Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszprémi babások

merizsu
Létrehozva: 2006. február 17. 14:56

Sziasztok!

Gondoltam hátha beszélgetne valaki velem a környékről.Nekem egy 7 hónapos kislányom van.  

Most kezdek egy szociálpedagógusi fősulit.

Zsuzska

  1. 2012. Április 24. 14:2723576.

    Hogy öregszel -e???? Nanáááááá!!!!! Te se maradj le,jössz utánam!!! 

     

    Igen,olvastam az idézetet,és nagyon tetszett!!!!! Tök jó ,hogy ismered!!

     

    Diétázik a párod????!!!!! Ohhh te jóóóó ég!!! Kitartás!!!!!! 

     

    Fúj a szél? azt nem szeressem,de azt sem,ami most nálunk van.....esik ,esik és esik..... 12 fok van nappal.......

     

    Nekem meg semmihez sincs kedvem.Nem alszom jól vasárnap óta(tudod miért...)mindenféle hülyeség kering az agyamban...asszem kész vagyok..... 

     

    Na majd jövök......bocsi 

    előzmény:
    dudó (23575)
    2012-04-24  11:23
  2. 2012. Április 24. 11:2323575.

    Jövök, ám, jövök, csak.... Húú, kicsit elhavaztam saját magam. Meg a számítógépet is alig kapcsolom be, mert apa kicsit elküldött melegebb éghajlatra, és most nem nagyon van net.... :( Diétázik, és ember legyen a talpán, aki bírja a hangulatingadozásait.

     

    Szóval, igen, elmentem festeni, tök szépek lettek a játékok. Jó sokan voltunk. Ma meg kórházba vittem a polgármesterünket, , meg takarítok, meg játékokat válogatok, meg anyám, egy csomó mindent.

     

    Na, az egyetlen aki megszólt a névváltozásért, az a sógorom volt, de ő inkább poénból, mint más miatt. Talán hatásos volt, hogy rákkérdeztél. Egyébként tök fura így látni. Nem bírja megszokni a szemem. Hosszú, nem nagyon tetszik, de tényleg volt kavarodás, hogy ráadásul egy rokon nem ismert meg a név miatt. Gondolom az adatlapot meg nem nézte, hogy vajon ki ez. Szóval így a legtisztább. Ismernek régiek és újak is. :)

     

    Láttad azt az idézetemet, amihez elég sokan hozzászóltak? Hát képzeld, böngészem az idézeteket, e valahogy szemet szúrt, és akkor nézem, hogy egy volt osztálytársamtól származik. Jóban voltunk eléggé, sok verset írt, mindig szekáltam, h majd ha egyszer híres lesz. Hát basszus, nem híres lett? Kicsit utánanéztem, és tényleg nagyon! Én csak azért nem hallottam róla, mert rohadtul nem érdekelnek a költők. :) De így mindjárt más, ha ismeri az ember. 

     

    Nem is tudom, mit akartam még... Nem nagyon tudok gondolkozni. Fúj a szél. Amúgy süt a nap, csak ez a szél... Valahogy felborzolja az idegállapotomat mindig. Öregszek? :)

    előzmény:
    melcsi911 (23574)
    2012-04-20  18:23
  3. 2012. Április 20. 18:2323574.

    Szia Kata,bizony fránya fog,csináltak is velem vmit,kaptam a másik dokihoz egy új időpontot stb.-stb... szóra sem érdemes mert csak felbosszant.....

     

    Igen,olvastam,hááát komolyan....egyébként meg vicces az egész,honnan tudja,hogy ott vagy egész nap a face-n??????!!!!! Hát mert ő tényleg ott van!!!   Jah egyébként meg én is állandóan fent vagyok,pont apa gépéről néztem meg most ebben a pár napban...összefügg a skype-al.Ha ott bevagyok jelentkezve,akkor ott is,hiába meg sem nyitottam...Így ha ír vki a face-re,akkor én azt megkapom skype-n....na ennyit erről....  a többiek meg csak hüledezzenek,meg pletykáljanak csak,nagyobb lesz a májuk és Isten éltesse őket.   

     

    Na Máté jobban lett? Elmentél festeni?

     

    Megyek eszek,aztán beveszem a gyógyszereket amiket kaptam,totál kába vagyok tőle.....

     

    Jó hétvégét Nektek!!! 

     

     

     

    előzmény:
    dudó (23572)
    2012-04-20  09:08
  4. 2012. Április 20. 09:5323573.

    Kedves Anyukák!

     

    Jakus Katalin vagyok és anyuka társaimmal elhatároztuk, hogy felkeressük országszerte azokat a vendéglátóipari egységeket, parkokat, uszodákat stb.., amelyek bababarátok. Azért kezdük el ezt szervezni, mert elegünk lett abból, hogy egyes éttermekben nincs pelenkázó, nem tudtuk bepelenkázni a kisbabánkat vagy épp megszoptatni.  Sőt olyan is előfordult, hogy a babakocsit nem tudtam betolni az étterem ajtaján, mert csak lépcső volt..

     

    Találtunk egy szponzort, aki anyagilag támogatja programunkat, és Anyuka Nagyköveteket keresünk ország szerte, akik online segítenek felkutatni a bababarát helyeket. 

     

    Ha van kedvetek egy ilyen kezdeményezésben részt venni és segíteni egymás babás hétköznapjait megkönnyíteni, legyetek Ti is Anyuka nagykövetnek.

