Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszprémi babások

merizsu
Létrehozva: 2006. február 17. 14:56

Sziasztok!

Gondoltam hátha beszélgetne valaki velem a környékről.Nekem egy 7 hónapos kislányom van.  

Most kezdek egy szociálpedagógusi fősulit.

Zsuzska

  1. 2012. október 25. 14:5323626.

    Na itt vagyok. Most eldöntöttem,hogy leülök és írok.....

     

    Hogy vagytok? Voltatok kirándulni? Jöttök akkor errefelé a szünetben? Mi ez a filmforgatás? Gyerekek jól vannak?  

     

    Nálunk egyenlőre minden ok,srácok jól vannak,csak nekem kapar a torkom,dehát ez van...

    Ádi megkapja ma vagy holnap az első bitzonyítványát,kiváncsi vagyok,de szerintem továbbra is szuper. Benjinek egyre jobban megy a holland,mostmár minden nap tanulgatunk....

    Tegnap voltam velük fogorvosnál,nagyon bártak és ügyesek voltak,szépek a fogak,csak így tovább,mondta a dokinéni.  Apa örült nekem nagyon,mert kértem neki kontrollra időpontot,alig szikrázott a szeme... 

    Én voltam a nőgyógynál,elvileg minden ok,kaptam még hormontapaszokat amit mensinél továbbra is használnom kell  ,csak többet....

     

    Most nagyon várunk egy email-t a kivitelezőtől,árajánlat.Bár majd ha meglátjuk a végén az összeget,lehet,hogy nem leszünk ennyire izgatottak . 

    A tervrajzok alapján egyszer majd nagyon tuti kis házunk lesz,na de addig még..... Srácok szerint nem kéne rajta változtatni,vagy felújítani,miért nem bírunk mi magunkkal. Mondták a nagy öregek... 

     

    Láttam otthon mostanában szuper idő volt,szerencsére itt is ilyen meleg volt,csak most lesz igazi őszi-téli idő.Így máig nem is realizáltam,hogy kicsivel több mint egy hónapunk van beszerezni az ajándékokat a fiúknak,ugye itt Télapókor kapják,nem karácsonykor.... 

      

     

     

     

     

    előzmény:
    dudó (23625)
    2012-10-19  22:15
  2. 2012. október 19. 22:1523625.
    Jaj, nem, nem, nincs gond Melcsi! Igyekszem ideérni. Én nem tudom, mi van... semmire sincs idő. Hétvégén forgatnak "Spielbergék".... ezt meséltem már?  Szóval, ha ezzel megleszünk és nyugi lesz, ígérem jövöük és bepótolok mindent.
  3. 2012. október 16. 08:0623624.

    Szia Kata

     

    Mi újság? Remélem nincs gond.....  

  4. 2012. október 9. 06:4823623.

    Szia Kata

     

    Paradicsomlekvár?Láttam már,de még nem kóstoltam,érdekes lehet,de ugye a hagymalekvár is finom,szóval miért is ne???!!!! És a birsalma? "kivégezted"??? 

     

    Te kis lélekbúvár! lehet,hogy ez irányban kéne elindulnod,mármint hogy papírod is legyen mellé,és akkor tádáám,főállásban mehet a dolog! 

     

    Na apa megérkezet. Szegénykém nagyon fáradt volt,de lenyomta az utat,úgíhog szombaton hajnali 5-kor már itthon is volt...Azt az örömet,srácok szaladtak le a lépcsőn,frankón feldöntötték a Lacit.  Az én kocsimmal volt,nem egy nagy járgány,hát annyi mindent hozott,nem is értem,hogy fért be.... 

     

    Kézeld,pénteken megjött a tésztagépem. Áááááá,kész vagyok,szuperjóóóó. Vasárnap így tészta volt az ebéd,készítettem vele spagettit,szélesmetéltet,meg reginetti,hát eszméletlen,Szépen vág,egyenletesen nyújt,soha többé nem veszek bolti tésztát. Arra gondoltam,veszek pár tárolót,és szárítok magunknak tésztát....Annyi minden jutott eszembe. Van itthon sütőtökpüré azzal is csinálok,jah s képzeld van a géphet raviolikészítő is. jááááááj,extázis.... 

     

    Naaaa,akkor mikor indultok kirándulni? Remélem szép időtök lesz,sok-sok fényképeznivalóval!

     

    Gyerekek? Jól vannak? Nálunk Benjike köhög egy kicsit,de semmi komoly szerencsére,pont ma mennek kirándulni...

     

    Képzeld Ádi tekije megdeglett,hogy Emma szavaival éljek...Nem tudom mi történhetett vele. Est még evett,úszkált,reggel meg ..... Szerencsére nem vette észre Ádi,én etettem őket,így suli előtt nem volt baj,na de mikor megjött....Annyira sírt,nagyon sajnáltam. Azóta már volt temetés,gyertyázás,minden ami kell a gyászhoz,édes volt nagyon. De örülök,hogy inkább ilyen,kis érzelgős mackóm.

     

    Jajj Kata,nálatok a srácok nincsenek oda ezért a lüke gangman style-.ért? vagy csak az én srácaim őrölnek meg,ha hallják? basszus,az a mozgás,nem tudtam először,hogy sírjak,vagy nevessek...

