Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babakocsi

Torolt_felhasznalo_963860
Torolt_felhasznalo_963860
Létrehozva: 2003. január 27. 09:56
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Nemrégiben vettünk egy Hauck Shopper XL6 típusú babakocsit és egy Hauck Lifesaver nevű babahordozó-autósülést. Egyetlen probléma van, hogy a hordozót csak adapterrel lehet rögzíteni a babakocsihoz. Ilyet viszont egyelőre nem kaptunk. Nem tudja valaki, hol lehetne esetleg ilyet beszerezni? használt is jó lenne. Köszönöm előre is: jegesmaci
  1. 2003. Április 26. 09:31101.
    Szia! Gratula a Pocaklakóhoz! Hol rendelted az Inglesinát? Melyik típus tetszik?
    Pusz, Ági
    előzmény:
    stahl28 (96)
     
  2. 2003. Április 26. 09:28100.
    Lányok! Csak nem kezdhetem újra a kutakodást??? Én az Inglesinánál írom a szakdogát Olaszországban (most itthon), és egy fél évvel ezelőtt még senki nem hallott róluk, most meg mindenki. . . . . Írhatom át az egészet? HOl láttátok az Inglesiná-t, hol hallottatok róla? Meséljetek!!!
    Pusz, Ági
    Ja, nekem Inglesina van, sportkocsi, mert a csajszi már több mint egy éves, már elég rég használom, félévente olajozom és tökéletes, földön, vízben, levegőben :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_959218
    Torolt_felhasznalo_959218
    2003. Április 25. 12:3399.
    Szia!
    Először is. . . hó idén is volt bőven és a bolygókerék , ha nem volt lefixálva bizony elakadt. De azért van rajta a fixáló bigyóka, hogy ez ne elgyen probléma. Viszont ha nagy a krék bolyong és ilyen béna szivacsos anyagból van akkor ha netalántán bevásárolnál vhol ahol járólap van csúszik ezerrel és nem gurul. Tehát a fújható a jó.
    A Bergont próbáltam , (érdekelt és egy ismerősnek van) nekünk nem lenne jó, mert BP-n lakunk, kell a fordulékonyság és a rugózás, de acsaj vidéki neki nagyon jó a földutakon. Amúgy marha nehéz és dromedár. Lehet hozzá mindenféle praktikusnak tűnő izébizét venni, de ezeket akkor érdemes amikor konkrétan felmerül a szügsége, nem előre ám. . . Fancsi pl. megőrül a lábzsáktól, egy percig nem ül el a fenekén ha az van fenn.
    Szerintem nem kell egy kocsinak nagynak sem lennie, a picik nem szeretik a nagy teret, a nagyok meg elficeregnek benne. . .
    Ez az iglesina nagyon jó, a Peg Peregonak és a Chicconak vannak hasonló felépítésű könnyű járgányai, ja meg a Neonatonak is.
    Vigyázzatok a bababoltokban mindenre rábeszélik a gyanútlan kismamit :)
    Üdv Megint én :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (97)
     
  4. 2003. Április 25. 11:5298.
    . . én is bolygókerekest szeretnék!!
    Kicsi a lift és különben mire beimátkozom:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (97)
     
  5. 2003. Április 24. 17:5497.
    Móni, csak a hó miatt nem ajanlod a dupla bolygokerekü kocsit vagy mas miatt is rossz? Mert hó az itt nincs sose. . . és én egy ilyet néztem ki. . .
    előzmény:
    móni-72 (95)
     
  6. 2003. Április 24. 15:1296.
    szia Móni!

    Én is augóusztusra várom és az Inglesina érdekel, már kaptam is katalógust. A neten rendeltem. Miért nem vagy a nyár végiek topicon? vagy vagy csak nem emlékszem?

    Betti
    előzmény:
    móni-72 (95)
     