     

    Ezeken a linkeken tudtok  jelentkezni:

     

    https://www.facebook.com/gabi.magyarorsza g/app_187680001347591

     

    http://www.gabileszekabaratod.hu /

     

    Én már jelentkeztem! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. Április 20. 09:0823572.

    Jaj, Melcsi, már megint az a fránya fog???? Remélem, ma hamar meggyógyítják neked, és nem lesz vele bajod!

     

    Hát, képzeld, hogy felhív tegnap a fodrászom, hogy mesélnie kell valamit. Már megint egy csomóan kérdezték tőle, hogy mi van velem, biztos nincs rendben a házasságom, merthogy egész nap a face-en lógok, mindig látják, hogy fent vagyok, és amilyen idéezeteket teszek fel, meg hát le is fogytam...stb, stb. Aztán mondja mindenkinek, hogy minden a lehető legnagyobb rendben van, de hogy egyébként nem érti, miért kombinál mindenki, ahelyett, hogy kérdezne. Merthogy olyan emberekről is szó van, aki elméletileg vamilyen szinten a barátom. Úgyhogy betelt a pohár, félórát fogalmaztam, h mit írjak, hát ez lett. És tudod, mi a röhej? Hogy pont azok like-olták, akiknek még csak meg sem fordult a fejében, h valami gond lehet. Ezeréves osztálytársaim, meg ilyenek. Szóval, azért azt hiszem, célba ért, mert azok pont nem csináltak vele semmit, akiknek szólt. Meg hát tudtam volna még cifrábbakat írni, de azt végül töröltem, mert minek is magyarázkodjak ennél jobban? Tudod, mi az érdekes még? Hogy elgondolkoztatott, hogy pont azoktól hallom vissza ezt, akikről azt hittem, ismernek. És tudhatták világéletemben, hogy ilyen hülye romantikus álmodozó vagyok, és hogy igenis mindig baromi fontosak voltak a barátaim. Mi vátlozott volna meg? Attól, hogy van családom, ugyanúgy számítanak a barátok, ésugyanúgy gondolkozhatok olyan dolgokon, ami számomra fontos. 

     

    Na, de hülye vagyok, miért is kell ezt elmagyaráznom neked? Ez a fogyás meg!!! Hát komolyan, kész vagyok. Na, de tök mindegy! :)

     

    Máté itthon van. Úgy köhögött az éjjel, mint a fene. Remélem, sikerl ma kikúrálnom, mert nem lenne rossz,, ha a hétvégét nyugiban tudnánk tölteni. Ma meg elméletileg megyek délután az oviba társadalmi munkára. Ha annyira jól lesz a Máté, hogy nyugodt szívvel otthagyhatom a mamánál. Festenénk a játékokat. Meglátjuk. Kedvem az nagyon nincs, de megígértem. Mindnesetre, ha nem lesz jobban Máté, akkor az egy jó kifogás. :)

    előzmény:
    melcsi911 (23571)
    2012-04-19  13:33
  6. 2012. Április 19. 13:3323571.

    Na mi van anyám,ki állt rád ennyire a face-n? Vkinek nem tetszik,hogy nem azonnal ugrasz? 

     

    A könyv...Az biztos,hogy olyanokra világít rá,ami egyébként ott van az orrunk előtt,csak épp nem vesszük észre,sokat segít,az biztos.Csak így tovább vele egyébként,ha a körülötted lévők jobban érzik magukat,akkor már te is....

     

    futás,konditerem? Mégis mit képzelsz????!!!!  Hízz vissza és üldögélj otthon,az a te dolgod!   Jah,és akkor másoknak is újra a régi Kata leszel a faluban,aminek majd örülnek....kárörvendve... 

     

    Huh,nem tudok gondolkodni,megint fáj a fogam,holnapra kaptam időpontot,már megőrülök.....majd ha jobban leszek,még jövök..... 

     

     

    előzmény:
    dudó (23570)
    2012-04-18  11:32
  7. 2012. Április 18. 11:3223570.

    Szia Melcsi!

     

    Na, ideértem végre! Este nem jött már össze. meg rájöttem, ha apa ittbent van, nem tudok nyugodtan írni. :)

     

    Szóval ott voltam? Ennek örülök! Andris is csodálkozott, hogy jó sokáig elvoltam. Állítólag a Balcsiparton kocsikázott, de sztem úgy, hogy közben nemegyszer érinthette Veszprémet. Előttem fél órával ért haza. Gondolom, tiszta lelkibeteg volt. De úgy nem szólt semmit. De a sörnk kifejezetten örült. Rögtön akkor meg is kezdte a csomagot.

     

    Hát igen, ezek a hétköznapok.... Nem is tudom, mi lenne velünk ezek nélkül. :)

     

    Szóval a könyv. Arról még akartam. Megkerestem a neten a kiadót, és azóta már rendeltem egyet, de lassan azzal is végzek, úgyhogy jöhet majd a következő. Hihetetlen jó dolgokra jön rá az ember. Meg is értettem egy csomó dolgot az életemmel kapcsolatban, na meg máséval is. Szóval a tanfolyam még függőben, nézegetem. Kicsit bizonytalan vagyok, de csak azért, mert elhelyezkedni szinte biztos, hogy nem fogok benn, de érdemes ezeken a dolgokon átrágni magunkat. Önismerethez is nagyon jó, na meg segíteni másokon. Ami ugye nálam nem sokadrendű dolog, és ha már a környezetem életét jobbá tehetem, már tettem valamit. Most például a hugomnak is nagyon jót tett egy pár tanács, amit a könyvebn olvastam. Úgyhogy véletlen, vagy akármi, nagyon köszönhetem, hogy elhoztad!