     

    Ti nézitek az x-faktort? Nem vagyok rajongó,csak ameddig a válogatás megy,mert az tök vicces,na de most kiakadtam,hogy mik jutottak tovább...... A z a 19 éves kis bige,aki csak primadonnáskodik,meg a színész szépfiú vagyok és az életem múlik a z xfaktoron jakab,akinek munkája van és anyu szoknyájánál lakik,ááááááá két pofon,utcára kirak,aztán majd rájönne.... na mindegy...  

     

    Na magyek,kaja elrak,haj megmos,aztán holland teszt,mert én így szeretem.... csáóóóóóóó 

    előzmény:
    dudó (23622)
    2012-10-04  13:22
  5. 2012. október 4. 13:2223622.

    Szia Melcsi!

    Sosem érek ide.... :(

     

    Jó kajatippeket adtál, tudok válogatni. Igen, talált, a kagyló nem izgatott fel :D

     

    Elhiszem, h ez a hét megy a leglassabban. De mindjárt itt a szombat, mindjárt megölelheted apát:)

     

    Elhiszem, h ki vagy akadva, h ilyen összevissza jön meg. De csak megmondja majd az a nőgyógyász, mi a gond. Aztán utána nyugi lesz.

     

    Nem tudom, én valahogy jobban szeretem, ha jönnek anyáék is. Elvagyunk kettesben is, de valahogy én jobban szeretem, ha van társaság is. Főleg, ha kocsiban ülünk, én hajlamos vagyok elaludni. Úgy meg mi a jó, hogy én alszok, Andris vezet, és csak megyünk.

     

    Húzós hetem van/volt most, lélekbúvár ügyben:) Szaporodott az "ügyfélkör". Tegnapelőtt egyszerre 8 emberrel beszéltem chat-en. Nem semmi volt. De a javát megoldottuk. Úgyhogy minden alakul, ahogy kell. 

     

    Most van egy valag birsalmám, azzal kéne valamit kezdenem. Bár ma délutánra fűnyírást terveztem be, de prögök ma ezerrel, úgyhogy még lehet, este lesz valami a birsalmából is. Jaj, tudod, mit csinálok most majd? Paradicsomlekvárt. Ettél  már? Én tegnap találkoztam vele először, és nagyon bejön!!! Kaptam is hozzá paradicsomot, csak el kell mennem leszedni, aztán már csinálom is. 

    előzmény:
    melcsi911 (23621)
    2012-10-03  06:52
  6. 2012. október 3. 06:5223621.

    SZia Kata

     

    Na meggyógyultál? Vagy remélhetőleg nem is lettél beteg?

     

    Közösen mentek anyudékkal? De fura ez nekem!!  De jó,hogy ilyen a kapcsolat a szüleiddel,de nem jobb kettesben?! Én apát rá nem tudnám venni,bár ha belegondolok akkor én sem akarnám... 

     

    Kaja?Háát én mostanában borsólevest csináltam,túrógombócot,palacsintát,milánóit,húslevest,fahéj as és paprikás csigát,pizzát,krumplifőzeléket,paradicsomos gombócot,par.levest, stb....

    Apa a hétvégére mire hazaér kagylót kért,bár úgy sejtem,hogy ezzel nem csigáztalak fel.   

    Jajj,szombaton már jön haza,ez a hét a leghosszabb...

     

    Jövőhéten kéne mennem a nőgyógyászhoz,már meg kellett volna betegednem,szerinted? A tudatom kivan... Múltkor rendesen megjött,aztn rá két hétre újra,most meg semmi....Nagyon nem vagyok rendben....

     

    Gyerekek jól vannak? Suli,ovi akkor továbbra is rendben van?

    Benji jól elvan,bár a szája egyre nagyobb,pedig nem is magyar oviba jár,de olyanokat mond,hogy csak lesek....

     

    Naaaa, jöttök errefelé a szünetben? 

     

     

    előzmény:
    dudó (23620)
    2012-09-27  09:26
  7. 2012. szeptember 27. 09:2623620.

    Na, megint ideértem. Komolyan mondom, én nem is tudom, mi lenne, ha még dolgoznék is. Így sincs időm semmire.

     

    Hát az etetés nekem is időbe telt, mire már hagyhattam őket egyedül. Képesek voltak olyan szinten telepakolni a ketrecet, h szegény nyulak meg sem mozdultak.

     

    Elhiszem, h várod, hazaérjen apa. Azért ez nagyon hosszú idő, és hát.... na, de mindjárt otthon lesz!

     

    Most gondolkozom én is, h díszítsünk-e. Láttam tegnap nagyon jó dolgokat az obiban, úgyhogy ötlet lenne is. Na,majd meglátjuk.

     

    Hát nagyon úgy néz ki, hogy akkor október 20-án megyünk. Én mindenképp kicsit később akartam menni, hogy tutira színesek legyenek mindenhol a falevelek. Meg ugye van még egy dolog, amire oda kell figyelnem. Hogy nehogy éppen akkor jöjjön meg... Már kétszer is jártam úgy, hogy mindenre figyeltem, csak erre nem, és hát a nyaralás is rémes volt így, meg az a két évvel ezelőtti síelés is.

