Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. szeptember 20. 22:1069076.

     Nem tudtatok belépni, vagy a kedvetek ment el a nlc.-től? Egyiket sem csodálnám. 


    A képfelrakás helyén női popsikat látni. ezt kellene csatolni? No megyek aludni.Jó éjszakát, nyugodt álmokat kívánok. 


  2. hus
    hus
    2017. szeptember 20. 05:5769075.

    Szep almotok utan kellemes jo reggelt kivanok, a reggeli finomsagok, kavecska utan legyen napotok meg szebb.


    https://www.youtube.com/watch?v=1TWhFmCRdoU


  3. hus
    hus
    2017. szeptember 20. 05:4969074.

    Jaj Zsuzsoka, tudom, hogy nagyon igazad van, de nem tehetek rola, szeretnem en is kicsit visszabb tartani magam, meg a gyerekek is mondjak, hogy ne izguljak mindig annyira veluk kapcsolatban, de nekem nagyon nehez.Ez a dilim. Vagy az egyik dilim, nem tudom.


    Igen, igazad van, a fius mamak is maskepp elik az anyasagot at, valahol hianyozhat a lanyos hizelges, simogatas, szeretet. A fiukat is ugyan ugy lehet szeretni, de ok maskepp mutatjak ki a szeretetuket.


    En meg olyan hozzajuk bujos vagyok, mivel igy nevelkedtek,  ezt szoktak meg. Pl. a fiam amikor meglat, mar emeli is a karjat, hagy oleljen at. Persze rogton olvadozok es bujok hozza.Vele kevesebbet tudok lenni, mert  mindig dolgozik, amig a lanyom tobbszor  van itthon.  Pl. jhianyzik, hogy a fiammal nem tudok egy jot kavezni hetkozben es kicsit elbeszelgetni. Igy finomakkal kedveskedek nekik es probalom meg tenni a tolem telhetot, hogy potoljam a kiesest. Ha majd lesz kisbabajuk, akkor szeretnek meg tobbet segiteni, mert a menyemnek is ujdonsag lesz a sajat picije. Persze amit hagynak majd nekem.  Mert soha nem lehet tudni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69048)
    2017-09-18  06:14
  4. hus
    hus
    2017. szeptember 20. 05:3269073.

    Koszonom Zsumika, dolgozunk szorgalmasan, csinaljuk a legjobbakat.


    Lanykadnak javulast kivanok es minel elobb gyogyuljon meg a laba. De rossz az a fajdalom.


    Lanykamnak orulok, ha van kedve menjen amig lehet, amig a lanyokra tudok vigyazni es kesziteni neki dolgokat. Az a vigyazas is mar masabb, mint amikor kicsik voltak, de ha mennek ok is  iskola utan, akkor nekem kell majd vinni oket, mert apukajuk sem tudja oket vinni. Eleg sokszor kell oket vinni, most ez az uj Taekwondo, a zongora, a festes es szobraszat, a nagyobbik szinhazi csoportban van, szombatonkent . Telen a teli sportok, ugy jol el vannak foglalva.  Szerencsere jo fejuk van, nem kell nekik "magolni".


    A nagyobbuik novesben most megugrott, a mamajatol elvette azt ami neki tetszik, a lanyom meg olyan aranyos volt, azt mondta nekem, odaadom neki, ha keri. Kozben olyan buszke volt az arckifejezese, hogy jo volt ranezni. Magamban pedig gondoltam, hogy igen, idaig ertek, es milyen jo lehet mindkettojuknek ez az erzes. 


    Na meg mi jutott eszembe, iskola kezdes elott mondom lanyomnak, hogy vennek a lanyoknak egy-egy par cipot. Felelet erre, ne, ne vegyel nekik, majd en lerendezem.  Haat, kicsit elment a kedvem, de ha nem, hat nem.


