Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. október 5. 16:2669176.

    Tudom, hogy ma Szabó Magda 100. születésnapja van. Sok kötete sorakozik polcomon, mindet olvastam, többször is néhányat. Tisztelem, szeretem a műveit, mégis ma Szabó (Nikolin) Éva egykori vásárhelyi ünneplésének apropóját találtam meg.


    Említettem, hogy jelen voltam egy ünnepi alkalomkor egy rendezvényen, nos ez volt az: ..."• Az 1956-os forradalom ötvenedik évfordulójára 2006.október 23.-án rendezett vásárhelyi díszközgyűlésen más jeles személyek között Posthumus Pro Urbe címet adományoztak Szabó Évának is." 

  2. 2017. október 5. 10:5369175.

    Magdikám, köszönjük, hogy gondolsz ránk, szurkolunk, hogy mielőbb sétálgass és erősödjél!


    Most a türelmedet teszi próbára a kötöttség, de ebben a helyzetben erősödik, gyógyul a műtött lábad. Gondolom, hamarosan gyógytornász is meglátogat és megmutatja, hogyan tudod a jobb keringést fenntartani a lábaidban. Lesz otthonra segítséged?  


    Most csak járó kerettel tudok én is lépegetni, előjött a lumbágóm, s a bal csuklóm gyengesége miatt nem merek botra támaszkodni. Napról napra javulok, remélem hamarosan eldobom.

    előzmény:
    Kusza (69173)
    2017-10-04  11:16
  3. 2017. október 4. 22:1569174.

       Magdikám, Drágám! Folyton rád gondolok, örömmel olvastam, hogy javulsz.
       Nagyon rossz lehet ez az ágyhoz kötöttség, vajon mikor oldják fel? De azért a legfontosabb, hogy egyre jobban vagy. Az lesz majd az igazi jó hír, hogy az erdőben csatangoltok fiaddal. Idén gyönyörűen színesedik a táj - Balázzsal bent voltunk dolgokat intézni Budapesten -, nem győztem gyönyörködni út közben. Így leszel ezzel ablakotokból kitekintve is, hiszen szépséges ligetre látsz.


     

    előzmény:
    Kusza (69173)
    2017-10-04  11:16
  4. 2017. október 4. 11:1669173.

    Szervusztok lányok!


     


    Talán holnapután hazamegyek, csak ilyenkor tudom a laptopot használni, míg Gyuri itt van. Nekem nem lehet leszállni az ágyról, hogy kiszolgáljam magam. Jaj nagyon keserves, hogy nem tudok kimenni a WC-be.

  5. 2017. október 4. 06:5569172.

    Klára ! Anyósom főzött ( én is követtem ) otelló szőlőt birsalmával összefőzve . Nagyon jó volt ízre is, kinézetre is . Kicsit a ribizlire hasonlított színe, állaga . Érdemes megpróbálni . Én azért nem csinálom mostanában, mert sok ribizlim termett . Kitart egész évre a belőle készített lekvár.

    előzmény:
    klára13 (69171)
    2017-10-03  20:56
  6. 2017. október 3. 20:5669171.

       Nálunk egyelőre csak otelló szőlő van bőven, mondhatom, rogyásig. És nagyon finom. Gyönyörű és édes szemek. Elhatároztam, lekvárt főzök belőle. Találtam hozzá receptet, kiderült, csak nekem új az ötlet. És hogy nagyon finom. De azt hiszem, lefagyasztom, nem kínlódom az üvegekkel.
      

    előzmény:
    szizsuzsóka (69170)
    2017-10-03  06:21
  7. 2017. október 3. 06:2169170.

    Tegnap mi is kertben voltunk. Almát szedtünk. Szerencsére az öreg húsvéti rozmaring fánk az idén jól terem A másikakon semmi nem volt. Múlt héten idősebb fiamék  szedtek kb 50 kilót. Most mi szedtünk le 6 alacsonyabb ládával, ( kb 8-10 kiló egyenként. )Amil leesett az keresztlányomnak csomagoltam be, ez jól ehető , csak nem télálló. Tettem el befőttnek és almás pitének is. Idén drága lesz az alma is, mert elég gyenge volt a termés . Ha nem esik ma, még leszedem az újzélandi spenótom maradékát, lefagyasztom. Mindig van sok munka csak az erő, vagy inkább a motiváció hiányzik . Régen mi is savanyítottunk káposztát is, de az is elmarad . Ketten vagyunk kevés fogy.

    előzmény:
    hus (69168)
    2017-10-03  02:30
  8. hus
    hus
    2017. október 3. 03:3469169.

