Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. augusztus 23. 18:5468876.

       De hát ez nem egy valóságot tükröző hadijelentés! Ebben a humor a lényeg. Ahányszor olvasom, mindig hangosan nevetek, hisz annyira jópofa! Még hogy némely vadász könnyen szarvasnak véli az uszkárt! Hogy ráfestette az állat két oldalára, hogy TEHÉN! Tömény humor az egész. Mint az is, hogy nem baj, ha nincs horgászengedély, úgysem fogunk semmit!!!! Nekem annyira, de annyira mulatságos! Akárhányszor is tudok derülni az ilyesféle kellemes humoron. Tele van vele a könyv.

    előzmény:
    csinomjank (68869)
    2017-08-23  07:38
  2. 2017. augusztus 23. 17:1768875.

    Szervusztok !


    Kedves  csimonjank,tanarodnak 


      Mai napig is a legjobb allam,ahol boldogan  elnek.Nevelt fiam mineden evben atruccan a lobster festivalra.


    Reges regen a 60as evekben montrealban eltunk, sok felejthetetlen nyarat  toltottunk Saint George Main-ben.


    Fiam szerint nem sokat valtozott gyerekkora ota.


     


     


     

    előzmény:
    csinomjank (68869)
    2017-08-23  07:38
  3. 2017. augusztus 23. 14:4868874.

    utanaolvastam : rengeteg vadaszengedelyt adnak ki evente  :218 ezert , 2013 -ban  =ezzel 24 ezer szarvast lottek ki - es 4 incidens volt ,amiben


     avadaszok magukat vagy a tarsukat megsebesitettek


     az otvenes ,hatvanas evekben  tenyleg  rengeteg bajt okoztak a vadaszok


    azota feltuno szinu narancsszinu ruhazatban kell jarniuk , biztonsagi ,etikai tanfolyamon kell resztvenniuk


     


    1988 -ban tortent az a tragedia , hogy  egy anyuka epp teregetett egy feherszinu ,egy ujjas kesztyuben ,mikor egy vadasz  , a tavoli feher ,mozgo kesztyut vadnak velte es megolte a haziasszonyt .. :( 

    előzmény:
    klára13 (68866)
    2017-08-23  00:06
  4. 2017. augusztus 23. 14:3768873.

     jo ,hogy tudtal segiteni  !


    legalabb egy alkalommal !


     en is annyira szerettem volna segiteni azon a verzo fiatalemberen ott Nizzaban -de fogalmam sem volt ,hogy rogtonozzek az utcan a semmibol egy nyomokotest .

    előzmény:
    Zsumi45 (68872)
    2017-08-23  09:12
  5. 2017. augusztus 23. 09:1268872.

    Tegnap történt: 


    Szomszédaim egy éppen széteső család. Egyedülálló anyuka, 3 gyermek, akik 2 rosszul sikerült házasságból születtek. A legfiatalabb most lett nagykorú. A legidősebb lány már dolgozik, külön költözött. Anyuka legtöbbet az új kapcsolatában, közeli falun tartózkodik, a 18 és 21 éves, amúgy szerény, jobb sorsra érdemes fiú rendre a ház előtti padon cigarettázik, esténként iszogatnak, ugyanott. Még tanulnak (?) szünet van.


    Este 7-kor kopognak. Egyik fiú betántorog, keze feldagadva, alvadt vér, látható csúnya zúzódás, öklendezik, lekapok a fogasról egy bolti zacskót, telehányja. 


    Kéri, hívjak mentőt, nagyon rosszul van, előző este verekedett. ma még nem evett semmit, egész nap nagyon rosszul volt. Láttam, ide ezért nem fog mentő jönni. Telefonján nincs pénz, értesíteni a családtagjait nem tudjuk, enyémen hívnánk a nővérét, nem veszi fel.


    Kimosdatom, flakonba ivóvíz, szelet maradék pirítós, kezére vizes ruha. Beültetem az autóba, gyerekemtől megkérdezem, hol a városi ügyelet, odaviszem. Megvizsgálják, alkohol mérgezés, onnan átküldenek röntgen miatt a sürgősségire, továbbviszem. Közlik, a sürgősség sorrendjében utolsókként, bizonyára órákat kell várni. 


