Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. szeptember 26. 20:0769126.

    Voltunk a háziorvossal, soron kívül beengedtek. Leállított a vérnyomás csökkentőről, most is 95 volt. Azt mondta, örülhetek, hogy ennyivel megúsztam ezt a bajt. De azért nagyon elfáradtam, nem tudom, mikor jön vissza az erőm?

  2. hus
    hus
    2017. szeptember 26. 19:5769125.

    Hu, Zsumika, nagy munkaba kedtel megint. De a lenyeg az, hogy kenyelmes legyel otthon.  Ezutan meg mit fogsz kitalalni? Vagy nincs mas csinalni valo mar?  Jo kis szervezos vagy te is, milyen sokat segithetett egy eleten keresztul eletedben.

    előzmény:
    Zsumi945 (69122)
    2017-09-26  17:58
  3. hus
    hus
    2017. szeptember 26. 19:5369124.

    Jaj fenykepezd le, ugy szeretem nezni a sok szepseget, amit elteszel. Ugyesen bevasaroltal telre, en is ugy szoktam amikor ott eltem. Itt is probaltam amikor ide jottunk es ki lettem mosolyogva, hogy itt mindig lehet venni. Aztan a masik ilyen moso;ygasokat a leertekelesek miatt kaptam, mert amikor meg lattam, hogy milyen jo ar van, akkor rogton akartam menni megvenni. Mas volt meg akkor, mon, volt tavaszi meg oszi leertekeles, akkor mentunk valogatni. Egyszer emlekszem a Majus 1 ruhagyar valami oborzalmaitol nem lehetett megmozdulni az aruhazban.  Zsuzsoka, akkor majdnem egyforma arban van a mez ott is, itt is.


    Talan holnaptol nemlesz ilyen atkozott meleg, enyhulni fog az ido.


    Zsuzsoka, szereintem ez a keszitos dolog csak Magdikanak lehetett rossz, mert a gyerekek ilyen allapotban nem kivantak, hogy Mamijuk barmit is keszitsen.


    Ez a palacsinta szamlalas akar 10 ezerre is kijohet.  Ha en csinalok 70-75  palacsintat, akkor a harom csalad kozott elosztva semminek tunik. A mi reszunket keves kivetellel is szetosztom.  Borsoszemre kell vigyazni, mert o citrommal eszi es kepes 10-et is megenni ugy jottebe, mentebe. Persze nagyot ugrott az elmult evben.


    Probalkozom meg egy keppel.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69113)
    2017-09-25  06:40
  4. hus
    hus
    2017. szeptember 26. 19:3869123.

    Szerencsesnek mondott az orvos is Magdikam, mindnyajan nagyon orulunk szerintem, hogy ilyen jol vagy a korulmenyekhez kepest. Ugy fogsz gyogyolni, mint a labad is,  lassan, csak oda be nem latsz,  ahol a karosodas ert.


    Vissza fog jonni az erod is, biztos vagyok benne, hogy fogsz meg hegyet maszni. Ha nem is minden heten, minden masodik heten. 


    Lehet, hogy atmegy a 2 kep.

    előzmény:
    Kusza (69121)
    2017-09-26  17:35
  5. 2017. szeptember 26. 17:5869122.

    Klárám, Szabó Éva 69 éves volt, amikor baleset következtében életét vesztette. 60. születésnapját ünnepeltük a Városházán, amikor személyesen hallhattam a vele történt beszélgetést. Bizonyára Díszpolgári címet kapott, vagy épp valami állami kitüntetés okán,  megható műsorra emlékszem. 


    Bizonyára említettem, hogy szépen felújított lakásba költöztem épp 3 éve. Csak a fürdőszoba nem kényelmes számomra, mert a pici alapterületre monstrum berendezéseket zsúfolt elődöm. Masszázskád, jó magas fallal, hatalmas szekrényes mosdókagyló, ormótlan mosógép volt benne. Megfordulni sem lehetett, s kínszenvedés beszállni a kádba.


    Most nekiestem, akadálymentesíteni. Hamarosan ajtót vágatok a kádra, kisebbre cseréltetem a szekrényes mosdót, s bent áll a régi kisebb mosógépem. Ma már villanyszerelők dolgoztak, hét végén rokonom elszállítja a mosdószekrényt, már itt az új.


    Szóval nyüzsgök, dolgozom a kényelmesebb jövőmért. 

    előzmény:
    klára13 (69119)
    2017-09-26  16:45
  6. 2017. szeptember 26. 17:3569121.

    Voltunk a háziorvossal, soron kívül beengedtek. Leállított a vérnyomás csökkentőről, most is 95 volt. Azt mondta, örülhetek, hogy ennyivel megúsztam ezt a bajt. De azért nagyon elfáradtam, nem tudom, mikor jön vissza az erőm?

    előzmény:
    klára13 (69117)
    2017-09-26  16:25
  7. 2017. szeptember 26. 16:4969120.