    Szep jo reggelt kivanok nektek, a gyengelkedoknek kellemes pihenest, fincsi kave, sutike es finomsagok kisereteben. 


    https://www.youtube.com/watch?v=xvqeSJlgaNk


  9. hus
    hus
    2017. október 3. 02:3069168.

    Valoban a szerencsetlen kis allattol inkabb felsikit az ember, amikor meg latja maga elott.


    Ramolgattam kinn, keszulok eltenni mindent amit csak lehet. Keszitem a kaposztas  edenyeket is, a jovo heten ha huvosebb lesz akkor szeretnek csinalni savanyu kaposztat legalabb egy edennyel. Minidg egy egesz napos munka voalt nalunk a kaposztazas,  most mar csak magamnak keszitek.  Nagyon szereti a csalad minden fele kaposztat keszitek belole es sokat piritok meg csak ugy vacsora melle, sztrapacskahoz es  babos kromplihoz, amit a nagymamamtol tanultam. Abbol nem tudok eleget csinalni, a legnagyonn bab konzervbol keszitem es igy is elfogy eleg hamar. Igazan mindenki kedvence.


    Van meg gyonyoru soska, azt is csinalok es viszek az unoka testveremnek, o is igen szereti. Ragyogo ido volt ma, a furjecskek elveztek a kellemes napot, mindig tettem oket arrebb a napra. Tyukokcskak is szerettek, csak delelott nem kaptak belole. Valahogy maskepp kellene kialakitani a tyukudvart, hogy a reggeli nap is  legyen nekik gyogyszer, amikor csokken a napsutotte orak szama.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69163)
    2017-10-02  05:35
  10. hus
    hus
    2017. október 3. 02:0569167.

    Magdika gyogyuljon a labacskad minel elobb, pihenni  es pihenni, ahogy en ismerem a jelenlegi helyzetet, ha vsak lehet minel hamarabb kezdenek majd setaltatni.


    Unoka noveremet megmutottek, csipo protezist kapott es mar masnap fel kellett neki allni es jarni egyet. Nagy meglepetes volt neki is es nekunk is. Jelenleg a sebe es az egesz mutet csodalatosan sikerult. Kb. egykoruak vagytok.


    Fel a fejjel es probalj meg ugy nezni a szemeddel, ahogy Zsuzsoka ajanlotta. Vagy gondolj ran tobbet es megy majd az idod jobban.


    Gondoltam rad egyik este. Nem tudtam aludni, olvasast befejeztem es nem kapcsoltam le a villanyt. Igazabol semmihez nem volt kedvem,. es  kerdeztem magamtol, hogy mit csinaljak. Csak ugy fekudni jol esett. Van egy festmeny a szobaba, annak szamoltam az oldalait.  Megnyugtato volt. Aztan arra gondoltam, hogy mit kellene vele csinalni, mert valojaban nagyobb, mint kellene, kinek, vagy hova kellene odaadnom. Gondoltam az iskolaba, ott vannak jo nagy falak, folyosok. Majd beszelek a gyerekekkel, es ha valoban nem kell nekik kigondolom, hogy mi legyen vele. 


    Kivancsi vagyok, kepet lehet-e feltenni. Kuldok neked egy aranyosat, ha sikerul.

    előzmény:
    Kusza (69165)
    2017-10-02  11:46
  11. 2017. október 2. 16:5569166.

    Magdikám, nagyon sajnálom, hogy ilyen komplikáció lépett fel a lábadon. Jó, hogy sikerült eltávolítani a vérrögöt, gyorsabb lesz a gyógyulás. Bizonyára gyulladás csökkentőt is kapsz.


    Remélem a fejfájásod teljesen megszünt, s a vérnyomásod is beállt! A kettős látást pedig a szemed saját maga kompenzálni fogja.


