Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. november 5. 06:1669426.

    A reggeli egyik Zsuzsa én vagyok. Tegnap mi is sokat dolgoztunk, de ez egy hajtós hét befejezése volt csak. Fiam 47. születésnapjára Sütöttem dobos tortát . Nem kis kaland. Tegnap töltötte meg Sándor . Legnehezebb a teteje volt, de az is jól sikerült, csak gyorsan kell dolgozni. Rájöttünk, hogy a cukrászok valami célszerszámmal egyszerre végzik el a felső lap kijelölését és vágását. Rántott csirkét csináltam kétfajta levest , mert gondoltam, nem minden gyerek szereti a zellerkrémlevest. A héten többet főztem, mert őszi szünetben mindig voltak plusz kosztosai. Holnap jön a segítségem és lemossuk az összes ajtót , ablakot. Én a réseket, kereteket  , ajtókat gőzölős géppel, Marika az üvegeket. Szerencsére az idén nem volt olyan levélpoloska és sárga katica  járvány, mint előző években .A függönymosást tavaszra halasztom. Nem olyan piszkosak . Régen 2-3x mostam évente, de ezt is lejjebb adtam ( mint mindent )

    előzmény:
    klára13 (69423)
    2017-11-04  19:42
  2. 2017. november 5. 05:2169425.

     Hu -akkor szerencsed volt , hogy elkaptak idoben . Mi azt hiszem 16 -an voltunk  lanyok a  gimis osztalyban . Egyikunk 28 evesen lett rakos - epp terhes volt ezert vettek eszre idoben . Sajnos a masik lanynal ,mar keso volt  - meghalt 10 eve .


    Nagyon rossz statisztika .


    __________________________________


     rossz ejszakam volt ... miutan kidizajnolgattam magamat -gondoltam , hogy belenezek a hirekbe .. a szomszed orszagot megtamadta raketaval a jemeni puccsista  fel ... tovabbi raketa kilovesekkel fenyegeti  a masik orszagot is  buntetesul - pontosan Abu Dhabi -t ...hogy mi lesz ebbol !


    ______


    kulonben jo hetvege volt - a gyermekem mar megint agyonszervezte magat es en nekem kellett kisergetni ... nagyon jol erezte magat ...piknikelt a baratnoivel egy parkban  - en kozben setaltam es kavezgattam  -  masik nap az egyetemen vallalt onkentes munkat  - segitett programokat tanito tanfolyamon ... o is tanitott ... ezen nagyon meglepodtem , azt hittem csak lotifuti lesz -  de mondta , hogy a tananyag felet a novere elmagyarazta es nagyon jol tud magyarazni


    kozben az egyetemen egy asztalon egy csomo konyv kiteve " elarvult konyvek  -    kerlek vigyel haza " 


     hat alig hittem a szememnek -annyi jo es draga konyv volt : amennyit elbirt a hatizsakom belepakoltam legjobban a Pszichologia  konyvnek orulok , de a dizajn elmeletek is nagyon izgalmas ,  aztan a Candide -t angolul meg nem olvastam  es  a Roland eneket sem ... a ferjemnek is jutott ketto mernoki tankonyv ! jaj ! de orultem ! egy kesz vagyon lenne ez a sok konyv ! ennyit nem engedhetnek meg magamnak !

    előzmény:
    szizsuzsóka (69421)
    2017-11-04  05:40
  3. 2017. november 4. 19:4869424.

    Jaj de jó, hogy jelentkeztél, nyugodtabb az alvásom, tudod milyen aggódós vagyok.


    Ma eléggé neki rugaszkodtam a munkának. Gyuri 10-2-ig volt a pályán, előtte porszívózott, a port is letörölte, de a padlót nedves ruhával már én töröltem át. Két adagot mostam, főztem, igaz nem nagy ebéd volt, egy kis rizses lecsó, virslivel. Meg sütöttem egy tepsi kavartat. Közben azért beiktattam egy kis fekvéseket, mert azért elfáradtam.

    előzmény:
    klára13 (69423)
    2017-11-04  19:42
  4. 2017. november 4. 19:4269423.

