Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszprémi babások

merizsu
Létrehozva: 2006. február 17. 14:56

Sziasztok!

Gondoltam hátha beszélgetne valaki velem a környékről.Nekem egy 7 hónapos kislányom van.  

Most kezdek egy szociálpedagógusi fősulit.

Zsuzska

  1. 2006. március 8. 19:03126.
    latom mindenkinek jo ejszakaja volt, nyugi a gyerekek....lehet hogy front, Mano meg mindig nem bir magaval, es sajnos ilyenkor nagyon sokaig fennt van!
    ha Mano engedi meg bekukkantok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. március 8. 18:03125.
    Itt vagyok ám,de képtelen vagyok irni,Törpilla nagyon nyügi,de én még jobban.Nincs kölcsön egy álommanotok?Na majd 8 után jövök irni,remélem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. március 8. 17:48124.

    Annyira szörnyű éjszakánk volt, a gyerek hajnali kettőtől ötig hisztizett, vagdosta magát, rugdalt, stb.  Az apja át is vonult a másik szobába, teljesen ledöbbent, hogy milyen akaratos lett a Levi. Szerintem játszani akart volna, azért dilizett, megunta az alvást. Aztán öt körül végre elaludt, hétkor meg keltünk. Én azt hittem, hogy az előzőeknél rosszabb éjszakánk már nem lehet, de ezek szerint még tudja fokozni!!!!! 

    Úgy szeretnék már 8 órát aludni egyfolytában. Na jó, akár néggyel is kiegyeznék

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966232 (123)
    2006-03-08  17:41
  4. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. március 8. 17:41123.

    Szegény babának jobbulást kívánok. Viszketnek is neki a kiütések?

    Tényleg lányok, ti beoltatjátok a gyerekeket bárányhimlő ellen???

    előzmény:
    efeu (121)
    2006-03-08  17:28
  5. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. március 8. 17:39122.

    Sziasztok!

     

    Én is hadd kívánjak Levi nevében boldog nőnapot minden hölgynek és kishölgynek!!!!!! 

    A kisfiam tegnap megtanult tapsolni. Már régen próbálgatta, de soha nem ért össze a keze szegénykémnekDe most már jól megy, annyira édes, folyton ezt gyakorolja. Hát nagyon büszke is vagyok rá!!!! 

    Tök jó idő volt ma, holnaptól meg megint hideg lesz. Pedig már úgy szeretném elrakni az overállt, pláne, mert Levi kinőtte. Újat már nem veszünk idén. Meg van egy csomó szép ruhája, amit meg kellene mutatni a járókelőknek. Gondolom, a kislányos anyukák még inkább várják a cukikisszoknyás időt!!!!!!

    előzmény:
    millu (119)
    2006-03-08  16:28
  6. 2006. március 8. 17:28121.

    Sziasztok lányok,

    ma voltunk orvosnál, mert a kicsim tele van kiütéssel, de egyébként más tünete nincs, megnézte, és azt mondja, hogy roseolája van, olyasmi, mint a rózsahimlő, de mégsem az. Náthavírus okozza. Nem fertőz. 10 nap alatt gyógyul.

    Utána nagyot sétáltunk a jó időben. De az időjósok megint csúnya dolgokat mondogatnak .

    Zsuzska, a tesódra is te vigyázol?

    Patrik, köszönjük a köszöntést!

    Tünde

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. március 8. 16:49120.

    Köszönjük Patrik!

    És neked is Melcsi! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. március 8. 16:28119.

    Patrik minden Kislánykának és Anyukának Boldog Nönapot Kiván

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. március 8. 15:25118.

    Sziasztok!

    Ma nagyot sétáltunk, mert jobb idő volt. Ma én vagyok nyügös és fáradt. Virág ma kifejezetten jó kislány volt,úgy eljátszott, és már egy órája alszik. A kistesóm az rossz,mint az ördög. Most a kakilással küzködünk, már 1 hete semmi, visszatartja. Ma levolacot kaptunk a gyógyszertárba, de még semmi.

    Puszi nektek! Zsuzska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. március 8. 12:00117.
    Sziasztok!
    Boldog nőnapot lányok!!!!