    Aztan egy nap haza jottek a vasarlasbol, nezegettuk a szep es jo cipoiket, aztan a lanyom azt mondta, hogy legkozelebb mehetsz veluk , mert tudod mennyibe kerul egy par cipo nekik?   Ugye , ugye gondoltam. Most mar meg van engedve, mivel megnottek,   az arak sem a regiek.  Imadok veluk menni vasarolni nekik, mert fokepp a picinek olyan oromtol pirospozsgas tud lenni az arca, amikor megkapja amit szeretne, hogy  ennel  boldogabb erzesem  nem sok van. 


    Szerencsere nem pazarlok, tudjak a penz erteket es meggondoljak, hogy mit vesznek.


    Eleg lesz az apjuknak keresni rajuk, mert ahogy szamoltuk, hogy mi kell meg es majd nekik, jaj.  

    előzmény:
    Zsumi945 (69051)
    2017-09-18  08:09
  5. 2017. szeptember 20. 05:2769072.

    Igen Zsuzsám , ma már meggondoltabbak vagyunk. De ilyen időben még egészségesen sem érdemes kirándulni.

    előzmény:
    Zsumi945 (69065)
    2017-09-19  13:38
  6. 2017. szeptember 20. 05:2369071.

    Magdikám ! Nagyon örülök Neked . Hazatérve sokkal jobban fogsz javulni saját otthonodban a megszokott környezetben

    előzmény:
    Kusza (69066)
    2017-09-19  15:15
  7. hus
    hus
    2017. szeptember 20. 05:0569070.

    Klara, csak meg akartalak nyugtatni, hogy meg veletlenul se gondold azt, hogy benned van a hiba, hanem ez egy termeszeetes dolog lehet, miert is ne fordulhatna elo, hogy az embernek nincs kedve utcara menni egy ido utan.  A miertjet meg mindenki sajat maga erzi. Eppen ideje, hogy az ember egy ido mutan azt tudjon csinalni, amit szeretne.


    Mostanaban meg mesz is ki eleg sokat, ahogy irod.


    Ma elmentem megnezni a lanyokat, mert uj dologba kezdtek, Taekwondora jarnak. Hetente 2x, 3x, de en szeretnem oket vinni egyszer. Kell nekunk az a kis beszelgetes, mig oda-vissza megyunk.


    Nagyon aranyosan csinaljak, Cukorbabam le nem veszi szemet az oktatorol, annyira figyeli, hogy kell csinalni. Szereti.


    Borsoszemem igen aranyosan  csinalja, meg osszekeveredik  a talajtornarol megmaradt finomabb mozgasa es idonkent  egy pillango mozgasat is  latom benne. O erdekes modon jobban szereti mint a pici, meglepett. Nem volt szabad neznunk ot a mamijaval, szegyenlos a gyonyorum.  En meg eszre lettem veve, amikor raneztem. De nem kaptam ki. Megjegyzes sem volt.

    előzmény:
    klára13 (69054)
    2017-09-18  13:15
  8. hus
    hus
    2017. szeptember 20. 04:4869069.

    Mai ujsag, hogy kicsereltek a dobozunkat ami az internet hasznalatahoz egy fontos resz volt, mert allitolag berozsdasodtak a vezetekek, ez elo szokott fordulni  azoknal, akiknek kinn van a micsodajuk. A mi micsodank kinn van.  Remelem egy ideig megint nem lesz problema, mert borzalmas volt, hogy kepes volt 5 percenkent megszuntetni a kapcsolatot a gepezettel.


    Hogy megszoktuk, milyen szornyu volt, hogy nem tudtuk normalisan hasznalni.


    Nalam jol osszejott, mert a nlc sem es az itthoni sem mukodott ugy, ahogy kellett volna.

  9. hus
    hus
    2017. szeptember 20. 04:4169068.

    Jaj Magdika, de jo, hogy irtal, ugy orulok, hogy jobban vagy.


    Pihenj sokat, honapokig ne torodj  csak a legfontosabbakkal es ne idegesitsd magad.


    Irjal, ha tudsz, nagyon varom en is soraidat.

    előzmény:
    Kusza (69066)
    2017-09-19  15:15
  10. 2017. szeptember 19. 18:3069067.

    Magdikám!