      Ezt most csak úgy elmesélem.  Angyalka dolgozott nálam, minden ragyog, és közben kellemes is társasága. Ezt csak úgy mondom, hogy milyen jól érzem magam. Azt hiszem, most szunyókálok kicsikét. Szép napot nektek is!!!

    előzmény:
    Zsumi945 (69108)
    2017-09-24  10:14
  8. 2017. szeptember 26. 16:4569119.

      Emlékszem hangjára, nagyon kedveltem. De kicsi  Zsuzsi, lehetetlen, hogy 79 éves volt. 50-es karambolra emlékszem én is. Keresem, de egyelőre nem lettem okosabb.

    előzmény:
    Zsumi945 (69115)
    2017-09-25  16:18
  9. 2017. szeptember 26. 16:3469118.

      Ez az egész "ráncfelvarrás" cirkusz csak a reklámokért történt. Az nem kétséges, hogy az egész a reklámokért volt. De az internet már szinte használhatatlan a reklámdömping miatt. Talán rájönnek előbb-utóbb a finanszírozók, hogy megjelenésük inkább ellenszenvet kelt, mint hasznot hozna. Vagy ők döbbennek rá, vagy mi hagyjuk itt az egész szemétdombot.

  10. 2017. szeptember 26. 16:2569117.

       Magdikám!  
       Biztosan tudod, hogy 4-500 évvel ezelőtt 35 év volt az átlagos élettartam. Ma sokáig élünk, és hát öregségünkben sok mindent kell elviselnünk. És több öröm él bennünket, mind a régieket. 
       Amikor Liszt Ferenc útra kelt Szentpétervárra, 6 hónapig zötykölődött a hintón. É ma, lányod, megkockáztatott lányával egy hosszú utat köszöntésedre. Nagy öröm ez, és át kell érkezni.
        Magdikám, remélem, felerősödsz. Muszáj megnézned tavasszal a vad haranglábakat, és ez meg is lesz. Most csak, ahogy Zsumikánk mondta, a türelem a fontos. És hogy reméljük a legjobbakat.

    előzmény:
    Kusza (69114)
    2017-09-25  14:08
  11. 2017. szeptember 25. 16:3269116.

    Magdikám, nagyon jó, ha írsz nekünk! Lassan, de folyamatosan erősödni fogsz, pihenj nyugodtan, ha arra van szükséged.


    A tavaszi ízületi gyulladásomkor a patikában vettünk 2 db. zselével töltött párnácskát, amit csak a hűtőszekrényben tartva hűtöttünk, s azt is ruhába téve tudtam csak elviselni a csuklómon. Kellemesen rásímult, cserélgettem, s az enyhítette a fájdalmat. A jég alatt nagyon fájt.


    A Fiúk gondoskodását pedig örömmel fogadd el, most eljött az ő idejük. Lesz még alkalom, hogy újra élvezzék a Te finom palacsintáidat!


    Szeretettel gondolunk Rád! 

    előzmény:
    Kusza (69114)
    2017-09-25  14:08
  12. 2017. szeptember 25. 16:1869115.

    Igen, és költő az a másik is.  A Mienk az, aki a Kossuth Rádióban, majd a Tv.-ben 1964.-1994. között folyamatosan dolgozott ifjúsági műsorok szerkesztőjeként, s újságíró is volt. Jellegzetes rekedtes hangja volt.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69112)
    2017-09-25  06:28
  13. 2017. szeptember 25. 14:0869114.

    Szervusztok!


    Nehezen megy ez a gyógyulás, ugyan olyan gyenge vagyok, mint mikor csütörtökön hazajöttem, csak rövid ideig bírok fent lenni. A lábam amelyik beszorult a vizsgálatnál, ugyan már világosodott, de még mindig dagadt kemény és fáj, annak ellenére, hogy vizes ruházzuk és jegeljük. Gyuri felhívta egy baleseti sebész orvos ismerősét, mert így egy kicsit tudatlanul féltünk a trombózistól. Ő azt mondta, hogy ezeknek a gyógyulása hónapokig is eltarthat. Vizes ruházni nem jó, csak jegelni. Holnap megyünk 9-re majd a házi orvoshoz.


    Olyan jó, hogy itt voltak a gyerekek, van mire gondolni egy ideig. Azért ez a két lány nagy utat tett meg péntek reggeltől vasárnap estig, nem sok híján 3 ezer km-ert vezettek. Jó, hogy Liliana is tud vezetni már, egy pár százon ő vezetett. 


    Tamásom is nagyon gondoskodóan főzött, egy hétre való sült húsokat készített.


