Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. november 27. 07:1069651.

    Zsuzsám ! Azt hiszem minden országban sokféle ember él . Különösen a mai korban. Mindenki azt lát meg bennük, ami benne van . No és kicsit amilyen az adjisten , olyan a fogadjisten. Attól függetlenül azért minden országnak megvan a karaktere, melyet évszázados történelme alakított ki. Ez megmutatkozik az utcákon is, ahogy járnak-kelnek, beszélgetnek. Említettem , hogy Zoltán sokat jár Hollandiába, pár napra, ott van a cégük egyik alközpontja .Nagyon szert kinn lenni, szereti a hollandokat , kissé alapvetően hűvösek, de minden emberi közeledésre, mosolyra pozitívan reagálnak .Ott van a központ főnöknője figyelmeztette, hogy sok szabadsága van még benn vegye ki, hogy pihenten kezdje az új évet .Neki felajánlottak hasonló állást, de menyem nem akart kimenni, mert szüleinek szüksége van rá. No és saját foglalkozását is nehezen folytathatta volna.

    előzmény:
    Zsumi945 (69647)
    2017-11-26  20:18
  2. 2017. november 27. 05:1969650.

    Igen -szornyu - hogy mennyire konnyu a gyulolet magjat elultetni az emberek  lelkeben .


     


    ________________


    kedvenc enekesem egy flamand ferfi  -  szerintem o europa leginkabb intellektualis enekese 


      flamand anyukaja is az a sajat kulturajabol menekulos fajta -  nem eleg hogy afrikai ferjet valasztott


     maganak -de  a kis Pault meg raadasul francia nyelven nevelte   - aki sajat bevallasa szerint ,


     ha epp nem enekel vagy interjut ad ,akkor egy zarkozott ,munkamanias szemelyiseg 


    ______________


     a dal arrol szol hogy " Beke vagy eroszak "  a   V alakot formazo uj - lehet utalas a bekere vagy az eroszakra is .


    Az emberiseg dillemmaja .


     

    előzmény:
    klára13 (69646)
    2017-11-26  20:06
  3. 2017. november 27. 03:1369649.

     olyan tens keszulekfelet ... amit anyunak is vettem es azota se hasznalja 


     gyanitom , hogy a lanyom elvitte magaval . mert egyszer megemlitette , hogy ez "tokeletes megoldas a menstruacios hasfajasra"


    amitol szegeny nagyon szenved 


    de tenyleg -etikus  ez 2300 ft ert kinalni egy23 ezer ft -os gepet ?


     nincs valami torveny ez ugyben ?

    előzmény:
    klára13 (69646)
    2017-11-26  20:06
  4. 2017. november 27. 03:0969648.

    Nekem is jo velemenyem van azokrol a hollandokrol ,akikkel Magyarorszagon talalkoztam . Nekem is  voltak holland kollegaim . Azokrol is jo velemenyem volt ,akikkel turistakent talalkoztunk - nem Hollandiaban .Segitokeszek -kozvetlenek .


    Most a koruton a benyomasaim ezek voltak : franciak - sok a szomoru ember / belgak kedvesek / hollandok ridegek / scvajci olaszok a legvidamabb nepseg ,  toszkanai olaszok olyanok mint a magyarok delen  - nem lattam sok kulobseget .


    Volt egy baratnom ,aki Hollandiaba ment ferjhez - egyfolytaban menekulnek kulfoldi kikuldetesbe -valahova  delre .   Nagyon jo baratnom volt -sok reszletet tudtam meg tole a hollandok eleterol . Szerintem  , nemcsak az idojaras formalhatja az embereket - hanem a vallas is . Minthogy  apam katolikus csaladbol jott -anyam meg protestans csaladbol - kozvetlenul volt alkalmam megfigyelni az embereket e teren  .


     Tiz evig leveleztem egy holland lannyal -de o is a menekulos fajta volt - hol Luxembourgban ,hol Parizsban elt .

  5. 2017. november 26. 20:1869647.

    Klárám, kerülöm az általánosítást!


