Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szexmentes házasság?!

Torolt_felhasznalo_266589
Torolt_felhasznalo_266589
Létrehozva: 2006. február 16. 21:59

A párom és én 4 éve vagyunk együtt, 3 évvel ezelőt házasodtunk össze és van egy másfél éves babánk. Szeretjük egymást és biztosan tudom, hogy hűséges hozzám. A gond aszex terén van..sanos nem nagyon kívánja a szexet, illetve szinte eszébe sem jut, pedig fiatalok vagyunk mind2en, ő 33, én 26. Már sokszor vutatkoztunk korábban emiatt, de aztán ahoy telek a hónapok, jobbank láttam belenyugodni, m nem jó állandóan marakodni és nem is értem el vele semmit..iletve csak én "mentem tönkre" kissé lelkileg...próbálkoztam mindennel, aztn az lett a taktika, aző kérésére, hogy ne próbálkozzam semmivel, mert pont ez riasztja el, hadd maradjon neki a kezdeményezés...lassan belenyugodtam és vártam hogy ő kezdeményezzen...jó sokat kellett várnom, persze kb. 3 hétnél tovább nem bírtam és finoman kiprovokáltam a dolgot. Mikor elkezdtük (elkezdjük) akkor már maximálisan van kedve hozzá, ezzel nincs baj, csak az elkezdéssel...dolgozik, azért nem mondanám, hogy oylan sokat, elfárad, energiahiányra hivatkozik, tv-t néz...eszébe sem jut a szex!nekem viszont ez nagyon lelombozó...már 1,5 hónapja nem történt semmi köztünk, azelőtti hónapokban is havi 1x! nekem ez nagyon kevés....és szerintem nem vagyok ezzel egyedül. Kezdeményezni nem fogok, m már bele is fásultam...és nem is vezet jóra. Arra lennék kíváncsi, mi erről a véleményetek és más házastársak között ez hogy működik, milyen rendszerességgel. Ha másnak is vannak hasonló problémái szívesen olvasnék róluk. Hátha együtt jutunk valamire...vagy el kéne fogadnom hogy ő egyszerűen ilyen típus???akinek csak nagy ritkán van kedve szexelni?? 

  1. 2006. február 20. 22:27276.

