Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszprémi babások

merizsu
Létrehozva: 2006. február 17. 14:56

Sziasztok!

Gondoltam hátha beszélgetne valaki velem a környékről.Nekem egy 7 hónapos kislányom van.  

Most kezdek egy szociálpedagógusi fősulit.

Zsuzska

  1. 2012. február 2. 12:4823476.

    Köszi,majd körülnézek cipőügyben...Tegnap vettem neki egy bakancsot,majd meglátjuk meddig lesz jó....

     

    Látod Kata,ekkora bókot!!!!!! Váááóóó,felér egy szerelmi vallomással!!! 

     

     

    Jó hideg van itt is,éjjel -10 volt,napközben -5-6 körül van, nem olyan hideg mint otthon,de itt ez épp elég. Megy a fűtés ezerrel,sokkal többet fogunk majd fizetni,az biztos...Minden hónap végén leírom az óraállásokat és,kb 2 köbméterrel több víz ment el. Basszus mondom,hát mi lehet,azért az elég sok,aztán eszembe jutott,hogy egyik reggel Benji gondolom nem tudta elzárni a csapot a lenti Wc-ben,de nem szólt,és én csak délben mentem oda takartani,hát addig folyt a víz.

     

    Majd mesélj,hogy milyen az a süti,még nem hallottam róla... 

     

    Tegnap voltam fogorvosnál,hááát nem lettem okosabb. Persze nem fáj már,össze-vissza kocogtatta,akkor sem fájt. Azt mondta,hogy ha rosszabb lesz,akkor mást nem tud csak,hogy húzzuk ki,és csináljunk oda úk koronát... micsoda boldogság ... 

     

    Tegnap olyan jót röhögtem a boltban,Ádit elvittük a logohoz,addig meg mentünk a boltba... Kérdeztem tőle,mit szeretnél? mit vegyek neked? azt mondja kocabacon-t.   hát kell ennél több??? nem kért csokit,csak szalonnát. 

     

     

     

    előzmény:
    dudó (23475)
    2012-02-02  08:35
  2. 2012. február 2. 08:3523475.

    Szijjjja Melcsi!!!

    Itt vagyok végre!! Előszöris a cipő: Zsuzsunak dettó ugyanilyen a lába. Va ilyen sarokemelő betét a cipőbe. A belső felét felemeli a saroknak, jobb tartása van a lábnak, és nem utolsósorban a cipő sem kopik olyan gyorsan. Zsuzsunak már minden cipőjébe teszek, mert egyébként szörnyű. Meg ő tényleg csak komoly cipőket kap, mert az olcsó gagyiba hiába teszed bele a betétet, azért a lábuk erősebb, és akkor is félretapossák. A siesta nálunk bejött, az amúgy is egy minimálisan meg van emelve belül, + még ha beleteszem a betétet, akkor tökéletes. És nem kell szezon alatt lecserélni, simán kibírja. Amíg ki nem növi.  Egyébként állítólag minden 2. gyereknek ilyen a lába mostanság. 

     

    Képzeld, tegnap kitaláltam, hogy sütök ma egy sütit, összeírtam, mi kell hozzá, hát nem elfelejtettem meghozni a boltból? Úgyhogy még vissza is kell mennem, pedig nagyon hideg van. -12 volt, mikor hazaértem az előbb. Előtte meg sem mertem nézni.

     

    Na, én meg kíváncsi vagyok, hogy nálunk bejön-e hétvégére az a nagy havazás. Ide 5-10 centit mondanak. Hát nem tudom. Olyan katasztrófahangulatot csinálnak rádióban,  tévében, mintha a világvége jönne. 

     

    Képzeld, Andris reggel megkérdezte: ugye nem akarsz már többet fogyni? Hát húú, meghaaaaa.. Köpni nyelni nem tudtam! Pedig komolyan mondom, hogy nem a vékony kategóriába tartozom még! Azért jólesett a lelkemnek. Annyit mondtam neki, hogy nem tudom.

     

    Kaja? Én azt hiszem, fasírozottat csinálok krumplipürével, meg azt a sütit. Meggyes-mézes szelet a neve. Tegnap találtam egy újságban, Zsuzsu meg rácuppant, hogy ezt csináljam meg, mert nagyon jól néz ki. Hát lehet erre nemet mondani? Úgyhogy lassan visszaöltözök, és visszaballagok a boltba..... Mondjuk azt hallottam, hogy ilyen hidegben egészségesebbek vagyunk, úgyhogy biztos nem árt a séta.

    előzmény:
    melcsi911 (23472)
    2012-01-31  13:57
  3. 2012. február 1. 00:4723474.

    Kedves Anyukák!

     

    Tél közepén a "fosós-hányós-influenzás" időszak átvészelésére hadd ajánljak Nektek egy igazán kellemes kis nyereményjátékot:

    Talán a plüss-nyuszival gyorsabban megy a gyógyulás, és talán a tavasz is hamarabb beköszönt Hozzátok! 

    Nézzétek: -az előbb pont a lényeg maradt ki :)

      

    www.bypippa.blogspot.com

     

    Vegyetek részt rajta, és nyerjetek!!

    Mert játszani jó,de nyerni mégjobb!! :-)

     

    Üdv,

    Pippa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. február 1. 00:4423473.

    Kedves veszprémi Anyukák!

     

    Tél közepén a "fosós-hányós-influenzás" időszak átvészelésére hadd ajánljak Nektek egy igazán kellemes kis nyereményjátékot:

    Talán a plüss-nyuszival gyorsabban megy a gyógyulás, és talán a tavasz is hamarabb beköszönt Hozzátok! 

    Nézzétek:

      

     

    Vegyetek részt rajta, és nyerjetek!!

    Mert játszani jó,de nyerni mégjobb!! :-)

     

    Üdv,

    Pippa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. január 31. 13:5723472.

    Bizony tudunk élni,reggel fél 8-ig bírták ,akkor már nagyon ünnepelni akartak,mondván,hogy én nem bírom torta nélkül . 

     

    Igen,nagyon csecse az órám,nagyon tetszik,nagyon ritkán tetszik meg így vmi,de akkor aztáááán.

