Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. november 12. 22:0569501.

      Zsuzsánna, nagyon tetszik nekem is e régies változat. Szép emlékeid fűződnek hozzá. Nekem kedves a Szabó Magda regény kedves, szépséges Zsuzsánna nővére. 
      Tudod, én akár egy tankot is szét tudnék égetni. Hiszen áldozataim ötrétegű aljú szuperedények, csak úgy leválik ilyenkor a legalsó, vastag acélalj. Lángelosztónak fogom használni. Hogy drága? Ennek az én drágámnak lehet új fület rendelni, egy pár 3000 forint. Szerintem egy fazék ára. Maradt még edényem bőven, de ezt azért sajnálom. Mert ehhez van tartozék szűrőbetét és puding vagy micsoda forma is. Nagyon cseles megoldás. Azt sosem használtam.
        Köszönöm a főzési tanácsokat. Hasznukat veszem.

    előzmény:
    Zsumi945 (69495)
    2017-11-12  10:17
  2. 2017. november 12. 21:5369500.

    http://viragjuditgaleria.hu/


     


    Talán így jó lesz. Csupa különlegesség, úgy millió forint körüli áron kínálják őket.
    Janka, a szemérmetlen viccet nem unokám, hanem csirkefogó fiam produkálta.
    Csodálatos volt a vízi fesztivál. Nagy élmény még így, felvételről is. Csodaszép. Nagyon különleges helyen éltek. Megy idehaza egy reklám: "Álljon meg egy napra Dohában!" Egy ingyen éjszakát, ingyen vízumot, ha jól emlékszem, és még valamit ígérnek. Hamarosan nagy vetélytársa lesz Dubainak.
     

    előzmény:
    csinomjank (69489)
    2017-11-12  06:30
  3. 2017. november 12. 15:5769499.

    Marika, rémlett, hogy a babérleveles változatot húsok mellé ajánlja egy régi szakácskönyv, de beütve itt a gugli is kiadott többféle fűszerezést is. Még az uborkához hasonló (torma, koriander...)savanyúság is készülhet belőle.


    pl.egyik ez:Hozzávalók: 3 kg birsalma, 2 ek só, 5-6 babérlevél, 1 kk szegfűszeg, 10 dkg cukor, 2, 5 dl borecet, késhegynyi tartósítószer


    Elkészítése: A birset megtisztítjuk, a magházát kivágjuk, cikkekre vágjuk, felöntjük annyi vízzel, hogy ellepje, belekeverjük a sót, egy éjszakán át, áztatjuk. Másnap lecsepegtetjük a birsdarabokat, és egy 5 literes üvegbe rakjuk. 2 liter vizet a fűszerekkel felforralunk, kissé lehűtve belekeverjük a borecetet, és a birsalmákra öntjük. Rátesszük a tartósítót, és lezárjuk az üveget. Hűvös helyen tároljuk. 3-4 hét alatt az ízek összeérnek. 
    Vadhúsok, pecsenyék köreteként adjuk fel.


    Egyik évben tettem el így birsalmát és nagyon finom volt sültek mellé. Ecetes szilvát is a nagy szemű keményebb szilvából.

    előzmény:
    jara (69485)
    2017-11-12  00:39
  4. 2017. november 12. 15:3869498.

    Igen, Magdika, a tésztás változatot el is felejtettem.


    A spenótos  tészta is kedvelt nálunk,fokhagymával, s szintén reszelt sajttal. Jobban szeretik a gyerekek, mint a főzeléket, pedig az sem rossz tükörtojással, vagy bundás kenyérrel. Láttam is a zöldségesnél friss spenótot, jó, hogy eszembe jutott.

    előzmény:
    Kusza (69497)
    2017-11-12  11:48
  5. 2017. november 12. 11:4869497.

    Szeretem én is a babérlevelet babba, lencsébe, káposztába.


    A brokkolit tésztára is szoktam tenni, parmezán sajttal szórjuk meg.

    előzmény:
    Zsumi945 (69494)
    2017-11-12  09:44
  6. 2017. november 12. 10:3869496.