    Nagy szeretettel köszöntelek körünkben! Végre, hogy tudtál jelentkezni ! Türelem, napról napra egyre jobb lesz! A látásod is hibátlanul vissza fog térni. Gyermekeid, unokáid és a barátok (közöttük mi is) szeretete erőt ad a teljes felépüléshez!



     

    előzmény:
    Kusza (69066)
    2017-09-19  15:15
  11. 2017. szeptember 19. 15:1569066.

    Szervusztok!


     


    Végre be tudtam jutni, még a kórházban vagyok, majd csütörtökön megyek haza.  Ma CT-ézték a fejemet, azt mondták, hogy strokém van, de enyhe, már javul. Az a baj, hogy a látásom is romlott, képzeld kettőt látok, azt mondják az orvosok, majd kitisztul, de lehet, hogy 2 hónap is kell hozzá. Azt mondja Gyuri, hogy a sürgősségin, 3 napig voltam, olyan eszméleten kívül.

  12. 2017. szeptember 19. 13:3869065.

    Szervusztok!


    Tervezett kirándulás törölve, halasztva- lehet, hogy tavaszig. Szállásunk egy nyári lakban lett volna, ott már nagyon hidegek lesznek a következő éjszakák és kiadós esőt is ígér a meteorológia.


    Hármunk közül az izgulósabb hölgynek felment a vérnyomása 200-ra, másik benáthásodott, tüsszög... Rám bízták a döntést, de én vállaljam értük a felelősséget? Így aztán lebeszéltem őket, s nyugodt a lelkem. 


    Tegnap leadtam orvosomnál a kezelő lapokat, s egyből felírt még 15-15 alkalmat!Mondván idén ez még jár nekem, s látja, mennyire használtak ezek nekem. Jövőre indulhatok a Maratonon? 

  13. 2017. szeptember 19. 07:5969064.

    Marikám ! Ilyen ember nincs , amilyet a horoszkóp leír. Hiszen minden tulajdonság vegyül bennünk, no és változik a helyzettől függően . Persze sok érdekes dolog van az életben Nekem érdekes , hogy Radnóti és felesége ugyanabban a hónapban születtek, mint mi, és közöttük is ugyanannyi nap korkülönbség volt , mint közöttünk. Szeretem verseit. Hogy mennyit számít a környezet bizonyítja, hogy ők nem voltak otthonülők. Állandóan társaságba jártak. Fanni kissé szószátyár naplója másról sem szól, hogy hol voltak, állandóan pénzhiányban szenvedtek.- Radnóti havi 200 pengő apanázst kapott  nagybátyjától, valamit keresett is , az asszonyka gyorsírást tanított, elég szép bevétele volt. Egy kis lakásban laktak, gyakran kölcsönre szorultak. Mi első naptól szorosan éltünk, mivel közel 70 éves korunkig dolgozunk , a nyugdíjunkat félretettük. Akkor sem és most sem élünk nagy lábon. A házépítésnél sem vettünk fel csak jó kamatozású kölcsönt. Amit tudtunk magunk megcsináltunk.

    előzmény:
    jara (69057)
    2017-09-18  16:42
  14. 2017. szeptember 19. 07:4669063.

    Klárám ! lelki beállítottságunk is változik életkorral. Sokszor gátlásos kamaszból bőbeszédű.. néha szószátyár felnőtt lesz. Én fordítva alakultam . Magabiztos kicsit ki-ha én nem leánykából zárkózott felnőtt lettem. A tapasztalatok tettek azzá és élethelyzetem. Miután kikerültem fiatalon vidékre, ott éjjel -- nappal mennem kellett egyedül a faluban, de gyakran 10-12 kilométerre is. nem kísérhetett . Férjem nem kísérhetett , mert neki a gyerekkel kellett otthon maradni. Bármikor csengethettek azután is , hogy elmentem . Meg kellett  tartanom a legalább 3 lépés távolságot, hogy biztonsággal járkálhassak éjjel is. Erre öltözködésemben is szükség volt. Ez nem okozott gondot , mert többnyire keresztanyám levetett gönciben jártam . Ő Svájcban élt, szép és jó ruhákat küldött. azért nem utasítom most sem vissza a turkálót, mert nem zavart, hogy más is hordta a ruhát. Aki sokat jár házakhoz, több ruhát szakít el, mert gyakrabban kell mosnia .Elegáns ruhák vásárlására pedig nem volt pénzem . Most már talán lenne , de igényem nincs. ( no nem több százezres ruhákra gondolok )Utazni mindig szerettem (volna) csak nem volt rá sok lehetőségem .