    Nekem is kettős látásom lett, amikor serdülő koromban hirtelen elromlott a látásom, a gyengébb szemem egy idő után már automatikusan nem használtam.(Tompalátó lett, s nem zavart tovább a kettős látás).  Azóta egy szemmel nézek, s még vezetői engedélyt is kaptam.  Időnként fokozottabban ellenőrzik a látásom, nemrég voltam műszeres látótér vizsgálaton. Ez is kimutatta, hogy egy szemmel nézek. 


    Szeretettel kívánok mielőbbi teljes gyógyulást!  

    előzmény:
    Kusza (69165)
    2017-10-02  11:46
  12. 2017. október 2. 11:4669165.

    Szervusztok!





     


     


    Kórházban vagyok, tegnap este hatkor műtöttek meg. Azt mondták muszáj. mert sok ott a kemény alvadt vér, és csak rontja a bőrt, nagyon feszült. Sok összejött ehhez, még a kettős látás.






  13. hus
    hus
    2017. október 2. 05:4769164.

    Jo reggelt kivanok es kellemes oktobert, reggeli finomsagokkal, jo hangulattal es  szep remenyekkel.


    https://www.youtube.com/watch?v=wR2ddp99dtk


  14. 2017. október 2. 05:3569163.

    Több mint 40 éve , a szolgálati lakás és a rendelő egy épületben volt. Mivel nem volt bölcsőde egy néni vigyázott kisfiamra, és takarított . Bejött a rendelőbe, hogy egér van a konyhában . Mi kimentünk oda, felszerelkeztünk 1-1 seprűvel és vártunk . Mikor  szegény megjelent  mind a négyen megdermedtünk , és kezünkben a söprűvel visítottunk.Végül megembereltük magunkat és szerencsétlen ijedt kisegeret agyoncsaptuk. 


    Gyermekeim elég szerényen öltöztek, többnyire kötött pulóverban jártak , de nem fáztak. Én kötöttem át, variálgattam a kinőtt, vagy könyökén elkopott pulcsikat .Most már elég nagy a "flanc " , itt is válogatósak a gyerekek . Szerencsére ez nekem nem okoz problémát. Néha bánt, hogy már nem vesznek fel kézzel kötött holmit, mert túl meleg.

    előzmény:
    hus (69161)
    2017-10-02  01:21
  15. hus
    hus
    2017. október 2. 04:0669162.

    Az idojarasrol el kell mondanom, hogy 3 nappal ezelott este nem sokaig, de szallingozott a ho. Utana mar nem voltak olyan huvos ejszakak. Jovo heten megint 20 fok fole  megy a homero, elvezhetjuk  a kellemes idot.

  16. hus
    hus
    2017. október 2. 01:2169161.

    Ezt tartotta anyosom a legjobb egerfogonak, csak o cserepet hasznalt meg mon. Iszonyodom ettol a kis allattol. A menyem meg a pokot nem birja. A tobbi csaladtagunknak nincsenek nyavajai. Cukorbabam meg hordja nekem  a kezebe azokat a formegvenyeket amelyeket talal az udvaron. Jaaaaj. Imadja amikor megilyedek, akkorakat kacag rajta.


    Ma delelott kavezas kozben oda ultem a ket lany melle, a szulok nem voltak itthon. Igazan meg voltam elegedve, ahogy egymassal beszeltek. Gondoltam magamban, hogy na vegre, nem vitatkoznak feleslegesen , nem maceraljak egymast.


    Kivancsi vagyok meddig.


    Elmentunk Borsoszemmel  csizmat venni. 