    Bizony, nekünk lányoknak, jó dolgunk van! Amíg a dédmamák is éltek, az egy szem vejem tartotta a vállán az összeset. Most is néha majd szét szedjük, mert hozzá fordulunk minden műszaki és erőt igénylő problémánkkal. Most pl. a muskátlis ládáim várják...


    Olvasás: Utóbbi időben a korábbi korokat és embereket bemutató történeteket olvasom szívesen: Nemrég fejeztem be Tormay Ceciltől " A régi ház" c. családregényt. A polgárosodó Pest-Buda felépülése a nagy dunai árvíz után, 3 generáció élete. Az Akadémia irodalmi díját nyerte el, számos nyelven megjelent.Nagyon tetszett, mint ahogy Nyírő Józseftől egy novellás kötet, székely falu életéből megírt történetekkel.


    Néha könnyű kis olvasni valóval lep meg leánykám, azokat is elolvasom esténként.  Sajnos az utóbbi időben egyre többször kényszerültem vízszintesen tölteni napjaimat is....

    előzmény:
    szizsuzsóka (69486)
    2017-11-12  05:30
  7. 2017. november 12. 10:1769495.

    Klárám, nagyon szeretem a megszólításodat! Édesanyám gyakran szólított így.


    A brokkoli nálam szinte hetenként előfordul. A Zsuzsa által ajánlott krémleves is, ezt inkább a jól meghámozott szárból készítem, a rózsákat félpuhára főzve inkább "csőben sültként" . Utóbbit lehet prézliben forgatva, kivajazott jénaiban, reszelt sajttal, vagy tejföllel, esetleg tojásos tejföllel meglocsolni és a sütőben átsütni. Lehet pici reszelt szerecsendióval megszórni. A prézli helyett használtam már darált diót is. Nagyon szeretjük mindenféleképp. Én még magában is megeszem enyhén párolva.


    A ronggyá égett helyett ajánlanék egy db.vastag aljú, nemes acél főzőedényt. Nagyon hálás darab, s a magas árát hamar behozza! Ha az étel el is ég benne, maga az edény semmit sem károsodik, szagmentes marad, nyugodtan lehet hagymás után akár madártejet is főzni benne. 14 éve csak ilyet használok, de olyan, mintha új lenne. A 2 literestől 5 l.-ig (3db) + 1db serpenyőm van. 


    Felejtek a tűzön én is ételeket, de a fedő zörgése figyelmeztet, ha szökik belőle a gőz. Valóban energia takarékos, mert kis odafigyeléssel, takarékon minden étel nagyon gyorsan elkészül. 

    előzmény:
    klára13 (69482)
    2017-11-12  00:11
  8. 2017. november 12. 09:4469494.

    Magdika, Marika!


    A babérlevél: Kompótba sosem teszek, de egyszer valamelyik birs receptben olvasva kipróbáltam, s pikáns ízt ad. Mivel nem édességnek szántam, a levesben finom volt. Általában semmi fűszerből nem használok sokat, nem dominál egyik sem.Ebben is fél levél volt csak, s azt is kihalásztam. A vejem gyakran főz savanykás leveseket, s használja, ezért bátorkodtam.


    A kettős látásról: 6-7 éves koromban derült ki, hogy rejtett kancsalságom van, ami miatt már akkor próbáltak szemüveget írni, de az kettős látást okozott, s ezt örökölte kislányom is. Nekem megvárták, míg a gyengébb szemem látása magától eltompult, utána kaptam szemüveget. Leánykám viszont tini kora óta kontakt lencsét viselt (épp a kettős látás miatt), mígnem idén lézeres műtéttel mindkét szemét egyszerre operáltatta meg. Most távolra kitűnően lát, olvasáshoz szemüveget hord.


    Mindkét unokám kicsi kora óta szemüveges. Sajnos. Rövidlátók.

    előzmény:
    Kusza (69493)
    2017-11-12  08:54
  9. 2017. november 12. 08:5469493.