     

    Ma megint elmaradt a holland óránk,a tanárunk kisfia beteg lett,aztán korán végeztünk. Erre mondta az egyik csaj,aki közel lakik a sulihoz,hogy menjünk hozzá kávézni,majd délig ott voltunk.  Jót dumcsiztunk. Kicsit vicces is meg furi,hogy mi négyen,akik Koszovóból,Örményországból, Albániából,meg Mo-ról jöttünk kávézgatunk és hollandul értjük meg egymást....

     

    Most,hogy minden rendeződni látszik,fáj a fogam. Hát most komolyan,már nagyon unom...

     

    A könyvre rákerestem,majd a tavasszal megveszem,jónak tűnik... 

     

    Tegnap esett hó,csak kicsit olvadt,de jó kis hideg jött,most aztán tiszta jég minden. Olvastam.,hogy otthon is még csak most lesz igazán tél,hát szép. Itt is elég hideget ígérnek,ahhoz képest,hogy nagyon mínusz sem szokott lenni,most -10 várható.

     

    Kata,nálatok ,hogy megy a gyerekekkel... Megzizzenek, fél évet alatt Ádi megeszik 3 pár cipőt. Olyan más a lábuk,meg a járásuk. Amit augusztusban vettem 2 pár cipőt Benjinek,még mindig olyan,mintha nem is lett volna rajta,Ádinak meg már holnap megint megyek venni cipőt... Laci is ilyen,gondolom örökölte vagy nem tom... A sarka szinte mindig elkopik,de belül!!!!

     

    Megyek,takarítok egy kicsit...... 

     

    előzmény:
    dudó (23471)
    2012-01-30  14:12
  6. 2012. január 30. 14:1223471.

    Hát ezt tényleg jól megírogattuk egymásnak!!!! Csúúúcs!

     

    ÓÓ, elég lesz ám abból a tortából fél szelet is! Többet talán meg sem bírnék enni!

     

    Hogy mi a könyv címe? Napi 1200 kalória az ideális testsúlyért.

    Eszméletlen kaják vannak benn, és ami nekem extrán bejön, hogy sok karfiol és brokkoli recept van benn, amit én imádok, de csak 2-3 féle elkészítési módot ismerek. Ma épp olyat csinálok majd vacsira, hogy hagymás csirkemáj karfiolkrémmel. Olyan krumplipürészerűen van megcsinálva a krfiol. Biztos finom lesz!

     

    Ez a válás téma tényleg elkeserítő. És igen, hálát adhatunk az égnek a férjeinkért. Még ha néha nem is olyan tökéletes minden.  

     

    Jaaj, láttam az órádat fb-n! Nagyon csecse! Elhiszem, hogy örültél neki!! 

    Tortaevés korán reggel??? Ti aztán tudtok élni!!!

    előzmény:
    melcsi911 (23469)
    2012-01-30  09:55
  7. 2012. január 30. 10:0223470.

    ok,látom nagyjából mindent megválaszoltunk egymásnak,amire kiváncsiak voltunk... 

     

    Te jó ég Kata,nagy nagy nagy nagy gratula,örülök,hogy ilyen jól megy,és jól is érzed magad,csak így tovább!!!!!!!!!!!!!  =a tortából csak egy kis szelet.... 

     

    Az a könyv nekem is tetszene,mi a címe???

     

    A kabáttal meg ne  foglalkozz,kit érdekel,míg más csiniben vagy,úgyis megfagy és csak azért néz,mert irigykedik,hogy te fagysz meg!!!! 

     

    Én is az erezéves télibaátomban járok,nagy is már meg nem is olyan csecse,de az legaslább meleg,meg ajó kis hótaposóban. Boltban néztem mellettem egy anyukát,dereka kint,pici kabát,de csak úgy remegett a keze,hülye liba.... 

    előzmény:
    dudó (23468)
    2012-01-30  09:41
  8. 2012. január 30. 09:5523469.

    Szia Kata,hogy telt a hétvége?

     

    Nekünk egész jó volt...Szombaton végül megjött a szerelő,ami miatt zörgött a kazán azt ugyan megcsinálta,de ma jön vissza-ha ugyan ideér- és megszabadít minket a vízkőtől a csövekben,mert alig akar folyni  a melegvíz.

     

    A buli meg olyan elmegy volt. Ádin nagyon meglepődtem először,nem akart játszani,mert nem érti a többieket,pedig aki igazán feltud oldódn,az ő. Na nem kellett 10 perc,aztán már nyomatta az angolt,mint a fene,persze ment a hiszti,hogy nem akarnak hazajönni,kell ennél több???!!!  A sütimet meg amit készítettem ösze-vissza dícsérték,nem értették,hogy tudtam olyan díszes sütit csinálni,azt mondják ez művészet.(magamban csak röhögtem,nem művészet,csak sűrűn járok a konyha felé...

    Tegnap meg nem kellett csinálnom semmit...Elvittek a fiúk ebédelni,nem kellett főzni,kaptam tortát,amit már fél 8-kor ettünk tegnap reggel,addig bírtak várni,meg szép virágokat kaptam,apától meg megkaptam az áhított karórámat.   

     

    Esik a hó. Reggel csak álltam az ablak előtt és bámultam. Csodaszép,csak mán nem hiányzott....

     

    Ádi ma kapott egyújabb meghívót szülinapi bulira,basszus lassan úgy kell az időnket beosztani,hogy ő ráérjen. 

     

    Képzeld a családban egyre több a válás,különköltözés stb.... egyszerűen nem értem az embereket.....Kisgyerek van,szép mi....és apukának ezse ágában sincs visszamenni.hm.... a másik meg azért megy külön a mostani barátnőtől,hogy a nagylánya ne veszekedjen a nővel állandóan...Borzasztó,ilyenkor baromi szerencsésnek érzem magam,meg mondjuk az is vagyok,hogy ilyen szerető pasival élhetek....

     

    na megyek,főzök,takarítok... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. január 30. 09:4123468.

    Naaaa, milyen volt a hétvége? Bólogattál nagyokat? És jött a gázkazánszerelő????

     

    Nem , hugom élettársa ült csak az autóban, neki nem lett baja. 

     

    Hát nálunk, csak elment a hétvége. Andris dolgozott, többet, mint tervezte, mi szombaton voltunk egy nagyot sétálni, ennyi. Gondolom a képeket láttad, hát a gyerekek nagyon élvezték a sarat, meg a hideget, meg mindent.

