
    2010-04-08  12:58
  56. 2010. Április 8. 13:5031446.

    Klára, nem haragszol ugye, de jót derültem Dodin, milyen aranyos kis harcias  méregzsák lehet. Szóval résen kell lenni, nehogy aztán a kutyák kárt tegyenek benne.

    Jó volt egy kicsit az unokák közt lenni, de itthon is jó. Lehet, hogy egy kicsit elfogult vagyok Ádámmal szemben, de nekem nagyon szépek voltak a munkái amit csinált. Igaz, ez nem csak az én megállapításom volt, de a két szakértő szűlő is úgy látta. Hát biztos voltak jobbak.

    Nálunk Benedek az aki egy kicsit féltékeny. Azt mondta, elfogult vagyok Ádámmal, mert ő az első szülött unokám. Mondtam, nagy tévedésben vagy, nekem mindegyitek egyformán kedves. Ádám azért, mert ő a legnagyobb, Liliana azért, mert ő az egyszem lány, te pedig azért, mert a legkisebb vagy. Úgy láttam, megnyugodott. 

    előzmény:
    klára13 (31445)
    2010-04-08  12:58
  57. 2010. Április 8. 12:5831445.

    Magdikám, igazi hivó szóvá változott agyamban a káposzta szó, azonnal a Te isteni sárgarépás tartármártásos káposztasalátád ugrik be. Holnapután ismét készitek, fehérjenapra, köretként.

      Jó itthon lenni? Most már Nálatok is enyhébb az idő, süt a Nap, ugye?

      Nálunk szintén  van némi bánat, mert kevéssé bölcsek voltunk és figyelmen kivül hagytuk a kiszámitható következményt: Dodi teljesen kifordult magából a kiskutya miatt. Pontosan úgy viselkedik, mint minden normális kétéves, akinek osztoznia kell sajátjának tekintett világán. Imádja, simogatja a kiskutyát, majd váratlanul éppen hogy csak le nem gyilkolja. Nekiment motorjával, megcélozza a biciklivel, homokot szór fejére, belerúg, megüti. Aminek kövekezménye, hogy ellenséges hangulat veszi körül, amitől még jobban megátalkodik. 

      Mondom persze, hogy őrizni kell a kiskutyát és óvni tőle, miközben még nagyobb szeretettel és megértéssel kell lenni iránta. Benikém tiltakozik, haragszik, hiszen Lili övé, és persze joggal félti. Beszélgettünk a féltékenységről, arról, hogy milyen is volt, amikor ő - bevallása szerint két esetben - féltékeny volt, de hiába. Nem  enyhül. Őt is meg lehet érteni. 

       Zsófimat idegesnek látom, ami egészen szokatlan részéről, és őt is meg lehet érteni.

      - Kétéves - mondom neki -, nem érti pontosan, hogy mi történt, ugyanaz van, mint a kistestvér érkezésekor.

      - Mit nem ért azon, hogy hagyja békében? - igy Zsófim.

      - Kétéves - fújom a magamét -, nem érti.

      - De olyan okos! Hogyne értené!

      - Ez most kivül esik az ész területén. Érzelmi élete sérült, hogy Lilié a figyelem legnagyobb része, hogy ő másodhegedűs lett.

      Zsófim persze érti, mert ő, hála a jó égnek, nem kétéves. Cirógatja, ölelgeti Dodit, magyaráz neki, békitgeti, aki aztán egy óvatlan pillanatban ismét jól fejbe vágja a kiskutyát, belerúg Picurkába és Zsuzsiba, jó nagyot üt Tomi hátára.

      

     

    előzmény:
    Kusza (31435)
    2010-04-07  17:42
  58. 2010. Április 8. 12:5531444.

     szia !

     abban a kis moziban en is uldogeltem  neha , mikor nem akartam talalkozni a hazinenivel ...ott fagyoskodtam inkabb ...ott szenvedtem vegig egy csillagok haborujat ...

    sajnos nagyon fajo a sok szinesz halal pl szerencsi eva ,bubik istvan ...

     

     ha arra jarsz nezz be a jaszai mari teren a mezes kuckoba ...

    előzmény:
    MPiggy (31443)
    2010-04-08  10:27
  59. 2010. Április 8. 10:2731443.

    Igazi helybeli asszonysagga alakulva ma reggel a Feny utcai piacon kezdtem a napot! Finom pekarut hajkurasztam, de a vegeredmeny megint a "jo kulseju, legalabb masfel oraig friss es ropogos" fajta volt. Viszont nagy elvezet volt vegigbongeszni a zoldseges-gyumolcsos standokat..Talaltam igazan finom sajtokat es ami igen jo volt, padlizsan kremet..

