Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. szeptember 23. 14:0969101.

       Magdiká, boldog születésnapot és egészséget kívánok!


       Gondolom, ár szépen kiegyenesedtek a dolgok, láthatod hogy gyermekeid mindent megoldanak. Ami azt illeti, én magamban mindig morogtam, hogy mint ünnepelt rongyosra dolgozhattam magamat méltó megünneplésemre. Hát te most kiélvezheted, hogy pihengetve nézegetheted a sürgés-forgást. Biztos vagyok benne, hogy Gyuri fiad, most mint alkalmi háziúr a ház asszonyának gyengélkedése folytán, remekül megállja helyét.


      Kellemes, nyugodt ünnepi hétvégét kívánok!

    előzmény:
    Kusza (69097)
    2017-09-22  17:34
  2. 2017. szeptember 23. 05:4569100.

    Igen mi is ezt kívánnánk, hogy kísérjük egymást végig.,. De egyiknek nehezebb lesz , szerintem a kísérőnek ......


    Nagyon kedves verseket hoztál Zsuzsikám !

    előzmény:
    Zsumi945 (69098)
    2017-09-22  18:53
  3. 2017. szeptember 22. 18:5469099.

    Rapszodikusan tördeli a Nlc. nagy sorközöket tesz oda, ahol eredetileg nem volt.

    előzmény:
    Zsumi945 (69098)
    2017-09-22  18:53
  4. 2017. szeptember 22. 18:5369098.

    Klárám, egyik vásárhelyi ismerősöm naponta új versekkel lepi meg ismerőseit Szabó Évától. Nagyon szép fényképekkel illusztrálva, sajnos azokat nem tudom idehozni.


    SZERELEM


    Szerelem
    ha egyik a másikát
    repülni hagyja

    de ha zuhan
    fél szárnyát kölcsönadja


     


    MONOLÓG


    Kő voltál:
    vizem nyugalmát felkavartad.


    Ár voltál:
    széthordtad biztonságát a partnak.


    Szél voltál:
    csöndemnek titkát elfecsegted.


    Árny voltál:
    megloptad Napját a két szememnek.


    Víz vagyok:
    kő-nehéz a múlt bennem.


    Part vagyok:
    magam tartom a medrem.


    Csönd vagyok:
    kagylóhéj hallgatásom.


    Nap vagyok.
    mindig más láthatáron.


     


    KÍSÉRJ VÉGIG


    Rám szólt a szívem, hogy a játék
    azt sem védi ki szépen játszik,
    és nem segíthet a varázslat,

    ha az út vége idelátszik.
    Álmom a csillagokra mértem,
    időm a földön érik,
    egy kicsit maradj még velem
    kísérj végig.


     


     

    előzmény:
    klára13 (69082)
    2017-09-21  15:03
  5. 2017. szeptember 22. 17:3469097.

    Köszönöm szépen Marika!

    előzmény:
    jara (69096)
    2017-09-22  08:05
  6. 2017. szeptember 22. 08:0569096.

    Magdikám, boldog születésnapot kívánok sok szeretettel.  Nem enged képet ide.

  7. 2017. szeptember 22. 08:0569095.

    Magdikám, boldog születésnapot kívánok sok szeretettel.  Nem enged képet ide.

  8. 2017. szeptember 22. 06:3169094.

    Magdikám ! Aíig megszűnik a kettős látásod, próbálj 1 szemmel nézni. Zsolt is így volt , neki meg kellett műttetni . ÍFőleg a vezetésben zavarta, ezért fejlesztette ki az egy szemmel nézést.

    előzmény:
    Kusza (69083)
    2017-09-21  16:20
  9. 2017. szeptember 22. 06:2769093.

    Rossz információt adtam ., Kálvin és Loyolai Ignác  tevékenységéről lesz előadás októben 03-án

    előzmény:
    szizsuzsóka (69092)
    2017-09-22  06:20
  10. 2017. szeptember 22. 06:2069092.

    Lesz egy érdekes előadás a párbeszéd házában a kereszténységről és buddhizmusról.Ha tudok elmegyek. Sok hullott almánk van . Sok munkáét ad a sérültek feldolgozása, de a rossz termések miatt  meg kell tenni, mert nagyon drága lesz a télen

    előzmény:
    klára13 (69082)
    2017-09-21  15:03
  11. 2017. szeptember 22. 06:1069091.

