Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszprémi babások

merizsu
Létrehozva: 2006. február 17. 14:56

Sziasztok!

Gondoltam hátha beszélgetne valaki velem a környékről.Nekem egy 7 hónapos kislányom van.  

Most kezdek egy szociálpedagógusi fősulit.

Zsuzska

  1. 2012. március 5. 12:0423526.

    Esti főzés? A kis sáskahad minden megeszik,igaz??!!!   Nálunk is hasonló a helyzet,ezért nem is főzök este,friss ,finom illatok,azt is felfalnák,úgyhogy eszik azt,amit 4-re készítek...

     

    Szóval jól telt a hétvége,hát most irigyellek,meg kell ,hogy mondjam... rég volt ilyen szar hétvégénk...esett az eső végig,a trélert szombat 11-12 között-re ígérték,szerinted???? Nem jöttek...Egész nap itt ültünk,vártunk,mint a jó gyerek... Vasárnap csörgött a telefon,délben!!!,persze franvciául,egy szót se értettem,de azért arra rájöttünk,hogy a szállító az,jönne a kocsiért,mondjuk ok,de csak angolul,és hollandul beszélünk,szerinted ideért?????? a frászt...Ma Laci felhívta a szerelőt,talán ma 3 körül ideérnek,szuper,mert fél 4kor már mennem kell a gyerekekért...a tököm kivan,és mikor lesz ebből kocsi???? ááááááá 

     

    Nagytakarítás??? Most az csúsztatom egy kicsit....Most csak megcsinálom a szekrényeket minden helyiségben,és majd csak utána állok neki a többi dolognak...Ha visszajöttünk a tavaszi szünetről,utána meg garázst kéne festenem,mióta ígérgetem magamnak....

     

    Kész a borsólevesem,meg a fasírtot is bekevertem,csak ki kell sütni. Jó ötlet a lecsó,még van egy üveggel,megcsinálom még mielőtt hazamegyünk...viszem haza a mamáknak a sok üres üveget.... 

    előzmény:
    dudó (23525)
    2012-03-05  08:42
  2. 2012. március 5. 08:4223525.

    Szia Melcsi!

     

    Hát, hétvégén már nem tudtam jönni, csináltunk egy csomó programot. Jól telt. :) Végül a gyerekek szinte egész hétvégén nem voltak itthon, úgyhogy főként kettecskén jöttünk-mentünk. Így persze a hóvirágkeresés is elmaradt. De volt helyette sok minden más. Nagyon gyorsan eltelt. 

     

    Mi a helyzet az autóval? Tud valamit ez a magyar szerelő? Akkorát nevettem, azon, h legalább magyarul tudod elküldeni melegebb éghajlatra!

     

    Hát, kicsit csalódtam ebben az epres gombócban. Nem is iagzi epervolt benn, hanem lekvár. Hát legközeleb tuti, sk csinálom. Azért finom volt, de legalább ha én csinálom, akkor tudok egyszerre csinálni szilvásat, epreset, meg amit csak szeretnék. 

     

    Hát tegnap este megfőztem, hogy ne kelljen ma, mert neki szeretnék állni a tavaszi nagynak, hát nem elfogyott a kaja? Kezdek elkeseredni, hogy nem túl jó ötlet az esti főzés. Megesznek mindent.

    Úgyhogy nem is tudom, mit csináljak. Mondjuk pár szelet rántott hús még van, sütök hozzá egy kis hasábot, az a gyerekeknek jó.... Apának meg ráérek este. Ja, jut eszembe, holnap tanfolyamra megy, tehát nem kell neki pakolnom. Akkor lecsót csinálok estére. Azt most úgyis meg tudnám enni én is.

     

    Biztosítóval semmi. Nem tudom, mikorra fognak válaszolni..... De már nem érdekel. Kapok még egy felszólítást esetleg, vagy valamit, akkor szerintem élek a jogaimmal, és panaszt fogok tenni ellenük a biztosítószövetségnél. Ezt így megbeszéltk apával, és azóta megnyugodtam, nem idegeskedek rajt. 

    Most megyek, rendreutasítom a dédit, mert már kiidegel, pedig csak 10 perce vagyok itthon. Aztán hajrá tavaszi nagytakarítás!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. március 3. 08:4723524.

    Tegnap már olvastam,de egyszerűen nem jutottam szóhoz,nem mintha azóta megértettem volna ezt az egészet. Hihetetlen,döbbenet,baromság,szánalmas,és hasonló. Jól tetted,hogy szívhezszóló levelet írtál!!! Egyébként kiváncsi lennék,hogy ezt hogy hozták össze,amikor nem ott voltatok tavaly.  Majd megint a számítógépekre fogják....és mikor jelentkeznek majd újra????? hétvége van,most addig???, csak mérgelődik az ember.....

