Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2010. március 18. 22:0931301.

    Gratulálok, Magdikám! Ez, nagyon nagy dolog. Vajon van-e elképzelése majdani hivatásáról Benedeknek? Ami persze, még változhat, de azt hiszem, mindenképpen állatokkal kapcsolatos terve lehet.

       Ma igazi tavasz volt. Mikor fogod felhozni a muskátlikat? Azt hiszem, én kezdem kihordani őket. 

    előzmény:
    Kusza (31300)
    2010-03-18  21:03
  2. 2010. március 18. 21:0331300.

    Szervusz Klára!

    Nagyon ügyes a kis Dodi, hamar megtanult biciklizni, egyszer csak elcsodálkoztok rajta, ha elkezd folyamatosan beszélni.

    Ádám se szerette a csúszdát, mikor kivittem a Margitszigetre, hiába próbálkoztam vele, nem volt hajlandó lecsúszni. Ja és milyen szokása volt, ha nem figyeltem rá, amit felépítettek a gyerekek, azt ha tehette lerombolta. Gondolhatod, mennyire örültek a szülők, mikor Ádám megjelent a játszótéren. Ezzel ellentétben, egy nagyon jó indulatú emberke vált belőle. Ja, nagy az öröm a családban, mert Benedek bejutott az áhított Premontrei gimnáziumba Gödöllőre.

    előzmény:
    klára13 (31296)
    2010-03-18  07:30
  3. 2010. március 18. 20:4731299.

      Kata, meglehetősen macerás valóban, de nagyon finom lehet ez a pástétom. Egyszer csak elkészitem. Nagvon finom, különösen igy, kissé éhesen. Rövid lazitás után, mert nagyon fáradtnak éreztem lelkemet, visszatértem jól bevált diétámhoz.

      Tényleg nagyot bicikliztünk, bár az egész napos munka után úgy éreztem, mozdulni is képtelen vagyok. De nagyon jólesett annak ellenére, hogy technikai tudásom eléggé visszaesett a télen. Jaj, a leszállások! Az elindulások!  Rémesen nehezen megy, de mindig talpon maradtam. Dodit inkább azért vitték, igy messzebbre mehettünk, és ő szivesen nézelődik apja mögött.

       Ma átültettünk a kertészlegénnyel három óleándert. Az első képen cipőjét öntözi, pedig hát nincs is sarkanytyúkája, (holnap fogok vetni), a másodikon már vizhatlan csizma van rajta, amit aztán, rejtélyes okból, levetett. Mind e közben a krókuszok egyre jobban kitárták kelyhüket. 

    előzmény:
    MPiggy (31298)
    2010-03-18  15:23
  4. 2010. március 18. 15:2331298.

    Aranyos kepek, a mindenre elszant kerekparozo csalad legaprobb tagjairol..

     

    Am legyen..jojjon aminek jonni kell

     

     

    pastetom

     

     

    50 dg serteshusbol es majbol szokas szerint porkoltet keszitesz.

     

    Mikor kihult ledaralod egy beaztatott- kicsavart zsemlevel es 15 dg fustolt szalonnaval

     

    hozzakeversz 1 tojast es annyo porkoltszaftot, hogy kenhetoen puha legyen (1-2 evokanal)

     

    Kis soval, torott borssal, pici majorannaval izesited, majd mustart teszel hozza  izles szerint (celszeru kiskanallal adagolni es kozben megkostolni)

     

    Belesimitod egy jol kizsirozott pastetomos edenybe-ha kibeleled szalonnaszeletekkel akkor szepen lehet kiboritani mikor kesz.

     

    Az edenyt egy nagyobb tepsibe rakod es annyi forrasban levo vizet ontesz bele (a tepsibe...), hogy a pastetomos edenynek legabb feleig erjen a viz.

     

    Elomelegitett kozepforro sutoben masfel oran at sutod/gozolod.

     Letakarni nem kell!

     

    Mikor kihult ugyesen talra boritod.

     ..............

     

    Hutoben sokaig elall, igen gazdasagos. Friss hazi kenyerrel a legfinomabb....

     

     

    Csirkehussal, pulykaval is keszitheted... a baromfi kicsit kevesbe izes es  kicsit maszatolos a csontok miatt. Borjuhus is finom lehet, gondolom, meg sosem probaltam. talan kicsit szaraz. A marhahus nem igazan jo hozza, esetleg sertes es marhahus keverve.

    Vadhus termeszteesen kituno lehet..ha van keznel eppen.

     

     

     A maj nem kotelezo, de az adja a kulonlegesen finom izet. En altalaban el szoktam tenni resztelt majbol egy kis adagot a melyhutobe es azt rakom hozza. ( en csirkevel szoktam a gyerekek miatt-  a majrol nem szolok nekik...!)

     

    De otthon leginkabb serteshussal keszult es nem maradekbol, hanem igy, ahogy le van irva, egyenesbe...

     

    Nna. Kozhirre tetetik....

    előzmény:
    klára13 (31297)
    2010-03-18  08:32
  5. 2010. március 18. 08:3231297.

       Kata, az a pástétomrecept ezt a topikot is gazdagitaná.

     

       Becsomagoltál nagyjából? Könnyedén veszed, vagy kissé belehalsz, mint én voltam vele minden nagyobb utam előtt? 

       Itt már vár Benneteket a tavasz, mégiscsak, de azért tehettek ám rá egy lapáttal!Hosszú volt ez a tél.

       Ma egész nap a kertben fogok ügyködni. Igaz, valószinűleg délután elmegyünk testületileg biciklizni annak örömére, hogy itt a jó idő, és még inkább, hogy Dodi önállóan hajtja biciklijét, mint irtam Magdinknak. Ma már az apja mögötti kisülés helyett saját bringán fog ülni! Igaz, majd inkább itt az utcán, házunk közelében maradunk,  de igy is nagy élmény lesz.

    előzmény:
    MPiggy (31287)
    2010-03-16  17:03
  6. 2010. március 18. 07:3031296.

      Szép napot!

      Magdikám, hazaértél? Jó itthon lenni?

      Nálunk nagy újság van: Dodi, aki alig múlt kétéves, megtanult biciklizni. Nyomja veszettül a pedált kis kétkerekűjén, amelyet természetesen egyelőre két plusz kiskerék támogat. Ügyesen kormányoz, pontosan arra vezeti a biciklit, amerre menni akar. Nagy gyakorlati érzék szorult ebbe a kis emberbe. Persze, már abból kiderült, hogy egyévesen vidáman mászott a csúszdára és ereszkedett le, Beni hároméves koráig rá sem fütyült. Aki viszont erre a korára felnőttekhez hasonlóan, tisztán és folyékonyan beszélt, hatalmas szókinccsel. Dodi még csak erőlködik, formálja a szavakat és gesztikulál, már-már a pantomim szivonalán játssza el mondanivalóját.A két gyerek bizonyiték arra, hogy mindenki jó valamiben!

    előzmény:
    Kusza (31288)
    2010-03-16  17:49
  7. 2010. március 17. 08:3631295.

    Tatiosz:

     

    A szeretetről Kalimonasznak

    Mások szeretete feléd tart észrevétlen hömpölygéssel. Ne siettesd jöttét, ami személyesen a tiéd, rád talál. Várd nyitott szívvel, egész sorsoddal, egész életeddel.
    A szeretet hangja muzsika: ajándék a léleknek, felüdülés a szellemnek, megkönnyebbedés a szívnek. Ez a szó: szeretet - élettel teli valóság, segít feloldani és feloldódni; megérteni és megértetni; megtartani és elengedni.
    Ha meggondolod, melyik földi jelenség áll közelebb hozzád, a Nap, a Hold, a csillagok, a kő, a fa, a fűszál, vagy egy ember - egyképpen tudsz válaszolni rá: embernek csak ember lehet társa.
    A Nap fénytengere felnyitja szemeidet; a Hold ragyogása pihenőre int; a pislákoló csillagok terelnek éjjeli utadon; a kő szilárdsága példát mutat az akarat hajlíthatatlanságára. A fa hűs árnyékában felüdülhetsz, és életed dolgai megkönnyebbednek. Egyetlen fűszál is bizonyság az élet körforgására: kizöldell, szárba szökken, elhalványul, megfonnyad, végül lehanyatlik. Ezt teszi velünk is az idő: felmagasztosít, majd porba dönt.
    A Föld eme jelenségeit akár felruházhatnád emberi tulajdonságokkal is, hisz az ember képes tündökölni, akár a Nap, s ragyogni, miként a Hold az éj sötétjében. Képes szárnyalni csillagléptékben, s kitartani hittel a kő szilárdságához mérten. Képes a nyugalom békéjét árasztani, akár a fa törzse, koronája és levelei teszik ezt méltósággal és alázattal. Képes születni, növekedni, kiteljesedni, megfakulni és kihunyni, majd mindent újra kezdeni.
    Mért képes mindezekre?
    Mert ember. És az ember hatalmas erővel egyesíti magában a természet földi jelenségeit a világmindenség távoli fényeivel.
    Mi volna hát csodálatosabb az embernél? Ő az élet - s az életnél semmi sem csodálatosabb.
    Ő a Nap, a Hold, a csillagok, a kő, a fa, a fűszál egyszemélyben; és mégis több náluk - mert szeretni képes.
    Az ember szeretetre született.
    Ugyan mit kezdenél a fénylő Nappal, a ragyogó Holddal, a csillagok káprázatával, a kő hajlíthatatlanságával, a fa hűs árnyával és a fűszál élni tudásával a szeretet nélkül?
    Kevés ha csak aszerint tudsz élni, amit tőlük tanultál. Felőlük megsejtheted, miben áll az élet; annyi bölcsességet táplálnak beléd, amennyi emberi fejbe csak beleférhet. De egyet, egyetlenegyet nélkülük kell megtalálnod: a szeretet útját.
    Mert egyedül az ember képes szeretni és szeretetet elfogadni. A szeretet-elfogadás épp oly nagy képesség, mint a szeretni tudás. Annak, aki szeret, tulajdona az egész világ: a Nap, a Hold, a csillagok, a kő, a fa, a fűszál.
    A szeretet által előtűnik a fejben a gondolat, beteljesedik az alkotás, termékennyé lesz az akarat, és megvilágosodik az út, amelyet az Élet neked szánt.

    előzmény:
    klára13 (31294)
    2010-03-17  08:31
  8. 2010. március 17. 08:3131294.

     

     

      Szép reggelre szép napot!

    előzmény:
    klára13 (31293)
    2010-03-16  22:10
  9. 2010. március 16. 22:1031293.

    Magdikám, ha igy folytatod, ott marasztanak örökre!

     

    Zsófim jövendő új kutsyájának anyukája, pontosan ilyen lesz lánya! Tudod... nézd meg az anyját, vedd el a lányát. Kutyáéknál is érvényes. Ugye, milyen rémes kis pofa?!

    előzmény:
    Kusza (31288)
    2010-03-16  17:49
  10. 2010. március 16. 21:5931292.

      Anitám, elkéstem születésnapi köszöntésemmel? Már megünnepeltétek? Melyik napon volt?

      Napoktól függetlenül kivánok Neked további boldog életet. Minden történjen úgy életedben, ahogy kivánod, ahogy szeretnéd.

      Mindjárt itt a jó idő! Fel tudod venni dögös kabátodat. Megnézem, hátha már bemlapodon van a fénykép. 

    előzmény:
    flashofhope (31214)
    2010-03-01  16:50
  11. 2010. március 16. 21:3031291.

      Nagyon rokonszenves ház, Kata. Lányodék is, hogy ezt választották. Hogy kicsi az udvar? Én is megvizsgálhatom folyton a szomszéd kertjét. Bizony, a Ti tágasságotok fehér holló! Vajon mekkora családot terveznek Kiskatáék?

       A napokban fejtette ki nekem Zsófim, amikor két vendéggyerek egész nap nála volt, hogy kettő gyerek éppen elég. A négy mellett alig jutott idő egyre-egyre. A három pedig szerinte azért veszélyes, mert egyet feltétlenül kiközösitenek, mindig ketten fognak össze. Ilyen tapasztalata volt két unokanővérével. Nem tudom... mi is hárman voltunk, de ilyesmiről szó sem volt. Te lányaidnál tapasztaltál ilyesmit? 

       Nálunk holnap érkezik a koratavasz. Éjfélkor köszönt be a jó idő. Mondták az időjósok, és szombaton már 20 fok lesz! Jön a meleg! Lehet benne valami, mert  a meleg érkezését érzem meg mindig, mint a levelibéka. Ha lenne létrám befőttesüvegemben, felmásztam volna rá!Zaklatottan hegyeztem a zabot. Holnapután kitelepitem az óleánderket, talán a kaméliákat is. Nagyon vágynak a friss levegőre.

