Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. november 16. 15:3169551.

      Már meg is érkezett e pillanatban az új turmixgépem, ami remek daráló is. Ezért választottam. És a vekker is, Magdikánk azonnal kitalálná, ez milyen színű.
      A turmixgépekkel eddig nem volt szerencsém, remélem, ezzel most lesz. Most megyek csirkét aprítani, pácolni. Aztán majd darálom is, amikor kell!Jaj, mit nem hoz a hosszú élet!

    előzmény:
    szizsuzsóka (69538)
    2017-11-16  05:52
  2. 2017. november 16. 15:2569550.

    Igen, biztosan igaz, amit írsz. Egy kérdés nagyon foglalkoztatott napokig, és jött rá álmomban válasz, csak sajnos pont nem olyan, amilyet szerettem volna. Ezért jó lenne tudni, hogy vajon a félelmem jött be az álmomban, és azért azt mondta az a személy, vagy tényleg ezt akarná velem közölni? Hm, érdekes, hisz ki tudná ezt megmondani? Szerintem senki.

    előzmény:
    klára13 (69546)
    2017-11-16  15:06
  3. 2017. november 16. 15:2269549.

      Vajon mi volt a furcsa álom, Magdikám?

    előzmény:
    Kusza (69534)
    2017-11-15  17:34
  4. 2017. november 16. 15:2069548.

      Gyermek evőeszköz volt, egyszemélyes? Vagy 12 személyes csoda?
      Nagyon egészséges az ezüsttel való étkezés. Nano ezüstrészecskék kerülnek a testbe, amelyeknek vírus- és baktériumölő
    tulajdonságuk van. 
      Az emirátusokban van-e becsülete az ezüstnek? Vagy az aranynál kezdődik az érték? Nagyon kedvelem az ezüstöt. Igaz, az aranyat is.
      Álmodban talán valamiféle kívánság lapul, Freud szerint. Nénikéd este azt mutatja, hogy mindenki szerethető, csak találkoznia kell azzal, aki erre képes. Netán kissé sajnálod, magad sem tudsz róla, hogy nénikédet nem fogadtad be életedbe? Vagy aggódásod van titkon, hogy gyermekeidet is ki akarja sajátítani valaki?

    előzmény:
    csinomjank (69540)
    2017-11-16  06:00
  5. 2017. november 16. 15:0969547.

       Gyönyörű e vers, Janka. Köszönet érte.
       Enyhült-e az ország helyzete?

    előzmény:
    csinomjank (69542)
    2017-11-16  06:23
  6. 2017. november 16. 15:0669546.

      C.G. Jung álomértelmezéssel dolgozott. Tudományosnak tekinthető a módszere. Az mondta, hogy akár valamiféle vérengző vadállat üldöz bennünket álmunkban,forduljunk szembe vele és hallgassuk meg, mit akar közölni. Hallgasd meg a valakit, és ki kell gondolni, hogy szavai mit akarnak tudtodra adni.
      Freud szerint minden álomban egy kívánságunk rejtőzik. Meg kell keresni. Neked van-e valami kívánságod a valakivel kapcsolatban? Lehet, e kívánságod megvalósulásához kíván utat mutatni. Ha megérted, lehet, álmaid könnyebbé válnak.

    előzmény:
    Pearl (69544)
    2017-11-16  09:27
  7. 2017. november 16. 14:5769545.

      Köszönöm a remek ötleteket, Zsuzsánna, kedves. De végül is nagyszerűen alakultak a dolgok: amikor elmúlt az érzéstelenítés, bevettem egy fájdalomcsillapítót este, aztán többre nem is volt szükségem. Másnap délben tapasztaltam,hogy a seb szépen bezárult, nyoma sem volt lyukaknak. (Bocs, hogy így elmondom, elég gusztustalannak tűnik.) És nagyon éhes voltam, hát, gondoltam, fele szám igazán ép, és óvatosan megrágva azon a felén, jól belakmároztam az előző nap készített majonézes salátámból, amelyben már jól összeértek az ízek és remekül megpuhult benne a sajt, sőt, talán még az alma is és minden más. Probléma tehát nincs, jobb oldalon nem rágok, és ezzel minden rendben van. A tejeskávét is elkészítettem, úgy gondoltam,nem tartom be a tejmentes napokat. Gyorsan és gond nélkül gyógyulok, hogy el ne kiabáljam.

    előzmény:
    Zsumi945 (69535)
    2017-11-15  19:31
  8. 2017. november 16. 09:2769544.