      Magdikám, nem sejtettem, hogy vársz.
      Teszek-veszek, aztán már itt is az este. Tegnap összeállítottam rendelésemet az Auchanból, hétfőn hozzák. Kezeletlen héjú citromot is hoznak. Olasz panettonét is árulnak, azt nem rendeltem. Ma piskótát sütöttem, nagyon finom lett nagy örömömre. Nagyon érdekes a tojás, amit használtam, annyira sárga a sárgája, hogy már szinte piros. Kissé elméretezték a vegyszert a tápban, ugyanaz,amivel a lazacot festik rózsaszínűbbre.
      Látod, semmi sem történik, amiről beszámolhatnék.
      A te napod mivel megy el?


     

    előzmény:
    Kusza (69422)
    2017-11-04  19:19
  5. 2017. november 4. 19:1969422.

    Reggel óta figyelem, hátha jön valaki, de hiába. 


    Klára ugye jól vagy! Csak az egyik Zsuzsa írt, korán reggel, én akkor még a másik oldalamra fordulok. Na igaz, én éjfél előtt ritkán fekszem le. Marika Te se jössz. 

  6. 2017. november 4. 05:4069421.

    Nincs szerintem semmi bajom, csak a melegben nem mozogtam eleget. A gyerekem is kevesebbet voltak, mint régen , lassúbb is lettem. No de jobb kizárni. Annyi felesleges dologra költ az ember, erre is kell szánni. 25 éve egy szűrővizsgálaton derült ki , hogy kezdődő méhnyakrákom van . Megműtöttek, meggyógyultam .


    A statisztikák csak tájékoztatást adnak . Az étkezés és a mozgás együtt, illetve egymáshoz való viszonya a legfontosabb .Itt csak a kalória szempontjából gondolkodom . Az étkezés minősége a másik kérdés . Az kevésbé mutatható ki számokkal .


    Tudom, hogy a tudomány a kutatások közben sok elemet mutat ki, melyet mások cáfolnak . De a biztos, hogy az elhízás és a modern élet  befolyásolja nemcsak az élettartamot, de az élet minőségét  is. Férjem a 80 . évét tapossa, de megsértődik ha zizegek, mikor felmászik egy magas létára . Közben korunkból kifolyólag több tennivalót meglátunk,  ( több időnk van erre ) , de az erőnk gyakran csak az elméleti kivitelezésig tart.

    előzmény:
    csinomjank (69420)
    2017-11-03  22:01
  7. 2017. november 3. 22:0169420.

    remelem  ,nincs semmi baja a hasadnak ... de jobb  felni ..


    _________________


      az a legerdekesebb az egeszseges taplalkozasban , hogy nincs  osszefugges  a zsirok  fogyasztasa es a koverseg es a betegseg kozott  , ha a statisztikat tanilmanyozom . mert a legtobb zsirt fogyaszto orszagok tavolrol sem a legkoverebbek  es varhato elettartam is magas ...Belgium vezeti a listat  a zsirfogyasztasban  es a nok varhato elettartama 83 ev ,ami vilagviszonylatban a 23 . hely / nemet orszag majdnem ugyanaz / Finn orszag a 14 ... a franciak ,akik annyi vajat esznek meg jobbak a  helyezesben ...


    persze ,tudom , hogy a statisztikak felrevezethetnek ...na most meg kell ennem egy vajas kenyeret :) 


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69417)
    2017-11-03  05:35
  8. 2017. november 3. 20:2469419.