          Holnap be kell mennem Budapestre. Azt hiszem, a Délinél hagyom a kocsit, és metrózni fogok.  Annyira rossz a közlekedés már, olyan sok új útlezárás van, tudod, a Margit-hid rég le van zárva, hogy kiráz a hideg, ha arra gondolok, hogy az autótumultusban kell araszolnom. Ráadásul jegy nélkül utazhatok, hajlott koromra való tekintettel!Hurrá!

     

     

    A krókuszok között mára előbujt a kicsike irisz.

    előzmény:
    MPiggy (31286)
    2010-03-16  16:35
  12. 2010. március 16. 21:0531290.

       Hamar kialakitottátok a rendet, Sasa, mutatja, milyen mély összhangban vagyok Imrével. Nekem azonban úgy rémlik, hogy neki van másik munkahelye is. Lehet, hogy két helyen áll helyt?

      Kislánykád jól halad a taicsival? Megnézem időnként a szép felvételt.

     

       

        Dodi kiabál: Kaimama! Kaimama! Föl! Föl!

    előzmény:
    Schanti (31289)
    2010-03-16  19:39
  13. 2010. március 16. 19:3931289.

    Sziasztok! Természetesen küldöm a képet, bár annyira koncentráltunk az első napra, hogy minden flottul mük♫8djön, bevallom el is feljtettük a fotót. Szép lassan kialakul a rend, mostmár tudjuk ki mit csinál. Imre süt, én pedig a vásárlókkal foglalkozom. Kezdjük kitapasztalni mire van igény, kb hány órakor jönnek többen... Szóval alakul.......Most még nem Mandala a neve, egyelőre még a régi néven szerepel Fornetti. A Mandala nevet akkor kapja amikor én veszem át hivatalosan. Most még Zoltán nevén fut a vállalkozás. három hónapig leszek regisztrált munkanélküli addig fél munkaidőben "dolgozhatok " ott, utánna igényelhetem azt a bizonyos támogatást a vállalkozás indításához. Na akkor az új vállakozás neve lesz MANDALA. De a mandala már megvan, ott van.

    Élvezzük a közös munkát, mindegyikünk azt csinál amit szeret.

    Holnap már visszük a gépet, és készül fotó, és küldöm mustrára

    előzmény:
    klára13 (31281)
    2010-03-15  22:57
  14. 2010. március 16. 17:4931288.

    Köszi Kata a receptet, ha haza megyek majd elmentem.

    Csak lekváros derelyét csináltam, nem volt itthon túró, otthon mindíg vegyesen szoktam. Nem volt olyan egyszerű a főzés, mert sok mindent nem találtam. Még nem teljesen költöztek be az új házban, a régiben mindent tudtam hol találok. Most a fele a régiben van, fele az újban.

    előzmény:
    MPiggy (31287)
    2010-03-16  17:03
  15. 2010. március 16. 17:0331287.

    Magdili! Az elobb beirtam a feltve orzott csaladi  pastetom receptet Ancsa topikjara. Ha erdekel nezd meg- kituno, egyszeru es nagyszeru fogas Husvetra is.

     

    Mit raktal a derelyebe??? En a turosat szeretem, de nagyon....

    előzmény:
    Kusza (31284)
    2010-03-16  13:45
  16. 2010. március 16. 16:3531286.

    Innen visszuk a tavaszt, mert nalunk mar az van. Napok ota 10 folott a higanyszal.

    Szep volt a hetvege, jokat maszkaltunk, etteremben jartunk, finomat ettunk... (de nem jol valasztottuk mert egy vagyonba kerult..)

     

    Lefotoztuk a hazat, majd megkeresem. Nagy is,s zep is, de regi....regesregi. Bar minden mukodokepes es rendben, de szamtalan dolgot kell majd rajta cserelni (nyilaszarok!!!) A magas menyezet es fal kozott  jokora, tobbsoros "paszpolozas" fut korbe... a kandallo koruli famunka roppant odivatu (bar erdekes, de nagyon nem illik az osszkepbe). szoval lesz rajta mit butykolni, kicserelni.

    Az eloszoba jokora es nagyon szep fakorlattal ellatott lepcsofeljaroja Scarlett O'Haranak is megfelelne....Az marad!

    Hangulatos, o hogyne, nagyon. Hosszu eloszoba, baloldalon a nappali es az ebedlo "fut" vele parhuzamosan..az eloszoba vegen a modern konyha (onnan arkaddal van csak elvalasztva  az ebedlo, szoval nyitott a konyha es ebedlo kozott ami nagyon jo.

    Van egy szep szines uvegablak is...

    Az emeleten eppen eleg a szoba- de csak EGY a furdoszoba...ebbol latod, hogy regi konstrukcio. ( a foldszinten is van egy, az eloszoba- folyosorol nyilik.

    Vejem kedveli az 1000mesterkedest, o nem banja a plusz munkat....meg sok mindent akar valtoztatni.

    Az udvar tenyernyi, es ha kilepsz, korulotted egyszerre 5-6 hasonlo tenyernyi udvar van- alacsony kerietesekkel elvalasztva...megcsodalhatod  a szomszed  kertitorpeit, a harmadik szomszed senki  altal regota nem hasznalt hintajat.

     

    Olyan igazi varosi haz- Mindenhez kozel  van ami fontos, ez ragyogo.

    Tobbek kozott Kata munkahelyehez is, ami ot perc seta.

     

    reka is elevzte a latogatast, hirtelen vilagutazo lett belole!! Az elso 10 perc orult rohangalasa utan teljesen  "beilleszkedett".

    Most mar tenyleg csomagolni, keszulodni kell.

    előzmény:
    klára13 (31283)
    2010-03-16  13:21
  17. Torolt_felhasznalo_283145
    Torolt_felhasznalo_283145
    2010. március 16. 14:2031285.
    Köszönöm szépen válaszodat! Való igaz, mostanában kezdek csak odafigyelni a belső történésekre :)
    előzmény:
    klára13 (31239)
    2010-03-09  23:09
  18. 2010. március 16. 13:4531284.

    Szervusz Klára!

    Hasonló szép napot kívánok, itt ragyogó napsütés van, fujdogál a szél, megeszi a havat.

    Még mindig itt vagyok a gyerekeknél, tegnap 4 tepsi pogácsát sütöttem, ma pedig, egy nagy lábas derelyét. Majd holnap reggel megyek haza Tamással. 

    előzmény:
    klára13 (31282)
    2010-03-16  09:38
  19. 2010. március 16. 13:2131283.

    Kata, hazaértetek?

    Mesélnél Kiskatáékról?  Milyen a nagy ház? Zegzugos? Hangulatos? Mint a filmeken?

    Jó utatok volt? 

    Hamarosan elindultok felénk. Gondolom, már csomagolsz. Sitalpakat hoztok magatokkal csomagként? Nagyon izgalmas élmények előtt álltok. Nagyszerű élmények előtt. Meglásd, megint csodaszép tavaszt hoztok.

    előzmény:
    MPiggy (31261)
    2010-03-12  16:32
  20. 2010. március 16. 09:3831282.

     

     

         Szép napot kivánok!

         

    előzmény:
    Kusza (31278)
    2010-03-14  14:04
  21. 2010. március 15. 22:5731281.

        Sokat gondoltam Rátok napközben, Sasa. Örülök sikeres első napotoknak. Nagyon jól időzitettetek, az ünnepi nyitás nagy ötlet volt.

       Várjuk ám a képeket! Van-e mandala a falon? Biztosan. Azt is szivesen látnám. Holnap is szurkolok Nektek. Nagyon nagy lépést tettetek,  tudod, mint a Holdra szállás!

    előzmény:
    Schanti (31280)
    2010-03-15  22:21
  22. 2010. március 15. 22:2131280.

    Sziasztok ! Köszönöm Klaraq a szép mandalát, és a kedves szavakat ! Túl vagyunk az első napon. Izgalmas volt, és érdekes ! Hála az égnek, szinte folyamatosan jöttek a vásárlók, fogyott a pogi, pizza, és az édes sütik is ! Szóval a nap végén elégedetten zártuk a boltot ! igaz, most márc 15, ünnepség, sok ember a főtéren, de remélem, a holnapi nap is jó lesz !

    Tehát recepciós is voltál Klara ?!!

    Megyek, lefekszem, fárasztó nap volt ! Jó éjt mindnenkinek !!!!!!!

    előzmény:
    klára13 (31271)
    2010-03-13  21:15
  23. 2010. március 15. 17:2831279.

    Petőfi Sándor:

     

    MAGYAR VAGYOK

     

    Magyar vagyok. Legszebb ország hazám
    Az öt világrész nagy területén.
    Egy kis világ maga. Nincs annyi szám,
    Ahány a szépség gazdag kebelén.
    Van rajta bérc, amely tekintetet vét
    A Kaszpi-tenger habjain is túl,
    És rónasága, mintha a föld végét
    Keresné, olyan messze-messze nyúl.

    Magyar vagyok. Természetem komoly,
    Mint hegedűink első hangjai;
    Ajkamra fel-felröppen a mosoly,
    De nevetésem ritkán hallani.
    Ha az öröm legjobban festi képem:
    Magas kedvemben sírva fakadok;
    De arcom víg a bánat idejében,
    Mert nem akarom, hogy sajnáljatok.

    Magyar vagyok. Büszkén tekintek át
    A múltnak tengerén, ahol szemem
    Egekbe nyúló kősziklákat lát,
    Nagy tetteidet, bajnok nemzetem.
    Európa színpadán mi is játszottunk,
    S mienk nem volt a legkisebb szerep;
    Úgy rettegé a föld kirántott kardunk,
    Mint a villámot éjjel a gyerek.

    Magyar vagyok. Mi mostan a magyar?
    Holt dicsőség halvány kísértete;
    Föl-föltűnik s lebúvik nagy hamar
    - Ha vert az óra - odva mélyibe.
    Hogy hallgatunk! a második szomszédig

    Alig hogy küldjük életünk neszét
    S saját testvérink, kik reánk készítik
    A gyász s gyalázat fekete mezét.

    Magyar vagyok. S arcom szégyenben ég,
    Szégyenlenem kell, hogy magyar vagyok!
    Itt minálunk nem is hajnallik még,
    Holott máshol már a nap úgy ragyog.
    De semmi kincsért s hírért a világon
    El nem hagynám én szülőföldemet,
    Mert szeretem, hőn szeretem, imádom
    Gyalázatában is nemzetemet!

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  24. 2010. március 14. 14:0431278.
    Gratulálok Klára, nagyon szép ez a jácint, míg ki nem nagyítottam, azt hittem egy képeslap, olyan eredti, ügyes vagy!
    előzmény:
    klára13 (31277)
    2010-03-14  12:29
  25. 2010. március 14. 12:2931277.

      Nahát, Magdikám, zavarba jöttem. Egy kokárda készült el, közös alkotás. Itt elfogyott a szalag. Benikém kijelentette, hogy a varrás lányoknak való. Mire megigértem, hogy előszedem, amiket apja varrt kisfiú korában, mert gyönyörűen himezett. Sőt a makramét is tudta.

       Nekem nagyanyám jóval több mint fél évszázada!kreppapir rózsa készitését tanitotta meg. Hasznát veszem ma is, amikor különlegesen szép diszcsomagolásban akarom az ajándékot átadni.

     

      Tegnapi alkotásom. Ma a holnapi főzés előkészitése a műhelymunka. Hasonlóan értékes tevékenység, sőt, meghaladja! Hiszen a képet lehetetlen megenni! Reménykedem, hogy főztömet igen...

    előzmény:
    Kusza (31276)
    2010-03-14  12:04
  26. 2010. március 14. 12:0431276.

    Szervusz Klára!

    Nagyon szép foglaltosságot választottál mára, Benike irigylésre méltó, hogy ilyen nagymamája van!

    előzmény:
    klára13 (31275)
    2010-03-14  08:56
  27. 2010. március 14. 08:5631275.

       Szép vasárnapot kivánok!

     

     

       Mindenki jól aludt? 

       Nekem valami kellemes és meghitt álmom volt, napom is békében és örömben kezdődött. Jó jóban lenni magammal!

       Most lemegyek fiamékhoz, már előkészitettem az alapanyagot, hogy Benikémmel kokárdákat varrjunk. Csodaszép aranycérna a legnagyobb csáberő, aligha tud ennek ellenállni. Azt tervezem, hogy mesélgetek neki én is ezeréves hazánkról, a trikolorról - sokat tud már történelmünkről, mert az óvodában is, és itt az iskolában különösen sokat foglalkoznak vele.

     

      Legyen nagyon szép napunk!

    előzmény:
    Kusza (31270)
    2010-03-13  21:13
  28. 2010. március 13. 21:3131274.