     

    Ma reggel -9 fok volt. Állítólag lesz olyan a héten, hogy napközben sem megy -10 fölé. Hűát húú, meg haaa. Büszkeségem félretéve most Andris kabátjában járok, mert az nagy, jobban alá tudok öltözni, és legalább a combomig ér, ott is melegít. Érdekesen néznek az emberek, de kit érdekel, fázok és kész. 

     

    Ma tócsit sütök. Meg még vmit, de azt még meg kell néznem. Kaptam anyától egy baromi jó szakácskönyvet, ilyen 1200 kalóriás kajákkal tele. Mármint, hogy egész napra 1200. Most abból válogatok magamnak, mert mostantól nem a kilók számítanak, hanem az egészség. Melcsi!!!! Mondtam, hogy hétvégén átfordult a mérleg???????????????? Anyaaaaa, 69 kiló vagyok!!!!!!!!!!!!!!! Tudod, mikor voltam ennyi utoljára? Érettségikor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    melcsi911 (23467)
    2012-01-28  06:59
  10. 2012. január 28. 06:5923467.

    Hát látod ez borzasztó ami itt megy.Többek között azért,mert nincsenek szakemberek. Mindenki csak úgy tessék -lássék módon áll mindenhez,meg hogy maaaajd meglesz. Én a magyar mentalitásommal ettől megőrülök. Egyébként tegnap 4-kor hívtak,hogy megcsinálták a kocsit,csak lestem. De azt mondja a pasi,hogy siessünk,mert csak 5-ig vannak,vagy csak hétfőn menjünk....na és mi volt a gond???? a lengéscsillapítónál " elfelejtettek" egy csavart meghúzni,és állítólag annak volt olyan hangja... blőőőőőőőő na mindegy,és tényleg jobb a hangja,semmi különöset nem vettem észre,hogy jöttem vele haza,de kedden már műszakis,reméleém,ott nem vesznek észre semmi újat,mert akkor inkább már én töröm össze kalapáccsal.....

     

    huh,jól összetört tesódék kocsija,de nem esett bajuk? jól vannak? egyébként hihetetlen,hogy ennyi minden azon mennyivel kevesebbe kerül... hát igen,ez Belgium....

     

    Szóval külön lesz akkor a farsang,na ez már vmi. Nehéz úgy kitalálni egy jelmezt,ha még Zsuzsu se tudja,de még van egy kis ideje.... 

     

    Itt is napos szép idő van,még a kedve is sokkal jobb az embernek,de hozzánk is jön a hideg,remélem nem sokáig marad....persze tegnap nem jött a szerelő a kazánt megnézni,talán ma...

     

     

    előzmény:
    dudó (23466)
    2012-01-27  17:44
  11. 2012. január 27. 17:4423466.
    Most meséltem Andrisnak az autóót. Hát, látnod kéne, hogy forgatja a szemeit. Hugomék összetörték az autójukat. Nissan x-trail, beleborultak az árokba, két láégzsák kinyílt, kerék kiszakadt, sárvédő, lökhárító, egyebek, ami jobb elöl sérült. Ebből nincsenek utángyártott alkatrészek, csak gyári, ez az egész fog cakk-pakk festőstől, lakatostól, anyagostól, munkadíjastól, mindenestől max 2000 euróból megállni. Szóval a szívét dörzsöli egyfolytában, azt mondja, ha ezt tudja, ennyi pénzért kiment volna, és a garázs előtt a betonon megcsinálta volna...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. január 27. 14:5323465.

    Háhááá, kész, ezt mesélem is este Andrisnak!!! Hát anyám, hogy ennyire ne értsenek hozzá, és hogy ennyi idő után se csinálják meg jól!!!!! Hát ha Andris itthon ilyet csinálna, már rég kirúgták volna a munkahelyéről!!!!

     

    Uhh, hát ez szép! Szóval Ádi hitelben ivott..... Jaj, anya, hát nem is tudom, én mit csináltam volna.... Még jó, hogy nálunk ilyen nincs. Sőőt, most épp ott tartunk, hogy Zsuzsu azt kérte, vizet pakoljak neki. Ugyan nem issza meg az egész üveggel, de azért jócskán fogy belőle, és itthon meg úgyis tudom, hogy iszik eleget. 

     

    Farsang? 23-án lesz az ovis, 17-én a suli. Sikerült elrendezni, hogy az ovis ne ugyanakkor legyen. Az öltözéssel még bajban vagyunk. Máté tuti kalóz lesz, mert ahhoz vettem jelmezt tökjó áron. Ő még úgysem tudná eldönteni, vagyis ha dönthetne biztos gőzmozdony akarna lenni, de azt nem vállalom. Úgyhogy kalóz. Tetszett is neki. Emma az ördöggel kacérkodik. Na, az megint egyszerű, mert ilyen szarvunk van is itthon még szilveszterről, ahhoz meg nem kell a ruhát túlbonyolítani. Zsuzsunak viszont halvány fogalma sincs! Nem tudom. Az a baj, hogy még ötletei sincsenek, és azért így nehéz. Ráadásul ugye nekik verset is kéne hozzá mondani, tehát még azt is ki kell találni. Passz...

     

    Olyan szépen süt a nap, de mellette baromi hideg van. Pedig kicsit még az életkedvem is visszatért. Azt mondják hétvégére megint jön egy hidegfront, de utána remélem, már jön a jobb idő, mert most, hogy már hó is volt egy kicsit, most már elegem van a télből, és jöhetne a tavasz. Úgy szeretném már levenni a kabátot. Főleg, hogy kifogytam belőle, és úgy áll rajtam, mint tehénen a gatya. Kicsit nem bánom, mert amikor végre nem kell hordani, akkor hirtelen lesz nagyon látványos az egész, és sztem majd nem győzöm bezsebelni a dícséreteket. Azért az olyan jó érzés tud lenni!!! Tegnap már a kozmetikus is megkiabált, pedig tegnap jóóó vstagon voltam öltözve.

     

    Hétvége? Nem tudom. Andris dolgozik, de biztos nem egész hétvégén, úgyhogy vmit majd ki kell találni....

    előzmény:
    melcsi911 (23464)
    2012-01-27  14:22
  13. 2012. január 27. 14:2223464.