    Úgy vélem, egyes esetekből nem szabad népekre következtetéseket levonni, hiszen annyifélék az emberek! Azzal sem értek egyet, hogy hazánkban bizonyos körökben előforduló rossz tapasztalatok jellemzők lennének ránk, magyarokra. Sosem őriztem rossz érzéseket, pedig életem során igen sokféle emberrel voltam kapcsolatban, közösségben. Határszéli kisvárostól tanulmányaim során a posztgraduális oskoláimig (Veszprémi VE, BME Bp. ). Dolgozóként a többezres gyári munkás közösségtől az egyetemi hallgatóimig, a roma felzárkóztató programon keresztül mindenféle tanítványom volt. A főnökeimtől az oktató társaimig -hogy túl lépjek a tágabb rokonságon is-, kaptam én is hideget, meleget, mégis úgy érzem, az emberek alapvetően jók. Nem voltak kifejezetten rossz akaróim haragosaim. 


    Hollandiában természetesen más szokások élnek, más a temperamentumuk,zárkózottabbak, mint a délebbre élők. Vásárhelyen hosszú évekig működött Holland- magyar baráti társaság. Évente csere programban jöttek csoportok, s kiutaztak a mieink. Egyik unokanővérem énekkarral utazott, többször is lakott ottani családoknál. A nálunk természetes trakta ismeretlen odakinn, de elmondása szerint kedvesek, segítőkészek voltak, sok programra hozták-vitték vendégeiket, s nem éheztek...évekig leveleztek.


    Mi is ezt tapasztaltuk az unokavő családjában. Szorgalmas, takarékosan élő emberek, pedig a fiatalok mind jó keresetűek. Mint utólag megtudtuk, volt köztük bankfiók igazgató is. Hamar összebarátkoztunk. Semmi felesleges felhajtás nem volt, mint írtam az esküvő sem volt "bazi nagy...lagzi", de elegáns közvetlen hangulatú volt a ceremónia is és a vacsora is. Dorkát hamar befogadták.


    Újsághirdetés alapján pályázott, minden protekció nélkül, s januártól dolgozni fog, aláírt munka szerződése van. Mint kiderült, a hirdetett állást már betöltötték, de az első beszélgetés után visszahívták, mert találtak számára alkalmas állást.   


    Nekem több évig tartó munka kapcsolatom volt néhány holland szakemberrel, csak a legjobbakat mondhatom róluk is.(használtuk termékeiket, s néha épp reklamációk miatt találkoztunk!)


    Tetszett a városok tisztasága, a szállásunk természetesen az olcsóbb kategória volt, de tiszta, a tulaj barátságos, , a svéd asztalos reggeli elegendő.


    Jártam a béketábor országaiban is északon-délen, de Angliában, Olaszországban, Németországban is, az előzőkben nemcsak hivatalosan. Mindenütt barátságos emberekkel találkoztunk. Nincsenek rossz emlékeim. Mi Prágában hajtottunk be egy tiltott helyre, megúsztuk egy figyelmeztetéssel. 


      

    előzmény:
    klára13 (69642)
    2017-11-26  12:28
  6. 2017. november 26. 20:0669646.

      Szörnyű idő ez a mostani is - volt már sok hasonló a történelemben - és hát lehetetlen mindettől távol tartani a gyermekeket. Szegénykéket.
      Mi volt az, amit lekéstél?

    előzmény:
    csinomjank (69645)
    2017-11-26  14:30
  7. 2017. november 26. 14:3069645.

    en lemaradtam egy muszaki cikkrol ,amit szinten 10% os aron kinaltak 


     


    kozben sok mindent rendeltem  


    remelem idoben kiviszik , hogy a lanyom hozhassa 


    majd megirom a cimet


    _______________


     azert a hirekben eleg sokat lehet olvasni , hogy arab kinezetu embereket lelonek  - okkal vagy ok nelkul - az en szivem is hevesen dobogott - nem vagyunk rendori intezkedeshez szokva  - masreszt egy tilos tabla  egyszeruen megoldana a helyzetet ott 


    ______________


     egyreszt jo is nekunk meg rossz is 


      egy miniszter Dubaiban epp a twitteren azt javasolgatta , hogy egyszeruen bombazzanak le minket igy karacsonyra es  csatoljanak a tobbi emirseghez - egyszeruen meg lehet igy a politikai valsagot oldani...


     

  8. 2017. november 26. 12:4369644.

