Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. augusztus 16. 05:3868826.

    Köszönöm ! Utána nézek a József Attila Szabadegyetem műsorában . Oda járok én is a pszichológiára . Kíváncsi vagyok, mi lesz az idei sorozat témája . Legtöbben az ELTE előadói voltak . 

    előzmény:
    Zsumi45 (68820)
    2017-08-15  10:03
  2. 2017. augusztus 15. 20:0968825.

       Ő egy  csodaember!

    előzmény:
    jara (68823)
    2017-08-15  19:12
  3. 2017. augusztus 15. 20:0168824.

       Nekem nagyon tetszik ez a térd fölött megcsomózott szoknya. Igazán sikkes lehettél, szívem Marika, egy percig sem aggódj. Nagy munkát végeztél el ebben a melegben.
       Az őszirózsa az én szívemhez is közel áll, de egy réges-régi esetet kivéve nemigen sikerült nekem. Tényleg disznóság, hogy rossz magot adtak. Szép a szimpla virág is, de a kócos-bozontos az igazi. Ma nekem is érkezett magom, Szingapúrból, de fogalmam sincs, mi lehet. Egyelőre nem bukkantam nyomára, lehet, hogy tőzikemag, de hiába keresem a leltárban. Több száz darab, és szerintem több száz év kell ahhoz, hogy virág legyen belőle.
       Nálam a kert kifogyhatatlan kincsesbánya bogár szempontjából. Azért már gyérülnek, de mindig találok sokat. A szúnyogokat is gyérítették, és nagyon mókás eset volt vele. Elég sok szúnyogunk volt, bár nemrég irtották. Írtam hát néhány sort a polgármesternek, hogy sok a szúnyog, ami nálunk szokatlan. Négy-öt napja volt, és ma megjelent a repülőgép. Dolgozott, mint rendesen, s minthogy levelemben ott volt a lakcímem, visszatért munkája végén és olyan alacsonyan, hogy fejemet majd levitte, végigment kertem fölött, a kerítéssel párhuzamosan. Azóta is gondolkozom, vajon ezt ajándéknak szánta-e, vagy bosszúból tette panaszom miatt?!

    előzmény:
    jara (68816)
    2017-08-14  21:08
  4. 2017. augusztus 15. 19:1268823.

    Idén decemberben lesz 98 éves a masters korosztályú vizes világbajnokság legidősebb résztvevője, Bánki Horváth Béla, aki 200 méter háton indult.


    A képnek azt a címet adtam: igen az életre. Hát nem gyönyörű?

  5. 2017. augusztus 15. 17:4568822.

    Köszönöm Zsuzsikám !Holnap szakítok rá időt, elkezdem a hallgatását. ?a bementünk a laboreredményekért, vettem kevés paradicsomot is a leszedett paradicsomomat kiegészítendő- Lett 19 üveg 3,33.literes Szépen érik, szedem folyamatosan . Felszedtem a földről vagy 10 vödör és két 8kilós láda hullott almát . A szebbeket hagyom utóérni a ládában , és főzök belőle szörpöt .Teszek bele nyirfacukrot, mézet és kevés citromsavat.Ahhoz még éretlenek, hogy kompótot csináljak. Még fog potyogni.

    előzmény:
    Zsumi45 (68820)
    2017-08-15  10:03
  6. 2017. augusztus 15. 12:1468821.

    Vasaltam 2 órát, s az 1. részt hallgattam meg. Az előadó rendkívül dinamikusan, gyorsan beszélve , rengeteg információval szolgált az űrkutatás és az abban szerzett tudásról. Arról, hogy mi mindent köszönhet a jelenleg élő ember az űrkutatásnak, s benne a magyar tudósoknak. Mi minden ismerhető meg a Föld, mint egység működésérül az űrből megfigyelve. Szenzációs -laikus számára is érthető- előadás, elolvasva még sokkal jobb lehet. Kíváncsivá tett a többi rész iránt.(https://www.youtube.com/watch?v=2RF13gqmdTY&t=1221s )


    A korábbi hozzászólásomban említett beszélgetés az általatok nem kedvelt TV. csatornán zajlott, rövidebb volt. Minimális politikai felhanggal adott hangot a tudósok aggályainak, akik a Föld jelenlegi állapotát és a fenyegető társadalmi folyamatokat tanulmányozzák. Az ember jelenlegi tudása alapján ismert lehetőségeket is vázolta ha az egységes akarat, elköteleződés meglenne a világban.