       Magdi csinálja jól, ő libazsírral főz.
       Ma én is vajjal, igaz, csak egy nyomorult zöldséglevest, de nagyon finom és sűrű volt. Sajttal is gazdagítottam.
       Amikor megindult a nagy hadjárat a zsír ellen, akkor jelentek meg az óriási napraforgó földek. Undorító látvány, amikor beérlelték, leégették és szénfekete az egész tábla. Madarat nem látni közelében, több eszük van pici fejükben, mint nekünk.
      

    előzmény:
    szizsuzsóka (69417)
    2017-11-03  05:35
  9. 2017. november 3. 05:3869418.

    Mindenhol elterelő akció? Vagy csak az amerikai büfögés kapcsán máshol is kiadják a nők , ami megfekszi gyomrukat. Akkor is megfekszi, ha önként dalolva tette a karrierért. Mivel nem akarja magát gátlástalan karrieristának látni, örül a bűnbakképzésnek.

    előzmény:
    csinomjank (69415)
    2017-11-02  08:02
  10. 2017. november 3. 05:3569417.

    No ez nem ilyen egyszerű Jankám !


     hat ha az egeszseges zsir artana ,akkor megemelne a  cukrot -de nem emeli .. ez az en szereny okoskodasom ... annyifele ellentmondasos dolog jelenik meg mindenrol , hogy nem igaz !- írod


    Nincs közvetlen és gyors vércukoremelő hatása . Kellő mozgás esetén jól hasznosítódik is, hiszen régen az aratók sok szalonnát ettek, mégis lefogytak az aratás végére . Napi 5000 kalóriát csak ilyen tömény kalóriabombával lehet bevinni. De min nem mozgunk, ezért a zsír alkotórészeiből emberi zsír, vagy koleszterin képződik, ami viszont lerakódik és nem egészséges. Különösen a hasi zsír egészségtelen , mely az anyagcserére ható "külön szervnek " tekinthető .


    Jövő héten megyünk MRI vizsgálatra . Azért kérem , mert megnőtt a hasam, és nem tudom , csak egyszerű kövérség , vagy van valami benne.

    előzmény:
    csinomjank (69416)
    2017-11-02  08:31
  11. 2017. november 2. 08:3169416.

    en valahogy egy kinai csatornan talaltam magamat minap -ott epp szusit keszitettek  - atroppent az agyamon , hogy en is megproblahatnam itthon  - mert szeretik a gyerekek nagyon . olyan szupermarketbe jarok , ahol vannak japan termekek - ey -ket hozzavalot vehetnek is .  tolteleknek meg fustolt lazacot tennek bele :)   meg is csinalnam ,ha nem kapott volna el a zokni dizajnolaso laz ... mert uj termek erkezett az aruhazba  


    ___________


     a nyelvek az elszigeteltseg miatt lettek ilyen kulonbozoek -szereny velemenyem szerint ... epp minap olvastam , hogy sokan azt hiszik , hogy eleg az angolt tudni  .. de nem igaz  .. pl . az europai parlamentben komoly tolmacs hiany van  , mert nincs eleg anyanyelvi angol ,aki tudna masik nyelven  -  ulesek  maradnak el emiatt 


    _______________


     


    s az angol  egy nehez nyelv  - de elo  -  mivel a tudomanyos kutatasok  nagyresze ezen a nyelven folyik -igy az uj szavak  es ezen a nyelven teremtodnek 


     


    de volt egy angol kolto ,aki azon sirankozott , hogy ha magyarul tudna ,akkor sokkal tobb mindent ki tudna fejezni 


     


     szerintem a magyarban sokkal tobb a motivalt szo .mint az angolban ... az angol igek 70 % -a francia eredetu - latin gyokok -teljes motivalatlansag


     


    hat most van az angol aranykora ... a nemete , franciai lealdozoban .. merkel nem tudja a bevandorlo szakemeberket ott tartani ,mert a nemet nyelv annyira elrettento  , hogy mindenki menekul elole ...