     

    Hát ennyiből már tényleg megérné egy repülő tartása!! Nevetséges.... 

    előzmény:
    dudó (23523)
    2012-03-02  17:00
  4. 2012. március 2. 17:0023523.
    Hát Melcsi, ezt el kell gyorsan mesélnem! Biztosító.... Szóval az éves biztosítási díjunk 20ezer párszáz forint volt. Ami ugye utalva, és mint visszanéztem az e-maileket, kiderült, hogy már a fedezeti igazolást is megküldték. Na, ma jött egy e-mail tőlük. Már örültem, hogy végre bocsánatot kérnek, vagy valami.... Erre kapok egy számlát 182000!!!!!! ft-ról, hogy tavalyi fedezetlenségem van, fizessem be. Hát, bakker, nem is náluk voltunk tavaly, ráadásul minden rendezve volt tavaly is. Anyám, elkapott az ideg, írtam nekik egy olyan választ, hogy visszaolvasva még szégyellem is magam, dehát a jó k... anyjukkal szórakozzanka!!!! Idegbajt kapok, komolyan mondom. Hát basszus, mé ha egy repülőre kötök biztosítást, az sincs ennyi!!!! Pfúúúúú, fel tudnék robbani!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. március 2. 13:1123522.

    Hujujjjj,csak egy kis szikrát adtam,te meg berobbantál tőle!!!!   De örülök,hogy tetszik. Lacinak is mutattam,azt mondja,ilyen nekünk is kell. 

     

    Mi lett a biztósítással? Szóltak?

    Nekem most tele a ........ Az én kocsim jó,most a Lacié...... Holnap vitetjük a szerelőhöz,de most Brüsszelbe...Van ott egy magyar autószerelő. Nem tudom,hogy mi lesz,vagy mit tud,vagy,hogy mennyibe kerül,de legalább magyarul elküldhetem a melegebb éghajlatra,ha van vmi.... 

     

     

    Műhelytakarítás? Asszem nem irigyellek most.Én csak bent takarítok,meg mindjárt csinálom az ebédet,de ez is elég. Reggel voltam futni,elfáradtam mint a fene.  

     

    Epres gombóc? Ha hiszed ha nem ,én még nem ettem. 

    Nekem még a joghurtban fürcsizik a csirkemell,majd azt sütöm ki,meg lesz hozzá rizs. Tegnap akartam husit csinálni,de nem vettem ki időben a hűtőből,így tésztát csináltam spenóttal és ricottával.

     

    Megyek,iszok egy kávét,aztán folyt.köv. takarítás.  

    előzmény:
    dudó (23521)
    2012-03-02  10:04
  6. 2012. március 2. 10:0423521.

    Melcsi!!!!! Ez nagyon jól néz ki!!!! Basszus, ez eszembe sem jutott! De tényleg nagyon jó!!!! Húú, beinudltam! Van is itthon valami faanyag még, hétvégén meg is csinálom. Kitalálok valami olyat, ami még illi is hozzám. Na, még a végén egy percet sem unatkozom hétvégén.

     

    Most itt fúj a szél, de már süt a nap, remélem, jó idő lesz ma is. Tegnap hazajöttünk az oviból, és majdnem sötétedésig kint voltunk. Annyira jó volt! A gyerekek is élvezték, meg este sem kellett könyörögni nekik, hogy aludjanak. Gereblyéztünk egy csomót, végre lemostam, kitakarítottam az autót, a gyerekek meg előszedték a járműveiket, azokat mosták. Jaj, nagyon élveztem. Csak annyira dolgoztam, hogy az első igazi kintlétet ebben az évben nem örökítettem meg. Na, majd talán ma.

     

    Póréhagymaleves..... olvadok..... Mondjuk talán még egy poharas zacskós van ithhon. Magamnak azt lehet, megcsinálom. Igazinak nem állok most neki. Műhelyt kell ma takarítanom, apának volt egy jó pár napos nagyon nagy munkája, és iszonyat ahogy kinéz a műhely. Hát, tui fel kell mosnom legalább 5x, hogy kinézzen valahogy. Főzni meg csak epres gombócot főzök, tegnap volt a fagyi bácsi, attól vettem. 

    előzmény:
    melcsi911 (23520)
    2012-03-01  13:33
  7. 2012. március 1. 13:3323520.

    SZia Kata

     

    Nem találok szavakat a biztosításra. Agyrém. Ők ülhetnek a papírokon több hónapot,ők küldhetnek "tévedésből" levelet,késhetnek,de te!!! nevetséges.....

    Remélem tényleg kiderül,hogy csak véletlen küldték a levelet,ha már egyszer igazolást is kaptatok róla,hogy kifizettétek....

     

    Menjetek kirándulni,jó ötlet!!! Sajna ide esőt ígérnek,pedig én is szívesen mennék...

     

    Fűszerkert?  Tetszik!!.Csatoltam egy képet,nem ilyenre gondoltam ,vannak ennél jobbak is amit használhatnál,és tuti,hogy nem tudja lepisilni semmi,mert rakhatod asztalra is stb.... 

