Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. október 30. 20:4469376.

    Ma gasztroélményem volt. Ebédet készítettem és próba szerencse alapon kreáltam. Brokkoli krémleves az normál. Szombaton lesóztam nyolc szelet tarját. Ma előpároltam a lángon, majd elmentem a közeli boltba, vettem tömlős sajtot, füstölt karaván sajtot, (azt csak szeletelve kaptam). A tömlőst kikevertem egy kevés tejföllel. A tepsi aljára fél cm-es hagymakarikát tettem, megszórtam halványan grill barbeqjús (?) fűszerkeverékkel. ráterítettem a tarja szeleteket, bekentem a tejfölös sajtkrémes keverékkel, beborítottam a füstölt sajtlapokkal, ráöntöttem a serpenyőben maradt párolós lét és takarás nélkül sütöttem a sütőben. A füstölt sajt nem olvadt rá, szép barnára megsült. Mindenki dicsérte.   Finom puha, porhanyós hús lett az eredmény. Fel is vágtam, mert nevet adtam neki: Sajtos tarjaszelet hagymaágyon. Ejha!!!


    (Megtudtam: A Szélvihar azért kapta a Nárcisz nevet, mert vasárnap ért ide és akkor ez a névnap volt.)


    Fiamtól most kaptam: csokis meggyes pizza. Ez sem volt még. 


    Egyébként imádnak engem a kisboltban, mikor valamit - nem a megszokottat - akarok és elszaladok alapanyagért. Bámészkodok, mustrálgatok, nem magyarázok, csendben vagyok. Ott áll össze, mit főzzek. Ezt az eladó nem tudja.

  2. 2017. október 30. 16:2269375.

    Egy kicsit én is megmosolygom az olaszokat, mert ami kerek formában van sütve, azt ők tortának hívják. Legyen az linzer, vagy valami kavart tészta, az torta. Mi ugye hozzá szoktunk, hogy inkább a piskótákat hívjuk annak. Én is átvettem az almatorta receptjüket. Ebben sincs zsiradék amit belekeverek, csak a tetejére kell szeletelni az almát, és annak a tetejére 3 deka vajat szeletelünk.

    előzmény:
    Zsumi945 (69374)
    2017-10-30  16:02
  3. 2017. október 30. 16:0269374.

    Tortasütés? Nagyon szeretem. Leánykám mostanában kímélni akar ettől is, vagy nem ízlik nekik? Kifogok rajtuk, nem szólok előre és nem várok vele a neves ünnepig. Igaz, ezek inkább csak torta formájúak, de nem kell valami vajas-krémes-habos csodára gondolni. A németek inkább Kuchen néven ismerik az ilyesmit. Kevert sütemények, torta formában, s vagy túró, sajtkrém, reszelt alma, beledobált gyümölcs adja meg a sajátos jellegét. A cukor egy részét én is kispórolom belőle, s persze látszat-tiltakozás mellett, de percek alatt elfogy. Néha a fehér liszt egy részét is helyettesítem valami mag őrleménnyel (dió, mák,mogyoró, zab....) a csokit meg épp csak megmutatom neki.Már olyat is készítettem, ahol a keverékbe szilva lekvár is került, fahéjas. Gyors, egyszerű és egészségesebb valamivel, mint a cukrászoké.


    Duzzogva, de megbocsátják. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69371)
    2017-10-30  05:16
  4. 2017. október 30. 07:5369373.

     


     







    Jó reggelt, szép hetet!


    Tiszta idő van, süt a nap, de sajnos fúj a szél.


    Az este véletlenül egy jó filmet láttam, Luther Márton életéről szólt.






  5. 2017. október 30. 06:5669372.

    Érdemes belenézni, érdekes !




    A szellemi frissesség megőrzése és mérése
    https://m3w-project.eu/hu
    A szellemi képességek változása 40 év fölött természetes folyamatnak tekinthető,
    ami a kor előrehaladtával gyakran fokozódik. Napjainkban szerencsére már ...


    Bejelentkezés | A szellemi frissesség megőrzése és mérése
    https://m3w-project.eu/hu/user/login
    Bejelentkezés. Felhasználónév vagy e-
    mail cím *. Gépelje be ide a ...


    A bejelentkezés menete | A szellemi frissesség megőrzése és mérése
    https://m3w-project.eu/hu/content/bejelentkezes-menete
    A bejelentkezés menete. 1.
    Bejelentkezés Google, Facebook vagy
    LinkedIn ...