    A nővérek mindkét helyen úgy néznek rám, mintha UFo lennék. Ki vagyok, mi közöm ehhez a fiúhoz, hiszen nagykorú.Csak dadogok, segíteni kéne...Itt is gondosan megvizsgálják, nyugodtan hagyjam ott, haza fog találni, ha ellátták.


    Alig aludtam, bántott, hogy ott hagytam. Reggel 7-kor becsöngetett, nem tört csontja, köszöni. Remélem tanul belőle, de vajon mi lesz belőle? 


     

  6. 2017. augusztus 23. 08:4268871.

    Most épp ez jutott eszembe:


    Hatodik fejezet,


    melyben Fülesnek születésnapja van, és két ajándékot is kap



    Füles, Öreg Szürke Csacsi a folyóparton állt, és nézte magát a víztükörben.
     - Nagyképűség - mondta. - Ez a helyes kifejezés. Nagyképűség, ez az én bajom.
    Megfordult, és lassan leballagott vagy húsz lépést, betottyant a vízbe, átsétált a folyón, s a túlsó parton lassan visszaballagott. Akkor megint megnézte magát a vízben.
     - Mindjárt gondoltam - jegyezte meg. - Ez a profilom se jobb. De ki törődik vele? Senki. Nagyképűség. Mondom.
    Valami reccsent mögötte, és a sűrűből előjött Micimackó.
     - Jó reggelt, Füles! - mondta Micimackó.
     - Jó reggelt, Mackó! - mondta mélán Füles. - Ha erről egyáltalán lehet szó a mai időkben. A magam részéről erősen kétlem. De semmi. Szót sem érdemel. Bocsánat.
     - No mi baj már megint?
     - Semmi, Mackó, semmi. Csak úgy mondom. Sokféle népek vannak. Egyik nem akar, a másik nem tud. Ennyi az egész.
     - Mit nem tud? - kérdezte Mackó, és megdörgölte az orrát.
     - Mulatni. Vidulni. Énekelni és táncolni. Itt van a kutya eltemetve.
     - Vagy úgy - mondta Mackó. Gondolkodott hosszasan. Aztán megkérdezte: - Melyik kutya?
     - Az a kutya, azzal a kutya jókedvvel - magyarázta borongva Füles. - Nem panaszképpen mondom. Csak úgy. Nem tesz semmit.
    Mackó leült egy lapos kőre, és eltűnődött. Olyan volt ez az egész dolog a számára, mint egy képrejtvény. Sose volt nagy rejtvényfejtő. Lévén ő egy Csekélyértelmű Medvebocs. Inkább énekelni szeretett.
    Így hát most is rákezdte:


     


    Nyáron nyaralok, télen telelek,
    a Trotechnikus, az mindig Elek,
    kérdezz valamit, s én megfelelek,
    nyáron nyaralok, télen telelek.
     Talán épp Karinthy?  ...Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek...  Jó reggelt!
  7. 2017. augusztus 23. 08:0168870.

     szoval , utazasunk nem a legjobban kezdodott .


     a szokasos stresszhez meg hozzajarult - hogy eloszor utaztunk a sogorom altal - az olcso repulojegyekkel . ehhez ki kell oltozni biznisz stilusu


     oltozekbe . mivel nem volt tapasztalatom ebben - nagyon izgultam. vettem magamnak egy tengeresz kek bezert es szoknyat - feher bluzt - fekete borcipot - es aggodtam ... senki se szolt semmit - de ugy kirittunk a lazan oltozott utazo koznsegbol - hogy csak na ,


     utazott velunk egy buddhista szerzetes is . szerintem - o se keltett akkora feltunest a narancssarga lepelben , mint mi .


    szoval , nem tudtm mindenre koncentralni es leanyom feladata volt az elektromos dolgok hozatala . itthon feljtette a laptop toltot . egy olyan utazashoz , amiben csak az elso 3 napra foglaltam  szallast - es ugy terveztuk , hogy  majd a neten minden nap foglalok attol fuggoen , hogy hol mennyire tetszik ...