    Mindezt annak a hitvallásnak a jegyében, hogy: "Kezdetben vala az IGE."


     

    előzmény:
    Zsumi45 (68820)
    2017-08-15  10:03
  7. 2017. augusztus 15. 10:0368820.

    Zsuzsám, Kedves! Valahogy ennek az előadás sorozatnak az írott anyagát kellene megkeresni:


    "Szabadegyetem (Józsefváros – egyetemváros)


    A Föld jövője - Utópia vagy disztópia?


    Öt részes előadássorozatunk a Földet és az emberi társadalmat érintő globális változásokról és azok kihívásairól szól. Első alkalommal a tavaly nagy sikert aratott Dr. Ferencz Orsolya előadását hallgathatjuk meg, A magyar űrkutatás címmel. Ez az előadás többek közt Földünk működését, érzékeny egyensúlyát is bemutatja, megalapozva ezzel a következő négy előadás témáját, melyek a bolygó létfeltételeinek egy-egy szakágán (pl. vízgazdálkodás, erdőgazdálkodás, környezetvédelem, stb.) keresztül veti fel az ember, az állat- és növényvilág, és a Föld jövőjének kérdéseit."


    A Youtubon hallgatom meg hamarosan vasalás közben. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (68818)
    2017-08-15  06:08
  8. 2017. augusztus 15. 06:1568819.

    El tudnám sírni magam, de az idén még nem voltunk a temetőben . Tavasszal nyakunkba szakadt a sok munka, utána jött a nagy hőség. Sándor fáradékony, nem akarom terhelni, és keresztülmenni a városon nagyon fárasztó. Édesanyja az Új Köztemetőben fekszik , az én szüleim Farkasréten. Talán augusztus 20 után eljutunk, ha nem lesz túl meleg . Legjobb hétvégeken, akkor reggel kisebb a városi forgalom. Tujával ültettük be, de nem tudom , mennyire viselte meg a nagy szárazság és hőség.

    előzmény:
    jara (68816)
    2017-08-14  21:08
  9. 2017. augusztus 15. 06:0868818.

    Igen , Európa Róma sorsára jut, ha nem ismeri fel a veszélyt és nem újul meg. A családok felbomlása az, amely a legkárosabb, mert az hatalmas összetartó erő . Meghallgatni lehet, hogy nem tudom, de megkísérlem elolvasni a beszélgetést, vagy más hasonló írást. Nem tudom miért szorongok ezek miatt , hiszen engem valószínűleg már nem érint, családom pedig oldja meg a körülményekhez alkalmazkodva. Bánt az országa szétszakítottsága, gyűlölködés , mely már kis falunkat is elérte . Persze egy szorongód , kissé depressziós ember mindig talál okot , amely bántja  

    előzmény:
    Zsumi45 (68814)
    2017-08-14  20:21
  10. 2017. augusztus 15. 06:0168817.

    Nekünk is kipusztult a ringlófa, amit nyári gyümölcsnek vettem és kiegészíthető vele a sárgabaracklekvár. Ez az egyetlen , amit szeretnek a gyerekek Keresek ha lehet a közelben sárga ringlót , vagy sárga szilvát. A fenti keretben is kihalt a barackfa . Nagyon nyomaszt bennünket, a teher , amit a kertek jelentenek, nehezen birkózunk meg vele, sőt nem is tudunk . Keresünk segítséget, de nehezen megy . Reggel tudunk dolgozni, Sándor kapálni és ilyesmit nem tud , marad a fűnyírás és egyéb metszés .Ez is nehezen megy , fárasztja . A család dolgozik., élik életüket.


