Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. november 30. 03:5669676.

        Tényleg vannak olyan hírek, hogy sok hollandus telepedik le nálunk. Vác környékéről hallottam. Csak jöjjenek, sok jót hozhatnak nekünk.
         Láttam egy dokumentumfilmet amikor megépítették gátjukat a tenger ellen. Talicskákkal, lapátokkal és ásókkal.Félelmetes volt az a hatalmas akarat és szorgalom. Most utánanézni akartam, hányban volt ez, de nem találom. Óriási tisztelet ébredt bennem irántuk. Azóta persze megépült a korszerű gát is, félelmetes konstrukció, amely nyílik-csukódik a tengerszint szerint.
       

    előzmény:
    csinomjank (69672)
    2017-11-29  11:50
  2. 2017. november 30. 02:5869675.

        Nálunk is így van, Zsuzsa. Egészen másképpen gondolkodnak Bazsiék. Tele vannak optimizmussal. Végül is igazuk van, azt mondják, aki szorgalmasan dolgozik, az boldogul. Na igen.
       

    előzmény:
    szizsuzsóka (69673)
    2017-11-29  21:14
  3. 2017. november 30. 02:3969674.

       Édes aranyosak a fiatalok, természetes báj, igazi természetesség, valódi szépség sugárzik róluk.
       Fantasztikus ez a párhuzam, Zsuzsánna! Szinte jövendölés volt az a kedves kis rajz. Milyen jó, hogy megőrizted. Nem akármi a ház tetején az a szélzsák. Tényleg jövőbe látás.
       

    előzmény:
    Zsumi945 (69668)
    2017-11-29  08:06
  4. 2017. november 29. 21:1469673.

    Igen a nagy öröm az, amikor gyermekein, unokáink terveit , elképzelését megvalósulni látjuk. Sok mindent könnyebben oldanak meg, mint mi, és remélhetőleg a bizonytalansággal is könnyebben birkóznak meg, mint mi . Bár, Hollandiában nincs bizonytalanság, kialakult igazi klasszikus demokráciában élnek  .

    előzmény:
    Zsumi945 (69668)
    2017-11-29  08:06
  5. 2017. november 29. 11:5069672.

    Aktiv koruak nyaralot vesznek Baranyaban .


    .Mar vagy husz eve hallottam egy radio riportot egy holland gazdaval . Ok mondtak , hogy nagyon sok mindenben az Alfold hasonlit az o hazajukra es ha menekulniuk kellene  ,akkor ide jonnenek - es a gyerekeinek is szigoruan kell magyart tanulniuk es sok mas ember van igy .


     


     Hittem is nem is  az egeszet . Foleg a magyar tanulasos reszet .


    Aztan par ev mulva regisztraltam egy oldalra - ahol ingyen lehet mindenfele nyelvet gyakorolni -cserebe nekunk is kell tanitani . Az elso heten megrohantak a hollandok , hogy akkor mikor erek ra es szeretnenek magyart tanulni  !

  6. 2017. november 29. 10:4669671.

    A mi ismerőseink szerint a tengerszint emelkedése hosszabb távon veszély, jelenleg még nincs mérhető nyoma. A Magyarországon letelepedő hollandok mind nyugdíjasok, errefelé is sokan vannak, hasonlóan a visszatérő egykori emigránsokhoz. Aktív korúak vidékre nem jönnek. A külföldi tulajdonú cégek , ha alkalmaznak  nem magyar szakembert, azt inkább anyaországukból hozzák. A magyar nyelvet nagyon nehéznek tartják, kevesen fognak bele, hogy családi indíttatás nélkül megtanulják.


    A drogról pedig azt mondták, szó sincs a  drog legális "utcán át" árusításról, vannak kijelölt "presszók"-klubok(?), ahol kis mennyiségben, helyben "el lehet fogyasztani". A módjáról nem beszéltünk. Témát ezzel le is zárták, mint érdektelent.


    Egyik barátnőm fia Norvégiában fejezte be a Műszaki Egyetemen kezdett tanulmányait, ösztöndíjasként. Ott megnősült, informatikusként azóta is ott él, dolgozik már 50-hez közeledvén. Az unokák nyaranta itthon a nagyszülőknél gyakorolják a magyar nyelvet, jól beszélik. Szinte hófehér hajú kedves 2 serdülő korú...


