Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszprémi babások

merizsu
Létrehozva: 2006. február 17. 14:56

Sziasztok!

Gondoltam hátha beszélgetne valaki velem a környékről.Nekem egy 7 hónapos kislányom van.  

Most kezdek egy szociálpedagógusi fősulit.

Zsuzska

  1. 2006. március 6. 06:28101.
    Szia Millu, jobbulast!!! Ferjed hol dolgozik Hollandiaban?, ha szabad erdeklodni? Biztos nehez nelkule ugyhogy le a kalappal elotted. Mielott kikoltoztunk mi is egyedul voltunk 1 honapig (a ferjemnek elobb kellett kijonnie) piszok nehez volt. mano nagyon elszokott tole de mikor meglatta az apukajat a repteren mosolygott...soha nem fogom elfelejteni!!!!
    Majd ha lesz idod rakj fel kepet magatokrol biztos nagyon szepek vagytok, aranyos lehet a kisfiad,en Vp-ben szultem a Tiboldi-Orosz parosnal erdekes volt,bar nem hosszu vajudassal egyut nem volt 2 ora az egesz! Mano 61cm-rel es 4150g szuletett megindult es kijott mint egy gozmozdony!! :-)

    Sajnos tegnap elkiabaltam a dolgot lanyok, Mano estere ujra belazasodott(38.9) ugyhogy delelott megyunk dokihoz! Bar most megint lement a laza de nem akarom ezt a jatekot jatszani ugyhogy irany a doki. Manonak majd kevesbe fog tetszeni az otlet dehat... egyebkent szinten jol aludt ejjel most sikerult visszaaltatnom.

    Edit, hogy telt a hetvege? Kislany hogy van?
    Zsuzska picur keze rendbejott? Hogy allsz a dolgozattal?
    Orsi, veletek mi ujsag?
    Tunde! Nagyon eltuntel, tessek jelentkezni!
    Lanyok ha valakit kihagytam bocsika!

    Szep napot, majd beszamolok mi volt a dokinal!!!
    Puszka minden csemetenek!
    előzmény:
    millu (100)
    2006-03-05  17:59
  2. 2006. március 5. 17:59100.
    Sziasztok,megjottem.Apuka ma elrepult Hollandiaba,majd 3 het mulva jon.Remelem epsegben odaer,nagyon szar ido van.Piszok szarul vagyok,mint meg soha.Megy a hasam,hanyok,lazas vagyok.Pentek ota nem adtam puszit a Torpenek,nehogy elkapja,ha fertozo.De erzi,hogy bajom van,mert piszok nyugos.Most Anyukameknal leszunk egy darabig.Egyepkent Patrik,Mark a picurunk neve,dec.5-en szuletett,3010-el,50cm-el.Mult heten mertuk,5700gr es mar 62-es ruha kell neki.Varpalotan szuletett,gyors csaszarral,de ezt most nem reszletezem,szornyu ket hetem volt.Nem hallottam meg ilyen 3honapos lazrol,remelem elkeruljuk,mert en nagyon ketsegbe tudok esni,meg ha a puki is nehezen megy.En is a marc 15-be jartam,csak levelezore,vendeglatoiba.98-ban vegeztem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. március 5. 14:3999.
    A héten én is el akarok menni a védőnőhöz, hogy megbeszéljük a kajadolgokat, mert már kéne valami változatosság! Meg szoktam neki kifliből, kalácsból morzsákat csipkedni, és nagyon szereti. De azért azt nem akarom, hogy baj legyen belőle, úgyis megint csupa kiütés a lába.
    előzmény:
    merizsu (97)
    2006-03-05  09:32
  4. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. március 5. 14:1898.

    Sziasztok!

    Tallainál szültem, rendes volt nagyon. Aznap 8 gyerek született, mind fiú, mi voltunk délben az ötödikek. úgyhogy szinte végig kettesben voltunk a párommal az apás szobában, senki nem ért rá velem foglalkozni. Nem is tudom, melyikünk volt rosszabbul 

    Én is utálom már a havat, bár így legalább a Levi tud még szánkózni. Állítólag szerda-csütörtöktől jön a tavasz   

    előzmény:
    merizsu (97)
    2006-03-05  09:32
  5. 2006. március 5. 09:3297.