     

     

      Jó éjszakát kivánok!

    előzmény:
    klára13 (31273)
    2010-03-13  21:28
  29. 2010. március 13. 21:2831273.
       Sasa, ha beirják a gugliba, hogy Mandala,  Révkomárom, már el is találnak Hozzád! Tehát fő tér, azaz Klapka tér, sétáló utca!
    előzmény:
    klára13 (31271)
    2010-03-13  21:15
  30. 2010. március 13. 21:2131272.
         Magdikám, a laptopot nagyon szokni kell! És nagyon meg lehet aztán szeretni. Más sosincs kedvem bekapcsolni a zajos nagy gépet. Ez csendes, és bárhova letehető, ahova elér a csatlakozás. Talán lámpa közelébe vihetnéd?
    előzmény:
    Kusza (31270)
    2010-03-13  21:13
  31. 2010. március 13. 21:1531271.

    Rendben, Sasa, azt képzelem el, hogy sorban áll autóbusznyi ember, kilóg a sor az utcára, és kigyózik a járdán, a kis zacskókra várva.

      Egészen biztosan sikeres leszel, és ezt tapasztalatból mondom. Fiam studiójáról az kelt szárnyra, hogy olyan családias, békés, meghitt hangulatú. Persze, mert anyuka ott vigyorgott a recepcióban, rajta tartottam szememet a dolgokon, és elhozhatta hozzám gondját-baját bárki.

      Képzeld, egy fiatalember el akart csábitani titkárnőjének!Kedvesen és lakonikusan csak annyit mondtam neki, hogy "nem tudna maga engem megfizetni".Miközben, persze, ingyen dolgoztam. A slussz poén az volt, hogy éppen azon a reggelen szerelték fel a biztonsági kamerákat, egy a recepcióra irányult, ezt megpillantva, a fiatalember abbahagyta csábitgatásomat, és fejvesztetten menekült. Most is nevetek, ahogy visszagondolok erre! Majd Neked is lesz mindenféle kalandod, meglásd, Sasa. A munka mellett szórakoztató is lesz, és igazán nagyszerű, hogy a Mandala, amely hamarosan Révkomárom büszkesége lesz, meglátod, ilyen remek, forgalmas helyen van.

    előzmény:
    Schanti (31268)
    2010-03-13  15:43
  32. 2010. március 13. 21:1331270.
    Klára, most nem egy nekem tetsző gépen írok, az Ádám laptopján, mondhatom, hogy nagyon vacak legalább is nekem. Csak úgy találomra ütöm a betűket. Rossz a megvilágítás, jaj az előbb alig találtam meg a hosszú űt. A Benedek gépén Ádám van, mert azon van a játék amit szeret.
    előzmény:
    klára13 (31269)
    2010-03-13  20:56
  33. 2010. március 13. 20:5631269.

      Hogy telt a nap, Magdikám?

      Nekem ma kevéssé lett fogyókúrás, meghivtak Bazsikámék a Vapianoba pizzázni. Nagyszerű program ez mindig, a finom pizzán kivül az egész együtt, a családdal, plusz, hogy bemegyünk Budapest belvárosába, kicsikét körülnézünk. Ma az egyik sarkon vagy 10-11 fiatalember Kossuth-nótákat  énekelt. Nagyon szépen. Kis jövedelemre igyekeztek szert tenni. Nagyon tetszett. 

       Sajnos, Bazsikám teste eléggé megsinyli a nagy lelki terhet, nála ekként csapódik le, ami az épitőipart a válságban sújtja. Egyre-másra lumbágók kinozzák, néha járni is képtelen. Most valami csipőbecsipődés gyötri,  zsibbad az egyik lába. Küldeném gyógyitóhoz, de ő nagyon fafejű ezen a téren. Jó kedve, szerencsére, el nem hagyja, öröm nézni, ahogy fiaival gyermekként, boldogan játszik, ahogy udvarol feleségének. Most már azért van remény, hogy az üzem túléli ezt a telet. Tavasszal indulnak az épitkezések, remélhetőleg, és már látszik is. 

       Hétfői fehérjenapomra ebédre hivtam őket, nagyon élvezem az új (nekem új, tőlük kaptam) tűzhelyemet. Holnap elkészitem holnaputánra sárgarépás tartármártásos káposztasalátádat, Magdikám, elképesztő sikere volt múltkor, most is izleni fog.

    előzmény:
    Kusza (31267)
    2010-03-13  11:29
  34. 2010. március 13. 15:4331268.

    Klara, nagyon kedves vagy, de egy autobusznyi tömeg Picike  helység, csak 2 asztal és 6 szék van benne ! Inkább zacskóban, elvitelre adom a pogikat, pizzát, rétest, stb. Annak is örülök, ha az első napokban kettesével szállingóznak majd az emberkék. Aztán ha belelendülök-belelendülünk, akkor jöhet az autobusznyi vásárló  A  Mandala a város központban van, eléggé forgalmas helyen. A város főterén a Klapka téren. Ott van a sétáló utca is,tehát remélem ha beköszönt a jó idő akkor többen betérnek hozzánk. Kezdetben Imre lesz az üzletvezető, én pedig 4 órában kisegítek,. Így lehetett csak megoldani. Jelenleg 3 hónapig papiron munkanélküli vagyok, akkor aztán igényelhetem a vállalkozás beindításához azt a bizonyos összeget. Most Zoltán nevén van, addig míg el nem intéződik a támogatás. Aztán már az én nevemen fut majd. Ma már voltunk ott ,csinosítgattuk a helységet és csináltunk próbasütést is. Csak úgy a családnak, meg legalább mi is kitapasztalnjuk a sütés csínját -bínját.

    Kissé elfáradtam, megyek poicit lepihenek, mert aztán 5 re jön Edina foglalkozásra.

    előzmény:
    klára13 (31259)
    2010-03-12  10:15
  35. 2010. március 13. 11:2931267.
    Elmeséltem Tamásnak, a Zsuzsi egér lyukra lesését.
    előzmény:
    klára13 (31266)
    2010-03-13  11:23
  36. 2010. március 13. 11:2331266.

       A darálós gyermekkorom nagy élménye volt. Tényleg remek ötlet lenne - ha lenne darálóm. Mindenem nekem sem lehet! Lásd: sütő.

     

       Megyek dolgomra, Magdikám,  további szép napot!

     

     

      Kedvenc képem Zsuzsiról. Mintha szárnyai lennének!

    előzmény:
    Kusza (31265)
    2010-03-13  10:55
  37. 2010. március 13. 10:5531265.
    Mi is nagyon szeretjük a tea süteményt, főleg Gyuri. Van négy lemezdobozom, abban szeretem tárolni. Persze, ha egyet maga elé tesz, kevés marad benne. Nem olyan régrn csináltam, húsdarálós kekszet, a felét elküldtem Tamással, mert itt is nagyon megy. Legutóbb pedig hamis mézest sütöttem, 1.20 dkg lisztből. Attól, hamis, hogy nincs benne méz, cukrot kell pirítani bele, és mindenféle mézesbe való füszereket adok bele.
    előzmény:
    klára13 (31264)
    2010-03-13  10:24
  38. 2010. március 13. 10:2431264.

       Szervusz, Magdikám. Tehát édes kettesben Tamással. Tényleg hihetetlen, hogy ennyire kirepültek a fészeklakók.

       Tehát megvan az új monitor, ez nagyon jó. És milyen aranyos az a gyerek, hogy előkészitette Neked a gépet! Tehát szabad a vásár! Jobban, mint otthon.

       Most recepteket fogok keresni, az a teasütemény nem hagy nyugodni. Tegnap megvettem, ami, szerintem, kell hozzá -  s lévén szénhidrátnapom, még meg is kóstolhatom majdani művemet. Úgy vélem, hogy egy ilyen kis sütemény nem nagy produkció. Sikerülhet, ha már van sütőm!

      Gondolom, nálunk is hideg van. Úgy tervezem, nem dugom ki a lakásból orromat.

    előzmény:
    Kusza (31262)
    2010-03-13  10:06
  39. 2010. március 13. 10:1431263.

      Igen, Kata, azonnal a Hagia Sophia ugrott be nekem. És most, ahogy beazonositom, tényleg az. Isztambuli utatok jutott eszembe. Mindössze művészettörténetben tanultam a csodás mecsetről, nekam csupán ennyi az élményem vele kapcsolatban.

      Na, meg az új élmény, hogy megnyertem az imaszőnyegeket.  Azt irta a tulaj, ahogy gépi selyem perzsaszőnyegek. Most töröm fejemet, hogy talán kifizetem és nála hagyom őket, mert úgysem tudok mit kezdeni velük. Ahogy nézem, eléggé téglaszinűek, nehezen lennének beilleszthetők szinvilágomba. Mert megfordult fejemben, hogy párnahuzatot készitek belőlük, de egyelőre fogalmam sincs. Azt sem értem, miért jön rám a segithetnék néha, és csak azért licitálok, hogy szegény eladó jusson kicsikét nagyobb összeghez, mint amit méltatlannak találok. Igazán nem a játékszenvedély hajt ilyenkor. Persze, másodszor jártam meg, a baba volt az egyik, és ezek, a másik. Aztán csodálkozom, hogy ahelyett, hogy apadna kacatjaim mennyisége, inkább növekedik.

       Egyelőre igyekszem kibékülni velük, hátha mégiscsak elviselhetők. Gondolkodom.

    előzmény:
    MPiggy (31261)
    2010-03-12  16:32
  40. 2010. március 13. 10:0631262.

    Szervusz Klára!

    Tegnap este megérkeztem, nagyon hideg van itt is, habár süt a nap de fúj a szél. Különben most annyi mintha otthon lennék, itt is csak Tamással vagyunk itthon. Sára vizsgáztat, Ádám előkészítőre ment, reggeltől estig ott lesz. Benedek nem tudta, hogy jövök, így megszervezett egy programot, és az egyik osztálytársánál lesz holnap délig. De kárpótlásul, előkészítette nekem a számítógépet, hogy jelszó nélkül használhassam. Ez csak az övé, most kapott új monitort, a régin már alig láttam, úgy kivolt fakulva.

    előzmény:
    klára13 (31257)
    2010-03-11  20:39
  41. 2010. március 12. 16:3231261.
    Melyik mecsetben Klara??? A "Kek mecsetben" es a "Nagy" mecsetben jartunk. Ez utobbi azt hiszem Szulejman szultan  nevet viseli-o epitette. Es lattuk a HagiaSzofiat ami eloszor gorogkatolikus templom volt, AZTAN mecset, de most egyik se, hanem muzeum.
    előzmény:
    klára13 (31256)
    2010-03-11  20:35
  42. 2010. március 12. 16:2831260.

    Mindenkinek kellemes szep hetveget, jo unnepelst..megemlekezest. Joeg tudja ez manapsag mit is jelent...

     

    Jol kialudtad magad? Az en ejszakam kicsit nyugtalan volt- szokasomn szerint hosszasan bolyongtam egy idegen nagyvarosban-szerencsere sosem egyedul. Kulonos hely volt. Egy igazan tiszta-rendes-jol karbantartott kornyekre azt mondtak, ki van jelolve arra, hogy a roma csaladok ODA koltozzenek immar.(!!??)

     De nekik valamiert nem tetszett a hely, igy masikat kerestek (latni nem lattam oket, csak szo volt rola..nem fura??)

     

    Kesobb egy jokora minibuszban ultem kishugommal Marikaval egyutt , de sofor NEM volt. Tavolrol, taviranyitassal vezerelte kedvesurtam (mint egy gyerekjatekot a terepasztalon?!! )

     

    Egy ideig jo otletnek tunt, azt mondtak valojaban satellita segitsegevel megy a dolog....(??) bar nem igazan ertettem miert nem jott szemelyesen-kesobb nyilvanvalova valt, veszelyes az egesz, megsem fog menni...hiszen a  forgalomhoz nem lehet igy igazodni...etc..etc. Mikor vegre megalltunk folhaborodottan tamadtam ra, de o csak a vallat vonogatta...Befejzeskeppen Kata lanyom ult az asztal mellett, eloszor  arcfesteket, kencefenceket rakott magara, aztan mikor elkeszult majszolni kezdte szendvicset....csak elobb kiszedegette belole a szalamidarabkakat-ebbol rajottem a szendvicset nem o keszitette maganak, hiszen a szalamihoz soha hozza nem nyulna...

     

    Hat ennyi zagyvasagot? Es ez csak egy toredek amire emlekszem....

     

    De azert a taviranyitasu auto felol meg megkerdezem ferjuram-micsoda otletei vannak!!!

     

    előzmény:
    klára13 (31254)
    2010-03-11  20:06
  43. 2010. március 12. 10:1531259.

    Sasa, nagyon kivánom, hogy gyümölcsöző, életedbe sok jót hozó legyen vállalkozásod, a Mandala teázó. Teaház?

    Silva agykontrollját olvasgatom - mától vizualizálni fogom, hogy tömegek tülekednek a Mandalában. Egyelőre ennyit tudok segiteni, és és a továbbiekban is csupán annyit, hogy majd talán másodmagammal  betoppanok fogyasztani. Inkognitóban!Az igazi segitség persze az lenne, ha autóbusznyi vendéggel érkeznék. Erről nyomban eszembe jut, hogy vajon idegenforgalmi irodával, idegenvezetővel lehetne-e tárgyalni arról, hogy idegenjeik Nálad reggelizzenek, uzsonázzanak? Mert a forgalmat szervezni kell! Vannak-e szórólapjaitok, amelyeket esetleg egy teasütemény kiséretében az utca emberének kezébe nyomtok?