    De legalább bátran a szemébe nézhetsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338178 (275)
    2006-02-20  22:23
  2. Torolt_felhasznalo_338178
    Torolt_felhasznalo_338178
    2006. február 20. 22:23275.
    Végigolvastalak titeket. A probléma ismerős, átélős, végigszenvedős. Én eléálltam és elmondtam, mire készülök. Nem vette komolyan. Szóltam neki még egyszer, hogy nem viccelek, tényleg meg fogom tenni. Semmi nem történt. Megtettem. És most meg nagyon fáj neki...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314011 (274)
    2006-02-20  21:34
  3. 2006. február 20. 21:34274.
    Helo!Nem az eskü betartásáról beszéltem.Csak arról,hogy legyen az egyikben annyi gerinc,hogy odaáll a másik elé és elmondja neki,hogy mi történt,vagy mire készül.Meghagyni a másiknak a választás lehetőségét,nem pedig hülyére venni és kiröhögtetni.Persze itt mostnem a Ti esetetekről van szó.
    előzmény:
    bienebaba (269)
    2006-02-20  00:18
  4. 2006. február 20. 14:35273.
    Ja, ha ő másba lenne szerelmes, akkor nincs miről beszélni, el kell válni, hűséges az ember de nem hülye. Nem élek olyannal aki mást szeret, az a nőügy pár hónapos volt és nem szerelmes volt, a csaj nyomult rá 30 évesen, neki meg ez imponált. Naná, ez a kapuzárás előtti pánik, náluk még rosszabb. Elmehetett volna. Nem ment, és már utólag az sem érdekel mit érzett a nő iránt, egy "vígaszom" volt, a nő "szürke egérke" volt, ezt mások mondták. Ez a hiuságomnak nem volt mindegy, de ha vállalta volna érte a válást, új otthon, gyerek miért nem tette?! Ennek utólag is örülök, nem kértem, nem bőgtem, elengedtem. Lehet hogy a szerelmét legyőzte a kényelme? Az is lehet, ezen én nem rágódom, akkor sem tettem. Gyógyulni akartam, és ha úgy alakul új életet kezdeni, talán jobb lett volna, nem tudom. Helló! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_867842 (271)
    2006-02-20  05:37
  5. 2006. február 20. 14:26272.
    Nem, ez az átka ha az ember röviden írja le. Amíg jól éltünk én nem csaltam meg, ő nem bukott le de nem is nyomoztam. Egyszer megbukott, ill. azt mondta lenne vki, akkor elengedtem de nem ment, kolleganő volt, az eltünt. Amikor ez történt műtét előtt álltam, ez bántott igazán, utána 1 évig nem voltunk jóba, az lakótársi kapcsolat volt, én kerestem társat, de nem találtam, mert igényes vagyok, szeretőt találtam. Utána békülés, szerető repült, és pár hónap mulva depis lett a férjem, vártam egy évet, akkor együtt voltunk, gyógyszerrel, de ő a depis bogyók miatt nem is kívánja, így megint szerető lesz, de ez abszolut kényszerpálya, én nem akartam soha megcsalni, most viszont mit tehetek, mondjak le a szexről? A másik, ez már messze nem szerelem, szeretem, megszoktam és sajnálom a betegsége miatt, egymásra számíthatunk stb. Ezt nehéz megérteni annak aki még szerelemben gondolkodik. Elválni nem is tudnék, 1. nem tudok megélni, 2. ő beteg, szüksége van rám, 3. összetartozunk. Szép emlékek, és sok klassz év. Kerestem amikor nem voltunk jóban, a műtétem után, hát aki hozzám illik ápolatlan, tele keserűséggel külsőre nem 50 hanem 60-nak néz ki, persze van kivétel, de neki 30 éves kell. Igaza van. Szia!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_867842 (271)
    2006-02-20  05:37
  6. Torolt_felhasznalo_867842
    Torolt_felhasznalo_867842
    2006. február 20. 05:37271.
    Érdekes amit írsz. Ha a párod pl. évekig nem közeledik feléd, és később az derül ki, hogy ez azért történik, mert másba szerelmes, és hozzá hűséges, akkor is hűséges maradsz? Hiszen, azt írod, hogy szex nélkül nem tudsz élni. Érdekelne, Te mit tennél?
    előzmény:
    bienebaba (268)
    2006-02-20  00:10
  7. 2006. február 20. 00:20270.
    Pardon. Itt Te írod, hogy megunja a másik testét, vagy tévedek? Ha te, akkor hogy van ez?  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314011 (263)
    2006-02-19  19:22
  8. 2006. február 20. 00:18269.
    Még annyit, ez az eskü a holtomiglan-holtáiglan annyira álszent. Szerinted ezt megcsalás nélkül hányan tartják be. Érjük be azzal, hogy együtt maradunk, néha hibázunk de számíthatunk egy életen át a másikra, ha ez sikerül, már jók vagyunk. Ámen. Sok kisértés, na meg jön egy átkozott betegség, és vége a szexnek, nem érzed magad öregnek, és .............soha többé szex?! Te mit tennél? Komolyan érdekel. 50 éves vagy, egészséges és forróvérü, a társad nem tud többé veled lenni, de szereted, a hormonok tombolnak. Mit teszel?? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314011 (267)
    2006-02-19  22:33
  9. 2006. február 20. 00:10268.
    Amennyiben 1-2 év tellik el, és az egyik fél nem hajlandó a szexre sőt nem is tesz érte, szerintem SENKI nem várhatja el a másiktól, a nő a férfitól sem, hogy erről lemondjon teljesen határozatlan ideig, akár örökre, ettől még szeretheti az ember. Megjegyzem, évekkel ezelőtt lebukott, és nem csináltam cirkuszt. 30 év hűség, botlás nélkül nem megy. Amennyiben beteg lesz az egyik, és kilátástalan, hogy lesz házasélet szintén nem lehet elvárni a hűséget. Így gondoltam mindig, sőt, amíg jól éltünk addig sem gondoltam úgy hogy a férjem a tulajdonom, nem is féltékenykedtem, itthon jó volt együtt, kész. Lehet, hogy ez kész agyrém, de én huszonévig nem léptem félre, és más férfi nem érdekelt, de nem hittem azt, hogy ő soha nem csalt meg, ez nem bizalmatlanság, nem kishitüség, realitás. Nem nyomoztam, nem volt jelenet a lebukása bántott. Én úgy döntöttem, hogy soha nem csalom meg, és nem is tenném, ám szex nélkül nem tudok élni. B. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314011 (267)
    2006-02-19  22:33
  10. 2006. február 19. 22:33267.
    És ez a szerető-téma mennyire becsületes?Gyakorlatilag hűséget fogadsz vkinek aztán palira veszed.
    előzmény:
    bienebaba (265)
    2006-02-19  22:19
  11. 2006. február 19. 22:30266.
    Nem akartam megbántani senkit.Bocsi.Hülyén fejeztem ki magam ,tény és való.Nem az volt a célom.
    előzmény:
    bienebaba (265)
    2006-02-19  22:19
  12. 2006. február 19. 22:19265.
    Azt a testet gyúrja? Hű ez nem romantikus, szerintem, szeretni lehet a másik testét és nem unom meg. 25 éve voltunk házasok, a férjem depis lett az ital sem használt amit addig ivott, lett szeretőm, fiatalabb, jó volt, de a férjem testét szerettem. Beteg vagyok!!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314011 (263)
    2006-02-19  19:22
  13. 2006. február 19. 22:14264.
    Miért én azt írtam? Találkoztam randin olyan férfival aki szenved otthon a nejétől, de nem válik el a ház stb. miatt. Azt azért be kell látni, hogy többnyire a nők keresnek kevesebbet és abból megélni gyerekkel nem könnyű, a lakást ha a nőnek ítélik a pasi nem megy és kész. Persze vannak rémes nők, ahogy írtam, szex nincs ház, pénz van ergó marad de szeretőt tart és tudja a férj, viszont ő a szexet nem akarja. Az lenne normális, ha vége, bérel az ember egy lakást és kész, ne egy lakás, kereset ill. a megélhetés miatt maradjanak együtt. Nálunk ezt kevesen tehetik meg. Pl. én ha keresnék 200 ezret, nem sokat bajlódnék, költöznék egy garzonba és nem érdekelne együtt mit szereztünk, megjegyzem nem sokat, a lakás az enyém volt, amit kerestünk feléltük. Ez sem tartana vissza élni akarnék nyugiban, jól. Inkább 300 legyen.  Ha állami lakást lehetne bérelni ennyi nem kell. Viszont én nagyon ritkán láttam olyat ahol a férfi megtesz a felesgéért mindent 5-10 év után is, a nő meg utálja vagy nem díjazza. Ilyen is van biztos!!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314011 (262)
    2006-02-19  19:12
  14. 2006. február 19. 19:22263.
    Naty!Én csak azt mondtam,hogy a szerelem nem tart örökké.Az egymáshoz való ragaszkodás és egymás kölcsönös tisztelete megint más.Lehet akármilyen fantáziadús mindkét fél,előbb-utóbb az egyik megunja azt,hogy sok éven át ugyanazt a testet gyúrja.Persze ez nem 5vagy8 év mulva következik be.
    előzmény:
    naty77 (261)
    2006-02-19  18:06
  15. 2006. február 19. 19:12262.