     Meg most úgy néz ki, hogy anyáék is eljönnek velünk. Jó lett volna kettesben, csak van egy kis hátsó szándékom anyáékkal. Andris inkább majd csak kocsikázni szeretne, de ha már más is van velünk, akkor rá tudom venni sokkal több sétára, meg ilyenekre. Meg hát anyáék is, ha ketten vannak, akkor velük úgy tökjól elvagyunk, és sokkal szórakoztatóbb minden. 

     

    Szóval van fülhallgatója Ádinak? Édesem..... Azért mégiscsak az övé, eéhiszem, hogy annyira örül neki!

     

    Hát én most meg vagyok lőve  afőzéssel. Maradt tegnapról lángostészta, ami a gyerekeknek jó is. Andrisnak kéne valami. Mndjuk lecsóra tippelek, este úgyis fagyi bácsi, és akkor ha veszünk vmit, ha nem, a gyerekek hallva az autó zenéjét, kikönyörgik a hasábburit. Andris meg imádja a lecsót hasábburival. Holnapra nem tudom mi legyen. Vagyis oda is van ötlet. Kakaós csiga és a Lala kifli között vacilálok. Meg vmi bográcsszerű. De ha jól sejtem, és tényleg kerlget vmi betegség, akkor maradok a paprikáskrumplinál, az hamarabb megvan. 

     

    Elég sokan betegek körülöttünk, és tegnap este óta én is furán érzem magam. Fáj mindenem, meg be is ájultam tegnap. Elaludtam fél kilenckor. Hát ilyenre nem nagyon volt példa. Mostanában. Hát, majd kiderül.:)

    előzmény:
    melcsi911 (23619)
    2012-09-25  12:48
  8. 2012. szeptember 25. 12:4823619.

    Mentek kettecskén kirándulni? De jól teszitek! és kb mikor? Kiváncsian várom a képeket,és beszámolót!!!!  

     

    Nyuszikák vannak nálatok? Na nálunk ezt nem lehet megemlíteni a srácoknak!  De egyébként jól csinálod,hogy a gyerekeknek kell etetni őket.Nálunk is hasonló a helyzet,csak a Benjivel kell ott lennem,ha ad nekik enni,mert "jószivűségből" odadná az egész dobozzal.  

     

    Na apának megvan egy újabb vizsgája,jövőhéten szombaton jön haza,alig várom. 

     

    Szoktál sütőtökből sütit sütni? Vmi jó recept?Pitét már csináltam,meg imádom a levest belőle,de más bevált "módszer" is jól jönne.  

    Hétvégén meg KELL  vennem a tököt,amit ki kell díszíteni,különben lemaradunk Ádi szerint,hogy miről azt nem tudom... 

     

    Máté szereti azt a piros traktoros mesét,ugye? Reggel rákerestem Benjinek,basszus szinte nem is pislogott,annyira tetszett neki.

    Jah,múltkor elmaradt,Boldog Évnapot neki így utólag is!   Annyira édes lehetett,nagyon tetszett. 

     

    Ma van még egy kis húslevesem,meg főzök ki tésztát mire a srácok megjönnek....

     

    Képzeld ! Ádi megvette tegnap élete első fülhallgatóját. Volt egy sportnap,amin kaptak egy bónt,arra kellett még fizetni 4 eurót,és övé lett egy mostani menő nagy fülhallgató. Olyan boldog,hogy csuda,pedig csak napi 10 percet használhatja. 

     

     

     

     

    előzmény:
    dudó (23618)
    2012-09-22  20:07
  9. 2012. szeptember 22. 20:0723618.

    Hát, mostanra meg el is felejtettem, hogy mi minden rossz történt velünk aznap. De akkor már nem is lényeges. Az egészben az volt a pláne, hogy mindenféle rossz csapás ért, de higgadtságomnak köszönhetően minden jóra fordult végül.

     

    Tekik? Na, ezt jobb, ha a gyerekeknek el sem mesélem. Még a végén kitalálják, hogy nekik is kell. Most meg per pillanat úgy vagyok vele, hogy a 11 nyúl is bőven elég. Bár szigorú vagyok velük, mert hacsak nem máshol alszanak, nekik kell etetni. Csak, hogy lássák, nem annyi az állattartás, hogy van, és szép, és ennyi.

     

    Majd kapsz képet a barna hajról. Azért nem nagyon csináltam még, mert a végében maradt egy nagyon kicsi szőke. Nem festettük át, egyszerűen csak le lett vágva róla a festett rész. Most már lassan úgyis mennem kell megint, akkor lejön belőle a maradék is, és akkor majd lesz kép is. Így nem szívesen mutogatom, elég ha a faluban látják. Úgyis néztem, hogy egy pár képet le akarok cserélni, majd csinálunk jobbakat, meg újabbakat.

     

    Úgyis úgy néz ki, hogy apával valamelyik hétvégén kirándulunk egyet. Én már két éve kinéztem Ausztriában egy helyet, amit meg szeretnék nézni. Úgy döntöttünk, hogy elmegyünk kettesben. Éjjel megyünk, egész nap elsétálunk, kajálunk, nézegetünk, este meg hazajövünk. Kb 400 km, nekünk meg sem kottyan. Na, akkor majd szép háttérrel csinálunk képeket.