     

    Húsvét megvolt. Locsolók jöttek, azt hittem, sosem lesz vége a napnak. Gyerekek ajándékoknak örültek.

    Én nagyon jól érzem magam, újra tele tettvággyal, csak.... egy kis szabadság kéne. Elkezdtem futni, de ugye mondanom sem kell, hogy apának nem tetszik. Szerinte hülyeség, és mindig az időt figyeli, hogy mit tudok ennyi ideig futni. Szóval jó minden, meg jólesik, csak utána a fancsali képét nézni. Meg kicsit kezdek megijedni, és azon gondolkozom, hogy kéne kondizni járni. Na, de ez már az ő szemében vérlázító lenne. Ugyanis van 2 itt nálunk is. Nem komoly konditerem, de arra jó volna. Dehát...nem kell mondanom, ugye? A hasammal kéne vmit kezdenem.

    Naja, meg amennyire vártam a tavaszt! Nos, mindenkitől azt hallom, hogy jaj, Istenem, hogy nézel ki, ne fogyjál tbbet, beteg leszel... stb. Konkrétan hétfőn a pávakörben egy asszony azt találta mondani, hogy nem sovány vagy Kata, hanem egyszerűen rossz. De ne félts, kinyílt a pofám!!! Talán köszönhető annak, hogykevesebb a türelmem, de újabban úgy ki találom osztani ezeket az embereket, hogy csak na! Nem mondom, hogy elegem van belőlük, dehát nem elég az ember baja, még akkor a vérét is szívják.

     

    Na, vajon mit akartam még? Este úgy megvolt az ihlet. :) Na, mindegy, majd eszembejut! 

    előzmény:
    melcsi911 (23569)
    2012-04-16  10:35
  8. 2012. Április 16. 10:3523569.

    SZia Mesa,sajnos nem tudok segíteni én nem ismerem.Ne aggódj,biztos minden rendben lesz!!! 

     

    Szia Kataaaa,megjöttem!!!!

     

    Huh,hol is kezdjem.....Az egyik legfontosabb,hogy találkoztunk!!! Annyira jó volt dumcsizni!!! Laci csak röhögött mikor megjöttem,azt mondja,naaaa kiszáradt a szátok? Mondom konkrétan igen,mert 3 óra alatt meg is ittunk egy kisüveg vizet. 

    Na,merre járt Andris addig????

     

    Kaposváron elgé sok mindent elintéztünk,nem is gondoltam volna....Voltam UH-n,minden ok!!!!!  Jah, és képzeld megrendeltük az ablakokat a nyaralóba,minden ki lesz cserélve,mire megyünk haza.

     

    Laci azért elvitte a Volvo szalonba a kocsit,van amit megcsináltak rajta,meg van egy relé,amit innen kell rendelnünk,azt meg a Laci is kitudja cserélni és elvileg akkor jók vagyunk egy darabig megint vele....kop-koppp 

     

    A Húsvét nagyon jó volt,mindenki örült mindennek,szóval az is pipa.

    Jah,a képedet nagyon dícsérte anyukám,főleg mikor az idézetet is elolvasta,tetszett neki nagyon. Mondom,naná,hogy szuper,az én barátnőm csinálta.Egyébként majdnem szívinfarktust kaptam tegnap. A képet a konyhaablak párkányára tettem,amíg mindent elpakoltam,közben meg mondtam,hogy maradj ott egy kicsit Kata,Laci kérdezi,hogy te meg kivel beszélsz,erre lecsúszott a kép!!!!   Szóval itt voltál te is.....

    Nem tört el!!!!

     

    Ma már mi is megkezdtük a rendes hétköznapokat,srácok már várták a sulit-ovit....Na megyek,most reggeliztem,aztán főzök,este meg megyek felolvasóestre az Ádival. 

    előzmény:
    mesa82 (23568)
    2012-04-12  16:21
  9. 2012. Április 12. 16:2123568.
    sZIASZTOK LÁNYOK van VALAMI INFOTOK beller József gyereksebészről sajnos Zsombit meg kell müteni az egyik heréje visszavándorolt nincs a zacsiban:((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. Április 2. 08:2923567.

    Szia Kata,már itthonról jeletkezem.Szombaton időben megjöttünk,minden rendben volt szerencsére.Srácok örvendeznek a nagyszülőknek ezerrel,igazából ránk nem is igen kiváncsiak....  Mi meg megkezdjük az intézkedéseket,okmányiroda stb....

     

    Megyek is,puszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. március 30. 15:1323566.

    Na itt vagyok! Na mit szólsz,elpakolva,bepakolva a kocsiba,már csak szendvicset gyártok este,és kééész!!!!!   előtte még logo,meg judo,de az már semmi.....

     

    Azért íratom be Ádit,hogy legyen neki magyar bizonyítványa is. Ez majd úgy működik,hogy köv évtől mikor megyünk haza különbözeti vizsgákat fog tenni a tantárgyakból magyarul.Nem vészes dolog....