    Szoval fejedelmi reggeli lett a vege!! Most gyorsan rovid tornatermi hepciaskodas..aztan "mozi". A hely neve Kino, a Vigszinhaz mellett, valaha Szinbad nevre hallgatott. A Toldit igen jol ismertem, ott neztuk meg Bergmann sotet es megrazo "Jelenetek egy hazassagbol" c filmjet ami eletem vegeig ksierni fog- megmutatja milyen vekony reteg az ami egy emberi kapcsolatot osszefog....a felszinen.

     

    Molnar ferencrol meg olvastam keveset a neten- megbizonyosodtam milyen nepszeru es nyugaton is elismert szerzo volt...most futok, de errol majd meg ejtunk szot!!!

     

    Kozben dobbenten lattam a kedves jo Sutz Ila mar jo par evvel ezelott elment- es milyen fiatalon!! Es Kalocsay Miklos aki ifju es jokepu gyerek volt, egy nagyon aranyos mesejatek hercegekent maradt meg emleke..a 70-es evekbol...

     

    Nemelyik nagy szinesz matuzsalemi kort ert meg..masok meg milyen ifjan!!

    Szioka, var az edzopad!!

    előzmény:
    klára13 (31441)
    2010-04-08  08:42
  60. 2010. Április 8. 08:4931442.

     

        Elköszönök, kezdődjön hát a szép mai nap!

        További jó fórumozást kivánok  annak, aki ezt teszi, és jó tevékenykedést mindenkinek aki mással van elfoglalva. Élő mandalával!

    előzmény:
    klára13 (31441)
    2010-04-08  08:42
  61. 2010. Április 8. 08:4231441.

      Tehát ilyen szép családi programotok van ma, Katóka. Boldog és nagyon vidám, kellemes nap kezdődött, igazi élmény. Vajon valamelyik csatorna bemutatja-e majd a filmet? De jó is lenne... Mi a film cime, és melyik moziban megy?  Talán a Toldiban? Ha igen, ha átnézel a túlsó oldalra, a szemközti kissé tornyos házban laktam hosszú ideig - ott kisért szellemem! 

      Katica, nekem is ők a nagyok, a nagy szinészek, akiket emlitettél,  a csodálatosak, akik többségükben már elmentek. S valahogy képtelen vagyok egy sorba állitani Tomanekkel például a már szintén megöregedettek legtöbbjét, talán Cserhalmi az, akit igazi klasszisnak érzek. Mert ez csupán érzés, távol van bármiféle tudományosságtól!A fiatalok pedig...? Nagyon távoli számomra az ő világuk, és, azt hiszem, igy van rendjén.

      Molnár Ferencen gondolkodva a legmesszebbmenőkig egyet értek Veled. Közben arra gondolok, hogy kortársa, a drámairó fejedelemnek kikiáltott Herczeg Ferenc, hogy eltűnt a süllyesztőben! Vagy tévedek?

    előzmény:
    MPiggy (31439)
    2010-04-07  23:21
  62. 2010. Április 8. 08:2531440.

     

        Szép napot kivánok!

        Közelebbről: szép pénteket! Szép Pénteket? Szerecsenyt?

     

     

       Na, e lapos tréfám után újra kezdem:

     

                              SZÉP HÉTVÉGÉT KIVÁNOK MINDANNYIUNKNAK!

    előzmény:
    MPiggy (31439)
    2010-04-07  23:21
  63. 2010. Április 7. 23:2131439.

    Most ertunk haza . randevunk volt a multtal es Molnar Ferenccel a Pesti Szinhazban... Ket egyfelvonasos darabjat jatszottak, az "Egy, ketto harom" cimut es az "Ibolya"-t.

     

    AZ elsot jol ismertem, bevallom Horvath Tivadar anno jobb volt mint a mai idok kedvence, mindannyiunk komikusa, Kern Andras...A darab meg most is szorakoztato...de a mellekszereplok valahogy karikatura-gyanant voltak folsorakoztatva ( a foszereplo arnyekaban ugykodo alkalmazottak, etc) Ez egy kicsit szamomra foloslegesnek tunt. ha mar szinre visszuk, ha mar a  foszereplot " komolyan" vesszuk akkor a tobbiek sem lehetnek droton rangatott fura kulseju figurak...

     

    Szeretem Kern Andrist, de Horvath Tivadar "eleganciaja" es sarmja ehhez jobban illett-szerintem.

    A masodik darab piciket gyengebb, piciket...unalmas....a fiatal korista-jelolt-szineszno jelolt leanykak probakozasa, botladozasa...A regi klise a direktor es a szinesznocskek kozti kiszolgaltatott szituacio parodiaja. Enyhen szolva...poros...de kedves.