    _____________________________


     most az olasz tetszett meg nagyon - 6 napot voltunk olasz nyelvteruleten  es ugy ereztem , hogy ha maradhatnek 2 hetet csak ,mar folyekonyan beszelnek ... annyira nagy a hasonlosag a franciaval , hogy en voltam a csalad tolmacsa 


     pl . az olasz lehetne vilagnyelv ,annyira ragados ...


    __________________________


    valaha csak ugy lehetett orvosi ismeretkhez jutni , ha valaki arabul megtanult ... szegeny diakok megoregedtek ,mire diplomahoz jutottak ...jaj ram az arab ,annyira nem ragad ...


    _______________________________


     hat ha az egeszseges zsir artana ,akkor megemelne a  cukrot -de nem emeli .. ez az en szereny okoskodasom ... annyifele ellentmondasos dolog jelenik meg mindenrol , hogy nem igaz !

    előzmény:
    klára13 (69407)
    2017-11-01  12:41
  12. 2017. november 2. 08:0269415.

    Mostanabn olyan nyomaszto alakokrol almodom . Valahogy lelkileg megvisel , hogy mindenhonnan a zaklatasok ugye folyik .


    Eleg ocsmany dolog - de annyira szeleskoru , hogy most egyszerre igazsagot tenni ugysem lehet .


    Az az erzesem , hogy figyelem elterelo akcio az egesz  .

  13. 2017. november 2. 07:5869414.

    O az nem nemet gep volt ?  A neve alapjan . Itt a nemetek minden termekukre rairjak , hogy " nemet minoseg " angolul . Allitolag a kinaiak elnek-halnak ezert a ket szoert  es ezen alapszik a mostani nemet jolet .


    Az en gepem egy leertekelt francia gep volt - egy es fel evig birta ... tul nem jarattam . De epp most kapott ra a csalad a mentas limonadera -es abban a legjobb a mentat apritani .


    Itt pocsek a szerviz szolgaltatas mindenben  -nem is  farasztjuk magunkat . masikat kell venni !

    előzmény:
    szizsuzsóka (69412)
    2017-11-02  05:36
  14. 2017. november 2. 05:3769413.

    Nálunk is legkisebb fiú a legnagyobb

    előzmény:
    Kusza (69410)
    2017-11-01  13:33
  15. 2017. november 2. 05:3669412.

    Nekem a Bosch robotgéppel nem volt szerencsém . Mivel ehhez  csatlakoztatható passzírozó is, jó állapotú Siemens .robotgépemet menyemnek adtam, és vettem egy ilyet, hozzá vettem passzírozót. Nagyon jól működött a ribizli és paradicsom feldolgozása gyerekjáték volt . Két év után leégett a motorja , belejutott a paradicsomlé, zárlatos lett. Elmentünk vettünk egy másikat, mert több, mint 20 kiló paradicsom még hátra volt. Ez is tartott 2 évig, csodálatosan dolgozott. Majd ez is zárlatos lett,, nem tudtam befejezni , de szerencsére már nem volt sok hátra . Így most van 2 teljes garnitúrám, melyet nem tudok használni. Viszem a szervízbe, de ha túl drága lenne, nem tudom mit csinálok ? Harmadikat nem veszek .....1 szekrényke és a nagy doboz tele van a használatlan tartozékokkal . Így estem és két szék között a pad alá és nem is volt olcsó

    előzmény:
    csinomjank (69401)
    2017-11-01  04:54
  16. 2017. november 2. 05:2469411.

    Látod ennyit jelent az önbizalom ! Sem igazán szép nem volt, se igazán jó hangja sem volt, de úgy érezte , ő tökéletes . Elhitte magáról ezért el tudta hitetni velünk is. Így vált a primadonnák jelképévé.

    előzmény:
    klára13 (69409)
    2017-11-01  13:09
  17. 2017. november 1. 13:3369410.

