Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszprémi babások

merizsu
Létrehozva: 2006. február 17. 14:56

Sziasztok!

Gondoltam hátha beszélgetne valaki velem a környékről.Nekem egy 7 hónapos kislányom van.  

Most kezdek egy szociálpedagógusi fősulit.

Zsuzska

  1. 2006. március 1. 14:1176.
    SZIASZTOK.Az en kisfiam a heten lesz harom honapos,kepet meg nem tudok kuldeni rola,mert nekunk nincs meg netunk.Talan jovo honapban.Kepzeljetek a paromnak januarban ki kellett mennie Hollandiaba,havonta jon haza.Neha elkelne a segitseg,mert elso babank is raadasul,ugyhogy biztos sok kerdesem lesz,ha lehet.A heten pont itthon van,de jovo heten az Ocsem gepen fogok logni.Millio kerdessel bombazva bennetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. március 1. 10:0475.

    na most mar kiduhongtem magam az nlcafera!!!!! Visszajottem mert mickeynek meg nem irtam! Nagyon szep gyermeked van! Szivesen megneznem a bemoldalad, meg kepek nelkul is ...en nagyon kivancsi term. vagyok!  De ha lesz egy kis idod rakj fel kepet magadrol is! En mar kuldtem neked jelszot?.....Ja most latom hogy megnezted,akkor oke!

    Na megyek fozni, ma fehejre napunk van ugyhogy finom husikat eszunk ,sziasztok!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. március 1. 09:0174.
    na most mi van? Egyszer kuldtem el az uzenetet, erre 2-szer van itt total kulonbozoen!!!!!! Ez az nlcafe.......Koszonom! 
    előzmény:
    melcsi911 (73)
    2006-03-01  08:59
  4. 2006. március 1. 08:5973.

    Szia Edit!! Jo ujra hallani feloled mar feltem hogy eltunsz!!! Nem semmi amin a korhazban tortent veletek!! Legyszi ird meg priviben a dokino nevet szeretnem a jovoben elkerulni! Elore is koszi!!!

    Sajnalom hogy a picurka ilyen sokat van fennt biztos nagyon faradt mar, mint ti is ...gondolom!

    Jaj, olyan jol esett amit a paromrol irtal!!!! El is olvastattam vele, latszott rajta hogy orul neki, vigyorgott mint a tejbetok, majd 5 perc mulva megszolalt: levettem am a lenyeget!!!... Es mi lenne az ? kerdem....''(Az a pár kiló meg mit számít??)''   hat annyira nevettem hogy a konnyeim is kibuggyantak! 

    Na majd meg irok de a Torpe mar idehordott mindent a lakasbol most szepen visszapakolok, hogy hagy hozza ide ujra! 

    Pussz, szia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (65)
    2006-02-28  21:38
  5. 2006. március 1. 08:5172.

    Szia Edit!!!!  Jo reggelt! latom itt vagy, orulok neki, mar hianyoltalak, nem semmi amin a korhazban vegigmentetek, priviben legyszi ird meg a dokino nevet szeretnem a jovoben elkerulni, elore is koszi.

    Annyira sajnalom hogy ilyen sokszor felebred a kicsi biztos nagyon faradt szegeny, mint ahogy te is gondolom, remelem csak talaltok valami megoldast !!!!!

    Jaj, olyan jol esett amit a paromrol irtal!!!!! Szerencsere meg mindig nagyon odaado es segitokesz apuka!!!!!!!

    El is olvastattam vele amit irtal latszott rajta hogy jol esett neki, vigyorgott is mint a tejbetok!!!! 5 perc mulva vigyorogva odaszolnekem... levettem am a lenyeget!!!!!!.....es mi az ? kerdem......"Az a par kilo meg mit szamit?" ezt tartsd szem elott!!!! ....hat annyit nevettem meg a konnyeim is kibuggyantak!!!  

    na puszka, majd meg irok, szep napot nektek is!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (65)
    2006-02-28  21:38
  6. 2006. március 1. 08:4371.