     

    Ennyit főzni,és milyen finomakat,nyami!!!!   

     

    Ma póréhagymalevest csinálok,meg vmi husi kéne mellé,mostanában sok volt a tészta....

     

    Basszus ennyi az idő,jajj majd írok még,mennem kell főzni.   

     

     

     

    előzmény:
    dudó (23519)
    2012-03-01  11:08
  8. 2012. március 1. 11:0823519.

    Szia Melcsi!!!

    Délelőt voltam fodrásznál, csak délután volt egy csomó dolgom, estére meg idegbeteg voltam, úgyhogy tegnap csak elolvastam, amit írtál. Képzeld el, tegnap éjfélkor járt le ugye az autóbiztosítások befizetésének határideje. Mi már január 4-én elutaltuk a pénzt, ki is fizettük egész évre. Meg is jött az igazolószelvény, hogy rendben van. Erre tegnap este jön egy e-mail, hogy nincs rendezve a biztosítás, éjfélig utaljuk el, vagy megszűnik a biztosítás. Ááá, nem voltam idegbeteg kicsit sem! Gyors levél nekik, azóta sincs semmi válasz. Ha acitroen lenne még le is szarnám, de pont a vectra!!! Hát, kiváncsi vagyok, mi lesz ebből! Nagyon remélem, h kiderül, véletlenül kerültünk fel a listára. Este beszélgettünk erről Andrissal, mondtam is neki, hogy nem is a biztosítóra vagyok mérges, hanem erre a hülye rendszerre, hogy két hónap alatt rendezze a biztosító ezeket a dolgokat, mert csak ilyenkor lehet váltani. Húúú, nagyon felhúztam magam. 

     

    Hóvirág? De jó ötletet adtál! A hétvégén szerintem fel is pakolom a gyerekeket, és elmegyünk, legalább tudok fényképezgetni. Apa úgyis dolgozik, vele meg nem lehetne erdő környékére menni, mert ott sétálni kell, úgyhogy már meg is van a hétvégi program! Visszük Lothart is szerintem.

     

    Szóval sikered volt a kajával? Tudtam én!!!! Nagyon ügyes vagy!!! 

    Ma nagyon elememben vagyok főzés terén. Tökfőzeléket csináltam, meg tésztába tekert virslit. Mondjuk ez még nincs kész. De érzem, hogy még valamit fogok csinálni, mert most nagyon főzhetnékem van. Mé gondolkozok. Ja, meg apának vacsira lecsó lesz, mert ő falra mászik a főzeléktől. 

     

    Meg közben agyalok, hogy mit legyen a kerttel. Jobbanmondva nem a kerttel, hanem kitaláltam, h idén mindenféle fűszert illetve egy csomó gyógynövényt akarok eltenni télire. Ez így szép meg jó, de hátul a kertbe bemászkál egy idegen kutya, itt elöl a Lothar... Valmi olyan helyre kéne ezeket raknom, ahol tutira nem pisili le semmi. Jó volna rá elöl a kiskert a ház előtt, az le van kerítve, de azz meg tele van a dédi virágaival, és félek, hogy nem érvényesülnének a fűszerek. Szóval fel van adva a lecke. De annyi tervem van, hogy már alig bírok megülni a fenekemen.

    előzmény:
    melcsi911 (23518)
    2012-02-29  12:39
  9. 2012. február 29. 12:3923518.

    Voltál fodrásznál? Vagy majd délután? Már nagyon rámférne,ha eljutnék,de majd csak otthon a szünetben....addig meg van hajcsat . 

     

    Na elvittem apának a kaját. Csináltam azt is amit megígértünk,meg csináltam rakott krumplit is,mert az a francia egytálétel eléggé hasonlít rá,csak az sajttal készül és nincs benne tojás. Laci meglátta? Minek ennyi???? Hazaértem(20 perc az út),hív,hogy már egyikből sincs,és mindenkinek nagyon ízlett.   A francia pasi meg megdícsérte,hogy teljesen olyan,ahogy ők készítik,tehát átment a vizsgán.   

     

    Annyira cuki a Máté,ez a szöveg. Igazi szívtipró lesz ám ,ha már neked is így udvarol!  

     

    Olyan csodaszép hóvirágokat láttam!!!! Jajj,és milyen sok volt egy helyen!!! Mint vmi mező.Jó érzés volt.  

     

    Megyek,elpakolom a romokat így ebéd után...  

     

    előzmény:
    dudó (23517)
    2012-02-28  15:47
  10. 2012. február 28. 15:4723517.

    Hehe, én is palacsintát csináltam!

     

    Hóóóóó!!! Annyira tele van a tököm! Már megint reggel óta havat lapátolok. Húú, de utálom! Holnapra meg mondanak 10 fokot. Megint mi lesz itt? Pedig már hamarosan felszáradt volna a föld.