        Voltam recepciós fiam frissen nyilt fitness studiójában. Teljesen természetes volt, hogy eleinte "betévedtek" néhányan, aztán megtetszett, és már tudatosan jöttek. Voltak unalmas órák! Aztán izgalmasak, csak kapkodtam fejemet egy idő után.  Persze, bőszen szervezték a forgalomnövelést.  Igy lesz Nálatok is, meglátod, hamar beindul. Fogalmam sincs miért - mondtál talán ilyesmit? - az az elképzelésem van, hogy a Mandala a piac közelében van. Bár igy lenne! Vagy főutcán, ahol sok a járó-kelő?

        Azt hiszem, a gugliban vannak ingyenes lehetőségek a reklámra. Hogy a Révkomárom cimszó alatt megjelenjen a Mandala teázó a helyi nevezetességek között.

       Szoritok Nektek! 

        

    előzmény:
    Schanti (31258)
    2010-03-11  21:00
  44. 2010. március 11. 21:0031258.
    Sziasztok, bocs a hallgatásért, de nagyon el vagyok havazva ! Hétfőn nyitunk ! Szorítsatok LÁNYOK !!!!!!!!!!!!!Jajj, nagyon izgulok !!!!!!!!!!!
    előzmény:
    klára13 (31244)
    2010-03-11  05:43
  45. 2010. március 11. 20:3931257.
    Ami vicc, fali kárpitként árulja őket a tulaj!
    előzmény:
    klára13 (31256)
    2010-03-11  20:35
  46. 2010. március 11. 20:3531256.

      Na, ezért még visszajöttem. Benéztem az iszlámos topikba, meglehetősen önző céllal. Én agyalágyult, rálicitáltqam két imaszőnyegre, pedig nem is kell, és úgy látom, nyakamba szakad.Azért még van remény, hogy valaki másnak is kell, vagyis, hogy neki igen. Amúgy nagyon olcsók - és vacakok is!Úgy nézem. Gondoltam, felhivom rájuk figyelmüket, hátha hiányzik ilyesmi valakinek, de nem volt hozzá bátorságom. Kata, Ti ebben a mecsetben jártatok!

     

      Szóval, benéztem az iszlámosokhoz, és ezt a ragyogó süteményreceptet találtam, sajnos, szerzője nevét elfeledtem. Sakira, vagy ilyesmi.

     

    "Szalam, Afraa, akkor mindjart az elejen kezdenem; altalaban sok csirket veszek egyszerre, azokat kicsontozom, es leborozom. A bort osszevagom es a csirke hajaval kisutom porogosra. Majd atdaralom, es elkeszitem a kelt tesztat lisztbol, elesztobol, tejbol, es egy tojasbol, valamint vajbol. |Ezt vekonyra nyujtom, es rakenem a "toportyut" amit soztam, borsoztam. majd feltekerem, mint a beiglit,feleben  hajtom, es fel orat pihentetem. ezt a muveletet osszesen haromszor ismetlem, majd kb 2 centisre kinyujtva kiszaggatom, tojassal megkenem, es forro sutoben sutom.Nekunk nagyon izlett,erdemes kiprobalni. "

     

    Hát akkor szalam! 

    előzmény:
    MPiggy (31251)
    2010-03-11  18:21
  47. 2010. március 11. 20:1831255.

      Makacs?

      Ajaj! Hiszen az természetes! Miközben mindenki makacskodik körülötte, hogy mit szabad, mit nem, hát milyen legyen? Talán lekvárka, akit bárki kenyérre kenhet? Van-e ilyen példa közelében? Szerintem egy kisgyermek sosem makacs. Ilyen nem létezik. Csak tudja, mit akar, és kitart mellette, nagyon helyesen. 

       Megmutatja mit nem szabad? Hát persze, mert ilyenkor NEM SZEG SZABÁLYT, csak megmutatja, elvégzi, amire annyira vágyott. Nagyon eszes! Nagyon tetszik! Minél szűkebbek a korlátok, annál több a kihágás. De hát ahány ház, annyi szokás. Enyimeknek könnyebb. Többször láttam már, hogy Dodi nagy egyetértésben önmagával az asztal tetején guggolva ügyködik. Majd lent marad, ha eljött az ideje. Benedek már sosem mászik fel. Eljött az ideje ezek szerint.

     

       Csuda jó dolgok várnak Rátok! Jó utat kivánok.

    előzmény:
    MPiggy (31253)
    2010-03-11  20:03
  48. 2010. március 11. 20:0631254.

      Elköszönök, mert a tyúkokkal térek nyugovóra hónapok óta. (Épül, szépül idegrendszerem!)

      Boldog hétvégét kivánok! 

    előzmény:
    MPiggy (31251)
    2010-03-11  18:21
  49. 2010. március 11. 20:0331253.

    A "meta-bolizmus" csak az anyagcsere  (altalaban) flancos gorog neve. A "kata-bolizmus" ha jol emlekszem a lebontas-egetes resze a "meta"-nak.

    Oh, mar nagyon regen volt mikor tanultuk. Azota meg sokkal okosabb, rafinaltabb lett az egesz.......! De a lenyeg az nem igazan valtozott...

     

    Lattad? van "kata-lizis" is...mikor a meta-bolizmust valami  serkenti, forszirozza..annak a neve. A serkento maga "kata-lizator"

     

    A "kata" gorog jelentese valamifele eroszak lehet.

     

    ..........................

    Kiskata es paul meg tavaly nyar vegen hazat vettek halifaxban-ok mindketten ott dolgoznak immar. (kata geriatria szakember, ferje kardiologus. Geriatria=idoskoru betegek ellatasa-gyogyitasa)

     

    Eleg sok csinositani valo volt rajta (regi haz!! ajjajjj!!) Es nagy. ne kerdezd az miert jo...de nagy. Szoval meg azota sem lattuk. A hazat. Osszel nem jott ossze, masfele maszkaltunk,telen meg nem jo utrakelni. Meg vagy ok  ugyeltek..vagy en ugyeltem...(ferjnek mar nem kell, 2 eve engedtek, hogy abbahagyja. azaz kiverekedte maganak)

     

    Most ha igaz talan megfelelo a hetvege! Ez van, nem tologatjuk tovabb- mert jovo vasarnap indulunk Europa fele!!

     

    Simon aranyos es szereto-de sokszor eroszakos Nonival... a lokdosodesert nem megy a szomszedba. Aztan meg mutatja neki mindazt amit NEM szabad (asztalra maszni...jatekot dobalni..) hatha magatol nem jon ra a gyerek. Anyja szerint mostanaban elegge makacs...( a nagyobbik) De a kepeken ebbol mit sem latsz!!!

    előzmény:
    klára13 (31252)
    2010-03-11  19:39
  50. 2010. március 11. 19:3931252.

    Kata, kicsi Simon változatlanul nagyon szeretetteljes és szelid kisfiú, ugye? Jó testvér. Mint Benikénk. És Noni tevékeny és konstruktiv, mint Dodi? Valahogy ez a felállás a két testvér között elég gyakori.

     

    Kata, lehet, hogy senki sem tud annyit, mint én?! A továbbképzések és egyéb képzések ellenére?!

    Na, utánanéztem a metabolizmusnak, mert már másodszor szólsz róla. Az elsőnél még csak hagyján, hogy fogalmam sincs, eszik-e vagy isszák, de kétszer, az már sok! Tetszik az ügy. Amint látom, én a katabolizmust erőltetem. (Miket neveztek el Rólad, Kata! S igy kell megtudnom!) Azt is látom, hogy a sok gyümölcs és viznap a homeosztázisomból billentett ki. Ideje volt a sok viznapot fenéken billentenem.

       Mikor indulsz? Kata, egyedül mész? Vagy férjjel, és autóval? Úgy emlékszem, hosszú út. Talán valami apropója van találkozásotoknak?

       

       

    előzmény:
    MPiggy (31251)
    2010-03-11  18:21
  51. 2010. március 11. 18:2131251.

    Az elobb a kis kozos ebelodhelyisegben belebotlottam a vegeyszunkbe, aki kinai szarmazasu fiataelmber. hopzza magaval az otthoni maradekot minden nap, ma jo kulseju rizs, brokkoli es marhahus volt a pixiseben amit a mikrobol  kivett....Altalaban  hasonlo folallasu dolgokat hoz...Kerdeztem tole, mint szakember, oszerinte hogy van ez a zsirlebontas-felhasznalas..nagy szemekkel nezett ram...o ilyet meg sosem hallott (egyebkent sem kell dietaznia...) AZtan azt felelte amit te is en is tudunk, az elfogyasztott taplalok folbomlik, folhasznalodik...akarmivel "erkezett". Es hogy a kulonbozo alap-elelmiszerek egymasba alakulnak oda-vissza a metabolzimus soran.

    Aztan hozzafuzte vegeredmenyben  az szamit MENNYI kaloria kerul a szerevzetben es mennyit egetunk el a nap folyaman.....Hogy lassabban, gyorsabban...trukkosebben (lasd teljes kiorlesu etc) bomlik el, az mindegy. (csak nekunk jobb hatasu, jobban telit...)

     

    Szoval semmi ujat nem mondott. Amit meg ehehz batorkodom hozzatenni-szervezetunknek SZUKSEGE van zsirbevitelre, ( a jo fajtara persze...) zsir tartalekra... (lasd vitaminok folszivodasa.....hormonok epitese....Az estrogen  pl nemcsak a petefeszekben, hanem a zsirszovetben is kepzodik...)

     

    dehat ez sem ujkeletu. Igy van ahogy mondod, a 90 napos keretet ad, kapaszkodot...onkontrollt kovetel. A baj mindig ott van ha valakinek nem siekrul, mert akkor maris egy ujabb kudarcelmennyel terheli sajat lelkiosmeretet...Aki meg-mint en, el sem kezdte, csak a szajat jartatja folyton,az jobban teszi, ha

     

     

     Pusztan az a teny, hogy valaki naplot vezet arrol amit naponta eszik es mozog MAR fogyaszto hatasu..mert aki ezt megteszi, az ugyanakkor odafigyel, ugyel..valogat.

     

    ...............................

     

     

    A mellekelt fotok Zsofi nagyneni szulnapi "festmenyenek" alkotasat  orokitik meg...

    előzmény:
    klára13 (31249)
    2010-03-11  17:54
  52. 2010. március 11. 18:0631250.

    "Minden nap, 1/4 kg háztartási keksz, fél l tej, és 10 dkg töltött selyem cukorka,"

     

     Atyavilág! És a többi kényeztetés! Magdikám, jó lehetett sárgaságosnak lenni!

      Viszed Sára kedvencét? De jól teszed! A zserbó nagyon kacifántos sütemény, nagyon szép ajándék. Ha valami könnyen elkészithető majd eszedbe jut, kérlek, ird meg. Muszáj lesz süteményt sütnöm, ha már van sütőm! Valami teasüteményre gondolok, finomra, mert azt mindenki szereti. Bazsikámnak van egy pléhdobozzal, nagyon félti, és a kisfiúk kellő tisztelettel majszolják, ha kapnak belőle, ami a kávé mellé van.  Nehezen  pótolható. Nos, ezt szeretném túlszárnyalni! Talán a vaniliás mandulás kifli alkalmas lenne rá.

       Zsuzsiról számtalanszor eszembe jut, ahogy Tamás ölben cipeli haza. És többi édes történeted is, amelyekből kicseng nagyszerű humorod - szatyorral a mérlegen, és a többi. Mesélj minél több ilyet. Az unokákat néha csak seprűzd el a gép mellől. Vagyis, azt használd ki, amikor iskolában vannak. Hová lenne a topik Nélküled?

    előzmény:
    Kusza (31247)
    2010-03-11  15:29
  53. 2010. március 11. 17:5431249.

    Ó, de gyönyörűek a gyermekek! És mennyire nőnek! Számtalan emlék tolul elő, a pici Simonka, Noni érkezése előtti anyaköszöntő. És itt vannak! Jaj, de jó, hogy vannak! Mi is lenne velünk, ha csak múlna az idő, múlna életünk - az ő cseperedésük ad értelmet az egésznek.

      Kata, értem én a diétával kapcsolatos kifogásaidat. Azt gondolom, az a legnagyobb értelme, hogy keretet ad, leszoktat a nassolásról, a fagylaltozásról, egyéb hizlaló és felesleges dologról. Amit ma irtam a másik topikba, hogy evés előtt érdemes elfogyasztani némi zöld salátát, mint a távol-keletiek, azt hiszem, ez is egészségesebb, mint egy kondér rántottleves. 