     

    Lattam nehany regi ismeros arcot- bar ne lattam volna (Avar Istvan...Harkanyi Odon)

     

    DE az mindenkeppen tiszteletre melto, hogy Molnar Ferenc 100 ev elmultaval is szinpadkepes. Bar, szerintem JOBB dramaturgiat erdemel.Maga a szinhaz meg mindig apro es...zsufolt.

     

    Holnap hugomasszony es egyeb csaladtagok erkeznek  a szekesfovarosba- roluk keszult dokumentumfilm bemutatoja lesz az egyik muveszmoziban. Erdekes koincidencia!!!

     

    Eletem parja egyebkent jo fogyasztovendegnek bizonyult a hetvegen, o nem igazan eszleli a vadasok kulonbozoseget...pl. A legfinomabb egyebkent-szamara is kedvenc- a szuperfinom husleves volt szombaton.(igazan mondom, HUS nelkul ettuk!!!) Termeszetesen Marika kreacioja volt.

     

     

    Hat igy telnek  napjaink!!!

     

    előzmény:
    klára13 (31437)
    2010-04-07  21:20
  64. 2010. Április 7. 21:2631438.

     

     

       További szép estét kivánok!

     

       Másik topikomban már elsütöttem: amire a sárgabarack virágai helyett kövér gyümölcs gömbölyödik az ágakon, elővehetem retro eleganciámat!

    Reményeim szerint: -20kg és +-30 év.

    előzmény:
    klára13 (31437)
    2010-04-07  21:20
  65. 2010. Április 7. 21:2031437.

      Katica, nagyon izletesen irtad le a kitűnő alkotásokat. De legalább másvalaki készitette!Gyűrűd ura mit szólt hozzá? Valahogy el tudom ám képzelni!

      Jó ez a 90 napos. Ma végül is este kiegyenesedett az ügy, a maradék krumplira kechupot boritottam, és nagyon elégedett lettem. Ilyen kevés kell boldogságomhoz!Rémes, rémes ez az igénytelenségem!!!

     

     

    előzmény:
    MPiggy (31434)
    2010-04-07  17:09
  66. 2010. Április 7. 21:1331436.

      Magdikám, Veletek szomorkodom. Igy azonban befejezheti iskoláját, amelynek első évét végezi, úgy tudom. Hasznát veszi majd ennek a tudásának is. Manapság az a szokás, hogy nagyon sokáig koptatják manapság a gyerekek az iskolapadot. És későn születnek a gyermekek.

      Magdikám, hiszen Te akár egy-kettőre dédi lehetnél! Most jöttem rá.  Látod, inkább csak tanuljon az a fiú!

     

     

    előzmény:
    Kusza (31435)
    2010-04-07  17:42
  67. 2010. Április 7. 17:4231435.

    Szép napot, igaz inkább már estét lehet kívánni!

    Reggel hazajöttem, jó idő volt most is az utazásra. Hazafelé beugrottam a piacra, egy fej káposztáért, mert félretettem a sonka levét, és abban főztem töltött káposztát.

    Klára, olyan aranyosan üldögél a Tomi kutya a szép zöld fűben. Úgy látom, nem zavarja a kis kutya jelenléte.

    Nagy a bánat, tegnap volt az előfelvételi Ádámnak, az Iparművészeti egyetemen, és nem jutott be. 

    előzmény:
    klára13 (31433)
    2010-04-07  14:50
  68. 2010. Április 7. 17:0931434.

    Egyre jobbnak, csabitobbnak tunik ez a 90 napos..lassan ugy tunik mar akarmibe belefognek ( no nem most, majd 2 het mulva!!)

     

    A brassoi szerintem is MINDEN szakacskonyvben benne van. Jutka asszony kicsit bepacolta az aprora miszlizett pulykamellet, so-bors-fokhagyma-olaj. A hatalmas adag krumplit hejaban megfozte, majd megtisztitva kockara vagta ...olajon atsutotte..(ez eltartott egy ropke oran at) Aztan a krumplit felrerakta. Ekkor ugyanazon orias meretu serpenyoben atsutotte-piritotta a hust, ez mondjuk nem tartott sokaig, igaz. Hozzalapatolta a krumplit, atforgatta....hogy az izek ossze-adodjanak. (ezenkozben a hus szoren szalan eltunt)

     

    Hat igy... Ismeros???? Ugyanezt a konyvek altalaban sertes szuzpecsenyevel irjak (izesebb es szinten hamar atsul).De Marikanak ezuttal pulykahus allt rendelekzesre.

     

    A vegeredmeny??? igen jo izu krumpli volt.

