Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Veszprémi babások

merizsu
Létrehozva: 2006. február 17. 14:56

Sziasztok!

Gondoltam hátha beszélgetne valaki velem a környékről.Nekem egy 7 hónapos kislányom van.  

Most kezdek egy szociálpedagógusi fősulit.

Zsuzska

  1. 2006. február 26. 14:1151.

    Szia Melcsi!

    Igen keresztfélévesre járok, pápára én is. Nem hiszem, hogy a fog miatt ilyen nyugtalan, mert még semmi nyoma sincs. Az idő nálunk is pocsék, én is nagyon várom már a tavaszt. Puszi! 

    előzmény:
    melcsi911 (49)
    2006-02-26  09:12
  2. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. február 26. 10:2050.

    Sajnos nem biztos, hogy a foga miatt ilyen, mert már hónapok óta éjfélkor ébred először, aztán utána óránként, fél óránként. De régebben azért nem kínlódtunk ennyit éjszaka, azért gondolom, hogy most a fogacska is közrejátszhat. A homeós bogyó tegnap sem ért semmit, úgyhogy lehet, hogy lassan feladom.

    A Levi épp szánkózik a papával, úgyhogy most van egy kis szabadidőm. Legalább ezért jó, hogy esett a hó, egyébként már nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nag yon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon- nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagy on-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-várom a tavaszt!!!!!!!!  Gondolom, nem vagyok ezzel egyedül. Úgy tűnik, hogy elég kevesen vagyunk ezen a fórumon, valaki csek egyszer jelentkezett be, aztán azóta sem. Persze elég sok időt vesznek igénybe ezek a törpikék.

    előzmény:
    melcsi911 (47)
    2006-02-25  19:16
  3. 2006. február 26. 09:1249.

    Szia!Ezek szerint te keresztfelevesre jarsz? Mi csak szeptemberben kezdjuk de parazok tole! Hova jarsz ha szabad tudni, Papa, Sopron....??????A tesom most fog diplomazni belole o Papara jar. A tesom is gyerek mellett csinalja, bar a kislanya 3 eves volt mikor elkezdte de neki meg a melo miatt is nehez volt..szoval semmikor sem konnyu az tuti! En is oda akartam menni de nincs tavoktatas es nem lett volna egyszerre a ferjemmel a vizsgaidopontok es igy nem tudtuk volna megoldani a hazautat.

    tan jon a fogacskaja a kicsinek hogy ilyen nyugtalan szegeny?

    tegnap delutan a gyerkocomet egyszeruen nem tudtam elaltatni, es igy mar este 7-kor eldobta a lancot es reggel 6-ig aludt ugyhogy nekem most egy szavam sincs mert kialudtam magam....bocsi nem azert irom hogy piszkaljalak!!!!!

    Ki, mit csinal a hetvegen? Otthon milyen az ido lanyok? Itt most eleg hideg van es havazast is mondanak igy megint nem tudunk menni sehova..marmint kinti programra....mar nagyon hianyzik utalom ezt az idot..nagyon szeretek kint lenni...alig varom mar a tavaszt!!!    

    Na pussz mindenkinek, jok legyetek!!!!

     

    előzmény:
    merizsu (48)
    2006-02-25  19:52
  4. 2006. február 25. 19:5248.

    Sziasztok!

    Voltam suliba, hát nem lesz egyszerű az biztos, de hát én akartam. Egy 20 oldalas kis művelődéstörténet-helytörténetházidolgozattal kell kezdenem, oké van idő rá, de nem sok segítséget kaptunk, azt se tudom hogy kezdjek neki. Nincs valami művészettöri vagy töri tanár ismitek?  Virág sem alszik valami jól éjjel, már mikor 10.-szer rakom a cicit a szájába, hogy ne sírjon,ez őrület! Visszaalszik 3 perc alatt, csak már olyan fárasztó. De hát imádom a kis drágát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. február 25. 19:1647.