    Tegnap volt este megtartva a magyar közösség nőnapi ünnepe aranyosak voltak a fiúk szép virágokat kaptunk!!!
    Mano nagyon nyügi ma alig birok vele, pocsék az idő is!!!
    Na megyek Mano nem bir magával, még belesek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. március 7. 21:52116.
    Szia Millu, ha esetleg a tesod gepen van skype vagy msn akkor tudunk beszelgetni, itt kinnt van idom boven meg a mano mellett is, foznom nemigen kell a dieta miatt, szoval ha van valamelyik irj es megadom priviben az accountomat!!!!
    Puszi, jo ejt!!
    előzmény:
    millu (115)
    2006-03-07  21:24
  12. 2006. március 7. 21:24115.
    Kár,hogy nem tudtalak elkapni,olyan beszélgetős kedvem van,de ahányszor idenézek,sehol senki.Baba jól van?Ma olyan nehéz napom volt,valahogy én is nyögüs voltam.Apuka ma telefonált,25-én jön haza.De soká lesz.Holnap megyünk szurira.



    előzmény:
    melcsi911 (114)
    2006-03-07  20:31
  13. 2006. március 7. 20:31114.
    Szia orsi, hat mondanom sem kell hogy mikor a korhazba befekudtem minden nap ha meglattam a dokit imadkoztam hogy ne o legyen szolgalatban....hat nem igy volt! De nagy szerencsemre ott volt az adjunktus doki, es mikor meglatta mit akar velem csinalni a kisfiu doki akkor arrebb lokte es a szuleszno volt ott vele vegig nem is engedte neki hogy osszevarrjon, o csak adogathatta a tampont meg a varratokat.....na mindegy is mar regen volt!!

    Pusz, sziasztok, jo ejszakat!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966232 (112)
    2006-03-07  17:35
  14. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. március 7. 17:45113.
    Edit, az az ugrálóvár tök jó lehet. Lehet, hogy az én manómnak is valami ilyesmivel kellene levezetni a felesleges energiáit, mert az van neki rengeteg. Boldog szülinapot a kislánynak!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (107)
    2006-03-06  20:35
  15. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. március 7. 17:35112.
    melcsi, nekem a legnagyobb rémálmaimban volt ilyen, hogy az orosz dokinál szülök. szerencsére ezt megúsztam!!!!!
    előzmény:
    melcsi911 (101)
    2006-03-06  06:28
  16. 2006. március 7. 07:37111.
    Háromnapos láz
    Vírus okozta fertőző, kiütéssel járó betegség, mely három napos lázas szakot követően a láz megszűnésekor jelenik meg. A betegség cseppfertőzéssel terjed, a fogékonyság nem nagy. Hat hónapostól a 3 éves korig gyakori gyermekbetegség. 1-2 éves kor közt a leggyakoribb. A betegség lezajlását tartós immunitás követi.
    Szövődmény: A magas láz alatt néha lázas görcs jelentkezik.


    Tuti hogz ez van -volt nalunk is ezt a babszoban talaltuk!!!!

    Pedig meg nem is hallottam rola ,asszem Orsi te irtad, szoval toled hallottam eloszor!!!!

    Majd meg irok csak erre volt idom, pusza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. március 6. 22:22110.

    Sziasztok Lányok!

    Ma elutazott a Férjem   és csak 5 hét múlva látom újra . Felvittem a repülőtérre és elváltak útjaink Kisfiamra addig Anyukám vigyázott, nagyon izgultam érte, mert ki kellett hagynunk a déli szopit, csak főzeléket kapott, majd utána teát. Ilyen még nem volt, féltem, hogy hogy tolerálja... de állítólag nem is hiányoztam neki. Nem baj, így legalább nincs lelkiismeret-furdalásom... Megvolt az első este a Férjem nélkül..., zökkenőmentesen vettük az akadályokat, bár ez csak a Lányom segítségével sikerült... Mi lenne velem nélküle? 

    Előző napok pakolással és ügyintézéssel teltek, ezért nem jelentkeztem. Mostmár többet leszek. Hogy milyen utálatos idő van , jöhetne már a tavasz, jót tenne a hangulatomnak is.

    Zsuzska, örülök, hogy jobban van a kislányod keze!

    Melcsi, jobbulást a picinek, remélhetőleg kiderül, hogy mi van a háttérben!

    Orsi, nekem is azt mondta a drnő, hogy lehet sajtot, natúr joghurtot adni. Kóstolgatás szintjén állunk ezekkel, de kap már kenyér és kifli falatkákat is. De csak keveset, abból nem lehet baj. Imádja. Bár neki mindegy mit kap, csak kaja legyen. Ha ekcémás a Levi, akkor tényleg óvatosabban kell haladni. A szülés meg tényleg olyan, amilyen.. van akinek szerencséje van... másiknak nincs... de ha ez kell a csodához... akkor van értelme.. utólag úgyis minden emlék megszépül.. Majd figyellek, ha járok arra, igaz minden nap megfordulok ott, mert a Botevbe jár a Lányom.

    Millu, nagyon aranyos a babád.  Nem mentek ki a Párod után Hollandiába? Ő meddig lesz kint?

    Edit, Kislányodnak utólag boldog szülinapot kívánok! 

    Ez aztán igazán hosszúra sikerült, remélem nem száll el..