     

    Fiúügyek? Vaaaaan! Szétröhögöm magam állandóan! Olyan édesek..... Ádi is kész! Még jó, hogy így bírja a poligámiát!

     

    Na, apa akkor jól beígért vmit megint! És ráadásul egy francia ember is! De tudom, hogy ügyi vagy, és tuti, hogy mindenki meg lesz elégedve vele!

     

    Gerslit főzelékbe? Hát ki fogom próbálni! Csak én szeretem, más nem, én inkább tészta helyett szoktam csinálni.Vagy rizs helyett. Amúgy sztem nagyon finom, nem tudom, a többiek miért nem szeretik. 

     

    Holnap megyek fodrászhoz, holnapután dédit kell vinnem, mert megint elromlott a fülhallgatója. Úgyhogy megint vannak programok. Hurrá..... Úgyhogy mivel ennyi fele megyek, tuti biztos, hogy jó idő lesz holnaptól. Bár, amilyen vizes lesz majd minden, úgysem tudnék kint mit csinálni.

    előzmény:
    melcsi911 (23516)
    2012-02-28  12:48
  11. 2012. február 28. 12:4823516.

    Szia Kata

     

    Nálatok most milyen idő van? Anyósom írta reggel,hogy náluk megint esett a hó. Itt nincs hideg szerencsére,csak eseget az eső,nem vmi jó...

     

    Kata,te szoktál használni gerslit? Még tavaly hoztam otthonról és elfelejtkeztem róla,na tegnap a kezembe került és azzal csináltam meg  a babfőzeléket.Annyira finom,és nem kell rántás,tejföl vagy habarás vagy stb... nagggyon tuti,ezután már csak így csinálok ilyen főzelékeket...  

     

    Apa olyan"meglepiket" tud nekem csinálni.... Aranyos,de jáááááááj!!!   

     

    Azt mondja,szóba került egy francia étel,mondta,hogy én milyen jól csinálom,hát nem beígérte egyik napra??? Mellékesen hozzáfűzte,hogy van köztük egy francia pasi is ,aki nagyon várja,hogy milyen lesz . 

     

    Akkor gondolom te is írod a gyerekek beszólásait,ezek olyan jók,szívesen olvasgatom én is,meg írom is a gyerekekét.   

    Benji tegnap megkóstolta a főzeléket ,azt mondja ettől erős leszek? Mondom naná,izmos leszel,elbírsz majd mindent. Azt mondja na jól van,de ha vizet iszok az meg lemegy a lábamba? Attól akkor nem leszek erős? 

     

    Nálatok a csajoknak milyenek a "fiúügyei"? Kezdek Áditól kikészülni.

    Azt mondja tegnap,van egy jó hírem anya! na mondom mesélj. Mostmár a Yirthe is a barátnőm,így négy van,és ő nem féltény,mert ő is barátkozik másik fiúkkal,így nem gond  ,hogy másik három lánnyal kell osztozkodni.... hát besza....

     

    Na megyek,csinálok palacsintát.  

     

     

    előzmény:
    dudó (23515)
    2012-02-27  16:34
  12. 2012. február 27. 16:3423515.

    Hát Melcsi, le a kalappal párod előtt! Én sztem ezt soha nem fogom megérni! Irigykedek....

     

    Jobbulást neked! Andris meggyógyult igen. Talán. Szombat délután fél öt körül elaludt, aludt vasárnap reggelig. Sokkal jobban érezte magát!

     

    Máté... hát igen. Én napjában többször kifekszek neki, csak nem mindig írom ki. Kiválogatom a legjobbakat, na meg a publikusakat. Van ám olyan is, amit azért nem mernék kiírni. Azon csak magamban nevetek nagyokat.

     

    Főzés? Hétvégén resztelt máj volt, ma a szokásos túróstészta, meg gulyást csináltam. Akartam még Lala kiflit, de hagymaszelés közben elvágtam a kezem, úgyhogy tésztagyúrás kilőve. Talán majd a héten vmikor. Most, h itt is jó idő van, meg kell küzdenem megint magammal, át kéne tenni estére a főzést. El tudnám tölteni az egész délelőttöt ottkint. Főleg egyedül. Imádom. 

     

    Fényképezni nem sikerült. Azért a madarakhoz kell idő és türelem. Majd ha felszárad a mező, talán nagyobb eséllyel tudok nekiindulni. 

    előzmény:
    melcsi911 (23514)
    2012-02-27  07:22
  13. 2012. február 27. 07:2223514.

    Szia Kata,hogy vagytok? Párod meggyógyult?

     

    Sikerült fénykéezni?  

     

    Szombaton nálunk is csodás iső volt,nem volt hideg,sütött a nap,el is mentünk kirándulni. A közelben van egy szép park,állatokkal,nagy játszótérrel,közel 3 órát voltunk ott. Persze tegnap reggelre lebetegedtem,fáj a torkom,gyenge vagyok stb.... majd csak jobb lesz...

