Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2. kössünk együtt

Torolt_felhasznalo_724880
Torolt_felhasznalo_724880
Létrehozva: 2006. február 20. 22:09
Azért nyitom újból a topicot, mert a képeket nem lehetett megnyitni a régi topicon. Valamilyen technikai probléma miatt. Kérésünkre sem segítettek rajtunk az illetékesek és " magad uram ha szolgád nincs " alapon újból indúl a topic.
Remélem megtalálnak a régi ismerőseim.
  1. 2010. január 5. 08:512426.

    Gizella, nyugodtan szólíthatsz Évinek, ugyanis is mindenki így ismer. Sajnos a bartánődet nem ismerem. Tudod, kb. 1500-an dolgozunk ott és ha nem egy emeleten vagyunk, akkor szinte nem is tudjuk, h kik dolgoznak föltöttünk.

     

    Mari, emlékszel még, amikor kávézni hívtuk itt egymást? Milyen jó is volt akkor. Én most újrakezdem. Gyertek kávézni csajok. Itt van frissen, jut mindenkinek belőle:

     

    Írtam, h elkezdtem Csillunak egy pulcsit. Kicsit megijedtem a mintájától. Mondtam is a férjemnek, h nagyjából akkorra fog elkészülni, mint a 4-es metró, mert nagyon nehéznek tűnt. De aztán kiderült, h mégsem, így idén kész lesz.

     

    Mutatok fotót is róla, ha egy kicsit nagyobb lesz a darab.

     

    Szép napot és jó kötögetést!

    előzmény:
    sgizella (2425)
    2010-01-04  18:27
  2. 2010. január 4. 18:272425.

    Sziasztok,

     

    elnézést de csak most tudok jönni a megígért pulcsi elejével. Lányok nagy gáz van, mert még mindig nicns kész az eleje, és csütörtökön reggel indulok, zserda estére cakk - pakkra kelene vágni a pulcsit, még a két ujja sehol. Lehet hogy küldés lesz belőle.

     

    Pincuir/ Évi nem tudom melyik neveden szólíthatlak, én is nagyon gratulálok a babádhoz nagyon szép és aranyos. 

     

    Marika köszönöm a sok se4gítséget.

     

    Ha még nem mondatm volna kkor nagyon boldog újévet kívánok és teljesüljenek vágyaitok.

     

    ui: Anyukém bevállalta hogy segít az ujját megkötni, csak ő szorosabban köt mint én, nem tudom merjük  - e vállalni ezt az attrakciót.

     

    Pincuri/Évi : a barátnőm is az exxonmobilnál dolgozik, nem tudom ismered - e Márton Zsuzsannának hívják, én szegedi vagyok.

     

     Nem tudom csatolni a képet, már többször próbálkzotam, nem megy, pedig kicsinyítettem már és többször töltöttem fell más topicokra képet, majd még este m,egpróbálom, most mennem kell, már egy fél órája próbálgatom töltögetni.

     

    sziasztok, és szép estét mindenkinek kötögessetek sokat....))

     

    Tmelinda azt hiszem, ezen a topicon az elején vannak megadva weboldalak, ahol videók is vannak, ha jól emlékszem ahol bemutatja az alaplépépseket, illetve van egy könyv a kötés bibliája, az is segíthet.

     

    kitartást és ha valamit nem értsze kérdezz yugodtan, egyébként ha a sima és a fordított megy akkor ténlyeg róbálkozhatnál egy sállal, lustakötéssel, ahogy azt Marika  javasolta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2010. január 3. 21:262424.

    Jaaj, Évi! Gyönyörű a babucid és tényleg édes a sál is. Tényleg kevés fiatal köt, horgol pedig olyan egyedi dolgokat lehet kihozni belőle, hogy csak na. Sajnos a fonal árak az egekben, persze a szépek és divatosak.Azért én nagyon szeretek kötni, horgolni.