    Ez a babérlevél nekem is szemet szúrt a birsben, még ilyet nem hallottam. De ezek szerint biztos ízlik nekik.


    Ja Marika, tartozok Neked még egy válasszal, 27-re kaptam időpontot a szemorvoshoz. Egy kicsit azért elcsodálkoztam rajta, mikor azt mondta először, hogy ez már nem a szemorvoshoz tartozik. Gondolom azért csak nem a nőgyógyászhoz, vagy esetleg az urológushoz.

    előzmény:
    jara (69485)
    2017-11-12  00:39
  10. 2017. november 12. 08:3469492.

    Szép vasárnapot kívánok mindenkinek!


    Klára furcsa ez a kettős látás, egymás mellett látok kettőt. De nem mindig, sajnos a tévét is csak félszemmel tudom nézni. Olvasni viszont jól látok, azt úgy mint régen. Ennek nagyon örülök, mert nagyon szeretek olvasni. Most legutóbb Szabó Magdától az Ajtó c. könyvet olvastam.

    előzmény:
    klára13 (69483)
    2017-11-12  00:21
  11. 2017. november 12. 07:1569491.

    ha  atmegy a video - a to fesztival elodasa ,amit a hetvegen neztunk meg !

  12. 2017. november 12. 06:5069490.

     azert jol telt a hetvege -  voltunk a gyerekekkel egy nagy parkban - ott a tavon egy szep esti eloadas volt - fenyes , rejtelyes alakok lebegtek a vizen -zenei alalfestes - csak sajnos a tomeg is nagy volt - a 30 perces show -bol  talan jo ha 10 percet lattunk 


    ez van mindig az ingyenes programokkal ! inkabb fizettem volna - csak legyen biztos helyunk ...


    ______


     tegnap egy baratnom meghivott ebedelni egy "viktorianus " hangulatu kavezoba  - nagyon jo volt  a hangulat , finom volt minden 


    jaj- csak a szamla volt  szamomra zavarba ejtoen nagy !


    ________


     csak a szokasos fogalmazas iras  jart megint cirkusszal  : de nem csoda -a tema  " az erossegeim es a gyengesegeim "  -mintha egy allasinterjura kellene irnia egy otodikes gyereknek ... az en gyermekemnek nincs ekkora onismerete , hogy ilyen foglamazast irjon - vagy tul zarkozott  /hiu  , hogy a gyengesegeirol  irjon  -  igy teleirta logikai abszurd frazisokkal  ilyenekkel " az erossegem tagadasanak a tagadasa az egyenlo a gyengesegemmel" es igy tovaBB


    attol tartok a tanarneni nem tudja majd kovetni  es rairja majd , hogy legyszives osszefuggo es ertelmes mondatokat irjal !


     


     

  13. 2017. november 12. 06:3069489.

     sajnos - nem nyilt meg az oldal ,pedig szivesen nezgettem volna a ZSolnay darabokat


    ____________


    unokad viccen jot kacagtam   elkepzeltem , milyen arcot vaghattal ,mikor rajottel , hogy behuzott a  csobe a kisfiu


    es ez neki milyen sikerelmeny volt...


    az en kisfiam nagyon erzekeny lelek -ilyen viccet sosem mondana ... de nyari utazasunk soran beragadtunk egy dugoba Pisa kornyeken es hogy valahogy elviseljuk  a helyzetet - igy egymast szorakoztattuk vicekkel ,feladvanyokkal  -  kiderult a fiacskank ismer egy csomo viccet ... es 90 % -ban igy kezdodik " egy ferfi bemegy a kocsmaba "  hogy mit ossze nem olvas a gyerek !


     

    előzmény:
    klára13 (69466)
    2017-11-08  22:08
  14. 2017. november 12. 05:4169488.