  7. 2003. Április 24. 11:5395.
    Szia micirici!
    Most várjuk a második babánkat augusztusra. Nagy dilemmában voltam, igaz még nem vettük meg a babakocsit, de legalább azt már tudom, hogy milyet nem akarok!
    A Bergon-hoz szeretnék néhány szót szólni. Nekem nagyon tetszik (tetszett), jó széles kocsi, elég védett, és elég jó strapabírónak néznek ki a kerekek is. Nem utolsó szempont, hogy választhatsz hozzá a különféle keréktípusok közül. Pl. felfújható, tömör, küllős stb. . . De. . . az egyik ismerősünk, aki tavaly augusztusban szült most látogatott meg babástól, kocsistól. Elmentem sétálni a picivel. Hát nem volt egy leányálom tologatni a babát. Nem rugózik a kocsi, pedig teleszkópos. És nagyon nehéz volt fordulni vele. Az első kerekeket meg kellett emelni, vagyis rá kellett tehénkedni a kormányra. Én merev kocsinak tartom. Sajnos, pedig vizuálisan nagyon tetszik, és árban is szuper lenne, de már biztos vagyok benne, hogy nem ezt a típust fogom választani.
    Első gyermekünknél 8 évvel ezelőtt vettünk egy olasz bolygókerekes, teleszkópos babakocsit. Marco King, jó drága volt meg szép is. Októberi a fiam, leesett az első hó, és megállt a tudomány. A dupla bolygókerek közé beszorult a hó, a kocsi megmakacsolta magát. Hát nem kívánom senkinek. Gyorsan beszereztünk egy mózeskosaras, nagykerekű rugós babakocsit, amin árkon-bokron át tudtunk közlekedni a kicsivel. A méregdrága hiperszuper olasz kocsit pedig akkor használtuk, ha autóval mentünk, szinte a csomagtartóban tároltuk összecsukva.
    Röviden ennyi a tapasztalatom. Most az Inglesina, a Cam, a Monbebe típusok tetszenek. Szépek, nagyok, rugósak és 60 ezer körül már lehet kapni. Az biztos, hogy kiskerekű, bolygós, műanyagvázas kocsit nem vennék, még ha utánam dobnák, akkor sem. Én a magam részéről megkínlódtam vele.
    Üdv. Móni
    előzmény:
    micirici (94)
     
  8. 2003. Április 23. 12:2594.
    Sziasztok!
    Már régen jártam itt, láttam, hogy topictörlés lesz, gondoltam gyorsan hozzászólok, nehogy töröljenek minket is!
    Egyébként megvan az 50 beérkezett válasz, de lehet, hogy szükség lesz még további véleményekre!
    Minden hozzászólónak hálás köszönet! :))))
    Még Symbaba-Roan és Bergon kocsikról érdeklődnék, hogy akinek ilyen van, milyennek találja őket??
    előzmény:
    Orimama (93)
     
  9. 2003. Április 23. 07:1993.
    Szia BabyG!
    Igen, ezek a legfontosabb szempontok, ill. még egy, a jó rugózás. Csak ez így együtt. . . Mi a drágább kocsik között nemigen tudtunk válogatni, mikor kb. 10 hónapja megvettük Milán(első) kocsiját, csak olyan 30-35 ezer forintot tudtunk rá szánni, úgyhogy én inkább az olcsóbbakat ismerem. Lehet, hogy a drágább kocsik közt van csak ilyen. Mert ami könnyű, az nem nagy (esetleg felfújható gumi-)kerekű kerekű, nem átfordítható, nem széles, vagy nem használható újszülött kortól. Ha utazni fogsz vele, buszon, villamoson, vagy ha be kell néha gyűrni az autó csomagtartójába, akkor nem árt a súlyára ill. a méretére is figyelni. Ha csak sétára kell, akkor inkább a rugózás a fontos, az átfordítható tolókar (pl. kisfiam utálja, ha belesüt a szemébe a nap), és a nagy kosár(!) a bevásárlásokhoz, nagyon megkönnyíti az ember életét.
    Ha újra kezdeném, azt hiszem, a Roanokat venném alaposan szemügyre.

    előzmény:
    BabyG (92)
     
  10. 2003. Április 15. 19:5592.
    Szia Orimama!

    Köszi a választ, igazán nekem néhány fontos dolog van, ami szempont a babakocsi vásárlásnál (bár ez néha nem is egyszerű :-)
    - átfordítható legyen a tolókar
    - nagy- és bolygókerekű legyen
    - könnyű súlyú és
    - viszonylag széles legyen (több barátnőm is azzal küszködik, hogy felöltözteti a gyereket és alig fér bele a kocsiba)!
    előzmény:
    Orimama (91)
     
