Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. augusztus 20. 21:1468851.

      Szépek is, jók is gyermekeid. Remek ember Gyurid, hogy sokat segít. Így is van bőven munkád a napi főzéssel.
      A kis fával éppen ezzel kapcsolatban fogott el aggodalom, hogy vajon megmarad-e? Igen, nagyon különlegessé teszi a növényt, hogy lehullatja levelét, aztán november végére érik be a gyümölcs. Amelyik fácskát cserépben hagytam, azon megtartottam egy szem gyümölcsöt, többel nem akartam terhelni. Azt nem merem kiültetni, hátha jön ismét egy ennyire hideg tél. Az ukrán fácska -20-at is kibír.
        Angyalka kéthetenként érkezik, csodásan dolgozik. Egészen rendkívülien gondos. Ráadásul aranyos, kedves. Nem órabért adok, hanem mindig ugyanannyit, ő úgy is tudja, mit kell csinálni, nem kell kommandíroznom, és az órát sem lesem, mennyit dolgozott. Nagyon jó így, ő is nagyon jól érzi magát, én is.

    előzmény:
    Kusza (68847)
    2017-08-19  22:12
  2. 2017. augusztus 20. 09:2668850.

    Magdikám, nagyon helyesek! És hogy hasonlítanak egymásra! Nem csak a vonásaik, hanem az alkatuk is. Tamás picit más ? 


    A hokedlira mászkálásról: A Zsuzsa által mutatott fellépőm nekem is van, s mivel kamrám nincs, az előszoba fogas alatt összecsukva tartom. Előnye, hogy kéznél van, a magasabb polcok, szekrény teteje is elérhető. Székre egy lépésben nem is tudnék fellépni.


    Nagyon óvatosnak kell már lennünk.


    előzmény:
    Kusza (68847)
    2017-08-19  22:12
  3. 2017. augusztus 20. 05:5368849.

    Szépek a gyermekeid !No és egész családodra büszke lehetsz .- Sára és Tamás sikereire, unokáidra ! No és önmagadra , aki a családot összetartod szeretetben . Csak a légtornász mutatványaidat hagy abba !!!!

    előzmény:
    Kusza (68847)
    2017-08-19  22:12
  4. 2017. augusztus 20. 05:4968848.

    Igen csodálatos a pók tevékenysége. Sándor nagyon utalja a legyeket, egyszer a megfogott legyet bedobta egy pókhálóba a pók mellé. A két 6-8 éve unoka megbűvölve nézte, ahogy a pók körbefonja.


    Igen ilyenek vagyunk mi, emberek , saját szempontunkból tekintünk a környezetünkre . A pók valóban csíp, és a pókháló is csak kint a lakáson kívül csodálatos látvány. A kis egér milyen aranyos kis látvány, mégis irtózunk tőle . De azt hiszem ez természetes , hiszen Isten saját képmására teremtett bennünket( vagy mi őt alakítottuk saját képmásunk szerint ) Az viszont tény , hogy az ismert élőlények közül az emberi elme a legfejlettebb. Legtöbbet tud használni és ártani az emberiségnek.


    Köszönjük a napi verset!


    Sokszor van olyan érzésem mikor tömeges emberhalált, baleseteket látok, hogy ez egy felsőbb erőnek olyan lehet, mint amikor átmegyünk egy hangyavonuláson , és széttapossuk.

    előzmény:
    Zsumi45 (68845)
    2017-08-19  16:02
  5. 2017. augusztus 19. 22:1268847.

    Remélhetőleg megmarad a kis fácskád! Teljesen szotykosan ettem azt a gyümölcsöt, csak egy kicsit sok volt, és ráuntam. Emlékszem rá, láttam ott egy kertben ilyen fát, elég nagy volt. Akkor télen is ott voltam, és már elég hideg volt akkor, csodálkoztam rajta, hogy tele volt nagy narancssárga gyümölccsel.


    Gyurim sokat segít, az ő feladata a porszívózás is. Jár még hozzád a segítőd?


    Ma egy kicsit nosztalgiáztam, a tavalyi képeket nézegettem.


    Ez a kép Veronában készült Júliával.

    előzmény:
    klára13 (68846)
    2017-08-19  21:46
  6. 2017. augusztus 19. 21:4668846.