    _____________


    gyonyoru helyeket lattunk az azur parton - de a parkolok  telitettsege miatt sehol se tudtunk megallni - igy szinte minden tervezett program torlodott   ....  


    elindultunk eszakra a Lyon melletti dardlily nevu helyre ...utkozben gyonyoru ciprus , cedrus erdoket lattunk , majd kovetkeztek a lombhullatoo , szokasos erdok es hegyek ... az egyik folyo neve az volt Vienne ... pont , mint Becs ...ezt megjegyeztem


    a szallasunk egy erdo kozeleben volt - 1 -2 oras turazas volt tervezve masnapra.


    mire odaertunk szakadt az eso . jot aludtunk . masnap orultunk a friss levegonek es a csendes esonek . fontolgattuk , hogy elmegyunk egy erdei setara . reggeli kozben , azonban a regionalis hirekben azt hallom ,hogy 8 taborozo gyereket csapott meg a villam az erdoben Vienne kozeleben ...toroltem az erdei seta otletet es csalodott gyerekeimmel tovabb hajtottunk eszakra ... 


     az univerzalis laptop tolto nem illett bele a mi laptopunkba  ... 49 euronk banta ... es meg mindig nem volt internet hozzaferesem


     

  8. 2017. augusztus 23. 07:3868869.

    elkepeszto !


     nekem volt egy tanarom ebbol a lent nevezett amerikai allambol - de tole mindig azt hallottam , hogy milyen biztonsagos hely !


    akkor megsem ?

    előzmény:
    klára13 (68866)
    2017-08-23  00:06
  9. 2017. augusztus 23. 06:3768868.

    Klárám ! Mi ezeket a telkeket azét vettük, mert a balatoni ingatlanrészükből befolyt összeget ingatlanba fektetni akartul. Előtte már vettünk egy ki telket, majd ennek szomszédját a balatoni pénzből. A másik telek is egy fél volt, (4-55száz négyszögöl ) Ennek szomszédját tavaly vettük meg, alkalmi vétel volt . Nem kapzsiságból racionális okok miatt ,. Azért tettük ezeket  befektetéseket, hogy 6 unokánk könnyebben induljon az életben , mint mi. Örültünk, mikor beköltözhettünk a 2,8x 4,2 méteres földszinti albérleti szobácskánkba . Ott nappal is világítani kellett , mert 1 óra kivételével  sötét volt. Egy ki előszobában rezsón főztem és melegítettem a vizet a mosdáshoz. mosáshoz .Kézzel mostam , a pelenkákat ezen a rezsón főztem ki később.


    Az eladás fő oka az egyet nem értés volt.Ha megbeszéltünk valamit, miniig mást csináltak öcsémék. Az anyukámtól örökölt részt fel kellett volna újítani, ami felemésztette volna kevés megtakarított pénzünket . Fiaim még otthonuk kialakításával voltak elfoglalva. Így a telek vásárlása  mellett a többi pénzt nekik adtuk. Nekünk egy forint nem maradt belőle. Nem akartunk semmit megtartani, mert az csak feltépte volna a sebet, amit az eladás okozott. Felújítás esetén halálom után nekik sok örökösödési illetéket kellett volna fizetniük, és örököltek volna egy megbízhatatlan vagyonközösséget .


    Most tartjuk a telkeket , majd a család jelzi, ha szüksége van az eladásra . Sokat segítenek , illetve végzik a fizikai munkát, de nekünk azért bőven marad a terhekből.


     

    előzmény:
    klára13 (68864)
    2017-08-22  22:38
  10. 2017. augusztus 23. 00:0868867.

    Jó éjszakát!

    előzmény:
    jara (68863)
    2017-08-22  20:25
  11. 2017. augusztus 23. 00:0668866.