    Magdikám ! A főzés legyen a legkisebb gondod ! Majd főz a lányod és menyed, vagy hozatnak ebédet ! A legfontosabb, hogy otthon vagy, és rohamosan gyógyulni fogsz .A rokonok pedig meglátogathatnak, ha nem is egyszerre . Tudom ez nem vigasztaló egy olyan ízig vérig háziasszonynak, mint Te . De most a családi összejövetelre és is hozattam ebédet, levest Zsolt fiam hozott, és csak a tortákat sütöttem .


    Tarkófájásod nekem idegzsábának tűnt, de így leírás alapján nehéz véleményt mondani. Az eszméletlenséged lehet az alváshiány pótlása , melyet a gyógyszek is befolyásolnak. Az , hogy nem emlékezel , nem feltétlenül jelent eszméletlenséget .


    Itt is kívánok Neked sok örömet, gyors gyógyulást , családod változatlan szeretetét . Ehhez csak egy kis adalék a barátaid , a mi szeretetünk, mely remélhetőleg segíti gyors felépülésedet

    előzmény:
    Kusza (69090)
    2017-09-21  22:21
  12. 2017. szeptember 21. 22:2169090.

    Klára köszönöm a jó kívánságot!


    Nagyon reménytelen nekem most a kilátás, úgy szerettem sütni főzni, és most üres konyhával várom a gyerekeket.  Most apránként tudom meg Gyuritól, hogy mi történt, mert sajnos nem tudok semmiről. Októberre kaptam beutalót érfestésre, de félelmetes volt, hogy mi lesz addig, mert teljesen kialvatlan voltam, már két hete alig aludtam, nagyon fájt a tarkóm. Az ismerősei közt van olyan orvos aki az idegsebészeten dolgozik, így általa bejutottam hamarabb. Vizsgálat közben történt valami, elveszítettem az eszméletemet, és 3 napig úgy voltam. Közben beszorult a jobb lábam valami szekrény közé, és főleg a külső része fekete lett, zúzódás lett rajta, jegelni kell.


    Ágiék holnap reggel indulnak, estére érnek ide. Tamásék szombat reggel, már ő hozza a szombati ebédet. Sütésről nem tudok, mert Áginak nem volt ideje. Szegény nagyon ki fog merülni, mert már vasárnap reggel indulnak vissza.


    Nagyon megijedtek a gyerekeim, mert a betegségemnek az a neve, ami Antonionak, igaz az orvos azt mondta, csak nagyon enyhe fajtája.


    Meg akartam hívni a rokonságot, lettünk volna kb 25-en, de most ahhoz sem erőm, se türelmem nincs.

    előzmény:
    klára13 (69089)
    2017-09-21  18:22
  13. 2017. szeptember 21. 18:2269089.

    Magdikám, de jó, hogy hazaértél! De jó, hogy csak amiatt kell bánkódnod hogy nem sütsz-főzöl!
    Hazajön lányod? Nagyszerű. Igaz, ez nem akármelyik születésnap!
    Megeszem a kalapomat, a legnagyobbat és rágósat, hogy Tamás nagyon kitesz magáért, úgy érkezik az ünneplésre. Lányod szintén, majd csak győzd eltárolni az ünnepi lakoma maradékait!
    Ami viszont a lényeg: hogy vagy? Mit mondtak, miért volt az őrületes fejfájásod? Erőd, amelyet annyiszor megcsodáltunk, visszatérőben van-e? Sokat gondolok rád. Tudod, itt biciklizel nevetve szívemben.


    Boldog születésnapot!

    előzmény:
    Kusza (69088)
    2017-09-21  17:20
  14. 2017. szeptember 21. 17:2069088.

    Köszönöm szépen, de holnap lesz. Bánt, hogy ilyen állapotban kell fogadni a gyermekeimet, nem tudok semmit készíteni nekik. Pedig a lányom nagyon hosszú utat tesz meg ezért.

    előzmény:
    Zsumi945 (69084)
    2017-09-21  16:25
  15. hus
    hus
    2017. szeptember 21. 17:0169087.