    M3W - Háttér | A szellemi frissesség megőrzése és mérése
    https://m3w-project.eu/hu/content/m3w-szellemi-frissesseg -megorzese-es-merese-hatter
    M3W - Háttér. Tény, hogy az ember
    szellemi képességei a kor
    előrehaladtával ...


    M3W - A szellemi frissesség megőrzése és mérése | Egészségipari ...
    http://emt.bme.hu/emt/hu/m3w
    A könyvolvasás, a kártyás és táblás játékok használata, a keresztrejtvényfejtés
    népszerű eszközök a szellemi frissesség megőrzésére. A számítógépek és a ...


     

  6. 2017. október 30. 05:1669371.

    Tegnap még bírta, majd ma meglátom.


    Én a születésnapi tortákat mindig magam sütöm ( amig bírom ) . Megkérdezem , milyen tortát kérnek . Tudom , hogy ez felesleges kérdés, mert mindenki csokoládétortát kér. Nem túl szépek, de hamar elfogynak. Nem túl édesek és a cukor egy részét nyírfacukorral váltom ki.

    előzmény:
    jara (69369)
    2017-10-29  23:08
  7. 2017. október 30. 05:0969370.

    Klárám ! Én azt csinálom, hogy a hosszabb írásokat másolásra képes állapotba hozom, hogy szükség esetén a word-be menthessem, vagy újból megkíséreljem elküldeni. Persze van amikor elfelejtem és dühöngök. Egy haszonakkor is van ezekből az írásokból, kiírja az ember a gondolatait önmagából.


    Szép hetet kívánok !

    előzmény:
    klára13 (69358)
    2017-10-28  13:14
  8. 2017. október 29. 23:0869369.

    Klára, biztos finom lett a kalács. Nekem is volt sütési tervem, de elvetettem. Mióta tudok piskótát sütni, (kb. egy éve) szülinapra néha sütök. Úgy alakult, hogy a lányom párja ötven éves volt tegnap és a fészbukon tortás képet tettem fel köszöntésül. Rákérdezett, hogy mikor esszük meg? Húú - mondom, sütök holnap. Reggelre átgondoltam és jobb a békesség alapon nem fogtam hozzá. Rájöttem, hogy sem a fiamnak, sem a férjemnek nem sütöttem még. Így inkább varrtam  a leány unokának egy kőrszoknyát, ünnepélyekre, feketét. Mert azt könnyű. Leszedtem a kinyílt krizantémokat, mert földre döntötte a szél és az eső. Holnap szándékozom kivinni a temetőbe. 


    Zsuzsóka, bírta a hegesztés ezt a Nárciszt? Reggel, mikor olvastam, hogy feltettétek a fóliát, behúztam a nyakam, tudván az előrejelzést. Fohászkodtam, hogy oda ne legyen a keservesen elvégzett munkátok.

  9. 2017. október 29. 21:1069368.

       Ki süt kenyeret odahaza, és milyet? Hosszú idő után ismét sütök. Most éppen egy isteni kalács illatozik. E pillanatban lett kész. Mindjárt kiderül, érvényes-e a jelző?

  10. 2017. október 29. 21:0369367.

      Szép vers. Mindig tűnődöm, nevét látva, hogy mi kell az elismertséghez, a hírnévhez? Mitől lesz valaki nagy költő? Vagyis mitől ismerik el nagy költőnek?
       Nálunk is rövid volt a szélvihar, aztán kisütött a Nap.
       Zsuzsánna, tetszik a csere. Mindenki jól járt.

    előzmény:
    Zsumi945 (69366)
    2017-10-29  17:40
  11. 2017. október 29. 17:4069366.

    Szervusztok!


    Itt is átvonult egy olyan erős szélvihar, amilyet ebből a lakásból még nem láttam, tapasztaltam. Már az első jelnél becsuktam az ablakokat, de a lépcsőházban olyan süvítés hallatszott, mintha egy repülő szállt volna fel, az eső pedig vízszintesen sepert a szél irányában. Nem tartott 5 percnél tovább, utána csendesen esett egy ideig. Nem tett kárt az erkélyen, hátulról érte az épületet.


    A gyerekek Csanádapácán voltak, épp a temetőben kapta el őket. 


    A kis zöldségesnél heti 2 alkalommal kapni igazi kemencés sült tököt, nagyon finom "parázs". Vettem a "kicsiknek" is, így okuk volt feljönni.Igaz, hogy ők meg hoztak fekete szőlőt. Működik a bartell.


     


    Ma 16 éve történt a végzetes baleset az algyői híd utáni kanyarban.


