Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. november 23. 20:5969626.

     Kíváncsivá tettél, szívesen látnám lányod képeit.
     Megszerette mai munkáját?

    előzmény:
    csinomjank (69622)
    2017-11-23  05:15
  2. 2017. november 23. 20:4369625.

       De jó, hogy itt vagy, Hus! Kérlek, ne rekessz ki bennünket életedből.
       Hasonló az általam ismert recept: ahány tojás, annyi kanál cukor és liszt.

    előzmény:
    hus (69608)
    2017-11-22  19:09
  3. 2017. november 23. 12:1169624.

    Janka azért én sajnálom szegény lányodat, 10 éves korában rossz lehetett beilleszkedni abba a közösségbe. Már ha a nyelvi nehézségekre is gondolok. Itt elismerték, egy jó felfogású gyerek volt. Ott hátrányba szorították, szerintem még mindig annak a nyomát viseli most is.

    előzmény:
    csinomjank (69622)
    2017-11-23  05:15
  4. 2017. november 23. 06:0669623.

    A figyelmezteto almok nem fantazia -hanem a valosag . Megfigyelesek szerint pl . rakos betegeknel elofordult , hogy almukban pont azon a testreszen mar belejuk a kutya ,eri oket puskagolyo ,harapja meg a  vampir stb ,ahol a daganat nott -mnt kesobb kiderult .


    A z alom szimbolumokkal uzen  . A  gyakoribb szimbolum a haz=test . Felsoemelet= fej , furdoszoba= vese stb .


    esetleg kocsi= test  baj van a motorral , nehez a gyorsulas stb .


    Legjobban ugy ertheted meg sajat ,almaidat , ha naplot vezetsz  rola . A visszatero kellemetlen almok , olyasmire akarjak vonni a figyelmedet ,amit nem akarsz eszrevenni eber eletedben .


    A patkany= arulas , elarulva lenni  ... a legtobb  helyen ezt irjak ...

    előzmény:
    Pearl (69612)
    2017-11-22  21:17
  5. 2017. november 23. 05:1569622.

    A sztárságon azt érted, hogy a rokonok és barátok körülrajongták?


    azt is - hisz 12 evig nem szuletett kisbaba a csaladban - o volt a legkisebb


     meg a tanarok  rontottak el - sokoldaluan tehetseges volt : jart matek , kepzomuveszeti ,mesemondo , versmondo stb . versenyekre


     es ezek mind a tanaroknak hoztak dicsoseget cserebe mindent elneztek neki -  nem neveltek ...


     rajzversenyen mar 4 evesen nyert egy hatalmas kulondijat -egy pluss allatot -es valami hasonlo minden evben megismetlodott - elkepeszto mertekkel fejlodott 10 eves korara a tanitonenije szerint az  emberabrazolasa egy tehetseges 14 eves gyerek szintjen volt  ... ekkor mar azert nem nyert rajzversenyen ,mert csalasnak minositettek a rajzait ,mert " egy tiz eves gyerek nem igy rajzol "


     de a dijaknal is fontosabb volt , hogy mennyire szerette csinalni - hetvegi lazitas volt - hogy bekapcsoltunk egy zenecsatornat es rajzoltunk ,festettunk  ...  ami meg elkepesztobb volt egy baratnoje ,aki ugyanigy volt az egesszel ...igy 13 eves koraban mar egyutt osszehoztak egy kiallitast egy amator muveszeknek fenntartott helyen ...mikor a rajztanar ezt megtudta ,akkor azonnal szervezett nekik egy masikat  az iskolaban -ahova kijott a megyei sajto is ,sot orszaggyulesi kepviselo is , hogy gratulaljon a lanyoknak   mondjuk , ez tulzas volt ...


    ____________________________________


    itt mi tovabb biztattuk ... de a  rajztanitas az olcso suliban ,amire akkoriban tellett nagyon elmaradott volt "masoljatok le ,amit a tanarneni rajzol" ekkor elment  a  kedve -  meg hogy a keves rajzversenybol ,amit itt szerveznek egynek se volt mas - csak indiai nyertese ...kozepiskolas koraban kijelentette , hogy a muveszet gyerekes dolog ...es ,hogy a kepzomuveszeti karrier az en vagyam es ne eroszakoljam ra  a sajat almaimat ....