       Magdikám, nem mondta el elégszer anyukád, hogy ne mászkálj semmi után, különösen ne lepedőránc után?! Csakhogy nagyobb baj nem történt, Magdikám, bár még mindig fájhat a lábad, de valójában nagyon-nagy bajt úsztál meg. Vigyáznunk kell magunkra, hiszen már nem vagyunk (egészen) a régiek.
        Fiad tehát részt vesz a házimunkában. Balázs mostanában a kertre vetette rá magát, igazán eredményesen tevékenykedik. Egészen hátul volt sok kiirtani való, és azt nagyon kedveli.
        Meghoztuk az új kis datolyaszilvafát. Hát azt az aranyosat! Olyan, mint egy kis törpe. Magdikám, amikor Áginál fogyasztottad e gyümölcsöt, megvártad, hogy olyan érett legyen, egészen lekvár állapotú? Mert csak olyankor finom, előtte szinte ehetetlen. Persze én a sárgabarackot is így nagyon éretten kedvelem, na meg az őszibarackot és a körtét is. De a datolyaszilvának csak egyetlen fajtája van, amely nem teljesen éretten is finom. Persze nevét nem tudom megmondani, de nem is érdekes.

    előzmény:
    Kusza (68834)
    2017-08-17  19:36
  7. 2017. augusztus 19. 16:0268845.

    Mai vers


    Reményik Sándor: Ma neked, holnap nekem


    Pók szőtte szürke szálait az erdőn,
    Fonalait kelő nap aranyozta.
    Kisebb körök, nagyobb körök,
    Csodálatos körök…
    Körök közepén ült a pók maga.
    Mestere volt, királya volt,
    Istene volt a maga világának.
    S oly lenge-könnyű volt mégis a vára,
    Hozzá képest a tölgylevél hullása:
    Mintha tömör bronzlapok hullanának.


    És jöttem én:
    Az ürbe lökött kóbor üstökös
    Az őszi erdőn által.
    Szegény mester, szegény kicsi király,
    Ma találkozott velem: a halállal.
    Nem is rohanva, csak csendesen jöttem,
    Ősz és nyugalom sugárzott mögöttem.
    Ámde színektől mámoros szemem
    Az egész fényes erdőre tapadt.
    Széttéptem a lenge kis palotát
    Egy pillanat alatt.


    Én nem éreztem mást, mint arcomon
    Leheletkönnyű kellemetlenséget,
    A mikrokozmosz
    Talán egy naprendszerrel lett szegényebb.

  8. 2017. augusztus 19. 11:0368844.

    Zsuzsám, ha én is kertészkednék, s rendben tartanék egy házat, biztos nem lenne erőm ennyi programra. Férjemmel mi is ritkábban jutottunk el bárhova, akkor inkább szüleink látogatása és a gyerekeinkkel  közös kertészkedés, strandolás volt a program. Azután a betegeim ápolása, 2 és fél évig mindkettőjük, majd még 8 évig Anyukám. Talán ezeknek a nehéz éveknek az emlékeit is igyekeztem távolítani, amikor keresni kezdtem a régi barátokat, kimozdulási lehetőségeket. Szeged erre még több lehetőséget kínál.


    Azok voltak a legszebb évek, amikor anyósom, szüleim, s a tinédzser gyerekek (férjem fia is) az aktuális udvarlóval (barátnővel) együtt ültük körül a vasárnapi asztalt. Nyaranta a kerti sütögetések a férjem testvéreivel -vagy náluk- amikor szintén bőven tíz felett volt a létszám. Mindez emlékké vált, szétszéledtek, megfogyatkoztak a családok. Unokatestvéreimmel is én tartom a kapcsolatot, amíg lehet. 


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (68841)
    2017-08-19  05:47
  9. 2017. augusztus 19. 08:0768843.

    Hírolvasás eredménye.


    Keresztes Ildikó lovagkeresztet kapott, s új nevet. "Lovagkeresztes Ildikó".  Mert szójátékra is alkalmas a magyar. 

  10. 2017. augusztus 19. 05:5168842.

    Igen hiányoznak, Jankáért aggódom is. Mi lehet ott náluk ??Mi az oka , hogy nem jelentkezik ?Hus egyszerűen családja és kertje miatt van távol, ez jobban érdekli, mint mi. 

    előzmény:
    klára13 (68833)
    2017-08-17  19:24
  11. 2017. augusztus 19. 05:4768841.