     


    Ugy kell Zsuzsoka, ha veletlenul elmarad, akkor  kerni azt ami jar, azt az igazi szeretetet, olelest, amit  amugy is tudnak nyujtani,borzasztoan jol esik.


     


    Nalunk  Borsoszem  kis szegyenlos, most az jott ra, hogy nem ker, vagy rendel maganak, nekuk kell. Most ilyenje van. Olvastad, meg nezni sem szabad amikor gyakorol, majd kicsit kesobb.


    Az elso igazan szep babamat anyukam  canadai testvereimtol kaptam,. Micsoda kulonlegesseg volt, ult egyedul es a szeme mozgott, szep kek szemu volt, szep kis kalappal es elegans ruhaval, feher cipocskevel.  Nagyon sokat babaztam vele, anyukam berendezett nekem egy baba sarkot az egyik szobaba, ott lakott, szep "berendezett" lakasa volt.Voltak  szep cserepes viragjai is az ablakparkanyon.  Jonnek elo az emlekek, de jo, hogy megemlitetted.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69079)
    2017-09-21  06:45
  16. hus
    hus
    2017. szeptember 21. 16:3969086.

    ... es ne feledkezzunk el kedvenc zenedrol sem ...


    https://www.youtube.com/watch?v=9txgq2Iaals


     




    Boldog szuletesnapot kivanok en is neked, nagy szeretettel gondolok rad!

    előzmény:
    Kusza (69083)
    2017-09-21  16:20
  17. hus
    hus
    2017. szeptember 21. 16:3069085.

    Magdika, de jokor neztem be, epp itt vagy.


    Draga Magdika, ne siettest a javulast, lassan, de minden rendbe  fog jon. Most vedd elo a turelmedet sajat erdekedben, pihenj, ne erolkodj ,nehez dolgokat ne csinalj, ha mast nem hallgass zenet, vagy az olvasos konyvet hasznald idotoltesnek, azt csak hallgatni kell.


    A lenyeg, hogy otthon vagy, mindennel tobbet er. Remelem van segitseged es vannak latogatoid.


    Vigyazz magadra, irjal nekunk,  es pihenj, pihenj. 


     

    előzmény:
    Kusza (69083)
    2017-09-21  16:20
  18. 2017. szeptember 21. 16:2569084.

    Kusza Magdikánk!


    Csiripelik a madárkák, hogy ma van a születésnapod!


    Isten éltessen, erőben, egészségben! Mielőbb térj vissza közénk, nagyon várunk!


    Sajnos virágot, képes üdvözlést nem tudunk még küldeni, de gondold ide kedvenc virágodat és kedvenc tortádat!


  19. 2017. szeptember 21. 16:2069083.

    Szervusztok!


    Itthon vagyok, de végtelenül gyenge vagyok. El se tudom képzelni, hogy visszajön a régi erőm. A szememre is duplán látok, pedig milyen jó volt a szürkehályog műtét után. Beszélt Gyuri a szemorvossal. azt mondta visszafog jönni, csak idő kell hozzá. De azért mindenesetre jobb itthon.

    előzmény:
    klára13 (69077)
    2017-09-20  23:49
  20. 2017. szeptember 21. 15:0369082.

      Marika, örülök, hogy olvashattam az írást az öreg lélekről. Egyszer hallottam róla, az a szép énekes kislány beszélt róla, akinek talán anyukája vietnami. Nagyon kellemes, kedves ember, ő mondta magáról, hogy szokták mondani, ő öreg lélek. Aki már többször élt itt a földön, a reinkarnáció lehetősége szerint. Sajnos, nevét nem tudom, úgy emlékszem, most valahol az egyesült államokban tanul.
      Azt gondolom, sok olyan dolog van a Földön, amelyet nem értünk. Akár a buddhizmusról, akár a kereszténységről   van szó. És minden más vallás is az értelmet meghaladó kérdésekre keresi a feleletet.
       Nagyon szép verseket hozol. Szabó Éva hangja még ma is fülemben cseng a rádió jóvoltából. Kár, hogy korán elment. Vajon hány költeménye van? Egyszerű, de nagyon szép versek. Mindegyik egy-egy gyönyörű gondolat és érzés.
       Hogy változunk-e? Az én nézetem szerint viselkedésünk változik, de történhetnek olyan események, amelyek lelkünkben is változásokat hozhatnak. De hogy kiben mit, a jó ég tudja. Lehet, hogy egy tragédia az egyik emberből szentet csinál, a másik gonosszá válik ugyanettől. De ez csak az én eszmefuttatásom.

    előzmény:
    Zsumi945 (69062)
    2017-09-19  07:44
  21. 2017. szeptember 21. 13:3569081.