      Csodálatos utatok volt, szinte egész Európát bejártátok már. Most már Ausztrália és Amerika következhet. Irigylésre méltó.
      Elküldenéd áruházad címét?
      Sapkákat vásároltam a fekete pénteken egy olyan üzletben, amelyet mindig kerülök, mert nagyon drága. Ezek a sapik most 90 százalékkal leértékeltek voltak, ezért dúskáltam. Tavaly egy kalapot vettem, nagyon szórakoztatott, hogy pontos mása egy rohamsisaknak. Idén nincs hozzá kedvem, de sebaj, mert íme vannak már sapkáim! A rózsaszínű a legszebb.

    előzmény:
    csinomjank (69641)
    2017-11-26  07:00
  9. 2017. november 26. 12:3369643.

      Na tessék. Madárkád kétségbe esik, ha egyenruhát lát, retteg, hogy lelövik. Honnét ez a rémes hozzáállás? Hiszen konkrétan ő maga nem volt tanúja semmiféle mészárlásnak. Őt ott több negatív hatás éri, mint itthon mieinket?

    előzmény:
    csinomjank (69641)
    2017-11-26  07:00
  10. 2017. november 26. 12:2869642.

      Elesni rossz így is, úgy is. Nagyon kell vigyázni. Fejem csak azért ne jutott a tojások sorsára, mert meleg, puha sapka volt mindhárom esetben fejemen.
      Zsuzsánna, Jankának kellemetlen tapasztalatai voltak Hollandiában. Unokád mit mesél a hollandusokkal kapcsolatban? Én mindig lezser, barátságos népeknek hittem őket. Bár a németalföldi festészet nem ilyesmiről beszél. Dorka mit tapasztal?

    előzmény:
    Zsumi945 (69607)
    2017-11-22  18:43
  11. 2017. november 26. 07:0069641.

    Mi is  hosegben erkeztunk az azurpartra -  a szallasunkon nem volt semmi baj a legkondival - de a nagyobb bevasarlo kozpontokban borzaszto fulledtseg volt .


    Svajchoz kepest a franciak nagyon olcsok .A hollandok is rem dragak .nem tudom mire fol - mert rem unalmas egy orszag . Es van bennuk valami ridegseg . Olyan jo volt visszaterni  Belgiumba . Annyi apro kis figyelmesseget kaptunk ott a helyiek reszerol .


     meg a rendorok is olyan udvariasak  -  az az atok gps brusszelben bevitt egy olyan utcaba ,ahova nem lett volna szabad csak bicajsoknak menni - rogton 2 fegyveres rendor  elenk ugrott  -  " en gyorsan elhadartam , hogy elnezest turistak vagyunk es a gps  hozott ide " 


     nagyon kedvesek voltak -el akartak teljesen magyarazni a hazafele utat ... en csak azt akartam , hogy keveredjunk ki a belvarosbol ...


     a szivem igen kalapalt , a kislanyom egy orat remegett -azt hitte mindjart lelonek bennunket ...


    unalmasnak nem volt mondhato a korut  ...


    _______________


     fekete pentek es alig adtam el egy-ket dolgot -azt is olyan nyomott aron - hogy szinte alig volt rajta hasznom ... te jarsz ilyenkor vasarolno ?

    előzmény:
    hus (69619)
    2017-11-23  03:46
  12. 2017. november 26. 06:4169640.

    Hat en probalom tamogatni  , hogy onallo legyen . A baj csak az , hogy nagyon sok este  szeretnek lefekudni es akkor  feljon csetelni -  mert most o olyan maganyos . Es hulla faradtan apolnom kellett a lelket .


    Na -de a lenyeg , hogy dolgozik  - es a bban bizom , hogy e rendszeresseg ,ami a munkaval jar kisimitja az elmult evekben osszekuszalodott erzelemvilagat .


     


    Nekem annyi bajom van ezzel az orszaggal , hogy nagyon kicsi . Es a ferjem nem az az utazgatos fajta .


     Vannak dolgok ,amik nem hianyoznak otthonrol : az arrogans kispolgarok , a reszeg szomszedok , az adobevallas ,  magas lazzal havat lapatolni ,kulonben megbuntetnek - holt primitiv penztarosok megszegyenithetnek , hogy mutassa a taskajat - latom magan , hogy vaj van a fejen ...arrogans kutyatulajok ...


    Itt  a busz sofor es a vecesneni nem mer uvoltozni a klienssel  -mint otthon , a  nyilvanos helyen  reszegeskedot  azonnal lecsukjak ,ado nincs , ho sincs . A szupermarketben  a penztarosnak nincs joga belenezni a taskamba - erre van kulon biztonsagi szemelyzet -akik tenyleg csak akkor lepnek kozbe ,ha biztosan lattak a  lopast .