       Ennél az esetnél sokkal kriminálisabbnak tűnő gyógymód volt, hogy módosult tudatállapotban megtudta a páciens, hogy előző életében dárdával hasba szúrták, igy halt meg, és mai életében ennek levét issza, ezért fáj folyton hasa. Vagy valami ilyesmi volt. Amikor az okra fény derült, a páciens, mai életében, meggyógyult. Aztán persze voltak, akik kétségbe vonták az ügy valóságtartalmát. Az előadó annyit mondott, hogy egyetlen dolog fontos, a tény, az, hogy a módszer hatott, a beteg meggyógyult. És ez igy igaz. Mint a festménynél, teljesen mindegy, hogyan készült, a végeredmény a fontos, a kép. A diétában is csak egy a fontos, hogy képesek vagyunk fogyni vele. Persze, hogy bőven van a jelenségnek pszichikai része. Hogyne lenne. Már annak is, hogy együtt küszködünk, legtöbbünk mögött számtalan magányos kudarc van, mint mögöttem. 

        A Te módszerednek utána lesz nagy jelentősége, amikor elértük áhitott súlyunkat. Nekem ez mikorra következik be, fogalmam sincs. Most már lassan megy, csak a kezdeti vizveszteségek látványosak. Zsirunk könnyű is, nehezen is olvad. Ezt tapasztalom. Nagy kitartás kell hozzá.

    előzmény:
    MPiggy (31248)
    2010-03-11  16:19
  54. 2010. március 11. 16:1931248.

    Allandoan fogadkozom, hogy nem utom bele az orrom a dietadba..ha hasznal, az a fontos. De a "tudomanyos" alap nekem nem fer a fejembe...es neha elszalad a nyelvem.

    Ha kevesebbet eszel es ovatosan valogatva...gyumolcsnapokkal tarkitva.....AZ hatasos. A metabolizmus mikentjet en nem feszegetnem nagyon. de nem is  szukseges. 

     

    A hazai csomag mar uton van-eppen csak...! Ma reggel kaptam uj kepeket- nehez kozuluk valogatni.

     

    Az ido? Gyonyoruseges koratavasz.

    előzmény:
    klára13 (31243)
    2010-03-11  05:35
  55. 2010. március 11. 15:2931247.

    Klára, Veled együtt örülök, a tűzhelyednek, és a jó kedvednek. Amint mondtam, én nem tudnám azt sem végig csinálni, amit eddig tettél. Ha éhes vagyok, még a sírás is rám jön, rettentő ideges leszek.

    Igaz egyszer, úgy 20 éves korom körül voltam sárgaságban, nagyon ronda egy betegség, 3 hónapig kellett diétázni. Semmi zsiradékot, húst, tojást, kenyeret nem ehettem. Akkor nagyon betartottam, biztos féltem, hogy végem lesz.De érdekes mód, nem fogytam le, mert azért azt eszegettem, amit lehetett. Minden nap, 1/4 kg háztartási keksz, fél l tej, és 10 dkg töltött selyem cukorka, azóta se láttam olyat. Anyukám, minden nap friss ételt főzött nekem, de még olaj sem volt benne, tésztát gyúrt tojás nélkül. Emlékszem rá, minden nap egy citromot megettem, cukorral, akkor pedig éppen citrom hiány volt. A szomszédok, ha valahol láttak, mindig vettek nekem.

    Ja, el ne felejtsem mondani, holnap megyek unokázni, Tamással megyek, majd a jövő héten jövök. Ha tudok, majd írok onnan is.

    Most zserbót akarok sütni, a Sára kedvence, na meg persze az unokák is szeretik, nekik bármilyen süti jöhet. Igaz Benedek azért válogat, amibe mazsola van, nem eszi meg.

    előzmény:
    klára13 (31246)
    2010-03-11  13:23
  56. 2010. március 11. 13:2331246.

    Bizony, Magdikám, nagyon szépeket és kedveseket mondtál nekem. Köszönöm. És azzal, hogy feladtam a magam kreálta minden ötödik nap viznap cimű gyötrésemet, visszajött minden életkedvem.

     Megvan ám a tűzhelyem, sütővel! Tegnap már azon főztem almakompótomat, és ma rajta melegitettem levesemet, gombás csirkémet, amelyeket a mélyhűtőből halásztam elő. Finomak voltak.

      Kezembe vettem Negativ kalóriák cimű könyvemet - egészen véletlenül! -, és a következőket olvastam benne:

     

    "A nem megfelelő táplálkozás egy idő után visszahat az idegekre, ingerli azokat: az eredmény görcsösség, rosszkedv, amelyek akár IDEGÖSSZEOMLÁSHOZ VEZETHETNEK"!

     

       Nahát, ezt megspóroltam magamnak! És Zsuzsinak. Mert nagyon rossz volt neki is, igaz, a gyümölcsnapon szivesen eszegeti velem a gyümölcsöt a bogyó, azaz száraz táp mellett, vizet is iszik, de azért  a házi koszt az igazi!

    előzmény:
    Kusza (31240)
    2010-03-10  18:01
  57. 2010. március 11. 10:0031245.

     ez igy normalis es helyen valo ... te nem vetted eszre - hogy vannak koztetek olyanok -akiknek derogal amagyar -egyszeruen nem tul meno ?

    mert nekem ez volt az erzesem .

    előzmény:
    Schanti (31241)
    2010-03-10  19:07
  58. 2010. március 11. 05:4331244.
      Sasa, nagyon jó volt olvasni soraidat. Köszönöm, gondolom, Janka hasonlóképpen fog érezni, mint én. Hiszen a békesség a legfontosabb dolog életünkben. Bennünk is, körülöttünk is - minden jónak feltétele, minden jó ebből következik. Igy látom.
    előzmény:
    Schanti (31241)
    2010-03-10  19:07
  59. 2010. március 11. 05:3531243.

     Kata, a csomag a hazai izekkel már biztosan elindult örömet szerezni. S Te vajon? Hány lánykáddal találkozol? Érdekes világban éltek. Csak úgy különösebb gond nélkül röpködtök ezer kilométereket. Na, igen, ha már ilyen nagy az ország!

       Tart-e Nálatok a korai tavasz? Nálunk visszajött a tél. No de azért a március, az március.

      Kata, tudományosságról nálam szó sincs, sajnos. Vitázni sincs kedvem, de azért megkockáztatom: mintha a máj azt a 70 gramm gondosan tárolt glükózt az agy számára tartaná fent, s nehezen juttathatná vissza a gyomorba, az emésztéshez. Az izmokban tárolt pedig a munkavégzéshez szolgál. De, mondom, nálam tudományosságról, sajnos, szó sincs. És tudom, hogy bármiben tévedhetek. Hiszen szoktam. És szivesen elfogadom bárminek az ellenkezőjét.

    előzmény:
    MPiggy (31237)
    2010-03-09  17:25
  60. 2010. március 11. 05:1831242.

      Magdikám,köszönöm, nagyon jólestek kedves, nyugtató szavaid. Tudom jól, ha bajunk van, azt magunknak köszönhetjük, mi magunk okozzuk magunknak.

       Irtam egy litániát, de aztán meggondoltam, a kora reggeli bölcselkedés igazán minden bölcsességet nélkülöző dolog. 

       Egerünk átvándorolt a nappaliba, már tegnap Zsuzsi ette meg a részére kikészitett dióbelet a lyuk közelében. Majd csak kitalál az udvarra, ahogy  betalált, hiszen Zsuzsi miatt elég sokat nyitva van a  bejárati ajtó. Magasan van neki a kilincs. Bezzeg Tora,  német juhász kutyánk felérte, és értett hozzá! Zsuzsinak ehhez még nőnie kellene.

        De már rövid ideig lesz ő a legkisebb - bár Picurka sem nagyobb, sőt, talán kisebb. Zsófim néhány hét múlva hoz egy törpe drótszőrű tacskót, már megszületett. Életének álma válik ezzel valóra. Bazsikám persze rúgkapál, de nagyjából már sikerült megszeliditenem. Lám-lám, jó az öreg a háznál.  Remélem, Zsuzsival kijönnek majd. Mert a jövevény szintén kislány lesz. Ahogy a fényképet néztem, méltó párja Zsófim szürke, kúszó, rémes akváriumi halainak. Ez már csak igy van - kinek a pap, kinek a papné.

    előzmény:
    Kusza (31240)
    2010-03-10  18:01
  61. 2010. március 10. 19:0731241.

    Szia Janka ! Bocsi, hogy csak most válaszolok, de az utóbbi napokban rengeteg az elintézni valónk. futkosás, papirozás.De majdcsak vége szakad ennek is.

    Itt a Felvidéken hosszú évek óta békében él egymás mellett szlovák -magyar. időnként ,amikor politikusaink megkavarják a kását, olyankor megy az utálkodás. Sajtóban, TV-ben, de a kisemberek jól megvannak  egymással. Sokan élnek vegyes házasságban, s az ilyen házasságból született gyerek kit utáljon? Vannak szlovák barátaim, semmi gond velük. Ugyanúgy elitélik amikor a politisuk szítják a tüzet. pl az én tajcsi mesterem szlovák,erősen töri a magyart. Az edzések szlovákul folynak, mert egyedül vagyok magyar nemzetiségü.  De edzés után a mester azonnal átvált magyarra,ha velem beszél. Számára természetes, hogy megtisztel azzal, az anyanyelvemen szól hozzám. viszont ha elakad, akkor én váltok automatikusan szlovákra.

    előzmény:
    csinomjank (31235)
    2010-03-09  14:14
  62. 2010. március 10. 18:0131240.

    Klára, annyira szeretnék mondani, valami szép nyugtató dolgokat, de be kell látnom, én nem Te vagyok. Mert bármi gondom bajom volt, Te tudtál nekem hasznos tanácsokat adni. Igaz, ha jól bele gondolok, azt nem teljesen értem, hogy az edigi életedet kudarcként emlegeted, hogy nem értél el semilyen eredményt. Ott van a két szép fiad, a három gyönyörű unokád, a nagyszerű menyedről, meg nem is beszélve.

    Nekem mindig azt tetszett benned, hogy olyan optimistán tudsz gondolkodni.

    Én is szurkolok Neked, hogy sikerüljön elérni a célodat, na nem teljesen önzetlenül, mert szeretném a régi Klárát vissza kapni.

    Jaj de aranyos lehet a figyelő Zsuzsi, ott az egér lyuknál.

    előzmény:
    klára13 (31238)
    2010-03-09  22:32
  63. 2010. március 9. 23:0931239.

       Astragan, gyönyörűen, tömören megfogalmaztad törekéveseid lényegét. Ha ilyen tömör és célratörő vagy regényeidben is, akkor nagyon  jó iró lesz belőled.

      A viz a tudattalan szimbólumrendszerében az érzelmi életet fejezi ki.

      Jung szerint akkor kellemes az álom, amikor tudattalanunk valamely hiányra igyekszik figyelmeztetni bennünket. Idősödő embernek, aki az öregedés tényét ostobán elutasitja, az öregkor szépségét festi, sőt, ha ebbe is képtelen belenyugodni, akkor a halálét is. 

      Amiket elmondtál, az mind a külvilággal kapcsolatos, semmi sem beszélt belső világodról, talán csak a kedves kövedhez való ragaszkodásod. Külsőségek tömkelege a szecesszió is, amely  nekem, szintén csodálatom tárgya. Rajongok érte.

       Tudattalanod arra csábit álombeli jó közérzeteddel, hogy törődj többet lelki életeddel, érzelemvilágoddal. Figyelj rá, add át magadat bátran és feltétel nélkül érzéseidnek. Kevesen képesek erre.

        Az álmok ablakok tudattalanunkra, amelyről valamicske információt csupán igy szerezhetünk,  mi, magunk. Rémesen kódolva vannak álmaink, de vannak ilyen viszonylag könnyen értelmezhetők, mint a Te álomsorozatod.

      Igy gondolom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283145 (31234)
    2010-03-09  11:25
  64. 2010. március 9. 22:3231238.

       Magdikám, fogalmam sincs, hogyan mondjam. Nagyon szomorú vagyok és nagyon kedvetlen. Ezt öntsem nyakatokba?! Majd céljaim elérése után nyilván könnyebb lesz. Amúgy is úgy érzem, hogy mindent elmondtam már, amit elmondhattam, és mindent megtettem, amit tehettem. Eredmény nélkül, és most, e vállalkozásom, sikerrel kecsegtet. Reménykedem, hogy igy van. Ez az egész, lelkemet viseli meg, de hát minden szabadulás kinkeserves ügy - és én 20 kilómtól igyekszem megszabadulni. Hogyan a csudában menne ez könnyen? Hiszen ez teljes ellenállás - ellenállás minden csábitásnak, minden jónak és kellemesnek. Elutasitása oly dolgoknak, amelyek szinte elutasithatatlanok. És el kell fogadnom ezt a helyzetet.

     

      Persze vannak ám örömök!