     

    Jajj Kata,olyan jó beszólásai vannak Máténak,amiket beírsz!!! Jókat röhögök rajta!  

     

    Mit főzöl? Most valahogy semmi ötletem,mondjuk kedvem sincs...

    Képzeld mi volt szombaton!!!! Csak lestem!!! Benjit elvittem judora,apáék maradtak itthon. Vettem elő oldalast,hogy kiolvadjon,mire hazaérek. Sült oldalas várt itthon,krumplival,a gyerekeknek meg sajtos-szalonnás tészta!!!! Eszméletlen finom lett minden,nagyon ügyes volt apa,pedig ha lehet több km-re elkerüli a konyhát!!! 

     

    Na megyek,újra suli és ovi..... 

     

     

    előzmény:
    dudó (23513)
    2012-02-25  06:59
  14. 2012. február 25. 06:5923513.

    Szia Melcsi!

    Láttam a képeket, magukért beszélnek! Ha nem írtál volna semmit, akkor is tudnám, hogy eszméletlenül sikerült a party!!!! És ilyen dícséretet a sütikért!!!! Látod, ottkint még megtanítani sem tudják, ami nekünk a vérünkben van!

     

    Farsang nálunk is jól sikerült, na innen már vannak képek, csak még erőm nem volt feltenni. Tegnap olyan mérges voltam, meg nagyon fáradt is. Ugyan a gyerekek itthon voltak, de szomszédasszonyom vállalta őket. Én meg felkerekedtem fényképezni. Egész nap mentem. Lejártam a lábam, és egyetlen használható kép nélkül jöttem haza. Megjött a tavasz előszele, és madarakat akartam fotózni, de a mezőre nem tudtam kimenni, mert eszméletlen a sár, a faluban meg mire beállítottam a gépet, mire kiszúrtam egy-egy fán az ágak között egy-egy szép ,adarat, valaki jött, vaahol becsaptak egy ajtót, és elrepültek. Szóval kép nem lett, de nagyon jólesett az elmúlt közel három hét betegeskedés után egész nap csak az én gondolataimmal a levegőn lenni. Na, eset nekem sem kellett altató, teljes k.o. volt.

     

    Apa beteg, de nem vészesen, talán végre ezen a hétvégén el tudunk menni valahova. Bár most nagy szél fúj, de 9,5 fokot mutatott reggel hatkor a hőmérő, úgyhogy túl hideg nem lehet. Hát, majd meglátjuk, mit sikerül összehozni. 

     

    Jó htévégét nektek!

    előzmény:
    melcsi911 (23512)
    2012-02-24  08:06
  15. 2012. február 24. 08:0623512.

    Na megjöttem..... én ilyen fáradt talán még életemben nem voltam. 

    De annyira csodás buli volt,hogy nem találok szavakat. Ádinak olyan édes osztálytársai vannak,hogy le a kalappal. Nagyon jól sikerült a kalózparty,szuper játékok voltak,volt kincskeresés a kertben,kiásták,amit még tegnap reggel a főkalóz elásott ,volt diplomaosztás,szuper ajándékokat kapott Ádi,jajjj  eszméletlen volt!!!

     

    A szülőknek nagyon ízlett a süti,főleg a mézes krémes,annak el is kérték a receptjét!!! Annyira örültem. Jah,és az egyik anyuka. Szakács ill. a tésztakészítés nagymestere itt,azt tanulta évekig,de azt mondja,hogy ő életében nem csinált még és nem is evett ilyen finom tésztákat,mint amik ezek voltak!!!! Hát köpni -nyelni nem tudtam. 

     

    Képek a facebookon.

     

    Hogy sikerült a farsang? Jól vannak a gyerekek?

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. február 22. 17:4323511.

    Óóóó, köszönöm szépen Lacinak!!! Gondolni fogok rá minden egyes sütinél!

     

    Hát a mai napunk jól elment. Délelőt Vp-ben voltunk Emmával és Mátéval, utána doki....Aztán basszus már este van, nagyon elment a nap... Hát a héten még itthon lesznek. Nagyon nincs bajuk, de azt mondja a doki, inkább még maradjanak. 

    Holnap sütöm a fánkot, délután farsang. Hú, most a hátam közepére sem kívánom... Mindegy, túléljük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. február 21. 14:1023510.

     Meséltem a Lacinak,hogy már most kedveled. Köszöni szépen,és azt modja,hogy kaja és süti terén bármikor számíthatsz rá és ha kóstolás kelj,csak szólj,arra bármikor ráér... 

     

    Jajj Kata,olyan jót röhögtem reggel!! Annyira édes lehetett a Máté a fürdőkádban ruhástul. 

     

    Futás? Már nagyon hiányzik. Ilyen hidegben nem mentem,de péntek reggel szeretnék már elmenni....