    Sokfele ember el itt bekesen . Ugyanabba a szupermarketbe  milliomosok es a legegyszerubb emberek jarnak . 


    __________


     Otthon az emberek batrabban mernek az utcan ,kavezokban politizalni .  Itt pl . az uralkodocsalad kiritzalasa azzal jarhat , hogy kidobjak az illetot az orszagbol .A no /ferfi lakosok aranytalansaga miatt  -sokszor nyomaszto ferfitomeggel talalja szemben magat az ember .

    előzmény:
    szizsuzsóka (69632)
    2017-11-24  06:36
  13. 2017. november 26. 06:1769639.

    Mitol ilyen tehetsegesek az orosz balettosok ?


     


    Mennyi tehetseg van koztuk is ! Milyen kar , hogy a sok maffiozo  ,kartekony ,hatalom manias orosz senkik elfedik  az igazi erteket ,ami e nepben rejtozik .


    A francia elnok lekapcsolt Nizza kozeleben egy nagy dagesztani keresztapat minap - az orosz elnok kebelbaratjat .


    Nagyon jol tette  . Az azurpart a franciake -nem az oroszoke. Ugy viselkednek , mintha az ovek lenne !Persze , hogy ezt megtehessek , ehhez kell  sok korrupt europai is .


    ________________________


    Persze - tudom , hogy erzekenyek . Lisztnek is volt lazado  eletszakasza -apja halala utan nem volt hajlando egy evig fellepni . Csak Pagannini virtuoz koncertje utan dontott ugy , hogy  o  egy virtuoz zongorista lesz .


    Teljesen egyetertek veled , amit a rajzrol , rajztanfolyamrol irtal . Csakhogy barmit mondok neki -az falrahanyt borso / azert se teszi . Igy csak nagy ravaszsaggal tudok neha valami befolyassal lenni ra .


    Szerintem nem jellemzo ra , hogy  ruhakra koltene a penzet . Bar biztos lenne igenye ra , ha csak ugy konnyen lehetne koltekezni .


    A munkahelye sok programot szervez  -   szereti a kviz versenyeket , eljar valahova tarsasozni -valami felnotteknek valo jatszohelyre . Kirandulni .Na meg a neten logni -azt szereti legjobban .

    előzmény:
    klára13 (69633)
    2017-11-24  20:59
  14. 2017. november 26. 05:4869638.

    A tisztességes életről szólóelmélkedéssel teljesen egyetértek . Sajnos így kopnak meg az erkölcsi értékek.Persze régen is voltak hasonló látszatok a hirtelen meggazdagodások mögött . Zsigrai Julianna Sugárúti palota cí,mű könyvét olvastam tavaly . a harmincas években jelent meg, és az Operaház építését is leírja Erkel életrajzába szőve . Ott is rengeteg intrika , becsapás , koldusbotra juttatás történt a meggazdagodások és az új , előkelő hegyed kialakulása mögött. eleinte fanyalogva, de később befogadta az újgazdagokat a kor elitje. Most hasonló történik , csak gyorsabban és a személyes élelmességet törvényekkel támasztják meg .


    Apukám mondta mindig az arany középutat .. Szegény elég naiv volt. Akármilyen változás jön , a középutat képviselő tanult rétegre  mindig szükség van - mondta . Ez így igaz, csak nem mindegy milyen áron kerül be , és marad benn az ember. No és ennek összetétele  is  nagyon megváltozott, megbecsülésük is inkább a politikai lojalitás függvénye lett a háború után. No és ez folytatódik azóta is , jobbra , balra lengve .


     

    előzmény:
    klára13 (69637)
    2017-11-25  19:53
  15. 2017. november 25. 19:5369637.

      Nagynéném mesélt - a múlt század elejéről volt szó - hogy fiatal korában bizony tilos volt ülve vasalni, mert ha valaki meglátta volna, hát azonnal kibeszéli, milyen lusta. Pedig hát nem a dolgokba beletett erőfeszítés, hanem az eredmény az érdekes. Az életnek minden területén.
      Aztán, ahogy felvilágosodtunk, rájöttünk, hogy mindegy, mit mondanak. Persze némelyek szerint könnyebb tisztességesebb lenni, mint annak látszani. Mások szerint nem elég tisztességesnek lenni, annak is kell látszani. Némely gazok azt mondják, elég tisztességesnek látszani. Ez utóbbiaknak manapság nagyon népes táboruk van. Nemcsak mondják, hanem űzik is.

    előzmény:
    jara (69634)
    2017-11-24  23:10
  16. 2017. november 25. 19:4269636.

