Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2010. Április 2. 16:3331401.

    Handel kihagyasa nem jott szoba..en nem sirtam volna nagyon. Mikor a masik illeto jegyet vett ta meg otthonrol, nem gondolta vegig MILYEN nap is aprilis 2. Meg jo, hogy NEM holnapi a program. Kozben nyafogtam egy kicsit es most ugy nez ki elkeri baratunk kocsijat az utra -az ilyemit mindig csak akkor hiszem el, ha latom...dolgok megvaltoznak, d ezt mar nem szeretnem ha fustbe menni.

    Tirolbol is erdekesen jottunk, ezt majd elmeselem szoban...jo van? (ez vers!)

     Jovo heti tancrenduk hirtelen betelt, hihetetlen de igy van. Ha esetleg az utana kovetkezo heten jonnel errefele..az ugy rendben??

     

    Megyek...mulik a delutan!!

     

    u.i.A lanyoknak a mosolya a legkedvesebb....

    előzmény:
    klára13 (31398)
    2010-04-02  08:18
  2. 2010. Április 2. 10:3431400.

     Különleges álmom volt ma is. Nagyon rossz érzéssel ébredtem, szorongás töltött el, mignem értelmeztem, és ismét beigazolódni látom, hogy tudattalanunk legjóindulatúbb, óvó barátunk.

      Most van üres húsz percem, már felöltöztem, hogy indulok be a fővárosba, addig elmondom a sztorit.

       Álmomban nagyon vidám, boldognak látszó országban jártam, mindenkin egyenruha volt, olyasmi zöld, amely már a napsárga felé mutatott. Vidámnak és gondtalannak tűnt a nép, idősebb barátra leltem, aki különösen jóindulatú volt velem szemben. Minden beszélgetésünk ezt tanusitotta, a részletekre itt nem emlékszem. Aztán egyszer csak figyelmeztetett, hogy túlságosan gyanútlan és őszinte vagyok, pedig a mélyben  sötét erők működnek, ellenemre, sőt elpusztitásomra fenekednek. Valaki valahonnét fenyegetést kapott, hogy vigyázzon, mert leláncolják! S kiderült, hogy vidámnak lenni itt kötelező, mert aki ellenszegül, azt leláncolják, halálra itélik. Innét a nagy engedelmesség, a tőmegmámornak látszó vidámság, de az alapja a rettegés. Szólt a barátom, hogy meneküljek, gyorsan, gondolkodás nélkül, mert amit látok, az egészen más, mint a valóság, mert a mélyben kegyetlen terror lapul. Itt lehetetlen gyanútlannak és őszintének lenni, ez megbosszulja magát. És elmenekültem.

     

       Eddig az épületes álom!

       Tele szorongással ébredtem annak ellenére, hogy bizonyos elemeit  beazonsitottam filmekbe. Aztán rájöttem, hogy mai feladatommal kapcsolatos álmom! Tárgyalni megyek a lakás bérlőihez, amelyet kiadok. Panaszkodtam már egy izben, hogy 52 százalékát adózom el a lakbérnek. Ez igy van. Ma megbeszéljük a továbbiakat, s én mint mindenkivel, akivel találkozom, baráti bizalommal közeledem. Erre figyelmeztetett álmom, hogy NE  legyek gyanútlan! A bérlők, teljesen érthetően, a saját érdeküket nézik, azt ne higgyem, hogy valamiféle igazságosságra törekednek! Ennek tudatában aztán fel is készültem a tárgyalásra, mielőtt beültettek volna a hintába! 

     

      Köszönöm, tudattalanom!

    előzmény:
    MPiggy (31397)
    2010-04-01  21:52
  3. 2010. Április 2. 08:3831399.

      Hogy tovább okvetetlenkedjek, Katica, amilyen drága a vasúti jegy nálunk és a takszi, (Hiányzik a ksz betűm, tudod!) talán jobban jártok egy autó bérelésével. Szombaton kicsi a forgalom, könnyű kijönni a városból, és hát bármennyire idegen is a közlekedés itt, azért csak olyan, mint mindenhol.

     

     Wixoon Kft. -Autóbérlés

     

    Ez az első találatom a guglival, lehet, hogy ennél kedvezőbb ajánlat is van...

    előzmény:
    MPiggy (31397)
    2010-04-01  21:52
  4. 2010. Április 2. 08:1831398.

      Annyira szépek a lányok, Kata, hogy belefájdul a szivem, ahogy nézem őket. Megmagyarázhatatlan érzés ez. Tudj' Isten, honnét jön... Talán ismered, lehet, hogy éppen Handel muzsikája ébreszt Benned hasonlót.

      Kata, megnéztétek, mivel jár tömegközlekedni Sümegre?! Persze, gondolom, van ezzel kapcsolatos ismeretetek, ezért döntöttetek igy. Mert bennem bizony felmerült a kérdés, megéri-e? Körülbelül ennyi idő alatt értetek ide Tirolból, mint Sümegre fogtok. Szerintem túl nagy áldozat a hangversenyért. De ezt csak az én földhözragadt szemléletem mondatja, persze.

     

    Útvonalterv.hu - Budapest - Sümeg útvonal, menetrend és térkép 

     

     

     

    előzmény:
    MPiggy (31397)
    2010-04-01  21:52
  5. 2010. Április 1. 21:5231397.

    Ujabb nap telt el, barati latogatassal, telefonnal...megbeszelessel az eljovendo napok "vonatkozasaban". Jokat setaltunk mindezenkozben

     

    Kicsit gyosrabban telik az ido mint ahogy en elkepzeltem....!

    Ma vettunk szep falitanyerokat is, a konyha melletti falra....-mire jossz mar nagyon szepek leszunk. 

    Simon es kacsas ernyo mellett meg egy aranyos kepet talaltam a gyerekek "facebook" oldalan tegnap.(leanykoszoru: Agnes, Zsofi, Kata...balrol jobbra)

     

    Holnap este hangverseny, ezuttal MuPa es draga...es Handel.

     Szombaton reggel indulas a Dunantulra...(a hangverseny miatt unokahugom sajnos nem fog minket levinni, ok mar holnap indulnak...igy tomegkozlekedesre adjuk a fejunket.)

    Kellemes-szep-Husvet hetveget mindenkinek!!

     

     

    előzmény:
    klára13 (31396)
    2010-04-01  21:35
  6. 2010. Április 1. 21:3531396.

     

     

       Jó éjszakát, szép éjszakát!

    előzmény:
    klára13 (31395)
    2010-04-01  10:16
  7. 2010. Április 1. 10:1631395.

     

     

        Szervusztok, szép napot, Mindenki!

    előzmény:
    klára13 (31394)
    2010-04-01  10:09
  8. 2010. Április 1. 10:0931394.

       

      Ma az Oázis kertészetben bolondok napi akció van. Mindenki annyi kedvezményt kap, ahány centiméteres cipője talpa. Nagyvonalúak, a 37-es lábat 45 centinek mérik! Aki felhúzza 52-es motoros csizmáját, az szinte ingyen viheti haza választottjait!

     

       Ha délután jöttök, találkozunk.  Különös ismertető jegyem: két kertészlegény, azaz divatosabban szólva, asszisztens, Benedek és Domonkos; na és a főkertész, Zsófim, a 92-es láb kiséretében!

    előzmény:
    klára13 (31391)
    2010-03-31  22:59
  9. 2010. Április 1. 09:2931393.

     

     

     

     

                     Boldog bolondok napját!

    előzmény:
    MPiggy (31388)
    2010-03-31  21:54
  10. 2010. március 31. 23:1731392.

    Dsida Jenő


    Jó éjszakát


    Ezernyi álmos kis madárka
    Fészkén lel altató tanyát,
    Elrejti lombok lenge sátra;
    Jó éjszakát!
    Sóhajt a forrás, néha csobban,
    A sötét erdő bólogat -
    Virág, fű: szendereg nyugodtan,
    Szép álmokat!
    Egy hattyú ring a tó vizében,
    Nádas-homályba andalog;
    Ringassanak álomba szépen
    Kis angyalok!
    Tündérpompájú éji tájon
    Felkél az ezüst holdvilág;
    Összhang a föld, egy édes álom...
    Jó éjszakát!

    előzmény:
    klára13 (31391)
    2010-03-31  22:59
  11. 2010. március 31. 22:5931391.

      Ha meguntad a muskátlikat, változtatnod érdemes, igazad van, Magdikám. Petúniáim nekem is voltak ládákban, friss, tápanyagban gazdag föld, és kész az illatos, fantasztikus virágtenger. Csodaszép.

      Éppen jó alkalom nyilik arra, hogy a muskátlikat elvidd Tamásnak. A kertbe kiültetve őszig diszitenek. Cserepestől süllyesztettem le őket tavaly, és könnyű volt beszedni őket. Ma nagyon megörvendeztetett az egyik cserép: csodaszép kis hófehér virág nyilt az egyik tövön. Szeretem a fehér virágokat is. Annyira üdék, szinte nem is evilágiak.

       Persze, a muskátlik megmentésére ez csupán kóbor ötlet...

       Nálunk a tulipánosnál lesz nagy változás. Ezek a virágok úgyis visszahúzódnak, és megvalósitjuk Zsófim nagy álmát, hogy dinnyeföldje legyen! Néhány magfészekhez van hely a hagymák között, aztán csak hadd fusson! Majd kiderül, mi lesz...

       Tomi mindig ilyen nagy, böte fekete kutyus volt!

    előzmény:
    Kusza (31389)
    2010-03-31  22:09
  12. 2010. március 31. 22:4631390.

      De jó, hogy fel-felbukkan ez az édes, kicsi fiú, Katóka. Gyönyörűség ránézni, mint enyémekre.

      Örülök szép zenei élményeteknek, igazán szerencsések vagytok.

      Találkozásunk nagyon izgalmas lesz. Jól emlékszem ám  nefelejcskék szemedre! Azért szivesen megnézem ismét. Na, és gyönyörű kis hazai fészketeket.  Természetesen a Ti műkincseitek szemrevételezése után, amelyekhez kedves sógornőd festői tehetsége révén jutottatok, meglátogatjuk kedvenc kis galériámat, ha már ott vagyok, jó?  Néhány éve többször vásároltam náluk szép képeket, Borsos Miklós szerelmemét. Sajnos, szoborra nem futja. Na, azért ennél kisebb a könnyfolyam emiatt.