    Szabó Éva:


    SZÜLETÉSNAPOMRA


    Megnőttek a fák.
    Nagyok.
    Velük élek együtt.
    Vagyok.
    Hogy-hogynem
    megszülettem.
    Valamivégre.
    Le ttem...
    Nem én akartam.
    Különös parancsra
    tettem.
    De a kockázat enyém.
    Okozat vagyok vagy ok,
    el én számolok.


     


    Holnaptól még hamarabb sötétedik. 


     


     


     

    előzmény:
    klára13 (69365)
    2017-10-29  12:05
  12. 2017. október 29. 12:0569365.

       Magdikám, most olvastam,hogy az aggódós kisgyerek legjobb gyógyszere az ölelgetés. Talán az aggódós nagymamákra is érvényes recept?
      Most  ért ide a szélvihar. Ilyenkor mindig örülök, hogy nincsenek már nagy fáink.

    előzmény:
    Kusza (69362)
    2017-10-28  21:50
  13. 2017. október 29. 05:1169364.

    Magdikám ! Ilyenek a nagymamák, különösen ha szűzjegyűek. Én is "zizegős " vagyok.

    előzmény:
    Kusza (69362)
    2017-10-28  21:50
  14. 2017. október 29. 05:0869363.

    Klárám ! Ha nem tudom elküldeni mostani írásom sem, küldöm a citromosodra .


    Visszatérve a fóliára , nagyon nehéz volt a hegesztése, mert nagy darab, össze kellett hajtogatni, kilógott az előszobába, és hegesztéskor azt a részt széthajtogatni, de a többi maradt . Megkínlódtunk vele.  kiszabás, összehajtás , hegesztés, végül tegnap a felrakás. Ebben szerencsére 2 fiú unokám is segített , mert 4 ember kellett hozzá. Most már túl vagyunk. Ha az időjárás engedi, felásom, , eldugdosom a hagymát.


    Örülök, ha fiad megtalálta azt a társat, akivel együtt élhet, akivel kölcsönösen megbecsülik , szeretik egymást. Minden kapcsolatban vannak szakítási pontok, sajnos ez a szál sokszor el is szakad. Nehéz dolog a szülői szeretet, felelősséget összeegyeztetni saját életével. Reméljük, sikerül neki hosszú távon. Ismeretlenül is szorítok neki.


    A könyvet olvasom, érzem rajta az író kétségeit, szenvedését , még akkor is ha ezt nem mindig elfogadható módon fejezi ki. Ennek a vulgáris kifejezésnek vagy a káromkodásnak csak egy elfogadható szerepe lehet, ha feszültséget vezet le. Ezt veszíti el, ha gyakran és indokolatlanul használják. Az ő esetében most talán nem indokolatlan.Hiszen aktivitásának csökkenését, motiváció hiányát , testi szenvedését, a környezet néha tolakodó együttérzését (mely gyakran fals ) együtt kell megélnie. Nem könnyű olvasmány , hiszen szorongásaihoz hasonlót mi is megélünk már csak korunk miatt is.

    előzmény:
    klára13 (69360)
    2017-10-28  21:25
  15. 2017. október 28. 21:5069362.

    Remélem minden rendben lesz, jól sikerül az út. Sajnos én már csak ilyen aggódós vagyok, ez rossz szokás nálam.

    előzmény:
    klára13 (69359)
    2017-10-28  21:06
  16. 2017. október 28. 21:3369361.

      Marika, ez neked találtam, hosszú hajból frizurák. Remélem, sikerül idehoznom:


    https://hu.pinterest.com/search/pins/?rs=ac&len=2&q=diy+hairstyles&0=diy%7Cautocomplete%7C1&1=hairstyles%7Cautocomplete%7C1

    előzmény:
    jara (69346)
    2017-10-26  18:14
  17. 2017. október 28. 21:2569360.

       Ki tudja, ki választ rosszul. Egyik vállalkozása fitnesz szalon építése volt. Igényes, szép hely volt, üzemeltette is tulajdonosként. Magas, csinos fiú volt, hihetetlen forgalom volt lakásában, mindenféle lány és mindenféle foglalkozás megfordult itt. Gondolkoztam, mi lehet közös bennük, mert hogy valami mindegyikben meg kell lenni. De annyira különbözök voltak! Aztán rájöttem: a közös, hogy mindegyikük a jóképű tulajra utazott, a feltételezett jómódra. Igazi kis "női csukák" voltak, mint Ady nevezte fajtájukat. Aztán a legügyesebb megragadta, aki igazi kaméleon. Rég elváltak.
      Mostani élettársa nem tartozott közéjük. Vidéken ismerték meg egymást, nem haszonlesés motiválta, igazi szerelem fűzte össze őket. Kedves, szorgalmas lány, de sajnos, fiam fia,nyilván anyja ármánykodására, mert ő maga is megtett mindent, szóval, a fiú /14/ valóságos hadjáratot folytat ellene. Megkeseríti életét minden eszközzel. Apja kétségbeesett küzdelmet folytat az egyensúlyért, elég nehéz helyzet. De most mégis együtt maradtak. Örülök neki.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69349)
    2017-10-27  05:46
  18. 2017. október 28. 21:0669359.