    Mar amikor a tizedik uzletbe bementumk es semmi, de semmi nem volt megfelelo, akkor megmondtam az en szepsegemnek, hogy engem ugyan nem erdekel, de csizma nelkul haza nem megyuk.  Aztan elvittem az egyik szeretett boltomba es ott talalt maganak valot. Aztan megbeszeltuk, hogy legkozelebb es ezutan minden egyes alkalommal eloszor oda menjen, ha ott nincs megfelelo, akkor bejarhatja a fel vilagot is, csak ne velem.  Kulonben nagyon imadni valoak, soha nem gondoltam, hogy  nagyobb korukban is ennyirre lehet oket szeretni. Az egyik topikban beszelgettunk meg a gyerekekrol, vagy 10 eve es akkor mondta nekem ott  egy nagyon aranyos valaki, hogy majd meglatod, ha nagyobbak lesznek, akkor meg jobban lehet oket szeretni.  Igen, igaza volt, oda lehet ertuk lenni, szemelyisegukert.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69156)
    2017-10-01  19:21
  17. hus
    hus
    2017. október 2. 01:0669160.

    Jaj ez az egeres valami remseges.


    Epp a napokban gondoltam arra, hogy te meg egy legyet sem tudsz megolni, osszehasonlitottalak egy ismerosommel.


    Most meg olvasom toled a gyilokmodszer  szerintedi legjobbjat.  Isteni szerencse, hogy nekunk a korulmenyekhez kepest  szinte nem jon eger a lakasban. Talan a madarak irtjak oket ahogy tudjak. Nalunk a mokusok vannak sokan.

    előzmény:
    klára13 (69158)
    2017-10-01  21:46
  18. hus
    hus
    2017. október 2. 00:5769159.

    Klaram, Magdikam, mielobbi jobbulast  kivanok nektek , gyogyuljatok minel elobb, erosodjetek naprol napra. 


     


    Se kep, se hang, mi tortenik? 

  19. 2017. október 1. 21:4669158.

      Köszönöm, Zsuzsa, nekem ennél hatékonyabb van.


      Ki kell tenni egy dugót középre, balra mogyorót helyeztni el, jobbra diót. A dugóban zsilett penge van. Jön Egérke, ráhelyezi nyakát  a zsilettre, jobbra fordítja fejtét, és mondja: Nicsak, mogyoró! Balra fordítja fejét, s mondja: Nicsak, dió! És eközben a zsilettpenge elnyiszálja nyakát.
         Utána hasonló, de már nincs semmi. Erre az egér: Se dió? Se mogyoró? És közben a zsilett elnyiszálja.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69156)
    2017-10-01  19:21
  20. 2017. október 1. 21:3569157.

       Szegény Magdikám! Remélem az ő esetében is azonnal rájön az orvos, hogy ezt a lábdagadást melyik gyógyszer okozza.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69153)
    2017-10-01  05:45
  21. 2017. október 1. 19:2169156.

    Klárám ! Jó egérfogó , ha egy diót félbe vágsz. A fél dióvak kitámasztasz egy befőttes üveget, Az egérke torkos, és besétál az üveg alá.

    előzmény:
    klára13 (69155)
    2017-10-01  14:38
  22. 2017. október 1. 14:3869155.

       Rémes éjszakánk volt Zsuzsuval. Bejött szobánkba Egérke, és hajnalig üldözte a kutya. Egyszer láttuk is de Zsuzsunak elég gyatra a kombinációs készsége, mindig máshol áll ugrásra készen, mint ahol a menekülési útvonal nyilvánvaló.. Még mindig folyik a vadászat. Kellemetlen események ezek.

  23. 2017. október 1. 05:4769154.

    előzmény:
    klára13 (69151)
    2017-09-30  16:55
  24. 2017. október 1. 05:4569153.

    Én itt a cafén vagyok úgy.Többször beírtam , elszállt.


    Magdika írt, hogy ismét kórházban van , bedagadt a lába és beutalták. Remélhetőleg pár nap múltán hazaengedik.

    előzmény:
    jara (69148)
    2017-09-29  20:02
  25. 2017. szeptember 30. 17:0369152.

     Lám, Bence azonnal megértette a helyzetet. Gyönyörű lehet a bejáratod.
     Tudod-e, hogy a nem gumós begóniák is évelők? Vagyis őszre növeszt már egy  kis gumócskát, és boldogan él tovább fagymentes helyen és öntözve.
      Ma végre megékezett a kék amarillisz, ami, mint írják, bonsai. Vagyis nem nő nagyra. Végre feladhatom ígéretemet, amely mázsás súllyal ül lelkemen.

    előzmény:
    jara (69148)
    2017-09-29  20:02

Címlap

top