      Egy másik régiségboltban a Várban, amikor ott jártam, Elek Ilona -  az 1936. évi berlini olimpián, majd az 1948. évi londoni játékokon aranyérmet szerzett. 1952-ben Helsinkiben is csak az első helyen kialakult holtversenyt eldöntő találkozón szenvedett minimális vereséget - serlegeit árulták éppen. A hálás utókor.

      Képzeld, Márta barátnőmmel beszélgettem ma - a ritka találkozásokkal olyan ez a kapcsolat, mintha közben állt volna az idő -, és boldogan újságolta, hogy unokái születtek, ikrek. Petike és Andriska. Már maga az üditő, hogy ilyen normális neveket adtak nekik. Megfigyelted, hogy minél intelligensebb a család, annál kedvesebb és egyszerűbb nevet kapnak a gyermekek? Nálam talán a Szilveszter kissé csicsás név, de hála Istennek nagyon szereti. S ugyan, állitottam-e valaha is valami kedvezőt intelligenciám szinvonaláról...?

       

      

    előzmény:
    MPiggy (31388)
    2010-03-31  21:54
  13. 2010. március 31. 22:0931389.

    Klára, nem sok kedvem van a muskátlihoz, gondolkodom rajta, hogy valamilyen más virágra kellene átállni. Emlékszem rá, mikor először elkezdtem az erkélyen a virágosítást, akkor petuniát vettem. Most eszembe jutott, még Márti nénivel mentünk ki Bükkszentkeresztre, erdei földért.

    Ilyenkor, csak sima kalácsot sütök, nem kakaósat, mert a sonkához eszük.

    A Tomi kutyával vannak a gyerekek, valahogy nem ilyenre emlékszem. Nem tudom miért, de egy nagy lógó fülű spániel van előttem.

    előzmény:
    klára13 (31387)
    2010-03-31  17:40
  14. 2010. március 31. 21:5431388.

    Kellemes, szep este lehetett. Igazatok van, a vorosbor minosege fontos tenyezo...

     

    Mi megjartuk a videki "kuriat"...finom ebedet ettunk ( eroleves es rantott karaj...kituno krumplipurevel..erdekes, ez utobbi nekem sosem sikerul igazan)

     

    Keso delutan erunk vissza. Eppen elkaptuk a szomszedos Zenetorteneti Muzeum utolso Haydn hangversenyet (maval vege a Haydn evnek) Erdekes szep kiallitas, kituno zene....Valojaban veletlenul setaltunk bele (tegnap delutan, a kedves ajtonallo "hivott meg" bennunket mara mikor arra jartunk es beneztunk)

     

    Nna. Lehet, hogy most az ej leple alatt atramoljak es holnaptol kezdve Chopin emlekkiallitas lesz???

     

    Remelem hamarosan talalkozunk Klara!!! A jovo het biztatonak tunik. Mit gondolsz???

     

    Tallatam egy nagyon kedves regi kepet...

    Szep almokat- a szines ernyo alatt.

     

     

    előzmény:
    klára13 (31380)
    2010-03-30  22:01
  15. 2010. március 31. 17:4031387.

      A húsvéti kalács! Tényleg, Magdikám, valaha elmaradhatatlan volt. Biztosan nagyon finom lesz - jaj, kakaóval, netán tejszinhabossal! (+4kiló! brühühü) marad az álmok birodalmában.

      Látom, Sára kedvencét mindenképpen elkészited. Örülni fog. Bennem most éppen kevéssé buzog a konyhai művészet vágya, növényeimmel vagyok nagyon elfoglalva. E pillanatban encián fácskámat tetvetlenitem és ültetem át. Bejöttem vacsorázni, fincsi salátácskámat, mert  akármilyen óraállitás történt is, 17 óra előtt muszáj vacsoráznom. 

      Muskátliidat húsvét után veszed elő?

     

      Tegnapi felvétel a kép.

     

     

    előzmény:
    Kusza (31386)
    2010-03-31  13:55
  16. 2010. március 31. 13:5531386.

    Szervusz Klára!

    Még nem egészen döntöttem el, hogy mit sütök. Az biztos, hogy egy jó nagy kalácsot sütök. Most raktam ki a hűtőből a rámákat, a sajtos csigát akarom megcsinálni, és berakni a fagyasztóba, majd pénteken felszeletelem, és meg sütöm. Talán csinálok mézes zserbót, meg lehet valami kis apró sütit, talán pozsonyi kiflit, még nem tudom. 

    Úgy látom már működik a kis fejecske, nem kell húzgálni. 

    előzmény:
    klára13 (31384)
    2010-03-30  23:11
  17. 2010. március 30. 23:3231385.
    Weöres Sándor:

    Csend


    A félig nyitott ablakon
    behajol a szél a szobába
    a világűr csendje, magánya.

    A bútor szögletétől
    a légi fellegekig
    és az égi csillagokig
    a csend vonulása lakik.

    Rozsdája
    a lárma.
    előzmény:
    klára13 (31384)
    2010-03-30  23:11
  18. 2010. március 30. 23:1131384.

     

    Köszönöm,  Magdikám!

     

    Visszabóklásztam, és lám,  érdemes volt!

    Igen, minden virágzik, vége-valahára lelkem is!

     

    Jó éjt!

     

    Azért mondd majd el, milyen süteményeket sütsz?

    előzmény:
    Kusza (31383)
    2010-03-30  22:24
  19. 2010. március 30. 22:2431383.

    Klára, milyen szépek ezek a tüzes képek, Nálatok már ilyen szépen virágzanak a fák? Aranyos a képen Zsuzsi a Dodival!

    Klára, a bal egérrel áthúzhatod a kis figurákat, először sötét, de utána eltünik a fekete keret, ha rákatt. 

    előzmény:
    klára13 (31381)
    2010-03-30  22:09
  20. 2010. március 30. 22:2031382.

     

     

     

    Jó éjszakát!

    előzmény:
    klára13 (31381)
    2010-03-30  22:09
  21. 2010. március 30. 22:0931381.

      Igazi, szépsége hangulata van ennek a képnek, Magdikám. Ezt szerettem volna ismét látni, köszönöm. Letisztult és vidám. Különleges festmény.Köszönöm.

       Mit sütsz húsvétra? Talán megihletsz ismét!

     

       Kissé bemozdult ez a kép az alkonyatban, mégis, úgy érzem egész esténk benne van, talán Benikém erőteljes lépésben. 

    előzmény:
    Kusza (31379)
    2010-03-30  22:01
  22. 2010. március 30. 22:0131380.

      A sötét álmok, Katóka, mindgi fényel teliek! (Nevető fejecskét hoznék, de hiába...)

      Az biztos, hogy olyan trükkök vannak, amelekről fogalmaunk sincs, aztán csak költjük pénzünket...

      Csodálatosan szép esténk volt. Amig Benit teniszezni vitték, tüzet raktam a szalonna sütéshez. Éppen jó parázs lett hazaérkezésükre. Aztán jöpttek ér kissé elrontották, mert értenek hozzá! Nagyon !!! Kilencig üldögéltünk Bazsikámmal a fényben és melegben. Csodálagtos volt a csend és béke.

        Magamnak rémes durumbúza pitát sütöttem, de a vörösbor szuper volt. Bazsikám kényes erre a nedűre. 

      Mindenki élvezte a szép tavaszi alkonyatot. 

       

    előzmény:
    MPiggy (31377)
    2010-03-30  20:07
  23. 2010. március 30. 22:0131379.

    Klára, Tamás direkt úgy festette nekem, hogy az óvodai képéhez hasonlítson, mert én azt mondtam, hogy azóta se festettél nekem olyan szépet. Tamás csak egy fél évet járt az óvodába, mikor mentem egyszer érte, ki voltak rakva a munkák a falra. Otthon addig sosem festett vízfestékkel, nem gondoltam, hogy ilyen ügyes keze van, teljesen leszobrosztam a kép előtt.

    Tehát akkor Benike készülődik a szalonna sütésre. 

    előzmény:
    klára13 (31378)
    2010-03-30  21:34
  24. 2010. március 30. 21:3431378.

    Édes!

    Magdikám, még az ilyen szigorú esetekben is kiszámithatatlan a jövő, igy tapasztaltam. 

    Nagyon szeretném újra megnézni Tamás aranyvesszős festményét. Kérlek, mutasd meg ismét, megtennéd?

     

     

    Benkém nyársat farag a csurgatáshoz.

    előzmény:
    Kusza (31376)
    2010-03-30  19:16
  25. 2010. március 30. 20:0731377.

    Mindossze egy "also trikot" volt hajlando vasarolni, mert a pizsama "felso" ment ossze. Kerintunk mint a golya(madar) a levegoben..olyan az a Mammut mint egy labirintus. Szeerintem azt akarjak hogy tevelyegj es idegesen vasarolni kezdj. Vegul is baratnom is befutott lihegve..es megvettuk fo kedvencet a "szilvas madeira" csokit a nagyszeru Anthon Berg csoki-cukor-edesseg sarkon. Szerinte a vilag legfinomabb edessege . Lehet, meg nem kostoltam meg-itt illegeti magat az orrom elott.

    Szoval nem mentunk hiaba!

     

    Almod sotet..nagyon nehez szepet es jot belemagyarazni.

    előzmény:
    klára13 (31368)
    2010-03-30  10:23
  26. 2010. március 30. 19:1631376.
    Most találtam a Facebook-on.
    előzmény:
    klára13 (31372)
    2010-03-30  15:39
  27. 2010. március 30. 16:0231375.

    De jó Neked Klára, milyen jól elszórakoztok Dodoval. Jó hogy a közelébe lehetsz, és figyelheted, hogy fejlődik az értelme.