    Sziasztok!

    Örülök Melcsi, hogy jól van a pici. A meccs mint írtam nagyon jó,izgalmas volt. Én is a keribe jártam, úgyhogy ismerős a leskelődés   !

    Mickey látom neked is jó akkor az éjszakád, én nem tudom meddig kell még éjjel is ciciztetni, mikor este 8-kor úgy bekajál! Azért megkérdezhetem kinél szültél? Nekem szerencsém volt, pedig annyira féltem. Nekem is hol megeszi a mi főzésünket, hol nem, de a bébi étel is egyszer ízlik neki, egyszer nem. Mi már 6 hós korától adunk neki danoninót a védőnő ajánlotta, meg most már pici danone vaníliás pudingot is. Esik ez a fránya hó!      Sose lesz már tavasz?

    Puszi nektek!

    Zsuzska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. március 5. 07:2196.
    Sziasztok, jo reggelt!
    Szerencsere jobban erzi magat a Mano ma reggelre nem volt laza es az ejszakat ma is jol vegig aludta. tegnap este 38.9 volt a laza hideg torolkozovel husitettuk adtam neki kupot es szerencsere sok folyadekot tudtam vele itatni, nem merem elkiabalni de talan most mar nem megy fel a laza ennyire!!!!!!
    En meg nem is hallottam errol a 3 napos lazrol kepzeld Orsi, de tegnap az otthoniakkal is beszeltem mindegyik anyuka ezt emlegette, el voltam csodalkozva.....

    Milyen volt a meccs Zsuzska, mult heten Fr-ban volt a Fotex az egyik kollega innen el is ment megnezni sajna kikaptunk!!
    A kereskedelmi szk-be jartam suliba a marcius 15-be mikor tesiorank volt a csarnokba mindig ott voltak mi meg csak sasoltuk oket, de aranyosak voltak mert sokszor jatszottak velunk!!!

    Edit!!Milyen volt a szulinapi buli?
    Tunde te hol vagy?
    Orsi ahogy irod a te kisfiad is egy kis orokmozgo mint az enyem, kepzeld szulinapjara kapott egy hazikot a szobajaban van feallitva, egyik nap nagy csond volt mar mentem is keresni, hat bement ebbe a hazba es leengedte az ajtajat es en nem lattam meg o kukucskalt ki az ablakon es onnan nevetett ki nekem.....annyit nevettem neki!!
    Na tovabbi szep napot nektek is lanyok, sziasztok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. március 4. 18:5995.
    Állítólag van ilyen a gyerekeknál, hogy háromnapos láz, lehet, hogy nálatok is ez a helyzet. Persze azért nem árt, ha megmutatjátok orvosnak. De ha jó kedve van, akkor nagy baj tényleg nem lehet. Ezt neki küldöm: Jobbulást!
    előzmény:
    melcsi911 (91)
    2006-03-04  06:07
  8. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. március 4. 18:5194.

    Sziasztok!

     

    efeu Levi szopik még szerencsére, nappal kb. 4 alkalommal, és egész éjszaka, sajnos. A bébiételt jobban szereti, mint amit én főzök, bár mostanában már azt is megeszi. Lehet, hogy megtanultam főzni!!!! Sokféle főzeléket , gyümit kap, meg most már elkezdtem a csirkehusit, esténként meg tejpépet eszik. Ti tejterméket és gabonát esztek már? Én ezeket nem tudom, hogy mikor kell bevezetni. bár Levi ekcémás, úgyhogy a Kismama szerint várni kell egyéves koráig. De addig azért nem akarok. Meg milyen szülinapi tortája lesz, ha addig nem eszik ilyesmit? Sokan meg már hat hónaposan adnak túrót, joghurtot. Hát én nem tudom. Te hogy csinálod?

    Levi nagyon eleven gyerek, mászik, mindenhol feláll, és ezzel egész nap elvan. Néha persze alszik is, de azt nagyon keveset.