    Mi is csak kisebb utakra megyünk kocsival, be a városba nem nagyon. Fárasztó a nagy forgalom, agresszívitás .

    előzmény:
    klára13 (68810)
    2017-08-14  18:20
  11. 2017. augusztus 14. 21:0868816.

    Ideértem írni is.


    Klárám, kevés poloska van eddig. Beruháztam tavasszal. Három fajta őszirózsa magot vettem és egy paprikavirág magot. Most virágzik az őszirózsa, de nem látok különbséget. Ilyenkor leszek szomorú, hogy a kereskedelem miért manipulál? Értem én, de nem tudom elfogadni. Jó magasra nőttek az őszirózsa tövek, sok benne a szimpla virágú, ami nekem is volt eddig is. A paprikavirágból három tő élte meg a virágzást, azok gyönyörűek. Szeretném, ha lenne magja is.


    Ma voltam a temetőben is. Gazolni kellett, ráadásul a murva miatt kapálni nem lehet. Úgy van, hogy a két sír közötti terület feles, ezért nem mind murvás, mert a másik fél nem úgy gondolta és illik tiszteletben tartani. Két sír környékét tettem rendbe. Már a közterületet is régen fűkaszálták. Bokáig érő szoknyába mentem, mire a sírhoz értem, az alja teleragadt királydinnyével. Kiszedegettem és térd fölött csomóra kötöttem. Jöttem-mentem, pár autó is elment mellettem. Később rájöttem, hogy micsoda látvány lehetett.


    Benikéd rendbe jött? 

  12. 2017. augusztus 14. 20:4368815.

       Zsumikám, milyen mélységesen igazad van! Nagyon szégyellem magam, hogy azt hittem, te szűklátókörűen nézed azt, ami hazánkban történik.
      Na, ez a tumultus magától jött létre. Bazsi felállította az ernyőt, valahogy helyre tette a cserepeket, ládákat, amelyek titokzatos módon elérik, hogy lépni sem lehessen a teraszon.
        Kérte, egy darabig itt fent ne dolgozzak, hogy megmaradjon a rend. Mire mondtam, a kreatív emberek mind rendetlenek. De ennyire? Kérdezte erre.

       

    előzmény:
    Zsumi45 (68814)
    2017-08-14  20:21
  13. 2017. augusztus 14. 20:2168814.

    Megtaláltam, elolvastam. Nagyjából ismerjük ezeket a tényeket, összefüggéseket, több forrásból . Egyet lehet érteni, minden oldalról közelítve.


    Sajnos az Európában is legalább 70-80 éve tartó folyamat visszafordítására sok remény nincs. Vajon Európa népe és az EU intézményei mennyire vehetők egy kalap alá, s vajon a megoldás kulcsa hol leledzik-ha van egyáltalán megvalósítható megoldás. 


    A napokban hallottam egy beszélgetést dr. Ferencz Orsolyával, az ELTE tudományos főmunkatársával a klímaváltozás, s az ezzel összefüggő emberi tevékenység, a prognosztizálható társadalmi folyamatok, stb kérdéskörben. Tehát a Föld és az emberiség igen közeli jövőjét meghatározó kulcs kérdések, mint az energia, környezetszennyezés és népességi mutatók várható alakulása és a szükséges -lehetséges?-megoldásokról. 


    Nagyon sürgető lenne, de hol van ebben konszenzus? A döntéshozók rövid távú érdekei és a Föld, mint az élet egységének az érdeke eltérő vágányon halad. Talán az ipari forradalom óta.


    Nagyon elgondolkodtató, színvonalas beszélgetés volt.

    előzmény:
    szizsuzsóka (68809)
    2017-08-14  14:49
  14. 2017. augusztus 14. 19:3268813.

    Jól teszed, Klárám, ha vigyázol magadra, nem szabad kockáztatnunk, jön a baj anélkül is. Minden megvár, amíg érkezik a segítség!


    Muskátlit magról kelni nem láttam még, de a legkisebb letörött hajtás is képes legyökerezni. Úgy tudom -2 fokig bírja a fagyot.A téli pihentetés nagyon kedvez a hajtások gyökereztetésének.