    Ma a rendelőben mellettem ült egy olyan öt éves forma kisfiú, ilyenkor kell hallásvizsgálatra hozni. A nagymamával és a mamával volt. Idegesítően hisztizett, szerintem nem készítették elő a gyereket, hogy ott nem fáj a vizsgálat. A mama, minden áron a telefont akarta a füléhez tenni, gondolom, valaki nyugtatta volna benne, de ellökte. A végén kénytelenek voltak, vizsgálat nélkül elmenni. 

    előzmény:
    klára13 (31373)
    2010-03-30  15:44
  28. 2010. március 30. 15:5331374.
    Mikor Antonióval megtörtént a baj, akkor is haza akart jönni, persze a férjét is hozta volna. Később rájött, hogy nem lehetett volna, mert semmit sem engedtek volna elhozni. Nem az Ági nevén van lakás, ő csak a férje gyámja. Ügyvéd nélkül semmit sem csinálhat, szóval, nagyon meg van a keze kötve. Ezt ő is tudja, hogy csak egy fellángolás. A másik, amivel ő foglalkozik, itt nem nagyon tudna vele keresni, mert ahogy Tamás mondja, itt nagyon sokan foglalkoznak vele.
    előzmény:
    klára13 (31372)
    2010-03-30  15:39
  29. 2010. március 30. 15:4431373.

      Dodóval voltam, az elmúlt órákban. 

      -Dodó kisfiú? - kérdeztem.

      Hallgatott. 

      - Dodó nagyfiú? 

      Tovább tűnődött, aztán megszólalt:

      - Onyó, Onyó. 

      Jóval később közölte: 

      - Onyó pici baba. 

      - Papa fiú?

      - Nem. Be fiú. 

      - Papa férfi? 

      - Papa féfi - helyeselt, meglepően tisztán, kicsikét selypitve.

      - Mama kislány?

      - Mama nagylány?

      - Mama édesanya?

      - Édesz - mosolyodott el. - Édesznya.

      Aztán játszottunk az ágyban, rám vetődött,  váratlanul, nagyon meglepett.

      - Vigyázat - nevettem -, nagymama törékeny.

      - Káli mama tölékeny - és velem nevetett. Aztán megszólalt:

      - Bandi tölékeny. - Elképzelni is képtelen vagyok, miképpen rendelte mellém nagyapját, hiszen ritkán emlegetjük, és tőlem távol, vidéken szokott találkozni vele, másik, népes család körében.
    előzmény:
    klára13 (31372)
    2010-03-30  15:39
  30. 2010. március 30. 15:3931372.

    Idegenben élni jó is  nehéz is. Ők ott nagyon árvák, tudom, Magdikám. Miért lenne lehetetlen? Ma már az interneten lehet ügyködni a világ egyik végéről a másikra. Nagyon lehetséges, hogy ezúttal itthon vár rá az a szerelem, amit annyira kiérdemelt Liliana szép nevelésével, egzisztenciájuk fenntartásával. Az élet maga a legnagyobb varázsló. Titok, hogy mit tartogat cilinderében.


     

      

    előzmény:
    Kusza (31371)
    2010-03-30  14:19
  31. 2010. március 30. 14:1931371.

    Szervusz Klára!

    Nem valami jó volt a délelőttöm, sőt egyenesen rossz. Azt hittem, hogy szét vet a méreg, miközben az orvosi rendelőben üldögéltem. Két órát hagytak várakozni egy receptért.

    Klára, ez a falevél bepakolása a zsákokba, meg az elhordása, nagyon kemény munka. Tudom, Ágiéknál csináltam, mikor az apósa már elment onnan lakni. Már előre féltem, mikor elkezdett a szél fújni, az egész kertet beterítette a pínea tűlevél.

    Ágira időnként rájön a haza telepedés, Gyurit az este azzal biztatta, he lenne neki egy gyereke, haza jönnének lakni, mert Liliana úgy vágyik egy kis testvérkére. De ez, csak olyan pillanatnyi fellángolás, tudja, hogy ez lehetetlen. 

    előzmény:
    klára13 (31366)
    2010-03-29  21:24
  32. 2010. március 30. 13:5031370.

      Arra gondolok most, ebéd után, jóllakottan kitűnő salátámmal, hogy a két gonosz gyerek az árnyékom lehetett. Jung azt mondja, álmod minden szereplője te magad vagy. Azért gyermekként jelentek meg, mert valamiféle gyermeki minőségben leledző életszakaszomra utaltak. Aztán elsüllyedtek - hála az Égnek, hiszen árnyékunktól nem szabadulhatunk, de nagyon jó, ha jó mélyen el van süllyesztve.

      Mindannyiunknak van árnyékunk, de lehet, hogy egész életünkben rejtve marad, nem találkozunk vele. Nem tudunk róla, aztán nagyot nézünk, amikor valami miatt előbukkan! Abban a "szerencsés" helyzetben vagyok, hogy én tudok róla, sorsom megadta nekem ezt a találkozást. De csak róla,  mert felszines ismeret birtokába jutottam, meg nem ismerhettem. Valószinűleg igy jó nekem, azért csak ennyire. Elég ennyi is.

      Három kisérletet láttam dokumentumfilmen, amikor a delikvensek árnyékát előcsalogatták. Persze ezt igy ki nem mondták, de a megteremtett körülmények erre szolgáltak. Az alanyok nagyon meglepve mondták, hogy nem is sejtették, hogy az adott esetben majd igy viselkednek, hogy képesek olyasmit megtenni, amit megtettek.

       Hát bizony... a legtöbben, amikor önismeretről regélnek, önismeretre áhitoznak, ezzel ritkán számolnak. Popper Péter mondta tanitványainak a kijózanitó mondatot: aztán miért lesz az jó nektek, ha kiderül, hogy  gyilkos haramia lakik bennetek?

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (31369)
    2010-03-30  10:36
  33. 2010. március 30. 10:3631369.

      Nagyon különös álmom volt. Faluban sétálgattam, kerestem ismét, hol lakom, és közben államvizsgáznom kellett, arra készültem volna, de teljes kudarc volt minden igyekezetem. Próbálkoztam valami trükkökkel megoldani a dolgot, de hiába, látszott már, hogy csatát veszitek. Reménytelen, semmit sem tudok és nem is fogok.

      A falu mellett mocsár volt, ketten, két ismerősöm jött két gonosz gyerek kiséretében, akik belelökték őket a mocsárba, süllyedtek, segitségért könyörögtek, a két gyerek pedig nyomta le őket, már szájuk is a sár alá került, mignem az egyiket elkapta a süllyedő a belerántotta a mocsárba, erre az kiabált társának, mire az kihúzta volna, de inkább hozzá beleesett. Igy aztán mind a négyen elsüllyedtek. 

      Később keresték őket, tűnődtek, hova lettek, én pedig hallgattam. Valahogy közöm volt az ügyhöz, és bűntudatot éreztem. 

     

      Lehet ám, hogy jó álom volt ez! Lehet, hogy olyasmi süllyedt el, aminek el kellett süllyednie, és erre végre rá kellene jönnöm. Azt hiszem talán valamiféle bűntudatnak. Persze, csak találgatok, hogy milyen is a hátam közepe?!

    előzmény:
    klára13 (31368)
    2010-03-30  10:23
  34. 2010. március 30. 10:2331368.

      Szép napot!

     

      Rézvirág - vasvirág. Tényleg, mennyi neve van egy kedves kis lénynek! Lányoddal egyet értek, nekem is kedvenceim közé tartozik. Van egy szalag magom, felbuzdulva, ma leteszek a földbe néhány centimétert. Tehéntrágya kiséretében, tegnap szintén etettem, a pünkösdi rózsának adtam a finom komposztból, és tőzeggel kevertem körülöttük a földet, mert rájöttem, a savanyút szeretnék - ha lenne. Dodi ujjongott minden zacskónyitáskor: " Kaki! Kaki!" Mire én, bölcsen: "Tehénkaki!" igy beszélgetünk, hadd tanuljon a gyerek! 

     

       Remélem, szép és kellemes pizsamát találtok a ház urának. Manapság mindent lehet kapni. Emlékszel a "régi, szép időkre"? Néha elképedten kérdezem magamtól, vajon hogyan oldották meg, mekkora zsenialitás kellett hozzá, hogy semmi sem legyen?!

      

     

    előzmény:
    MPiggy (31367)
    2010-03-30  08:04
  35. 2010. március 30. 08:0431367.

    Halihaho lanyok! En zinnia neven ismerem-avagy vasvirag. Erdekes, hogy Agnes nagyon szereti.

    Ujabb napsutotte reggel a Varban. Tegnap a belvarost jartuk, de ma nagyaruhaz a cel-kimostam ferj pizsamajat es osszement, csak annyira, hogy kenyelmetlen legyen...(mondja o...) Meg kell neki nehany rovidujju. Mint rendesen, meleg puloverrel rakta tele a borondjet.

    Kerteszkedes helyett figyeljuk hogyan pattognak a gesztenyefak oklomnyi rugyei..csoda, hogy hallani nem lehet a nyuzsgest!!!

    előzmény:
    klára13 (31357)
    2010-03-28  10:17
  36. 2010. március 29. 21:2431366.

      Nagyon szépek a kislányok, Magdikám. Liliana a legszebb, legvidámabb, legbájosabb. Megnézegettem őket, a fiúkat is. Szintén aranyosak.

       A képről eszembe jutott Benikém osztályképe, az egyik grafikus mama alkotása. Megmutatom, a mindenféle holmik csak rajzok.

      Sárát meg tudom érteni, vendégségben lenni kevesebb munka, mint otthon lenni. Persze mosolygok, hogy mindig mennyire tisztában van az érdekeivel, és igyekszik is őket védeni. Persze Tamás résen van. Menjen anyukájához... utal rá. Tetszik! 

      Fogalmam sincs, miért teszik, de a fejecskék és egyebek fütyülnek idejönni!

       Ma nagyon-nagyon elfáradtam. A csúcs volt, amikor kiszállitottam a ház elé a hatalmas zsákokat, szám szerint  kilencet, a jó idő beköszöntével ennyit sikerült megtöltenem a téli szeméttel. Alig birtam feltenni őket a kiskocsira, aztán leszedni róla. De megtörtént, igaz, belyukad a hátam, de holnap a szemetesek vihetik őket.

     

      Az osztályképpel valami baj van. Nem tudom, mi. Eltűnt, ahogy átméretezni igyekeztem. 

    előzmény:
    Kusza (31365)
    2010-03-29  15:24
  37. 2010. március 29. 15:2431365.

    Klára, sajnos az nem az én jácintom, nálam csak a fokföldi ibolya virágzik.

    Szép az a váza, jó hogy nem vitték el, csak nehogy Domika magára rántsa!