    Zsuzsikám ! Nem vagyok irigy, de ezek a szép esték hiányoznak nekem. Sándor nem szeret kimozdulni, fáradt este , és a meleg is megviseli. No és nekünk az esti közlekedés is nehézkes , sötétben vezetni fárasztóbb. A Carmina Buranat és is nagyon szeretem , vérbő középkori muzsika. Ha az ember a középkorra gondol, sápadt szentek, szegénység , éhhalál és himlő jut eszébe. No és a piszok.. Ezek mind igazak voltak , de azért voltak fürdők, élt Bocaccio  és Villon is.  No és a diákság is .Este mi tévézünk, ez passzív tevékenység . Meghallgatunk 2 hírcsatornát, esetleg  Kálmán Olgát, vagy nézünk teremészetfilmeket, vagy a ll. világháború borzalmait . Ezekbe és rövidesen belealszom. Kissé egyhangú, de nem fárasztó az este. 

    előzmény:
    Zsumi45 (68838)
    2017-08-18  12:04
  12. 2017. augusztus 19. 05:4768840.

    Zsuzsikám ! Nem vagyok irigy, de ezek a szép esték hiányoznak nekem. Sándor nem szeret kimozdulni, fáradt este , és a meleg is megviseli. No és nekünk az esti közlekedés is nehézkes , sötétben vezetni fárasztóbb. A Carmina Buranat és is nagyon szeretem , vérbő középkori muzsika. Ha az ember a középkorra gondol, sápadt szentek, szegénység , éhhalál és himlő jut eszébe. No és a piszok.. Ezek mind igazak voltak , de azért voltak fürdők, élt Bocaccio  és Villon is.  No és a diákság is .Este mi tévézünk, ez passzív tevékenység . Meghallgatunk 2 hírcsatornát, esetleg  Kálmán Olgát, vagy nézünk teremészetfilmeket, vagy a ll. világháború borzalmait . Ezekbe és rövidesen belealszom. Kissé egyhangú, de nem fárasztó az este. 

    előzmény:
    Zsumi45 (68838)
    2017-08-18  12:04
  13. 2017. augusztus 18. 16:2968839.

    Zsuzsám  ! Így igaz ! 

    előzmény:
    Zsumi45 (68837)
    2017-08-18  08:40
  14. 2017. augusztus 18. 12:0468838.

    Rövid- 2 perces- tudósítás a Dómbéli koncertről. Az orgona hang kavargását valóban lehetett lent is hallani.


    http://vtvszeged.hu/s_!news/i__6/i__21429


    Öszöm-iszom fesztiválokban tobzódik Szeged. Ezekre nem járok, de a bérletes előadások híján nyáron is sikerült egy Tosca, a fenti, és majd 24.-én Kodály és Carmina Burana műsorra eljutni. Sőt barátnőm unszolására moziban voltunk, ahol a népszrű tenorista Jonas Kaufmann itáliai koncertjeiből összeállított filmet néztük. Néhány turista csalogató városkép mellett a Youtubon is hallható olasz dalok koncert termi felvételéért elkértek 2400.Ft -ot. Vonzó férfi, kellemes hang- de túlságosan felerősített hangszóró miatt szinte fülsértő, továbbá szédítő volt az eltúlzott operatőri mutatványok miatt.


    Szóval Sebestyén Márta jobban tetszett, nem beszélve a Toscaról, Rost Andreával és László Boldizsárral.

  15. 2017. augusztus 18. 08:4068837.

    Ezt a verset mára találtam: 


    Katona Bálint: Maradék idő
    Szeretni még egyszer,
    halálosan, aki vár.
    Mosolyt venni még,
    mielőtt a bolt bezár.
    Napot látni még,
    mielőtt az est leszáll.
    Élni még egy kicsit
    mielőtt a szív megáll.
    Utoljára valakiben
    hinni volna jó,
    ne vesszen kárba a kimondatlan szó.
    Örülni valaminek,
    ami szép, ami jó,
    mielőtt a szívben esni kezd a hó….
    Mert a maradék idő
    már nem eladó….

  16. 2017. augusztus 18. 05:5868836.

    Igen nagyon fontos ez a kapcsolat is , különösen idősebb korban . Az ember volt barátai , kollégái térben , vagy végleg eltávolodtak. Gyermekeink általában elköltöztek. Nekünk csak az ünnepekre maradt a patróna szerep. Itt  a faluban vigyáztam , hogy ne kerüljek pletykába, kerültek a túl közeli kapcsolatokat . Egy kellemetlen helyzet alakította ki, melybe ártatlanul kevert egy pletyis néni. Nincs is igényem ilyesmire , de az iettei és a zárt topik társasága nagyon kellemes.

    előzmény:
    klára13 (68833)
    2017-08-17  19:24
  17. 2017. augusztus 18. 05:5368835.