    Talán most is mozgékonyabb lennék, de férjem nélkül nem akarok menni, őt pedig nehéz kimozdítani....

    előzmény:
    klára13 (69055)
    2017-09-18  13:49
  15. 2017. szeptember 19. 07:4469062.

    Szabó Éva:


    KÍSÉRJ VÉGIG


    Rám szólt a szívem, hogy a játék
    azt sem védi ki szépen játszik,
    és nem segíthet a varázslat,
    ha az út vége idelátszik.
    Álmom a csillagokra mértem,
    időm a földön érik,
    egy kicsit maradj még velem
    kísérj végig.

  16. 2017. szeptember 19. 07:4269061.

    Köszönöm Zsuzsám! Emlékeim szerint Apukám (25 évvel ezelőtt?) is valami besugárzástól gyógyult, és lyukas talpbetétet hordott.


    Nem tudom, miért nem ezt javasolta Tündinek az orvosa? A sarka alatt ő is hord betétet és puha cipőt visel. Sokáig nagyon lapos cipőben járt, de állítólag az elősegíti a láb boltozat deformációját.  

  17. 2017. szeptember 19. 07:3169060.

    Zsuzsikám4 Nálad indulok ! Erre a sarkantyúra nagyon jól használ a terápiás rtg besugárzás. Ilyenkor a csontkinövés irritálja a környező inakat, bőnyéket , amiből a lábban ( és kézben ) nagyon sok van . Ettől lesz  kocsonyás a kocsonya. Ezek tartják össze és védik azt a nagyon sok kiscsontot, ami lábfejünkben van .Az irrtáció okozta gyulladás fájdalma . Csökkenthető gyógyszerrel, és ha ez nem használ, fizioterápiával. Leghatásosabbak a sugárfélék.

    előzmény:
    Zsumi945 (69051)
    2017-09-18  08:09
  18. 2017. szeptember 18. 21:5569059.

    Is-is. de magyarul! Akár befelé forduló, akár kifelé, vannak dolgok, amikhez az egyik, másokhoz a másik tulajdonság kell.  


    Ha ez egyensúlyban van, akkor teljesít az agy maximálisan. Nem lehet csak a mélyben, vagy csak a felszínen "dolgozni". 


    Szerintem. Magam számára normális vagyok,  külső "stimuláció" nélkül is. Extro vagyok , de nem energia vámpír!

    előzmény:
    klára13 (69055)
    2017-09-18  13:49
  19. 2017. szeptember 18. 16:4469058.

    intra  intro

    előzmény:
    jara (69057)
    2017-09-18  16:42
  20. 2017. szeptember 18. 16:4269057.

    http://www.nlcafe.hu/horoszkop/20170918/9-jel-hogy-te-is-o reg-lelek-vagy-es-maskent-szeretsz/  Ez alapján én örök tévelygő vagyok, Nirvánára kerülni képtelen.  Hát persze, hogy más szemszögből is lehet nézni. Nem tudományosan.


    Klárám, az lehet, hogy extrával indulok és intra leszek mire megvénülök? Nagyon érdekes írásokat olvasok megint itt, köszönöm.


     


     

    előzmény:
    klára13 (69055)
    2017-09-18  13:49
  21. 2017. szeptember 18. 13:5469056.

      Elfeledtem írni, hogy Braskó Csaba esszéjéből írtam, ha nem is szó szerint.

    előzmény:
    klára13 (69055)
    2017-09-18  13:49
  22. 2017. szeptember 18. 13:4969055.