     

    A vadas ezzel szemben a szarvashusi, fuszerek  es rengeteg finom zoldseg dacara roppant hosszu lere eresztett kellemes, de jellegtelen valami volt. Nem kell ahhoz 5 liter viz......!

     

    Pacolni szerintem nem erdemes..anelkul is finom (lehet).

    előzmény:
    klára13 (31433)
    2010-04-07  14:50
  69. 2010. Április 7. 14:5031433.

      Kata, kérlek, mondd el a brassói készitésének módját - nagyon csodálkozni fogok, ha eltér szakácskönyvekből meritett ismereteimtől. De szivesen talnulok.

      A vadas, Zsófim édesanyjának specialitása, nagyon jól és szivesen késziti. Óriási munkát feccöl bele, napokon át érleli-pácolja a húst, és a hálás utókortól hallom, már unják, nehéznek találják.

      Jutka asszony olyan bősz konyhatündér lehet, mint az előbb emlitett szintén Jutka. Amikor külföldön együtt üdülnek, reggel rohan bevásárolni, és megadott időpontban a fürdőzőknek ott kell hagyniuk a tengerpart homokját, mert kész az ebéd. Holott szivük szerint szivesen bekapnának valahol egy szelet pizzát, és kész. Bizony, s túlzásba vitt gondoskodással, a remek főztökkel  is megkeserithető a fiatalok élete - na, tőlem ez aztán nem fenyegeti enyimeket!

       Most feljöttem kicsikét a kertből, valakinek növény ajándékokat igértem, a csomagot készitem össze, aztán irány a posta. 

       Visszatértem jól bevált fogyókúrámhoz újabb 90 napra, újabb -10kg reményében. Mai ebédem borsóleves és spenót volt krumplival. Magamnak is nehéz volt elviselnem, pedig hej, de nagyon igyekeztem jót főzni! Azt mondhatom, hogy ha én etetném kedveseimet, NEM szorgalmatosságom tenné őket sirba!

       

    előzmény:
    MPiggy (31432)
    2010-04-07  13:08
  70. 2010. Április 7. 13:0831432.

    Amulok bamulok Sasa, micsoda valasztek, milyen derus kornyezet! Rajtad a feleloseg teljes sulya latszik- azaz a tulajdonos szivessege, komolysaga. Mindamellett en azt hiszem "mi" egyre kevesbe szeretunk kamera elott allni..rajtam altalaban EZ latszik.

     

    Gratulalok a nagyon szep teljesitmenyhez es nagyon sok sikert nektek, az egesz bovulo csaladnak!!

    Mi Sumegen tolottuk a hetveget, sajnos az idojaras meg sem kozleitette a tavalyit..emiatt meg a szokottnal is tobbet ettunk...De azer nagyokat setaltunk (ket etkezes kozott) Hugomnak volt egy nagyon lelkes segitsege a konyhaban, emiatt ram nem sok szuksege volt...Az asszony ket unokajat hozta a hustveti lovastaborba es egyuttal kicsit atvette a fozokanalat...Valamikor komoly nagy ettermekben dolgozott.

    Megtanultam tole a brassoi apropecsenye kesziteset-mint kiderult eddig fogalmam sem volt...de a hetfoi vadas vegeredmenye nagyon eltero volt a mi elkepzeleseunktol. Persze megtartottuk a velemenyunket magunknak...Jutka asszony szivelyes kikepzoormesteri mivolta minden ellenvelemenyt kizart...

     

    Most elvezzuk a fovaros ebredezo napsuteset, tavaszat. Megyunk es leellenorizzuk a gesztenyfak mai allasat!!

    előzmény:
    Schanti (31426)
    2010-04-05  20:52
  71. 2010. Április 7. 07:2231431.

     

     

        Szép tavaszi napot kivánok!

    előzmény:
    Kusza (31429)
    2010-04-06  17:34
  72. 2010. Április 6. 17:3831430.

    Szia Sasa!

    Sokat gondoltam Rátok, hogy vajon milyen a forgalom a kis boltodban?

    Látom, tele van fínomsággal a polc!

    előzmény:
    Schanti (31426)
    2010-04-05  20:52
  73. 2010. Április 6. 17:3431429.

    Klára, mit csinálnék ekkora nyuszival, mert látom az a férfi is alig bírja tartani, még Ádám is megcsodálta.

    Ma már nem lazsáltam délelőtt, mert a szokásosat főztem, vagyis derelyét, és borsólevest. Még a főzéssel nem is volt annyi munka, mint e keresgéléssel, mert semmit sem találtam az új konyhában. A fele edény itt van, a másik a régiben.

    előzmény:
    klára13 (31423)
    2010-04-05  11:29
  74. 2010. Április 6. 12:3831428.
      Előjött a polcos kép! Jaj, de szép! Igazi csendélet.
    előzmény:
    Schanti (31426)
    2010-04-05  20:52
  75. 2010. Április 6. 12:3431427.