      Csodásan virágzik négy jácintom, illatba boritva szobámat.

      Vendégem van, előszobámban ügyes kis lyukat fúrt egy egérke, ahol a csövek a kő alá mennek,  és beköltözött. Az első frász után megnyugodtam,  csak könyvespolcomon rohangálhatna, de inkább etetem. Zsuzsi naphosszat ül az egérlyuk mellett, mint egy macska. Legalább van izgalmas elfoglaltsága.

    előzmény:
    Kusza (31236)
    2010-03-09  14:27
  65. 2010. március 9. 17:2531237.

    Magdikam, mar megint megnevettettel! Latom lelki szemim elott ahogy allsz a merlegen..En bizony nagyon ugyelek, meg a lelegzetem is visszatartom..hasam behuzom...

    De MINDEN hiaba!

     

    Igen beneztem a masik topikba, az most komoly elfoglaltsag Klaranak. De ugy latom  a husegesen kitartok sikerrel veszik a kanyarokat. Es ez bizony nagyon sokban az o lelkesito jelenletenek az eredmenye.

     

    Lassan kitavaszodunk mi is..vasarnap 16 fok meleg volt. most kicsit kevesebb, de szep napos az ido. Lekerul a telikabat...!

    Nincs tobbe bujocska...Szembe kell nezni a valosagos idomokkal.

     Igaz, igaz, az ev elso honapjai a legalkalmasabbak fogyokurazni (talan jovore...?!)

     

    En is voltam 60...valamikor hajdanan!!! Mar csak en emlekszem  ra..

     

    Ma mar nem lenne szep latvany ha annyi lennek, de mondjuk a 65..az igen....az bizony  tokeleetsen megfelelne.

     

    Egy jol ismert angol irono mondta nehany eve  (lehet, mar ideztem):

     

     

     

    "Negyven ev folott a noknek valasztaniok kell -vagy az arcukat, vagy a derekboseguket orzik meg.

    Szerintem a jo valasztas  az arc megorzese.. de ugyelj arra, hogy ulve maradj ( a fenekeden) amikor csak lehet."

     

                                Barbara Caldwell

     

     

    előzmény:
    Kusza (31236)
    2010-03-09  14:27
  66. 2010. március 9. 14:2731236.

    Kata, úgy látom Te is jártál a Klára másik topikjában, én is voltam ott, csak nem szólaltam meg. Keresem Klárát, nagyon hiányzik, nem tudom mi van vele. Lehet, hogy unja már a topikulást, hogy  Benike szavaival éljek.

    Ott olvastam, hogy írtad, még a zoknit is leveszed, ha a mérlegre állsz.Nem úgy mint én, igaz mostanában már elkerülöm inkább a mérleget. Egy időben egy súlyban voltunk a nővérem lányával, akkor 60 kilók voltunk. Egyszer, mikor elmentem hozzájuk, pont mérte magát, ahogy beléptem, én is rá álltam mindjárt, és elszörnyülködtem, hogy mennyit híztam. Az unokahúgom, meg majd megpukkadt a nevetéstől, mert a bevásárolt szatyrom a kezembe volt.

    előzmény:
    MPiggy (31233)
    2010-03-08  18:54
  67. 2010. március 9. 14:1431235.

      itt is elnek szlovakiai magyarok -akik hebe hoba jonnek csak kozenk - mert "igazabol ok nem olyan nagy magyarok" ahogy mondjak

     

     hogy ez alatt pontosan mit ertenek -azt nem ertem  -mert hat nem politizalni szoktnk -csak beszelgetunk  noi temakrol -csalad ,gyerekek stb .

     csak ugy velem, hogy valamilyen propaganda hatasara -alacsonyabb rendinek erzik a magyarokat a szlovakoknal

     

     minap a delvideki magyarok helyzeterol volt szo a dunan .

     a szerbek nagy resze  kedves baratsagos embereknek tartja a magyarokat akik olyan beletorodosek es nemigazan tudnak harcolni a celjaikert 

    10 % uk ugy veli , hogy a magyarok piszkosak es budosek

     

     

    itt a helyii arabok az indiaiakrol tartjak ue.t  "budosnek szulettek hiaba msdanak" ...

    előzmény:
    Schanti (31222)
    2010-03-05  18:40
  68. Torolt_felhasznalo_283145
    Torolt_felhasznalo_283145
    2010. március 9. 11:2531234.
    Semmi gond, előfordul az ilyesmi :) Ha majd ismét lesz hozzá türelmed, és a technika ördöge sem tesz keresztbe, megtudom :)
    előzmény:
    klára13 (31227)
    2010-03-06  07:33
  69. 2010. március 8. 18:5431233.
    Most latom, hogy megint ossze-vissza beleek..nem beninek, hanem Barnanak vagy szuletesnapja!! Elnezest...ora nem is gondoltam. hat persze, miert is ne...! Akkor Micimacko az "ove"...
    előzmény:
    klára13 (31228)
    2010-03-06  13:36
  70. 2010. március 7. 14:0531232.

    Kellemes szep vasarnapot, amilyen nekunk van!

    Kint ragyogoan sut a telvegi nap, jobb konyokomnel viragzik a karacsonyi kaktusz.

    Jo lenne nagyot setalni kint...a folyo jegen  mar, az erdoben meg nem lehet. A kozeli golfpalya autoutjat tisztan tartottak egesz telen, talan mert az ut vegen levo klub epuletben van valamifele etterem. Minden nap latom a parkolo autokat, a tulajok kutyastul setalnak a szep kornyezetben. De sajnos porazzal egyutt... Talan majd jovore kiprobalom, ha mar nem fogok dolgozni.

     

    Mostanaban ritkan talalkozunk Klara, mar azt hittem geped romlott el.

     

    Jovo het vegen Katat latogatjuk meg Halifaxban, utana mar lehet csomagolni...keszulni, mert 22-en repulore szallunk. Mire Pestre erunk akkorra 27-e lesz.... Akkora mar le is telik-majdnem- 90 napso keserves, de gyozedelmes programod. Elore is csak gratulalni tudok a kitartasodhoz. Remelem a tobbieknek is siker koronazza .

     

    Azt talan nem emlitettem, tegnap a kreol zoldseges csirkehusleves melle bureket sutottem, nehany ev elotti dalmat tengerpart emlekeit kergetven...

    Ha nem is volt olyan mint az emlek, Korculabol-de nem rossz. Valojaban laposguta-turos retes..jo sos...

     

    Meg ma is bekoltozom  a konyhaba, tobb napra elore akarok fozni meg Agnesnak is kuldeni nemi hazait, mielott utrakelunk. Aztan kicsit szunetel a nagy fozocske, talan itt a ideje.

     

    Egy ujabb, immar utolso adalek ahhoz a bizonyos lepcsofeljaro-lejarohoz. (A haloszobaajto ezuttal zarva volt) Ez most osszekoti a szineket.Az elso harom karacsonyi ajandek volt, ez a raadas.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  71. 2010. március 7. 01:4831231.

    Hm..a fiuk szemmel lathatoan elvezik a autopalyat..de miert "mexikoi"??

     A zoldseg csendelet tartalmazott zoldbabot, sargarepat, edeskrumplit cukkint... mellette a talkaban csicseriborso, olajbogyo...paradicsomkonzerv...Nemi marokkoi beutessel (fahej, mez, romaik komeny,,,narancsle)

     De masfele izetisessel lehetne akar francia..avagy mexikoi is...

    En a fotozas utan elekszitettem..majd magamhoz vettem..es 4 napon at ettem ebedre- egeszen kituno, jo kaja volt. Legkozelebb (ha eletemben meg egyszer keszitek!) akkor a fahejrudacskat kihagyom.

     

    ma este csirkragu leves volt "creol" izekkel ami sokkal inkabb hasonlit a mi fuszerezesunkhoz. Kicsit olyan lecsos- petrezselymes-fajta. A vegen bele hagyintasz nehany garnelarakot ( lattad talan a Forest Gump cimu filmet?! a creol receptek onnan, arrol a kornyekrol szarmaznak. Lousiana, New Orleans...ami valamikor francia kolonia volt amig Napoleon el nem adta az amerikaiaknak. Ugy gondolta hamarosan majd visszaszerzi..kozben jol jon a kis penzmag. De aztan kifutott az idobol.

    A konyhamuveszet francia-ihletesu, szinesboruek altal tovabbvarialt es javitott.

    Egy szoval...kituno.

     

    Szep tavaszias, enyhe a hetvege. Tunik a ho, a jeg.

      

    A zoldbab egymagaban csakugyan keves ihletet rejt...ha hagymat-fokhagymat parolsz es utana ARRA szorod a zoldbabot..lassan dinszteled..az is finom.

     

    Az a bizonyos zoldsegmoso szita azert jo, mert szet lehet huzni a "fuleit" hogy ratehesd kulonbozo meretu mosogatokra, obliteshez.

    előzmény:
    klára13 (31224)
    2010-03-06  06:07
  72. 2010. március 6. 13:5031230.

    Klára, csak nyugodtan tedd be a salátát, hiszen én is loptam valahol innen már régen, és elmentettem magamnak. Tudod  már így ránézésre megállapíthatjuk, hogy nem lehet rossz.

    Ügyes kisfiú az a Barnuska, szépet rajzolt, lehet, hogy örököl valamit a nagymamájától. Na és miért nem mész el, most, hogy lefogytál, rittyents ki magad, hogy csodálkozzon az exed.

    Katának majd elakarom újságolni, hogy most próbáltam ki a sacher torta receptjét, nagyon megvagyok vele elégedve, jól sikerült, nem olyan kis gutaütött lett belőle, mint amit a legutóbbi recept szerint csináltam.

     

    előzmény:
    klára13 (31228)
    2010-03-06  13:36
  73. 2010. március 6. 13:3731229.

    Na végre, megjelentél már, közben a frászt hoztad rám, hogy a nagy fogyókúrázásoddal teljesen eltűntél egy pár napra. Jaj mondtam már ez a Klára teljesen elfogyott.

    Hogy Te milyen ezermester vagy, megoldottad a csap gondot. Ha már kedden lesz sütőd az már jó, mindjárt itt van.

    Azóta, mióta itt voltál utoljára, jó beteg lettem. Az egyik éjjel arra ébredtem, mintha tüskékkel tele lett volna a torkom, alig bírtam nyelni. Most a torkom már nem annyira fáj, de nagyon folyik az orrom.

    előzmény:
    klára13 (31226)
    2010-03-06  06:32
  74. 2010. március 6. 13:3631228.

      Magdikám, engedélyed nélkül átvittem remek salátádat a fogyókúrás topikba. Bocsáss meg érte. És most indulok majonézt késziteni, mert számomra salátád lesz a holnapi ebéd fénypontja!

     

       Barna unokám festette a képet önmagáról, akit mindig olyan nagy szeretettel emlitesz. Ő a napokban volt hétéves. Meghivott mai zsúrjára, mondván, ott lesz Bandi nagypapa is. Nagyot néznének, ha beállitanék!

    előzmény:
    Kusza (31221)
    2010-03-03  16:46
  75. 2010. március 6. 07:3331227.
      Sajnálom, Astragan, rettenetesen hosszú álomelemzésemet elnyelte az nlc. Nyilván, igy kellett lennie, tovább kell töprengenem. Jelentkezni fogok hamarosan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283145 (31220)
    2010-03-03  12:47
  76. 2010. március 6. 06:3231226.

      Magdikám, ehhez a finom káposzta salátához nagy kedvet ébresztettél bennem. Azt hiszem, ma hozzálátok, és elkészitem holnapra, Zsófim ünnepi  ebédjéhez. Örülnek majd neki.

      Konyhám még mindig meghaladja képzeletedet, ezen nagyokat mosolygok, amikor eszembe jut, majd csak kedden lesz sütőm.  Viszont nagyon elégedett vagyok magammal. Történt ugyanis, hogy a viz és gázszerelő felmérte a feladatokat, és a konyhai csapomat kicserlésre itélte, mert illesztésénél ömlött a viz. "Netán tömités hiba?" kockáztattam meg, a válasz azonban megfellebbezhetetlen volt. Tegnap aztán szétszedtem, leballagtam a garázsba, ahol kibányásztam egy darabka vastagfalú gumicsövet, éppen alkalmas méretű volt. Nosza, leszeltem belőle egy darabkát, s azt tömitésnek alkalmazva, csapom kifogástalanul működik. 

    előzmény:
    Kusza (31213)
    2010-03-01  11:06
  77. 2010. március 6. 06:1931225.

       Virágom, gondolom, megvan már a szép kabát. Bár az idő hidegre fordult, de ez csak néhány nap. Szép leszel benne fekete hajaddal és szines egyebekkel. Zsófim szintén  feket kabátot vett a tél elején, szines sálat kerit nyakába, s sötét hajával nagyon szép benne. Mint Te lehetsz. Várom a képet nagyon.