    A hétre nagyon összegyűjtöttem a munkát, takarítás, orvoshoz menés, a szokásos gyógyszerem fogytán van. Ja, és még nem vásároltam semmit az ünnepre. Sonkát, nyuszi tojást a locsolkodóknak. Igaz nem leszünk itthon, megint Tamásékhoz megyünk. Sára egészen neki keseredett, hogy ő már sose jöhet hozzánk. Tamás mióta ide jár, a hétvégét szereti otthon tölteni. Mondta Sárának, hogy próbálj már meg anyukádékhoz oda menni 3 napra, hogy milyen érzés, minden személyes cuccod nélkül ott lenni.

    Ja és még sütni is akarok.

    Ide hozok képeket Lilianáról, a Facebookról szedtem le.

    Liliana szemből a jobb szélen áll, lila kabát van a karján. A másikon jobbról a második, fehér blúzban.

    előzmény:
    klára13 (31364)
    2010-03-29  12:23
  38. 2010. március 29. 12:2331364.

      Magdikám, Nálad szintén jácintok illatoznak? Jaj, a tél és a kora tavasz eleven ékkövei ezek a virágok! Mit tervezel erre a hétre?

      Tegnap Ágnessel a teraszon ebédeltünk, üldögéltünk. Igazi tavaszban, madárcsicsergésben!i Most nagy vidáman fényképeztem le a kis csokrot, amely asztalunkat diszitette. E vázától ugyanis nagyon meg akartam szabadulni egyéb holmikkal együtt, de 1 forintért sem kellett senkinek! Kidobni persze nem volt szivem, és most nagy örömmel jöttem rá, hogy ezt a jókora márványtömböt a tornádó is képtelen lenne feldönteni. A szabadba való! Nagyon jó, hogy megmaradt.

    előzmény:
    Kusza (31358)
    2010-03-28  11:36
  39. 2010. március 29. 12:0531363.

     

        YouTube - Kovács Kati - A régi ház körül (2005)

     

     

       Hát igen... 

       Nagy az öröm a családban, ugye, Katica? Nagyon frissek vagytok, azonnal nekivágtok Dunántúlnak! Az ébredő tavaszban.

      Vajon milyen húsvéti terveket szövögettek? Hol ünnepeltek?

       Nálunk egyre csak folytatódik a munka Nagynyuszi látogatásához. 

       Ma reggel nagy trombitaszóóra lettem figyelmes. Függönyömet  széthúzkodva láttam, hogy hatalmas masirozás történik odalent!

    előzmény:
    MPiggy (31362)
    2010-03-29  10:22
  40. 2010. március 29. 10:2231362.

    Hahoooo! Jo reggelt!! Most szedelozkodunk aztan indulunk a varosba. Sogornom ket kisebb uj festmenyet hoztunk magunkkal, bekereteztetjuk oket az Anker kozben ahol mar tavaly megismertunk egy helyet, nagyon szep volt a munka amit toluk kaptunk. akkor 2 jokora kep volt az alany, "masoktol" de az o galeriajabol vasarolva. Most o keszitett 2 kisebb absztraktot-izgalmas, mert  meg mi sem lattuk, ugy hoztuk el a "gurigaban" becsomagolva ahogy elkuldte.

    Mar latom, a gesztenyefa oklomnyi rugyei az orrunk elott fognak megint kipattanni...Mintha csak tegnap lett volna, hogy itt jartunk!!

    Gratulalok a 90 nap sikeres befejezesehez Klara, peldat nyujtasz mindannyiunknak!!

    Szerdan folkeressuk a regi hazat Nagykatan, aztan szombaton (legkesobb) Sumegre indulunk.

    Majd jovok!! (hamarosan a telenonszamokat is elokaparom...jovo het kellemesen nyugisnak igerkezik!!)

    előzmény:
    klára13 (31356)
    2010-03-28  09:59
  41. 2010. március 28. 19:3931361.

      

     

          Szép estét kivánok!

    előzmény:
    klára13 (31360)
    2010-03-28  13:05
  42. 2010. március 28. 13:0531360.

       Látom, mindenki főz  - vendégeket fogad, netán vendégségbe megy. Korombeliek inkább fogadják a fiatalokat.

     

       Mit sücc  kis szücs,  sós húst sücc kis szücs?  És Magdikám?

     

     

     

      Én igen, házi sonkát. Ágnesemmel előhúsvétot tartunk. Sajnos, csak tojás van, tojáslikőr nincs, mert azért hiznunk kár volna!

      Kenyeret Ágnesem kap, szép fehér egészségtelent és hizlalót, mert azt szereti, és miért is lennék a jó elrontója? Nekem be kell érnem a zöldségfélékkel. Igy is naccerű!

    előzmény:
    Kusza (31358)
    2010-03-28  11:36
  43. 2010. március 28. 12:5431359.
      Minden pilótajátéknak örülünk, kedves Putyi, különösen, amikor ingyen van valami, mert szeretjük, ha hülyét csinálnak belőlünk. Sokak nevében mondhatom. Az különösen lenyűgöző, hogy külföldön már kaszáltak, és végre eljutottak hozzánk. Hurrá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
    2010-03-28  10:53
  44. 2010. március 28. 11:3631358.
    Szép Virágvasárnapot kívánok!
    előzmény:
    klára13 (31357)
    2010-03-28  10:17
  45. 2010. március 28. 10:1731357.

      Magdikám, ilyesféle meggondolásból döntöttem én is a paradicsom mellett, mert szivem szerint legényvirágot vetettem volna bele. Régi vágyam, de sosem jött össze, lehet, Te rézvirág vagy pestirózsa van zinea néven ismered. Végül is a család öröme többet ér a virágok szépségénél!

     

      Annak kell örülni, ami van!

     

    előzmény:
    Kusza (31354)
    2010-03-27  20:32
  46. 2010. március 28. 09:5931356.

     

     

             Szép napot, gyönyörűt!

     

     

      Katica, jó itthon tudni Benneteket. Merre kanyarodik első utatok a szépséges Várból?

     

    Behoztam friss virágaimat a teraszról - Virágvasárnaphoz.

    előzmény:
    MPiggy (31355)
    2010-03-28  09:47
  47. 2010. március 28. 09:4731355.

    Kellemes Szep Viragvasarnapot nektek, immar itthonrol!!

     

    Kicsit hosszu volt az ut Tirolbol, de a lenyeg, itt vagyunk. Elvezzuk a szep es csendes kornyezetet... most majd utrakelunk hamarost.

     

    Jelenkezem majd, jok legyetek! 

    előzmény:
    klára13 (31347)
    2010-03-26  20:37
  48. 2010. március 27. 20:3231354.

    Csak a szüleim sírján van olyan rész is, ahova ültetni lehet. Középen le van fedve, és két oldalon van föld. Már nagyon szépen kibújtak a tulipánok. Már éppen időben mentünk, a téli szárazságot leszedni róla. A férjemét lefedettem, ott csak vázák vannak.

    Tamásnak a pincében bújnak a palánták a tejfölös poharakban. Persze, olyan helyre rakta, ahol üveg van a bejáratnál.

    Még jó, hogy felástad a kertet, és maradt egy kis hely a paradicsomnak. Majd Benike milyen élvezettel szedegeti le a piros paradicsomot. 

    előzmény:
    klára13 (31353)
    2010-03-27  19:48
  49. 2010. március 27. 19:4831353.

        Tehát a temetőkertben kertészkedtetek, Magdikám. Bújik-e a sirokon valamilyen virág? Ibolya biztosan sokfelé van. A tavasz a temetőben is gyönyörű.

       Mi is kertészkedtünk. A teknőctó keritése mellett felástam egy sávot, már rég kinéztem, hogy oda paradicsomot telepitek, süti a nap, a keritésre felkötözhetem a növényt.

      Zsófim és Benikém kissé kancsalitva nézték ügyködésemet. 

      - Papi szivbajt kap, hogy kisebb lett a füve - jegyezte meg Beni.

      - Szegény kerités - toldotta meg anyja, ahogy tervemet elmeséltem.

      Aztán, ahogy elkészültem az ásással, lecsaptak a jó kis területre! Zsófim mondta, hogy beveti madársalátával!Beni hozott három kikelt nyizige kukoricát a csöpp üvegházából, és beleültette. Körülrakta őket kövekkel, majd kis táblácskákat készitett, faszénnel irt rájuk, és melléjük tűzte! Aztán hozott egyéb növénykéket, elfoglalta  teljes jó kis területemet, Zsófim is belerakott valamiket.

        Csendesen néztem őket, nevettem magamban, Zsófim kérdezte, jól van-e, hogy igénybe vették a helyet, mire kirobbant belőlem:

        - A  kifogások ellenére nagyon tetszik nektek!S ahogy elnézem növényállományotokat, el fognak férni közöttük a paradicsomok. Mármint azok között, amik megmaradnak!

       

    előzmény:
    Kusza (31350)
    2010-03-27  14:48
  50. 2010. március 27. 19:2931352.

      Felháboritó, Magdikám. A tanárok visekedése is, és hogy felelőtlenül helyezték el a kislányokat. Szegénykék. Párizs aligha lopta magát szivükbe.

      Erről eszembe jutott, hogy néhány éve a fél világ a felmérés eredményén nevetett, miszerint a csábos, sármos francia férfiak 90 százaléka teljes hétig hord egy alsógatyát!

    előzmény:
    Kusza (31351)
    2010-03-27  17:55
  51. 2010. március 27. 17:5531351.
     Ágim hívott délelőtt, azt hiszem már írtam, hogy most Liliana Párizsban volt, az iskolából 40-en mentek diákok és 3 nevelő ment velük. Ma egy hete indultak, és most vannak a vonaton hazafelé 5-kor indultak vissza. A lányom nagyon dühös, mert a gyerek telefonon elmesélte, hogy milyen rossz a szállásuk. Házaknál voltak, de egy nagyon piszkos családot fogtak ki. Az ágyneműtől kezdve, minden piszkos volt. Itt négyen voltak, ki kötötték, hogy este is csak ketten zuhanyozhatnak, és reggel is. Tegnap este, hogy 11-kor mentek haza, akkor már senki sem fürödhetet. Olyan koszos volt a fürdőszobai mosdó, hogy nem volt gusztusok benne fogat mosni, így a konyhába mentek, de előbb a sok edényt kellett kipakolni belőle. Reggeli és vacsora járt volna, de ott nem tudtak egy falatot sem enni, a zsebpénzükből ettek. Ja és a másik, a tanárok egyáltalán nem törödtek velük, semmi programot nem csináltak nekik.
    előzmény:
    klára13 (31349)
    2010-03-27  10:45
  52. 2010. március 27. 14:4831350.