    Hát ez a szúnyogirtás volt az oka , hogy abbahagytam a pucér napozást . A tetőterasz egy zugában , az utcáról fedett helyen szoktam fiatal lány koromban . Egyszer jöttek a szúnyogosok, két srác , nevettek, integettek. Mire felöltöztem volna visszafordultak. HÁT AZÓTA NEM NAPOZOM PUCÉRAN, SŐT MÁR SEHOGY SEM .

    előzmény:
    klára13 (68824)
    2017-08-15  20:01
  18. 2017. augusztus 17. 19:3668834.

    Klára azzal a gyümölccsel én is úgy vagyok mint Bazsikád, pedig én éretten ettem. Na lehet, hogy az volt a bajom vele, hogy nagyon sok volt, és Ágiék sem szeretik, én jártam rá. Egy egész ládával kapott a szomszéd kamionostól.


    Ma megjártam egy kicsit, nem tetszett, ahogy Gyuri kiteregetett egy lepedőt. Fel akartam állni egy hokedlire, igen ám, de nem tudtam, hogy a jobb térdem, amibe mostanában hasogat, le van gyengülve. Azzal akartam fellépni, és összecsuklott. Úgy bevertem a bal lábam élét, hogy spriccelt belőle a vér, pedig csak egy picit sérült meg. Gyuri nagyon megijedt, mindjárt kórházba akart vinni, persze fölösleges lett volna. Elkötöttük, és mindjárt elállt

    előzmény:
    klára13 (68832)
    2017-08-17  19:04
  19. 2017. augusztus 17. 19:2468833.

       Most éreztem megint, hogy mennyire hiányoztok, amikor távol kell maradnom tőletek. Nélkületek magányos volnék. Sokan támadják az internetes kapcsolatot, de hát nem így volt-e minden újjal? Összevetve a megszokottal, a megtapasztalttal nem találtak-e mindig felületet a támadásra? Nekem igen is, ti barátaim vagytok, hasonló gondolkodásúak, érzelem fűz hozzátok, és hiányzik Janka, Hus, és most küldök is nekik egy-egy levelet, mindjárt, hogy miért maradnak távol, hiszen közénk tartoznak. Mert amúgy sem privátban, sem külön emailban nem tartok kapcsolatot, úgy vélem, nem volna tisztességes.

    előzmény:
    szizsuzsóka (68783)
    2017-08-11  20:00
  20. 2017. augusztus 17. 19:0468832.

       Reggel nyolckor, azaz helyesbítek, az óraállítás szerint reggel nyolckor, hiszen csak hét óra van, 16 fok van nálatok, Magdikám. Én nem állítottam órát, ez az én kis magánlázadásom. Ránézek az órára, és mondom, lent, Bazsiéknál, egy órával több van. Bizony, éjszaka már felébredek én is, és becsukom az ablakot szégyen szemre. Tavaly óta ez nagy változás, mert tavaly még ősszel is csak nagy nehezemre sikerült rávenni magamat az ablakcsukásra.
       Olvasok egy könyvecskét a kommunikációról, nagyon érdekes és hasznos. Többek között arról beszél, hogy miképpen érhetünk el a másiknál valamit konfliktus nélkül. Bazsikám megígérte, hogy ma elmegyünk a fagyálló datolyaszilváért Kelen-völgybe. Nagyon nehezére esett, mert amint teheti, folyton rohan biciklizni. És ez elé kellett beilleszteni a kertészeti látogatást. Ami nehezére esett. És sikerült a "tanultakat" alkalmaznom, és meghoztuk a kis fát. Olyan kicsike, hogy csak bámultam. Út közben biztosított róla, hogy ezt a gyümölcsöt ők, a négytagú család ki nem állhatja. Szerintem nem is ismerik, de lehet, hogy megenni akarták a teljes érés előtt, amikor még nem olyan mint az érett sárgabarack, és ilyenkor még kesernyés és nagyon kellemetlen ízű. Mondtam neki, nem baj, darabját 150 forint körül árulják e gyümölcsnek, hát majd Zsófi eladja. Erre nem szólt semmit. Nem mondta, hogy anyám, amint eltávoztál, kivágom!

    előzmény:
    Kusza (68830)
    2017-08-17  08:48
  21. 2017. augusztus 17. 18:4568831.