       Szép hetet, jó hetet, boldog hetet, sikeres hetet kivánok magunknak!

       És mindenkinek a Föld kerekén!

       

     

      Sasa, bár kevesebbet látunk üzletedből, mint szántad, de az kiderült, amit úgyis sejtettünk, hogy nagyon kellemes, kedves hely, ahol finomságoktól roskadozik a polc.

      Nagyon tetszik a Nap mandala. Nagyon-nagyon tetszik. Tetszik a megfontolt komolysággal a világba tekintető, öntudatos tulajdonosasszony is! Bár mosolyra éppen nem futotta -  de visszanevettem rá! Mert szép  szemében ott bujkál a derű. 

       Jó hetet kivánok és gratulálok! Igazi kis birodalom ez!

     

       Vadonatúj Lilink is gratulál!

       

       

     

     

     

     

          

    előzmény:
    Schanti (31426)
    2010-04-05  20:52
  76. 2010. Április 5. 20:5231426.

     

    Sziasztok !

     

    Kívánok Mindenkinek Csodaszép Húsvétolást ! Ámbár az idő inkább arra buzdít, hogy itthon pihizzünk. Mint igértem küldök pár képet az üzletről. Az elsőn a kínálat, a másodikon a mandala, a harmadikon jómagam.( remélem sikerült fetennem a képeket. )

    Az utóbbi napok eléggé mozgalmasan teltek. Csütörtökön érkeztek Imi nagyfia és a felesége. Ma mentek vissza. Május elejére várják a babát, mint már mondtam is Nektek  kislány lesz !Már nagyon várjuk: Itt, vagyis MO-n vették meg a babakocsit, és az  autóba való babaülést. Megigértük, hogy az első unoka ajándékba kapja ezeket a dolgokat tőlük. Ja, megaztán  a babaruhák mellett sem tudtam elmenni, muszáj volt vásárolni ezt azt. Imi szerint borzasztó nagyi leszek, vagyis borzasztóan oda leszek a kisunokáért. Már megbeszéltük a fiatalokkal, hogy nyáron mi megyünk hozzájuk és unokázhatok kicsit. aztán jövő nyáron  az anyuci jön hozzánk a picurral !!! No, de nem szaladaok előre ennyire, Teljes mértékben megéretelek Benneteket amikor a kis unokákról áradoztok. Mi csak egy fényképet láttunk a kis pocaklakóról, de már konstatáltuk, hogy gyönyörü kiscsaj !!

    A napokban kezdődik a tetőcsere nálunk. Az udvar tele van építőanyagokkal, cserepekkel.....Jaj, ezen szeretnék már túllenni !

    előzmény:
    klára13 (31422)
    2010-04-05  11:02
  77. 2010. Április 5. 15:0831425.
    Nagyon aranyosak a kutyáitok, nagyon szeretem az állatokat a kutyusokat meg főleg :) Nagyon aranyos kisállatok ám :) 
    előzmény:
    klára13 (31412)
    2010-04-03  21:03
  78. 2010. Április 5. 15:0631424.

    Klárám!

     

    Köszönöm szépen dícséretedet, nagyon örülök neki, hogy ilyennek látsz ám! igyekszem is, hogy szépüljek, meg hogy alakuljak egy kicsit, még kell, úgy érzem, de már ennek az eredménynek is nagyon örülök! 

    igazán aranyos kép ez unokádról is, aki annyira aranyos, gyönyörű gyerek és nagyon aranyos a kiskutyátok is. tényleg nagynak tűnik mellette Zsuzsi, aki szintén pici pedig :) A locsolkodók elmentek, elintéztem a dolgaimat is, elkészültem holnapra, így teljes erőbedobással kezdtem a hetet! Minden jót és jövök, amint tudok! 

    Ölellek

    előzmény:
    klára13 (31411)
    2010-04-03  20:54
  79. 2010. Április 5. 11:2931423.

     

      Ekkora nyuszit kivánok Neked, Magdikám!

    előzmény:
    Kusza (31421)
    2010-04-05  10:57
  80. 2010. Április 5. 11:0231422.

     

     

        Szép napot!

        Igazi tavaszi illatokat hozott a tavaszi eső. Tavasz van, most már kétségbevonhatatlanul! Naptár szerint is; a kipattant rügyek szerint is; és lelkünk szerint is: hisz rajtunk múlik, engedjük-e virágba borulni együtt a természettel.