    Szervusz Klára!

    Csak nem akarod folytatni a fogyókúrázást, jaj Istenem, már lassan zörögni fognak a csontjaid. Jó, most az írigység is beszél belőlem.

    Ma rendbehoztuk Gyurival a sírokat a temetőkben. Nem főztem a fagyasztóból ebédeltünk.

    Még Tamásék is a tyúkól tervezésénél tartanak, ő is úgy tervezi, hogy a tetején is legyen drótháló. Most nagyobb dolognál tartanak, a másik nagymamában is előjött a segítési szándék, valószínű, hogy majd belekezdenek a ház vakolásába.

    Látom, Katánk közeledik hozzánk, vagy talán már itt is van. 

    előzmény:
    klára13 (31346)
    2010-03-26  20:25
  53. 2010. március 27. 10:4531349.

      Magdikám, vasárnap véget ér a 90 nap. Kezdődik... aminek kezdődnie kell, megoldani újabb 10 kiló súlyveszteséget. Nézem a húsvéti ételeket, a sonkásakat. Elkeseritő. Minden húsvéti csemege, étel, minimum 3kg pluszt igér a három nap alatt. Jaj, mit lehet tenni?

      Holnap Ágnes jön, átszervezem az utolsó gyümölcsnapot fehérje nappá. 

      Talán az alábbi receptet kellene megvalósitanom, a krumplipürét kihagyva. Azt már végleg kihagyva életemből...

    Hozzávalók: 8 szelet sonka4 főtt tojás1 nyers tojás1 dl tejfölmustármetélőhagymasóbors Elkészítés:

    A keményre főtt tojások sárgáját villával összetöröm, összekeverem tejföllel, metélőhagymával. Ízlés szerint mustárral, sóval, borssal fűszerezem, majd hozzákeverem a nyers tojást és az apróra vágott főtt fehérjéket. Megtöltöm a sonkaszeleteket, feltekerem, és grillsütőben pár percig sütöm. Forrón tálalom, burgonyapürét és salátát kínálok hozzá.

    Megjegyzés:

    Ha nincs grillünk, hagyományos sütőben, zsíradékkal kikent tepsiben, jénaiban is megsüthetjük.

    A receptet Gabi küldte. Köszönjük!

     

    A Mindmegette oldala. 

     

    előzmény:
    Kusza (31344)
    2010-03-26  10:21
  54. 2010. március 27. 09:5131348.

      Szép hétvégét kivánok!

     

    Katóka, most újraolvasva tegnapi leveledet, még nagyobb lelkesedés fogott el, mert tegnap elkerülte figyelmemet a legfőbb érték: régi-új vagy vadonatúj barátokra leltetek. Bár nagyon elfoglal Benneteket családotok, mégiscsak új és kellemes szinfoltja lesz itthoni tartózkodásotoknak a felpezsdülő társasági élet. Már ezért megérte élvezni a havasokat!

       A szép idő ma még kapaszkodik hazánkba, gondolom, Benneteket vár, hogy amikor valamikor késő délután ideértek, eső helyett még a tavasz kellemes arcát lássátok a felhők és az eső helyett.

        Isten hozott Benneteket!

     

      Cumival, és kérésemre, cumi nélkül!

    Tudom, hogy mennyire hiányozhat Simonka, s eszembe jut Noni, ahogy Dodó napról napra fejlődő beszédét hallgatom. Bizony... nagy élmény közelükben lenni ezekben az években (is).

    előzmény:
    MPiggy (31345)
    2010-03-26  12:45
  55. 2010. március 26. 20:3731347.

      Tehát kellemes, szép üdülésetek volt a hegyek között, Katóka. Nagyon gyorsan elment - itthon, gondolom, Nektek még gyorsabban. Nagyszerű élményekkel és sok szép emlékkel gazdagodtatok. Kedves és okos társaság volt, ráadásául ismerősök! hát hogyne repült volna körükben az idő? Őszintén örülök szép heteteknek.

      Most olyan furcsa, hogy azonos időzónában történnek az események, an a búcsúvacsora, e pillanatban. Szokatlan, hiszen minden öt órával később szokott lenni. S szinte hihetetlen, hogy ismét itt lesztek, a közelben. A szép Várban.

     

       Kinyilt az első nárcisz.  Hét végére esőt jósolnak. Kicsit a sajnos, kicsit jó, mert jól jön az a kis viz.

    előzmény:
    MPiggy (31345)
    2010-03-26  12:45
  56. 2010. március 26. 20:2531346.

      Most elég nagy bajban vagyunk, Magdikám, mert gyyanúsan sok a kutya nálunk - kedden érkezik a kis szörnyecske is, Lili, (Beni nevezte el) a szálkás szőrű tacskó, és tartunk tőle, hogy szegény lábasjószágok nyugalma nem lenne zavartalan. Beni viszont nagyon belelovalta magát, olyan tyúkudvart tervez a kert végében, aminek drótháló teteje is van, igy védve lesznek mindenféle ragadozótól. Szóval, zűrös ügy, mert eddig biztattuk, most lebeszélni nehéz. Zsófim azt mondja, jót tesz neki, ha végre valamit nem kap meg.

      Igy állunk baromfiügyben. Vagyis sehogy sem. Tamáséknál mi újság, lesznek-e tyúkok?

    előzmény:
    Kusza (31344)
    2010-03-26  10:21
  57. 2010. március 26. 12:4531345.

    Csuszni csuszik...de ovatosan taposom. mert sileni csak profi sieloknek erdemes. Vonulnak ki elszantan minden delben vezenyzszora a kollegak aztan keso delutan pihegve ernek vissza...Szerencsere NEM mindenki tart veluk, vannak hozzam hasonlo ketballabasok akikkel viszont nagyokat boklaszunk a kornyekene. A vegen aztan , valamikeppen joeg tudja hogy lehet, de forralt bort arusito pihenohelybe botlunk. Ahol  nemcsak az elsportolaokat, de a lehutoket is joszivvel kiszolgaljak...

    Ma delutan/este van az utolso szekcio, aztan a bucsuvacsora. Iganan nagyon jo volt ennyi okos, rendes, jokedelyu es jol kepzett emberrel itt tolteni az idot- mazlimra a vendegek kozorr ket egykori csoprttarsam is van /ferj jonehanyukat ismerte a multbol es viszont/- igy mindkettonknek konnyebb volt visszailleszkedni.

    A vacsorak kicsit kesore kerulnek, ez nem jo...a legkellemesebb a salatabar- szinte onmagaban eleg lenne...

    Holnap reggel indulunk..kozelgunk!!

     

    Aranyos-szepek a viragaid, mint mindig. A kicsi kertesz legeny huseges tarsad lesz iden! A gyerekecskek nekem is nagyon hianyoznak!

     

     

    előzmény:
    klára13 (31339)
    2010-03-25  04:19
  58. 2010. március 26. 10:2131344.

    Szervusz Klára!

    Készül-e már a tyúk ketrec, vagy már lemondtatok róla?

    Most jöttem haza a piacról, nagyon jó idő van, a hét végére sajnos megint rossz időt jósoltak.

    előzmény:
    klára13 (31343)
    2010-03-26  10:12
  59. 2010. március 26. 10:1231343.

     

     

      Szép napot kivánok!

    előzmény:
    klára13 (31342)
    2010-03-25  18:19
  60. 2010. március 25. 18:1931342.

      Gyönyörű helyen jártatok Magdikám, gratulálok szép felvételeidhez. Érdemes volt elszenvedni az előadást.

       Korán elaludtam este, aztán hajnalban felébredtem, csak erről volt szó. Most is olyan fáradt vagyok, hogy - de jó!- enni sincs erőm. Szintén Benikémmel dolgoztunk. Ma Dodó is kivette részét a munkából, a cserepekben virágoztatott jácintokat vele ültettük el. 

     

      További szép estét kivánok!

    előzmény:
    Kusza (31341)
    2010-03-25  15:04
  61. 2010. március 25. 15:0431341.
    Még kisebbre vettem a képeket, így már átjött.
    előzmény:
    klára13 (31339)
    2010-03-25  04:19
  62. 2010. március 25. 10:0031340.

    Szervusz Klára!

    Már megint nem tudtál aludni az éjszaka?

    Már sokat dolgoztok a kertben, persze, így könnyű, ha van hozzá segítség!Nagyon jó érzés nézni, hogy a testvérek mennyire szeretik egymást. Úgy az unokáim, mint a gyerekeim, nagyon jó barátságban vannak, és féltik egymást. Most, hogy gyakran itt van Tamás, még jobban ragaszkodnak egymáshoz.

    Szentkúton, mindössze egy órát voltunk, igaz volt olyan "kedves" ember, aki azt mondta, elég ott egy fél órát eltölteni. Olyan szomorú, hogy némelyik, ha meg kapja az ajándékot, /most 6 bögrét, és 3 nyeles serpenyőt/ már szaladna haza. Mindig olyan utat nézünk ki, amerre nem jártunk még.

    Mutatok egy pár képet.

    Szerettem volna több képet feltenni, de nem engedi, pedig le vannak kicsinyítve, a többi is ilyen méretű, de csak az üres kocka jött ki.

    előzmény:
    klára13 (31336)
    2010-03-25  03:47
  63. 2010. március 25. 04:1931339.

      Kata, csúszik-e a hó? Vagy Te csúszol? Élvezed-e a nagyszerű körülményeket a magasban? Az eléd tett finomságokat? Ilyenkor szabad ám elengedni magadat! Úgyis lemozogjátok a kalóriákat.

      Nálunk szintén nagyszerű körülmények vannak. Mára kinyilt az első tulipán. És kinyilt az ibolya. Gyönyörű tavasz vár Benneteket a gyönyörű tél után.

      

    előzmény:
    MPiggy (31309)
    2010-03-19  23:07
  64. 2010. március 25. 04:0531338.