     

    Hogy teccik-e? Naná,hogy tetszik érteni,mire gondolsz,már nagyon várom... 

     

    Na megyek is tovább,folytatjuk a készülődést.  2 süti kész,átrendeztük a nappalit,meg a télikertet,hogy legyen hely játszani. 

     

     

     

     

    előzmény:
    dudó (23509)
    2012-02-21  08:58
  18. 2012. február 21. 08:5823509.

    Szijjjjjja Melcsi!!!

     

    És most lesül a bőr a képemről, mert még nem is írtam le a torta receptjét!!! Na, mindjárt összekapom magam, és bepötyögöm! A májam meg hízik, mert ilyeeeeet!!!! Hú, de örülök neki, hogy párod így reagált!!!!! Kedvelem a férjedet!!!!!

     

    Na igen, arra én is gondoltam, hogy meló mellett én sem biztos, hogy úgy sütnék főznék, mint így, de itt szinte egyik anyuka sem mondhatja el, hogy nincs nagyszülő a közelben. Igazad van, ez nevelés kérdése, nem másé! Ugyanúgy, mint a gyereknevelés, mert abban is látok sok rosszat. De mindegy, nem változtathatunk meg másokat, és örülhetünk annak, hogy mi ilyen normálisak vagyunk!

     

    Hát sztem nem egyformán fogytam, de nem panaszkodhatok. Azért szörnyen nem nézek ki, de a fenekemen, meg fent a combomon még mindig sok van. De amint megjön a jó idő, megyek újra futni, és remélem, hogy azzal sikerül majd eltűntetni!

    Ne panaszkodj Melcsi! Nagyon jól nézel ki! És ne aggódj, mert ha lemenne, akkor sem látnád magad tökéletesnek! De különbenis! Jön a nyár...... "teccik érteni, mire gondolok????"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2012. február 21. 07:2623508.

    Szia Kata

     

    M-s naci? Ez ám a durva!!!! Szuper!!! 

    Nem érzékeled a változást? Mert minden nap látod magad!!! 

    Egyébként úgy arányosan mindenhonnan tudtál fogyni? Mert az tök jó. Én kezdek már megőrülni saját magamtól,de nem tudok mit tenni.... Nagyon körte alakom van,a combomról és a hátsómról,szinte semmi nem akar lemenni...sajna ez van... 

     

    Sütés és háziasszonyok....Én ezt az egészet nem is értem...Több okból sem.... Annyi gasztroblog ,fórum is van a neten,ezernyi szakácskönyv jelenik meg szinte naponta,sokan hangoztatják az otthoni sütés-főzés jelentőségét stb...stb,akkor minek is... vagy nem is tudom,mit írjak erre.... Megértem azokat az anyukákat,akik több gyerek mellett melóznak,nincs nagyi a közelben aki besegítsen stb,lehet én sem állnék neki a farsangra sütni(bár kétlem,mert pár szendvicset,vagy keksztekercset elkészíteni igazán semmiség és nem sok idő).

     

    Az is sokat számít,hogy ki mit hoz otthonról. Nálunk nem telt el úgy hétvége,hogy ne legyen süti. Nemcsak azért,hogy legyen mit nassolni,hanem így tanultuk meg. Bár a sütés inkább a tesóm erőssége volt,én inkább főztem,de mindegyiket megtanultuk,nem is akárhogy...szerintem..  Nagymamám szakács volt,anyósom is az,szóval volt honnan felvenni trükköket,okosságokat...   De sok ismerőst,osztálytársat akkoriban irigyeltem,mikor mesélték,hogy nekik aztán nem kell még csak a konyha közelébe se menni,hát nem is tanultak meg sütni-főzni....Ezek a mai "modern" háziasszonyok....

    Jah,ha már sütés. Laci látta a torta képét a facebook-n. Azt mondja,ez neked Melcsi vagy csak a kép? Mert ha neked,akkor sürgősen induljon el a tortával a barátnőd !!! 

     

     

    Benji továbbra is kis hőemelkedés és nátha kíséretében tölti a játékidőt,de remélem egyre jobban lesz...Laci persze tegnap lebetegedett....Most komolyan,milyen szünet ez így??   Én még bírom,de már érzem,hogy kapirgál a torkom. Tegnap hamar le is fertőtlenítettem a konyhát,ma már elkezdek sütni,nehogy már mi adjunk tovább vmit... 

    Ma még bevásárolok,ajándékot is kell vennem még a logopédusnak,ez lesz Ádi utolsó órája vele,mással folytatjuk,mert a csajszi otthon fog dolgozni,nekünk az meg messze van.... 

     

    Szóval a pálesz miatt sietett a párod? Talán csak arra gondolt,hogy párolog,nehogy addigra eltűnjön,mire odaértek... 

     

    Mennyit írtam,hihetetlen,és még csak nem is érdekes....   

    előzmény:
    dudó (23507)
    2012-02-20  12:33
  20. 2012. február 20. 12:3323507.