    Marikám ! Én is nehezen olvasok. Ami izgalmas , érdekes ahhoz nincs kedvem ,amihez kedvem van , az lassan megy . De befejeztem Eszterházyt, nagyon érdekes volt , de lelombozó, és nekem kissé vulgáris a stílusa . Talán ez is szerepet játszott, hogy elmentünk MRI vizsgálatra, mely szerencsére mindkettőnknél negatív lett.


    Lehet, hogy muris, de most a gyerek bibliát olvasgatom. Olvasgattam az eredetit is , de sok "nemzé "-be belefáradtam .


    Csodálatos a türelmed, mellyel a kis díszeket varrod , és nagyon szépek . 

    előzmény:
    jara (69484)
    2017-11-12  00:39
  15. 2017. november 12. 05:3469487.

    Főzzél brokkoli  krémlevest . Krumplival tejjel vagy tejszínnel összeturmixolva, kevés borssal ízesítve nagyon jó étel Mi szeretjük.

    előzmény:
    klára13 (69482)
    2017-11-12  00:11
  16. 2017. november 12. 05:3069486.

    Zsuzsikám ! Aranyos vagy, hogy véded lökött druszádat.Lehet, hogy tudnék ásásra szerezni valakit, talán még unokáim közül lenne valakinek ideje.  De ez laza föld, és nem esett nehezemre . Kényelmesen ástam , tegnap csak egy 1/4 részt . Nekem is tornásznom kellene . Folyik még  az asszonytorna a faluban , melyet 1988 körül indítottam . Csak mivel este van , mióta Sándor 2003 óta nyugdíjas nem járok , ne maradjon este magára . Sokat volt egyedül a hét év alatt , amig én még rendeltem . Most a kertben matatunk, de ha sikerült nagyjából rendbe tennünk,elkezdek járni a síbotommal.Ez a mozgásforma sok izmos megmozgat, és kíméli a lábfejet . Gratulálok a szép családi ünnepléshez. A lányos mamáknak jobb a dolga .

    előzmény:
    Zsumi945 (69475)
    2017-11-11  13:33
  17. 2017. november 12. 00:3969485.

    Ébren vagy, Klára?  Benéztem, egyből éhes is lettem. Nagyon finom ételeket készítetek. Igaz is Klárám, elfogyott a csirke? Jól sikerült?  Minimális eszközökkel felszerelt konyhámban én üvegre ültetve sütöm a tepsiben.


    Nem varrok magamnak, bár egy nadrágom szárát szeptemberben leszűkítettem, de ennyi volt.


    Zsumika, te bűvész vagy a konyhában. Mond meg nekem, mit tesz a babérlevél a birssel? Nem barátom nekem ez a fűszernövény, úgy tapasztaltam, hogy minden más illat ízt elnyom.


    Hust várom, régen olvastam írását.


    Bajban vagyok a könyvek olvasásával. Hajlamos vagyok éjjel egyig is olvasni, igaz kilenckor kezdem. Legutóbb reggelre beödémásodott a felső szemhéjam, szemem is fáj. Most szünetet tartok, de nem vagyok még álmos.


     


     

  18. 2017. november 12. 00:3969484.

    Ébren vagy, Klára?  Benéztem, egyből éhes is lettem. Nagyon finom ételeket készítetek. Igaz is Klárám, elfogyott a csirke? Jól sikerült?  Minimális eszközökkel felszerelt konyhámban én üvegre ültetve sütöm a tepsiben.


    Nem varrok magamnak, bár egy nadrágom szárát szeptemberben leszűkítettem, de ennyi volt.


    Zsumika, te bűvész vagy a konyhában. Mond meg nekem, mit tesz a babérlevél a birssel? Nem barátom nekem ez a fűszernövény, úgy tapasztaltam, hogy minden más illat ízt elnyom.


    Hust várom, régen olvastam írását.


    Bajban vagyok a könyvek olvasásával. Hajlamos vagyok éjjel egyig is olvasni, igaz kilenckor kezdem. Legutóbb reggelre beödémásodott a felső szemhéjam, szemem is fáj. Most szünetet tartok, de nem vagyok még álmos.