    Köszönöm!


    És mit gondolsz, lehet hinni annak pl, hogy valaki beszél hozzám álmomban, konkrét dolgokat. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69543)
    2017-11-16  06:29
  9. 2017. november 16. 06:2969543.

    Ez ne aggasszony . A rémálmok a lélek gyógyulását szolgálják. Az álom általában rendezi a tudatalattinkban a napi élményeket, különösen ha azokat , nem dolgoztuk fel. . A nyomasztó emlékek elsüllyednek , de nem múlnak el nyomtalanul. Tudatlanul is befolyásolják életünket . Az álom egyfajta gyógyír, ami segít átformálni a velünk történtek nyomait , majdhogynem mondhatnám a kukta szelepjéhez hasonló. Csökkenti a nyomást , még akkor is ha elfelejtjük. Kicsit bonyolult a dolog, de keresek Neked olvasható cikket ezzel kapcsolatban .


    Lehet, hogy éjszakai felébredésed oka a vércukor csökkenése. Próbál meg 1 kávéskanál mézet elszopogatni, vagy egy ki langyos mézes tejet inni. Ha nem vagy cukros, ez ártalmatlan.

    előzmény:
    Pearl (69536)
    2017-11-15  20:21
  10. 2017. november 16. 06:2369542.
    Tűz és jég 

    Mondják, a föld veszte a tűz
    lesz, vagy a jég.
    Én, mint ember, kit vágya űz,
    amondó vagyok, hogy a tűz.
    De ha kell a kétféle vég,
    itt gyűlölet is annyi van,
    hogy pusztítószerül a jég
    is éppolyan
    jó és elég.



    Hárs Ernő
    ______________________________     bravuros forditas
     

    az eredeti angol: Fire and Ice 
    BY ROBERT FROST
     

    Some say the world will end in fire, 
    Some say in ice. 
    From what I’ve tasted of desire 
    I hold with those who favor fire. 
    But if it had to perish twice, 
    I think I know enough of hate 
    To say that for destruction ice 
    Is also great 
    And would suffice.

     



    előzmény:
    szizsuzsóka (69541)
    2017-11-16  06:01
  11. 2017. november 16. 06:0169541.

    Igen Jankám , most a turizmus, kereskedelem a divat .Nem tudni meddig tartható fenn. Nem hiszem, hogy a mi életünkben ez lényegesen változik. Bár a népesség exponenciális növekedése törvényszerűen elszegényedéshez vezet . Így csökken a kereslet a napi megélhetésen túl jelentkező termékekre. A Tii környéketek alkalmas napkollektorok működtetésére is , ez az energia pedig olcsóbbá teszi az édes víz előállítását is. Madách jut eszembe , aki a föld kihülését vizionálta, az eszkimókkal kapcsolatos jelenetében. No , arra nem gondoltunk , hogy nem megfagy, hanem" megfő" az emberiség . Szerencsénkre ez nem a közeljövő.

    előzmény:
    csinomjank (69537)
    2017-11-16  05:42
  12. 2017. november 16. 06:0069540.

     szeptemberben volt egy elgondolkodtato almom - de azota se tudom megfejteni


    a halott nenikem probalta megkornyekezni a kisebb gyerekeimet ,akiket egy kis idore magukra


     hagytam ...faggatta oket  az eletunkrol - es az egyik gyermekem azt mondta , hogy mar maskor is probalt veluk beszelgetni ez a neni 


      (a nenikem nem volt egy konnyu eset -apammal nem voltak tul joban  -elete vegefele meg mar mindenkivel osszeveszett)


      vegul azt mondta , hogy emlitsem meg apamnak , hogy erre jart ( apam szinten halott ) 