     

    Ádám már nagy fiú, 6 éves még ovis. Kicsit rosszacska, helyesebben egyedi bánásmódot igényel. Sokat vagyok vele, pl. holnap is én hozom az oviból mert dolgoznak a szülei.1/2 7-kor jön az apja érte.

     

    Melindának: Kezdj el valami egyszerűt, mondjuk sálat amit síma fordítottból, esetleg szín kombinációval meg lehet oldani.

    előzmény:
    pincuri (2423)
    2010-01-02  18:42
  4. 2010. január 2. 18:422423.

    Melinda üdv. köztünk!

     

    Tudomásom szerint a Fürge Ujjak-nak volt kötő-horgoló tanfolyama itt-ott az országban, köztük Budapesten is. Több, mint egy éve, Amelie néven fut az újság megújult formában. Érdemes lenne egyet beszerezni és abban biztos találsz információt arról, h mikor és hol lesznek tanfolyamok. Annak idején, amikor rendszeresen vásároltam a lapot, mindig benne volt az aktuális helyszín és időpont.

     

    A sima-fordítottan kívül én sem merek semmi mást bevállalni és már többször is bebizonyosodott, h nem vagyok képes bonyolultabb mintákkal dolgozni, de nem adom fel és megpróbálom abból kihozni a legjobbat amit tudok.

     

     

    Mari, nagyon szépek a kesztyűk és a zoknik. Ádám unokád, h van? Biztos már nagylegény.

    Képzeld el, h egyszer a Manót sétáltattam és egy általam kötött sál volt a nyakában. Egy néni rögtön megkérdezte, h ki kötötte ezt a gyönyörű sálat, mert az látszik, h nem bolti. El volt képedve mikor mondtam, h én, mert nem jellemző az én korosztályomra, h ilyeneket "művel". Azért be kell vallanom, h jól esett a dícséret.

     

    Íme egy kép a kis sálról meg a gazdájáról:

    előzmény:
    tmelinda (2422)
    2010-01-02  16:37
  5. 2010. január 2. 16:372422.

    Sziasztok!

    Nagyon szeretnék hozzátok csatlakozni, de sajnos nem tudok horgolni egyáltalán. A kötésről van fogalmam (1sima 1fordított) de az messze kevés hogy alkothassak valamit.  Próbálkoztam internetről,könyvből, de én kétbalkezes vagyok és így nem tudom megtanulni. Tudtok esetleg Budapesten olyan klubot, rendezvényt, stb., ahol botcsinálta kézimunkázóval is foglalkoznak? Szuperjók a sála, a kesztyűk különösen, a díszek a pulcsik, minden. 

    Nagyon szeretnék én is ilyen szép dolgokat csinálni, ha tudtok valami tippet hogyan kezdhetném, kérlek szóljatok!

    Jó munkát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. január 2. 15:572421.

    Gizella kedves!

    Ha közelebb lennél, szívesen besegítenék a kötésbe, azért drukkolok, hogy kész legyen.Valóban a pulcsi jobban halad, nem kell úgy figyelni, számolgatni.

    Sajnos nekem is van kézimunkám darabban. Egy goblein Mucha kép, de most a menyemnek kötök egy mellényt. Már 2 gombolyagot felkötöttem és akkor mutattam meg neki, de le kell bontani, mert szűköcske. Majd ha haladok teszek fel képet, de olyan sötét van, hogy most nem lehet fotózni a mobilommal. Én utána még zoknikra van igény,pedig már a kis uncsimnak is kötöttem. Üdv:Mari

    előzmény:
    sgizella (2418)
    2010-01-02  10:30
  7. 2010. január 2. 15:512420.

    Szia Pincuri!

    De jó, hogy Te is bekukkantottál.

    Nagyon ügyesen összehoztad a párod pulcsiját, Ilyen fonal árak mellett ki kell használni minden lehetőséget. Dehogy nem tudszolyat kötni...mire a kislány felnő minden fortélyt ismerni fogsz.