    Szia Tunde!

    Kerdeseidre valaszolva, sajnos nem gyakaran tudunk hazalatogatni ,most karacsonykor voltunk otthon, anyumek jonnek majusban es majd veluk egyutt megyunk majd haza.Mennek en gyakrabban is de nem olcso mulatsag! Az iden inkabb ugy szerveztuk hogy a batatok jonnek hozzank otthonrol meg a rokonsagbol aki csak tud. Nagyon szeretunk itt lenni ,nagyon biztonsagos helyen lakunk!Sajnos 2 ev mulva mar megyunk is haza! Hacsak a ferjem nem kap valami jo kis beot! A ferjemnek felsofoku angolja van maskulonben nem johettunk volna ki nekem alap angol de mivel francia teruleten lakunk igy az angollal  kinnt a varosban nem sokra megyunk ezek a balga belgak marmint a franciaul beszelok nem hajlandok mas nyelven magszolalni, ugyhogy ha tudnank is hollandul vagy nemetul nem mennenk vele semmire. Bar azt is el kell mondani hogy nagy szerencsenkre a bazison kaptunk lakast itt meg a bolttol elkezde a szakkozepiskolaig van minden amcsi es belga is igy az angolt hasznaljuk napi viszonylatban, de sokkal rosszabb lenne ha kinnt a varosban kaptunk volna lakast.

    Tesommal kapcsolatban kuldok privit!

    Szia ,szep napot!!!!

    előzmény:
    efeu (58)
    2006-02-28  17:00
  7. Torolt_felhasznalo_545254
    Torolt_felhasznalo_545254
    2006. március 1. 08:3970.

    Zsuzska, Tündi, nagyon köszönöm, megnéztem a bemutatkozó oldalatokat, gyönyörűek a kicsik - meg a nagyobbak is. Zsuzska, igazán találó a névválasztás, olyan a kicsi, mint egy kis virág!

    Tündi, hány éves kortól lehet vinni a kicsiket lovagolni? Vettem a Veronkának egy gumimicimacit, azon lovagol rendületlenül, és olyan szép a tartása, meg annyira jól csinálja, hogy már azon filózok, kellene egy igazi pónit is "alátenni" . Pesze tudom, hogy még várni kell, de ismerkedni a pacikkal nem tudom mikor kellene elkezdeni.

    Edit

    előzmény:
    efeu (69)
    2006-02-28  22:23
  8. 2006. február 28. 22:2369.

    Mickey27! (Bocsi, de nem tudom a keresztnevedet!)

    Elküldtem Neked is a jelszót priviben.

    Édes a Kisfiad, megnéztem a képét. Hány hónapos most? Ti Vp-ben laktok? (Lehet, hogy írtad már, de nem tudtam mindent visszaolvasni)

    Most nem tudok többet írni, mert nagyon fáradt vagyok. Holnap jövök.

    Tünde

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966232 (62)
    2006-02-28  18:19
  9. 2006. február 28. 22:1568.

    Szia Edit,

    jelszót küldtem priviben.

    Tünde

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (65)
    2006-02-28  21:38
  10. Torolt_felhasznalo_545254
    Torolt_felhasznalo_545254
    2006. február 28. 21:4767.

    Jaj, ha már eddig néma voltam, most meg be nem áll a szám.   

    Zsuzskaaaa! Légyszi nekem egy jelszót....... Olyan kíváncsi lennék rátok.

    Edit

    előzmény:
    efeu (60)
    2006-02-28  17:21
  11. Torolt_felhasznalo_545254
    Torolt_felhasznalo_545254
    2006. február 28. 21:3966.

    ...tok? Na tessék. Sokat írtam, elfogyott a hely. Átadom a lehetőséget.

    Vigyázzatok a Manókra.

    Edit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (65)
    2006-02-28  21:38
  12. Torolt_felhasznalo_545254
    Torolt_felhasznalo_545254
    2006. február 28. 21:3865.