    Drága Hölgyeim! Azért nem mindig a nők az áldozatok.Azt aláirom,hogy a nőkben nagyobb a hajlam arra,hogy a családot összetartsák de nálunk pont forditva van.

    előzmény:
    bienebaba (260)
    2006-02-19  15:30
  16. 2006. február 19. 18:06261.

    visszaolvasok holnap reggelig.

    Kircsilány: "csak" 29 éves vagyok, valóban nem túl öreg. de nem hiszem, hogy annyira naiv lennék.. ismerem a családomat és nyugodt lélekkel merem kimondani (ugyanígy a férjem szüleire) hogy nem voltak titkos kis kilengéseik!

    Tanonc: nem állítom, hogy nincs benne a megszokás egy évtizedekig tartó házasságban. de kitartani jóban-rosszban nem feltétlenül megszokásból szoktak az emberek. (sőt nem is az anyagi helyzet, meg a gyerekek miatt)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_707583 (226)
    2006-02-18  17:36
  17. 2006. február 19. 15:30260.

    Ehhez kettő kell. Én a lelkemet kitettem, plusz nyáron és decemberben dolgoztam, tehát a gyerek mellett volt időm, energiám. Azonban benne az igény sem volt meg, hogy tartsuk frissen, letette a seggét, és hagyta, hogy tegyek értünk vmit ha akarok. Meguntam, de tudtam, ha én is feladom, ennek vége. Kb. így is lett, de egyedül nem megy. Ez sem, kettőnek kell adni, mert ha egyoldalu és viszonzatlan akkor besokall az ember. Most is jobban élünk mint sok pár 30 év után, de én tudom, hogy sokkal jobban is lehetne. Tenni kellene érte, programok, élmények és a szexért is. Ja, írtam pár napja egy gyógynövényes szert, ami energianövelő és szexre is jó ezáltal. MACAVIVE A NEVE. 