    ________


     nagyon furcsa alom - napi szinten nem szoktam  errol a rokonrol gondolkozni - nem sokat talalkoztam vele eletemben


     mikor megszulettem egy ezust evoeszkoz keszletet  kaptam tole - aztan megsertodott ,mert anyuek nem egyeztek bele , hogy a vakaciokat kizarolgosan mindig nala toltsem -  kvazi ki akart sajatitani  cserebe  nagylelku anyagi tamogatast igert ... szegeny nagyon maganyos volt  - de talalt mast a rokonsagbol  -es bizonyosan szerencseje volt vele ,mert en soha nem tudtam volna olyan turlemes es kedves lenni vele  ,mint ez a rokonlany a,ki elete vegeig  egyutt maradt vele .. kvazi " ketto anyukaja  " volt 

  13. 2017. november 16. 06:0069539.

     szeptemberben volt egy elgondolkodtato almom - de azota se tudom megfejteni


    a halott nenikem probalta megkornyekezni a kisebb gyerekeimet ,akiket egy kis idore magukra


     hagytam ...faggatta oket  az eletunkrol - es az egyik gyermekem azt mondta , hogy mar maskor is probalt veluk beszelgetni ez a neni 


      (a nenikem nem volt egy konnyu eset -apammal nem voltak tul joban  -elete vegefele meg mar mindenkivel osszeveszett)


      vegul azt mondta , hogy emlitsem meg apamnak , hogy erre jart ( apam szinten halott ) 


    ________


     nagyon furcsa alom - napi szinten nem szoktam  errol a rokonrol gondolkozni - nem sokat talalkoztam vele eletemben


     mikor megszulettem egy ezust evoeszkoz keszletet  kaptam tole - aztan megsertodott ,mert anyuek nem egyeztek bele , hogy a vakaciokat kizarolgosan mindig nala toltsem -  kvazi ki akart sajatitani  cserebe  nagylelku anyagi tamogatast igert ... szegeny nagyon maganyos volt  - de talalt mast a rokonsagbol  -es bizonyosan szerencseje volt vele ,mert en soha nem tudtam volna olyan turlemes es kedves lenni vele  ,mint ez a rokonlany a,ki elete vegeig  egyutt maradt vele .. kvazi " ketto anyukaja  " volt 

  14. 2017. november 16. 05:5269538.

    Tegnap írtam egy hosszú "tudományos értekezést" az álomról- Valahol az űrben bolyong


    . Lehet, hogy szerencsétekre.


    Nekem hasonló gondom volt fogaimmal. Végül minden kihúzattam és kivehető fogsort csináltattam A beültetést nem javasolta a fogorvosnőm, mert amellett is gyulladt az íny, és lesorvad a beültetett fogról. Szerencsére a mai fiatalok a jobb szájhigiéné miatt egészségesebb fogsorral rendelkeznek.


    Gondolom van mixered, amivel folyékony ivólevet csinálhatsz gyümölcsből , mézből, vízből. De jó a húsleves is 1 belehabart tojással . No és arra gondolj, milyen jót tesz a testsúlynak egy ilyen 3 napos diéta Vehetsz kész kompótot és kissé higítva mixeled össze . Gondolom a pépes étel elsősorban a húsfélék elkészítésére vonatkozik, no és főzelékekre . Rágnod nem szabad

    előzmény:
    klára13 (69527)
    2017-11-15  13:34
  15. 2017. november 16. 05:4269537.

    "És ha elfogy a pénz, akkor nem lesz miből üzemeltetni a tornyokat, csábítgatni reklámokkal a közönséget." 


      De hat Dubairol koztudott  ,hogy nem az olajra alapozta beveteleit . A gdp -nek csak az 5 % -az olaj  jovedelem - a tobbi a turizmus , a kereskedelem .