    Sikerült megtalálnom a költőnő hivatkozott cikkét, bemásoltam ezt a Google-ba és több helyen is leközölték, nemcsak az Origó


    "Európa szemmel láthatóan vesztésre áll" ezt másoltam a keresőbe.

    előzmény:
    klára13 (68812)
    2017-08-14  18:51
  15. 2017. augusztus 14. 18:5168812.

       Zsumikám, írtad, hogy muskátliid csodásak. Idén nálam is elég szépek, de azért, ha valaki megcsodálná őket, komolyan elgondolkoznék, hogy vajon az illető épeszű-e?  Találkoztál-e olyan jelenséggel, amikor csak úgy, magától, valahogy odakerült magból kikelt egy újabb muskátli? Látok néhányat, tavaly még kevésbé gondos voltam, mert most, ugye, azonnal leszedem az elnyílt virágokat.
       Hatalmas szélviharunk volt, feldöntötte a lecsukott napernyőmet. Még jó, hogy nem a nagy ablakba vágta bele. Éppen jókor ürítettem ki a nehezékeket a szúnyoglárvák miatt. Jött a viharos szél. Felállítani akartam az előbb, de olyan nehéz, hogy nem ment. Amikor második igyekezetemkor majdnem együtt estem el vele, akkor feladtam. Mert ha együtt belezuhanunk a nagy üvegfelületekbe, hát, az nagy baj volna. Megvárom, amíg Bazsi hazaér és segít.


     


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (68800)
    2017-08-13  12:24
  16. 2017. augusztus 14. 18:3668811.

       Magdikám, igen, ilyen neve van a vendéglőnek. Azt nem tudom, hogy Náncsi néni létezett-e, de mindenképpen kedves név.
        Jól mondja Zsuzsa, elég drága, de azért nem olyan borzasztóan, minden esetre többévenként szoktunk oda kimenni, Zsófim néhai édesapja rajongott érte. Sokat emlegettük.
       Hát bizony, ez az étterem úgy 25 éve felkapott, amiről én  tudok. Remek a főztjük, akár ha művész fiad mellékes foglalkozásából került volna ki. Mindezt megtetőzve a remek kiszolgálással, ami nem tolakodó, de nem is hanyag.
       Tényleg elég drága, kétszer annyiba került, mint születésnapom a thai étteremben, ami szintén önkiszolgáló, mint a Vapiano. Sajnos, elmúlt életemből az az időszak, amikor boldogan dolgoztam barátainkra - megtenném ma is, de nem tudom. "Változnak az idők, és változunk mi is."

    előzmény:
    Kusza (68798)
    2017-08-13  08:46
  17. 2017. augusztus 14. 18:2068810.

      Zsuzsa, drága, hiszen azt kerestem az Origóban, de hiába.
      Nagy öröm ért, elmesélem. Beleszerettem a datolyaszilva néven közismertté vált gyümölcsbe, mert a kakiszilva elég hülyén hangzik nálunk. Igen ám! Csakhogy ez a fa nem élte túl az idei őrült hideget, amit nekem hoztak tavasszal, csemetét, az is halott volt. Persze, a kertészetben elfagyott. Nagyon korrektek, írták, jóváteszik. Csakhogy egy datolyaszilvafa van, amely a -20-at is kibírja, egy ukrán nemesítés. Nikickaja Bordovaja a neve, nagyon szerelmes lehetett a nemesítő, hogy így tette feledhetetlenné szerelmét. Nemigen lehet hozzájutni. Találtam a Kelenvölgyi Díszfaiskolában, írtam is nekik, hogy egyet stoppolok. Sokára érkezett válasz, a kedves úr írta, hogy nem volt nekik sem, de utánajárt, s most egy darabot sikerült szereznie, számomra. Holnap elmegyünk érte Bazsival, mert mostanában nem vezethetek, lejárt az autóm, Bazsi hamarosan megoldja a gondot, és lejárt a jogosítványom is, már megvan a megújításhoz szükséges papír, de még el kell mennem az okmányirodába fényképezkedni. De nagy útra amúgy sem vállalkoznék, mert ahogy az autóm, a jogosítványom, úgy én is eléggé le vagyok járva.
       Van már egy datolyaszilvafácskám, egy gyümölcsöt hagytam meg rajta, és itt fent teleltetem, biztos, ami biztos. Azt hiszem, meg is hagyom nagy cserepében, évente egy vagy két gyümölccsel, passziózva.

    előzmény:
    szizsuzsóka (68809)
    2017-08-14  14:49
  18. 2017. augusztus 14. 14:4968809.