    Sziasztok, lanyok!

    Koszi szepen Edit arantos vagy!!!!! Most tenyleg sokat fogytam de ramfert! A 90napos dietat kezdtuk el a ferjemmel jan3-an es tenyleg nagyon hatasos! Egyebkent meg orulj inkabb neki hogy tudod szoptatni a kicsit!!!!!!!!!!!!!! Sajnos nem sokaig volt tejem....4 honapos koraig volt eleg, aztan 7 honapos koraig tudtam csak ugy szoptatni hogy ejjelre eppen eleg volt!Szoval inkabb gombolyodnek meg ha tudnam szoptatni a Manot de hat ez van ugyhogy nekialltunk fogyozni. A ferjemre meg plane rafer nem tom emlekszel-e ra szep pocakos volt de mostmar rola is lement 8 kg!

    Nagyon jol sikerult a farsang , boszorka voltam es a Mano volt a fekete kismacskam,raktam fel rola kepeket! 

    Ugralovar? Tok jo otlet!! Nagyon fogjak elvezni a gyerekek az biztos!

    Tobbiek, mi ujsag? Mit csinalnak a csemetek?

    Mickey, meg nyugtalan a kicsi? Most az en manomnak nem jon a foga de emlekszem hogy az elso kettovel nagyon megkinlodtunk, volt ejszaka hogy fel orakra tudott csak elaludni!Itt most van egy masik kisfiu is csak 1 honap van a ket gyerek kozott ok meg eszre sem vettek hogy kibujtak a fogak nem volt siras nyuszi semmi....hihetetlen!

    Na befejezem, tovabbi szep hetveget mindenkinek!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (45)
    2006-02-24  16:14
  6. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. február 25. 11:4246.

    Sajnos még nem jött be a bogyó. Sőt, szerintem nálunk fordítva hat, mert ma este különösen nyugtalan volt, annyit dobálta magát. Lehet, hogy fel kell keresnünk ezt a dokit. De még próbálkozom egy kicsit. Meg éppen jön a foga, úgyhogy biztos e miatt is odavan szegénykém. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (45)
    2006-02-24  16:14
  7. Torolt_felhasznalo_545254
    Torolt_felhasznalo_545254
    2006. február 24. 16:1445.

    Nagyon szépek vagytok! Bejöttek a játékok a kicsinek? (Irígység: Hú, hogy te hogy lefogytál!!!! Nem voltál kövér benn se, de először meg se ismertelek a bemutatkozó oldalon olyan karcsú lettél. Hogy csináltad? Én meg csak gömbölyödök, gömbölyödök....... Most még a szopi miatt nem merek fogyizni, de aztán lesz ám mit leugrálni!) Beöltöztök a farsangra?

    Én egy ugrálóvárat akarok venni a manónak, labdákkal, meg is rendeltem már, remélem ideér, mert különben a gyerekek szétszedik a lakást.

    Bízom benne nálunk is jól fog sikerülni a szülinap. A gyümisali meglesz, valami halason is gondolkodom, meg sütök natúr csirkét, vagy pulykát- adj neki madárinfluenza!!!! Túrórudi torta a kicsiknek, a nagyoknak - amikor a gyerekek alszanak-somlói, meg valami aprósüti.

    Mickey, találtatok bogyót? Remélem bejön nálatok is, bár én az elmúlt időszak alapján csak úgy 50%-os sikerről számolhatok be. Volt két nagyon-nagyon húzós éjszakánk is, de az is lehet, hogy akkor rosszul adtam be, mert ezek a homeós bogyók elég kényesek(evés ivás utána tiltva, fémkanál is sztornó, a Vercsi meg mindent a szájába dug.......)

     

    előzmény:
    melcsi911 (44)
    2006-02-24  12:17
  8. 2006. február 24. 12:1744.

    Sziasztok!