    Akit érdekel, a Gyógynövény boltokban, Fitotékákban kérdezze meg a véleményüket. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_913049 (259)
    2006-02-19  14:16
  18. Torolt_felhasznalo_913049
    Torolt_felhasznalo_913049
    2006. február 19. 14:16259.
    kár, hogy valahogy még mindig "nőifeladat" maradt egy házasság fenntartása, már érzelmek meg női-férfi dolgok terén és legtöbb házasság azon bukik el, hogy idő után már csak egyik fél húzza a szekeret, a másik csak benne ül, és egyedül jóhogy nemszeretem munkává válik, és hamar belefárad(na) bárki 
    előzmény:
    bienebaba (258)
    2006-02-19  14:01
  19. 2006. február 19. 14:01258.
    Na ez tetszik. Én így voltam. Nem voltunk jóban, az tényleg lakótársi viszony volt. Randiztam, éltem, és naggggggggyon jól voltam, aztán "békülés", pár hónap repkedés, szerető kirugva, és jött nála a depi. Én mint jó feleség, megértem, türelmes vagyok és nem élek, lassan de biztosan én is depi lennék. Szóval így van ahogy leírtad, most tavaszi ébredés jön, vége az ápolónő szerepnek mert rámegyek, az idegeim biztosan. Ő él így, én másképpen. Az vegetálás csak, szeretőt előrángattam, barátnők, szinház és jön a NYÁR. Nagggggggyon igazad van.  Szia, okos nő vagy. Elianne 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_913049 (257)
    2006-02-19  13:25
  20. Torolt_felhasznalo_913049
    Torolt_felhasznalo_913049
    2006. február 19. 13:25257.

    szerintem ha egy ember olyan helyzetbe kerül, hogy sokáig csak őrlődik, és nem tud dönteni, elmozdulni, akkor fölös abban az állapotban maradnia, hogy "mittegyek"? akkor kicsit önmagára kell koncentrálnia, ha házassággal vannak problémák, akkor azt hagyni, többi dolgaiban lépegetni előrefele. mert némi sikerélmény, öröm másban, könnyíti egyrészt életét, másrészt döntését, helyzetre való rálátását. akkor az idő megoldja ha nagyon elmerül a megoldhatatlannak látszó problémában, csak merül lefele, és egyre rosszabbul érzi magát, semmihez sem lesz ereje, mert eluralja életét ez a megoldhatatlanság. ha sokideig nem tud ellépni valamerre, akkor másra kell koncentrálnia, közben ő is, vágyai, tervei is elviszik valamerre, és "könnyebb" lesz a döntés, cselekvés

    előzmény:
    bienebaba (256)
    2006-02-19  13:15
  21. 2006. február 19. 13:15256.
    Én is így gondolom. Ez persze kor kérdése is, mert huszonévesen dehogy törődnék bele, de én 52 vagyok, lehet még ilyen téren 5-10 évem, és állás, ugyan, 2 éve keresek. Magamnak megteremtem a saját életemet, vele jó volt, de talán olvastad már, depressziós, ergó ebből már jó házasság nem lesz. Vállalkozásba kezdek és randik, szinház stb. Persze ha a nászuton gond van, akkor megette a fene. Tipikus pedig, hogy ha elutazunk egészen más lesz a kapcsolat, de ez nem az első 5-10 évre vonatkozik. Sőt a későbbiekben volt olyan /18 év után/, már azt hallgattam, hogy úgy érzi elvárom ha nyaralás akkor teljesítsen, holott ennek jelét sem adtam. Ő érezte így, ugyanakkor a tengernél öbölben nagyon jó volt. Passzolni kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_913049 (254)
    2006-02-19  13:01
  22. Torolt_felhasznalo_913049
    Torolt_felhasznalo_913049
    2006. február 19. 13:05255.
    énis úgy gondolom, hogy megelőzni a bajokat sokkal könnyebb, mint a bajokat orvosolni. csak hát ezt mindig utólag látja az ember. de talán új kapcsolatokban megélt tapasztalatait hasznosítani tudja, és nem vág bele olyasmibe, miről tudja, nemvezet sehová, vagy éppen nem enged teret a sivárosodásoknak, mert legtöbbször ez is két emberen múlik 
    előzmény:
    bienebaba (253)
    2006-02-19  12:58
  23. Torolt_felhasznalo_913049
    Torolt_felhasznalo_913049
    2006. február 19. 13:01254.