    Végig jártuk a temetőket, utoljára az öcsém sírjához mentünk. Ő a saját kertjükben van eltemetve. Szépen meg van csinálva, egy kis sziklakertet alakítottak ki. Még egy kis tavacska is van mellette. Hát egy kicsit csicsás, mert mindenféle állatka is van, és mindegyik világít, de ezt inkább az unokák kedvéért csinálták. Ilyenkor találkozunk a családdal. Egy kicsit elcsodálkozok mindig, hogy mekkorát nőt Bendegúz, a legnagyobb unoka, már másodikos gimnazista. Ugyancsak fel kell ágaskodnom, mikor megpuszilom, a cipelője 48 és 1/2-es méretű. Nem valami bőbeszédű fiú, meg is kérdeztem tőle, hogy az igenen és nemen szokott-e mást is mondani, csak mosolygott nagyot.

  18. 2017. november 1. 13:0969409.

       Drága jó Honthy Hanna! Elképesztő jelenség volt, alig látott ki a keskenyre húzott szemén, az a hír járta, hogy a ráncfelvarrások miatt van. És ahogy nyávogott! És a slafrokjai! Megtestesített valamiféle ókori primadonna típust. Leghíresebb alakítása a lépcsőn való érkezése volt, senki nem tud azóta sem olyan eleganciával lelépkedni lépcsőfokokon, véletlenül sem pillantva lába elé. Mint megtudtam, őrületesen sok gyakorlás eredménye volt.
      Igen, a napló ilyen célokat szolgált, amit írsz, Zsuzsa. Sajnos, én ezt nem mindig tartottam be. Nem baj. Ismered elvemet, hogy minden úgy történik, ahogy történnie kell.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69406)
    2017-11-01  05:50
  19. 2017. november 1. 12:5469408.

       Igen, nagyon érdekes, hogy két fiú, és azt mondatom, nagyon jó gyermekek. Bazsi már beszállt nevelésükbe, a "nem"-mel. Mert Zsófim mindent megad, megenged. Balázs nem viszi túlzásba, de nagyon helyesen,meg kell tanulniuk a nemet is elviselni. Ki ne alakuljon bennük, hogy nekik mindent szabad, sőt nekik minden jár.
       Dodó kézilabdázik, nagyon tehetséges a labdajátékokban. 4x jár edzésre egy héten, anyja cipeli, kicsike ahhoz, hogy egyedül utazzon. Viszi reggel iskolába, aztán már a helyi busszal hazajön. Az edzésre hozza-viszi. Zsófi panaszkodott, mire azt mondtam, elég lenne két edzés. Hát Dodó úgy nézett rám,mint egy gyilkosra. Persze, hogy maradt a négy, de azóta Bazsi jobban beszáll a szállításukba. Beninél ez már csak kényelmi szempont, gyakran megkörnyékezi anyját, aki aztán enged a cirógatásnak.

    előzmény:
    hus (69399)
    2017-11-01  04:27
  20. 2017. november 1. 12:4169407.

      Mintegy vezényszóra, éjszaka, amikor nem tudtam elaludni és nyomkodtam a tévé csatornaváltóját, egy tortasütésnél kötöttem ki. Linzertésztából készült, karikát bélelt ki tésztával a cukrász, aztán megtöltöttetojáshabbal pudinggal és megrakta vastagon gyümölccsel. Majd nagyobb karikába tette és megfőtt bevonta az egészet. Csodás szeletet vágott belőle.
      Sokszor gondoltam rá, hogy hát mi a csudának alakultak ki a nyelvek. Lenne egy, azon beszélne minden nép,mennyire egyszerű volna. De ezt már nem lehet visszacsinálni, az eszperantó is befulladt, és az angol kezd mindenütt érvényesülni.
      Fogalmam sincs, hogy honnét vettem, hogy az angolnak szegényes a szókincse, bezzeg a magyar! Aztán nemrég találkoztam ennek ellenkezőjével. Egészen elképedtem, hogy ennyire rosszul tudtam valamit. A zsírral kapcsolatban volt hasonlóan erős és hibás ismeretem, hogy szénhidrát nélkül nem hizlal, mert nem tudja feldolgozni a szervezet. Kata cáfolta anno, sőt megkérdezett egy e témával foglalkozó indiai orvoskollégát, aki vele értett egyet. Én ezek után is kissé kételkedtem igazukban. Aztán azóta megtudtam, hogy nemcsak  feldolgozni képes, de magából a zsírból képes szénhidrátot készíteni a test. Most ezt elhittem.

    előzmény:
    csinomjank (69390)
    2017-11-01  02:29
  21. 2017. november 1. 05:5069406.