      "Magatartásunk tekintetében sokat örököltünk nagyapáinktól, akik úgy birkóztak ezzel a kontinenssel, ahogyan Jákob birkózott az angyallal. És a pionírok győztek. Így keletkezett  az a hiedelem, hogy minden amerikai született vadász. Minden ősszel hatalmas létszámban kerekednek fel a férfiak, hogy bebizonyítsák: mesterlövészek ők minden különös tehetség, edzés, ismeret s gyakorlat nélkül, csak adjanak kezükbe vadászpuskát vagy sörétes flintát. Az eredmény félelmetes. Attól a pillanattól kezdve, hogy elhagytam Sag Harbort, Maine államban autóztam, állandóan szóltak a költöző vadkacsákra lövöldöző fegyverek, s az erdőben eldördülő puskalövések a vöröskabátos hadsereget is megfutamították volna, ha csak tudomást nem szereznek róla, mi itt történik itt.
       ...Nem vagyok különösebben oda a szarvas- medve-, jávorszarvas vagy a vadlúd húsért. Csak a májat szeretem. A receptek, a fűszerek, a bormártás és mindaz, ami egy jó vadásztál elkészítéséhez hozzátartozik, - még egy ócska cipőt is ínyencfalattá varázsol. Ha éheznék, boldogan lőnék bármit, ami szalad, mászik vagy repül, talán még a rokonokat is, hogy aztán fogaimmal darabokra tépve megegyem. De a felfegyverzett amerikai férfiak millióit nem az éhség hajtja ősszel az erdőkbe és a hegyekre. Ezt a szívbeteg vadászok magas aránya is bizonyítja. Lehet, hogy a vadászat valahogy kapcsolatban van a férfiassággal, csak azt nem tudom, hogyan.
        Tudom, hogy sok a jó, rátermett vadász, de náluk is több az élesre töltött fegyverrel vadászgató, whiskyt iszogató, vedelő testes úriember. Ezek az urak mindenre lőnek, ami mozog, vagy mozogni látszik, és egymást is oly sikeresen gyilkolják, hogy tán még a demográfiai robbanást is sikerül megakadályozniuk. Az még nem is lenne baj, ha az áldozatok a vadászok szűk köréből kerülnének ki, de a tehenek, disznók, farmerek, kutyák és KRESZ-táblák pusztítása következtében az ősz a legveszélyesebb évszak. Egy farmer fehér tehenének mindkét oldalára ráfestette fekete nagy betűkkel azt a szót, hogy TEHÉN, a vadászok ennek ellenére lelőtték. Egy vadász saját vezetőjének a lapockái közé lőtt. A vizsgálóbíró megkérdezte a nimródtól:
           - Azt hitte, hogy szarvas?
           - Igen, uram, azt hittem.
           - De nem volt benne biztos?!
           - Hát, azt hiszem, hogy nem.
        Természetesen magam is féltem a Maine-on átsüvítő tüzes golyóbisoktól. Négy autó kapott találatot világos nappal. De leginkább Charleyt féltettem. Tisztában voltam azzal, hogy e vadászok egyike-másika szemében egy uszkár fenemód hasonlatos a szarvashoz.
          ... A rádióban figyelmeztettek, hogy ne használjunk fehér zsebkendőt. Sok vadász a felvillanó fehér színt rohanó szarvas farkának vélte, és a náthát egyszerűen lövéssel gyógyította." 


    CSATANGOLÁSOK...

    előzmény:
    klára13 (68865)
    2017-08-22  23:02
  12. 2017. augusztus 22. 23:0268865.

       "Az őr nem sokkal napkelte után megérkezett. Hozta magával horgászbotját, én meg előkerestem enyémet, és felszereltem rá az orsót. Aztán meg kellett keresnem a szemüvegem, hogy felszereljem rá a világosra festett csalit. A zsineg átlátszó, állítólag azért, hog a halak ne vegyék észre. Én valóban nem látom szemüveg nélkül.
      - Meg kell mondanom, hogy nincs horgászengedélyem - szólaltam meg.
      - Hát aztán. Úgyse fogunk semmit.
      Igaza volt. Semmi sem akadt a horogra.
      A part mentén sétáltunk, ki-be dobáltuk a horgot, és mindent megtettünk, amit tudomásunk szerint felkelti a sügérek és harcsák figyelmét.
       - Biztosan itt vannak valahol, csak éppen nem kapták meg az üzenetet - ismételgette barátom.
       De sohasem kapták meg. Ha ott voltak, hát ott is maradtak." 