      Nagyon finom lehet a graham rudacska, Sasa. És az nem is hizlal. Azt gondolom, jogosan élvezed a kialakitott körülményeket.

      Ma annyi szépet olvastam, reggel. A meditációról, az energiamezőkről. Eszembe jutottál, hiszen ez szakterületed.  Olyan jól kezdődött, aztán folytatódott is a nap. Kellemes tavaszi munkákkal. Gondolom, Nálatok egyre többen sétálgatnak a napsütésben. S betérnek a sok szépért és jóért, amit Tőletek kapnak a rudacskák mellé.

      A dobogókői utazást hogyan tudod megoldani? 

    előzmény:
    Schanti (31332)
    2010-03-23  20:21
  65. 2010. március 25. 03:5131337.
      Szentkutat is elmesélhetnéd...
    előzmény:
    Kusza (31335)
    2010-03-24  17:41
  66. 2010. március 25. 03:4731336.

    Magdikám, mi a manó az infra derékalj? Nekünk infra lámpánk van. Lehet, hogy a derékalj is melegit? Ha igen, akkor megjegyzem, hogy egy melegvizes palack olcsóbb!Persze, lehet, hogy kevésbé korszerűbb.

     

       Előkerült ez a kép. Bár Benikémet kellene idehoznom. Ma egész délután együtt dolgoztunk. Rettentően serény volt, és időnként felsóhajtott:

      - Hogy fog örülni a Nagynyuszi, amikor benéz és látja, milyen szép tiszta a kert!

      Azt mondta, a jövő héten már erre jár. Közben sokat játszottak Dodóval. Veszekedés és sirás nélkül. A mi, felnőttek fogalmunk szerint is jók ezek a gyerekek. Azt gondolom, a sok türelmes szeretettől lettek ilyenek. A sok szeretetteljes foglalkozástól. Kár, hogy a legtöbb szülő azt hiszi, a tiltás és a kényszerités formálja megfelelően a gyermeket. Ezt frissen tapasztaltam ismét egy másik topikban.

    előzmény:
    Kusza (31335)
    2010-03-24  17:41
  67. 2010. március 24. 17:4131335.

    Klára, most néztem meg a Szentkútról szóló történetet a googléban.

    Infra derékaljat kínáltak és hozzá párnát. Először, csekély 360 ezer Ft-ért. Mondtuk a barátnőmmel, megy az majd lejjebb is, igazunk lett. A következő ajánlat már 150 ezer volt, és mondta, most kiváltságos helyzetünk van, mert azt még megtoldják, még egy plusz garnitúrával.De így se nagyon ugrottak rá, talán négyen vettek.

    előzmény:
    klára13 (31334)
    2010-03-24  09:16
  68. 2010. március 24. 09:1631334.

     

     

       Szép napot, jó napot!

     

    Mit árultak, Magdikám? Volt-e vásárlás? Biztosan megéri nekik, hogy ilyen rendületlenül szervezik ezeket az utakat, hozzánk  is érkeznek meghivók. Ágnessel el tudnék képzelni hasonló kellemes kirándulást. Az a hosszú beszéd miről szólt?

      Ágnes másik barátnőjét igy fűzték be egy rémesen  drága masszásfotel megvásárlására, azt hiszem, azzal kecsegtették, hogy kuncsaftokat lehet bele szervezni. Ami persze csak képzeletben annyira egyszerű ügy. 

      A Bakonyban is van Szentkút, ott jártam. Hm. Tudod-e Tiéd történetét? Én a bakonyiét nem. Pedig érdekelne.

      

    előzmény:
    Kusza (31333)
    2010-03-23  21:41
  69. 2010. március 23. 21:4131333.

    Szervusz Klára!

    Este hétre haza érkeztem, jól éreztük volna magunkat, ha nem nyúlt volna olyan hosszúra az előadás. Attól függetlenül, megállapítottuk, hogy le a kalappal az előadóról, mert négy és fél órán keresztül, tudott beszélni a semmiről. Utána kaptunk egy ebédet, és Szentkútra mentünk. Jót beszélgettünk a barátnőmmel.

    előzmény:
    klára13 (31331)
    2010-03-23  12:42
  70. 2010. március 23. 20:2131332.

    Klara,bevallom én is elcsábulok ! Azon kapom magam, hogy megkóstolom hol ezt, hol aztKedvencem a graham rudacskák, és a sajtos pogácsa, meg a kukoricás sajtos..........szóval az sem kizárt, hogy kis időn belül szép gömbike leszek.. de bánja kánya !!!

    Viszont az unokát már nagyon várjuk.. kislány lesz.. Karolinka! Apukáját Karelnek hívják (Károly ) . Nagyon várjuk már ! Májusban érkezik a kisasszony !

    előzmény:
    klára13 (31328)
    2010-03-22  19:56
  71. 2010. március 23. 12:4231331.

     

    Jól összekutyultam a dolgokat! Reggeli köszöntésemet a fogyókúrás topikba irtam!

     

     

    Most vettem észre.

     

    Tehát, itt:

     

     

     

              Szép napot kivánok MINDENKINEK!

     

       Mindenkinek ott, ahol van.

       Katának az Alpok meredélyein legyen szép napja.

       Magdinak a Mátra bércein!

       Andreának a szépséges Kuba tengerpartján.

       Anitának férje oldalán. 

       Sasának a Mandalában,  amit még másképpen hivnak, de csak idő kérdése.

       Mindenkinek ott, ahol van, érezze jól magát anélkül, hogy máshová kivánkozna. 

       Nekünk - akik a képernyőt nézegetjük, legyen jó egymás között, hiszen egymás között vagyunk, mert a net az összeköt

     

       Legyen szép napunk!

     

     

    Régesrégi virágot mellékelek, több, mint százéves!

     

    előzmény:
    klára13 (31330)
    2010-03-22  22:16
  72. 2010. március 22. 22:1631330.

      Szegény barátnőd. Egyet értek Veled.

     

      Nem tetszik, ahogy a gazemberek  behúzzák a népet a csőbe! Fel nem foghatom, mire jó nekik, bár a látvány tényleg szórakoztató. Megjárják a mohók! Bár én vissza nem vinném, jöjjenek csak szépen érte!

       Jó napotok lesz, Magdikám, érezd jól magad.

       Katáék órák óta a repülőgépen ülnek, majd éjszaka, hajnal felé érkeznek Ausztriába.  Nehéz lesz sizniük az időeltolódással küszködve. 

     

      Ma Dodival kártyacsomaggal játszottunk, hosszú szerelvényeket raktunk ki. Nagyon ügyesen, precizen igazgatta a lapokat, aztán út lett belőlük, és kisautók rohangáltak rajta. S egyszer csak - eszembe jutott Ádám - óriási élvezettel szétrombolta az egészet. Megfigyeltem, hogy semmi agresszió sem volt benne. Csak játék volt az is, mint a megépités. Ádám hasonlóképpen lehetett, mindössze annyi történt, hogy élvezte az átalakitást.

    előzmény:
    Kusza (31329)
    2010-03-22  21:39
  73. 2010. március 22. 21:3931329.

    Még fogalmam sincs, mit akarnak ránk tukmálni, de már régen voltunk, és még nem voltam arra felé. Igen a kirándulós barátnőmmel megyek. Már van egy kis tapasztalatunk, jókat derülünk, mikor az elején sokan bedőlnek, mikor kérdezik, hogy ki szeretne ajándékot kapni. Sokan majd le esnek a székről úgy jelentkeznek, csak mikor megtudják, csak akkor kapják meg, ha előbb vásárolnak, gyorsan vissza hordják az ajándékot.

    Szegény Márti néninek már semmi sem jó, nagyon sajnálom szegényt, nem jó ilyen sokáig élni, főleg ilyen állapotban. Pedig egy elég barátságosan berendezett szobába vannak hárman. Csak ő már nem tud az ágyról leszállni sem.

    előzmény:
    klára13 (31324)
    2010-03-22  18:13
  74. 2010. március 22. 19:5631328.

       Hurrá!!!!

       Sasa, ez csodálatos!

       Nagyon örülök, hogy mindjárt az elején ennyire jól alakulnak a dolgok. Mert minden csak egyre jobb lesz. Hiszen megismernek, megszeretnek Benneteket és visszakivánkoznak - olyan jó ez! Finom sütemény,  kedvesség, mosoly - már ha csak az utóbbi volna, akkor is érdemes lenne betérni. Hogy birod ki a folytonos isteni illatokat? Jaj! Én folyton elcsábulnék!

      Az unokák egy-kettőre betoppannak. De mennyien lesznek az öt közvetlen utód jóvoltából!

     

    Legkevesebb ennyien!

    előzmény:
    Schanti (31327)
    2010-03-22  19:02
  75. 2010. március 22. 19:0231327.

    Sziasztok ! Igen, mostanra már kialakult ki mit csinál az üzletben. Imre süt, és én a vásárlókkal foglalkozom. Szerencsére napról napra többen jönnek, és legnagyobb örömömre fiatala anyukák vagy nagymamák a kis unokákkal. Ezt mindketten nagyon élvezzük! Most látom csak Imi is mennyire megérett már arra, hogy nagyapi legyen. Szinte ragyog, amikor bejön a boltba egy aranyos kislány, vagy egy helyes legényke. azonnal szóba elegyedik vele :))

    Jómagam nagyon élvezem !! Csupa kedves msolygós emer jön be az üzletbe, vagy ha nem is úgy lép be, de msolyogva köszön el. Iminek volt másik munkahelye, de mostanra már mindketten csak ezzel foglalkozunk. Úgy döntöttünk nincs szükségük főnökre,.......Jön a tavasz,kisütött a napocska, és egyre többen jelennek meg a sétáló utcán

    előzmény:
    klára13 (31326)
    2010-03-22  18:25
  76. 2010. március 22. 18:2531326.
      Nahát! (Zsófimék mindig nevetnek, amikor ez kicsúszik számon!) És milyen bemutatót kell végigszenvedned, és mi az, ami ezt megéri? Mi van Mátraverebélyen? Persze, barátnőddel mész, gondolom, és igy más. Nagyon jó lesz.
    előzmény:
    Kusza (31325)
    2010-03-22  18:14
  77. 2010. március 22. 18:1431325.
    Klára, holnap nem leszek, mert megyek Mátraverebélyre, olyan árúbemutatós kirándulásra.
    előzmény:
    klára13 (31322)
    2010-03-22  12:57
  78. 2010. március 22. 18:1331324.