  11. 2003. Április 15. 07:3391.
    Sziasztok!
    Kipróbáltuk a Ponnet, és nekem tetszik. Nehéz döntés volt, 3*-4* végignéztük a kínálatot, a babaáruházakat és a web-et. De megvan.
    Milán jól elvolt benne (lehet persze, neki teljesen mindegy), tolni pedig kényelmes. Mondjuk az utazósebességet egy kicsit csökkenteni kellett, mert a kisebb kerekek miatt nem lehet annyira gyorsan robogni vele.
    BabyG! Bergon kocsit magam még nem próbáltam, itt Dunakeszin láttam egy anyukánál, első pillantásra nem tűnt rossz kocsinak, bár ez nem túl megalapozott vélemény. Viszont az apróhirdetéseket is végignéztem az elmúlt időben, és lehet használtan is kapni Bergonokat. Nem biztos, hogy szükség van újra. Mi most is használtat vettünk vonla, ha jót találunk. Roan-okat is sokat árulnak, azok a Bergonhoz hasonló szerkezetek. De ha jobb érzés lenne új kocsiba tenni a születendő babát, akkor új kocsit kell venni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_959218
    Torolt_felhasznalo_959218
    2003. Április 14. 14:5690.
    Tényleg a legjobb döntés a terepjárós -megtartós verzió :)
    Gratula!
    előzmény:
    Orimama (89)
     
  13. 2003. Április 14. 14:4389.
    Köszönöm a válaszaitokat! Hosszas vívódás után a Ponnee mellett döntöttünk (épp úton van felénk), az utazás miatt, és valószínűleg megtartjuk a régi kocsit is, terepjárónak. . . Megírom majd, jó választás volt-e. Addig is sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_959218
    Torolt_felhasznalo_959218
    2003. Április 14. 14:1988.
    Szia!
    Szerintem ezeknek nagyon kemények a kerekei.
    Mindegyiknek.
    Főleg az ABC-nek, azt vettem , mert sokkal olcsóbb volt mint a többi ebben a kategóriában, de használat nélkül másnap vissza is vittem, mert telhjesen műanyag a kereke.
    Inkább megvettem a drágábbat, végülis még egy darabig használni fogjuk :)
    Üdv Ancsa
    előzmény:
    Orimama (86)
     
  15. 2003. Április 11. 17:5687.
    Kedves Micirici!
    Csak azután olvastam figyelmesebben el a topic régebbi oldalait, hogy az előző üzenetet elküldtem. Szívesen leírom babakocsis tapasztalataimat, ha még mindig szükséged van új infóra.
    Addig is sok sikert a munkához!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. Április 11. 17:3286.
    Sziasztok! 8 hónapos, 7 és fél kilós kisfiamnak keresünk sportkocsit. A Chicco Ponne-val és az ABC Parade-dal szemezgetünk. Vannak tapasztalataitok e két kocsival kapcsolatban?
    Kedves Émici! Te dícsérted a Ponnee-t. Próbáltad már köves, homoks terepen, vagy legalábbis nem tükörsima aszfalton? Mert mi egy Bp melletti kisvárosban lakunk, ahol borzasztóak az utak, viszont gyakran járnék be Pestre, vonattal, busszal, autóval. Szóval kicsi, könnyű kocsi kell, de azért a háztól a közértig, játszótérig is szeretnék eljutni vele.
    Olyan jó volna, ha gyorsan tudnátok válaszolni, mert vasárnap lesz a babakocsivásárlás napja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. Április 7. 09:2085.
    Sziasztok!

    Én egy Bergon típusú babakocsit néztem ki, de semmit nem tudok róla, csak amit a szórólapon és a Kismama magazinban olvastam! Ha tud valaki róla valamit, azt megköszönöm!

    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. Április 6. 11:5484.
    Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! A rugózásra én tegnap nem is figyeltem, csak miutan vegigolvastam a forumot jottem rá, hogy ja, olyan is van? :)) Nagyon örülök neki, hogy ilyen jók a tapasztalatok, asszem a jövö héten meg is rendelem mert várni kell rá vagy másfél hónapot! Nagy puszi nektek! Luna
    előzmény:
    micirici (83)
     
  19. 2003. Április 6. 09:2183.
    Szia Lunatica!
    Gratula a Pocaklakóhoz!
    Én Olaszországban élek, és volt már többféle Inglesina babakocsim, mindig nagyon meg voltam velük elégedve. A Zippy-t én még nem próbáltam, de az egyik barátnőm azt vett, komplett travel systemet, és nagyon szereti.
    Az az igazság, hogy én mindenféle terepen sétáltatom a picit, macskakő, földút, tengerparti homok és társai, az Inglesina Max Evo Raint már több mint egy éve használom, és még az égvilágon semmi baja nem volt. Napi több 10 km is megteszünk vele. Fantasztikusan jó a rugózása, nagyon strapabíró, könnyű, könnyen összecsukható, és a Zippy ennél is jobb.
    Én csak ajánlani tudom!
    Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (82)
     