       Felnőnek a gyermekek, és felfedezik, bejárják a világot. Mi pedig izgulhatunk értük. Benedekéknek óriási élményben van részük.
       Van konkrét oka aggódásodnak, vagy csak úgy általában?


     

    előzmény:
    Kusza (69357)
    2017-10-28  13:09
  19. 2017. október 28. 13:1469358.

      Hosszú, több mindenről szóló levélben válaszoltam, és lám, Zsuzsa, eltűnt. Mondanám, hogy elvitte a cica, de lehet, hogy sok zöldség volt az egész és megette a tehén. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69352)
    2017-10-28  05:28
  20. 2017. október 28. 13:0969357.

    Igen én is úgy érzem, hogy szeret. Azt szeretem benne, hogy nagy türelemmel mindent szeret elmagyarázni nekem. Például, hogy éppen milyen munkát csinálnak, mert tudja, hogy mennyire érdekel. 


    Mindig van miért kiért aggódni. Most Benedek egy évfolyam társával Szicilíában van, tegnapelőtt mentek, majd 8-án jönnek. Valami olcsó repülőjegyhez jutottak.

    előzmény:
    klára13 (69355)
    2017-10-28  12:28
  21. 2017. október 28. 12:4969356.

       Az én kedves és vidám, és romantikus anyukám minden veszteségre azt mondta vidáman: több is veszett Mohácsnál! Zsuzsa, ne gondolj rá, semmi baj sincs.
       Hogyan a csudában birkóztok meg férjeddel a hatalmas fólia hegesztésével? Elképesztő. E hét végén felhúzzátok?
       Ma kezdtem meg a növények behordását az erkélyről. Az egynyáriak maradnak, de így is van bőven vesződség vele. Hozom őket, ahogy telik tőlem, aztán majd Angyalkával hétfőn egészen megoldjuk. Sajnos, a déli ablakom még mindig nincs készen, igazán nagy türelem kell fiam alkotásainak kivárásához. Oda nem tehetek növényt egyelőre.
       A teraszkorlát tetejét még tavasszal leszedte, mert rosszul voltak rögzítve, és a festék is lepergett róluk. Azóta is úgy van,pedig nagyon hiányoznak, amikor a lépcsőn járok. Nemrég mondta, hogy majd a teljes korlátot leszereli, átfesteni, csiszolni. Na, mondtam magamban, csak a holttestemen át! Úgysem érném meg a visszaszerelést!

    előzmény:
    szizsuzsóka (69352)
    2017-10-28  05:28
  22. 2017. október 28. 12:2869355.

      Magdikám, örömmel látom, hogy Sára milyen nagyon szeret és tisztel téged. S hogy mennyire kedves humora van.
      Így ismerjük meg egymáson kívül a hozzátartozokat is...

    előzmény:
    Kusza (69350)
    2017-10-27  20:02
  23. 2017. október 28. 11:5369354.

    Zsuzsa azt én se tudom, hogy most milyen alkalomból köszöntenek, lehet, hogy utólag a születésnapomon. A jó kívánság sosem rossz!

    előzmény:
    Zsumi945 (69353)
    2017-10-28  09:23
  24. 2017. október 28. 09:2369353.

    Magdika, ez bizony magas rang a családban, amit Sára adott Neked! Viseld büszkén és élj is vele!


    Látom, köszöntenek a lányok a Fészen. Milyen neves alkalomból? Mindegy is, csatlakozom és sok boldogságot, egészséges víg napokat kívánok! (Tudod, mióta visszatértetek a zártba, nem sok információ jut hozzám abból a csoportból).


    előzmény:
    Kusza (69350)
    2017-10-27  20:02
  25. 2017. október 28. 05:2869352.

    Klárám ! Nagy lelkiismeret-furdalásom van, hogy nem találtam meg, illetve nem láttam meg kedves ajándékod !


    Igen csak részben mentség a munkák halmozódása, a fő ok figyelmetlenségem . Hogyan tudnám ezt a csorbát kiküszöbölni ? Kérlek , ne haragudj ! De egyelőre ennél többet nem tudok tenni.

Címlap

top