    Én is szoktam csíkozni, kockázni, na meg a kesztyűk, zoknik felveszik a maradékokat.

    Remélem jól van a kislányotok,majd ha lesz kép a kötöttben szívesen megnézem. Pussz:Mari

    előzmény:
    pincuri (2417)
    2010-01-02  06:36
  8. 2010. január 2. 11:392419.

    Gizella, szorítok neked, h gyorsan elkészülj a pulóverrel. Régen volt olyan, h amikor a férjem éjszakás volt, akkor éjfélig fent voltam és kötöttem. Most már a picur átírt mindent és örülök ha 10-ig fent tudok lenni.

     

    Nekem van egy pulcsim, ami túl méretes lett és nem szeretem, így azt le fogom bontani és újrakötni. Azon felül még rengeteg maradék fonalam van. Abból kell kitalálni valamit, mert én is megfogadtam, h amíg az el nem fogy, addig nem vehetek semmit. Egy ideig lesz miből dolgozni, az biztos.

    Amiből csak nagyon kevés van, abból kis négíszögeket horgolok és majd ha már nagyon sok ilyen lesz, akkor összevarrom őket takarónak a Picúrnak.

     

    Ez a pulcsi meg azért lett ilyen kék, mert a férjem imádja ezt a színt. Így négy árnyalatot kombináltam, de nem akartam semmi csicsás mintát belerakni, mert azt nem szereti. Maradt ez az egyszerű minta és hát nagyon örült neki.

     

    Majd várjuk a képet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2010. január 2. 10:302418.

    Szia Mari,

     

    köszönöm még egyszer. TEgnap fogtam neki újra, mert 2 - 3 napig nem kötöttem, így eléggé le vagyok maradva és csütörtökön reggel utazok Athénba, oda vinném ajándékba, hát ez érdekes lesz. Nagyon bele kell húzni, és még mellette va más is))

     

    Tegnap kéász lett a hátulja, mert volt még a nyaka fogyasztása  - végül is 12 szemet láncoltam le a közepén és utána még fogyasztottam 3 - 2 - 1 szemekt, utána zonnal leláncoltam, mert így is már több mint 70 cm lett, de akinek kötöjm az eléggé magas, szóval remélem nem lesz gond vele.

     

    Elkezdtem a fél elejét, mive kardigánt szerettem volna, de elég macerás volt, mivel nem tudtam, ha zipzárosat szeretnék, hogyan oldjam meg a patentot, csináljak - e agy ne, végül a családi kupaktanács azt mondta, csináljak, csakhogy az fekete legyen de a többi részen szürke és fekete színek áltoztak volna 4 soronként. VAlószínűleg nem jól kereszteztem a fonalakt, és néhol lyukak alakultak ki ( régen sokat kötöttem, de ilyneben még nem volt részem, és színeset keveset is kötöttem), szóval elegem lett az egészből, és mivel tuodm, hogy kevérs az időm rá, így úgy gondotam még nem késő és csak 10 - 15 cm volt kész, lebontom az egészet és pulcsi lesz belőle, az gyrosabban halad, majd a következő lesz a kardigán. Így elkzedtem az elejét pulcsiként 92 szemre, mint a hátát, az ujja majd sima fekete lesz, az gyorsan fog haladni, bár most ezzel is gyorsan haladok, csak kötni kellene.

    MAjd ma este teszek fel róla fázisfotót, hogy milyen is a minta.

    Ez a fonál szuper jó, az Alsiban vettem, olyan puha és nagyon kiadós, é csak 1400 ft volt 400 gr. Magamnak is vettem lilát, de még hogy mikor lesz, azt nem tudom.

     

     

    Pincur, nagyon szép a pulóver szé a színösszeállítás. ne aggódj, nekem is nagyon sok munkám van darabban, (gobelin, xszemes hímzás , kötések, plsztikra való hímzés)? mérges is vagyok magamra, mivel nem kellene többet elkezdni, hanem inkább befejezgetni.  