     


     


     

  14. 2017. szeptember 25. 06:4069113.

    Most nálunk van eső és hideg . Tegnap ismét almakompótot főztem . Múlt héten üvegbe is raktam . Tegnap sikerül elfogadható áron 200 forintért szilvát venni. Nem besztercei, nagyobb, majd kissé felaprítom. Nyirfacukrot is teszek bele , így kevésbé hizlal. Fiamék lefagyasztott ribizlijét is feldolgoztam . 12 üveg ribizlizseléjük és 2 liter szörp lett belőle. Ha ezeken túl leszek, jön a konyhai nagytakarítás . Megvettük a téli krumplit, hagymát . Lassan tele lesz a pincei spájzom, majd lefényképezem . A baracklekvárok jól megcsappantak, minden unoka kapott egy üveggel, sütöttem is . Így vagy 10 üveggel már kevesebb van . Vettem mézet is, itt 2000 forintért árulják.


    Akinek olyan gyerekei vannak, mint neked, az ne erezzen lelkiismeret furdalást ebben a helyzetben.írod Magdinak. De ezeknek  a gyerekeknek és unokáknak  minden ottlétkor sütött Magdi 1kiló lisztből palacsintát. Ha jól meggondoljuk ez több ezer palacsinta.

    előzmény:
    hus (69110)
    2017-09-25  02:45
  15. 2017. szeptember 25. 06:2869112.

    Lehet, hogy rosszul olvastam,. vagy elszámítottam , elnéztem . Több Szabó  Éva volt.

    előzmény:
    Zsumi945 (69108)
    2017-09-24  10:14
  16. hus
    hus
    2017. szeptember 25. 05:0969111.

    Szep ebredest, napot es  a fincsis  reggeli szokasotok maradjon meg. 


    https://www.youtube.com/watch?v=e72tG80LmsU


  17. hus
    hus
    2017. szeptember 25. 02:4569110.

    Legyen kellemes  a jovo hetetek, kenyelmesen vegezzetek amit kell, pihenjetek.


    Nalunk katasztorfalis meleg volt  egesz heten, 4-38 fok vpolt napkozben, sajnaltam meg az allatokat is kinn, de ugyesen homokfurdoztek. Meg enni sem tudtak annyit, amennyit szoktak. Vizukben pedig egy kis almaecetet tettem. kedveltek, ugy latszik olyan lehetett nekik,  mint nekunk a citromos viz.


    Jaj most bepillantottam az idojarasra, holnapra is 30-37 fokot mondanak. En nem tudok a kertben ilyen melegben dolgozni. Bezzeg a szomszed!  Gyonyoru mindene. Mindig hordja a felesegenek a friss zoldseget, gyumolcsot. Valamelyik nap talalkoztunk,  elpanaszolta, hogy mar annyi mindent visz be a ferje, nem tud mit kezdeni vele, faradt mar a befozesektol. Ugy megsajnaltam, azt sem mertem moondani neki, hogy fagyassza le esetleg mert ki tudja, hogy mit gondol, esetleg azt, hogy ne mondjam meg, hogy mit csinaljon, soha nem lehet tudni.


    Elmentunk ma egy almafarmra es a tulajdonos nagyon panaszkodott, hogy nem tudjak mi lesz a teli almaval ilyen idoben es egyaltalan ez az ev semmilyen  szempontbol nem kedvezett a farmeroknak, kivancsian varjak, hogy mi lesz jovore. Kicsit el voltak keseredve, az arakat termeszetesen felvittek, sok finomsagot keszitenek, van sutodejuk is es sok mindent arulnak.


    Vagy 3 hete vettem az egyik farmostol mezet, a kg-os uvegert soknak tartottam a tiz dollart, itt a felenel is kevesebb volt nyolc dollar. Csondben maradtam meg magamban is.Nincs tobb reklamalas.


    Fiam, menyem kivetelevel megfaztunk mindnyajan,  tobb  kulonbozo  fele  tunetekkel, jaj de nem szeretem.


     


    Magdikam, a legnagyobb kincset vedd elo most, a turelmedet. Bizz a lassan, de biztosan-ban, gondolj a szep csaladodra, mindenki nalad volt, rajtad kivul nem gondolom, hogy mas sajnalta, hogy most nem te keszitetted a finomsagokat.   Akinek olyan gyerekei vannak, mint neked, az ne erezzen lelkiismeretfurdalast ebben a helyzetben.


    Az agy alatt kuszik a rosszcsontpeti, harakattintunk a rendben kockara, akkor tehetunk fel kepeket is? 


     


    Festeticsekrol olvastam, rakerestem  a googlee-n es  csodaltam a mostani Keszthelyt, a varos latnivaloit, a piacukat.


     

  18. 2017. szeptember 24. 10:2369109.