    Sziasztok Lányok!

    Bocsi a némaságért, eléggé zűrös napjaim voltak. A bogyóról:jól indult, de mint minden csoda, három napig tartott. Vercsi ébredt 10x, 12x, én meg kikészültem Mivel tegnap elkezdtem szoktatni a bölibe is, úgy gondoltam, meg kell mutatnom egy orvosnak is, hátha segít a kicsikémen, mert ez nem állapot, hogy az én kislányom állandóan fáradt. Hát, lányok, a veszprémi neurológia vérnyomásnövelőnek nagyszerű, de ajánlani nem tudom, bár lehet, hogy csak az orvossal nem volt szerencsém.

    Időre mentünk, nem is volt gond, nem kellett várni. A dokinő ( a nevét priviben, ha valaki ki akarja kerülni)megvizsgálta a Veronikát, majd közölte, hogy nincs baja, ha éjjel meggyőződtem arról, hogy nem "baj" -így írta a zárójelentésben -miatt sír, akkor hagyjam sírni. Néztem rá, és kérdeztem: Rendben, hagyom sírni, de meddig? Komolyan mondom, egy négerre nem néznek értetlenebbül az északi sarkon, mint akkor ő rám. Na jó, mondja, akkor mégegyszer mondjam el, mit csinál a gyerek éjjel. Én újra beszámoltam, ő meg megint a nagyszerű tanáccsal jött: hagyjam sírni.

    Három diplomám van, de ezek szerint hülye vagyok, mert csak megkérdeztem újra: rendben, de meddig? Erre azt mondta, hogy ha nem tetszik amit mond, el lehet vinni a gyereket Pestre a Madarász utcába. Hát, ezért aztán érdemes volt. Visszamentünk a Hajdúhoz, ő legalább elhiszi, hogy nem egy hisztérika vagyok, emelte az adagot, most próbálkozunk. Ő megmondta, hogy ez egy türelemjáték, be kell állítani az adagot, meg lehet, hogy valamivel kombinálja is majd. Érdemes megpróbálni beszélni vele, tisztában van azzal, hogy mivel jár ez az egész, és nem si kellett másodszor már fizetni se, azt mondta, garanciális, egy betegség, egy fizetség. Korrekt.  

    Melcsi, emlékszem a párodra, arra is, hogy macis típus volt, de leginkább egy másik jelenet maradt meg bennem. Ültetek a váróban- tudod, ahol a TV is volt, és mesélte a kisfiával kapcsolatos első élményeit. Tudod, nekem akkor még a pocakomban volt a Vercsi, de azt az őszínte örömöt, feltétel nélüli szeretetet, amit egy APA szemében láthat az ember ennyire vegytisztán én még soha nem láttam. Azt kívántam akkor, hogy az én kislányomat is ennyira meleg szeretettel fogadja az édesapja, mint a te kisfiadat az övé. Beteljesült a kívánságom, a Tamás nagyon jó apa, de ezt a jelenetet soha nem fogom elfelejteni. (Az a pár kiló meg mit számít??)

    Efeu, mindenképpen kérek én is jelszót.

    Mickey, úgy sajnálom, hogy nem jött be a bogyó, de sajna megint egy cipőben járunk. Bízni kell, előbb utóbb aludni fog a kicsi, de azért jobb lenne előbb, nem?

    Zsuzska, remélem már jobban van a kislányod! Nem lesz könnyű neked a kicsi mellett a suli, de hidd el, még élvezni is fogod egy idő után a kihívást, új barátokat, meg a nyüzsit.

    A böliről még nem tudok írni, majd kiszakad a lelkem, de ha egy kicsit lecsillapszik, beszámolok.

    Nagyon szépek a gyerekek itt a topicban, kérem szépen. Ti nem így gondoljá

    előzmény:
    melcsi911 (57)
    2006-02-28  15:16
  13. 2006. február 28. 19:1964.