      Hiszen ezek fehér ónix figurák. Picikéd hogyan és mivel szobrászkodik? Vannak ma már olyan gyurmák, hogy megsütve a sütőben teljesen kemények és időállóvá lesznek. Vagy főzni kell őket? Már nem is tudom. Nekem sosem volt ilyenem, de nagyon jó lehet. Édes dolgok kerülhetnek ki a kis kezekből.

    előzmény:
    hus (69616)
    2017-11-23  02:54
  17. 2017. november 25. 07:3869635.

    Marikám ! Te olyan sok szépet és jót csinálsz, unokáid is jobban szorulnak Rád, érthető a más munkabeosztásod. Erről jut eszembe , a konyhai fiókok kimaradtak ,majd a napokban megcsinálom. No és kertben a falevelek , és még 1 kiló dughagyma ......

    előzmény:
    jara (69634)
    2017-11-24  23:10
  18. 2017. november 24. 23:1069634.

    Vajon sikerül úgy jelentkeznem, hogy nem dupláz?


    Klára nekem is csodálatos. Köszönöm.


    Hus kedves, gondoltam Rád, mikor a "szalonbugyorról" a képet feltettem. Mégpedig: Emlékszem, ilyenkor karácsony táján küldték a távoli országokba a finom szaloncukrokat innen. Manapság alig lehet finom ízűt kapni, gondolom azért lett divatos ilyen formában elkészíteni. Ez a forma pedig nem határfüggő.


    Lassan és mellékesen nálunk is tisztul a lakás. Zsuzsóka nagyon szégyelltem, de én nekiültem a konyhabútor alsó részének és  megállapítottam, hogy így nem is szenvedek. Nekem a gerincem sínyli meg ezeket a kitekert helyzeteket, azért próbálok alkalmazkodni. Van egy férfi az utcában, aki poliformon hasalva szedi ki a gyomot a virágai közül.


     

  19. 2017. november 24. 20:5969633.

       Janka, a tehetséges emberek, a művész hajlamúak érzékenyebbek az átlagosnál, másképpen reagálnak a történésekre, mint az átlag. Bizony, az emberek folyton változnak körülöttünk, új és új ismeretségeket kell kötni, nincs ebben semmi tragikus. Kár, hogy ő annak látja.
       Rajzolni-festeni jó kedvtelése lehetne, ha beiratkozna egy rajziskolába, ott csupa fiatal van. Sok öröme lehetne abban, hogy hasznosítja tehetségét. Jól mondod, a jó kép a gondolatiságától jó, de azért a technikát is meg kell tanulni hozzá. Ami tanulható, méghozzá könnyen.
       Mintha csevegésünkre rímelne  film, amit a napokban láttam. Talán ismered: A táncos. A hihetetlen tehetségű Szergej Palunyin élete. 22 éves korára annyi harag gyűlt össze szívében, akkorra már a csúcsra ért, hogy ott akarta hagyni a pályát, amelyért véres verejtékkel megdolgozott. Még csak 22 éves volt! Aztán mára - most 28 esztendős - már megtalálta magát. Látszik a gyönyörű produkciókon. Lázadásának emléke a sok tetoválás testén.
        Lánykád is megnyugszik egyszer csak. Most miben leli örömét? Szeret szépen öltözködni, csinos lenni?


    https://www.youtube.com/watch?v=c-tW0CkvdDI


    Ezt búcsútáncnak szánta Szergej Palunyin. Csodálatos produkció.

    előzmény:
    csinomjank (69630)
    2017-11-24  01:20
  20. 2017. november 24. 06:3669632.

    Természetesen Jankám mindent megtettél emberileg, anyailag, amit lehet.De így is nagyon sok változás volt az életében kiskamasz korában .Ezt tudta nehezen feldolgozni. Különösen, hogy új hazájában gyökeresen mások ez elvárások, a társadalmi viszonyok, mint itt. Szerencsés esetben tud csak  valaki simán átvészelni ilyen hatalmas változást. Nekem itthon volt apukám halálával hatalmas változás életemben , egyedül kellett megküzdenem , megviselt , sokszor érzem ma is nyomát.