    _____________________________________


    en viszont tudom , hogy az alkotas megnyugtatna  - hiaba mondom neki , nem hallgat ram 


    ___________________________________________


    Megkérdezted már tőle, hogy mi baja van veled?


      nyilvan a legnagyobb baj , hogy szuletett 2 testvere es mar nem o a vilagegyetem kozpontja 


     neha ,mikor a kistesok nelkul voltunk vele -  atalakult kedves , bajos gyermekke 


     es , hogy gimis baratnoimmel beszelgetunk , naluk is az elso gyerek a legproblemasabb , feltekenyebb , ellensegesebb gyermek


    _________________________________


    hat biztos , hogy a leheto legidealisabb helyzet az lett volna , ha a ferjem kap egy jol fizeto allast es otthon maradunk 


     de nincs mernoki allas- 4 evig dolgozott  gyros bufeskent a 2 diplomajaval


    __________________


     an en lanyom se dolgozott 2 evig  az egyetem utan  ...ez egyszeruen egy vilagjelenseg , hogy a kozeposztalybeli fiatalok nem akarnak felnoni 


    ____________


    koszonom az otletet a sutikkel kapcsolatban


    tok unalmas lehet annak ,aki engem megfigyel ...


    liliom volt a virag ,amit anyukam elsokent  kapott egy munkatarstol ,mikor megszulettem 

    előzmény:
    klára13 (69606)
    2017-11-22  16:55
  6. 2017. november 23. 05:0769621.

    Szervusztok ! Örülök, hogy ismét közöttünk vagy !Ez már nem rácfelvarrás, hanem komoly plasztikai műtét, ami itt történik . Ki tudja , miért ? Az esésemnek semmi nyoma szerencsére, tegnap eldugdostam 1 kiló dughagymát. Nagyobbak voltak , így kevesebb munka volt velük. Délután összeállítottam a mézest, ma kisütöm. Holnap pedig erősen zsíros linzerfélét sütök. A kevert tojásból tojásos nokedli lesz a mai ebéd. Jövő heti teendőm a szekrények kitakarítása lesz . Sok munka ez, mert mindenből annyi van, mint amikor heten laktunk itthon.  A kertben a falevelek még hátra vannak, de nem izgat, majd azt is összeszedjük.


    Én a tojás fehérjéket gyűjtöm , lefagyasztom, ezt használom fel pluszként a püspökkenyérhez, piskótához. A piskótánál vizzel pótolom a  a sárgáját, a püspökkenyérnél oliva olajjal.

    előzmény:
    hus (69620)
    2017-11-23  04:06
  7. hus
    hus
    2017. november 23. 04:0669620.

    Szep jo reggelt kivanok, az elmaradhatatlan finom, illatos kaveval es finom reggelivel.


    https://www.youtube.com/watch?v=rqgA2dR81ac


  8. hus
    hus
    2017. november 23. 03:4669619.

    Le kell kicsinyiteni a kepeket. Nem engedi felrakni a legtobbjet.  Hogy mikent valogatja ki, nem tudom, mert merete egyforma.


     


    Hogy irjak is valamit, rettento hoseg volt vegig, hutes szinte sehol az uzletekben, aruhazakban, 40 fokot is mertek, hat eleg kenyelmetlen es faraszto volt. Menni kellett, mert mindent szerettek volna megnezni, igy is ez az ido arra volt eleg, hogy atfussak az orszagot. 


    Az a rengeteg szepseg, mukincs, festmeny, epuletek, europai idok legszebb darabjai csodalatosak voltak, elkapraztatta a csaladot. Igen szep elmenyekkel jottek meg, ez mar biztos a kicsinek is jobban megmarad az emlekeben.


    Persze minden kutyat meg kellett a lanyoknak  pátyolgatni, talan igy potoltak a hianyat a sajatjuknak.


    Szerencsere egy par helyen voltak allatok is, tyukok is, akkor nagyon emlegettek mondta a lanyom. Szoval nagyon jol ereztek magukat, maradtak volna meg honapokig, hogy igazan elegedetten jottek volna haza az idobol kifolyolag, de majd maskor, vagy, ha nyernek penzt, mert draganak draga a itteni arakhoz kepest.

  9. hus
    hus
    2017. november 23. 03:1469618.

    Az orias-orias  meretu habcsokok, es na kinek a filmjet vetitettek a TV-ben? 

  10. hus
    hus
    2017. november 23. 02:5969617.

    Mentek delre es ott nagyon tetszett a lanyomnak az allattartas. Ott sokkal kevesebb allata van egy embernek, csaladnak, mimt itt. Szep, gyonyoru volt a termofold mindenhol, az allatok kis csoportokban voltak eppen azert, mert szamuk kevesebb egy-egy tenyesztonel.