    Tegnap volt a mano elso szulinapi bulija es nagyon jol sikerult!!! Nagyon sok ajandekot kapott, kapott egy tortat amit szetpancsolhatott..mondanom sem kell hogy nagyon elvezte!!!!

    A nagyok hianyoztak, de valamelyest potoltak oket az itteni baratok mert nagyon jo volt a hangulat..Mano nagyon elvezte hogy mindenki vele foglalkozik! Annyia elfaradt hogy 9-kor elaludt s reggel 7-ig szinte meg sem moccant! Tettem fel kepeket lessetek meg ha van idotok! Ma megyunk farsangolni honap ha lesz idom arrol is teszek fel kepeket!

    Edit, sikerult valamit kitalalni..kajaugyileg.. a szulinapra?

     

    Udv mindenkinek, sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_545254
    Torolt_felhasznalo_545254
    2006. február 23. 18:2143.

    Sziasztok!

    Apa szerint a bogyót a dózsavárosi patikában lehet venni- ezek szerint tévedtem.   

    A gyümisali jó ötlet, az anyuka amúgy a világ legaranyosabb és legkedvesebb anyukája, ezért próbálok a kedvében járni, mert ha nem az lenne, annyira én is vagyok  , hogy nem foglalkoznék azzal, neki mi a jó.

    Így, hogy tiszteletben tartja azt, ha más másképp neveli a gyerekét, én is tiszteletben tartom az ő elveit, csak nehéz kitalálni mi lenne a jó. Valószínűleg akkor se szólna, ha csülökpörköltet adnék a fiúknak, csak annyi szeretettel vette körül a kicsikémet az elmúlt egy évben, hogy úgy érzem, ez a gesztus már kijár neki.

    Edit

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966232 (42)
    2006-02-23  17:59
  10. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. február 23. 17:5942.

    Abban a patikában pont nem voltam. Majd megnézem, bár holnapra már rendeltek, nekem, de nem mondták biztosra, hogy lesz is.

    Nem irigyellek a babazsúr miatt. Én ilyen "válogatós" vendégeket biztos nem hívnék  A gyümölcssali az tényleg jó ötlet, arra meg nem jönnek rá, ha nem bio a gyümi. Csak nem tudom a többi gyerek mit szól, ha nem kapnak sütit. Én sem akarom nagyon cukorral tömni a gyerekem, de nekem megszakadna a szívem, ha nem megtiltanám neki, hogy ilyen finomságokat akar enni.

    Jaj, most vettem észre, hogy senki sem kérdezte az egészséges táplálkozásról alkotott véleményem 

    És ha biokekszeket kennél meg ilyen túrófélével? Vagy biolekvárral? Bionutellável?  Az első kettőt komolyan gondoltam.

    Mickey

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (40)
    2006-02-23  15:08
  11. 2006. február 23. 15:2741.

    Szia Edit , elore is boldog szulinapot lanykadnak!!!!  

    Hat jol fel van adva a lecke ,kajaugyileg!!!!!!!

    Gyumolcsokkel mi a helyzet? Egy kis gyumisali? Aszaltgyumik? Az en kisfiam is nagyon szereti oket es vannak biok is herbariakban lehet kapni ha jol tudom!  Lehet edesitos fagyit is kapni vagy az is kilove? Szerintem az a legtisztabb es akkor nincs felreertes sem hogyha megkerdezed a sracok anyukajat! Legalabbis en tuti megkerdeznem! Itt nagyon szeretik a baconbe csavart aszaltszilvat is a bacont egy kicsit megsutik, ja bacon.... gondolom kizarva ,bocs. Szerintem hagyd a lazacot tenyleg aranyarban merik, en dietazom es a kovetkezot csinaltam multkor...nagyon finom!!!! Vettem tonhalat vagy mit, 1 kg -os kiszerelesben lehet kapni, meglocsoltam citromlevel keves sot adtam neki meg feketeborsot..ettol senkinek nem lesz baja szerintem... meg raktam hozza paradicsompuret , csinaltam alufoliabol kis batyukat beleraktam a halszeleteket pici olivaolajat es 25 perc alatt megparolodtak ,nagyon finom volt...probald ki ha gondolod! Most semmi mas nem jut eszembe de majd meg gondolkodom!  