     

    Olvastam,hogy milyen váltózó lesz az idő,míg otthon vagyunk,így mindenből pakoltam....Nem szeretem a szelet és a hideget,de most itt is ez van,nagy különbséget nem fogunk észrevenni.....

     

    Jónak tűnik a terv,hogy akkor mész majd vissza dolgozni,remélem addig is minden rendben lesz,ééééés mostantól fogsz visszaállni a rendes kerékvágásba,és lenyugodni,ez tuttttiiiiii!!!!!!

     

    Salétromozás? Az fincsi,én is minden évben csinálom a nyaralónál,rohadt büdi.Alig várom már,hogy az ablakokat is kicseréljük ott,meg rendebhozzák afalakat,na de ez még idő és pénz kérdése.....

     

    Kata,könyv elpakolva,apa is szeretne veletek találkozni! Szerdán mi megyünk Bp-re,hétfő Vp és B.Mária,de elvileg azonkívül jók vagyunk vmikor....ha nektek is ok,és nem zavarunk vmelyik nap.... 

     

    Na megyek,lassan indulhatok a srácokért,anyuktól majd jeletkezem,meg nálam lesz az otthoni mobilom is...Priviben majd küld el a számod légyszi,nem vagyok benne biztos,hogy megvagy még nálam......

    Puszi Nektek és jó hétvégét!!!!! 

    előzmény:
    dudó (23565)
    2012-03-30  08:08
  12. 2012. március 30. 08:0823565.

    Szia!

    Most lehet, hogy ez hülye kérdés, de miért kell Ádit beirítni itthon iskolába? Vagy hogyan van ez?

     

    Nagyon szar idő van. Esett az eső, most épp nem, fúj a szél. De nagyon hideg szél, és kb 5 fok van. Úgyhogy a kintlétnek ma lőttek. Mondjuk mára terveztem a mi szobánk takarítását, na ez az, amit húzok-halogatok mindig. De így ma muszáj lesz nekiállnom. Tudod, itt a legcsúnyábbak a falak, és itt azzal kezdődik mindig, hogy szekrényhúzkodás, meg befújni mindenhol a falat, és rohadt büdös ez a salétromölő. Dehát meg kell csinálni ezt is. Gondolkoztam, hogy beszélek mamával, valamelyikkel, hogy nem vállalná-e délutánra a gyerekeket, akkor legalább tutira végzek is. Apa ma is iskolában, úgyhogy későn jön, nyugtom lenne.

     

    Meséltem, hogy akkor végül mégis megy Emma iskolába jövőre? Hétfőn megyek beiratni. Úgyhogy beszélgettünk apával is, és közöltem vele, hogy törődjön bele, hogy legalább jövő szeptemberig nem óhajtok dolgozni. Nem nagyon tetszett neki, de elmondtam az érveimet, talán megértette. Sokkal könnyebb lesz így. Emmával végigcsináljuk akkor a jövő évet úgy, hogy itt vagyok mellette, nem kell aggódnom miatta. Utána meg mire ő belelendül és másodikos lesz, addigra Zsuzsu negyedikes, simán rájuk lehet majd bízni, hogy Mátét hozzák el az oviból, és vigyázzanak rá, amíg én haza nem érek. Mindjárt más lesz, és még a nagyszülőket sem kell kikészíteni. Nagy kő esett le a szívemről, biztos vagyok benn, hogy ez lesz mindenkinek a legjobb megoldás. 

     

    Na, pakolás, mert még a végén nem hoztok haza semmit!

    előzmény:
    melcsi911 (23564)
    2012-03-29  13:40
  13. 2012. március 29. 13:4023564.

    Szia Kata!

     

    Nagyon nagy gratula Zsuzsunak!!!!!! Sok puszit küldök neki,és gratulálok,hogy részt vett a szavalóversenyen!!!!!   

     

    Bizony anya,nem pakoltam,sőőőt !!!! Majd holnap!!! Most hamar mosok,vasalok,aztán megyek a suliba,először a hittanos tanárnénivel találkozom,este meg az osztályfőnökhöz megyek vissza. 

     

     De édes Emma,biztos nagyon megdícsérte a mama!!! 

     

    Ruhavásárlás? Ha gyerekekről van szó,akkor én is szívesen megyek. Nekik az egész üzletet feltudnám vásárolni.

     

    A jövőhéten leszünk csak anyuéknl,utána már Kaposváron leszünk. ami nekünk tuti nem jó,az a negyedike,akkor Bp-re megyünk...Nem merem megígérni,vmikor kell mennünk Ádival iskolaérettségi vizsgálatra,hogy betudjuk majd iratni otthon a suliba magántanulóként meg Máriára is,de jó lenne találkozni,én benne lennék. 

    előzmény:
    dudó (23563)
    2012-03-29  09:09
  14. 2012. március 29. 09:0923563.

    Elmondta a verset, nagyon ügyes volt, megdícsérte az igazgató is, meg az osztályfőnöke is. Az eredményhirdetés ma lesz, mert az 1-2 osztályokból 34 gyerek volt összesen, és hát elég hosszú lett volna, ha meg kell várniuk az eredményt. Úgyhogy majd ma. Én abban nem bízom, hogy továbbjut, de azt remélem, hogy minden résztvevő kap oklevelet, és akkor ő is nagyon büszke lesz.

     

    Gratulálok Ádinak ehhez a szuper bizonyítványhoz! Nagyon ügyes! Otthon mindegy milyen, legalább a suliban jó fiú!!