    hát én még nemtalálkoztam, "mintamesében" sorsokkal 

    de asziszem, házasságot, családalapítást, gyerekvállalást meg kell gondolni. mert azért nyugicsek esetében is ugyi ha már nászúton problémák voltak, valszeg előtte sem rózsaszín lebegés és minden tökéletes állapot uralkodott 

    én azért őszintén úgy gondolom, nagyon kevés dolog létezik, mi valóban megköti ember kezét, hogy sorsán változtatni tudjon. inkább magyarázatok-mentségek ezek ahhoz, hogy az ember szembenézzen nehézségekkel, főleg nagyon nehéz ez, ha előtte sokáig egy adott életet élt, és a még megnemélt, elképzelt jövője teljesen más, és csupán önmagára számíthat, nem gondolkodhat"párosban"

    anyagiakkal kapcsolatban is úgy gondolom, nagyon-nagyon keveseknek adatik meg, hogy egy keresetből tartsanak el egy családot. és azt is gondolom, sokkal nehezebb helyzetben lehet egy nő, ha már induláskor is egymaga kell előteremtse életfeltételeket: lakást, munkát ésatöbbit. ha házasságból kell kilépnie, akkor már vannak közösen elért javak, és nem nulláról indul. de nulláról is kezdik jósokan. elhiszem, hogy vannak helyzetek, amik nehezek, és nem lehet azonnal lépni, de ha valaki akar, akkor munkálkodjon azon, hogy megteremtse ezeket minél előbb a maga számára. már az is nagyot segít lelkén, gondjain, ha látja magaelőtt a célokat, amiket el akar érni, és azokon dolgozik. nehéz elszakadni érzelmileg és anyagilag is egy megszokott élettől, megszokott társtól, szerintem ezt senkisem vitatja. de ha az ember már nagyon boldogtalan, és közös jövőben nem lát semmi javulást, perspektívát, akkor még mindig jobb egy újéletben gondolkodni, cselekedni, mi meglehet, nehezebb lesz vagy nehezebben indul, mint beletörődni abba, hogy ez már ígymarad az ember élete végéig

    ha meg valaki maradni akar, vagy úgyérzi, nincs más választása, mint a "maradás", akkor munkálkodjon azon, hogy ebből a lehető legjobbat hozza ki. akkor fektessen energiát abba, hogy a meglévő helyzetbe csempésszen örömöket, célokat, mert hát nagyon gyorsan telik az idő 

    előzmény:
    bienebaba (252)
    2006-02-19  12:47
  24. 2006. február 19. 12:58253.

    Sajnos így van, mert terápia, ügyvéd bármi, eldöntheti, hogy belehúz, de pár hét és visszasüpped, gondolj bármire amit az ember magára eröltet az nem megy hosszutávon. A legkisebb dolog pl. nem tudok rendet tartani a szekrényemben, megcsinálom és állatira koncentráltam egy ideig, aztán egy kapkodós nap és borul minden. Pedig ez "semmiség". 

     Erre mondják, hogy kutyából nem lesz szalonna, és ez így van. El lehet fogadni így, ez döntés kérdése, de arra várni, hogy egy rámenős pasi legyen, kár.  

    előzmény:
    Moolly (244)
    2006-02-19  03:08
  25. 2006. február 19. 12:47252.
    Igazad van, az ügyvéd jó ötlet, ha nem változik semmi akkor jobb ha vége, és új élet. Az is nehéz, pont a rohadt anyagiak miatt, egy nő 2 gyerekkel egyedül, hogy éljen meg, lakás stb. állati szomorú, hogy ezek megkötik a kezünket, és sajnos a legtöbb helyen így van, sőt talán már írtam, hogy egy ötvenes barátnőm 30 éve él a férjével szex nélkül, a nőnek is saját cége van, a pasi munkamániás, de a ház, a pénz szóval szerető akiről tud a férj. Annak viszont nincs háza, és beosztott valahol. Na ez a topic erre is nagyon jó, rengeteg sorsot megismerünk, amiről nem is álmodtunk. Én döbbenten olvasom, nem hittem, hogy így élnek emberek. Ja, van jobb is, egy ismerős lányt elhagyott a szerelme, bosszuból olyanhoz ment akit soha nem szeretett, szex nincs, mivel női gondjai vannak mesterségesen lettek ikrei a férjétől. 26 éves most. Persze a szerelmet sírja vissza, és férjjel ikrekkel sem boldog. Ezek mennek. szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_913049 (249)
    2006-02-19  11:57

Címlap

top