    Hát Kata,el kell rakni a pezsgős poharakat,Laci ma vitte vissza a kocsit !!!!!!   Kínomban már csak röhögök. Úgy zörög a kocsimon elől vmi,mintha traktor lenne. Új kör,ma indul. 

    Egyébként itt eszméletlen jól keresne a párod,és meg sem kéne szakadnia érte.....Csak holland ,angol vagy francia kéne...... igazából már belőlünk is megélne,amennyi gondunk van... 

     

    Akkor tegnap délután elkezdett kattogni a gázkazán,de olyan hangosan,hogy nem lehet nem hallani,nem lehet megmaradni a lakásban,így lekapcsoltuk. Szóltam a tulajnak,hívta a szerelőt,szerinted mikor jön????? Talán ma este,de inkább azt mondja holnap.És addig? így megint nincs melegvíz,és villanyradiátorral fűtök.Szuper... most is melegítem a vizet a felmosáshoz,beszarás !!

     

    Na mit sikerült az ovinak intézni? Mikor lesz a farsang? és minek öltöznek a gyerekek?

     

    Én ma reggel olyan mérges lettem Ádira,rég nem volt már ilyen. Már 4 napja imádkozom neki,hogy igyon,legalább a felét amit odateszek neki,mert így nem egészséges fájni fog a feje stb.....meg sem szólal,azt mondja nem szomjas....erre ma reggel: anya kell venni 4 italbónt,különben büntetés lesz!!!! Mondom,aztán minek kéne,így is alig iszol,meg miért lenne büntetés,ha én egyszer nem akarom,hogy a gyerek ott igyon mindenféle kakaót meg gyümölcslét,igya csak azt amit pakolok,totál felkaptam a vizet. Hát nem benyögte Ádi,hogy hitelre ivott a héten????????? huh,még most is felkaptam a vizet,ahogy írom.    Kérdem tőle,hogy miért? Mert olyan finom ami ott van....háááát na....hetente egyszer megengedem neki,nem gond,attól nem lesz gond,na de minden nap??? heti 2,5 euróért? na most szépen neki kellett kifizetnie a zsebpénzéből,és mondtam neki,hogy ha továbbra is akar,akkor lehet kivenni a pénzt a perselyből....Hát arra igencsak felkapta a fejét,azt mondja,akkor hogy lesz pénze táborra???? mondom így ha elköltöd üdítőre,sehogy.....

     

    mit terveztél hétvégére? mi holnap megyünk akkor a Laci munkatársaihoz,holnap sütök,aztán majd nagyokat bólogatok.... 

     

    ma megyek,forr a víz ,felmosok.....hát kínomban már röhögök....ha most látna vki,hívnák a mentőket...... 

     

     

    előzmény:
    dudó (23463)
    2012-01-26  08:52
  14. 2012. január 26. 08:5223463.

    Kész az autó? Ezt el sem hiszem!!!!! Ezt a gyorsaságot, anyááááám!!!! És ennyi pénzt????? Hát húú, meg haaaa! Lehet, hogy mégiscsak érdemes lenne Andrisnak külföldön próbálkoznia? Basszus, milliomosok lehetnénk!

     

    Tegnap este nem tudtam mit kigondolni Andrisnak vacsit, úgyhogy gyorsan dobtam be egy hurkát a sütőbe, hát ma így nem kell főznöm. Este meg jön a fagyibácsi, csajoknak veszek tőle valami rántottat, úgyhogy mára ennyi.

     

    Képzeld, úgy volt, hogy tegnap este el tudok menni egy nagyot sétálni. Rám férne kiszellőztetni egy kicsit a fejem, de ugye napközben, ha megyek folyton találkozok valakivel, erre most nem vágyom, csak magányra, így gyerekeket le tudtam volna passzolni, járhattam volna egyet. Hát nem megjelent Zsuzsu egyik osztálytársa? Megbeszélték a suliban, hogy eljön, csak Zsuszu elfelejtett szólni. Hát most mondjam, hogy menjen haza? Mindegy, itthon maradtam. Majd legközelebb. 

     

    Nem is tudom, más nem is történt. Az oviban szervezkednek, hátha át tudják még tenni a farsangot máskorra. Ma ülnek össze az óvónők, nem tudom, mit tudnak kiagyalni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. január 24. 14:3923462.

    De jó,hogy beírtad Kata a recit,köszi,nem találom amit én csinálok,mondjuk hasonló,amire emlékszem,de nem mentettem el.....

     

    Jó ötlet a közös farsang,és tényleg nincs mitől félniük az óvónéniknek,simán lemegy majd,az tuti.  

     

    Szegény Andris,gondolom néha már tele a khm... feje mindennel,biztos fáradt is,minden szempontból.

     

    Múltkor írtad a tarhonyás húst,úgy megkívántam,meg is csináltam másnap,olyan finom volt,srácok még 3 nap múlva is keresték,hogy úgy ennének még. Benji meg ma reggel sírt,hogy elfogyott a tegnapi pogi,olyan édes volt. Ő nem játékért sír,hanem kajáér... 

     

    Tényleg igaz,amit írsz,totál hülyének érzem magam ilyen szituációban. Nem tudok vele mit kezdeni. A németet nagyjából értem,de semmit nem tudnék rá válaszolni,az angol még úgy ahogy,de azért hiába,alapfokom vam belőle,a holland már csak-csak,de az amik azt nem tanulják,szóóóval.... 

    Szeptembertől,ha nem üti egymást a két időpont,akkor elkezdem a spanyolt.Nagyratörő álmaink vannak a jövőre nézve,ahhoz meg kell a spanyol. De rámférne még plusz angol is,a hollandot meg ugye mindenképp folytatom...Most egy kicsit hosszabbítanám a napokat úgy kb 6 órával,hogy mindez beleférjen. 

     

    Tényleg,tervezitek idénre,hogy mentek vissza a horvátokhoz? ahova szoktatok? Akartam kérdezni,hogy hova szoktatok menni,mert terveztünk egy hetet otttölteni,de ez most idén kimarad,talán jövőre...Az idén már készen akarunk lenni a tervekkel,meg az engedélyekkel,és 2 éven belül megcsinálni a ház teljes átalakítását,majd meglátjuk mikor és hogy lesz megvalósítva mindez...