    Dorka rövid benyomása alapján a Norvégiában gyakori villamos autóról, a vízi- és szélenergia bőségről mesélt. Helyben sok töltőállomást látott, gondolom ott is ennek az energiának az elszállítása a nagyobb költség, mint a termelése.

    előzmény:
    klára13 (69660)
    2017-11-28  11:41
  7. 2017. november 29. 08:4669670.

    en ugy hallottam , hogy a vigalmi negyedet elsosorban brit es nemet ifjak latogatjak / nem a hollandusok


    gondolom ,azert hoztak letre , hogy penzt keressenek vele


    _______________


     a tengerszint emelkedese valos veszely -  keszulnek ra  , hogy lehet , hogy menekulniuk kell 


      sok holland vett hazat pl. A Mecsekben ... sok holland tanitatja a gyereket magyarra 


    _______________


     nekem volt sok norveg turistam , a baratnom ott is lakott  es a sogorom is dolgozott ott


     en sok mindent hallottam .olvastam roluk 

    előzmény:
    klára13 (69660)
    2017-11-28  11:41
  8. 2017. november 29. 08:1269669.

    Most látom csak, nem írtam a számomra oly kedves szvit címét: Ernst Fischer: Az Alpoktól Délre (4 tétel, 4 gyönyörű természeti kép)

    előzmény:
    Zsumi945 (69667)
    2017-11-29  07:42
  9. 2017. november 29. 08:0669668.

    Zsuzsám, valóban nem egy távoli szigeten, hanem a Rotterdam alatti tengerrel teljesen körülvett egyiken laknak Dorkámék. Híd köti össze a szárazfölddel. A sok csatorna okán Velencéhez hasonló a kisváros is. Az életmód semmiben sem különbözik a szárazfölditől. Igen sűrűn lakott, mint az ország egésze. Apósa büszkén mutatta a zsebkendőnyi botanikus kertjét, kis családi házánál, ami ritkaság a kicsiny, de magas házak között.


    Találtam terv rajzocskát, amit a kicsi lány, mint jövendő otthonát rajzolta nálam, talán 8-10 éves korában.Kinagyítva a berendezés is  nagyon hasonló a jelenlegi otthonukhoz, bár a mostaniból hiányzik a garázs és az oldalsó éléskamra.A fényképen a tetőtéri ablak nem látszik.


    Januártól Delftben dolgozik a Drágám. A napi 12 órás távollét egyből mélyvíz lesz számára.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69666)
    2017-11-29  06:57
  10. 2017. november 29. 07:4269667.

    Szervusztok! 


    Újra felbukkanó régi emlék. Gyerek koromban a rádió volt egyetlen zenei és színházi élményünk. Nagymamával minden operát- akkor magyar nyelven- és prózai élő közvetítést sötét szobában hallgattunk.


    Első zenei emlékem ez a mű , amit oly sokszor játszottak, hogy dallamáról bármikor felismertem. Pár hónapja eszembe jutott, hogy mostanában nem játsszák? talán mert kicsit könnyebb, mint a klasszikusok. Erre mit ad Isten, a tegnapi bérletes előadáson nagy zenekari hangszerelésben adták elő, több -szintén nem nagyon klasszikus- mű társaságában. Volt dzsessz, Dvorák, Bernstein dalok... 


    Hallgassátok szeretettel: https://www.youtube.com/watch?v=0gKYAN5MFBk


    Nem tudom, hogyan kell idehozni, hogy bemásolás nélkül azonnal meg lehessen nyitni.


     

  11. 2017. november 29. 06:5769666.

    Sándor szereti a második világháborús dokumentumfilmeket. Én akkor már többnyire nagyon álmos vagyok , és belealszom.Én is vonzódom a szigetekhez, szívesen laktam volna ott. Gyerekkoromban rómain nyaraltunk, és mindig megbámultam a Lupa szigetet, amikor feleveztünk arra. Gondolom, ez lehet a hátterében . Velencében sok kis bájos szigeten kikötöttünk a csoporttal, amivel voltam . Azért józan ésszel csak a teljesen komfortos szigetek kellemesek a mai korban . Zsuzsikánk kis unokája bíztos egy ilyenen lakik .

    előzmény:
    klára13 (69661)
    2017-11-28  11:52
  12. 2017. november 29. 06:4969665.

    Marikám ! Ez nem hazugság.Az emberi álmok összemossák a valós történéseket, egyéb látott, hallott eseményekkel.  Csak gratulálni tudok a sok szép, díszhez, amelyeket lányodnak varrtál . Most sok sapkát kötöttem . Anitának 6 sapka-sál együttest. Részben fiának, a többit pedig azoknak, akiknek adja .Keresztlányom kislányának is kötöttem, most pedig keresztlányomnak sálat kötök.