    Aztaaa, Melcsi, ennyi sütit!!!! De tökéletesen igazad van! Tudják csak meg a belgák, hogy mi a amagyarok istene!!! Én is kicsit elhűltem pénteken. Pakoljuk a sütiket kis tálcákra a farsangon, odajön a tanárnéni. Azt mondja, ő olyan büszke ránk, mert itt szinte nincs is vásárolt süti, anyukák és nagymamák nagyon kitettek magukért, mert jobbnál jobb és szebbnél szebb sütik díszelegnek itt. Néztem hülyén, hogy hát ez természetes nem???? Mire ő meséli, hogy pár hete volt az elsősök farsangja, ahol szintén ott volt, és egy szem sütött süti nem volt!!! Mindenki vásároltat hozott, és még tombolának torta sem volt házi. No komment. Szóval megállapítottam, hogy apa összeteheti értem a két kezét, mert én aztán nem ismerek lehetetlent a konyhában. Aztán ugye a beszélgetésben továbbmentünk kicsit, hogy tényleg hány gyerek nől úgyfel, hogy a legegészségesebb kaját a menzán eszi, mert a mai anyukák arra nem képesek, hogy maguktól valamit összeüssenek. Zacskós, bolti, rendelt, pizza, meki...... Hova tűntek a háziasszonyok?????

     

    Hova siettünk? Anyukám volt tegnap délelőtt piacon, és hozott nekem egy nadrágot. Azért akartam felmenni, de Andris közölte, hogy ő is feljön velem, mert a papával akar inni egy páleszt. Én várok rá, mint a hülye gyerek, amíg dolgozik, aztán egyszercsak berohan, hogy most mehetünk. Azt sem hagyta, hogy a hsz-t befejezzem. Biztos nagyon szomjas volt már.....

    Szóval a nadrág.... Mondtam anyának, hogy ilyen feszülős nadrágot szeretnék, mert egyet már kaptam tőle, de időközben kifogytam. Talált is egyet, mutatja. Én nézek hülyén, dehát anya, ez M-es!!!! Ez tuti, hogy nem lesz rám jó!! Hát basszus, még öv is kell hozzá, mert lecsúszik. Mondja nekem, hogy de tudod, hogy a számozásra nem lehet adni! Oké, én ezt aláírom, na de a számozásra nem lehet adni szöveg miatt nekem eddig xl vagy 3xl jött szóba. Gondoltam, most l vagy xl. Ahaaaaa...... Nagyon örültem neki, de ugyanakkor kicsit el is vagyok kenődve, mert nem látom!!!!!! És nem akarok átesni a ló túloldalára, mert azt sem akarom, hogy már csúnyán vékony legyek. Nem tudom, hogy mivel szembesítsem magam, hogy lássam végre!!!!

    Na, de ezt nem panaszképpen írtam, meg nem is ilyesmi okkal, csak úgy...

     

    Benjike, arany szívem, hogy ilyen makacs ez a hőemelkedés!!! Ez az egy hátránya a tavasznak. Ilyenkor aztán minden nyavalyát össze tudunk szedni. Emma és Máté is itthon van megint. Nincs különösebb bajuk, de reggelre mindegyik köhögött, hát inkább itthon tartom őket, mert csütörtökön farsang, nehogy arra ne tudjanak elmenni. 

     

    Jó kis időtök volt akkor hétvégén! De a lényeg, hogy újra kisütött a nap, és el tudtatok menni!!! Gondolom, mekkora jó buli volt!!!!! :)

    előzmény:
    melcsi911 (23506)
    2012-02-19  19:14
  21. 2012. február 19. 19:1423506.

    Jó hír,hogy jól vagytok ti is,remélem Emmánál ez ennyi is marad....Kár,hogy nincsenek jó képek,de majd jövőre!!! 

     

    Na ma érdekes napunk volt....délelőtt elvoltunk,Benjinek csak egy kis hőemelkedése volt,nem volt vészes...Ebédnél csodás napsütésben ettünk,nem telt el fél óra és eszméletlen nagy szél lett jégesőval,hóval...Na lett nagy sírás,hogy nem tudunk kimenni a karneválra....Szintén fél óra múlva újra napsütés,mintha mi sem történt volna....Benjinek nem is volt hőemelkedése...Elmentünk a karneválra,jó sok édességet és ajándékokat összeszedtünk,az utolsó 5 percben Benji elkezdett fázni,újra hőemelkedés,mostanra meg már el is aludt....Holnap nálunk mindenki itthon,bevásárolok ami kell majd a bulira meg a sütikhez,aztán kedden kezdem a sütizést...mézeskrémest csinálok,kókuszrudat,pogit,dajtos rudakat,dinnyét,muffint,lesz torta meg  majd kitalálok még vmit.... nem,nem őröltem meg,csak a szülőket is hívtuk a buli végére kicsit előbb,hogy kóstoljanak egy kis sütit,amit itt egyáltalán nem lehet kapni... 