    Eldöntöttem, befejezem mindet, és majd csak utána merészkedek el fonaál, vagy gobelin boltba, pedig nagy a kísértés.

     

    üdv: Gizella

     

    BUÉK mindnkeink még egyszer!

     

     

     

    előzmény:
    csongkadar (2416)
    2009-12-30  20:16
  10. 2010. január 2. 06:362417.

    Sziasztok s BÚÉK mindenkinek!

     

    Mari, nagyon szép ez a mellény. Hihetetlen, h ilyent meg tudsz kötni. Nekem az életben nem fog ez  összejönni.

     

    Megmutatom, h mit kapott Karácsonyra a férjem. Ezt a pulcsit már jó régen elkezdtem kötni, de csak most sikerült befejezni. De így is nagyon örült neki.

    A kép minősége nem túl jó, de azért remélem a lényeg látszik.

     

    Jelenleg egy pulcsi van folyamatban a picurnak. Mondjuk az csak pár év múlva lesz jó rá. Annyira bevásároltam az egyik fonalból, h több tucat apróságot lehetne belőle kötni, de már mindene ilyen színű, ezért nem kötök több kicsit, hanem egy nagyot, amit pár év múlva hordhat.

     

    A másik munkám egy lustakötésű sál. Ezt esténként kötöm tévézés közben, mert nem kell odafigyelni a mintára.

     

    Van elkezdve egy keresztszemes angyalkám is.

     

    Mikor érek én mindennek a végére????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. december 30. 20:162416.
    Örülök, ha segíthettem. BUÉK Neked is ! Várom a képet ha kész lesz a pulcsi. Üdv:Mari
    előzmény:
    sgizella (2415)
    2009-12-30  18:02
  12. 2009. december 30. 18:022415.

    Szia Marika, ( nem tudom hogy szereted, ha szólítanak), 

     

    nagyon köszönöm a segítségedet, igen látom most már, mégis jobb lesz, ha csinálok a hátuljához is egy pici nyakkivvágást, mert akkor tényleg magas lesz a nyaka.

     

    Úgy gondoltam, hogy a 92 szemből (amiből 2 szélszem), 12 - 15 szemet lekötök a közepén és utána 3 - 2 - 1 szemekt még fogyasztok mindkét oldalon. Még van hátra 5 - 6 cm, így nemsokára elkezdem, de még ma nem kötöttem egy sort, mert elment a napom, holnpa se lesznagyon időm, de jövő szerdára kész kell lennem vele.

     

    nagyon köszönöm a segítésgedet, ha addig nem találkoznánk, nagyon boldog új évet, majd mutizom a kardigánt, ha kész leszek.

     

    üdv: gizella

     

     

    előzmény:
    csongkadar (2414)
    2009-12-30  15:00
  13. 2009. december 30. 15:002414.

    Gizella! 

    Néhány kép a nyakmegoldásokról(hátulja).

    Mégis úgy látom, hogy mindnél van egy kis kivágás... de a szürke és a fehér túlzott, vigyázz rá ne nagyot hagyj ha hagysz is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. december 30. 14:452413.

    Kedves Gizella! Igen ez nekem is volt gondom, de hol így, hol úgy oldottam meg.

    Ha egyben fogyasztod el akkor az elejét egy picit mélyebbre lehet, mert szerintem túlságosan magas lesz a nyaknál. És természetesen attól is függ hogy milyen lesz a széle... felszeded és úgy kötsz rá patentot? Vagy felszeded és visszahajtod? Mert ha nem magasít nagyon akkor nem lesz gond.

    Bocs, de csak most léptem be,üdv Mari

    előzmény:
    sgizella (2412)
    2009-12-29  21:24
  15. 2009. december 29. 21:242412.