    CSATANGOLÁSOK...

    előzmény:
    klára13 (68864)
    2017-08-22  22:38
  13. 2017. augusztus 22. 22:3868864.

       Zsuzsa, gondoltatok-e arra, hogy a talonban tartott másik kertet értékesítsétek? Népszerű vidék, talán jó árat kapnátok érte.
       Nekem sikerült megtalálnom a megoldást az eseménytelenség kivédésére. Fantasztikus könyveket olvasok, hasonlókat, mint te, Zsuzsa. Nem tudok betelni Junggal sem, újra és újra előveszem. És mindenfele találok gondolatokat, amelyek nagy örömmel töltenek el. Most ezredszer vettem elő a Steinbeck útleírását,, a Csatangolások Charleyval címűt, azt mondhatom, kis öniróniával, hogy majdnem fél évszázada olvasgatom. És nagyokat derülök, és nagyon-nagyon kedvelem a bölcsességet, amely sugárzik belőle. Már írtam róla. Szó szerint rongyosra olvastam már. Úgy érzem, mintha nagyon okos és bölcs emberek társaságában élnék. Veletek és velük.

    előzmény:
    szizsuzsóka (68860)
    2017-08-22  05:54
  14. 2017. augusztus 22. 20:2568863.

    Mihai Eminescu: Jó éjszakát


    Ezernyi álmos kis madárka
    Fészkén lel altató tanyát,
    Elrejti lombok lenge sátra:
    Jó éjszakát!



    Sóhajt a forrás, néha csobban,
    A sötét erdő bólogat -
    Virág, fű: szendereg nyugodtan,
    Szép álmokat!


    Egy hattyú ring a tó vizében,
    Nádas-homályba andalog;
    Ringassanak álomba szépen
    Kis angyalok!


    Tündérpompájú éji tájon
    Felkél az ezüst holdvilág;
    Összhang a föld; egy édes álom...
    Jó éjszakát!


    /1883. dec./


    /Dsida Jenő fordítása/


  15. 2017. augusztus 22. 16:3968862.

      Sok szép élményben lehetett részetek, és hát néha jól jön egy kis izgalom is. Ma azt olvastam Stendhaltól, hogy az eseménytelenség megöli az időt. Érdekes gondolat, és igaz.

    idézet:
    klára13 (68857)
    2017-08-21 21:16:56

     igen -en is erzek valami hasonlot !

    előzmény:
    klára13 (68857)
    2017-08-21  21:16
  16. 2017. augusztus 22. 09:5768861.

     de - mindenkeppen meg akarom irni 


     


     roviden : csodas helyeket lattunk - a csucs a svajci hegyi  falu volt ,ahol elfogadhato aru appartmant talaltunk es 4 napig elveztuk a csodat


     


     a szomoru , tragikus dolgok az utazas elso 24 orajaban Nizzaban tortentek  : 1 a repuloter melletti busz allomasra epp csak kileptunk ,mikor visszazavartak mindenkit egy  utas nelkuli borond miatt - lehet ,hogy bomba -mondtak - szerencsere nem volt az


    2  este epp setaltunk egy etterem fele ,mikor az utca sarkon vertocsakra lettunk figyelmesek a labunk alatt -  egy fiatal ember ult a sarkon -felvagta az ereit .... egy tiz perc mulva jott a mento -sokaig tartott ,mig stabilizaltak


     


    3  monaco es nizza kozotti festoi szepsegu auto uton epp kiertunk az alagutbol ,mikor egy langolo autot pillantottunk meg a kanyarban - nem volt mas ut -mellette kellett elhajtanunk es nagyon lassan ment a kocsisor ....nagyon feltem .... nem volt nyoma balesetnek - egy parkolo auto volt -egy kis telepulesen - a tuz mar megette az auto felet -soha nem lattam meg ilyet , azota se tudtam kinyomozni - hogy mi volt ez ...


     ez volt az elso nap ...

    előzmény:
    szizsuzsóka (68859)
    2017-08-22  05:50
  17. 2017. augusztus 22. 05:5468860.