     

    Gyomrom? Hát ja. Mondjuk most lekopogom, de egy hete kb nincs gond. Nem tudom. Meglátjuk. Ha egyszer is visszatér, biztos, hogy rögtön orvoshoz fogok menni. Még mielőtt nagyobb baj lesz.

    előzmény:
    melcsi911 (23617)
    2012-09-20  14:27
  10. 2012. szeptember 20. 14:2723617.

    Nem vagy már szőke? és erről így kell értesülnöm? Dobsz fel rögtön pár képet,meg kell néznem!!! 

     

    Na mi történt,hogy ennyire tele lett a bugyor? Lehet tényleg fel sem kellett volna kelni tegnap???!!! 

     

    Halloween? Igaz,az még messze van,meg nincs még díszítve a lakás,csak csináljuk a díszeket,meg Ádika tanul pár hajtogatós-kivágós trükköt,azt kell tökéletesíteni,hogy a szavaival éljek.... 

     

    Jó ötletek ,vmelyik nap párat megcsinálok belőle,köszke.

     

    Ennyire kikészült a gyomrod? De már a fogyózás előtt is,nem?

     

    Nálunk van mára oldalas még,meg nekem maradt rakott krumpli,azt ettem meg ebédre.....

     

    Mondtam,hogy vannak háziállataink? Van nééégy tekink. Olyan kis cukik. Sétáltatjuk őket hétvégente a kertben.. 

     

    Jajj a face-re írok majd még,el kell mesélnem vmit.....  

    előzmény:
    dudó (23616)
    2012-09-19  16:44
  11. 2012. szeptember 19. 16:4423616.

    Háhá!! Ti vagytok apa barátai???? Jaj, de megzabálom, ezt a gyereket! :D

     

    Már most díszíteni halowenra? Nem korai az még? Vagy csak én vagyok eltévedve?

     

    Gyomrom? Igen. Elég régóta. Hol jobb, hol rosszabb. Nem örülök neki, de ott tartok, h nem viselne meg egy újabb terhesség, úgy hozzászoktam. :) Persze szó sem lehet még egy terhességről. Csak ugye arra emlékeztet. 

     

    Kaja? Na, a héten van, illetve volt: paradicsomoskáposzta, tarhonyáshús, bolognai, rétes!!!!, babgulyás, sült csirkeszárny, hasábburi, hamispaprikás (tudod, az a csirkepaprikás leve, benne buggyantott tojással). Asszem ennyi. Most megint ráálltam erre az előre egy hétre összeíromra, mert már untam minden nap kitalálni. Ráadásul reggel, mire a boltba megyek, még nem nagyon vagyok képben, és így majdnem minden nap kétszer mentem, mire kitaláltam, mit is főzök.

     

    Apa tegnap este meglepett. Közölte, hogy ne merjem reggel kelteni, mert ma szabin lesz. Aztán mégis keltettem, mert Emmának tönkrement az itthoni cipője, mondtam neki, délelőtt menjünk el, vegyünk neki. Mielőtt kiértünk a faluból, átment előttünk egy fekete macska. Ne tudd meg!!! Ezt a napot! Szööööörnyűűűűű!!!!!! Bár a végén minden jól alakul, de ennyi csapás nem mostanában ért minket, mint ma egyhuzamban. De komolyan, már csak röhögök rajt. De asszem ennek elmesélése egy külön hsz lesz, mert sosem végzek, Emma meg már sorban áll a gépért. Hopp, már nem szőke fej kell nevetni! Nem tettem még fel képet. Kicsit meguntam, úgyhogy most megint eredeti barna leszek egy darabig. Míg megint meg nem unom.

    előzmény:
    melcsi911 (23615)
    2012-09-19  09:34
  12. 2012. szeptember 19. 09:3423615.

    Szóval összejött két kis taraktoros haver?! 

    Benji is azzal játszik,meg autók,és nagyon ritkán építőkockák. Igazi pasi.... 

     

    Takarítás? Mis is szombaton raktuk rendbe a gyerekek szobáját,segítettek,ami nem volt gond,most az egyszer. Ami törött volt kidobtuk,és nem szóltak,hogy "jajjj az még jóóóóó"!!! Asszem beérnek a srácaim... 

     

    Dokikhoz menni? Na csak hajrá! Pont tegnapelőtt kértem én is időpontot a nőgyógyászhoz. Vmi nagyon nincs rendben velem,utána kell járni mostmár.

     

    A gyomrod,még mindig?Jól emlékszem,hogy azzal régóta van gondod,ugye?

     

    Apáék tegnap vizsgáztak ,nagyon jól sikerült neki,elmentek sörözni a tengerpartra,láttuk a képeket,erre Benji: kik azok a bácsik? mondom apa barátai,azt mondja erre: hát nem mi vagyunk a barátai???? 

     

    Mit főzöl mostanában? Jöhetnek új ötletek.

     

    Ma rövid napunk van,szép idő is van,elmegyünk boltozni a srácokkal,nagyon akar már díszíteni a halloweenra kell pár új papír stb.... 

     

     

    előzmény:
    dudó (23614)
    2012-09-18  09:21
  13. 2012. szeptember 18. 09:2123614.