    Kedves Csongkada/ Marika

     

    pár centi hiányzik a pulcsi/kardigán hátuljához, tiszta fekete lesz és csak sima kötés. A tempómmal meg vagyok elégedve, mivel két napja nem is kötöttem, csak ma kb. 2 órát, tegnap semmit, és karácsony másnapján kezdtem el a kötést.

     

    Mivel férfi kardigánt nem igazán kötöttem még, tanácstalan vagyok egy picit, hogy a hátulján nyakrészt fogyasszak - e?

     

    AZ időtől is függ, hogy pulcsi lesz vagy kardigán, mert a kardigán macerássab , de jobban hazsnálható, és ha kardi lesz akkor is zipzáras elöl. az modernebb. 

     

    Most megnéztem egy pár újságot - többek között az " olasz kötött modellek " címűt is, régi kiadás, de nem gond, mivel nekem főleg női újságaim vannak, ebben pedig vannak  férfidarabok is, szóval it egyik sem ír fogyasztást a htuljához a nyakrészhez ( a karkivágást már fogyasztottam), csak egy esetben ír, amikor raglán ujjú darabról van szó.

     

    Fogalmam sincs mit tegyek, de ha az újság is azt írja, akkor egyenesen fogom lekütni a hátulja végét a befejezésnél. 

     

    Szeirntem elöl is  - ha kardigán lesz - csak kis kerek nyakat cisnálok neki, annak menni fog a fogyasztása, csak ebben a hátulja nyakában vagyok tanácstalan, tudnál segíteni?

     

    Köszi, szép estét : gizella

    előzmény:
    csongkadar (2410)
    2009-12-26  15:13
  16. 2009. december 26. 16:292411.

    Szia Csongkadar, 

       

     

    nagyon szép munka a kűrómintás melllény, gratulálok.

    Sajnos az enyémet időközben le kellett bontani mivel túl nagynak találtam, így ég csak három sor patnet van kész, mivel délelőtt /

       -kor jöttek a vendégek és nemrég mentek el. kezdhetem újra az egészet, de eldöüntöttem, hogy a hátulja tiszta sima lesz, azzal gyorsabban haladok, az ujja is, csak a két fél eleje lesz téglalap szürke - fekete mintás. AZ enyém nem káró minta, hanem téglalap és olyan mintha egy picit visszájára lenne fordtíva az egyik fürge ujjakból merítettem az ötlete. Ténlyeg jó lenne, ha újra feléledne a tipic, én igyekszem beríogatni, legalább az ünenepke alltt, ha több időm van, meg persze ha van mit mutogtani, szerintem majd csak az elejéről és a kész munkáról fogok muttatni, mert a sima kötésen nemnagyon van nézni való.

     

    Mivel a xszemes fórumra se tudok épeket felteni, de van egy program amivel kicsiníteni lehet a fotót, próűlkozom, mivel a fénkyépező gépem   10 megapixeles fotókat csinál.

     

    Neked is jó kötögetést és további szép ünnepet.

     

     

      üdv: gizella

     

    előzmény:
    csongkadar (2410)
    2009-12-26  15:13
  17. 2009. december 26. 15:132410.

    Szia Gizella!

     

    Örülök, hogy itt jártál. Jó kötögetést neked. Érdekes lehet a kockás kombináció. Én tavaly kötöttem egy kárómintás mellényt, de nagyon nehéz és haladatlan volt. Várom a képet, jó lenne feltámasztrani ezt a halott topikot.  Üdv:Mari

    előzmény:
    sgizella (2409)
    2009-12-26  09:30
  18. 2009. december 26. 09:302409.

    Sziasztok,

     

    én is régen voltam már itt.