        

        Igazi tavaszi puszit sikerült lencsevégre kapnom.

    előzmény:
    klára13 (31420)
    2010-04-04  22:22
  81. 2010. Április 5. 10:5731421.

    Szervusz Klára!

    Szép napot kívánok, itt nem valami jó idő van, hideg van, szitál az eső.

    Már biztos, hogy nem hervadok el, mind a négy fiú meglocsolt.

    előzmény:
    klára13 (31419)
    2010-04-04  20:47
  82. 2010. Április 4. 22:2231420.
     Eduard Zubricki:  A TENGER ALSZIK
     Emberek,
    Fel ne keltsétek, kérlek.
    Látjátok?
    A tenger alszik,
    Kezével erősen a part
    Meleg köveibe kapaszkodik.
    Fel ne keltsétek, kérlek.
    A tenger alszik,
    Jóságos mosolyát
    Küldi valakinek,
    És a hullámain ringatja
    A vidám, nyálkás medúzákat.
    Néha felsóhajt,
    Hisz nappal elfáradt
    A hátán súlyos terhet cipelve.
    A tenger alszik,
    Kezével erősen a part
    Meleg köveibe kapaszkodik.
    Fel ne keltsétek, kérlek,
    Hadd lásson
    Szép kék álmokat.

    /Dabi István ford./
    előzmény:
    klára13 (31419)
    2010-04-04  20:47
  83. 2010. Április 4. 20:4731419.

     

     

                  Szép estét, Magdikám!

    előzmény:
    Kusza (31418)
    2010-04-04  10:20
  84. 2010. Április 4. 10:2031418.
    Jó reggelt, és szép napot kívánok, ezen a hűvös húsvéti reggelen!
    előzmény:
    klára13 (31417)
    2010-04-04  00:10
  85. 2010. Április 4. 00:1031417.

      Gyurika szintén nagyon kellemes társaság lehet!

     

     

       Jó éjszakát!

    előzmény:
    Kusza (31415)
    2010-04-03  22:31
  86. 2010. Április 4. 00:0631416.

       Ajaj! Hozzád hasonlóan gondolkozom, Magdikám! Kikötés volt, hogy szőréhez csak ő nyúlhat hozzá, csakis ő trimmelheti. És ő vezeti majd versenyekre, tanitja be, és az első alom fele őt illeti. Páratlan szám esetén? Hosszában, vagy keresztben?!

      Zsófikám ügye ez, beleszeretett a kiskutyába. Igaz, az ennivalót is meghatározta a volt tulaj, ő szerzi, igaz, nagyker áron. Zsuzsinak is rendeltem, neki is a legjobb  jár! Nagyker áron.

       Lili testvérét is el akarta adni, de képtelen volt. Megtartotta. Ez a második  alom, az elsőből már mindegyik mindenféle győztes.

    előzmény:
    Kusza (31415)
    2010-04-03  22:31
  87. 2010. Április 3. 22:3131415.

    Klára, Gyurival jöttem, Tamás már csütörtökön hazajött.

    Jaj tényleg egy kutyabolond tulajdonos lehetett, még hogy benne volt a szerződésbe.Majd jár ellenőrizni, és ha nem bánnak megfelelően, /mondjuk ez ki van zárva/ vissza viszi?

    Ja most olvastam vissza, a volt tulajdonos hordja majd versenyekre?

    Fene se tudja, én jobban szeretem, ha a kutyák csak úgy vannak.

    előzmény:
    klára13 (31414)
    2010-04-03  22:11
  88. 2010. Április 3. 22:1131414.

        Magdikám, a macskával  nagyon kiszúrnánk egereinkkel. Két jókora egérfészek van, Zsuzsi szerint. Őrizni szokta őket. Minek ide a macska?

       Tehát szép, nyugodt utatok volt. Ugye, nagyon jó Tamással utazni?  Igazi élmény minden út. Ismerős. Volt nagy öröm a sütemények és egyéb finomságok láttán?

       Éppen az előbb tettem fel képeket  a négy kutyusról. Most megmutatom az újat, nagyon mókás, kis ördög lesz, amint megszokik, és nő kicsikét, mert most még fut, aztán hasra esik, mint a kisgyerek. Nagy jövő vár rá, kutyabolondtól vette Zsófim, aki majdnem sirva adta oda, és a továbbiakban is nevelni és tanitani és gondozni fogja, versenyekre viszi, ez benne foglaltaik a szerződésben.

      A kazettákhoz viszonyitva látni lehet, milyen picurka. Pontosan olyan, mint egy játékkutyus

    előzmény:
    Kusza (31413)
    2010-04-03  21:54
  89. 2010. Április 3. 21:5431413.