     


    "Arra nem tudok magamnak válaszolni, hogy vajon lesznek-e folyamatosan visszajárók? Kívánkoznak-e oda vissza a pénzes emberek akár huszadszorra is?"


     igen -rengeteg milliomos lakik ott  ,    az egesz vilagbol   -   a negyzetkilometer /milliomos arany  az egyik legmagasabb a vilagon


    persze -ettol meg maga a varos nem lesz a leggazdagabb ... az is biztos , hogy nagy reklam es zaj van csapva a varos korul - pl . abu dhabi sokkal gazdagabb es csendesebb


     en voltam Dubaiban -lattam , hogy mennyire elkotelezettek az turizmus iranyaban -mindig van valami nagy ujdonsag ,ami odacsabitja az embereket


    persze -en nem azt mondom , hogy mindenki arra vegye az iranyt - en is olyan vagyok , hogy  a nagyvarosi zsivajnal tobbre ertekelek / ertekelnek egy kisvarosi ,falusi nyaralast - de hat nem vagyunk egyformak 


     


     

    előzmény:
    klára13 (69529)
    2017-11-15  14:04
  16. 2017. november 15. 20:2169536.

    Nekem mostanában szörnyűek. Leizzadva ébredek. De ha nem is a rémálom miatt, minden éjjel felébredek 1 körül. Mindig ugyanakkor....

    előzmény:
    klára13 (69532)
    2017-11-15  14:39
  17. 2017. november 15. 19:3169535.

    Klárám, úgy gondolom, szűrt levekkel kellene kezdened. Akármilyen zöldséglevesből, kompót féléből, csak eleinte még rostos se legyen. Ha zárul a seb, akkor sűrítheted.


    Reggel biztosan jön Zsuzsa és helyre igazít, ha tévednék.


    Együttérzek !


     

    előzmény:
    klára13 (69527)
    2017-11-15  13:34
  18. 2017. november 15. 17:3469534.

    Most, hogy az álmokról írtok, eszembe jut, hogy mielőtt eszmélethez tértem a kórházban, olyan furcsát álmodtam. Annyira természetes volt, hogy utána napokig nem akartam elhinni, hogy álom volt. De megkönnyebbültem, hogy csak álom volt.

    előzmény:
    klára13 (69531)
    2017-11-15  14:18
  19. 2017. november 15. 17:2869533.

    Igen kaptam többféle gyógyszert, ezek inkább vitaminok, amik az agyat serkentik. Nehezen bírom feldolgozni ami velem történt. Előzőleg a tarkóm fájt, főleg éjszaka, amiatt egy két órát aludtam éjszaka, azért is mentem orvoshoz, mert előzőleg két hétig alig aludtam. Gyurimat nagyon sajnálom, nehéz napokat élt át. Majd 27-re van időpontom a szemorvoshoz. Van valami szemüveg, amivel korrigálni lehet ezt a kettős-látást, prizmás szemüvegnek hívják. Már utána olvastam, megoszlanak róla a vélemények, van akinek jó, de olyan is van, hogy nem tudja hordani.

    előzmény:
    klára13 (69531)
    2017-11-15  14:18
  20. 2017. november 15. 14:3969532.

      Azt gondolom, az álmok nem jönnek, hanem bennünk keletkeznek.
      Úgy emlékeztem, Csáth Géza frappáns meghatározást ad, de most, hogy elővettem, látom, hogy több oldalon át magyaráz. Nem vagyok képes beírni. Talán annyit, hogy  írja, Freud szerint " Az álomban lelkünk nem alszik. Tovább működik, és személyünk legfontosabb ügyeivel foglalkozik."
      
    Nekem mostanában nagyon békés, kellemes álmaim vannak, múltamban játszódnak és szeretteim a szereplők, akikkel már nem találkozom. Ezt a békét mostanában ébren is érzem. Nem tudom, azért van-e, mert ilyen álmaim vannak, vagyis álmaim teremtik békémet, vagy békém teremti álmaimat? Remélem, nem vihar előtti csend.
       Pearl, neked milyen álmaid vannak?


     


     

    előzmény:
    Pearl (69525)
    2017-11-15  07:22
  21. 2017. november 15. 14:1869531.