    Klárám ! Nem ismerem a költőnőt, csak ezt a beszédét , melyet Origo közölt.

    előzmény:
    klára13 (68807)
    2017-08-14  12:47
  19. 2017. augusztus 14. 13:3168808.

       Zsuzsa, sajnos hiába keresem a költőnő írását. Segítenél-e?

    előzmény:
    szizsuzsóka (68806)
    2017-08-14  06:18
  20. 2017. augusztus 14. 12:4768807.

       Vesztésre? Lehetne ennek a megállíthatatlan változásnak akár nyeresége is, de sajnos a kulturális különbség ezt lehetetlenné teszi. Tényleg veszteség lesz. Visszagondolok Fallacci leírására, hogy mit műveltek a sátorveréssel Firenze főterére letelepedett bevándorlók, milyen viszonyokat teremtettek, levizelve  a fehér márványlépcsőket és így tovább.
       Ha ez az iskolázatlan, kiéhezett fekete sereg elözönli Európát, hát annyi mindennek. Már pedig ez lesz. Mert az a hülye ENSZ és mindenféle segítők ahelyett, hogy fogamzásgátlásról gondoskodni igyekeztek volna, csak zokogtak, hogy naponta hány tízezer afrikai gyermek hal éhen. Vagy igyekezni munkalehetőséget, egzisztenciát teremteni, ami persze nehéz a forró éghajlaton, de lám, lehet dolgozni - és ezt nem együttérzés hiánya mondatja velem - mint mutatja az emírségek példája. Ott sincs hűvösebb.
        Hát, lehet majd zokogni, ha elindulnak a nyomorból és kilátástalanságból a tíz- és tízmilliók. Nem állíthatja meg őket semmiféle kerítés, félek, vérfürdő is következik, de az sem fogja megállítani a sokadalmat. Napjaink honfoglalása ez, és igen, mi még fehér lovat sem fogunk kapni.
         De ez csak az én következtetésem, most elolvasom az írást.

    előzmény:
    szizsuzsóka (68806)
    2017-08-14  06:18
  21. 2017. augusztus 14. 06:1868806.

    Európa szemmel láthatóan vesztésre áll

     
    2017.08.10. 09:40


    Ana Blandiana Herder-díjas költő a ceauşescui diktatúra alatt vált ismertté az egész világon. A nemzeti-kommunista totalitárius rezsim végső szakaszában ismét tiltólistára került Blandiana a rendszer bukása után is aktív szerepet vállalt az új társadalom felépítésében. Alapítója és elnöke a romániai PEN-klubnak. Amilyen bírálója volt Nicolae Ceauşescu rendszerének, ugyanolyan kritikusan viszonyult a baloldali restaurációkra tett kísérletekhez, a demokráciaellenes kilengésekhez. 2016 márciusában a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem díszdoktori címmel tüntette ki. Az esemény egybeesett az Európában csúcsosodó migrációs válsággal és a jelenségre adott válaszok válságával, aminek hatásai Romániában, a romániai közéletben is vitákat váltottak ki, bár az országot a migrációs hullám nagyrészt elkerülte. Ebben a környezetben és ilyen háttérrel hangzott el Ana Blandiana beszéde, mely – mint várható volt – nem maradt visszhangtalan. Bírálói őt és a védelmére siető Gabriel Liiceanut is egyre agresszívebben támadták. Ugyanakkor éppen a kritikák erőszakossága, az árnyalatok nélküli szentenciák – ahogy arról a világhírű költőnő védelmében Alexandru Lăzescu is beszélt – inkább megerősítik, hitelesítik Blandiana eszmefuttatását, mint cáfolják. A francia Becsületrenddel kitüntetett Ana Blandiana gondolatai még most is vitákat indítanak Romániában - és most is hihetetlenül aktuálisak. Migránsvilág, hit és hitetlenség, politikai örökségek - merre megy Európa és mit kellene tenni, hogy ne arra menjen. Erről is beszél a világhírű költőnő.