     

    Na megyek nemsokara jonnek a vendegek!!!! Pussz mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (40)
    2006-02-23  15:08
  12. Torolt_felhasznalo_545254
    Torolt_felhasznalo_545254
    2006. február 23. 15:0840.

    Lányok, segítsetek. Jövő héten lesz a lányom szülinapja, babazsúrt szeretnék neki szervezni, persze most még csak kicsiben. A családból jönnek a gyerekek. És most a gond: a párom unokatesója - két kicsi fiú anyukája- nagyon kényes arra, mit esznek a gyerekek. A jó értelemben vett "bio". Semmi csoki, cukor se, liszt is kevés, hús csak párolva, rántani nem nagyon lehet, párolt gyümölccsel, a klasszikus sütik is tiltva. Mi a fenét főzzek?

    A húsleves sok zöldséggel, fűszer nélkül még OK, az finom lehet úgy is, ha megadják a módját, de mi legyen a második, az édességről nem is beszélve? Azt akarom, hogy jól érezzék magukat, és bár biztos nem szólna, nem szeretném, ha ebéd közben aggódna, hogy mit kapnak a gyerekek. Sajnos nekem a lazac anyagilag nem megy - bár azt biztos szeretik.

    Valami ötlet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_545254
    Torolt_felhasznalo_545254
    2006. február 23. 14:5739.

    Azt hiszem, hogy az Óváros téri patikában vette a mami, de ha hazajön a párom rákérdezek. Az biztos, hogy nem rendelni kellett, mert csütörtökön este felírta a doki, pénteken adtuk oda a vényt a maminak - ő is Veszprémben dolgozik- pénteken pedig már szedte a gyerek.

    Ott különben majdnem minden homeós bogyó megvan, én szedtem a tejre is, és amikor már mindenhol elküldtek minket, akkor ott kaptunk. De este mindenképp írok, ha rákérdeztem.

    Edit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966232 (38)
    2006-02-22  18:04
  14. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. február 22. 18:0438.

    Sziasztok!

    Hol vetted ezt a bogyót? Egyik gyógyszertárben sem találtam, csak megrendelésre, de akkor sem biztos, hogy lesz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (33)
    2006-02-21  21:23
  15. 2006. február 22. 14:0737.

    Szia Zsuzska, koszonjuk szepen mar most kapott egy csomo ajandekot az ismerosoktol es a csalad meg nincs is itt!  

    Sajnos nem kimondottan olyan suliba fogunk jarni ami a szakmamhoz vag de olyat kellett keresnunk a ferjemmel amiknek egyszerre van a vizsaidopontjuk hogy egyszerre menjunk haza ha kell, igy esett a valsztasunk a mk.informatikusra, nekem nagyon nehez lesz az tuti de majd lesz valahogy!En is felek tole hogy a Mano mellett hogy megy majd a tanulas de itt a bolcsodebe beadhatom 1-2 orara is legfeljebb majd akkor tanulok. Koszi Edit a segitseg felajanlasat kulkerre akartam menni az eredeti szakmam miatt de nincs tavokt. igy ez sajnos nem ment ill. nem volt meg a megfelelo szakmai gyakorlatom.   Na de sebaj!

    Hat igen eleg fucsa ez az orszag vagyis az emberek mi Belgium franciak lakta teruleten lakunk itt furik az emberek nem hajlandok mas nyelven beszelni csak franciaul, bar a fiatalok azert mar megszolalnak angolul!  Tobben is vagyunk itt magyar csaladok osszejarunk egyutt megyunk kirandulni stb. igy ki lehet birni! Egyebkent katonak vagyunk a ferjem kapott 3 eves beot. most azert kerultunk ide, ez nem titok.