      Magdikám, tehát ilyen beteg voltál? Három nap eszméletlenül? Csakhogy felépültél! Kínos lehet ez a megváltozott látás, de legyünk reálisak, jobb így látni,mint sehogy. Igazán jól megúsztad az agyvérzést.
      Kaptál-e valamiféle gyógyszert ereid javítására? Csodálatos, hogy manapság az orvostudomány a gyógyszergyártással karöltve mire képes.

    előzmény:
    Kusza (69526)
    2017-11-15  08:22
  22. 2017. november 15. 14:1369530.

      Itt nyafogtam, amikor problémám támadt. Na igen, mindent délutánra szervezek, így nincs semmi bajom. Angyalka az egyetlen, akivel ezt nem akarom megtenni, mert nagyon megnehezíteném életét. Talán anyját is mozgósítania kellene, hogy vigye haza az óvodából Zselykét.
      Nyúlfarknyi eszemmel rég vennem kellett volna új ébresztőórát. Ez megoldja gondomat.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69524)
    2017-11-15  05:29
  23. 2017. november 15. 14:0469529.

      Janka, nekünk itt, a távolban összerakva az információkat - éghajlat, hőmérséklet, sivatag - tényleg úgy tűnik, hogy ez az egész csak ideig-óráig tartható fenn. Mert minden mesterséges. És ha elfogy a pénz, akkor nem lesz miből üzemeltetni a tornyokat, csábítgatni reklámokkal a közönséget.
      Lehet, sosem fogy el, hiszen az olaj után képesek lesznek maguk a városok profitot termelni. Biztosan vannak nagy felmérések és tervek, hogy mindig hogyan tovább.
      Arra nem tudok magamnak válaszolni, hogy vajon lesznek-e folyamatosan visszajárók? Kívánkoznak-e oda vissza a pénzes emberek akár huszadszorra is? Ahogy visszajárnak telelni a meleg éghajlat szigeteire nyaralni, búvárkodni? Persze lehet, hogy olyan élménydús a csodás tornyok között az élet, hogy kimeríthetetlen, szinte magához láncolja az odalátogatót. És hát rengetegen élünk a Földön, jut új és új ember is elég e csodás mesterséges világnak, amelyet én csak közvetetten ismerhetek - kicsit. Egészen kicsikét. Talán elképzelni sem tudom hangulatát.

    előzmény:
    csinomjank (69515)
    2017-11-14  08:47
  24. 2017. november 15. 13:4369528.

      Úgy emlékszem, hogy a híres-nevezetes 6:3-as győzelem után jött a szovjetekkel mérkőzés. Lehet, hogy döntő meccs volt? Nos,a rádió közvetítése folyton elromlott, nem lehetett hallani, mi történik. Akkor mindenki azon dohogott, hogy ezt direkt csinálják, ne tudjuk, hogyan csalnak. Most, ilyen esetekben mindig eszembe jut József Attila verssora:"ütött gyermekként csendesen morogtak". Mármint a "törékeny falvak". Gyermekként. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69523)
    2017-11-15  05:22
  25. 2017. november 15. 13:3469527.

      Zsuzsa, úgy tűnik, minden fogam letyeg. Persze, mert nem egyenként a fogaimmal van baj, hanem a fogínyemmel. Szívesen megeresztenék ezzel kapcsolatban valami már-már perverz humort, de semmi sem jut eszembe.
      Nos, a lényeg, tegnap az orvos eltávolított 4 fogamat. Azt mondta, hogy most három napig ne fogyasszak tejet és tejterméket. Mondd, ezt betartsam? Mert azt terveztem, hogy jó ki tejeskávékkal,kókusztejjel elleszek, és most lásd. Azt mondta, pálinkát szabad, nyilván tréfának szánta, mert ki a csuda kívánna pálinkát inni a semmire. Na meg aztán megéheznék tőle.
      Most egy ötletem van, megfőzök almákat és lepasszírozom őket, így készítek almaitalt. A körtével is megtehetem, sőt, a szőlővel is.
      Pépesített ételt három nap múlva ehetek.
      Kissé tanácstalan vagyok.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69522)
    2017-11-15  05:12

Címlap

top