    Sajnos többször becsípődött a derekam, ilyenkor alig tudok mozogni. Pedig a kertben már lehullottak a falevelek, össze kellene szernünk.

    előzmény:
    jara (69659)
    2017-11-28  11:05
  13. 2017. november 29. 00:3469664.

      Ó, mostanában jártál itt, Marika. Jó volna, ha most már aludnál. Lassan én is.
      Köszönöm a csodálatosan szép liliomot. Pontosan színvilágom.
      Találtam másik orvost, oda nem mentem vissza. Ebből az következik, hogy két héttel odébb tolódott a befejezés. Mert ugyebár első beszélgetés, és csütörtökön megyek a kedves hölgyhöz ismét. Nem bánt a késés, végtére is nem lóverseny az élet. Minden megvan a maga idejében.
       Unokáid büszkék-e gimnáziumukra? Beni az övére nagyon. Hoznék róla nyári képet, de nem sikerül.

    előzmény:
    jara (69663)
    2017-11-28  23:50
  14. 2017. november 28. 23:5069663.

    Klárám, köszönöm a virágot. 


    Küldök helyette.


    Fogügyben meddig jutottál?


     


     

    előzmény:
    klára13 (69662)
    2017-11-28  17:23
  15. 2017. november 28. 17:2369662.

       Marika, ezt neked szedtem.

    előzmény:
    jara (69659)
    2017-11-28  11:05
  16. 2017. november 28. 11:5269661.

      Ez nagyon aranyos, de azért túl nagy következtetéseket talán nem érdemes levonni róla.
      Persze, hogy a nappali témák belesodródnak az álomba. Természetes. Amikor néhány évvel ezelőtt utcai lövöldözés részese voltam álmomban, beszüntettem a lövöldözős filmek nézését. Mostanában megint nézek ilyeneket, főként a nácikról készült dokumentumfilmeket, egyelőre nem voltam haláltáborban álmomban. Ott akkoriban voltam, amikor fiaim kicsik voltak és túl sok munka és felelősség volt rajtam. Ma is emlékszem, hogy mentettem a kisfiúkat, szerencsére tudtam repülni.
      Azért egy jövendölő álmom volt ám a napokban!
      Fehér tányér volt a földön, kis egérke üldögélt a szélén és jóízűen ropogtatott valamit.
      Másnap Zsuzsu előhozott valahonnan egy döglött egeret.
      Az egerektől simán megbolondulnék, ha hagynám. Már ragacsot is kitettem, de abba sem mentek bele. Zsuzsu irtja őket, de az a gyanúm, még mindig van egy.


     

    előzmény:
    jara (69659)
    2017-11-28  11:05
  17. 2017. november 28. 11:4169660.

       Nagyon jó lehet szigeten lakni.
       Csak most gondolkodtam el azon, hogy Hollandiáról nagyon sok információnk van, míg mondjuk Norvégiáról alig-alig. Legalább is én így vagyok vele.
       Amikor azt írtam, hogy vidám, könnyed népnek vélem a hollandusokat, akkor összekevertem a dolgokat mert marihuána járt fejemben. Pedig ahhoz a népnek vajmi kevés köze van. Nem is tudom megfejteni, hogy miért legalizálták, mi volt a cél. Most már néhol máshol is megtörtént hosszas huzavona után.
       Vajon a tengervíz szintjének emelkedése hogyan hat az országra, a szigetekre?


     


     

    előzmény:
    Zsumi945 (69657)
    2017-11-27  21:56
  18. 2017. november 28. 11:0569659.

    Nem vagyok védve a hazugságok ellen. Sőt, saját hazugságomon is rajtakaptam magam. Álmodtam. Álmomban lexikálisan felsoroltam a moszkvai olimpia alatti szovjet nagykövetünk családjának sikeres életét. Fia az olimpián koronglövészetben nyert. Lánya sikeres divatdiktátor. Sőt a papa is olimpiai bajnok volt régebben. Név is volt, de ébredés után csak ennyi maradt az információból, pedig figyelmeztettem magam álmomban, hogy a név fontos, el ne felejtsem. Most rákerestem a google-n, wikipédián. Kiindultam a moszkvai olimpia idejéből, a sportágból, magyar nagykövetekből, de semmi. Hát így higgyen magának az ember álomügyileg. 