    Na, én is itt vagyok :) Szóval apa ennyit tanul? Húú, ez nem semmi! :D Olyan okos lesz a végén, h csak lesel! De akkor jó lesz, ha a madzsart újra elmagyarázod neki! :D

    Igen, Emma még mindig élvezi a sulit, hazajön, még mindig a lecke fontosabb, mint az evés. :) Bírom nagyon. Az esti fekvéssel van csak gondunk. Nem nagyon akarnak visszaállni a korai fekvésre, és hát így nem nagyon lehet lelket verni beléjük reggel. Máté már játszik. Talált magának egy olyan barátot, aki szintén odavan a traktorokért. Na, ők jól megértik egymást. Tegnap állítólag azt mondta az óvónéninek, hogy imád oviba járni. Csodálom, mert azért itthon nem azt mondja. :D

     

    Most már talán én is visszaálltam a rendes kerékvágásba. Bár vannak elmaradásaim, egy pár dokihoz el kéne mennem. Vannak bajok a gyomrommal, meg ugye már márciusban vissza kellett volna mennem a nőgyógyászhoz is. Nagyon hanyagoltam magam, most már nem így lesz. :)

     

    Szóval Ádinak ekkora lett a szája? De bírom! :) De tudom, h tudod kezelni, nem lesz itt gond. Benji meg.... Hát csak lesek. Édesem... :)

     

    Csajok szobáját ganyézom ezerrel. Szörnyű állapotok uralkodnak ott, én nem tudom, mit csinálnak ezek. :D Mondjuk tegnap megfőztem, úgyhogy legalább az kipipálva:)

    előzmény:
    melcsi911 (23613)
    2012-09-17  10:00
  14. 2012. szeptember 17. 10:0023613.

    Na ideértem.... Ha apa itthon van,akkor azért nem jó,ha meg nincs itthon akkor azért....  Hogy nekem semmi sem jó,mi?!

     

    na mi újság a srácokkal? Emma továbbra is élvezi,hogy sulis? Na és mi van Mátéval? Azért a szolidarítás megdőlt??Játszik már mással is,ha már egyszer Emma nincs???  Annyira édes,mikor olvastam jót nevettem,nem semmi csóka lesz belőle anya!!! 

    Na igen,Zsuzsu. Teljesen igazad van,annyira nagyok már így is.Mi jön még??? Ráadásul a lányok olyan gyorsan felnőnek a feladataikhoz,hogy csuda.... 

     

    Nálunk iskolafronton minden ok,Benji sokat játszik,egyre okosabb,most az a módi,hogy amit nem ért,hazajön szóról szóra elismétli,és kérdi,hogy mit jelent,annyira büszke vagyok rá. Ádi meg,most ecseteljem???  Továbbra is eszméletlen okos,nagyon jól tanul,csak a szája is nagyobb lett. Most az a nagy helyzet,hogy ŐŐŐŐŐ már másodikos,tudjam ám,hogy kivel beszélek,szóval mostanság le kell állítani.... Így veszem észre nagyon,hogyx apa nincs,mert ő olyan jól elbeszélget erről vele....

     

    Apa is ügyesen tanul,sok vizsgájuk van,egyetemi anyagokat vesznek,csak annyi a különbség,hogy amit ott 8 hét alatt vesznek át,ők egy hét alatt,és vizsgázni is kell belőle hetente. Kicsit furin beszél már,mikos skype-n csevegünk. Nem érteni madzsar...

     

    Hogy telnek a hétköznapok,hogy visszaálltatok ti is a rendes kerékvágásba?!

    Amit a face-re írtál ,azokra majd ott írok,nem ide....meg mostmár talán összejön a levélkém arról amit már ígértem..... 

     

    Megyek,takarítok,főzök ,szép napot!  

    előzmény:
    dudó (23612)
    2012-09-07  12:43
  15. 2012. szeptember 7. 12:4323612.

    Háháááá, de jól kerülgetjük egymást! Én meg megint oda írtam. Najó, maradjunk itt, oké?

     

    5 hét???? Hát anya, nem irigyellek! A privit majd várom! 

  16. 2012. augusztus 30. 16:0323611.

     nem is vettem észre,hogy ide írtál....asszem vissza kell szoknom,a rendes kerékvágásba....

     

    Na szóval megjöttünk,pakolok-takarítok,tanulunk,logora járunk stb... A suli nálunk is hétfőn kezdődik,kiváncsi leszek nagyon. Benji tegnap volt a kis barátjánál játszani,szerencsére együtt mennek tovább a középsőbe....

     

    Ádi várja már a sulit,hiányoznak neki a barátok...

     

    Nekem is suli lesz újra,végülis én is várom...Amit viszont nagyon nem várok az az,hogy 5 hétig egyedül leszünk...  Apa megy a digókhoz tanulni,majd csak októberben jön haza...

    Na majd csak lesz vhogy...

     

    és Ti? hogy vagytok? Remekül nézel ki,csak lestem!  