    A szülésről annyit, hogy vp-ben volt, sok kellemes emlékem nem fűződik hozzá, de nem az orvos vagy a kórház, hanem a szenvedés miatt. Szóvel valaki figyelmeztethetett volna, hogy ez ennyire fog fájni!!!!!!!!! 

    De utólag nagyon jó rágondolni, már megszépültek az emlékek!

    Akkor a tesóddal lehet, hogy szoktam találkozni, vagy akár veletek is. Nekünk Bordó, világos kockás Bergon kocsink van. Ilyen csak nekünk van az Egryn, úgyhogy ha látsz minket, akkor szólj!!!!

    előzmény:
    efeu (83)
    2006-03-01  23:00
  9. 2006. március 4. 18:4893.

    Sziasztok!

    Nyertünk a kéziben! Tök jó volt a meccs! Csak mikor haza értünk anya azzal fogadott, hogy mennyit sírt a picim. Így nem tudom mi lesz, mert 2 hét múlva színházba mennénk, lehet le kell mondanom. Melcsi mi van, hogy van a babád?

    Zsuzska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. március 4. 10:5392.

    Szia Melcsi!

    Ne aggódj, bár nem tudom mi lehet a baj, de a lényeg, hogy jó kedve van. Írj, ha van valami! Virág tenyere szépen javul, szárad le az a bőrréteg, alatta meg már ott az új. Ma reggel a nóziját ütötte be az asztalba, hiába voltam mellette, egyszerüen leorrolta, annyira bólogatott. Puszi nektek!

    Zsuzska

    előzmény:
    melcsi911 (91)
    2006-03-04  06:07
  11. 2006. március 4. 06:0791.
    Jaj lanyok ,ugy megvagyok ijedve, a Manonak este magas laza volt(38,5) de semmi tunet, jo kedve volt evett-ivott rendesen, nem jon foga nincs kiutese stb... Az egesz ejszakat vegigaludta kupot adtam neki este most vot fent es 38.1 meg mindig a laza de jo kedve van, adtam neki teat es most visszaaludt....ez nagyon nem tetszik....remelem nem lesz semmi komoly!

    Zsuzska, kicsilany hogy van? Kezecskeje gyogyulgat?

    Bocs lanyok de most nem tudok irni egyszeruen nem tudok masra gondolni, ha lesz valami fejlemeny,es idom majd irok, szep hetveget nektek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. március 4. 06:0190.
    Szia Edit!!

    NAGYON BOLDOG ELSO SZULINAPOT KIVANOK A KISLANYOSNAK!!!!

    JO BULIZAST!!!







    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. március 3. 13:4889.

    Helló lányok!

    Leveték Virág kötését,gyógyulgat a keze. Holnap megyünk fotex-meccsre, remélem nyerünk! A vasárnap meg anyósé, minden vasárnap megyünk, már néha sok. Úgy irigyellek titeket, hogy kint éltek, én még nem voltam külföldön, csak egyszer kirándulni a sulival. Már alig várom, hogy egyszer eljussak a tengerhez!

    Zsuzska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. március 3. 09:3188.
    nahat lanyok!!!! Egyedul maradtunk Tundevel??? Ne csinaljatok!!!!
    Na jol van gondolom mindenki elfoglalt hiszen kisgyermekeink vannak de azert irjatok neha!!!!

    Szia Tunde!!! Csodaszep helyre mentek mar hallottam rola!!! Szerintem is konnyen megszokod foleg hogy igy allsz hozza, biztos nekunk is nehezebb lett volna ha nem igy allunk hozza a dolgokhoz!!! Sok szerencset!!!!!

    na jol van, megyek en is. Sziasztok!
    előzmény:
    efeu (87)
    2006-03-02  21:29
  15. 2006. március 2. 21:2987.

    Sziasztok!

    Melcsi

    Bodensee mellé, Singenbe költözünk. Állítólag csodás hely... Fekete erdő, meglátogatom Brincman (így kell írni??) prof-t   Kb. 1 évre megyünk, de majd kialakul. Én nem fogok dolgozni, csak babázok ééés sokat csavargok Nóri magántanuló lesz a magyar suliban, de ott is beíratjuk valahová. Férjem is éveket élt már kint, Ő is nagyon szerette, mondjuk én is minden buliban benne vagyok, úgyhogy hajrá!!