     


     

  19. 2017. november 12. 00:2169483.

      Nagyon jó ötlet a birsalma-kompót, Magdikám. Köszönöm.
      Mondd, hogyan látsz kettőt? Egymás mellett vannak, vagy egymás fölött? Nagyobb darabok esetében csak úgy elcsúszik a kép, és homályos? Elképesztő, hogy mi meg nem történhet velünk!

    előzmény:
    Kusza (69481)
    2017-11-11  22:12
  20. 2017. november 12. 00:1169482.

       Ó!  Most vettem észre, hogy holnap van.
       Ez birsalma elkészítés isteni, köszönöm, Zsuzsánna, drága. /igaz, baj-e ha így nevezlek? Ha igen, abbahagyom, bár nekem nagyon tetszik./
        Példátokra, eléggé belejöttem a főzésbe. Csak egyet, de a legjobb fazekamat égettem ronggyá.
        Van egy nagy tál megfőzött brokkolim. Mit kezdjek vele?

    előzmény:
    Zsumi945 (69480)
    2017-11-11  20:43
  21. 2017. november 11. 22:1269481.

    Milyen érdekes, hogy az a kemény birsalma, milyen hamar megfő. Csináltam én is egy pár üveggel befőttet, szeretjük húshoz enni. Most nem lett olyan sok a telken, mint tavalyelőtt, akkor rengeteg volt. Alig tudtam rajta túladni, mindenkinek kínálgattam. Az idén biztos kevés lehetett, mert a piacon drága volt.

    előzmény:
    Zsumi945 (69480)
    2017-11-11  20:43
  22. 2017. november 11. 20:4369480.

    Finom lett a pizza, kicsit vastag, de jó könnyű lett a tésztája.


    Az ékszereket Dóri esküvője előtt kapták, azóta is viselik, úgy látom boldogan.  Zitu születésnapjára kedvenc édességét egy kísérő borítékkal kapta. Megbeszéltük, hogy választ magának kedvére való ajándékot. Elmondta, hogy kezdenek tetszeni neki a nőiesebb holmik is, "csajos" blúzt fog venni. Kíváncsi leszek, mert eddig csak sportos ruházatot viselt.


    A birsalma hámozással felhagytam, szerencsére nagyon szép, egészséges gyümölcsöt kaptam. A jól megmosott darabokat deszkán vágtam 4 cikkbe, magházát kivágtam, s mindegyik cikket keresztben is elfeleztem. Egész fahéjjal, babérlevéllel, bio citrom héjával fűszerezve puhára főztem.


    A birsalma gyorsan puhul. A fűszereket kihalászva bot turmixszal pépesítettem, s tejszínnel behabartam. pici sót, nem túl sok cukrot hozzáadva kóstolgattuk, s Zitára hallgatva vaniliás cukrot is tettünk bele. Jól mutatott benne a gránátalma, bár elég pikáns,fanyar ízű.  

    előzmény:
    klára13 (69476)
    2017-11-11  18:31
  23. 2017. november 11. 18:4669479.

      Magadnak sose varrsz, Marika? Pedig az ám az igazi, nagy kaland!

    előzmény:
    jara (69468)
    2017-11-09  19:22
  24. 2017. november 11. 18:4269478.

      Zsuzsa, fehér kalapom nincsen. Csak az a piros, amelyről olvastunk, hogy hetven után eljött az ideje. Kívánom neked, hogy tartsa meg erődet a Teremtő , mert valószínűleg boldogtalan lennél a nagy erőfeszítések nélkül. Gratulálok a teljesítményedhez.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69473)
    2017-11-11  05:42
  25. 2017. november 11. 18:3569477.

      Van ami jót tesz - másoknak. Drága Zsuzsánna, meg nem érthetem, miért kell kinyírni magadat a "gyógy"tornával!

    előzmény:
    Zsumi945 (69475)
    2017-11-11  13:33

Címlap

top