  20. 2003. Április 5. 23:5382.
    Sziasztok lányok, már lassan a 6. hónapba lépünk, és elkezdtünk babakocsikat nézni itt spanyolországban ahol élek. Itt leginkább a Bébé Comfort, Jané, Chicco, Graco, Casual Play modellek vannak meg. Eredetileg a 3 kereküek tetszettek (ahol az elsö kerék duple és bolyong), de végül beláttam, hogy túl nagyok, pl a liftbe be se fér. Szóval a kérdésem az, hogy van e valakinek tapasztalata vagy véleménye az Inglesina Zippy-röl! Nekem nagyon szimpatikus, hogyfél kézzel nyithayó csukható, hogy 3 részböl áll, (mózeskosár, ülökocsi, bébihordozó ami autósülésnek is megfelel) viszont a rugózásáról nem tudok semmit a világon, egyáltalán, hogy kell ezt kipróbálni, minek kell rugóznia?? Nagyon nagyon megköszönném a segítséget ha valaki tudna valamit erröl. üdv mindenkinek!
    Luna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. Április 3. 22:1381.
    Sziasztok!

    Van valakinek tapasztalata a Hauck babakocsikról? Olyan masszívnak, stabilnak tűnnek, valóban így van? Vajon ezt is Kínában gyártják, mint olyan sok másik márkát? Kérlek segítsetek, hogy ha már kiadjuk a sok pénzt rá, ne utólag derüljön ki, hogy semmivel nem jobb mint a többi. Egyszer már befürödtünk, az első babánknál, egy Pierre Cardin-el, nem szeretnénk még egyszer.

    Létezik 2 funkciós, nagykerekű Peg Perego babakocsi?

    Köszönöm a segítséget
    Nocikusz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. március 23. 21:3280.
    szia fannibál!

    Hát ez a babakocsi 6 hónaposnál kisebbeknek nem való (nem lehet vízszintesig dönteni), de inkább azt mondanám, csak a stabilan ülő babáknak érdemes ilyet venni (a kislányom kb 9 hónaposan tudott rendesen ülni)

    Émici
    előzmény:
    fannibál (79)
     
  23. Torolt_felhasznalo_959218
    Torolt_felhasznalo_959218
    2003. március 23. 20:3079.
    Igazad lehet, ráadásul az újszülöttek ill. pici babák, meg különösen a szűkebb helyeket kedvelik ott érzik magukat biztonságban. : )
    Arról nem beszélve, hogyha már ülnek akkor meg úgyis tesznek-vesznek : )
    előzmény:
    Émici (78)
     
  24. 2003. március 23. 18:3278.
    szia Fannibál!

    igen, a chicco háttámlája zsinóros, ha belejön az ember, könnyű a beállítás.
    Az én babám 7, 5 kg 10, 5 hónaposan, szóval "kisméretű baba", de a pufi overálljában + egy pokróccal a hátánál-lába alatt (nagy bölcsen nem vettem lábzsákot. . ) is bőven befér, szerintem nem kesekeny a kocsi, de persze érdemes vásárláskor belepróbálni a babát teljes menetfelszerelésben, akkor minden kiderül! (én most így vásároltam, és tágasnak tűnő kocsikból egyből kirúgta magát, ebben pedig azonnal "úriasan" elhelyezkedett, megfogta a karfát, és ült mint a kocsis. . .

    Émici
    előzmény:
    fannibál (77)
     
  25. Torolt_felhasznalo_959218
    Torolt_felhasznalo_959218
    2003. március 23. 13:5677.
    Szia valóban drágább az Aria és azt olyan furcsán (zippzárral) lehet dönteni, amellett szerintem ezek a rém könnyű kocsikák igen keskenyek . . . persze nem mindenkinek nő 6 hónapos korára 8 kilósra és 70 centisre a gyereke : )
    A Chiccot meg nem olyan zsinóros verzióval állítod? Azt hiszem azt is néztem nagyon könnyű és tényleg a legolcsóbb. . . lábzsákkal esővédővel láttam az Europarka 33-ért, anélkül meg a Brendonba 24-ért.
    Csak nem mertem megvenni a lányom méretei miatt : )))
    előzmény:
    Émici (76)
     

Címlap

top