    Drága Magdi!


    Nem reménytelen! Tudod, a Hit és az akarat együtt csodákra is képes. Neked most a türelemre és a minden napos apró lépésekre van szükséged és még csodára sem, hiszen hála Istennek nem lett maradandó károsodás a szervezetedben. A "hetvenesekhez" írott soraimat itt nem ismétlem. A jókívánságom itt is érvényes és a szeretetemet itt is küldöm.  Mindannyiunk szeretete a családoddal és ismerőseiddel együtt kapaszkodót nyújt a Hited erősítéséhez. Napról napra egyre jobban! 


    Gondolom a gyerekek megszervezték, hogy amíg megerősödsz, segítséged lesz otthon a háztartáshoz.


    Szeretettel ölellek!

    előzmény:
    Kusza (69104)
    2017-09-23  19:56
  19. 2017. szeptember 24. 10:1469108.

    Zsuzsám!


    Tanította gimnáziumban egyik unokanővéremet, még Nikolin Éva néven.1956 után kellet Vhelyről távoznia. Később,  Szabó Iván szobrászművész felesége lett, akkor vette fel férje nevét. A Wikipédia szerint 1932.-ben született. 69 évet élt. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (69105)
    2017-09-24  07:12
  20. 2017. szeptember 24. 08:1769107.

      Nagyon együtt érzek veled, Magdikám. Egészen másnak ígérkezett ez a nap. De csakhogy kilábaltál a betegségből, most már jöhetnek a kirándulások az őszi erdőben. Helyre áll a rend.
      Magdikám, meglátod, lassanként visszatér derűd. Hisz amíg családod körülvesz szeretetével, addig semmi sem kilátástalan. Persze, kell ehhez még egy kis idő.
      A születésnap ajándékokkal jár. Kitől, mit kaptál, Magdikám? Biztosan nagyon igyekeztek örömet szerezni gyermekeid ezzel is. Látod, lányod is hazaszaladt, csak hogy köszöntsön. Gondolom, Sára egy művével tisztelt meg, s ha Tamástól képet kaptál, hát elönt engem az irigység. Tudod, milyen nagy rajongója vagyok fiad művészetének. Mint mondtad, Gyuri fiad bevásárolt, de, gondolom, e mellett kigondolt valamit örömödre. És Ági? El tudnám képzelni, hogy valami nagyon szép, divatos sálat hozott neked. Vagy egy csodás ünnepi abroszt, amit akár már fel is avattatok.
        Hamarosan mindennek még jobban tudsz örülni, a szép estének is, amikor együtt volt a család, minden szebb lesz, ahogy állapotod javul.

    előzmény:
    Kusza (69104)
    2017-09-23  19:56
  21. 2017. szeptember 24. 07:4269106.

          Jó  reggelt! Kellemes vasárnapot kívánok.

  22. 2017. szeptember 24. 07:1269105.

    50 éves lehetett akkor, mert fiatalon halt meg . Meleg szíve volt

    előzmény:
    Zsumi945 (69103)
    2017-09-23  15:07
  23. 2017. szeptember 23. 19:5669104.

    Köszönöm Klára!
    Hidd el szívesebben dolgoznám magom agyon, minthogy engem ugráljanak körül. Hiába vigasztalnak, biztatnak, meglátom hamar erőre kapok, valahogy most olyan reménytelen minden. Ma Tamásék hozták az ebédet, holnap pedig ő fog főzni, amit Gyuri megvásárolt. Sajnos már Ágiék holnap reggel indulnak vissza.
















     



    előzmény:
    klára13 (69101)
    2017-09-23  14:09
  24. 2017. szeptember 23. 15:0769103.

    Igen, Klára.Ott érettségizett és ugyanott tanított is. Én már csak a rádióból ismertem, de nagyon megkedveltem, s kerestem az írásait is. A Városházán (talán a 60. születésnapján?) részt vettem egy ünnepségen, ahol egy szintén vhelyi fiatal színésznő (Pikali Gerda) mondott tőle verseket, helyi zeneművészek ( zongorista, klarinétos) működtek közre és (talán)Antal Imre beszélgetett vele.


    2001.ben halottak napjára jött autóval a szülei sírjához s az algyői híd után lesodródott az országútról és azonnal meghalt. Emléktábla is áll ott. Ahányszor Vhelyre autózok, gondolok rá.

    előzmény:
    klára13 (69102)
    2017-09-23  14:16
  25. 2017. szeptember 23. 14:1669102.

       Szívhez szóló költemények mind, kis Zsuzsi. Ugye, Szabó Éva vásárhelyi volt? Magunkénak érezhetjük mindegyiket.

    előzmény:
    Zsumi945 (69098)
    2017-09-22  18:53

Címlap

top