    "Latinovits Zoltán levele Ruttkai Évához


    "Évának, Amerikába 1975 július


    Merre csavaroghatsz drágám, és vajon gondolsz-e ránk, akik nagyon egyedül vagyunk, Bagóval egymásra utaltak, tehetetlen. Álmunk a géped maga után húzta, délutáni kék égen fehér csík.


    Egyedül vagyok.


    Akárhogy is történt és történik: Hozzád tartozom. Azt hiszem, ez el van végezve. Elvégeztetett.


    Szemes a régi. Az emberek idegenek.


    Nincs nyaralás. Az emlékek miatt, amik most befednek és ellepnek, a múlás miatt, amit percnyi pontossággal mérek fel és nyugtázok. Múlunk és nem mulatunk. Az idő múlatja kedvét rajtunk.


    Nincs nyaralás Bagó miatt. Ebben a kis fekete testben egy ősi lélek lakhat, annyira követi az ember ritmusait, kedvét, mozdulatait. Nem vitorlázom nyugodtan, ha nem tudom, mi van vele. És tudom is: vár rám. Gondolataiban biztos megakad, merre lehetsz, de Te az utóbbi időben keveset látogattad őt. Engem szokott meg hétköznapnak, Te voltál az ünnep.


    Nyaralás nincs. alvás is csak altatóval. nincs nyugalom. Én is várok. Várlak, hogy elmondhassam: légy nyugodt, vagyok és leszek Neked. Elvégeztetett. Ne hajtson hallgatásom és szomorúságom zajos helyekre, ne hajtson el gyötrődésem, várakozásom, töprengésem. Minden értünk fog történni, mert akarom. Mert Isten is így akarhatja.


    Kilazult karom a derekad körül, de a kezedet fogom. Ne siess, ne kapkodj, ne térj ki. Újra szüljük magunkat. Te is akard. Hogy együtt legyen jó. Ha talán nem is úgy, mint régen.


    Meleget kell egymásra fújnunk. Szeretetkötelekkel kell összekötnünk magunkat. Hideg a világ. Kihunynak a tüzek. Kell a tűz. Kell a fény. Kellünk egymáshoz. Hajtson egymáshoz a vihar. Kergessen egymáshoz a csend. Ne engedjük kihűlni magunk. Mert egyedül, mert egyedül olyan iszonyatos. Olyan nehéz. Ha nem buggyan fel úgy, mint régen a vágy, élesztgessük. Nem lehet másolni a voltot, mert már mások vagyunk. Tizenöt év. Most vetkőztük le másodszor a bőrünk, levedlettük régi magunk kétszer. Most jó hét év következik. Ha akarjuk. Ha csináljuk.


    Naponta húzom fel a múlt kútjából az emlékvödröket. Vödörnyi szépet, csigát, kacskaringót, kéket, sárgát, hajnalt, alkonyt, a régi szelet és a régi színeket. A régi szíveink.


    Régi szíveinket lemeszelték a kápolna falán. De belerajzolva, téglába vésve most már ott marad, tizenöt év dobogó szíve.


    Úszom a vízben: a múlt fájdalmas simogatása. Kék könnyek tava. Benne a mi szerelmünk, a mi könnyeink is. Benne a régi szép sudár árbocok, a régi vitorlák tükörképe. Kagylók a nyakadról. A víz csillogása szíved csillogása. A szél hártyája a vízen: kezed nyoma. Lúdbőrzik a víz, mint a bőr. Mindenütt a mi tükörképünk. Mint a lidérc kóvályog a vízben, víz felett, a balatoni égen. A móló köveiben. Az utakon. A nádzizegésben. Szerelmünk itt jár, itt kísért, itt időz, igéz. Hordja ki a homokra a hullám szerelmünk szikrázó kavicsait. Nyomunk keresztalakban a homokban.