        A böjtöléssel most érdemes csinján bánnod. Hidd el, a Teremtőnek eszébe sem jut ilyesmit várni Tőled, sőt, lehet, összehúzza szemöldökét ha arra gondolol, hogy veszélyes gépek között  akarod kinozni magadat. Helytelen volna, szerintem.

       Biztos vagyok  benne, hogy várkozásaid beteljesülnek, Pirosrózsám. Hiszen nagyon jó úton haladsz. Látod, ebben az munkainséges időszakban még állásod is lett, ami óriási dolog. Különleges gondoskodása az Égnek.

     

     

    Ez már tavaszi virág! Mint Te, Virágom.

     

    előzmény:
    flashofhope (31214)
    2010-03-01  16:50
  78. 2010. március 6. 06:0731224.

       Tanulmányozom csendéletedet, Kata.Külön emlitést érdemel a remek zöldségmosó szitád. Nagyon tetszik. Az egyes elemeket azonban nehéz igy meghatározni. Hiányzik a szemléltetés mellől az esszé.

       Erről eszembe jutott, hogy hűtőmben várakozik egy tálca ceruzabab, hogy történjen vele valami. Majd hétfőn, akkor lesz zöldségnapom. Mit tegyek vele? Túl nagy hive nem vagyok a zöldbabnak. Gondolom, sós vizben főzni, aztán kis olaj, kis citrom, bors - és ezzel megállt a tudományom. Ma langyosviz a menü.

      Holnap Benikém születénapját üljük meg, a család. Ma a fiatalok, holnap az öregek, aztán következik az iskolai buli. A Vár alatti élménybarlangban lesz - három márciusi gyermekét összevonták, jó ötlet. Háromfelé megy a költség.

       A holnapi ebédhez az előételt vállaltam,  nagyon finom volt a múltkor a körtés-sajtos-gyöngyhagymás avokádó. Ezt ismétlem meg. Kecskesajtot ir a  recept, ám a hűtőmben fellelhető enyhébb aromájúval is  nagyon finom volt, tehát ennél maradok.

       Benikém másik nagyanyjától kapta ezt a meghökkentően mekszikói stilusú autópályát.  Persze, ő választotta. ...

     

    Hiányzik a hosszú i betűm mellett az iksz is. Ki kell irnom.

     

    előzmény:
    MPiggy (31219)
    2010-03-02  18:19
  79. 2010. március 5. 18:5331223.
    Szia Pigg !  A  "jószág " nagyon helyes, igazán jólnevelt kutyusnak néz ki ! Bár most az én kis Csibészem is igazán jó "kislány " . Most csendben fekszik itt a lábamnál. Bár az igazat megvallva Csibészkém is elérkezett oda ,hogy egyre rövidülnek a napjai. Csibike a család kedvence, a kis bajkeverő már nem fiatal. 13 éves, és sajnos beteg. Az emlőjén van csomó, és sajnos egyre nő. A doki nézte, aztmondta, nem bizti hogy a szíve bírná az altatás. Hát várunk. Amíg jól érzi magát köztünk, és nincsenek fájdalmai velünk marad. Most vettem neki egy "ruhát " Na nem divatból, csak hogy ne nyalogassa-rágja azt a csomót. Most úgy néz ki mint egy barbi hercegnő, Rozsaszín öltözékben. Nem szeretem ha a kutyából majmot csinálnak, de ez most szükséges,...nemtudom meddig marad köztünk, de most mindenhová követ. Hiozzám bújik, állandóan a nyomomban van. Este azt veszem észre, hogy megjelenik az ágyamnál és ott alszik mellettem a szőnyegen.Szegénykém. Mindig nehéz az elválás, hiszen nemcsak kutya, de jóbarát, családtag.....
    előzmény:
    MPiggy (31218)
    2010-03-02  17:49
  80. 2010. március 5. 18:4031222.

    Szia Kuszácska ! Hát igen! bátyáméknál is hasoló volt a helyzet.Annak idején szlovák lányt vett feleségül Pőstyén környékéről. A sógornőm egy szót sem tud magyarul, és bár itt élnek már 1973 óta RévKomáromban, azóta sem tanult meg. Három gyermek közül a legidősebb lány nagyon szépen beszél magyarul. Ö volt a legtöbbet a  magyar nyelvü nagyszülőknél. Édesanyám olyan nagymama volt, aki szív ügyének érezte, hogy a kisunoka beszéljen magyarul. A középső lány ,Ö csak akkor törte a magyart, ha nagyon rá volt szorulva. A legfiatalabb fiú, mivel sokat volt együtt az én két nagyfiammal, Ö is szépen beszél, de nem olvas, és nem ír. Egy ideje már Pozsonyban él mindhárom, párjuk is szlovák. az Ö gyerekeik már egyáltalán nem tudnak magyarul.

    Pedig anno, a bátyám magyar gimnáziumba járt, színejles volt magyarból, és szavalóversenyeken képviselte az iskolát.

    Ez van. Sajnos itt  Felvidéken is egyre több az elszlovákosodott magyar .

    előzmény:
    Kusza (31217)
    2010-03-02  15:04
  81. 2010. március 3. 16:4631221.
    Hol vagy Klára?
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  82. Torolt_felhasznalo_283145
    Torolt_felhasznalo_283145
    2010. március 3. 12:4731220.

    Üdv!

     

    Mostanában nagyon sokat álmodok vízzel: folyó, tenger, tó, de inkább nagyobb vízfelülettel. Jól eső álom, csak érdekelne, mért visszatérő.

     

    Gyűjtés? Van egy kedvenc kövem, amit mindig magammal viszek. Szeretem a festményeket (azon belül a szecessziós stílusúakat), de csak digitális másukat tudom megszerezni, netről. Kirándulásterveket szerkesztgetek belföldön, nagy örömöm lelem benne, és amint alkalom adódik, meg is valósítjuk azokat.

    Mivel írok, folyton regényötleteket is gyűjtök, jegyzet formájában. Ha olvasok, szavakat csenek el, hogy bővítsem a szókincsemet.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  83. 2010. március 2. 18:1931219.

    Nezd...mit hoztam neked zoldsegnapra!! csak az olajbogyot kell odebb tenni...

     

    Azaz vasarnapi kreacio...marokkoi modra ( romai komeny nelkul el nem kepzelheto!)

     

    A vegeredmeny nem volt ilyen festoi. Kicsit izetlenre sikeredett egyebkent is. Foltehetoen  tul sokat neztem az olimpiai kozvetitest?!?!

     

    Jo, hogy mar vege van, a csapbol is az folyt.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  84. 2010. március 2. 17:4931218.

    Engem is mindig erdekelt mikeppen is hallik egy idegen fulnek a mi szep nyelvunk...Pogany? nagyon is igaz lehet. Azt hiszem sok "erzelem" van a beszedunkben..egzotikus...es "mas".

     

     Bar szebben, valasztekosabban hasznalnak honfitarsaink..de jo is lenne....Szerintem ha az ujsagok, a "media" nyelve pongyola es tele van "trendi" , jopofa idetlensegekkel akkor az emberek elvesztik  az igenyesseguket . Anelkul, hogy eszrevennek.

     

     

    Vegre lefotoztam ezt a joszagot- aztan meglepodtem milyen "felnottnek" nez ki a kepen! Persze azert ilyen indignalt, mert felebresztettem almabol a fotozashoz....

    előzmény:
    Schanti (31216)
    2010-03-02  12:32
  85. 2010. március 2. 15:0431217.

    Szia Sasa!

    Az unokámmal a lányom, nem egészen 4 éves koráig beszélt magyarul. Nagyon örültem neki, mert mikor elmentem hozzájuk, tudtunk beszélgetni. Így egyeztek meg a férjével, hogy a papával olaszul beszél, a mamával magyarul. Csak sajnos a vőmet agyvérzés érte, egy 6és fél órás agyműtét után, nem lett belőle épp ember, ennek már most lesz májusban 12 éve, azóta is egy intézetben van.

    Míg nem került a gyerek iskolában, addig beszélt hozzá a lányom magyarul. De volt egy tanítónő, aki belekötött a gyerekbe, hogy nem olyan jól beszéli az olasz nyelvet, szerinte zavarta, hogy más nyelven is beszélnek vele.A lányom, olyan komolyan vette, félt, hogy a gyerek nehogy lemaradjon, tovább nem beszélt vele magyarul.

    előzmény:
    Schanti (31216)
    2010-03-02  12:32
  86. 2010. március 2. 12:3231216.

    Sziasztok! Most  a férfinép eltávozoot, kihasználom az időt visszaolvasásra. Olvasva, hogy Kusza unokája keveset beszél magyarul, Pigg a Te lányaid beszélnek,olvasnak, csak az írással van gond. Imre fiai sem tudnak. Mikor kérdeztem Tőle miért nem tanította meg Öket legalább a konyhanyelvre, azt mondja nem volt rá igény. Mikor látta rajtam a megdöbbenést, zavartan motyogta, hogy hiszen Ö sem beszélt évekig magyarul. Nem volt kivel. az igaz, hogy amikor 30 év után újra találkoztunk,észrevehetően kereste a szavakat. Még ma is, ha vlamit gyorsan akar mondani becsúszik egy két cseh kifejezés. De nem baj, én nem adom fel ! Májusra várjuk a kisunokát! Imi legidősebb fiáéknal jön a gyermekáldás. Már azt is tudjuk,hogy KISLÁNY ! Karolinka ! Az ifjú anyuka, (akivel nagyon egy hullámhosszra kerültünk ) már az elején mondta, hogy szeretné, ha a picur Tőlem csak magyar szót hallana. Arra kért, hogy amint akkora lesz a kicsi lány, hogy gond nélkül  nálunk nyaralhat, tanítsam a kicsi lányt magyarul. azt mondja nagyon tetszik a magyar nyelv, érdekes egzotikus hangzása van. Pogány nyelv, mondta a kismenyünk anyukája. Kemény és érdekes, olyan mintha varázsszavakat mondanánk.

    Mit mondjak? rajtam ne múljon !!! Csak már ott tartanánk ! De ez még odébb van. Mindegy,de nagy szeretettel várjuk a picilány érkezésést !

    előzmény:
    MPiggy (31204)
    2010-02-28  18:06
  87. 2010. március 1. 17:2631215.

    Szia Andrea ! Ne haragudj, most megpróbálom röviden összefoglalni amire kíváncsi vagy. Schanti vagyok, a többiek Sasának becéznek.Az igazi nevem Zsuzsa. de így senki sem szólit. Zsunak vagy Sasának hív mindenki. Régebben a református teologián dolgoztam. 12 évet. Még most is kis nosztalgiával godolok vissza ezekre a napokra. Azután kerestem a helyem. dolgoztam a Nokiánál, a Medifitnél. Nem állítom, hogy elfecsérelt idő volt, mert ennek az életszakasznak is megvolt a maga tanítása.De most lehetőség nyílt arra, hogy beindítsak (beindítsunk ) egy önálló vállalkozást.Szeretem az embereket, és szeretem az állatokat. Régebben az állatokkal hamarabb szót értettem,bennük sohasem csalódtam. Az utóbbi 12 évben elkezdtek érdekelni az emberek,jobban mondva az emberi lélek. Azon vagyok, hogy Tőlem telhetően segítsek annak, aki ezt kéri-igényli. Segítek rávilágítani azokra a problémákra amelyek testi-lelki gondot okoznak ,Majd amikor megtaláltuk ,segítek abban hogy megértse, majd végül elengedje. Mindez relax-meditációs állapotban történik. Mindehez felhasználom a Reikit, taichit. ez igy együttesen adja a "módszert. "

    Hát ennyi lenbne dióhéjjban.

    előzmény:
    ANDREA* (31211)
    2010-03-01  05:58
  88. 2010. március 1. 16:5031214.

    Szerbusz Klárám!

     

    Hogy telt a napod? Az enyém egészen jól, vagyis nem panaszkodom egyáltalán, mert délutánra kisütött a nap, jó idő lett. És még ami fontos, megtaláltam a nekem való kabátot! Stílusra olyan, amilyet elképzeltem, bár színre mégiscsak a feketét választottam, mert azt fel tudom venni minden féléhez. meg elég sok színes nadrágom van, majd azok viszik a színes oldalamat, na meg a felsők, amiket a kabát alá veszek majd. Olyan jól néz ki. Ha megveszem, majd felrakok róla egy képet. Azt hiszem, mondhatom, hogy olyan dögös :)

    Szóval nagyon tetszik. Meg ma még olyan öröm is ért, hogy ráálltam a mérlegre, fogytam 2 kilót. Így már nem kell olyan sokat fogynom ahhoz, amilyen szeretnék lenni. Úgy örültem neki. Na mondom, jól indul a nap, csak legyen ilyen jó az egész hét is! Tényleg remélem, hogy jó hét lesz. Ma azt mondták bent, hogy hétvégén ugyan rossz idő lesz, de jövőhéttől jön a jóidő. Jaj, de nagyon örülnék neki. Nálam jobban idén senki sem várja a tavaszt.