    Szia Tündi!

    Nincs rólad kép? Rakj fel egyet, hátha én is ismerlek. Előtte merre laktatok? Most írjak pár embert, akit ismerek? De már nem láttam őket 10 éve! Lénárt Szilvi,Zsuzsi. Málik Andi, Tóth Betti, Hadvári Bea, Bocskay Anett. Hát most ennyi jutot eszembe.

    Zsuzska

    előzmény:
    efeu (60)
    2006-02-28  17:21
  14. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. február 28. 18:2163.
    A kép nem sikerült. Talán most
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. február 28. 18:1962.

    nekem is küldesz jelszót privibe?

    Úgy megnéznélek titeket, meg másokat is, hátha ismerek valakit.

    Majd én is teszek fel lassan képeket, mert nekem még nincs a bemoldalamon.

    Most ide raktam egyet Leviről 

    előzmény:
    efeu (60)
    2006-02-28  17:21
  16. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. február 28. 18:0761.

    Sziasztok!

     

    Szegény pici lány, nagyon édes az a kötés a kezén. Meg a kislány is természetesen.

    Velünk is történnek már kisebb balesetek, furcsa is megszokni, mert ugye nemrég még nem voltak ilyenek. Ma elvágta Levi az ujját egy papírral, amúgy meg mindennap elesik többször is. De szerencsére ezek nem komolyak.

    Nagyon hideg van. Úgy várom a tavaszt 

    előzmény:
    merizsu (56)
    2006-02-28  12:55
  17. 2006. február 28. 17:2160.

    Zsuzska,

    megnéztem a bemoldaladat! Olyan ismerős vagy!! De nem tudom, honnan!! 

    előzmény:
    efeu (59)
    2006-02-28  17:19
  18. 2006. február 28. 17:1959.

    Szia Zsuzska,

    szegény gyönyörűszemű Virág!! Nekem is megégett ilyen pici koromban a tenyerem, de szerencsére nyom nélkül gyógyul, biztos neki sem fog látszani! Ezt neki küldöm:   

    Egyébként mi jól vagyunk, jó nagyot sétáltunk ma, olyan szép napsütés volt... csak ez a hideg ne lenne, utálom!! Prividre reagálva: mi 2000-ben költöztünk ide, építkeztünk. Úgyhogy én alig ismerek vkit a faluból, soha nem jártam oda discoba, azért lehet, hogy akadna közös ismerős. Majd ha talizunk, egyeztetjük őket 

    Most megyek, majd még benézek.

    előzmény:
    merizsu (56)
    2006-02-28  12:55
  19. 2006. február 28. 17:0058.

    Melcsi,

    megnéztelek benneteket, aranyos nagyon a picúrka! Milyen gyakran jöttök haza? Megszoktátok már ott? Hogy sikerült a beilleszkedés? És meddig maradtok? Ja, és milyen nyelven értekeztek? Tudtok flamandul, vagy német v. francia? És a Nővéred hol lakik Vámoson?

    Üdv, Tünde

    előzmény:
    melcsi911 (55)
    2006-02-27  20:15
  20. 2006. február 28. 15:1657.

    jaj edes szive, nagyon sajnalom!!!!! Remelem mar jobban van szegeny, nem akarja levenni, nagyon zavarja?

    Mit mondtak meddig fog fajni neki? Olyan kis szomoruan nezett a kepen, olyan kis puszilgatnivalo arcocskaja van.

    Huu, ha belegondolok! Nekunk is volt egy ''nagyobb'' balesetunk pont Mikulaskor, mar az agy szele mellett tudott menni es a franciaagy fakeretebe beverte a szajat, omlott belole a ver! Mi is rogton mentunk a korhazba de szerencsere nem volt maradando problema es a fogacskai is epsegben megvannak! Teljesen aterzem hogy mit ereztetek akkor.

    Na felebredt a kisfiam , mennem kell, sziasztok, jobbulast a leanyzonak!!!! 

    előzmény:
    merizsu (56)
    2006-02-28  12:55
  21. 2006. február 28. 12:5556.