    Üdv mindenkinek! Tünde

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. március 6. 21:02109.
    Na,csak rátok kellett ijeszteni.Biztos bujkáltok valahol a Topicok között.Mi már alszunk,-remélem ma is reggel 6-ig,de ma nyügös napunk volt.Most már ékezeteket is tudok tenni,milyen ügyi vagyok Nekem se sok idöm van,de néha teljesen belemerülök ebbe a netbe.Mi lessssz,ha otthon is lesz.Olyan szép képeink vannak a gépünkön,de nekem is segitség kell,hogy feltegyem,hiába csak tanulok,mint a gyereknevelést is.Szerdán megyünk a három hos oltásra,remélem nem lesz gond.Mire felnő Törpilla megőszülök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_545254
    Torolt_felhasznalo_545254
    2006. március 6. 20:41108.

    A vendégek küldtek át néhány képet mailben, ezeknek azért nem olyan jó a minősége, de "előételnek " talán jó lesz.

    Lányok, én még nem töltöttem fel képet, de remélem, sikerül.

    A negyedik kép nem a szülinapon készült, előtte eszegetett "nőiesen" a kicsi tejfölöstésztát.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (107)
    2006-03-06  20:35
  20. Torolt_felhasznalo_545254
    Torolt_felhasznalo_545254
    2006. március 6. 20:35107.

    Sziasztok Lányok!

    Nagyon nagyon jól sikerült a szülinap! A kislányom sikongatott a gyönyörűségtől, amikor kibontottuk az ugrálóvárat, igaz, hogy aztán egész nap fújtam, mert pumpánk az nem volt, apa meg influenzás lett. Remélem hamarosan tudok képeket tölteni, csak még a gépben vannak, bár ígéretet kaptam.

    Nagyon szép ünnep volt, sajnos egy kicsit elhanyagoltalak benneteket, de ígérem, holnap jövök, mindent végigolvasok, és mesélek is részletesen.

    Puszi mindenkinek

    Edit

    előzmény:
    melcsi911 (106)
    2006-03-06  19:59
  21. 2006. március 6. 19:59106.
    Te Millu!!!! Miert szolnank le?! nagyon aranyos a gyerkoc igy is nagyon jol latszik!!!!!
    Latod en itt vagyok meg Zsuzska is meg Orsi is, nem am elhagysz minket!!!!! kikapsz!!!!
    na puszka jo ejt mindenkinek!!!!
    előzmény:
    millu (105)
    2006-03-06  18:30
  22. 2006. március 6. 18:30105.
    Talaltam a tesom gepen kepeket,nem tudtam,hogy van rajt,de itt meg nagyon picur volt.Legyszi ne szoljatok le,mert ez telefonnal lett csinalva es nagyon homalyos.Mar az arca se ilyen pottyos miota furdetokenoccsel furdunk.Majd hozok jobb kepeket,de ugysincs itt soha senki.Hol vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. március 6. 14:18104.
    Remelem semmi komoly baja nem lesz,lehet,hogy megfazas lappang benne,de csak a laz jott elo.En mar jobban vagyok,csak hanyingerem van,remelem Torpilla nem kapja el,lehet,hogy csak gyomorrontas volt,vagy apuka miatt idegeskedtem,de szerencsesen odaert.Ma mar kerdezte is nem-e hianyzik a Torpenek.Minden nap irunk emailt egymasnak.Tegnap eleg nyugi volt,allandoan foglalkozni kell vele.Utal egyedul lenni.
    előzmény:
    melcsi911 (102)
    2006-03-06  13:07
  24. 2006. március 6. 14:04103.

    Sziasztok!

    Na Melcsi akkor nem sokat segített a doki. A dolgozatnak ma állok neki, remélem eltudom kezdeni. Virág keze szépen gyógyul. Hát a Tiboldi-Orosz páros télleg szép lehetett.   Én már utólag bánom, hogy nem az Orosz volt, mert ő nem vágott volna, azt mondják. Jó nagy babád volt!

    Millu neked is világjáró párod van  ! Én ki sem bírnám! Hogy- hogy palotán szültél, nem akartál veszprémben? Jobbulást, ha még mindig beteg vagy!

    Puszi: Zsuzska 

    előzmény:
    melcsi911 (102)
    2006-03-06  13:07
  25. 2006. március 6. 13:07102.
    Sziasztok, na elvittuk a mano dokohoz ,nem lettunk okosabbak!
    Persze akkor nem volt lazas mikor vizsgaltak, a vizsgalatra 2 orat kellett varnunk es kinyogte a doki hogy kisgyerekeknel ez elofordul! Semmilyen szervi problemat nem talaltak, azt mondtak hogy ha napokig fennall ez a helyzet akkor menjunk vissza teljes vizsgalatra! Azt hittem dobok egy hatast..nem nyugtattak meg!
    Na mindegy most varunk holnap reggelig aztan felhivom az otthoni vedoneninket o nagyon rendes..talan mond valami biztatot.
    na pusza mindenkinek, sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top