    Ezen a böjtölésen gondolkodtam még, ugyanis tavaly a nagypénteki böjtöm az olyan volt, hogy nem ettem egész nap semmit, csak egy nagyon nagyon pici pattogatott kukoricát. Viszont most dolgozni fogok nagypénteken. nem tudom, hogy hogy legyen. Mert teljesen nem tudok ott böjtölni, mert mégiscsak nehéz gépeken dolgozom és nem akarok ott rosszul lenni, a szervezetnek mégis más, mint tavaly, de nagyon enni sem szeretnék úgy, mint régen. szerinted?

    És jaj, de izgulok, nemsokára itt a szülinapom is. Erre csak most ébredtem rá, éppen ezt beszéltük férjemmel :) Hát most sok minden van, amit várok :) Reményekkel és várakozással teli az ifjúságom. Akár mondhatnám így is.

    Szép hetet kívánok!

    előzmény:
    klára13 (31191)
    2010-02-27  15:01
  89. 2010. március 1. 11:0631213.

    Klára, gratulálok ehhez a szép eredményhez, nagyon megérdmled, mert sokat tettél érte!

    Azt a salátát nem ismerem, én nemrég ezt csináltam:

     

    Kentucky-s káposzta sali
    Hozzávalók: 1 fél fejes káposzta, 2db közepes sárgarépa, 1 nagy fej vöröshagyma, só, fehérbors, kb 3 dl tejföl, kb 1.5dl majonéz.
    A káposztát lereszeljük és besózzuk. Nem kell erősen de ne is keveset. A répát meghámozzuk és sajtreszelőn a káposztához reszeljük. A hagymát apróra vágjuk és azt is hozzá adjuk. Jól átforgatjuk és kicsit hagyjuk állni a sóval. A tefölt a majonézzel elkeverjük, adunk hozzá fehér borsot izlés szerint, majd az egészet ráöntjük a káposztás keverékre. Alaposan összekeverjük és hűtőbe tesszük. Fontos, hogy előző nap tanácsos elkészíteni, mert akkorra érnek össze az ízek!!!

     

    Nagyon ízlett a fiúknak is. Finom dolgokat készítesz a barátnődnek, Jó szórakozást!

     

    előzmény:
    klára13 (31212)
    2010-03-01  10:03
  90. 2010. március 1. 10:0331212.

       Magdikám, nagyon szvesen látnám a kislányt nagylányként! Biztosan édes, gyönyörű.  Hány éves koráig beszélt magyarul Liliana? Azt mondta valaki, hogy az első években tanult nyelvet lehetetlen elfeledni. Elő lehet szedni.

      Vannak nagyon jóhirű nyelvtáborok külföldön élő magyar gyermekeknek. Talán meg lehetne próbálkozni vele. Hiszen Lilianának valóban gyökereket, igazán a családhoz való kötődést segtené a nyelvtudás, mint Ági is tudja, hiszen teljesen egyedül vannak. Más a helyzetük, mint Katáéknak, akiknek népes familiájuk kapaszkodik össze. Ágiék viszont, szerencsére, közel vannak. Amióta  igy összement ez a glóbusz.

        Ágnes jön hozzám, már mindent előkésztettem, húsnapom van, könnyű megoldani a vendéglátást. Persze ő, szegénykém, csavarogni szeretne velem, de  Dodi álmát kell vigyázni kora délután, tehát itthon kell maradnunk. Éppen csak benéztem, meg kell néznem, miképpen kell készteni a radicchio salátát - Te biztosan tudod -, és a körtés avokádó salátát, előételnek. Ezeken kvül hússzeleteket sütök azzal az összecsukhatós kis sütővel, héjában sült krumpli hozzá és ami biztos, biztos alapon késztettem halászlét. Csak nem halunk éhen!

      Súlyom szépen csökken, ma megvan a -9 kiló!

    előzmény:
    Kusza (31207)
    2010-02-28  20:03
  91. 2010. március 1. 05:5831211.

    Meg mindig nem tudom min munkalkodsz, mi a munkad, milyen tanitvanyaid vannak, milyen  foglalkozasokat tartasz az uj lakasban?

     

    Bizonyara regebben mar irtad, amit nem olvastam.

     

    Hozok en is kepet, ma delutan kicsinyitettem le nehanyat.

     

    Ezt a pogacsa viragot szilveszter delutan sutottem, ez volt az ujevi sutemeny.  Szerb recept alapjan keszult, pogacsa szeru tesztabol.

    A kismadar pedig a lovebirdunk. A magyar neve termeszetesen Pityuka, az angol neve pedig Tweety.

    előzmény:
    Schanti (31202)
    2010-02-28  16:42
  92. 2010. március 1. 02:0731210.

    Ha most nem is surgos, de kesobb talan kedve lesz  zenet tanulni. Vannak meg iskolai zenekarok vajon???

     

    Az elobb nem engedett  kepet folrakni ez a szeszelyes nlc...

     

    Most osszejott...

     

    En is jot foztem, Indiai  izeit. Elobb a joghurtos fuszeres pacban orzigetett csirkecombokat megsutod a sutoben..aztan szepen kicsontozod es keszitesz egy vadonas uj paradicsomos-korianderes martast es abban puhara izesre fol. Tikka Masala csirke. Janka biztosan ismeri.

    Nem olyan komplikalt egyebkent mint ahogy hangzik,  csak idoigenyes. De raertunk ....egy esos vasarnap delutan..volt.

    Es hokimeccses.

    Eletemeben eloszor izlett a rizs amit EN foztem. Talan mert betartottam a recept eloirasat...?

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (31206)
    2010-02-28  18:45
  93. 2010. március 1. 01:5831209.

    En is fotoztam neked delutan.

    Hogy "kicsikent egymas kozt" melyiket hasznaltak? Az elso ket  ev utan nyilvan az angolt, joeg tudja, nem emlekszem. Hiszen a delelottoket iskolaban toltottek, ott az volt a termszetes . Delutan meg a szomszed gyerekekkel baratokkal jatszottak- nagyon jo helyen laktunk akkoriban, egy korbe-korbe futo szalaghaz sor volt, afele kis lakotelep-"kozepen " jatszoter, uszoda, csak az odatartozo gyerekek szamara. Ott tanultak meg uszni, oktatoktol. Iskolaba 2 sarokkal odebb mentek, gyalog. Ami nagy szo.  Mikor az iskolabol hazertek ott volt nagyanyo...Ha belegondolsz, vele a rakovetkezo 23 evben csak magyarul beszeltek.

     

    Egeszen izgalmas lett ez az olimpia a vegen. Kicsit tulzasba vittek a nagy nemzeti boldogsagot- buszkeseget. Dehat ez mindig igy van.

    Megyek es megnezem  a zaro hacacaret.

    előzmény:
    klára13 (31205)
    2010-02-28  18:26
  94. 2010. február 28. 20:3831208.

    Itt van a blog amit kertel Katatol:

     

    http://www.unsweetenedcocoa.ca/

     

    En is hoztam egy blogot, ahol nagyon szep portre fotok vannak. Nezzetek bele az ujszulott fotos kepekhez is. Nagyon gyonyorusegesek!!!

     

    http://www.szilvifoto.hu/blog/index.php?p=blog&tag=5

     

    Kellemes vasarnap estet kivanok nektek. Mi nezzuk az olimpiat, vagyis en varrogatok, meg horgolok, mig a fiuk azt nezik, mind a 2 TV-n.

     

    Bevallom en mar boldog leszek, ha vege lesz, mert egyetlen musoromat sem lattam napok ota.

     

    Igy rakattantam az interneten a DunaTV-re. Mondjuk nem unatkoztam, megneztem nehany reggi musort is.

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (31200)
    2010-02-28  14:03
  95. 2010. február 28. 20:0331207.

    Szervusz Klára!

    Az előbb írogattunk Ágival egymásnak, mondta, hogy Lilianának kosztümöt vettek. Az iskolában lesz valami rendezvény, és abban kell menni, persze hozzá körömcipőt is. Mondta, mikor beöltözött, kész hölgy volt benne. Kértem, hogy fényképezze már le, hadd lássam én is.

    Nagyon sajnálom, hogy a gyerek alig tud valamit magyarul beszélni.

    Olyan aranyos volt, a múltkor küldött egy üzenetet a Facbook-on, azt írta: Nagyan szeretlek nagymama!

    előzmény:
    klára13 (31206)
    2010-02-28  18:45
  96. 2010. február 28. 18:4531206.

    Nagyon tetszik a blog. Bárcsak tudnék angolul!

    De most kissé meg is ártott a finomságok látványa, túlságosan finomak!

    Bezárom napomat. Nálunk is sár van,  győztem levakarni csizmám talpát, de igy is csodás volt a kertben való munkálkodás. Örömmel gondoltam rá, mennyi szép tavaszi nap áll előttünk,  mennyi szép feladat. Jólesően elfáradtam. Sok a munka, ahol kutyák vannak...

        Benikémmel töltöttük a délutánt, nagyon boldogságos órák voltak. A kis Többsincs a bambuszerdőt irtotta az ágvágóval és darabolta a hosszú, erős fákat, ahogy ő nevezte. Masirozott végig a kerten nagy büszkén teljesitményére,  s énekelt, táncolt időnként, sőt párbeszédeket folytatott magával. Képzeld, Kata, a tanitónő mondta, hogy remek hallása, ritmusérzéke van, és szép tiszta hangocskája. Jó volna zenére tanittatni, javasolta. Na, ez elmarad, de remélhetőleg mindig szeret majd énekelni. Zsófim családjában van zenei tehetség, onnét jött tálentuma.

    előzmény:
    MPiggy (31204)
    2010-02-28  18:06
  97. 2010. február 28. 18:2631205.

      Mindhárman tudnak ezek szerint magyarul? Egymás között, vajon melyiket használják? Kicsiként, nyilván, anyanyelvüket. S egyszer csak a másik lett természetes? Különös számomra ez az ismeretlen világ.

       Most Mága Zoltán koncertje megy a Reflektor tévében, nagyon tetszik.

     

     YouTube - Brahms: V. Magyar Tánc

     

     

    Hogy választásom jó-e? Természetesen kissé giccsesnek kell lenni a világraszóló sikerhez...

    előzmény:
    MPiggy (31204)
    2010-02-28  18:06
  98. 2010. február 28. 18:0631204.

    Zsofi nem felejtette el a magyar nyelvet- egeszen jol beszel es olvasni is tud ha nem is konnyen- de IRNI nem. Hiszen sosem tanulta.

    Az olvasast sem, de az nem nehez annak aki a nyelvet  ismeri , mert nyelvunk nagyon fonetikus. Janikovszky Eva konyveibol mindharman egeszen jol elsajatitottak. Irni is tudnak, de akadozva es hibasan. ha nem szukseges inkabb elkerulik a botladozast a magyar nyevtani szabalyok kozott.

     

    blogjanak cime:

     

    www.unsweetenedcocoa.ca

     

     

    Azaz keseru kakao.

     

    Reggel eso esik-esik-esik. Elmossa a regi maradek havat a foldekrol, minden csupa sar lesz holnapra.

     

    A masik blogozo leany is angolul ir, nem uigy mint csili-vanilia.

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (31200)
    2010-02-28  14:03
  99. 2010. február 28. 16:4231203.
    nem hiszem , hogy ok lennenek ... ez egy ujsagirono  messze intelligensebb a dolce -esoknal ... igaz  blogja tele van vasarolt kepekkel   .... esigen joga van valakinek adni venni a kepeit es vedelemet kerni ra ...hogy mas ne adhassa vehesse a kepedet ...mas kerdes , hogy gyakorlatilag kivitelezhetetlen .. leagalabbis kisfelbontasu kepeket konnyu lopni ...
    előzmény:
    klára13 (31197)
    2010-02-28  13:01
  100. 2010. február 28. 16:4231202.

    Szia Andrea ! Tehát tetszik  az 5 elements Taichi  ? Szerintem is nagyon szép. Azért is választottam ezt a bemutatóra, mert "kis tanítványom " nem rég, kb fél éve tanulja a Taichit. Ebben nincsenek komplikált lépések, inkább a légzésre és a felső testre helyezi a hangsúlyt.

    Utólagos engedelmeddel benéztem a bem. oldaladra. kalandos, érdekes életed van ,nem panaszkodhatsz. Kisgyermekekkel foglalkozni, csodaszép dolog ! Ritka, hogy az ember a szíve vágyát válthassa valóra,és a munka meg a hobbi eggyé válik. Mint írtad is, REIKI I és II -ed van . Melyik ágazatát müveled a Reikinek ? Én a Tradicionális USUI -t. Mester és Tanítói szint, de egyre inkább érzem a hiányosságokat, és mennyi  még a bepótolni valóm !

    előzmény:
    ANDREA* (31195)
    2010-02-28  02:57

Címlap

top