    Fontos az, hogy támogasd érzelmileg leválását , önállósulását.Ne vedd zokon , még akkor sem, ha fáj. 


    Nekem kisebb fiam vált le a családról ilyen drasztikusan, mikor beköltözött Budapestre . Ő a mi ügyetlen , élhetetlen életmódunkat utasította el. A sok munkát, küzdelmet, azt , hogy nem éltünk lehetőségeinkkel. De nekem így volt jó, hogy tudtam , megfeleltem saját értékrendemnek.

    előzmény:
    csinomjank (69630)
    2017-11-24  01:20
  21. 2017. november 24. 06:2169631.

    Nekem mindig le kellett kicsinyíteni a képeket, mert csak 400 pixelt visz át. Van egy program Sándor gépén, mellyel le tudom " butítani " a képet kevesebb képpontra . Ezeket külön gyűjtöm

    előzmény:
    hus (69619)
    2017-11-23  03:46
  22. 2017. november 24. 01:2069630.

     hetedikes volt  - nem egyedul volt - mellette alltunk - meg szuletett 2 testvere is kozben


    nyelvileg semmi gond nem volt -a tobbi lanynak is masodik nyelve volt az angol


    volt amiben elismertek -volt amiben nem - pl . fel eve sem voltunk itt mar az ujsagban volt a matek csapat gyozelme miatt ,aminek o is tagja volt /volt amikor nagyon sok jo baratnoje volt es pl2010 -ben kovetelte , hogy jojjunk vissza minel hamarabb otthonrol ,mert itt tobb baratnoje volt  az egyetemen tobb szorakozas,mint otthon


     ahogy vegeztek az egyetemen -es sokan elkoltoztk mar maganyos lett megint


    fent es lent -mint midenhol


    volt otthon baratnoje -aki nagyon lezullott - drog dealerek tarsasagaban idozott - es 16 evesen meglepett otthonrol


      nagyon sok magyar baratnoje dolgozik kulfoldon diplomaval takarit ,mama-sitterkedik ,pincerkedik ... es ok csalad nelkul vannak idegenben


    azert is csalodott a hazakoltozesben  -mert a korosztalya kulfoldon  - a munkahelyen sincs senki -aki hozza hasonlo koru lenne 

    előzmény:
    Kusza (69624)
    2017-11-23  12:11
  23. 2017. november 24. 01:0069629.

    szoval - a munkahelyet szereti  -de azt mondja , hogy szakmailag nem nagyon fejlodik itt


    ________________________________


    a kiallitas kepeit begyujtotte a rajztanar maganak es soha nem adta vissza  - a legtobb rajzai meg a fenykorabol otthon maradtak


    de majd kerem , hogy probaljon talalni valamit ...


    a rajztanara szerint nem a technikaja elkepeszto -hanem a gondolatisaga 


    azertis fejlodott sokat ,mert betiltottama tevezest =egy heten  csak egyszer


    ettol a belso kepvilaga sokat fejlodott


    az egyik kepe -amin teljesen elkepedtem egy indiai no lotuszulesben fejen gyertyaval medital - 8 eves volt talan -sosem latott ilyet


    kesobb ,mikor az  apjatol kaptunk szamitogepet egy videon meglattuk ugyanazt a kepet ...

    előzmény:
    klára13 (69626)
    2017-11-23  20:59
  24. 2017. november 24. 00:1869628.

        Hus! Vannak-e kispipik? Vagyis mára már kamasz csirkék. Gondolom, bakfis nemigen akad. Csak a sok kiskakas...

    előzmény:
    hus (69620)
    2017-11-23  04:06
  25. 2017. november 23. 21:0469627.

      A le nem tett kezek megkímélnek bennünket a csuklótöréstől.
      Nekem három igazi nagy esésem volt, mindhárom a jeges úton. De én nem arcra, hanem hanyatt zuhantam. És bumm, a fejem a földhöz csapódott. Aztán óvatos lettem, már ritkán esem. De azért néha mégis.
      Tojást a Neked teremtől vettem, kapirgálós tyúkoktól, és olcsóbb volt, mint a bevásárlóközpontokban.

    előzmény:
    Zsumi945 (69607)
    2017-11-22  18:43

Címlap

top