    Ami engem illet(és az ikreket  ),jól vagyok(unk). Majd mindent elmesélek priviben,ha egyik este mikor már srácok alszanak én meg nézem a plafont,mert senki nem szól hozzám,akkor leírom a kis történetet.

    előzmény:
    dudó (23610)
    2012-08-24  20:29
  17. 2012. augusztus 24. 20:2923610.
    Szia Melcsi!! Mi újság? Szerencsésen hazaértetek? Minden rendben? Mikor kezdődik a suli, ovi? Kérdésem lenne egy csomó, gondolom van mit megbeszélnünk. Majd ha ráérsz, gyere, aztán megdumcsizunk mindent, amiről lemaradtunk.
  18. 2012. június 29. 05:2623609.

    Szia Kata,mar itthon vagyok Benjivel,majd meselek,meg talan tobbet is tudok jonni a jovogeten,de most takaritas ezerrel.A kepeket azert megneztem,orulok,hogy feltoltodtetek!

     

    előzmény:
    dudó (23608)
    2012-06-24  22:28
  19. 2012. június 24. 22:2823608.

    Szia Melcsi!

     

    Megjöttünk, tuti jó volt minden!!!! Naaaagggyyyoooon!!! Teljes felfrissülés, jókedv, minden, ami kell. Képek. Csináltunk nagyon sokat, de csak párat tettem fel az indafotóra. Tudod még a címet? Ott nézd meg. Fb-ra még kevesebbet akarok feltenni, csak ezért mondom, h itt valamivel többet látsz. Majd lehet, hogy még kiegészítem, csak most apa ellenőrzött, és nem engedte, hogy többet tegyek fel róla. És hát a legtöbb képen ő is rajt van. Azért majd szólok, ha sikerül kiegészíteni.

     

    Még a héten itthon lesz szabin, úgyhogy nem biztos, hogy sokat tudok jönni. 

     

    Hazajöttetek már? Vagy a kocsi miatt nem tudtatok előbb jönni Benjivel? Teljesen meg vagyok keveredve, pedig mondtad, mikor jöttök. Fogaddal minden rendben? Vagy inkább ne is kérdezzem? Semmi gond, ugye? Minden készen áll, hogy a lehető legjobb formában legyél az itthonlétre?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  20. 2012. június 13. 09:1423607.

    Szia,itt vagyok,igen kicsit szétestem,de kezdem magam összerakni....

     

    Lejár a forgalmim,jun30-n,időben szólt apa bent,hát képzeld kell új rendszám.A tököm kivan,ez több időbe telik...Kivonják ezt a kéket,ami nekünk van,és kapunk pirosat,juhéééé,csak 45 euro,aranyosak.

     

    Mindjárt mentek nyaralni,de jóóóóóóó nektek.Sok-sok-sok-sok képet csinálj,most aztán lesz mit,az tuti!!!! Remélem minden szuper lesz,majd csuriban lesz a kezem!!! 

     

    Új szomszédok,kert felől? Nem is mesélted.

     

     

     

     

    előzmény:
    dudó (23606)
    2012-06-12  08:42
  21. 2012. június 12. 08:4223606.

    sZIA!!! Gondoltam, h el vagy havazva rendesen! Hát, nekem most már kezd elegem lenni. Eddig úgy röhögtem az egészen, de az idő közben beszart, ettől fáradtabb is vagyok, nem pörgök annyira, és hát őszintén szólva, most így már nagyon számolom vissza a napokat. Alig várom, hogy vége legyen a hétnek. És hát amennyire eddig nem is foglalkoztatott a nyaralás, vagyis olyan semmibe vettem, na most ott tartok, hogy már a ruhákat is elkezdtem pakolgatni, válogatni, hátha előbb eljön a vasárnap este. Most az egyszer én is azt mondom, hogy alig várom, hogy kikapcsoljam a telefont és egy hétig se net, se tv, se telefon, se semmi, ami kicsit is leköti a figyelmet. Vagyis tv az azért lesz, mert a Spongyabob kihagyhatatlan. Jaj, nem is meséltem, Máté mekkora Fan lett! Képes volt vmelyik este fentmaradni 11-ig, csak hogy az utolsó Spongaybobot is megnézhesse. Persze ő Tongyabobnak hívja, de imádja. Ha azt nézi, nem hall. Sztem a világháború is kitörhetne mellette olyankor.

     

    Szóval egyedül csináljam a festést? Oké! Úgyis azt tervezzük, hogy ha hazajövünk, akkor hátul megcsináljuk a kerítést. (új szomszédok, és hát izé...hmm) Úgyhogy azzal biztos elmegy egy pár nap, a festés meg olyan mindig, hogy ha én nem sürgetem, akkor nem lesz belőle semmi. Szóval szépen megvárom akkor azt az egy hetet, inkább rábeszélem a kerítéscsinálás után egy kis pihenésre. Jó öteletet adtál! Szóval apa meg nem mert visszapakolni? Háhá, ezt érném meg én egyszer! Andrist biztos nem vonzaná annyira a rend. Max két napig.

     

    Szóval kisfiad szeretné bebizonyítani tudósként Isten létezését? Megzabálom!!!!!! Igazad van, ne törd le! Ez csúúúcs!!!! Nagyon édes!!!!

     

    Összekapom magam, neki kéne állni vminek. Csak annyi minden van, azt sem tudom, mivel kezdjem... Jaj, kikelt ám a második adag kiscsibe is! Hát naná, hogy most szart be az idő, úgyhogy pár napig megint itt vannak a lakásban. Pedig nem szeretem ezt a részét, dehát nem tudom máshova eltenni őket, ahol nem fáznak. 

    előzmény:
    melcsi911 (23605)
    2012-06-11  09:14
  22. 2012. június 11. 09:1423605.