    Klárám ! Akkor jelöld ki írásodat másolásra , és ha nem megy el próbál újra. Ha nem sikerül próbál meg bemásolni email fiókodba a piszkozatok közé . Anno Honthy Hanna énekelt egy szitupos dalocskát, melynek mondandója bölcs. Lehet mindent megírni, ha fáj a szív , csak  a címzetthez ne küldjük el . Érdekes , hogy ezek a befutott daslok sok igazságot tartalmaznak, csak a körítés és a sokszori ismétlés teszi közhellyé őket.

    előzmény:
    klára13 (69387)
    2017-10-31  22:07
  22. 2017. november 1. 05:4569405.

    Igen jó lenne, ha az államok nem harcolnának, egyezséget kötnének.Hiszen olyan sok szenvedés , halál jár ezekkel a harcokka, de még a súrlódásokkal. is.

    előzmény:
    csinomjank (69394)
    2017-11-01  02:54
  23. 2017. november 1. 05:4169404.

    Nálunk is a telefon-számítógép tilalom a büntetés a gyerekeknél. Nincs különösebb gond velük ,és fiaimat kevésbé izgatja 1-1 rossz jegy, mint engem anno. Mikor 3. osztályba jártam gimiben , fizikából írtam egy hármas dolgozatot, és apukámhoz orvost kellett hívni. Nem jutok így be az egyetemre -mondta. Nekem a fiaimmal több gondom volt , de lassan megszoktam, hogy a fiúk mások  Megengedik maguknak, hogy azt tanulják, ami érdekli őket . Ezt a szemléletet támasztja alá az új érettségi rendszer az emelt szintű érettségi rendszer.


    Azóta elmélkedtem ,miért is lette orvos. Valószínűleg a segítés vitt erre a pályára. Lehettem volna pap, vagy pszichológus is ...

    előzmény:
    csinomjank (69393)
    2017-11-01  02:49
  24. 2017. november 1. 05:3169403.

    A tojásfehérjéket én lefagyasztom és tortasütéskor használom fel. Ilyenkor a hiányzó tojássárgáját 1 kisebb evőkanál olivaolajjal, vagy olvasztott vajjal pótolom, és úgy cukrozom, mintha egész tojás lenne . A karácsonyfára nem teszek semmi ehetőt , csak díszeket. Kenyeret most nem sütök, pedig van gépem, de a bteljes kiőrlésű kenyér nem jó abban sütve. Igaz, kevesebb egyéb lisztet adok hozzá.

    előzmény:
    hus (69382)
    2017-10-31  18:31
  25. 2017. november 1. 05:0669402.

      de jol emlekszem , mertekado lapok irtak , hogy  amerika nem engedheti meg maganak , hogy Iran megerosodjon   - ezert az obol orszagoknak ki kell bekulniuk ,kulonben be fognak avatkozni 


     decemberben lenne egy konferencia - de tobb obolorszag nem akar el menni se 


    - kozben Jemenben tovabbra is ehen halnak sokan - az ENSZ nem tudja eljuttatni a segelyeket ,mert egyik harcolo fel sem engedi be oket


     ezt is meddig lehet elnezni ? en orulnek , ha valaki beavatkozna ott  es megmentene egy csomo civilt .


     

    előzmény:
    hus (69397)
    2017-11-01  03:59

Címlap

top