     

    Még mindig nem pakoltál? Ejej, anya, rád sem ismerek!

     

    Fogalmam sincs, a mai napom hogyan alakul. Most jöttem meg vp-ből, apa autóját vittem be futóműállításra. Majd hívnak, ha kész, addigra megint kerítenem kell vkit, aki bevisz. Most még ráért a hugom, de később nem fog. Remélem, hogy csak délután lesz kész, addigra meg itthon van apa. 

     

    Fogorvos? Emma is tegnap volt. Mondjuk ő anyával ment, mert kifejezetten kérte, hogy a mama vigye el. Nagyon ügyesen viselkedik a fogorvosnál, és szerintem azt akarta, hogy lássa a mama.

     

    Elméletileg krumplislángost terveztem mára, de már most tudom, hoy nem lesz belőle semmi. Fogalmam sincs, mit csináljak. Mondjuk még nokedli, meg pörkölt maradt, azt szeretik a gyerekek is. Este meg úgyis jön megint a fagyi bácsi, jó lesz végszükségre az a finom zacskós rántott hús.

     

    Most meg megyek anyósomért, megyünk a gyerekeknek ruhát venni. Mondta, hogy nem akar húsvétra játékot, merthogy rengeteg van nekik, hozzáteszem, teljesen igaza van, úgyhogy megyek vele, hogy olyan ruhát válasszon, ami jó is nekik. Szegény nagyon nincs tosztában a méreteivel, persze ez nem gond, inkább megyek vele. 

     

    Na, iszok még egy kávét, aztán megyek is.

     

    Melcsi, mennyi ideig lesztek itthon? Tudom, hogy nagy a család, tudom, hogy nincs sok időtök, de egy délután nem lenne szabadon? Remélhetőleg jó idő lesz, és annyira jó lenne, ha egy bográcsozást, vagy sütögetést, vagy valamit össze lehetne hozni. LACIVAL együtt!!!!! Tudom azt is, hogy nem ígérheted ezt így meg, majd meglátod, ha itthon lesztek, de ha látsz rá lehetőséget, én nagyon nem bánnám!Szóval majd meglátjátok, facebookra írsz, én alkalmazkodok, amikor csak jó nektek! Még azt is kitalálom, egye fene, hogy a Lothárt hogyan tudnánk bezárni.

    előzmény:
    melcsi911 (23562)
    2012-03-29  06:23
  15. 2012. március 29. 06:2323562.

    Szia Kata,naaaa??? Milyen volt a szavalóverseny???Hogy érezte magát Zsuzsu?

     

    Tojásosnokedli??? Ne mááááá!!!!!! Mikor olvastam,azt hittem éhen halok!!! Imádom. Na majd azt is mondom anyunak... 

     

    Tegnap kár volt annyira örülnöm,ma fél 6-kor keltem.....

     

    Annyira büszke voltam tegnap,hogy csuda.Egyrészt,mert Ádi hozta haza a negyedéves bizonyítványt,és csodálatos!!! Minden kiváló,jó,dícséretes,akar tanulni,odafigyel stb....  (bár aki itthon nemigen figyel,az akkor bizots nem az én fiam...  )

    Utána meg mentünk a fogorvoshoz kontrollra. Ádi volt az első,nagyon ügyes volt,van egy foga,ami még tejfog,de tavaly be kellett tömni,na azt most kicserélték neki,hát anyám,egy hangja se volt. A többi foga csodaszép,szabályos,szép fehér,és 2 már mozog,hamarosan azok is kijönnek...

    Benji persze rögtön sírt,ahogy odaértünk,de látta,hogy Ádika milyen bátor,utána már ő is jött. Na meg  dokinő!!!!!! Srácoknak csak tapsolni kellett ,és működött a szék,föl-le stb.. gondolhatod!!!!   Benjinek és szépek a fogai,hófehérek,szabályosak,szóval ha gond nincs,fél év múlva kell csak menni. Na utána el is mentünk a játszóra,aztán irány a bolt vettünk gyerekpezsgőt meg jégkrémet és ünnepeltünk.

     

    Még mindig nem pakoltam el,még a bőröndöt se vettem elő....Na majd holnap....ma még suli,meg szülői.

     

     

     

    előzmény:
    dudó (23561)
    2012-03-28  08:23
  16. 2012. március 28. 08:2323561.

    Jó reggelt!!! Melcsi, kitartás, mindjárt jöttök!!!! Éld túl valahogy ezt a pár napot! Elhiszem, hogy utálod, nekem nagy tapasztalatom nincs benn, de épp elég az egy hetes nyarallás előtti pörgés.

     

    Jaj, a szavalóversenyre meg azt hiszem, nem is válaszoltam. Itt lesz a suliban, ma délután. Tovább lehet jutni majd Márkóra. Egyáltalán nem bízom benne, hogy továbbjut. Egyrészt szerintem annyira fog izgulni, hogy abszolút nem fog hangsúlyozni, másrészt, én nagyon elégedettt vagyok ezzel is. Ez már haladás, és kész!

     

    Hát tegnap délután kutyabaja nem volt már Máténak. Az ovibanle is csesztek, persze nem rosszindulatból, hogy miért nem aludtak eddig ott? Na, ma már vittem az ágyneműt, alhatnak. Rájukis fér, mert itthon ugye rá nem venném őket, és azért estére volt hiszti rendesen.