    Érdemes a cikket elolvasni.
    előzmény:
    klára13 (68801)
    2017-08-13  21:42
  22. 2017. augusztus 14. 06:1668805.

    A Pszichogalaxy egy érdekes kísérlet volt, Bagdy Emőkéék találták ki. Országos felmérés része . Személyes gondokat is provokált, amikor társak rájöttek, hogy milyen kevésre értékeli párjuk őket . No de nem ez volt a cél. Keresd ki érdemes belenézni.Teljesen anonim ismerkedési lehetőség , bizonyos tulajdonságok alapján, de nem társkereső. Az avatár az képes névjegy , amelyet magad választasz magadnak. Szerényen "én a csodavirágomat választottam., mely azóta meghalt. (ha állatokra lehet mondani, lehet virágra is )

    előzmény:
    Zsumi45 (68800)
    2017-08-13  12:24
  23. 2017. augusztus 14. 06:0968804.

    Magdikám ! A Náncsi néni egy híres étterem tulajdonosa, remek házias kosztokat főznek ! Mi még nem voltunk, mert elég drága, felkapott hely

    előzmény:
    Kusza (68798)
    2017-08-13  08:46
  24. 2017. augusztus 13. 22:1368803.

       Dehogy borzasztó, Zsumikám. Még nekem, idegennek is jólesett nagymamád mellett állni és nézni a varázslatot a "kávéval". Mert akkoriban csak pótkávé volt. Emlékezni jó. Nagyon jó gondolatban megteremteni az eltávozottakat. Gyakran álmodom velük, szeretteimmel akik már nem élnek, és olyan az, mint az igazi találkozás. Néha nem is tudom pontosan, az ébrenlét a  valóságom, vagy álmaim? Nagyon jó ez.
       Remek hallásod van, azért tudod annyira élvezni a zenét. Mostanában néha nekem is sikerül, ilyenkor fülem helyett szívemmel hallgatom a Mezzoból áradó gyönyörűséget, és eszembe jutsz.

    előzmény:
    Zsumi45 (68799)
    2017-08-13  09:14
  25. 2017. augusztus 13. 22:0068802.

      Marika, nálatok mi a helyzet bogárügyben?
      Néhány napig nem foglalkoztam velük, hát ne tudd meg, mit találtam. Ha 4-500 darabot nem szedtem össze, akkor egyet sem. Sok-sok kikelt aprót, és 10-15 felnőttet, némelyek éppen az új nemzedék gyártásán fáradoztak. Bárhova néztem, mindenütt találtam a paradicsomosban újat és újat.
       Viszont egészen véletlenül rájöttem egy módra, hogy azonnal elpusztuljanak. Mert amíg vízzel töltött edénybe lökdöstem őket, szinte szörnyetegnek éreztem magamat, látván harcukat életükért. Azzal vigasztaltam magamat, hogy az sem jobb ember nálam, aki méreggel teleszórja a kertet. De hát ez gyenge vigasz. Aztán nemrég egy pohár tej volt nálam, és távol volt a vízcsap, ezért a tejből löttyintettem csapdájukba. Döbbenten láttam, hogy a zsíros löttyben azonnal kilehelik lelküket. Hisz talán nekik is van. Ezért ma olajos vízzel feltöltött edénnyel vonultam le, és a módszer remekül bevált. Nem kínlódtak, azonnal beadták a kulcsot.
       Most már minden nap gyérítem őket, mert az újabb és újabb papák-mamák a távolból érkeznek, nagy zajjal, akárha sasmadarak szállnának le.

    előzmény:
    jara (68792)
    2017-08-12  11:05

Címlap

top