    Közben lejárt a kocsim részlete is,azt is félre tudjuk tenni. JAH,kész a kocsim!!! Mondjuk még nincs nálam....Képzeld,ki kellett cserélni aaaaa,mit is,nem értek hozzá. Szóval a keréknél vmit,nah a párod most jót röhögne gondolom.   Azt a vmit a másik oldalon is ki kellett,mert egyformának kell ugye lennie,de a biztosító nem fizeti,mert közvetlenül nem sérült meg,csak vonzatos javítás!!!! A guta üt meg. kb 160 eurot nekünk kell állni,meg még kitudja mit...Most még a biztosító is szarakodik,nem értettem pontosan,majd Lacival holnap elmegyünk,vagy felhívjuk őket... A teljes javítás 2700 euro volt!!!!!! 

     

    nah megyek,nemsokára mehetek a srácokért.... 

    előzmény:
    dudó (23461)
    2012-01-24  08:44
  16. 2012. január 24. 08:4423461.

    Közben én is utánanéztem egy kicsit, és azért tolófánk, mert régen vmi bádogcsőből nyomták ki a forró zsírba, és innen kapta a nevét. Nos, az én recim: 1,6 dl olaj, 15 dkg liszt, 1 tasak vaníliás cukor, 3 tojás, bő olaj a sütéshez. A tésztához 2dl vizet és az olajat összeforraljuuk, mikor forr beleszórjuk a lisztet és a van cukrot. Meg egy csipet sót. Fakanállal kevergetve kicsit megpirítjuk. Félrehúzzuk, mikor kicsit hűlt, hozzákeverjük egyenként a tojásokat. Zacskóba tesszük, és úgy nyomjuk bele az olajba. Gyorsan sütjük, különben nagyon olajos lesz a közepe.

     

    Ennyi. Nagyon bejövős tényleg. És így, hogy mondod, el tudom képzeln sósan is. Jó kaja.

     

    A panaszkodásról már csak annyit, hogy jólesik az embernek néha kibezélni magából, hisz attól máris könnyebb. 

     

    Tegnap jó sűrű napom volt megint. SZM gyűlés volt, a farsangot beszéltük át. Idén először úgy lesz az oviban a farsang, hogy nyílt lesz, az összes csoportnak együtt. Nem megy el senki az ovi által szervezett bálokba, így nincs semmi bevétel, hát erre ügyin kitaláltam, hogy a farsangból egy csomó bevéttel jöhetne. Szegény óvónénik kicsit félnek, de én tudom, hogy ügyesen megszervezzük, és nem lesz itt semmi gond. 

     

    Tegnap csináltam langallót, meg cukorborsófőzelék volt a menü. Ma tarhonyáshús lesz, csak még csupa fagyos a hús. Nem tudom, mikor készülök el vele. 

    Most, hogy én rendbejöttem, most Andris van nagyon maga alatt. Tegnap este kint csapkodott a műhelyben, nagyon odavolt. Reggelre már jobb volt a hangulata, remélem, hamar túlteszi magát rajt. Persze segítek neki ezerrel, csak hát...

     

    Olasz est angolokkal? Hát nem irigyellek. Az tényleg olyan rossz, amikor beszélgetnél, de nem tudsz, csak felületesen. Ilyenkor mindig olyan érzésem van, mintha segg hülye lennék. Pedig nem, csak hát nem ismerek kellő szót. Tavaly voltam így a horvátoknál. A németet vágtam, de ők nem, az angolt megértettem, de válaszolni nem tudtam, a horvát meg ugye alapfok, tehát azon is csak felületesen. Pedig annyira jól ismerjük már őket, hogy simán lehetne sokat beszélgetni. 

    előzmény:
    melcsi911 (23459)
    2012-01-23  09:47
  17. 2012. január 23. 17:0723460.

    De jót röhögtem most!!!

     

    Megnéztem a gugliba mi a fene az a tolófánk!! Hát én ismerem ezt,csak az az igazi neve,hogy churros.Spanyol fánk,igazából nem cukrosan eszik,hanem reggelinek,sósan. Tavaly sokat ettük a Kanári -szigeteken. Itt meg a búcsúban is árulják,mint édesség.   Hát ez marha jó,de ilyen hülye nevet adni neki,aki ezt kitalálta..... 

     

    De azért majf írd be,hogy te melyik recept szerint csinálod ,hátha más,mint az enyém,és akkor azt is kipróbálom..... Nálunk is nagyon bejön a srácoknak.

    előzmény:
    melcsi911 (23459)
    2012-01-23  09:47
  18. 2012. január 23. 09:4723459.

    Na te is ideértél tegnap. 

     

    Kapásból az első,ami eszebejutott! Mi a fene az a tolófánk??   Életemben nem hallottam róla!!! Majd írd le légyszi!

     

    Megnéztem a képet,tényleg nem a legjobb,DE "óóóóóóóóó te jóóóóóó éééég!!!!!" Elfogytál!!!!    Szupermegagigacsúcs ,ahogy kinézel!!!! GRATULÁLOK

     

    Nem láttam a videót,azt láttam,hogy hozzászóltál vmihez,ha az volt az,aztán apának kellett a gép,utána meg már nem volt ott.  

     

     

     Én is voltam-vagyok így Kata,van,hogy csak fognám magam és elindulnék vmerre. gondolom azért,mert mindig itthon vagyok,bár amióta sulim van,meg logo a srácoknak,judo,elmegy az idő. Apa persze hétvégére kifárad,(hogy is lenne máshogy mondjuk),nekem sem lenne kedvem elindulni bármerre is..Régen ha meg elindultunk,volt,hogy összevesztünk,akkor meg már értelme nem volt az egésznek...Kicsit kaotikus így,ahogy írom,ugye? de remélem érteni....

    Megviselt,hogy 30 lettél? Szerintem ez hülyeség. Mármint,nem mondom,hogy vkinek nem számít ez igen sokat,de ennyire kikészítene vkit? Főleg téged? Na neeeee,kizárt....