    Nagyon fura érzések tudnak jönni - ugye? - Magdikám. Mára elmúlt?  Nekem rezegtek a sejtjeim, úgy éreztem. Mostanra abbahagyták.

       Sajnos, nálunk nincs UPC, de jó Nektek! Még csak a T-home sem elérhető, csak a Fibernet. Most hallottam ugyan, hogy a dadanet is, át fogunk pártolni, amint tehetjük. Mert azt hiszem, valamennyi időre én is lekötöttem magunkat. 

      Hogy van öreg barátnőd?  Teljesen ágyhoz kötött, szegény? Azért talán itt az otthonban jobb lesz neki. Mit mondott, miért a változás?

    előzmény:
    Kusza (31323)
    2010-03-22  13:48
  79. 2010. március 22. 13:4831323.

    Klára, nekem tegnap volt olyan semilyen hangulatom. Kutattam én is, hogy vajon mi okozza, de semmit nem derítettem ki.

    Most egy nagyon jó lehetőséget kaptunk a UPC-től. Volt már egy digitális csomagunk, de most egy másikra cserélték ki. Erre egyéves hűség nyilatkozatott kellett aláírni, nem volt nehéz, mert különben sem volt szándékunkban máshová menni. Most újra cserélték ki ezt a digitálisdobozt, és ettől olyan ügyes lett a tévénk, hogy bármikor vehetünk fel más adást, ebben benne van a videó. Onnan jön az internet is, és még ráadásnak 2 ezerrel kevesebbet is kell fizetni havonta.

    Most délután készülök Márti nénihez. A lánya már elhozta a kórházból, egy otthonba helyezte el. Ez közelebb van hozzánk, a buszból látom, mikor arra megyek, szép virágos kertje van. Kíváncsi vagyok, vajon hogy érzi itt magát.

    előzmény:
    klára13 (31322)
    2010-03-22  12:57
  80. 2010. március 22. 12:5731322.

       Ehhez a csatornához nem juthattam hozzá, Magdikám. Sajnálom, főként  Popper Péter miatt. Sokat lehet tanulni tőle, humorát pedig különösen szeretem.

      Ezeket az iskolai találkozókat én is hanyagolom. Az érettségire sosem mentem el, ennek köszönhetően minden egykori kedves osztálytársam 18 éves állapotában van előttem. Elborzaszt a gondolat, hogy helyükre magamhoz hasonló, és idegen öreglányok lépnének emlékezetemben.  Ketten, a legkedvesebbek közül, már meghaltak. Az ő emlékük már nem tud romolni.

      Ma nagyon fura volt a közérzetem egész délelőtt. Olyan - nem tudom megmondani, hogy milyen volt. Magdikám, talán front van? Te hogy vagy?

    előzmény:
    Kusza (31321)
    2010-03-22  10:26
  81. 2010. március 22. 10:2631321.

    Szervusz Klára!

    Hasonló szép napot, és hetet kívánok!

    Tegnap este sikerült kifognom a Paxon Popper Pétert. Olyan jót derült a közönség és én is rajta. Mesélte, hogy egy jó ideje nem jár már az érettségi találkozókra. Mert mikor utoljára volt, elszörnyülködve tapasztalta, hogy a többiek, hogy megöregedtek, elterebélyesedtek. Elgondolkodott rajta, hogy ő a daliás fiatal alakjával, ugyan mit keres köztük.

    előzmény:
    klára13 (31320)
    2010-03-22  08:01
  82. 2010. március 22. 08:0131320.

     

     

       Szép hetet kivánok mindenkinek!

     

    Vigyázat! Nagynyuszi már a kertek alatt szaladgál és figyeli, ki, hogyan viselkedik!

    előzmény:
    klára13 (31319)
    2010-03-22  00:24
  83. 2010. március 22. 00:2431319.

    Weöres Sándor:

     

    MAJDNEM SZONETT

     

    Húszéveskori önmagunkkal

    ha találkoznánk negyvenévesen:

    irigyelnénk, vagy megpofoznánk.

     

    Aki tegnap voltál:

    ma már nem te vagy,

    Aki holnap léssz:

    ma még nem te vagy.

     

    Csak az emlékezet csalása fűzi

    egy életté a folyamatos halált.

     

    Mert meghal szünetlen

    az én, meg az énre az én,

    a bennem sületlenebb én,

    a velem okosabb én,

                                               a rajtam kopottabb én, meg                                                                                én...
    előzmény:
    klára13 (31318)
    2010-03-22  00:20
  84. 2010. március 22. 00:2031318.
      Mi újság, Virágom? Egészséges vagy-e? Tudom, sok dolgod van, a tanulás és a munka nehéz együtt. Nagyon megnyugtatna, ha tudnám, hogy jól vagy. És a szép kabátodban látni szeretnélek.
    előzmény:
    flashofhope (31214)
    2010-03-01  16:50
  85. 2010. március 22. 00:0831317.

       Magdikám, elvásik a céklasaláta, ahogy anyósom fogalmazott hajdan. Biztosan finomra izesitetted. Néha kevésbé sikeres a vásárlás, tényleg jó, hogy keveset vettél. Gyurika milyen szemfüles! Azonnal észrevette, persze, a finomhoz szokott.

      Ma végül is kevesebbet tevékenykedtem, a nagynyomásúval való kapumosás tervemre Bazsikám haja égnek állt, hogy leszedné az összes festéket. Marad tehát a slag és a kefe, megvárom a kissé melegebb időt. A kert takaritása folyik tovább, Benikém már tojást keresgél a bokrok között.  Mondtam neki, hogy még nagy az összevisszaság, ilyen helyre a Nagynyuszi be nem teszi lábát. Megigérte, hogy velem takarit.  Ha holnap dolgozgat velem, akkor, gondolom, éjszaka majd erre jár a Nagynyuszi, akit ő már egyszer látott, de csak hátulról és inkább árnyékát. De abban biztos, hogy hozzánk hasonlóan, két lábon jár.

      Megirtuk ma a levelet neki, egyik szót Beni irta, másikat én, váltakozva. Két kispipit kértünk, esetleg hármat. Beni lerajzolta őket, és szép matricákkal diszitette a dokumentumot. Vajon Zsuzsi hogy viszonyul majd a csirkékhez? És Zsófi tacskója?  A helyzet fokozódik.

    előzmény:
    Kusza (31316)
    2010-03-21  20:09
  86. 2010. március 21. 20:0931316.

    Klára, nagyon neki veselkedtél a munkának. Jó tudom, most senki nem hátráltat, de azért egy ilyen gyümölcs napon, egy kicsit visszafoghatnád Magad.

    Nem vagyok megelégedve a céklával, nem a piacon vettem, csak itt a zöldségesben, elég fonyadtak voltak. Úgy gondoltam majd főzés közben megszívja magát, de sajnos nem. Gyuri meg is jegyezte, hogy sokáig főztem biztos, még az a jó, hogy nem sokat vettem.

    előzmény:
    klára13 (31315)
    2010-03-21  08:27
  87. 2010. március 21. 08:2731315.

       Szép vasárnapot!

     

       Magdikám, a cékla mindenhez nagyon finom. Magad készited? Konyhakertesként másodvetésnek céklát szoktam letenni - jaj, de szivesen gondolok vissza erre az időre! -, s édes kis bébicékláim nőttek őszre. Levele is gyönyörű ennek a növénynek. Öröm ránézni, enni még jobb!

       Tegnap jött egy telefon délután, hogy késve érkeznek, felesleges a meleg vacsora. Bazsikám csak valamikor éjszaka esett haza. Igy aztán most ott van az elővett hús a hűtőmben, miközhben ma már zöldségnapom van! Majd kigondolom a megoldást. 

      Viszont nyugodtan dolgozgathattam a szabadban - a ház elejét  tettem rendbe, azt mondhatom, gyönyörű lett. Patyolat tiszta, persze, dogoztam vagy 6 óra hosszat rajta. Eltávolitottam minden gyomocskát a kövek közül, az úttest felénk eső oldalát is kitakaritottam, mint falun szokás. 

    Ma előráncigálom a nagynyomásút és lemosom a garázskaput és a bejáratit. Remélem, keféznem nem kell, igy is megteszi. És talán Bazsikámék kis "hátsó" ajtaját, rácsait. Ami elől van, és sosem használják. Természetesen nyitható rács van rajta.Erről még kérek szakvéleményt, mert ha tönkretenném, nagy hibát követnék el! Lépcső és teraszkorlátomat már letisztitottam.

      Lassanként jöhetnek háztűznézőbe! Jó is lenne!

     

      Csillagvirágocskám is előmerészkedett...

    előzmény:
    Kusza (31313)
    2010-03-20  21:37
  88. 2010. március 20. 22:3831314.

     


    Radnóti Miklós:


    TAVASZI SZERETŐK VERSE


    Látod!
    boldog csókjaink öröme
    harsog a fák közt és
    árnyékkal áldja
    testünket a táj! hallod,

    hogy terül a füvön a
    fény és pattan a fákon
    dallal a hajtás! csak

    csörgető fekete tücskök
    zaja dicséri most
    fűnek és fának
    jó örömét! nézd

    a vízen, messze partok
    homályos tövén
    tükrösen fénylik
    tavaszi kedvünk! mert

    mi vagyunk most a fű,
    a fa, a part, az öröm is
    és szépszavú áldása
    a tájnak!

    előzmény:
    Kusza (31313)
    2010-03-20  21:37
  89. 2010. március 20. 21:3731313.
    Klára, jó ötletet adtál, holnap én is brassóit fogok csinálni. Igaz azt jégsalátával szeretjük, de az most nincs itthon, majd céklával eszük. Most fejeztem be a puncsos szeletet, igaz csak hétkor kezdtem hozzá. Jó macerás, Gyuri már alkudozik, hadd vágjon belőle.
    előzmény:
    MPiggy (31309)
    2010-03-19  23:07
  90. 2010. március 20. 21:1531312.
      Viszont kivánok szép hétvégét, Magdikám.
    előzmény:
    Kusza (31311)
    2010-03-20  11:05
  91. 2010. március 20. 11:0531311.
    Szép napot kívánok én is, itt ragyogó idő van, igaz azért még nem olyan nagy meleg van!
    előzmény:
    klára13 (31310)
    2010-03-20  08:42
  92. 2010. március 20. 08:4231310.