    Szivesen megneznem a gyerkocodet ha szabad es ha van fennt kep a bemoldaladon ha gondolod kuld el priviben a jelszot!

    Na sziasztok sutkerezek tovabb a konyhaban, sziasztok!

    előzmény:
    merizsu (36)
    2006-02-22  13:32
  16. 2006. február 22. 13:3236.

    Szia Melcsi

    Boldog szülinapot a picurnak!

    Ti milyen fősulira fogtok járni? Én egy kicsit félek a tanulástól a pici mellett nem tudom, hogy fog menni. Megkérdezhetem mit dolgozik a férjed? Persze csak, ha nem titok. Milyen egy idegen országban? Gondolom furcsa, bár már biztos megszoktad ennyi idő alatt. Van azért ott is barátnőd?

    Zsuzska

    előzmény:
    melcsi911 (34)
    2006-02-22  08:02
  17. Torolt_felhasznalo_545254
    Torolt_felhasznalo_545254
    2006. február 22. 10:0135.

    Szia Melcsi!

    Örülök, hogy hallok rólad. Biztos nehéz a családtól távol lenned- úgy emlékszem nagyon meleg volt a kapcsolatod a családtagjaiddal- már ahogy kívülről meg tudtam ítélni, - de ez egy hatalmas lehetőség, ragadd meg, és használd ki. A kicsi kétnyelvű környezetben nő fel, te is tanulsz nyelvet, meg ezek szerint valami fősulin is....... Szuper. Mit akarsz tanulni? Jog, külker? Ha bármit tudok segíteni, jegyzet, stb., csak szólj.

    Nekem lassan véget ér a kismanós csoda, megyek vissza dolgozni, igazából már a szabadságom töltöm, jövő héttől a Vercsit szoktatom a bölibe, tudok majd tapasztalattal segíteni.

    Az úgy szerintm ideális,hogy néhány óra, így azért húzósabb lesz, de megpróbálom a lehető legjobbat kihozni belőle.

    Edit

     

    előzmény:
    melcsi911 (34)
    2006-02-22  08:02
  18. 2006. február 22. 08:0234.

    Jo reggelt mindenkinek!!!!! Remelem jol telt az ejszakatok, tudtatok aludni, es a gyerkocok? Sajnos a kisfiam tobbszor is megebredt de ennek en voltam az oka!!!! Nagyon szereti a virslit de elfelejtettem hogy ejszakara egy kicsit bantja a pocijat, de ha nap kozben adok neki akkor nincs semmi baj!!!

    Szia Edit! Belgiumba koltoztunk ki a ferjem munkaja miatt a Mano 4 honapos volt, de nagyon szeretunk itt lenni, csak az otthoniak hianyoznak kicsit, na mindegy! Otthon maradsz 3 evig vagy mesz elobb vissza dolgozni? Mi pont 3 evig maradunk itt kint ugyhogy pont ovira megyunk haza, de szeprembertol megyek angol tanfolyamra ugyhogy heti 2-szer 2 orara beadom a belga bolcsodebe, nagyon rendesek es beszelnek angolul , amugy meg nem art a Manonak ha gyerekek kozott lesz!

    Zsuzska te irtad hogy jarsz vagy jarni fogsz fosulira? Hat akkor egy cipoben jarunk mert szeptembertol a ferjemmel egyutt fogunk fosulira jarni csak tavoktatasra mert innen egy kicsait furi lenne havi konzultaciora jarni !  Jaj en nagyon szivesen rendelnek toled Avonos cuccokat mert hasznalom oket de innen ezt sem tom megoldani anyukam szokott mindig rendelni addigra mire megyunk haza! na jol van lanyok szep napot nektek itt sajnos 2 hete esik az eso!!!!!!!   Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (32)
    2006-02-21  21:10
  19. Torolt_felhasznalo_545254
    Torolt_felhasznalo_545254
    2006. február 21. 21:2333.