  11. hus
    hus
    2017. november 23. 02:5469616.

    Borok ajandekba es a picinyem kedvencei, ugy megetszett neki a szobraszat ott, hogy o is szobraszkodik itthon. Elmentek egy helyre, ahol valaki elottuk szobraszkodott es teljesen elvarazsolta ot.

  12. hus
    hus
    2017. november 23. 02:4769615.

    Finomsagok kozul.

  13. hus
    hus
    2017. november 23. 02:4169614.

    Majd egyszer kiprobalom a te félédet is. Amikor en felvagom a piskotat, akkor attol fugg, hogy hany darabra vagom, soronkent  mindig meglocsolom olyan valamivel, ami illik a toltelekhez. Pl. a cirtomosat citrommal es tejjel, a csokisat tejjel es narancslevel, vagy csak narancslevel, rumaromaval, vanilias tejjel, igy szoktam. Nagyon finom szokott lenni.


    Hogy vagy Magdika? Erzel javulast? Gondolom naprol napra jobban vagy. Remelem nem erolteted meg magad.


     


    Probaltam kepeket rakni, van amire azt irja, hogby tul nagy.


    Itt Parizsba vannak, ott keszult a kep, azt hiszem itt laktak.

    előzmény:
    Kusza (69613)
    2017-11-22  21:57
  14. 2017. november 22. 21:5769613.

    Az én vizes piskótám nagyon takarékos, 5 tojás 10 kanál cukor 10 kanál víz és 10 kanál liszt sütőpor. Nekem fojtós a sima piskóta, ez sokkal lazább.

    előzmény:
    hus (69608)
    2017-11-22  19:09
  15. 2017. november 22. 21:1769612.

    Régebben, még lánykoromban, volt egy visszatérő álmom. Patkányokkal álmodtam évekig, és ráébredtem, hogy mászik raktam. Valami rettenetes volt. Nem mertem elaludni.


    Aztán egyszer megszűnt.


    Abban az időben sokat kutattam az okát, állítólag nagy betegségre fenyeget. Akkor nem tudtam elképzelni, hogy mi lehet, de aztán valóban utólért 26 évesen egy elég komoly betegség. 


    És utólag visszagondolva, a gyógyulással múltak el a rémálmok. Vagy csak belemagyaráztam?

  16. hus
    hus
    2017. november 22. 19:3269611.

    Meg az igert kepekrol.


    Elkezdtem valogatni, hogy mit rakjak majd fel nektek a lanyomek utjarol. Becsuletesen be kell vallanom, hogy tobb keprol elfelejtettem, hogy hol keszult. Persze  nem az ismertekkel van a problema. 


    Jovok este es teszek fel egy parat. Addig is  nektek.

  17. hus
    hus
    2017. november 22. 19:2969610.

    Jara Mara, amit betettel kepet a szaloncukor szeru varromanyodrol es a szivecskekrol, megmutattam az unokamnak. Eloszor is kulon koszonom , mert adtal egy olyan jo otletet karacsonyra, amit talan soha nem fogok elfelejteni. Megmutattam az unokamnak es elmentunk vasarnap vasatolni Torontoba az egyik legnagyobb uzletbe, hogy biztos legyen az az apro pici pottyos anyag.


    Mentunk nagy boldogan a ket lannyal. Nezegettunk, csodaltuk azt a sok szepseget, gyonyoru ajandekoknak valokat es sikerult mindent megvenni hozza. Kozben picikem vett egy ajandekot a nagyobbik unokamnak, hat az is egy elmeny volt. Ugy megvenni, hogy ne vegye eszre. Persze picurkam szereti sajat maga kifizetni a szamlait, hat nagyon izgultunk, hogy sikeruljon. Aztan kivittem a kocsihoz es szerencsere volt ott egy valami, amivel el tudtam takarni , hogy ne vegye eszre a testvere.


    Igy tortent, kozbe elfelejtettem kitomo anyagot venni, azt kell meg, mert vasarnap nagy varras lesz. Karacsonyra akar ruhakat varrni Borsoszemem testverenek es maganak is, meg az ajandekot ugy, hogy a Mamijuk ne vegye eszre. A ruha anyagokat is megvettuk, bordo lesz feher diszitessel.


     

  18. hus
    hus
    2017. november 22. 19:1969609.

    Jaj, nagyon kell vigyazni. Biztos mindig sietsz a " fejedben" te is. Kulon szerencse, hogy semmi bajod nem lett. Azt tudom tapasztalatbol, hogy egyre jobban kell vigyazni. Figyelmeztetett talan a jovo, hogy lehet ezt maskepp is?  Csak gondolkodtam, mert igazan sajnalom, ami veled tortent.