     

    Jaj, valahogy tényleg vedd fel, ahogy Benji énekel!!!! Nagyon kiváncsi vagyok rá!

     

    Hát, tegnap leesett az állam. Már gondolkoztam rajt, hogy kéne tojásosnokedlit csinálni, mert vettem salátát. De mondom, minek, senki nem eszi meg a dédin meg rajtam kívül. Hát Andris este bejön, azt mondja nekem, nem tudom, mi van velem, mindig utáltam, de úgy ennék egy kis tojásosnokedlit salátával. Jippiiiiii!!! Még gondolkoznom sem kellett!! Meg vettem elő a fagyasztóból egy kis csirkét, azt meg megcsinálom pörköltnek, és akkor már megint két napra van kaja. Meg a saláta sem rohad rám, mert azért egyedül nem bírnám megenni. 

     

    Na, megyek, én is teszem a dolgom. Nem kevés van. Pedig mi nem megyünk sehova!

    előzmény:
    melcsi911 (23560)
    2012-03-28  07:26
  17. 2012. március 28. 07:2623560.

    Nah,Máté jobban van akkor? 

     

    Az óraátállítás? jajj most én is csak nézek,hogy jéééé fél 7-ig aludtam??!!! 

     

    Annyi mindent kéne csinálnom még ebben a 3 napban,de ezzel együtt annyi elintéznivalónk is van,hogy inkább nincs kedvem semmihez.... Ma kontrollra viszem a srácokat a fogorvoshoz meg judo,holnap szülői,pénteken logo meg judo,meg még suli is,vmikor pakolnom is kéne.... ilyenkor totál szét vagyok csúszva...na majd mindjárt össze is szedem magam....

     

    Mit főzöl?? Semmi kedvem,de vmi kéne....tegnap este párolt zöldbab volt meg bacon kisütve. Itt bőröstől van felvágva a húsos baconrész,picit vastagabbra és nincs füstölve,azt sütöttem,nagyon fincsi. Jah,meg rántott csirkeszárny volt előtte...

    Anyukám meg már süti nekem a kedvencemet,jobban mondva az egyik kedvencemet,a mandulákat.Jó pepecs egy süti,de így hogy nekem elkészítik,ISTENI!!! 

     

    Jajj képzeld már 3 hónapos elmúlt a tesóm kislánya,annyira cuki,ha beszélünk skypeon addig hőőőőőőőzik nekem,amíg nem kapcsolom be a kamerát,aztán néz engem,mint a tv-t és csendben van.   

     

    Tegnap Benji vééégre elénekelte nekünk a húsvéti dalocskát,amit az oviban tanultak olyan édes,majd megpróbálom felvenni vhogy kandikamera jelleggel,mert különben abbahagyja az éneklést. 

     

    Jajj,menjek már,mert semmi nem lesz belőlem,csak énekes halott,hogy anyukám szavaival éljek,szép napot!!! 

    előzmény:
    dudó (23559)
    2012-03-27  11:40
  18. 2012. március 27. 11:4023559.

    Hát, szétröhögöm magam!!! Mekkora lett volna már, ha bementek mindketten apával, és jól megveritek azt a fiút! Mondjuk az ilyenektől előre félek én is. Valószínűleg jövőre Zsuzsu is kezdi a taekwon-dot, és .... Úristen, bele sem merek gondolni egy verseníbe.

     

    A fb-al kapcsolatban azt értem, h ha nyitva hagyom az oldalt, bejelntkezettnek lát, csak akkor ha újra be akarok lépni, miért kér újra jelszót? Na, mindegy. Meg van olyan ismerősöm, aki tuti, h mindig telefonon van, neki meg semmit nem jelez. Végülis, ahány felhasználó van... semmi sem lehet tökéletes!

     

    Nem akarom elkiabálni, talán hamarabb elmúlik most a köhögés. Ma reggelre már szakadt fel, így nem is köhög már olyan vészesen. 

     

    Jól elment megint a délelőtt. Ez az óraállítás mocskosul megzavar, nagyon rossz. Mondjuk az az előnye megvan, hogy így nem kelek 5 órakor. Persze, míg át nem állok.

    előzmény:
    melcsi911 (23558)
    2012-03-26  14:29
  19. 2012. március 26. 14:2923558.

    Szegény Máté,jobbulást neki,csak nem húzódik el addig ez a fránya köhögés.

     

    Facebook? Ha nem vagy ott ,és nyitvahagyod az oldalt,attól még azt jelzi,hogy ott vagy.....Bár pl.ez az éjszaki érdekes...Nem lehet,hogy vki belép a nevedben?

    Mondjuk nálunk apára jelzi,hogy mobilon használja,aztán nincs is neki.  

     

    A verseny??? Oh,szuper volt. Nagy élmény volt mindenkinek az tuti.3 küzdelme volt Ádinak,az elsőt elvesztette,a másodikat megnyerte a harmadik meg döntetlen lett.   De mindenki kapott értem,így olyan boldogan jött haza az összes gyerek.

    Az első küzdelemnél annyira izgultam,már forgott velem a világ. Annyira haragudtam a másik kissrácra,azt hittem berohanok oda,és segítek Ádinak.  Apa rám néz,azt mondja,mi bajod? hát mondom,nézd máááá,mit csinál Ádival!!! Azt mondja,igen látom,én is mindjárt bemegyek érte,de te nyugodj le!!!! Mondom ki nyugodjon le?????!!!! Jót röhögtünk egymáson.