      Az embereket introvertságuk és extrovertságuk szerint osztjuk két részre. A befelé forduló emberek agya másképpen dolgozza fel a külvilág jeleit, mint a kifelé fordulóé. Ugyanis az agynak van egy aktivitási szintje, amit a tudósok areusal level-nek hívnak. Ez a szint az introvertált embernél alapból magas, annyira, hogy minden más külső stimulációt igyekeznek elkerülni. Hiszen ezek csak jobban megemelnék agyuk aktivitási szintjét, ezért jobban szeretik a csendet, kerülik a társaságot, az egyedüllét tölti fel őket, és így tovább.
       Az extrovertált emberek agyának aktivitási szintje pedig alapból olyan alacsony, hogy az "üzemi hőmérsékletet" sem éri el, ezért nekik külső stimulációra van szükségük, kifejezetten igénylik a társaságot, vágynak a kalandokra stb.
       Vélemények hatására az introvertált egyénekben könnyen kialakul az az érzés, hogy viselkedésük "kóros", valami nincs rendben velük. Ezért aztán fél életüket azzal töltik, hogy ezt a "hátrányt" ledolgozzák - teljesen sikertelenül. Pedig ez nem hátrányuk, hanem előnyük, egy olyan képességük, amelyet ki lehet aknázni.
       Hasonló a helyzet az extrovertáltakkal. Jelentős részük állandóan külső motivációra van rászorulva, sokan ezt gyengeségnek, függőségnek látják, és igyekeznek ettől megszabadulni. Pedig ez nem függőség, hanem ugyanolyan biológiai sajátosság, mint ahogyan élelemre és oxigénre van szükségünk. Ezek nem kiküszöbölendő veszélyforrások.
      


    Hibásan írtam előzőleg. Természetesen az elsőhöz tartozom. És teljesen normális vagyok!

    előzmény:
    klára13 (69054)
    2017-09-18  13:15
  23. 2017. szeptember 18. 13:1569054.

      Most már tudom, hogy azért olvasok összevissza mindent, ami kezembe kerül,  mert a "véletlen" mindig választ ad a kérdésre, ami éppen foglalkoztat. Magam is sokat gondolkozom a dolgon, amire Hus félreérthetetlenül célzott példabeszédével. (Nem kell mentegetőznöd, Hus, nincs miért.) Nos, az introvertált, extrovertált  alkatról van szó. Régóta tudom, hogy a másodikhoz tartozom, általában könnyű ezt meglátni, és az is biztos, hogy sokan ezek keveréke, talán ez a legszerencsésebb alkat.
      Erről olvastam tegnap délután, kertemben üldögélve, miközben repülőgépek döngicséltek fejem felett. Most idézem írását, mert ezt a megközelítést most láttam először.

  24. 2017. szeptember 18. 12:4669053.

  25. 2017. szeptember 18. 08:2569052.

    Klárám, a tegnapi Gasztroangyalban Marcsi meglátogatott valahol Veresegyház közelében egy olyasmi vállalkozást, ahonnan Te is rendelni szokták. ...Kosár? Dobozolták a sok friss finom terményt , háztáji tojást. Rád gondoltam. Sajnos mifelénk nem tudok ilyen szolgáltatóról. Igaz a Mars téri piacon be lehet szerezni sok hazait. Résen kell lenni, mert sokan hirdetik hazainak az árujukat, de egyrészt nem igaz, másrészt ellenőrizetlen termelésből származik.


    A műsorban fürtös paradicsom termesztőt is láthattunk, aki teljesen talaj nélkül, tisztán kémiai tápoldaton neveli a paradicsomot, a növény igényének megfelelően alakítva az oldat összetételét. Állítólag beltartalma, íze tökéletes,és hatalmas hozammal , ép, hibátlan az így termesztett gyümölcs. A sok ezer km.ről, éretlenül ide szállítottnál biztosan jobb, s bizony a piacon is gyakran a nagybani piacról beszerzett importot árulják, nem beszélve az üzletekről.


    Várunk, hogy sikerült a családi összejövetel? A csülköcskéket megfőzted már? 


    előzmény:
    klára13 (69041)
    2017-09-17  17:45

Címlap

top