    Amiota a labammal tortent az a problema nekm amikor beleleptem a lathatatlan godorbe, azota nekem is problemas lett sok minden.


    De mi tortent velem valamelyik nap. A hasloszobaba ramoltam. A ferjem nagyon szereti a meleg agyat es van nekunk egy elektromos takaro. Annak a zsinorja valami miatt kilogott az agy vevebol es en akkorat estem, olyan szeduloset, kapaszkodosat, a faj tartott vissza, hogy el ne vagodjak, mint a gyalogbeka. Szornyu volt, halas voltam, hogy nem tortrent semi bajom. Sitek, mindig sitek es nem nezek a labam ele. Ez a problemam. Botladozom. Fekeznem kellene nekem is, az mar biztos. Talan jozan eszem meg sem jozan? 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69604)
    2017-11-22  16:24
  19. hus
    hus
    2017. november 22. 19:0969608.

     En voltam az a megatalkodott, aki irta a vizes piskotat. 


    Az en receptem a 17-es szammal jott be leginkabb. Csodalatos, soha ossze nem eso piskotakat csinalok igy.


    12 tojas, feherje, sargaja kolonvalasztva


    5 evokanal viz a sargajaba


    17 evokanal cukor, majd ha hab az egesz, akkor a


    17 evokanal liszt jon bele aprodonkent


    sargajahoz, feherjehez 1-1 csomag vanilias cukor, es ahogy szoktuk, habosra keverni a sargajat a cukorral annyira, hogy ne lehessen erezni egy szem kristalycukrot sem a keverekben. Isteni hab lesz belole. Klara, amikor mesz a fogorvoshoz, (ha ma nem hasznalnak), vigyel lidokainos kenocsot, amit a gyerekeknek szoktak az inyuket bekenni, ha nagyon faj nekik, amikor jon a foguk. Azzal kicsit bedorzsolik ahova akarjak adni az erzestelenitot. Nem lehet erezni egyaltalan a szurast.

    előzmény:
    klára13 (69605)
    2017-11-22  16:38
  20. 2017. november 22. 18:4369607.

    Zsuzsám! 


    Csoda, hogy Te épen megúsztad az esést! Gondolom, mindkét kezed le volt foglalva a tálcás tojással, védeni sem tudtad magadat!


    Ha babonás lennék, azt gondolnám a helyedben, hogy ez volt a figyelmeztetés! Ha cinikus: "drágult a tojás!"


    Pár éve arcra estem, mert mindkét kezemben csomag volt, azóta leszegett fejjel közlekedek, minden járda hibára figyelve, persze így is botlottam már meg.


    Kisebb a család, én csak 20 tojást vettem, igaz, már 60 ft.-ért. Vajon indokolt volt a tyúkok megsemmisítése, vagy üzleti merénylet a konkurenciától? 


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69604)
    2017-11-22  16:24
  21. 2017. november 22. 16:5569606.

      A sztárságon azt érted, hogy a rokonok és barátok körülrajongták? S hogy ez nagyon jólesik neki. Hát, nagyon magányosnak érezhette magát a kislány ott a távoli világban. Talán innét a dac, a harag benne. Ha jönne egy szép, szerencsés szerelem, talán kisimul lelke. És ő maga is kedves, kellemes emberré válik. Bár lehet, idegenekkel úgyis az, csak veletek kelletlen.
      Családunkban is van egy kislány, akit idegen világokba vittek folyton. Csecsemőkorától. Lelki kapcsolata szinte nincs szüleivel. Mostanában, ahogy befejezte az egyetemet Amerikában, hazajött ő is.
      Leánykád szépen, fegyelmezetten dolgozik. Rokonunk nemigen kapkod a munkáért. Csak a buli buli hátán.
     Megkérdezted már tőle, hogy mi baja van veled? Talán, ha kibeszélné, megkönnyebbülne és csitulna haragja.
     Az Avast ígért ilyesmit, hogy láthatatlan, merre járok. A sütik szinte kivilágítják a neten megtett utunkat.


     


    Ez az icipici liliom Kínából érkezett. Nagyon bájos.

    előzmény:
    csinomjank (69602)
    2017-11-22  08:14
  22. 2017. november 22. 16:3869605.