    Mindegyik csemete suli-oviban van,egyedül vagy otthon,no meló,férjed sokat nincs otthon a meló miatt,nem tudsz eleget beszélgetni vele,vagy másokkal,mert nincs igazán kivel és mikor,fogyózni kezdtél,ami egyébként is megterheli a szervezetet fizikailag és lelkileg egyaránt,tél van,hamar sötétedik,komor az ember hangulata ,soroljam még???????!!!!!!  

     

     

     

    Nekem ma nincs kedvem semmihez,kicsit tele a tudatom,hogy még mindig nincs kocsim,esik az eső,szóval olyan....

     

    Szombatra meghívtak minket olasz estre az amerikai kollégái Lacinak,hááát annyi kedvem van hozzá,hogy jujjj. Annyira utálom ezt....Az angolom a béka feneke alatt,ilyen lüke kis eszmecserékhez meg nem sok kedvem van...uh...bárcsak elkapnám az influenzát addig.   

    negyedikén is olasz estre megyünk,az meg a suliban lesz,oda elvállaltam a mosogatást,szééép lesz .

     

    Na befejeztem a lüke kis lelkem panaszáradatát,amiket nem is lehet panasznak nevezni,csak..... áááá,mittomén,megyek csinálok vmit..... 

     

    előzmény:
    dudó (23458)
    2012-01-22  19:08
  19. 2012. január 22. 19:0823458.

    Na, még csak vasárnap, de én is itt vagyok, és írok! Ez van, ha az apák dolgoznak!

     

    Tegnap passzoltam őket, úgyhogy sikerült is a lakást kivikszolnom rendesen. Hellyel-közzel még rend is van. Hamar elintézték. De tisztaság az van. 

     

    Húúú, micsoda szülinap lesz akkor!!! Nem semmi! Biztos nagyon jó lesz, abban nem kételkedem, hogy a gyerekek élvezni fogják!

     

    Hát az a négy hónap nem sok. Hú, én nem is tudom. Megszakadna a szívem, hogy egy akkora gyerekre más vigyázzon rajtam kívül.

     

    Csomót gondolkoztam mostanság. Rendben vagyok, ez tény, csak olyan változó a hangulatom. Egyik pillanatban azt mondom, hogy jó minden így ahogy van, a másikban meg megijedek, hogy élni akarok. Mennék bulizni (na, ne olyan bulira gondolj), járnám a világot, egy pillanatra sem szeretnék itthon lenni. Fodrászom szerint ez összefüggésben lehet azzal, hogy amúgy is megviselt, hogy 30 lettem....Szerinted? Ez normális? Tegnap este is úgy voltam, hogy jaj, menni, menni, na, reggelre Andris félretette a munkáit, és azt mondta, menjünk. Na, addigra meg már semmi kedvem nem volt. Végül elmentünk, kirándultunk, jó is volt. Az az egy bosszant tényleg az egészben, hogy pillanatról pillnatra változik. Te nem vagy így vele?

     

    Na, de erről ennyit. 

     

    Holnapra megint mondja az esőt, az összes hó elolvadt. Csak a jég maradt helyette. Fényképeznék, ahhoz nagyon van kedvem, de ilyen időben mit lehet? Az esőt nem tükrözi jól vissza a gép. 

     

    Húú, tegnap este nem fb-oztál? Szemét sógorom tett fel egy videót, de aztán fél óra múlva leszedettem vele. Nem vettük észre, felvette, ahogy x-boxozunk hugommal. Boxmeccs volt, közben káromkodás, röhögés, egyebek. Így itthon jót röhögtem rajt, de mikor megláttam fent facebook-on, hát majdnem szívbajt kaptam! Leszedettem vele. 

     

    Csináltál már tolófánkot? Tegnap vettem egy receptújságot, abban volt benn. Baromi egyszerű, hamar megvan, és majdnem olyan, mint a szalagos fánk. Mármint ízre. Máté rosszullétig ette. Ha nem ismered, leírom majd a receptet, mert ez tényleg gyors és könnyű. Aztán lehet, hogy csak én voltam ilyen butus, hogy nem simertem.

     

    Na, azért a hsz-ből ugye már látszik, hogy sokkal-sokkal jobb akedvem?! A szófosásból nincs hiány...

     

    Ja, meg azért lett volna lényeg az a videó, mert azon baromi látványosan látszott, hogy menyit fogytam. Csináltam vmelyik nap képet, de az szörnyű lett. indafotón fent van, majd lesd meg. de sztem nagyon előnytelenül fordítottam a gépet, vagy nem tudom, mert nekem nem tetszik. Ja, és képzeld, tegnap anyától kaptam egy csomó új ruhát, és olyan jók, és most megint tudok öltözködni, mert már lassan üres lett volna a szekrényem. én meg ugye aboltokat főleg a ruhásat, mostanság kerülöm. Na, ahhoz nincs türelmem. :)

    előzmény:
    melcsi911 (23457)
    2012-01-22  08:43
  20. 2012. január 22. 08:4323457.

    Szia Kata

     

    Örülök,hogy rendben vagy,csak így tovább!!!

    Na,voltak a gyerekek a mamánál? jah,még csak vasárnap....

    Ma apa is dolgozik,majd csak este 7 körül lesz itthon.  Vmit nekem is ki kell mára találnom,esik az eső,kocsim nincs ,szóval itthon leszünk...

     

    Türelem a gyerekekkel? Hát igen. Én is mindig csodáltalak érte,mert nekem alapból nincs.   Szegény gyerekeim.

     

    Itt az anyukák csak 4 hónapig lehetnek otthon a gyerekekkel,vagy nem lesz pénzük,ennyire egyszerű a történet. Még a tanáromnak szerencséje is van,hogy fél évet otthon lesz,mert nagyon jó dokija van,aki még kiírja depresszióval,hogy még 2 hónapot nyerjen a kicsivel....Itt ez van...

     

    Jajj,mit sikerült pénteken intézni. Elmentünk egy partyszervezőhöz,hogy érdeklődjünk szülinapi buliszervezésről. Mondjuk nem szervezni kell,hanem lebonyolítani. Mivel nem bezsélünk még jól hollandul,arra gondoltunk,hogy hívni kéne vkit,aki a gyerekeket lefoglalja. Témának a kalózokat választotta Ádi,így egy kétórás játék-előadás lesz nekik itt nálunk.Már nagyon várja,remélem mindenki el tud majd jönni. 

    előzmény:
    dudó (23456)
    2012-01-20  18:04
  21. 2012. január 20. 18:0423456.