     

     

    Hova siettetek ennyire?  

    előzmény:
    dudó (23505)
    2012-02-19  16:28
  22. 2012. február 19. 16:2823505.

    Szia Melcsi!

     

    Örülök, hogy jobban vagytok! Igen, mi is, Zsuzsu el tudott menni a farsangra. Bár én könyörögtem neki, hogy maradjunk, de nagyon menni akart. Hát nem bántam meg, mert fél órát ücsörgött, aztán mintha elszállt volna a betegség. Azóta sincs vele semmi gond. Emma tegnap egész nap lázas volt, ma semmi baja. Nem volt lázas, bár kicsit kételkedek, mert azért a gyógyszert megkapta. Szóval most kicsit bajban is vagyok, hogy mi legyen holnap az ovival. Menjen, vagy ne.... Ma egész délután kint volt, játszott egész nap, mint akinek semmi baja. Úgyhogy passz. Még reggelig meglátom, nem adok neki gyógyszert, aztán kiderül, anélkül is láztalan-e. 

     

    Képek nem lettek jók. Kicsit sötét vlt, én meg messze voltam tőlük, úgyhogy azzal nem tudok dicsekedni. 

     

    Köszi a köszöntést, igen, ma tartjuk.

     

    Majd jövök még, apa berohant, hogy akkor indulhatunk.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. február 19. 07:0023504.
    Zsuzsunak nagyon boldog névnapot,ma tartjátok,ugye? 
    előzmény:
    melcsi911 (23503)
    2012-02-19  06:39
  24. 2012. február 19. 06:3923503.

    Szia Kata

     

    Hogy vannak a gyerekek? Zsuzsu eltudott menni a farsangra? és Emma? lázas még?

    Péntek reggel Ádi is hányt,és volt egy kis hasmars is. hát mondom nem igaz,mondtam neki,hogy nem engedem el az iskola,na azt a hisztit,meg sírást,ez mind reggel fél 6-kor...mondtam neki,ha nem lesz semmi fél 9-ig,akkor mehet....hát tényleg nem volt semmi,szóltunk a tanárnéninek,hogy hívjon ha gond van,hát nem volt semmi,azóta se...(kopp-kopp)

     

    A farsang szuper volt,egész nap buliztak az iskolában,jó fáradtan hoztuk őket haza,erre reggel Benji 39,5-s lázzal kezdett. Azt hittem rossz a hőmérő....hamar lemosdattam,kapott gyógyszert,pihizett,de egész nap maradt 39 körül a hője...Szerencsére nagyon jól aludt,egyszer sem ébredt meg,most lement a láza,csak eg kis hőemelkedése van,meg köhög.... 

     

    Képek a farsangról? vagy már az indán van?nem is néztem.... 

     

     

    Boda,köszi a lehetőséget,de nem élek vele...Jobbulást a csemetének..... 

     

     

     

    előzmény:
    dudó (23502)
    2012-02-16  16:14
  25. 2012. február 16. 16:1423502.

    Kész a torta, és sikerüüült!!!!! El sem hiszem!

     

    Zsuzsu hercegnő lesz, ha........ az előbb jött be az udvarrol, és kitaccsolt ő is..... Szóval, nem tudom. Most váltig állítja, hogy nem fáj a hasa, de sztem csak nem meri elmondani, hogy mehessen a farsangra. Bár a hányást úgysem tudná visszatartani... na, nem tudom, feladta a leckét..... Meglátjuk, jobbat nem tudok. Most azon hisztizik, hogy de ő akar iskolába is menni. Most erre mit mondjak? Mondtam neki, h ha ennyi volt, és nem lesz ma már hasfájás, meg hányás, akkor mehet. Ki tudja, lehet, hogy csak a pocijának nem tetszett valami, bár erre igen kevés esélyt látok. 

     

    Azért jól jön ez így farsang előtt egy nappal. Jó, akármi is lesz, holnap délutánra már semmi baja nem lesz, a többiek is így voltak.....

    Hát, mindegy, a torta mindeképp megy a farsangra, mi meg majd eldől, hogy mi lesz velünk.

     

    Hát igen, az nem lenne rossz, ha végre találkoznánk Lacival is..... Ennyi év után!

     

    Irigykedek azért az pár plusz fokért. Szerintem ha itt végre plusz lesz, olyan melegnek fogjuk érezni, hogy csuda! Már úgy megszoktam ezt a minuszt, hogy....

     

    Anyám, hogy az Emma meg a Máté milyen éhenkórászok lettek! Úgy jönnek haza az oviból minden nap, mintha egész nap nem kapnának enni. Pedig esznek ott is rendesen. Hihetetlenek! Nem győzöm nekik a kaját adni. 

    Aztaa, akkor Benji jól elfáradt! Nem baj, legalább a reggelivel bepótolt mindent!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top