    Nálam folyamatosan tart a kötőszezon, ugyanis mindig van valami darabba, mint félkész munka, amiért szoktam haragudni magamra. ráadásul van még gobelin és xszemes muka is befejeztelnül. 

    tegnap viszont lekzeedtem egy M - es férfikardigánt kötni, aminke ha törik, ha szakad január 7-re kész kell lennie, majd mutatok róla fázisfotókat, még csak egy pici rész van kész a hátuljából.

     

    Az ALDI-ban vettem a fonalat, akció volt, jó meleg, 4,5 -es tűvel kötöm, fekete lesz a hátulja és a két ujja, az eleje pedig fekete - szürke kockás, mind színváltásban mind mintában, jobban mondva téglalap m,ita, 4 sima, 4 fordított amley két soronként változik. Most megyek is és belehúzok, mivel ma pihenő nap van.

     

    Az ALDI-ban bevásároltam fonalból, mert anyukémnakis vettem, még mikulásra rózsaszín fonalat, amiből méár készül a kardigán szintén, magamnak pedig lilát, amiből pulcsi vagy kardigán lesz szintén, úgy nézem elég kiadós a fonál, 1 gombolyag 40 dkg, és kb: 205 m/ 5 dkg a méterszáma.

     

    Mindenki további BOLDOG KARÁCSONYT klvánok:

     

       Gizella

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. december 25. 16:442408.

    Kedves kötősök!

     

    Úgy látszik még nem jött meg a kötőszezon...

    Bár én is mostanában inkább horgoltam karácsonyi díszeket.

    Azért született néhány pár zokni és a most menő ujjatlan kesztyű is.

     

    Lányok, ha olvassa valaki aki járatos a csipkekötésben, de csipke terítőre gondolok, írjon be legyen szíves!!!

     

    Boldog Karácsonyt minden idelátogatónak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. október 14. 13:172407.
    Semmi gond, vannak itt is horgolósok! Én is bevállalnám, de sajnos most valami ínhüvelygyulladásom, vagy mim van a bal csuklómban... :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954174 (2402)
    2009-09-24  15:18
  21. 2009. október 13. 21:142406.
    Szia nyuszi!Ezt mivel kötötted és , hogy? Mekkora körkötőtűvel? Vagy ,hogy a csudiba? Ügyes vagy nagyon!!Beszéltünk már valahol :D lehet kötősben!
    előzmény:
    nyuszi111 (2199)
    2008-06-10  20:54
  22. 2009. október 12. 18:102405.

    Szia!

     

    Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérés. Én úgy szoktam képes mintát csinálni, hogy először megkötöm a hátát, aztán leszámolom, hogy hány sor, ill. oszlop nagyságú legyen a minta. Ezután keresek egy képet, ami elég sematikus, pl. a keresztszemes oldalakon lévők nagyon jók, beszúrom wordbe, és egyszerűen ráteszek egy táblázatot, annyi oszloppal és sorral, amekorrának a mintának kell lenni. ez azért is jobb, mint a készen kapott, mert biztosan nem torzul, a te kötéséedhez és az adott fonalhoz  igazodik. 

    Zs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740162 (2400)
    2009-08-14  18:37
  23. 2009. október 4. 21:552404.

    Köszi Évi!

    Nagyon aranyosak a kis cuccok. Édes az a ponponos sál, no meg a többi is. Én mostanában inkább horgoltam, meg a pachworkkal próbálkozom.

    Igaz a menyem most adta be az igényét egy mellényre,annak keresgetem a fonalat meg a mintát.

    Ha van időd írj néha . Be szoktam nézni időnként. Pussz:Mari

    előzmény:
    pincuri (2403)
    2009-10-04  10:21
  24. 2009. október 4. 10:212403.

    Sziaszok!

    Megmutatom a kislányomnak készülő őszi-téli kollekció elkészült darabjait:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_954174
    Torolt_felhasznalo_954174
    2009. szeptember 24. 15:182402.
    Tegnap  a horgolósokhoz kellett volna irnom,elnézést kérek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954174 (2401)
    2009-09-23  15:10

Címlap

top