       

        Szép hétvégét kivánok!

     

        Kata, folyton elköszönök Tőled, aztán újra és újra meglepetés ér, hogy itt vagy!Ez a gúnyos hahota magamnak szól!

       Igen, a brassói tényleg finom, a klasszikus módon készitettem mindig, olajban megsütni a krumplit, és külön húslevessel párolva, aztán piritva az apróra, szabályos kockákra vágott szin húst. A kisebb pörcöket, amelyek külön állók, aztán ki lehet piszkálni, mert azért azok kellenek bele. A túl "steril" éte4l izetlen. Van magyar fokhagymám is, láttam, Zsófimnak van krumplija, azt fogom elhasználni, mert nekik lesz, és enyém vegyszeres. 

       Este, Kata, nagy igyekezetemben csak azért nem nyakamat törtem, mert bal oldalamra zuhantam. Juj! Nagyon rákiabáltam Zsuzsira, szegényre! Történt, hogy beléptem a lenti lakásba, ahol előzőleg öreg picurka már megkapta tőlem konzervét, és Zsuzsi, érezve persze illatát, elhúzott lábam mellett és rárontott az ételre. Picurka érdekét szem előtt tartva hihetetlen sebességgel utána vetettem magamat - súlyveszteségem felgyorsitott-, és elcsúsztam a kövön. "Te hülye kutya" szaladt ki számon, mert könnyű ugyebár a másikat hibáztatni. Holott magam voltam bajon okozója: rég ki kellett volna cserélnem papucsomat, mert talpa már simára kopott. Ma veszek újat, ezt majd tovább nyüvöm a kertben. Most tehát sajog az oldalam, s az is nyilvánvalóvá vált, hogy Zsuzsival engedelmességi gyakorlatokat kell végeznem, jutalomfalat ellenében. Mert általában fütyül rám, tesz, ami neki tetszik. Csakhogy ő ilyenkor az ül! parancsszóra fittyet hány, két lábra áll, mint egy kis cirkuszi akrobata, és tipeg. Valaha erre tanithatták. Elég nehéz szót érteni egy ismeretlen múltú egyénnel. 

       Gerlém magánya megszűnt. Vele örvendezem. Remélem, a jövevény óvatosabb elődjénél.

    előzmény:
    MPiggy (31309)
    2010-03-19  23:07
  93. 2010. március 19. 23:0731309.

    Brassoi apropecsenye?? Szerintem verhetetlenul FINOM. Miert kene mast talalnod? Minden idok legjobb izei.

    En ma este felszivvel es fel-lelkesedessel csirkeszarnyakat produkaltam. Fuszeres bundaban..olajban elosutve, aztan a sutoben tovabb. Mindezt melyseges lelkisismeret-furdalastol-gyorotve De semmi mast nem szolgaltam fol melle, csak  zoldsalatatat. 

    Most szusszantok, szepseges, csondes az este. Hihetetlenul szep a vilag korulottunk, ho sincs, jeg sincs....itt  a tavasz!!

     

    Jolnap csomagolunk, ramolunk,rendezunk. 

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (31308)
    2010-03-19  19:44
  94. 2010. március 19. 19:4431308.

       Látom, elkéstem.

       Talán brassói aprópecsenyét kellene választanom. Valamikor nagyon finomat tudtam késziteni, nagyon szerettük. Aztán valahogy elmaradt...

       Még gondolkozni fogok.

    előzmény:
    MPiggy (31306)
    2010-03-19  18:56
  95. 2010. március 19. 19:2131307.

      Nagyszerű! Teljes hét Ágnesékkel. Simonka, Noni boldog lesz.  Boldog másfél hónap áll előtted, előttetek.

      Itt nálunk őrületes tavasz van, igazán nagyszerű. Most egyedül vagyok holnap estig, békésen takaritgatom az udvart, a kertet. Ezt nagyon szeretem.

      Holnap vacsorát kellene főznöm,  csak tudnám, mit készitsek, ... a jóég tudja. Valami sütőbe betevőst kellene készitenem, ha már végre van!Első produktumomnak, a hókiflinek, elsöprő sikere volt. Dodi jött anyjával, megkóstolta, és egyre csak mondogatta: üti, üti, aztán lementek és vissza kellett hozni, mert üti! Aztán persze lekerült hozzájuk az ebéddel együtt.

       Talán lesz valami ötleted, ha még elértelek. Azért túl nagy munka lehetőleg ne legyen, mert inkább a kerttel foglalkoznék a fakanál helyett. 

    előzmény:
    MPiggy (31306)
    2010-03-19  18:56
  96. 2010. március 19. 18:5631306.

    "... kelo Nappal o is kel..."

     

    Nagy lehet az a csizma! Simonnak is zold van. talan ok is ultetnek majd valamit? bar kis udvaruk a haz mogott betonnal boritott-igazabol  autobejaro celjat szolgalja a garazshoz (amit nem is hasznalnak)

     

    Nem, leirva talan annak tunik, de nem maceras a pastetom. Husdaralo mainapsag mar nem letezik, (kar!!), de egyeb mixerek is helyt allnak....

    Kesobb rajottem ha csontnelkuli csirkehusbol keszul a porkolt (felsocomb alkalmas erre leginkabb) akkor nem kell csontokkal bajlodni mikor kesz van.

    Pulykahus kulon (pulyka nelkul) itt csak mell van, azt is konnyu leszedni a csontjarol.Bar meg sosem hasznaltal leginkabb semmirese. 

     

    Latod tele vagyok otlettel...most, hogy kacagva elhagyom a konyhafrontot es vissza se nezek...

    Ferjnek osszerakosgattam nehany pixis maradekot az elmult 2 hetben-melyhutobe bele- Visszatertunk utan o elobb idehaza lesz es dolgozik majd. En kerec perec kikertem meg egy plusz hetet (tole) amikor majd Agneseknal leszek. Hogy kiveszi-e megeszi-e oket a joeg tudja (maceras!!) de az mar az o dolga....

     

    Zajlik az elet.

     

    Majd meg jelentkezem indulas elott ( ami vasarnap del korul lesz)

     

    Tovabbi jo biciklezest nektek!

    előzmény:
    klára13 (31299)
    2010-03-18  20:47
  97. 2010. március 19. 09:1831305.

      Szép tavaszi napot!

      Andrea, az utóbbi időben úy gondoltam Rád, hogy azt hittem, Kubában pancsolsz a langvos, sötétkék, bársonyos  tengerben. Igy még jobb, mert a kellemes napok mind előtted vannak, ahelyett, hogy mögötted lennének. 

      Mindenkinek folyton sulykolom az Echinacea cseppeket, immunerősitő és virusszaporodást gátló. Több mint négy éve ajánlotta nekem valaki, és nagyon bevált. Amint erőt venne rajtam a betegség, azonnal előkapom, és használ.  Fogyós topikomban megfogadta egyik kedves társam ezen ajánlatomat, és örömmel mondta, hogy egész családja rohamosan javul, mert betegeskedtek és mind rákaptak. Talán Nálatok is lehet kapni, érdemes lenne beszerezned, nálunk Theis gyártmány, gyógynövényből van. Nagyon gyorsan hat a torok betegségei esetében, sőt, általában a légúti betegségek esetében, ez a tapasztalatom.

      Javulást kivánok és nagyon jó utat! Pihenj jól, nagyon megérdemled. Csodálatos napjaid következnek!

    előzmény:
    ANDREA* (31304)
    2010-03-19  00:09
  98. 2010. március 19. 00:0931304.

    Sziasztok!

     

    Bocs, de nagyon elfoglalt voltam (vagyok) az utobbi hetekben. Mind a 4 gyerkoc jott most rendszeresen, + van egy szomszed kisfiu aki lassan tobbet van nalam mint otthon. Jovo heten 4 naapra elutazik az anyukaja, igy meg az utolso napokat is munkaval toltom. Nem is tudom mikor lesz idom bepakolni a borondokbe. Mar varom ezt a kubai utat, nagyon rank fer. Amikor visszajovunk a ferjemnek is indul a szezon, vege a lablogatasnak, pedig jo volt, hogy itt volt, mert igy sokszor eljatszott a gyerekekkel, amikor en pl: az ennivalojukat keszitettem elo.

     

    Klara ez a kis kerteszlegeny nagyon aranyos. Gyonyoruek a krokuszok. Na es az a kutyapofa amit feltettel, szinten kedves kis kutyi.

     

    Kati, lassan te is keszulodsz hazafele? Meddig maradsz otthon.

     

    Schanti, en majd tartom az ujjaimat Kubaban. Lesz ra idom, amikor hajnalonkent a tengerparton jogazok es meditalok.  Nagyon szoritok, hogy gyorsan es sokan felfedezzek a kis uzeltedet.

     

    Most megyek es megmasziroztatom magam a ferjemmel, mert leszakad a vallam. Beszelni ugyan nem tudok, talan legcso vagy hangszalag, gyulladas kerulget. A babak voltak sorban betegek, es ugy latszik, most nem usztam meg. Szoval majd elmutogatom, hang nelkul a ferjemnek mi is a szivem va'gya.

     

    Nektek hoztam kellemes zenet:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=WpYDUXFCtPg&NR=1

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (31301)
    2010-03-18  22:09
  99. 2010. március 18. 23:4131303.
    WEÖRES SÁNDOR  
     
     Tavaszköszöntő  
     
     
     
     Sándor napján megszakad a tél,  
     József napján megszűnik a szél,  
     Zsákban Benedek  
     Hoz majd meleget,  
     Nincs több fázás, boldog, aki él.  
     
     
     Már közhírré szétdoboltatik:  
     Minden kislány férjhez adatik,  
     Szőkék legelébb,  
     Aztán feketék,  
     Végül barnák és a maradék.
    előzmény:
    klára13 (31302)
    2010-03-18  22:23
  100. 2010. március 18. 22:2331302.

     

     

      Békés, szép és jó éjszakát kivánok!

    előzmény:
    klára13 (31301)
    2010-03-18  22:09

Címlap

top