    Még gyorsan leírom a bogyóval kapcsolatban, amit az orvos magyarázott: tehát akkor segít valószínűleg, ha a kicsi nagyon nyugtalanul alszik, gyakran felriad, olyankor elég "furán" viselkedik, dobálja magát, nehezen lehet megnyugtatni. Ennek oka a méhen belüli oxigénhiányos állapot, valami nem egészen úgy alakult ki, ahogy kellett volna. Semmi gond nincs a gyerekkel, csak nagyon érzékeny az idegrendszere, hároméves korára magától elnövi, addig azért kell egy kis segítség, meg a szoktatás. A coffeintől a magasabb rebdű idegpályák veszik át az irányítást alvás közben - valahogy így magyarázta, a doki - és ezért nem ébred fel. (annyiszor) 

    Az ilyen gyerek nagyon-nagyon tud sírni, légzéskimaradásig, tehát sírni hagyni nem nagyon tudják a szülők, mert a szív, az megszakad.

    Azóta is alszik a Vercsi- kivéve a tegnap éjszakát, fogalmamsincs miért- kétszer, háromszor azért kel.

    Remélem tudtam segíteni.

    Edit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_545254
    Torolt_felhasznalo_545254
    2006. február 21. 21:1032.

    Szia Melcsi!!!!!!!!!

    Igaz, milyen kicsi a világ? És milyen gyönyörű babák születtek akkor Veszprémben.......... Nagyon szépek vagytok. Hova "ki" költöztetek?

    A bogyóból kettőt kell adni reggel, és hármat este- így kezdésnek- Veronikának általában elég. Nem tudom módosít e az adagon majd a doki, ha visszamegyünk. Mi már több homeós dolgot is próbáltunk az alvásra ( Viburcol, Sedatív PC, kamomilla) egyik se jött be, tehát lehet, hogy az a legolcsóbb, ha az ember a Hajdú doktor magánrendelésére, és ott személyre szabottan keres neki valamit.

    Gyógyszert is kaptunk - másik orvostól- Peritol- az se segített. 27-én megyünk a gyerekneurológiára kivizsgálásra a nemalvás miatt, majd beszámolok.

    Edit

     

    előzmény:
    melcsi911 (28)
    2006-02-21  12:52
  21. 2006. február 21. 19:1931.

    Sziasztok!

    Avonozik köztetek valaki? Mert én igen, ha valakit érdekel valami szívesen segítek, akár 15%-al olcsóbban is.  

    Zsuzska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. február 21. 15:5030.

    Bocsi!

    Tényleg elnéztem,szóval a tied sem alszik. Az enyém sem  

    Én is gondolkozom a bogyón.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_966232 (29)
    2006-02-21  15:27
  23. Torolt_felhasznalo_966232
    Torolt_felhasznalo_966232
    2006. február 21. 15:2729.

    Sziasztok!

    Sajnos nem az én babám alszik 

    050304: ezt a homeós bogyót lehet, hogy én is megkérdezem az orvostól. Mennyit kell adni belőle?

    előzmény:
    merizsu (22)
    2006-02-20  13:25
  24. 2006. február 21. 12:5228.

    Ezt nem hiszem el!!!!!!!!!!

    Most neztem a fenykepedet mi egymassal szemben fekudtunk!!!!!! Atya eg!!!!! Hat ez tok jo!

    Gratulalok a kislanyhoz gyonyoru!!!! Latom jartok -jartatok uszni! Mi is mielott kikoltoztunk de itt meg nem akadtunk jo helyre pedig imad furdeni! Most mennem kell mert a Mano szetszedi a lakast de kesobb bepillantok, sziasztok lanyok!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545254 (25)
    2006-02-20  19:51
  25. 2006. február 21. 12:4527.
    na ezt elcs.......tem!   na mindegy, privit akartam ,rossz helyre nyomtam! 
    előzmény:
    melcsi911 (26)
    2006-02-21  12:43

Címlap

top