    Már itt vagyunk Tamáséknál, nagyon jó utunk volt, két óra alatt értünk ide. Olyan jó, hogy ilyen sokáig világos van.

    Klára, akárhogy számolom, én csak 3 kutyáról tudok. Van a Tomi, a Zsuzsi, az új Lili, ja tényleg mintha lenne egy picur is, most ugrott be.

    De ugye macska nem lesz?

    előzmény:
    klára13 (31408)
    2010-04-03  09:17
  90. 2010. Április 3. 21:0331412.

    Zsuzsi és Picurka Dodival.

    Tomi és Zsuzsi.

     

    előzmény:
    flashofhope (31410)
    2010-04-03  18:13
  91. 2010. Április 3. 20:5431411.

      Virágom, Pirosrózsám, Te hónapról hónapra szebb vagy. Érthetően, ha ilyen erős karok tartanak, és biztonságban érzed magadat. Ez az élet csodás ajándéka. Örülök nagyon boldogságotoknak.

      Nálunk, ami újság, a létszámnövekedés.  Zsófim menyem szálkás szőrű tacskókölyköt hozott a házba, mindannyiunk nagy örömére. Lilinek nevezte el Beni. Zsuzsi hirtelen nagyon nagy lett a picike mellett! Pedig hát ő is kicsike.

      Benikémé a kiskutya. Nagyon bodog vele, Dodó viszont kicsikét féltékeny, ami érthető.

    előzmény:
    flashofhope (31410)
    2010-04-03  18:13
  92. 2010. Április 3. 18:1331410.

    szerbusz Klárám!

     

    még nem volt a szülinapom, majd most április 7én lesz, szerdán. de azért köszönöm a köszöntést, aranyos vagy, hogy gondoltál rám. még nem raktam fel képet, de majd most mindjárt töltök fel, hogy meg tudd nézni.

    Anita

    előzmény:
    klára13 (31292)
    2010-03-16  21:59
  93. 2010. Április 3. 10:1531409.

       Nagy kincs ez a Te zeneértésed és szereteted, Katóka. Nagyon nagy kincs.

       Hamarosan indultok, jó utat és boldog húsvétot kivánok! 

       

    előzmény:
    MPiggy (31406)
    2010-04-02  23:43
  94. 2010. Április 3. 09:1731408.

      Boldog Húsvétot kivánok, Magdikám!

      Tehát a sonkát is készen viszed? Van-e valami praktikád a főzéséhez? Süteményeid is elkészültek? Megsült a kalács?

      Mi, Ágnessel, már előre megettük a húsvéti sonkát a múlt hét végén.Igaz, vár rám Évikémnél egy egész, ajándéka, de most az ünnepek környékén inkább nyugodni hagyom autómat, mert sok az ellenőrzés, és az a huncut jogositványom még mindig bujkál. Ha muszáj, lassan készittetek másolatot. 

         Holnap pedig Zsófim szüleihez megyünk - kötelező penzum a húsvét és a karácsony és a születésnapok. Bazsikám mindig ri, amikor szivesen kimaradnék, hogy egyedül lenne családunkból a népes családban. Ezzel levesz a lábamról, és neki gyűrkőzöm a vendégségnek. 

       Ma Cserszegre mentek kertjükbe, apjával, fákat és egyebeket ültetni. A család itthon maradt, mert megvan a kiskutya, Beni nagyon boldog vele. Immár négy kutyánk van, majd készitek róla képeket. Nagyon aranyos.

    előzmény:
    Kusza (31407)
    2010-04-03  08:44
  95. 2010. Április 3. 08:4431407.

    Szervusz Klára!

    Nálunk is megvan a mai napig az a szokás, hogy Húsvét reggelén  megyünk megszenteltetni az ételt. sonkát, kalácsot, tojást, tormát, sőt még egy kis pálinkát is. Sára is csak nálunk ismerte meg a kalácsot sonkával enni.

    Már készűlődök, fő a sonka, most kezdek a kalács sütésbe. Délután kelünk Gyurival útnak.

    Áldott békés Húsvétot kívánok! 

    előzmény:
    klára13 (31403)
    2010-04-02  19:35
  96. 2010. Április 2. 23:4331406.

    Jajj..de gyonyoru volt az a hangverseny!!! Handel "Feltamadas" c. oratoriuma..ha tobb idom lesz (most ejfelre jar) meg meselek rola..kulonos, kulonos elmeny volt. Kituno zenekarral Olaszorszagbol (Il Giordino Harmonico) oket mar ismerjuk radiobol, hirbol. A "talalkozas" nagyon emlekezetes volt...Kituno enekesek enekeltek az ariakat, ok is allando tagok...elkepeszto volt a siznvonal, a harmonia. Meg a tartalom is..szamtalan eddig nem igazan elgondolkodtato motivuma a bibliai tortenesnek, az erzelmeknek.. a "jelentesenek". dehat ehhez Handel zsenialiatasa kellett.