    Igaza volt. Az én életem is ilyen eseménytelen. A munkán és kevés ügyetlenségen kívül semmi nem történik. Múlt héten meghúztam kis kocsink oldalát , most vitték javítani. Nem nagy ügy , magában nem is érdekelne. Csak az a baj , hogy ez az "ESEMÉNY" az életemben ,

    előzmény:
    klára13 (68857)
    2017-08-21  21:16
  18. 2017. augusztus 22. 05:5068859.

    Örülök , hogy láttátok Európát mostani helyzetében . Érdekes lenne beszámolód, de gondolom, nem akarod ilyen nyilvánosan megírni.

    előzmény:
    csinomjank (68854)
    2017-08-21  11:24
  19. 2017. augusztus 21. 21:2668858.

      Zsuzsa, nincs min szégyenkezni. Palacsintasütés, spenótszedés és paradicsomfőzés nélkül is olyan fáradt vagyok, lépni is nehezemre esik. Koromnak tudom be és kezdem megszokni. Már nem reménykedem, hogy valaha jobb lesz. Ez van, hát ez van. Sok-sok jó dolog történt, ma ennek van ideje.

    előzmény:
    szizsuzsóka (68855)
    2017-08-21  17:34
  20. 2017. augusztus 21. 21:1668857.

      Sok szép élményben lehetett részetek, és hát néha jól jön egy kis izgalom is. Ma azt olvastam Stendhaltól, hogy az eseménytelenség megöli az időt. Érdekes gondolat, és igaz.

    előzmény:
    csinomjank (68854)
    2017-08-21  11:24
  21. 2017. augusztus 21. 17:3668856.

    Örülök neki Janka, hogy semmi baj. Látod , az ember mire megöregszik ilyen "zizegős" lesz.

    előzmény:
    csinomjank (68854)
    2017-08-21  11:24
  22. 2017. augusztus 21. 17:3468855.

    Igen Klára, erre nem készültem fel.Ma már nem fordulnának vissza a szúnyogirtók, nem azért nem napozok.Száraz és fényérzékeny a bőröm, pigmentfoltok keletkeznek.


    Délután Lillával újzélandi spenótot szedtünk. Elfáradtam. Szégyenkeztem, hogy ettől meg egy kis palacsintasütéstől ilyen fáradt vagyok. Akkor jutott eszembe , hogy reggel paradicsomot főztem be.  Most pihentetem a csülkeimet, mert azok  legfáradéklnyabbak.

    előzmény:
    klára13 (68852)
    2017-08-20  21:28
  23. 2017. augusztus 21. 11:2468854.

    szia ! koszonom , hogy gondolsz rank , nyaralni voltunk - autos turan ny.- europaban . volt reszunk mindenben - szepben joban , felelmetes , tragikus dolgokat is lattunk sajnos -egyszer -ketszer az eletunket is feltettem ...


    most a kipakolas a fo program - ruhaszortirzas , legkondis szakemberek felhajtasa !

    előzmény:
    szizsuzsóka (68842)
    2017-08-19  05:51
  24. 2017. augusztus 21. 11:1968853.

    Klárám, szerencsések lehetnek, hogy nincsenek rossz indulatú bőr elváltozásaik. Az unokatestvéreim is és én is több napártalomból eredő "rosszaságot" távolíttattunk már el, pedig direkt nem is napoztunk. Egyikünk, aki fiatal éveiben a nyarakat strandon töltötte, tengerpartra is gyakrabban jutott el, melanómás szövettan után 5 évvel most már gyógyultnak nyilváníttatott. Persze mindannyian fehér bőrűek vagyunk.


     


    Neked találtam egy madárkát, állítólag igazi:


     

    előzmény:
    klára13 (68852)
    2017-08-20  21:28
  25. 2017. augusztus 20. 21:2868852.

       Volt egy jó napjuk a szúnyogosoknak! Kár a következményért, Zsuzsa, hiszen egy odakészített kendő remek búvóhely lehet.
       Zsófikám anyukája, aki 2 évvel idősebb nálam, és húga, aki szintén korunkbeli, szenvedélyesen napoznak. És roppant büszkék színükre. Tényleg csinosak.

    előzmény:
    szizsuzsóka (68835)
    2017-08-18  05:53

Címlap

top