       Zsuzsa, ez több, mint szörnyű. És persze szerencse is, ha arról az oldalról nézzük.
       A piskótánál én sosem választom külön a sárgáját és a fehérjét, és gond nélkül tökéletes lesz a tészta. Nyugodtan verd fel a törötteket együtt. Ha nagyon óvatos kívánsz lenni, tedd ezt fém tálban, gőz fölött. Így már sütés előtt kemény az állaga. Zsófim óvatos, kis sütőport kever a liszthez. Jó módszer, bár úgysem esik össze a tészta, ha nem nyitogatjuk, és s ütőben hagyjuk kihűlni.
      Valaki kérdezte a vizes piskótát. Jobb szeretem víz nélkül, sárgábban.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69599)
    2017-11-22  06:37
  23. 2017. november 22. 16:2469604.

    Nem 60 , "csak 42 " tojás tört el.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69599)
    2017-11-22  06:37
  24. 2017. november 22. 16:2269603.

      Hány éves leánykád? Mert nincs tisztában az életkorok jellemzőivel. A negyvenes éveire senkinek sem volt ideje megöregedni, az még odébb van sokkal. Életed virágjában vagy, ezt érzed, nagyon helyesen.
      Az is általános, hogy nem érezzük éveink súlyát. Azt mondják a hozzáértők, hogy azért van, mert lényegünk, Jung úgy nevezte, hogy selbst, olyasmi, hogy önmagam, de szinte léleknek is értelmezhető, ez nem öregszik, ez állandó egész életünkben.
      Tegnap azon gondolkoztam, hogy egykori kedves barátunk kisplasztikáját és tusrajzát fiaméknak adom, és ennek kapcsán, eszembe jutott utánanézni az alkotónak. Emlékeimben fiatal emberként él. Döbbenten láttam, hogy meghalt. Utánanéztem, láttam, nyolcvanévesen. Hát ebben a korban elmenni már azt jelenti, hogy hosszú élet van valaki mögött. Úgy repül el az idő, hogy észre sem vesszük. Jól mondja lányod, többnyire nincs idő megöregedni. Azért többnyire, mert addig igaz ez, amíg egészség van. A betegség nagyon megroppantja az életet.
     

    előzmény:
    Pearl (69600)
    2017-11-22  06:37
  25. 2017. november 22. 08:1469602.

    hat idonkent kitakaritok a gepen es letorlom a sutiket - de olyanrol meg nem hallottam , hogy lehetne


     sutik nelkul is internetezni - majd utananezek


     


    ___


     hat persze , hogy hianyzik a  nagylanyom , hetente egyszer el is tudnam viselni  - arra nem vagyom , hogy minden nap itt idegesitsen  -meg hergelje ellenem a kistesoit  - miota elment olyan baratsagos lett velem a ket kisebb gyerek , hogy nem


    erzem azt , hogy jaj de rossz nekem - inkabb szomorit , hogy a nagylanyom termeszete ilyen intrikus - ki fogja ot valaha szeretni , ha ilyen marad ? es hogy mitol lett ilyenne  a kezdetekben oly aranyos kisgyerek ...


    ezek nagyon nehez kerdesek 


    ____________


     direkt rasszista tamadas nem erte -  csak a hetkoznapi rasszizmus  zavarja  az ilyen klisek " jaj lattam a moziban azt a feka csavot - jo szinesz "  - ami muvelt emberek szajabol csorog ,mikozben magukat jopofinak hiszik es keptelenk felfogni , hogy mennyire serto -amit mondanak


    de tenyleg ott fent a nagyvarosban tobb a vegyes gyerek - a fogorvosa is felig magyar  felig tavol-keleti fiatal no


    ____________________


     videken o egy sztar volt a kisvarosban  -  az emberek inkoherans gondolkodas modja miatt gyakran elofordul , hogy visszabofogik az epp meno rasszista propagandat mikozben imadjak a kozel-keleti orvosukat vagy mast , mint a lanyomat 


    azert szeret hazamenni - es azert is csalodott , hogy nem talalja - mert azt a 'sztarsagot " amit ott videken elvezett valaha   - es amit itt csak rovid ideig talalt meg itt vagy ott ...par evre ... ez a nagy baja , ha valaki csak szimplan hetkoznapi emberkent kezeli ,arra merges  - mint egy hiszits primadonna ...


    nem egy konnyu  termeszet  -azert vannak jo tulajdonsagai  es mint az anyja mindig azon imadkozom magamban - hogy a jobbik enje kerekedjen felul -legyen benne egy kis alazat es szerenyseg  - az sok mindent segithet elviselni az eletben  


     


     

    előzmény:
    klára13 (69594)
    2017-11-21  13:24

Címlap

top