    Jajjj, itt vagyok,csak most én is most hozok össze mindent magamnak,így hazamenetel előtt.... Ráadásul lehet,hogy a Benjivel én egy héttel előbb megyek,még nem tudom,meglátjuk... A forgalmim is lejár,talán ma intézni tud apa vmit,Monsba is kéne mennem gyógyszer íratni apának,de az ugye nem itt van,jááááj.....na mindegy...

     

    Családi összejövetel? Hát én most csak néztem. Vhogy én azt gondoltam,hogy a párod ezeket fontosabbnak tartja.Nem gondoltam,hogy inkább betegen autózik. Bár talán akkor már jobb is,hogy nem kell feszengeni,sietned,beszélgethetsz,ha már egyszer ilyen a helyzet,hozd ki belőle  a legjobbat...

     

    Nekem nagyon tetszik,hogy ennyire benne vagy a társasági élétben,értsd ez alatt a langallózást,gyerekek csibelátogatása stb,ez szerintem kedves,és aranyos. A franc megette az egészet egyébként,ha ezért elvárna cserébe az ember vmit.Akkor kár lenne csinálni,és nem lenne őszinte tőled,nem igaz?! Pont,hogy legyél büszke magadra,hogy ilyeneket prezentálsz,a család mellett,megoldod és kész. Nem tudom,miért kell ezen agyalnia az Andrisnak.Nemhogy inkább büszkéledne vele,komolyan mondom. Vhogy a nézőpontját kéne megváltoztatnia,és egy kicsit pozitívabban néznie dolgokat....

     

    Festés? Csak ajánlani tudom,hogy egyedül csináld.  Gyorsabban végeztem,szép lett,és még vita sem volt belőle.Sőőőőőt,meglátta apa,hogy mekkora tisztaság van a garázsban,nem mert visszapakolni semmit,hanem vett polcokat a tárolóba,és ott is kitakarított!!!háháááá 

     

    Isten? Hááát ezt már annyiból tényleg beszéltük,hogy mi nem vagyunk azok a nagy hívők,de aki hisz benne ,azt tiszteletben tartom. A gyerekem is hisz benne,sőt feltette életcéljának,hogy tudósként bebizonyítsa létezését,hát még törjem le ebben???!!!! neeeem.

    Asszem több szempontból is rátokfér a nyaralás,amit meg írtál fb-n remélem tényleg minden ok is lesz,és jól sikerül!!!  

     

    Megyek is,mert nagytakarítok,boltba megyek stb...de majd még jövök vmikor.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. június 11. 08:2423604.
    Mi  van veled anya? Végeztél a festéssel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. június 6. 11:5723603.

    ÁÁá, hát egyszerűen képtelenség ideérnem. Ezt nem hiszel már el, komolyan mondom! Minden napra van vmi. Utolsó hetek, jönnek a tanárok, osztályok langallózni. Nagyon durva! Amikor meg van egy kis nyugi, tuti, hogy apával veszekszünk, én besértődök, és bosszúból be sem kapcsolom a gépet. Húú, de rohadtul kib..ok vele, mi?

     

    Na, szóval hol is kezdjem? 

    Zsuzsu kirándulás. Megvolt. Jólérezte magát, bár párszor bőrig áztak. Azért hideg nem volt, meg nem fáztak, de jó volt. És igen, megvettem mindent.

    Szombat: pávakörös fellépés. Jó lett volna, ha nem cseszték volna el a programot, és időben ránk került volna a sor. Mindegy, megvolt. Ez egy majorban, vagy lovardában volt, úgyhogy én elnézelődtem, és rohadt jó ötleteket merítettem. A csibék helyét már ugye megcsináltam hátul, méghozzá nagyon profi módon, na most a nyulaknak készülök majd egy kis meglepivel. Bár ez majd csak nyaralás után fog összejönni. De jó lesz nagyon. Kikerülnek majd a kazánházból, lesz kifutójuk, csak éjjelre kell bezárni őket.

    Vasárnap: délelőtt templom, tanévzáró a hittanosoknak. Zsuzsu nagyon ügyes volt, kaptak könyvet, Emma is, mint isibe menő hittanos. A felsősök egy olyan éneket énekeltek, amit ezer éve nem hallottam, de refis éveimben kedvenc volt. Emlékek megrohantak, végigbőgtem az istentiszteletet. Óóó, azok a boldog gondtalan ifjú évek. Délután pedig dédi szülinapja anyáéknál. Ahova ugye drága párom nem jött, merthogy ő beteg, de azért kocsikázni elment. No comment. Na, itt volt az első vitánk. Miután előadást tartott arról, hogy mennyire utálja az ilyen családi összejöveteleket, és hogy mennyire nincs szükségünk rá, én kifakadtam, hogy nekem igenis szükségem van rá. Mert nekem nagyon is sokat jelentenek a szüleim és a testvéreim, és nekem kell az, hogy sűrűn beszéljünk, találkozzunk. Erre ő közölte, hogy azért kicsit szomorú, hogy ha költözésre kerülne sor, akkor csak ő menne a gyerekekkel, mert én olyan függő vagyok, hogy inkább választanám a szüleimet. És hogy mi lesz velem, ha meghalnak, merthogy én azt fel sem fogom tudni dolgozni. Hozzáfűztem annyit, hogy biztos nagyon nehezen fogom, de amíg élnek, én mellettük akarok lenni. És rájöttem, hogy jobb is, ha nem jön fel a bulira velünk. Így legalább felhőtlenül jól éreztem magam, nem kellett ugranom, hogy na most megyünk haza, és jókat beszélgettünk a tág családdal is.