    Benji meg csak bekiabált Ádinak,hogy igen Ádám főnök,és ezzel ő le is rendezte a szurkolást....

    Ádi nagyon büszke volt,este meg is ünnepeltük,elmentünk pizzázni,be is falt egy egészet,na ott dobtam el az agyam,a felét alig bírtam megenni egy akkorának amit Ádi 10 perc alatt eltűntetett.

     

    Megyek,hamar kisütöm a csirkeszárnyakat a srácoknak,meg van hozzá rizibizi...

     

    Jah,mikor lesz Zsuzsunak a szavalóverseny? és hol? 

     

     

    előzmény:
    dudó (23557)
    2012-03-26  12:29
  20. 2012. március 26. 12:2923557.

    Szia!!!

    Már reggel is akartam írni, de nagyon szarakodott a net, nem volt hozzá idegzetem. 

     

    Szóval egész éjjel köhögött Máté, mint az állat. De semmi egyéb, csak nála a nátha ezzel jár. Sajnos Ha ébren van, nem olyan vészes, meg ugye a gyógyszert is kapja rá, tehát nem vészes dolog, de az alvás iszonyú. Hát így nem merem ottaltatni az oviban, úgyhogy már reggel megbeszéltük, hogy ebéd után hazahozom őket. Nem bánnám, ha hamar túllennénk rajt, bár nem tudom, miért reménykedek ebben, ez nála 2-3 hétig húzódik. Utálom.

     

    Na, milyen volt a verseny? Láttam, h töltöttél fel képeket, de még nem néztem meg tüzetesebben. Nem tudom, Melcsi, nálad is azt jelzi állandóan a facebook, hogy én mindig fent vagyok? Annyian beszólnak, hogy én mindig a gép előtt ülök, meert mindig látják, hogy fent vagyok. Pedig komolyan mondom, nem sokat. Jó, előfordul, hogy benézek, aztán más oldalra is, és nem jelentkezek ki, dehát még a gép sincs bekapcsolva. Múltkor sógorom küldött nekem egy képet a telefonról, hogy itt a bizonyíték, hajnali fél4 volt, és mutatja, hogy fent vagyok. Mondtam is neki, te el tudod képzelni, hogy én hajnalban bekapcsoljam a gépet?  És ide tennék egy csomó nevető smiley-t, de vmi van az egeremmel is, de lassan kivágom! :D

     

    A hétvége jó volt, kicsit el is mászkáltunk erre-arra. Meg itthon is tettünk-vettünk. Nem mondom, hogy minden tökéletes volt, dehát nem lehet mindig minden az. 

     

    És mi van már megint az autóval???? Már csak röhögök, komolyan!

     

    Futás. Ennyit? Követhetném a példádat. 

    előzmény:
    melcsi911 (23556)
    2012-03-23  10:11
  21. 2012. március 23. 10:1123556.

    Tegnap mikor visszanéztem,mondom,13:10 akkor biztos én írtam,meg se néztem.... 

     

    Szóval sima rántotthusi,de csomagolásból van,az sokkal izgalmasabb!!! 

    Nálunk a pudinggal van így Benji. Eszméletlen finom pudingot lehet itt venni,mármint a port,1 kg-s kiszerelés,és tényleg nagyon finom,hasonlít arra a boltira ami vaniliás,és picit folyósabb,de mivel pohárból van,és nem bolti vacakból,Benji nem akarja megenni.Gondoltam veszek még ilyen kis vicces tégelyeket,aztán rámondom,hogy bolti puding... 

     

    Ma nagyon büszke vagyok magamra!!!!   Lefutottam 6,89 km 49 perc alatt. Elfáradtam mint a fene,de csodás érzés. Süt a napocska,a kocsiból néztek,hogy ez nem normális,én meg jó kis zenéket hallgattam közben.   

     

    Palacsinta? hát tegnap az olyan joker volt,mert este mentünk a partyra,ahol volt grill kaja,nem akartam délután is olyasmivel várni őket,így változatos volt a tewgnapi nap... ma meg natúr csirkemell lesz vmi salátával,srácoknak meg rizzsel,vagy kuszkuszt csinálok Ádinak,mert tegnap azt kóstolt és beleszeretett.

     

    Kataaaaaa,ideköltöztetem a párod,jó????? Tele a tököm a kocsikkal. Tegnap már elforrt apa agyvize,már kereste is a kocsikat a neten,hogy vegynk egy újat,ezt a kettőt meg beadjuk...Pedig aki igazán "újkocsiellenes" az az én drága férjem...

     

    Na megyek,bolt,főzés,mosás takarítás,mert én így szeretem... pussz 

    előzmény:
    dudó (23555)
    2012-03-22  13:10
  22. 2012. március 22. 13:1023555.

    Háháháháhá!!! Szétröhögöm magam!!!!!! Hát inkább ilyenért kapjon beírást, mint bármi másért!!!!!

     

    Szóval meglepi lesz, hogy mit csinálnak? Ezek után már én is kíváncsi vagyok!

     

    Palacsinta nem is rossz ötlet! De régen csináltam ! Sima rántott hús, amit kérnek.Nem tudom, mit szeretnek annyira rajt, sokkal olcsóbban megúsznám, hamegvenném a húst és én bepaníroznám. Mondjuk így legalább egyszerűbb dolgom van.