    Ha a múltamra emlékszem, Te is öleled az életemet, belefonódtál, rám szőtted életed hálóját, beleszőtted a hitbe a szerelem fonalát!


    Merre vagy? Hiányzol. Rettenetesen hiányzol.


    Már régóta hiányzunk egymásnak. És mégsem a szokás, a betegség éltetett tovább. A szenvedés újraszüli a szép lehetetlent. Kell, hogy kelljünk egymásnak. Hát kicsit kellessük magunk egymásnak.


    Töltsük meg a házat szeretettel. Rakjuk újra a kályhát, újra a tüzet. Éljük egymásnak a napokat. Költözzön vissza az ölelés, valamely késői józanabb, de maradóbb szerelem. Költözzünk vissza egymásba.


    Fáj a hiányod.


    Úgy hiszem, szárnyverdesve, topogva, ágaskodva, szeretlek. Ha még vagy. Ha neked ez elég. Ha Te is így akarod.


    Ha van még idő.


    Zoltán"

    előzmény:
    Zsumi945 (69080)
    2017-09-21  10:06
  22. 2017. szeptember 21. 10:0669080.

    Szervusztok!


    Klárám, az az érzésem, hogy nem a fórum korábbi sokféle funkcióján dolgoznak, hanem a sok sületlen bulvár cikk és a reklámok betolásán. A fórummal semmi haszna a tulajnak, csak az "értékes" felületet foglaljuk, s ugyan ki levelez ma már? Azonos érdeklődésű intelligens emberek közössége? Ugyan már, ósdi!


    Bezzeg az általuk tálalt mocsokhoz várják a kommenteket, azzal lehet indulatokat gerjeszteni, jól összeugrasztani, felhergelni egymás ellen ismeretlen embereket! aztán rohannak fogyasztani, vásárolni megnyugvás képpen.


    A randa, hideg esős sötétség mondatja velem? 


    Befűteni nem tudok, még jövő héten ellenőrzik a fűtőberendezéseinket. A tavalyi elszámoláskor derült ki, hogy leleményes lakók még a meleget is tudják lopni, s a környező lakásokkal fizettetik meg. Így marad a meleg ruha.


    Kellemes gyöngyfűtést! Várom az eredményt, ha már eltűnnek a sejhajok.


     

    előzmény:
    klára13 (69078)
    2017-09-20  23:57
  23. 2017. szeptember 21. 06:4569079.

    Igen , megértelek. De én kislány koromban sem voltam bújós. Volt egy babám , de keveset játszottam vele . Inkább olvastam , társakkal játszottam, inkább fiús voltam . Utána sem, bár fiaimmal nagyon közeli kapcsolatban voltam, unokáimmal is. A legkisebb kissé szorongós, nagyon okos fiú. Matematikai érzéke kiváló . Mindig igyekezett  egy félszeg puszit adni. Mivel vékony karjai voltak, kérdeztem . Tudod, mire való ez a két virgács ? Arra, hogy nagyit átöleljék. Azóta ha nem ölel meg  csak azt mondom neki "virgács " megölel .

    előzmény:
    hus (69074)
    2017-09-20  05:49
  24. 2017. szeptember 20. 23:5769078.

       Popsik? Sejhajok azok, és képünkbe nyomják őket, akár tetszik, akár nem. Ezt hívják rácfelvarrásnak, és remélem, az illetékesek fenekébe hálából belenyomna pár-tíz botox injekciót.
     Zsumikám, nálatok is ez az ócska ősziesős idő van? Brrrrrr....
      Bár ma befűtöttem, gyöngyöt fűztem, és azt nem lehet hidegben. Majd holnap megmutatom.

    előzmény:
    Zsumi945 (69076)
    2017-09-20  22:10
  25. 2017. szeptember 20. 23:4969077.

      Magdikám! Nagyobb öröm nem érhetett volna, mint soraidat olvasni! Ó, de jó, hogy ilyen szépen gyógyulsz. Nagyon-nagyon hiányoztál, s mi tagadás, aggódtunk érted.
      Tehát ez az utolsó estéd a körházban. Nagyon jó. Holnap már otthon alszol. További javulást kívánok.

    előzmény:
    Kusza (69066)
    2017-09-19  15:15

Címlap

top