    Itt vagyok Melcsi!

    Csak baleset érte a drágámat!   Anya és apa, azaz mi a szülők gondatlanok voltunk és Virág pici keze megfogta a cserépkályha ajtót! Szegény nagyon sírt! Egyből felhólyagosodott neki és mentünk a kórházba. Ott kivágták a vízhólyagoz, bekötözték, akkor már nem sírt. Holnap veszik le a kötést. Éjszaka jól aludt. De azért úgy sajnálom! Nézzétek meg mekkora babája van!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. február 27. 20:1555.
    Szia Tunde! Nagyon szepek a gyermekeid!!!!!
    Kepzeld a noverem is Vamoson lakik neki van a 7 eves Anett lanya o ha jol emlekszem a Szilagyiba jar! En sem kimondottam Vpüi vagyok vagy voltam vagy mi, az uj borton melletti lakoparkban laktunk mig ki nem koltoztunk ide Belgiumba.

    Edit!!!!!!! Hol vagy???? Gyere, tessek irni valamit!!!!!
    Zsuzska!!!!! Szinten!!!!!

    Na jol van anyukak mara bucsuzom, jo ejszakat mindenkinek!!!!!!!
    előzmény:
    efeu (54)
    2006-02-27  17:32
  23. 2006. február 27. 17:3254.

    Melcsi, Zsuzska,

    jelszót priviben elküldtem.

    Nickem a véletlen műve, mivel a nevem minden formában foglalt volt, így az első német szó, ami eszembe jutott, lett a nickem 

    Ahogy látható a bememen, nem Vp-ben lakom, de igen közel hozzá, úgyhogy napi rendszerességgel bemegyünk, sétálni, vásárolni, stb. Gyerekeimről: lányom Nóra, és kisfiam pedig Máté Norman.  Nóri iskolás, elsős, a Botevbe jár. Máté még szopizik, de mindent eszik már mellette, amit lehet ilyen korban.

    Most megyek ébreszteni Mátét, este még benézek...

    Tünde

    előzmény:
    melcsi911 (53)
    2006-02-27  09:17
  24. 2006. február 27. 09:1753.

    Szia Efeu, hu furcsa nevet valasztottal!   Remelem megtudjuk az igazit is! Orulok neked gyarapodjunk csak!!!!!!!!

    En Melcsi vagyok 1 eves kisfiam van, most Belgiumban elunk de egyebkent Vp-i vagyok es ott is dolgoztam. A kisfiamat Lacinak hivjak mint az apukajat, es a te gyermekeidnek mi a neve... ha szabad erdeklodni? Akkor mar iskolas a nagylany ugye? A keresztlanyom most lesz 7 eves Vp-be jar suliba. Jol megy neki a tanulas de egy kisordog, szulei szerint nagyon hasonlit a kereszanyjara  !

    Az en bemoldalam sem egesz de priviben elkuldom a jelszot,csak egy kep van fennt de az eddigi hozzaszolasoknal lathattal minket van egy par kep felrakva!   nana hogy engem erdekel a bemoldalad szeretek kukucskalni!   Tovabbi szep napot, megyek mosogatni!

    Sziasztok

    előzmény:
    efeu (52)
    2006-02-26  21:29
  25. 2006. február 26. 21:2952.

    Sziasztok,

    már sokszor nekiálltam, hogy írok nektek, de vmi mindig közbejött, de most....

    A másik vp-i fórumon én is voltam egy darabig, de aztán nem volt netünk, így nagyon kimaradtam, úgyhogy inkább hozzátok "csapódnék", ha lehet.

    Vp mellett lakunk, 2 gyermekem van, egy 9 hónapos kisfiam és egy 7 éves kislányom. Aktualizálnom kell a bem.oldalamat, ha kész, küldök jelszót annak, akit érdekel. Én megleshetlek titeket?

    Efeu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top