    "...hadd felejtsem el, hogy férfi lettem."
       Megfigyeltétek, hogy az idős urak némelyike egészen öregasszonyosan néz ki, az idős asszonyok pedig férfiasodnak? Már én is tépek szakállat! Nagyon érdekes, hogy amikor a nemi jellegzetességre a természet szerint már nincs szükség, akkor meg is szünteti. Hol van már az én édes tizenéves pofikám?! Sokak emlékezetében, még kicsikét magaméban is.
       Zsumikám, most láthattam meg közelről, mit is csinál a repülőgép. Hát az négy pontról úgy szórja a vegyszert, hogy egészen ijesztő volt, azt hittem, nyakamba hull, de nem. Annyira finoman porít, hogy szétoszlik a levegőben, és nem ér cseppekben földet. Lehet, hogy ajándékként kell kezelnem valóban, bár kissé ijesztő volt.
      Most nagy az örömöm, mert második napja tanulmányoztam rendületlenül gépemet, ugyanis nem volt hajlandó kapcsolódni a wifinkhez, azt derítette ki folyton, hogy nem biztonságos. Sok órát kutattam, kerestem, amíg végre most sikerült megtalálnom az orvoslást. Találtam a wifivel kapcsolatos hibakeresőt, és az kisegített, de közben számtalan módosítást hajtottam végre az őrzéseken, azt hiszem, jó lesz frissíteni mindahányat.
       Zsumikám, gyönyörűen szervezed életedet. A sok szép kapcsolat, amiben élsz! Nagyon tetszik, és mindnyájatok hasznára van a lelkieken túl még materiálisan is, lásd, túrógombóc.
       Zitukáról nagyon rég hallottunk.

    előzmény:
    Zsumi45 (68828)
    2017-08-17  08:00
  22. 2017. augusztus 17. 08:4868830.

    Minden este úgy ágyazok, hogy kétféle takarót teszek ki, egy véknyat és egy lepedőszerűt. Az éjszaka váltogatom, mert hol melegem van hol fázom. Most nálunk 16 fok van, jól esik ez a hűvös levegő. 

    előzmény:
    Zsumi45 (68829)
    2017-08-17  08:15
  23. 2017. augusztus 17. 08:1568829.

    Zsuzsám! Bocsánat az "üres járat" kifejezésért! Magamra értettem, hiszen Te két hozzászólással is jelentkeztél! 


    Gondolom, most még a kertben szorgoskodsz! A boldog betakarítás ideje van? Én takarítok kicsit és szekrényt szellőztetek- kiakasztom az erkélyre a kabátokat, téli holmikat egy rövid időre. Sokáig nem hagyom kint, mert azt vettem észre, hogy a szmog akkor is jelen van, ha nem látszik. Az ablaküvegen, műanyag ajtókon apró fekete csomócskákban ül le, s amikor letakarítom, a lemosó viz kékesszürke olajos színű. (..és a tüdőnkben?) Ugyanez a csempén is jól látszik, s mivel a havonta érkező segítségem nem viseli a szemüvegét, ennek letakarítását nem bízom rá.


    Lakhelyem számos előnye mellett a szüntelen áradó autós forgalom és a közeli élelmiszer multikhoz itt parkolók hatására nem gondoltam... Így aztán a kevés nemzeti ünnepünk nekem felüdülés, ha bezár a bazár.

    előzmény:
    szizsuzsóka (68826)
    2017-08-16  05:38
  24. 2017. augusztus 17. 08:0068828.

    Klárám, azért ez mai szóval "nem semmi". Saját légi szúnyogirtó? Vajon szórt is a mélyrepüléskor, vagy csak kíváncsi volt Rád?


    Tegnap üres járat volt a topikon? Nekem is zsúfolt napom volt. A 12. fürdős nap, amikor jólesően kifáradok. Utána fagyizós találkozás leánykámmal, akivel kicseréltük délelőtti konyhai termékünket. Ő hozott nekem frankfurti levest mára, én meg vittem nekik vacsorára túrógombócot. Este pedig a Fogadalmi Templomban orgona hangversenyen voltunk a barátnőmmel. Sebestyén Márta volt a közreműködő, szóvivőként is és persze gyönyörűen énekelt.


    Ma kissé derékfájósan ébredtem.  Lehet, hogy most már elő kell venni egy könnyű kis plédet? Szokás szerint minden létező ablak és az erkélyajtó nyitva, egy lepedő volt csak a derekamon. Mára ismét 36 fokot jósol a délalföldi met. 


     


    Mai versem:


    "Hol vagytok ti régi játszótársak?  Közületek csak egyet is lássak!"

    előzmény:
    klára13 (68824)
    2017-08-15  20:01
  25. 2017. augusztus 16. 05:4068827.

    Néztem tegnap én is . Nagyon mozgékony öregúr. Kíváncsi lennék a családjára , gondolom nem egyedül él . 

    előzmény:
    jara (68823)
    2017-08-15  19:12

Címlap

top