    Hahó többiek, ti hol vagytok???

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    melcsi911 (86)
    2006-03-02  07:17
  16. 2006. március 2. 07:1786.
    Szia Tunde! Szivesen valaszolok a kerdeseidre es ha tudok segitek. Hosszu idore koltoztok ki? Hova? Nagyon sok magyar el kinnt No-ban szerintem nem lesz problema a beilleszkedessel, ott nekem is konyebb dolgom lenne valamit konyitok nemetul de franciaul........ Te is fogsz ott dolgozni? Lattam van egy jo par topic No-ban elo magyarokkal szerintem ok is sokat tudnak majd segiteni.Apu elt kinnt egy ideig Munchen kornyeken o nagyon elvezte, es persze jol keresett!!!
    ja igen katona a ferjem(en is,de most anyuka a fo hivatasom ). Itt eleg sok magyar csalad van, osszejarunk van 1-2 csalad akikkel egyutt megyunk kirandulni, mindig van valami rendezveny ahol osszefutunk es havonta 1-szer szervezunk egy amolyan holgyklubbot ott megbeszeljuk a hivatalos es nem hivatalos tennivalokat. A Mano nagyon elvezi ezeket mindenkinel szetpakolja a lakast, nem kis oromomre.
    Most is lesz egy ilyen jovo heten, meg nonap, meg egy ossznepi vacsora egy gorog etteremben meg egy megemlekezes az 1848-49-es szabadsagharcrol,amiket altalaban a gyerekek adnak elo, szoval tenyleg nem unatkozunk es ezek csak a magyar programok...a nemzetkoziek is nagyon szuperek....pl nemreg 2 kg husbol csinaltam fasirtot egy nemzeteket bemutato delutanra...hat fel ora alatt elfogyott a fasirt..imadjak a magyar kajakat!!!!!
    A Mano miatt meg nem akartam tanfolyamra menni mert ezek delelott vannak, de szeptembertol megyek angolra akkor par orara beadom a bolibe, szerencsere van ilyen lehetoseg igy nem kell egesz nap ott hagynom....rugalmasak ebbol a szempontbol.
    gondoltam hogy nem ismered a tesomat szerintem o is csak a szomszedokat ismeri meg az ott lako munkatarsait!
    na en is tudok am irni, es a tobbieket meg nem is udvozoltem!!!
    előzmény:
    efeu (82)
    2006-03-01  22:55
  17. 2006. március 1. 23:1585.

    Na, most jól rátok zúdítottam pár hsz-t...

    Velünk minden OK, ma autónézőben voltunk, le akarjuk cserélni a kocsit, Máté egész jól bírta a strapát. Meg a Rossm-ban bevásároltam pelus, stb, egész jó ez a bónuszakció (vagy hogy hívják) Hallottam létezik vmi Hipp-es biokeksz, ismeri valamelyikőtök? Tapasztalat? Gondoltam kipróbálnám. Ja, meg benéztünk  Nóri régi ovijába, nosztalgiáztunk kicsit, azok voltak a gondtalan idők...

    Na, hagylak szóhozjutni titeket 

    Jó éjt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. március 1. 23:0684.

    Szia Millu,

    üdv közöttünk! Hogy hívják a kisfiadat? Biztos nagyon nehéz egyedül.. van segítséged? Az én férjem hétfőn elutazik Németo-ba, így egyedül maradok a gyerekekkel, 2 hónapig. Egyszer talán hazajön közben, mi csak májusban megyünk utána. 

    Ha van kérdésed, szólj bátran (akár priviben is), szívesen segítek, nekem 2 gyerekem van, 7 éves kislányom és 9 hónapos kisfiam. Úgyhogy láttam már sok mindent.. bár meglepetések még így is érhetnek..

    előzmény:
    millu (76)
    2006-03-01  14:11
  19. 2006. március 1. 23:0083.