    Szia Melcsi!

    Jelentem, sokkal jobban vagyok! :) Mind lelkileg, mind testileg! Minden szép, minden jó! Végül tudtam egy kicsit pihizni tegnap délelőtt, így le sem kellett mondanom a délutáni programot, pedig már közel voltam hozzá. Gondolkoztam sokat, és arra is rájöttem, hogy mitől is hisztize, és fordulok be? Hiszen az életem ennél jobban nem is alakulhatna, mint mostanában. Nem panaszkodhatok, és valószínűleg igaz, hogy a sok jótól sokalltam be, nem tudtam feldolgozni, vagy nem is tudom. 

     

    Nyárra meg aztán végképp minden oké lesz, úgyhogy ne aggódj!!!  

     

    Hát, biztos fura lesz majd egy új tanár, de biztosan szerencsétek lesz, és az is nagyon aranyos lesz! Ilyen hamar visszamegy majd dolgozni a mostani? Hát nem pátzyolgatja sokáig a csemetét.... Lehet, hogy igaza van. 

     

    Hétvégénk nem tudom, hogyan alakul, Andrisnak nagyon sok melója van. Biztos nem lesz sokat velünk. Majd valamit ki kell találnom, hogy a gyerekek ne unatkozzanak. Bár az is lehet, hogy leadom őket vmelyik nagyszülőhöz, én meg ápolom kicsit a lelkem. Sajnos türelmem az nem sok van. Ezt még egy kicsit kell újrafejlesztenem. De tünemények, mert látják rajtam, mikor gurul el a gyógyszerem, és már tudják, mikor kel csendben maradni. Iszonyat érzésük van hozzá! :) Ma megkaptam a fodrászomtól, hogy nem vagyok normális, és vmit sürgősen csináljak, mert ez nem én vagyok, akinek ennyi türelme sincs a gyerekekhez. Hát, igazából én sem értem, de tudom, hogy ez is hamarosan meg fog oldódni. 

     

    Jó hétvégét nektek, ajd hétfőn beszélünk!

    előzmény:
    melcsi911 (23455)
    2012-01-19  13:16
  22. 2012. január 19. 13:1623455.

    Most olvasom,hogy elkapott vmi nyavalya-vagy nyavaja? Basszus,fog. sincs ,hogy kell írni.Szóval  jobbulást!

     

    Ami meg a lelkedet illeti,csak táplálgasd romantikus dolgokkal,ha ez most neked jó,annál jobb. Lehet a képekkel most felszínre hoztál vmit,amivel most hirtelen nem tudsz mit kezdeni és összezavarodtál....

     

    Örülök,hogy voltál párszor futni,egy idő után már majd hiányozni is fog!!!!  

    Szegény Lala,azt meg csak békítsd ki, a jómunkásemer.   Csak ne add neki oda a bicajodat,nehogy elkapják!   Sosem felejtem,amit meséltetek.

     

    Jókor jövök a csirkerecepttel. Tegnap nálunk is az volt,egész éjjel pácoltam,utána meg zacsiban sütöttem ki,nagyon fini volt.... 

     

     

    Naná,hogy kirángatunk a depiből,írj csak,jelentkezz,Melcsike meg bátorít és bíztat. Nyáron majd úgyis szükségem lesz rád . Vagy előtte? Azéé máááá odavagyok meg vissza. 

     

    Elkezdtük ma a hollandot,megkaptuk az új könyvet....Nagy örömmel mesélte a tanárunk,hogy augusztusra várják a második bébit.Nagyon boldog,olyan aranyos. Bár aztán hirtelen mi meg átgondoltuk,hogy akkor szeptembertől vki más vesz át minket,dehát ez van....Talán februárban majd visszavesz minket,akkora tervezi,hogy visszajön dolgozni.... 

     

     

     

    előzmény:
    dudó (23454)
    2012-01-18  21:34
  23. 2012. január 18. 21:3423454.

    Köszi Melcsi! Minden szót köszönök! A könyvet mindenképp be fogom szerezni, a Libriben néztem, remélem, van Vp-ben. Valamikor úgyis be kell mennem, megnézem. Ha nincs a boltban, akkor megrendelem.

     

    Mára kicsit jobb. Ma sikerült is elmennem fényképezni. Tegnap olyan szinten kész voltam, hogy neki sem indultam. Az udvarban csináltam párat, de el nem mentem. Szegény Lalán ( a jómunkásember ) töltöttem ki a mérgemet. Úgy kiosztottam szegényt, hogy ég a pofám. Ma bocsánatot is kértem tőle. :)

    Meg közben rajtad kívül még egy ember öntött belém lelket, és azt hiszem, mindketten sokat segítettetek! Gondolkoztam én is sokat, hogy vajon közrejátszik-e a fogyás is. Fogalmam sincs. Józan ésszel azt mondanám, nem, mert attól csak jól érzem magam, de igazad van, ki tudja, hogy belül mi borult fel. Úgyhogy ezt meg is fogadtam, hogy fogok kérni egy beutalót. Nem árt, amúgy is régen voltam vérvételen. Nőgyógyászhoz is kéne mennem, ott sem nagyon van rendben minden, viszoont az tuti, hogy a fogyástól van.

     

    Tegnap főztem lencsefőzeléket, mára maradt, úgyhogy ma nem kellett, de jobb is így. Holnapra vettem elő csirkecombot, de nem tudom, mit csináljak belőle. Nincs valami jó tipped?