    Hétfő: megbeszélés a suliban a langallózásokról. Plusz még egy kis lelki segély drága barátomnak, mert összeomlott körülötte minden. Takarítás ezerrel, nehogy kiderüljön, hogy én nem csinálok semmit itthon. Műhelyt is értsd ezalatt, ahol feje tetején állt minden, mert hát neki nincs ideje kitakarítani. Aztán délután az újabb fejmosás, hogy mekkora hülye vagyok, hogy ingyen mindenkinek ugrálok, ha csettintenek, és a családtól veszem el azt az időt, amit a kemence mellett töltök. Hozzáteszem, hogy imádom ezeket a sütögetéseket, mert emberekkel vagyok, ráadásul ha a tanárok jönnek, mindig van egy hátsó szándékom, hogy ez majd a gyerekeimnek javára válik. Mondjuk ha egy jegyben kell dnteni, hogy 4-es, vagy 5-ös, vagy ha épp felsőben kamaszodik, és rá fér egy kis támogatás. Nyalok? Nem, csak előrelátó vagyok. És ezt el is mondtam neki, de ez hülyeség, mert ebből nem lehet megélni. És ez az idő más rovására megy. Kérdeztem, hogy és ha dolgoznék, akkor az nem menne más rovására? Erre ő: dehát más is megoldja. Igen, és én is megoldom, ezt is, meg a munkát is majd, meg mindent. Még akkor a fejemhez vágta, hogy dehát cserébe semmit nem kapok. Mondtam, nem is várok, de én hiszek Istenben, és ha sokszor sokmindenkivel jót cselekszem, akkor azt majd előbb-utóbb visszakapom. Ami lehet, h nem lesz így, de én akkoris ilyen vagyok, és nem tudok nemet mondani, és igenis szeretem magam mindenhova odatenni, és szeretek segíteni, és egyebek. Erre lezárta a témát azzal, hogy akkor kérd meg az Istenedet, hogy fizesse be a csekkjeinket. Iszonyatosan a lelkembe gázolt!!!! Tisztában van vele, hogy én hiszek benne, és nem kértem, hogy ő is higyjen, de ne bántson ilyenekkel. És különbenis. Ha létezik Isten, ha valamilyen módon segít, akkor valószínűleg abban is ő segít, hogy neki ennyi munkája legyen, és így éljünk, ahogy élünk. Nem akarlak ám ezzel traktálni, de nagyon bántott ez. Én nem szólok, ha vki nem hisz benne, és mással magyaráz dolgokat. Én ezzel magyarázom, és senki ne szóljon bele. És ne bántson meg olyan dologgal, ami nekem rosszul esik. Nincs igazam, Melcsi? Beszéltünk már erről, mondtad, h ti sem vagytok nagy hívők. De ha vki az, akkor azt nem kell a fejéhez vágni, nem? Én sem mondok neki ilyeneket. Mondjuk ő csak a pénzben hisz, de nem vágom a fejéhez, bármennyire is kedvem lenne néha. 

     

    Aztán tegnap még mindig bosszankodtam. Este akartam írni, de zenéket hallgatott, mire megfürödtem meg kikapcsolta a gépet. Hát, kb ennyi az elmúlt pár nap történése. 

     

    Ruhaügyben mi a helyzet? Festés közben nem jött valami jó ötlet? Jövő vasárnap indulunk mi. Aztán ha megjöttünk, akkor lesz majd nálunk a festés. Bár erősen gondolkozom, h elhúzom-halasztom még azt az egy hetet, amíg apa szabin lesz, aztán inkább megcsinálom egyedül, ha már dolgozik. Már előre látom, micsoda vitáink lesznek a festésből is. Bár lehet, hogy a nyaraláson majd egy kicsit lehiggad, és nem lesz gond. 

    Ja, majd fb-n írok vmit a nyaralással kapcsolatban. Már nem félek. Tudod, amit beszéltünk! Nagyon jól alakulnak a dolgok.

    előzmény:
    melcsi911 (23602)
    2012-06-06  10:24
  25. 2012. június 6. 10:2423602.

    Szia Kata,mi van anyám,magával ragadott a forgószél és nem tesz le? 

     

    Akkor jövőhéten mentek,vagy utána? remélem szép időtök lesz,és érezzétek jól magatokat,ha esetleg már nem tudsz jönni.

     

    Én garázst festettem,takarítok,úgyhogy elvagyunk....

     

    Tegnap a gépem nem akart működik,szerencsére a gép végülis nem ment tönkre "csak" a vinyó....

     

    Na én is ennyire voltam csak,mindjárt megyek a srácokért..... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top