    Megjegyzés: Soha nem foglalkoztam ilyen témával. Klárám, a balett nem okozhatott nálam ilyen utóhatást igaz? Ja, még hallgattam egy áriát az elhunyt orosz énekestől. 


    Azt hiszem kevesebb információt fogok olvasni az interneten. Lehet így figyelmeztet az álmom, hogy sok hazugság van és nem tudom szelektálni. 


     

  19. 2017. november 28. 09:2369658.


    ahany sziget ,annyi szokas !


    _______________


     meg a szules miatt is panaszkodott - mivel ott normal esetben a korzeti orvos vezeti le a szulest es csak akkor kuldi korhazba , ha kompikacioktol tart /  szoval hagyta szenvedni egy es fel napot / presztizs kerdest csinalt az orvos belole , hogy le tudja o vezetni a szulest - az ejszaka kozepen feladta -es beutalta surgosen a korhazba -csakhogy ilyenkor mar nem jar a komp  es sajat zsebukbol kellett a kompot kiberelni - ami nagyon sok penz volt -lehet annyibol mehetett volna magankorhazba is  ..  a korhazban mindenki ferfi volt korulotte - a csecsemosok is -es egyertelmu jelei voltak annak , hogy meleg hapsik  - nagyon felt , hogy aids -esek


    szoval - ezutan azt  mondta , hogy nem szul soha  abban az orszagban -amit be is tartott /mas ny-europai orszagokban szult  utana 


     


    hat ilyesmiket meselt nekem a  baratnom , aki hollandiaba  ment ferjhez -  nagyon jo baratnom volt sokaig -de sajnos  teljesen elkapta a rasszizmus szele - keptelen voltam naponta nezegetni , hogy miket posztolgat - kijeloltem a baratanoim kozul ,miutan elmagyaraztam neki , hogy ez engem mennyire sert -amiket posztol sajat csaladom elleni tamadasnak ertekelem -es megtehette volna azt , hogy kijelol engem ezekbol , hogy ne lassam -de nem erdekelte  -minden keseruseget ,igazsagtalansagot ,ami az eletben erte razuditotta a menekultekre -ok voltak mindenert a felelosek ... 


     

  20. 2017. november 27. 21:5669657.

    No, az biztos másik sziget! 

    előzmény:
    csinomjank (69656)
    2017-11-27  19:12
  21. 2017. november 27. 19:1269656.

     en is nehezen viselem a karpat-medencei kanikulat  ! megertem a fiut .


     a volt baratnom is egy szigeten lakott .  nagyon  lazak a szokasok arra -siman be lehet menni egymas hazaba - semmi kopogtatas vagy ilyesmi - volt ,hogy egy torolkozbe csavarva lepett ki a furdoszobabol es ott ult a kanapen a szomszed ... es meg orulni is kellett ...

  22. 2017. november 27. 18:0769655.

    Eddig felváltva egymás hazájában töltötték a szabad idejüket, nászútra hajóval a norvég fjordokhoz mentek, igaz augusztusban. Tengerpart közelében, szigeten élnek, a fiú nehezen viselte az itteni kánikulát. 

    előzmény:
    csinomjank (69654)
    2017-11-27  11:43
  23. 2017. november 27. 11:4369654.

     Es merre jarnak szorakozni , kirandulni ? Eszakra vagy delre ? 


    Vegul is nem kell sokat utazni - ha kicsit mas klimara vagynak .

    előzmény:
    Zsumi945 (69652)
    2017-11-27  09:43
  24. 2017. november 27. 09:5069653.

    Zsuzsám, így gondolom én is. Történelem, nyelvi hovatartozás, népszokások, és még sok más tényező alakítja a karakterét egy-egy népnek, de azon belül a jellemek, emberi indulatok, viselkedési formák, a szeretet megnyilvánulás, stb... már nagyon sokfélék.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69651)
    2017-11-27  07:10
  25. 2017. november 27. 09:4369652.

    Az időjárás - főleg az állandó szél- miatt én is menekülnék délre. Kíváncsi vagyok, Dorka megszokja-e könnyen? Eddig nem adott hangot nemtetszésének, de mindig jól felöltözve látom a lakásban is. Nyirkos, párás a levegő, bár olyan kemény tél sincs, mint a kontinens belsejében, a nyárról nem is beszélve. Tudta hol fog élni, előző 5 évben minden évszakot megtapasztalt.

    előzmény:
    csinomjank (69648)
    2017-11-27  03:09

Címlap

top