    Orsi,

    mi mindent csinál már Levente? Mi gyerekeink hasonló korúak, az én kisfiam 9 hónapos. Szopik még? Bébi ételt adsz neki, vagy magad főzöl neki? Tesóm is az Egryn lakik, így sokat sétálunk arra. Te Vp-ben szültél? Milyen élményeid vannak?

    Szia.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966232 (79)
    2006-03-01  18:37
  20. 2006. március 1. 22:5582.

    Szia Melcsi,

    azért érdeklődtem ennyire, mert mi májusban költözünk ki Németországba, és érdekelnek a beilleszkedési tapasztalatok.

    A férjed katona? A bázis miatt gondoltam.. Jársz nyelvtanfolyamra? Vagy vmi társaságba? Vannak ott más magyarok is?

    Tesódat nem ismerem, szinte senkit sem a faluban, engem is minden Vp-hez köt.

    Jó éjt! 

    előzmény:
    melcsi911 (71)
    2006-03-01  08:43
  21. 2006. március 1. 22:4681.

    Szia Edit,

    lovaglással kapcsolatban: érdemben 3 éves kortól lehet velük foglalkozni, az ismerkedés mehet már korábban is. Azért csak ennyi idős kortól, mert (legalábbis ahová mi járunk) a foglalkozás nem csak a lovonülést jelenti, hanem be kell segíteniük a gyerekeknek a ló előkészítésébe (csutakolás, felszerszámozás, stb.), majd óra után az itatásba, stb. Egyébként nagyon jó, imádják a gyerekek, és azon túl hogy élvezik, hasznos is, egyensúlyérzék fejlesztése, érzelmi, értelmi fejlődés, beszédfejlesztés...

    Szóval a Lányom szereti...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (70)
    2006-03-01  08:39
  22. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. március 1. 18:4280.

    Szia millu!

    Ti vagytok eddig a legfiatalabbak a topicban.Nagyon pici lehet még a babád. Olyan hamar megnőnek ezek a csöppségek! Egyszer láttam egy két hónapos kislányt, amikor a Levi már öt volt, nem is akartam elhinni, hogy ő is ekkora volt. Nem is olyan régen. Most meg már alig bírom el, és olyan erős, hogy nagyon nehéz felöltöztetni, pelenkázni stb. Kész tortúra.

    előzmény:
    millu (76)
    2006-03-01  14:11
  23. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. március 1. 18:3779.

    Orsi vagyok és Veszprémben lakunk, az Egryn. Levente most volt 8 hónapos, de a kép még karácsony körül készült.

    előzmény:
    efeu (69)
    2006-02-28  22:23
  24. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. március 1. 18:3078.

    Akkor én nem is csodálkozom, hogy nem sikerül így házileg kezelgetni a gyermekemet 

    Most már egyre rosszabb, már korábban is kel, és napközben sem alszik többet 2-2 és fél óránál. A múltkor azt hallottam, hogy a gének szabályozzák, hogy mennyi az alvásigénye a gyerekeknek. Mi a párommal sem vagyunk valami nagy alvók, úgyhogy lehet, hogy ezért ilyen a pici is. Persze ennél azért többet tudnánk aludni 

    efeu nagyon szépek a gyerekeid, főleg az első kép tetszett. A lányod nagyon érti a dolgát!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (65)
    2006-02-28  21:38
  25. 2006. március 1. 14:4177.
    Szia Millu! Udv koztunk! Gratula a kicsihez, mi a neve? Hol szultel? Veszpremiek vagytok? Akkor a parod itt van a szomszedban. Mi Belgiumban lakunk, nem irok le ujra mindent ha nem banod, az elozo hozzaszolasokbol sok minden kiderul rolunk. Ha gondolod nezd meg a bemoldalam, a jelszot kuldom priviben.
    Az en kisfiam 1 eves es szinten elso baba, de ha tudok szinten segitek, ezt szerintem mondhatom a tobbiek neveben is!!!!!
    Puszi, ha tudsz mindenkeppen jelentkezz!
    előzmény:
    millu (76)
    2006-03-01  14:11

Címlap

top