     

    Képzeld, én is elkezdtem ám futni! Újév óta voltam egy párszor, mondjuk most a hó miatt ennek lőttek. A faluban ugye nem futok, csak kint a mezőn. Hát ma, hogy kimentem fotózni, térdig süllyedtem a hóban. Mivel itthon folyamatosan összemászkáltuk, meg lapátoltam, nem vettem észre, hogy ilyen sok esett. Jót nevettem is magamon. Ja, és hát ez a hó! Komolyan, ennek most nagyon örülök! Annyira jó a lelkemnek! Olyan.... nem is tudom, olyan érzés, hogy olyan fehér minden, olyan szép, mintha azt mutatná, hogy innen tiszta lappal mindent. Nem tudom... kicsit hülye lettem mostanában. Előjött az érzelmes énem. Mindenben látok valami szépet, valami szeretettelit. Olyan fura. Már gondolkoztam, hogy talán a képeknek kösz9nhető? Mindigis olyan romantikus alkat voltam, és most csinálok egy jobban sikeredett képet, és egyből eszembe jut egy szép idézet, egy jó kis mondat, minden. Teljesen más szemmel nézem a világot. Szerinted mit lehet örülni egy füstölő kéménynek? Vagy egy rozsdás tűzcsapnak? Vagy egy madárnak, ami ül a hó tetején, és a szemét elrepül, mire megcsinálom a képet? Szóval nagyon nagyot változott bennem sok minden. Aztán lehet, hogy a hangulatingadozások is ez miatt vannak? Régi és új? Nem tudom. Az a baj, túl sok időm van gondolkozni. Na, mindegy. Ne aggódj, azért józan vagyok, és tudom, hogy felismerem, hol az a pont, ahol már szakember kell. Azért biztos vagyok benne, hogy eddig nem jutok el. Van két csúcszuper barátom, akik mindig kihúznak a depiből!!!! Igaz, Melcsike?????

    előzmény:
    melcsi911 (23453)
    2012-01-17  15:11
  24. 2012. január 17. 15:1123453.

    Drága Kata,te tényleg nagyon magad alatt vagy. Ki kell mozdulnod,vagy még változóbb lesz a hangulatod,akár percről -percre és akkor más segítség kell. Higgy nekem,sajnos tudom.Kell vmi más cél is a fogyás mellé,ami a munkakeresésről egy kicsit elveszi a figyelmedet,mert rosszabb lesz. Az aránylag gyors fogyás is előidézheti a hangulatváltozást,ha esetleg hormonálisan is van vmi probléma,még ha nem is tudsz róla. Helyedben csináltatnék egy teljes vérvételt. 

     

    figyelemelterelés: írj ki magadból mindent,minden nap,a legapróbb kis hülyeséget is,napló vagy bármi más formájában,minden nap mozogj,hidd el tudom nehéz elkezdeni,de iszonyat sokat segít!!!! amikor nem kell főzni,és még a gyerekek sincsenek otthon menj el egyet vhova szaunázni,nagyon sok méreganyagot eltávolít a szervezetből!!!

    olvasás:ha megtudod szerezni:M.Scott Peck: A járatlan út (kis önismeret,kis figyelmeztetés,kis pszichológia....) 

     

    Tetszik a fényképezés,menj is el ma,akárhogy is!!! Tanulj a fényképezésről,nem kell profinak lenni,csak leköt.... 

     Vmelyik hétvégén nem tudsz elmenni egyet moziba ,vagy vacsizni,vagy mittomén vohva? Nem feltétlen az Andrissal,tesód,ismerős,anyukád...? kicsit kikéne dumcsizni magad. 

     

     Úgy szeretnék segíteni,nagyon drukkolok,hogy jobban legyél!! Bármikor írj,itt ,facebook,skype bármi,tudunk beszélgetni,vagy irogatni.

     

     

     

     

    A munkakeresés pedig tényleg 22-s csapdája most,főleg otthon,megértem ,hogy elkeseredtél. Diplomás vagy,fiatal,de gyerek van,tapasztalat meg ugye meló terén nincs több évnyi. Na a másik véglet,ha van diploma,van tapasztalat,de még nincs gyerek,ugyanaz...Nem értem a munkaadókat se,így kit vesznek fel. Az 50éves öreg,a 30 fiatal...passz..... Mindenesetre továbbra is kitartás Kata,a legváratlanabb pillanatban fog eljönni a lehetőség,akkor viszont tessék két kézzel kapaszkodni bele!!!  

     

     

     

    előzmény:
    dudó (23452)
    2012-01-17  08:47
  25. 2012. január 17. 08:4723452.

    Húú, Melcsi, hogy te mire vállakoztál!!! Sebaj, Ádiból biztos jó tolmács lesz! És biztos nagyon élvezni fogják majd a bulit! Mi is szombaton, vagyis  a két lány buliban volt. Tetszett nekik nagyon, jól érezték magukat.

     

    Esik a hó. Alapból örülnék is neki, mert végre lehetne képeket csinálni, de.... a hangulatom a béka segge alatt, hisztis vagyok, ráadásul érzem, hogy a légcsövemen végig le van rakódva vmi szatr, kezdek is köhögni. Az még szép lesz, ha vmi szart összeszedtem, és jó beteg leszek. Már tegnap éreztem, h valami nem stimmel, hát reggelre meglett az eredmény. Boldog vagyok! Pedig ha törik, ha szakad, el fogok ma menni fényképezni, mert lehet, h idén már több ilyen lehetőségem nem lesz. 

     

    Zsuzsu lencsefőzeléket kért mára. Hát, pont annyi kedvem van nekiállni. Ja, de utálom ilyenkor magam. Tudom, h minden rendben körülöttem, örülnöm kéne mindennek, de mégis. Mostanában egyre többet van ilyenhangulatingadozásom. Nem tudom, mitől. Valószínű, hogy az itthonlét egyedül. Már beszéltünk róla, tudod. Most hónap elején 2x is felcsillant a remény, hogy lesz munkám, erre mindegyik befuccsolt. Annyira utálom, mikor a remény mindig ott van, aztán csak koppanok egy nagyot. Komolyan mondom, Melcsi, ott tartok, hogy már bármit vállanék. Leszarom a diplomámat, leszarok mindent, elmennék még takarítani is, vagy bármit, még csinálnék férfimunkát is, csak ne itthon kelljen ülnöm!!!! Utálom az egész életemet, ezt a semmittevést, hogy úgy érzem, nem vagyok használható semmire. Sosem gondoltam volna, hogy én egyszer idáig jutok. Én, az örök optimista, aki mindig veri a lelket mindenkibe, itthon ülök, és egy rohadt munkát nem találok. És nem tudok segíteni magamon, nem tudom, megnyugtatni magam, és nincs türelmem semmihez. 

     

    Ne haragudj a panaszáradatért.... de nem tudtam mos mást... ezt muszáj volt....

    előzmény:
    melcsi911 (23451)
    2012-01-16  09:27
9 10 11 12 13

Címlap

top