    .

    Az "autokolcsonzes" kozben sinre kerult, osszejonnek a dolgok (ideiglenesen hasznalt mobilom mindezenkozben hirtelen halallal kimult...csak hogy egyszerubb legyen a szerevzes)

     

    De sebaj, megoldjuk.

     

    Nagyon kellemes szep unnepeket- es az a bizonyos masodik het meg valosag!! nincs be-tab-laz-va...!

     

    Sumegen Sonka var!!

    előzmény:
    klára13 (31404)
    2010-04-02  19:50
  97. 2010. Április 2. 19:5731405.

        Feldmár András egyik előadásának részlete:

     

       "Ma a valóság, képzelet, nyelv és a kapcsolatról gondoltam, hogy beszélek. Ami ennek a hátterében van, az egy francia pszichoanalitikus nevéhez fűződik, az ún. Jacques Lacan. Őt a francia Freud-nak hívják. Ő beszélt sokat erről a háromságról: a valóság, a képzelet és a nyelv. Szerinte - és nem beszélnék róla, ha szerintem nem így lenne, tehát az én élményeim is ezt mutatják, hogy én hiszek abban, hogy létezik egy valóság. Tehát én nem vagyok egy olyan postmodern, aki azt mondja, hogy minden csak egy történet. Szerintem létezik egy valóság. Az viszont... abban is biztos vagyok, hogy a valóság, az sokkal komplikáltabb, sokkal nagyobb, sokkal részletesebb, sokkal gazdagabb, mint amit mi meg tudunk élni, és sokkal nagyobb és sokkal gazdagabb, mint amiről beszélni tudunk. Olyan lények vagyunk, akik szerintem nagyon pici valóságot tudunk egyszerre bevenni. És minden pici valóság arra késztet minket, hogy felruházzuk képzelettel. Tehát, ami a mi életünk, ami a mi élményünk, az általában keveréke a valóságnak és  képzeletünknek."

    előzmény:
    klára13 (31404)
    2010-04-02  19:50
  98. 2010. Április 2. 19:5031404.

      Katica, inkább Cassandra mivoltomban kellene most jelentkeznem. Hiszen megjövendöltem, hogy társasági életetek virágba borul ezen áprilisban a gesztenyefákkal együtt! Nagyon jólesik meghivásod, de, ahogy mondtam, itt vagy szememben-szivemben. És - az élet remélhetőleg hosszú -, elhalaszthatjuk találkozásunkat gond nélkül, jövőre akár. Majd meglátod, hogyan jön ki a lépés. Hiszen oly gyorsan itt van a következő április! Sajnos. A dolgok mennek saját útjukon, hagyni kell őket. Igazán érdekel tiroli történeted!

       Az az autó jó ötlet, okos ötlet. Gondolom, Sümegen igazi húsvéti sonkával várnak Benneteket, és valódi tormával, a kertből. Talán a piros tojások is otthoniak lesznek?

    előzmény:
    MPiggy (31401)
    2010-04-02  16:33
  99. 2010. Április 2. 19:3531403.

       Köszönöm, Magdikám. Tényleg minden jól ment, rendes népek ezek a bérlőim, ám azért jó volt, magabiztossá tett, hogy felkészülten érkeztem.

      A zöldet tényleg elfogadhatjuk a reménység szinének. Vajon a feketéről mit tudsz? Még inkább: a pirosról?

      Képzeld, a sonkához a kalácsot Zsófimék családjától ismertem meg. Nálunk, a Kisalföldön, ennek hirét sem hallottam. Kenyérrel ettük, együtt vitték a templomba megszentelni. Legalábbis, nálunk, a családban, igy volt, és igy volt  férjem családjában is.

      Ma Nagypéntek van. Csendes napod van?

    előzmény:
    Kusza (31402)
    2010-04-02  18:59
  100. 2010. Április 2. 18:5931402.

    Szervusz Klára!

    Az álmodból azt jegyeztem meg, hogy zöld egyenruhában volt mindenki. A zöld a reménység színe, lehet hogy sikeres üzletet kötöttél.Mikor néha megnézem az álmos könyvet, ha nem felejtem el reggelre az álmomat, akkor igyekszem a jókat kivenni a megfejtésből, mert van több féle magyarázat rá. 

    előzmény:
    klára13 (31400)
    2010-04-02  10:34

Címlap

top