     

     

    előzmény:
    melcsi911 (23554)
    2012-03-22  13:04
  23. 2012. március 22. 13:0423554.

    Szia itt vagyok!!! Ilyen régen írtam????!!! 

     

    Látom jobb a kedved,csak így tovább,és csak beszélgess-beszélgess!!!! Az olyan jóóóóó!!!

     

    Szóval jól sikerült a tegnapi nap??? Örülök neki!!!

     

    Most értünk haza Brüsszelből,a konzulátuson voltunk intéztük a fordítások hitelesítését stb.... ami a legnagyobb meglepetés volt számomra,hogy SEMMIT nem kellett fizetni!!! NEm mi voltunk egyedül,hogy a külföldi rendszám miatt kérik a hivatalos pecséteket stb....vicc az egész,mindenki így van vele,de mit tudunk csinálni......

     

    Milyen az a husi,hogy ennyire szeretik a gyerekek?

     

    Tűzgyújtási tilalom? Ez az a  játék amikor bármelyik kedves szomszéd feldob,hogy tüzeltél??? 

     

    Mi van velünk? Huh,annyi minden van mostanában,csak lesem a naptárt meg húzom ki,hogy ez is elintézve stb stb.... ma logo meg bowling,holnap megint logo,szomat judo meg szülinapi party,vasárnap Ádinak a verseny,aztán jövőhéten irány haza....

    Jah a könyv,szívesen viszem!!! 

     

    Nem is voltam azóta,képzeld kedden Ádi jön lehajtott fejjel a suliból,hogy kapott beírást. Na mondom mit csináltál????? Nagyon mérges lettem,hát a tanár kiment ők azt hitték,hogy akkor nem hall semmit,és jó hangosan énekelni kezdtek,DE mit???!!!! Van itt egy szám,ami a karneválon ment az idén,szabad fordításban:"Szex ezzel a kopasszal"....   Ne tudd meg.....persze elbeszélgettünk,volt este bünti,hogy nincs mese,de aztán Lacival meg jót röhögtünk,meg tényleg tök jó az a szám.  Persze másnap mentem a tanárhoz,csak össze kellett néznünk,már nevetett ő is. Azt mondja hiába,be kellett írni,de aztán ő is ment a tanáriba nevetni.

     

    Még nem tudom,hogy mit csináltak a srácok,holnap fejezik be. Kérdeztem Ádit,hát tudod anya ezt így kellett kalapálni,azt úgy és kész. Szóval fog. sincs....

     

    Na megyek,hamar sütök palacsintát... 

     

     

    előzmény:
    dudó (23553)
    2012-03-22  10:49
  24. 2012. március 22. 10:4923553.

    Sziaaaaaaa!!!

    Na, szóval, ilyen jól sikerült az este!!!!!

     

    Az én hangultaom is sokkal jobb, volt, amivel eleve apát is feldobtam, úgyhogy.......

     

    Ma szintén minden szuper! Gyönyörű idő van, ez kedvez mindenhez. Bár csak az előb értem haza, apával beszélgettünk sokáig. Mármint én apukámmal. De most tele vagyok energhiával, úgyhogy azt sem tudom, minek álljak neki. Főznöm nem kell, mert ma van fagyi bácsis nap (Family Frost), és a gyerekek közölték, hogy fagyit meg olyan rántot husit kérnek, úgyhogy lecke feladva. Ebből csak vacsi lesz, Zsuzsu meg majd eszik hideget ebédre. Azt hiszem, kimegyek, el kéne égetnem a sok gazt, csak nem tudom, neki merjek-e állni, mert nem tudom biztosan, hogy itt a faluban is tűzgyújtási titalom van-e. Mert most szél sem fúj, most bátran neki mernék állni. Meg akkor hétvégén lehetne rotálni a kertet, és akkor kezdődhetne a hajrá. Már nagyon várom!!!

     

    Mi újság veletek? Na, mit csináltak Ádiék abból a sokmindenből, amkt vinniük kellett? Kicsit le vagyunk maradva....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. március 21. 08:1723552.

    Jóóóó reggelt!!!!

     

    Ma van apa szülinapja, azt sem tudom, minek álljak neki. Gondoltam, sütök neki egy tortát, de.... ő nem szereti, a gyerekek eszenek belőle egy szeletet, dobjam ki a többit? Nem tudom. Lehet, inkább csinálok valami sütit nekik. Gyorsan ki kéne találnom, mert sok időm nincs, hamar el fog menni a nap. 

     

    Tegnap beszélgettünk sokat. Vagyis apa beszélt. Elmondta, mennyire tele van a töke vele, hogy lefogytam, mert előtte teljesen normális voltam, most meg mint egy holdkóros. Volt egy éjszakám. De gondolkoztam sokat, és.... na, majd leírom. 

     

    Ma van fényképezkedés az ovibna. Hogy Máté mennyire be volt zsongva! Nézegette magát a tükörben, hogy hogyan mosolyogjon majd, hogy szépen nézzen ki a képen. Hát, azt hittem, besz...ok neki. 

     

    Ebédre kéne Zsuzsunak valami gyorsat csinálni. A vacsi máj lesz apának, az a kedvence. Hétvégén már ajándékot kapott, úgyhogy most csak egy kis szeretgetés jár.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top